18. Júl 2019
    
Čo je to Boh?! - Dolezite.sk

Čo je to Boh?!


  2009-05-24  (18:25)  |  Kultúra
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo je to Boh?!

Kto by to povedal, že tento článok vzbudí takúto vlnu hystérie. Ako by neboli dôležitejšie problémy. Pozriem sa na pravo, kto pridal nový príspevok všetci dávajú len tu.
Myslím že tak ďaleko sme vo vývoji ľudstva ešte psychicky nedozreli aby sme mohli objektívne posúdiť. 
  Sú veľa PRE a veľa PROTI argumenty.
  Všeobecne o každej cirkvi je snáď každému jasné že v histórii narobili toľko zla že to sa tu zarytým ateistom dá ťažko poprieť. A zvlášť, ak pre niekoho je to celkom fajn živnosť, alebo nástroj moci.
Ale ľudstvo už od čias prikladania pijavíc a pálenia čarodejníc prešlo hodný kus cesty v otázkach filozofie bytia.
Boh, čo to je? Keď Američania hromadne rontgenovali obyvateľstvo Hirošimy a Nagasaky, dones sa tam rodia genetické nepodarky. Čím sa vyvracia Darwinová teória vývoja miliónov rokov, keď radiácia dokáže prestavať DNA, ako sa jej zachce, A ako sa zdá ak je Boh (ak je to ta radiacia) toto tak sa s tým veľmi nehrá, proste vytvára rozličné mutácie a ktorá prežije tak ta prežije. Čo sa môže prejaviť že si vytvorí nového Nezoberá sa otázkou čí sme dobrí alebo zlý. Ani nás nechce zabiť ani nám pomôcť, jemu to je jedno, našu budúcnosť už nechá na nás. Rusy minule niečo vyviezli do vesmírneho priestranstva, už som zabudol čo to presne bolo, žilo to tam niekoľko dni, potom to doviezli a prežilo 80%. Takže zatiaľ cela božia práca, je rozosievanie mikroorganizmov a vírusov v hviezdnom prachu a potom radiácia skúša varianty. 
  Keď rozoberieme poslednú najdrobnejšiu časť hmoty, atóm, ta zistíme že ani hmota nie je reálna. Je to len energia v ktorej energetické záporne častice obiehajú okolo pozitívne nabitých častíc rýchlosťou svetla v takom malom mikropriestore to znamená že napríklad záporná častica na sa zdá byť naraz na viacerých miestach, súčasne. 
  Trochu odbočím, ohľadom tejto teórie pre lepšie pochopenie, Ak by sme si predstavili list helikoptery (len jeden), ako sa točí rýchlosťou jednu otáčku sa sekundu za sekundu, A teraz začneme skracovať veličinu zvanú čas, napr, skracujme o polovici, List sa nám bude zo skracovaní (uberaním) času stále zrychlovať, či ak by sme dokázali ho celkom odstrániť, z tohto listu by nám vznikol jeden jednoliaty kotúč pevnej hmoty. A toto sa deje v atóme. A takto vzniká z energie hmota. Z toho vyplýva že ak by sme zastavili čas vo vesmíre, značne by pribral vesmír na váhe., A tým pádom pochopenie zložitých súvislostí času a priestoru. Ak ma čas viac energie v sebe tak by mal plynúť pomalšie, ak menej tak rýchlejšie. Keď uberieme energiu z kinetickej energie, prejaví sa potom, že sa energia len premení na čas. vzťahy už na atómovej (a väčšej úrovní hmoty) v rámci pohybu a priestoru, nám dávajú otázku či čas plynie všade rovnako. Zdá sa že nie. Vedci sami medzi sebou sa hádajú. Možno keď raz budeme využívať celu kapacitu nášho mozgu tak to pochopíme. No proste ťažko sa to už číta a nie to aby sme to len tak chápali. Sorry som odbočil až príliš. Isté je, že je len energia v rôznych podobách. Hmota, čas, pohyb, svetlo, žiarenia a priestor (to už je celkom španielska dedina pre mňa, že ako vzniká priesto, čo je tam keď tam priestor není, a čo bolo pred velkým treskom – zniku vesmíru)


Keď zase ani to nevieme prečo sa tak energia zoskupuje, v týchto atómoch, či to má byť má mať nejaký konkrétny účel, alebo je to len také náhodne, nechcený jav alebo čo? Ak to robí samotná energia naschvál a vie prečo to robí, a ak si to vôbec ona samotná uvedomuje, možno ten Boh je samotná energia. Čiže keď sme tiež zložení len z atómov, sme prakticky také zhlúčky energie ktorá si vie sama seba uvedomiť. Dokaz toho že energia si je plne vedomá sama seba? My ľudia sme toho názorný príklad. Otázne je ako si seba uvedomuje seba nejaký jednobunkový organizmus alebo rastlina. A či každá energie si je sama seba vedomá, aj keď sa nijako neprejavuje na nad atómovej úrovní? Alebo sme, všetka fauna a flóra len akýsi transformátor na premenu energie neuvedomelej na uvedomelú? A či to je žiadúce? Ak nie tak „chybička se vloudila“. Potom sme vo vesmíre nežiadúci ako vírus chrípky v tele. Ak áno, Boh (energia) nás „neplavcov“ hodil do stredu jazera starajte si či a doplavete k brehu. 
  Paradox pre ateistov môže byť to, zatiaľ čo sa obklopujeme predmetmi vyrobene človekom, všetky vznikli spôsobom že najprv dobrý nápad, potom predmet.. Ak to robí takto aj energia zámerne, dalo by sa rozprávať o bohu, ale fakty sa zdajú byť opačne z pohľadu fyziky. Boh (energia) sa nehrá ani z myšlienkou kvality materiálu, skôr kvantity, lebo kvalita materiálu je len v počte častíc umiestnených v atóme. A tým máme celu sústavu chemických prvkov. Čiže do vodíku dal jeden protón a jeden neutrón, do kyslíku po dva atd. Keď to zmiešame dostávame vodu, atd. Tam je toho síce viac tých častíc, neutróny, neutrína ...je ich tam okolo 30 známych a ďalších 1 000 neznámych a ešte neobjavených. Ale to je nám tu teraz nepodstatné. Len množtvo častíc v atóme nám rozhoduje o kvalite materiálu. Tiež ďalší lajdácky prístup Boha.
  Sme hodení do vody, a záleží na nás ako doplaveme k brehu. Každá náboženstvo a filozofia, spoločenský systém, alebo jednoducho zdravý rozum ktorý nás dovedie k brehu je prakticky fajn. Každý ktorý je schopný a nie deštruktívny. Niektorý možno že je pomalší a niektorí rýchlejší, je len škoda že to vôbec nevieme ktorý je správny. 
  K týmto otázkam bytia vznikli náboženstvá, filozofia, veda, prapsychológia a pod. Veľký učenci a filozofovia v dejinách ľudstva ktorí boli vždy trochu o krok vpredu pred ostatným davom, sa snažili ľudstvu vysvetliť a doviesť ho k brehu asi takýmto spôsobom, ako keď dospelí chce priviesť malé deti, aby zjedli celý obed. Tak použije vetu, „ kto prvý zje, dostane zmrzlinu“ Môj názor, že je že pre vtedajšiu ľudskú nevedomú dušu Mojžíš (v prípade že vôbec existoval) vyšiel na tu horu a pracne tam celý deň kresal do kameňa 10 nápisov (jednal z bohom), v záujme dobra pre ovečky. Zniesol to dole a bolo... „ A kto to bude dodržiavať pôjde do neba!“ A takto chodí z náboženstvami, smutné je však to, že za takýmito ľuďmi príde vždy vychytračená horda hyen. Ktorá nie je celý krok v predu pred ovečkami ale len pol. A ani sami nechápu o čo ide. Ale vycíti tu možnosť a si z toho urobí nástroj moci alebo dobrý business. A to vždy v každom náboženstve a v každom spoločenskom systéme. (v systéme „novodobá demokracia“ je to asi najhoršie. pozn. autora)
  Ohľadom viery ako všeobecnej. Je ťažko si prestaviť tuto planétu bez viery. To poháňa snáď všetky žive tvory planéty. Nemyslím že by sa dvaja boxeri postavili do ringu bez viery vo víťaztvo. A aj pri porážke, trénuje vo viere že raz bude majster. Ako aj vlk beží za korisťou vo viere že ju chytí. Ak by podnikateľ neveril že mu firmička bude vynášať tak ju ani nezaloží. Nezáleží či vo vieru dobra alebo zla, viera nás ženie kupredu, ako jednotlivcov. A vo vlastnom záujme by sme mali preferovať tu konštruktívnu ktorá nám pomáha. Pri deštruktívnej sme samovrahovia. A Bohovi (energii) je to úplne jedno, on medzitým rozosial svoje mikroby v hviezdnom prachu po všetkých planetách v celej galaxii, ak nie aj ďalej, darebák (on je pravý a jediný liberalista). V zaujme ľudstva, je logicky aby sme mali tu vieru, pre nás užitočnú v náš prospech. Viera, je asi motor všetkého živého. Ak niekomu viera aj keď vo falošného Boha, pomáha prežiť životné ťažkosti, vôbec mi to nevadí. Keby som mal toto všetko vysvetliť mojej starej mame. Tak odpoveď ktorú by som asi dostal by bola najskôr: „ A chceš pirohy z maslom alebo zo slaninou?“ Nemyslím že by sme mali odsudzovať veriacich ľudí, ani argumenty zdravého rozumu (iba zdravého, nie deštruktívneho) ateistov. Sme na jednej lodi, cieľ je dostať sa na breh. 
  Dúfam, že sa mi podarilo vziať vietor z plachiet na obidvoch stranách zákopovej vojny o Bohu a prispieť aby sme obrátili pohľad nejakej (pre nás, ľudstvo) viac prospešnej veci. Uvedomme si že nemá to cenu . Je to ako v matematike s gréckym písmenom PI, nikto ho nepozná celé, ale nám slúži dobre aj z dvomi desatinymi miestami. Ako môžu slúžiť náboženstva pre jednoduchých ľudí, dôležité je že sme na správnej ceste.
  Jediná konkrétna vec z istotou je že všetko je len energia. Ale... si sama seba uvedomuje, vie sa smiať, plakať, sa raduje, trpí a dokonca má rôzne myšlienky. Ak je Boh tá Energia, a ja som tiež len balíček energie, ... som boh? Možno som, síce len taký malý, ale som .... otázne či dobrý alebo zlý!


Spozravom pre čitatelov dolezite.sk
Hades (asi ateista)Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
mani7c   |   ip:62.24.88.   |   2009-05-24  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Souhlasím, jen silně pochybuji o tom, že by radiace nahrazovala evoluci. ;) Je rozdíl mezi bombou o síle X megatun a přirozené radiaci při rozpadu částic.
Pěkně si popsal víru - jsem téže 'asi ateista', ale vím, že bez víry nejsme nic.


joplins   |   ip:212.27.28   |   2009-05-24  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tomu lajdackumu pristupu- vedel by si to lepsie?? zaujimave, ze clovek ktory nevie nic ine okrem tvorenia veci z uz stvoreneho, a stale zasnuceho nad tym co tam vsade este vsetko je, hovori o lajdackosti povodcu vsetkych veci. zacal si dobre a potom si znova sklzol do osocovania a oveckovania! myslim, ze tie prve vety si odniekial odpisal a na konci si zasa vyplaval ty. lebo ludia ktory maju taketo myslienkove pochody neoveckuju.ale v niecom mas pravdu. ( alebo nieco si odpisal dobre).


Ryuzaky   |   ip:193.93.72   |   2009-05-24  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz s tymto dajte pokoj prosimvas


Marko   |   ip:195.168.1   |   2009-05-24  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozdiel medzi veriacim a neveriacim sa podla mna vzdy najviac prejavy pri debetke o smrti. Veriaci poklada smrt len ako nejaky prechod do inej formy zivota zatial co neveriaci chape smrt ako definitivny koniec. Za taky zachytny bod by sme mohli povazovat klinicku smrt. Do dnes je nevysvetlitelne ako ludia ktori boli niekolko minut mrtvy dokazali opisat co sa okolo ich tiel dialo.


Zemek   |   ip:95.102.58   |   2009-05-24  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi pekne prirovnania, hlavne s tym cislom Pí sa ti to podarilo. Gratulujem, pekny clanok. Ocividne mas triezvy pohlad na veci duchovna, co je velmi dolezita vec.


hades   |   ip:88.25.113   |   2009-05-25  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
Som to pisal tri hodiny a spriadal mysienky, A ty mi tu povies ze som to opisal. Z otazkov bytia som sa zaoberal pred dvaciatimi rokmi, a mi trvalo mozno 5 rokov, kym som to pustil z hlavy. Samozrejme ze som precital vtedy ohladom toho zopar knih. Tak najdi ten clanok kde som odial som to opisoval, zadaj do googlu, cele vety, on ti urcite vyskoci.


Ano   |   ip:213.181.1   |   2009-05-25  (05:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evolucia je nieco ine ako neprirodzena deformacia. Evolucia vychadzala z prirodzenych javou a preto deformacie neboli odlisne. Okrem toho mozeme na kazdom z nas vidiet rozdiel. Nie iba vedci, aj knazi sa medzi sebou hadaju a to popiera uzitok nabozenstva a poukazuje na jeho zbytocnost. Vedci tiez mozno este neprisli na podstatu, lebo maju len teorie tak isto ako vedci pred nimi. Oni totiz musia dokazovat a cirkev nemusi nic, lebo rozpravku vysvetlit nemusi nikto. Boh je energia ? Pride mi trapne hodnotit energiu ako spasitela a sudcu dobreho ci zleho. Trapne. Viera pohana len biznis postaveni na klamstve a manipulacii. Dvaja boxeri sa postavia do ringu s vierou, ale uplne inou ako mate na mysli vy. Z vierou toho, ze nebolo zbytocne trenovanie a to ma od slepej viery nabozenstva daleko. Clanok hodny 12 rocneho chlapca. Koli veriacim si mocny robia to co chcu, lebo slepo posluchaju a nemaju ziadnu odvahu vzdorovat. Keby existoval zbabelcov v nebi by asi nechcel.


mima   |   ip:217.119.1   |   2009-05-25  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Či je Boh energia, neviem. Jedno viem však isto, to všetko čo nás obklopuje je Jeho dielom, pred ktorým sa hlboko skláňam, pretože takú nádheru akou naša zem a aj človek v skutočnosti je mohla utvoriť len a len dokonalá Láska.
Zdravím, mima


Milan   |   ip:95.102.84   |   2009-05-25  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento článok je paškvil. Absolutna neznalosť základných vecí. Napr. v bibli sa píše niekolkokrát bol človek vyhubený, potopa, sodoma...tvoj citát " ani nas nechce zabiť..." MIMA: Zem je krásna, ale človek je na zemi absolutne nevhodný tvor. Ako by tu bolo pekne, keby neexistovalo ludstvo


kto   |   ip:87.197.10   |   2009-05-25  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce
"Je to pravda, co osvobozuje, nikoli vůle nebo úsilí... Pravda nemůže být objevena na cestě časem. Není věc k dosažení. Buď ji vidíte, nebo nevidíte, nemůžete ji vnímat postupně... Vidět znamená jednat... Mysl může jednat správně jen tehdy, je-li úplně osvobozena od všech idejí a veškeré víry... Bozi, mistři, zjevení mohou být. Pro člověka, který hledá pravdu, však nemají žádný význam. Stále jsou totiž jenom ve světě jevů..."
http://rapidshare.com/files/95091842/krishnamurti_revoluce.pdf
M.Repka: Nadsvetská cesta, Fenomén múdrosť
"Netreba sa pred absolútnom cítiť ako malý človiečik, ktorý sa na absolútno pozerá s otvorenou pusou. Treba sa do toho smelo a pokojne pustiť, pokojne vytrvať, nie je možné, aby sme nepochopili, čo vlastne sme. Za koho sa považujeme? Za telo? Za pocity? Za vnemy? Za myseľ? Všimli ste si, ako zarputilo sa považujeme za myseľ a za vedomie? Ja sa hýbem, Ja, to som Ja. To nie je len telo, to je vedomie, že Ja sa hýbem. A my sa práve za toto vedomie považujeme. Lenže nemáme pravdu. Nechali sme sa oklamať. Každú noc toto "naše" vedomie zanikne. A my sa predsa ráno zobudíme"
"Čo rozumejú vedci pod pojmom emocionálna inteligencia? Rozumejú pod tým taký stav mozgu, v ktorom vidí človek udalosti jasne aj v tých najjemnejších súvislostiach. Je to bezozvyškové, čiže dokonalé a pritom bezčasové poznanie v jedinom okamihu. Tým, ktorí boli schopní aspoň na okamih dosiahnuť stopercentnú emocionálnu inteligenciu, vďačíme za všetky geniálne vynálezy a poznatky... Ak takýto stav mozgu trvá dlhšie ako bezčasový okamih, človek sa ocitá v takzvanom prúdení. To znamená, že je schopný konať bez akejkoľvek námahy a dokonale. Stav prúdenia je známy najmä z výkonov športovcov a umelcov. V bežnom živote sa v ňom občas ocitajú špičkoví riadiaci pracovníci a špičkoví ľudia v smrteľnom nebezpečenstve. No a napokon, čo je alarmujúce, v stave prúdenia bežne "pracujú" v mierových časoch špičkoví zabijaci a vo vojnovom období špičkoví vojaci"
"Hlboká pravda sa nedá vyjadriť žiadnym, ani tým najmúdrejším výkladom, lebo skutočná pravda nemôže byť predmetom logických výkladov. Pochopiť sa dá len intuíciou, vnútorným zážitkom."
http://rapidshare.com/files/36745536/repka.rar


Filip   |   ip:87.197.27   |   2009-05-25  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor: Hoci s Tebou nesúhlasím v tom, čo (kto?) je Boh, musím pochváliť Tvoj postoj k cirkvi (inštitúcii) a k tolerancii. Mali by sme sa zaoberať dôležitejšími vecami ako vymýšľaním argumentov, ktoré nikam nevedú a potom k tomu napísať komentáre na 8 strán. Môžme sa hádať roky, môžme odsudzovať cirkev (či len ateisti, či spoločne :)), ale veriacim sa viera zobrať nedá a ateistov argumenty nepresvedčia.


Hades   |   ip:88.25.113   |   2009-05-25  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano
Su mnohe teorie. Mne sa tato zda celkom logiscka. Kto chce nech si veri na ufinoch. Ano ako od 12 rocneho chlapca, clanok som sa snazil napisat co najednoduksie, polopasticky, aby si aj ty pochopil. :D Ale s tym so ratal z takou "konstruktivnou" kritikou, lebo ako samozrejme, k jednemu dielu je hned 100 kritikov. Lebo je tazie nieco tvorit ako kritizovat.


Miso   |   ip:195.146.1   |   2009-05-25  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dalsí urák co sa snazí vyvolat dalsi debilnu diskusiu.
Hadka na tuto temu je naozaj nezmyelna,kazdy si ma právo verit vo svojej hlave comu chce.Ale nema nikto právo urazat druheho za jeho vieru,ci uz teistickú alebo ateisticku.Admin uvedom si to,Doterajsia diskusia ta mohla presvedcit ze su to debaty o nicom.Robia hanbu tejto stranke o ktorej si uz zacinam mysliet ze je na urovni Noveho casu.


Hades   |   ip:88.25.113   |   2009-05-25  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso
Hej aj ja hovorim, uz mi to slo na nervy tri dni citat o tom istom, ja som chcel skor aby sa uzmiernili. Lebo je to neriesitelna otazka. Asi to nevyslo. Sorry. Ludia sa nechcu udobrovat.


Miso   |   ip:195.146.1   |   2009-05-25  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hades ty si taky uj az to bolí. okot


pepanos   |   ip:195.91.56   |   2009-05-25  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konstatovanie, ze vsetko co okolo nas mozme poznat je energia, sa mi paci. Je to sice pohlad materialistu, ale jediny cloveku racionalne pochopitelny. S takymto zaverom spoznavania objektivity sa kludne da prezit zivot. Z pohladu nabozenstiev vsak existuje aj druha alternativa a sice ze existuje nieco mimo energie, nieco co energiu vytvorilo, ovlada ju ako celok - co je vseobecne oznacovane pojmom boh. Ak je druha alternativa pravdiva, je to kategoria, ktora cloveku nebude nikdy pochopitelna, nech sa jeho mozog vyvynie akokolvek. Preto takyto druhy pohlad na svet bude vzdy zdrojom spekulacii, hadok, roznych nabozenstiev a ideologistickych filozofii. Pre hlavnu ulohu ludstva v tomto svete, ktoru vidimi v tom, aby sa snazilo zachovat a skvalitnovat svoju existenciu, nie som presvedceny o tom, ze ludia by mali mrhat svojim potencialom na veci, ako je spoznavanie boha, bozskej lasky, ucenie a rozsirovanie nabozenstiev a pod. Toto by malo zostat cisto individualnou zalezitostou jednotlivca, kedze ako tu uz bolo pisane, clovek - jednotlivec nejaku vieru potrebuje a "najpohodlnejsia" mu je viera v boha. K prizivnictvu cirkvi sa teraz vyjadrovat nechcem.


Raziel   |   ip:85.237.14   |   2009-05-25  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je dobré ,že sú dva tábori opozícia a koalícia len tak je udržatelná rovnováha . Kto chce chodiť do kostola prosím kto nie nikto ho nenúti. Jedinou krivdou je, že platíme všetci, ale to je na zákonodárcoch . Som zvedavý ak by sa podarilo oddelit cirkev od štátu a bolo to tu už prezentované, kolko ludí sa zriekne svojej viery. Som z rodiny kde polovica silne vyznáva svoju vieru a polovica jej neverý a nažívame v pohode ,nikto nikoha nepresvieča o svojej pravde.


Karol   |   ip:78.98.107   |   2009-05-25  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DIABOL.


Piko   |   ip:78.99.139   |   2009-05-25  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  márna snaha,Hádes,polovica čitatelov nepremýslala ked to cítala,rovnako ako nepremýslali ked čítali bibliu..keby hej,dnes by sme o tom ani nemuseli diskutovat.


!!!!!   |   ip:91.127.17   |   2009-05-25  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  problém je Hades, že si si pod pojmom Boh predstavoval dedka sediaceho na oblaku, ktorý sa má starať o tvoje blaho. A preto si vieru stratil. Boh, ten skutočný, nezasahuje ľubovolne do svojho stvorenia. Kedysi stvoril nemenné zákony, ktoré sú dokonalými strážcami poriadku a každý nesúlad vyrovnávajú, bez ohľadu na jednotlivca, či celé prihlúple ľudstvo. Keď napr. človek zabije druhého človeka, to už je jedno akým spôsobom, ty si myslíš, že keby bol Boh, tak musí a môže tomu zabrániť, alebo vinníka ihneď potrestať. To je mylná predstava, ktorá spravidla končí stratou viery. Boh je väčší, ako si myslíš. Je to ZDROJ vyžarovania, ktoré nazývaš energiou. Ten zdroj tu bol od večnosti. Preto sa hovorí, že Boh je večný. Vesmír, so všetkým, čo obsahuje má svoj začiatok. Je súčasťou vyžarovania. Vesmír (vyžarovanie) nieje nekonečný. Je ohraničený a odvyslý od prísunu sily (energie) zo zdroja. Vyžarovanie však nie je Svetlo samo. "Energia", v kresťanskom názvoslový, spadá pod pojem "duch svätý". Je nám tu na Zemi daná k použitiu neutrálna základná sila. A je na nás, či ju použijeme na dobro alebo na zlo. Jediné, čo môže Boh robiť je to, že posiela poslov, ktorý varujú ľudí, že ak sa nezmenia k dobrému tak sa zničia. Ani Boh nemôže obísť svoje zákony, to by nešlo dokopy s jeho dokonalosťou. To by bol práve potom ten umelý Boh ľubovôle, ktorý môže všetko, keď chce, neexistujúci boh, akého prezentujú cirkvi a ktorého si právom aj Ty vo svojom vnútri spochybnil. Lepšie by však bolo, keby si sa snažil, skôr ako vyjadríš svoj názor, porozmýšľať nad tým čo Boh je a čo nieje. V toho čo nieje a ned ktorého existenciou sa tu zamýšlaš, aj tak nikto normálny neverí, veria v neho iba tí ľudia, ktorí nerozmýšľajú, v toho druhého veríš dúfam aj Ty. Minimálne vnímaš pôsobenie Jeho zákonov. Ak nie, tak si doplň vzdelanie, keď už si kladieš otázku "čo je Boh?". Je nezvratne dokázané, že vesmír bol naplánovaný nejakou vynikajúcou inteligenciou, ktorá vedela, ako veci zariadiť. Nie je teda dielom náhody. Pojmy ako čas, priestor, hmota, svetlo, atom, energia, zmysel života a pod., už dávno nie sú pre mnohých hádankou. Kto hľadá nájde. Vynikajúca literatúra je k dispozícii. Nieje treba tápať. Myslím, že nie si ateista, si iba neinformovaný. Veľa šťastia.

http://www.abdrushin.cz/ve-svetle-pravdy/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Oskar_Ernst_Bernhardt


Bôžik   |   ip:78.99.139   |   2009-05-25  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  !!!!! tieto pohanské teorie ktoré su zmesov teizmu a panteizmu čo si tu predniesol ako dokázené skutočnosti.Akým sposobom si sa k tomuto síce nelogickému a nezmyselnému ale zato úsmevnemu chápaniu dopracoval?
A: vymyslel si vlastnú teóriu.
B:Niekto iný si vymsyslel vlastnú teóriu a povedal ti ju.
Vopred dakujem za odpoved.


Valdo   |   ip:213.151.2   |   2009-05-25  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám taký dojem, že hoci tvrdíš, že si prečítal nejaké knihy, stále to nestačí. Dokopy som sa z toho článku len zasmial a pekne pobavil. Zjavne nemáš predstavu o čom je evolúcia, jej teoretické princípy, o čom je Biblia, alebo fyzika. Keby na to reagoval skutočný vedec zrušil by ťa ako toho 12 ročného chlapca. Viac sa nepokúšaj zmierovať nikoho lebo to aj tak nemá význam. Svet bol, je a bude rozdelený kým bude existovať dnešný systém. A my to určite nezmeníme. Môžeme diskutovať a hádať sa ale dosiahneme iba väčší rozkol.


Revolution Man   |   ip:217.31.32   |   2009-05-25  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekny clanok, jasne ,zretelne a pravdive. Kazdy veri v to co chce, a mozno ani jedna a ani druha strana nema pravdu to sa asi dozvieme ked zomrieme,(mozno ani potom nie.) Ale hovorit ze ja mam pravdu lebo som precital bibliu alebo ja neviem uz aku knihu, alebo ze boh neexistuje to nema opodstatnenie. Nikto z vas to nevie, tak uz nepresviecajte druhych ze to viete a ze vy mate pravdu. Ja verim v sam seba a citim svoju malickost v tomto svete ako kamienok na pusti. Vsetko plynie tak ako ma a nepomoze vam sa niekomu klanat a uctievat. Autor clanku ma uplnu pravdu ze dnes si uz vsetky nabozenstva zmanipulovane a komercne aj ked myslienka na zaciatku mohla byt dobra. Ale zase bezmyselne nasledovanie nejakej idey tiez nema zmysel. Ja sa snazim zit dobrym zivotom nikomu neublizovat a respektovat vsetko zive a ak ma Boh odmietne ze som nechodil do kostola alebo ze som neni krestan...tak takeho Boha radsej ani nechcem.
PS: Osobne si myslim,ze nieco vysie nad nami je, nieco zivelne,nejaka energia, ktoru ludia nazyvaju Bohom, ale myslim ze plynie s tymto svetom spolu s nami a ako som raz cital vsetci sme navzajom prepojeny a sucastou niecoho vacsieho takze aj mi sme akoby bohovia.


Aneza   |   ip:85.248.42   |   2009-05-25  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Blbost. Autor nechape pojmu evolucia a pretvara ho na svoj obraz. Evolucia pokracuje a ludia sa stale prisposobuju novemu druhu zivota. Necakaj, ze sa ti za 100 rokov zmenia prsty na blany ;-) energia ?

Preco to nazyvate boh, ked je to energia ? Ja to nazvem sucast evolucie. sami neviete co uznavate. Kazdy ma ineho boha. Ste smiesny. Vraj energia. Energia je energia. Boh je boh.


Ked sa potvrdila evolucia, cirkev povedala, ze ju sposobil boh. Ked evoluciu nezmyselne vyvraciate, uz ju nesposobil boh ? Dajte si to v tych hlavach doporiadku. Evoluciu neznicite. Mate to marne. Na veky sa bude ucit na skolach.


!!!!!   |   ip:91.127.17   |   2009-05-25  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Bôžik
Pýtaš sa ma na veci, na ktoré som už odpovedal. Na konci som napísal, "vynikajúca literatúra je k dispozícii", čo asi znamená, že som sa v tomto smere vzdelával. Panteismus, teismus a podobné veci mi nič nehovoria. Ak nie si schopný učiť sa, kvôli tomu, že si myslíš, že máš niečo lepšie, tak Ti neporadím. Drž sa toho čo máš, kým Ti to stačí. Raz príde doba, keď túžba po poznaní sa ohlási. Musí to prísť prirodzene. Do tej doby sa snaž nenazývať pohanstvom to čomu nerozumieš, pretože nechceš rozumieť.Bôžik   |   ip:78.99.139   |   2009-05-25  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo znamená že niekto si nieco vymyslel,napísal ,ty si to precítal-prebral(vzdelaval sa) a teraz kážes druhým aby aj oni sa vzdelávali-preberali.zial nie kazdeho osud je ucit sa myslienky druhych ,niekto musi byt aj taký co myslienky vytvorý aby sa ich iní ucit mohli.Ale neboj sa,raz príde doba, keď túžba po poznaní seba samého sa ohlási a potom mozno aj vlastný rozum...
btw.Pohanstvo,má presne definovaný význam,tak ak mu nerozumieš ,možes sa vzdelávat aj v slovníku pojmov,ale musí to príst prirodzene,tak zatial sa drž to ho čo máš,ak ti to stačí...


slaco   |   ip:213.151.2   |   2009-05-25  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  !!!!! vie ocom hovory a som rad, ze ludi co spoznavaju pravdu je viac.
A len dodam, ze nieje dolezite hovorit otom ako si predstavujeme Boha, alebo kto co precital, alebo kolko rokov sa tomu venuje, alebo kto je aky vzdelany v tejto problematike.
Dolezite je to ako tuna na Zemi zijeme!


Hades   |   ip:83.43.14.   |   2009-05-25  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechajte to tak, to je jedno. Nevyriesitelne. Ani ma to nejak netrapi ze to neviem. Ked sa raz zabijem na mojom chopper-u potom to zistim. Ale do tej doby by som si rad ponechal svoj nazor, ak dovolite.


slaco   |   ip:213.151.2   |   2009-05-25  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak krátký je lidský život. Existuje něco, co by nepodléhalo smrti, existuje něco věčného?

Kdyby existovala jen jediná barva, řekněme modrá, a všechno na světě bylo modré, pak by žádná modrá vlastně neexistovala. Aby mohla existovat modrá, musí existovat něco, co modré není.

A abychom si mohli uvědomit prchavost všeho, není nutné, aby existovalo něco trvalého? Jinými slovy, pokud by bylo všechno včetně vás dočasné, mohli byste si dočasnost vůbec uvědomit? Není uvědomění si přechodnosti všeho důkazem, že v sobě máte něco, co nepodléhá rozkladu?


http://www.poznanie.sk/knihy/ticho-promlouva.zip


Highlander   |   ip:78.99.139   |   2009-05-25  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prosím všetkých "Bohových ľudí" aby prestali svoje domnienky zmixované s pocitmi a myšlienkami o nepoznanom nazývať "PRAVDA" je to trápne.Ste deti za počítačom ovplyvnené názormi ľudí vo vašom dosahu,to je všetko.Slaco.tie múdre myšlienky sú stupídne,divím sa že ti taká slovná hračka stačí.Samozrejme že nepotrebuješ,niečo večné,stačí hocičo čo vydrží dlhsie ako ty.A hned si uvedomíš prchavost času.Napr.kanvica po mrtvej babke. Radšej už nechodite na tie náboženské stránky,lebo všetko čo ste sem priniesli je zatial na filozofický krúžok v družine na prvom stupni.a samozrejme že sú veci čo sú večné,zákon energie - a tým aj hmoty platí.neni o čom materiálny svet Rules!


Čego   |   ip:78.99.210   |   2009-05-25  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super článok! Je to proste bomba! Tí smradi využívajú ľudskú slabosť a preto pôjdu do pekiel :-)


Peto   |   ip:85.216.15   |   2009-05-25  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No aky je to demagog ten autor tohoto clanku, ze elektron sa zda bit na viacerych miestach naraz hahaha.
Pre pochopenie elektron je na viacerych miestach naraz, hmm to si necakal co? Doporucujem nastudovat Kvantovu teoriu po slovensky to tusim vidal a Pisut aj ked myslim ze sa stratis uz v obsahu. No a potom ti poviem ako urcit aj hmotnost elektronu. A tie zvasty kde sa snazis vysvetlovat relativitu: tak tam si asi pekne uletel na niecom co si niekde pocul ze:)


Lucius-svetlo,Lucifer-Svetlonos   |   ip:78.99.139   |   2009-05-25  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slaco,tí primitívni ludia co vymyslaju tie stupidity asi ani nevedia že farby neexistujú.
!!!!! hovoríš ako nejaký farár...inak povedané prázdne naučené vety bez myšlienky.Len sa pekne vzdelávajte a tlačte si do hláv tie nezmysli čo vás pedofili učia.Boh posiela poslov aby sme sa neznicili? ja asi skapem..ako koho?Však Boh nás vyhubý ked budeme vyznávat slobodný sex a vy tu písete také absurdity.Este ste nedali jednu myslienku a uz vobec nie svoju myslienku.Ach bože kolko rokov zabere evolúcii kým zabije aj toho posledného Boha...Sloboda je obmedzovat sa,láska je trestat a zastrasovat,spravodlivost je neferovost a pravda je vsetko co sa neda definovat ako pravda.Ta dáá. TEIZMUS!


MITHRA   |   ip:78.99.139   |   2009-05-25  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekná definícia,pravdivá :D.halvne treba nerozmýšlat! potom sa hned lahsie verí.


joplins   |   ip:78.156.20   |   2009-05-25  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucius svetlo, no namojdusu...este sme nedali ani jednu svoju myslienku. a co ked ani dat nechcem. ked som mal 20 myslel som si nieco , ze je to tak a dnes sa za to hanbim. a tak to slo kazdych 5 rokov. ty si fakt myslis, ze tie tvoje mysllienky su tvoje a su uplne koser???no nic, nevaaaadi. ja budem radsej prezentovat myslienky ktore su tu tisicrocia ako svoje ktore sa menia podla nalady a veku.


Hades   |   ip:81.39.185   |   2009-05-26  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peto
No ved je na viacerich miestach naraz, takto vznika hmota. A aj keby som bol jadrovy fyzik a ovladal tieto vecy dokonale, tu neslo o to opisat presne atom dopodrobna. Opravedln moje nedostatky torii reltaivity. Podotikam teorii, lebo ani to nevieme ci je pravdiva. Ale ty nam to tu tiez nechces nejak vysvetlit. A dalej ani nevyvracias ze vsetko to je len energia. Ani tvoj Pisut, ma nepresvedci ze vsetko je len enrgia.
Nebudem sa tu uz vobec vyjadrovat k nicomu pri tomto clanku. Nema to cenu maltit prazdnu slamu. Proste vela ludom tu ide len o provokacie, a ukazat sa kolko mudrosti sveta uz pojedli. A hlavne ci by si dovolili tie urazky aj zoci voci.
Adios Muchachos.


fungus   |   ip:85.216.13   |   2009-05-26  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autorovi článku: zaujímavé je, že väčšina vedcov bola/je veriacich (veria na vyššiu moc/silu/bytost (nie na fúzateho/bradateho dedka sediaceho na oblaku :-) )). A článok sa odvoláva na vedu..... "Nie je to mierne" paradoxné? Áno, niektorí ľudia využívajú všetko možné okolo seba na to, aby ovládli ostatných.... ale to je problém tích ľudí. Vedci viac ako bežní ľudia chápu nepochopiteľnosť "vesmíru", či čo to je...


FAKTY   |   ip:95.102.24   |   2009-05-26  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fungus,tvoje tvrdenie o vedcoch dokáž.Stavím sa že by si to nedokázal,lebo to je to čo cirkev tvrdí už storočia ako každý vedec verí v Boha.A to je lož.Ateizmus vznikol až na konci 18. storočia.Každý kto by o sebe povedal že je neverec,by bol odsúdený spoločnostou a v niektorých obdobiach aj autoritami-na smrť.A už vobec nikto z nich by nemohol študovat,kedže každú skolu zakladli cirkvi aby mali podkontrolov inteligenciu.Od kedy existuje ateimus a demokracia,drvivá vacsina vedcov sú agnostici a ateisti.Pozri sa na držitelov Nobelovej ceny, a združenia akademokou a vedcov.všade sú ateisti vo vacsine,taktiez u ludi z vysokým IQ je priama úmernost medzi pravdepodobnostou že su ateisti.Ale to vám cirkev nehovorí.A to JOPLINS ,presne tak radšej prezentuj myšlienky kt. tu sú už tisíce rokov,najlepšie tak z doby kamennej,ale aj tie z bronzovej sú super!
http://freethoughtpedia.com/wiki/Scientists_and_atheism

pepannos   |   ip:195.91.56   |   2009-05-26  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem preco vzdy taketo diskusie upadnu do hadok. Ved ide len o prejav svojho nazoru, vyjadrenie svojho vlastneho myslenia. Nech ma pravdu jedna, alebo druha strana, je to uplne jedno. Aj tak kazdy z nas zomrie, cas sa nezastavi, voda neprestane tiect.... na nasom zivote sa nezmeni nic. Vazeni, ked chcem diskutovat, musim aj pocuvat a nie len presviedcat, alebo ako je u mnohych zvykom utocit a nadavt. Uvedomte si, ze pri "nekonecnosti" sveta, alebo boha, nikdy nespozname vsetko a kazda vysvetlena otazka otvori dalsich 10 nevysvetlenych, o ktorych sme dovtedy ani netusili.


ANONYM   |   ip:78.99.89.   |   2009-05-29  (01:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nech si cirkev financuju veriaci dobrovolne a nie stat z dani vsetkych


matus   |   ip:78.99.117   |   2009-05-30  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ma pravdu boch je len pre slabych jedincov


matus   |   ip:78.99.117   |   2009-05-30  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sorry boh,ale je to jedno aj tak ci boch alebo boh


Zihos   |   ip:78.98.21.   |   2009-05-30  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som veriaci Prečo som veriaci? -bez komentara!
Prečo nie som radsej ateista?- -bez komentara!
...to co vam chcem povedat vsetkym bez ohladu na ktorej ste trane je,ze vsetci HLADAME odpovede. A to samo o sebe hovori ze nie sme nahodnou hrackou v rukach kohokolveko alebo kohocolvek.Mame ciel...nejaky... Zistujeme co je pravda...(teda ak sa nad tym zamyslame seriozne)

Ak zistim co je pravda, teraz nemyslim taku tu ciastkovu (fragmentovanu) pretoze celu sa nikdy nedozviem (myslim ze na tu mi nebude stacit ani cela kapacita mozgu, moj nazor)

Co s tym urobim:
1. Budem presviedcat vsetkych o svojom postoji, za kazdu cenu?...
2. Budem sa tverit ze ma svet okolo nezaujima nech si kazdy robi co chce a nech sa stara iba oseba?
3. Budem chodit po svete s otvorenymi ocami a usami a snazit sa pochopit preco zijem,este dnes, v tejto chvili. Preco pisem tieto slova... robim toto... robim ono... ,hladat tak znamenia ktore mi pomozu pochopit preco?...
Napada ma uz len jedno, aby som vedel kadial sa dostanem do Kosic musim najprv vediet ze Kosice existuju...
...ak chcem zistit pravdu musim vediet ze existuje...
Prijemne hladanie, celozivotne....


gavrik   |   ip:217.170.9   |   2009-05-30  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VÁM všem diskutujícím vaše příspěvky jsou unikátní . Jsou takové ,protože je různá míra uvědomění v každém z nás a každý jsme část jednoho celku tzn. nějakým způsobem reagujeme na to co nás (zaujme , rozčílí atd.. Prosím Vás přečtěte si knihy ze serie : Zvonící Cedry Ruska . Mohl bych říct kniha jak kniha . Ale vlastní zážitky mně přesvědčili .Dle mnou poznaného je v těchto knihách nejvíc vysvětlujícího a skutečně prožitého tzn. pravdivého . Je mnoho knih které mají jak říká :učitel, zrnko pravdy . Stejně i Vaše názory obsahují ( mimo dalších.... )část pravdy .Když se mně někdo zeptá jestli věřím v Boha ? Odpovím , že ne . Protože mohu věřit v něco co jsem neviděl na co jsem si nesáhl atd..... ale pokud jsem viděl sáhl atd.... PROSTĚ PROŽIL TAK VÍM a né jenom věřím .Dovolte svému OTCI MATCE BoŽÍm i když k Vám mluví aby byli také slyšeni,a budete vědět .
P.S. držím se zásady důvěřuj ale prověřuj. A není mistr ten , který má mnoho věřících ,ale ten , který z věřících dělá BOHY mějte se krásně


reno   |   ip:91.127.12   |   2009-05-31  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na boha sa spoliehat neda!ako si zivot zariadite taki ho budete mat nic vam nespadne do huby same od seba iba tak hovno!


Alfi   |   ip:195.91.79   |   2009-06-01  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektorí veriaci sú neznesiteľne netolerantní. Oni musia mať pravdu, lebo si myslia, že ju majú od Boha, jeho...


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2009-06-04  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne taketo clanky a diskusie k tomu pripadaju dost absurdne navyse ak doticny ma vazne rezervy v emocionalnom kvocionte.Mat nepreberne mnozstvo poznatkov v hlave a merat nimi pojem ktoreho dosah ani sam netusi je ako merat laserovym dialkomerom galaxiu na prahu vyditelneho,to je este slaby priklad.Zaujimalo by ma ci autor prispevku ma aspon kusok miesta z kapacity svojho mozgu otvoreneho k novym informaciam. Mne nevadi ked su taketo otazky nadhodene,ale vadi mi ked pytajuci ma uz dopredu pripravene vychytrale odpovede, ako keby mudrost tohoto sveta bolo to jedine co hybe svetom.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2009-06-05  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veriacim: Verte!!! Neveriacim: Neverte!!! Aj tak to máme všetci zajedno!!!


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2009-06-05  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepáčte mi môj nihilizmus!!!!


Marcos001   |   ip:213.151.2   |   2009-06-05  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zajedno to mame ked je vsetko v pohode.Ked vsak pridu krizove stavy vtedy sa ukaze,kto sme a co nas drzi v zivote.


aaaa   |   ip:90.176.22   |   2009-06-20  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Článek a následná diskuze mi připoměla tuto pasáž z dopisu Pavla římským křesťanům:
"Boží zloba se totiž zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti
a nespravedlnosti lidí, kteří nespravedlivě potlačují pravdu,
protože co může být o Bohu poznáno, je mezi nimi zjevné,
neboť jim to Bůh učinil zjevným. Jeho neviditelné vlastnosti
jsou totiž jasně patrné od stvoření světa, protože je lze pochopit
z učiněných věcí, dokonce i jeho věčnou moc a Božství, takže
jsou neomluvitelní, protože sice znali Boha, ale neoslavovali
ho jako Boha ani mu neděkovali, ale stali se tupými ve svém uvažování
a jejich neinteligentní srdce se zatmělo. Ačkoli tvrdili, že
jsou moudří, stali se pošetilými a slávu neporušitelného
Boha proměnili v něco podobného obrazu porušitelného člověka
a ptáků a čtvernožců a lezoucích tvorů."


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-23  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :(

to co tu citam hadam nemyslis vazne....

ale nazor neberiem od toho ja niesom...

k tej energii a hmote...


energia je energia a hmota je hmota...

cirkev nieje boh... viera v akokolvek cirkev neznamena vieru v BOHA.


---

dufam ze coskoro mi vynde nova kniha a ak mi das na seba kontakt poslem ti ju. zadarmo... pretoze ma tvoj clanok zaujal :)

nie moc v dobrom, ale myslenie sa ceni :)


Jan S.   |   ip:92.245.8.   |   2009-07-30  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KED BUDES STARY A NEVLADNY POTOM SI SPOMENES NA BOHA A NA SVOJ BEZDUCHY MODERNY CLANOK.MARNOST NAD MARNOST TO SI POVIES !!!
firex   |   ip:84.72.14.   |   2009-08-30  (02:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  koksooooo, jaky ulet...
kedy uz ludia prestanu polemizovat o bohu a opytaju sa co mozem urobit ja aby bolo na svete krajsie?


stano   |   ip:80.87.209   |   2009-10-03  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja to teraz osobne chápem tak, že tak ako tu žijú rôzne divoké satanské zvieratá, tak tu prebývajú aj divoké satanské rádioaktívne látky kamene. a asi žiaden človek nemá odolné toto proti tomuto zlu, ak sa dostane do jeho blízkosti.


dopamin   |   ip:195.91.79   |   2009-10-09  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koňečne tu niekto zafilozofoval ako ja a dosť maš podobne myšlienky ako ja a velmy dobre to chapeš.ja to chapem tak ako to vravel Bill Hicks je to len jazda žiadny strach lebo snim sa nikam nedostanete pokial mate vieru a isť si za svojim.aj tak je realita iba iluziou a dojdeme nato až po smrti strach nas brzdi v nimani a tvoreni reality a to vie každy kto vas chce neako ovladať skrz vaš strach nechce aby ste seba a svoju mysel oslobodily.


dopamin   |   ip:195.91.79   |   2009-10-09  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A poprosim vas prestante už stym dobrom a zlom jeto iba vymysel našej hlavy alebo tych ktory vas chcu riadiť a ovladať chcem tu vidieť niekoho kto my urobi čiaru medzi tym čo je dobre a tym čo je zle strašne rad by som niečo take videl alebo pochopil :))))))


ANONYM   |   ip:88.102.21   |   2009-10-16  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  záleží především na tom jak se člověk chová-zlo plodí zlo a dobro plo....


Mellie . xomefufi96   |   ip:188.121.1   |   2013-04-01  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, súhlasím s tebou. Keď človek urobí nejakú akciu, od ostatných sa mu dostane ich reakcia (kto nechápe, je debil...) :D Je to na vás, ako sa budete teda správať. Mayovia tvrdia, že všetko je tvorené z vĺn. Ak má človek zlú náladu, tak ju šíri okolo seba a jeho okolie je rovnako pochmúrne naladené. Mali by sme skúsiť meniť svet okolo seba a nie mlieť tu naprázdno o takýchto blbostiach ... :)))diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Cesta do duše človeka: Úvod


2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč. Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali. Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte: ...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě

Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Päť Tibeťanov

Budú tu doma?

Horror měsíce: Dobrou chuť!

95 percent všetkých ľudí sú stádové zvieratá

19 minút....

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Aj OĽaNO sklamalo.

Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.43 s