16. September 2019
    
Coolidge efekt - Dolezite.sk

Coolidge efekt


  2010-01-05  (13:27)  |  Technológie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Coolidge efekt

Coolidge efekt

Keď vpustíte samca potkana do klietky s citlivou samicou, uvidíte počiatočné bláznenie z kopulácie. Potom sa postupne samec unavenuje z tejto konkretnej samice. Aj bez zjavnej zmeny jej vnímavosti samec dosiahne bod, kde má malé libido a jednoducho ju ignoruje. Avšak, keď vymeníte pôvodnú samicu za novú, samec okamžite ožije a začína kopuláciu nanovo. Môžete opakovať tento proces z čerstvými samicami donekonečna, až kým sa samec neunaví k smrti z vyčerpania.
-
Samcova obnovená energia neodráža zvýšenie jeho pohody a blahobytu – hoci tak bude vyzerať (a dočasne to tak aj cítiť). Jeho sila pochádza z neurochemických impulzov zvaných dopamín, ktorý zaplavuje okruh odmeňovania v jeho primitívnom mozgu ... takže svoju úlohu si splnil.
V skratke, zvieratá si nevyberajú svojich sexuálnych partnerov náhodne. Spoznajú a odmietnu tých, s ktorými už mali sex. Vedci poznajú tento reflex ako „Coolidgov efekt“. Získal svoj názov pred mnohými rokmi, keď americký prezident Coolidge a jeho manželka boli na návšteve farmy. Keď bol prezident niekde mimo, farmár hrdo ukázal pani Coolidgovej kohúta, ktorý „môže kopulovať so sliepkami celý deň, deň za dňom“. Pani Coolidgova hanblivo navrhla. aby to farmár povedal pánovi Coolidgovi, čo aj urobil.
Prezident sa na chvíľu zamyslel a potom sa opýtal: „S tou istou sliepkou?“
„Nie, pane“ odpovedal farmár.
„Povedzte to prosím pani Coolidgovej“ povedal prezieint.
Coolidgov efekt bol pozorovaný u všetkých cicavcov, ktoré boli testované. Vedci ich spozorovali aj na samiciach. Napríklad samičky hlodavcov flirtujú oveľa viac – vábivým vystavovaním – s neznámimi partnermi, viac ako s tými, s ktorými už kopulovali.
Čo sa skrýva za Coolidgovým efektom? A ako to funguje?
Hovorili sme tu o „stave ako po opici“ po vášnivom milovaní, útlme, ktorý odsúva partnerov od seba. Tu je rýchle zhrnutie:
Tento útlm je produktom dokonalej neurochemickej zmeny, ktorý sa deje v primitívnej časti mozgu alebo - v limbickom systéme. Limbický systém je centrom emócií, impulzov, vášni, spúšťačov a podvedomých rozhodnutí. V rámci limbického systému je tkzv. odmeňovací okruh, ktorý nás aktiváciou dopamínu poháňa robiť činnosti, ktoré vedú k nášmu prežitiu alebo k odovzdávaniu našich génov, ako napríklad jedenie, sex, pripútavanie sa k potomkom, riskovanie.
Chápte dopamín ako neurochemický prvok každej motivácie. V skutočnosti netúžite po sladkej zmrzline, výhre v lotto alebo šantení v posteli. Túžite po dopamíne. V skutočnosti, ten nával dopamínu je vašou odmenou. Všetky závislé látky a činnosti zvyšujú hladinu dopamínu. To je to, prečo sú návykové. (Je orgazmus návykový? Áno, bol porovaný s dávkou si heroínu cez mozgové skenery). Lenže návykové látky a aktivity nedávajú trvajúci pôžitok. Hneď ako dopamín úspešne namotivuje naše konanie, upadne dole a čaká na ďalšiu príležitosť aby vás k niečomu dotlačil.
Jedným spúšťačom Coolidgovho efektu je samotná novosť. (1) Druhým je úpadok hladiny dopamínu následne po orgazme. Namiesto lahodného pocitu zo žitia a napätia z očakávania, ktoré ste cítili keď bola vaša hladina dopamínu vysoká, sa teraz cítite otupený/á alebo až biedne a zbytočne. Orgazmus samotný iniciuje tento pokles dopamínu. Keď je dopamín nízky, ste zvlášť náchylný/á na čokoľvek, čo váš dopamín znova zvýši, ako napríklad jedlo bohaté na kalórie, gambling, alkohol, záchvat nakupovania, porno na internete alebo sex.
Nový potenciálny partner je jedným z najefektívnejších „liekov“ pre „dopamínový smútok“. Tak ako to surovo povedal humorista Chris Rock „Nič nie je lepšie ako nový kus pre vyčistenie mysle!“ Jeho reakcia je presne tým, čo má príroda v úmysle. Zatiaľčo vy hľadáte ako sa cítiť lepšie, príroda sa snaží zvýšiť genetickú rozmanitosť vašich potomkov. Genetická rozmanitosť zabezpečuje, že viac vašich potomkov prežije meniace sa podmienky odovzdaním génov.
Úplne nový partner jednoducho navýši váš dopamín viac ako sex s obvyklým partnerom, aj keď ho milujete. Avšak, napriek tomuto prechádzajúcemu vzrušeniu, v skutočnosti nezvýšite celkovú kvalitu svojho života, ak budete konať podľa tohto programu prírody. Viac získate v blízkom odovzdanom vzťahu. (Viac o tom za chviľu.) Pointa je v tom, že stratégia prírody nie je skutočným liekom na vaše nepríjemné pocity po orgazme. Chrisova hlava nezostane v klídku – a jeho životná partnerka môže po nej tresnúť panvicou, keď nájde kondómy, ktoré si nechal vo vrecku.
Replex Coolidgovho efektu je striktne len dočasnou nápravou, ktorý vás napokon zanechá v ešte viac biednych pocitoch. Váš nový partner vás neuspokojí o nič viac ako váš predchádzajúci. Tak ako bežiace koleso v myšacej klietke, Coolidgov efekt nás vedie k závratným cyklom, ktoré nezvýšia našu kvalitu života – zvýšia len génové šance.
Muž z Los Angles, ktorý prestal počítať sexuálne partnerky pri čísle 350 sa raz zmienil, že bol skutočne zmäatený z toho, prečo stratil o ne sexuálne záujem príliš rýchlo. Coolidge efekt je odpoveď na jeho rozpaky. Glen Wilson to popísal ako bežnú trajektóriu v knihe Veda sexu:
Pred manželstvom je bežné, že muži začínajú sex so svojou nevestou ozaj často. Avšak, po niekoľkých rokoch manželstva, manželov sexuálny apetít začína ubúdať a môže sa objaviť až zjavný opak libida, s teraz frustrovanou manželkou dožadujúcou sa viac milovania, než jej „unavený“ manžel dokáže poskytnúť. On je samozrejme stále dokonale schopný, povzbudzovaný svojimi milenkami a dievčatami z kancelárie. A ak má dosť šťastia že dokázal zatajiť pozvanie na orgie, nemal by žiadny problém užiť si perfektný sex s dvoma alebo troma anonymnými ženami v rámci večerného programu. Sexuálni terapeuti vidia mnoho mužov, ktorí sú svojimi manželkami označení ako impotenti, ale ktorí sa v súkromí priznajú k serióznej šikovnosti a úspechu pri získavaní mileniek.
Prečo upadáme do rovnakého klamu stále dookola? Pretože predpokladáme, že intenzita našeho (dopamínového) očakávania má pre nás motiváciu ku konaniu, ktoré nás poháňa aby sme to robili. Sme zvyknutí spoliehať sa na tento podvedomý mechanizmus dopamínovej odmeny pri robení správnych rozhodnutí v mnohých oblastiach nášho života.
Avšak keď pridíme k sexu, toto vnútorné kritérium nás zvedie z dobrej cesty. Príroda z hľadiska evolúcie uprednostňuje kvantitu potomkov pred kvalitou života. Nezaujíma sa o to, čo nás robí harmonickejšími, šťastnejšími alebo zdravšími. A výsledok je, že naši pradávni predkovia, ktorí mali impulzívny sex, potom stratili záujem a potom blúdili až kým ich ďalší partner nebol najvhodnejší na prijatie ich génov... a ich sexuálnych zvykov. Avšak, ľudia sú cicavce žijúce v pároch, na rozdiel od 95% ostatných druhov cicavcov. To znamená, že sme vytvorení k získavaniu z dlhotrvajúcich spoločenstiev alias priateľských vzťahov. Coolidgov efekt nás vtiahol do opačného smeru. Sme vytvorení na napätie medzi týmito dvoma programami – náš sexuálny program na párenie a náš pripútavací partnerský program – ale je len nás, ako toto napätie vyriešime.
Ďalšia príčina, prečo nás systém dopamínového odmeňovania klame je, že je nastavený reagovať na krátkodobý efekt zaručených volieb. Napríklad, je nastavený dať vám vzrušenie, keď si vyberiete vysoko kalorické sladké jedlo. Táto voľba mohla poslúžiť našim predkom vo výbere jedla na pláňach Afriky. Ale, neposlúži vám v kultúre, kde vysoko kalorické, cukrom zaťažené jedlo je všade dostupné a vyrobené tak, aby bolo čím viac vábnejšie cez reklamu tak, aby stimulovalo váš odmeňovací systém vášho primitívneho mozgu.
Nápodobne, váš odmeňovací systém sa nezaujíma na celkové účinky sexu. Dáva vám vzrušenie zo naháňania možností oplodňovania, zvlášť s novými partnermi (hoci aj s tými dvojdimenzionálnymi /video/), bez preverenia toho, ako sa budete cítiť potom, alebo aki tieto pocity vyčerpania môžu zničiť váš vzťah – keď ich projektujete na partnera. Nebudete ani tušiť kde je pes zakopaný, keď začnete vášho partnera vnímať ako nudného a prekontrolovaného, alebo sebeckého a necitlivého.
Tento mechanizmus tiež úplne znehodnotí hodnotu odovzdaného vzťahu v záujme poháňania vašich génov vpred. Vyžaduje si nemalé obete za oplátku za jeho ponuku možnej genetickej nesmrteľnosti. Podľa Dr. Deana Ornisha v knihe Láska a Prežitie, láska a intimita sú oveľa viac silnejšími stimulmi k zdraviu, ako skončenie s fajčením, viac cvičenia, genetická úprava, zlepšená diéta alebo, lieky na predpis. Dôveryhodný vzťah sa ukázal ako urýchľovač vyzdravenia, znižovač chorobnosti a zvyšovač dlhovekosti. Jednoducho a jasne: Lepšie spravíte keď budete pracovať na trvajúcej harmónii s vašim partnerom, ako naháňať sa po horskej dráhe vzrušenia a zármutku.
Najlepšou ochranou voči Coolidge efektu môže byť naučiť sa milovať bez sexu poháňaného túžbou oplodniť, ktorý vás zanechá náchylných na jeho chlácholivú pieseň, Ak to dokázali naši predkovia, môžeme to v pohode dokázať aj my.
  1. (1) Blízky dôveryhodný vzťah je tiež odmeňujúci, a to je to, prečo by sa ľudia mali vyhnúť tomu, že by dovolili prírode rozdeliť ich.

Original article in English: click here

-odporúčam prečítať si i ďalšie články na reuniting.sk alebo ešte podrobnejšie na reuniting.info

-s povolením Samuela Grznára z reuniting.sk


no hate
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Maze   |   ip:81.92.155   |   2010-01-05  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak chcete dobre informcacie o tom ako si zlepsit partnersky vztah, odoprucam skveleho autora John Gray. Napisal znamu knizku Muzi su z Marsu a Zeny z venuse, ale zaroven napisal aj spustu dalsich zaujimavych knih. Naprikad Co vam otec nevedel povedat a matka nemohla. Alebo mars a venusa v posteli.


ANONYM   |   ip:78.141.67   |   2010-01-05  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://pozrisi.sk/mimo/mustwatch-cz-1


Market   |   ip:85.160.75   |   2010-01-05  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Předmět: server mustwatch NOVÉ
Psal(a): erytrin Datum: 05.01.2010 21:35
Dobrý večer,

mám dotaz trochu z jiného soudku. Nevíte někdo, co se skutečně stalo se serverem www.mustwatch.cz, kde byly přehledně uceleně zařazeny všelijaké dokumenty a filmy z nezávislých zdrojů ?

Oficiální verze je, že server byl přetížen.
Neoficiální od nwoo je, že šlo o útok hackerů a zásah cenzury s cílem likvidace tohoto zdroje šíření nezávislých filmů.

Má někdo info, kde je pravda ?

Díky za jakoukoliv odpověď.
Předmět: Re: server mustwatch NOVÉ
Psal(a): jm <jm (zavináč) osud (tečka) cz> Datum: 05.01.2010 21:43
Já zatím nemám jiné info, než že webhosting zastavil zdrcující přenos dat.. to jsou terrabajty, málo kdo si to uvědomuje a všichni chtějí sosat zdarma. Webhosting takového význam a návštěvnosti už musí platit hosting řádově 2-3 tisíc korun měsíčně, ne-li více.. a to se samozřejmě nikomu nechce, protože nemá, z čeho to platit. Sponzoři nula, reklama nula a vybírat za to? Duchovno přece musí být zdarma, lidi mají právo na informace... já jsem to řešil před šesti sedmi lety a nakonec vyřešil tak, jak vyřešil.
Předmět: Pro autory mustwatch NOVÉ
Psal(a): erytrin Datum: 05.01.2010 22:09
Díky JMM za odpověď.

Nejsem technický typ, nemám představu, co jsou to terrabajty a už vůbec nevím, že jsou tak terraobézní, že se nevejdou ani na stránku....
Jsem v tomhle absolutní laik a navíc mám přestavu, že by ta kvanta dat šla technicky vyřešit.

Nicméně tímto autorům stránek www.mustwatch.cz z celého srdce moc děkuji za jejich odvedou práci bez nároku na příjem z placeného členství či z reklamy.
Klobou dolů. Přeju jim v novém roce hodně zdraví a radosti a lepší server.

Pokud by chtěli stránky opět rozjet i za cenu těch bezcenných papírků, tak něco ze své "kapesní tuberkulózy" vylovím a jsem prvním zájemcem o členství.

Díky a omlouvám se, že k tomuto příspěvku využívám stránky Osudu, ale myslím, že spřízněné duše si mají pomáhat a navíc nemám jinou možnost, jak tuto zprávu předat autorům.

Takže díky i Osudu za roli zprostředkovatele.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2010-01-06  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimavy clanok , uz som o tom cital davnejsie
ale chyba mi tam niekde podstatne zvyraznenie toho celovek sa ma chovat ako clovek a nie ako zvieratko
nakoniec ludske mlada by tazko prezilo keby sme sa chovali ako potkany
na to treba urdzovat nejaku organizacnu jednotkuadf   |   ip:147.251.6   |   2010-01-06  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak potkany sú náhodou dosť organizované.. a o mláďatá sa nestarajú nijak zle... prestaňte už na tie malé zvieratká kydať... ;)

inak myslím, že neni rozdiel medzi človekom a zvieraťom.. akurát my máme tú výhodu, že si môžme uvedomiť prečo sa chováme ako sa chováme... a ako hovorí článok.. niekedy môže byť výhodnejšie ísť aj proti prirodzenosti...


lubomier   |   ip:65.197.24   |   2010-01-08  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prípadne sa dá ísť strednou cestou: dlhotrvajúci nemonogamný vzťah

http://www.otvorenevztahy.sk

Stránky otvorenevztahy.sk sú súčasťou projektu, ktorý prináša slovenskému uživateľovi internetu informácie o témach ako „otvorený vzťah“, „otvorené manželstvo“, „polyamory filozofia“ a podobne.

Monogamný vzťah nie je vhodný pre každého človeka. Keďže však spoločenská a kultúrna tradícia vydáva monogamný vzťah za jediný akceptovateľný, veľa ľudí trpí snahou vtesnať sa do tejto normy. Mnohí ľudia žijú dvojtvárne životy, kedy sa na jednej strane úprimne snažia byt dobrými a vernými partnermi, na druhej strane to však nezvládajú a zaplietajú sa do kolotoča klamstiev, pretvárky, neúprimnosti, výčitiek a straty sebaúcty.


strega   |   ip:84.47.50.   |   2010-01-13  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na svete bude pomaly okolo 7 miliárd ľudí, čo sa týka pohlavia zhruba 50 na 50 %. Na každom človeku je niečo zaujímavé, ale jednoducho milovať všetkých by sme fyzicky, ani pychicky nezvládli. Partnerstvo je niečo ako saldo-konto. Pokiaľ sú obaja spokojní - fajn. Môže fungovať len vtedy, keď sa v ňom dá dýchať.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-27  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joooj toto je parada....
ta prihoda s Colidgom ma rozosmiala...este teraz sa smejem....prezident bol v obraze ked sa spýtal "A s tou istou sliepkou"?

wooow


erika   |   ip:95.102.18   |   2011-02-26  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak chcete zvysit libido,vyskusajte miuru-http://www.predajbylin.sk/muira_puama_koren/index.htmldiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Hviezdna brána – Stargate

Celý svet bojuje proti neposlušným pirátom zo Somálska. Nakoľko sa vytvára ďaľší fantóm typu teroro, verejnosť danej problematike nevenuje pozornosť. Je možné aby 23 super vojenských lodí z celého sveta bojovalo proti dreveným člnom. Dáva to zmysel?


,,Energy from the vacuum - Science Series " časť 14...

Dobre rano Slovensko!

Scientológia je totalitná sekta

Ako je to vlastne s tými prachmi?? Pravdivý obraz finan...

Trefa do čierneho : Po vypočutí tejto správy budete ...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2318 s