20. September 2019
    
Čína postaví prvú ekonomickú enklávu na území USA: 80 kilometrov štvorcových v Idahu - Dolezite.sk

Čína postaví prvú ekonomickú enklávu na území USA: 80 kilometrov štvorcových v Idahu


  2011-07-31  (20:45)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čína postaví prvú ekonomickú enklávu na území USA: 80 kilometrov štvorcových v Idahu


Čo urobí Čína s miliardami dolárov ktoré zarobila na obchode  s USA a ktoré požičala vláde USA? Čína využije obrovskú ekonomickú silu a bude preberať časti USA pod svoju správu, kde bude budovať svoje enklávy, ktoré americká vláda nazýva Zóny voľného obchodu.  V skutočnosti to budú malé komunistické Číny na území USA. Takže nakoniec USA studenú vojnu prehrali, stačila trpezlivosť, a komunizmus príde do USA.

Jedna z takýchto enkláv by mala stáť na juh od hlavného mesta štátu Idaho- Boise. Malo by sa jednať o 50 štvorcových míľ a mali by tam stáť fabriky, veľkosklady, obchodné centrá a obytné domy pre čínskych pracovníkov. Prevádzkovateľom tejto zńy by mala byť Čínska národná strojársko-priemyselná korporácia, China National Machinery Industry Corporation v skratke Sinomach ktorej väčšinovým vlastníkom je Čínska komunistická strana. Tým by sa stalo to, že by kúsok komunistickej Číny zakotvil priamo v centre USA. Zástupca guvernéra štátu Idaho Lt. Gov. Brad Little povedal, že Idaho je posledným štátom ktorý povie, že nebude robiť biznis s Áziou.

 

Jednou z najznámejších ekonomických zón je Shenzhen . V 70-tych rokoch bol Shenzhen malou dedinkou ktorá sa rozrástla na 14 miliónovú megapolis.

 

Záujem o výstavbu takýchto zón majú ďaľšie &feature=player_embedded#at=61">skrachované štáty USA v ktorých už prebehli rokovania s Čínskou stranou: Ohio, Michigan a Pennsylvánia . Celkovo má byť takýchto zón 257. Rozpredajom krajiny sa zrejme vládcovia z Washingtonu zbavia dlhu. Ich pôvodné plány jak s Ruskom tak s Čínou a nakoniec aj napadnutím Iraku totálne skrachovali. Rusko rabovali necelých 10 rokov. Čínska komunistická strana im totálne urobila škrt cez rozpočet tým ako zodpovedne sa drží pri moci. Irak bol plánovaný na pár mesiacov a znamená totálnu porážku pre NATO. Ľudia ich tam nenávidia, s okupantmi nespolupracujú a podporujú odboj. NATO sa kŕčovito vrhá na akékoľvek miesto na zemi ktoré by teoreticky mohlo spolupracovať s krajinami BRIC.

 

Washington vlastní západ USA a ten sa bude snažiť rozpredať. Terajši majitelia USA sa vehementne bránia investíciám Číny, pretože ako by Číňania prebrali ekonomické aktivity a prebrali by podiel ameriky, tak by zároveň dostali daňové úľavy ktoré sú doteraz výsadou horných 10 000 v USA. Nehovorme ani o politickom vplyve. V podstate by sa jednalo o civilizované odstúpenie častí USA Číne výmenou za dlh. To by znamenalo rapídny pokles v cene práce a celkový prepad životnej úrovne američanov. Vyzerá to tak, že sa horných 10 000 snaží vykorčuľovať zo situácie s čo najmenej odretými lakťami. Encklávy budú politicky napojené na materskú krajinu, takže postavenie vládnucej triedy v USA zostane nezmenené. Do času.

 

Čína šľape amerike po krku a údajne rokovala s Mexikom o vojenskej spolupráci. Faktom je že Čína môže fantasticky využiť celosvetovú nenávisť voči spojeným štátom za ktorú môžu američania ďakovať ich vojenským operáciam a tréningu teroristov na Škole pre ameriky, School for Americas, ktorá prerástla na školenie teroristov celého sveta. Úlohou absolventov tejto školy je prevziať moc v krajine a spolupracovať zo západnými korporáciami pri rabovaní krajiny.

 

Príklad je hodný nasledovania pre krajiny PIIGS, ktoré boli ekonomicky zruinované bankstermi ktorí kontrolujú Brusel. Čínske enklávy v PIIGS a prenájom vojenských objektov Číne a Rusku by priniesol potrebné zdroje na obnovu ich ekonomík. Bolo by zaujímavé sledovať reakciu bankstrov ak by Rusko a Čína mali možnosť vojensky operovať z Portugalska či Grécka. Ruská vojenská základňa na Slovensku by schladila Orbána a jeho partiu.

 

Celé to znie ako vystrihnuté zo sci-fi filmu až na detail, že kde nič nie je ani čert neberie. Je evidentné, že už aj američania pochopili, že zo strašiackej idológie sa človek nenaje. Peniaze hovoria. Money talks. Akurát že k Figeľovi to ešte nedošlo.

 

Podstúpenie územia výmenou za ekonomickú protihodnotu nie je ničím novým. V minulosti Rakúsko podstúpilo Spiš Poľsku výmenou za pôžičku. 300 rokov Spišiaci splácali tento dlh Rakúska Poľsku.

Donedávna takéto enklávy boli Hong Kong a Maccao.


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-08-01  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a o tomto som tu vždy písal pre zvarača či milana


trtko   |   ip:85.216.23   |   2011-08-01  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Az nato ze v Cine vzivote komunizmus nebol a nieje.... Trapny clabok..


mondie   |   ip:212.29.3.   |   2011-08-01  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zóny voľného obchodu? No
pre čínskych pracovníkov? No
Otter tackles questions about Idaho-China business dealings
http://www.cdapress.com/news/local_news/article_32e451e0-ae71-11e0-ac08-001cc4c03286.html


aktovka   |   ip:68.244.54   |   2011-08-01  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusko,Rusko a Rusko. Nekonečná téma. Prišli nás oslobodiť v 45tom, nakoniec sme sa stali vazalským štátom Sovietskeho zväzu aby si nás podŕžali tak k nám nafárali v 68mom. Odišli a v nás zostali frustrujúce spomienky.
Rusko po celé stáročia hralo úlohu náraznikovej zóny pred dobyvateľmi z východu. Významnú úlohu tu zohrali naši slovanskí bratia Chazari ktorí statočne bránili priestor medzi Čiernym a Kaspickým morom na sever od Kaukazu a tak Európu zachránili pred islamizáciou typu Španielska. Rusi sa nepohodli s Chazarmi a zabrali ich územie pod svoju správu.
Prvým pokusom západu o získanie kontroly nad Ruskom bola Napoleonova turistická expedícia. Ešte dodnes sa hľadá približne 200 vozov zlata a iných cenností. Vojna s Japonskom, 1905, prvá svetová a boľševická revolúcia. A tu na scénu vstupuje Československo. Československé légie vyslané slobodomurárom Masarykom v Rusku rabovali vo veľkom. Keďže to bol zločin a my sme za spravodlivsť, tak sme ako krajina zločinu boli v Ruskom zajatí 50 rokov, podobne ako biblický hebrejci, kým náš trest nevypršal. Ako vidno táto lekcia ľudu Slovenska nestačila, tak sa spolčil s agresormi a poďho do ďalšieho kola.
Ozývajú sa hlasy že nám Rusko odstaví ropu a plyn. Samozrejme že áno. Robíte tak že keď vám na dvere zaklope zlodej otvoríte mu dvere a poviete mu: Nech sa páči zober si čo potrebuješ si u nás vítaným?
Občania Slovenska sa tentoraz sami a dobrovoľne rozhodli na ktorej strane čiary chcú stáť. Ale to prináša aj dôsledky ktoré musia znášať.
Je to ako keď sa katolícka církev sťažuje ako bola za komunizmu prenasledovaná a jedným dychom zabúda opomenúť svoje hriechy.


mondie   |   ip:212.29.3.   |   2011-08-01  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co s tym ma rusko?
steel and chemical reactors from Germany
http://www.chinadaily.com.cn/usa/2011-07/14/content_12902246.htm


aktovka   |   ip:68.244.54   |   2011-08-01  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Az nato ze v Cine vzivote komunizmus nebol a nieje.... Trapny clabok." Je zbytočné rozoberať detaily. Ani na západe nebol kapitalizmus a demokracia a hovoria tomu tak.
K mondieho otázkam: čas ukáže ako sa Washington bude zbavovať dlhov. Aj Federal reserve mala byť štátnym podnikom a je to inak. Guvernéra netreba brať vážne ten nevie o čom hovorí. Nedávno chcel Texas urobiť zákon že ošahávanie na letiskách kontrolórmi bude protizákonné tak im Washington odkázal, že zavedú nad Texasom bezletovú zónu. S kultúrou je to furth biedne. Blago vyhlásil že Illinois nebude spolupracovať s bankami ktoré dotali bail out škváru a skončil. Pred ním to bol Spitzer ktorý chcel robiť poriadok na Wall Streete.Rick Perry sa pred časom vyhrážal vystúpením Texasu z únie. Tennessee deklarovalo že zákony štátu sú nadriadené federálnym. Všetci sú ticho a môžu byť radi že žijú. Pred nedávnym hlasovaním v grécku o pôžičkách sa vyhrážali gréckym politikom smrťou. Myslíte si že Radičova a Mikloš si môžu vyberať? Karty sú dávno rozdané kto nepochopí pravidlá musí z kola von. Viď JFK.


aktovka   |   ip:68.244.54   |   2011-08-01  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak či onak mondie, je to zaujímavé ako sa ten neproduktivny komunizmus dokázal pretvoriť na produktívny a ako kapitalizmus stratil glanc


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-08-01  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Netreba veriť všetkému čo kto napíše. Pochybujem o tomto článku.


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-08-01  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  netrepte
ked tu boli rusi ako okupanti tak mali zaujimavych vladcov

rusko je dobry spojenec
otazne je ci im mame co ponuknut
ja by som prijal rusku zakladnu u nas
andre   |   ip:88.212.40   |   2011-08-01  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen nesranduj
len nedavno tu boli ich tanky 20 rokov a tak ci tak kazdy hra za seba a hlavne Rusko, a k tomu co mu mozme ponuknut je ze sme v EU mame tam eu komisara sme v NATO - to vsetko mozu vyuzit pomocou svojich spiclov, nastrcenych ruk atd


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-01  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aktovka..
skoda ,ze tu nie je jeden mulo..co ma nick MM..
ten ma nejake tajne spolky a organizacie,, na slovensku uz operujuce.. a vyzyva vsetkych aby sa do nich zapojili,,ak nie su poserovia a zbabelci, co chcu sediet na riti!!

nevysvetlis mu ,ze karty su rozdane..ze slovensko je len odrobinka co musi posluchat a drzat P..u!!

on to vidi tak,ze tie organizacia oslobodia SR od nadvlady bankarov, samozrejme beztrestne.. vystupi z unie.. , tiez beztrestne.. kazdy si nasadi kaleraby a budeme si zit ako v raji!!

boze ... :-)))))


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-08-01  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  andre nesrandujem
ked tu boli naposledy rusi tak mali vladu z vyberovej skupiny

putin je ina kava
medvedeva moc nemusim, ale putin mi pride ok
a ak si myslis, ze sa ta v buducnosti zastane niekto iny ako SLOVAN, tak si na omyle


116   |   ip:80.239.24   |   2011-08-02  (02:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen - medvedev je podľa všetkého žid...

putin je Rus, ale je otázne či jeho práca je v prospech Rusov a Slovanstva, alebo v prospech iných židovských skupín


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-08-02  (07:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok!
Doslova vlieva do človeka optimizmus.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-02  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dufam ze Putin sa zachova ako RUS a pojde smerom k RODU


alfo   |   ip:195.146.1   |   2011-08-02  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ci uz cinania, americania, alebo rusi vsetkym by bolo uplne jedno, keby islo o slovensko. nikoho nezaujima tento narod s velkostou priemerneho cinskeho mesta, ale iba jeho zdroje. tak si nerobte iluzie. este je dobre, ale na ako dlho?


Amen   |   ip:86.59.6.6   |   2011-08-02  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No keď už sa dajú za peniaze posúvať hranice štátov a politici sú to ochotný akceptovať, tak onedlho pôjde do tuhého a bude vojna.
Hranice štátov sú totiž svätý grál, v minulosti vždy pri takýchto pokusoch vznikali vojny.


Atrej   |   ip:84.245.89   |   2011-08-02  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý má nárok na svoj názor, ale keď čítam ako tu obhajujete Rusov, máloktorý národ sa dopustil a stále sa dopúšťa takých zverstiev ako Rusi. Netvrdím že Američania sú svaty tak isto terorizujú svet, lenže politiku strachu, ktorú teraz využívajú, vymysleli Rusi :P


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-03  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Atrej tak nas prosim osviet svojou znalozstou ruskeho naroda
no pod do mna
kto ti zachranil zadok pred hitlerom ?
kto si odskakal zidobolsevikov ?
koho sa snazili najviac pokrestancit ?

mozno spravili preslapy ale rozhodne nie take ako ich popisujes

sa pozri do anglicka
kralovska rodina sa ako chovala k svoji mkoloniam ?
kolko 10-tok milionov ludi nechali vyhladovat

amici ?
kolko vietnamcov zmrzacili
kolko arabov ? kto pouziva ochudobneny uran ?

kto vyvrazdil celu populaciu indianov ameriky , snad rusi ?

co robia zidia v palestine ? lasku ?

ako sa chovaju cinsky mafiani k svoji ?

takze prosim ta NETARAJ


DrHUjer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-03  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Atrej, pokiaľ si nežil v Rusku alebo niekoľko rokov neštudoval priamo v Rusku ich život a dejiny, a zároveň nenavštívil nikekoľko postsovietskych krajín nemáš morálne právo hodnotiť tento národ. Platí to pre každého v diskusii a na každý národ a krajinu.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-03  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.blisty.cz/art/59602.html


xxx   |   ip:85.216.14   |   2011-08-05  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor clanku zrejme netusi, ze v Cine nie je komunizmus. Uz 33 rokov. Takisto Cina nevymiena dlh USA za ich podu, miestne zakony to neumoznuju. Autor by mal menej sledovat televiziu a viac si overovat fakty, predtym nez vypusti taketo bludy do sveta.


vierona   |   ip:178.40.5.   |   2011-08-06  (07:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx-skoda ze musis zit aby si pochopil mentalitu trešbars Ruska -si na omyle co sa tyka zakonou ameriky -zakon ameriky je biznis a dollar!Uz pred dvoma rokmi som mala avizo ze USA budu cinske -nefandim im americanom -davaju mi to podnety v eu -my narod slovanov sa musime ucit nemecky a angl.Co je to za hlupost ?ked navstivis radu staou ci uz E.U alebo snad cely svet nikto sa tam stebou nerozprava slovensky -su hlupy a velmi sovinisticky -Zaujímave jen jedno nespomina sa aky je nacionalizmus v UsA ci V kanade tak isto vo francii -tuto nalepku davaju len Slovanskym statom -Stejne fasizmus vznikol v nemecku a pokracuje v Izraeli


vierona   |   ip:178.40.5.   |   2011-08-06  (07:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aktovka -veris tomu ze sme sa sami rozhodli??rtak si utopista davno este 60 rokoch bolo rozhodnute ako to bude !!!


dusan   |   ip:85.135.18   |   2011-08-06  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovanský bratia chazari - aktovka, nebozkával si sa Ty pred písaním príspevku s medúzou ? du


skalnicka   |   ip:15.203.16   |   2011-08-09  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .


alex   |   ip:213.151.2   |   2011-08-12  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čína si postaví prvú ekon. enklávu skôr na Slovensku - medzi Bratislavou a Sencom.Tam začne jej vstupná brána do Európy: kult. centrá reštaurácie, banky,byty..Nechce sa mi veriť, že to bude zaberať 300 000 m2 a na financovaní sa budú podieľať aj slovenské banky.


Adriana   |   ip:64.121.12   |   2011-08-13  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Atrej: Je mi ťa ľuto... Každý má nárok na svoj názor, ale keď čítam ako tu obhajujete Rusov, máloktorý národ sa dopustil a stále sa dopúšťa takých zverstiev ako Rusi. Netvrdím že Američania sú svaty tak isto terorizujú svet, lenže politiku strachu, ktorú teraz využívajú, vymysleli Rusi :P

diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

10 rad jak přežít během těžkých časů

Mnozí z nás jsou v prekérní situaci a uvedomují si, že míříme do zhoršující se ekonomiky s příznaky hrozící globální potravinové krize a cítíme, že musíme zjednodušit a racionalizovat náš životní styl a připravit se na možné narušení našeho životního standardu. Ve světě se spotřeba stala sportem. I když vaše finanční situace není tak špatná, je pořád rozumný nápad mít na mysli připravenost.


Smrtící látka: cukr

Ako Slovensko prichádza o „istoty“...

Ruské varovné výstřely

Urgentní: NATO připravuje obrovskou dezinformační ...

Pravda o kolosální manipulaci lidstva již prosákla ...

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4684 s