18. September 2019
    
Čo československý dejepis zamlčoval o českých husitoch - Dolezite.sk

Čo československý dejepis zamlčoval o českých husitoch


  2012-04-28  (14:48)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo československý dejepis zamlčoval o českých husitoch

Študent počas éry reálneho socializmu v Československu, kde tuho vládol pražský centralizmus a komunistická strana, by sa nedozvedel na hodinách dejepisu, že nasledovníci českého pokrokového teológa a kazateľa Jana Husa v podobe vojsk - husiti - rabovali, plienili a zabíjali na území dnešného Slovenska, vtedy Horného Uhorska, kde samozrejme žili Slováci. Samoľúbi Česi by nezniesli krutú pre nich realitu, tak jednoducho sa toto v komunistickom a šovinistickom výklade dejín spomínať nesmelo. Dnes, keď máme samostatné Slovensko a konečne sa o dejinách môže hovoriť otvorene, je treba činnosť husitov na dnešnom území Slovenska zreálniť a podrobiť kritike.

Keď roku 1415 upálili Jana Husa, na českom území sa začalo národné, najmä však náboženské hnutie - husitstvo, ktoré začalo prekračovať územie obývané Čechmi. Voči tomuto hnutiu sa postavil cisár Žigmund, keď z bratislavského hradu spravil svoje sídlo. Žigmund a uhorskí magnáti sa obávali o svoje zámery, tak preto považovali za potrebné tejto rozpínavosti husitov zabrániť. Aj keď úmysel uhorskej vrchnosti bol brániť svoje záujmy, nakoniec to pomohlo aj obyvateľstvu Horného Uhorska, pretože výpady husitov niesli charakter série koristnických výprav, v rámci ktorých budovali oporné vojenské sídla. Husitskí vojaci hrdiaci sa nasledovníci Jana Husa v roku 1428 svojou vojenskou silou dali jasne najavo, čo ľud Horného Uhorska čaká a ako si predstavujú husitské náboženstvo v reáli, na samozrejme cudzom území obývanom Slovákmi. Výboje začali na území Skalice a Trnavy, okupovali hrady Topoľčany a Likava. Žigmund mal záujem riešiť situáciu dohodou, tá však skoro stroskotala pri vyjednávaniach na bratislavskom hrade.Husiti v tomto období nerealizovali vojenské operácie v pravom slova zmysle, ale kradli a plienili. Boli si vedomí, že s nimi prišiel mýtus neporaziteľnosti opretý o dovtedajšie víťazstvá. Ako nič netrvá večne, tak ani ich víťazstvá. V roku 1431 na Považí pri Ilave dostali husiti ako sa hovorí na frak. Uhorské vojská im vyprášili husitské náboženské kožuchy.

Vojská husitov však následne expandovali zo severu (Poľska) až na územie Spiša, keď boli zastavení levočskými hradbami. Husitské výboje a rabovačky pokračovali aj na západe, takže sa zliali až pri Žiline, pokračovali Liptovom, Turcom smerom na Skalicu až k Trnave a pokúšali sa dostať k Bratislave, sídlu Žigmunda. Táto husitská pliaga prinášala smrť a skazu Hornému Uhorsku. Taká bola realita nasledovníkov kazateľa Husa.

Konečne posledným útokom násilia a zlodejiny bola výprava nábožných husitov v roku 1433 na Spiš. Tento kraj v tomto období prekvital vďaka baníctvu, ťažby kovov a prichádzajúcich Nemcov, ktorí na rozdiel od českých husitov sa tu usádzali, žili prácou a boli pre Spiš prínosom. Kde prišli husiti tam lúpili. Výboje boli v ostrom protiklade s učením Jana Husa. Keď utrpeli zdrvujúcu porážku pri českých Lipanoch, tak svoje oporné sídla v Hornom Uhorsku začali rušiť, čo prinieslo značnú úľavu obyvateľstvu, zanechajúc špinavú stopu náboženských husitov.

Pozostatky lúpežných husitov o pár rokov sa prejavili v pôsobení bratríkov. Bratríci boli vojenské oddiely pozostávajúce z bývalých husitských vojakov pôsobiacich na území Slovenska, Moravy, severného Rakúska a časti južného Poľska. Na Slovensku „radi" zostávali vďaka príbuzenstvu jazykov. To znamenalo, že okrem jazyka latinského, slovenského a nemeckého sa udomácňoval aj jazyk český. Činnosť bratríkov však bola pokračovaním lúpežníctva a zlodejiny husitov. Mnohí nakoniec sa na území terajšieho Slovenska usadili.

Českí historici šovinisticky tomuto obdobiu hovoria šírenie husitstva ako kultúrneho posolstva Jana Husa českými misionármi, s čím nie je možné súhlasiť, pretože skutočnosť bola presne opačná. V roku 1467 konečne boli vojská bratríkov porazené a smutné obdobie pôsobenia českých „misionárov" k radosti obyvateľstva skončené.

Autor: Dr Vladimír ŠOTTER, pre Panslovanskú úniu
Zverejnil:
http://www.voltaire.netkosice.sk


Slovak
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jn7 . kubiticy51   |   ip:88.212.36   |   2012-04-28  (19:22)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  tak tomu sa hovorí blábol ....


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-28  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mna nie si Slovak, iste budeš nejaky žid čo chce všetko prekrutit a pošpiniť...
A zajtra budeš špiniť na niečo ine zase.. Trebars na Slovakov v čechách.


DivaPeryna . xoqodaki73   |   ip:178.143.1   |   2012-04-28  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to jn7.kubiticy : môžeš byť konkrétnejší ? zaujíma ma to...


Zolo . sohyveku58   |   ip:174.20.85   |   2012-04-28  (21:25)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Co je to preboha Panslovanska unia? Na co je dobra a komu sluzi? A z koho penazi funguje?
Tento clanok ma podnietit nenavist proti komu? Cechom?
Rasej by som privital clanky, ktore by podnietil spravodlivy hnev proti gorilam, kedze vysetrovanie tejto kauzy uz je prakticky zametene pod koberec. Alebo sa coskro dockame dalsieho stvaveho clanku, ktory bude tvrdit ze kauzu gorila maju na svedomi tiez Cesi?


ole . lixecoce   |   ip:178.40.78   |   2012-04-28  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spanilé jazdy boli obyčajné lúpeže, to je fakt. Ale autor to bere tak trochu šovinisticky. V 15. storočí sa národy nechápali v takom poňatí ako sa chápu dnes.eru24 . xiliwyqy18   |   ip:91.148.29   |   2012-04-28  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevidim na tom nic zle, prave naopak. Je dobre, ked sa clovek dozvie aj ine fakty o historii, ako oficialne presadzovane.


mateskkola . ryxaqepu43   |   ip:88.100.14   |   2012-04-28  (21:54)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Povrchníplácání,bz faktů. Loupili až se nakonec usadili-takové věty mluví sami za sebe...


JBuilder . jujypecu58   |   ip:178.41.29   |   2012-04-28  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ole ono viera v narod je z pohladu vedy nezmysel. je to podobna hovadina ako vierit na horoskopy, alebo verit v cervenu ciapocku a 7 trpazlikov. nikto neni cisty slovak cisty madar ani cisty cech, su to len skatulky ktore sme si vytvorili.. nie sme ziadna jednoliata masa, lidia sa stahuju a krizia, geneticky su aj prislusnici jedneho naroda uplne rozdielni. jeden je modrooky blondak druhy ma tmave vlasy a hnede oci. v nasej krvi koluju geny vsetkych okolitych narodov od slovakov, cechov madarov poliakov cez germanov az po keltov ktori tu zili perd nami a s ktorými sme sa skrizili. A to ze husiti plienili a vrazdili a masakrovali obyvatelov horneho uhorska je pravda, ale aky zaver z toho mame vyvodit? Ze cesi su svine? Ved dnesni cesi predsa nenesu zodpovednost za svojich predkov.


i . docerexu69   |   ip:95.103.85   |   2012-04-28  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a tí potomkovia bratríjkov isto žijú ešte v českom brezove a v prahe pri lučenci. nebolo by tie dediny načim vypáliť?


i . docerexu69   |   ip:95.103.85   |   2012-04-29  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko neviem či sa jedná o žida.
článok bol zverejnený na webe svetských humanistov z košíc, autor bol na 100 mieste kandidátky anči malíkovej- belousovovej. tu je ukážka z toho webu:

"Nemám nič proti tomu, keď katolícki spisovatelia bijú do slobodomurárov a vinia ich z rozvratu katolíckej cirkvi. Za celý môj dlhý život som sa len raz zúčastnil seminára, organizovaného francúzskou lóžou v Štrasburgu - veľmi ma sklamali svojím opatrníckym prístupom k plánovanému rodičovstvu a novým biotechnológiám; s katolíkmi si priam ruky podávali.

Neverím na tajné spolky a sprisahanecké organizácie a viem, že bohatí a vplyvní ľudia sa stretávajú na neverejných pravidelných i príležitostných stretnutiach. Že existujú nielen slobodomurárske lóže a Opus Dei, ale aj klub Lions (1,5 milióna členov bojuje zbierkami a osobnými službami proti svetovej biede) a exkluzívnejší klub Rotary (ktorého člen Bill Gates chce vykántriť detskú obrnu). Moja chyba, že som si nevedel zariadiť prístup na nič také, aby som vedel viac.

Nepamätám sa na nijakú priamu alebo nepriamu akciu slobodomurárov proti katolíckej cirkvi kdekoľvek na svete, ktorá by bola vyvolala verejnú pozornosť, resp. moje osobné pobúrenie. Na naopak hej: za Slovenského štátu nás sextánov Štátneho gymnázia z Trnavy zaviezli do Bratislavy a ukazovali nám v oblasti kina Hviezda „strašidelnú" zatemnenú lóžu so stenami zakrytými čiernymi závesmi a na stole lebka, hnáty a známe murárske a tesárske nástroje; na vešiakoch divadelné róby s kapucňami ako Ku-klux-klan.

Neprekvapilo ma, keď po nacistoch aj komunisti zakázali slobodomurárov; bolo to potvrdenie síce páčivej ale naivnej tézy, že medzi diktatúrami Berlína, Moskvy a Ríma je rozdiel len vo farbe. Neverím tvrdeniu nedávneho článku v slovenskom katolíckom dvojtýždenníku závislom od etiky, že kapitalizmus, socializmus, globalizácia aj 2. vatikánsky koncil sú diela tajnej svetovládnej spoločnosti slobodomurárov."
:D neverí na tajné spolky lebo sa ich zúčastnil len raz! :D
na dôležitom sa schádzajú rôzny schizoidi, ale na tento web to ešte nemá.:DDDDDDDs!s


slovenskvlastenec . ruxafydo9   |   ip:88.212.36   |   2012-04-29  (07:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Re: i . docerexu69 Tebou citovaný text patrí úplne inému autorovi, len pozorne čítaj.

Re: mateskkola . ryxaqepu43 Po prvé, ty si zakomplexovaný čecháčik a po druhé prečítaj si „niepovrchne“ o rabovačkách českých husitoch viac na Husitské hnutie a Slovensko http://www.voltaire.netkosice.sk/archive/nabozenstvo/Husitske%20hnutie%20a%20Slovensko.doc
Inak ti odporúčam ešte veľa čítať, pretože nepoznáš dejiny vlastného národa čecháčik.

Re: Zolo . sohyveku58 Ty si pekne len odcválaj ku čechom, slúž im a chváľ ich. Takých blbečkov ako si ty tam čakajú. Určite máš jedného rodiča čecha.

Na spomínanej stránke www.voltaire.netkosice.sk som našiel zaujímavý článok, odporúčam ho. Nachádza sa v archíve pod názvom: Nacionalizmus - prejav pozitívnyzivot . qividove76   |   ip:188.112.9   |   2012-04-29  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ako sa nedomýlajú dejiny. Nuž, ano stalo sa, kroniky o tom píšu podrobne, len sa o tom naozaj doteraz nehovorilo nahlas. Je tu ale také slovíčko ale...
Ja by som netvrdil, že to bolo v 15. storočí niečo neobvyklé, však vieme ako to bolo v 20. storočí – tak I. svetová vojna ako aj II. svetová vojna a vlastne to pokračuje aj v tomto storočí, nuž a teda o čo sme múdrejší, lepší, ľudskejší ako tí pred nami. Naviac kresťania v tom čase mali za sebou niekoľko krvavých výprav za Kristovým hrobom do Jeruzalema s desiatkami ticíc mŕtvych (sfanatizovaných) bojovníkov za čo?...
Ak štúdium histórie budeme brať ako poznanie a poučenie z histórie, tak sme nepoučiteľní a nevzdelateľní. História a tí ktorí ju tvoria sa nám rehocú. Teda mám na myslí tých, ktorí sa hrajú na tieto panské zábavy - na generálov, vojvodcov, kráľov a cisárov, dnes elity vládcov (často v pozadí, ktorých nevidíme, iba tušíme, že sú to majitelia peňazí a tým aj moci) a vedú svoje ovečky do vojen v mene (pod nálepkov) národa, vlasti, životného priestoru, internacionálnej pomoci, boja za slobodu (koho že to?...) a iných vhodných nálepiek po minulé stáročia, tisícročia, či aj dlhšie.
No rozmýšľam, ako by som túto históriu povedal tak, aby to nevyvolávo nepriateľské emócie voči tým druhým? Prečo to mám povedať tak, že to uráža v dnešnej terminológii český národ. V 15. storočí nikto nechyroval o tom, že existuje nejaký národ, pojem bol prvý krát vyslovený až v 19. storočí. A naviac bojovalo sa za inú kresťanskú ideológiu, práve tak ako aj dnes, sa za vznešené názvy – demokracia, sloboda, ľudské práva, boj proti terorizmu ... vedú nezmyselné vojny, ktoré tí v pozadí veľmi šikovne zinscenujú, ohník sa rozhorí, olej do ohníka sa prileje, a vojnu máme prekrásnu – však Lýbia, dnes Sýria, zajtra čo to bude?...
To čo píše slovenský občan o českom občanovi husitovi, to predsa môže písať český občan o germánskom občanovi sasovi, bavorovi a môžeme pokračovať. Veď slovenský Devín zničili napoleónske vojská v 19. storočí.
Dejepis treba povedať nahlas, ale kľudne, bez vsúvania emocionálneho kontextu a teda bez manipulácie s čitateľom.
Z článku som získal dojem, že ide o rozdúchavanie nenávisti medzi dvomi dnes národnými skupinami obyvateľov, čo určite nie je v záujem ani Slovákov, ani Čechov, ale v záujme ovládnutia týchto dvoch národov niekým v pozadí...
Poučenie, na článku vidíme, ako sa píšu dejiny, ako sa podsúvajú rôzne vysvetlenia, vidíme, že na tú istú vec (udalosť) môžeme mať rôzne pohľady, podľa toho aký ciel sledujeme. Začínam chápať výrok profesora histórie Varinského, ktorý hovorí niečo v tom zmysle, že história neexistuje...pecos . bapysuga52   |   ip:78.99.202   |   2012-04-29  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas s JBuilder. Pisateľ tohto článku má malé sebavedomie, zato národnostné povedomie veľké. Akurát, že o takmer 600 rokov neskôr a na nesprávnom mieste! Slováci furt držali hubu a krok. Aj teraz držíme hubu a krok a necháme sa okrádať, zotročovať a biť vlastnou vládou. Čo keby o tomto písal pisateľ tohto, ozaj blábolu?


jn7 . kubiticy51   |   ip:88.212.36   |   2012-04-29  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokiaľ nevieš kto bol Ján Hus a prečo sa dostal do konfliktu s katolíckou bandou a prečo vznikli husisti tak radšej zober paprče z klávesnice a vrtaj si v nose ...urobíš lepšie ..


LogON . mowogesu02   |   ip:78.98.202   |   2012-04-29  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  U nás "gorilí" vírus už odznel, v Prahe to začína politicky vrieť, tak nás treba peventívne "protičesky" vakcínovať, aby sa to u nás náhodou nerozšírilo. :-)


innzor . bidaluko39   |   ip:188.112.6   |   2012-04-29  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to len uhoľ pohľadu, nie je pravda že Žigmund celé desaťročia útočil na Husitov v ich domovine? No keď sa Husiti rozhodli mu to vrátiť a preniesť smrť aj na jeho územie odrazu boli tí zlí barbari?
Ja by som sa riadil heslom "dáš pokoj, máš pokoj", keby tá ryšavá líška Žigmund dala pokoj Husitom , Husiti by dali pokoj jemu a Uhorsku, Slovensko malo smolu že bolo v područí Maďarov a Uhorska.
Nakoniec nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho pozostatkov bratríckych vojsk ostalo na Slovensku a splynulo s domácim obyvateľstvom, napr. jedna taká veľká skupina ostala z jednej aj druhej strany Tribča.


i . docerexu69   |   ip:95.102.99   |   2012-04-29  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovenskvlastenec
aj vo svojej odpovedi používaš jeden z husových "vynálezov", a to diakritiku.(čárky a háčky).
spanilé jazdy ešte viac nenávidia v nemecku (doteraz), a napr. v kostnici čr udržuje pamätný husov dom (kde dočasne prebýval), a nemci to v podstate trpia.
akosi sa to tu radikalizuje a články sú čoraz kontroverznejšie, a vyvolávajú viac sporov, aj tento má za cieľ vyvolať nenávistné reakcie z jednej alebo druhej strany. aj články na rómsku problematiku, či inú. siskárske píplmetre majú žatvu. mňa dobré témy nenapadajú, nemá niekto dáky článok umiernenejší, napr. s vedeckou tématikou? naposledy ma zaujali odkazy čo dal classique o výrobe kamenných nástrojov.


Cesijsouhordoulinychzavistivychzbabelcu . furugako42   |   ip:88.212.36   |   2012-04-29  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Že Češi sebe vnímají jako jedince bez velkých cílů, velkého rozhledu a průměrné, jim vůbec nevadí. Češi jsou hordou líných nevzdělanců, nenávistných a závistivých zbabělců.

Německá typologie Čechů a české charakterové vlastnosti: pokrytectví, sžírající závist, otrocká mysl, špehování, zrada, nevěrnost, obrovská lačnost po cizím majetku, lživost.

Podle průzkumu v roce 1992 z vlastností, které si Češi nejčastěji připisovali, bylo 76 % výrazně záporných - nejfrekventovanější byla závist (jako nejtypičtější vlastnost ji uvedlo 28 % respondentů), nepřiměřená konformita (15 %), vychytralost (15 %), sobectví (11 %), lenost (8 %).

Charakteristické pro Čechy dvacátého století jsou ohnuté hřbety a nedostatek demokracie. Němci v této souvislosti připodobňovali Čechy k cyklistům: směrem k vrchnosti ohnutý hřbet a dole šlapou.

O národním charakteru nejlépe vypovídají hrdinové pohádek, kam se koncentruje jakýsi archaický ideál představy národa o sobě samém. V českém podání je hlavním pohádkovým hrdinou jednoznačně Hloupý Honza - líný, nikde nebyl, nemá znalosti ani sílu a vítězí vychytralostí, kterou bychom dnes spíše nazvali vyčůraností. Další národní hrdina je Josef Švejk, obchodník s kradenými psy, který každého podvede a každému lže, aniž se trápí jakýmikoliv výčitkami svědomí.

Chudobou je v Česku ohroženo osmnáct procent všech dětí. Přitom v rodinách nezaměstnaných a neúplných domácností, kde chybí otec či matka, se podíl takto ohrožených dětí pohybuje mezi 43 až 50 procenty. Vyplývá to ze studie Příjmová chudoba a materiální deprivace dětí v České republice, kterou vypracoval Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

Chudoba se projevuje i horší kvalitou bydlení či skladbou stravy. Specifickému problému dětské chudoby přesto dosud nebyla v naší republice věnována žádná zvláštní pozornost. Neexistují ani projekty na její eliminaci.

Je politováníhodné, že Češi nemají napsány ani ucelené dějiny svého národa. Jediný, kdo se o to pokusil, byl František Palacký, ale ten jaksi končí s výkladem dějin v r. 1526.

Češi kolaborovali s nacisti. Český fašizmus byl ve svém myšlení zmatený, protikladný a nelogický. Dovolával se "frontové tradice" bojovníků za vlast. Z Itálie převzali název a ideu korporativního státu. Český fašismus byl antisemitský, protiněmecky, protipolsky a protimaďarsky šovinistický. Silně antikomunistický. Snažil se o převrat násilnou cestou, požadoval vládu silné ruky.i . docerexu69   |   ip:178.41.11   |   2012-04-29  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jn7
no pokiaľ viem ján hus bol katolícky farár. alebo bola tu vtedy aj iná cirkev? rovnako ako aj m. luther. ba tuším ešte prednášal na univerzite v prahe a bol aj dekan a potom rektor.potom ho exkomunikovali. a nakoniec aj tak skončil ako prášok, ako aj my skončíme.


jn7 . kubiticy51   |   ip:88.212.36   |   2012-04-30  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej bol ...a ešte si zisti kto a prečo ho zlikvidoval a budeš ešte múdrejší


treerat . gunadudo85   |   ip:194.48.24   |   2012-04-30  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ad ten blábol z 2012-04-29 (12:55): Jaké máte počasí v Izraeli?


libertatis . juhewiji49   |   ip:85.237.23   |   2012-04-30  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto nieje jediná krivda ktorú nám naši susedia spravili a rozhodne nie posledná(1.ČSR,Košické vládne programi, ČSSR,...), veď aj preto sme sa osamostatnili. Najlepším na tom je fakt že, najlepšie ničiť našu krajinu dokážeme aj tak my sami slovaci.
krokotnak . belejugi15   |   ip:90.177.50   |   2012-05-01  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chodil som do školy za bolševika, ale toto všetko, resp. to, že husiti robili spanilé jazdy po svojom okolí, sa v dejepise hovorilo (jednoho husitského - bratríckeho vedúceho chytili staroturianski sedliaci a vydali vrchnosti na likvidáciu), nechápem preto autorov začiatok, že to bolo "pod cenzúrou". Podľa mňa, kdo chodil do školy nie len sedieť a naučil sa čitať, ten sa dozvedel. Čo chýba ľuďom v mojom okolí, nie sú tak ani informácie, ale kritické myslenie a pamať.


berry . fefavebi27   |   ip:89.24.91.   |   2012-05-02  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takový sračky panebože


balu . sixugoqe07   |   ip:188.121.1   |   2012-05-02  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ad. 1: oblasť od Trenčína zhruba po Bratislavu Husiti vypálili, cca. 2/3 dedín zmizlo z mapy včetne pôvodného obyvateľstva. Na ich miesto sa začalo masovejšie sťahovať až keď Turci v polovici 16. st. začali tlačiť na Slavónsko/Chorvátsko, t.j. prisťahovalcami boli hlavne Slavóni/Chorváti, ktorých miestni zemepáni brali všetkými desiatymi, lebo konečne niekto zase začal obrábať opustenú a vypálenú zem.
Ad. 2: vďaka husitskému vplyvu vypuklo v južnom Uhorsku povstanie Antala Budai-Nagya, a to boli hlavne Maďari, Srbi a predkovia Rumunov.
Ad. 3: Husitov na Hornej Zemi de facto nedokázal premôcť ani obávaný a legendárny turkobijca János Hunyadi
Ad. 4: premohol ich až jeho syn kráľ Mátyás Hunyadi (Matej Korvin) a to takým spôsobom, že zopár menších hradov roprášil, potom odkázal o jedno číslo väčšiemu hradu, že môžu dopadnúť podobne (hlavičky na koloch) alebo: on práve verbuje elitných vojakov do tzv. Čiernej Armády. Nu, väčšina husitov veru skončilo v službách kráľa Mateja a celý čas tvorili chrbticu jeho armády.

Nič neni čierne či biele.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Za stažení filmu z internetu můžete jít do vězení!

Tento článek je zaměřen na sdílení souborů přes tzv. torrenty. V článku se dozvíte rizika,které Vám při takovém stahování hrozí a představíme Vám také nejznámější český tracker torrent.


Fluor..mňamka

Nedotknutelný Izrael vyhrožuje EU, Lieberman míří i ...

Koniec Ameriky

Ring of power I. - CZ

Chemtrails protest na letišti

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.2239 s