23. August 2019
    
Čo je to duša? - Dolezite.sk

Čo je to duša?


  2011-07-10  (15:39)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo je to duša?

V tom najzákladnejšom členení si môžeme stvorenie rozdeliť na dve časti – na časť hmotnú a časť duchovnú. Časť hmotnú treba však ešte rozdeliť na jemnohmotnosť a hrubohmotnosť.


Stvorenie:


Duchovná časť


Hmotná časť – jemnohmotnosť

hrubohmotnosť


Hrubohmotnosť je úroveň stvorenia, v ktorej žijeme práve v tejto chvíli a jemnohmotnosť je úroveň stvorenia, do ktorej odchádzame po našej pozemskej smrti.


Náš pôvod, naša najvnútornejšia podstata a jadro našej bytosti však pochádza z duchovnej časti stvorenia, čiže z duchovnej ríše. Tam sme sa kedysi dávno nachádzali ako nevedomé duchovné zárodky, prejavujúce túžbu po sebauvedomení.


Aby sme ale mohli dospieť v zrelé duchovné osobnosti, schopné plnohodnotného života v duchovnej ríši, bolo nám umožnené ponoriť sa do hmotnosti. Život v hmotnosti je totiž pre nevedomý duchovný zárodok akousi školou, v ktorej má postupne dozrieť k už spomínanej zrelosti.


Na vlastnú žiadosť sa teda duchovný zárodok ponoril do hmotného sveta, avšak spočiatku iba do jemnohmotnosti, ktorá je duchovnej časti stvorenia bližšie. Aby sa tu mohol plne prejavovať a pôsobiť, prijal na seba jemnohmotný plášť, čiže jemnohmotné telo. Potom však nasledovala jeho cesta až do hmotnosti a aby aj v nej mohol plne pôsobiť nasledoval ďalší, hrubohmotný plášť, teda naše pozemské telo.


Je to presne ako pri ruských matrioškách. Sú to figúrky – bábiky, skryté jedna v druhej. Základ tvorí tá úplne najmenšia, ktorá je skrytá vo väčšej a tá väčšia v ešte väčšej. Najmenšia bábika predstavuje naše vnútorné – duchovné jadro, väčšia naše jemnohmotné telo – náš jemnohmotný obal, ktorý nazývame dušou a najväčšia, vonkajšia a najvrchnejšia matrioška predstavuje náš najhutnejší obal, čiže fyzické telo.


Takže z pohľadu z hora nadol tu máme ducha, dušu a telo. Tieto zodpovedajú trom úrovniam stvorenia: duchovnej, jemnohmotnej a hrubohmotnej.


Z nášho ľudského pohľadu, čiže z pohľadu zdola nahor to znamená, že ak zomrieme, iba jednoducho odložíme náš hrubohmotný obal, čiže našu najvrchnejšiu matriošku a staneme sa dušou, žijúcou v jemnohmotnosti, ktorá v sebe ešte nesie duchovné jadro.


Takto sa teda človek rodí a zomiera, čiže strieda jemnohmotnosť s hrubohmotnosťou, čím však postupne dozrieva jeho duchovné jadro až sa napokon stane, že toto jadro – naša duchovná osobnosť je už natoľko zrelá, že okrem hrubohmotného obalu, čiže fyzického tela bude môcť napokon odložiť i telo jemnohmotné – náš duševný obal a vstúpiť do svojej domoviny – do duchovnej ríše ako plne zrelá duchovná osobnosť.


Na tejto zemi teda nežijeme iba raz, ale vraciame sa na ňu dovtedy, kým plne duchovne nedozrejeme. Dovtedy sa nachádzame stále v hmotnosti, prechádzajúc z jej jemnohmotnej časti do hrubohmotnej a zase naopak. Raz teda žijeme ako ľudia na zemi a raz ako duše na takzvanom druhom svete.


Tento vyučovací proces, alebo proces dozrievania však nie je nekonečný. Je ohraničený časovým rozmedzím trvania hmotnosti, pretože všetko hmotné podlieha nevyhnutnému vzniku a zániku. A to nie len naše fyzické telo, ale aj naša planéta, ktorá ako kedysi dávno vznikla, tak aj postupne zanikne. Procesu vzniku a zániku je však podrobená úplne celá hmotnosť, čiže i jemnohmotné úrovne, v ktorých žijú ľudské duše po fyzickej smrti.


Čas príchodu nevyhnutného rozkladu všetkého hmotného teda určuje čas trvania školy života, v ktorej máme duchovne dozrieť tak, aby sme boli schopní napokon odložiť i naše jemnohmotné telo skôr, ako začne spomínaný nevyhnutný hmotný rozkladný proces. Človek sa jednoducho musí dostať včas z dosahu všetkého hmotného do bezpečia svojej domoviny – duchovnej ríše. Ak to totiž nestihne a jeho duchovné jadro nebude dosť zrelé na to, aby okrem tela hrubohmotného mohlo odložiť i telo jemnohmotné, potom bude musieť byť strhnutý do rozkladu všetkého hmotného, v ktorom bude zničená jeho doposiaľ ešte nezrelá osobnosť – jeho dlhým vývojom v hmotnosti nadobudnuté ja. Je to najstrašnejšie, čo sa vôbec môže človeku prihodiť. Je to takzvané večné zatratenie!


Avšak nakoľko duchovné jadro v nás je večné a nezničiteľné, pretože pochádza z duchovnej ríše, po veľmi bolestivom procese rozkladu dovtedy nadobudnutej, avšak nedostatočne zrelej osobnosti sa vznesie naspäť ako nevedomý duchovný zárodok tam, odkiaľ kedysi dávno vyšlo. Na a potom, po nesmierne dlhej dobe, keď sa hmotný svet po predchádzajúcom rozklade začne opäť nanovo formovať a vznikať, potom sa tento duchovný zárodok môže opäť vnoriť do hmotnosti a pokúsiť sa dospieť k plnej duchovnej zrelosti, ktorá mu umožní včas odložiť všetky hmotné obaly a vstúpiť do plnohodnotného a večného života v duchovnej ríši.


Do duchovnej ríše, z ktorej sme kedysi ako nevedomé duchovné zárodky vstúpili do hmotnosti sa teda môžeme vrátiť dvojakým spôsobom. Buď ako víťazi, alebo ako porazení. Buď ako zrelé duchovné osobnosti, alebo ako nezrelé duchovné zárodky, ktoré neuspeli v škole hmotnosti a nestihli včas ukončiť svoj vývoj. To je však potom sprevádzané nesmiernym utrpením súvisiacim s nevyhnutným rozkladom všetkého hmotného, do ktorého bude musieť byť takáto nezrelá osobnosť spolu strhnutá.


No a na celkom na záver bude určite vhodné povedať si, čo je onou učebnou látkou, ktorú sa má človek v hmotnosti naučiť. Lepšie povedané, podľa ktorej sa má naučiť žiť.


Ide o poznanie Zákonov stvorenia a život súlade s nimi. Ide o poznanie Vôle Najvyššieho a život podľa nej. Aká je táto Vôľa a aké sú tieto Zákony, o tom nám už kedysi dávno hovoril Kristus. Jeho slová však nestačí iba poznať, ale treba podľa nich aj žiť. Žiť tak, že nám to prejde do krvi a stane sa to súčasťou nášho myslenia. Jedine takýmto spôsobom môžeme potom správne dozrievať a napokon aj včas ukončiť vlastný duchovný vývoj.


A toho času na to, aby sme sa stali schopnými odložiť nie len svoje hrubohmotné telo, ale aj svoje telo jemnohmotné nám už žiaľ v dnešnej dobe nezostáva až tak veľa. Skôr naopak! Je ho už málo! Tak málo, že neodbytne vyvstáva veľká otázka, koľko ľudí to vôbec ešte stihne.


http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.

 


Milan Šupa
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-07-11  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo je to duša? Imaginárny výmysel bludárov, prostredníctvom ktorého cirkevná organizácia
udržiava nevedomých ľudí v strachu a umožňuje vyťahovať od zmagorených ovečiek aj posledné peniažky
vo forme odpustkov, ako protihodnotu spasenia. Po pojmoch ako drevená modla a kniha ovcí je to ďalšie základné slovo
tmárov potrebné k ovládaniu stáda.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-11  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemonium to co pises je blud
si opak krestanov
:)

jeden tu ide mutit hlavu o panovi ktoremu sa treba slepo klanat
a druhy je zas presvedceny len o materialne :)))

ak nieco nevies logicky vysetlit a pochopit , este to neznamena ze to tak nie je
problem moze byt aj na tvojej strane
uv ziarenie tiez nevidis a predsa existujeachtx   |   ip:92.245.8.   |   2011-07-11  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Takže z pohľadu z hora nadol tu máme ducha, dušu a telo. Tieto zodpovedajú trom úrovniam stvorenia: duchovnej, jemnohmotnej a hrubohmotnej."

čo je duša? Je to psychika. Telo - materiálna, psychika - polomateriálna(jemnohmotná). Duch - duchovná.


duševná choroba = psychická choroba = choroba vedomia

Jednoducho táto článok patrí k chybnej učeni.


gogy   |   ip:213.151.2   |   2011-07-11  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím si, že duch veľmi dobre vie ako sa dostať späť ku zdroju. Duch sa nepotrebuje nič učiť, nič zlepšovať. To človek a teda jeho myseľ a telo sú stále proti duchu. Duch chce vyjadrovať lásku, ktorá je jeho podstatou, ale myseľ mu v tom bráni myšlienkami typu: Čo ak mi ten druhý neopätuje lásku? Čo ak ma za to, že poviem čo cíti vysmeje? A keď mi povie, že aj on/ona mňa ľúbi, prichádza ďalšia myšlienka, čo ak ho stratím, alebo sklamem?
Všetko to ide z mysle, to myseľ je nedokonalá, nie duch. Preto ak opustíme tento materiálny svet a teda naše telo. Vtedy prichádza na rad duch (konečne).
Život teda nie je školou, ako byť lepší a dostať sa tam odkiaľ sme prišli. Život tu je na to aby sme si uvedomili to čím sme vo vzťahu k sebe samému, k druhým a ku zdroju nášho života.


jana   |   ip:217.75.64   |   2011-07-11  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V koľkom tele teda žijem? A do koľkých ešte moja duša vstúpi?
To sú riadne hlúposti.

"50%
mínus plus
Čo je to duša? Imaginárny výmysel bludárov, prostredníctvom ktorého cirkevná organizácia
udržiava nevedomých ľudí v strachu a umožňuje vyťahovať od zmagorených ovečiek aj posledné peniažky
vo forme odpustkov, ako protihodnotu spasenia. Po pojmoch ako drevená modla a kniha ovcí je to ďalšie základné slovo
tmárov potrebné k ovládaniu stáda."

Hlupák si a hlupákom ostaneš. Odpustky už dávno nefungujú na báze "zaplať a máš odpustené". Akosi si ostal v tele zo stredoveku a nejakou tou náhodou prežívaš aj v bezzubej demokracii 21.storočia.
lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-11  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem ako u krestanov
ale u slovanov je dusa toto
http://www.vedy.sk/sk/hladanie_pravdy.php#dusa

jani ak chces vediet kolko mas teda tiel tak zas tu
http://vedy.sk/sk/vedy.php#tela_obalky
Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-07-11  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by som privrel obe oči a čisto teoreticky pripustil prevtelenie, tak by to bolo určite do mačky. Ale kostolní bludári zas tvrdia, že vraj tú... ehm... dušu (smiech), zvieratá nemajú. Takže, zase pre mňa nič.


Zaujimave   |   ip:178.41.82   |   2011-07-11  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duša je tá vec ktorá hýbe hmotou :D


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-11  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium to je tvrdenie krestanov

Slovanska nauka tvrdi ze dusu maju aj zvierata
Vsetko zive !


robo   |   ip:78.141.74   |   2011-07-11  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niektorí zrejme popierajú že majú svoje pocity. to je to ked sa tesis trapis... to je nehmohtné alebo astralita. ale predpokladam ze taky chuck noris dokaze chytit aj toto pevne do ruk a preto to pre neho nieje nehmotne.
alebo ak sa nechtiac porezes,(samozrejme teraz nehovorim o tích dokonalých ludoch, ktorí svoj povod odvodzuju od zvierat a náhod)citis bolest to je fyzicke telo. ale verim tomu ze to može byť aj blud pretoze je nas tu vela takych ktorí necita bolest,svedomie, iba kroky pocuju. ako im odchadza rozum 8)
a dusa? tak to je uz sila. ako niekto moze verit na dajaku dusu. ccc. sak ja som ja, cim ma otec urobil tym som aj ostal. to jakeby dakto veril na vietor, nikto ho nevidel. to len konare si tak tancuju bo si piskam.
Pokoj s Vami... už nefetujte televizor.


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-11  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium -prečo do mačky?


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-07-11  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď už som toľko venoval útulkom pre opustené mačky...


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-11  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...aha...


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-11  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a Pandemonium...ešte otázka...prečo si myslíš že sme stádo a nevidíme?....


Neviem   |   ip:80.87.210   |   2011-07-11  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dristy dristy, nemaju krestania vlastne weby aby sa tam navzajom otravovali takymito chorymi vyplodmi? nik tu na to nie je zvedavy...


Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-11  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem...nestresuj...iba sa vyjadrujú k téme...


Peet   |   ip:195.146.1   |   2011-07-11  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Monroe Institute v USA - funguje už od 1930, stále financovaný, zaoberá sa mimotelovými schopnosťami (cestovanie duší ap.), prečo je asi furt financovaný ?? ..
Oi - dokázal termokamerami, že po smrti duša opúšťa telo a chvíľu sa drží v miestnosti zomrelého, potom mizne. Potvrdzuje to fyz. zákon zachovania energie ...
A údaje ?? - zhabané armádou USA :-))) ...


Stonoh   |   ip:178.40.24   |   2011-07-11  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem: na krestanskom webe by ich z takeho clanku porazilo :D

Ludia casto vidia v tychto veciach hlbsich hned nejake nabozenstvo, cizrkev,slepu vieru...sup s tym do skatulky - to citat nebudem ved to je blbost..a este sup tam komentarik ako tym pohrdam.

Mna vychovavali ku katolikom ale to sa mi nikdy nepacilo, hm, ved to je nejake cudne, obmedzene, tak ja asi budem neveriaci, hmm, to niee, musi predsa byt nieco sirsie, ja to citim, nie taketo ze spravis to a to tak to a to, a toto je takto lebo je, musi byt nieco ako fyzikalne zakony ktorym to samo podlieha, a aj je..:)Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-11  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noo, chybaju nejake dôkazy že je to prave tak ako autor píše. Lebo s dušou to môže byť všelijako, keď je nehmotna potom môžme výjsť s hocijakou teóriou o duši.. Trebárs že duša je síce nehmotná ale je prejavom vysoko organizovanej hmoty a to čo tú hmotu organizuje do toho prejavu je práve tá duša no a teda duša je s hmotou vzájomne previazaná. Bez organizovanej hmoty nie je duša a bez duše nie je hmota organizovaná.. A duša sa vyvíja zo zárodkom v maternici už od počatia. Po smrti hmotného tela duša zaniká.

A duch ten neexistuje, je to blud. Duch a duša je totiž to isté iba si to niekto vymyslel že je aj duch aj duša, veď dokážte že je aj duch keď je nehmotný. Nestačí Vám smrteľná duša ?


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-12  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista, a vy nie ste zmätkár?

Je naozaj zaujímavé, že čo všetko tu niektorí jedinci sú schopní napísať o duši, či už zvieracej alebo ľudskej, pritom žiadne vysvetlenie väčšinou, len prázdne a nič hovoriace táranie, bez skutočného poznatku o tom.

A lenlen, čo je tvrdenie kresťanov? Viete vôbec kto je kresťan? Viete vôbec rozlíšiť také pojmy cirkev a kresťanstvo? Asi nie, lebo vaše vyjadrenia tomu sú jasným dôkazom proti vám.

A len tak mimochodom, ako je mi dobré známe, tak aj sám Ján Pavol II. povedal, že zviera ma dušu, čo je posun aj tam...


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-12  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven ospravedlnujem sa
pomiesal som jablcka s hruskami
na miesto krestania malo byt RKC

Jan Pavol II je tvorcom RKC ucenia ?
trosku mi to prosim objasni
cokovek co plasne papez je pravda ?
ci doteraz ju nemali a Janko im ju nainstaloval ?


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-07-12  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen, Ján Pavol II. len priznal, že aj zviera ma dušu, čo je v tom také nepochopiteľné pre vás?

A nepodsúvajte mi slová, že čokoľvek povie pápež, že je už pravda! Mojím pápežom istotne nie je, ale pokiaľ niečo niekto prizná, a úprimne, tak si to vážim a cením, lebo niečo pochopil, čo sa ešte donedávna v istých kruhoch popieralo, to bolo zmyslom môjho poukazu na Jána Pavla II.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-12  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista Ty si tu nádherne poprel večný život.. :-))


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-12  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven , prepac berem spat


Duch   |   ip:195.210.2   |   2011-07-12  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duch a duša je jedno, duša smrteľná, tak dajte nám dôkazy, aby sme uverili. A načo, veď dôkazy by vás aj tak nepresvedčili, že je to tak, keď dokonca toho ducha v sebe necítite.

Veru, tu je to ako v zábavnom kabarete, dajte ešte niečo, nech sa môžem opäť zasmiať, Steve a spol. s.r.o.


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve, v Biblii je vyše 5000 textov o večnom živote. Niektoré ti dám do pozornosti, aby si si nevymýšľal:

Lukáš 10:25 Hľa, nejaký muž zbehlý v Zákone vstal, aby ho vyskúšal, a povedal: „Učiteľ, čo mám urobiť, aby som zdedil večný život?“ 26 Riekol mu: „Čo je napísané v Zákone? Ako čítaš?“ 27 Odpovedal mu a riekol: „‚Budeš milovať Jehovu, svojho Boha, celým svojím srdcom a celou svojou dušou a celou svojou silou a celou svojou mysľou‘ a ‚svojho blížneho ako sám seba.‘“ 28 Riekol mu: „Správne si odpovedal; stále to rob a získaš život.“

Ján 3:16 Lebo tak veľmi Boh miloval svet, že dal svojho jednosplodeného Syna, aby nikto, kto v neho prejavuje vieru, nebol zničený, ale mal večný život. 17 Veď Boh neposlal svojho Syna do sveta, aby ho súdil, ale aby bol svet zachránený prostredníctvom neho36 Kto prejavuje vieru v Syna, má večný život; kto neposlúcha Syna, neuvidí život, ale Boží hnev zostáva na ňom.

Rimanom 4:18 Teda ako jedným priestupkom došlo k odsúdeniu ľudí každého druhu, tak aj jedným skutkom ospravedlnenia sú ľudia každého druhu vyhlásení za spravodlivých pre život. 19 Lebo ako sa neposlušnosťou jedného človeka stali mnohí hriešnikmi, tak sa aj poslušnosťou jedného stanú mnohí spravodlivými. 20 Preto prišiel Zákon, aby sa rozmnožili priestupky. Kde sa však rozhojnil hriech, tam sa ešte viac rozhojnila nezaslúžená láskavosť. 21 Načo? Aby tak, ako vládol hriech spolu so smrťou ako kráľ, vládla tiež nezaslúžená láskavosť ako kráľ spravodlivosťou s vyhliadkou na večný život prostredníctvom Ježiša Krista, nášho Pána.

Rimanom 6:21 Teda aké bolo ovocie, ktoré ste vtedy z toho mali? To, za čo sa teraz hanbíte. Pretože koniec toho je smrť. 22 Teraz však, keď ste boli oslobodení od hriechu a stali ste sa otrokmi Boha, máte svoje ovocie vo svätosti a nakoniec večný život. 23 Lebo mzda, ktorú platí hriech, je smrť, ale dar, ktorý dáva Boh, je večný život prostredníctvom Ježiša Krista, nášho Pána.

Galaťanom 6:7 Nedajte sa zviesť: Bohu sa nemožno posmievať. Veď čokoľvek človek rozsieva, to bude aj žať; 8 lebo kto rozsieva s ohľadom na svoje telo, zožne od svojho tela porušenosť, ale kto rozsieva s ohľadom na ducha, zožne od ducha večný život. 9 Nevzdávajme sa teda v konaní toho, čo je znamenité, lebo v patričnom čase budeme žať, ak neochabneme

Skutky 17:29 Teda keď sme Božím potomstvom, nemali by sme si predstavovať, že Božská bytosť je ako zlato, striebro alebo kameň, ako výtvor ľudského umenia a vynachádzavosti. 30 Boh síce prehliadol časy takejto nevedomosti, ale teraz hovorí ľudstvu, že majú všetci všade robiť pokánie. 31 Lebo určil deň, v ktorom chce súdiť obývanú zem v spravodlivosti mužom, ktorého ustanovil, a zaobstaral záruku všetkým tým, že ho vzkriesil z mŕtvych.“
Zjavenie 20:4 A videl som tróny a boli [tam] tí, ktorí sa na ne posadili, a dostali moc súdiť. Áno, videl som duše popravených sekerou pre svedectvo, ktoré vydávali o Ježišovi, a preto, že hovorili o Bohu, a tých, ktorí neuctievali ani divé zviera, ani jeho obraz a neprijali znak na čelo ani na ruku. A ožili a vládli s Kristom ako králi tisíc rokov. 5 (Zostávajúci mŕtvi neožili, dokiaľ sa neskončilo tisíc rokov.) To je prvé vzkriesenie. 6 Šťastný a svätý je každý, kto má podiel na prvom vzkriesení; nad tými druhá smrť nemá právomoc, ale budú kňazmi Boha a Krista a budú s ním vládnuť ako králi tisíc rokov.
Zjavenie 21:3 Nato som počul silný hlas hovoriť z trónu: „Hľa, Boží stan je s ľudstvom a bude bývať s nimi a oni budú jeho ľudom. A sám Boh bude s nimi. 4 A zotrie im každú slzu z očí a smrti už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti. Predošlé veci sa pominuli.“
5 A Ten, ktorý sedel na tróne, povedal: „Hľa, robím všetky veci nové.“ A hovorí: „Píš, lebo tieto slová sú verné a pravdivé.“ 6 A povedal mi: „Stali sa! Ja som Alfa a Omega, začiatok a koniec. Každému smädnému dám zadarmo z prameňa vody života. 7 Každý, kto zvíťazí, zdedí tieto veci, a ja budem jeho Bohom a on bude mojím synom. 8 Ale zbabelci a [tí] bez viery a tí, ktorí sú odporní v svojej nečistote, a vrahovia a smilníci a tí, ktorí sa zaoberajú špiritizmom, a modlári a všetci luhári, tí budú mať podiel v jazere, ktoré horí ohňom a sírou. To znamená druhú smrť.“Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-12  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista ja si nič nevymýšľam ale jedno viem určite, tá Tvoja biblia je výmysel na ohlupovanie ľudí.Sú to pre mňa samé nezmysly čo si popísal. Nemajú hlavu ani pätu, celá biblia je spleť nezmyslov, poloprávd, lží a fantasmagórií. Že si z nich úplne zblbol je zjavné a vyvracať Ti to ani nemá zmysel.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-12  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mňa by len zaujímalo, koho blbista volil. Žeby bludárske KDH?


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve, nevyjadruj obavy o iných ľudí. radšej sa zamysli nad sebou. Text Biblie robí divy z normálnymi ľuďmi, ktorý hľadajú Pravdu a majú duchovné potreby, z ktorých prvoradá je túžba po spravodlivosti, práve a pokoji na tejto zemi. Nemaj obavy, každý kto vie čítať a má hlavu na premýšľanie si ocení vycibrený text Biblie z ktorej citujem. Hebrejom 4:12 Lebo Božie slovo je živé a vykonáva moc a je ostrejšie než akýkoľvek dvojsečný meč a preniká až po rozdelenie duše a ducha a kĺbov a [ich] špiku a [je] schopné rozoznávať myšlienky a úmysly srdca. 13 A niet stvorenia, ktoré by nebolo zjavné jeho zraku, ale všetko je obnažené a odhalené očiam toho, ktorému máme skladať účty.


Pandemonium, mať tvoje problémy. Zrejme ty volíš každé štyri roky inú spoločnosť s r.o. Ja som hru na "demokraciu" prezrel a zvolil som si teokraciu teda Božie kráľovstvo čiže Božiu vládu nad zemou.Ján 18:37 Preto mu povedal Pilát: „Tak teda si kráľ?“ Ježiš odpovedal: „Ty sám hovoríš, že som kráľ. Preto som sa narodil a preto som prišiel do sveta, aby som svedčil o pravde. Každý, kto je na strane pravdy, počúva môj hlas.“ 38 Pilát mu povedal: „Čo je pravda?“ A keď to povedal, vyšiel opäť k Židom a hovoril im: „Nenachádzam na ňom žiadnu vinu.Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-12  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pilát sa rovno posral, keď počul pravdu...nechcelo sa mu do pekla...preto si umyl ruky.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-12  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista, napísal si len ďalší nezmysel z Tvojej zbierky. Túžbu po spravodlivosti, práve a pokoji na tejto zemi má 99% ľudí ale 99% ľudí biblii neverí že práve ona toto vie vyriešiť.

A pravda nie je často to čo si človek myslí, preto sa Pilát logicky opýtal „Čo je pravda?“..
Pravda je ale jednoduchá biblia je iba politický nástroj na ovládanie masy ľudí aby žili v poslušnosti a čakali na Božiu spravodlivosť, teda aby ju nebrali do vlastných rúk.Anonymus   |   ip:78.141.69   |   2011-07-12  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pomsta je moja povedal pán....ale brániť sa môžeme či??


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-12  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve, vystihol si to na 50%. 99% by chceli žiť v pomeroch, ktoré Boh zasľúbil, ale sú ranení duchovnou slepotou a hluchotou k dobrému posolstvu o kráľovstve ,ktoré zmení zem na raj, ale 99% popiera svojimi ústami popiera, že by to chceli, lebo neveria Bohu. Je to vlastne ich chyba. No čo už.

Pravda o kráľovstve v kontexte rozhovoru Ježiša s Pilátom bola zrejmá obom, nebavili sa filozoficky čo je Pravda, lebo Ježiš stál pred Pilátom obvinený pre Pravdu o kráľovstve, na tróne ktorého mal zasdnúť po uplynutí vymedzeného času pohanom. Ale to sú už ťažké a nezrozumiteľné veci pre teba. Preto doplním len kontex rozhovoru podľa Jána 18: 36 Ježiš odpovedal: „Moje kráľovstvo nie je časťou tohto sveta. Keby bolo moje kráľovstvo časťou tohto sveta, moji služobníci by boli bojovali, aby som nebol vydaný Židom. Moje kráľovstvo však nie je odtiaľto.“ 37 Preto mu povedal Pilát: „Tak teda si kráľ?“ Ježiš odpovedal: „Ty sám hovoríš, že som kráľ.

Anonymus, dobre hovoríš, len byť na tvojom mieste by som sa nebránil, keby mi niekto ponúkal lepšie pomery pre život, aké si len vieme predstaviť. Život bez chorôb a smrti, v dokonalosti na rajskej zemi, v milujúcom spoločenstve Božích detí, ktorým sa stala viera v Pravdu o kráľovstve záchranou ich duše. Príklad prvých kresťanov je inšpirujúci aj pre nás, ktorí si môžeme prečítať Petrovu reč židom. Časť z nej je zaznamenaná v Skutkoch apoštolov 2:29 Muži, bratia, môžem vám otvorene povedať o Dávidovi, hlave rodu, že zomrel a bol pochovaný a jeho hrobka je do dnešného dňa medzi nami. 30 Pretože bol prorokom a vedel, že sa mu Boh zaviazal prísahou, že posadí na jeho trón jedného z plodov jeho bedier, 31 vidiac to vopred hovoril o Kristovom vzkriesení, že nebol zanechaný v hádese, ani jeho telo nevidelo porušenie. 32 Toho Ježiša Boh vzkriesil a my všetci sme toho svedkami. 33 Keďže bol teda vyvýšený [na miesto] po Božej pravici a dostal od Otca sľúbeného svätého ducha, vylial to, čo vidíte a počujete. 34 Veď Dávid nevystúpil do nebies, ale hovorí: ‚Jehova povedal môjmu Pánovi: „Seď po mojej pravici, 35 dokiaľ ti nedám tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy.“‘ 36 Preto nech celý dom Izraela s istotou pozná, že Boh ho urobil aj Pánom aj Kristom, toho Ježiša, ktorého ste pribili na kôl.“ 37 Keď to počuli, bodlo ich v srdci a povedali Petrovi a ostatným apoštolom: „Muži, bratia, čo máme robiť?“ 38 Peter im [povedal]: „Robte pokánie a nech je každý z vás pokrstený v mene Ježiša Krista na odpustenie vašich hriechov, a dostanete veľkorysý dar svätého ducha. 39 Sľub totiž patrí vám a vašim deťom a všetkým tým vzdialeným, koľkokoľvek by ich Jehova, náš Boh, povolal k sebe.“ 40 A mnohými inými slovami dôkladne svedčil a neprestajne ich nabádal a hovoril: „Zachráňte sa z tohto pokriveného pokolenia.“ceco   |   ip:193.110.1   |   2011-07-12  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblia je plagiátom egyptskýcha starobabylonských textov, jej výpovedná hodnota je menšia ako slovenských rozprávok a povestí. Tak ako je jasné,že starý zákon nenapísal Mojžiš , tak je nový zákon nedoveryhodné dielo x krátupravované a revidované,podľapolitických požiadaviek a pomerov a nemá s pôvpodným učením krista takmer nič spoločné. Tak ako posledné výskumy ukázali,že v čase údajného pádu hradieb Jericha toto mesto žiadne hradby nemalo,tak sa nenašli žiadne písomné prejavy takého charakteru,ktoréby svedčali o rozvinutom písomnictve,ktoré by sa očakávali v tej oblasti v čase údajného písania ojžiša.Všezko nasvedčuje tomu,že takto rozsiahle dielo nemohlo v čase Mojžiša vzniknúť. Rovnako bola spochybnená a vyvrátená povesť o prevnosti Massada a údajnej samovražde jej obrancov, je to mýtus a teatrálne pochovavanie pozostatkov Izraelom malo propagandistický význam,nakoľko väčšina kostí pochovaných malo znaky rímskych vojakov a nie židov,čo ale bolo zatajené a niektorí vedci,dokonca izraelský to povedali až expost, a tak ďalej.....
Biblia nie je historické dielo a nemožno ho tak chápať. Je to proste rozprávka ,ktorej kto chce verí a kto chce neverí,čo je úplne v poriadku,ale nemali by sme zaťahovať jej obsah do serioznych historických a vedeckých debát.V tomto smere je jej historická autenticita nulová.


Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-12  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista ak by bol Boh systémom a zákonom nad nami ktorého prikázania keď porušujeme tak sa systém zmení z rajskej záhrady na záhradu neúrodnú a pustú tým ako sa k sebe nevhodne správame prípadne je rajskou záhradou ak sa k sebe správame podľa prikázaní a tým nás teda ten Boh(systém) aj trestá za naše skutky alebo odmeňuje podľa toho ako konáme a chováme sa k sebe, tak to by som ešte ako tak chápal ..

Ale keďže Boha opisujete ako nejakú entitu, ducha, nadprirodzenú bytosť a podobne tak s tým sa teda normálne zmýšľajúci človek zo zdravým rozumom a úsudkom nemôže stotožniť.biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-13  (06:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Debata o duši si zaslúži krátke zhrnutie: Podľa Biblie, človek je dušou pokiaľ žije. Po smrti duša prestáva existovať, je mŕtva. Tak ako neexistovala pred tým ako sa človek duša narodil, neexistuje ani po smrti. Duša je odlišná od ducha. Duch je životná sila, ktorá udržuje dušu pri živote, so všetkými jej potrebami a schopnosťami. Dušami sú aj zvieratá a ostatné živé tvory. Aj Boh má dušu, čiže je živá bytosť so schopnosťou konať, cítiť, myslieť. Pretože sme vytvorení na Boží obraz v určitej miere každý odrážame Božie vlastnosti a schopnosti cítiť, myslieť a abstrahovať. Dostali sme od Boha slobodnú vôľu a na rozdiel od zvierat a iných živočíchov máme predstavu o čase a nekonečnom živote. Sme dokonca schopný nadviazať vzťah s Bohom. Boh sa nám prihovára a ukazuje nám aký je v Biblii. Okrem Biblie ho môžeme spoznávať aj v zázrakoch ním stvorenej prírody a vesmíru. Môžeme ho nielen obdivovať ale aj chváliť za všetko čo nám dal k životu. My sa mu môžeme prihovárať v modlitbe. Ak sú naše modlitby v súlade s Božou vôľou, Boh ich vypočúva.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-07-13  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po smrti je duša mŕtva ? To sú pekné bludy. Duša je večná. To vedeli všetky náuky starých civilizácií, ktorých tu bolo pred nami nespočet. Aj dnes je to tak. Po smrti sa duša prevtelí do novej existencie aby sa v ďalšom živote zdokonalila. Zmyslom života je zdokonaľovanie. Zmyslom jestvovania Vesmíru je tiež zdokonaľovanie- vývoj. Všetko sú to nekonečné procesy. Vidíme to každý z nás na sebe, máme čo doháňať . Dokonalí budeme v nekonečne.


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-13  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon, tvoja duša je exemplárnym príkladom nedokonalosti na dokonalej zemi v dokonalom vesmíre. Ešte, že nie si schopný poúčať aj dokonalého Boha. V prvom rade si ujasni pojem duše. Študuj a zmúdrieš. K dispozícii máš množstvo informácií napr.aj v tomto biblickom slovníku: DUŠE
Způsob, jak jsou výrazy v původních jazycích (heb. ne′feš [נפׁש]; řec. psy·che′ [ψυχή]) použity v Písmu, ukazuje, že „duše“ je osoba, zvíře nebo život, který člověk či zvíře má.
V mysli většiny lidí jsou obvykle se slovem „duše“ spojeny představy, které neodpovídají významu původního hebrejského a řeckého slova, jak je používali inspirovaní pisatelé Bible. Tuto skutečnost postupně uznává stále více znalců. Profesor C. A. Briggs se podrobně zabýval použitím slova ne′feš a v roce 1897 uveřejnil v časopise Journal of Biblical Literature (sv. XVI, s. 30) tento výsledek svého studia: „Duše, jak je toto slovo používáno v angličtině, má v dnešní době význam velmi odlišný od významu hebrejského slova נפש [ne′feš] a neopatrný čtenář si snadno může toto slovo vysvětlovat nesprávně.“ Biblický slovník A. Novotného (1956) pod heslem „Duše“ uvádí: „S[taro]z[ákonní] názor na duši . . . liší se podstatně . . . od názorů řecké filosofie . . . [V Gn 2,7] se nepraví, že člověk má duši, nýbrž že celý je duší . . . Kraličtí namnoze už překládají [ne′feš] slovem lidé nebo slovem život.“ Jiný komentář k témuž textu říká: „[Člověk] nedostal živou duši, jak se pod vlivem řeckého myšlení často vykládá toto místo.“ (Nový překlad Písma svatého, sv. 1: Starý zákon — Genesis)
K novému překladu Tóry neboli prvních pěti knih Bible, který vydala The Jewish Publication Society of America, hlavní editor H. M. Orlinsky z Hebrew Union College ve svém komentáři uvedl, že slovo „duše“ bylo z tohoto překladu prakticky odstraněno, protože „na tomto místě jde o překlad slova ‚Nefeš‘“. Dodal: „Jiní překladatelé mu přisuzují význam ‚duše‘, což je zcela nepřesné. Bible neříká, že máme nějakou duši. ‚Nefeš‘ je osoba sama, její potřeba jíst, dokonce krev v jejích žilách, její bytost.“ (The New York Times, 12. října 1962)
Jaký je původ nauky, že lidská duše je neviditelná a nesmrtelná?
Obtíž spočívá v tom, že významy, které se všeobecně spojují se slovem „duše“, nepocházejí z Hebrejských ani z Křesťanských řeckých písem, ale ze starověké řecké filozofie, tedy v podstatě z pohanského myšlenkového světa. Řecký filozof Platón například cituje Sokrata: „Duše, . . . stává se, že odchází čista, nic s sebou nevlekouc z těla . . . , odchází k něčemu sobě podobnému, neviditelnému, božskému, nesmrtelnému a moudrému; a když tam přijde, dostává se jí, aby byla blažena, protože je zbavena bloudění a nerozumnosti a strachů . . . i ostatních lidských zel, a  . . . opravdu tráví ostatní svůj čas s bohy.“ (Faidón, 80, d, e; 81, a)
V přímém protikladu k řeckému učení, že psy·che′ (duše) je nehmotná, nehmatatelná, neviditelná a nesmrtelná, Písmo ukazuje, že když jsou výrazy psy·che′ a ne′feš použity v souvislosti s pozemskými tvory, vztahují se na něco hmotného, hmatatelného, viditelného a smrtelného.
Dílo New Catholic Encyclopedia říká: „Nepes [ne′feš] je výraz daleko širšího rozsahu, než jaký má naše slovo ‚duše‘; označuje život (Ex 21.23; Dt 19.21) a jeho rozmanité životně důležité projevy: dýchání (Gn 35.18; Jb 41.13[21]), krev [Gn 9.4; Dt 12.23; Ža 140(141).8] a žádost (2S 3.21; Př 23.2). Duše ve S[tarém] Z[ákoně] neznamená část člověka, ale člověka celého — člověka jakožto živou bytost. Podobně v N[ovém] Z[ákoně] označuje lidský život: život jednotlivce, subjektu, který si je vědom své existence (Mt 2.20; 6.25; Lk 12.22–23; 14.26; Jn 10.11, 15, 17; 13.37).“ (1967, sv. XIII, s. 467) Jiný komentář uvádí: „Duše je ve starozákonním pojetí úzce spjata s tělem, takže když člověk umírá, zaniká také duše (Sd 16,30). V Novém zákoně má slovo ‚duše‘ (řecky: psyché) řadu významových odstínů a nelze je překládat shodně. Na nejnižší významové rovině znamená prostě dýchání — život, který člověk sdílí s ostatními tvory (např. Mt 6,25; Zj 8,9). V takovém případě označuje novozákonní slovo ‚duše‘ každého živého tvora.“ (Nový překlad Písma svatého, sv. 16, Nový zákon — Skutky apoštolské, epištoly, kniha Zjevení, s. 287)
Římskokatolický překlad The New American Bible ve svém „Slovníku biblických teologických výrazů“ (s. 27, 28) uvádí: „V Novém zákoně uvedená slova ‚zachránit svou duši‘ (Mk 8:35) neznamenají zachránit nějakou ‚duchovní‘ část člověka, která by byla opakem k ‚tělu‘ (v platónském významu), ale [vztahují se na] celou osobu, přičemž je zdůrazněno, že to je nejen osoba konkrétní a tělesná, ale též osoba žijící, žádající, milující, osoba s vůlí atd.“ (Vydáno v nakladatelství P. J. Kenedy & Sons, New York, 1970.)
Je zřejmé, že slovo ne′feš je odvozeno od kořene, který znamená „dýchat“, a mohlo by tedy být doslova přeloženo jako „ten, kdo dýchá“. Koehlerův a Baumgartnerův Lexicon in Veteris Testamenti Libros (Leiden, 1958, s. 627) uvádí definici: „To, co dýchá, takže se člověk a zvíře stávají živými bytostmi Gn 1, 20, duše (naprosto odlišná od duše podle pojetí řeckého), jejímž sídlem je krev Gn 9,4f Lv 17,11 Dt 12,23: (249 X) . . . duše = živá bytost, jednotlivec, osoba.“
Pokud jde o řecké slovo psy·che′, výkladové slovníky řeckých slov uvádějí například tyto definice: „život“, „vědomá vlastní existence nebo osobnost jakožto sídlo emocí, žádostí a citového života“ a „živá bytost“, a ukazují, že i v nebiblických řeckých dílech je toto slovo použito „na zvířata“. Takové prameny se ovšem zabývají především klasickými řeckými spisy, a proto zahrnují všechny významy, jež pohanští řečtí filozofové spojovali s tímto slovem; obsahují tedy i významy „zesnulý duch“, „nehmotná a nesmrtelná duše“, „duch vesmíru“ a „nehmotný princip pohybu a života“. Někteří pohanští filozofové učili, že při smrti se duše vynoří z těla, a zřejmě proto byl výrazem psy·che′ označován i „motýl nebo můra“, což jsou tvorové, kteří procházejí metamorfózou, když se z housenky mění v okřídleného tvora. (Liddellův a Scottův Greek-English Lexicon, revidoval H. Jones, 1968, s. 2026, 2027; Donneganův New Greek and English Lexicon, 1836, s. 1404; J. B. Souček, Řecko-český slovník k Novému zákonu, 1973; V. Prach, Řecko-český slovník, 1994.)
Starověcí řečtí spisovatelé používali slovo psy·che′ různě a nedůsledně, každý pod vlivem své osobní a náboženské filozofie. O Platónovi, jehož filozofii se (podle všeobecného mínění) připisují obecně přijímané představy o „duši“, bylo napsáno: „Někdy sice mluví o jedné z [domnělých] tří částí duše, o části ‚nadsmyslné‘, která nutně musí být nesmrtelná, zatímco další dvě části jsou smrtelné, ale vyjadřuje se rovněž tak, jako by v jednom těle byly duše dvě — jedna nesmrtelná a božská, druhá smrtelná.“ (The Evangelical Quarterly, Londýn, 1931, sv. III, s. 121, A. McCaig, „Thoughts on the Tripartite Theory of Human Nature“ [Úvahy o nauce o trojdílnosti lidské podstaty])
Vzhledem k tomu, že nebiblické spisy obsahují takové nesrovnalosti, je nezbytně nutné, abychom zjistili, co říká samotné Písmo; to ukáže, co měli inspirovaní pisatelé na mysli, když používali výraz psy·che′ a také výraz ne′feš. Slovo ne′feš se vyskytuje v masoretském textu Hebrejských písem 754krát a slovo psy·che′ je ve Westcottově a Hortově textu Křesťanských řeckých písem uvedeno 102krát; celkem se tedy tato slova vyskytují na 856 místech. (Viz Rbi8, dodatek 4A.) Tato slova se vyskytují na mnoha místech, a proto můžeme získat jasnou představu o tom, jak chápali tyto výrazy inspirovaní pisatelé Bible a jak bychom je měli chápat my. Výsledky výzkumu ukazují, že tato slova sice mají široký obsah a různé významové odstíny, ale že žádné nesrovnalosti, nejasnosti a nesoulad v názorech na podstatu člověka — jež byly příznačné pro řecké filozofy takzvaného klasického období — se u pisatelů Bible neprojevují.
První duše na zemi. První případy, kdy je použito slovo ne′feš, nacházíme v 1. Mojžíšově 1:20–23. V pátém stvořitelském „dnu“ Bůh řekl: „‚Ať se vody zahemží hemžením živých duší [ne′feš] a ať létající tvorové létají nad zemí . . . ‘ A Bůh přistoupil k tomu, aby stvořil velké mořské obludy a každou živou duši [ne′feš], jež se pohybuje, kterou se zahemžily vody, podle jejího druhu a každého okřídleného létajícího tvora podle jeho druhu.“ Podobně i v šestém stvořitelském „dnu“ je slovo ne′feš použito na „domácí zvíře a pohybujícího se živočicha a divoké zemské zvíře“ jako na „živé duše“. (1Mo 1:24)
Po stvoření člověka dal Bůh člověku pokyn, v němž opět použil výraz ne′feš, a to na zvířata, na ‚vše, co se pohybuje po zemi, v čem je život jako duše [doslova „v čem je živá duše“ (ne′feš)]‘. (1Mo 1:30) Další příklady toho, jak je toto označení uplatněno na zvířata, jsou v 1. Mojžíšově 2:19; 9:10–16; 3. Mojžíšově 11:10, 46; 24:18; 4. Mojžíšově 31:28 a u Ezekiela 47:9. Je zajímavé, že v Křesťanských řeckých písmech je řecké slovo psy·che′ také používáno na zvířata, například ve Zjevení 8:9; 16:3, kde je uplatněno na zvířata v moři.
Písmo tedy jasně ukazuje, že slova ne′feš a psy·che′ se používají k označení zvířat, což jsou nižší tvorové než člověk. Tytéž výrazy jsou používány na člověka.
Lidská duše. Přesně stejné slovní spojení, jaké bylo použito na zvířata, totiž ne′feš chai·jah′ (živá duše), je použito na Adama, když se „člověk . . . stal živou duší“ potom, co ho Bůh vytvořil z prachu zemské půdy a vdechl do jeho chřípí dech života. (1Mo 2:7) Člověk se lišil od zvířat, ale rozdíl nespočíval v tom, že by člověk byl ne′feš (duše), a zvířata nikoli. Podle biblické zprávy byl totiž rozdíl v tom, že pouze člověk byl stvořen „k obrazu Božímu“. (1Mo 1:26, 27) Byl stvořen s mravními vlastnostmi podobnými vlastnostem Boha, s mocí a moudrostí, jimiž člověk daleko převyšoval zvířata, a mohl proto mít v podřízenosti všechny nižší formy živého tvorstva. (1Mo 1:26, 28) Organismus člověka byl daleko složitější a také daleko mnohostrannější než organismus zvířat. (Srovnej 1Ko 15:39.) Adam také měl — a později ztratil — vyhlídku na věčný život; to nebylo nikdy řečeno o žádném tvoru, který byl nižší než člověk. (1Mo 2:15–17; 3:22–24)
Je pravda, že biblická zpráva říká, že ‚Bůh přistoupil k tomu, aby vdechl do chřípí člověka dech [tvar slova neša·mah′] života‘, zatímco ve zprávě o stvoření zvířat to řečeno není. Je však zřejmé, že zpráva o stvoření člověka je daleko podrobnější než zpráva o stvoření zvířat. V 1. Mojžíšově 7:21–23 je vylíčeno, jak bylo při potopě zničeno „všechno tělo“, jež nebylo v arše, a jsou zde uvedena jak zvířata, tak i lidé: „Zemřelo všechno, v jehož chřípí byl dech [tvar slova neša·mah′] životní síly činný, totiž všechno, co bylo na suché zemské půdě.“ Je zřejmé, že dech života zvířat původně také pocházel od Stvořitele, Jehovy Boha.
„Duch“ (heb. ru′ach; řec. pneu′ma) neboli životní síla, kterou má člověk, se tedy neliší od životní síly, kterou mají zvířata; je to patrné z Kazatele 3:19–21, kde je uvedeno, že „všichni mají jen jednoho ducha [weru′ach]“.

Týmto končím svoje debatu o duši, hoci by som vám mal ešte veľa čo povedať, lebo odchádzam na dovolenku. Prajem všetkým príjemné osvieženie duchovnými vodami Pravdy Božieho slova.biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-13  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon, tvoja duša je exemplárnym príkladom nedokonalosti na dokonalej zemi v dokonalom vesmíre. Ešte, že nie si schopný poúčať aj dokonalého Boha. V prvom rade si ujasni pojem duše. Študuj a zmúdrieš. K dispozícii máš množstvo informácií napr.aj v tomto biblickom slovníku: DUŠE
Způsob, jak jsou výrazy v původních jazycích (heb. ne′feš [נפׁש]; řec. psy·che′ [ψυχή]) použity v Písmu, ukazuje, že „duše“ je osoba, zvíře nebo život, který člověk či zvíře má.
V mysli většiny lidí jsou obvykle se slovem „duše“ spojeny představy, které neodpovídají významu původního hebrejského a řeckého slova, jak je používali inspirovaní pisatelé Bible. Tuto skutečnost postupně uznává stále více znalců. Profesor C. A. Briggs se podrobně zabýval použitím slova ne′feš a v roce 1897 uveřejnil v časopise Journal of Biblical Literature (sv. XVI, s. 30) tento výsledek svého studia: „Duše, jak je toto slovo používáno v angličtině, má v dnešní době význam velmi odlišný od významu hebrejského slova נפש [ne′feš] a neopatrný čtenář si snadno může toto slovo vysvětlovat nesprávně.“ Biblický slovník A. Novotného (1956) pod heslem „Duše“ uvádí: „S[taro]z[ákonní] názor na duši . . . liší se podstatně . . . od názorů řecké filosofie . . . [V Gn 2,7] se nepraví, že člověk má duši, nýbrž že celý je duší . . . Kraličtí namnoze už překládají [ne′feš] slovem lidé nebo slovem život.“ Jiný komentář k témuž textu říká: „[Člověk] nedostal živou duši, jak se pod vlivem řeckého myšlení často vykládá toto místo.“ (Nový překlad Písma svatého, sv. 1: Starý zákon — Genesis)
K novému překladu Tóry neboli prvních pěti knih Bible, který vydala The Jewish Publication Society of America, hlavní editor H. M. Orlinsky z Hebrew Union College ve svém komentáři uvedl, že slovo „duše“ bylo z tohoto překladu prakticky odstraněno, protože „na tomto místě jde o překlad slova ‚Nefeš‘“. Dodal: „Jiní překladatelé mu přisuzují význam ‚duše‘, což je zcela nepřesné. Bible neříká, že máme nějakou duši. ‚Nefeš‘ je osoba sama, její potřeba jíst, dokonce krev v jejích žilách, její bytost.“ (The New York Times, 12. října 1962)
Jaký je původ nauky, že lidská duše je neviditelná a nesmrtelná?
Obtíž spočívá v tom, že významy, které se všeobecně spojují se slovem „duše“, nepocházejí z Hebrejských ani z Křesťanských řeckých písem, ale ze starověké řecké filozofie, tedy v podstatě z pohanského myšlenkového světa. Řecký filozof Platón například cituje Sokrata: „Duše, . . . stává se, že odchází čista, nic s sebou nevlekouc z těla . . . , odchází k něčemu sobě podobnému, neviditelnému, božskému, nesmrtelnému a moudrému; a když tam přijde, dostává se jí, aby byla blažena, protože je zbavena bloudění a nerozumnosti a strachů . . . i ostatních lidských zel, a  . . . opravdu tráví ostatní svůj čas s bohy.“ (Faidón, 80, d, e; 81, a)
V přímém protikladu k řeckému učení, že psy·che′ (duše) je nehmotná, nehmatatelná, neviditelná a nesmrtelná, Písmo ukazuje, že když jsou výrazy psy·che′ a ne′feš použity v souvislosti s pozemskými tvory, vztahují se na něco hmotného, hmatatelného, viditelného a smrtelného.
Dílo New Catholic Encyclopedia říká: „Nepes [ne′feš] je výraz daleko širšího rozsahu, než jaký má naše slovo ‚duše‘; označuje život (Ex 21.23; Dt 19.21) a jeho rozmanité životně důležité projevy: dýchání (Gn 35.18; Jb 41.13[21]), krev [Gn 9.4; Dt 12.23; Ža 140(141).8] a žádost (2S 3.21; Př 23.2). Duše ve S[tarém] Z[ákoně] neznamená část člověka, ale člověka celého — člověka jakožto živou bytost. Podobně v N[ovém] Z[ákoně] označuje lidský život: život jednotlivce, subjektu, který si je vědom své existence (Mt 2.20; 6.25; Lk 12.22–23; 14.26; Jn 10.11, 15, 17; 13.37).“ (1967, sv. XIII, s. 467) Jiný komentář uvádí: „Duše je ve starozákonním pojetí úzce spjata s tělem, takže když člověk umírá, zaniká také duše (Sd 16,30). V Novém zákoně má slovo ‚duše‘ (řecky: psyché) řadu významových odstínů a nelze je překládat shodně. Na nejnižší významové rovině znamená prostě dýchání — život, který člověk sdílí s ostatními tvory (např. Mt 6,25; Zj 8,9). V takovém případě označuje novozákonní slovo ‚duše‘ každého živého tvora.“ (Nový překlad Písma svatého, sv. 16, Nový zákon — Skutky apoštolské, epištoly, kniha Zjevení, s. 287)
Římskokatolický překlad The New American Bible ve svém „Slovníku biblických teologických výrazů“ (s. 27, 28) uvádí: „V Novém zákoně uvedená slova ‚zachránit svou duši‘ (Mk 8:35) neznamenají zachránit nějakou ‚duchovní‘ část člověka, která by byla opakem k ‚tělu‘ (v platónském významu), ale [vztahují se na] celou osobu, přičemž je zdůrazněno, že to je nejen osoba konkrétní a tělesná, ale též osoba žijící, žádající, milující, osoba s vůlí atd.“ (Vydáno v nakladatelství P. J. Kenedy & Sons, New York, 1970.)
Je zřejmé, že slovo ne′feš je odvozeno od kořene, který znamená „dýchat“, a mohlo by tedy být doslova přeloženo jako „ten, kdo dýchá“. Koehlerův a Baumgartnerův Lexicon in Veteris Testamenti Libros (Leiden, 1958, s. 627) uvádí definici: „To, co dýchá, takže se člověk a zvíře stávají živými bytostmi Gn 1, 20, duše (naprosto odlišná od duše podle pojetí řeckého), jejímž sídlem je krev Gn 9,4f Lv 17,11 Dt 12,23: (249 X) . . . duše = živá bytost, jednotlivec, osoba.“
Pokud jde o řecké slovo psy·che′, výkladové slovníky řeckých slov uvádějí například tyto definice: „život“, „vědomá vlastní existence nebo osobnost jakožto sídlo emocí, žádostí a citového života“ a „živá bytost“, a ukazují, že i v nebiblických řeckých dílech je toto slovo použito „na zvířata“. Takové prameny se ovšem zabývají především klasickými řeckými spisy, a proto zahrnují všechny významy, jež pohanští řečtí filozofové spojovali s tímto slovem; obsahují tedy i významy „zesnulý duch“, „nehmotná a nesmrtelná duše“, „duch vesmíru“ a „nehmotný princip pohybu a života“. Někteří pohanští filozofové učili, že při smrti se duše vynoří z těla, a zřejmě proto byl výrazem psy·che′ označován i „motýl nebo můra“, což jsou tvorové, kteří procházejí metamorfózou, když se z housenky mění v okřídleného tvora. (Liddellův a Scottův Greek-English Lexicon, revidoval H. Jones, 1968, s. 2026, 2027; Donneganův New Greek and English Lexicon, 1836, s. 1404; J. B. Souček, Řecko-český slovník k Novému zákonu, 1973; V. Prach, Řecko-český slovník, 1994.)
Starověcí řečtí spisovatelé používali slovo psy·che′ různě a nedůsledně, každý pod vlivem své osobní a náboženské filozofie. O Platónovi, jehož filozofii se (podle všeobecného mínění) připisují obecně přijímané představy o „duši“, bylo napsáno: „Někdy sice mluví o jedné z [domnělých] tří částí duše, o části ‚nadsmyslné‘, která nutně musí být nesmrtelná, zatímco další dvě části jsou smrtelné, ale vyjadřuje se rovněž tak, jako by v jednom těle byly duše dvě — jedna nesmrtelná a božská, druhá smrtelná.“ (The Evangelical Quarterly, Londýn, 1931, sv. III, s. 121, A. McCaig, „Thoughts on the Tripartite Theory of Human Nature“ [Úvahy o nauce o trojdílnosti lidské podstaty])
Vzhledem k tomu, že nebiblické spisy obsahují takové nesrovnalosti, je nezbytně nutné, abychom zjistili, co říká samotné Písmo; to ukáže, co měli inspirovaní pisatelé na mysli, když používali výraz psy·che′ a také výraz ne′feš. Slovo ne′feš se vyskytuje v masoretském textu Hebrejských písem 754krát a slovo psy·che′ je ve Westcottově a Hortově textu Křesťanských řeckých písem uvedeno 102krát; celkem se tedy tato slova vyskytují na 856 místech. (Viz Rbi8, dodatek 4A.) Tato slova se vyskytují na mnoha místech, a proto můžeme získat jasnou představu o tom, jak chápali tyto výrazy inspirovaní pisatelé Bible a jak bychom je měli chápat my. Výsledky výzkumu ukazují, že tato slova sice mají široký obsah a různé významové odstíny, ale že žádné nesrovnalosti, nejasnosti a nesoulad v názorech na podstatu člověka — jež byly příznačné pro řecké filozofy takzvaného klasického období — se u pisatelů Bible neprojevují.
První duše na zemi. První případy, kdy je použito slovo ne′feš, nacházíme v 1. Mojžíšově 1:20–23. V pátém stvořitelském „dnu“ Bůh řekl: „‚Ať se vody zahemží hemžením živých duší [ne′feš] a ať létající tvorové létají nad zemí . . . ‘ A Bůh přistoupil k tomu, aby stvořil velké mořské obludy a každou živou duši [ne′feš], jež se pohybuje, kterou se zahemžily vody, podle jejího druhu a každého okřídleného létajícího tvora podle jeho druhu.“ Podobně i v šestém stvořitelském „dnu“ je slovo ne′feš použito na „domácí zvíře a pohybujícího se živočicha a divoké zemské zvíře“ jako na „živé duše“. (1Mo 1:24)
Po stvoření člověka dal Bůh člověku pokyn, v němž opět použil výraz ne′feš, a to na zvířata, na ‚vše, co se pohybuje po zemi, v čem je život jako duše [doslova „v čem je živá duše“ (ne′feš)]‘. (1Mo 1:30) Další příklady toho, jak je toto označení uplatněno na zvířata, jsou v 1. Mojžíšově 2:19; 9:10–16; 3. Mojžíšově 11:10, 46; 24:18; 4. Mojžíšově 31:28 a u Ezekiela 47:9. Je zajímavé, že v Křesťanských řeckých písmech je řecké slovo psy·che′ také používáno na zvířata, například ve Zjevení 8:9; 16:3, kde je uplatněno na zvířata v moři.
Písmo tedy jasně ukazuje, že slova ne′feš a psy·che′ se používají k označení zvířat, což jsou nižší tvorové než člověk. Tytéž výrazy jsou používány na člověka.
Lidská duše. Přesně stejné slovní spojení, jaké bylo použito na zvířata, totiž ne′feš chai·jah′ (živá duše), je použito na Adama, když se „člověk . . . stal živou duší“ potom, co ho Bůh vytvořil z prachu zemské půdy a vdechl do jeho chřípí dech života. (1Mo 2:7) Člověk se lišil od zvířat, ale rozdíl nespočíval v tom, že by člověk byl ne′feš (duše), a zvířata nikoli. Podle biblické zprávy byl totiž rozdíl v tom, že pouze člověk byl stvořen „k obrazu Božímu“. (1Mo 1:26, 27) Byl stvořen s mravními vlastnostmi podobnými vlastnostem Boha, s mocí a moudrostí, jimiž člověk daleko převyšoval zvířata, a mohl proto mít v podřízenosti všechny nižší formy živého tvorstva. (1Mo 1:26, 28) Organismus člověka byl daleko složitější a také daleko mnohostrannější než organismus zvířat. (Srovnej 1Ko 15:39.) Adam také měl — a později ztratil — vyhlídku na věčný život; to nebylo nikdy řečeno o žádném tvoru, který byl nižší než člověk. (1Mo 2:15–17; 3:22–24)
Je pravda, že biblická zpráva říká, že ‚Bůh přistoupil k tomu, aby vdechl do chřípí člověka dech [tvar slova neša·mah′] života‘, zatímco ve zprávě o stvoření zvířat to řečeno není. Je však zřejmé, že zpráva o stvoření člověka je daleko podrobnější než zpráva o stvoření zvířat. V 1. Mojžíšově 7:21–23 je vylíčeno, jak bylo při potopě zničeno „všechno tělo“, jež nebylo v arše, a jsou zde uvedena jak zvířata, tak i lidé: „Zemřelo všechno, v jehož chřípí byl dech [tvar slova neša·mah′] životní síly činný, totiž všechno, co bylo na suché zemské půdě.“ Je zřejmé, že dech života zvířat původně také pocházel od Stvořitele, Jehovy Boha.
„Duch“ (heb. ru′ach; řec. pneu′ma) neboli životní síla, kterou má člověk, se tedy neliší od životní síly, kterou mají zvířata; je to patrné z Kazatele 3:19–21, kde je uvedeno, že „všichni mají jen jednoho ducha [weru′ach]“.

Týmto končím svoje debatu o duši, hoci by som vám mal ešte veľa čo povedať, lebo odchádzam na dovolenku. Prajem všetkým príjemné osvieženie duchovnými vodami Pravdy Božieho slova.biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-13  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ospravedlňujem sa za dvojité kliknutie myšou, čím vznikla vizibilita pojmu duša...-:)-:)-:)-:)


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-07-13  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja týmto textom nerozumiem. Takisto nechápem tie citácie akoby to bola vedecká práca. Po smrti sa duša dostáva do astrálnej dimenzie. Preto máme aj astrálne telo a ostatné s vyššími kmitočtami. všetko je pripravené. Mimozemské civilizácie to všetko poznajú. Z ich poznatkov vznikli staré náboženstvá napr. védy. tam je popísaná celá energetika vesmíru čo je základom všetkého-lásky, boha ,duše, Vesmíru, cyklov, času, bezčasovosti, informácií....


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-07-13  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citácie z ovčej knihy sa ani náhodou nemôžu podobať na vedeckú prácu! To by sme dodnes sedeli na stromoch. To len na upresnenie.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-07-13  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najvrchnejšia matrioška je jedno zo siedmych energetických tiel človeka / všetky tvoria auru /, v článku sa píše , že je to fyzické telo.
Plne zrelá duchovná bytosť odloží svoje jemnohmotné telo? čo by potom ostalo? Nič.Steve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-13  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A tak to je s tou dušou, každý napísal inú teóriu podľa toho na ktorý duchovný smer sa vydal...
Načo by sme mali v mozgu viac ako 12miliárd neurónov, veď nám stačia nejaké astrálne telá. Duša je zrejme iba výsledkom práce hmoty. Preto je nehmotná, lebo je to činnosť neurónov..


biblista   |   ip:188.167.1   |   2011-07-13  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium, to čo podáva tebou nazvaná "ovčia kniha", určite nie je v porovnaní s tvojim obrazom sveta len úboha mazanica, či už kozmologická, prírodovedovedecká, historická, prorocká alebo psychologická. Čerpá totiž so studnice múdrosti samotného Stvoriteľa vesmíru. Porovnaj sa s veľkosťou galaxie a radšej mlč a netáraj sprostosti, lebo si len para, ktorá sa na chvíľu ukáže a hneď zmizne....


Peet   |   ip:195.146.1   |   2011-07-13  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príliš veľa informácií a príliš málo skúseností :D ...

Ešte sem primiešajte Anjelov :D ... do guľášu čo najviac rôznych druhov ..


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-14  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak toto je fakt ze sila. Genialne. Hruba a jemna muka s tej sme polepeny. Inak sme boli nevedomimi duchovnymi zarodkami. Kde to tie zarodky cakaju aby dostali chut sa sebauvedomit ?? :-))
Ked dospejem v zrelu duchovnu osobnost co potom ?? Kde pojdem potom ?? Kto,kde a kedy rozhodne ci uz som dozrel ?
Som rad ze moj zarodok podal ziadost a prijal jemnohmotny plast inak by som tam hnil vacne.
Matriosky to je ten spravny nazov. A kde prebyva ta dusa ked ma jemnohmotny obal ??
Kolko to je nesmierne dlha doba ? Mozem podat protest pred tym nez ma supnu naspat ?
Kolko musim fetovat a hirit aby som nieco taketo vobec dokazal vyplodit ? :-))

Mam vela otazok lebo sa chem stat ovcou,krisna s haremu by mi mal vediet odpovedat :-) Vsetky taketo reinkarnacno duchovne bludy maju ale jednu obrovsku slabinu. Ak by sme sa mali dako vyvyjat dusevne znamenalo by to ze by sme si kontinualne museli pamatat vsetko co uz bolo. Ak si nepamatame co bolo nemozme sa dusevne vyvijat. Bez uvedomenia si minulosti nemozme na sebe nic vylepsit v sucasnosti. Bolo by to cele vzdy odznova a to by znamenalo ze to nie sme mi ale maximalne tak nasa energia. Ziadne vedomie a uvedomovanie. Ako ked si pri ohni nahrejem ruku a predam energiu (to teplo) niekomu druhemu. Energia (ja) nezanikla len sa presunula inde - tym ze som mu ju ale dal som mu nepredal ziadne vedomosti a ani len informaciu kde som tu energiu zobral. V tomto zmysle reinkarnacia naozaj existuje ta ista energia moze byt pouzita v niekom inom - ale s povodnym tvorom to uz nema nic spolocne.

Na co by taketo nieco bolo cele dobre ?? Preco rovno neinplantovat myslienky vsemocneho do tych zarodkov (ved su nemenne) Naco mame podstupovat taketo ucenie (mucenie) ked nam staci sa naucit vasu knizku a spravat sa tak ? Znova sa spytam co potom ? Co to tym dosiahnem ? Uvidim boha ? Posle fotku ? Alebo dakeho zastupcu v s.r.ocke na zem ako bol Kristus ? Neverte nikdy taraninam. ROZUMU ZDAR A BOHU NAKOPEME GULE


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-14  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je tu veľa názorov o duši. Dokonca že aj môže zomrieť a preto prednesiem pár veršov z véd. Kresťanská náuka o duši je mylná.

Vzneseny pravil: Zatimco pronasis ucena slova, narikas nad necim, co neni hodno zarmutku. Moudri netruchli ani nad zivymi, ani nad mrtvymi.

Nikdy se veru nestalo, ze by nebylo Mne, tebe ci techto kralu; a ani se nikdy nestane, abychom kdy prestali existovat.

Tak jako vtelena duse prochazi v tomto tele z detstvi do mladi a do stari, prechazi take duse v okamziku smrti do jineho tela. Moudry clovek se touto zmenou neda zmast.

O synu Kunti, kratkodobe radosti a bolesti prichazeji a odchazeji jako letni a zimni obdobi. Pochazeji ze smyslovych vjemu, o Bharatovce, a clovek se musi naucit snaset je, aniz by jimi byl rozrusen.

Vez, ze to, co pronika celym telem, je neznicitelne. Nikdo nemuze znicit nehynouci dusi.

Duse se nerodi, ani nikdy neumira. Nikdy nevznikla, nikdy nevznika a ani nikdy nevznikne. Je nezrozena, vecna, trvala a puvodni. Nezahyne, je-li telo zabito.Toto su fakty v duchovnom poznaní. Hľadajte pravé zdroje a nie hlúposti. Biblia nie je autoritou. Celé táto fraška vznikla z odlúčenia od starého nefalšovaného náboženstva ktoré malo koreň poznania.

"Neobávaj sa nevedomosti, ale falošného poznania.
Lepšie je nevedieť nič, ako pokladať za pravdu to, čo ňou nie je."

L.N.TolstojSteve   |   ip:95.102.22   |   2011-07-14  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover hoď sem nejaké dôkazy ináč je to všetko na nič.


parapilot   |   ip:213.162.6   |   2011-07-14  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skoda ze sa k tomuto clánku vyjadrujú iba sami ateisti a na druhej strane aj nábozenský fanatici.
Clovek by sa mal pozriet okolo seba a pochopí, ze daco na tom bude.
Dokazom pre neveriacich mozu byt rozne knihy, clánky na internete a pod. Nebudem tu úvadzat konkrétne zdroje a podobne, pretoze nemám cas a tolko energie presviedcat nevidiacich, navyse to moze brat niekto ako reklamu.
Stací sa pozriet okolo seba a vytvorit si o nasom svete ucelený obraz. Ateisti nech zijú vo vlastnom svete, podla ktorého nemá zrejme nic zmysel, a nás pobyt na tomto svete je asi nejakou náhodou.
Prajem pekný vecer.Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-14  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aký chceš dôkaz ? Pečiatku s certifikátom ? Každý rozumný človek vie že nie je telo, myseľ či inteligencia. To všetko sa mení a podlieha času. Ty však zostávaš stále ten istý. Či už si mládenec alebo starec.

Keď si nezistil ani tento základ tak sa niet o čom baviť.

Bež späť do školy života. Je to individuálna samozrejmosť duše ktorá nie je v ilúzii Máye. Tak ako život, vedomie, čas či hmota.

Jediné čo zomriera je lipnutie na hmotnej schránke. A to zažijú tí čo dokonca života ani nezistili kto vlastne sú. Duchovná bieda.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-14  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napríklad ja na túto pofidérnu tému vôbec nediskutujem. Ako vôbec môže normálny človek viesť jalové reči o niečom čo neexistuje?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-14  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak sa radšej ani nevyjadruj keď tomu nerozumieš a niesi ochotný ani počúvať. Len kazíš diskusiu tým čo sa aj reálne zaujimajú o svoju sebarealizáciu. Ale to je už nad tvoje chápanie.

Jesť, mať sex, spať a ochranovať svoje telo. To dokáže aj pes či mačka. Človek má voči svojmu telu zodpovednosť a iba hlupák to nevyužije a upadne do nevedomosti.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-14  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda manik, si konecne nieco uvedomil..

pripadal si asi trosku blby, ze reaguje na temy v ktorych sa opisuje nieco , co podla neho (a teraz dobre citajte!!) "vôbec neexistuje" no On to aj tak nemoze ani napisat..!!! to je uz len absurdita!!!

tak neverim ,ze nieco je , ze mam k tomu az taky odpor, ze to neviem ani napisat a miesto toho stale hviezdickujem.. taky som ja rozumny.. berte si zo mna priklad..

vas pandamanium..


achtx   |   ip:92.245.8.   |   2011-07-14  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosím buď ticho biblista.

Vyjadruj len svoj názor a zážitok a nie len Biblia! Kniha biblia ti nepomôže. Biblia je len kniha ktorý ti ukazuje len myšlienky a mal by si preskúmať a rozpoznávať či je správne alebo nie - so svojim realným skúsenosťami a realným pohľadom. Každý vek a každá evolúcia v budúcnosti vyvíja nahor a nie nadol, po niekoľko tisíc rokmi zmeny k lepšiu a nájsť dokázaná a práva pravda, ktorá tvrdia biblia je chybná, za čas uvidíš keď vedci vybuduje vyspelejšie technológie vynájsť a porozumieť s prírodným zákonmi a budeš ľutovať, že by si nemal čítať bibliu a mal si trénovať svoje schopnosti, porozumieť a rozpoznávať sám sebou. Prosím používaj svoje vedomia, logika a nie kniha.

Priznávam, že som bývalý krestaň, teraz som neveriaci ako neutralný. Porozumel som sám sebou a vyvíjam vedomia to už pomaly oburávam viera, pretože viem čo je viera aj ako funguje aj využijem. VIERA=SILA MYŠLIENKA

!DUŠA=PSYCHIKA! Je to polomateriálna. Mozog - materiálna. Duch - duchovná. Podľa vedecký a psychologický výskum.

Odpusť mi, že som písal tvrdý.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-14  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Blbista je momentálne duchom neprítomný. Tvrdil, že ide na dovolenku. Vraj. Ale možno len ospravedlnil svoju neprítomnosť dlhším pobytom na uzavretej klinike. Takže vykladači rozprávkovej knihy pre ovce tu teraz robia svoje psychické nátlaky v oslabení.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-14  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: achtx

"Každý vek a každá evolúcia v budúcnosti vyvíja nahor a nie nadol, po niekoľko tisíc rokmi zmeny k lepšiu a nájsť dokázaná a práva pravda, ktorá tvrdia biblia je chybná, za čas uvidíš keď vedci vybuduje vyspelejšie technológie vynájsť a porozumieť s prírodným zákonmi a budeš ľutovať, že by si nemal čítať bibliu a mal si trénovať svoje schopnosti, porozumieť a rozpoznávať sám sebou. Prosím používaj svoje vedomia, logika a nie kniha."

Dovolím si nesúhlasiť s niečim. A to tým že evolúcia stúpa iba nahor. Dnešný človek natoľko morálne ohlúpol že si mýli technologický pokrok s duchovným. A máme tu aj kopu exemplárov. Nie len na tomto blogu ale všade vo svete. Ba v Kali Yuge sa to považuje za niečo normálne.

Vaša história je navyše nedostačujuca a zmanipulovaná. Vo védach sa jasne opisujú štruktúri z pred 5000 rokov. Prvé elektrické siete. Vimani (lietadlá) či atómova bomba. Nielen že boli duchovne viac vyspelí ale mali aj lepšiu a vyspelejšiu technológiu. Viz. dielo Mahabharáta či rôzne purány ktoré sú nespochybnitelné zachované zdroje z ktorých su nám známe prvé pojmy ako elektrina či dnešné teslové zariadenia ktoré boli v tom období samozrejmosťou. Navyše poznajú silu mantier, zvukovích frekvencií a dalších zaujimavostí ktoré su ešte dnešnému svetu neznáme. Poznanie masmédii či školstva v týchto oblastiach je zdegenerované. Nečudo že teslovú prácu zhabali.


Biblia je tiež zdegenerovaný názor na náboženstvo tohto veku. Cirkev je inštitúcia ktorá ani nezastupuje náboženstvo. Sú to požierači mäsa a pokrytci. Neriadia sa védami ale vymýšlaju si nové vlastné teórie ako im kde vyhovuje. Preboha veď nevedia ani čo je duša. Ako chcú vysvetliť zložitejšie chápania duchovného a hmotného. Dnešný rozkol medzi vedou a náboženstvom je len príznakom dalšej primitívnosti tejto doby. Voľakedy to bolo spojené a došli omnoho ďalej. Najlepšie je že vás o tom v škole ani nebudú učiť, čo im tam po bohatstve Dvapara Yugy. Materialisti si vidia len to čo chcú vidieť. Budte k sebe aspon na chvíľu úprimny a pozerajte sa na svet s otvorenými očami bez predsudkov.

Ľudia ani nevedia že po celom svete bolo založených stovky škol na výučbu týchto véd. Západna civilizácia je ako hluchá a slepá. Keď im to nedonesieš na zlatom podnose tak sa ani neobzrú.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-15  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda manik..
ze " :DDD a dlhotrvajuci smiech" tak to bolo??

ja mam dost.. co sa tu ja nasmejem..


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-15  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover ako vidim len ty uz vies vsetko. Len ty si pochopil co je dusa,vesmir a si vlastne nadclovek.Cele nabozenstva sa mozu ist strcit do prdele.
A chodievas pravidelne na psychologicke kontroly ? Si si isty ze lieky co ti davaju zaberaju ? Uz si im porozpraval aky si najmocnejsi a ze vsetko uz vies
??

Inak to co si pisal vyzsie o dusi je pravda,a aj biblia o nej pise spravne. Dusa je naozaj nesmrtelna ale nie je to nic co dako realne existuje. Nase dusa,vedomie a nasa osobnost sa vytvaraju v mozgu podla nasich prezitkov,vychovy atd.. Sme to vlastne mi samotny,nasa podstata. Je jasne ze nasa podstata nikdy neumiera - to je predsa logicky nemozne. Pokial si ta budu ludia pamatat tak tvoja podstata neumrela. Pokial si nic nedokazal a ludia zabudnu umrel si na veky. Ziadna dusa vo vasom pojimani sa nikde nepresuva,nevznika a ani nezanika. Ako som pisal pokial si ty a tvoja dusa v tvojom ponimani nepamatas co bolo tak predsa nic nepokracuje. Je to fakt take zlozite ? Alebo ty si pamatas ako si pred 5000 rokmi vyvynul atomovu bombu a elektricke siete ? No kto iny len nadclovek ako si ty by to dokazal. A podla mudrej knizky uz pred 5000 rokmi sme tu boli ? neboli sme len vo vystavbe on najvysieho boha alaha jeruzalemskeho ?
Som ale rad ze mnoho ludi bez vlastneho rozumu si naslo utechu v rozpravkach a ze im to pomaha. Tak nech vam micky mousse da vacnu silu aby ste tu mohli pisat vase bludy. AMEN


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-15  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Amen

Si hlupák a preto tvoj komentár radšej budem ignorovať. Bež si to naštudovať. To sú fakty a keď o nich nevieš tak si hluchý a slepý. Védske zdroje sa dajú čítať aj na internete. Veď celá dnešná veda má tam svoj pôvod. Diskusovať sa dá iba s tým kto chápe aspoň tieto základy.

http://vedabase.net/

Ale démoni nemajú vlastné nazory. Zmagorila ich telka a okolitá spoločnosť. Keby si poznal históriu sveta tak by si nestrúhal také hlúposti. To čo sa dnes spoločnosti prezentuje je fraška a je až neuveriteľné koľko hlupákov im naletí. Máme tu další exemplár.
rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-15  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, niekde som sa docital, ze Indovia vedeli vyratat vek Zeme dost presne, co sa tyka dnesneho poznania. Udavali vek vesmiru 4 300 000 000 rokov. Takisto boli prvi, ktori zacali pouzivat cislo 0, a odtial zaujimave, ze zhruba presne v tom istom case ju zacali pouzivat aj Mayovia. Som zvedavy na tvoj nazor.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-15  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nielen to. Vedeli ešte ako prvý presný vek slnka a vzdialenosti planét. Máyovia sú jeden z koreňou Indickej kultúri. Ich kalendáre a presné výpočty slnovratov či zatmení dodnes udivujú komunity vedcov po celom svete. A to dokázal len jeden z koreňou tejto ohromnej kultúri. Predstavte si tie najzložitejšie kalendáre ktoré zaznamenávajú až 4.32 miliónov rokov. Priebeh štyroch Júg. Navyše zistili že po tomto období nastane vždy na zemi obrovská potoba. Z čoho vychádzajú aj rôzne náboženské príbehy. Ich kalendáre nepredpovedajú len hmotné udalosti ale aj mentálne vplyvy rôznych období na štruktúru myslenia a správania ľudí. Dnešný výskum frekvencie a elektromagnetizmu zeme či dračích tepien zeme vychádza práve z týchto zdrojov a spisov ktoré potvrdzujú veci ktoré neboli vedeckou komunitou ani ozrejmené. Horoskopy či astrológia majú tiež svoj význam.

Konštalácie planét a ich postavenie má vždy iný vplyv na elektromagnetizmus zeme + mnohé typy žiarení ktoré sú nám ešte neznáme. A ako dobre viete aj ľudský mozog pracuje na určitej frekvencii a je ovplyvnení planétou či miestom v ktorom žije. Z toho vychádza aj odlišná mentalita ľudí po celom svete. Nielen zvykmi a kultúrou ale aj miestom kde žijú.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-07-15  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pisem to preto, lebo mi z toho vychadza jedna z moznosti, ze Mayovia boli v kontakte aj s inymi kulturami, ale nechapem, ako je mozne, ze podla vsetkeho sa mohli tieto kultury poznat, co svedci o ich porovnatelnych vedomostiach a toto napr. s tou nulou je zalezitost uz nasho letopoctu. zatial co tu sa este nejaki Rimania a Greci len ucili zaklady matematiky. Dokonca tu tolkokrat ospevovana Europa na cele s cirkvou, ktora mimochodom pouzivanie indickych cisiel zakazovala a trestala, sa k 0 dostala az o 1000 rokov neskor. Comu teda ozaj nerozumiem je vynechanie Europy zo sirenia tychto vedomosti.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-07-15  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zombici DUŠA je výmysel človeka!

Duša môže byť:
- všeobecne: vnútorný svet človeka, duch, myseľ
- vo filozofii a náboženstve: duša
- prenesene:človek, obyvateľ, v oslovení: milá osoba
- hlavný činiteľ,centrálna osoba
- v technike:
* vzduchom napustené gumové vnútro predmetu, duša lopty, duša pneumatiky
* hmota, ktorá tvorí jadro inej hmoty, napr. duša lana(=jadro lana)
- v hudbe:
* stĺpik medzi spodnou a vrchnou stenou sláčikového nástroja, pozri duša (sláčikový hudobný nástroj)
* duša (fúkací dychový nástroj)
- dreň (konára a podobne)
- nárečovo: rybací mechúr
- slovenský potok, prítok Latorice, pozri Duša vodný tok)

:DD


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-15  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Východne kultúri mali už tisíce rokov dozadu lietadlá, elektrinu a filozofiu kým západ bol ešte v jaskyniach či v lese. To vás ale tieto hlúpe politické režimy učiť nebudú. Lebo žijete vo svete v akom žijete. Kde je skrývanie informácii dôležité. Potom sa totiž s ľudmi lachšie manipuluje. Ale v poslednom čase výchádza častejšie najavo. Tak ako aj o falošnej vede tak aj o falošnej inštitúcii ktorá sa hrá že reprezentuje náboženstvo.

Rýchla technologická vyspelosť od 19.storočia nie je ničím výnimočním. Mnohé dávne kultúri boli na tom omnoho ďalej v každom smere. Boli objavené mnohé stavby, rozličné monumenty a obelisky ktoré boli robené laserom a to spred tisíce rokov. Vedci to nevedia vysvetliť iba preto lebo predpokladajú že v tej dobe boli všetci primitívny. A pritom príbehy o Tróji,Mahabhárati či Rámajány sa ukázali ako pravdivé. Nedávno sa našli pozostatky najdlhšieho mosta na svete. Vedie z Indie až na cejlon. Hromadné kostí trojmetrovích ľuďí či rakšášov sa stále nachádzaju po celom východnom kontinente.

Tí hore dobre vedia o tomto. Keby ľudia vedeli čo všetko sa deje na svete. Tak by už hneď zajtra bola revolúcia. Napríklad India mala vo svojej dobe najlepší politický a súdny sýstem. Vedeli o peniazoch omnoho viac než sa vie dnes. Nikdy by nedopustili take hlúposti aké sa dejú dnes na wallstreet.

RE: Matrintrue

Neexistencia duše je výmysel človeka. Možno raz poprú aj vedomie. Veď ho predsa nevidia. Hlupáci.
Voľakedy to vedeli aj 5 ročné deti. A dnes to nevedia ani starci. Chorý svet.hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-07-15  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne to cele pripada tak ze mayovia a ine kulturi sa znicili sami,boli na tom stupni vyvoja ako mi cele sa to opakuje v cykloch.inak si to neviem vysvetlit preco zanikli civilizacie ktore vedeli viac ako mi.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-15  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď si prečítaš Mahabharátu tak tam je to napísane. Vyhladili sa vo veľkej vojne. Počas nej boli použité aj rôzne bombi a tajomné elektrické zbraňe. Po tej vojne nastala Kali Yuga a civilizácia sa rozčlenila do rôznych kútov pričom si zachovali len čriepky poznania minulosti na ktorom postavali dnešnú civilizáciu.

Kresťanstvo a Islam vznikli tým že mnohí ľudia opustili východ a preniesli si na západ tak ako aj kultúru tak aj náboženstvo ktoré sa časom sformovalo do dnešnej hatlaňiny. Prabhupáda však urobil pred pol storočím veľký čin. Ukázal svetu védy a začal ich prekladať čím sa sprístupnili zas a dajú sa voľne čítať.

Keď si pozorne prečitáťe aj Krišnov príbeh tak zistíte že Ježiš je len kopírovanie Krišnu. Archetyp toho príbehu sa preniesol a vytvoril tak nové náboženstvo s obmenami. Pričom nedodržiavaju príkazy véd o čistom živote. A to platí pre celý svet.

http://wn.com/dubak108

Videá s Prabhupádom.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-18  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasne hosi - za vsetkym je obrovska konspiracia. Vsetky civilizacie boli davno pred nami. Preto po nich nachadzame par kamennych stavieb + tanky,stihacky,ufa,laserove zbrane a geneticke pokusy. Mate pravdu krisa z hrusky nam to povedal v bramaprutery-. Niet sa ale coho bat sice sa zas vyhladime ale nase duse o ktorych vsetci vedeli su nesmrtelne. Tak supsa stlacte uz to tlacitko na atomovke nech sme vsetci u najvyssieho v teplucku :-))) HALELUJAAAA HALEELUUJAAA BRAMASUPRA S KRYSNY


do119   |   ip:85.237.22   |   2011-07-26  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekny a pravdivy clanok.. odporucam precitat nieco od Zena alebo hovory s bohom.. lebo boh, zivot a dusa je nieco uplne ine ako nam kazu v kostoloch.. a co je na tom najlepsie neexistuje dokonca ani ziadne peklo.;. peklo moze prezit dusa len na zemi... a Boh urcite netresce.. ved mame slobodnu volu..a preto nikoho neodsudzujme lebo nevieme preco robi to co robi.. kazdy si svoj scenar pise sam..to plati ako o zivote tak aj o smrti.. a smrt uz neberme tak vazne ved je to len prechod z hmotneho do nehmotneho...


Dominika   |   ip:85.237.22   |   2011-07-26  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neverim ze existuje nejake zatratenie.. vsetko ide donekonecna.. clovek na svet prichadza vela krat je to pravda..mozno sa moze narodit aj na inej planete vo vyspelejsej alebo menej vyspelej spolocnosti..a tak to ide stale dookola az kym nedosiahne stavu blazenosti a potom zase odznova..je to neuveritelne ale je to urcite tak..dava mi to zmysel./ ziadne peklo ani zatratenie neexistuje... ved aj v kostoloch nam hovoria ze Boh nam dal slobodnu volu ..preco by potom malo existovat peklo..ze ked sa nebudem spravat poslusne pojdem do pekla..tak co uz by to bolo za slobodnu volu/./heh proste blbost hej// takze nieje sa coho bat.. spravajme sa podla toho akej urovne chceme dosiahnut.. a hlavne nikoho neposudzujme.. nevieme preco tak robi ..a nikto niesme este idealni ..ale raz budeme.. vsetci mame moznost stat sa bozskymi..a kazdy to aj docieli..len je to velmi dlhy proces.;. a zvlast na nasej zemi ktorej ludstvo je este na primitivnej urovni.. tak si hlavne uvedomme ze vsetci sme jeden celok.. a ak niekomu ublizime ublizujeme tym aj sebe.. to si treba uvedomit.. a konat tak ako by konala LASKA...lebo laska je jedina pravda... a PRAVDA NAS OSLOBODI...


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-26  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dominika ked dosiahnes toho stavu napr. ked si riadne zatrtkas tak potom uz to u teba ide zas odznova :-) Skus si ist dat predpisat dake tablety na to nekonecno :-) Alebo napis v inej fazy mesiaca ked sa ti trosku rozvidni v hlavicke. A to co ti hovoria v kostole neber vazne ich boh s.r.o. potrebuje len ovecku.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-26  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM ty hlupák. Robíš hambu ľudskému pokoleniu.

Nevyjadruj sa k védam keď nechápeš ani ich podstatu. Ani pes nechápe čo sa deje v televízii aj keď ju má rovno pred nosom. A tak je to aj z hlupákmi. Mudha' Tí ktorí nevedia nič o Bohu len kazia spoločnost a morálku.

To ako svet prezentuje dejiny je úplna naivita. Šúdrovia nemajú ani toľko snahy aby vyvinuli niečo iné ako zrkadliť blahé žvásty iných šúdrov a démonov. Úboha nevedomosť histórie ktorú vidieť na každom kroku.Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-26  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM, bravo...!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-26  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ^-^ ...


l   |   ip:85.239.25   |   2011-07-26  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover tebe odporucam

http://www.vedy.sk


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-26  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja ich čítam rovno z kníh. Oveľa podrobnejšie..

Ale ďakujem.


Dominika   |   ip:85.237.22   |   2011-07-26  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM

Ako som spomenula je to velmi dlhy proces..a u teba ani nehovorim... a do kostola nechodim..aspon vidim ze si tento clanok nepochopil co som napisala..ale nevadi... ostan vo svojej "mudrosti" :)MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-27  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover ty musis byt uz teraz tak inteligentny az si uveril v boha. To len dokazuje ze cim viac citas tym ti s toho viacej zadrbava a ked uz tvoj mozocek nestihal spracovavat udaje tak si vymyslel boha - s nim to vsetko bude jednoznacne. Tak len citaj,citaj. Ale neodporucam moc tu lebo to zacnes verit uz aj na vsetko mozne :-))

Dominika: prepac ze som tak blby a ked niekto napise "ved aj v kostoloch nam hovoria ze Boh nam dal slobodnu volu" NAM HOVORIA - CIZE SNAD SI MYSLELA AJ SEBA. CI SI MYSLELA VSETKYCH OKREM TEBA ?? Napr. mne to nehovoria kedze tam nechodievam :-) Ale to je uz nad tvoje chapanie alebo proste skus napisat v tej inej faze mesiaca ked budes aspon trochu chapat


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-27  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z čítania véd zadrbáva.

Pekne povedané. Hlavne ak nevieš o čom je reč. Som zvedavý na dalšie intelektuálne perličky..


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-07-27  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som zas zvedavý, Groover ovca, na tie tvoje perličky. Len aby som od smiechu nedostal kýlu.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-07-27  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover toto je trosku o inom
naozaj skus kuknut tie stranky
pojednavaju o slovansko arijskych vedach
ktore su zdrojom ved indickych


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-27  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Omrknem si to.


Dominika   |   ip:85.237.22   |   2011-07-27  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM

som pisala ze ludom hovoria v kostoloch ze boh dal slobodnu volu a nato povedia ze existuje peklo..takze si protirecia..dufam ze uz si pochopil.. alebo nie?.. inak je mi fakt na smiech s takych ludi ako si ty... preco ked neveris v Boha diskutujes na take temy a len zabrdavas... zabrdava taky clovek ktory nieje so sebou vyrovnany..a ani sam nevie v co veri a v co nie.. asi tak


Dominika   |   ip:85.237.22   |   2011-07-27  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM

som pisala ze ludom hovoria v kostoloch ze boh dal slobodnu volu a nato povedia ze existuje peklo..takze si protirecia..dufam ze uz si pochopil.. alebo nie?.. inak je mi fakt na smiech s takych ludi ako si ty... preco ked neveris v Boha diskutujes na take temy a len zabrdavas... zabrdava taky clovek ktory nieje so sebou vyrovnany..a ani sam nevie v co veri a v co nie.. asi tak


Dominika   |   ip:85.237.22   |   2011-07-27  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM

som pisala ze ludom hovoria v kostoloch ze boh dal slobodnu volu a nato povedia ze existuje peklo..takze si protirecia..dufam ze uz si pochopil.. alebo nie?.. inak je mi fakt na smiech s takych ludi ako si ty... preco ked neveris v Boha diskutujes na take temy a len zabrdavas... zabrdava taky clovek ktory nieje so sebou vyrovnany..a ani sam nevie v co veri a v co nie.. asi tak


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-27  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dominice:

Som rad ze si mi to tu dala 3x riadne to nastudujem. Ak by si citala moje predchodzie prispevky tak by si vedela naco a preco to pisem. Ale sme radi aj za novych clenov tejto iluminovanej stranky jezisa s vysny


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-07-27  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover: nebudem hovorit,ze vedy su hlusposti, ale vsetkeho vela skodi. A hlavne si uvedom, ze nemas patent na rozum. Ty len stale nieco cistujes, mozes si podat ruku s biblistom. Gratulujem! Nevidim vo Vas ziaden rozdiel! Zo seba nedas nic... aj ked nic neexistuje.. vsakze... hmm :)))


Juraj   |   ip:92.245.5.   |   2011-08-01  (02:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem prečo vždy ked je téma o duši či duchu, hned ľudia vyťahujú kartu cirkev, kresťania a podobne. Cirkev nemá plnú pravdu a ľudia za kresťanov sa označujúcich nemajú do detailu naštudovanú bibliu a už vôbec podľa toho nežijú, snád len malá časť. Ako sa hovorí na Slovensku je 80% kresťanov, áno, v nedeľu od 11 00 do 12 00 :)
To o čom hovoril autor článku vychádza z iných zdrojov, ktoré sú relatívne nové, kresťanstvo predsa neuznáva ani prevteľovanie. Za 2000 rokov to nebola schopna prijať a pochopiť. Kto skutočne hľadá pravdu, ten sa cirkvy nemože pýtať ani vačšiny ľudí, lebo pravdu vskutočnosti nepoznajú, ale dá sa to zistiť.


Leo   |   ip:95.102.19   |   2011-08-20  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Celučkú pravdu najdete v knižke Vo svetle pravdy (Posolstvo Grálu). Sväte slovo nášho Stvoritela, ktorým nám dava znova uplne poznanie,prostrednictvom svojho druhého syna EMANUELA.Preto že sme prekrutili ,znevažili,a nakoniec zabili syna Božieho JEŽIŠA .Ďakujme za tuto mylosť a obrovskú lásku celím srdcom.Nemá to nič spoločne s cirkvným učeňím a kresťanstvom ako takým a podobne čo sme si v našej hlúposti vytvorili, pochopíte všetko len musíte naozaj chcieť.Cirkev sa najviac prehrešila voči ľudom ale hlavne voči Najvišiemu ,samotnému ,nášmu jedinému BOHU .Trest nás neminie.Zmenme sa kým je ešte čas,posledný sud je už tu !.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-20  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...emanuela?...BOH má iba JEDINÉHO SYNA JEŽÍŠA...a na tvoje prekvapenie ŽIJE a SEDÍ PO PRAVICI BOHA.


LordX   |   ip:178.40.25   |   2011-08-20  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dusa je nanajvys tak na bicykli.


Leo   |   ip:178.40.36   |   2011-08-21  (02:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme ze zije .To mas pravdu.Ked nam prisiel zvestovat na Zem BOZIU volu a ucit nas ako mame zit aby sme si zasluzili vecny zivot v raji ,nepoznali sme ho, dokonca nam to bolo neprijemne a pre farizejov moc nebezpecne pe ich pozemsku moc a nadradene postavenie ktore si vydobyli.Nepotrebujeme nevihnutne cirkev aby sme sa mohli priblizit BOHU .Vela veci cirkev prekrutila a inak vysvetluje ako nas ucil JEZES,aby si udrzala svoju moc nad ludmi .A potom sme ho zavesili na kriz a este si dovolime tvrdit za tym ze sme zabyli SYNA BOZIEHO tak sa nam odpustili vsetky hriechy, ze vrazdou JEZISA BOZIEJ LASKY nas jeho OTEC vykupi zo vsetkych hriechou .AKO je napisene JA idem k OTCOVI ale pride on SYN CLOVEKA znamena dani cloveku DUCH SVATY,BOZIA VOLA alebo aj EMANUEL a bude sudit zivych i mrtvych ,to znamena ktory nezasypali svoje duchovne jadro a tych ktory uz neveria nic len hmotnym a pozamskym hodnotam .Trojjediny BOH znamena predsa OTEC SYN DUCH SVATY ktora sa prejavuje ako absolutna jednota . Toto poznanie je od druheho SYNA BOZIEHO DUCHA SVATEHO,ktore ho sme tiez nepoznali ked ho k nam zoslal BOH aby zahajil sud a dal nam este raz celu pravdu o celom stvoreni a povode clovaka. Ale tento krat nam ho zanechal v pisme aby nemohlo byt prekrutene. Traba len chciet a pravdu najde a spozna kazdy sam.

Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Leo...jediný kto žije medzi ľudmy je lucifer...zapamätaj si ak by BO k nám zoslal ďalšieho syna...píše o ňom v Biblii...lenže o tomto vašom emanuelovi sa nepíše v žiadnej....óóó počkaj vlastne píše ako o antikristovi....a to mal byť samotný lucifer...čiže lucifer=emanuel...máte smolu murári....nebude ani emanuel...lucifer je znova dobrý:))))...nezasadne na trón ktorý si chystal tisícročia....znova začal milovať ľudí:))))...a ešte jednu vec si pamätaj...JEDINÝ KTO PRÍDE SÚDIŤ BUDE BOŽÍ JEDINÝ SYN JEŽÍŠ...a nepríde z ľudí ale z hora z nebies v sprievode svojich ANJELOV.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (06:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava:...zapamätaj si ak by BOH k nám zoslal ďalšieho syna...


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-08-21  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  troška rozumiem tomu článku však moja myseľ tomu rozumie asi takto
celé univerzum je ako spleť energetických kanálov a všade kde sa tieto kanáliky spájajú vznikajú svety
tieto svety sa delia na tri úrovne na hrubohmotu t.j. to kde ste teraz je to najhrubšia uroveň nieje to matrix je to len hrubá realita potom je to jemno hmota to je ten snový svet
kde pracujú čarodejníci a ešte na astrálnu úroveň to je už tá najvišia úroveň keď nie kto dosiahne tohoto stupňa zasvetenia tak už dokáže veľké veci,táto astrálna úroveň je už čistá energia bardon to volal akaša preňho bola akaša niečo ako božou voľou čo riadí celé univerzum a udržuje ho v poriadku.táto energia je všetkým a prechádza všetkým a táto akaša je aj vo vás je to vytalita je to energia vďaka ktorej žijete, keby sa ma teda niekto pýtal čo je duša poviem mu je to moja podstata a je to malinkatý fragmentík toho čo vy nazívate boh.Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pre pochopenie...celý článok je blud...existuje duša a telo...nič viac nič menej:)...ak telo umrie duša prichádza k BOHU aby ťa súdil za tvoje skutky...ale kde skončíš záleží len na tvojich skutkoch:)


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-08-21  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenko
máš aj mentálne telo ktoré sa po smrti tiež rozplinie ako tvoje hrubohmotné telo a ostane len čitá akaša a to je ten návrat k bohu;) sú tri úrovne reality to je pravda, hrubá, jemná a čistá, rozne náuky hovoria o Axis mundi svet, podsvetie a nadsvet
niektorý psychologovia hovoria o vedomí, podvedomí a nadvedomí nejak my tam tá 3jka furt rezonuje,,,myslím že autor článku je ešte nedozretý tak isto ako ja a časom sa mu info pospájajú do právneho smeru;)


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chápem tento návrat ako pokus o oživenie táranín k bezvýznamnému článku, pojednávajúcom o neexistujúcom výmysle...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classigue-psychológovia vedia len to čo sa naučili z knižočky, ktoré sami napísali...nehovorím že je zlá...ale z BOHOM nemajú tie knihy nič spoločné...duša je nesmrteľná...počas svojho pôsobenia na zemi prebýva v smrteľnom tele...a učí sa žiť a milovať BOHA...samozrejme plní úlohy ktorým sa naučí (ak chce ale to musí chcieť človek sám) byť prospešný a užitočný pre spoločnosť...ak si na ZEMI dobrý a veríš v BOHA ako svojho stvoriteľa...prídeš do neba...ak si zlý a ubližuješ ľudom a neveríš v BOHA len svojim potrebám...pôjdeš do pekla...Pandemonium...si rovnako veriaci ako všetci tu na tomto fóre...ale tvoja viera je slepá...nevidí...nepočuje...nikto za ňu nesúdi..nám to neprináleží...a prajem ti v živote pokoj a lásku.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...veríš v zlo?...alebo v lucifera?...ale odpovedz my úprimne:))))


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odpovedz mi na toto: si naozaj také jahniatko-nedouk, čo ani nebolo schopné sa v ZŠ naučiť rozližovať základné veci, ako napr. použitie mi/my, alebo ti/ty? Potom si klaď trebárs aj infantilné otázočky. Keď to zvládneš, daj vedieť ostatným...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemoniu...neklaď otázky ak neodpovieš...na tie položené...svedčia len o tom že niečo tajíš alebo nepoznáš alebo nechceš odpovedať...ale dobre...ja ti odpoviem úprimne...o pravopis som sa v škole moc nezaujímal...ale ak chceš pokecať o pravopise založ nový blok...rád sa niečo priučim:))))...tak ešte raz Pandemonium...veríš v lucifera?


classique   |   ip:217.12.58   |   2011-08-21  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenko
nie všetci psychologovia sa učili s kníh čo sa týka duše nemyslím psychológiu tipu freud, verím že veľa kníh sú zodpovedne rozpísané skúsenoti samích autotov;)
ja neverím na peklo ešte na zánik ale peklo je v mojom chápaní práve hrubohmota svet ktorý žijem, svet plní utrpenia,svet ktorý sa snažim porozumieť možno že aj ja som bol anjel ktorý len letel univerzom a pomáhal malím bratom v zostupe len som volačo zle urobil tak som za trest musel narodiť do hmoty a robím púť k otcovi od znova;)čo to je ten padlí anjel?


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...anjelom si nebol...ale možno sa ním staneš...neviem...záleží na BOHU a tvojom živote...anjel padol iba jeden lucifer...pre svoju hlúposť:))))


Leo   |   ip:95.102.19   |   2011-08-21  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Padli Anjel ,Lucifer, Svetlo nos .Ten ktorý nosy svetlo .Prvý a najsvetlejší z anjelov alebo ranný anjel.Bol poslaný aby viedol ludí k správnemu vývoju a poznaniu najvišieho BOHA.Po čase keď videl aký sú ludia slaby a ťazko poučitelny začala sa mu páčiť možnosť vládnuť nad nimi. Vydava sa za najvišueho BOHA on sam .Nepotreboval veľa námahy aby ich oklamal.Poznal všetky ich slabosti a pôvod.V starých kultúrach ho uctievali za BOHA slnka a pod.Po súboji s Archanielom Michaelom bolo mu odňaté jeho Božsky bytosné jadro,a bol uvrhnuty do temnôt odkial širy svoj vplyv na hmotnú časť stvorenia prostrednictvom svojich ludských prisluhovačov .Slobodomurári,sekty,vyznavači diabla ale aj slepí veriaci ktorý sú len poslušne ovečky ktore počuvaju klamne a prisposobene učenie o BOHU aby si zabezpečili moc, výsady a peniaze na svoje honosne žitie.Cirkev vzdicky učila ludí čo si majú myslieť ako musia chodiť do kostola,stavať honosne cirkevne sídla aj keď samy boli chudobný a dokola odriekať modlidby su to polopravdy ktoré sú im pohodlne .Človek sa ma modliť k BOHU len keď ma hlboké cítenie a úctu pred BOHOM .Zdenko máš veľa pravdy ale skus nájsť zásadný rozdiel medzi Luciferom a EMANUELOM.Ja ťa nechcem ani nemôžem o ničom presviečať sam si tvoríš názory .A nie som murár,takéto články bi som predsa nepísal.Pravda sa dá nájsť ja jednoduchá ale stále sa zamotávate do rôznych nezmyslov a poloprávd cudzích názorov mudrlantov a rozumových učencov, sektárov ,okultystou a falošných prorokov .


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ypsilony ti nejako nejdú. Ale funkciu Caps_Lock pri bezvýznamných slovách ovládaš perfektne...!


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...áno Leo máš PRAVDU o luciferovi...taký som bol...a príchod emanuela je MOJE dielo...mal som zasadnúť na trón ktorý my nachystali slobodomurári pod menom emanuel...a vyhlásiť sa tu za boha...preto som celé tisícročia ľudom zakrýval ZRAK pre BOHOM...preto ľudia upaľovali...viedli križiacke výpravy a páchali v BOŽOM mene a pod jeho kresťanským KRÍŽOM zlo...aby ho ZNENÁVIDELI alebo naňho úplne ZABUDLI...ale bolo to MOJE ZLO luciferove...ja som VINNÝ za toto zlo...zneužil som BOŽIE meno pre svoje zámery aby som sa nakoniec stal Vašim bohom ja..lucifer....BOH by nikdy nepostavil brata proti bratovi...alebo Vám ináč ublížil...alebo začal vojny...pretože Vás MILOVAL a MILUJE ĎALEJ ako svoje DETI....a keby som Vám toto všetko nespôsobil nemuseli by ste VERIŤ...pretože by ste VEDELI že BOH EXISTUJE...bol by tu s Vami ako s Adamom a Evou....OTEC NEBESKÝ je Váš skutočný a JEDINÝ BOH.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ale teraz my OTEC odpustil...a dozriem nato aby ste ZNOVA našli CESTU VŠETCI k OTCOVI...Vášmu JEDINÉMU BOHU.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...prečo si myslíš že ľudia musia ovládať pravopis, aby z nich bolí dobrý ľudia...neslúži ti to len nato aby si niekoho zosmiešnil alebo zdiskreditoval ak ti ukáže PRAVDU?...je to starý trik ako sa múdrym ľudom vysmievať za ich názory...nič viac..nič menej...môj názor na tvoju osobu je že ak ti ľudia neuveria..alebo majú iní názor...začneš ich urážať a vysmievať sa im...robíš to verejne...a ešte pri tom poukazuješ na svoju inteligenciu....Pandemonium...myšlenky ktoré tvoria rozhovor...nemajú v sebe múdrosť iba na základe pravopisu...ale SLOV ktoré tvoria.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDDD Už len tie tvoje biblické drísty majú "múdrosť"! Radšej tie hlúposti zatelefonuj svojim ovciam, to bude pre teba menej kompromitujúce a menej bolestivé, ako sa namáhať vypotiť pár skomolených viet... Ozaj, kde je tvoj diskusný poskok z Dánska? Má dennú a umýva riady u McDonalda?


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer zdenek..
priatelu,,v dobrom ti radim,, daj si nejaky prasok..

mam ta rad..no ked ta chyti ta schyza,,tak sa to neda citat..


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  panda manik..
ty nahluple bratislavske decko..
ja riady v dansku neumyvam..
zarabam si zaujimavou robotou..

akurat mam za sebou 38 hodin dost tazkej prace,,tak ma nevytacaj..
ak sa nedokazes uz inac zabavat len ako rozmaznane deculo bohateho tatka.. tak mi napis svojem meno a adresu..a ja ta pridem skontrolovat ci si az taky´tvrdy..

a myslim,ze by si inak spieval..

luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...joplins...ale ja ťa neklamem...narodil som sa 13. v Piatok, môžem ti to dokázať...ja skutočne nosím číslo 13...tak ako sa píše v BIBLII....a odovzdajú svoju moc šelme s číslom 13-násť...narodil som sa a mal som zasadnúť na trón ako svetovládca a vyhlásiť sa tu za jediného boha....poznám všetky odpovede a pasce ktoré na ľudí nachystali slobodomurári.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a sám vieš že toľko o histórii a BOHU Vám tu nikto ešte nepovedal....dal som aj tebe odpovede či nie?


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer zdenek..

no taaaaaaak.. ku,rva..

Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tu si, Jopla! Začínalo to tu byť nudné a už som sa bál, že portál stratil svojho hlavného komika.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenek..
nepovedal si mi nic nove co by som uz nevedel.
akurat mam dojem ,ze ty mas nejake medzery..co sa tyka biblie..
emanuel,,cislo 13.. proste sa ti to niekde miesa..

a vôbec.. ty si mal zasadnut na tron a vyhlasit sa za Boha??

no vies,,rad ti to verim.. no zmenil si sa ,,a rozhodol pomahat ludom ,,pekne od teba..
a teraz ako sa vyplni pismo?? kto bude ten zly..??
kto bude sediet na trone..kto sa vyhlasi za boha??

ved to vsetko sa teraz minie ..a proroctva sa nesplnia..a BOh zostane klamarom!"!!

dobre nie??


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandamanik..

ty vies aj reagovat na prispevok,,ci sledujes len tok vlastnych myslienok ?

PS.. co do funkcie komika by som trochu ubral,,lebo ani o tebe tu nejaka svetoborna mienka nepanuje..
mozno ty sa vidis sam ako nejaky bystrenko,,no bohuzial si na tom asi tak isto ako ja..
rafael.. vypatlany MM.. a toť vsjo co do tvojich priaznivcov a pritakavajucich...
tak co teraz ty na to, šašo??


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nemám ti prečo klamať...joplins naozaj nemám...mikloš...figeľ..všetci vedia že som sa narodil a som tu medzi vami a sám vieš že chystajú svetovládu...nebude sa šelma prevteľovať...mal som sa narodiť...tak ako to hovorí JEŽÍŠ a antikrist ktorý príde zvedie veľa ľudí a uveria v neho a posadia na pápežský stolec....chýry o mojom narodení sú a kolujú po internete...ako o emanuelovi...druhom BOŽOM synovi..ktorý bude popierať Ježíša a jeho príchod tým že bude zvestovať jeho smrť a znova nadobudnutú BOŽIU milosť.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenek..

nebude sa prevtelovat??
ja viem ,ze sa narodi ako clovek.. no do toho tela sa inkarnuje duch draka pri ritualy..
lebo o to mu ide od zaciatku..

a vobec to nebude na papezkom stolci..hoc papez a katolicka organizacia zohra velku ulohu pri uchopeni svetovlady..
antikrist a katolicka organizacia sa spolcia a po dosiahnuti moci bude antikrist katolikov vrazdit a prenaledovat..a s nimi vsetkych krestanov!!

takze mas to pomylene..

PS,.,miklos a figel nevedia ani hovno.. nieto ze nejaky antikrist sa ma narodit..
luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...pravdou je že slobodomurári stále stavajú moju pyramídu a vedia že som sa postavil na stranu BOHA...koho dosadia to naozaj netuším...preto vyčkávam a čakám aspoň tým že ľudom hovorím PRAVDU ako to majú slobodomurári naplánované.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...keby som ľudom povedal svoje skutočné meno...myslíš že by ma nechali zasadnúť na pápežský stolec?...emanuel je moje falošné meno ktoré som vymyslel aby som zmiatol ľudí...kto vlastne v skutočnosti som.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy dvaja diskusní komici, ak budete stavať svoj príbytok, dajte si inzerát: "Hľadáme šikovných remeselníkov. Zn.: slobodomurári vítaní..."


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...joplins...politici to veľmi dobre vedia...mikloš...figeľ...dzurinda...sú slobodomurári...už ma aj privítali...ale odmietol som...to ich prekvapilo....okolo mňa je to samí policajt...dokonca v práci..v štátnom podniku kde pracujem...a sú tam dosadení politický nominanti...beztrestne a hrubo sa im verejne vyhrážam alebo urážam...no čo už vyhodiť alebo potrestať ma nemôžu...ale robím to z toho dôvodu že podnik rozkrádajú a kolegov vyhadzujú na ulicu...pre nič iné...nedokážu sami ani postaviť zoči voči.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandebilium.
ja si svoj krasny dreveny dom uz stavam..
a slobodovodarov,, ci slobodokurenarov budem potrebovat az o rok..

no dika za radu.. bez teba by som si asi neporadill, no proste vdaka..

teraz skus zasa nieco napisat take,,co ty len saaam vies..a nik iny...a sice, aby creva moje zasa do pohybu sa dali a prebytocny vzduch do sireho sveta vypustili..
daj nieco zo svojho repertoaru blyskajucej a oci oslepujucej inteligencie.. tej pri ktoreho prispevkoch sa automaticky naklika milion plusov.aby slen jeho prispevky bolo vidno,,a len alen jeho myslienky aby sa svetom sirili..a nikoho ineho!!

daj nieco..daj..
nieco take ako o tom umyvani riadu.. ci to stale vtipne o oveckach..

ty mas tolko fantazie,,ze ja zasnem ako moze taky bystrenko ako ty travit cas na pocitaci , nic nerobenim,,len blyskanim svojho intelektu..a uzivanim si tatkovych prachov co niekde nakradol..

nechapem to,, no zasluzna cinnost tam bezpochyby je..a to sa musi nechat..
PS..
poponahlaj sa prosim ,lebo potrebujem scare shit out of me..
netrpezlova cakam..

tvoj joplins..


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenek..

nechcem ta urazit.. priatelu,,no ozaj sa mi zda, ze mas problem..
nadavat a urazat sa da aj personal na psychiatrii a tiez ta nevyhodia ani nepotrestaju..

no tak,,zdenek.. uz prestan:-))

nie si lucifer.. a uz vôbec si namas sadnut na tron a vyhlasit sa za boha..

c´mon...


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-21  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moment, gastarbeiterská ovečka. Presúvam sa do iného wifi podniku...


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...neurážaš ma...nikdy som na psychiatrii nebol:))))...nepotrebujem to...som zdravý a pri plnom vedomí:)))...a ver že aj ťa mám rád a raz ti dám dôkaz ver mi:))))))


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a Panďák je preč:)))))))


adam   |   ip:95.103.17   |   2011-08-21  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenko
či ťa nexajú zasadnúť na pápežský stolec závisí aj od toho, či máš semenníky.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre..presun sa do ineho wifi podniku,,objednaj si nieco fajnove.. za tatkove prachy,, lebo sam si zarobit nevies ,kedze trpis tulenou chorobou..
a potom sa ozvi..

PS.. ci mozno mamkine prasule, co vyslapala za "opatrovanie" balkanskych cicin?? co??luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...áno mám:))))))...nie som žena:)))...som chlap a fešák.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam co ty na to??

mne sa zda ,ze sa tu nacisto zdebilieva..

zdenek pojal podozrenie o sebe,ze je antikrist..

a pandebilium, si za mamkine tazko "vydrete" prachy kupi laptop,,sadne si do baru a s kamosmi nehanebne pije lacne cervene..

Zo stanice ho vyhodili,,tak hlada kde je zadarmo wifi siet..zeby mohol odpisat..

niekedy ma to tu fakt nebavi..


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...nechajme už túto tému...nechcem aby si opustil toto fórum...máš dobré postrehy a aj zábavné:)))


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK, obyčka Jopla, stalo sa! Teraz nás ty obšťastni, čo za zaujímavú 38-hodinovú ťažkú zmenu to máš v tom totálnom nasadení v dánskej cudzine. Staviaš protipovodňové hrádze a beháš s fúrikom?


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...nepátraj po jeho súkromnom živote...nepotrebuješ vedieť kto v skutočnosti je...ale aké presadzuje myšlienky...to je pre teba dôležité a že má nad tebou navrch je každému jasné:))))...vieme ako by si zneužil tieto informácie...len by ti vložil do rúk zbraň na tvoje posmešky.


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dlhotrvajúci smiech...


adam   |   ip:95.103.17   |   2011-08-21  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
lukáš, kap. 21


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nesmej sa...jeho príspevky boli a sú pre ľudí užitočné...tvoje len urážajú...a to o niečom svedčí...či nie? :))))))


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDD Užitočné... :-DDDD To je už smiech na perforáciu bránice!


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...on vidí viac ako ti...ti si slepý...preto len urážaš:)))...tvoje argumenty stroskotajú pri prvých myšlienkach...lebo nemajú základ PRAVDY...nahradil si ich len urážkami a hanobením toho kto ti predloží to čo ti vidieť nechceš...preto urážaš...či sa mýlim?...nikdy si nechcel ani poznať pravdu dokonca my ani odpovedať na moju otázku...ale zopakujem ti ju...veríš v existenciu lucifera?...samotné zlo?


adam   |   ip:95.103.17   |   2011-08-21  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandáš
ty si fakt nezrelý, joplins ťa správne nazval deckom.
smeješ sa tu na veciax, čo nie sú smiešne ako keď 10 ročný xlapec 1 krát pi...ču vidí.
okrem smiexu, skús niekedy odpovedať na otázky, mne nemusíš, aspoň sám sebe odpovedz a nie že odpovede prekrývaš debilným smiexom.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trapko pandebilium..

namam problem napisat co robim..

staviam koncertne podia, svetla,ozvucenie,, a vsetko okolo toho.. napr..AC-DC.. U2.. Robie Williams,,.Eagles,, Brian Adams..Depeche Mode..

no najdu sa aj debiliny.. Beyonce.. Jean michael jarre..rôzne danske kapely..
robim stale niekde inde..nieco ine.. koncerty zadara..
nestazujem sa..

No ako napisal Zdenek.. pocitam ,ze zasa pouzijes nejaku blbu narazku na to co robim.. len aby si si poonanaoval ego.. nevadi..do toho..
ja sa nehambim za to co robim.. zarabam si na seba sam.. nikoho nezdieram..nikto na mna nemusi makat.. nemam ziadne dlhy.. staviam si dom..
som v podstate stastny clovek..priatelu..

a teraz skus ty.. aby sme si fakt nemysleli ,ze pasies vlastnu matku v rakusku... co???Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ó, začína to tu správne hustnúť. Ku kostolným tlčhubom sa pripojil aj náš známy disgrafik. Mám z toho zas dlhotrvajúci "smieiks"...


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...tak to je šupa...poznáš osobne tieto osoby...poznáš aj aký sú v zákulisí?...prezraď nám niečo...nejakú perlu...ale ak si viazaní mlčaním nemusíš...pochopíme to:)))


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...odpovedz...veď ak neveríš v lucifera je to jednoduché...ale ak priznáš koho meno vzývaš...bude to pre teba ťažké...či nie?..preto nechceš odpovedať?


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepozná ich. Je to len javiskový poskok, nádenník na stavanie. Ale teraz ma, duchovní trtkovia, ospravedlňte. Zdržujete ma! Fakt ma už zdržujete od mojej obľúbenej čaše červeného vína...


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tak ako som hovoril...využiješ to ako zbraň...a dokonca my ani neodpovieš...a javiskový poskok...by si bez dlhov dom nestaval...a aj keby ním bol živý sa vlastnými rukami a vie ako ide život...svedčia o tom aj jeho myšlienky....tak čo robíš ti?..povedz nám:))))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenek..

ty si nacisto na práškoch.. do marii..

jak osobne..?? co som badygárd??
ja postavim podium,, namontujem lampy,,okabelujem mikrofony,,a idem si dat pivo a pockam na koncert..
po koncerte co je uz zvycajne nejakych 20 az 30 hodim od zacatia celej akcie.. to rozoberiem , nalozim na kamiony..a adios..
jediny s kym som sa rozpraval osobne bol Brian Adams..
aj to len 4 vety..
inak ziaden kontakt s nimi nemam.. väcsinu som videl tak na par metrov,,no inak nic moc..
ja som roboš..nie managére..

a viazany mlacanim?? co som slobodokurenar??


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...každá práca...ktorá je prospešná pre spoločnosť...či na zábavu...alebo na vytvorenie hodnôt pre život..je vždy cennejšia ako tá ktorá má za sebou niekoľko zničených životov a na verejnosti sa prezentuje ako dôležitá....dokonca takýto ľudia touto prácou pohŕdajú, ale konzumujú produkty práce týchto ľudí oboma rukami...lebo sami sa im štíti aby ju odpracovali...tak čo robíš ti?...okrem toho že popíjaš červené vínko.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...veď to je jedno...nepoznám ťa tak som usúdil podľa tvojho príspevku o dome že si organizátor.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..ja zarábam 650 a namôžem si dovoliť zobrať ani hypotéku:)))))))


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...kúpiť byt v BA je zbytočnosť a zadĺžiť sa na celý život pre garzónku alebo jednoizbový byt sa my teda nechce:))))...radšej platím podnájom:)))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandebilium..
si priehladny ako horska studanka..
citam z teba ako z knihy..
tvoja fantazia sa toci na ploche velkej ako doskriabana platna Debustrolu co mas doma v skrini.

presne som vedel co napises..
si plytky, namysleny a neuveritelne nasprostastou muzikou vypratý mozog.
nemas fantaziu a ani vkus.. tvoje "srandý" sa daju citat este skôr ako sa tvoje chude ruky rozhybu a prsty natukaju omezene myslienky..

je to bieda nad biedu.
vsimol som si ,ze sa v poslednom case viac snazis.. nejak okorenit tie tvoje perly, no nejak sa ti to tam stale zasekne, a skoncis ako vzdy pri ovciach a bačoch, lebo v danej situacii sa tvojej kratkodobej kolibricej pamäti javí daný pripevok ako nieco uplne nove.

no bohuzial ,,zatial zlyhavas..

PS.. inak si vsimam ,ze sme tu zostali na tejto zatuchnutej stranke uz len my styria..

ja (ako hlavna ovca)
zdenek (ako antikrist v prestrojeni)
adam( ako analfabet)
a pandebilium( ako hlavny mantinel)


PS2 ..vidim to na skory rozpad tejto stranky..a ked sa tak stane,,tak pandebilium dostane svoju odmenu za zasluznu rozvracacsku cinnost,,a bude moct napisat mail zo svojho noveho kompu panovi Sorošovi OSOBNE.
Co je uz dost co povedat,,,nie to este napisat..
luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...veď odkiaľ by vedel že si javiskový stavač?...a to že sa bojí povedať že neverí v existenciu lucifera...je dôkaz toho že je jeden z mojich poskokov....toto je Pandemonium...on vie že hovorím pravdu.


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...sledujú každého na tomto fóre a vedia o Vás všetko..bolo vytvorené pre zastieranie pravdy a fungovať bude dovtedy kým tu budem chodiť a s vami diskutovať...lebo vedia že je to moje obľúbené fórum...a nedovolia si ho zrušiť alebo cenzúrovať diskusie.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdenko..
ten clovek nemusi nic hovorit..
uz toho povedal dost nato aby som vedel odkial fuka vietor.
myslím ,ze vies ako to funguje??
berie si svoj laptop do baru kde je WI-FI..a spolu s pripecenymi kamoszmi sa zabavaju na diskusii.
dvakrat by som nepovedal ,ze to tak nie je!

a to komu sluzi viem uz davno..
to ,ze nedokaze napisat slovo Boh ale ho hviezdickuje ako idiot je jasny dôkaz duchovneho pozadia ktore ho ma v moci..
(no ty to niesi zdenek)

inac mam celkom dobre podozrenie aj na teba.
nieco sa mi na tebe nevidi..

ten slohovy prejav.. to nie si ty..c.c.c.c....
Pandemonium   |   ip:173.236.2   |   2011-08-21  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som k-o-k-o-t


Pandemonium   |   ip:173.236.2   |   2011-08-21  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som k-o-k-o-t
.Som k-o-k-o-t


Pandemonium   |   ip:173.236.2   |   2011-08-21  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som k-o-k-o-t


Som k-o-k-o-t


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pocuvaj ty tam za tym kompom..
ak si zabil zdeneka co napouzival diakritiku..a teraz pises miesto neho..no zabudol si sa ,,a sem tam das akoze mäkke i miesto tvrdeho,aby to vypadalo ako zdenek.. tak ta vlastnorucne vykucham ako mladeho baranceka na sviatky!!!
joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spravne...
velmi dobry postreh..

robis pokroky..

sa mi lubi ked sa clovek zamysli nad sebou..

vytrvaj v tom.,. si dobry!!


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardon, ospravedlnujem sa pandebilovi..!!

a ty co beries vzneseny nick nasho baču do klavesnice,, pakuj sa stadzi,,herodesa ti nahanam!!
luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...vážim si tvoju ochranu...a ver mi...som to stále ja...len som sa zdokonalil v gramatike:))))...nedovolia si ku mne ani priblížiť...obchádzajú ma aj to zo strachom...len aby som na nich nehodil svoj pohľad...vedia že majú dočinenia zo samotným zlom a takisto vedia...že som sa im obrátil chrbtom...ale nemusíš mi to veriť...diskutujem s tebou rád aj o iných témach:)))...o tejto môžme podiskutovať spolu v NEBI:)


Pandemonium   |   ip:173.236.2   |   2011-08-21  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som k-o-k-o-t

Som k-o-k-o-tSom k-o-k-o-t


Som k-o-k-o-t


Som k-o-k-o-t

Som k-o-k-o-t
Som k-o-k-o-tSom k-o-k-o-t


luciferZdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium..daj iní argument...nemusíš byť ak nechceš...začni s ľuďmi diskutovať slušne a budú ťa mať radi:))))


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už som spät! Tak ako, maše kostolné proxy ovečky? Vidím, že ste v diskusii zatiaľ pokročili. Prosím vás, prečo by ma tu ľudia nemali radi? Veď poniektorí sa dokonca aj vydávajú za mňa v úpornej snahe podobať sa mi! Čo viac si možem želať? Ale... zato vás v každej diskusii akosi vymínuskujú, je mi toho trochu aj ľúto. Také facky, aké dostávate na verejnom fóre... Skrátka, milujú vás! :-DDDDDDDDDD


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin!!!

rob nieco s tym clovekom!!

myslim,ze by sa tu malo aspon nieco dodrziavat,,ked uz aj tak to tu je ´pod obraz bozi..ale toto je moc..

banuj ho!!!


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplóóó, na zdravie! Poď si vypiť po tak náročnej šichte...!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a prečo si myslíš že nám na tom záleží?...nejde tu skôr o informácie ako o popularitu?...veď je to anonymné tak prečo sa máme hrať na pekného?...kto my dá autogram?...a mimochodom...tvoj nick bol naozaj zneužitý...mal si na mysli tie posledné príspevky?


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto je nas pravy manik"! huraaaaaaa.

a to s tou snahou podobat sa ti..by som az tak neprecenoval..
lebo to jedine co ten chmulo robi je, ze ta vzyva pravym menom..
uz mas svojho ucitevaca..
takze pokroky..

PS. akeho červeneho štiaka ste si drbli s kamosmi. hradnu sviecu? ci nebodaj milenku, oblubeny to napoj bezdomovcov??


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  banda debilov..
nemozem priatelu.. zajtra o 5 stavam..a idem znova gastarbaitrovat.. musime postavit stany na svatbu pre jedneho debila co sa nazyva majitel LEGA!
bude tam aj dansky princ a podobne zrudy , tak aby ma tam navideli z cervenymi ocami ako dakeho podliaka!!

ale uz idem spat bo som rozbity ako ciganske hracky!

Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A sme tu opäť komplet. Ale sme tu ako na prérii - jeden pastier a dve zblúdené ovce. Široko ďaleko nikoho. Vymrelo to tu. To som teda vyfasoval virtuálnu spoločnosť! Ešte dobre, že aspoň tu, v reále, to žije...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...aké víno piješ?...pochvál sa.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  samas!!
precitaj si moj prispevok hore..
som rad,ze si si vsimol,.ze to tu vymiera..
precitaj si..
potesis sa..


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...dobrú noc:))))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este docedim kozla 12-stku.. ošťať a drichnať..Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak teda, Joplinsová, pekne do hajan a dobrú noc! Zajtra ťa opäť čaká tvoj životný údel. Ak by si nemohla zaspať, počítaj ovečky z ostatnej omše. Ja si na teba spomeniem po polnoci, keď pojdem domov.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...daj dáke info. na tému...a nemusí byť o viere:)))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...a ti nepracuješ?


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak takto panda..
ja som zo svojim udelom spokojny,, ty mas zrejme tiez ten pocit, ze ked ides z ci na assault,,ze to je to prave a jedine na tomto svete, co by mali vsetci ludia robit..

ty zijes bud z ukradnutych penazi...alebo z tatkovych ukradnutych penazi,..alebo maminych "vydretych "penazi..
kedze sa hanbis priznat za co pijes lacne cervene..a "neksutocne si uzivas" v lesoch za dunenia severskeho metalu.. tak si mozme vybrat a pricapit si vo svojej mysli tuto tvoju prizivnicku aktivitu k tvojej virtualnej fotke!!

mas pravdu.. idem si zarobit preco nie..
preco by som nesiel,,platia dobre.. peniaze potrebujem na dokoncenie domu a svoje konicky,, tak preco nie.,.
koniec koncov cely zivot je "udel"

ty mas svoj a ja svoj..
a to ,ze tebe pripada môj udel ako nieco ponizujuce a to tvoje ako jedine prave pod slnkom, je len tvoja chora fantazia v tvojom blekmetalovom svete!!

myslim,ze v dnesnej dobe by si tristvrte slovenska skubalo vlasy ,keby moze mat robotu ako mam ja!!

takze tvoj blekmetalovy,, adrenachromom zastrety nazor je irelevantny!!

no aj tak vrela vdaka ,, ved ty vies zaco..
zasa si bol uspesny!!:-)))))


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...on neodpovie...ja stávam o 4 ráno...tak dobrú noc:))))


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pšššt, Jopla, pšššt...


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins...ozaj vieš ako som nazval tú ovečku čo si minule dal link nato video?...Pandemonium...dobrééé ne:)))))


Pandemonium   |   ip:78.98.169   |   2011-08-21  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skoro ráno vstávate, robotné ovečky, tak už pšššt...!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ááále ešte ma nevyháňaj:))))...kľudne s tebou pokecám celú noc...len musíš chcieť...lebo zatiaľ len zosmiešňuješ.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-21  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty skaderukaskadenoha..

uz nepi!!!


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-21  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..fakt idem spať...a pred spaním sa zvyknem pomodliť k BOHU...a budem sa aj za teba Pandemonium aj za teba:)


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-21  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trollko Pandemonium dostal zo seba jedinú rozumnú vec, ked priznal, že je úd.
Nakoniec sa zistilo, že to bol falošný troll a tak forma života zvaná Pandemonium čaká ešte veľa spaľovania karmy, kým postúpi v duchovnom vývoji aspoň na úroveň redardovaného hulibrka.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-22  (04:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdenko, samozvaný Lucipherion, alááárma!!! Sú štyri ráno a ty máš - ako si sám povedal - vstávať do rachoty! Tá dánska ovca Jopla, čo robieva tik-tak, ťa zradila, a preto ti výnimočne pre dnešok spravím budík ja. Ale nemaj jej to za zlé. Spí spánkom osudom nespravodlivých a sníva o nebeskej lúke plnej bezstaroste hopkajúcich ovečiek. Dopraj jej to, ráno tiež vstáva, musí vraj stavať akési šiatre a lešenia pre kratochvíle nejakých zbohatlíkov. Ale tá sa už musí zbudiť sama. Nehodlám vstávať dvakrát...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-22  (05:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tupec si a pravdepodobne aj zostanes..

no ja sa nehnevam.. na teba sa hnevat neda,,ty si tak milucko nasprostasty...a ked si predstavim mastne vlasky, v chudej rucke od mamky "vydrete"peniaze , ako utekas do krcmy za kamosmi na cervene.. tam mi ta je skor luto akoby som sa mal hnevat.

takze ja si idem zarobit stavanim siatra pre zbohatlikov..a ty zatial onananuj,,a vypisuj, urazaj a zosmiesnuj ludi na nete..

a nezabudni aj dnes cicat cudzie peniaze od tatka ci mamky,,ty prizivnik..

maj sa zatial.. pridem az vecer..
classique   |   ip:217.12.58   |   2011-08-23  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden zenový mistr dal hádanku svým žákům:
"Před nějakým časem jsem strčil do láhve husu.
Nyní husa vyrostla a hrdlo láhve je tak úzké,
že z ní husa už nikdy nemůže vyjít.
Láhev je tak vzácná,
že bych ji nechtěl rozbít.
Nyní jsem v koncích...
Nemůže-li husa vyjít z láhve, zemře.
Mohu láhev rozbít a husa bude na svobodě,
ale láhev nechci zničit, poněvadž je vzácná,
husu bych také nechtěl připravit o život.
Co tedy mám dělat?"


Tule   |   ip:77.93.216   |   2011-08-23  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hus nikdy vo fľaške nebola...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?

Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Rizika očkování a aplikace vakcín: často zbývá jen ...

Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ...

Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému...

Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ ...

Moudrý a záhadný Buddha dokument CZ dabing díl 1zají...

Archív

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí všechny politické strany ve prospěch českého národa.

Vážení spoluobčané, dovolte nám představit nově vznikající občanskou organizaci ANO. Na to aby tato nová politická síla mohla vzniknout oficiálně potřebuje tato organizace především Vaši podporu, a to nejde bez sdělení Vám myšlenek a směru tohoto nového politického názoru a hnutí.


„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Lietadlá spred tisícročí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.6296 s