18. Júl 2019
    
Cesty mladých vedúce do krajiny Záhuba. - Dolezite.sk

Cesty mladých vedúce do krajiny Záhuba.


  2011-05-01  (18:45)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Cesty mladých vedúce do krajiny Záhuba.

Súčastnosť je zaplavená médiami a vnucovaním názorov známych spoločností. Dennodenne sa stretávame s reportážami, ktoré sú plné zlyhania ľudskosti a charakteru. Dobrých informácií ubúda a čoraz viac sa pozeráme na neodpustiteľné zločiny, priestupky a smutné úpadky morálky. Ešte smutnejší je však fakt, že za mnohými „skutkami zla" stoja práve mladí ľudia. Pred našimi očami postupne padá spoločnosť, ktorú na druhej strane úporne budujeme. Okolie nám pod kolená hádže informácie o tom, čo sa kde stalo ale nikto z neho si nepoloží otázku, prečo je to vlastne tak?

Hneď na začiatku musím spomenúť, že nie za všetko nesprávne dejúce sa v našej spoločnosti smú práve mladí ľudia. Navyše, zámerne som použila výraz „nesprávne". Pozor na zmýlenie si pojmov. Urobiť nesprávne sa nerovná zlému. To, že sa človek prečiní nesprávnou vecou nemusí ani zďaleka svedčiť o jeho zlom charaktere. Sme iba ľudia a ľudia sú omylní.Avšak skutočnosť, že priestupkov sa dopúšťajú mladšie generácie je neprehliadnuteľný. Sama v nej vyrastám, žijem a oči rozhodne nemám prelepené čiernou páskou.Kde sa však stala chyba? Kde nastáva nekonečne sa vracajúci a opakujúci defekt? Poznáme jeho príčiny? Myslím, že sme si ich až priveľmi vedomí, čo je ešte oveľa horšie, ako keby to tak nebolo. Zámerne si skrývať zrak pred nechceným nie je riešenie.

Pýtali ste sa niekedy samých seba, prečo ten mladík dobodal bezbrannú starenku? Prečo sa skupinka ledva plnoletých chlapcov rozhodla pre vykradnutie banky? Prečo zdrapia nevinné zviera a kruto ho znetvoria a zabijú? Prečo pri neskoršom príchode domov z práce míňate na diaľnici dievčatá v krátkych minisukniach? Prečo na cintorínoch pribúda čoraz viac pomníkov, do ktorých je vytesaný tak mladý vek...? Prečo sa deti idúce po úlohu nikdy nevrátia domov? Prečo siahnu mladí po tabletkách a drogách, keď je toho už naozaj dosť?

Je celkom normálne, že každý v danom momente začne hádzať vinu na druhého. Odsudzovať bez toho, aby sa pozrel sám na seba. Priznávam, i ja som často plná predsudkov a poviem, že tak sa to jednoducho stať malo, ibaže, keď sa budeme správať ľahostajne ku všetkému čo pred sebou vidíme, keď sa ani raz nezamyslíme sami nad sebou, budú sa všetky tieto defekty, úpadky a smutné chyby v spoločnosti i naďalej opakovať.Odpovede a riešenie nájdeme vo svojom vnútri. Ak sa zamyslíme, uvedomíme si pár veľmi podstatných vecí, s ktorými budeme v živote kráčať po boku, je veľmi malá pravdepodobnosť, že naša budúca rodina by nejaký ten defekt potrebovala prelepiť. Áno, to, čo človek vykoná, závisí najmä od jeho povahy a charakteru. S povahou sa rodíme, no to kým naozaj sme, to v nás buduje práve prostredie, kde žijeme. Je to najmä rodina, ktorá formuje ľudské bytie. Možno si poviete, že najviac problémových mladých ľudí zíde práve z problémových rodín. Alkohol, bitky a nadávky na dennom poriadku. Je to síce pravda, mnoho takýchto detí začne kradnúť a v staršom veku sa často dostávajú do kriminálu, alebo naopak sú utláčané a v dospelosti sa u nich môžu rozvinúť isté pohnútky (týranie, rôzne -fílie, a pod.), avšak nie vždy je to pravidlom. Zo sociálne slabšej rodiny môže dospieť plnohodnotný slušný človek a naopak z dobrá rodina skrýva pravú tvár ich potomka.

Všetko sa odvíja od prostredia. Od prostredia, v ktorom mladí ľudia vyrastajú. Možno navonok v rodine všetko správne funguje, nie každý však pozná jej vnútro. Prečo mladí vyhľadávajú opojenia z drog, nezáväzného života? Na jednej strane môže stáť výchova, neporozumenie zo strany rodiny, precitlivelosť mladého človeka a nezvládnutie sa postaviť problémom zoči voči. Na druhej strane stojí dnešná spoločnosť, ktorá ponúka na tanieri hlúpu ľudskú omylnosť. Spoločnostiam nestačia prsty rúk na rátanie miliárd kusov papierov, ktoré nazývajú peniazmi iba zato, že generáciám núkajú zlo. Taká však dnešná spoločnosť je. Takými sme my. Presviedčame sa o vlastnej dokonalosti, bezchybnosti, iných súdime rad radom, vieme tárať len sťažnosti na to, prečo sa s tým a tým konečne niečo nezačne robiť, prečo nikto nič nevyrieši, nezmení? Prizeráme sa na to, ako sa ničí vnútorná psychika, ako ju ničíme my sami. Čo všetko potom jej rany a choroby prinášajú. Čo všetko dokáže spôsobiť ľudské nepochopenie a smútok...

Nemyslíte si však, že treba najprv začať od seba? Ak by so zmenou začal každý jeden z nás, postupne by sa pretvárala i spoločnosť, v ktorej žijeme a ľudia, o ktorých sa budeme v budúcnosti opierať, by do vienka dostávali úplne iné hodnoty, akými ich zásobujeme dnes. Je to však iba nesplniteľná rozprávková ilúzia. Škoda. Uznajte však, nemá predsa len niečo do seba?

 

 


Barbora Grígeľová
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-05-03  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tolko otázok...asi ako na SMEtisku ,slobodná vola je največší problém našich časov,ludí teda "ovce" treba najprv zbavit slobodnej vole! Najlepšie by ich bolo očipovat a riadit na dialku skrz elektroimpulz...ale to nebude asi moc realne...večší priestor vydím vo využití nanotechnologií presnejšie v ..."nanopotravinách"... i ked to bude z vyššiej vole a príde to ako hotová vec z posvetnej hory "Bruselus",čo natom že to bude neľudské a neprirodzené teda proti životu,prírode, a proti ľudskosti...hlavne že to bude už konečne fungovat!

Ved nakoniec ste ste sa zapredali a dali im plné právomoci podpisaním Lisabonu!

Z Japonska a Číny vydali dve nové štúdie, ktoré ukazujú, že nano-častice ktoré sú prítomné aj v vakcíne proti prasacej chrípke ,kde tento takzvaný "aktívny zosilňovač" ničí nervové bunky a rýchlo ničí aj pľúca, keď sa tieto malé čiastočky dostanús do tela ....nazvali tieto nanočastice ""roztomilý malý vrah"".!!


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-05-03  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravda oravduca


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-05-03  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a mozno aj pravduca
:)


classiquesazblaznil   |   ip:217.12.49   |   2011-05-03  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo:
a čo toto + chemtrails?
http://www.youtube.com/watch?v=BzTUI_3b3Hg&;playnext=1&list=PLB719D6D9683FE977
to ak osvietený človek uvažuje ako ty radšej budem celú večnosť uvaznený vo víre nevedomosti to iba vystrašená duša može prísť s takým riešením!alebo len volákou iróniu nám chceš priblýžiť čo na nás chystajú?


illuminatedBimbo   |   ip:78.98.19.   |   2011-05-03  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ironia je že vidím aj to čo by som nikdy nechcel vidiet.Je to dan za poznanie nesmiernej moci.... ,kde nastanú posledné dni tých ktorý sú opantaní šialenou kozmopilitickou mocou.


classiquesazblaznil   |   ip:217.12.49   |   2011-05-03  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem sa dočkať kedy nastanú tie dni i keď to bude znamenať aj moj posledný deň.
a čo sa snami stane?


LinJosette   |   ip:46.227.17   |   2011-05-03  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otázky určené na vlastné zamyslenie .)


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-05-03  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo? Lebo im už všetkým hrabe.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-04  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Barbora, Veľmi zaujímavá reflexia o živote mladých, ktorá má niečo do seba. Je až zarážajúce, ako ďaleko majú k sebareflexii aj diskutéri dôležitého.sk . Pritom sú to väčšinou mladí ľudia, bez poznania, životných skúseností. Zrejme sú už postihnutí syndrómom dokonalosti a bohorovnosti. Zmena hodnotového rebríčka, zmena postojov a názorov je v ich prípade iba nesplniteľná rozprávková ilúzia. Máte úplnú pravdu, lebo diskutéri sa k téme defektnej výchovy v rodine radšej nevyjadrujú a slušne ju obchádzajú.Inak by museli priznať, že máte pravdu a niečo s tým defektom robiť.


Fridrich   |   ip:213.81.18   |   2011-05-04  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby boli mladí ľudia rešpektovaní a myslení vážne, určite by sa veľa zmenilo... mám 19 a jediné čo vidím je zkazená spoločnosť, ale nezačína to od nás, mladých, ale od Vás "dospelích". Ked mne chce priateľku preťahovať 50 ročný chlap a pri tom vie že je so mnou tak kde je morálka? Keď všetci díleri sú starší ako 30 rokov? Mali by ste sa zamyslieť aký príklad nám dávate do života a bohužial, každý mladý človek potrebuje mať vzor, niekto Hitlera niekto Eminema a niekto vlastného otca či mamu. To vy ste to čo treba zmeniť, vy ste to čo v tejto spoločnosti smrdí hnusotou a nemorálnosťou!!! A vlastne vysrať sa na morálku... ale nepísané zákony by sa dodržiavať určite mali a určite by každý mal mať aspoň štipku charakteru a pokori v sebe!!!


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-04  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fridrich, hovoríš správne, len meritom je výchova v rodine. Tú žiadna inštitúcia, noviny a iné média nenahradia. Dedičstvo ktoré odovzdávajú rodičia deťom, je duchovné pochopenie a hodnoty, ktoré im nikto nevezme. Dokonca im pomôže prežiť túto najhoršiu a našťastie poslednú kapitolu ľudských dejín nezávislých na Stvoriteľovi.


steve316   |   ip:95.105.20   |   2011-05-04  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako to že za všetko zle môžu mladý ľudia??? niesu to oni ktorý musia vyrastať vo svete ktorú riadia dospeli??deti niesu čím ďalej tým horšie to vy ste boli takí istý len si spomínate na to dobre a na to zle často aj zabúdate... v druhej svetovej bolí mladí ľudia vedení dospelými do vojny ktorú oni nezačali a nechceli... mladý chcú zmeniť svet k lepšiemu ale časom zistuju že svet nedá zmeniť a musia sa zmeniť oniBring Your Daughter... To The Slaughter


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-05-04  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista má pravdu. Základ a hlavným bodom výchovy je rodina. Nik iný.


LinJosette   |   ip:46.227.17   |   2011-05-04  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď áno, výchova a spoločnosť. Čo ponúka mladým dospelá spoločnosť, to ovplyvňuje ich konanie.


Fridrich   |   ip:62.169.19   |   2011-05-04  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno rodina je určite pri tejto výchove dôležitá, ale keď mladý človek nenachádza oporu v rodine, nachádza ju najčastejšie teraz na ulici alebo v rôznych skupinách ktoré mladí ľudia vytvárajú, lenže tieto skupiny väčšinou inšpirujú dospelí ľudia a ich názory.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-05-04  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fridrich správne. Ak ju nenachádza v rodine prechádza ku skupinám, ktoré vytvárajú mladí, ktorý to nenašli v rodine. Aj vodca skupiny vzíde z nefunkčnej rodiny.


LinJosette   |   ip:46.227.17   |   2011-05-04  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemusí to byť nefunkčná rodina. I tam, kde všetko funguje ako má byť, môže zohrať okolité prostredie a na čele skupiny stojí niekto so soc. dobrým zázemím, avšak, spoločnosťou pokazeným charakterom.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-04  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a čo ak od rodiny niečo vyžadujem niečo čo je hlboko vomne niečo čo nedokážem vysvtliŤ ale tú potrebu cítim a keĎ to nedostanem v rodine tak sa v nevedomosti vydám do skupiny v dúfaní ze to najdem tam ale časom si uvedomím že to nieje ani tam tak sa obrátim na seba samého a bez rodiny aj skupiny si začne všetko vytvárať sám neviem či niekto aj pochopí ale tak to nejak cítim ja a¨¨,žil som aj v normál rodine aj v uličnej skupine ale najlepšie sa cítim sám zo sebou;)


hanzolo   |   ip:85.216.16   |   2011-05-04  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj fridrich.
Mas pravdu aj nemas.bolo by spravne keby sa respektovali mlady ludia ktory ako 15rocny fetuju a sulozia za prachy?podla mna nie to treba pozerat ci si mlady alebo stary,treba pozerat charakter a dusu cloveka.mam 28 a mam za sebou zopar DNB a techno akcii ale ani raz som si nedal ziadnu bobulu alebo inu chemiu ( no dobre teda raz ale len stipku pervitinu ale psst :) a teraz?ved na to sa neda pozerat.nacengane baby grcaju pred klubom a nema to 13 rokov aj s pancuchami.dilerov najdes aj mladsich neboj sa.
Aky priklad davaju mlady nam?28 a viac rocnym ktory ako 20 rocny uz maju deti.ja ked som mal 15 som nevedel ze naco ho vlastne mam.takzo povedat kde sa zacina skazenost spolocnosti.ty hovoris u starsich ja zase u mladsich.v kazdom pripade si myslim ze ide o vychovu.co vyrastie napr zo syna mojho byvaleho spoluziaka ktory nas sikanoval na strednej skole,opustil predcasne strednu skolu v 2 rocniku,urobil si dve deti ked mal 23 ved uz na to ma vek no nie a teraz predava Notebene pred Tescom.co vyrastie zo syna cloveka ktory bez problemov vyhodi Pet flasu s iduceho BMW v kruhovom objazde v NR?nezavidim vam ,hlavne mladym,ja sa pokladam za posledneho( rocnik 1982 ) ktory este nevedel co je to pocitac a mobil.na vas su vyvijane neskutocne tlaky zo strany tabakoveho priemyslu,pornopriemyslu a konzumu.dnesne baby su ako keby cez kopirak.ci je to emo styl,tectonic atd.ja to tiez nemam ruzove v nasej rodine ale nikdy ma netahali automaty ani chlast ani cigarety.kazdy z nas ma na vyber.zo mna sa tiez nestal dealer,neoplodnujem zeny ako na beziacom pase,vybral som si troska nudny zivot ale som rad.az teraz vidim vysledky.mate to tazke verim ale kazdy z vas si moze vybrat.ja som si tiez vybral a od otca som nedostal nikdy ale nidky ziadnu podboru,vsetko robila v nasej rodine mama a nezacal som fetovat lebo mam zleho otca.takze zaklad je rodina,laska k priatelke a priatelom atd.bohuzal tieto hodnoty nam chcu ustavicne vyvracat ze nie su spravne.nie je spravne si najst lasku a prezit zivot s nou
uz je neaktualne mat otca a mamu.aktualne je vyspat sa s celym panelakom ako v nasom uspesnom slovenskom seriali.

ps.som rad ze mas 19 a vidis ze tento svet nie je v poriadku.ja toto vidim od svojich 25 rokov.ta situacia s tvojou priatelku je fest smutna :((


hanzolo   |   ip:85.216.16   |   2011-05-04  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zabudol som dopisat.
ja som tiez chodil do skupiny kde sa pilo,fajcilo,grcalo na namesti,pripadne fetovalo.ani jeden z nych ma neovplivnilnatolko ze som s tym zacal,jednoducho som nevidel zmysel.mozna ze to bude hlupost ale skor ma ovplyvnili Star wars ,Star trek :))


stewe   |   ip:83.208.88   |   2011-05-05  (02:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzolo na hrad


besedick   |   ip:212.26.19   |   2011-05-06  (08:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Samozrejme je to hlavne na nás dospelých. Začína sa to voľbou poslancov. A akých volíme takých máme. No a tu volí aj mládež. Často z neskúsenosti a lahkého ovplyvnenie je zvolené to čo máme. Bezmorálni rozkrádači. Potom je nemožné niečo robiť. Nebudujú sa športoviská ,kultúra atď. Mládež nemá vzory nemá kde vyrastať a nadovšetko kúpené média dokonajú všetko. Rodina stráca svoje postavenie otec a matka sú len zdrojom obživy. Škola zlyháva a asociál sa stáva vzorom. Vytvárajú sa bezduché celebrity no hrôza. Štát stratil úlohu starať sa o svojich občanov o ich blaho. Zmenil sa na represárnu inštitúciu platenú z našich daní. Totálne zlyhanie štátnych zamestnancov vo všetkých sférach. Morálka za sociku bola na inej úrovni ,ako táto západná. My sme si zobrali bohužial len jej negatíva. Tak sme tam ,kde sme. Máme demokraciu západného štýlu kde sme len druhoradí občania. Môžme cestovať ak na to je. Na zmenu treba financie ,ale tie putujú do iných štátov v podobe zisku vytvoreného u nás. Piramída sa pomali ale iste rúti do záhuby. Delo na aurore je pripravené vystreliť. Ak to takto pôjde ďalej , je to otázka blízkeho času. No a to predsa nechceme.


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-05-06  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drogy nemusia byť úpadok ak ich človek berie príležitostne , ale ak zákaz mäkších drog väčšina považuje za správne tak to je v poriadku .
O drogách sa nepísalo , že dokážu liečiť napríklad schizofréniu , čo je veľmi ťažké ochorenie . Človek trpí permanentnými halucináciami aj keď zdravý rozum mu ešte trochu slúži . Schizofrénia je ako počítačový vírus , treba ho proste vymazať dokedy nezdevastuje celý mozog .


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-05-06  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je viac ľudí ktorým schizoidné poruchy objavili po požití drog, než ľudí, ktorým drogy schizofréniu zastavili.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-06  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podľa mňa keby sa určité drogy ktoré možu sposobovať takéto poruchy brali v prítomnosti ľudí ktorý rozumejú zmeneným stavom vedomia tak by k takým poruchám nedochádzalo.
nekazte to všetkým len preto lebo nejaký slabí jedinci sa psychicky zosypali po nejakom zážitku ktorému nerozumeli,ja som bol tiež veľmi zle na tom ale
žeby som sa ľutoval alebo žobral o pomoc psychiatrov ktorý rozumejú ľudskej psychike asi toľko čo ja, tak to nehrozí!drogy sú darom bohov ale i démonov možu liečiť aj zabíjať z ich pomocou sa človek može povzniesť k výšinám ducha ale aj klesnúť na úroveň zvieraťa.


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Emil Páleš: Jezuiti

Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

Právě dnes vychází nová verze linuxové distribuce Ubuntu, označená jako 9.04 Jaunty Jackalope. Přináší několik zajímavých novinek, které vylepšují práci s desktopem a potěší tak většinu uživatelů. Společně se podíváme na nejdůležitější z nich. Čeká nás spousta obrázků a nějaká ta zajímavá videa.


Čína opúšťa dolár - ten pôjde ku dnu

Takto vyzerá hospodársky kolaps

RFID Zapper - čipový ničitel

Vyšetřovatelé ukazují na vysoce neobvyklý počet ú...

Projev, který jste neměli slyšet

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Aj OĽaNO sklamalo.

Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.1982 s