21. September 2019
    
Dajme už Rómom konečne pokoj! - Dolezite.sk

Dajme už Rómom konečne pokoj!


  2013-02-22  (09:33)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Dajme už Rómom konečne pokoj!

Róbert Fico vyslovil v utorok na neho veľmi neštandardné výroky. Na stretnutí so študentami prekvapivo nehovoril o sociálnych a iných právach, ktoré musí štát svojim občanom zabezpečiť. Nespomínal žiadne nové nároky a benefity. Dokonca navrhol obmedziť niektoré dávky (konkrétne obmedzenie rodinných prídavkov iba na tri deti). O ľudoch, ktorí by chceli postihnutých občanov brániť hovoril ironicky ako o svätuškároch. Môj údiv a prekvapenie sa vyparilo, keď som sa dozvedel, že hovorí o Rómoch.

Fico je politik. Je to vynikajúci politik, ktorý by bez problémov zahviezdil v hociktorej západoeurópskej demokracii. A ako demokratický politik so silným drivom po moci sa snaží mať neustále väčšinu voličov na svojej strane. Aj keď tým utrpí jeho názorová konzistentnosť.

Rómovia sú menšina. A ešte k tomu aj menšina značne nepopulárna. Zatiaľ čo chudobná viacdetná biela rodina si podľa Fica zaslúži čo najviac štátnej pomoci a stáva sa pomaly politickým fetišom (viď. KDH), na Rómov už platí iný meter. Možno by sme sa mali potešiť konštatovaním, že tam kde nejde o politické benefity, príde na rad aj racionálne zhodnotenie situácie. Fico teda dokáže správne identifikovať problém, keď nemá politické klapky na očiach. Je ho schopný aj vyriešiť?

Fica a jeho Smer môžme v dnešnej dobe s kľudným svedomím označiť ako predstaviteľa slovenského socializmu. Momentálne zosobňuje európsky model sociálne orientovanej spoločnosti, ale predstavuje aj kontinuitu nedemokratického socializmu z pred dvadsiatich rokov ako bývalý člen komunistickej strany.

Podstata tzv. rómskeho problému, ktorý Robert Fico ide riešiť tkvie práve v modely, ktorého je na Slovensku práve on sám zosobnením. Je to na jednej strane intelektuálska arogancia minulých rokov, ktorá nedobrovoľne nanútila cudzím ľuďom život, ktorý si sami nevybrali. Na druhej strane to je systém socialistických závislostí a prerozdeľovania, ktorí drží ľudí v pasci chudoby.

Rómovia boli v minulom storočí násilne prinútení vzdať sa svojho spôsobu života. Tento proces nastal už za prvej Československej republiky a bol zavŕšený v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch. Úrady im zakázali kočovať a nahnali ich do novovybudovaných panelákových bytov. Bola rozbitá krehká štruktúra ich komunity a vzťahov. Intelektuáli predpokladali, že dokážu klasickú rómsku spoločnosť a spôsob obživy nahradiť niečim funkčnejším a vznešenejším. Dnes už môžeme otvorene povedať, že sa to nepodarilo.

Druhým klincom do rómskej rakvy sa stal samotný socializmus. Ako zvykne vravieť Róbert Fico; sociálny štát. V tomto modely štát zabezpečuje každému občanovi minimálny životný štandard. Následne každý jednotlivec, ktorému takéto minimum postačuje, nemá žiadnu motiváciu dosiahnuť niečo viac. Rómovia sú najchudobnejšia časť spoločnosti a preto sú najviac náchylní na spokojnosť s čistým prežívaním pomocou sociálnych dávok.

Navyše štát dnes hádže polená pod nohy každému, kto sa snaží zbohatnúť. Opatrenia ako minimálna mzda, progresívne zdanenie, regulácia každej možnej hospodárskej aktivity extrémne obmedzujú možnosti nájsť si zamestnanie. Obzvlášť tvrdo dopadajú na nekvalifikovanú pracovnú silu bez pracovných návykov. Aj toto je väčšinový prípad Rómov.

Fico teda ide riešiť problém, ktorého je on sám zosobnením. Situácia Rómov sa jednoducho nedá oddeliť od existencie sociálneho a ekonomického modelu, ktorý tu dnes máme.

Dovolím si tvrdiť, že tzv. rómsky problém je preto v dnešnej Európe, ktorej kraľuje welfare state, neriešiteľný. Úplne rovnaké problémy s prisťahovalcami z Afriky a blízkeho východu nájdeme v Holandsku a Francúzsku. V Anglicku systém prerozdeľovania vytvoril dokonca vrstvu bielej chudoby závislej na sociálnych transferoch a drogách. Členovia daných menšín nie sú schopní nájsť si v preregulovanom hospodárstve zamestnanie a dávky im umožňujú komfort letargie a nezáujmu. Nieje vám to povedomé? Môžme byť radi, že naši Rómovia neriešia svoju frustráciu náboženským fanatizmom.

Jediné riešenie, ktoré by mohlo priniesť výsledky a zachovať existujúci model, je oprášenie starej zavrhnutej socialistickej platformy – takzvanému národnému socializmu. V tomto prípade, by sme sociálny štát aj s jeho vymoženosťami zachovali pre biele väčšinové Slovensko, ale obmedzili by sme ho pre rómskych spoluobčanov. Našťastie je národný socializmus po druhej svetovej vojne zdiskreditovaný. Ficove riešenie bude pravdepodobne jedno z tohto súdku, keď ho už dopredu označuje za extrémistické a očakáva kritiku zo strany ľudskoprávnych aktivistov.

Každé iné opatrenie je nezrealizovatelné, lebo by rovnako zasiahlo aj bielu väčšinu. Čiže voličskú základňu sociálnych demokratov. Každé obmedzenie dávok (nech už hocijako symbolické), respektíve zliberalizovanie pracovného trhu by znamenalo ohrozenie znovuzvolenia dnešnej vládnej garnitúry.

Slovensko má už skúsenosť ako reagujú voliči na obmedzenie sociálnych transferov. Počas druhej Dzurindovej vlády minister Kaník výrazne zoškrtal subvencie určené pre sociálne odkázaných občanov. Najviac zasiahnutou skupinou obyvateľstva boli práve Rómovia. Na východnom Slovensku došlo k rabovaniu obchodov. Vláda vtedy odmietla zrušiť prijaté zmeny a minister Paľko v postihnutých oblastiachposilnil policajné zložky.

Na kritike uvedenej nesociálnej politiky Dzurindovej vlády založil Ficov Smer celu svoju nasledujúcu volebnú kampaň. Z ministra Kaníka spravil tzv. sociálneho netvora. Táto stratégia nakoniec žala úspechy. Slováci napriek rekordnému hospodárskému rastu a klesajúcej nezamestnanosti v roku 2006 zvolili Fica za premiéra. Toto si dnešný kritik prorómskej politiky dobre pamätá a preto si nebude píliť konár, na ktorom momentálne tak pevne sedí. Na to sú v parlamente experti v opozičných ľaviciach.

Podľa klasikov osvietenectva je zabezpečenie spravodlivosti a vymožiteľnosti práva primárnou úlohou štátu. Nemám ten dojem, že by sa Slovenská republika v tomto smere už nemala kam posunúť. Toto je pole pôsobnosti, kde by sa mohla dnešná vláda realizovať. Na dodržiavaní majetkových práv a existujúcich zákonov treba bazírovať aj čo sa týka spolužitia väčšinového a rómskeho obyvateľstva. Tvorba a následné komplikované riešenie umelých problémov by malo prísť na radu až v čase, keď už budú primárne funkcie štátu zabezpečené.

http://www.menejstatu.sk/dajme-uz-romom-konecne-pokoj/


Andrej Fandák
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-02-22  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento vybrator vas moze jedine tak poje♥bat


Preator . tixyvote58   |   ip:185.9.114   |   2013-02-22  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pocas socializmu cigani robili. Nekotili sa ako sa kotia teraz. Ved za par rokov sa ich pocet vysplhal na 600 000. slovakov ubudlo za 23 rokov skoro 1 mil.
to su cisla slobody a demokracie...
za dalsich 20 rokov slovensko zanikne a vznikne romska republika...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-22  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale to je logické! Kde sa prestane deratizovať, krysy sa hneď začnú rozmnožovať geometrickým radom. Podobenstvo so spoločenským systémom a nápravou je evidentné...


klifton . gexisesu84   |   ip:95.102.23   |   2013-02-22  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kdesi som počul také "prirovnanie", že cigáni sú ako deti. ok
ako dobrý rodič nebudem dieťa trestať pre každú hlúposť.... ale, ..... keď zanecháme všetky tie drísty okolo materinskej a otcovskej lásky, tak prídeme na to, že výchova detí je len jedna hra na väčšieho a silnejšieho psa a je jedno, akým spôsobom rodič dosiahne svoju prevahu. sú deti, ktoré poslúchnu hneď, sú deti, ktorým treba veci vysvetliť a sú deti, z ktorých ak chceme niečo mať, musíme svoju vôľu presadiť aj násilím. všetci delikventi sú len dôsledkom zlyhania výchovy rodičmi.
a tak je to aj s cigánmi ..... robia len to, čo im tolerujeme. ak deti vyvedú fakt veľkú hovädinu, zaslúžia si poriadny výprask (na pseudohumanistov tu nemám čas reagovať - to sú len blbci s frázami a vymetenými mozgami) a to aj taký, že sa z toho zoserú. a to platí aj na cigánov. nič iné im nepomôže. žiadne peniaze,žiadne programy začlenenia do spoločnosti, žiadna tolerancia. poriadny výprask a tvrdú ruku.Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-02-22  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preatorko, uz ten tvoj posrany socializmus nastartoval ich nadmerne mnozenie


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-02-22  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Každé obmedzenie dávok (nech už hocijako symbolické), respektíve zliberalizovanie pracovného trhu by znamenalo ohrozenie znovuzvolenia dnešnej vládnej garnitúry."

Nemyslim si ze obmedzenie detskych pridavkov na 3 deti by bolo prijimane tak zle. Ludi co maju viac ako 3 deti je dnes okrem romov minimum.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete kto má najväčšiu úctu k práci???
...cigáni...ani sa jej nedotknú.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sa cigánov tiež ani nedotknem. Mám k nim vysokú úctu. :-)


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-02-22  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len dajte pozor aby sa oni nedotkli vas :)) Ihned zahadne zmyzne vsetko co ste mali a stretneme sa na koznom :))


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-22  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zmyzne..." To už hraničí s debilitou.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=z-ils3LydQk

Stop rasismu a deleni dle rasy


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Slovenskej kolibe.
Pán hlavný...,máte cigánsku pečienku?
..máme...,ale potom to bude bez hudby....


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný antirasizmus ( stop deleni dle rasy )je predsa jeden z programov systému aby si sa stal šedou masou bez národnosti. Bez rasovej identitiy. Svetoobčanom.

Tento systémový program Ti vyhovuje ? Odkedy ?

Veď si písal že ľudia žili v kmeňoch. Kmeňová prísluśnosť k rase či národnosti. s tým je už koniec ?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-22  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný pacient dnes jednoducho len nemá svoj deň. Mali by mu naordinovať dočasný pobyt medzi pričmudenými potkanmi a hneď by mu z tej jeho prefetovanej dredovej alternatívnej hlavičky vyšumeli tie antifko heslá... :-DDD


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA jsem CLOVEK ! A at si BILY, ZLUTY NEBO ZELENY !! JSI TAKE JEN CLOVEK


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano nemenovany som človek ale mám aj určité vlastnosti ktoré určujú moju identitu.
Viem kam a ku komu (do ktorého kmeňa) patrím. Chceš snáď povedať že nie ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ne o tom nebyla rec :)

Ja reagoval na tu agressi co zde citet vuci jine rase... CHapes ?


DavidB . lyjikovy79   |   ip:195.212.2   |   2013-02-22  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neide o to ci si clovek a akej si pleti ale ako sa spravas a to co vadi vecsine je ich sposob zivota. Dovolim si tvrdit ze 99% ludi ktori nadavaju na nich skor vadi to ze su asociali, ako to ze su tmavsi. A to nema nic spolocne s rasizmom.
MNe osobne vadia smradlavi bezdomovci a jedno akej farbi su, a niekde som to uz spominal ze poznam osobne dve romske rodiny, jeden je podnikatel ma 2 deti druhy boxuje a pracuje v kancli a ma jedno dieta a na svojich etnickych pribuznych nadavaju rovnako ako ostatni.
Cize poprosil by som nepliest tu do toho rasizmus. Skor by som to nazval Anti-asocializmom :D


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasnne, dame romom pokoj.....
otazka ale znie: daju romovia pokoj nam?
nezabudajme, ze bolo za posledne roky mnoho desiatok pripadov napadnuti, znasilneni a dokonca vrazd spachanych z rasovych dovodov romami voci bielym.

cize ano dajte im pokoj a zaroven nech oni daju pokoj nam, nasim dievcatam, starym ludom, domom, majetkom , zvieratam....


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ale potom delenie dle rasy musí predsa ostať aby som vedel kam patrím..

To by si mal ináč definovať to Heslo. Význam Hesiel je predsa dôležitý.
Dle rasy je dobré sa deliť, veď ako inak.

Daj si tam trebárs "Stop agrese vúči jiným rasám".


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Minule som na to poukazoval...a zdrbal si ma.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To system je na vine. TEn mezi nami vytvari a roznasi SVAR!

Necht ten Padne !


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-22  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovaný, ale ty nie si človek, ty si ťažký pacient. Máš svoj vlastný svet odtrhnutý od reality. Občas do neho prenikne nejaká kusá informácia zvonku, prebudí ťa z letargie a naštartuje chvíľkovú potrebu komunikovať. Výsledkom sú drísty v podobe sračiek, ktoré tu potom tratíš kade chodíš... :-DDD


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  On myslel: Stop rasizmu a delení dle stravy.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejde o heslo.. Jde o Podstatu veci


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pando ty si vtipalek :P


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Nemenovaný sociobiologovia tvrdia že agrese vúči jiným rasám je údajne prirodzená vec ktorá bola daná človeku na "ochranu vlastného kmeňa" a na zvýrazňovanie vlastnej identity. Kmeň ktorý takú vlastnosť stráca, stráca postupne aj vlastnú identitu.
Je to síce primitivizmus ale funguje.

ČO si o tom myslíš ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co si o tom myslim ? :) Ze stale jeste existuje par tech domorodcu divoce zijicich a clovek si muze overit jak to ve skutecnosti je dle REALITY...

ale mmt hned prijdu a pokusim se to trosku vic rozepsat.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, tak choďte to povedať tým, ktorí musia trpieť denno denné nájazdy c.i.g.á.n.s.k.y.ch. skupín a jednotlivcov na ich majetok, keď nemá vám kto pomôcť, hoci volanie je pridlhé...

A to nie som rasista, ale pokiaľ sa deje neprávosť, tak mlčať netreba, tak ako brániť sa, nikdy...


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dajme už Rómom konečne pokoj!
...raz a navždy ich už vysťahujme!!!


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rómovia sa hromadne sťahujú do bruselu, dávajú i tam dobre platenú prácu a rozdávajú tam aj byty.

Prosím šírte túto skvelú informáciu.. :-))


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven a kdo mezi vas roznasi svar ? Kdo je tomu celemu na vine ? Romove ? nebo snad Bili ?, Kdo vytvoril Hranice ? Kdo si privlastnil zemi ? Obycejni lide ???


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a treba vraj Bruselský parlament dostavať...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko to ze clovek ma prirozene povedomi o sve kmenove prislusnosti, je samo o sobe ochrannym mechanismem,
pokud o sobe jednou vis co jsi zac, tak to proste vis

a to ze se kmeny misily a vznikala civilizace, bylo zpusobeno nasilnym vybijenim kultur a jejich povinym vzclenovanim a vnucovanim viry! a cizich kultur ... TO JE UMELY PROCES = CIVILIZACE


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, o čom tu točíte...? Aký svár? A to rómovia, to kto určil, že takto, keď ja sám poznám nejeden prípad, že ako sa sám nejeden toho etnika urazil a ohradil, že on nie róm, ale Cigán...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevim slove... to je skatulkovani

sme kazdy clovek, je me jedno jak se komu rika. vzdyt to jsou jen pismena jenz tvori nejake slovo...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a bez mena ako vysvetlíte malému chlapcovi, ktorý im nikdy neublížil, keď išiel po meste, pýtali od neho o niečo starší Cigáni zopár drobných, on im povedal, že im nedá, a oni ho zato stĺkli do krvi?

Ako vysvetlite starej babke, že ten jedinec čiernej pleti, ju znásilnil preto, že niekto vraj vytvára nejaký svár?

Ako vysvetlíte rodičom, ktorého ďalší člen tohto etnika pichol nožom a on vykrvácal, hoci nikdy nemal spor z niekym z nich?

Ako...Ako...?!?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O cem to tocim ? O tom KDO nese vinu na VNUCOVANI ZPUSOBU zivota jinym ? OD kdysi AZ do ted


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A je zas čas na vtip.


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...jeden hard core.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a bez mena ako vysvetlíte malému chlapcovi, ktorý im nikdy neublížil, keď išiel po meste, pýtali od neho o niečo starší Cigáni zopár drobných, on im povedal, že im nedá, a oni ho zato stĺkli do krvi?

Ako vysvetlite starej babke, že ten jedinec čiernej pleti, ju znásilnil preto, že niekto vraj vytvára nejaký svár?

Ako vysvetlíte rodičom, ktorého ďalší člen tohto etnika pichol nožom a on vykrvácal, hoci nikdy nemal spor z niekym z nich?

Ako...Ako...?!?"

Tak co ? Pujdete a vseci se mezi sebou vyZABIJITE ?

Myslis ze ten problem je takto jednoduchy ? Ze muze MIT RAZNEHO reseni PROBLEM JEN SE VYVIJI STALETI ???


megi . nobewake66   |   ip:95.102.23   |   2013-02-22  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vistahuj sa ty vidlak odporni,, neznasam vas ,,,aj tak za 30-40 rokov tu bude viac ciernych ako vas a budete sa skrivat v dierach... nech vas biju cigani, a kopu do riti zasluzite sito ste pre mna ten najodpornejsi narod na svete,,, medzi sebov sa neznasate, tak ako mozete znasat druhych,,oporna rasa biela neviudena,,,, brante sa ale to vam nepomoze.arijci,,,,,


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JENZ*


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidite Sloven, cobra a ostatni chytraci... VIDITE ???

"vistahuj sa ty vidlak odporni,, neznasam vas ,,,aj tak za 30-40 rokov tu bude viac ciernych ako vas a budete sa skrivat v dierach... nech vas biju cigani, a kopu do riti zasluzite sito ste pre mna ten najodpornejsi narod na svete,,, medzi sebov sa neznasate, tak ako mozete znasat druhych,,oporna rasa biela neviudena,,,, brante sa ale to vam nepomoze.arijci,,,,,"

Sami si tohle zpusobujete... SKODA VAM RADY!


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozprávajú sa dvaja skíni.
Mám dve správy dobrú a zlú,ktorú chceš počuť prvú?
-no daj tu horšiu...
-mám cigánsku krv...
-no do riti...a tá dobrá?
-na kapote svojho auta.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany

Prestaň tu tárať hlúposti a zisti si najprv akí sú Cigáni rasisti. Potom tu niečo píš dobre ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nemenovany

Prestaň tu tárať hlúposti a zisti si najprv akí sú Cigáni rasisti. Potom tu niečo píš dobre ?"

A my snad ne ? :) NEni to nahodou VZAJEMNE piko ?? :)

Tak potom tu neco pis... dobre ?


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  netreba zabudat na tieto fakta:

SLOVACI=POVODNE OBYVATELSTVO
ROMOVIA=HOSTIA |nepozvani|

a hostia by sa v cudzom dome mali ako hostia aj spravat.....


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cobra to je pekna ubohost


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny

Aha ho.. oporna rasa biela neviudena,,,, brante sa ale to vam nepomoze.arijci,,,,,"

Tak nemenovany je tiež rasista. Na bielu rasu môže kydať každý.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co by asi tak spravili indovia keby som prisiel do indie a zacal kradnut, napadal domacich, znasilnoval domace dievcata?
Mali by indovia so mnou tolko trpezlivosti ako slovaci s romami?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "netreba zabudat na tieto fakta:

SLOVACI=POVODNE OBYVATELSTVO
ROMOVIA=HOSTIA |nepozvani|

a hostia by sa v cudzom dome mali ako hostia aj spravat....."

Zem je ziva entita a nepatri nikomu. Jsme jen jeji soucasti vsichni. To ze mas naucene povazovat PUDU ZA SVOU, neznamena ze je to tak spravne...

A Hranice ? Co to Ku*va jsou HRANICE ??? KDO URCIL HRANICE ??? CLOVEK ???


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano nemenovaný hranice určil človek preto lebo neustále vznikali etnické napätia.
Aby bolo jasné že toto je môj dom a toto tvoj. Chceš ich zruśiť ?

Už ich pomaly zruśili a čo dobré to prinieslo ?cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sú to len vtipy...Ja na rozdiel možno od niekoho,mám aj dobré skúsenosti s cigánmi.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmenny

Aha ho.. oporna rasa biela neviudena,,,, brante sa ale to vam nepomoze.arijci,,,,,"

Tak nemenovany je tiež rasista. Na bielu rasu môže kydať každý."

Si normalni ?? JA nesouhlasim ani s JEDNIM

Nesouhlasim s tou vasi nevrazivosti mezi sebou, a tim jak je sycen ohen na obou stranach !

Se stydte... Co timhle chcete dokazat ? Myslite si ze to povede kam? Vsak to bude stale jen horsi.. Misto aby ste sli potom co vas nuti urcitym zpusobem zit a povazovat ho za "spavny", tak jdete proti sobe a vlastne delate to same kvuli ceho se kdysi vedly valky, aprolevala krev. vubec jste se nepoucili, jste jak za stredoveku, kdybyste mohli tak vemte motyky a vidle a jdete se na pole vybit !

pak se nedivte ze jste na tom tak jak jste...

hawk :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Co by asi tak spravili indovia keby som prisiel do indie a zacal kradnut, napadal domacich, znasilnoval domace dievcata?
Mali by indovia so mnou tolko trpezlivosti ako slovaci s romami?"

Hmmm, tak si zajed do indie... tam je takova chudoba a zlocinnost ze by ses po*ral... VUBEC NEVIS O CEM MLUVIS...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaaaj.. Nemenovaný zase žiješ vo virtuálnej realite.

Cigáni mi nevadia, vadia mi tak ako to tu bolo napísané - asociáli.
A to oni sú v prevažnej väčšine.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezejmenny.....samozrejme respektujem aj tvoj nazor ale verim ze :

Indiani su povodne obyvatelstvo ameriky (nie bieli anglosasi)
srbi su povodne obyvatelstvo kosova
aborigeni su povodne obyvatelstvo australie
nemci su povodne obyvatelstvo nemecka
cigosi su povodne obyvatelstvo indie
slovaci su povodne obyvatelstvo slovenska

boh kazdemu narodu a kazdej rase pridelil zem, zivotny priestor.....
....a ty nejmenovany si kto ked spochybnujes bozie dielo?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Sú to len vtipy...Ja na rozdiel možno od niekoho,mám aj dobré skúsenosti s cigánmi."

Mysliete si ze ja mam s cigany jen dobre skusenosti ??? :D

Ste naivni... Mam se tedy spokojit s tim nejednodussim ? Nenavidet je ? Jako VY ? Chtit je vyhnat ? znicit ? Tridit lidi na ty ktere snesu, ty ktere mene snesu, ty ktere mam rad ? a ty ktere nenavidim ? To je podle vas spravne ?

.........


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený si Róm?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bezejmenny.....samozrejme respektujem aj tvoj nazor ale verim ze :

Indiani su povodne obyvatelstvo ameriky (nie bieli anglosasi)
srbi su povodne obyvatelstvo kosova
aborigeni su povodne obyvatelstvo australie
nemci su povodne obyvatelstvo nemecka
cigosi su povodne obyvatelstvo indie
slovaci su povodne obyvatelstvo slovenska

boh kazdemu narodu a kazdej rase pridelil zem, zivotny priestor.....
....a ty nejmenovany si kto ked spochybnujes bozie dielo?"

Aha a ty si to predstavujes jak ? ze buh stvoril kosovce a rekl nooo tady budete zit.. ale smite jen odsud tam ! dale uz ne.. dale je to uzemi slovanu ! tam uz neee

A boriginsi co ? ti byli v minulych zivoteh moc hodni ze dostali cely kontinent ???

A co lvi ? a vlci ? a púrasata ? a jelene ? a vubec divoka zver ??? ti maji taky hranice od boha ???


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmený si Róm?"

A budes mi verit ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ano nemenovaný hranice určil človek preto lebo neustále vznikali etnické napätia.
Aby bolo jasné že toto je môj dom a toto tvoj. Chceš ich zruśiť ?

Už ich pomaly zruśili a čo dobré to prinieslo"

Coze ? :D hranice byli vymezene uz davno za feudalu :D a tam slo ciste o mocenske zajmy :D ne o zadne lidi nebo o to ze vznikaly nejake napeti :D Co vznika dnes ??? vsak dnesek je cely o napeti ....


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, ste mimo, som zvedavý, ak by vás sa stala neprávosť, ako tým rodičom, tej babke, tomu chlapcovi, že čo by ste urobil, ako vysvetlil iným členom rodiny?

A je to tak, že na bieleho môže každý kydať, biely na nikoho, ihneď je rasista!


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Jaaaj.. Nemenovaný zase žiješ vo virtuálnej realite.

Cigáni mi nevadia, vadia mi tak ako to tu bolo napísané - asociáli.
A to oni sú v prevažnej väčšine."

KDE ? V Civilizaci ? :)))


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný čo to táraš. Človek zvykne žiť niekde usadený.
Každý národ si svoju zem tvrdo vybojoval a stálo ho to nemalé úsilie v dejinách..

Teraz prídeš Ty s Tvojimi múdrosťami a všetko sa zmení.

No cigáni majú inú mentalitu ako my o tom nie je potrebné sa ani dohadovať.

Prečo by som si nemal vyberať s kým budem spolupracovať a s kým nie..
Nevyberáš si snáď aj Ty priateľov či spolupracovníkov ?

Ako som povedal viem do ktorého kmeňa patrím. Si myslíš že to môžeš len tak poprieť ?
Dnes sa tomu vraví že diskriminácia ale, aj tak mám predsa právo vybrať si tých ktorých považujem za dôveryhodných. A nehovor mi že sú dôveryhodní.
Pre mňa nie sú, nepresvedčili ma o tom. Skôr ma presvedčili o opaku.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bez mena, ste mimo, som zvedavý, ak by vás sa stala neprávosť, ako tým rodičom, tej babke, tomu chlapcovi, že čo by ste urobil, ako vysvetlil iným členom rodiny?

A je to tak, že na bieleho môže každý kydať, biely na nikoho, ihneď je rasista!"

Pfuj.. to je hrozne Sloven co rikas... Samozdrejme ze bych to NEPRAL NIKOMU!

Sloven PUST SI ZPRAVY ! UVIDIS KOLIK HROZNYCH VECI DELAJ BILI KAZDY DEN ... CO ? Zacnes nenavidet vlastni rasu ? Co Sloven ? Spadl si z Visne ???


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...som ti vždy veril...nemal som nič proti tebe a to čo som napísal minule,bolo písané ako sranda.
A ako si reagoval ty?
Teraz vidíš ako to je keď sa všetci do teba pustia a ani nevieš komu skôr nadať,alebo poďakovať.Trochu som to predvídal,že pár vtipov zaberie.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh vedel preco ludi deli na rasy a narody.
A nikto, ani ty Bezjmenny nemas pravo sudit jeho rozhodnutia.
a to ze cigosi su len hostia na nasom uzemi je neodskriepitelny fakt.
Nikto ich odtialto nevyhana, pokial sa budu sprava k povodnemu obyvatelstvu ako k svojim bliznim, kazdy je vitany.
Ale ver mi ak tu budu chciet rozputat kosovo, pozenieme ich naspat do ich pravlasti....


DavidB . lyjikovy79   |   ip:195.212.2   |   2013-02-22  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po precitani debaty neda mi neozvat sa.

Bezejmeny, tak navrhni prakticke riesenie problemu s asocialmi (nie ciganmi) ak nejake poznas.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "..som ti vždy veril...nemal som nič proti tebe a to čo som napísal minule,bolo písané ako sranda.
A ako si reagoval ty?
Teraz vidíš ako to je keď sa všetci do teba pustia a ani nevieš komu skôr nadať,alebo poďakovať.Trochu som to predvídal,že pár vtipov zaberie."

To bylo na me cobra ? NApsal sem ti snad neco ve zlem ? Vsak se jen bavime... Neber si nic osobne, neni to tak ode mne ani mysleno.cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie cielene na teba.Veď si predtým na túto tému nepísal.
Ale rozčertil si sa celkom parádne.
Teraz to asi aj ľutuješ,ako si Slovákov ponazýval...a nikto ťa z SK neposlal za hranice.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, bola to len hypotetická otázka, nie že niekomu niečo želám!

A viete, že aký je pomer k počtu obyvateľstva za mrežami, že koľko tých a tých tam sedí?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte niečo, nikoho, podotýkam, nikoho nenávidím, len ak vidím neprávosť, tak nebudem mlčať len preto, že ide o jedno etnikum, ktoré je viac a viac neprispôsobivé, keby len to, kde trestných činov priam raketovou rýchlosťou pribúda každý deň!


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-02-22  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven . nekipexu03 | ip:193.200.1 | 2013-02-22 (14:53)

bez mena, tak choďte to povedať tým, ktorí musia trpieť denno denné nájazdy c.i.g.á.n.s.k.y.ch. skupín a jednotlivcov na ich majetok, keď nemá vám kto pomôcť, hoci volanie je pridlhé...

A to nie som rasista, ale pokiaľ sa deje neprávosť, tak mlčať netreba, tak ako brániť sa, nikdy...


-tak im vezmime i to malo čo maju od štatu či akO?


si myslite že potom tie najazdy ako nebudu?

ked im veznete i to malo za čo si možu kupiť jesť?

v 1989 ste im vzali pravo na pracu tak ako nám,,,


dnes maju problem vyžiť su odkazaní na tu alnmužnu od štatu


pritom politici od 1989 nakradli daleko viac ako nas stali do dnešneho dna romovia a ich podpora....


v prvom rade im treba dať pracu,,,,ak to štát nedokaže tak im netreba brať ešte aj to malo čo im je schopný dať....a je jedno či je to biely a či rom,,,alebo iny,,,


ak im veznete i to malo,,,,tak ich mate vo svojich zahradacha domoch a o to viac,,,


osobne sa im nedivím,,,,že žiju tak ako žiju,,,

tak ako nechapem to že slovač začina si na nich vybíjať to čo by si mala na politikoch ich neschopnosť a ich zlodejinu nie je schopna sama tým že vyštartuje do ulíc potrestať a tak sa odbavuje na slabších ....


všetkych nas osrali politici po 1989,,,tak ako romov tak aj nas,,,,a netvrdte mi že ked sa s ciganimi vedelo zachadzaťa dali im pracu nerobili,,,u nas su romovia čo robili a robia i teraz...a relativne su slušní,,a omnoho slušnejší ako poniektorí biely,,,dokonca slušnejši ako tu poniektorí,,,


prečo neveznete politikom penaze za to čo robia a ešte aj rozkradaju popri tom ?

ale chcete vziať i to malo najslabšim,,,
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nemenovaný čo to táraš. Človek zvykne žiť niekde usadený.
Každý národ si svoju zem tvrdo vybojoval a stálo ho to nemalé úsilie v dejinách..

Teraz prídeš Ty s Tvojimi múdrosťami a všetko sa zmení.

No cigáni majú inú mentalitu ako my o tom nie je potrebné sa ani dohadovať.

Prečo by som si nemal vyberať s kým budem spolupracovať a s kým nie..
Nevyberáš si snáď aj Ty priateľov či spolupracovníkov ?

Ako som povedal viem do ktorého kmeňa patrím. Si myslíš že to môžeš len tak poprieť ?
Dnes sa tomu vraví že diskriminácia ale, aj tak mám predsa právo vybrať si tých ktorých považujem za dôveryhodných. A nehovor mi že sú dôveryhodní.
Pre mňa nie sú, nepresvedčili ma o tom. Skôr ma presvedčili o opaku."

Narod si svoji zem tvrdo vybojoval ? :) Narod ? :))

A ktery ? :) Rimska Rise ? :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noo Nemenovany Slovensko trebárs ako vzniklo a prečo.. Pohľadaj si to.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Boh vedel preco ludi deli na rasy a narody.
A nikto, ani ty Bezjmenny nemas pravo sudit jeho rozhodnutia.
a to ze cigosi su len hostia na nasom uzemi je neodskriepitelny fakt.
Nikto ich odtialto nevyhana, pokial sa budu sprava k povodnemu obyvatelstvu ako k svojim bliznim, kazdy je vitany.
Ale ver mi ak tu budu chciet rozputat kosovo, pozenieme ich naspat do ich pravlasti...."

Kdo je pozene ? Vy ? Vsak se nezmuzete ani na odpor proti vasim zotrocitelum... natoz tak na neco jineho. Nebud smesny

A buh je v kazdem z nas. Aj v bilem aj v ciganovi. Nikdo z vas neni nad druheho nadrazeny. To co ty vidis zle na nich, oni muzou videt zas neco jineho na tobe

Buh nikoho netvoril, buh stvoril vesmir, a ten se uz "vyvijel" dale sam.. dle jeho "nastavenych" parametru


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co mas na mysli piko ? Pokud vim davno tady bylo rakouskou uhersko a podobne sr*cky... takze o cem hovoris ? :P


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Po precitani debaty neda mi neozvat sa.

Bezejmeny, tak navrhni prakticke riesenie problemu s asocialmi (nie ciganmi) ak nejake poznas."

Vsechno ma sveho reseni. Musely by se jen k tomu vytvorit podminky. Jenze to nejde dokud nebudeme svobodni.. zatim sobe stale nevladneme a nemame zadnou moc nad nasimi zivoty, pouze tu iluzi nejake te "moci"


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nie cielene na teba.Veď si predtým na túto tému nepísal.
Ale rozčertil si sa celkom parádne.
Teraz to asi aj ľutuješ,ako si Slovákov ponazýval...a nikto ťa z SK neposlal za hranice."

Nechapu to zase neni pro me nebo je ? Ja Slovaky nejak ponazyval ? Nevim o tom ze bych neco rekl.. ?
A za jake hranice ? O cem to mluvis ?

A rozcertil ? Komunikace je pro tebe rozcerteni ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noo
boli tu sračky a ako že národ Slovenský ten nepotreboval svoju identitu a svoje územie či ako ?

Nemenovaný veď si písal o kmeňoch nedávno. Rozčuľoval si sa že indiánske deti nosia plienky.
Že vraj zasahujeme a zabíjíme jejich kultúru alebo čo..

Tie Tvoje jalové reči sú o ničom , čo vlastne obhajuješ a ako si to predstavuješ ?
To už neplatí všetci tu máme byť happy rasovo pomiešaní, pochytať sa za ruky a krútiť sa dokola ?
A zase z toho budú len sračky..


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bez mena, bola to len hypotetická otázka, nie že niekomu niečo želám!

A viete, že aký je pomer k počtu obyvateľstva za mrežami, že koľko tých a tých tam sedí?"

A to je dukaz ceho Sloven ? Co to znaci ? Ze cikani se rodeji zli ? Definuj pojem Zlo a Dobro


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno socialne slabším treba pomáhať,už kvôli deťom,ale za predpokladu,že dotyčný budú mať záujem o prácu a budú riadne vychovávať svoje deti a nielen kvôli dávkam rodiť.
Nevyplácať dávka ľuďom pokiaľ nemajú záujem si spraviť poriadok okolo svojho bydliska.Pokiaľ sa bordel bude aj naďalej kopiť a vinníkov nebude,nevyplatiť dávky nikomu.Potom si poriadok ustrážia aj sami.Zapájať Rómov aj do inej činnosti v obci.
Nevyplácať dávky rodičom detí ktoré kradnú a terorizujú.
Takto asi nejak treba začať.Učiť ľudí ku zodpovednosti a spolupatričnosti.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A ešte niečo, nikoho, podotýkam, nikoho nenávidím, len ak vidím neprávosť, tak nebudem mlčať len preto, že ide o jedno etnikum, ktoré je viac a viac neprispôsobivé, keby len to, kde trestných činov priam raketovou rýchlosťou pribúda každý deň!"

Neprizpusobive KOMU CEMU ? Civilizaci ?

Podivej se na osud trebaz Aboriginsu jak dopadli... Podobne jak cigani... Prisla tam civilizace, donutili je pracovat a zit "nasim" zpusobem zivota, a ted tam zijou v podobnych podminkach jak trebarz nekteri romove... A co ? je to Vina tech Aboriginsu ?


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezejmenny, vy cesi sa mozno za bozie dielo nepovazujete,
ale nevnucuj vase nazory nam slovakom.
Boh stvoril rasy a narody a dal im zivotny priestor.

tak, ako ja nemozem zobrat zivotny priestor cernochovi z nigerie, tak nemoze zobrat zivotny priestor albanec srbovi a ani cigan slovakovi.

Nikto nema pravo menit bozie dielo, ani americania, ani cesi, ani cigani, ani albanci, nikto. Ani ty bezejmenny


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-02-22  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cobra

asi tak neako,ale hlavne treba basu spraviť basou a nie piionerským taborom,,,,aby sa jej bali,,,,ked sa tam dostanu


nie si isť tam poniektorí na zimu odychnuť a skovať sa do tepla....


potom tento odstrašujuci faktor a napravný akosi nema žiadnu potrebu existovať

Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Noo
boli tu sračky a ako že národ Slovenský ten nepotreboval svoju identitu a svoje územie či ako ?

Nemenovaný veď si písal o kmeňoch nedávno. Rozčuľoval si sa že indiánske deti nosia plienky.
Že vraj zasahujeme a zabíjíme jejich kultúru alebo čo..

Tie Tvoje jalové reči sú o ničom , čo vlastne obhajuješ a ako si to predstavuješ ?
To už neplatí všetci tu máme byť happy rasovo pomiešaní, pochytať sa za ruky a krútiť sa dokola ?
A zase z toho budú len sračky.."

Jaky narod Slovensky ? Nejaky takovy existuje ?? Ja znam jenom Slovany...

A jaka "nase" kultura ?? Ta jeste existuje ??? Ja myslel ze ta byla vymazana spolu s pokrestanstenim Slovanu...


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V base by si každý zarábal sám na seba.Nechce sa ti robiť? Nejedz!..a podľa toho budeš mať aj komfort.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no hej bez mena, ale oni sem prišli, teda rozdiel je aj v tom!!!


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-02-22  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm aky v base komfort?


troška sa tratím,,,,

basa nema byť čo o komforte,do basy nejdeš za odmenu ...


za kradeš a za vraždu určite neba byť ani kusok o komforte.,,,dovi dopo to nie su veci ako za autonehodu,,,tam by mohol byť trocha iný štandart s tym nemam problem,ale za kradeš a za vraždu žiadny komfort,,,,,


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, a nepodávajte slová, ktoré som nepovedal...

ˇano, slovenský národ jestvuje, tak ako český, tak ako ruský, tak ako mongolský, to len u takého ako vy, nič nie je, teda o čo vám ide o multikultúru?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej nemenovany a jazyk nie je predmetom mojej kultury ?
A moje genetické vlastnosti tiež nie. To si myslíš že kultúru prekresťanćíš a je po nej ?
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Áno socialne slabším treba pomáhať,už kvôli deťom,ale za predpokladu,že dotyčný budú mať záujem o prácu a budú riadne vychovávať svoje deti a nielen kvôli dávkam rodiť.
Nevyplácať dávka ľuďom pokiaľ nemajú záujem si spraviť poriadok okolo svojho bydliska.Pokiaľ sa bordel bude aj naďalej kopiť a vinníkov nebude,nevyplatiť dávky nikomu.Potom si poriadok ustrážia aj sami.Zapájať Rómov aj do inej činnosti v obci.
Nevyplácať dávky rodičom detí ktoré kradnú a terorizujú.
Takto asi nejak treba začať.Učiť ľudí ku zodpovednosti a spolupatričnosti."

Tak to byste museli to same udelat i vy. Nezahlcovat okoli a zivotni prostredi prumyslovym odpadem a chemikaliema. Pokavad chcete po druhych "cistotu" musite ji udrzovat i vy...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-02-22  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  basa ma plniť funkciu už ako prevencia deta odstrašovať...ešte pred tým ako sa ten skutok spacha,,,


pokial je to ako pioniersky tabor tak sa nedivme že ľudia si veselo kradnu,,,,teraz myslím len tych na spodu,,,,

politikov sa taka vec netyka ty si to zariadili aby veselo mohli kradnuť úpo 1989 a nemal ich kkto za to potrestať....lebo narod slovensky je prispatí a pohodlní na to aby ich potrestal,policia to nespraví lebo zakony su tak urobene aby policiu mali pod kontrolou a kopa zlodejin je zakonom zlegaklizovana,,,asi tak,

Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Hej nemenovany a jazyk nie je predmetom mojej kultury ?
A moje genetické vlastnosti tiež nie. To si myslíš že kultúru prekresťanćíš a je po nej ?"

Jak vidis tak ano.. Lze to..

A jazyk uz take neni OBSAHOVE ZCELA puvodni slovansky..


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx: "ROMOVIA=HOSTIA |nepozvani|
a hostia by sa v cudzom dome"

Zkus hádat kdo jim otevřel vrátka a pak je zas zavřel, aby nám tu uvnitř "státních hranic" zůstal černej petr v ruce??
Odkdy znemožnili lidem kočovat?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný
Neexistuje žiadny puvodni jazyk. Jazyk totiž vždy prechádzal určitým vývojom.
Už od počiatku jeho existencie, tým ako vznikal.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bezejmenny, vy cesi sa mozno za bozie dielo nepovazujete,
ale nevnucuj vase nazory nam slovakom.
Boh stvoril rasy a narody a dal im zivotny priestor.

tak, ako ja nemozem zobrat zivotny priestor cernochovi z nigerie, tak nemoze zobrat zivotny priestor albanec srbovi a ani cigan slovakovi.

Nikto nema pravo menit bozie dielo, ani americania, ani cesi, ani cigani, ani albanci, nikto. Ani ty bezejmenny"

Tak proc ho beres? Kupujes v obchodech vyrobky jenz obsahuji sojove nahrazky nebo palmovy tuk, tomu se jiz neubranis.. kupujes to, protoze to je uz skoro ve vsem... No tim padem se podilis na tom ze SE BERE ZIVOTNI PROSTOR INDIANUM V AMAZONII A POLYNESII ! Ze se KACEJI DESTNE LESY A ZABIJEJI ZVIRATA

To ti nevadi ? docela kratkozraky pristup...


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komfort-jedlo,voľnejší režim/tu brať aj stupeň nebezpečnosti/,častejšie návštevy,telefonáty,ale len za svoje,televízia,len určité programy,najmä reklamy na jedlo-večšia chuť do práce,ale to si už robím srandu.
A samozrejme pri každom homosexuálnom styku pre dominanta - radikálny trest a anulovanie zásluh.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " bez mena, a nepodávajte slová, ktoré som nepovedal...

ˇano, slovenský národ jestvuje, tak ako český, tak ako ruský, tak ako mongolský, to len u takého ako vy, nič nie je, teda o čo vám ide o multikultúru?"

To nebylo tobe ale pikovi sloven...

Kazdopadne ja neznam zadne rod Slovaku .. ? Znam rod Slovanu, ale slovaku ne... Nemyslis nahodou na(D)rod Slovaku ???


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zadnej*Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a dokonca nemáte v úcte rod Slovákov, teda čo tu ešte hľadáte?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kto je to Slovan?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nemenovaný
Neexistuje žiadny puvodni jazyk. Jazyk totiž vždy prechádzal určitým vývojom.
Už od počiatku jeho existencie, tým ako vznikal."

To ano ale puvodni "jazyky" v sobe nesly daleko vice "pravdy", symboliky... byly CLOVEKU daleko cennejsi...

To se za tu dobu ztratilo, a byla by hloupost myslet si ze to nebylo cilene a umyslne...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty uvozovky mely byt u slova "puvodni".. ne jazyky...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a dokonca nemáte v úcte rod Slovákov, teda čo tu ešte hľadáte?"

Sem kdy rekl ze Slovaky nemam v ucte ???


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A kto je to Slovan? "

Nasi predci Sloven... Nasi predci..


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravim te Nany :)


hoblik . nuxujuge53   |   ip:89.173.26   |   2013-02-22  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim s titulkom a doplnam: Dajme romom pokoj namiesto penazi


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezejmenny, ja som v amerike nikdy nebol a zrejme tam ani nikdy nepojdem. To ze anglosasi, portugalci a spanieli ukradli indianske uzemie povazujem za nespravodlivost a velky hriech voci boziemu dielu. Vzdy budem stat na strane indianov pretoze su v amerike POVODNE OBYVATELSTVO. a rovnako budem stat na strane srbov v kosove, cechov v cechach, poliakov v polsku a slovakov na slovensku.
Je to jednoduche pravidlo : Povodne obyvatelstvo ma najvyssie prava na zivotny priestor ktory zdedil po predkoch. Co je na tom nepochopitelne?


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezejmenny, ty asi budes radsej ked namiesto slovenciny ktorej bez problemu rozumies
budeme my slovaci beeeekat po madarsky. Takto si predstavujes neexistenciu slovenskeho rodu? aj madari si to tak predstavuju.....


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sem kdy rekl ze Slovaky nemam v ucte ???

Napísal si že neexistujú: Kazdopadne ja neznam zadne rod Slovaku .. ? Znam rod Slovanu, ale slovaku ne... Nemyslis nahodou na(D)rod Slovaku ???

Hral si sa zo slovíčkami.. No a teda národ alebo daj si tam aj ten na(D)rod Slovákov ako vidíš existuje. A nebudú národ cigánov živiť. Veď sa už spamätaj konečne.
To by sme teda dopadli.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moji predkovia, ak takto, tak sú Sloveni a Slováci...To je pôvodné obyvateľstvo, čo nasvedčuje aj názov krajiny - Slovensko, tak ako Morava -Moraváci, Česi - Česko ...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bezejmenny, ja som v amerike nikdy nebol a zrejme tam ani nikdy nepojdem. To ze anglosasi, portugalci a spanieli ukradli indianske uzemie povazujem za nespravodlivost a velky hriech voci boziemu dielu. Vzdy budem stat na strane indianov pretoze su v amerike POVODNE OBYVATELSTVO. a rovnako budem stat na strane srbov v kosove, cechov v cechach, poliakov v polsku a slovakov na slovensku.
Je to jednoduche pravidlo : Povodne obyvatelstvo ma najvyssie prava na zivotny priestor ktory zdedil po predkoch. Co je na tom nepochopitelne?"

Vis xxx, reknu ti jedno.

ZEME je velika :) A kdyby to byl vladni zamer... mohl by mit prostor pro svuj zivot kazdy :)) na BARVU PLETI nehlede :)

Takze CHYBU treba hledat tam .


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa tu naťahujete.Slováci patria do Európy /myslené na kontinent/
Máme najzložitejší jazyk a gramatiku.Aj to svedčí o inteligencii národa.
Máme šikovných a rozumných ľudí /myslené na manuálne pracujúcich ľudí,pre niektorých aj spodina ,nie na zlodejov/
Mali sme aj náboženské povedomie a pravú úctu k Bohu /nechali sme si vypláchnuť a natlačiť agendu pohanskej EU/


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-02-22  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx

s tymto suhlasím ,povodný obyvatel na svojom uzemi ma byť chranený najviac

lebo je doma,,,


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bezejmenny, ty asi budes radsej ked namiesto slovenciny ktorej bez problemu rozumies
budeme my slovaci beeeekat po madarsky. Takto si predstavujes neexistenciu slovenskeho rodu? aj madari si to tak predstavuju....."

Ne to jsem nikdy nerekl... Vsak se koukni ze jsem nic v tomto smyslu nenapsal. mluvil jsem o necem jinem.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Sem kdy rekl ze Slovaky nemam v ucte ???

Napísal si že neexistujú: Kazdopadne ja neznam zadne rod Slovaku .. ? Znam rod Slovanu, ale slovaku ne... Nemyslis nahodou na(D)rod Slovaku ???

Hral si sa zo slovíčkami.. No a teda národ alebo daj si tam aj ten na(D)rod Slovákov ako vidíš existuje. A nebudú národ cigánov živiť. Veď sa už spamätaj konečne.
To by sme teda dopadli."

Jen jsem chtel poukazat ze tuto hru se slovickami praktikovali nasi NADVladcove v dejnach docela casto..

A ze nejakej narod, stat je umely utvar. Vsichni pochazime totiz ze stejneho rodu... jsme slovane. KDYZ UZ

Ale stejne o to nejde.. tim ted uz nic nevyresime.. jen by vam to mohlo pomoci se trochu odMOTAT s tech umelych pout


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezejmenny to co siris su internacionalisticke talmudske sracky.
povodne obyvatelstvo musi mat najvyssiu ochranu. Inac sa europa premeni na jedno velke kosovo. Ak by bolo po tvojom, za par desatroci araby vyzenu francuzov, turci nemcov atd. atd.

VSETCI musime respektovat bozi poriadok. Boh rozhodol, ze slovaci su na slovensku povodne obyvatelstvo.. Cesi v cesku, atd. atd.

vsetko ostatne, akekolvek pokusy o multikulturu, internacionlizmus, komunizmus prinesu len utrpenie a sklamanie.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Moji predkovia, ak takto, tak sú Sloveni a Slováci...To je pôvodné obyvateľstvo, čo nasvedčuje aj názov krajiny - Slovensko, tak ako Morava -Moraváci, Česi - Česko ..."

No a jejich predkove byli kdo Sloven ? :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný - jen by vam to mohlo pomoci se trochu odMOTAT s tech umelych pout


Už prestaň tárať. Tvoje umelé puto je že tu obhajuješ neobhájiteľné.
Mudrlant.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kto boli ich...Hráte sa už len zo slovíčkami, a dosť nepodarene, teda sa vráťme k téme...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bezejmenny to co siris su internacionalisticke talmudske sracky.
povodne obyvatelstvo musi mat najvyssiu ochranu. Inac sa europa premeni na jedno velke kosovo. Ak by bolo po tvojom, za par desatroci araby vyzenu francuzov, turci nemcov atd. atd.

VSETCI musime respektovat bozi poriadok. Boh rozhodol, ze slovaci su na slovensku povodne obyvatelstvo.. Cesi v cesku, atd. atd.

vsetko ostatne, akekolvek pokusy o multikulturu, internacionlizmus, komunizmus prinesu len utrpenie a sklamanie."

Buh rozhodl ? Ja myslel ze KRalove, Vladcove, a Cirkevni mocnosti te doby ??? Nevim o tom ze by nejake Slovensko, ci Cesko existovalo od nepameti... Napr. vzpominam si ze ve skole nas ucili ze nejaky francky kupec samo vystoupil na horu rip, atd, atd, atd......


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nadradenost prav POVODNEHO OBYVATELSTVA je nielen klucom k zachovaniu europy ale zaroven je klucom k rozpadu USA. Pretoze americka civilizacia preziva len vdaka kradezi zivotneho priestoru indianom, podporuje podobne aktivity aj na dalsich kontinentoch -- albanci v kosove, chazari v izraeli....vsetko v zaujme vytvorenia dalsieho a dalsieho precedensu v zaujme ospravedlnit nepravost ktoru ich predkovia vykonali indianskemu povodnemu obyvatelstvu.

Preto nadradenost prav POVODNEHO OBYVATELSTVA musi byt najzakladnejsim pravidlom nielen europy ale aj celeho sveta.
a pokial toto pravidlo prijme cely svet USA a dalsie krajiny podobnej historie sa rozpadnu ako domcek z karat.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A kto boli ich...Hráte sa už len zo slovíčkami, a dosť nepodarene, teda sa vráťme k téme.."

Sloven to je prece stara znama vec ze cesi, slovaci, rusove, srbove, atak dale, mame spolecne predky a jsme vsici Slovane.. Vsak kdyz uz nic, tak to poznas aspon podle te stupidni podobnosti jazyku... Takze jake pak takze ? :))


cobra . poganeri97   |   ip:85.248.20   |   2013-02-22  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný čo povieš na to,že po rozdelení sa Moraváci viac-menej prikláňali k Slovákom,len Česko bolo radikálne proti.Čo by potom ostalo vždy tak trochu nadradeným Čechom?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný zjavne si ušiel od témy príliš ďaleko.. Prečo asi ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nemenovaný - jen by vam to mohlo pomoci se trochu odMOTAT s tech umelych pout


Už prestaň tárať. Tvoje umelé puto je že tu obhajuješ neobhájiteľné.
Mudrlant."

Ale co obhajuju ? Obhajuju vubec neco ?

Nerikam snad ze problem neni tak jednoduchy a nevrazivost mezi vami a temi a onemi nikam nevede ? ze byste meli hledat problem jinde ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nadradenost prav POVODNEHO OBYVATELSTVA je nielen klucom k zachovaniu europy ale zaroven je klucom k rozpadu USA. Pretoze americka civilizacia preziva len vdaka kradezi zivotneho priestoru indianom, podporuje podobne aktivity aj na dalsich kontinentoch -- albanci v kosove, chazari v izraeli....vsetko v zaujme vytvorenia dalsieho a dalsieho precedensu v zaujme ospravedlnit nepravost ktoru ich predkovia vykonali indianskemu povodnemu obyvatelstvu.

Preto nadradenost prav POVODNEHO OBYVATELSTVA musi byt najzakladnejsim pravidlom nielen europy ale aj celeho sveta.
a pokial toto pravidlo prijme cely svet USA a dalsie krajiny podobnej historie sa rozpadnu ako domcek z karat."

A neni snad tahle planeta puvodnim domovem nas vsech ? :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zpočátku tito lidé budili zvědavost. Evropské obyvatelstvo bylo tedy zpočátku ke kočovníkům shovívavé, přijímalo je jako kajícné křesťanské poutníky, za které se vydávali. K městům se blížili v dlouhých karavanách, někteří pěšky, jiní na koních, s vozy plnými zavazadel, žen a dětí. Střední Evropa si ještě dobře pamatovala tatarské nájezdy a Romové, kteří si byli dobře vědomi své podobnosti s Tatary, se představovali jako mírumilovní lidé a dobří křesťané. Někde Romy dokonce vítali, protože přinášeli nové technologie zpracování železa a kovů a přicházeli - alespoň podle svých výpovědí - od Božího hrobu. Středověký člověk, který setrvával na jednom místě, chápal mimo jiné putování jako formu oběti, pokání. Proto považoval i lid, který stále putuje, za kajícníky. Tyto představy Romové podpořili vlastními legendami. Snažili se obyvatele středověkých měst přesvědčit, že svým putováním musí činit pokání za hříchy svých otců, kteří odmítli přijmout Pannu Marii s Ježíškem, když utíkali před Herodesem do Egypta. Další všeobecně rozšířenou legendou bylo ospravedlnění kočovného života jako trest za to, že zapřeli křesťanství, a sedm let musí tuto zradu odpykávat neustálým putováním z místa na místo. V Evropě se ocitli Cikáni ve zvláštní situaci, protože jejich normy nebyly v souladu s normativním a hodnotovým systémem okolního většinového obyvatelstva. Proto prý je pro Cikány dodnes těžké nalézt kompromis, podle kterých norem se chovat. Cikáni žili v uzavřených skupinách a odstup majoritních společností ještě posílil. Většinová společnost byla a zůstává pro Cikány cizí skupinou, která je v minulosti odmítala, a proto se k ní bez rozpaků chovají jako k "nevlastním", které není ostudné všelijak podvádět a různě "zkoušet." Nejstarší historie Cikánů na našem území Cikáni nemají žádnou psanou historii a tak bylo nutné pátrat v kronikách. Ne vždy se jedná o úplné, natož objektivní a nezaujaté zprávy. Dozvídáme se především o tom, jak Cikány vnímala majoritní společnost. Za první zmínku o Cikánech na území Čech se považuje kapitola z Dalimolovy kroniky "O Kartasiech pohanských.Tehdy utíkal před mongloským vojskem v tlupách lid, kterému bylo dáno jméno kartasi a to jest cikáni."Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nejmenovaný čo povieš na to,že po rozdelení sa Moraváci viac-menej prikláňali k Slovákom,len Česko bolo radikálne proti.Čo by potom ostalo vždy tak trochu nadradeným Čechom?"

To nemuzes chapat takto jednodusse.. vzdy hraly a hraji znacnou roli mocenske vlivy a vsudy pritomna propaganda. lide se nechaji jednodusse tendencne strhnout... je to smutne... ale je to tak


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pocuvaj bezjmenny......uz zacinam mat tvojich urazok slovakov a vsetkeho slovenskeho dost. Preco si nenajdes nejake ceske forum a tam si mozes s podobne zmyslajucimi nadavat na slovakov kolko len chces.....
Radsej by ste sa mali pozorne popozerat okolo seba, a riadne sa pozriet na zubek tomu vasemu nemeckemu knizeti.......tak to vam toho hajzla iredentistickeho teda nezavidim.......
fakt my slovaci sme vam najblizsi narod a ak si minies municiu v srackometoch voci nam, bude ti chybat ked budes stat proti SUDETSKYM NEMCOM. Tak a teraz mi povedz kto je v cesku povodne obyvatelstvo CESI alebo NEMCI???????

podla tvojej teorie, teda cesi nemaju pravo POVODNEHO OBYVATELSTVA a sudetskym nemcom teda nic nebrani aby cechov z ceska beztrestne vyhnali tak ako albanci srbov v kosove. Alebo mas na to iny nazor? Podel sa s bratmi slovakmi o svoje nazory.....


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pôvodným domovom, už sa len smejem, že kde ste to zahnal, teda vráťme sa k problému etnika, ktoré je čím ďalej problémovejšie....Povoľnosťou sa dáva vždy priestor útlaku a neprávosti!


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nemenovaný zjavne si ušiel od témy príliš ďaleko.. Prečo asi ?"

Neee.. Nebo ANO ? :)) nevim... :D


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A chlapci sa nemýlia: http://www.youtube.com/watch?v=yPHmgGoDoXQ Chce to zmenu politiky, bez vplyvu EU a podobných spolkov...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " pocuvaj bezjmenny......uz zacinam mat tvojich urazok slovakov a vsetkeho slovenskeho dost. Preco si nenajdes nejake ceske forum a tam si mozes s podobne zmyslajucimi nadavat na slovakov kolko len chces.....
Radsej by ste sa mali pozorne popozerat okolo seba, a riadne sa pozriet na zubek tomu vasemu nemeckemu knizeti.......tak to vam toho hajzla iredentistickeho teda nezavidim.......
fakt my slovaci sme vam najblizsi narod a ak si minies municiu v srackometoch voci nam, bude ti chybat ked budes stat proti SUDETSKYM NEMCOM. Tak a teraz mi povedz kto je v cesku povodne obyvatelstvo CESI alebo NEMCI???????

podla tvojej teorie, teda cesi nemaju pravo POVODNEHO OBYVATELSTVA a sudetskym nemcom teda nic nebrani aby cechov z ceska beztrestne vyhnali tak ako albanci srbov v kosove. Alebo mas na to iny nazor? Podel sa s bratmi slovakmi o svoje nazory....."

UDajne i Nemci jsou puvodne Slovane ... :)) A kde podle tebe urazim Slovaky ? Nikdy sem nic zleho o vas nenapsal... nevim co to stale povidas. :)

Mam nazor ten ze sme vsichni jen lide :) A meli bysme problemy nejak rozumne resit spolecne :) Bez existence jakekoli vlady a nasi NESVOBODY

takto, nejak, vis


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven timto sem odpovedel i tobe na tvou odpoved..


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Za jistý lze pokládat až rok 1417, kdy naším územím prošla skupina, jejíž cesta byla poměrně podrobně zmapována i v ostatních zemích, jimiž procházela. V jejím čele stál "král" Sindel a "vévodové" Panuel, Michal a Ondřej. V roce 1417 se tato více než tříset členná skupina vydala od Budína do Košic a dále pak přes Levice jižním Slovenskem do Bratislavy, kde se rozdělila. Stejně jako ostatní se i tato skupina cestou prokazovala ochrannými listinami, které jim zaručovaly příznivé přijetí. Podobný glejt vystavil 17. dubna 1423 císař římský a král český Zikmund Lucemburský na Spišském hradě vojvodovi Ladislavovi. Glejty zaručovaly předákům jednotlivých skupin na svou dobu nevídané pravomoci nad vlastními lidmi a zaručovaly jim ochranu na dalších cestách: Tento glejt si přinesli s sebou Romové až do Francie, a protože byl vydaný v Čechách (La Boheme) a českým králem (le roi de Boheme), francouzský lid pojmenoval nově příchozí podle země, ze které přišli, tedy les Bohemiens, obyvatelé Čech. Od poloviny šestnáctého století se však postoj vůči Romům mění i na našich územích. Katolická církev začala poukazovat, že se chování Cikánů příliš neshoduje s křesťastvím. Roku 1427 Cikány pařížský arcibiskup exkomunikoval z církve. Zatímco na německém území se protiromské vyhlášky objevovaly již na konci patnáctého století, ze záznamů našich kronikářů a z knih počtů vyplývá, že jim byly peněžité dary na našem území poskytovány přinejmensším ještě v roce 1596. Proticikánské nálady se však začaly stupňovat po založení požáru v Praze roku 1541 z jehož založení byli podezříváni právě Cikáni. Roku 1545 vydal Ferdinand I. mandát, jímž nakazoval, aby Cikáni byli vypovězeni ze země. Přesto zde však stále ještě vládla zřejmě příznivější atmosféra než v sousedních krajích, neboť Ferdinand musel své nařízení v průběhu dalších let opakovaně obnovovat. Leopold I. (1657-1705) v roce 1688 Cikány ze svého území vypověděl a v roce 1697 je prohlásil za psance. Cikáni mohli být kdykoli beztrestně zatčeni, pokud byli zadrženi, čekal je trest smrti a jejich ženy byly zprvu trestány uříznutím ucha a později se trest smrti vztáhl i na ně. Josef I. roce 1706 nařídil, aby byly podél hranic rozmístěny výstražné tabule s varovnými nápisy a s vyobrazením Romů, kteří neuposlechnou zákazu a hranici přestoupí. Císař Karel VI. (1711-1740) nařídil nejen tvrdé stíhání a trestání Romů, ale i tresty pro ty, kteří by jim poskytovali jakoukoli pomoc. I přesto se však na Moravě Cikáni usazovali, protože feudálové (např. Kounicové, Lichtensteinové, Michnové, Perglasové a mnozí další) poskytovali rodinám některých kovářů povolení k pobytu a dovolovali jim tak usadit se na svých panstvích. Rodiny nadaných hudebníků zase pro změnu usazovali na svých panstvích hudby milovní uherští feudálové. Od Marie Terezie do 1.světové války Za vlády Marie Terezie (1740-1780) se některá panství pokusila o poněkud vstřícnější postoj vůči Cikánům. Tzv. regulovaní cikáni dostávali povolení k pobytu, nicméně jejich další pohyb na daném území podléhal přísné kontrole. Označení "cikáni" bylo nahrazeno jazykovou inovací "novosedláci" (Neubauern) či "novomaďaři" (Új-Magyar). V osvícenském přístupu pokračoval i syn Marie Terezie, císař Josef II. (1780-1790), který ve svém nařízení z roku 1782 kladl důraz na školní docházku dětí, vyučení romské mládeže, povinnou návštěvu bohoslužeb a zlepšení hygienických podmínek. V roce 1784 pak vydal další rozhodnutí, první pokus o státem řízené rozmístění romských rodin, podle nějž měly být rodiny dosud neusazených moravských Romů rozděleny dle dislokačních plánů do osmnácti moravských a dvou slezských obcí. V druhé polovině 18. století se řada cikánských rodin začala usazovat více méně dobrovolně. Dochované údaje z jednotlivých částí Moravy dokládají, že se romské usedlosti v první polovině 19. století rychle rozrůstaly, nezřídka v absolutních počtech členů až na dvojnásobek. Kovářství, hudebnictví a jiná tradiční romská povolání záhy nestačila uživit všechny romské rodiny a mnozí Romové se proto postupně začali věnovat dalším zdrojům obživy: nádenické či sezónní práci pro gádže. Odvěká izolace se tak začala postupně prolamovat a Romové začali přivykat majoritní společnosti. Své domky nicméně pod tlakem okolí stavěli obvykle mimo hlavní zástavbu a při mnohých městech tak rostly tzv. cikánské tábory. Ze soupisů z území dnešního Slovenska vyplývá, že Romové se zde usadili ještě dříve než v Čechách. Mimo území Moravy se však i nadále většina Romů držela polokočovného života: většinou cestovali ve vozech či maringotkách a živili se prodejem vlastních výrobků a drobnými krádežemi. Jiní Romové s malým ziskem prodávali po domech dříve nakoupené zboží a někteří se živili zvláštními službami, jako např. drátováním kuchyňského nádobí, broušením nožů, atd. Hontianský proces z roku 1782, za vraždy a lidožroutství bylo popraveno 40 Romů. Pozdější vyšetřování prokázalo, že z údajně zavražděných nikdo nechybí a přiznání bylo na Romech vynuceno mučením. Výnos vídeňského ministerstva vnitra ze 14. září 1888 zakázalo potulku a ty, jež nařízení neuposlechnou, nařídilo postrkem dopravit zpět tam, kam domovsky příslušeli. Před první světovou válkou byli téměř všichni romští dospělí negramotní. Cikáni v První republice Cikáni byli za první republiky oficiálně uznáni za svébytnou národnostní menšinu. Československo vůči Romům uplatňovalo zákon o potulce a státní úřady jim nadále věnovaly mimořádnou pozornost. Snaha o asimilaci se projevila v roce 1927 přijetím zákona č. 117 o potulných Cikánech, ke kterému o necelý rok později přibyla i prováděcí nařízení,čímž praktická stránka "řešení cikánské otázky" nabyla zcela konkrétní podobu: zásadní význam se připisoval řádně vedené evidenci Romů, resp. soupisům všech kočovníků mezi něž se počítali I Romové polousedlí (tedy ti, kteří se přes zimu zdržovali na stálém místě, nicméně během sezóny cestovali za prací). K prvnímu soupisu došlo za asistence četnictva a policie v období mezi červnem 1928 a srpnem 1929. Téměř čtyřiceti tisicům Romů starších čtrnácti let, kteří byli zaevidováni, byla následně vystavena "cikánská legitimace". Pokud se na výzvu státních orgánů k šetření nedostavili, hrozily jim nejrůznější tresty, ať již zabavení určité části majetku nebo odejmutí průkazu. Cikánské legitimace (.knížka, která obsahuje na první straně evidenční číslo cikána, jméno a státní příslušnost. Na druhé straně jsou pak osobní data, stav, které řeči ovládá a podpis. Na třetí stránce jest uveden popis držitele legitimace, případně jeho zvláštní znamení. Na následujících stránkách jsou otisky všech deseti prstů a to jest hlavním poznávacím znakem, zabraňujícím falšování a výměnu legitimací. Pak jest v legitimaci ještě deset oddělení pro popis cikánských dětí. Legitimace vyplňuje a upravuje Ústřdní četnické pátrací oddělení v Praze a zasílá je okresnímu úřadu, v jehož okresu byl dotyčný cikán podroben soupisovému řízení, aby legitimaci ověřil a vydal), které byli povinni při sobě neustále nosit a na požádání státních úřadů se jimi prokazovat. Kočovní Romové museli žádat o kočovnický list i cikánské legitimace." Ke konci třicátých let se do Československa uchýlila řada romských rodin, které prchaly z nacistického Německa a okupovaného Rakouska. Na sklonku roku 1939 nařídilo protektorátní ministerstvo vnitra svým oběžníkem všem podřízeným úřadům, aby Romy vyzvaly k okamžitému usazení, na něž byla určena dvouměsíční lhůta. Ti z nich, kteří se nařízení nepodřídili, byli umísťováni do kárných pracovních táborů, zřízených v souladu s nařízeními vlády z března a dubna téhož roku: Romové z Čech do tábora v Letech u Písku, moravští Romové pak do Hodonína u Kunštátu. V roce 1942 byly oba tábory na základě nařízení o preventivním potírání zločinnosti po říšskoněmeckém vzoru oficiálně změněny na sběrné tábory a od 1. 8. 1942 na tábory cikánské. Podle evidenčních soupisů, které násilné usazení provázely, se na území protektorátu nacházelo zhruba sedm tisíc Romů. Téměř totožný počet potvrdil i další soupis ze srpna 1942, během nějž byli Romové okamžitě děleni do dvou skupin: v první se ocitli ti, které četníci či příslušníci kriminální policie definovali jako osoby bez zaměstnání nebo osoby, na které by měla být uvalena policejní preventivní vazba. Ti pak byli s ostatními rodinými příslušníky okamžitě převezeni do cikánských táborů. Ostatní Romové byli "pouze" varováni..."Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, čo vy tu ešte hľadáte, vy ktorý nič dobré neviete nájsť u Slovákov? Čech ako vyšitý, ktorý všetko Slovenské nemá rád....


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.15   |   2013-02-22  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak na toho pacienta nereagujte a bude odpísaný. Ja ho vždy len slovne kopnem do gulí a viac mu neodpovedám. To je pre neho tá najväčšia trauma. Nemá potom s kým kydať svoje drísty. Robte to aj vy...


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no to je v poriadku ked tvrdis ze nemci su vlastne slovania ok, cast nemcov urcite, ale kazdy pozna ich civilizacny model, ich historiu.
- genocida polabskych slovanov
- genocida bulharov(ano vyzabijali aj bulharov ktori utekali zo svojej pravlasti pred nejakym azijskym kmenom)
- krizove vypravy voci poliakom, rusom
- II sv. vojna
- genocida voci chazarom

tak, a ked zaklopu na tvoje dvere som zvedavy ako budes nemcom vysvetlovat ze su vlastne slovania a problemy musime riesit spolocne.
Realitu pochopis az ked budes sediet vo vykurenej plynovej komore...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven, sloven...

Mam Slovensko moc rad. i Slovaky. Mam rad Slovensky jazyk... Slovensky rap... Vubec me neznas.. tak NESUD!

SOUDIT bys prece nemel vubec Sloven :P To muze preci jen tvuj "buh" ? :P


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Osobní otázka - kdyby to udělal stát Vašim předkům:

"Patent císařem Karlem VI. dne 22. ledna 1726 za účelem tímto ve Vídni vydaný, zní v překladu takto:

I. ,,Všichni cikáni, kteří v královských českých dědičných zemích od kohokoliv dopadeni budou, ať považují se jako dříve za psané (vogelfrei).

II. Kdyby některý cikán při postihnutí dal se na útěk a nemohl být polapen, jest každý oprávněn jej hned (in loco) zastřeliti, aneb jakýmkoliv způsobem zabíti.

III. Byl-li některý cikán polapen, ať se ihned spoutá a dobře uvězní.

IV. Mužové cikánského plemene ať se ihned provazem utratí.

V. Silným, osmnáctého roku však ještě nedosáhnuvším cikánským klukům (Buben), pak všem dospělým ženským cikánské roty, ať kat v království českém uřízne pravé, v markrabství moravském, vévodství slezském a markrabství kladském pak levé ucho. Po přestálém tomto trestu musí každý cikán neb cikánka vystaviti a odpřisáhnout hrdelní revers, že se nikdy do dědičných zemí království českého nevrátí; po té ať je kat metlami mrská a za hranice té které země odvede.

VII. Kdyby postižení takovíto kluci cikánští, nebo cikánky ještě nějakého zločinu se byli dopustili, a nebo kdyby po prvním trestání opět do zemí království českého se vrátili, ať se jim ihned druhé ucho uřízne a ostatní svrchu uvedené tresty ať se při nich opakují.

VII. Kluci cikánští neb cikánky jimž již jedno neb obě uši chybí, nebo kteří na zádech nějaké trestné znamení vypálené mají, ať se po dostihnutí a uvěznění mečem odpraví, jelikož se se vší určitostí dá souditi, že jsou nenapravitelní (Incorrigibilitaber).

VIII. Takovíto odsouzenci mohou se, což se jim milostivě dovoluje, z přisouzeného jim trestu odvolati a soud apelační může toho nebo onoho delikventa milosti císařské odporučiti."

IX. Téhož patentu, jenž zní: ,,Aby se ale tato škodlivá cikánské sběř (dieses schädliche Zigeuner-Gesindel) co nejdříve právu dodána a úplně vyhubena býti mohla, tedy se všechněm obyvatelům vůbec, vrchnostem, úředníkům a rychtářům ale zvláště pod dole uvedenými tresty přísně poroučí a nařizuje, aby tuto sběř, kdyby jí někde, jmenovitě ale v lesích postihli, ihned nejbližším úřadům udali, ji schytati a právu odevzdati pomáhali. Kdyby ale některá vrchnost, některý úředník, rychtář neb kdokoliv jiný dle výkazů těchto nejednali a cikánům při jich potulování se jakýmkoliv způsobem pomáhali, propadají následujícím trestům: osoby zámožné zaplatí 100 dukátů; nemají-li po ruce peněz, zabaví a prodá se jejich majetek. Osoby chudé jiným způsobem se potrestají.“

„Hrůzný tento císařský zákon byl od místodržících českých zvláštním cirkulářem dne 12. března 1726 ve všech městech a u všech úřadů oznámen. Mimo to vyvěšeny byly po hranicích tabule, na nichž zákon ten napsán, a tresty, jaké na cikány čekaly, vymalovány byly. Že se úřadové podle něho ihned a přísně řídili, toho podávají nám domácí naše archivy zřejmých důkazů.“

Jan Karel Hraše: Persekuce cikánů v zemích Koruny české v XVIII. Století. In: Světozor, roč.5, č.2-4, Praha 1871"


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "no to je v poriadku ked tvrdis ze nemci su vlastne slovania ok, cast nemcov urcite, ale kazdy pozna ich civilizacny model, ich historiu.
- genocida polabskych slovanov
- genocida bulharov(ano vyzabijali aj bulharov ktori utekali zo svojej pravlasti pred nejakym azijskym kmenom)
- krizove vypravy voci poliakom, rusom
- II sv. vojna
- genocida voci chazarom

tak, a ked zaklopu na tvoje dvere som zvedavy ako budes nemcom vysvetlovat ze su vlastne slovania a problemy musime riesit spolocne.
Realitu pochopis az ked budes sediet vo vykurenej plynovej komore..."

Pises hrozne veci... Toto bych samozdrejme nikomu nepral

Ale pokud budes hledat nepratelstvi v narodech(jenz tvori zas jen obycejni lide...) tak je stale vse pri starem... a nic se nezmenilo... obycejni lide zase stoji proti sobe, a system stejne prezije...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezdají se Vám takové tresty (jen za příslušnost k nějaké "rase") poněkud přehnané? Roztáčející kolo vzájemné pomsty?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No teda tam vedle se rozjela divoka debata Nany :D sem ji vubec nestihal sledovat ...

jdu ted tam za vami :)

A zdravim Pandeho :D:D:D


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vězňové byli označeni černými trojúhelníky jako tzv. asociálové. Romové v cikánském táboře rychle umírali vlivem nelidských životních podmínek, hladu, nemocí a týrání. Někteří, zvláště těhotné ženy a dvojčata, byli vystaveni zrůdným pokusům dr. Mengele. Jedinou nadějí na přežití byl transport do jiných koncentračních táborů. K transportům docházelo v roce 1944 v souvislosti s postupující frontou, kdy byli práceschopní Romové deportováni do koncentračních táborů hlouběji v německém vnitrozemí. Staří lidé a matky s dětmi byli jako práce neschopní ponecháni v Osvětimi a v noci z 2. na 3. srpna 1944 byli v počtu 2897 osob, včetně mnoha set vězňů z českých zemí, nahnáni do plynových komor a zavražděni. Jejich těla byla spálena v jamách nedaleko krematoria, které v těch dnech nebylo v provozu. Většina Romů deportovaných do Osvětimi a jiných táborů z Protektorátu Čechy a Morava své věznění nepřežila."xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym, samozrejme ze su tie tresty prehnane..............ale pamataj na to, ze v tom case bol feudalizmus. A pod feudalnym panom trpel tak cigan ako aj cesky rolnik.......urcite si aj cesky nevolnik vytrpel pod bicom aristokrata minimalne tolko kolko kocovny cigan.

Preto NEHADZ SVINSTVO FEUDALIZMU A DEGENEROVANEJ ARISTOKRACIE na beznych cechov.

To vsak nevyvracia skutocnost ze cesi su povodnym narodom ceska a nie nemci, cigani a ani nikto iny.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže si to shrňme:
(A to je jen špička celýho problému vznikajícího staletí.)

Státy uměle a násilně usadily kočovníky. (Zákony proti potulce platí dodnes a kohokoliv mohou kriminalizovat "za potulku"-zdaleka ne jen "tmavého".)
-čímž nám tu "zůstal černý petr v ruce".

Státy dělaly socinženýrské pokusy na lidech.
("Asimilace", pokusy na lidech, rozestěhovávání, sestěhovávání,atd.)
-vytžení jedince z původní kultury má dalekosáhlé následky

Státy rozdmýchávaly nenávistné nálady ostatních obyvatel proti určitým "viníkům" (Často falešnými "mediálními" monstrprocesy a podobně jako se ostatně děje po dnes jen v bledě modré obměně.)
Zároveň si státy pěstují "problémové skupiny", aby tím týral obyvatelstvo a aby jednak obyvatelstvo pak vyžadovalo (a více potřebovalo státní zásahy a "ochranu") bezpečnost. Stát si tak přihrává svoji "nepostradatelnost".
Zároveň má na koho vždy svalit vinu, na koho odvést pozornost a hněv lidí.
(Zatímco sám krade po stovkách miliard.)
xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym a znovu : NEHADZ SVINSTVO NEMECKYCH NACISTOV na cechov, slovakov a kohokolvek ineho. Etinicke cistky su NEMECKA SPECIALITA a na uzemi protektoratu ich aj oni - NEMCI presadzovali.
nesnaz sa hodit vinu za holokaust, a dalsie etnicke cistky na slovanov, pretoze aj SLOVANIA BOLI OBETOU ETNICKYCH CISTIEK NACISTOV.
My slovania sme rovnako trpeli z rasovych dovodov v nemeckych koncentrakoch ako chazari, cigani..........Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem o čom tu píšete veď cigánom bola pomocná ruka podávaná už neraz.
Že to nefunguje - to je predsa už overené históriou.
A aj tu sa pôvodná téma zahovorila niečim iným.

Problém ostal.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Kdo setrvá při kočovném způsobu života, přestože mu byla poskytnuta pomoc k trvalému usídlení, bude potrestán pro trestný čin odnětím svobody na 6 měsíců až 3 léta."- i Takto vypadly zákony a státní nařízení např. v padesátých letech 20. století.
Co je státu do toho, jestli někdo kočuje? (Místo aby je nechal "odkočovat").
CO asi? Už tehdy šlo státu o to samé, co dnes - když tu čelíme elektronické šmírovací totalitě - pořád je to stejné - KONTROLA A OMEZENÍ SVOBODY JAKÉHOKOLIV JEDINCE (Pokud zrovna "nedělá pro pány").

http://www.bilystat.estranky.cz/clanky/historie-a-puvod-cikanu/
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim ze timto vsim je to dokonale vystihnuto a jiz netreba nic dodavat...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Neviem o čom tu píšete veď cigánom bola pomocná ruka podávaná už neraz."

Ano, tyto "pomocné ruky" jsou dodnes známé- pořád stejný mustr:
Viz. "záchranné zadlužovací balíčky Řecku"...který z hrdého národa udělal defakto i dejure protektorát - a to vše je blízká minulost (2008).


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx: "NEHADZ SVINSTVO NEMECKYCH NACISTOV na cechov, slovakov a kohokolvek ineho. Etinicke cistky su NEMECKA SPECIALITA a na uzemi protektoratu ich aj oni - NEMCI presadzovali.
nesnaz sa hodit vinu za holokaust, a dalsie etnicke cistky na slovanov, pretoze aj SLOVANIA BOLI OBETOU ETNICKYCH CISTIEK NACISTOV.
My slovania sme rovnako trpeli z rasovych dovodov v nemeckych koncentrakoch ako chazari, cigani"

A tím to nějak popírám snad?

Všichni jsme obětí obětí obětí dávných obětí obětí obětí tamtěch obětí.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no pozri sa anonym......osobne serem na ciganov, absolutne ma nezaujimaju, neviem preco mi vnucujes ich problemy.
Ja som ich z indie nevyhanal a ak tu chcu zit musia sa prisposobit ONI lebo ja sa prisposobovat cigosom nebudem.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mluvíš jak stát sám:
"ak tu chcu zit musia sa prisposobit ONI"

Tedy i my - byť to neustálé "přizpůsobování se"...UŽ jaksi..


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikdy nemuzes chtit prizpusobit se jen po jedne strane. kdyz uz prizpusobit tak se musi prizpusobit obe strany...

Ale cemu pritpusobit ? Tomu co tu ted mame ? Tomu jak ted zijeme ? Vsak tomu se prece nechceme prizpusobit ani sami... :)))


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Viz. "záchranné zadlužovací balíčky Řecku"...který z hrdého národa udělal defakto i dejure protektorát - a to vše je blízká minulost (2008).

Keby si netáral hlúposti. U nás dostali cigáni domy v meste od komunistov aby mali kde bývať. Mysleli si že sa cigáni prispôsobia..

Domy sa po case rozpadali a cigánov museli nútene vysťahovať lebo im padali strachy na hlavy.. Nestarali sa o nič ani o údržbu vlastných domov. :-)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V Německu byla nejprve přijata opatření oddělující Sinty (subetnická skupina německých cikánů) a ostatní cikány od jiného obyvatelstva (zákaz sňatků s árijci, zákaz výkonu kočovných živností atp.). Následovalo další opatření - internační tábory, kde měli být cikáni soustředěni pod policejní ostrahou. Mezi lety 1935 -1938 vzniklo na území Německa několik takových táborů, kam byla odsunuta část cikánů. Na konci roku 1938 vydal šéf SS a německé policie Heinrich Himmler výnos o potírání cikánského zlořádu, na jehož přípravě se spolu s policejními experty podíleli odborníci na rasově-biologický výzkum pod vedením Dr. Roberta Rittera z Výzkumného ústavu rasové hygieny a populační biologie. Všechna opatření proti cikánům řídila kriminální policie. Jejich cíl podle zmíněného výnosu spočíval v „rasové separaci všech cikánů od německého národa“. V listopadu 1939 bylo cikánům nařízeno usadit se a byl proveden jejich soupis.Na sklonku roku 1939 nařídilo protektorátní ministerstvo vnitra svým oběžníkem všem podřízeným úřadům, aby cikány vyzvaly k okamžitému usazení, na něž byla určena dvouměsíční lhůta. Ti z nich, kteří se nařízení nepodřídili, byli umísťováni do kárných pracovních táborů zřízených v souladu s nařízeními vlády z března a dubna téhož roku: cikáni z Čech do tábora v Letech u Písku, moravští cikáni pak do Hodonína u Kunštátu. V roce 1942 byly oba tábory na základě nařízení o preventivním potírání zločinnosti po říšskoněmeckém vzoru oficiálně změněny na sběrné tábory a od 1. 8. 1942 na tábory cikánské: za účelem „...vyloučit cikány, cikánské míšence a osoby potulující se po cikánském způsobu ze společnosti a vychovat je k práci, pořádku a kázni"."

! "vychovat je k práci, pořádku a kázni" ! To samé udělali při domestikaci našim předkům! Abychom sloužili a stali se "rasami" dkonalých otroků svých páníčků, navíc ochočených.
Je to pořád dokola- ty samé metdy jen měnící tvář.
A Piko, vidíš to z příliš krátkodobé perspektivy, ty problémy mají kořeny sahající do staletých záměrů. Nějaký tydle detaily, co tu zmniňuješ, jsou zcela marginální.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ANONYM
Viz. "záchranné zadlužovací balíčky Řecku"...který z hrdého národa udělal defakto i dejure protektorát - a to vše je blízká minulost (2008).

Keby si netáral hlúposti. U nás dostali cigáni domy v meste od komunistov aby mali kde bývať. Mysleli si že sa cigáni prispôsobia..

Domy sa po case rozpadali a cigánov museli nútene vysťahovať lebo im padali strachy na hlavy.. Nestarali sa o nič ani o údržbu vlastných domov. :-)"

Keby si netaral hluposti piko :)

Vzdyt to byli Kocovnici... Co se potom divis ? :D

Me si tu osocoval neco ohledne kultury.. a Ted ji sam druhym neuznavas ??? tu jejich PRAVOU ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko by chtěl i po orlovi, aby se snesl k zemi a navždy už měl jenom rýt zobákem zem a místo nohou zakořenit na jednom místě. To mu prostě není vlastní.
Budeš-li to po něm chtít, vzniknout prolbémy, jako pokaždé když se jde proti přirozenosti někoho, něčeho (ta se může samozřejmě lišit).Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
A Piko, vidíš to z příliš krátkodobé perspektivy, ty problémy mají kořeny sahající do staletých záměrů. Nějaký tydle detaily, co tu zmniňuješ, jsou zcela marginální.

Nie sú to ani argumenty čo píśeś iba Tvoje názory.. Svetonázor.
No žiadne dlhodobé x-staleté záměry neexistujú. Zámery sa menia s dobou.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ovšem samozřejmě, že se státu umělé přiživování (aby přerůstal zvladatelnost běžnými lidmi), rozdmýchávání, udržování...náramně hodí a všemžným "organizacím", co se přiživují kolem toho (problému).Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To si napsal vskutku krasne :) Nany :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Což už jsem vyjádřil v podtstaě tímhle:

"Státy rozdmýchávaly nenávistné nálady ostatních obyvatel proti určitým "viníkům" (Často falešnými "mediálními" monstrprocesy a podobně jako se ostatně děje po dnes jen v bledě modré obměně.)
Zároveň si státy pěstují "problémové skupiny", aby tím týral obyvatelstvo a aby jednak obyvatelstvo pak vyžadovalo (a více potřebovalo státní zásahy a "ochranu") bezpečnost. Stát si tak přihrává svoji "nepostradatelnost".
Zároveň má na koho vždy svalit vinu, na koho odvést pozornost a hněv lidí.
(Zatímco sám krade po stovkách miliard.)"

Stát je potřebuje.
(Ač se to zdá někomu paradoxní.)
Stát potřebuje abychom my měli problémy.
A také potřebuje, aby byl do každého státu a národu zanesen umělý problém, který ho bude zvnitřku bez ustání užírat a oslabovat, nějaký pořádný křivdy z obou stran jsou k tomu ideální.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy dvaja ako tie hrozná...ešte z Česka...zažil som takých...

Čo tu chcete ľudom nanútiť, že to tak nie je, že vy spoza Moravy nám to opäť poviete? Pamätáme, že kam to až zašlo, keď sme boli len provinciou pre niekoho. Znak toho ešte dodnes vidíme...čeko, čeko...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Jedna vec je
- priživovanie sa na problému
druhá
- existencia problému

Ale problém existuje. Nedá sa poprieť poukazovaním na priživovanie sa na probléme.

Ty si popierač ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ANONYM
A Piko, vidíš to z příliš krátkodobé perspektivy, ty problémy mají kořeny sahající do staletých záměrů. Nějaký tydle detaily, co tu zmniňuješ, jsou zcela marginální.

Nie sú to ani argumenty čo píśeś iba Tvoje názory.. Svetonázor.
No žiadne dlhodobé x-staleté záměry neexistujú. Zámery sa menia s dobou."

http://www.bilystat.estranky.cz/clanky/historie-a-puvod-cikanu/

A toto si necetl piko ?? Kdyz pises ze zadne argumenty :))

A jak vis ze zadny dlouhodoby plan neexistuje ? :))
Joooo :))) mas "pravdu" :))) .... ostatne to jde na DENI videt :)))


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "No žiadne dlhodobé x-staleté záměry neexistujú. Zámery sa menia s dobou."

Pak ovšem se sám zříkáš porozumění (trochu odlišných než v Tvém praktickém životě) geopolitiky atd.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vy dvaja ako tie hrozná...ešte z Česka...zažil som takých...

Čo tu chcete ľudom nanútiť, že to tak nie je, že vy spoza Moravy nám to opäť poviete? Pamätáme, že kam to až zašlo, keď sme boli len provinciou pre niekoho. Znak toho ešte dodnes vidíme...čeko, čeko..."

Sloven a to vis ze morava je taky jenom soucast ceska ? :)))

Nejsme na tom tedy o moc lip :)))


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko:

"- priživovanie sa na problému
druhá
- existencia problému

Ale problém existuje. Nedá sa poprieť poukazovaním na priživovanie sa na probléme."

Pochopitelně, že MÁME PROBLÉM.
(Ale tohle už jsou jen důsledky problému většího.)
A aby se mohli přiživovat "nestátní" a státní organizace na problému, tak je v jejich eminentním zájmu ho nikoliv vyléčit, ale naopak udržovat.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dianie je len dôsledkom ľudskej činnosti. Nie plánom. :-)

ostatne to jde na DENI videt :)))


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . syfaqyxy | ip:95.102.98 | 2013-02-22 (18:27) to povedal presne, česť tým málo niekoľkým, ktorí sa dokázali prispôsobiť, hoci ich je ako šafránu, a práve tí, neraz, tiež s hanbou hovoria o tej väčšine, za ktorú sa otvorené sami hanbia...a čo teraz, čo na také niečo poviete, keď aj z ich etnika, ktorí sa dokázali prispôsobiť, sami tak hovoria?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ostatne to jde na DENI videt :)))"
Jak to na tom pozřu (uvidím)?
Dej příklad nebo vysvětli, co hovoří ve prospěch teorie, že jde o neplánované dění.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koukam hrajeme obycejnou pretlacovanou :)) zase jako vzdycky :))) a to podstatne a dulezite zase zustava jen v pozadi.. nepochopeno.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko popírá, že mohou existovat zájmy jdoucí dál než do zítřejšího dne.
To, že je nevidí, přímo "deklarované a vyřčené" nedokazuje, že je lidi nemají.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ostatne to jde na DENI videt :)"

Pokud máš namysli ten "bordel" - "neřád", tak přesně ten je cílem.

A svázat nám ruce cokoliv VYřešit.
(Nechat nás bloudit ve věčném "řešení" bez konce.)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dianie je len dôsledkom ľudskej činnosti. Nie plánom. :-)

ostatne to jde na DENI videt :)))"

vytrzeno s kontextu piko

vzdyt muzes videt prece jak to dopadlo vsude tam, kde do divokych kultur prorostla "nase" civilizace, tak kdyz ti pak nestaci jako dukaz sam tento svet. co vic od nas chces ? To muzes pak donekonecna obhajovat system, vsak sam ti k tomu ochotne poskytuje munici :)


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no takze podla tvojho nazoru anonym sa mame my prisposobit ciganom. Ale v skutocnosti sa my im uz prisposobujeme : zavierame oci pred ich zlocinnostou, netrestame ciganskych zlodejov, nasilnikov a vrahov.........platime ich socialne davky a populacnu exploziu.

ok a vies kde to povedie? Myslim toto tvoje prisposobovanie vacsiny mensine?
Za nedlho su na rade buzici s ich sodomistickymi manzelstvami a adopciami deti teplymi parmi. Nikto nevie kam tato SODOMKRACIA povedie.
Prikazu nasej mladezi povinne vyskusat homosexualny styk? Alebo vyjde zakonna povinnost aspon rok zit v homosexualnom vstahu?

Sam vidis ze prisposobovanie potrebam mensiny moze mat nepredvidatelne dosledky a preto som proti tomu aby sa POVODNE OBYVATELSTVO prisposobovalo mensine ktora je NEPOVODNA a navyse neproduktivna.

A ako to dopadne ked sa sialena mensina zmocni vlady si mozes prelistovat v ucebniciach historie - Lenin a bolsevici v rusku, thaci a narkomafia v kosove, sionisti v izraeli.....

anonym tvoja utopia smrdi totalitou mensiny.....znovu


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevím, moc Pikovi nevěřím takovou dětsky čistou představu o všeobjímající "nelstivosti" zla a o tom, že "pracuje bez plánů", "nepromyšleně".
:)
Myslím, že si dělá trochu legraci z nás:D


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Dej příklad nebo vysvětli, co hovoří ve prospěch teorie, že jde o neplánované dění.

Už minule som Tebe a Nemenovanému vytýkal že vyúšťate strašne veľa vláken..

Téma bola o niečom inom a kam sme sa dostali..
No zase len k Vašej protisystémovej téme..

A popravde.. Ktorá debata kedy medzi nami mala nejaký zmysel.
Takže zase len o systéme.. ?

Z Tvojich rečí vyšlo - staletí plánovaného dení.
A teraz vravíš neplánovaného a chceš dúkazy..

Ja som predsa nepovedal že nič nie je plánované.
Povedal som - Dianie je len dôsledkom ľudskej činnosti. Nie plánom. :-)

Ľudská činnosť plánuje ale určite nie stároćia. Plány sa menia podľa situácie.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx: "no takze podla tvojho nazoru anonym sa mame my prisposobit ciganom. Ale v skutocnosti sa my im uz prisposobujeme : zavierame oci pred ich zlocinnostou, netrestame ciganskych zlodejov, nasilnikov a vrahov.........platime ich socialne davky a populacnu exploziu."

Takové "přizpůsobování se" chce po nás stát přeci.
Ten svazuje ruce. A nic se nedořeší.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ja som predsa nepovedal že nič nie je plánované.
Povedal som - Dianie je len dôsledkom ľudskej činnosti. Nie plánom. :-)

Ľudská činnosť plánuje ale určite nie stároćia. Plány sa menia podľa situácie."

Nemyslím plánované do každého hned detailu.
Ale v těch obecných metodikách, které jsou používány po staletí.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bez mena, je, ale aká nálada tam vládne, tak to vám uniká...

Ale neodbiehajme od témy...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Metodiky sú tiež len výsledkom ľudskej vynaliezavosti.
Civilizácia nakoniec vznikne sama..
Tvoje proticivilizačné reči sú len návrat na začiatok.
No civilizácia by vznikla znova..
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ANONYM
Dej příklad nebo vysvětli, co hovoří ve prospěch teorie, že jde o neplánované dění.

Už minule som Tebe a Nemenovanému vytýkal že vyúšťate strašne veľa vláken..

Téma bola o niečom inom a kam sme sa dostali..
No zase len k Vašej protisystémovej téme..

A popravde.. Ktorá debata kedy medzi nami mala nejaký zmysel.
Takže zase len o systéme.. ?

Z Tvojich rečí vyšlo - staletí plánovaného dení.
A teraz vravíš neplánovaného a chceš dúkazy..

Ja som predsa nepovedal že nič nie je plánované.
Povedal som - Dianie je len dôsledkom ľudskej činnosti. Nie plánom. :-)

Ľudská činnosť plánuje ale určite nie stároćia. Plány sa menia podľa situácie."

Jenze piko to prave system je na vine vseho :)) O cem se chces teda bavit kdyz nechces mirit k jadru problemu? :))


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmennny

Definuj: System

Ináč sa môžme baviť ja voze Ty o koze prípadne naopak.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Metodiky sú tiež len výsledkom ľudskej vynaliezavosti."

Ucelené do určité komplexnosti s určitou cílevědomostí a "tahem na bránu" (energeticky velmi nákladné) se to stalo velmi nebezpečných ovládacím plánem.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Metodiky sú tiež len výsledkom ľudskej vynaliezavosti.
Civilizácia nakoniec vznikne sama..
Tvoje proticivilizačné reči sú len návrat na začiatok.
No civilizácia by vznikla znova.."

Zajimave :))

A ze ta civilizace nevznikla treba v amazonii. ci polynesii. ci v australii mezi puvodnimi aboriginsi kdysi... nebo v americe mezi indiany pred prichodem spanelu :)) atak dale...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tvoje proticivilizačné reči sú len návrat na začiatok.
No civilizácia by vznikla znova.."

Ale na jiných než manipulativních základech (ne na lžích a násilí, atd.).
Civilizace (strukturovaná společnost s infrastrukturou a prováděcími programy) byla unesena systematickým "zlem".xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-22  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nema zmysel sa vracat k asocialom a ficovmu eurohujerskemu vlezdoprdelkovstva......ak bude fico takto pokracovat dalej, strati loajalitu ludi tak ako ju stratila pravica.

inac mimochodom postrehli ste ze vlada chce povinne cipovat psov a macky?
nikomu to nevadi?
A hadajte koho budu cipovat potom?
a my sa tu handrkujeme kôli ciganom.......


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany ako to že nie.

Inkovia - to bola predsa tiež civilizácia. :-)Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o tom som tu dnes písal xxx, keď som sa pýtal ochrancov zvierat, ktorý ich nejedia, že koľkí z nich už protestovali, že čipujú zvierat - psov a mačky, lebo Brusel v celej EU nariadil...A kto bude nasledovať? Predsa my všetci...bude to až potom srandy, to len Orwell sa nemýlil...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "inac mimochodom postrehli ste ze vlada chce povinne cipovat psov a macky?
nikomu to nevadi?
A hadajte koho budu cipovat potom?"

Však když uvidí lidičci na svých "domácích mazílcích", že jim to moc viditělně neublíží, tak budou jistě svolnější dát i vojákům, pacientům, dětem, důchodcům...pracovníkům pro autorizaci vstupu do zaměstaneckého zařízení, atd.
Ve skutečnosti ale už dosáhli něčeho daleko horšího než "čipy"-totiž biometrické totality.
To všechno víme dávno, že "je na plánu."
Piko to ale asi nevidí ajko plán, ale jako "náhodné dění".


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven: "to len Orwell sa nemýlil..."
Orwell to nevymyslel, ale dostal tip od svých ložových zednářských spolubratří.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Piko . syfaqyxy | ip:95.102.98 | 2013-02-22 (18:27) to povedal presne, česť tým málo niekoľkým, ktorí sa dokázali prispôsobiť, hoci ich je ako šafránu, a práve tí, neraz, tiež s hanbou hovoria o tej väčšine, za ktorú sa otvorené sami hanbia...a čo teraz, čo na také niečo poviete, keď aj z ich etnika, ktorí sa dokázali prispôsobiť, sami tak hovoria?"

Ale CEMU prizpusobit Sloven ? cemu...

Ti co jsou jak bili hovori o ciganech takto ? No kdyz uz jsou bili tak se neni cemu divit... uz jsou prizpusobeni...

To vsak neznamena ze to tak je spravne...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vy dvaja, ach jaj, skúste to tam u vás...hoci aj tam je nálada o nič lepšia, lebo aj tam je ten istý problém

A kto že to povedal Orwellovi? To čo vy ste úplne mimo???


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmennny

Definuj: System

Ináč sa môžme baviť ja voze Ty o koze prípadne naopak."

Matrix piko ! MATRIX :D

Neeee, to je tezko... Nanuk to uz kdysi docela presne definoval.. ja bych to tak asi jeste nezvladl...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM

Používaš logické klamy. Podsúvaš argumenty.

Podstatou klamu je nájst veľmi slabý až hlúpy argument, ktorý by mohla zastávať protistrana (ale zpravidla ho nezastáva). Následne podsunutý argument poraziť a tváriť sa, že so všetkými argumentamy protistrany se dá takto ľahko vysporiadať.

Citujem:
Piko to ale asi nevidí ajko plán, ale jako "náhodné dění".


Daj si na to pozor nechce sa mi baviť s takým k.ktom ktorý mi podsúva argumenty ktoré som nepovedal.
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-22  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozor na tých dvoch, to nie je náhoda...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nemenovany ako to že nie.

Inkovia - to bola predsa tiež civilizácia. :-)"

No a jeste Mayove, a Azteci, a jeste par dalsich...

Ale co tech mnoho ostatnich ? Dokonce nekterych jeste dodnes existujicich ...

A vubec ? co ty o tech "civilizacich vis ? Jak vis ze tam nebyl ten samy problem jako zde ? nebo ze to nemelo toho sameho strujce ? Tu samou pricinu ?

Myslis si ze cely dnesni vyvoj je tedy v poradku ? a jediny problem je ve zneuzivani financi ?
Ze vse ostatni je okej.. a ze to spolu nesouvisi ?? Skutecne ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven: "A kto že to povedal Orwellovi? To čo vy ste úplne mimo???"

Jo aha, promiň, dosud jsem nevyložil takovou "drobnost", kterou do tý skládanky potřebuješ, abys pochopil její fungování.
Reálná činnost taK zvaných tajných organizací.
(Klíčová otázka je...Jaký je vztah mezi tajným zednářstvem a TAJNÝMI SLUŽBAMI.)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Nevěnuj se teď civilizacích, to je příliš vzdálené téma pro tuto chvíli.

Sloven: "pozor na tých dvoch, to nie je náhoda..."
To patří k čemu?

Piko: Tak vidíš, že znáš některé útržky z "OPERAČNÍHO Systému", které též používají poskoci onoho (Operačního) Systému.

"Používaš logické klamy. Podsúvaš argumenty.

Podstatou klamu je nájst veľmi slabý až hlúpy argument, ktorý by mohla zastávať protistrana (ale zpravidla ho nezastáva). Následne podsunutý argument poraziť a tváriť sa, že so všetkými argumentamy protistrany se dá takto ľahko vysporiadať.

Citujem:
Piko to ale asi nevidí ajko plán, ale jako "náhodné dění".

Daj si na to pozor nechce sa mi baviť s takým k.ktom ktorý mi podsúva argumenty ktoré som nepovedal."

Ovšem v mém případě to bylo nezáměrné, že se to některé z manipulativních technologií podobá. (Technolgie = dovednost. Např. "technologie výroby souhlasu", nebo obecněji "technologie vnější moci-ovládání")


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ANONYM

Používaš logické klamy. Podsúvaš argumenty.

Podstatou klamu je nájst veľmi slabý až hlúpy argument, ktorý by mohla zastávať protistrana (ale zpravidla ho nezastáva). Následne podsunutý argument poraziť a tváriť sa, že so všetkými argumentamy protistrany se dá takto ľahko vysporiadať.

Citujem:
Piko to ale asi nevidí ajko plán, ale jako "náhodné dění".


Daj si na to pozor nechce sa mi baviť s takým k.ktom ktorý mi podsúva argumenty ktoré som nepovedal."

Piko ale k urazkam se uchylujes ty. pritom to je znamka slabosti a "argumentacni" prevahy "soupere"... pritom Nanuk neni tvuj souper.
Jen diskutujete... A to co povidas je sice zajimave.. ale i kdyby to tak bylo. co by to menilo na tom ze o co se Nanuk snazi je spravne ? a trebaz i skutecne pravdive ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ovládať sa ťa budú pokúśať stále. :-)
Ty technologie. Človeku neostáva nič len technologie ovládania spoznávať.
Od psychologickej manipulácie až po informačnú vojnu.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Já nejsem ničí "soupeř", naopak ctím starší (samozřejmě aj mladší,ale ty zas jiným způsobem,) a jejich nedocenitelné zkušenosti a přístup.
Takže se nechci se s Pikem přít, ale jak teda to udělat?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ovládať sa ťa budú pokúśať stále. :-)
Ty technologie. Človeku neostáva nič len technologie ovládania spoznávať.
Od psychologickej manipulácie až po informačnú vojnu."

Jistě, ale když se o to pokusím kupříkladu "já" - člověk bez FUNKCE v Systému /funkcí může být i "pozice" neoficiální, kterou přesto Systém lží ke svému fungování paradoxně potřebuje - např. určitou úroveň kriminality./
tak napáchám naprosto minimální škody (třeba jen na jedné "oběti" kterou zvládnu.)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JAk piko ? Meli bychom myslet a resit veci tak jak TY uznavas za spravne abychom se s tebou obesli bez konfliktu ? Toto chces ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Udelat to môžeš jedine tak že sa zhodneš s inými najprv na
definíciach toho o čom sa bavíš.. To vśetko sú len nedorozumenia z pohľadu definícií..

Systém, civilizace a pod..


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Jistě, ale když se o to pokusím kupříkladu "já" - člověk bez FUNKCE v Systému /funkcí může být i "pozice" neoficiální, kterou přesto Systém lží ke svému fungování paradoxně potřebuje - např. určitou úroveň kriminality./
tak napáchám naprosto minimální škody (třeba jen na jedné "oběti" kterou zvládnu.)"

Čili systém ovládání musel přejít na zcela jinou úroveň než jen manipulace jednotlivce vůči jednotlivci.
(Což by se takový manipulátor mh taky brzo se zlou potázat...-Takovému "zpětnému rázu" se však dá vhodně systematicky bránit na té "vyšší" úrovni systémové.)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CIVILIZACE je zpusob. urcity koncept postupu..

A system ja definovat nedokazu. to by musel Nany.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jediný člověk by nikdy nedokázal zotročit miliardy jiných...
...POKUD by na to neměl zástupný NÁSTROJ (např. operační SYSTÉM), který to umožní (místo něj, aby to nemusel dělat napřímo osobně s každým zvlášť zajmout a manipulovat.)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Přijdu zhruba za hoďku Nejmeny, tak se tu mějte aj ostatní jak umíte.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doplním:
Na určitém "Operačním Systému" jsou instalované a "běží na něm" určité programy a na těch zas podprogramy (řečeno dnešní hantýrkou.).Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taky jdu pryc... pro dnesek uz toho bylo myslim si dost na toto tema :)

Nany pozdeji tu budu... tak napis.. klidne i na mail. stejne sem s tebou chtel neco probrat...

Tak zatim ahoj :) vsem...

At se vam dari ! :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Taky jsem něco chtěl probrat (ohledně semen), tak spíš jenom na ten mejl přijď pak.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spoločnosť sa často zotročuje navzájom aj sama. A nie je to výsledkom ćinnosti jedného ćlovek predsa... :-)
K zotročovaniu v dejinách prispeli mnohí.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Spoločnosť sa často zotročuje navzájom aj sama. A nie je to výsledkom ćinnosti jedného ćlovek predsa... :-)
K zotročovaniu v dejinách prispeli mnohí."

Piko stezi si dovedu predstavit ze by se lide navzajem zotrocovali v nejakych puvodnich kmenech, ci rodinnych uskupenich... Ty ano ? Ty by jsi zotrocoval vlastni rodinu ?

Tak vidis...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre Nany :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-02-22  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Ty můj zotročiteli (navzájem), to Tvý zvotročování mě Ti zatrhnu jen počkej!:D


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny
Malé kmene sa vedia dohodnúť no veľké spoločnostvá už majú medzi sebou podstatne iné problémy.
Stačí ak sa nájde jeden demagóg medzi nimi a sľúbi nemožné naivným ľuďom.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hahahah :)) vzdyt ja te preci nezotrocuji ty muj Bratre rudy :)))

:D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmenny
Malé kmene sa vedia dohodnúť no veľké spoločnostvá už majú medzi sebou podstatne iné problémy.
Stačí ak sa nájde jeden demagóg medzi nimi a sľúbi nemožné naivným ľuďom."

Ty male kmene se kolikrat ani nemusi dohadovat, vzdyt jsou rodina, maji k sobe prirozene pouto...

No vetsi spolecenstva jsou jiz prece umely konstrukt..


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nic... ficim ja :)

tak zatim ahoj :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-22  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany ale umely konštrukt napríklad okolo egypta vznikol tak že bolo sucho a kmene sa sťahovali bližšie k vode - nílu. A vznikol ten umelý konśtrukt. Vznikol teda prirodzene, nie umelo.
http://www.dynastie.webzdarma.cz/cast1_1.html


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2013-02-22  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy nemáte radi cigáňov, boha vášho??!!

Ťať vás po tých krkoch mastných,rasistických!!

:-DDDDDDDDDDD


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zajimave piko... Tak my dodnes nejsme schopni vysvetlit KDO a JAK postavil pyramidy ... Ale jak vznikla v oblasti Nilu prva civilizace, to me ty prevelmi SPOLEHLIVE dokazes tvrdit...

Vskutku zajimave...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-22  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nany mmt pred chvilou jsem prisel. 10-15min a budu na majlu...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-23  (05:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedine efektivne, rychle, lacne a trvale riesenie problemu ciganskych degesov je pouzitie NAPALMU!!!

Pre vsetkych utopistov snivajucich o nejakej moznej prevychove, vymozitelnosti prava a podobnych kravinach, chodte si experimentovat do nejakej rumunskej riti a vezmite so sebou aj tu megapicu Moncici Flaskovu Benikovu...

Nie, deges nema pravo dychat a pozierat potraviny, deges je len omyl prirody zavazne ohrozujuci akukolvek spolocnost a preto treba k nemu pristupovat, ako k nebezpecnemu teroristopvi...


Pandemonium . nufywocy27   |   ip:91.127.32   |   2013-02-23  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No konečne už mám na vás páku, už nám to schválili. Som zvedavý, ktorého z vás sa mi podarí dostať ako prvého :DDD!
Číselník ty si zatiaľ preferovaný kandidát. Za 70 eur mi to predsa stojí, mám to v náplni práce:
http://www.sme.sk/c/6711765/extremistov-mozno-odhalia-policajni-agenti-a-odpocuvania.htmlPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-23  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDD


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-23  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ŠtB, to bol len slabý odvar potom, čo nám pripravujú demokrati, s uchom smerujúcemu v kuse k Bruselu!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-23  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je tu toľko toho napísané že ... neviem či už to niekto...neriešil!! Teda v prvom rade je treba sa vyhnúť možnosti "zásahu " Bruselu!!! Jednoznačne zadefinovať kde začína sloboda a kde končí donucovanie!!! Samozrejme pre "neprispôsobivých!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-23  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalej celú "duchovno" -cirkevnú činnosť obmedziť--nie "pobehovaním" po svete za "rôznymi "etnikami ,ale celú misijnú činnosť zamerať len a len doma ...na "vlastné" etnika...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-23  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Voľné " kasarenské priestory využiť ako pobytovo- školiace zariadenia! /Väčšina mladých vojačikov na -ZVS- sa najviac poriadkovo- hygienicko- disciplinne-zodpovednostnne- "zorientovala" a nikomu to nebolo na škodu/


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-23  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Právne , sociálne , sociologické ...ekonomické aspekty dať pravidelne, sústavne ako tématiky bakalárskych, diplomových a.i prác---niečo by sa ujalo/okotilo.../ako riešenie "neprispôsobivých"!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-02-23  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Financie: Prvý krok ..VPP .. práce "odmeňovane" úhradami za pobyt!Druhý krok.. Personálne agentúry špecializovať na "sezónne", nárazové, "hasičsko-posilňujúce" akcie...!!!/ Konkrétne fin. zdroje by neboli demotivujúce-"odstrašujúce k pracovným návykom" ako je to dnes!!!/


rex . sucuqese17   |   ip:188.121.1   |   2013-02-23  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stat by mal na svoje naklady zacat ucit ciganov zaklady anglictiny , francuzstiny , nemciny a vysvetlovat im principy , socialnu laskavost a ustretovost zapadnej demokracie ! Davat im pozicky na letenky do UK, USA, Kanady apod. !

Nie ako u nas !

Tam sa zije ! A bez prace 1000 EUR mesacne na hlavu plus byt zadarmo k tomu !

V Anglicku, Kanade , Amerike , Australii , proste vsade inde len nie na Slovensku je to pre ciganov lepsie !
ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.23   |   2013-02-23  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Policajný pes vyňuchal ukradnutého nemeckého ovčiaka

Slavomírovi Miľovi ukradli z pozemku v Čani psa. Rodina zavolala políciu, no pomaly sa so svojím miláčikom lúčili. Policajný pes ho však vypátral.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/6710665/policajny-pes-vynuchal-ukradnuteho-nemeckeho-ovciaka.html#ixzz
2LjVDsMUtRussianPowerMax . nekaqyta1   |   ip:193.28.22   |   2013-02-28  (07:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ide nám predovšetkým o to, aby sme už konečne dostali aspoň nejakú robotu. Potrebujeme prácu, pretože nechceme žiť zo sociálnych dávok. Každý na nás iba nadáva, že ich poberáme zadarmo," podčiarkol šéf SRÚS.

http://www.aktuality.sk/clanok/223936/romovia-chystaju-protest-ucast-prislubilo-uz-500-ludi/diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

72 analytiků věří, že cena zlata dosáhne cenového vrcholu mezi 2500 – 15000 dolary

Ač je to k nevíře, identifikovali jsme 72 ekonomů, akademiku, analytiků trhu se zlatem a tržních komentárorů, kteří našli pevný empirický základ pro tvrzení, že by vrchol ceny zlata mohl vystoupat minimálně na 2500 dolarů za unci, nebo se dokonce mohl vyšplhat do nepředstavitelných výšek 15000 dolarů, než by bublina splaskla!


Prednáška: Prečo sa z väčšiny ľudí stanú chudobn...

Facebook vs. realita

Zločiny cirkvi

Cesta z pekla všedných šedých dní!

MEDZINÁRODNÝ ŽID, Henry Ford

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4912 s