19. September 2019
    
Človek s vierou v boha - Dolezite.sk

Človek s vierou v boha


  2011-07-28  (20:31)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Človek s vierou v bohaBreivik každému dokázal, čo dokáže jeden človek s vierou, ale ja takú vieru nechcem. Z počiatku tiež nechcel písať o jeho viere, ale je tu snaha spochybniť ju a tá smeruje zas len k tomu, aby niektorí z veriacich zotrvávali v ilúziách nadradenosti, preto som sa nakoniec rozhodol, že sa vyjadrím. Nórsky vrah Anders Behring Breivik sám seba pokladá za kresťana a prikláňa sa ku konzervatívnym duchovným. Internetom sa však začali šíriť pochybnosti o jeho viere v boha pochádzajúce z blogov tých, ktorí sa označujú za kresťanov. Podľa týchto veriacich Andres Behring Breivik neudržiava osobný vzťah s bohom a nie je kresťan, ale je tomu skutočne tak ? Podľa môjho názoru je Anders Behring Breivik veriaci v boha, ktorý sa hlási ku kresťanskej viere a občas sa modlí k bohu. Texty z jeho zápiskov: Po veľmi dlhej dobe som sa dnes modlil. Vysvetľoval som Bohu, že ak nechce, aby marxisticko-islamistická aliancie počas najbližších sto rokov úplne vyhladili európski kresťania, musí zabezpečiť víťazstvo tých, ktorí za zachovanie európskeho kresťanstva bojujú. "Unfortunately, that has not stopped the cultural critics from indoctrinating this new generation in " [...] " a course designed to denigrate the Bible as cleverly crafted fiction instead of God’s truth" (str. 28 ff.) "Each Christian must now make their own personal decision on all of this. You can either choose to learn how to rise up in the power of your Lord and Saviour and learn how to become a true warrior in the Lord, or you can continue to keep your head in the sand and oppressor after oppressor keep beating you down. The choice is yours." (str
. 1330 ff.) Breivik je teda zrejme veriaci človek, ale či ho zaradíme medzi kresťanom záleží od toho aký meter zvolíme, pretože podľa niekoho nie je skutočným kresťanom ani pápež žijúci v obrovskom prepychu, alebo ani ten, koho zabije otrávený nápoj: Podľa niekoho iného zas môže byť aj pokrstený ateista kresťanom. Napríklad pri sčítaní obyvateľstva podľa biskupov RKC, ktori napisali do pastierskeho listu, že kresťanom je každý pokrstený bez ohľadu na jeho skutočný názor a dokonca sa nájdu veriaci, ktorí považujú Alberta Einsteina za kresťana a vôbec im neprekáža, že jasne odmietal vieru v osobného boha a bibliu považoval za zbierku detinských povier. Rád by som sa však spýtal kresťanov, ktorí spochybňujú vieru Breivika, či budeme rovnako spochybňovať vieru moslimských teroristov. Bude stačiť, aby si dali pred útokom pár poldecákov vodky a už ich nebudeme považovať za moslimov ? Budeme do detailov skúmať ich vieru a zisťovať, či mali skutočne nejaký ten osobný vzťah s bohom (Aláhom) ? Ďalším tvrdením je, že Anders Behring Breivik bol slobodomurár. Ja síce absolútne nemám potrebu zastávať slobodomurárov, ale zdá sa mi, že určití kresťania s obľubou využívajú utajenosť tejto skupiny na zakrývanie zlyhaní vo vlastných kruhoch a nebezpečné na tom je, že tým v určitých prípadoch zakrývajú skutočné dôvody pre páchanie násilia. Vo všetkých článkoch, ktoré som o slobodomurároch čítal tvrdili, že slobodomurárom ide o globalizáciu, ale zrejme sa teraz hodí do krámu aj modliaci sa “slobodomurár” bojujúci za zachovanie európskeho kresťanstva. Možno by si veriaci mohli prečítať aj o tom, že Breivik hovoril o infiltráciách do nepriateľských organizácií, aby sa dostal k neprístupným cieľom a to vysvetľuje aj jeho členstvo v slobodomurárskej lóži. Ako som už naznačil, slobodomurári sú považovaní za zástancov multikultúry, odporcov kresťanstva a údajne sa snažia o svetovládu, takže pre odporcu multikultúry, ktorý sa zaujímal o infiltráciu do nepriateľských organizácií to zrejme bola výzva a pre doplnenie uvediem jeho slová: "Dobrý spôsob, ako sa priblížiť k premiérovi alebo ministrom, je infiltrovať sa do nepriateľských organizácií. Ak chcete získať prácu na letnom tábore, ktorý organizuje najväčšia politická strana, je spôsob, ako to dosiahnuť. Premiér také tábory v lete zvyčajne navštevuje. Infiltrácia ale môže trvať dlho, napríklad aj dva roky, "citujú nórske noviny Bergens Tidende teroristu. Článok ukončím tým, že keby bol Anders Behring Breivik ateista, nerobilo by mi to problém, pretože viem, že sa medzi ateistami môžu nájsť zločinci a veriaci by si mali uvedomiť, že u nich platí to isté, alebo sa môžu ďalej klamať a žiť vo svojej ilúzii nadradenosti. Či už Breivika označíte, alebo neoznačíte za kresťana záleží na vašom rozhodnutí a na tom aký meter zvolíte, alebo vám to môže byť úplne jedno. Faktom však naďalej zostáva, že Breivikove zmýšľanie je z veľkej časti identické so zmýšľaním mnohých kresťanských fundamentalistov. zdroj: www.ateizmus.sk
me
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tento človek veril hlavne sám sebe:)))))))))))))))))...a tak to dopadlo...keby veril v skutočnú Lásku od BOHA...vážil by si život svojich krajanov:))))))))))))...a tak aj Bratov moslimov:))))))))))))...NEZABIJEŠ!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...alebo uveril médiam že nás arabský svet ohrozuje:)))))))))))))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-29  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto je co za pridrbana logika??
akoze.. pedofil ide pretiahnut nejake dievcatko,,a predtym sa modli.. napise to na papier.. a potom vykona co zamyslal..
a na zaklade toho papiera za to moze Boh.. a pedofil bol 100% krestan!!

to co za debili uz pisu clanky svojou zvratenou logikou??

prestante stym uz.. zacina to byt trapne..
Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...Ahoj Joplins:)))))))))))))))


stanley7   |   ip:78.99.46.   |   2011-07-29  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozrel som si kto je autor a článok som ani nečítal, a to ani nie som kresťan
že jakááá propaganda


Beko   |   ip:109.79.18   |   2011-07-29  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby si 1000 ľudí, ktorý sa nikdy nestretli s nejakou vierou či náboženstvom nezávisle na sebe prečítalo, bibliu či korán a potom by začali o tom každý hlásať čo by s toho bolo? to by som fakt chcel vidieť, lebo väčšina tkzv. veriacich je manipulovaná mocnejšími z hora (väčšina od mala), ktorý im tie hlavičky tak upravia že presne vedia aká má byť viera a všetko ostatné... sú ochotný za to aj zomrieť... hádať sa do krvy... a páchať iní zverstvá... niečo vyššie tu snáď je, ale nie je to asi bradatý dedko sediaci niekde na zlatom tróne, v ruke držiac zlatú bakulu vykladanú drahokamami ktorý nás bude mlátiť rákoskov lebo sme v nedelu neboli v kostole...ospravedlniť sa dá všetko, ale učty skladáme sami... ako sa asi cíti ten človek ktorý spáchal ten skutok? horý plameňom pekelným z vnútra? možno peklo nie je dole a sľubované nebo hore, možno je to všetko v nás ako prežívame život ako sa nám darí či nedarí, ako sa nám dejú veci... žeby to boli tie božie nitky na ktoré sme napojený a sme v neustálom kontakte s vedomím najvyššieho?


DamienKarras   |   ip:85.248.76   |   2011-07-29  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To o čom je tento článok? Na rádiu lumen (zle som naladil) som zachytil ako papa nazi rozpráva a obhajuje svoju vieru stým že takýchto kresťanov oni nepovažujú za svojich. Mimochoom ešte včera tam hlásili 95 mrtvych, svedčí to o tom že celé to kresťanské stádo je stále pozadu.


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins nie je krestan ked sa modli pred sexom.joplins je ateista


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-07-29  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tú jeho vieru" by mohol využiť a ponavštevovať pozostalých. Či na to už nemá chalan gule? Tupec.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-29  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikto kto má skutočné poznanie Boha nie je schopný takého ohavného činu bez zmyslu. Oddaný nezabijú ani mravca !

Keď sa niekto odovzdá Bohu tak je jedno či je Moslim,Kresťan či Hinduista. Nejde o formalitu ani o slovnú hračku ale o vnútro človeka.


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oddany ateista nezabije ani mravca.ked sa niekto odovzda dobru,nepotrebuje bohov a sam sa stava bohom.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-29  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dr,hujer..
hadam si neskocil na tu jednoduchu loz,,ze Breivik je vazne seriozny krestan, ktory to mysli vazne a konal na pokym hlasu Bozieho!!

to hadam nie hujer,,ci????


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tento chlapík si hlavne protirečí vo svojej viere...tá mu prikazuje NEZABIJEŠ...skôr sa naskytuje otázka prečo si protirečí a kto ho zmanipuloval...Kresťania to neboli určite:))))))))))...kto platí média a kto informuje o hrozbe arabského sveta...rozmýšľajte ateisti...nezvaľujte to hneď na Kresťanov:))))))))))


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ateisti su nutnostou.kritizuju krestanov za ich pokrytectvo tak ako jezis kritizoval zidov


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento chlapik si neprotirecil.bol to pokrytec ako vacsina krestanov.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...si na peknom omyle...Ježiš sa za nich OBETOVAL...kritizoval farizejov:)))))))))))))))))...ktorý žili úplne opačným životom ako hlásali:)))))))))))))))))))))


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boh stvoril ateistov aby odhalovali pokrytectvo krestanov


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boh stvoril ateistov aby odhalovali pokrytectvo krestanov


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha....pokračuj:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ateisti kritizuju aj tych,ktori ziju opacnym zivotom ako hlasaju.falosna krestanska skromnost je vidiet na kazdom kroku.


miko   |   ip:184.154.4   |   2011-07-29  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby nebolo ateistov,cirkevny predstavitelia by si dovolovali viac ako dnes.boh to vsetko vie a preto vytvoril ateizmus


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-07-29  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, neuveril. Preto bola viera v úvodzovkách. Keby bol úprimný a skutočný veriaci, toto by nikdy nespravil. Pokrytec, klamár a obyčajný tupý vrah.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ateisti..hlavne nekritizujú samích seba:)))))))))))))...čo sú dokonalí?....kritizuješ vieru ktorá nakŕmi hladných....ateisti nakŕmili deti v Afrike?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  miko...počul si o iluminátoch a slobodomurároch?....máš ich plný internet....začni študovať a nájdeš pravdu...nezvaľujte všetko na dobrých ľudí ktorý pomáhajú....za tvoje skutky tiež neobviňuješ druhého...či áno?...teraz nehovorím o viere...ale o povahách ľudí...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...skúška:)))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tento človek nezabíjal z presvedčenia o svojej viere, ale z presvedčenia o viere niekoho iného...a keď si tu niekto z vás myslí že vám to média zverejnia ste na veľkom OMYLE...nikdy sa pravdu z TV nedozviete čo budete žiť...ovšem ak ju nebudete hľadať sami...neverím už ani správam o počasí.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-29  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Illumináti su zložitá téma. Hlavne pre ateistov. Uctievajú totižto polobohov. Nie sú tak v nevedomosti ako väčšina populácie ale tiež nepoznajú ani zákony stvoriteľa. No o histórii vedia viac. Dnešný svet žije v polospánku pred skutočnou realitou. Duše sa stali otrokom zmyslov. Hocijaký dokument cca. starší ako 2000 rokov je mytologická rozprávka. Pritom sanskript vlastní históriu nielen zeme ale aj okolitých planét. Materialisti si myslia že vidia celú realitu.

Spiacich vidieť tak aj na uliciach ako aj v kostoloch. Chýbajú im informácie. Dnešné vzory v podstate takmer neexistujú. Všade je korupcia, vášeň a podvod. Nikto vám nedá pomocnú ruku. A keď sa to náhodov stane tak je zvyčajne označený za dalšiu ovcu.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ateisti si stále neuvedomili že najviac veriacimi sú oni...pretože veria všetkému čo im kto predloží...hlavne že to popiera samotného BOHA...potom je to pre nich pravdivé aj keď to nikdy neuvidia a nebudú držať v ruke:))))))))))))))


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-29  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súshlasím s článkom, keď to bol kresťan nech sa k nemu kresťania aj priznajú a nejaké NEZABIJEŠ je ireleventné, veď ktorý že kresťan neporušil nejaké to božie prikázanie občas. Veď načo by sa ináč spovedali.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-29  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NEPOKRADNEŠ kresťania bežne porušujú. A takisto sa neraz dívajú žiadostivo na manželku blížneho svojho.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a preto treba obviniť aj tých ktorý kŕmia hladné deti?...ale nehovorme o viere...hovorme o jednotlivcoch.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak vieš čo steve?...všetci ateisti ste len vrahovia a zlodeji...patríš medzi nich?....


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..tak patríš?....alebo sa nepriznávaš ani k nim?...


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-29  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  á ja vtom vidím účel a až to desí keď si predstavíte tú podobnú situáciu stým čo sa robilo u nás v BA, človek s vojenským výcvikom sa zahral na hrdinu a spáchal hromadnú vraždu s rasovým podtónom cítim stoho odoberanie slobod,štvanie kresťanov proti moslimom, NWOrules.vobec by som neriešil jeho vieru a ani to nerieším, je dosť úbohe od ateizmus.sk že niečo takéto využíva na svoju propagandu proti náboženstvu.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...spravodlivý súdia podľa skutku jednotlivca....nie podľa viery...ale to steve ti nikdy nepochopíš, lebo pre teba je jednoduchšie obviniť všetkých a všetko ako hľadať skutočnú pravdu..


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classigue-súhlas...máš dobrý štart na skutočnú PRAVDU:))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..stratil si reč steve?...lebo pri obviňovaní si zhovorčivejší?...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-29  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve...a aký je rozdiel medzi ním a tebou?....on tiež za svoje presvedčenie potrestal nevinných. Nepoznáš pravdu iba tú ktorú ti predložia média...kto ich platí?...kresťania?...alebo ateisti?....spamätaj sa steve skôr ako ukážeš na nevinného a potrestajú ho na základe tvojich obvinení. Ináč nemám proti tebe nič a prajem Vám všetkým pekný zvyšok večera:)))))))))))))


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-29  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko

Ale veď ja nikoho neobviňujem, len sa mi nepáči ako sa kresťania obhajujú že on kresťan nebol lebo NEZABIJEŠ je údajne kresťanské. Mne len stačí ak priznáte áno bol kresťan, no a čo. Porušil božie prikázanie a do neba sa nedostane. Amen.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-29  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko

A bolo by naivné od Teba tvrdiť že kresťania sú Tí dobrí a ostatní sú tí zlí. Mne na tom nezáleží že či bol kresťan alebo nebol. Bol to blázon. Avšak prečítal som si nejaké kresťanské kydy že on kresťan nebol a prečo nebol kresťan aj trebárs od Paľka. Sú to iba kydy, pretože on kresťan bol. Ale to neznamená že ak on bol kresťan že za to môžu kresťania, to by si si nejako zle vysvetľoval zase. Ja iba tvrdím že kresťan bol no a Vy by ste to mali prijať že kresťan bol a neobhajovať niečo čo nie je pravdou, že trebárs kresťania sú len Tí alebo tamtí a on kresťan nebol. BOL TO KRESŤAN chápeš ? Nič viac a nič menej.sxg   |   ip:178.40.10   |   2011-07-29  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je dojemné ako slobodomurárska stránka ateizmus.sk chce z ABB urobiť kresťana. Takže si to zhrňme, sionista, slobodomurár, povraždil kemp socdem mládeže, podporovateľov Palestíny, jediný kto s ním súhlasí sú sionistické prasce, ktoré súhlasili aj z bombardovaním Gazy, ako slobodomurár, nemôže byť kresťan /Vatikánsky koncil/, to že je z lóže potvrdzuje jeho vyhadzov: http://www.frimurer.no/ord​enen/15-aktuelt/1190-den-n​orske-frimurerorden-uttryk​ker-medfolelse-og-omsorg .... pre vizuálne chápavých je aj video: http://www.youtube.com/watch?v=Z1igq_epbcA PS: Ak by sa chceli slobodomurári dohodnúť a stránku stiahnuť je zálohovaná, ešte pridám, ako to je u ich ideologických priateľov: http://afinabul.blog.cz/1107/silna-kava-rozosielajte


Ip   |   ip:188.112.6   |   2011-07-29  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi by bolo dobre definovať čo to znamená byť kresťanom.
Ale nie je absurdné ak ľudia ktorí neveria v Božiu existenciu sa snažia pripísať človeku vieru ako autentickú, keď sami ak berú svoj názor vážne tak nemôžu veriť žeby niekoho viera autentická vôbec bola?sxg   |   ip:178.40.10   |   2011-07-29  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://dl.dropbox.com/u/10640344/svata_maria.jpg


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP

Veriaci to tak cítia že je u nich ich viera autentická. A áno ja tomu verím že oni to tak cítia. Je to z ich strany absurdné to máš pravdu.333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-30  (01:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este raz to skusim a na posled,blazni nikda nepochopia a vzdy budu prekrucat ,ale su tu aj iny.aty rozmyslaju a neuveria farizejom ,co vzdy budu zavadzat a prekrucat,rozdiel medzi krestanom a moslimom ,nibrz fanatikom krestanom a moslimom je v tom ,ze moslimov fanatikov ucia ,ze ked zabiju a zahinu idu do raja a cim viac zabiju, ludi tym vyssie sa dostanu.predpokladam ze ten magor co pisal tento clanok ovlada aspon desatoro a ucenie jezisa krista,ked si dovoli tvrdit tieto veci.a nech ked je taky super nezavadzac mi ukaze, kde v desatoro,v novom zakone a uceni krista sa spomina zabijes aby si bol spaseny???a tym snad je povedane vsetko ,kde krestana nabada jeho viera v zabijanie ludi?to ze breivik zabijal a niekto ho oznacuje za krestana mam brat ako nove krestanske ucenie ci ako?lebo pokial ja viem a cely zivot od malicka ma ucili podla vieri ,aby som neublizoval inym a nie to zabijat.ale dnes zacinam mat fakt uz dost ludi ,ludia si nezasluzia nic dobre vo svojej spinavosti a klamstve,mam uz dost niektorych ludi co furt utocia ,a nicia, kradnu .ohovaraju a klamu jak rite dokonca zabijaju,mam proste toho dost ,ludia si vo svojej podstate nikda nic dobre nezasluzia cest vynimkam.cim dalej tu citam ludske nazory tym viac som o tom presvedceny,lutujem .ze som sa narodil v tomto case ,kde najhnusnejsia podstata ludstva vysla na povrch a znasobila svoju silu .lebo saa zasvetila mamone a jej bohu.fakt neviem cim som si to zasluzil.ale je mi z mnohych ludi zle ,a to nielen z toho blazna co zabijal v norsku.aj z tych pre ktorych mam problem vdiet slnko kazdy den,aj z tych co tvaria sa ako spasitelia ,a pritom len okraaju inych a zabijaju aj nevinych,uz mam to dost fakt dost.ajhla ludstvo nech sa stane vam ,to co vam je sudene.za vase ciny.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (06:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve....ak to TVRDÍ tak bol a bude....ale zákony BOHA porušil iba ON...ostatný NIE...alebo presnejšie, hlavne zákon NEZABIJEŠ...porušil hlavne on...ale samozrejme že ateisti sú z obliga však?...ONI Sú NEVINNOSŤ SAMA...alebo sa mýlim?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (06:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (07:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...otázka...pre neveriacich?...vy si naozaj myslíte že ste sa vyvinuli z opice?....počkať...vlastne áno lebo Vás skrze TV tak aj vycvičili....veríte a hlásate všetko čo Vám tam nadiktuje 30 krát rozvedená moderátorka:))))))))))))))))))))))))))))))...a zlatokopka...tá sa pre Vás stala modlou:)))))))))))))))))...je my Vás ľúto.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (07:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a môj záverečný názor na Vás...ste len tupé veriace OPICE:))))))))))))))))))))))))))))))))))...vidíte len smerom ktorý Vám ukazuje zlatokopka....samozrejme ona je Váš idol...ale VY ste pre ňu odpad...samozrejme ak nemáte strašne veľa peňazí...hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha...celý život budete len ponižovaní a prirovnávaní k čivavám ktoré si chovajú doma bohaté zlatokopky...aj tie im verne ležia pri nohách:)))))))))))


Ip   |   ip:188.112.6   |   2011-07-30  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
prečo mi prisudzuješ, že mám pravdu v niečom, čo som netvrdil, alebo inak povedané prečo prekrúcaš to čo som povedal?
Ano je to možné, že niekto môže považovať svoju vieru za autentickú a pritom to nemusí byť pravda a môže to byť aj absurdné. Aj tomu rozumiem, že z Tvojho pohľadu nikoho viera autentická nie je.
Svet nie je čiernobiely veriaci(v zmysle tom že niekto sa hlási k vire) = dobrý, neveriaci = zlý a neplatí to ani naopak neveriaci = dobrý, veriaci = zlý.
V každom z nás je potencial stať sa dobrým alebo zlým, záleží na našom slobodnom rozhodovaní. Ak je niekto verici navyše by nemal to dobro pripisovať sebe, ale Božiemu pôsobeniu inak povedané nie je tu žiadny priestor pre nadradenosť u skutočne veriaceho človeka.
Preto nerozumiem tomu ako je na začiatku článku tvrdené prečo by pochybnosť o autenticite viery toho človeka mala viesť k nadradenosti. Ten potencial k zlu je v každom z nás a kam to až môže dôjsť...


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip

Ja nič neprekrúcam ale Tvoja otázka o autencii viery a absurdnosti ma zaujala,znela ako si čudne skrátka si sa pýtal logicky ale prekrútene a takú odpoveď si odo mňa aj dostal.. Ináč súhlasím s Tebou všetci sme dobrí aj zlí aj kresťania aj ateisti alebo inoverci. No a čo, ak by bol Breivik ateista vôbec by ma to netrápilo a neobhajoval by som sám seba alebo ateizmus tak že by som tvrdil že on ateista nebol. Skrátka on zodpovedá sám za seba, ja za neho nezodpovedám. Ale to s tým kresťanstvom ak by si si prečítal prečo on kresťanom nebol no to by si sa divil na tie prekrúcačky. Kto tu takto chráni zubami nechtami kresťanstvo ako keby ho to čo urobil Breivik poškvrnilo a teraz ho treba očistiť asi. Aj kresťan sa predsa občas potkne.Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko

Ty si fakt čudák. Kedy si zmeníš nick už si bol Anonymus, Diabol a teraz si Zdenko.
Ale hlúposti píšeš stále tie isté. Dokonca sa už nielen pýtaš ale si aj odpovedáš a s odpoveďami si nadmieru spokojný a tak si sám so sebou na konci nadmieru spokojný ako si sa sám so sebou pekne porozprával o ateistoch.

Aj mne sa páči že Ty si spokojný. Spokojnosť nado všetko. To nevadí že sú to len kydy čo si písal ale ak si spokojný tak ja to veľmi dobré.Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-30  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najmúdrejšie názory na vieru majú vždy ako pochopitelne ateisti ;) Najlepšie sa hodnotia veci ktoré nepoznáme však ?

Ateizmus je ne-vera. Druh uzavretia mimo logiky a vyžaduje si to väčší sentiment než viera. Agnostik je ten ktorý rozumne uvažuje a diskutuje lebo hľadá odpoveď. A to je prosím fakt pre každého kto trochu rozmýšla. Aj na wikipédii maš rozdelené základne pojmy.


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve:
keby bola duchovná realizácia len o tom že človek povie JA som budhista, kresťan, moslim alebo hind a hotovo tak by to bolo veľmi jednoduché nemyslíš:D
toto nieje vobec o kresťanstve...kresťan je žiak ježiša hej;) a keď povedal ježiš nezabiješ alebo miluj blýžného svojho a žiak nenávidel a zabil blyžného svojho čo je to za žiaka?on nebol jeho žiak:)ale aj tak by som ho nesúdil neviete čo predchádzalo tomuto všetkému neviete to a možete sa len domnievať osobne si myslím že on ani nič nemusel urobiť a bol to len podstrčený panák taký bielý koň,,, nepozdáva sa my ani to že bol murár prečo by si veľký architekti takto zavarili ale zas tak aj keď hráte šachy musíte občas obetovať pešiaka aby hráč získal dobré línie pre veľkých panákov...

ja osobne si myslím že chcú v štátoch rozpútať nenávisť voči menšinám čakám u nás v maďarsku a v CZ nárast pod. útokov proti rómom a západných krajinách podobné útoky proti moslimom a tiež terroristické útoky pod vlajkou islámu všetko len preto aby ste bojovali proti sebe...nič viac nič menej keď si nedáme očkovať do hláv nejaký obraz nepriatela kam sa podejú naši nepriatelia a ským budeme bojovať každý kto uverí podobným propagandám a vyberie si jednu stranu a bude bojavaŤ proti tej druhej už prehral a je jedno či bojuje slovne alebo fyzicky...POLI   |   ip:95.170.24   |   2011-07-30  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BOL SLOBODOMURAR A UCTIEVAL LUCIFERA A NIE KRESTAN TAK SI AUTOR ZISTI NAJPRV FAKTY A NEOBLBUJ TU Jhttp://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/masakr-v-oslo-spachal-zednar--neco-tady-nehraje/E DOKAZ AK HLADAS PRAVDU


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classigue

Nevnímaj každú výmenu názorov ako vojnu, pre mňa to vojna nie je je to len slovná výmena názorov.
A nemyslím si že je to tak ako si napísal, ja som v nórsku bol domáci sa mi sťažoval že odkedy sú tam prisťahovalci už tam nie je tak bezpečne ako kedysi, že sa tam kradne a predtým si mohol všetko nechať vonku a tam kde si to nechal položené tam si si to aj našiel. Samotní nóri nie sú nadšení z prisťahovalcov a tomuto chlapíkovi z toho skrátka preskočilo. Ich spoločnosť a mentalita je iná, tam sa nekradne a systém sa nezneužíva od samotných nórov ale od prisťahovalcov z rôznou mentalitou sa to už nedá ani očakávať.Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover

Ako vieš že vieru nepoznám, máš nejaký konkrétny dôkaz ?
Čo ak odpoveď nehľadám a som iba Váš oponent.
Budem tu vždy, v každej dobe. Vždy Vám budem vravieť, ľudkovia majte rozum konečne, Boh neexistuje a nestvoril svet. Zdvihnite tie svoje zbedačené telá z prachu a zeme a konečne sa postavte ako ľudia. Uvedomte si konečne že sme tu sami bez Boha a že my máme tú moc tvoriť a čo vytvoríme to bude. Ak Tí pred Vami vytvorili Boha, to ešte neznamená že sa tomu musíte klaňať a tam hľadať pravdu kde ju nenájdete.POLI   |   ip:95.170.24   |   2011-07-30  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://szcpv.org/11/norsko.html


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...steve...ja už si nick nezmením....lucifer je mŕtvy....ja som nenarážal na ateistov...to ti si narážal na môjho BOHA....len som ti vysvetlil rozdiel medzi mnou a tebou....prečo vás ateistov nemôžme volať vycvičené opice?...keď veríte tomu že ste vznikli z opice a veríte všetkému čo odvysielajú v TV....vy nás nazývate ovcami....a my sa nehanbíme zato že sme BOŽIE ovečky:)))))))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...steve...veríš že si vznikol z evolúcie....alebo si taký ateista že neveríš ani tomuto?


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko

Hoď sem nejaký dôkaz že ateisti veria všetkému čo odvisielaju v TV. Ateisti predsa o vzniku sveta majú rôzne názory, dokonca sa o vzniku sveta a človeka vedia aj hádať. Ale Boha z toho vylúčili to je celé. Ty tu zase používaš nejaké logické klamy - keďže nás nestvoril Boh museli sme zákonite vzniknúť z Opice. Ale to je len Tvoj naivný názor zase. A Ja na Tvojho Boha narážať nemôžem, nedá sa narážať na to čo nie je. Ja narážam na Tvoj názor iba. ALe kľudne si v tom ži, je to Tvoja voľba. To že Ti to budem hádzať pred očí že veríš nezmyslom je zase moja vec. A mám pre Teba jednu novinu, z opice sme nevznikli. Opice vznikli z nášho spoločného predka. Ale je to iba hypotéza tak mi sa jej nemusíme držať ak zase niečo nové zistíme. My máme totiž iný prístup k informáciám, zaujíma nás pravda nie to že nám ktosi sľúbi posmrtný život ako odmenu za názor.Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...steve...ale všetko je a bude len o viere, pretože nikto z nás v tej dobe nežil...hlavne neukazuj prstom na nevinných a budem šťastný:)))))))))))))))))))))))))))))...steve a na záver...je neverím....JA VIEM ŽE BOH EXISTUJE:)))))))))))))))...bol som s ním osobne a nebola to klinická smrť, ale osobný rozhovor:))))))))))))))))))))))))))))))))))))...normálne za živa...ako keď ti sa zhováraš zo svojimi priateľmi:)))))))))))...prajem ti pekný deň:)))))))))


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko

Trpíš schyzofréniou ak si sa bavil s Bohom tak určite. A ja nikoho neodsudzujem, mám rád kresťanov veď sú to moji bratia a sestry, susedia, spolubývajúci na ulici. Kde by sme boli bez kresťanstva dnes, veď kresťanstvo je tiež iba určitý prvok v evolúcii morálky ľudstva ako sa z toho nemorálneho tvora stával človek rozumný s morálnymi zábranami a prikázaniami v spoločenstve kde trestal Boh a nie vodca spoločenstva. Má to svoj účel a logiku tak aj na vodcu spoločenstva platili tie isté morálne zákony. Všetko má predsa svoj účel, aj Tvoj Boh aj keď je pre mňa iba virtuálny, vymyslený na niečo konkrétne. Dokonca niečo funkčné. A Tebe ešte dnes slúži na niečo tak až sa z toho preberieš a uvedomíš si realitu náhodou, to bude sranda.classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
vidíš steve nedokážeš si vytvoriť vlastné názory a len hovoríš o tom čo si niekde počul
hovoríš že sa ľudia sťažujú na prisťahovalcov ale to vláda si ich tam pustila a oni veľmi dobre vedeli prečo to robia, nič sa nedeje bez príčiny nidky a už vonkoncom nie v politike
tých výhod ktoré budú mať vlády s tohoto útoku je viac ako nevýhod no vlastne keď sa kukám na to ako sociopat tak vidím len východy.odobernie slobod v norsku sú veľmi slabé zákony a to aj v celej škandinávi toto im dáva dovod nato aby mohli urobyť reformy
dalej možu posilovaŤ vyzbroj policjatov a odzbrojovať obyvatelstvo to si mohol vidieť aj u nás po útoku v devinskej novej vsy,odzbrojenie obyvatelstva je veľmi podstatná časť plánu toho kto chce zaviesť diktatúru.dalej je to ziskanie moci veľmi jednoduchím ale o to efektívnejším sposobom o ktorom hovoril už sun tzu a to vytvorenie nepriatela vďaka ktorému zjednotíš ľudí toto si mohol vidieť hitlerovom nemecku alebo v USA to máš už od konca 2sv vojny bežné... a suntzu hovoril ešte niečo zabi jedného človeka a vydesiš tým tisicky ľudí...toto nebol žiaden útok prepnutého fanatika ale dobre plánovaný ťah či už tomu veríš alebo nie.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...steve...ale je to pekná schizofrenia:)))))))))))))))))))))))


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clasigue

Iste bol to dobre plánovaný ťah ale nie od vlád v nórsku ale od jedného fanatika. A Tvoja hypotéza je tiež len hypotéza, ja mám na to iný názor ako Ty a to že ak s Tebou nesúhlasím neznamená že ja si neviem vytvoriť vlastný názor. Dnes tu pobehuje toľko ľudíu s vlastnými predstavami o tom ako sa nás vlády snažia pripraviť o občianske slobody a nasatoliť diktatúru že sa Tvojmu názoru ani nedivím no ale nezdieľam ho.
Nóri nič také čo si napísal kvôli Breivikovi nezavedú.
joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-30  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ludia co nevidia to co je nad slnko jasnejsie,,a este sa biju do prs,ze oni maju vlastny nazor a to vsetko ospravedlnuje, by sa mali rychlo prebudit!!

bud su to platene opice, co za kuz zvanca popieraju pravdu ,lebo to je v zaujme mocnych pri ich planoch a ti ludia su len platene prostitutky..

alebo su to uplny debili co si nevidia dalej od nosa..
inej moznosti niet..
classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve tu nejde len o norsko pochop to už tu ide o celú europu!
24.7.2011
V reakcii na tragické piatkové udalosti v Nórsku vyhlásil belgický minister zahraničných vecí Steven Vanackere, že nastal čas na prijatie oveľa prísnejších pravidiel držania strelných zbraní na celoeurópskej úrovni. "Nemôžeme zatvárať oči pred rozsahom tejto drámy. Myslím si, že nastal čas, aby si európsky politický svet položil otázku, či nenastal čas na ešte prísnejšie pravidlá pre držanie strelných zbraní?" uviedol. V súčasnosti je legislatíva upravujúca vlastníctvo strelných zbraní individuálna v každom štáte Európy. Vanackere tvrdí, že je potrebné povýšiť túto záležitosť na vyššiu, celoeurópsku úroveň, za účelom lepšej koordinácie tých, ktorým záleží na bezpečnosti občanov a na verejnom poriadku.

sledujete čo sa dialo v minulosti a uvidíte v nej prítomnosť sledjte minulosŤ a uvidíte v nej aj budúcnosť ako keby celú tuto chorú realitu púštali s CD stalé dookola to isté mení sa len forma obsah je rovnaký všetci ktorý sledovali túto hru to vedeli a vedia. ...


trtko   |   ip:85.216.23   |   2011-07-30  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko - a ty vazne myslis ze si z hliny ? Niesom veriaci no niesom ani ateista. Pre mna bol Darwin vtipkar sak kto sa ide pozriet ci nenajde neobjavene druhy zivocichov a vymysli teoriu evolucie ? Ci bol alebo nebol krestansa nedozvieme takze zbytocne sa hadat.... Javsom nazoru ze cele to je nafuknuta bublina a bolo za tim viac nez biblia ako vravia..


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clasigue

Iste že niektorí politici tlačia a budú tlačiť na pílu. Vlastníš snáď nejaké zbrane ? Normálny človek ak nie je poľovník zbrane nevlastní. Načo by mu aj boli. To je typické, napísať kto ćo povedal a vyvodiť z toho závery ktoré nie sú a neexistujú ale môžu byť a môžu existovať. V čom sa líšiš od tých politikov ? Ak by si bol v politike Ty s Tvojim zmýšľaním by si robil hneď protiopatrenia lebo všade vidíš možné nebezpečenstvo.
Sám si taký istý vlastne, len na druhej strane barikády. Ja take závery ako Ty nevyvodzujem, na to je príliš skoro.classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prečo po útokoch v devínskej novej vsi začali pracovať na zákonoch ktoré budú komplikovať držanie zbraní ale zároveň posilujú arzenál policajtom???to isté bolo v usa po 11.9. patriot act pokiaľ viem tak to je o tom..to bude teraz zavedené celoplošne v EU kámo tu sa chystá niečo;)toto sú už čo za náhody?v jednej relácií na stv2 som videl jedného politologa v dialogu prave zo Stanekom a hovorili o tom že tento systém sa nedá zachrániť a pravdepodobne toto všetko skončí profašistickou diktatúrov moderátor aj stanek sa stým politologom zhodli aj na tom že vojni na znižovanie popúlacie už nebudú stačiť tak vytvoria hladomor a choroby stanek na konci reláci dokonca tvrdil že toto nieje ale plán ľudí ale niakej vyšej sily entity ktorá toto riadi;)tak dobrú noc;)


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clasigue

Tak kľudne si v tom ži čo tvrdíš, a s tou vyššou silou-entitou to si ma teda pobavil. Jediná vyššia sila je zákon akcie a reakcie, nič iné sa tu ani nedeje a ani nikdy nedialo. Tento zákon akcie a reakcie mnohí zneužívajú tak že vyvolajú problém a následne prinášajú riešenia. Riešenia ale musia byť vždy v prospech ľudstva nikdy nie naopak. Tak všetko čo sa deje sa jedného dňa rozuzlí, ja netvrdím že je to všetko náhodné ale nebriem to ako katastrofu a nejakých katastrofických scenárov sa teda neobávam. Máme nevyužité kapacity nielen vo výrobe ale aj v oblasti poľnohospodárstva. Tieto kapacity sú nevyužité pretože sa to údajne neoplatí, tak o akom možnom hladomore to píšeš. Čo ak nás čaká návrat k iným hodnotám ako k peniazom, ak je to tá katastrofa tak nič proti tomu nemám. Som skrátka optimista.classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
ten optimizmus je rovnako zbytočný ako pesimizmus:D
všetko je proste tak ako to je;)tam sa my zdá že si pletieš zákon karmy s ORDO AB CHAO
ten zákon akcie a reakcie zákon príčiny dosledku sa vztahuje na všetko je to určite riadené inou silou o ktorej som hovoril ja tento zákon formuje celú existenciu nedá sa zneužiť,,ORDO ab CHAO poriadok s chaous je práve ten illuminatsky zákon ktorý má za úlohu vytvárať problémy a prinášať ľudom riešenia ale nie v záujme nás ale vzáujme to už je jedno koho že;)a o tom som tu písal všetko to v norsku je NWO rules riadené illuminátmi.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clasigue

A bol si tam že si si taky isty ? Či len sediš na internete nikam nechodiš a konšpiruješ ?Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-07-30  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
celý problém nepochopenia medzi nami spočíval v tom, že Ty za autentickú vieru považuješ ak niekto verí tak už to samo o sebe je autentické, ale len z jeho subjektívneho pohľadu.
Ja na rozdiel od teba verím že viera môže byť autentická objektívne teda že Boh existuje a nakoniec sám posudi kto vieru mal, a kto nemal. Viera nie je len o tom, že Boh existuje, ale o o tom že človek mu dôveruje. Ak mu človek dôveruje nebude riešiť problémy po svojom v rozpore z Božími príkazmi.


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve:
presne ako píšeš;)paradox je ten že nikto z vás tam nebol ale ja od vás radšej verím svojmu cíteniu ako mediam:)
pozri neviem o čo ti ide ale začali sme tému o tom či bol kresťan alebo nie, ty v tejto polemike si toľko krát odbočil od toho čo sme rozoberali že to skončilo tu kde to skončilo,úbohé riešenie mojej osoby:)opúšta ťa sila?


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip

Veriš v Boha ? Tak ver. Aj ja verím občas keď si už neviem rady. Chápem princíp viery. Bez viery to nefunguje, človek musí veriť, stačí ak verí sebe ale veriť musí ináč by nič nedokázal. Ale ináč riešim všetko sám po svojom. No a keď si už neviem rady tak sa spolieham na vyššiu moc ktorá mi bude naklonená. Nejaké životné šťastie a šťastná náhoda, po rusky chaľava kľudne to volajme že Boh, a viera no ale s tým kresťanským Bohom a kresťanskou náukou to má pramálo spoločné.

Ty veríš že Boh Ťa búde súdiť podľa toho ako si veril ? No to je už trochu fakt na hlavu. Prečo by Ťa súdil, veď máš predsa svoj osud, životný údel, starosti v živote. To Ti nestačí ? Potrebuješ ešte nejaký posledný súd ? Odkiaľ máš tieto informácie a ako sú dôveryhodné ? Popremýšľaj.Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clasigue

Práve že nie, nešlo o Tvoju osobu ja som tam totiž párkrát bol a na nórsko mám trochu iný názor ako Ty. Je to iná krajina ako tá naša, iný národ s inou mentalitou. Ty si myslíš že v norsku je NWO rules riadené illuminátmi. No čo Ti mám na to povedať. Milý národ, dosť konzervatívny s kresťanskými koreňmi slobodne žijúci na vysokej životnej úrovni sa začal riadiť svetovým trendom prijímania prisťahovalcov medzi seba a niekomu v OSLO tam z toho hrablo. To je celé, tak to proste vidím ja. Všetko ostatné sú len špekulácie.classique   |   ip:217.12.58   |   2011-07-30  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to nieje o norsku koľko krát ti to mám vysvetliť, vieš čo je imperatív ovládania?
mysli globálne ale konaj lokálne oni si možu rozohrať čo chcú a kde chcú aby dosiahli svojho, to musíš vidieť ako celok a nie si tu rozdelovať štaty a hovoriť kde je ako to rozdelenie je tu práve nato aby si tomu nerozumel;)to je celé kukám na celok je to obyčajná šachovnica nič viac nič menej...a keď si odmyslíš tú šachovnicu je tu ten krásny svet taký aký naozaj je bez vlád bez hraníc a niekedy si to predstavujem aj beznás:D


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-07-30  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
Ako vieš, že to má s kresťanským Bohom málo spoločné? Čo ak je On realita?
Pred Boží súd sa nakoniec bude musieť postaviť každý človek. Zmyslom Božieho súdu je odhaliť ako na tom sme, a kto prijal večný život a kto nie. Ja čerpám z biblie, pre Teba to asi nie je veľmi dôveryhodná kniha, ale pre mňa je.Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clasigue

Iste iste, svet je veľká šachovnica. Až na to že nie všetko čo sa na nej deje, nie je dielom tých ktorí ťahajú figúrkami. Tak Ti to napíšem ináč, nemyslím si že to čo sa stalo v nórsku, lebo o tom sme sa bavili bolo dielom tých ktorí majú snahu tými figúrkami ťahať. Bol to osamelý zúfalý čin jedného blázna. No a ćo sa svetovej šachovnice týka to by som prisúdil nejakým iným udalostiam.Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip

No a čo Ty rozumieš pod pojmom - prijať večný život ?Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-07-30  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
Ježiš povedal, že večný život je poznanie jediného, pravého Boha a toho ktorého poslal Ježiša Krista.
Takže je to vsťah dôvery k Bohu, alebo dôverný vsťah s Bohom.
Ešte k tomu súdu ak by si sa celi život mýlil ohľadom existencie Boha, mal by si nakoniec zuáujem o to aby si spoznal, že si sa mýlil?
Zmyslom súdu bude nakoniec odhalenie pravdy, nielen o Bohu, ale aj o ľuďoch.
Pre mňa je Boží súd zaujímavý z hľadiska toho prečo niektorí ľudia zachránení nebudú. Bude ma zaujímať prečo.
Asi nikoho by neuspokjila odpoveď: Nie su tu a hotovo.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP

Mňa zaujíma pravda, to znamená ak by som sa celý život mýlil aj tak by ma zaujímalo to či som sa nemýlil.
Pravda totiž nie je to čo si myslíme ale to čo si občas myslíme. No a ja si myslím že sa mýliš teraz Ty aj z miliónmi ďalších, že jednoducho žiadny súd nebude a ani žiadne odhalenie pravdy nebude.
O tom kto má v tomto pravdu sa môžme akurát tak hádať. Budeš tu podkladať kadejaké dôkazy čo povedal ježiš, ćo je napísané v biblii a neustále sa odvolávať na rôzne zdroje Tvojej subjektívnej pravdy.
No ja si nemyslím že je to tak. Vôbec nič sa z toho neudeje, Ježiś nepríde, súd nebude.. Iba jednoducho umrieme aj Ja aj Ty no a prídu milióny ďalších čo sa bavia o tom čo vlasne pravda je a čo nie je. Odvolávať sa na nejaké staršie zdroje, studnice múdrosti nám jednoducho pri hľadaní skutočnej pravdy nijako nepomôže.Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-07-30  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
Takže dopredu predpokladáš, že pravdu máš Ty. Máš na to nárok, ale nikto z nás ľudí pravdu nevlastní.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-30  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
vysvetli mi jednu vec ,ty tvrdis ze to nie je hra elit to co sa stalo v norsku,dnes je v mediach sprava ze breivik planoval utok na kralovsky palac,hm ked je pravda ,ze planoval aj ten utok preco neusiel?casu mal na to dost.aby usiel ,dali mu ho policajti neurekom.
proste vedel ,ze ho nik nezastreli.z policie.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-30  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nieco ked sme uz pri tej elite a jej tuzbe vladnut na celom svete,koho napadli klimazbranami prezmenu teraz.

KĽDR zasiahli ničivé povodne, vláda médiám poslala falošnú fotku
Diskusia k článku (0)

Dnes 15:23 - Kórejská ľudovo-demokratická republika zápasí s následkami rozsiahlych povodní, ktoré zničili množstvo domov, verejných budov, ciest a ryžových polí.


Táto fotografia bola upravená v grafickom programe. Agentúra AP ju neskôr stiahla a upozornila svojich zákazníkov na chybu.

Autor: int

Poslať na e-mail
Vytlačiť
Obľúbené


Agentúra AP zverejnila zábery televízie KĽDR, zachytávajúce záplavy v meste Käsong na hraniciach s Južnou Kóreou, na ktorých vidno zatopené polia so zničenou úrodou ryže.

Médiá KĽDR v piatok priznali, že povodne spôsobili v krajine vážne škody. Podľa štátnej agentúry KCNA zasiahli tri južné provincie Hwanghe-nam, Hwanghe-puk a Kangwon, vrátane veľkých miest Käsong a Hädžu.

Zničených bolo tisíce budov, stovky priemyselných objektov, verejných budov a škôl. Len v provincii Hwanghe-puk voda zaplavila viac ako 650 hektárov poľnohospodárskej pôdy.

Povodne zasiahli aj KĽDR: Agentúra poslala falošnú fotku!

|
URL
|
EMBED
|
0 ľudí
|
Videlo: 1523 ľudí
Zdroj: KCNA, dp, Tivi.skPodľa odborníkov môžu mať prudké dažde v chudobnej KĽDR katastrofické následky vzhľadom na slabé protipovodňové opatrenia a rozsiahle odlesnenie krajiny. Ničivé povodne z roku 2007 si v Severnej Kórei vyžiadali okolo 600 mŕtvych a 100.000 ľudí pripravili o strechu nad hlavou.

V susednej Južnej Kórei, ktorá má na rozdiel od KĽDR rozvinutú infraštruktúru a ekonomiku, si tohto týždňové záplavy a zosuvy pôdy vyžiadali najmenej 50 životov.
Médiá dostali retušovanú fotografiu

Štátna tlačová agentúra sa v súvislosti s povodňami dostala do popredia pred pár dňami. Na svojej stránke uverejnila graficky upravenú fotografiu. Na zábere je vidieť niekoľkých mužov na ulici, ktorí sa snažia prejsť cez búrlivú vodu v hlavnom meste Pchjongjang. Pri bližšej analýze je zrejmé, že ich šaty sú suché a takisto ich "spojitosť" s vodnou hladinou nevyzerá prirodzene.

Agentúra AP, ktorá má ako jediná zahraničná agentúra pobočku v KĽDR, fotografiu uverejnila a čoskoro aj stiahla. Podľa jej hovorcu sa fotografia nemala publikovať, malo ísť o ľudskú chybu. Agentúra následne vydala na svojej stránke upozornenie pred falošným záberom.

clasigue
s tebov suhlaism ale niektorym ludom to nevysvetlis,proste.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP

Pravdu síce nevlastním ale ignorovať dôkazy môže iba slepý. Schválne napíš čo si myslíš o tom aký starý je tento svet. Dúfam že napíšeš cca 5000 rokov a že vtedy Boh stvoril adama a evu. Aspoň taká nejaká je biblická pravda... :-))Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-07-30  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
seriozne dôkazy nemáš ani Ty, tých 1000 rokov by som kľudne pridal


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-30  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://video.google.com/videoplay?docid=-30073771927921128

Poučné.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip

To je strašne málo a čo trilobity a ostatné živočíchy, všetky tie dôkazy o živote ktorý tu bol pred stovkami miliónov rokov.. Toto ignoruješ, nevnímaš alebo považuješ za podvod či ako si na tom ?Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..steve...je to podvod....a myslím to vážne...nenesieš ani jedného z nich DNA...z logického hľadiska by si ho mal mať, ale nemáš....a nikdy ani mať nebudeš:))))))))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...trtko...ľahšie y som prijal že ma BOH stvoril z hliny ako by som mal mať praprapraprababku v zoo...ti nie?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...steve...aj vysoké školy sú podvod...slúžia iba na jedno....oklamať a odvrátiť človeku tvár od BOHA...samozrejme plnia aj plán zotročenia ľudí...napríklad....Filozofia...otázky a pochybnosti...Veda ti dá dôkaz a Právnici ťa zotročia....dobré ne?...dokonalí plán...už mŕtveho lucifera....a takto klamal a zavádzal ľudí celé tisícročia...až sa nakoniec ľudia od BOHA odvrátili úplne....ale je čas Vám otvoriť oči...aspoň tým ktorý sa začnú pozerať na svet a vznik skrze BOHA...už Vás nemá kto klamať...klamete len sami seba:)))))))))))...ZEM BOLA RAJSKOU ZÁHRADOU:))))))))))))))...toto je pravda:))))))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..a veľká PRAVDA:)))))))))))))))))))))))))...taká tu ešte nebola...či bola?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vlastne bola prepáčte...ale to tu boli len dvaja...Adam a Eva:))))))))))))))))))...od tej doby je to už len o klamstvách:))))))))))))))))))


Pandemonium   |   ip:95.102.92   |   2011-07-30  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človeku s vierou v neexistujúcu modlu sa hovorí ovca, však?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium...bol so dnes pozrieť v zoo svojich predkov?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-30  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko
hm ale jeden dokaz mas ,po smrti sa telo zmeni na prach ,nie na nieaku tehku alebo rudu alebo kamen ale len obycajny prach.preco vsetko zive sa mnei na prach?prach si a v prach sa obratis.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vieš dať aj iní argument...už ma nudíš:))))))))))))))))...daj niečo hodíme reč:))))))))))))))))))...ak chceš vyvrátim ti celú 5 triedu:)))))))))))))))))


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-30  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve
ake dokazy to ze niekto tvrdi ze uhlikova metoda je neomilna:)a preto vieme urcit skutocny vek:)hm mne to znie akoalko rozpravocka ako verenie niekomu ci sa mudro tvari a tvrdi ze sa to da ,a neomilne,kde beries istotu ze ta nezavadzaju,mas dokaz ty a videl si ho na vlasne oci ze je to skutocne tak a ze sa to nemili,ta uhlikova metoda.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...tak tak...pekný postreh:)))))))))))))))


Pandemonium   |   ip:95.102.92   |   2011-07-30  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Číselný pako, slovo omyl je medzi vybranými slovami. Nepochopil si ani základné pravidlá a chceš mudrovať, kostolná ovca.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-30  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 Su aj ine metody.


Ip   |   ip:188.112.7   |   2011-07-30  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve:
Nie su žiadne dôkazy, je to len názor a teoria ako vznikol geologický stlpec. Skameneliny v geologických vrstvách napríklad nemusia svedčiť o postupnom vývoji, ale o ekologických zónach.
O tomto som už diskutoval s Rafaelom, aby sme ušetrili čas pozri si záver diskusie pod článkom:
http://dolezite.sk/Palmove_listy_Odhaluju_buducnost_134.htmlZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nikde neexistuje priamy dôkaz...nikde:))))))))))))))))...všetko je KLAMSTVO:))))))))))))))...a panemonium verí že je z OPICE...vlastne to svedčí o jeho inteligencii....dokonale ho vycvičili len z TV...ani sa moc nenamáhali:)))))))))))))))))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-30  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium-kde si?...či už sa nechceš so mnou hrať na urážky?...škoda:((((((((((((((


adam   |   ip:178.40.99   |   2011-07-30  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique
podobne to vnímam aj ja. ilumináti brejvika prijali medzi seba, vycvičili/alebo mu platili výcvik/, a už sa o nix moc nehovorí. brejvik postrieľal budúcu politickú elitu, ale je známe, že ilumináti obetujú aj niektorýx svojix z nižšíx stupňov, podobne ako hitlerovci podpálili reixtágo a zvalili to na dimitrova.
brejvika s jeho názormi asi len využili.on tú úlohu splnil. on bol nižší stupeň slobodomurára, a veril len v odstránenie moslimov, ale jeho šéfovia vedia,že skutočným cieľom je vyvolať rozbroj medzi kresťanmi, moslimami, ateistami.. atď, a potom pomocou útlakovýx zákonov upevniť svoju moc.
teraz budú rôzne teórie, ale pravdu sa už nik nedozvie, tak ako motív z dnv.
pravdu máš o týx zákonox potom.zober si, že po takýx činox vyšetrujú snáď všex, čo mali niečo s páxateľom, ale tej lóže sa nedotkli, ani ju nevyhlásili za nezákonnú.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-30  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium
mam rad ludi ,ktory si zakladaju na pravopise,ako keby to bol totalny prejav najvyssej inteligencie.chodil som od skoly, kde boli jednotkari z pravopisu,ale tam kde prisla logika na rad skoncili ,dokonca cela trieda nedokazala ,to co ja,necem sa chvalit tu ,nemam to za potreby,ale fakt nemam rad, ked niekto tu prezentuje pravopis ako max prejav inteligencie,ale proste jediny z tredy som dokazal pocitat, to co nik nedokazal absolutne pochopit,nech som sa snazili aj s ucitelom im to vysvetlit ako sme len mohli,proste to nedokazali pochopit.a perto len tolko ,skus sa zmieit s tym ,ze pravopis nie je vsetko a vrchol inteligencie a skus dat argupenty k veci o com sa pise a nie ako sa pise.prajem ti krasny den.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve | ip:178.41.96 | 2011-07-30 (20:20)

333 Su aj ine metody.


a ako presne sa zhoduju s uhlikovou metodou ,na tisice alebo miliony rokov?alebo presne na rok?ako neuraz sa ale ak s tym nerobis a len tvrdis ze je to pravda na zaklade pocutia,tak je to taky len o viere,ja mozem fakt s urcitostou tvrdit len to co som videl citil a zazil ze to je na 100pero tak,inac je to len o tom ze to mozem akceptovat ako ze je to mozne ze to tak je ale isto nie sa tu dusovat ze je to svata pravda.a este nieco mohol by som nieco vyhlasovat na zaklade pocutia ze je to svata pravda ,keby ludia zili podla desatoro ,a drzali sa neoklanmes blizneho svojho,precital som mnoho a tiez som bral vedcov a clanky o ich praci ako skutcnu pravdu a nepochyboval som ,az som dspel k poznanu ,ze ludia klamu ,a klamu v banalnych veciach a nie to este vo veciach za ktore im niekto dobre plati,a to obycajni ludia a nie vedci.a pre dolariky su ochotni niektory klamat ako vladzu.takze ak tvrdis na zakalde citania nieco ,ze je pravda tak si tiez len zakladas na viere ale nie na faktoch a dokazoch.je to ako z vesmirom ludia mnohyi tvrdia ze je nekonecny lebo to tvrdia vedci,ale to nie je pravda potvrdena a overena,len to tvrdia vedci,lebo nie je mozne sa na koniec dostat,bo nie je technologia ludska aby to zmerala alebo dosiahla na koniec,ale len preto tvrdit ze je nekonecny je zavadzanie.lebo pravdu vie len PanBoh o nom ale ludia nie.a ak mi tu budes tvrdit ,ze je to iste ze je vesmir nekonecny ,a ze je to skutocne tak ,tak si klamar,lebo to je vec ktora sa neda overit a je to len teoria a predpoklad ale ziadny isty fakt


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
napr ,tu mas zazrak bozi,ale pre teba to je len nahoda ze?

Letadlo se rozlomilo vejpůl, všichni přežili


Se štěstím letadlo těsně minulo hlubokou strž.
Foto: ČTK30. července 2011 | 20:04


Letoun se 163 lidmi na palubě v sobotu při přistání v guyanské metropoli Georgetownu havaroval. Přejel přistávací dráhu a rozlomil se na dva kusy. Nehoda si vyžádala několik raněných ale žádnou oběť na životě.
reklama


Související články

V Maroku se zřítilo letadlo: 78 mrtvých!
Za tragédii mohou polští piloti, píše polský týdeník
Tři malí sourozenci se utopili v nádrži
Zdrcení rodiče: Sofinku (†4) jim zabil televizor
Řidička zabila neteř (†14), další (7) bojuje o život


Letoun Boeing 737 patřil společnosti Caribbean Airlines se sídlem na Trinidadu. Letěl z New Yorku.

Nehoda se stala krátce po půlnoci místního času, když v Georgetownu vládlo deštivé počasí. Letoun se 157 pasažéry a šesti členy posádky přejel 2200 metrů dlouhou přistávací dráhu a jen těsně přitom prý minul 60 metrů hlubokou strž. "Jsme velmi, velmi šťastní a vděční, že nikdo nezemřel," řekl podle agentury Reuters Jagdeo.

Příčina nehody, po níž úřady letiště dočasně uzavřely, zatím není známa. Asi 100 cestujících muselo být ošetřeno, čtyři z nich byli převezeni do nemocnice s vážnými zraněními.

Kvůli nedostatečnému vybavení nebylo jednoduché dostat z letadla všechny pasažéry. "Jsem zklamaná, že nás nikdo v té tmě nepřišel zachránit, ale odnikud se objevil řidič taxíku a naúčtoval mi dvacet dolarů 20 (přes 300 korun) za to, že mě dovezl k terminálu," postěžovala si jedna z cestujících Geeta Ramsinghová.

Fotogalerie
předchozí

další

Na palubě letadlo bylo 163 lidí, všichni přežili


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-31  (02:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svätá riť tristotridsaťtrojka, svojimi pridlhými kopírovanými výpotkami tu zaberáš zbytočne miesto.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-07-31  (08:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pamdemonium....a ako vieš že tvoje urážky sem patria:))))))))))))))))


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemo
ja ta nevyhanam ,dokonca nemas ani minus odemna:)aj ked musim uznat,ze si vzdy inde k teme,vacsina sa tu bavi o com pise clanok ale t ako je napisany:)bohuzial si prinielsol ,istu formu urazania tu.co tu nebola.ale co uz , aj tak nenbudem ta vyhanat,ale budem sa branit vzdy ,ked budes utocit na moje hodnoty.a urazat ich tu.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimavy je napr. fakt. ze uz Indovia vedeli pred 1500 rokmi, ze vek Zeme je min. 4 000 000 000 rokov. nepouzili k tomu samozrejme uhlikovu metodu, ktora mimochodom nie je potrebna na urcenie veku ,su tu aj ine metody, ktore udaje starych Indov potvrdzuju a spresnuju. To na margo tych, ktorych si myslia, ze vek vesmiru je nejakou konspiraciou voci nejakym nabozenskym faktom.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
a odkial vies ,ze to co indovia tvrdia, ze je vek 4 000mega skutocna pravda a nie len podstrcena vec?

ked sme uz pri tom su vedci,ktori skumali dno oceanov a tvrdia ze dno poukazuje an to ze rozdelenie kontinentov sa stalo pred tisic rociami a vobec nie pred milionmy rokov,ale tento nazor sa moc neprezentuje,je zamlcovany ,preco asi si uz doloz sam .


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak si sice v skole pravopisu nevenoval velku pozornost, zato si vedel uzasne logicky uvazovat, je uplne zbytocne to vysvetlovat. Ale ak predsa len chces, tak ti poviem moju logicku uvahu. Ak totiz biblia tvrdi, ze vek zeme je zhruba 6500 rokov, o vesmire sa ani nezmienujuc a ak vsetko nasvedcuje tomu, ze to tak nie je, ze absolutne nic nesuhlasi s takouto pitoresknou uvahou, ale vsetky metody, pozorovania a nalezy suhlasia s tym, ze vek Zeme je naozaj ohromne starsi. Neprichadza do uvahy ani podvod, kvoli vasej averzii k evolucii, lebo s tymto neprisli stare kultury, myslim vek Zeme, aby podporili hypotezu evolucie, prisli na to metodami, pred ktorymi treba smeknut klobuk.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
hm fajn este taka mala otazka ,kde je napisany vek zeme v bibli?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nieco no vidis v podstate si poukazal na jednu vec ze vek zeme bolo treba urcit na podporu evolucie ,a tak vymysleli metody ktore to urcuju,co ked je to tak rafaele?ja nie som vedec a ani ty ,vies vsetko len s pocutia.a preto byt tebov som v tom skeptik ako ja,bo ti hovorim narodil som sa za asocika a zijem aj sa usucitneho kampitalizmu a za kazdeho sytsemmu ma ucili unak.napr o takej druhej svetovej vojne,a to je len pred vyse 60rokami co bola,a uz sa nedozvies cistu pravdu a nie to pred tisic rociami.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No to asi mas velmi chabe vedomosti, ak nevies aku sofistikovanu metodu biskup Ussher pouzil. Najgrotesknejsie na tom je, ze sa toho dlho pridrzali vsetci horlivi hltaci jedinej pravdy napisanej pocas celej historie ludstva, myslim tym tych, ktori verili, ze vsetko, co je napisane v ich knizocke, musi byt predsa pravdive.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som skeptik vo vsetkom a na rozdiel od teba aj co sa tyka biblie, ak skeptik tak vo vsetkom, neupriamim sa na jednu jedinu vec a ostatne zavrhujem. Som skeptik aj v urceni veku Zeme, vesmiru, ci poctu vesmirov, ale napriek tomu je fascinujuce, ze poznanie cloveka sa meni, doplna, spresnuje, co v pripade kontroverznej knihy, ktoru cas usvedcuje z coraz vacsej nedokonalosti neplati.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

S Tebou je to ťažke ak neveríš vedeckým metódam, ktoré sa samozrejme občas môžu aj mýliť no ale že by sa mylili všetky o tom pochybujem. A zaujímavé na tom je to že sa vyššie odkazuješ na vedcov ktori udajne dokazali že dno mori je mladšie. Takže raz vedecke teorie popieraš inokedy sa na nich odvolavaš. AKo sa Ti to hodi. Navyše tvrdiš že ľudia klamu. A Bibliu ktoru napisali ľudia pritom pokladaš za svatu pravdu. Nejako si odporuješ navzajom. Mal by si si najprv spraviť poriadok sam na vlastnom stole.

Ja vedeckym metódam verím, zvlášť ak sa môžem o tých metódach čo to dočítať ako sa k nim prišlo takže nie je to len o viere vo vedcov ako Ty píšeš ale tie ich metódy sa dajú rôzne overovať a ver mi že aj overované boli, to by sa ináč vo vedeckej obci vedci neustále hádali ale oni sa na tých metódach jasne zhodli. Kdežto dvaja čo čítajú bilbliu sa zhodnúť nevedia a potrebujú farára na správny výklad a usmernenie. Tá Tvoja biblia ktorej sa kŕčovito držíš nie je ničím iným podložená ako zase len bibliou a zase len nejakými náboženskými knižkami ktoré z biblie vychádzali. Takže jediným zdrojom Tvojho poznania nech by si sa zaoberal náboženstvom z akýchkoľvek zdrojov je vždy len biblia. Naopak vedecký prístup je iný, pochádza zo skúmania, pozorovania a záverov rôznych vedcov, takisto porovnávania výsledkov ktoré si nemôžu vzájomne odporovať, trebárs ako si odporujú Tvoje výroky.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-31  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by mal skutočnú vieru v Boha, tak by tak nikdy nekonal!


trtko   |   ip:85.216.23   |   2011-07-31  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto d o p i c e serem.. Som sa rozpisal a samozrejme mi to nezverejnilo koment serem to tok... Admin je zidobolsevicky neonacista ci co omg ?....


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Napisal si.
za kazdeho sytsemmu ma ucili unak.napr o takej druhej svetovej vojne,a to je len pred vyse 60rokami co bola,a uz sa nedozvies cistu pravdu a nie to pred tisic rociami.

No tak prečo potom veriš biblii ?
333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
ten priklad co som tu dal o tom ze su vedci co tvrdia o dne mori ,bol len preto tu dany ze su vedci ktory maju aj iny nazor,ja netvrdim nikde ze aj pravdivy ,to tvrdis len ty,ale ja som to nikde nenapisal,uz vyssie a davnejsie som pisal ,ze ja mozem povedat a povazovat, ze je to skutocna pravda, len to co som zazil,ostatnemu mozem but len verit alebo neverit ,ze to tak je.ale vyhlasovat to ako za neomylnu pravdu ,ja na zaklade svojho poznania nemozem,ak ty hej tak je to len na tebe.

viera v PanaBoha je o viere ,ja som dostal vela dokazov ,ze PanBoh je ,ale to su len moje dokazy,a preto verim v PanaBoha,je to moja osobna vec.ale ide tu o to,ze vy tvrdite ,ze nie je ,ale tiez len na zakalde vasej viery,istotu nemate lebo sa nezaklada na vasom poznani o skutocnej pravde ,ale len uceni.toto ci rafael ci ty si musite uznat.ine by bolo keby tu pisal vedec ,ktory to ma overene a vie ze to co hovori je pravda na jeho osobnom poznani a skusenosti jeho.

napr taky hujer ,je to pan ktory robi v labaku a co sa tika chemije dokaze si mnohe veci sam overit ,takze vie co je skutocna pravda ,na zaklade jeho osobneho poznania.ale napr ,ked niekto stanovy normu na skodlivost baria,napr ze je 50g ,ze as take mnozstvo skodi,zalezilen na nom ci ma si tu moznost overit ako fakt,pokial nema tak je odkazany len verit tomu ze je to tak,a pritom ten co tie normy robil moze klamatumyselne za ucelom svojim,a pritom pravda moze byt taka,ze uz skodi do 25g,

rafael
dal si tu minule clanok od havkinsa ,na zaklade coho veris,ze je to pravda?neni to len tym ,ze je uznavany v kruhu vedcov,a ze ma titul?

napr taky havel,cital som o nom v narodnej obrode po neznej ,ktoru hned stiahli,ze kgb ho pustilo na zapad ,a ze kgb malo vytvorene rozne ceny ,ktore udelovalo a aj financie ,na zapade,a udelovalo ich aj havlovi aby si ziskal ,popularitu na zapade,videl som jeho diela a su strasne o nicom,takze isteje ,ze ich dostaval politickou volou ale nie za umelecku hodnotu,toto je fakt ktory si mozem overit,ze boli o nicom tie diela ,ale nemozem si overit ,ci mu ich udeloval zapad alebo kgb.mozete ma zas obvinit ze toto je od veci ale nieje,chcel som len ukazat ako funguje ovplivnovanie ludi,tym ze vytvoria si uznavaneho vedca,ktory potom poze hlasat veci ktore im vyhovuju,a ludia to budu brat ako skutocnu pravdu,uz automaticky na zaklade jeho mena,a toho ze maju dojem ze ho aj iny vedci uznavaju.

verim ze ste mudri a rozhladeny dost aby ste toto chapali a brali v uvahu ,ze to moze aj takto fungovat,lebo neraz kapitalisticka propaganda sa nezaklada na pravde ale na lzi ,ktora im vyhovuje.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Trochu tu splietaš politiku a vedu. Ale zabúdaš na to že politika nikdy nemala záujem stanoviť nepravdivo vek zeme. Tam to nie je a nikdy nebolo tak ako s Havlom alebo potravinovym kodexom. Žiadny vedec nema záujem klamať o veku zeme, iba ak by bol ovlyvnený bibliou a chcel by dopredu dokázať že vek zeme je tych cca.6500 rokov.
Takže nesplietaj hrušky z jablkami reč bola o veku zeme a vedeckých metódach ako sa to stanovilo. No kľudne ver čomu chceš, s Tebou aj tak človek nepohne to mi je jasne. Navyše keď aj veriš v pana BOHA to ešte neznamena že všetko o panu BOHU musi byť pravdive takže aj tak je to hovadina z Tvojej strany držať sa biblickych textov o stvoreni.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,nikdy som netvrdil, ze ak ma niekto vedecky titul, musi mat pravdu. To, ze som spomenul Hawkinga, asi si mal toho na mysli, lebo vedlajsieho hrdinu a priatela Olda Shaterhanda si zjavne nemal na mysli, za toho hovoria vysledky. Tiez by si si nesadol do lietadla skonstruovaneho teologickym vykladacom biblie, ale do lietadla skonstruovaneho na zaklade vysledkov vedeckeho poznania. Ide o to, komu viac verit, ci tym, co je ich neoddelitelnou sucastou na podporu ich viery, alebo nezavislemu hufu inych, ktori svoje vysledky skumania mozu podopriet aj protivahou kritickych oponentov.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takhle viete kto stoji za politikmi?napr kto stal v pozadi havla a nasej ivetky a miklosa a dzurindu?

ak mi budete tvrdit ,ze na zapade nefunguju veci tak ako som nacrtol o politikovi a chudakovi disidentovi havlovi,tak mi vysvetlite preco mierotvorca obama dostal cenu mieru,ci podla vas za zaslhy?

a este nieco mne je jedno ,kedy vznikla zem ci pred milionmi alebo tisickami rokov.uplne suma fuk.minulost je vec ktoru ja neovplivnim,ale pritomnost a buducnost ,mozeme vseci.a co mi nieje jedno je to ze v roku tritisic nasho letopoctu,su ludia na tom tak,ze namiesto zitia v mieri a v spolupraci na celom svete,zabijaju a nica v mene mamony a pre moc.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
tvrdis ze biblia klame,tak napr vedci tvrdia ze egyptske pyramidy boli zaplavene len sa nedokazu zhodnut na prestnom case,niektory tvrdia ze to bolo okolo 5000rokov pred nasim letopoctom iny tvrdia ze pred 15000rokmi,ale poukazjue to na jeden fakt a to na to,ze sa stala vec o ktorej biblia pise a potope sveta.kde je skutocna pravda,je zas len otazne ze?:)


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Ktory vedci a kde to tvrdia ? Poslednu dobu sa stalo akymsi zaklinadlom povedat iba vedci tvrdia..
Nepovedal Ti to iba niekto a tomu to zase iba niekto povedal ze vedci tvrdia a ten prvy si to vymyslel aby rec nestala ?rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblia cerpa z ovela starsich zdrojov, to by si mohol vediet, tym padom aj to, ze niekedy a niekde potopa bola, vacsinou vsak lokalna, je mozne. Biblia ale nema to prvenstvo, co sa tyka potopy, nasli sa omnoho starsie zaznamy, ale kedze nie su zaznamy z rovnakeho obdobia a zo vsetkych kutov sveta, je tazko dokazovat, ze ta potopa bola celosvetova, navyse ak napr. pre pisatelov biblie bol cely svet videny ich ocami na velmi malom uzemi.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Ak bol svet pre ludi kedysi iba plavajuca doska potom aj lokalna potopa mohla byt pre nich svetova. Ale to by ma zaujimalo ktory vedci a kde to tvrdia ze pyramidy boli kedysi zatopene lebo na internete o tom nic nie je.To bude zase len nejake JPP. Jedna pani povedala.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafaele
a neni to tak ze pyramida vdaka svojej mohutnosti a velkostia velkoleposti to pako jedna zmala preuzila tu celosvetovu potopu?
steve
vidis poukazujes zas na nieco co prevlada v tv a v mediach vymyvacskych,ze staci ooukatzat ze vedci tvrdia dokonca aj meno daju.ale je to na nete cital som to na nom ale link neviem ,


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
vidis a o tom to je ,ty tvrdis ze tvoji vedci tvrdia to a to a veris ze je to pravda ale ked uz ide o inych vedcov co sa ti nehodi ,tak uz su to len vedci vymysleny:)


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze oni dopredu vediac, ze pride celosvetova potopa, postavili na nevelkom uzemi v Egypte zopar kamennych pyramid, aby celemu svetu dokazali, ze celosvetovas potopa bola? Si uzasne nastaveny na jediny zdroj, a preto odmietas akekolvek logicke zdovodnenia.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Neprekrúcaj s tými vedcami, aj ja môžem napísať čokoľvek že vedci tvrdia. Ak chceš používať také výray mal by si napísať ktorý vedci a kde to tvrdia a na základe akých výskumov nie iba že jedna pani povedala.Na radiokarbónovú metódu Ti môžem dať rôzne odkazy, na základe akých meraní sa skúma a na základe akých fyzikálnych zákonov a to je trochu o inej dôveryhodnosti ako len povedať že vedci tvrdia.333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
njn jak myslis,to je ale len tvoj nazor.ci je to mozne tak alebo nie ja nvm,ale ak si cital co to o tych pyramidach tak su aj nazory ze boli postavene preto aby sa zachovali do dnesnych cias urcite materialy a technologie ,ze su to ako velke neznicitelne trezory,ale zatial su to len domienky,ktore sa mozno potvrdili ale su utajene pred obycajnym svetom,a mozna ani oni este v nich nic nenasli ,kto vie kde je pravda ?ja nie.

skusim este raz ,svet funguje na principe ze majetny tu vladnu nad vsetkym,to sa var zhodneme vseci ci?
a teraz si vezmime vedu na vedu a vyskumi treba peniaze ,a uz tu znika problem vedcov,ze stracaju svoju nezavyslot,a su zavysli na urcitej skupine ludi co maju na to peniaze. a cim viac penazi tym vacsie vybavenie a vacsia moznost robit vyskumi,ale takisto aj mensia overitelnost ci pre vedcov,alebo aj ludi ostatnych,a tak ostava len viera ,ze neklamu.a neuverejnuju to co maju dovolene.takze zhrniem to asi tak,ze aj vase presvedcenie je postavene na viere,tak ako moje ,len ja verim PanuBohu a vy ludom.tod vse.chcel som vam len poukazat ,ze mozete byt zavazdani umysleene,na co poukazuje zas aj biblia ,ako ja avs nemienim presviedcat ,aby ste mi verili,len som chcel poukazat ,ze nie vsetko je take ako sa javi,a ze jednoznacne vyhlasovat,ze veda ma vzdy pravdu a zaklada sa na faktoch ,a vdaka nej spochybnovat nieco ,je dost velka odvaha.zvlast ked vieme ze ako to funguje na tomto svete ,kde vladne mamona a peniaze.a lduia co ich maju a co si ich tlacia ako chcu.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak vsetky kultury predpokladali a potvrdzuju to aj ich dochovane zaznamy, ci uz z Indie, Egypta, Ciny, Mayov, udavaju vek Zeme daleko starsi ako je vek udavany bibliou, je nesporne, kto viac zavadza, ci podla teba skupina skorumpovanych vedcov, ci skupina okolo zakladatelov biblie. Musis si vediet vybrat, lebo tebou neuznavana skupina vedcov je v pozadi pred tvojimi uznavanymi vedcami len preto, ze nehlasaju to, co kopiruje s bibliou. Akonahle niekto pride s inou hypotezou, ci faktom, uz je pre teba automaticky nedoveryhodny. Ale toto si musis zrovnat v hlave sam, to ti nik iny nemoze vysvetlit. Zijes len pouckami z biblie, presviedcas sam seba, vyhladavas len take zdroje, ktore tvoju teoriu podporuju a branis sa cokolvek inemu. mna by viac zarazilo, ak by vedci skalopevne tvrdili, ze vsetko, co je v biblii, sedi. To by zavanalo konspiraciami, komplotmi a klamstvom. Lebo jedno nesporne, ci vedcov sponzoruje ten, ci onen, nema preco klamat v takychto jednoduchych veciach, akou vek vesmiru, ci Zeme je.


Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Ty máš dosť skreslený pohľad na vedecký svet. Mal by si si uvedomiť jednu zásadnú vec, teraz nemám na mysli politické a ekonomické pavedy ktoré slúžia systému ale vedy prírodovedecké, o tie sa zaujímajú vedci z celého sveta a prírodovedci ako takí sú zvedaví,nadšení novými objavmi, zaujíma ich viac pravda ako nejaké financovanie lží ktoré by mali podľa Teba produkovať za peniaze. Ja netvrdím že veda má vždy pravdu ale som si viac než istý že vedou sa k pravde určite viac priblížime ako čítaním biblie. Toť vsjo. A ak by všetci ľudia pozerali na svet Tvojimi očami bratku tak by sme ešte stále žili v stredoveku, tvrdili by sme že zem je plochá doska ktorá pláve na vode a klaňali sa pri blesku, krupobití alebo lokálnych záplavách.333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
najednej veci sa nezhodneme .maju dvovod a to velky:)a to je to ze ked uveris im ,automaticky popieras PanaBoha,co tu aj prezentujes,pre teba to nie je dovod ,ale pre nych velky a podstatny ,a pre toho co v neho oni veria.ako netvrdim vsak vidim vydopidky vedy okolo seba ,ze vo vsetkom zavdazaju,aale v takych veciach ako je stvorenie zeme si myslim ze hej,a ze to robia za jednym a jedinym cielom,sam si povedal ,ze tym ze urcili vek miliardy rokov dokazali ,ze evolucia bola.kde mas istotu ze to neurobili len na podporu jej:)ak ty hej mas tak maj,ja nemam istotu,lebo kupit sa ludia daju ,nie vseci ale daju.

ja amm skresleny pohlad na vedcov?,dostavali tak isto nobelovky jak obama ze?tak kde vy mate istotu ,ze ju dostali na zaklade zasluh a nie pre vytvorenie mena?ja tu istotu nemam ,

a mate tu jasny dokaz o tom ze sa nobelovka manipuluje ,lebo inak obama by ju nikdy nedostal,ci mi aj toto chcete popriet?


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-31  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte si knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Sedma_z_duchovnich_pricin_padu_Zapadu_131.html#ixzz1Tgoq7EnFSteve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

O Nobelovkach sme sa nebavili, ale o vedeckych poznatkoch. Obama nedostal nobelovku za vedu. Nesplietaj jablka z hruskami Nobelovka nie je vedecky dokazatelny poznatok. Takze Ty tvrdis ze vek zeme mohol byt vedcami manipulovany aby ludia neverili v Boha . Lenze aj medzi vedcami su veriaci v Boha a aj Ti vedci ktori veria v Boha uvadzaju tie iste vedecke vysledky. Mne jeden katolicky farar na evoluciu povedal ze momentalne cirkev uznava aj evoluciu aj pana Boha takze Ty si zo svojou vierou akosi pozadu. A je celkom mozne ze mas ineho farara ako bol ten s ktorym som sa ja bavil. Neviem ci katolicka cirkev naozaj evoluciu uznala alebo nie ale viem ze ten farar a mnoho vericiach nema problem aj z vierou v pana Boha aj z evoluciou, takze Tvoje tvrdenie je dost neopodstatnene.Steve   |   ip:178.41.96   |   2011-07-31  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Veriaci v Boha nemusia mat vobec problem s evoluciou lebo evoluciu môžu vnímať ako nástroj p.Boha na stvorenie sveta a života.333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsak tam maju papeza ,akeho maju ,vsak sa neni comu divit ze uznavaju uz aj mimozemsku civiolizaciu a nielen evoluciu ale to je ich vec,
este raz ked niekto tvrdi hubou, ze veri vPanaBoha neznamena, ze aj srdcom,prajem ti pekny den ,steve som rad ze tvoja viera je nezlomna ,tak ako moja,len tolko .ludia ma sklamali neraz.PanBoh ami raz.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-31  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoj sofizmus je uzasny, ak podla teba Obama dostane Nobelovku, tak vsetci, ktori dostali Nobelovku su automaticky taky isty ako Obama. Podla ttejto tvojej ohromnej logickej uvahy je velmi zrejme vytvorit si o tebe obraz ako o cloveku, ktory nevie rozlisit lahko rozlisitelne. Mna napr. ani Zeus, ci Aton nikdy nesklamal, mozno z jednoducheho dovodu, na ktory asi tazko prides.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
pozor ja netvrdim, ze su ako obama ale ,ze neboleva cena je zdiskreditovana ,a ze sa neudeluje za zasluhy, ako nam to je prezentovane.ale za inym cielom.a ako dokaz jasny aj tebe je obamove udelenie jej .su ludia co ju dosiahli aj zasluzene,ale aj nezasluzene,ty co si ju zasluzili boli pouziti aby vytvorili dojem ,ze sa udeluje obiektivne a za zasluhy,ale bohuzial,az taka pravda to neni.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-01  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael..

nezda sa ti , ze dokazes rozmyslat len vtedy ked to tebe pasuje??
ako pekne dokazes rozlisovat ked potrebudej niekoho preargumentovat..sranda..
a ked som ti vysvetloval,ze katolicka cirkev, krizaicke vypravy atd atd,,nema nic spolocne s krestansvom a Jezisom Kristom,,toto ti nejako neslo dolu krkom,,nevedel si si vtedy spomenut co je sofizmus.. nevedel si, ze ty mas taku istu logiku ako 333 .. nevedel a nevedel..

a teraz to uz vies..

bavit sa s vami je fakt otravne!!!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-01  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak joplin to co im pasuje to vravia a ked pouzijes vdu a kuazes im par rozdielov uz si sofistik,)co uz ,ale myslim si ze som im ukazal dost aby pochopili ako tu ti mocni ,su to tu zriadlil.a ako pouzivaju vedu na balamutenie a ceny na ich mena ziskanie a vytvorenie akoze ich uznava cely odborny svet.ak uznava vedcov,ktory su taky vedci ako obama mierotvorci ,tak fakt horsa verit vede:)


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-01  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDD Vy dve ovečky ***ie, napíšte na záver ešte béé-béé namiesto ámeň... a senu vďaka. :-DDD


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-08-01  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obhajovať Kresťanstvo je ako rozbehnúť sa proti padajúcemu múru. Navyše nepoznáte takmer žiadne zásady správneho života ktoré nariadili staršie náboženstva, Kresťanstvo je pri nich len ako moderný fagan. Je to len zástrierka spoločnosti materialistov ktorý sa hrajú na oddaných Boha, česť výnimkám.. tí ešte hľadajú. Objektívna veda aj keď skeptická sa aspoň snaží o poznanie a nepríma všetko slepo na základe sentimentu.

Demagógia Kresťanstva robí zlé meno náboženstvu. Náboženstvo nemá popierať vedu ale dopĺnať ju o zmysel. Veda má rovnako skúmať všetko. Nielen materiálnu podstatu sveta ale aj jeho zmysel a podstatu. Celé poznanie sa neskladá len z jednej strany mince. Tí ktorí sa to snažia deliť neskúmaju svet celistve ale len z pohľadu vlastných priorít. Treba byť čo najobjektívnejši no zároveň počúvať aj svoje vnútro. Nie len ako zrkadlo ostatných.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-08-01  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, vidno, že ste do dnešného dňa nič nepochopil, lebo také niečo môže napísať len skutočný neznalec kresťanstva. Vy sám ste tým padajúcim múrom, ktorý už padá, ale ešte stále to nevidí. Kresťanstvo dnes, tak ako včera, stojí neustále pevnejšie a pevnejšie, takéto vánky mu nemôžu uškodiť, to len seba, a stále len sebe!

Kresťanstvo je pokrok vpred, nič dovtedy sa mu nemôže vyrovnať, kto tvrdý opak, je len spiatočník, ktorý už nedokáže ísť vpred!

A ešte na jeden poukaz tu rád poukážem. Či je to ateista Rafael, či vedista Groover, či lenlen...tak všetci bojujete neustále proti kresťanstvu, kresťanstvo nie je cirkev, teda vy všetci ste na rovnakej ceste, nech už vravíte alebo študujete čokoľvek, samozrejme, okrem kresťanstva, lebo to je pre vás niečim nesprávnym, čo treba zo všetkého najviac popierať. ,,Aký si upletiem bič, tak takým budem bitý." J.A S. Takže čo myslíte, že akým aj vy budete už čoskoro bitý?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-08-01  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Amen ;)


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-01  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover
som rad ze ste tu nacrtol aka by mala byt veda ,ale nie je ,bohuzial ,tu som sa snazil ukazat ,ze nie je tak nezavisla ako tu prezentuju media a aj niektori tu,ak ste to nepochopil je mi to luto,


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-01  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover-veď nemáš v rukách sebemenší dôkaz o svojich teóriách prečo im tak veríš?...jeden dôkaz o potláčaní Kresťanstva tu je...prečo nepopierate moslimizmus, budhizmus a iné viery?...prečo len Kresťanstvo:)...Rafael...ti si naozaj obdivuhodný a myslím to vážne...už máš toľko teórii o vzniku že keby si napísal knihu, tak ľudia radšej uveria, len aby si prestal písať:)))))...ti už ani nehľadáš len kritizuješ a ohováraš a potláčaš toho kto ťa stvoril...z hliny samozrejme:)...študoval si vôbec niekedy Bibliu?


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-01  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandamanium..no ty vies srandýýýýýýý.....

pouvaj napis mi tvoju adresu.. pridem ta pozriet..

a uvidime kto sa bude :-DDDDD

co, blbecku?? :-DDD


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-08-01  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven krestanstvo je tu na mutenie mozgov SLOVANOV
ukradli z nasich VED co sa dalo a puzili to proti namMarcos001   |   ip:62.168.65   |   2011-08-07  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen:Ja chapem v jadre krestansvo ako hnutie,ktore nadvazuje na vieru Izraela.Co take krestanstvo ukradlo pohanstvu?diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Trilógia o priamej demokracii, časť 1. - ŠVAJČIARSKA PRIAMA DEMOKRACIA

Švajčiarsko je jedinou krajinou sveta, kde existuje priama demokracia. To je v 21.storočí vedy a techniky viac než zvláštny úkaz. Švajčiarska priama demokracia je super, všetci o nej básnia, ale povážte: Hoci sa už toľko desaťročí osvedčila, nebola zavedená dodnes nikde inde na svete. Ako je toto vôbec možné?


Propaganda

F. Šebej: Nejde len o tú hŕstku neonacistov

10 důvodů, proč posmrtný život neexistuje

Dr. Edgar Mitchell-pilot lunárneho modulu Apollo 14- ...

Greenspan priznal že finančné podvody sú pôvodcom kr...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2825 s