16. September 2019
    
Cesta do duše človeka: Úvod - Dolezite.sk

Cesta do duše človeka: Úvod


  2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Cesta do duše človeka: Úvod

Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč.

Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.

 

Na počátku byl prastarý APSÚ ("Ten, kdož byl na počátku" - Slunce) a v jeho blízkosi dva společníci - MUM.MU ("Ten, kdož se narodil" - Merkur) a TI.AMAT ("Panna života"). Teprve pak se vytvořily další tři dvojice planet - LAHAMU (Venuše) a LAHMU (Mars), KI.ŠAR ("Nejpřednější z pevnin" - Jupiter) a AN.ŠAR ("Nejpřednější na nebesích" - Saturn) se satelitem GA.GA a posléze se připojily ANU (Uran) a E.A ("Ten, jehož domem je voda" - Neptun).

 

 

Staroveké ruiny v Afrike

 

Mystické staroveké ruiny v Afrike vrátane pevností, ciest, zavlažovacích kanálov pokrývajú tisícky štvorcových kilometrov. Archeológovia odhadujú, že tu bolo použité viac kameňa ako v celom starovekom Egypte, vrátane pyramíd.

 

Vedci sa vzácne zhodujú, že Afrika je kolískou civilizácie. Mytochondriálna Eva tu žila niekedy medzi 150 až 200 tisíc rokmi. Ale prvé znamky inteligentného správania sa človeka sú staré približne 75 000 rokov, keď sa jaskynné maľby objavili po celej Afrike. Výrobky ako náramky a náhrdelníky, výsledok práce, sú staré približne 80 000 rokov. Ale ruiny o ktorých je reč možno posunú existenciu človeka oveľa ďalej do minulosti. Odhaduje sa, že tieto ruiny majú do 20 000 stavieb. Niektoré z ruin sú usporiadané do geometrických tvarov symbolizmu Reiki a faktoru Phi alebo pomeru zlata 1.618.

 

Zlato

 

Históriu ľudtva nemôžme oddeliť od zlata. V oblasti ruín je asi 2000 starovekých baní na zlato.

 

Takzvaný Adamov kalendár bol datovaný do obdobia 75 000 rokov späť, ale je možne že až 250 000 rokov. Johan Heine, objaviteľ kalendára, sa 4 roky snažil upútať pozornosť akademikov a prilákať sponzorov- bezúspešne. O týchto ruinách museli kolonizátori vedieť veľmi dávno. Nikde žiadna zmienka.

 

Ruiny pripomínajú Peru Inkov. Ale tu sa hovorí o 200 000 a viac rokoch do minulosti.

 

Dolovanie zlata- pred koľkými rokmi?

 

Anunnaki prišli na zem dolovať zlato ktoré potrebovali na ošetrenie atmosféry Nibiru poškodenej občiankou vojnou.

 

Informácie o zlate sa zhodujú z údajmi z hlinených tabuliek. Pán uvádza že študoval bibliu 18 000 hodín a hlinené tabuľky 1000 hodín. Jeho závery sú nekompromisné.

 

Môj príbeh pokračuje na inej stránke.

 

Mandejský dátum stvorenia človeka je rok 448 000- celkový čas, 443 367 pred Kristom.

227 367 BC: Populácia bola zničená mečom, jeden pár prežil

144 000 BC: Genetici sa domnievajú, že asi 2000 homo sapiens žilo v Afrike

71 367 BC: Druhá katastrofa sa prihodila, populácia bola zničená ohňom

 

Na tento dátum sa pozrieme bližšie, pretože o tom máme vedecké poznatky. Je genticky potvrdené, že približne v tomto období populácia homo sapiens bola zredukovaná na 1000- 10 000 jedincov. Katastrofu spôsobil výbuch kaldery Toba. Tu by mohol byť aj základ červených vlasov. Podľa vedcov na vznik červených a blond vlasov má vplyv životné prostredie, pretože gén zodpovedný za farbu vlasov je v uchu. Po eurpci kaldery Toba na zemi nastala na niekoľko rokov kataklizma. My hovoríme ženám s červenými vlasmi rusovláska od slova rus. Rusi a slovania vôbec boli v minulosti známi červenými vlasmi. Víla sa volá Rusalka, a mýtická postava Rusovlas. Našim genetickým príbuzným Aškenaziom sa hovorilo červený židia. V Sixtínskej kaplnke zobrazil Michelangelo Satana s červenými vlasmi. Prvou manželkou biblického Adama bola červenovlasá Lilith. Judáš je zobrazovaný s červenými vlasmi. Červenovlasí ľudia boli objektom perzekúcie.

Keď Nabuko zajal Hebrejcov usídlil ich v prvej línii obrany ríše dnes je to Kurdistan. Chazari hľadajúci útočisko sa rozdelili na dve vetvy: jedna šla medzi Kaspické a Čierne more, druhá južnejšie od hôr na miesta kde boli Hebrejci. Títo južní Chazari a Hebrejci prestúpili na kresťanstvo ako Pavlovci, stúpenci Šavla-Pavla, ktorí po roku 400 zutekali pred perzekúciou cez Arménsko do Chazarie spolu s hebrejcami. Práve tu dostali Chazari meno Aškenazi podľa Sumerského pomenovania Skýtov – Ašken, keďže kvôli červeným vlasom ich považovali za Skýtov a žili na území Skýtov. (Na Sibíri a v Číne našli artefakty podobné pokladu Skýtov. Ujguri?) Rusíni sú potomkami SkýtovRutheni.

 

11 340 BC: kreovanie 5. párov Adama a Evy, jeden pár pri hore Ararat.

10 500 BC: exodus z okolia Araratu do Egypta. ( Prichod doby ľadovej?)

3500 BC: Prvé známe texty ktoré sa neskôr stali súčasťou gnosticizmu

2300 BC: Sherab Chama, nebeská matka múdrosti ( Heavenly Mother of wisdom, inde Sofia)

2000 AD, to je dnes, je na svete asi 33 geneticky príbuzných rodín.

 

Vráťme sa ale k oblasti vrchu Ararat , lebo prave tu začina naše ďalšie poznanie. Na úpätí vrchu Ararat sa leží jazero Urmia, Lake Urmia. Odtiaľ pochádza gnosticizmus- telestai.

 

Z wikipedie som vybral kratučkú vetu na charakteristiku gnosticizmu:

Vedomosti pred vierou.“

 

Dnes chápeme vznik gnosticizmu ako hnutie v opozícii proti teokracii, v tomto prípade Mágov (Magi). 3 archetypové podoby teokracie: 1,naoko sekulárny vládny aparát v pozadí s náboženstvom. 2, vládca je považovaný za zástupcu boha. 3, vládca je bohom samotným. Cieľom je ospravedlňovať akékoľvek činy elity, keďže sú vôľou boha a v jeho záujme.

Od mágov slova magický a magister. V skutočnosti múdrci, ktorí sa prišli pokloniť Ježišovi pri narodení, boli mágovia . Mágovia vyznávali Mithru a zoroastrizmus. Magický samo o sebe znamená stúpajúci v ústrety božiemu svetlu- osvieteniu. Svetlo sú vedomosti, keď illumni- osvietený znamená vzdelaný. Hovoríme: Rozsvietilo sa mi v hlave, alebo svitlo. Štvorcová pokrývka hlavy používaná pri promóciách je v tvare murárskeho náradia. Prave tento cech- architekti, kamenári, sochári, murári boli nositeľmi vedomosti. Neskôr sa pretransformovali na slobodmurárov s trochu pozmeneným poslaním. Znamená to, že osoba prešla indoktrinačným procesom.

Telestai sa rozdelili na gnostikov a illuminati. U gnostikov hrá hlavnú úlohu matka zeme Sofia, bohyňa poznania. Ecclesia Pistis Sophia. Chrám v Konstantinopole niesol jej meno Hagia Sofia.

a-LU-mbrado x i-LU-minati x LU-cifer. Od slova lux, lumen= svetlo. Lucifer bol nositeľom svetla,osvietenia, jeden z padlých anjelov. Gnostici Katari stotožnili Rex Mundi s Luciferom (klasická aplikácia pravidla 180 stupňov oligarchiou). Lucifera v gréckej mytológii znázorňuje Prometeus, ktorý dal ľuďom oheň aby im pomohol z biedy- vnímaný pozitívne. Ale pretože holota nevie, že Lucifer je iné meno pre Prometea, tak si holota vykladá, že Lucifer je pánom pekla. Nakoniec. Lucifer je sám Enki, podľa hlinených tabuliek náš stvoriteľ. Osobným dňom Enkiho je 24. december. 12 000 rokov.

 

Podobne je to zo Satanom. Satan je Phosphoros v dvoch mytológiach. Phosphoros je niečo diametrálne iné ako je Satan v našich očiach. Shaithan bol tretím synom Adama.

Gnosticizmus sa môže vzťahovať na kresťanstvo, islam a judaizmus. Pôvod v nábožensky skorumpovanom Babylone. V Babylonských chrámoch bola minca o ktorú bola dražba. Platilo sa šekelmi, váhová jednotka, úrody. Víťaz si to užil v masážnom salóne neviestky bohov. Najprv bola minca jedna, potom pridali. Nakoniec spravili z božieho chrámu nevestinec. Neskôr sa to vivinulo do „Fractional reserve banking.“ Ak máte kúsok fantázie a začnete to spájať...stačí kúsok fantázie.

 

Gnostické skriptá kresťanských gnostikov obsahujú: ezotericko- kozmologické práce, evanjelia obsahujúce diskusie medzi Ježišom a jeho učeníkmi a knihy etiky pravého učenia.

 

Princ Evžen tvrdí, že Anunnaki sídlili v Karpatoch, lebo Karpaty s kotlinou a riekami sú jedným z najlepšich miest na život na zemi, a odtiaľ odišli do Mezopotámie kde založili Sumerskú civilizáciu. Kto sú Anunnaki? V horách Bucegi je sfinga , Rumunsko. Trochu ďalej, mystická hora Untensberg. Dalajláma povedal, že je jednou z čakier zeme. Jan Sigdell vyčítal v biblii, že starozákonný YaHWeH bol Anunaki. Príbeh potom kopíruje Sumerské a Akkadské texty.

 

Na stránke o Bucegi tvrdia, že je tam jaskyňa zo stenami lesklými ako mramor v ktorej sú neznáme sily. Nabíjali sa ufóni v jaskyni energiou a po 3. dňoch sa vrátili?

V roku 1961 sa v Rumunsku našli hlinené tabuľky. Vedci potvrdili, že sú najstaršie doteraz známe na svete. Grécka abeceda nie je gréckou. Žeby predsa len bolo niečo pravdy o slovanských slovách písaných azbukou na etrusských vázach?

 

Najstaršie pozostatky hommo sapiens v Európe: Rumunsko.

 

Podľa Knihy Velesa, Book of Veles, slovania nazývajú seba deťmi boha. Podľa biblie slovania pochádzajú z biblického Japheta.

 

V Bosne sa ukázali pyramídy datované 12 000- 34 000 späť.

 

Civilizácia Aratta na Ukrajine stará 22 000 rokov. Aratta je civilizáciou o ktorej sa zmieňujú sumerské texty ako o starej. Ararat Aratta?

Na hlinených tabuľkách z Arraty Anunnaki píšu: „a . nun . a tuku nu gaba . ri” Anunnaki nemajú k sebe rovných. Anunnaki verili v posmrtný život, mali koncepciu duše, boli spirituálnym národom.

 

Civilizácia Arkaim v Rusku známa ako mesto svastika. Pôdorys mesta pripmína kruhovú svastiku. Doteraz najstaršie datovanie na svete v používaní kovového náradia a metalurgie. Našli sa bane a taviace pece zo struskou.

Určite ste počuli o modrej krvi. Niekoľko živočichov na svete má modrú krv. Červená krv je od železa- hemoglobín, modrá krv má namiesto železa meď. Nekombinovať sa s ľuďmi teda mohlo platiť pre Anunnaki ak mali inú krv, možno modrú. Človek je jediným cicavcom na zemi, ktorý neprodukuje vitamín C. Pes vyprodukuje asi 5000 mg denne. Koza 15 000 mg.

 

Ľudia oblakov. Staroveká civilizácia svetlovlasých modrookých ľudí v Peru. Stavitelia a správcovia letiska Nasca ? Americký indiáni sú geneticky príbuznými R1A DNA.

Staroveké lietadlo. Na youtube nájdete lietajúci model. Diery v krídlach spravili z lietadla lietadlo ktoré dokáže vzlietnúť a pristáť na extrémne krátkych plochách.

 

Čína. Múmie z povodia rieky Tarim . Čínsky archeológovia tu našli plány na stavbu lietajúceho saucera v jaskyni . Ujguri majú DNA R1A.org. Je pravdepodobné že tu majú pôvod Chazari.

To je ale iba slabým odvarom. Biele pyramídy v Číne sú najväčšími na svete. Odhadom 450 metrov základňa, 300 metrov výška. Podľa budhistických mníchov texty ktoré spomínajú tieto pyramídy sú 5000 rokov staré a staré boli už v tom čase.

 

Nehoda UFO pri meste Roswell, New Mexico, USA 2. júla 1947 bola v skutočnosti nehodou UFO a američania urobili pitvu mimozemšťanov. Dokumenty uvoľnené z archívov FBI to potvrdzujú.

 

NASA nedávno vydala vyhlásenie v ktorom varuje, že mimozemšťania sa na nás môžu hnevať kvôli znečisteniu planéty. Odkiaľ to NASA vedia? Komunikujú s nimi?

 

V roku 1561 mali ufóni vojnu medzi sebou nad Nemeckom. Občianska vojna, boj o korytá alebo iná civilizácia?

 

Na tejto stránke tvrdia, že mimozemšťania pomáhajú Čine a budujú mesto v púšti Gobi. Informoval o tom aj mejnstrímový server Canada.com. V roku 1900 našli v Gobi zvitok s neznámym písmom. A podobné kúsky nájdete tu. Je tu aj Satanov rukopis a historické anomálie.

To mesto v Gobi sa nápadne podobá na Arkaim. Napadlo ma, že by to mohla byť základňa na kotvenie materskej lode ktorá je 350 km široká z profilu. Megalitické stavby staroveku boli v skutočnosti kotviskom pre vesmírmu loď.

Profesor Banesh Bannerjee z MIT (Massachusets Institute of Technologies) hovorí: „Prichádzajúci mimozemšťania nás možu zabíjať, infikovať chorobami, premiestňovať, zotročiť, odviezť na inú planétu, používať na labolatórne účely.“ Mali by byť z planéty Gootan.

 

Peniaze rastú na strome vedomosti

 

Genesis nám dáva vedieť, že kreovanie vecí je v božích rukách a nie v rukách človeka. Preto človek nepotrebuje vedieť princípy kreovania. V tomto zmysle rebélia originálneho hriechu, spoznať zakázané v rajskej záhrade, bola potrebnou pre ďalší vývoj ľudstva. Bez toho by sme zostali naivnými ignorantnmi. Vedomosti, zobrazené v zakázanom ovocí, spravili z Adama a Evy ľudí, ktorí videli veci tak ako ich videl boh.

 

Ilustračná fotografia svätyňa Seti I, Abydos, Egypt nazývaná aj sieňou bohov. A niečo podobné .


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-12-27  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stačí prvých 10 viet a máte o tom jasno: výstavný blábol bez štipky výpovednej hodnoty. Odporúčanie potenciálnym čitateľom - ušetrite si čas...!


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-27  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nuz ja som cital kusok viac (presiel som to cele), ale "gén zodpovedný za farbu vlasov je v uchu"? akoze coze? nieco mi uslo?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-27  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no bimbovina ako vysita, hlavne ta vojna ufonov v r.1561, ta je velmi presne zdokumentovana, napr. na Cajle sa o nej uz roky rozpravalo ,pokial ju nezavreli. Som rad, ze byvali pacienti si spomenuli na tieto pribehy a znovu nas, dokonca aj bez odbornej zdravotnickej starostlivosti nenechaju napospas oficialnym zdokumentovanim historie.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-12-27  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj Smrek mal ťažké vianoce...


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-27  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na druhej strane najdu sa aj pekne veci, napriklad tie odkazy na gnosticke (essenske) stranky, kde okrem ineho je polozena celkom zaujmava otazka: Ak bol Jezis "Nazaretsky" ako to ze archeologicke a historicke vyskumy vedia datovat Nazaret najskor do tretieho storocia "po Kristovi"?
http://www.essene.com/Church/nazirene.html


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-27  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak tieto hostoricke nuansy svedcia vzdy o tom istom.


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-27  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael: vysvetlenie je take, ze Jezis bol Nazorejec (skupina esenov) a toto je take drobne nedorozumeni. Nedivil by som sa :-)


Adun . gicifunu90   |   ip:88.212.36   |   2011-12-27  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oni sa s Vami hraju na macku a mys.
we-arent-slaves bodka org


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2011-12-27  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...blábol jak vyšitý, tipujem to na tri promile.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-27  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborne, pacient! Možno aj bude z teba normálny realistický človek. Liečba zaberá...!


John11146 . vexutefo87   |   ip:89.102.36   |   2011-12-27  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak uplne odignorujeme tie zbrucha casove udaje, tak to stoji len za hlinu a kamene.

Zahram sa teraz na hulvata.
Predstavme si, ze pocas hospodarskej krizy v 30. rokoch 20. storocia by USA pochovala hlina. Akoze uplne. Proste nic by neprezilo.
O par desatroci sa krajina zotavi, a na 'zelenej luke' niekto iny vybuduje prekvitajucu civilizaciu. A aj tuto civilizaciu nieco doslovne pochova.

Ehm. Po 'par' storociach sa v zemi zacnu rypat 'akoze' archeologovia, a zacnu premyslat ako daleko v 'case' boli tie dve civilizacie: zbedacena krizou a ta s novym zaciatkom.
Po siahodlhej uvahe pridu s katalogom postupnych udalosti, ktory predtym zhotovili, aby nan obe civilizacie napasovoli.
Krizovu civilizaciu nazvu Neandrtalcov a Pokrokovu zas Homo Sapiens Sapiens. Casove useky su odhadnute zlozitostou technologie a vek technologii ich zaostalostou.

A kde zastrcit mimozenstanov? Pri predstave, ze 'inteligentnejsia' rasa pride drazdit 'opice' svojimi vynalezmi a necha sa oslavovat ako bozstvo, preco niekde pocujeme o pracloveku, o dobe kamennej a pod.?
To tu z tych 'opic' mali kino? Ci ako? 500-kilo rokov sa chytali sa brucha nad tou primitivitou, a dajme tomu pred 10-kilo rokov nas 'uclovecili'? Ze sa im uracilo! Tap tap !!!

A potom prisli dalsi. Teraz filozofovia a mystici, a zacali hutat nad kliki-hakmi 'opic' a inou habadurou, ktorou bozstvo oslavovali. A pekne nam mimozenstanov katalogizovali a odlozili na horsie casi do archivu.

A teraz vazne. Vie niekdo presne z hlavy a bez hladania povedat datum predposlednych parlamentnych volieb na SR?
A teraz sa vratim spat. To kde maju ten 500-kilo rokov dlhy archiv? Niekde na powerpointe v sidle desinforma'CIA', 'F'a'B'ulac'I'a, z 'N'o'SA'? (A SR ministrer zahranicia bol roznasat darceky. Co je pravda. A hlavne, ze nam potom priniesol Euro upal a podobne sialenstva.)

A teraz k prispevku. Autor si splnil domacu ulohu. Ano su tu pyramidy na kazdom kroku, ale h*vno je pravdy na datovani. 'Opice' tapkali mimozenstanom, ked prenasali 100 tonove bloky ultrazvukom: 500-kilo rokov. (Hrali Prehistoric & Tetris v jednom. A co.)
To mali asi blbo naplanovane; a skusaju to stale zlepsovat ale teraz na 'opiciach':
Prvopospolna, Kralovstva, Demokracia, Feudalizmus, Kapitalizmus, Fasizmus, Socializmus, Komunizmus.
A furt im ostava len Kriza a Revolucia, ked 'upgraduju' system.


(Po smutku nad stratou ?posledneho CSR prezidenta treba odlahcit. (Aby sme na nasho 'kamikadze' mohli dalej zabudat.))rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-28  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak ja viem, ze je to jedna z moznych vyhovoriek na tuto temu, ohladom mesta Nazaret, co ine im zostalo, ako predstierat, ze patri k nejakym esenom. Ale ako vysvetlenie mi to nestaci a nikdy stacit nebude, lebo eseni podla vsetkeho napisali Zvitky od Mrtveho mora, a kedze ti vo svojich spisoch o nom nenapisali ani jedno slovko, pada aj tato nelogickost v tvojom vyklade, ze patril k nim.


ipolitikask . miriqyxo93   |   ip:62.197.19   |   2011-12-28  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zahlasujte v našej predvolebnej ankete ! http://ipolitika.sk/anketa-volby2012/


adam . cytetala8   |   ip:178.41.68   |   2011-12-28  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ipolitikask
no určite, a ty budeš mať predvolebný prieskum zadara! len blb by ti tam zahlasoval. hľadaj si tie info sám. a ešte taký hajzlík ako ty , mi bude prikazovať, že mám hlasovať!
na teba si dám pozor.
Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-12-28  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael: nezda sa mi ze by v zvitkoch nefiguroval - nebolo tam aj par evanjelii?


classique . fyhicehi40   |   ip:217.12.58   |   2011-12-28  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a čo ja vám viem ja som stohoto chaosu nejaké info vydoloval:D


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.numerologia.sk/clanky/zahada-starodavnych-zvitkov-107.html
Krovak tu som ti len namatkovo vypichol tento link, je o tom napisanych dost knih, a je zaujimave, ze napriek 60 rokom od nalezu, nikto toto nevypichne ako velmi zaujimavy detail, totiz to, ze spisy evidentne pochadzaju z obdobia hypotetickej existencie Krista, pisali ich eseni, ku ktorym ho mnohi priraduju a napriek tomu o nom nic nenapisali, zabavne vsak?


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.9   |   2011-12-29  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
otázka je či tie zvytky v skutočnosti esénci písali, skôr ich uchovávali. Veď podstatná časť zvitkov tvoria starozákonné spisy. A potom sú to komentáre k týmto spisom. Menšiu časť tvoria spisy, ktoré sa týkajú vnútorného poriadku toho spoločenstva.
Zaujímal by ma ešte jedna vec. Vieš o nejakej významnej historickej postave tej doby, ktorú by kumránci spomínali?
A keď ju nespomínali, znamená to že neexistovala?
Okrem toho kumranci mali úplne inú predstavu o mesiášovi.
rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, tu nejde o predstavu, ci nejaku zahadnu konspiraciu. Tu ide o historicke zdokumentovanie. Ja viem, ze je si velmi tazke priznat absenciu skutocneho dokazu jeho existencie. Na druhej strane, ak sa vam tato absencia podsuva, odbijete to tym, ze predsa nezalezi na dokaze, ale na tom, co predstavuje. S tym sa ale suhlasit neda, lebo takto mozme parafrazovat odkazy aj Krala Artusa, ci inej vybajenej postavy.
Ale vratme sa k tym zaznamom, je dokazatelne, ze opisuju tu dobu, opisuju aj akehosi Ucitela spravodlivosti, su tam starozakonne texty, a nehnevaj sa, cakaju na prichod Mesiasa, ktoeho v tom case podla vas dokonca aj ukrizovali a vstal z mrtvych, ale oni tvrdohlavo o tom mlcia. Co ine by tam malo byt napisane, ak nie toto?
Aj keby boli akokolvek zaryti odporcovia krista, ci jeho hlasani, neverim, ze by o nom nic nenapiosali. na tu dobu, ale aj na hocijaku inu, by zazrak v podobe zmrtvychvstania musel mat uzasny vplyv a odozvu. Ale nic take sa neudialo, ale urcite nie kvoli ich chladnemu postoju ku Kristovi.
A paralela so sucasnostou? Aj tu vyrevuju poniektori o prichode Krista, a to znamena, ze keby sa objavil, tak by vacsina povedala, ze neprisiel?


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.9   |   2011-12-29  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No jednoducho, predstava ukrižovaního mesiáša im nevyhovovala a pritom tam mali zvytok Izaiáša aj s textom ktorý môžeš nájsť v 53. kapitole a ktorý jasne hovorí, že mesiáš bude trpieť a zomrie za naše hriechy.
Čo sa táka toho učiteľa spravodlivosti tak našli sa aj taký čo ho chceli ztotožniť z Ježišom, čo samozrejme nie je pravda v tej podobe ako o ňom kumranci píšu aj keď ten titul na Ježiša samozrejme sedí.
A otázka zmŕtvychvstania, myslíš že bolo by pre ních ľahšie uveriť vo vzkriesenie ako pre Teba, ak ho nevideli?
Problém napríklad u Teba je v tom, že hovríš že žiadny dúveryhodný autor o Ježiše nepíše, ale ak je zmŕtvycvstanie skutočnosť a nejaký dôverýhodný autor by o ňom písal tak v tom momente je pre Teba nedôveryhodný, lebo Ty v zmŕtvychvstanie neveríš.
Problémom v súčasnosti je že ľudia sa ľahko nechajú oklamať falošným mesiášom, alebo falošným príchodom.
Napríklad Ty keby Ti falošný mesiáš poskytol vedecký dôkaz tak by si mu to asi zhltol aj z navýjakom.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, problemom nielen v sucasnosti, ale aj v minulosti je jedine to, ze ludia neveria iracionalnym veciam. V tom sa ludstvo tejto doby od tej predchadzajucej velmi nelisi. Preto si myslim, ze akykolvek dokaz o iracionalnom stave by sposobil, ze aj Kumranci by o zmrtvychvstani Krista napiosali aspon to, ze sa to stalo, ci sa o tom aspon hovori. Tu poslednu vetu ani netreba komentovat, lebo vedecky dokaz je terminus technicus nedokonaly vyraz, spravnejsie je teoria, a na teorii, ktora je falzifikovatelna, alebo verifikovatelna, je jedno, kto ju podsunie. Lebo zalezi na tom, ci splna atributy teorie, dokazu, ci faktu, nie na tom, akeho je vyznania predkladatel.


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-29  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To, že ľudia neveria iracionálnym veciam, to nie je problém. Problém môže byť to ako si nadefinujeme čo je iracionálne. Čo sa týka o tom prečo kumranci nepísali o zmŕtvychvstaní, tak asi nemáme všetky informácie na základe ktorých by sme to mohli objektívne vyhodnotiť. Preto robiť jednoznačné uzávery, môže byť zavádzajúce.
Ja by som dôkladne rozlišoval medzi vedeckým dôkazom a teôriou. Dôkaz je niečo čo si môžeš jednoznačne overiť. Aj keď uzávam, naše zmysli je možné oklamať a to čo nám pomáhajú odhaliť, zďaleka nie je celá realita. Ale predsa existujú veci na ktorých sa zhodneme, že sú pravdivé. Na jednej strane hovoríš že dôkaz je nedokonalý výraz ktorý treba premenovať na teóriu V zápätí v ďalšej vete aj Ty pripúšťaš rozdiel medzi dôkazom a teoriou.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lebo nechapes vyrazu vedecka teoria, kazdy neznaly totiz teoriu pojme ako nieco, co je len v hypotetickej rovine. To, ze som pridal do toho aj tvoj dokaz, je len preto, ze ako vidim v termine vedecka teoria nemas jasno.
Vedecka teoria totiz je aj to, ze Slnko je vacsie ako Zem. Aj ked je to fakt, kazdy sa s tym terminom uspokoji. Rovnako je vedecka teoria aj evolucia, pokial sa napr. nestane, ze by v prekambrijskom obdobi nenasli cicavce. To by tuto teoriu falzifikovalo, rovnako ako teoriu relativity, ci cokolvek ine. Tvoj termin vedecky dokaz je teda nesporne zavadzajuci.
No a co je a co nie je iracionalne, to hadam kazdy normalny clovek vie uz len na zaklade empirie posudit sam. Nebavime sa o kvantovom svete, co popiera aj nase racionalne predstavy, bavime sa o nasom videni sveta a tam zmrtvychvstanie povazujeme za nieco iracionalne, co by v pripade opaku stalo za to zaznamnenat. Bez ohladu na sympatie, ci antipatie. A to nehovorim len o Kumrane, ale aj sudobych historikoch, a ti su podla teba tiez asi tendencne zaujati, ked o tom nic nepisali.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael


Zabudol si na to že nie je teória ako teória. A teória evolúcie je stále len hypotetická ba podľa najnovších meradiel sa nemôže jednať ani o vedeckú teóriu. A to hneď v mnohých základných bodoch. Ako svoje dôkazy uvádza príčiny ktoré sa nedokážu zdokumentovať a ležia len na pôde fantázie ktorá úmyselne spája rozličné druhy pod evolúciu. Pričom odvodzovať sa na čas ako dôkaz bez empirického podloženia jediného faktu je viac než len naivné. Úmyselné prehliadanie chýb a nevysvetlených skutočností ohľadom vzniku života, pôvodu druhov sú stále realitou a dodnes neboli systematicky vysvetlené modernou metodikou falzifikácie dôkazu.

Keď chceš zámerne posúvať teórie do roviny dôkazov, tak mystifikuješ. Pretože aj popredný vedci musia chápať metodiku dokazovania a to nie ako si vymyslia, ale ako sa po celé storočia zdokonaľovala metodika spoznávania a verifikácie. Samotným vedným odborom je aj princíp filozofie o dedukcii spoznávania javov. Podľa západného myslenia je teória evolúcie z pohľadu neurčitosti len jednou z mnoha možností. A ako taká nemá právo diskreditovať či vysúvať iné pohľady ako jediná možnosť. Pokiaľ sa iné pohľady a teórie budú kryť z empirickým poznaním tak majú rovnakú príležitosť prezentovať sa. A ako už dobre vieme teória evolúcie ma toľko tmavých a nevysvetlených miest že vedci musia pristupovať s nadhľadom a objektívnosťou. Pokiaľ sa tak diať nebude tak budeme svedkom vedeckej demagógie a slovičkárenia v prospech hypotetických ideí.Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-29  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozri ja som pod tým termínom vedecký dôkaz myslel niečo o čom by si sa mohol vlastnýmy zmyslami prescvedčiť, že je to nadprirodzené. Existuje niečo na základe čoho by si uveril, že Boh je ak by sa to stalo? Nehovor mi že ničo také by si nedokázal pomenovať čo by Ťa tam kde si a v tejto chvíli keby sa to stalo, presvedčilo o tom že Boh je. Všetko čo som chcel povedať je len, že jedného dňa by Ti nepriateľ spasenia mohol niečo také poskytnúť na to, aby ťa v konečnom dôsledku definytívne odlúčil od Boha.
Dal by Ti dôkaz nadprirodzena, ale ukázal by Ti falošného Boha a Ty by si nemal problém tomu falošnému Bohu uveriť.
Ja viem ako vedci používajú výraz vedecká teória a že evolučnú teoriu chápu ako fakt. Problém ale je že človek môže mať dobré dôvody nato aby niečomu veril aj keď to v skutočnosti nie je pravda, pretože nepoznáme úplnú realitu.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ak by mni niekto ukazal dokaz nadprirodzena, ci iracionality, alebo by som ten dokaz, ci iracionalitu zazil, bol by dovod predpkladat, ze nieco iracionalne je. To by ale bolo asi tak vsetko. Nemohol by som z toho vyvodit zxiaden unahleny zaver, ze je to dielo boha, ci falosneho mesiasa, alebo Popol vuha.
Kedze ale v historii ludstva sa doposial nic iracionalneho, alebo nadprirodzeneho neudialo, je dost logicke predpokladat, ze sa to ani nestane.
Mas pravdu, ze vedci, ale nielen oni, chapu evoluciu, gravitaciu, helicentrizmus a ine ako fakt, aj ked tam ta falzifikovatelnost je premietnuta, a to je obrovsky rozdiel od dogiem, ci baji, alebo mytov, ktore tu falzifikovatelnost a tym padom ani verifikovatelnost nikdy mat nebudu.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip

Boh nie je otázkou dokazovania tu na blogu. Ale osobnej vyspelosti a chápania. Pokiaľ človek verí v absolútnu hmotu tak je zbytočné niečo kázať o Bohu. Jedna myšlienka zaháta priestor druhej. Rovnako človek ktorý nechápe Boha hľadá vysvetlenia inde, mnohokrát aj za cenu klamu a ilúzie. Moderná veda sa o to pokúsila, ale neúspešne.

Vedomie Boha je to čo práve chýba dnešnej civilizácii. Nahradila ju dogma materialistického poznania a filozofie žitia. Táto paradigma sa prejavila takmer všade.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, jedine co evoluciu moze falzifokovat som spomenul vyssie, a to bez ohladu, ci je dielom nahody, prirodneho vyberu, alebo nejakej entity. To je jediny fakt, ktoru ani ten tvoj stvoritel nemoze ovplyvnit. Nikde som nenapisal, ze dokazy beriem ako fakt, ani dokazovanie, ja skor beriem ako fakt skor tu falzifikovatelnost.No a co sa tyka filozofie, v tomto obdobi uz straca dych a nestaci na teoriu poznania. A mozes to dokazovat hocicim.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   //Groover, jedine co evoluciu moze falzifokovat som spomenul vyssie, a to bez ohladu, ci je dielom nahody, prirodneho vyberu, alebo nejakej entity. To je jediny fakt, ktoru ani ten tvoj stvoritel nemoze ovplyvnit. Nikde som nenapisal, ze dokazy beriem ako fakt, ani dokazovanie, ja skor beriem ako fakt skor tu falzifikovatelnost.No a co sa tyka filozofie, v tomto obdobi uz straca dych a nestaci na teoriu poznania. A mozes to dokazovat hocicim.//

To žiaľ nie sú dostatočné dôkazy, ale individuálna viera pre zaplnenie miest ktorým nechápeme. Rozumnejšie je hľadať iné cesty ako spoliehať sa na tú ktorá nemá riešenie.

Pamätám si že ešte pred pár mesiacmi ste tu robili demagógiu tým že ste to ľudom vnucovali ako nejaký fakt či dôkaz.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no asi nepoznas co evolucia je, lebo by si nenapisal, to, co si napisal.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael

Tak nám to vysvetli a podaj tvrdenia ktoré stavajú na analýze a faktoch, nie na fantazírovaní a domýšľaniu.

Podobných expertov som už zažil.. ;) je to len snaha ohúriť mystifikáciou.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-29  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, dal som ti ich neraz a niekolko a stale to tocis dookola, nechapes rozdiel medzi evoluciou a abiogenezou, podmienujes prijatie evolucie z dovodu toho, ze nechapes vlastne rozdiel medzi tymito dvomi pojmami. To, ze evolucia je dokonca aj empiricky potvrdena, dokonca aj momentalnymi vyskumami, ci pokusmi, je neodskriepitelne. a to, ze ju falzifikuje jedine to, ze by sa objavil cicavec v prekambriu, asi tiez dost nechapes. A to, ze spominas nieco take, ze treba hladat ine cesty, nie teoriu evolucie, ktora podla teba nema riesenie, tak by si mal vediet, ze evolucia nepotrebuje riesenie vzniku z neziveho na zive, to ani neriesi, ale aspon to by si mohol vediet.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Groover, dal som ti ich neraz a niekolko a stale to tocis dookola, nechapes rozdiel medzi evoluciou a abiogenezou, podmienujes prijatie evolucie z dovodu toho, ze nechapes vlastne rozdiel medzi tymito dvomi pojmami. To, ze evolucia je dokonca aj empiricky potvrdena, dokonca aj momentalnymi vyskumami, ci pokusmi, je neodskriepitelne. a to, ze ju falzifikuje jedine to, ze by sa objavil cicavec v prekambriu, asi tiez dost nechapes. A to, ze spominas nieco take, ze treba hladat ine cesty, nie teoriu evolucie, ktora podla teba nema riesenie, tak by si mal vediet, ze evolucia nepotrebuje riesenie vzniku z neziveho na zive, to ani neriesi, ale aspon to by si mohol vediet.//

Ó áno ? Nevieš rozlíšiť slovo dôkaz od slova hypotéza.

To že je evolúcia dokázaná nie je empiricky potvrdené, teraz dokonca tak špekuluješ že tvrdíš veci ktoré netvrdia ani vedecké okruhy. V týchto mystifikáciách si ty sám a upravuješ si ich do roviny faktov. Lacné ohurovanie slovíčkami..

Opakovane ťa vyzývam daj mi scientifikovaný dôkaz. Nie lacné riadky.. o vlastnom presvedčení.

Ďalšia hlúposť ktorú tvrdíš že vznik života, totiž evolúcia hmoty do života si nenárokovala práve aj na toto, svoju vlastnú dogmu o pôvode života. Taktiež bez dôkazu. Kde vidíš dôkazy ? Nevieš odlíšiť hypotézy a domnienky od faktov..Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-29  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
inými slovami vystačíš si na to sám aby si mohol posúdiť čo pravda je, alebo nie je
Ja tomuto neverím, že si na to vystačíme sami.
Čo sa týka evolúcie, tak vravíš že jediné čo by ju mohlo vyvrátiť je len nález ľudských kostí v určitej geologickej vrstve. To platí ale len za predpokladu že vrstvy vznikali miliony rokov ak vznikly náhle v dôsledku veľkej katasrofy tak to nemusí byť pravda.
Inak som objavil zaujímavú reakciu na Richarda Dawkinsa:
http://www.hopetv.cz/archiv-poradu/poslucharna/cliff 19, 20 a myslím že aj 18.

Grover:
ja viem že sú veci, ktoré nie je možné dokázať a existencia Boha medzi ne určite patrí, ale polemizovať môžme.
DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systematické vyvrátie hoax bludov na ktorých stavajú laici svoje dôkazy o teórii evolúcie.

http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-i

http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-ii


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2011-12-29  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evolucionisti sú akoby posadnutí nájsť skutočného plaza ako predchodcu vtákov. Tu sa udiali naozaj úsmevné príbehy. Pred pár rokmi zakúpila spoločnosť National Goegraphic Society z USA skamenelinu, ktorú nazvali archaeoraptor, mal chvost dinosaura a predné končatiny ako vták. Skrátim to, po veľkom kriku a humbuku sa prišlo na to, že niekto úplne nehanebne prilepil chvost dinosaura primitívnemu vtákovi. Podvrhy so skamenelinami sa stávajú výnosným biznisom, skameneliny sa falšujú vo veľkom, ako priznal v časopise Discover Alan Feduccio, ornitológ a evolučný biológ na univerzite v Severnej Karolíne pri Chapel Hill. Po podvode s archeoraptorom však pokusy o nájdenie predchodcu vtáka neutíchajú. Na konferencii na Floride bola najväčším ťahákom skamenelina nazvaná bambiraptor, dinosaurus veľkosti kurčaťa. Vystavená skamenelina mala perie, alebo periu podobnú štruktúru a bola označovaná ako spojovací článok. Problém bol v tom, že žiadne perie sa na skamenelinách nikdy nenašlo! Ale vedci povedali, že by tam malo byť, tak ho tam jednoducho pridali, chlapík ktorý robil rekonštrukciu, vložil ešte umelé oči, aké sa dávajú do preparovaných vtákov a medzičlánok bol vyrobený !
Na tej istej konferencii vyhlásila skupina molekulárnych biológov, že našli vtáčiu DNA v kostiach dinosaura, starého 65 miliónov rokov. Ak by to bola pravda, nemusím sa namáhať s týmto článkom, všetko by bolo jasné.
Problémov bolo samozrejme hneď viac. Po prvé, kosti patrili dinosaurom, ktoré podľa vetvy nemali nič spoločné s vtákmi. Po druhé, extrahovaná DNA nebola na 90% či 99% zhodná s vtáčou DNA, bola zhodná na 100 % s DNA moriakov ! A pritom ani kurčatá nemajú na 100% zhodnú DNA s moriakmi. Toto bolo dokonca publikované v časopise Science! Zaujímalo by ma, ktorý z vedcov pri vykopávkach mal od manželky bagetu s morčacím mäsom.

Záver. Podobných príkladov je veľmi veľa. V podstate môžem skonštatovať, doteraz sa mi nepodarilo nikde objaviť čo len jeden jediný, hodnoverný nález, ktorý by potvrdzoval jednoznačne evolučnú teóriu. Napriek tomu, že logika hovorí, ako som už spomínal inde, ak sa nachádzajú skameneliny stovky miliónov rokov (podľa evolucionistov) staré a v obrovskom množstve, prečo je problémom nájsť jeden jediný medzičlánok, ktorý by bez akejkoľvek pochybnosti dokazoval evolučnú teóriu? Vysvetlenie je jednoduché. Preto, lebo taký zrejme neexistuje ! Potom nečudo, že vedci, ktorí si celoživotnú kariéru postavili na evolučnej teórii, zúfalo hľadajú a pokúšajú sa akýkoľvek nález použiť aj v rozpore so zdravým rozumom a vedou, len aby mali aspoň niečo, čím sa môžu oháňať. Celosvetovo existuje asi 400 kostí či fragmentov (áno dobre čítate, len tak málo!), ktoré evolucionisti spájajú s evolučnou teóriou a sú podľa nich relevantné. Neexistuje však ani jeden jediný nález, ktorý by bol jednoznačný a kompletný. Všetky "dôkazy" sú pri podrobnejšom skúmaní vedcov nejednoznačné, ak to jemne naformulujem a väčšina z nich je mylne interpretovaná (nemal som možnosť čítať a dozvedieť sa o úplne všetkých, takže si nedovolím napísať, že úplne všetky), alebo zámerne sfalšované, prípadne z úplne minimálneho fragmentu sa vyrobí celý organizmus. Vyššie uvedené príklady to ilustrujú. Použil som tie najznámejšie príklady, ktoré sú najčastejšie predkladané evolucionistami. Ako vždy, nič som si nevymyslel, všetko sú overené fakty.
Takže namiesto toho, čo nám hovorí elementárna logika, že by sme mali byť doslova zaplavení nálezmi a dôkazmi evolučnej teórie, v podstate nie je jeden jediný relevantný. Ak by život vznikol slepou náhodou podľa evolučnej teórie, tak sa odvolávam na moju prvú axiómu, príroda ako taká nemá rozum a vedomie, takže celkom určite by nám dôkazy evolúcie vedome nezničila, alebo neskryla. Lebo vyzerá to tak.


Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.160   |   2011-12-29  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kostolná organizácia je akoby posadnutá presviedčať ovce o existencii akejsi vybájenej modly. Každý víkend o tom tárajú z kancľa naozaj úsmevné príbehy: ako to tu modla všetko vytvorila, ako tu zostúpila, ako to tu teraz menežuje... :-DDD Načo veľa slov!? Múdry sa na tom pousmeje, hlupák uverí...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2011-12-29  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...práve preto je svet plný zla...čož tebe samozrejme vyhovuje.


jihad . wydyhuwa09   |   ip:188.112.9   |   2011-12-30  (01:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nastudujte si slovansko arijske vedy a potom tu pustajte sitchinove dohady a preklady o annunaki a podobne koko..ny....tie iste tabulky existuju a su pisane runovym pismom ktore su uchovane v rusku a hovoria o niecom inom


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-30  (01:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektorý ľudia čo videli zjavenia by povedali , že sa to dokázať dá , ale musel by si veriť , že mali pravdu . Ale či ju mali , to sa už overiť nedá .


jihad . wydyhuwa09   |   ip:188.112.9   |   2011-12-30  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gen vlasov je v uchu :DdD...potom ked ma niekto malu cicinu alebo cecky kde je gen v lakti? :DDD...kokociny sory za vyrazpitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-30  (01:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkom dobrý guláš všetkých možných starých náboženstiev. Ale aspoň sa čosi dozvieme . Myslím , že ten vek najstaršieho človeka je podľa vedcov dlhší a to 3,2 milióna rokov .


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-30  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ďalšia hlúposť ktorú tvrdíš že vznik života, totiž evolúcia hmoty do života si nenárokovala práve aj na toto, svoju vlastnú dogmu o pôvode života. Taktiež bez dôkazu. Kde vidíš dôkazy ? Nevieš odlíšiť hypotézy a domnienky od faktov..

Groover, nikde v evolucii nejde o prerod z neziveho na zive, ziadny evolucionista sa tym nepotrebuje zaoberat, kazdemu je to v podstate suma-fuk, evolucia ako vedeecka teoria je fakt, ako som uz neraz napisal, falzifikuje ju len jedno jedine.
Groover, ano tych kosti je malo, ale vobec nejde o fosilie, ktore evoluciu podporuju, aj keby sa nenasla jedna jedina kost, vyustenim tohto vsetkeho je stale evolucia.

Ip,
nepisal som o ludskych kostiach, ale cicavcoch. To, ze ty mas utkvelu predstavu, ze pred 6500 rokmi to tu niekto poprehadzoval a pomiesal geologicke vrstvy je len tvoj pohlad, absolutne vedou nezdielany. Katastrofy boli, aj lokalne aj celosvetove, ale napriek tomu nenajdes poprehadzovane vyvoje organizmov akoby niekto zem hodil do mixera. Tu nejde o to, ze zacnes kopat zaklady domu a po vrstvach sa pozeras na predchadzajuce obdobia, ktore ti minuly stavitel domu pred tebou poprehadzoval.Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-30  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Prečo sa s stým evolucianista nepotrebuje zaoberať ako mohlo vzniknúť z neživého živé?
A je to vôbec pravda, že sa tým nezaoberajú?
A čo chemická evolúcia.
Okrem toho ak nie je Boh, tak z evolučnej teoríe to automaticky vyplýva, že z neživého muselo vzniknúť živé.
A to je ešte menej uveriteľné ako to, že to stvoril Boh.
Existuje množstvo vedcov ktorý poukazujú na to že geologický stĺpec z jednotlivými geologickými vrstvami aj z tým čo sa v nich nachádza je svedectvom o biblickej potope, takže nie je to jednoducho pravda čo hovoríš, že tento pohlad absolutne veda nezdiela.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-30  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ale bavime sa v prvom rade o evolucii organizmov, teda biologickej evolucii, chemicka evolucia je skor znama pod pojmom abiogeneza, tou sa evolucni biologia pramalo venuju. Ako som uviedol vyssie, je im v podstate ukradnuta, ale to neznamena, ze veria tomu, co je podane v biblii.
Tvoje tvrdenie, ze ak nie je boh, muselo z neziveho vzniknut zive je dost realne a logicke uvazovanie. Co je ale viac, ci menenj pravdepodobne, nezohrava rolu. Pravdepodobnejsie, ze nasledujuci papez bude Cinan, na zaklade pocetnosti Cinanov, este nedodava tejto sprave punc pravdivosti.
Takze otazka pravdepodobnosti tu nehra ziadnu rolu a nehra ani v pripade abiogenezy, alebo chemickej evolucie. To, ze tu mame zivot je fakt, pre nas mozno prekvapujuci, ak sa obzrieme po okolitom vesmire, ale kedze nevieme ake podmienky su na planetach nam ukryte, nemozme tvrdosijne trvat na stvoreni bohom, kedze tato moznost je ta najmenej vysvetlujuca.
A co sa tyka tych vedcov, ktori trvaju na celosvetovej potope, v tvojom tendencnom pohlade na biblickej potope este tot nedavno, je to diskutabilne. Viera totiz casto nevypoveda o pravdivosti, co nas biblicke texty neustale presviedcaju.


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-30  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pri otázke vzniku života ani tak nejde o otázku pravdepodobnosti, ako o otázku možnosti. Z mojho pohľadu je absolutne nemožné, aby život a vedomie vznikli náhodou.
Každá z nás verí niečomu čo nie je možné dokázať. Skús dokázať, že rovnobežky sa niekde v nekonečne nepretínajú.
Čo ak sú biblické texty pravdivé?
Čo ak im nerozumieš správne?
Ako Ťa presvedčujú biblické texty o tom, že viera často nevypovedá nič o pravdivosti?
Záleží od toho ako si nadefinuješ vieru. Jasne že človek môže veriť niečomu a dokonca môže mať aj na to dobré dôvody čo v konečnom dôsledku nie je pravda.
Skús si pozrieť krátke video:
http://www.youtube.com/watch?v=D4FBNnZMOfM&;feature=player_embedded


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-30  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ale ved o to p ave ide, skumat ,hladat, a neuspokojovat sa s danym. ved napr. Newtonova fyzika nam staci na pochopenie a fungovanie vela veci, ale napr. na to, aby sme mohli vyuzit napr. GPS, alebo satelit, nam nepostacuje. na to potrebujeme ovela viac a bez Einsteinovej teorii relativity by to mozne nebolo, teda hlavne pre jej pochopenie.
Biblicke texty nas neprivedu k pouzivaniu mikrovlnky, alebo navigacie. Biblia nema so skutocnym zivotom nic spolocne, je to len znoska filozofickych pouciek a nespravne vylozenych udalosti v historii vesmiru.
To, comu ty pripisujes nejake vedecke poznanie, sa objavovalo v dielach autoroch aj bez biblickeho kontextu a boli napisane v rovnakom obdobi. V biblii nie je nic ohurujuce, co by kultury tej doby nepoznali, dokonca hlavne z dovodu veriacich tam su zakomponovane veci mytologickeho charakteru, o ich nespravnom ponati davno vieme, ze nezmyselnymi.
To mas aj s tvojimi predkladanymi videami, ci clankami, ktore nevyriesia a neriesa prakticky nic, len spochybnuju, nehladaju vychodisko, ci inu teoriu, ale tvrdosijne lipnu na jednom jedinom, vediac, ze to sa spochybnit neda, lebo co je prijimane bez dokazov, tazko o tom diskutovat. Na to nikto nema cas, trpezlivost, ani dovod. Su to skratka len nicim nepodlozene fabulacie, na rozdiel od roznych vedeckych teorii podopretym nielen empiriou, vyskumom, ci pokusmi.
Nikto normalny v 21.st. nebude upriamovat pozornost na zasah stvoritelom, za prve je to to nedolezite, zbytocne a hlavne kontraproduktivne. Lebo o to v zivote vobec nejde. Nezmeni to sposob ,akym sa zivot na Zemi ubera, nepomoze k vylieceniu ludi, alebo napredovaniu ludstva, je to len filozoficke blabotanie, bez argumentov.
Argumentujete potom uz nielen s jeho zasahom, idete dokionca este dalej, priradujete mu vlastnosti ludi, akoby to bolo jeho jedinym cielom, stvorit Zem, a nasledne niekolko miliard rokov znudene cumiet, akou transformaciou prechadza a na zaver, ked sa uz vynadival na tu nudu, po niekolkych stomilionov rokov bez zjavneho antropologickeho dovodu, tam smaril prveho cloveka a dalej sa znudene dival, ako si pocinal. Mne to vysvetlenie nepripada ani spravne, ani dolezite, ani zdovodnitelne.
Ked to astaci tebe, a tebe podobnym, je len tvoj pohlad na nepochopenie vesmiru, ci planetarnych sustav, alebo vzniku zivota na nich.
Ako som uz pisal, pridte s niecim konkretnym, hmatatelnym, o com sa da riadne diskutovat. Nie len s mytami dokonca ukradnutymi z inych predchadzajucich kultur.


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-30  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No veď práve to Gps a podobné moderné vynálezy, ma presvedčujú o tom, že realitu nie je môžné plne pochopiť na základe zmyslov, ani na základe skúseností. Veriaci ktorý berú bibliu vážne majú navyše zdroj poznávania okrem premýšľania a skúseností a to je zjavenie. Viem že teba o tom nepresvedčím, ale to je to isté, akoby som človeku, ktorý nemá sluch nedokázal sprostredkovať širšiu možnosť poznávania reality s pomocou zvuku. A to čo Ty hovoríš o biblii, tak mňa nemôže presvedčiť, pretože ja mám iné skúsenosti a poznanie. Tak ako nedoceníš Gps kým ho nepotrebuješ a nepoužiješ nedoceníš modlitbu kým ju nepotrebuješ a nepoužiješ.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2011-12-30  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, zjavenie, ci motlitba su prave tie filozoficke blaboly, ktore ti v normalnom zivote pramamlo pomozu, lebo ich mozes nahradit inymi zjaveniami, ci inymi motlitbami a efekt je v podstate taky isty, len klames sam seba.
Ci sa modlis K Ozirisovi, kristovi, Matuzalemovi ci mas zjevenie Atona, Popol vuha, ci panenky Marie, je to len tvoj mozog, ktory na zaklade tvojich vedomosti o nabozenstve ti zjavi toho, v koho veris.
Opak by bol pravdou, ak by sa Inuitom, ci Maorom pred prichodom krestansky zalozeneho cloveka zjavil Kristus, ci Budha, alebo Monstrum z Frankensteina. Ale oprav ma ,ak sa mylim, ci pred prichodom hocikde a sirenim christianizacie, tam stali kostoly s krizom, ci ludia uctievajuci Krista.
Zaujimave je, teda preco ma kazda kultura ine motlitby, ine zjavenia.
To je podla mna dost podstatne nad tym sa zamysliet a netarat o zjaveni toho svojho. Len mi tu nezacni opisovat evanjelia a tie taraniny o sireni, lebo to je len dokaz mocenskej nadvlady krestanstva v stredoveku, ktora sirila tuto vieru prevazne mecom.


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2011-12-30  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Problém je že pod modlitbou a zjavením každý z nás rozumie niečo iné. Pod zjavením som rozumel bibliu, nie že sa Ti niekto zjaví.(To by mohlo byť skôr o to falošnom dôkaze o ktorom sme sa bavili včera) Samozrejme, že sa nedá stavať čisto na súbjektívnom zážitku. Čo sa týka modlitby, tak pôvodný hebrejský koreň toho slova, má aj význam rozhodovať sa.
Modlitba má ďaleko bližšie k premýšľaniu a rozhodovaniu (teda pre veriaceho je nepostradateľná v bežnom živote) ako k nejakému bezduchému opakovaniu nejakých naučených fráz, ktoré sú naozaj v rôznych náboženstvách rôzne, ale princíp je ten istý. Škoda že si nevypočuješ nejakú z tých prednášok, na ktoré dávam odkaz, ale čo už keď dopredu vieš, že je to strata času.LordX . kyqabume9   |   ip:178.41.90   |   2011-12-31  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover - clanok s tymi istymi argumentami proti evolucii tu uz raz bol. Je napisany podla knihy "Icons of Evolution" od Jonathana Wellsa. Tu je kritika danej knihy, s vedeckym vyvratenim tvrdeni v clanku spominanych (o Millerovom experimente, Haeckelovych embryach, archaeopteryxovi...):
http://www.talkorigins.org/faqs/wells/iconob.html


DamayantiGroover . wamebopi12   |   ip:217.119.1   |   2012-01-03  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael & Lord

Ilustračný príklad mystifikácii.. okolo bludov evolúcie ;) Nikdy v živote sa nenašlo žiadne medzištádium.. Vždy existovali len pôvodné druhy. A nikdy to ani nebolo inak..

Ak áno vyzývam každého kto len chce.. nech uvedie jediný reálny scientifikovaný dôkaz. O podvody nemám záujem. Také taľafatkové argumenty sa dajú pozbíjať jedna radosť. Tvrdíte ale zabúdate na pádne argumenty. Odvádzanie sa len na vlastnú fantáziu je nedostačujúce.


Priklad1 . pisaruha66   |   ip:217.119.1   |   2012-01-03  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evolučná teória sa formovala na základe viery ateistov v absolútnu hmotu. Tieto klamstvá a podvody evolucionistov sú už v tejto dobe zdokumentované a tu v odkazoch je článok v ktorom máte xx podvodov na ktorých je postavaná. Ak vám bude hocikedy niekto tvrdiť že evolučná teória je vedecká tak asi ani sám nevie čo to znamená. Jedná sa maximálne o laika ktorý naletel tzv. celosvetovej paradigme nevzdelanosti.

http://www.changinglivesonline.org/evolution.html

http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-i

http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-ii

http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-iii

http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-iv


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-03  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby sa človek riadil kostolnými dogmami a bludmi, dodne s by sa rozmnožoval iba z rebra, alebo ucápaním z hliny... :-DDD


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-03  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ľudia sa vysmievajú tomu, čomu nerozumejú."
Goethe


Náhodou rebro či svalstvo na nohe atď. je technika kudlania svalstva ktorá sa opisuje podrobnejšie v Sanskrte. A dávam na vedomie že Sanskrt opisoval veci ktoré inšpirovali kvantovú mechaniku, ako aj opísali presné postavenie planét a bol základom pre modernú vedu. Bez sanskritského poznania by dnes neexistovala takmer žiadna technika ba ani písmo. Poznanie tak ťažké na overenie že sa vymyká experimentálnemu skúmaniu v dnešnej dobe.

Karel Čapek:
“Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.”lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-03  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...skúška.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-03  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ó potomkovia Prthy. Človek ktorý hľadá šťastie vonku a nie vo vnútri je zbavený zdravého úsudku. Tak ako vôňa priťahuje včely tak aj dušu človeka vábi poznanie o duši. Kým je človek priťahovaný iluzórnym uspokojovaním zmyslom tak sa trápi a blúdi vo svete pod vplyvom času ktorý sa mu neustále kráti.

Pod vplyvom nepriaznivej doby títo pomýlený ľudia hľadajú šťastie v intoxikácii a zabúdajú na svoju totožnosť pod stratou inteligencie. Kiež počúvnete úprimnú radu a skoncujete s nepriaznivým postojom. Tak ako sčerená voda po ustáti vyjaví svoju hĺbku, tak aj vaše srdcia uzrú jas poznania pod miernou hladinou svojej mysle.siki . hyrykare23   |   ip:67.159.5.   |   2012-01-04  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemohu jinak ale musim napsat, ze
autor, at uz je to kdokoliv a jeho umysly jsou jakekoliv bohuzel pise jako typicky novinar nebo naivni entuziasta.

Proc?
Uvadi pasaze z knizek bez udani zdroju. (nesnizilo by to kvalitu clanku ani jeho prace)

Uvadi vyslovene nepravdy a nesmysly.
Uvadi jiste i pravdive veci, ale v tomto ceklem se vse misi jako v mixeru.
Domnenky jeho vlastni, nebo cizi, nebo nazory a nekde mozna i fakta.

BOHUZEL TAKOVA PRACE JE K NICEMU.

Nesmysly napr. pise:
"V Bosne sa ukázali pyramídy datované 12 000- 34 000 späť."
Uklidnim vas, nenasly, kdo bude patrat po chvili a projiti dostatecneho mnozstvi zdroju asi dojde k temuz jako jsem dosel pred casem.*

takze bohuzel, snad to myslel autor dobre, ale mel by na sobe zapracovat.
Oddelit vlastni od ciziho a mozna oddeli takrikajic "zrno od plev"

Nachazeni vsem hledajicim jiste poskytnu jinePozn:
* napriklad clanky
WM Magazin, 2009 http://wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009070018
Koktejl, Reportáž Čtvrtek, 22 Červenec 2010 12:29
ale i videa z youtube.


Sice je to skoda ale ony jsou jinde. V cine jich je pres 40, a dodnes je o tom neskutecne malo informaci. Ale najdete je i na Google Earth. A nejsou male. (34.24 North and 108.45 East)


jan . walufoba4   |   ip:84.42.229   |   2012-01-04  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... a toto je jen uvod, vazeni ctenari...
povazte cim nas touzi zahrnout autor priste !

(temer neni odstavce aby tam nebyl nesmysl)
NECIST ZTRATA CASU, souhlasim..
Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-04  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  . Phosphoros je niečo diametrálne iné ako je Satan v našich očiach. Shaithan bol tretím synom Adama.

ja neviem či sú tu už všetci drbnutí a myslia si ,že nikto nevie kliknut do guglu alebo otvorit bibliu a čítat či to je pravda alebo nie!!!

Shaitan nie je žiadnym tretím synom Adama!!!

Autorovi odporúčam liečbu alebo spytovanie svedomia ked za peniaze predáva svoju dušu a píše rozpravky len kvôli osobnému prospechu!!
elfarar . jywesygu7   |   ip:212.34.13   |   2012-01-04  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins
Adam a Eva mali aj nejakú dcéru, alebo synáčikovia sa trtkali do prdelí a deti vysrali, alebo prefikli mamku Evu, ako to vidíš porozprávaj.


Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.160   |   2012-01-04  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdá sa, že z otázok faktu naša smiešna ovčia proročka onemela... :-DDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-04  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eldebil..

sorry ale na fŕkanie besného osla neodpovedám,lebo by sa mi vrátili len smradlavé sliny ktorých vzorku si nám tu všetkým predviedol,,a poviem ti smrdia poriadne..
nechcel by som taký chodit pomedzi ludí,,.

:-DDDD


elfarar . jywesygu7   |   ip:212.34.13   |   2012-01-04  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo mi neodpovieš, ja som Bibliu čítal a sám, keď som mal osem rokov a už vtedy som ju bral ako mix. rozprávkovej knihy, historickej knihy a poučných príbehov. A je pravda že Boh bol drsní k inovercom ak sa postavili židom do cesty. Joplinec a LenkaB dobrú radu vám dám Biblia je stavaná pre starovekého (starý zákon) a nový zákon pre stredovekého človeka, aj keď na nový zákon som nemal nikdy síl to čítať, lebo ma bavili len tie polo historické príbehy. A už sa spamätajte je 21 storočie a myslenie sa posunulo, už aj cirkev povoľuje aj keď s ťažkým srdcom že v Biblii nie je všetko na 100%, veď tá kniha má 2500/ 1400 (s častými úpravami) rokov, útočím na vás lebo nemám rád keď oponent začne druhému hovoriť o tom že mu haraší a je blázon (má nejakú psychickú poruchu) namiesto aby odpovedal na ťažkú otázku.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-04  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  načo sa pýtaš,ked všetko vieš??

potrebuješ sa hádat?Pandemonium . darujete36   |   ip:78.98.160   |   2012-01-04  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, Joplička, ale si to schytala, priamy zásah! Ta odpovedz niečo z tej svojej rozprávkovej knižky od Roháčika...! :-DDD


elfarar . jywesygu7   |   ip:212.34.13   |   2012-01-04  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Joplins
A môžem aj slušne. Eva bola z rebra(Adamovho), Adam tuším z hliny (už sa presne nepamätám), po vyhnaní z raja mali spolu deti. Joplins otázka mali len chlapcov alebo sa im narodila aj dcéra? Pamätám si že zaľudnili zem, takže nebudem o tom srandovať, tie deti porodila Eva? alebo jej dcéra? A kto s nimi mal styk Adam alebo Adamoví synovia zo sestrou alebo aj s matkou Evou? Odpovedz mi ako to bolo?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-04  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  elfarar - ty sa len posuvaj, posuvaj a môžeš sa posunúť aj z tejto stránky keď chceš...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-04  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  elfarar..

čítal si ty akurát tak gay-pornočasopis a nie bibliu kedže maš taký slovník..to je po 1..
a po 2- pre každého čo vie nie len rozlišovat písmenká ale aj chápat textu je jasne napísané toto..

1 M 5,3
Adam žil sto tridsať rokov a splodil syna na svoju podobu a podľa svojho obrazu a nazval jeho meno Set.
1 M 5,4
A bolo dní Adamových po splodení Seta osemsto rokov, a splodil synov a dcéry.

1-Dcéry sa nezaznamenávali..
neviem prečo..

2- incest si nechaj pre seba.
Pre Boha ktorý stvoril vesmír a život ,nie je problem zmenit genetiku..

vdaka za pochopenie..elfarar . jywesygu7   |   ip:212.34.13   |   2012-01-04  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2- incest si nechaj pre seba.
Pre Boha ktorý stvoril vesmír a život ,nie je problem zmenit genetiku..

vdaka za pochopenie..

Ale Boh bol čerstvo na nich nasraný, lebo mu sežrali jablko čo im zakázal sežrať a oni ho neposlúchli a zrazu im opravuje DNA keď páchali incest.

A čo hovoríš na nálezy fosílii predkov človeka v Afrike a neandertálec bol človek alebo ešte zviera a môže sa neandertálec dostať do neba a má vôbec neandertálec dušu?


Stano . gicafoby48   |   ip:80.87.209   |   2012-01-04  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda ja súhlasím s Joplinsom. Prví ľudia Adam a Eva boli stvorení (a tie6 ich potomkovia boli splodení) ako duševne dokonalí (s výnimkou Kaina) a preto nemohol žiaden incest ublížiť ich deťom. Pre neskoršie generácie, ktoré stále viac upadali do hriechu, tj. zabudnutia na Boha a trpiacim duševnou slepotou, je však tzv.incest hriechom a my sa ho musíme ostríhať, aby sme totálne nezdegenerovali. A prosím nevysmievajte sa z biblie, to čo sa v nej píše je pravdivé. Ak máte seriózny záujem spoznať podrobnejšie pradejiny ľudstva, viďte knižku Domácnosť Božia
http://www.lorber.szm.com/dom1


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-04  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  elfarar..

neandrtalec??
pche..


Stano . gicafoby48   |   ip:80.87.209   |   2012-01-04  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iba pche?
Tzv.neandertálci boli zvieratá. Samozrejme že v sebe mali dušu, ako každý živý tvor, ale na rozdiel od ľudí nemali ducha. Ani so stvorením Adama a Evy nemajú nič spoločné. A na evolučnú teóriu pokojne zabudnite, je to iba fantázia. Podrobnosti v knižke Prorok Jakub Lorber oznamuje příchod katastrof a pravé křesťanství – napísal Kurt Eggenstein,
http://www.lorber.cz/prehled.html#vybory
strana 24 Co sděluje Nové zjevení o předchůdcích člověka, str.141-159 Je evolucionismus vědecky podloženou teorií? Lidství z pohledu evolucionismu a z pohledu Nového zjevení, Pochybnosti vědců o správnosti evoluční teorie.
Btw, rímski teológovia Lorberove spisy a Ježišove slová (1840-1864) neprijali kvôli kritike cirkvi, nie preto, že by nepísal pravdu. Rím aj celá teológia sa odvracia od Boha a obracia sa ku "svetskej vede", ktorá Rím už mnohokrát usvedčila z tmárstva (Bruno, Galilei a ďalší - viď Zjavenie Jána 17,17), ku zdravotníctvu namiesto Božej liečbe a napriek tomu sa vyhlasuje za neomylnú. Nuž čo, všetci máme slobodnú voľbu...


bubo . civovuta51   |   ip:194.126.2   |   2012-01-31  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja uz sa neskutocne smejem ked stale citam tie JOPLINSOVE komentare :D :D :D :D :Ddiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali. Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte: ...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ježiš


2010-10-14  (15:09)  |  Kultúra
V současné době je poměrně často zpochybňována jeho existence, poukazuje se na nedostatek historických důkazů, a někteří pokládají jeho život za zcela smyšlený. Přitom nikdo nemůže skutečně vyvrátit existenci Ježíše Krista v naší historii. Je určitě těžké představit si, že křesťanství vzniklo na základě smyšlené osobnosti a je to i dosti nepravděpodobné. Pokud budeme zkoumat vznik jakéhokoli náboženství, dojdeme k závěru, že většinou byla u svého zrodu inspirována skutečnou a moudrou osobností.


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Oficiální konspiračné teorie o 11. září vysvětlena za 5 minut

Oficiální konspiračné teorie o 11. září vysvětlena za 5 minut


Euroval, cesta do pekla.

Turínske plátno – Kde je tu rozpor?

SMER, SDKU a dalsi podporili zadlzenie obcanov SR.

Euroval schvalený.

Ľ. Huďo - Okupácia Wall Street

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4259 s