18. August 2019
    
Čo ak Mars... - Dolezite.sk

Čo ak Mars...


  2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo ak Mars...

          Na začiatok len toľko, že niesom žiaden odborník a sem píšem  len svoj osobný názor

. Takže mudrlanti čo neprečítajú tento prispevok prosim neprispievajte do diskusie.

          Mám pocit, že čím ďalej, tým viac všetko so všetkým súvisí a všetko do seba perfektne zapadá. Zem sa vyvýjala niekoľko miliónov rokov a bolo tu pred človekom obrovské množstvo všelijakého života. Aj človek sa vyvýjal. Vraj z opice. A dokonca som už niekde čítal aj to, že to nie človek je vyvynutý z opice, ale že opica je vlastne vyvynutá z človeka. Vraj sa v určitom štádiu vývin človeka rozpolil a na jednej strane sa človek zdokonaľoval, zatiaľ  čo na druhej strane sa vývyn ubral opačným (alebo možno len pomalším) smerom.

          Nech to už bolo akokoľvek, sami vedci priznávajú  že jeden vývojový článok  prerodu opice na človeka chýba. A taktiež máme záznamy o človeku len do doby približne 10 000 rokov pred kristom. Ale čo bolo pred týmto obdobím? Alebo mi chce niekto nahovoriť, že boli opice a potom zrazu sa jedného krásneho dňa narodil z opice človek a začal budovať mestá a vyspelé civilizácie?

          O tejto poslednej myšlienke som sa raz dávno bavil so známim. Ale debata skončila  a ja som tomu nevenoval ďalej žiadnu pozornosť, predsa len mám dosť iných dôležitejších starostí, než dumať nad týmto.  Až som pred pár dňami videl reportáž, kde sa nejaká americká skupina vyjadrila, že pripravujú projekt a vyberajú ľudí, ochotných a schopných cestovať na mars s tým, že naspeť už nieje možné sa vrátiť.

          Prvá vec čo ma napadla bolo, že keď dojdu na mars, možno ešte vyhrajú, lebo nik nevie, čo sa na zemi v budúcnosti stane. Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo,  mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený.  Čosi ako nový začiatok.  Jasné, spočiatku by mali dostatok zdrojov nato, aby život tam mohol byť jednoduchší a lepší. Budú poznať anatómiu človeka, budú mať prístroje nato, aby mohli v prípade potreby operovať, budú poznať fizykálne vlastnosti hornín, ovládať chémiu a budú mať aj akú-takú architektonickú zdatnosť. Lenže časom sa im stroje, prístroje pokazia, batérie budú natoľko staré a opotrebované, že znefunkčnejú. Na výrobu nových budú mať síce dostatočné znalosti, ale pochybujem, že  by nato mali zdroje.  Ľudia tam na marse (za predpokladu, že by im zo Zeme prestali prúdiť dodávky nových vecí) nebudú po čase schopný spraviť nič dôležitejšie a vážnejšie. Časom prestanú operovať chorých a ďalšie takéto veci, pretože pokazené prístroje už viac jednoducho nebudú schopný opravovať, keďže žiadne nové súčiastky im zo Zeme už viac neprídu. Takže civilizácia na marse by tým pádom bola síce rozumovo veľmi vyspelá, ale na niektoré úkony by skrátka ešte nebula schopná zhotovyť si potrebné vybavenie. Príklad: sekeru si spravíš aj keď nemáš zdroje, ale skús si spraviť auto, alebo počítač len tak  “na kolene”.  Civilizácia by na marse po čase neupadla. Ale kým by ľudia boli sami schopní si zhotoviť povedzme počítač, tak do tej doby by sa vedomosti o tom, ako ho skonštruovať  stratili. A teda celý vývoj techniky by šiel na Marse akoby odznova. Ľudia by boli chtiac-nechtiac nútený upustiť od duševných vecí  a starať sa viac, ako si zohnať potravu pre seba a ďalšie generácie. Začali by stavať holými rukami rôzne príbytky a možno keby sa im podarilo roztopiť vodu z ľadovcov na marse, tak aj zavlažovacie systémy pre polia. Samozrejme, že v prvom rade by sa snažili vytvoriť človeku na Marse vhodnú atmosféru, obsahujúcu kyslík na dýchanie aby nebolo po stáročia uveznený v obytnných kontajneroch.

          A teraz sa pomaly dostanem k tomu, čo takto obšírne rozoberám.  Čo ak sa všetko to čo som v odseku vyžšie napísal,  už raz odohralo, ale presne naopak. Čo ak na Marse bola vyspelá civilizácia, ktorá síce mohla poslať na zem posádku s ľuďmi  a pokúsiť sa kolonizovať zem, ale nebola natoľko vyspelá, aby vyslaným ľuďom dokázala zabezpečiť aj prepravu naspeť na Mars. Časom sa civilizácia Marsu sama zničila ale život pokračoval na zemi. Veď podobný scenár hrozí aj nám tu na zemi. Sami sa svojou nenažranosťou zničíme.

          Budem veľmi rád a vďačný za každý rozumný komentár a postreh. Pre neprajníkov a posmeškárov odkaz:  nemajte strach, som úplne v poriadku J Som skrátka len taký dumavý typ človeka. Nechcem použiť slovo filozof, to je pre mňa prisilné. Ale rád popremýšľam o veciach možných I nemožných.


Mike Mora
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
miro . vyficexo42   |   ip:109.230.4   |   2013-05-06  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty nie že nie si odborník,ty si naivný neodborník.


chladomor . juqofasi08   |   ip:158.195.2   |   2013-05-06  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesúhlasím s touto vecou:
prečo by kolonisti na Marse nemali mať zdroje na výrobu čohokoľvek? Keď tam budú mestá s desiatkami tisíc obyvateľov, tak tam nebudú chýbať ani bane, elektrárne a všetko čo máme aj na Zemi.
Bez tohoto všetkého by budúci kolonisti nielenže sprimitívneli, ale neboli by schopný prežiť. Na Marse je minimálny tlak, veľmi zlé teploty a kozmické žiarenie...
Taktiež nie je možné desaťtisíce kolonistov živiť len dodávkami zo Zeme. Vzhľadom na vyťaženosť pozemských zdrojov skôr očakávam prílev surovín z Marsu na Zem ako naopak.

A ku hlavnému argumentu o absencii historických záznamov starších ako 10 tisíc rokov:
Cirkev, Židia, Egyptskí faraóni, Perzskí vládcovia... mnohí pálili knihy, rúcali stavby... ktovie, koľko sa toho spálilo v Alexandrijskej knižnici.
Súčasná cirkev a Židia nás chcú presvedčiť, že celý svet sa odjakživa točil len okolo Palestíny a zvyšok sveta ani neexistoval. Bohom vyvolený národ si predsa nemôže pripustiť, že nie je pupkom sveta a že dávno pred nimi tu boli mnohé iné kultúry.

Dôkazov o činnosti ľudí spred viac ako 10 i 100 tisíc rokov je mnoho: Egyptská Sfinga, pyramídy v Rusku a Číne, podmorské stavby po celom svete.
Taktiež Indická civilizácia má tradíciu omnoho a omnoho dlhšiu ako spomínaných 10 tisíc rokov a bola tu nielen tá.
Oficiálna história sa zakladá viac na želaniach Sionistov a Anglosasov ako na skutočnosti.


A vôbec, Zem je z dlhodobého hľadiska stabilnejsím miestom pre život ako Mars. Tak to bolo pred miliardami rokov a tak je tomu i dnes.
Mars má malú hmotnosť a nie je schopný si dlhodobo udržať potrebnú atmosféru, nemá magnetické pole ako Zem a nie je tak chránený pred smrtiacim žiarením, taktiež nemá mesiac ako Zem a preto je jeho rotačná os nestabilná a počas tisícok rokov sa jeho podnebie vždy dramaticky mení.
Nevravím, niektoré formy života by to mohli zniesť ale človek určite nie.


karci . kaderyqa81   |   ip:217.212.2   |   2013-05-06  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi primitívna myšlienka, pochádzajúca, predpokladám, z vysokej neznalosti nielen základných vývojových teórií ľudstva ale celkovo učiva už aj základnej školy. Dôkazy o vývoji sú jasné, pokiaľ si myslíte, že niekto tvrdí, že človek je z opice, alebo naopak, predpokladám, že ste toho veľa nečítali. Ono žiadne obrovské záhady vo vývoji nie sú a už vôbec nie je pravda, že nie sú dôkazy staršie ako 10000 rokov. A podobné informácie nenájdete na Topkách ani na Facebooku, pokiaľ hľadáte zdroje na čítanie... ;-)
Podobné teórie opísalo už viac brakových sci-fi autorov (viac "fi" ako "sci"), nezamýšľajúc sa nad tým, že rozdielne podmienky vedú k rozdielnemu vývoju - ani keby bola na Marse atmosféra, živočíchy by neboli podobné. Nechce sa mi veľa vypisovať, chladomor niečo naznačil a ja len poviem záver: Je to dríst a Dobšinského rozprávky mali viacej rozumu ako toto tu...

Odporúčam naozaj niečo si o tom prečítať, pokiaľ to aj nepochopíte, možno Vám to pomôže aspoň s pravopisom.


MikeMora . pamexaby37   |   ip:178.18.74   |   2013-05-06  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a zas tu ide roztrhnut od zlosti cloveka, ktory nedocita cely moj prispevok a tym padom ani netusi, aka je pointa. Prispevok totiz nie je o kolonizovani marsu, ale zamysla sa nad tym, ci nasa zem nemohla byt v minulosti niekym kolonizovana z toho spomenuteho Marsu. Odstavec o kolonizacii Marsu zo zeme som pisal na vykreslenie situacie. Ale kedze niektori ludia nedocitaju prispevky do konca, potom jasne ze nechapu o com prispevok je. Je este jedna moznost, ze sa prispevok docital, ale nebol pochopeny 

Pokial ide o spomenute desattisice obyvatelov Marsu. Tak logicky k takemuto cislu sa na Marse dopracuju odhadom najskor tak o 50 rokov. A aj to je prehnane, pretoze to vychadza na 200 ludi za rok, lenze tym dvom stovkam rocne bude treba dopravit aj obytne kontajnery a spustu stravy a taktiez ohromne mnozstvo tazkych strojov. Alebo si snad niekto mysli, ze zo zeme tam vysleme 10 000 ludi aby sa povalovali 50 rokov? :DDD Tie 10-tisice tam nielenze treba dopravit, ale spolu s nimi tam je treba dopravit aj zdroje. A bez debaty je, ze cim viac tam ludi pojde, tym viac tam budu musiet dovazat. Od jedla, cez techniku a tak dalej. A ak si dotycny pan mysli, ze 10 000 kolonistov si dokaze na marse poskladat rypadla, tazne vrty a kto vie ake stroje, tak sa teda velmi myli 

Absenca historickych zaznamov starsich ako 10 000 rokov vobec ale vobec nieje hlavny argument. Je treba citat pozorne. Aj ked Sfinga istotne nieje starsia ako 10 000 rokov pred kristom. Ano nejaky novy vyskum dokazuje vek minimalne 8000 rokov ale je to vyskum na zaklade rozlozenia kamena vplyvom dazda, kde sa nezohladnilo poslednych povedzme 100 rokov ked dazd postupne kyslel koli priemyselnej revolucii a stym spojenym znecistenim vzduchu. Pyramidy v rusku, Cine tiez niesu starsie ako 10 000 pred Kristom. Samozrejme su dokazy aj 100 000 rokov pred kristom ze tu pobehovali nejaky opoludia ci zarasteny burani  Ano, mozeme sa chytat za slovicka 10 000? -15 000? ale jednoznacne veda hovori, ze jeden vyvynovy clanok v historii cloveka chyba.
Poznamku Sionistov a Anglosasov radsej nebudem rozoberat, ta je vzhladom k myslienke prispevku uplne od veci 
Ano, Zem je pre zivot stabilnejsia, mozno prave preto ju z Marsu mohli kolonizovat (ak to tak vobec bolo, ja to netvrdim, len sa nad tym zamyslam mily pane ).
Ale este raz opakujem, v mojom prispevku sa len zamyslam, ci mohla byt nasa Zem kolonizovana niekym z Marsu (mozno aj z inej planety). Vobec mi nejde o to, preberat kolonizovanie Marsu ludmi!chladomor . juqofasi08   |   ip:158.195.2   |   2013-05-06  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zem mohla byť kolonizovaná oveľa skôr z inej planéty ako z Marsu.


karci . kaderyqa81   |   ip:217.212.2   |   2013-05-06  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vývoj ľudstva je jasný, tak ako Darwinova teória evolúcie. Všetko do seba jasne zapadá a že sa ešte nenašiel určitý medzičlánok neznamená, že nie je, len sa NENAŠIEL, čo nie je podstatné, vzhľadom na predpokladaný vek. Všetky články sedia a vplyv žiadnych "kolonistov" ešte žiadny vedec nepredpokladal. Nálezy našich predchodcov (človek rozumný) sa predpokladajú už od cca 200 000 rokmi (uvádzané rôzne), ale čo je najpodstatnejšie, žiaden problém s nimi nie je. Všetko pekne zapadá a je vedecky podložené. Civilizácie ako Sumeri, Chetiti, Egypťania a pod. akoby boli len pred okamihom... Civilizovaný svet existuje len chvíľku, čo sa vývoja týka...


karci . kaderyqa81   |   ip:217.212.2   |   2013-05-06  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čomu z toho nerozumieš?:
http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clovek_rozumn%C3%BD_%28modern%C3%BD_%C4%8Dlovek%29#Datovanie_vznik
u_.2F_najstar.C5.A1ie_n.C3.A1lezy


limaza . tymetegu99   |   ip:188.167.4   |   2013-05-06  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby Darwinova teória zodpovedala pravde, tak už by mali byť z určitej vetvy opíc ľudia, z morských cicavcov echolokačné inteligentné jašterice a z ľudí superľudia majúci celý vesmír pod palcom.
V skutočnosti sme však všetko možné len superľudia nie. Pravdepodobne sme dielom vyššej inteligencie, pri niektorých jednotlivcoch priam v monštróznom prevedení (nevydarený genetický odpad, alebo úmysel?), pri iných jednotlivcoch zas presný opak, avšak pre naše chápanie s nejasne určeným cieľom.


karci . kaderyqa81   |   ip:217.212.2   |   2013-05-06  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problémom nie je, že Darwinova teória neplatí, problémom je, že si ľudstvo myslí, že je niečo viac ako je. Nie sme žiadnym dielom vyššej inteligencie, sme len klasickou vetvou evolúcie, ktorá môže zaniknúť tak rýchlo, ako neandertálci. Žiadny cieľ neexistuje. Sme tu sekundu z vývoja Zeme a sme tak nepodstatní ako vločka snehu. Jediným problémom ľudstva je, že si myslí, že má vyššiu úlohu, ako v skutočnosti. Nikto nás nestvoril (a už vôbec nie na vlastný obraz). Kľudne by vesmírne lode mohli dnes robiť chobotnice alebo potkany. Keby to pre ne bolo podstatné.
Držme sa faktov. Dôkazy o našom vývoji sú jasné, hmatateľné a bezproblémové. Pre nevzdelancov zostávajú vymyslené teórie a zbožné želania, alebo viera v nadprirodzeno (napr. Cirkev - jedno aká).


karci . kaderyqa81   |   ip:217.212.2   |   2013-05-06  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Predpokladám, že o Darwinovej teórii veľa nevieš...


Sando . woduwame77   |   ip:84.47.19.   |   2013-05-06  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek sa pofyzickej stránke nezdokonaľuje, ale je na tom horšie. Načo by podľa evolúcie boli veľké pupky dobré? Veď evolúcia predpokladá prispôsobenie tela potrebám. To sa však nedeje.


Sando . woduwame77   |   ip:84.47.19.   |   2013-05-06  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mars má zásadný problém v tom, že nemá elektromagnetický štít a slabšiu gravitáciu. Vedecká obec je presvedčená, že Zemské jadro rotáciou vytvára elektromagnetizmus, ktorý je našim ochranným štítom proti radiácii.Jadro marsu sa vraj netočí a tým stráca atmosféru do vesmíru a dostáva radiačné dávky na povrch.Mars nikdy nebude ako Zem.Iba ak by ste mali nápad ako na to. Podľa mňa by ho mohly rozhýbať jeho mesiace Phobos a Deimos. Stačí im upraviť obežnú dráhu a nasmerovať ich blyžšie. Na Zemi Mesiac spôsobuje príliv na povrchu, ale v jadre spôsobuje tiež vlnu lávy ktorú točí dookola a tak sa jadro točí ako motor. Mars to asi mal, ale už nemá. Možno boli jeho mesiace v minulosti jeden väčší a obiehal bližšie. Teraz, keď sú dva nedokážu vytvoriť efekt jednej vlny, ale dvoch. To by nemuselo byť prkážkou, ak sa priblížia na dostatočnú vzdialenosť. To bude úloha pre budúce generácie.


Sando . woduwame77   |   ip:84.47.19.   |   2013-05-06  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sorry za chyby, ale njako mi to nešlo.


karci . kaderyqa81   |   ip:217.212.2   |   2013-05-06  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo by niekto šiel dobrovoľne žiť na Mars? Minimálne na nejakých tisíc rokov to nebude potrebné. Príroda sa s premnožením vysporiada sama. Aj degenerácia je súčasťou evolúcie. Koho dnes zaujímajú budúce generácie?


Sando . woduwame77   |   ip:84.47.19.   |   2013-05-06  (23:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Karči: Darwinová teória, bola iba teóriou, nie overeným faktom. A ani dnes niee je overená. Skôr vyvrátená. Každý genetik ti povie, že nie je možné aby človek pochádzal z iného druhu. Prispôsobovanie sa organizmov zvierat a rastlín nikdy neprekročilo hranicu svojho druhu.Ti isté platí aj o človeku. Človek evidentne pochádza iba z človeka.A s opicou ho ani nezkrížiš. Tak, že keď veríš Darwinovej teorii, nemá o nič väčšiu reálnu funkciu ako iné náboženstvo, kde sa verí, ale dôkazy nie sú. Čiže si tiež veriaci. Iba máš iného Boha- Darwina.


Sando . woduwame77   |   ip:84.47.19.   |   2013-05-07  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo by niekto išiel na Mars? To sa opýtaj Američanov, prečo ich predkovia išli do Ameriky, kde ich nič dobré nečakalo, keď ju objavili. A vydíš teraz vládne svetu.


kojokok . tohexyfo64   |   ip:212.37.65   |   2013-05-07  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďaľšia teória...Dosť málo pravdepodobná a čas strávený nad jej tvorbou mohol autor využiť oveľa zmysluplnejšie - štúdiu pravopisu.!


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-05-07  (08:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando, pre teba rovnaka otazka, akú som polozil na inej stranke. Vysvetli mi absenciu dravcov na Madagaskara, vysvetli mi vznik fosy, jedineho dravca na tom uzemi. Vysvetli mi biodiverzitu, ekologicku niku a najdi mi fosiliu trebars fosy na inom uzemi a v inej dobe, nez sa evolucne na tom Madagaskare vyvinula.

Dalej mi mozes vyvratit tisice druhov cichlid v Malawi, preco sa tam z jedneho druhu vyvinoulo vela inych druhov.


Teraz bezi znovu uz na History serial Votrelci davnoveku. Pre vas, ktori nesúhlasite s oficialnou vedou, neskutocne putavy serial. Sice so znoskami nezmyslov, oproti vedeckym teoriam len namatkovo vykonstruovane blaznovstva, ale pre ludi, ktori radi povazuju takuto znosku nezmyslov za jedinu pravdu, lakave susto.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-05-07  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no jo rafael, mal som tu cest...Daniken a spol, popicovka :)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-05-07  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma, nahral som si to ako sitcom, vecer uzasna zabava, odporucam. Hlavne tie hlasky, no proste parada. Ani som nevedel, ze okrem Danikena sa zivi pisanim humornych knih, tolko autorov.


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-07  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mike mora si pozrel film prometheus a teraz tu mudruje :D (a neboj sa, precital som si cely tvoj clanok)


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-05-07  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Prispôsobovanie sa organizmov zvierat a rastlín nikdy neprekročilo hranicu svojho druhu."

http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.html

http://www.talkorigins.org/faqs/speciation.html

Vznik noveho druhu (presnejsie rozdelenie jedneho druhu na dva) bol pozorovany tak vo volnej prirode ako aj v laboratoriu.


HumanaeLibertas . mecilony56   |   ip:94.197.15   |   2013-05-07  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiež som sa už nad podobnými myšlienkami pozastavoval ... Dospel som ale k záveru že je to možné takisto ako aj nemožné :D úvaha to nieje zlá ale či naozaj priamo z marsu ... nuž treba len pátrať a byť zvedavý :) a luďom s posmeškami a "odborními" komentármi by som velmi rád pripomenul že je to len debata ... ani len netušíme čo je na druhej strane mesiaca,či je vôbec mesiac prírodná hviezda pretože existujú štúdia a vedecké fakty o tom že mesiac nemá vlastnosti hviezdy ani planéty skôr umelo vytvoreného telesa takže mi príde absolútne smiešne mudrovať tu o marse :) myslite kriticky,nekladťe medze fantázii a hlavne nesúdťe :)


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-07  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak s urcitostou ti mozem povedat, ze mesiac nie je hviezda ani planeta (inac nemas trochu chaos v pojmoch? hviezda/planeta/mesiac su vsetko dost rozdielne objekty)

a ze metusime co je na druhej strane mesiaca?? uz pred 50 rokmi zmapovala odvratenu stranu sovietska sonda luna 3 alebo 2 a celkovo tam sovieti vyslali cez 20 sond z radu Luna aj s lunochodom, ktory tam robil chemicky rozbor

ano je to len debata ale tazko debatovat s niekym, kto o danej veci nevie ani prd


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-05-07  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hmmm, tak ako je mozne, ze sa kazdorocne Meiac od Zeme vzdaluje humanaelibertas?


mino6 . mujeguge4   |   ip:217.75.90   |   2013-05-07  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na Marse človek neprežije, žiarenie by ho zabilo za pár dní, Mars nemá magnetizmus a neodráža žiarenie e nevytvára magnetické ochranné pole okolo planéty. Druhým problémom je rodenie detí, žena narodená na zemi by nemohla vynosiť dieťa na Marse, pri tej malej gravitácii by jej v bruchu narástlo do takých rozmerov, že by ju roztrhlo. To je asi nejväčší problém osídlovania iných planét. Musia mať približne rovnakú príťažlivosť ako zem.


Terth . sigafegy01   |   ip:92.245.5.   |   2013-05-07  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1. súhlasím s myšlienkou že zem bola kolonizovana ( ale neviem kým a kedy)
2. to že človek pochádza z opice nie je číra blbosť ( píše sa o tom aj v koráne )
3. darwinova teoria je blbost
4. odporucam knihu od G. Sidorova Chronologicko-historická analýza


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-07  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku : svoj záujem o skúmanie vzniku sveta, jeho stavbu, vývin ľudstva a pod. nenechaj odísť, ale vzdelávaj sa v tomto smere, nájdi si kvalitné zdroje a dopátraš sa veľmi zaujímavých skutočností, je dobre, že si prirodzene zvedavý...rozvíjaj svoje záujmy...z tvojho článku vyznieva, že ešte si len na začiatku, ešte neposudzuj, najprv hľadaj...


smartang . bohupyki56   |   ip:95.102.98   |   2013-05-08  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim ze by bolo vhodnejsie uvazovat skor nad tym ako nevymriet tu na Zemi nez nad tym kde este by sme mohli zacat sirit tie svoje posahane geny ...


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.25.   |   2013-05-08  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako čítam príspevky, tak vidím, že zanedlho sa priblížite k stanoviskám akademika Levašova v jeho knižnej publikácií Rusko v krivých zrkadlách! Ale nečítajte to, lebo sa dopracujete k pravému Slovanskému védickému poznaniu!

http://leva-net.webnode.cz/knihy/rusko-v-krivych-zrcadlech/


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-08  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslis toho sarlatana so posplietal vsetky mozne mytologie s vedeckymi aj pseudovedeckymi poznatkami? no pre takych jak ty stvorene, hlupacik, ktory uveri kdejakej rozpravke

PS: nieco som si od levasova precital...kde sa na neho daniken hrabe :D


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-08  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mike Mora : vedy.in ti vzdelanostne bohato vyhovie...


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.28.   |   2013-05-08  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath.vepebeku80

No, len tak skusmo, čože si si od Levašova prečítal? Ja osobne si myslím, že jedine tak nadpis, nanajvýš si prijal od iného jeho názor na Levašovové diela, nakoľko na iné nemáš!

Inak, ja ti do hlupákov nebudem nadávať, pretože ti sám vieš, že si hlupák!Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-08  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejake kapitoly z ruska v krivych zrkadlach ty vypatlanec, pseudovedecke zvasty vhodne akurat pre primitivov ako ty


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.82.   |   2013-05-09  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath.vepebeku80

Len regenerátskemu židákovi môže byť nepríjemná pravda dejín!!!


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-05-09  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty volas tu znosku nezmyslov "pravda dejin"? chlapce si zrely na ustavnu liecbu :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.15   |   2013-05-09  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mike Mora keď si Ty taký dumavý človek tak možno by bolo dobré podumať nad tým že otázky na ktoré nie si schopný nájsť nejakým spôsobom odpovede sú na dumanie tie nejlepšie - môžeš nad nimi dumať celý život a aj tak nić nevydumeš.

A tak je to aj s tým Tvojim marťanským príbehom. :-)MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-13  (19:36)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  jan, nemáš pocit, že yanath zámerne vyrýva ? takýto jedinec NEBUDE čítať Levašova, jemu stačí wikipédia, ak má problém so vzdelaním...

yanath = chrumky + télka a dosť...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.

Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Rudolf Vaský začína formovať revolučné masy ozajstnej krvavej ale zároveň legitímnej a právne ošetri-teľnej revolúcie.

Nezáleží beh na rýchlych ani boj na udatných, ale čas a náhoda sa prihodí všetkým ! Po 22 rokoch, prišiel náš čas, prišla naša náhoda .


Voľná energia je skutočnosť, ktorú keby politici a ...

Kauza Gorila Pohľad priameho účastníka policajného z...

VOĽBY 2012

Vítajte všetci späť v ozajstnom svete.Naša jasná bud...

KDHcke farizejstvo počas pôstu

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2477 s