17. September 2019
    
Čo sa od doktorov pravdepodobne nedozviete - Dolezite.sk

Čo sa od doktorov pravdepodobne nedozviete


  2009-10-14  (19:29)  |  Z domova
  62% hlasovalo = 3  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo sa od doktorov pravdepodobne nedozviete

Keď neberieme do úvahy na naše zdravie vplyv medziľudských vzťahov, stresu, rôznych duševných nálad, myšlienok, emócií ... , tak si môžeme zistiť – overiť aj prakticky na sebe, že: náš zdravotný stav sa dá radikálne zlepšiť len vtedy, keď nášmu fyzickému telu dodáme pomocou správnej výživy a vitamínovo – minerálnych doplnkov to, čo mu chýba a čo nevyhnutne potrebuje.

POLOŽME SI ZÁKLADNÚ OTÁZKU: ochorie mladý – starý človek preto, že mu v krvi, mozgu v kĺboch alebo v iných častiach tela chýbajú chemické lieky s vedľajšími účinkami, alebo skôr preto, že nášmu organizmu chýba životne dôležitý minerálny vitamínový prvok?

Každý predsa vieme že:

-          keď sa narodíme neobsahuje naše telo žiaden brufen, acilpirín, ibalgin , .../len ak sa počas tehotenstva dostanú do plodu dieťaťa/

-          ani jedna naša bunka nie je zložená z práškov, tabletiek, rôznych konzervačných látok, umelých farbív -sladidiel z ropy,...

-          keď uzrieme prvý krát svetlo tohto sveta, tak naša fyzická schránka je zložená z desiatok rôznych minerálov, stopových prvkov, ..

TAK PREČO DO SEBA NIEKEDY PO CELÉ DLHÉ ROKY PRIJÍMAME CHÉMIU?

Draslík, magnézium, zinok, selén, železo, jód, vit.C, E, A , ... v žiadnom prípade nenahradíme liekmi. To znamená, že pokiaľ máme nedostatok niektorých živín, musíme ich doplniť. Bez toho nemôžeme vyzdravieť. Užívaním chemických liekov sa môžeme určitý čas cítiť lepšie, ale skutočnú príčinu ich užívaním neodstránime. Konzumovaním liekov našu chorobu len kamuflujeme – zakrývame. Viac než 53% ľudí na Slovenku zomiera na cievne príhody : infarkty (srdce), porážky(mozog). Ďalšia časť populácie zomiera hlavne na rakovinu. Podľa oficiálnej medicíny sú tieto zdravotné ťažkosti a úmrtia spôsobené usadzovaním cholesterolu na stenách ciev. Tým sa zvyšuje postupne tlak krvi v kapilárnom systéme pretože prechádza cez zúžený priestor. V skutočnosti je hlavných príčin viac, ale to by bol námet na iný článok. Takto v podstate dochádza k poškodeniu ciev. Ak chceme takejto situácií predísť, mali by sme si uvedomiť: PRAVÚ PRÍČINU USADZOVANIA CHOLESTEROLU-NEŽIADÚCICH LÁTOK V NAŠOM TELE. Podľa Mudr. Ratha  a dvojnásobného nositeľa Nobelovej ceny Dr. Paulinga je primárnou príčinou týchto ochorení  nedostatok:

-          vit. C : ten posilňuje nielen celkovú imunitu organizmu, ale udržuje naše cievy, žily, tepny, bunky, kožu ... pružné, elastické.

-          základné minerály – makroprvky: vápnik, horčík, draslík, sodík, síra, fosfor, železo

-          mikroprvky – stopové prvky: zinok, meď, selén, jód, germánium, kremík, chróm,...

Človek je cicavec, ktorého organizmus si nevyrába vit.C, preto je odkázaný na jeho dodávanie z VONKAJŠÍCH zdrojov, hlavne z kvalitnej stravy a vhodných doplnkov. Optimálny denný príjem vit.C sa u väčšiny ľudí pohybuje v rozmedzí 1 – 3 gramy.

 Veľký Hipokrates, podľa ktorého doteraz lekári skladajú prísahu povedal: “Nech sa strava stane vašim liekom.“ Aj preto je prospešné brať jeho slová vážne, ale zároveň je nutné si uvedomiť, že väčšina súčasných potravín už nemá potrebnú výšku minerálov a vitamínov, ako napr. pred 100-200 rokmi /najmä z dôvodu nesprávneho hnojenia - demineralizácia zeme/. WHO- Svetová zdravotnícka organizácia odporúča, ako dostatočnú dennú dávku vit.C cca 65mg, ale to je len minimálna dávka, ktorá nás ochraňuje pred smrteľnou chorobou skorbutom. Odborníci na výživu aj spolu s Dr. Paulingom a Mudr.Rathom vyliečili tisíce pacientov tým, že im dávali užívať mega dávky minerálov a 3-5-10 a viac gramov vit.C denne. Bližšie informácie o vit.C si môžete pozrieť v článkoch: poškodzovanie vit.C, nedostatok minerálov, ochorenia z nedostatku vitamínov,...na stránke:www.zdraviemms.mypage.cz  Metabolická medicína dosahuje výborné výsledky aj v liečení takých ťažkých ochorení, ktoré sa nedarí liečiť klasickej - školskej medicíne práve tým, že lieči prvotnú príčinu chorôb: chronický nedostatok minerálov, vitamínov, enzýmov,...Výživový experti dokázali, že 99% ľudí v civilizovanej spoločnosti trpí nedostatkom základných minerálov, vitamínov, ...to znamená, že väčšina obyvateľstva je AKÚTNE PODVÝŽIVENÁ. Zo zdravotného hľadiska je to prioritná príčina najrozšírenejších civilizačných ochorení. Z tohto poznania jasne vyplýva, že keď nášmu fyzickému telu dodáme nevyhnutné dôležité látky, tak má šancu prirodzenej regenerácie a prekonania akejkoľvek choroby. Na Slovensku lieči takýmto spôsobom už dosť doktorov a výživových odborníkov ktorí vám radi poradia, ich zoznam nájdete aj na dole uvedenej internetovej stránke.                                         

 Bez dlhodobého a pravidelného konzumovania  kvalitnej -plnohodnotnej stravy a aspoň základných minerálov a vit. C sa prakticky nemôžme vyhnúť najčastejším civilizačným chorobám : infarktu, porážke, rakovine, cukrovke, ...  Preto si vás dovoľujem informovať o ich dôležitosti a zároveň potrebnom konzumovaní doplnkov výživy. Každý sám je zodpovedný za zdravotný stav svojho srdca, mozgu, cievneho systému, kĺbov, kostí,...Ja vám prajem, aby ste boli k svojmu telu trpezlivý a pozorný ,lebo ono je naším najbližším a najväčším majetkom.

www.zdraviemms.mypage.cz 

 Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
zero   |   ip:217.115.2   |   2009-10-14  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokument: http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/


Tara   |   ip:89.176.38   |   2009-10-14  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taky dobrá reklama zadarmo.
Nic proti vitamínům a minerálům, ale když to sem přijde ze stránek, propagujících prodej "doplňkové výživy"...
Už chybí jen "čtěte pozorně příbalový leták", a "poraďte se s vašim lékařemči lékárníkem".
Ale furt lepší, nežty ty výpady proti křesťanům, takže dík :)


joe   |   ip:80.81.232   |   2009-10-14  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten kto konzumuje vitaminove tabletky ma vacsiu sancu zomriet skor. Pre zdravie je lepsie jest menej ako viac. Treba sem tam trocha pohladovat, vypit viacej vody, jest co najpestrejsiu stravu a nebyt posadnuty mnozstvom vitaminov, ktore treba zjest podla nejakej tabulky a samozrejme odist od internetu aj niekam von...


zreo   |   ip:217.115.2   |   2009-10-14  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara
joe
Podívejte se na nahoře uvedený dokument. Že to není jen o tabletkách zjistíte hned na jeho začátku.


zreo   |   ip:217.115.2   |   2009-10-14  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara
joe
Podívejte se na nahoře uvedený dokument. Že to není jen o tabletkách zjistíte hned na jeho začátku.


joe   |   ip:80.81.232   |   2009-10-14  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozrel som si stranky z odkazu, este sa k nim vratim, ja by som skor propagoval nieco co si ludia mozu vymenit v rodine zadarmo, nez kupovat. Napriklad kombucha, vodne tiby, mliecne tiby.

Aky mate nazor na pristroje na vyrobu koloidneho striebra?

P.S. Slovensko vyhralo, hura hura hura :)


zreo   |   ip:217.115.2   |   2009-10-14  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joe
Gratuluji! Všeho moc škodí,týká se to i KS. Z toho dokumentu jsem měl na mysli úvod o vyčerpané půdě. Že na tom něco je,mám z vlastní zkušenosti.Otec před 2-3 lety čistil rezavé ocelové profily a kýbl rzi vysypal k švestce nemocné šarkou. Šarka je virová nemoc a "léčí" se vykopáním i s kořeny,spálením a několikaletým nepěstováním slivoní na tomto místě. Letos se úplně ztratily příznaky této nemoci. Nebyl zasažen ani jediný plod,světlé skvrny zmizely i z listů. Naopak,její vždy světle zelené,neduživé listy s ještě světlejšími šarkovými skvrnami se staly brčálově zelenými,takovými jako mají odrůdy šarkou netrpící,např.durancie. Dříve byly rovněž zasaženy virovou kroužkovitostí listů a ta se momentálně na nich rovněž nevyskytuje. Toto se přesně shoduje s úvodem filmu. Z podvyživené půdy rostou rovněž podvyživené a tím pádem nemocné rostliny. Z nemocných rostlin nemůže být logicky zdravý ani strávník.


skart   |   ip:85.2.197.   |   2009-10-14  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  môj názor na to je, že ľudia by mali mať každý záhradku a dopestovávať si sami nejaké to ovocie alebo zeleninu, aj keď by tam mali mať len jednu jabloň a záhon mrkvy. Tak ako hovorí Joe, potom by si ľudia mohli vzájomne aj čo to povymieňať, napr. susedia záhradok, rodina, známi a tak...

inak pracujem v zahraničí ( Švajciarsko ) a tu sa každý deň napchávajú tabletkami od Herbalife, muž si každé ráno dá asi zo 7 a žena tiež (rôzne druhy)...potom asi aj večer niečo požerú....no neviem neviem....hlavne že majú obchod zo zeleninou a okrem šalátu na obed a velmi zriedkavo aj na veceru nejedia ziadnu surovú zeleninu, jablko som ich videl jest asi 2 krát (a to majú este aj asi zo 20 jabloní v záhrade!!!)...snazil som sa im vysvetliť, že by mali jesť viacej ovocia a zeleniny..no márne, odpovedou bolo zakazdým nieco ako, kebyze má zjest tolko zeleniny a ovocia, tak by toho bolo obrovitánske mnozstvo a preto jedia radsej tabletky...logika 0 bodov...a od kedy som tu sa raňajky nezmenili ... vitamínový koktail samozrejme od Herbalife, maslo dzem .bodka. a to som tu uz piaty mesiac...vecera vacsinou maslo syr chleba...a to majú aj malé deti...svajciary sú síce ekonomicky na úrovni, ale čo sa týka stravy tak preferujú maso a mliecne produkty...
to zreo:
dobrý príklad :)


moon   |   ip:195.168.4   |   2009-10-15  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne sa na doplnenie vxtaminov osvedcila kvasena kapusta a ina zelenina a ktomu pohxb na cerstvom vzduchu v lese :)))


zdravy clovek :)   |   ip:213.151.2   |   2009-10-15  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.prirodnivyziva.cz/


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-10-15  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prirodzená strava (aj mäso-jediný zdroj živočíšnych bielkovín) +
cibuľa, cesnak, kyslá kapusta - zdroj vitamínu C
feferóny, chilli, habanero - najlepšie antioxidanty
+ samozrejme pohyb na čerstvom vzduchu

ale hlavne staré slovenské porekadlo :

Raňajky zjedz sám, obed si rozdeľ s priateľom, večeru daj nepriateľovi.


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2009-10-15  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lacna reklama nadovsetko. Navyse - "Na Slovensku lieči takýmto spôsobom už dosť doktorov a výživových odborníkov ktorí vám radi poradia, ich zoznam nájdete aj na dole uvedenej internetovej stránke." ked na dole uvedenej stranke vidim akurat kopec roznych pripravkov a jediny kontakt je na autora stranky. Navyse aj formulacia pri diagnostike je trosku nekolektivna: "Prípadným záujemcom poskytujem zdarma psychotronickú diagnostiku /pomocou rádiostézie/." Klikam nespravne, alebo keca clanok?


gordon   |   ip:89.173.77   |   2009-10-15  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dlhodobými výskumami sa zistilo, že kto príjma stravu - biopotraviny nežije dlhšie, naopak ľudia ktorí jedia tabletkové vitamíny žijú kratšie. Faktom je že nedostatok mikroelementov spôsobuje závažné ochorenia. Na Slovensku napr. chýba na celom území v potravinách selén , ktorý má v tele antioxidačné a protinádorové účinky.


mlisa   |   ip:78.99.16.   |   2009-10-15  (13:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  mylis si pricinu s nasledkom. Mas pravdu ze nikto neochorie preto ze mu chybaju lieky, ale skor preto ze mu chybaju vitaminy. Ale ked uz raz chora som, zrejme sa tymi vitaminmi nevyliecim. Nehovorim ze nepomozu, ale spoliehat sa len na ne.... Liec si cukrovku vitaminmi a uvidis aky cukor si nameras. Liec vitaminmi rakovinu a som zvedava ci za dva roky este napises nejaky clanok. Lieky maju svoj vyznam. Netreba sa nimi bezdovodne napchavat, ale ked je zle, treba po nich siahnut, ked nie kvoli sebe tak kvoli svojmu okoliu (ktore by nerado ochorelo ).Je pravda ze niektore lieky len tlmia priznaky a neliecia... ale ak je priznakom bolest a trpis nou par tyzdnov, ponuknut ti jablko miesto napr. ibalginu je ako naplut ti do tvare.Preto riesenim nie je odmietnut lieky, tak ako odmietat vitaminy, ale vediet, kedy po com siahnut.
Btw, rakovina a cholesterol? Nie vzdy je dobre zovseobecnovat...


skart   |   ip:85.2.146.   |   2009-10-15  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mlisa:
v dokumente, na ktorý odkaz dal Zero vypovedá pár doktorov, ktorý liečili niektoré typy rakoviny a nádorov práve vitamínom C, na rozdiel od chemoterapie sa neprejavili na pacientoch žiadne vedľajšie účinky ani po "mamutích" dávkach a úspešnosť bola dosť vysoká. Ak spomínaš ten Ibalgin a nutnosti siahať po liekoch,keď si človek nevie rady, tak vedz, že na mnoho bežných chorôb existujú aj homeopatiká. Sú isto lepšie ako tabletky, pretože donútia telo, aby si s chorobou či neduhom poradilo samo, a ešte Ti aj posilnia imunitu.Majo   |   ip:88.212.36   |   2009-10-15  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toľko dezinformácii je v tomto svete že človek už nemôže ničomu veriť. Jedni hovoria že vitamíny sú zdravé aj vo väčších množstvách a druhí zase že nie. Treti hovoria že lieky su najlepšie a ostatní že nič nie je dobré. Človek v dnešnom svete nema šancu sa dozvedieť pravdu lebo z každej strany mu do hlavy hučia niečo iné. Zvieratá keď ochrejú tak začnú jesť byliny ktoré im pomôžu a nepotrebujú názor žiadneho odborníka pretože vedia čo im pomáha. Určite to nie su lieky ktoré by rástli na stromoch je to príroda nič zložite v tom nie je. Farmaceutickému priemyslu ide len o zisk a nie o zdravie ľudí. Ich hlavnou stratégiou je ľudí udržiavať chorích pričom liečia len symptóny ale chorobu neviliečia pretože by prišli o gigantické zisky. Stači si prečítať pribalové letáky k liekom. V každom z nich sú vypísané vedlajšie účinky príklad : liek na cholesterol - obrovské množstvo nepriaznivých účinkou. Hlavnou podstatou všetkých liekov je upraviť symptómi choroby tak aby mal pacient pocit že sa uzdravuje čo ale v žiadnom prípade nevedie k vilečeniu choroby. Ďalším postranným učinkom klasických liekov je vivolať ďalšie choroby ktoré by sa opäť liečili inými liekmi s inými vedlašími účinkami. A takto to je dokola. Toto je pravy zmysel celého globálneho farmaceutického a zdravotníckeho priemyslu. Keď sa každy nad tym aspoň trošku zamysli tak možno pochopi ako to v skutočnosti je. Toď môj názor.


joe   |   ip:80.81.232   |   2009-10-15  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektore lieky su relativne ok, narychlo ma napada napriklad tabletky - zivocisne uhlie, aleo vera gel, alpa na rany a dezinfekciu, maste na modriny octan alebo heparin. Bcko vo forme susenych pivovarskych kvasnic (pangamin) atd. Zase sa to neda generalizovat.


zero   |   ip:217.115.2   |   2009-10-15  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mlisa

Také jsem měl ibalginové období. Úporné bolesti zad. Pak jsem zjistil,že na vině je špatná funkce jater. Ta nedokázala zoxydovat metabolity a toxiny,ty se usazovaly mj.na povrchu chrupavek a tato krusta vytlačovala ploténky ze svého místa. Ty pak tlačily na nervy až způsobily jejich zánět. Dnes mne nebolí vůbec nic,dokonce ani hlava po nadměrném požití alkoholu. Můžete do sebe nadále ládovat ibalgin,který játra poškozuje. Anebo si o tom něco přečíst a dle toho konat. http://nakupujeme.cz/dedekkorenar/index.php?cap=48061
V každém případě přeju hodně trpělivosti.


Palino   |   ip:15.203.16   |   2009-10-15  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skart, bohuzial, tvoji svajciarski priatelia maju pravdu. keby sme mali zjest tolko ovocia aby sme mali optimalnu dennu davku, boli by to kila z kazdeho druhu. pravda je ale, ze tabletky nie su tiez reisenim. k tomu dokumentu food matters odporucam precitat este aj toto:

http://www.cez-okno.net/clanok/veda/mrtvi-lekari-nelzou

Mimochodom, komu nesedi food matters, ze je to len reklama na vitaminy, spominaju sa tam konkretne studie. ved si to preboha najdite a overte, tolko ste sa este nenaucili?


zero   |   ip:217.115.2   |   2009-10-15  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skart
Znáte tenhle?
Povídá Roubíček Kohnovi: Poslachaj Kohn,ty rybičky co jsem včera koupil u nich v krámu se vůbec nedaj jíst. Kohn na to:Bodejť by jo,ty rybičky nejsou k jídlu ty jsou na kšeft!
Možná vaší švýcarští přátelé razí stejné heslo.


skart   |   ip:85.2.98.1   |   2009-10-15  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Palino:
ak myslíš, že májú pravdu v tom, že si doplňujú rôzne stopové prvky a vitamíny tabletkami, tak s tebou súhlasím. Ale ako som spomínal, jedia tých tabletiek moc a na ranajky a veceru ziadne ovocie, či zelenina. A to je chyba. Neviem presne koľko by človek musel zjesť ovocia, či zeleniny, aby pokryl celú dennú dávku, ale nemyslím si (až na pár stopových prvkov), že by toho malo byť také množstvo, ktoré by človek počas dńa nedokázal zjesť. Zelenina obsahuje aj mnoho vlákniny, ktorá pomáha prečisťovať črevá a tak sa zefektívňuje trávenie a predchádza sa mnohým chorobám, keďže s vlákninou odchádzajú aj toxíny, ktoré v tele robia šarapatu.
Je naozaj smutné, že doktory o správnej strave nemajú žiadne vedomosti (keďže na vysokých školách zdraviu prospešnému stravovaniu venujú minimum) a tak nevedia doporučiť "jedlo ako liek" , ktorý je pre človeka najprirodzenejší.
K tomu článku na ktorý si sem hodil link sa ešte vrátim, zatím som ho len okukol.


skart   |   ip:85.2.98.1   |   2009-10-15  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zero:
Tak toto je trefa do čierneho!!! v chladiacom boxe, ktorý majú v spodnej časti domu, čiže pod kuchyňou majú desiatky, niekedy až stovky kíl rozličnej zeleniny a ovocia a dnes ako som sa pri vecery pozrel bol na okne košík z nahnilým ovocím. Inak na veceru bolo maso, syr, maslo, tvaroh, dzem, vajíčka a chleba. No to asi nepotrebuje komentár. Ja som si odtrhol na obed pár jabĺk z ich záhrady, keďže ich košíček nemá kto doplniť.
Išiel som sem preto, lebo som chcel robiť zo zeleninou a čakal som, že jej aj hojne budú konzumovať, no evidentne som sa mýlil, a takto to funguje v celom švajčiarsku. Sú dosť chamtivý a aj keď majú všetkého dosť, nestačí im a o zdravom stravovaní nemajú ani poňatia.


Anunnaki   |   ip:85.70.192   |   2009-10-16  (01:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Já jsem se dočetl, že v mexiku léčí lidi choré na rakovinu v nekolika soukromých ústavech práve megadávkami vitamínu C.
Konkréte 100 az 250g (100 000 až 250 000mg) denne ! A to přímo do žíly !!!

Zdá se mi to již hodně, sám jím již nekolik let denne 1000mg, poslední rok 2000mh denne v tabletách, pokuď cítím že na mě něco leze, tak i více, 6x1000mg za den.


Martin   |   ip:195.168.5   |   2009-10-16  (06:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Já jsem se dočetl, že v mexiku léčí lidi choré na rakovinu v nekolika soukromých ústavech práve megadávkami vitamínu C."

Liečia, alebo aj vyliečia??? To je rozdiel.


skart   |   ip:85.2.98.1   |   2009-10-16  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pár jednoduchých vňatí, ktoré spestria pokrmy a dajú sa aj jednoducho dopestovať doma, prípadne natrhať :)

Petržlenová vňať je jemná a veľmi obľúbená prísada. Je dobrým zdrojom vitamínu C, obsahuje aj veľa vitamínu E,A, draslíka, vápnika a železa. Čerstvú vňať si môžeme veľmi jednoducho vypestovať doma. Z petržlenu odrežeme vrch a vložíme ho do nádoby s vodou. O niekoľko dní nám začnú vyrastať mladé výhonky vňate.


Zber liečivých rastlín začíname dôkladným preštudovaním atlasov liečivých rastlín a dostupnej literatúry preto, aby sme poznali rastliny, ktoré chceme nazbierať.


- Pri nedostatočných vedomostiach by mohlo dôjsť kzámene spodobnými druhmi, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé. Preto zbierame len tie rastlinky, ktoré zaručene poznáme.
- Nezbierame rastliny vchránených oblastiach, vblízkosti priemyselných podnikov, ciest arovnako nezbierame chránené rastliny.
- Vždy zbierame len jeden druh liečivej rastliny vobdobí, kedy je vrastline, alebo jej časti, ktorú zbierame, najviac účinných obsahových látok.
- Čerstvé rastliny rýchlo podliehajú skaze apreto sa musia konzervovať, aby sa cenné látky vnich uchovali. Konzervujeme ich najčastejšie sušením, odšťavovaním, výrobou tinktúr, mastí alebo olejov. Usušenú bylinku nazývame droga.
- Dôležité je, aby sme rastliny zberali čisté, zdravé, nepoškodené škodcami ani chorobami apo zbere ich nesmieme nechať zapariť.
Zber:

- kvety zbierame začiatkom kvitnutia za slnečného počasia;
- listy pred apo kvitnutí;
- korene skoro na jar alebo na jeseň;
- plody vdobre dozrievania.

Účinné obsahové látky nachádzajúce sa v liečivých rastlinách

Protizápalové účinky majú azulény, ktoré sa nachádzajú v napr.: harmančeku, v myšom chvostíku a v paline pravej.

Ukľudňujúce, protizápalový a ochranný účinok majú pektíny nachádzajúce sa v ríbezliach, v jablčnej šupke, v červenej repe, citrónoch, pomarančoch, slivkách a marhuliach.

Napätie znižujú saponíny, ktoré zároveň zlepšujú priepustnosť bunkových blán. Nachádzajú sa napr. v koreňoch a v listoch prvosienky jarnej, v mydlici lekárskej a fialke trojfarebnej.

Pri regenerácii poškodených tkanív plní dôležitú úlohu flavonové zlúčeniny nachádzajúce sa v pohanke, čiernej báze, zeleri, v očianke rostkovovej, topoľové pupence, v listoch z brezy, v petržlenovej vňati a v ďateline lúčnej.

Pálenie a svrbenie zmierňujú triesloviny nachádzajúce sa v dubovej kôre a v orechovom lístí, kôre a tiež v orechoch.

Ochranné a zmäkčujúce účinky majú slizové zlúčeniny, ktoré obsahujú sliz. Obsahujú ju kvet lipy, semená ľanu a kostihoj lekársky.


Vitamíny

- A - jeho nedostatok poškodzuje zrak, zapríčiňuje vysušovanie sliznice kože anepravidelné rohovatenie pokožky, je dôležitý pre zdravé zuby, ďasná akostí. Obsahujú ho: mrkva, brokolica, paradajky, špenát, šalát, kapusta, petržlenová vňať, čierna báza, skorocel, žihľava, žerucha, ananás, mango, pomaranč, broskyňa, mandarínka, rovnako rybací olej, mliečne výrobky, banán, pečeň avajíčka.
- Betakarotén - je to antioxidant, látka, ktorá pôsobí proti vzniku rakoviny. Vtele človeka sa premieňa na vitamín A. Nachádza sa vsemenách tekvíc. Obsahujú ho: mak, šošovica, aníz, púpava, obilné trúby, kučeravý kel, karfiol, pór, petržlenová vňať, jedlé morské riasy.
- B2 - jeho nedostatok sa prejavuje vypadávaním vlasov, svrbením apálením, suchými perami asuchým jazykom, popraskanými perami. Podporuje rast azdravú pokožku, oči, vlasy, nechty. Väčšie množstvo vitamínu B2 potrebujú hlavne ženy užívajúce antikoncepčné prostriedky, dojčiace atehotné ženy. Obsahujú ho: červená repa, púpava, droždie, šípky, kučeravý kel, fazuľové struky, brokolica, vodné riasy, petržlenová vňať, špenát, žerucha, červená paprika, čerešne, marhuľa, čierne ríbezle, kiwi, broskyňa.
- B3 - podporuje vznik enzýmov, ktoré pomáhajú premeniť potravu na energiu atú rozvádzajú po tele. Obsahujú ho: kučeravý kel, fazuľové struky, mrkva, karfiol, petržlenová vňať, zemiaky, červená paprika, hrozno, grapefruit, broskyňa, jahody, banán.
- B5 - hraje kľúčovú úlohu pri sprístupňovaní energie organizmu. Obsahujú ho: vodný melón, maliny, citrón, černice, brokolica, karfiol, banány.
- B6 - udržuje zdravú kožu anervy. Obsahujú ho: čierne ríbezle, banán, maliny, vodný melón, kučeravý kel, pór, zelená paprika.
- Kyselina listová - podporuje zdravý nervový systém. Je veľmi potrebná pre tehotné ženy, pretože unovorodencov zabraňuje anémii. Obsahujú ho: melón, pomaranč, ananás, jahody, mandarinky, kučeravý kel, červená repa, brokolica, kapusta (zimná), šalát, karfiol, petržlenový koreň.
- C - chráni organizmus pred infekciami, spevňuje cievy, reguluje vnútorné vylučovanie apôsobí proti otrave. Jeho nedostatok zvyšuje riziko vzniku rakoviny žalúdka až na dvojnásobok, zároveň sa zvyšuje hladina cholesterolu vkrvi atým sa zvyšuje aj riziko chorôb kardiovaskulárneho systému. Optimálna denná dávka 200 mg sa pri záťaži organizmu zvyšuje na 500 mg denne. Obsahujú ho: každé ovocie, žihľava, čierne ríbezle, zelené výhonky rastlín, harmanček, šípky, brokolica, kel, kapusta (zimná), karfiol, fenikel, petržlenová vňať, žerucha, zelená paprika - 1 surová paprika pokrýva dennú potrebu vitamínu C.
- Kyselina askorbová - synteticky vitamín C, dobre dopĺňa nedostatočný prísun vitamínu vzimných ajarných mesiacoch.
- D - reguluje hospodárenie svápnom, fosforom asacharidmi. Obsahujú ho: mrkva, slnečné lúče.
- E - jeho nedostatok spôsobuje neplodnosť, má vplyv na rozvoj pohlavných orgánov, zvyšuje odolnosť ľudského organizmu, spomaľuje starnutie apredchádza trombóze. Obsahujú ho: mrkva, šípky, lipový kvet, klíčky obilných zŕn, hrozná, čierne ríbezle, grapefruite, slivky, maliny, kapusta, zelerová vňať, pór, šalát, petržlenový koreň, zelená paprika, špenát, paradajky, žerucha, semená dyne.
- H - zúčastňuje sa enzymatických procesov apremeny bielkovín. Obsahujú ho: zelené časti rastlín, ovocie, surové pšeničné zrná, droždie, karfiol, hrach.
- PP - vitamín krásy - má vplyv na premenu vody vkoži ajej okysličovanie, rozširuje cievy achráni pred intenzívnym žiarením. Obsahujú ho: mrkva, šípky, pšeničné otruby, hríby, šalát, ľubovník bodkovaný, harmanček.
- Rastlinné hormóny - majú podobné účinky ako ľudské hormóny, plnia úlohu katalyzátorov, ničia baktérie, podporujú ženské hormóny (estrogény). Obsahujú ho: lipa, šalvia, nechtík lekársky.
- Histamín - má dôležitú úlohu vľudskom organizme, nachádza sa vchĺpkoch žihľavy.

Minerály


- Draslík - nachádza sa vo všetkých bunkách tela, reguluje vodnú hladinu vtele, odstraňuje odpadové látky ztela, napomáha pri riadení, udržiavaní svalstva, nervov apri myslení. Obsahujú ho: melón, broskyňa, hrozná, maliny, marhule, ananás, čierne ríbezle, čerešne, kiwi, červená repa, kapusta, kel, karfiol, zeler, pór, šalát, špenát, paradajky, cesnak, reďkvička, petržlen, banán, blizna kukurice.
- Fosfor - podporuje rast aregeneráciu tela, hlavne kostí, zubov aľadvín. Obsahujú ho: petržlen, zeler, kel, brokolica, maliny, jahody, melón, hrozno, banán, čierne ríbezle, ananás.
- Horčík - podporuje fungovanie svalstva, nervov, centrálnu nervovú sústavu, srdce apodieľa sa na odstraňovaní depresie. Vkombinácii svitamínom B6 zabraňuje tvorbe ľadvinových kameňov. Nedostatok spôsobuje predčasné pôrody, brzdí liečbu akútnych chorôb srdca azapríčiňuje vznik depresie. Obsahujú ho: červená repa, kel, zeler, kapusta, brokolica, petržlen, vodné riasy, maliny, melón, jahody, hrozno, grapefruit, mak, čierne ríbezle, cesnak, ananás, banán, šumivé tablety Magnézium, kakao, škorica, sušená vňať zeleru, petržlenu apažítky.
- Chlór - podporuje čistiacu činnosť pečene, trávenia, pH rovnováhu vtele. Obsahujú ho: mrkva, melón, maliny, čierne ríbezle, kučeravý kel, zelerová vňať, banán, pór, žerucha, šalát.
- Jód - je súčasťou hormónu tyroxin, zlepšuje kvalitu zubov, nechtov, vlasov, pokožky, pomáha spaľovať prebytočný tuk ahlavne ovplyvňuje správnu činnosť štítnej žľazy. Obsahujú ho: kuchynská soľ, chaluha bublinatá, palina dračia.
- Síra - pomáha pri udržiavaní zdravej kože, nechtov, vlasov, činnosť pečene, mozgu apri zdolávaní bakteriálnych infekcií. Obsahujú ho: cibuľa, mrkva, uhorka, petržlen, reďkvička, paradajky, banán, egreš, hrozno, maliny, jahody, čierne ríbezle.
- Sodík - reguluje krvný tlak, telové tekutiny, činnosť nervov asvalov. Obsahujú ho: cesnak, citrón, melón, maliny, čerešne, kapusta, zeler, reďkvička, ananás, špenát, červená repa.
- Vápnik - je nenahraditeľný pre zdravé kosti azuby, zmierňuje nespavosť. Obsahujú ho: kapusta, špenát, zelená paprika, kel, petržlen, žerucha, hrozno, ananás, maliny, egreš, jahody, vodné riasy, banán.
- Zinok - pomáha predchádzať duševným poruchám, hnačkám azápalu pľúc, lieči vnútorné ivonkajšie rany, lieči ochorenia prostaty, posilňuje imunitný systém aduševnú sviežosť. Obsahujú ho: paradajky, žerucha, maliny, brokolica, kel.
- Železo - podporuje tvorbu červených krviniek, odstraňuje únavu azvyšuje odolnosť organizmu. Obsahujú ho: černice, borievky, maliny, čierne ríbezle, kel, pór, šalát, špenát, reďkvička, žerucha, petržlenová vňať, semená dyne.
- Chróm, fluór, jód, kobalt, mangán, meď, selén - obsahujú ich: hlavne vnútornosti, morské produkty, orechy, celozrnné pečivo.

Zelerová vňať je bohatá najmä na vitamín A a E. Má výraznú arómu, ktorú nie každému lahodí.

Pažítka sa vyznačuje vysokým obsahom železa. Vďaka obsahu éterických olejov povzbudzuje chuť do jedla a má liečivé účinky. Pestrý kvetináč s dlhými lístkami pažítky sa môže na jar stať ozdobou našej kuchyne.

Kôpor je bohatým zdrojom vitamínu C, zinku, vápnika a draslíka. Dodáva do organizmu ochranné, antioxidačne a antibakteriálne pôsobiace látky.

Žeruchu môžeme dopestovať v ktorúkoľvek dobu roka. Konzumuje sa v surovom stave. Obsahuje veľa vitamínu B a C, z minerálnych látok najmä vápnik. Pikantná, mierne štipľavá rastlina je ideálna na dochutenie šalátov, nátierok alebo omáčok. Pochúťkou je i chlieb s maslom, posypaný žeruchou. Žeruchu si dopestujeme veľmi jednoducho. Potrebujeme nádobku s vodou, na jej dno uložíme pijavý papier a naň nasypeme semienka. O 7-10 dní môžeme zbierať úrodu.

Žihľava je pre väčšinu ľudí iba burinou. V modernej kuchyni sa však cení ako nevšedná a hodnotná súčasť jedálneho lístka. Možno ju použiť ako doplnok do jarných šalátov, plniek, na prípravu polievok alebo prívarkov. Bohatá je najmä na vitamín B, C, K, vápnik a železo. Obsahuje viaceré látky s liečivými vlastnosťami. Fytoncídy vďaka schopnosti usmrcovať mikroorganizmy sa nazývajú aj prírodnými antibiotikami. Jej zložkou sú i enzýmy podporujúce látkovú premenu a látky napomáhajúce zníženie krvného cukru. Na kuchynské spracovanie používame mladé jarné výhonky. Žihľavu dobre umyjeme a krátko sparíme, aby sme ju zbavili pálivosti.

Šalvia

Tejto bylinke s modravými kvetmi sa darí na záhone v záhrade aj v črepníku. Ak ju zasadíme do záhrady, priláka k nám všetky mačky z okolia. Šalvia by vraj podľa najnovších výskumov mala spomaľovať proces starnutia. My zatiaľ využívame predovšetkým jej vynikajúce protizápalové a dezinfekčné vlastnosti, napríklad je účinným kloktadlom pri zápale hrdla. Čaj zo šalviových listov upokojuje a pomáha aj pri nespavosti. Nesmieme ho však piť často, podobne ako väčšinu bylinkových čajov. Ak šalviu použijeme na prípravu jedál, pomáha pri trávení tukov.

Naše staré mamy ju využívali aj na čistenie kuchýň či kúpeľní. Urobme si z nej aj my ekologický čistiaci prostriedok: Šalviu povaríme asi pol hodinky, dáme ju vychladnúť a precedíme. Pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy a sódu bikarbónu.

Pri použití v kuchyni šalviové lístky dodávajú chuť svojou jemne horkastou pikantnosťou najmä bravčovému pečenému mäsu, rybám, divine, ale aj plnenej paprike. Šalviové lístky pridávame až ku koncu varenia, aby nestratili svoju špecifickú arómu.

Mäta

Ak zasadíte do záhrady mätu, môže sa bujne rozrásť a zadusiť ďalšie rastlinky v záhone. Je výhodnejšie pestovať ju na slnečnom mieste v črepníku. Ak budeme túto mrazu odolnú trvalku počas roka zastrihávať, získame mladé, čerstvé lístky. Zo štyroch až piatich lístkov na šálku si môžeme pripraviť čaj proti prechladnutiu. Možno ním aj kloktať. Mätový čaj veľmi účinne pomáha aj pri trávení mastných jedál. Z odvaru je dobrý obklad na unavené oči.

Ak sa nám po kuchyni prechádzajú mravce a chceme sa ich zbaviť, stačí ich chodníčky pretrieť viazaničkou mäty. V kuchyni používame túto voňavú bylinku aj preto, že pomáha pri trávení. Hodí sa do fazuľových či šošovicových polievok. Na prikorenenie chuti je vhodná aj k morke či kurčaťu a k rybám. Môžeme ju dať aj do studených šalátov a ozdobovať ňou rôzne múčniky. Jej výraznú osviežujúcu mentolovú chuť však najviac oceníme pri príprave čajov a studených nápojov.

Oregano

Darí sa mu rovnako dobre v črepníku aj na záhone v záhrade, kde je užitočné aj ako odpudzovač vošiek. Čaj z oregana pomáha pri nachladnutí a dýchacích problémoch. Okrem čaju, ktorý mimochodom pôsobí aj proti nespavosti a bolesti hlavy, využívame čerstvé oregano k pečenému mäsu. Čerstvé oregano je výborné na prípravu marinád na grilované mäso a hlavne v rajčinových pokrmoch.

Z púpavy, takmer nezničiteľnej buriny, sa dajú pripraviť chutné šaláty, kapary aj med. Púpava ponúka organizmu veľa dobrého. Povzbudzuje chuť do jedla a podporuje trávenie.
100 g púpavových lístkov obsahuje 2,5 g bielkovín., 0,6 g tukov., 7,5 g sacharidov., 30 mg vitamínu C., 7,5 g karoténu a trošku aj vitamínov skupiny B a mnohé minerálne látky. Cholin, ktorý “má na svedomí” nahorkastú chuť púpavových lístkov, priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene.
Kedy treba púpavové lístky na šalát zbierať?
Najvhodnejším časom zberu je od marca do mája, kým nezačne púpava kvitnúť. Zberáme mladé lístočky, vyrastené v tieni, ale môžeme zberať aj tuhé uzatvorené púčiky.

Na kuchynskom okne či na balkóne môžeme pestovať bylinky od výmyslu sveta. Okrem spomínaných aj tymián, voňavý rozmarín, estragón či medovku. Nech sa však rozhodneme pre ktorúkoľvek bylinku, nezabudnime, že sa v nej neskrýva len vynikajúca chuť či liečivá schopnosť, ale dýcha z nej aj vôňa prastarej histórie našich predkov.


skart   |   ip:85.2.98.1   |   2009-10-16  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Palino:

skvelý článok o úžívaní doplnkových minerálov...dovolím si výňatok:

minerály anorganické (elementární)

minerály chelatované

minerály koloidní

Pokud tedy začínáte poznávat, že minerály jsou důležité, musím vám také něco říci o minerálech samotných a o tom jak je nejlépe užívat. Na trhu jsou k dostání tři druhy minerálů. Jsou to:

* Anorganické minerály nejsou v podstatě nic jiného, než rozdrcená skála. Vstřebatelnost pro tělo je 5% až 10% a po 35 roce klesá na 3% až 5% . Vezmeme-li například sloučeninu vápníku a laktózy, pak v 1 000 mg této látky je 250 mg vápníku a 750 mg laktózy. To znamená, že z jedné takovéto tablety dostaneme do těla při 5% vstřebatelnosti 12,5 mg vápníku. Chceme-li tedy vstřebat denní dávku 1000 mg vápníku, musíme zkonzumovat 80 tablet.

* Chelatované minerály byly vyvinuty v šedesátých letech v konkurenci při zásobování farmářů minerály pro dobytek. Tyto minerály znamenaly významné zlepšení vstřebatelnosti a tím i zlepšení zdravotního stavu dobytka s následným zlevněním chovu. Chelatovaný minerál je prvek, na který je navázána aminokyselina, enzym nebo protein. Tím, že minerály jsou navázány na látku, jež je tělu vlastní, vzrostla vstřebatelnost až na 40%.

* Koloidní minerály jsou jednotlivé molekuly určité látky rozptýlené ve vodě. Nejedná se tedy o tablety, ale o tekutinu. Rozptýlené částice mají záporný elektrický náboj, zatímco střevní stěna má kladný náboj. To vše má za následek, že tyto minerály jsou vstřebatelné až z 98%.

http://www.cez-okno.net/clanok/veda/mrtvi-lekari-nelzou


zero   |   ip:217.115.2   |   2009-10-16  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skart
Petržel je bezvadný pro vysokký obsah vitamínů a také proto,že ho můžeme mít čerstvý po celý rok. Stačí ho na zimu nechat v zemi. Pak stačí odhodit sníh natrhat si a zase ho přihodit sněhem. Zaručeně čerstvý! Akorát vás mohou mít sousedi za podivína,jak se to stalo mně a soused sledoval cože to doluju zpod sedmdesáticentimetrové vrstvy sněhu.
Někde jsem četl či slyšel,že účinek více antioxydantů v přírodních produktech se násobí,prý až 20 krát.Mám ověřeno že tomu tak je. Před časem jsem trpěl krvácivostí dásní v předjaří. Po pravidelném pití červeného vína bylo po problému. Přitom obsah vit.C který má na to zásadní vliv,je ve víně zanedbatelný. Pít pravidelně ovšem neznamená chlastat.:-)


skart   |   ip:85.2.98.1   |   2009-10-16  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zero:
tak to jo, sused musel mať nad hlavou poriadnu bublinu z otáznikom, keď sa tak čudoval...heh, mať záhradku je na nezaplatenie
ako sa hovorí, všetko s mierou a dôležitá je aj pestrosť, na ktorú zabúda možno aj viacej vegetariánov či vegánov
k tomu červenému vínu, je to v malých pravidelných dávkach taktiež taký malý zázrak a dobrá prevencia, posilňuje cievy, srdce a kvalitu krvy, taktiež posilňuje odolnosť buniek v tele...ale ako spomínate, netreba s tým "posilňovaním" moc preháňať :)


zero   |   ip:217.115.2   |   2009-10-16  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skart
Ano,alkohol je nutné podávat v malých dávkách. Nezaměňovat s dialogem z filmu "Limonádový Joe":"Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství!" :-)


mlisa   |   ip:78.99.16.   |   2009-10-23  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skart a zero:
tak este raz lebo mam dojem ze ste ma nepochopili. neodsudzujem vitaminy, neodszudzujem homeopatika, a od vas len chcem aby ste globalne neodsudzovali lieky. Lebo su choroby s ktorymi si ani vitaminy, ani homeopatika proste neporadia. Ano, prvorady je zdravy zivotny styl, dostatok pohybu, vitaminov, mineralov, sledovat svoje telo, naucit sa mu rozumiet a nerobit mu zle (ani alkoholom ked chcete byt setrny k peceni :-))Suhlasim tiez s tym ze kazda bolest ma svoju pricinu a v prvom rade treba hladat a odstranovat tu. Ale ked mam zlomenu nohu, pricina bolesti je jasna a trpiet bolestou len preto lebo som proti tabletkam... Alebo iny priklad: zodratie bedroveho klbu - vies z coho ta bolest pochadza, budes ju riesit endoprotezou, ale nebudme naivni, par rokov si na tu operaciu pockas. Ak mas par rokov zit v bolestiach, isto prehodnotis svoj pristup k ibalginu :-) A prosim nerozpravajte mi o roznych prirodnych zelatinach a pod. ktore mi ten klb "vyliecia", same bludy. A k tej rakovine - je fajn ak sa lekari (ktori su podla vas totalne o nicom lebo len krmia ludi liekmi) snazia najst sposob liecby menej skodlivy ako chemoterapia. Ale ak by som ju nedajboze raz dostala, nerozhodovala by som sa podla skodlivosti, ale podla uspesnosti a percenta prezitia. Kym je chemoterapia ucinnejsia ako vitamin C, vyberiem si tu. Lebo v prvom rade chcem prezit, az potom budem rozmyslat ako budem zit.
Takze este raz, nechcem od vas nic ine len nezovseobecnovat. Vitaminy jednoducho vsetko nezachrania. Ak lieky nechcete, nejedzte ich, ale neodsudzujte tych co ine riesenie hladali ale nenasli.
Btw - ak sa vam nepaci ze vas lekar krmi liekmi, najdite takeho co vam bude vyhovovat, su aj taki co vam v prvom rade odporucia "domacu" liecbu. Cim vacsi dopyt po nich bude, tym sa zvysi aj ich ponuka :-)


UniqueHerb   |   ip:89.173.14   |   2010-05-19  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z vlastnej skusenosti odporucam pozriet video na nasledujucom odkaze.
Odkaz na nom moze pomoct bud Vam, alebo niekomu z Vasho okolia.
S Uctou,
Maros Vajda
kmn


http://video.google.com/videoplay?docid=-1146427219461739653


Poradenské Centrum Výživy a Zdravia


Maroš Vajda
MUDr. Mária Paľová

Maroš Vajda :
- Ako veľký priaznivec Futsalu, Wu-Shu, Jogy a východných učení sa už dlhé roky zaujímam o to ako môžeme čo najlepšie a najprirodzenejšie vypomôcť svojmu telu a zároveň mysli.
Veď ako sa už od nepamäti vravieva " V zdravom tele, zdravý duch."
No samotne cvičenie a praktikovanie rôznych úkonov nás môže udržať v dobrom stave, no celkove zdravie nevie poriešiť.
Ľudské telo je skutočne dokonalý systém.
Ma vlastnú energiu a inteligenciu, aby vyrástlo z drobného vajíčka, až do veľkosti dospelého človeka.
Teda ma vrodenú schopnosť samoliecenia a ozdravovania, no je samozrejme, že k tomu potrebuje správne podmienky.
Tajomstvo spočíva v správnom vzťahu k výžive a celkovej starostlivosti o telo.
Už Hipokrates povedal, že naše telo sa uzdraví a zotaví, ak dostane primeranú výživu.
A týmto spôsobom by som Vám rad dal na vedomie, že už vyše 8 rokov jednu takúto vec poznám a milujem ju nadovšetko.
Ako aktívny športovec od útleho detstva a veľký gurmán/gastronóm sa zaujímam o to čo dať svojmu telu, aby malo čo najlepšie profesionálne výkony. Aby som z tela dostal maximum, no samozrejme ho najmenej zaťažil.
A zároveň mu neubližoval, pretože okolie, v ktorom žijeme mu ubližuje dostatočne, či už je to ovzdušie, voda, jedlo či iné činitele v našom každodennom živote.
V jednoduchosti je krása ;)
Milujem HERBALIFE :)
"Koňa môžete priviesť k vode, no napiť sa ho nedonútite."
http://www.facebook.com/pages/Michalovce-Slovakia/UniqueHerb-Unique-Herbalife-Nutrition-for-Athletes-NonAthletes/371685472253/

MUDr. Mária Paľová :

- V roku 1976 som skončila všeobecnú medicínu a už tridsaťštyri rokov vykonávam prax ako detský lekár. Vždy som chcela byť lekárkou, lebo som si myslela, že každého vyliečim a všetci v mojom okolí budú zdraví. Časom som zistila, že mnohé zdravotné problémy sa iba liekmi nadajú liečiť. Presvedčila som sa o tom aj sama na sebe, keď sa mi objavili zdravotné problémy a nevedela som si pomôcť. Moja stúpajúca nadváha situáciu ešte zhoršovala. Pred 13 rokmi som našla spôsob, ako sa postupne dostať zo svojich zdravotných problémov a navyše vyzerať a cítiť sa oveľa lepšie. Ľudia mi začali vravieť, že vyzerám mladšie a môžem prehlásiť, že už 13 rokov som nepotrebovala žiadne lieky, antibiotiká, nebola som chorá a nemala som zvýšenú teplotu. Som šťasná, že sa môžem naplno venovať svojim pacientom, vychutnávať si chvíle so svojim vnúčaťom, veľa cestovať a pomáhať mnohým ľuďom, čo ma neuveriteľne napľňa. Dopriala by som Vám zažiť ten úžasný pocit, keď Vám niekto poďakuje za to, že ste mu pomohli k zdraviu a lepšiemu životu.


http://www.drmaja.estranky.sk/


elis   |   ip:88.102.25   |   2011-04-27  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oregano je vynikajuce do kuchyne http://www.predajbylin.sk/oregano_vnat/index.html


vladko . linifany83   |   ip:88.101.22   |   2012-03-15  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lipovy kvet je velmi dobry proti prechladnutiu,ja si ho objednavam tu http://www.predajbylin.sk/lipa_kvet/index.htmldiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Článok tejto doby

Keď som sa pred dvadsiatimi rokmi konečne dostal za Dunaj,presnejšie do Rakúska,bol som doslova ohúrený. Zostal mi v pamäti reklamný pútač, ktorý zakrýval starú rozpadnutú šopu v jednej prihraničnej dedinke,na ktorej si Coca-Colu v plechovke postrkovali dve natiahnuté ruky. Bol som unesený veľkosťou aj farebnosťou toho monštra,ktorý určite priniesol majiteľom spomínanej šopy, akúsi korunku , či šiling do rozpočtu.


Ľubomír Huďo - Svet v objatí Elít ...

Uhorský revanšizmus, George SoroS, pád Eura a vojna v ...

Euro leží na smrtelné posteli

Banková Mafia

Namiesto dvojičiek na Manhattane... moslimská mešita...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3151 s