23. August 2019
    
Chcite žiť obyčajne - Dolezite.sk

Chcite žiť obyčajne


  2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Chcite žiť obyčajne

Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.

 

Súčasný svet kráča smerom, v ktorom má hrať dominantnú úlohu technika, displeje, virtuálne priateľstvo a podobne. Aj v práci, najmä v strojárstve je čoraz viac ľudí určených ako obyčajná pomocná sila tých dôležitých – robotov, strojov.

 

Dnešné deti už pomaly nepoznajú najznámejšie domáce zvieratá, ale zato poznajú televíznych hrdinov – robotov.

 

Roboty sú najlepší kamaráti, buďme aj my roboty, chcem byť ako robot. Tak rozmýšľajú už deti. A to je v poriadku. Všetko ide podľa plánu.

 

Varujem pred týmto smerovaním!

 

Je potrebný prudký obrat o 180 stupňov. Začať preferovať reálnosť, tradíciu, spätosť s prírodou. Tak ako som včera čítal, že vo Francúzsku chcú v mestách skúsiť použiť ako kosačky ovce.

 

Je potrebné zobudiť sa z toho pretechnizovaného sna, technika sa aj tak zadrhla a kazí sa. Treba nám začať myslieť trochu aj na ekológiu. Čo poviete? Nebol by najvyšší čas začať myslieť na životné prostredie? Už pred 89. rokom nám ho komunisti pľundrovali jedna radosť, nasledujúci konzumný ošiaľ dielo skazy dokonal. Čo na tom, že sú uzákonené čistiarne odpadových vôd, keď sa na výstupoch z nich nerobia kontroly. A keď, tak dopredu ohlásené. Alebo sa mýlim? Tak potom nech mi je prepáčené.

 

Zmena je potrebná. Musíme samozrejme začať každý od seba. Pár príkladov.

 

Začnite myslieť na prírodu. Aj vy ste príroda. V opačnom prípade ničíte aj sami seba. Kupujte ekologické čistiace, pracie prostriedky. Nehľaďte na peniaze, ono sa vám to nejakou formou vráti. Kupujte bio výrobky – tie by mali byť pestované na ekologicky udržiavanej pôde, čo je zasa dobré aj pre živočíchy, spodnú vodu. Čím viac ľudí bude kupovať bio výrobky, tým väčšia plocha bude obhospodarovaná ekologicky.

Kupujte auto benzínové a len také veľké, ako je nutné, prvoradý pri výbere nech je údaj o priemernej spotrebe. Staňte sa odporcami plastov, chémie, sú to aj lieky a kozmetika.

 

Vypnite televízor, ipod, iphone a zapnite oči. Vo svojej záhrade sa tešte z rašiacich sviežozelených listov, z hopkajúcich vtáčkov, zo sliepok a ich vajec, z vlastnej zeleniny a ovocia, z vlastných stromov, krov, kvetov.

 

Všemožne sa snažte nájsť partnera, ktorý vám bude robiť spoločnosť. Nech ste spolu šťastní, nech zažijete mnoho radosti a spokojnosti. Ak sa dvaja majú radi, pomáha to nielen im, ale aj okoliu. Každá pravá láska budí obdiv a je zdrojom sily a útechy aj pre okolie.

 

To je práve to rozdielne oproti dnešným snahám o zavedenie virtuálneho sveta, kde bude všetko len akože – virtuálne peniaze, priateľstvá, psy, sex.

 


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-03-27  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo si predstavujete pod pojmom "žiť obyčajne"? Spadnúť z tempa doby 21. storočia a vrátiť sa do dreveníc s petrolejkou? Ak sa to myslí len na víkend na chalupu, tak áno. Ak je to myslené ako trvalý anachronizmus, tak rozhodne nie...!


:-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj v práci, najmä v strojárstve je čoraz viac ľudí určených ako obyčajná pomocná sila tých dôležitých – robotov, strojov.

Súhlasím.. Treba to zmeniť. Strojári nech sú tí hlavní a stroje pomocná sila.
Schôdza sa skončila a teraz už šup, šup do roboty. Strojári ako hlavná sila nech ide obsluhovať pomocné stroje.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj tak si myslím že všetci ľudia žijú obyčajne.. Zvlášť na Slovensku.
Ono sú to len také výkriky do tmy no kto tu nežije obyčajne.. Takých ľudí nepoznám. Ak tu niekto taký je nech sa ozve.


Vrtk . wolajyno05   |   ip:84.47.44.   |   2013-03-27  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor máš pravdu a najsmutnejšie na tom je,že ten psí sex sa začína prejavovať aj na Slovensku.Toť minulý týždeň nejaký bridil znásilnil fenku,ktorá vraj utrpela celoživotnú traumu a stane sa z nej vraj lesba.Hrozné čo sa teraz v tom svete deje.Ešte šťastie,že amíci sú v predú a keď uzakonia tie sobáše homošov možno príde aj na zoofilov , sučky sa stanú zákonnymi družkami a nebudú viac znásilňované!


Perseus50 . qyqanore80   |   ip:178.41.13   |   2013-03-27  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa autora tohto "článku" bude najvhodnejšie vyliezť opäť na stromy.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-03-27  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  liborko, liborko...ty moj virtualny priatlu...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-03-27  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...priatelu...


meldo . fajusuba76   |   ip:195.91.17   |   2013-03-27  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tí, ktorým chýba pokora, tento článok nepochopia. Oni totiž stále spia. A to aj napriek tomu, že sa im sníva o prebudení.


Vrtk . wolajyno05   |   ip:84.47.44.   |   2013-03-27  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie to v pokore,ale vieš začali sme piť bio zelený čaj a jesť Švajčiarsku čokoládu:


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno práve tá pokora ľuďom hovorí že sa nedá aj vyrábať autá ako tu libor píše - kupujte auto benzínové a len také veľké, ako je nutné, prvoradý pri výbere nech je údaj o priemernej spotrebe. A zároveň zatracovať pretechnizovaný sen roboty a technológie.

Pokorne sa hlásim k ľuďom ktorí chcú auto s nulovou spotrebou, ktoré berie energiu neviem odkiaľ ale hlavne ekologicky a ktoré vyrobí automat bez ľudskej manuálnej obsluhy s prihliadnutím na životné prostredie. Pokorne sa hlásim k ľuďom ktorí vravia - my potrebujeme ešte lepśie a kvalitnejšie technologie ako dnes. A Tí ktorí sú ešte viac pokorní nech teda všetko zahodia a vrátia sa na stromy. Slobodne. Nikto im nebráni.. Len potom nech primitívne nepália stromy keď im bude zima a budeme brať energiu do svojich domov z nejakého nového úplne čistého ekologického zdroja. Antitechnológovia moji.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-27  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žiť obyčajne znamená žiť účelne a efektívne. Nerobiť zbytočnosti, neobklopovať sa hovadinami ktoré nepotrebujem, kupovať len to čo naozaj potrebujem a nie na efekt. Neprepadnúť mamonu, hazardu, sexu, obžerstvu, fajčeniu .... a iným zlozvykom. Neodmietať pomoc druhým, nevyvyšovať sa, súcitiť, kooperovať, komunikovať, nezatajovať, nepodvádzať neklamať. Ži a nechaj žiť. Nepridávaj sebe na úkor ostatných, zezhŕňaj. Nerieš v živote kraviny ale sústreď sa na podstatu. Poznaj ako byť užitočný pre slopočnosť, okolie ...

Toto si ja predstavujem pod pojmom žiť obyčajne. Nie je to o návrate na stromy. Ani skromnosti za každú cenu. Ak si niekto kúpi najnovší mercedes pretože ho naozaj potrebuje a cíti sa v tom dobre a bezpečne a nie na frajerinu, je to stále obyčajný život. To by bolo nadlho ...

Zdravím


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-27  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  meldo
Je to tak. Pokora je také čarovné slovíčko ktoré je kľúčom k podstate. Pokora totiž nie je že idem kolenažky po zem, tvárim sa zúfalo a prosím o odpustenie.

Tí, ktorí správne pochopili pokoru vedia, že je to o úcte, hrdosti, presvedčení, zodpovednosti, ušľachtilosti, veľkorysosti, hľadaní pravdy ..... o poslaní. Áno, o tom všetkom je pravá pokora. Nie o bezduchom a biednom prežívaní. Ani zďaleka nie.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co ja viem smartang, pohľadal som definíciu a ľaľa..

Pokora (lat. humilitas, rus. smirenomudrije, nem. Demut, ang. humility) je jednou zo siedmych cností, je to slobodné, nie vynútené uvedomovanie si vlastnej nedokonalosti pred vyššou existenciou, môže byť nesprávne chápaná ako závislosť na niekom. Opakom pokory (jedna z cností) je pýcha (lat. superbia), ktorá patrí medzi sedem hlavných hriechov.

Ak ste to natoľko predefinoval dajte tomu rovno iné meno..


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-27  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uvedenú definíciu považujem za nie veľmi vydarenú. Ale áno, to uvedomenie si nedokonalosti pred vyššou existenciou tam je správne. Avšak ani zďaleka to samotné nevystihuje komplexnosť toho, čo pokora je. A potom, aj to uvedomovanie si vlastnej nedokonalosti môže mať tisíc foriem z ktorých niektoré môžu byť hodne zvrátené. Ale nebudem tu filozofovať ... Vidím pokoru oveľa širšie a nejaké definície ma pramálo zaujímajú.

Dám Vám Piko taký príklad. Sluha, ktorý slúži bohatej rodine. Slúžil tam aj jeho otec, dedo a pradedo. A je HRDÝ na to že tam je a že si vždy plnil poctivo svoju úlohu a rešpektuje pána ako osobnosť, ako človeka. Prirodzene, s radosťou a bez náznaku sebazaprenia. Má s pánom veľmi dobrý vzťah a ani raz ho nenapadlo že by chcel byť na jeho mieste. Tam kde je sa cíti byť profesioná. Je vo svojej práci a so svojimi skúsenosťami nenahraditeľný a jedinečný. Je šťastný a jeho život je naplnený.

O tejto pokore hovorím Piko.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.30   |   2013-03-27  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,nebolo by spatne pokoru presne definovat.Lebo slovo pokora,je len slovo.Ak mu nepriradime presny vyznam,moze stratit presnu hodnotu.

Aj Orangutan zistil,ze za slovom milujem ta,sa skryvala len puhopúha yebacka.

Smartang,moze byt aj pán pokorny?Alebo len sluha ma tu vysadu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O ktorom pánovi hovoríte ? Pán Smartang.. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang viete sluhovia a páni - to mi príde nejaké feudálne..
Daj sem bičík..
- Nedám bičík.
Daj sem bičík..
- Nedám bičík.
Daj sem bičík..
- Riť Paľovu.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-03-27  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja už žijem...A pokora to nie je o tom, že sa má, tak ako dnes vidíme človek človeku klaňať, ale skloniť sa pred samým Bohom, čo je tou najväčšou slobodou....Ale to pochopí len malé percento ľudí, preto radšej sa klania druhému človeku, lebo tak je to príjemnejšie, lebo aj jemu sa niekto takto pokloní...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-27  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa chceš skláňať pred tou imaginárnou modlou, tak potom si tú pokoru strč za klobúk! Do všetkého by ste, ovce, napchali tú svoju svätú oplzlinu...


:-DDD


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-27  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry
Vyjadril som sa aj k panovi. To je ten s tym mercedesom. Pokora nema nic spolocne s biedou ci bohatstvom. Nie je tu ziadna umera ani nic podobne. Pokora je v cloveku. K tej definicii .... tak neviem, ja ju nepotrebujem. Snazim sa precitovat co je spravne a tym sa riadim.

Piko
Ako priklad to bolo trefne. O to islo. Mnoho ludi pokoru chape nespravne. Ze pokora a hrdost, stastie ci pocit slobody sa vzajomne nevylucuju ale naopak doplnaju. Pokora ktora nesluzi pre dobro veci, nie je v symbioze s vyssimi principmi a neprejavuje sa harmoniou s okolim pokorou nie je.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven, pánbožka z toho vynechajme vzhľadom na to že nie je ochotný sa dostaviť k diskusii. Asi má robotu niekde inde vo vesmíre. :-)

No dobre Smartang.. Skusim ja..
Pokora je uvedomenie si človeka že nie je pánom sveta ale iba jeho súćasťou.. Tak nejako ?


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-27  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moze byt ... ano to je vcelku dobra definicia. Len takto zosiroka ponata definicia nemusi byt vsetkymi spravne pochopena az do dosledkov, aby si to vedeli spravne rozmenit na drobne. Tak, aby im pokora nebola v zivote prekazkou v normalnom zivote. Pokial sa jedna o mna, paci sa mi Vasa definicia.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.98   |   2013-03-27  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harry

A co ty tu z Orangutana robis opicu? Ake, ze Orangutan zistil, ze za slovami "milujem ta" sa skryva iba prasprosta yebacka?

Orangutan len povedal, ze k tej yebacke laska nie je potrebna a to je hadam rozdiel, nie?

No, clovek by sem neprisiel, ani by sa nedozvedel, ze ho ohovaraju...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.98   |   2013-03-27  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som to len doplnil.

Aj ked k yebacke laska nie je potrebna, k laske je yebacka nevyhnutne potrebna... To len tak, aby bolo jasno... To je ten velky sexualny paradox!


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-27  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento clanok je velmi dobre napisany a velmi jednoducho.preco v tom vecsina s vas hlada nieco co v nom nieje?pochopil ho tu snad iba smartang a aj to dobre vysvetlil.
ja pokoru zjednodusene chapem spravat sa s uctou a s rozumnom k prirode,k zivotu...
zit jednoducho vobec neznamena obmedzovat sa vo vsetkych smeroch.zit jednoducho znamena urcit si priority co vlastne k zivotu potrebujem a co nie.potrebujem byt v zivote stastny a stastnym ma neurobi 120cm TV v kazdej izbe,alebo dve auta na dvore a dvoj poschodovy dom.na vsetky tieto veci treba celi zivot pracovat a vyzaduju aj nemale naklady na udrzbu a to cloveka nuti este viac pracovat a stresovat.skutocna hodnota je zivot sam,prezit ho zo svojimi blizkymi a nie v praci a strese,robit to v com clovek nachadza naplnenie.
ako smartang napisal je to debata na dlho a necakam ze aj mna pochopi niekto s vas.mne samemu toto poznanie trvalo pochopit par desatroci,ale nikdy nieje neskoro a aj rok prezity presne podla predstav cloveka je viac ako prezit celi zivot zhromazdovanim falosnych hodnot a na konci zivota zistit ako strasne ste sa mylili


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-27  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj praca ktora cloveka bavi moze naplnat.aby som to zhrnul:problem dnesneho cloveka je v tom,ze kazdy chce mat vsetko najlepsie,najvecsie...
kazdy chce mat novy dom,super moderne zariadenie,kupelnu o rozlohe 30m2,nove super auto,na dvore bazen,chodit dva krat za rok na dovolenku,najnovsiu elektroniku atd atd.
ale toto vsetko dosiahne mozno 10% uspesnych ludi.ostatny sa iba zenu celi zivot za tymto snom a su otrokmi svojich tužob.a ked si si nieco s toho nakoniec clovek kupy tak zisti,ze sa s toho vlastne vobec netesi a ani nevie co s tym a hnal sa za tym iba preto lebo aj sused to ma.uvedomit si toto je tiez pokora.ak som na pekne byvanie,tak sa snazim pekne byvat,ak mam rad pekne auta tak si jedno podla svojich predstav kupim,ale zakonite sa musim uskromnit v niecom inom a aj tak budem stastny.aj toto je pokora


harry . paholenu0   |   ip:178.40.30   |   2013-03-27  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT1973,mam pocit ze som ta pochopil hned.Ja to mam v sebe tiez tak nejako.Problem je,ze to vyzera,aby si dospel k tomu pocitu,ze najprv musis nazhrnat,aby si mohol porovnavat.

Smartang,tiez si myslim ze slovami

Pokora je uvedomenie si človeka že nie je pánom sveta ale iba jeho súćasťou.

Piko velmi slusne trafil,a to bez dlhych reci a chytania sa za rozne konce ako si ten pojem mozno vysvetlit.

ORANGUTAN,myslel som si ze sem nezavitas,tak som si ta dovolil zobrat do huby/teda pardon,sprosto som to napisal,ale vsak mi rozumiete/.

Velmi sa ti omluvam,a ver tomu,ze som ta ohovaral len v dobrom.:}
Ale tu LenkuB ti len tak lahko neodpustim,takto zobrat cloveku iluzie,no fuj.

To sa teraz ma dievca uz na co tesit,na vyplatu?


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-03-27  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobre ste to povedal TNT a musim len skonstatovat z tentokrat autorovi tema vysla. Je to tema hodna zamyslania nakolko prave od pochopenia obycajneho zivota a pokory zavisi ako si vystaviame svet v ktorom zijeme. A preto to vo svete aj tak vyzera ... Je to vysledok nepochopenia a ludstvo sa stale este nepoucilo. Zase raz smerujeme ku krizovatke kde sa rozhodne co dalej. Lenze pozor. Jedna z odbociek je aj priepast.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-27  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry
pointa nieje v tom ze njprv musis nazhrnat aby si to pochopil.to ti potrva celi zivot.pointa je v tom uvedomit si pocas toho zhrnania ze je to slepa kolaj a privedie ta akurat k predcasnej smrti na nejaku civilizacnu chorobu a prestat s tym.uz len to poznanie urobi cloveka stastnym.a cim to clovek skor pochopi,tym plnsi zivot prezije


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-27  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
tento clanok je tak dobry a vystizny,ze to cloveka nuti znova sa s pokorou pozriet a zhodnotit svoj zivot a svoje priority a este ho o nieco viac vylepsit


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezdá sa mi to čo ste to tu o tej pokore
Možno trochu pokory páni aj v tom písaní o pokore by sa Vám zišlo. Čím viac tym horšie je to, čo tu čítam :-)

TNT píšeš napríklad
- aj praca ktora cloveka bavi moze naplnat.

Teraz čo s tými výsledkami práce, veď z toho sú potom tie veľké autá a domy a plazmy a neviem čo ešte..
Cítim sa tu pri Vás akosi sprosto.. Práca ma napĺňa a tých somarín mám okolo seba vďaka tomu.... Teraz čo s tým mám robiť ? Veď normálne je to trochu ináč, človeka predsa práca napĺňa a ten majetok je výsledkom toho predsa. Nie výsledkom celoživotnej naháňačky a stresovačky za tými vecami.

Mám nepracovať aby som splnil Tvoje predstavy o pokore či ako si to predstavuješ ?


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-27  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
vecsinou s tvojimi komentarmi suhlasim a su rozumne alebo vtipne.ale teraz si uplne mimo.pises ze normalne cloveka praca naplna.
no neviem v akej dimenzii zijes,alebo ci mas v kuse nasadene ružove okuliare,ale praca cloveka naplna iba vynimocne.praca naplna cloveka vtedy,ked moze robit to co ho bavi a tym padom sa mu dana praca paci a naplna ho to.ale vecsina ludi nerobi to co ich bavi,pracuju tam kde je miesto,alebo lepsi plat a iba kvoli tymto veciam.cize ich praca nebavi a tym ani nenaplna.robia iba nasilu.vela ludi ma na krku uver alebo hypoteku.musia platit tieto uvery a preto su nuteny venovat vsetok cas praci.iny maju dobre platy a velke domy auta....ale akosi im zacnu škripat vztahy a ked sa rodina rozpadne a zistia ze ostali sami vo velkom dome.....zistia ze im to je nanic,aj to je pokora.
tu tvoju poslednu otazku som uz zodpovedal v predoslom prispevku.ak ta praca naplna tak ju rob a tes sa s nej.ak si za jej vysledky mozes kupit dom,auto kup si ho a bud stastny.ale nevenuj vsetok svoj zivotny cas praci a ziskavaniu penazi iba kvoli tomu aby si mohol ziskat majetky ktore ta nakoniec nedokazu uspokojit a naplnit


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-27  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT
Pracovať kvôli majetku je nezmysel, s tým súhlasím - to je bez debaty. Len sa mi to tu nepozdávalo, naplniť Ťa veci samozrejme nemôžu ale môžu Ti prinášať osoh.. To je ich cieľ aj účel. Na nič iné neslúžia a na nič iné tu ani nie sú. Pokora je podľa mňa niečo iné ako si opisoval. Je to to že môžeš mať aj novy dom,super moderne zariadenie,kupelnu o rozlohe 30m2,nove super auto,na dvore bazen,chodit dva krat za rok na dovolenku,najnovsiu elektroniku atd atd. ale nemáš kvôĺi tomu hore nos a nenamýšľaš si o sebe niečo že ćo Ty si.. Skrátka nezakladáš si na tom.

Pekný večer.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-28  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
zda sa ze nechapes vyznam slovneho spojenia:veci ta naplnaju
to neznamena ze ti naplnia brucho,alebo ti naplnia dom.
tym je myslene psychicke naplnenie radost,pocit stastia,harmoniu...a hmotne statky ti toto naplnenie nemozu poskytnut iba ak kratkodobo a zasa sa pachtis za inym majetkom.
aj tvoje vysvetlenie je spravne,aj to je pokora.ale asi sa zhodneme v tom ze vyznam slova pokora sa neda vysvetlit jednym,dvoma slovami tak isto ako napr. slovo laska


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-03-28  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  virtualny podla mna nie je hmotny...no nic.

uplne sa to oddelit neda, jest treba, byvat treba, obliekat sa treba a nemyslim si, ze to je prehnane u vacsiny obyvatelov, teda u slovakov podla mna isto nie.

ja zase dovod psychickeho nenaplnania ludi - trebars ako tnt1973 spomina pracu - vidim v prilisnej pokore voci "panovi"??? co smarty?

viacero ludi by sa radsej prechadzalo po lese nez za linkami pracovalo...

a este tu liborko aj ospevuje napr. nemcov, svajciarov, francuzov, na ktorych pokorna slovac drie a rozhodne nie v nehmotnych fabrikach...fakt neviem, co si o tom panovi mam mysliet...

nieco zo slovnika.

pokorný - (o človeku) ktorý si uvedomuje vlastnú slabosť, malosť, nedokonalosť; ktorý prejavuje pokoru; svedčiaci o pokore (op. pyšný, povýšený): pokorný človek, pokorný výraz v tvári • odovzdaný • oddaný (obyč. nejakej autorite): pokorná, odovzdaná prijímala osud; modlila sa pokorným, odovzdaným, oddaným hlasom • ponížený • expr.: poddanský • otrocký • kniž. al. expr. rabský • kniž. devótny • zried. poddaný (prehnane, zveličene pokorný): pokorná, ponížená prosba; poddanská, otrocká, rabská poslušnosť; devótny pozdrav; prevravieť poddaným tónom • skrúšený (pokorný s pocitom viny): pokorný, skrúšený prosil o prepáčenie • expr. prepokorný • expr.: psí • psovský: psí, psovský pohľad

ale suhlasim, predstavovat sa da pod tym aj ine, len je mensia pravdepodobnost, ze vam aj niekto iny bude rozumiet...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-28  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT

Pokora sem, pokora tam, pocita sa hruba sila, potom sa ti vsetcia koria... Takze ich upokoris... To je lahke...

Mna by skor zaujimalo vysvetlenie toho slova "laska"... Neviem o co tam ide, lebo som niekde pocul, ze to ma nieco spolocne s nenavistou, len si uz nepamatam co?

No a tiez by som chcel vediet, ci tu svoju babu laskujem, alebo nie, lebo ona tvrdi, ze nie...? Ona je ale blba a tak sa moze mylit...?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT - čo zase nechápem ? :-)))
Veci slúžia. O napĺňaní je zbytočné sa baviť bez vecí.
Tieto názory na nejaké veci/neveci ľudia často tresnú doma z kresla práve vo chvíli keď ich nepotrebujú..

Ak Ťa nanpĺňa prechádzka po lesíku tak potrebuješ minimálne obliecť a obuť.. Keď Ťa trebárs napĺňa rybačka tak potrebuješ udicu a čln ktorý Ti slúži. Alebo keď Ťa napĺňa lezenie po horách tak potrebuješ horolezeckú výstroj ktorá Ti slúži..
Ak Ťa napĺňa pestovanie jabĺk tak už potrebuješ záhradu.
Ak Ťa napĺňa nejaké vlastná tvorba vo vybavenej dielni, tak už potrebuješ tú vybavenú a zariadenú dielňu a všetko čo je s ňou spojené.. No a už si tam, pri majetkoch..
Ľudia potrebujú veci či budeš tvrdiť že nie aj tak ich budú potrebovať aby ich mohlo niečo napĺňať na ćo im tie veci slúžia. :-))


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-28  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  orangutan
hruba akcia vecsinou plodi hrubu reakciu tak pozor na tu silu.vzdy sa najde niekto silnejsi ako ty.
na tu otazku o laske si odpovedz sam a aj svojej manzelke.iba ty vies co mas v hlave.
skus formulovat otazky inak a nezlahcuj temu.a ak si robis srandu,tak by tiez nebolo od veci to napisat a ja ti na vtip odpoviem srandovne.je totiz dost od veci na vaznu temu reagovat vtipom


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-28  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
piseme obaja o tom istom.ja som nikde netvrdil ze ludia nepotrebuju veci.ako pises na to su urcene a treba sa s nich tesit.ale napisem to este raz:dnesny ludia chcu mat VSETKO a tomu podriaduju svoj zivot namiesto toho aby ich uspokojila napr. ta rybacka o ktorej pises alebo lezenie po skalach.
je to podobne ako ked sa dieta prihlasi do 10tich zaujmovych kružkov naraz.chce chodit na kazdy ale to sa neda.musi si vybrat co ho naozaj naplna a bavi a tomu sa potom moze venovat naplno


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-28  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT

Nic si z toho nerob... Jasne, ze si robim srandu... Myslel som, ze to automaticky vynikne z mojho pouzitia vyrazu "laskujem"... Pokial viem, takyto vyraz neexistuje v ziadnom jazyku...

Otazka znie, preco si robim srandu z, podla teba, takej vaznej temy? To ti ale neprezradim... Mas vsak sancu, prist na to sam... Hlavne klidek, chces bony?
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT
Neviem či Ty máš rodinu ale ako hlava rodiny to vidím tak trochu inak. Ženu napĺňa záhrada a zvieratká na dvore. Mňa zase veci technické, a technická tvorba. Deti napĺňa niečo iné zase.. Potom rodinu ako celok nás napĺňajú tie rodinné výlety trebárs - sú to dovolenky a krátke výlety. Zo synom spolu nás napĺňa aj tá rybačka.. No a tak potrebujem všetko, to je pravda. Ale len preto že sa nestarám len o seba. Hej potrebujem všetko..

Potrebujem všetko a myslim že aj ini ľudia potrebujú všetko lebo nežijú len sami pre seba a pre vlastné napĺňanie kde sa len jednej veci venujú naplno. Ak by som žil sám veľa vecí by som nepotreboval. Preto potrebujem aj majetok kde tí ľudia žijú a majú vytvorené podmienky. Ak by šlo len o mňa tak ako samostatná osoba toho veľa nepotrebujem. A myslím že toto je príćinou prečo ľudia potrebujú všetko, lebo každý v rodine potrebuje niečo iné. No cieľom v tej veci nie sú veci ale spokojnosť každého a tak myslím že to napĺňanie je o niečom inom keď si sám a baví Ťa niečo alebo keď máš rodinu a napĺňa Ťa trebárs aj tá rodina.. Ľudia veci potrebujú čo si tu budeme niečo nahovárať. No a preto tomu mnohí podriaďujú svoj život, preto že nemyslia len na seba a len svoje potreby..
Zvyčajne sa to začína deťmi a snahou vytvoriť im vhodné podmienky.. Nie každému sa to podarí vytvoriť to je pravda a potom sa kvôli veciam mordujú, aj to je pravda. Nakoniec zabudnú čo bolo príćinou toho prečo sa na za tými vecami hnali naháňajú sa za len vecami. Je to nejaká duševná choroba asi a našťastie sa ma netýka ale tak nejak to vidím ja - že je to choroba mnohých ćo tie veci dosiahnuť nemôžu a tak sa nakoniec aj kvôli tomu trápia prípadne aj ohovárajú tých čo veci majú. Tak v niečom máš iste pravdu.

Prial by som si aby každý mal všetko čo potrebuje. Svet by bol iný, myslím že by bol lepší.. Ľudská závisť a neprajnosť pramení tiež z takých hlúpostí ako je nedostatok. :-)


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-28  (10:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT
Všetko podstatné tu už odznelo. Piko sa len potrebuje vykecať :))) Som presvedčený že porozumel veľmi dobre o čom tu špitáme - je na to dosť inteligentný.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-28  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
zasa piseme o tom istom.dobre si to napisal a suhlasim s tebou
len jednu vec.mam rodinu a aj ja pre nich chcem iba to najlepsie.aj byvanie,aj zabavu aj modernu techniku tak ako ty.to je pochopitelne.ale ako ja,tak ani ty nemas vsetko.mozes to chciet a mozes sa za tym zodierat celi zivot a nebudes mat vsetko.technologie idu tak dopredu,ze ak chces mat napr. naj PC,musel by si ho menit aspon kazdeho pol roka.ak by si bol fanatik do PC tak si ho menis,ale zakonite vyradis zo zivotnych potrieb nieco co pre teba nieje tak dolezite a o tom to je.
ak chodite so synom na rybacku,venujes jej cast svojich prostriedkov a preto nechodis napr. aj na skaly.a je to volnochvilova aktivity ktora ta naplna,tak je to v poriadku
tiez nemas v kazdej miestnosti v dome TV,alebo ano?mne staci jeden tv a vecer sa pri nom stretne cela rodina a travime cas spolu a nie kazdy pri svojej telke vo svojej izbe.toto je to uvedomenie sa a urcenie priorit.aj o tomto ti tu celi cas pisemPiko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-))
Hej smartang máte pravdu práve pijem tú svoju rannu kávu a preberám sa takže sa potrebujem vykecať, skôr sa takto preberiem. Potom pôjdem niečo robiť. Budem pritom napĺňať svoje duševné potreby a to mi prinesie tie materiálne sračky ktoré sa tak odsudzujú. Nemám k nim žiadny pozitívny ani negatívny vzťah preto sa tak vykecávam.. Skrátka veci slúžia mne nie ja im. Ono to asi bude preto že ako Vy Smartang vravíte - duch je nad hmotou. :-))


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TNT tak je ako píšeš.. No, už som sa prebral tak môžme to nechať tak.. Maj sa pekne. Dobré ránko všetkým vospolok.


TNT1973 . hamuqeno04   |   ip:217.145.1   |   2013-03-28  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
viem ze je dost inteligentny na to aby pochopil o com je rec.ale je vela ludi ktory si to co je v clanku aj napriek svojej inteligencii NECHCU uvedomit pretoze vela ludi v dnesnej dobe uz nema sny tipu rodinneho vyletu,alebo aku velku rybu chytim na rybacke,ale sniva sa im kde maju zobrat peniaze na dalsie nove auto...je to pre nich skratka krajsi sen(aj ked to vecsinou snom aj ostava na rozdiel od tej rybacky)


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-28  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kua že ranná káva o 10.14 ... chcete ma nasrať Piko? To sa Vám aj tak nepodarí :))))) Duch je vskutku nad hmotou.

Takže dobrý deň
klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dajme si odpoveď na otázku: ako by mal vyzerať- žiť človiečik a jeho rodina v novokoncipovanej --vraj modernej..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi na otázku je jednoduchá odpoveď.. Slobodne, tak ako on chce žiť. To by bolo myslím ideálne. Ako presne - konkrétne to už treba asi nechať asi na toho človiečika.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Klopi dnes hľadať nejaké vzorce že ako žiť je asi aj dosť nezmyselné, vyberať si spôsob života, aj podľa veku a osobných priorít človiečika sa iste skrýva riešenie pre všetkých. Len ten človiečik musí sám si vybrať, sám sa rozhodovať - ak vyberal zle je to jeho problém.. K slobode predsa patrí aj zodpovednosť za vlastné rozhodnutia.
Najhoršie sa mi vidí keď by niekto rozhodoval za človiečika ktorý sám musí vedieť najlepšie čo je pre neho dobré.. To je hotová tragédia ak sa toho ujme niekto iný ak nie on sám.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..Ja viem.. ale 32 ročny..a zamestnanie, a príjem a životný štýl.. Veď tie "slaďáky " Anglicke a stretne..


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..fešak.. a "fahro".. a náš "mladňak" a býva si.! Teda "etalon ", "muster" ..príklad ..aspoň .."virtuálne"..


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Scifi: 28-ročný, 3 izbový, auto Lada 1200, 2deti, stredné aj z manželkou, príjem 3100 spolu čisté, 30000 pôžička za 100/ mes!!!Hotovo..a navrch 500/ mes.. sporo....Presný 1978 ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi pravda je.. SciFi.. Ale - ani neviem ako to mám povedať..

Kanárik v klietke neviem či túži po teple, zrne a vode..
Radšej vonku lietať a na strome hladný v zime mrznúť - vybral by som si.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko ...aký je rozdiel medzi SLOBODOU a DONUCOVANÍM????


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kedy vzniklo podst. meno SLOBODA????? Načo????? Keď je jasné aké "Slovesné" % tuálne "vydrititieľné " je Donucovanie..sloveso.......


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-28  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi

Viem, ze si sa pytal Pika, ale ked uz poznam tu odpoved, tam mi to nedalo...

Donucovanie to je to one, v ktorom zijeme a sloboda to je, ak si to neuvedomujeme...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Blízko ste pavdy..ORANGUTAN::.. no zo slobodou sa dá.. len narábať. to je klamstvo že OŇU treba"Bojovať" ...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Donucovanie je proces a ten je potrebné žiadúco usmerňovať!!! A o slobode .to sú len drizdy a--klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...politický kapitál... //Bratstvo- Rovnovsť-sloboda/ A je to táá het --


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto nevie povedať že čo je naj- slobodnejšie.... / A Joži -keľo maš.42 , ačo furt lem sam sebe ???/


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-28  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi

Ved o to ide... Sloboda je len iluzia... Ale dobry iluzionista ju dokaze aj predat...
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi rozdiel je značný.. Tam kde je sloboda nie je donucovanie prítomné.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rád ..ORANGUTAN. že ste to pochopil-- Stav "normálnej" slobody NIKTO nedefinuje!! A donucovanie musííí!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A autor članku-- Definujte ako by mal byť prezentný aby žil "OBYČAJNE" .. ale nie aj rozum existuje...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi stav "normálnej" slobody definovať.. - "Robte čo chcete a nerobte čo nechcete." Nie je to ilúzia.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej nej ,,Piko.. a akým spôsobom sa eliminuje donucovanie?? hele hele vzniká SLOBODA!!/ a že vraj systemak/


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priateľ ..Piko .. Dááávno som sa rozišiel s predstavou "osobnej a ekonomickej " slobody! A Liberali sú v r. 1750


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi.. :-))
Ale ja Vás chápem.
Chápem že pre mnohých tu sloboda nie je a ani nikdy nebude.
Jednak sú donucovaní a jednak majú tendenciu donucovať.
Kto ako kedy, deje sa to bežne. Nemusíte mi to vravieť viem o tom.
Sloboda v celej spoločnosti to nie Klopi, to je nereálne.
Sami ľudia sa v nej navzájom donucujú, nechávajú sa donucovať a vyberajú si vodcov ktorí budú iných donucovať
a nakoniec sú nespokojní keď ich niekto donucuje. Je to problém spoločnosti.

Eliminujem to zvyčajne poslaním do p.... a robim len to čo chcem.. :-)
Sloboda existuje Klopi.
Ale chápem, viem dobre o čom píśete.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-03-28  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .. v´daka ..Piko.. za pochopenie ../ Ale my pud Tatrami nemožeme inakši lem furt sebe voľnostny hasen zrobic a dožičic každemu , bo moja mamka hvarela ŽIĆ / praj / KAŹDEMu(diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Milý Robko,

Keďže som hlúpy, stále ťa mám rád. Mám osem rokov a chodím do školy na Národnej triede v Košiciach. Mám rád zvieratká a mamičku. Toto som napočítal za uplynulých sedem dní:


Banková mafia II

O reklame a psychológii

Manželstvo je prostitúcia?

Illuminati - čast 7 / 7

Manipulácia v masových médiách II

Archív

Stručne k Ládinovej smrti

Bin Ládin sa stal číslom jeden v TOP hľadaných ľudí na svete za posledných 10 rokov. To vieme všetci. Pozrime sa, ale teraz na fakt primitívny vývoj udalostí posledných dní. USA teda hľadajú Ládina 10 rokov, potom ho akože nájdu. Čo sa, ale stane? Krvavo ho popravia. Tak neviem, ale dúfam že nie len mne pripadá táto celá akcia smiešna, nelogická a teda ak bola predsa skutočne zrealizovaná, vyzerala ako by ju zataktizoval prvák základnej školy...


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.2766 s