17. September 2019
    
Daňový úrad. - Dolezite.sk

Daňový úrad.


  2010-02-22  (00:05)  |  Ekonomika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Daňový úrad.
Ing. Gabriel Karácsony

Som presvedčený, že daňový systém treba od základov zreformovať tak, aby človek nemal pocit, že je okrádaný. Treba zdaňovať peniaze, nezávisle na tom, kto je práve ich držiteľom.

Pred mnohými rokmi, ale až po tzv. nežnej revolúcii, som začal podnikať. Dnes tomu hovorím, že živnostensky živoriť, lebo časom som zistil, že to je veľký rozdiel. Teda, vtedy sa mi prihodila takáto udalosť.

Mal som kanceláriu, kde som mal sústredenú celú živnosť. Účtovníctvo som si robil sám, pomocou 286-kového počítača. Mal som tam aj akýsi tovar v neveľkej hodnote. Jednej noci mi akýsi grázli kanceláriu vyrabovali a dosť spustošili. Zmizol tovar, zmizol počítač aj s disketami a ešte nejaké drobnosti. Mimo iné, mi zmizla aj jedna krabica s časťou účtovných dokladov. Túto som po čase, na základe upozornenia známeho, našiel v tak dezolátnom stave, že doklady boli nepoužiteľné.

Čo sa nestalo ?! O niekoľko rokov mi daňový úrad urobil kontrolu a čo čert nechcel, chýbali mi oné doklady. Išlo o doklady o nákupe tovaru, ktoré mi v účtovníctve neuznali a vyčíslili mi nedoplatok na dani vo výške niekoľko stotisíc korún. Nevedel som si pomôcť, lebo daňováci boli neoblomní a na nejaké súdne spory som nemal chuť, ani peniaze. Predal som byt a zaplatil som nedoplatok. Takmer nič mi nezostalo a na staré kolená som sa aj s rodinou nasťahoval k staručkým rodičom.

Nikdy v živote som sa nenaučil podvádzať a klamať. Aj preto mi trvalo asi desať rokov, kým som sa z tej "bryndy" vystrábil. Celý ten čas a aj dnes ešte mám pocit veľkej krivdy. Veľakrát som išiel okolo daňového úradu a často s myšlienkami, že keby som mal možnosť, zrovnal by som ho so zemou.

Prečo toto píšem ? Spomenul som si na túto moju životnú skúsenosť, keď sa v správach objavilo, že istý americký občan ukradol lietadlo a namieril si to na budovu daňového úradu.
Nie som zástancom anarchie voči nevinným ľuďom, ale viem sa vžiť do situácie v akej sa asi ocitol onen americký občan.

Aj tento zúfalý čin, ale aj moja životná skúsenosť ma utvrdzujú v tom, že existujúci daňový systém je chorý, lebo je postavený na princípoch výpalníctva, vydierania a vyhrážania sa.
Som presvedčený, že daňový systém treba od základov zreformovať tak, aby človek nemal pocit, že je okrádaný. Treba zdaňovať peniaze, nezávisle na tom, kto je práve ich držiteľom.


Gabriel Karácsony
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
asz   |   ip:217.67.27   |   2010-02-22  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napriek tomu, ze chapem vasu situaciu, (sam som mal rozne problemy s uradmi, ktore vo mne zanechali pocit krivdy), musim vas upozornit na to, ze ak vase myslienky o reforme danoveho systemu plynu iba z takejto "krivdy" tak to nema velky zmysel robit.

Totizto, kazdy clovek ma svoje problemy a spolocenske zmeny sa nemozu robit na zaklade cisto osobnych zaujmov toho ktoreho jednotlivca. Prave takyto pristup sposobuje pokrivenie spolocenskeho systemu, pretoze jednotlivcov a ich zaujmov je vela a potom z toho vyjde to co sa dnes s oblubou nazyva "mackopes".

Impulzom k zmenam predsa musi byt pozorovanie zivotnej reality a identifikovanie rozporov s touto realitou. Danovy system ma tychto rozporov naozaj dost - o tom niet pochyb. Ale len mensia cast z nich spociva v necitlivom pristupe uradnikov.

Skor vidim zavazny problem v tom, ze:
1. Zdanovanie mzdy ci prijmu je vlastne v dnesnej spolocnosti chapane ako trest za pracu a demotivuje tych, ktori chcu nieco robit.
2. Neprehladnost a nejednoznacnost legislativy a jej caste zmeny sposobuje zmatok a konflikty medzi danovymi subjektami a danovou spravou, naklady na nasledne pravne spory su zbytocnymi nakladmi, ktore mozno eliminovat.
3. Nerovny pristup k zdanovaniu (aj napriek akoze rovnej dani) vdaka mnozstvu vynimiek sposobuje, ze ludia hladaju rozne sposoby ako sa zmestit do kategorie vynimiek alebo si "nejako vytvorit" novu vynimku, t.j. situaciu, na ktoru zakon nemyslel.
4. Vplyv zaujmovych skupin na danovy system prostrednictvom ovplyvnovania poslancov este viac komplikuje situaciu v predchadzajucich bodoch.

Necitlivy a bezohladny pristup uradnikov, svojvola pri rozhodovani a uplatnovanie vlastneho pohladu na predpisy podla toho ako to uradnikovi vyhovuje, vyplvya samozrejme z tych predchadzajucich bodov, najma z 2 a 3. Cize ciastocne sa to vyriesi uz napravou uvedeneho neziaduceho stavu.PeterPeter   |   ip:79.97.66.   |   2010-02-22  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Karácsony, daňový úrad je potrebné zrušiť a nie reformovať. Lebo reforma znamená presne to čo očakávate- simptomatickú liečbu nádoru našej spoločnosti tzn prestanete mať pocit otroctva, ale ním stále budete.
To je ono? To je naozaj to, čo potrebujete?
ďakujem za možnosť sa vyjadriť.


ubor   |   ip:91.191.11   |   2010-02-22  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Daňovýn úrad treba zrušiť a pri dani, ktorá sa ztrhne z každého pohybu peňazí ako 0.5% z každej platby a urobia to banky to je splnené


KarcsonyGabriel   |   ip:82.119.23   |   2010-02-22  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre "asz" : Moje myšlienky potrebe daňovej reformy rozhodne neplynú z pocitu krivdy. Článoček ma napadol v súvislosti s oným "leteckým útokom". Zaoberám sa problematikou základného príjmu a s tým súvisiacej potreby daňovej reformy ( pozri " www.danubka.sk ". S ostatným s Vami súhlasím.

Pre PeterPeter a ubor : Áno


ubor   |   ip:91.191.11   |   2010-02-22  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Protože jsem poznal trýzeň žízně, vykopal jsem studnu, aby i jiní z ní mohli pít.“
Ernest Thompson Seton


Lubor   |   ip:91.191.11   |   2010-02-22  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citát vyššie od Setona je môj odkaz pre "asz"


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-02-22  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Malá poznámočka,- anarchiu používa aj štát na zastrašovanie (únos ml. Kováča, terorizmus všetkého druhu, riadení tajnými službami....).Media používajú tento termín na zakrytie dôvodov prejavov nespokojnosti, anarchia je nástroj, jak mocných,vytvárať potrebnú atmosféru v spoločnosti pri zbavovaní jej práv, tak aj bezmocných, nenachádzajúcich iné právne spôsoby riešenia nespravodlivosti. Anarchiu, v mojich očiach pripúštam, ako krajnú možnosť riešenia konfliktov bezmocných. Media oblbujú týmto termínom, nálepkujú, namiesto toho aby objasnovali stav veci.


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-02-22  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Malá poznámočka,- anarchiu používa aj štát na zastrašovanie (únos ml. Kováča, terorizmus všetkého druhu, riadení tajnými službami....).Media používajú tento termín na zakrytie dôvodov prejavov nespokojnosti, anarchia je nástroj, jak mocných,vytvárať potrebnú atmosféru v spoločnosti pri zbavovaní jej práv, tak aj bezmocných, nenachádzajúcich iné právne spôsoby riešenia nespravodlivosti. Anarchiu, v mojich očiach pripúštam, ako krajnú možnosť riešenia konfliktov bezmocných. Media oblbujú týmto termínom, nálepkujú, namiesto toho aby objasnovali stav veci.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-02-22  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problém treba riešiť niekde inde. Koren problému vidím v tom že štát nemám pod kontrolou vlastnu menu. Ako je možné že právo vydávať peniaze prešlo v priebehu historie do rúk súkromných bánk, ktoré tak nepriamo určujú ako rýchlo má ekonomika zvyšovať svoju produkciu tovarov a služieb/HDP/? Ak budeme hladat odpovede na túto otázku odpovede dostaneme ale nie rozumné. Túžba po moci predsa nie je rozumným odôvodnením. Musí existovať orgán ktorý bude spravodlivo spravovať menu danej krajiny ale nebude na tom zarábať ako je to v prípade bánk. Banky peniaze nepožičiavaju peniaze v pravom slova zmysle ale vytvárajú, kreuju, úrokmi sľahujú peniaze z obehu, takže v obechu je o to menej penazí. Kedže tie peniaze budu následne v ekonomike chýbať, lebo na plynulý chod ekonomiky treba 100% penazí, musí si občan,sukromník, štát peniaze opať požičať, a samozrejme zase za úrok. Súkromnici si svoj úrok dajú do nákladov, štát si to dá do štátneho dlhu, z časti do inflácie a časť úrokov platia občania z daní. Dane ako také nie su zlé ak sú vybraté na spoločné účely, ale ak nimi máme platiť banky, tak sú to zbytočne vyhodené peniaze. 3tát by velmi ušetril ak by prevzal moc nad vlastnou menou. Aj dane by sa znížili ani inflácia by nebola taká vysoka, a možno žiadna. Ak by štát začal vydávať vlastné peniaze/štátovky/ zároven by ich musel rozdeliť na konkrétne účely, projekty, a nie na nejake spotrebne úvery. , to by nepôsobilo inflačne. Zároven, kedže by za ne nemusel platiť bankám uroky, by ušetril mmnožstvo penazí, ktoré by teda nemusel vyberať z daní od ludí. Množstvo penazí by znižoval podla potreby ludí, ekonomiky a nie podla vole úradničkov či bankárov. Lacné úvery, nízkoúročné či bezúročné by podnieteli podnikatelov počižať si , a tak by sa zvyšila výroba a rast HDP, štát by prípadné vybraté úroky/nemusia byť/, zozbieral do štátnej kasy, ktorá je už dávno prázdna a v ohromnom mínuse. Takto by ich mohol použiť na rôzne sociáln e účely, zravotníctvo, školstvo, vedu a pod.
Je to možné aby to takto fungovalo. V minulosti boli teda rôzne pokusy a podobné návrhy ale nepodarilo sa ich presadiť, pre pár bŕz na vysokých miestach, a neochotu ľudí.
Následne by bolo možné aj zdanovanie z držby penazí, či už vo forme pravidelných mesačných, 1/4ročných,ročných poplatkov takýmto štátnycm inštitúciam, alebo vo forme platenia kolkov. LUdia by tak boli motivovaní peniaze používať a nedržať pri sebe, takto vlastne brzdia tok energie.
Na podobne temy je dobra kniha Budoucnost Penez z paradigma.sk , z nej článok
http://ekonomika.tvorivo.sk/clanok/62/kolkovane-bankovky-skripy-vo-woergli


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-02-22  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sme vo vojne, naše vojská sú na cudzom území, okupujú zvrchovanú krajinu, media hovoria že bránia naše záujmy, JE TO PRAVDA??? a dane sa aj na žoldnierov musia vybrať, je to v poriadku???? bezdomovca doma nevieme uchrániť, radšej budeme bezdomovcov vyrábať aj v cudzích krajinách


cv   |   ip:78.98.209   |   2010-02-22  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj
si snad jediný kto tu rozumie skutocne peniazom .
Ostatny len blabolia.Aj pan Karacsony.
Dan je predsa poplatok na chod státu, teda sa musime na to skladat.Blaboly ze dane by nemali byť netreba brat vazne.
Mala by byt iba jedina dan a to DPH a tým by sa danový system stal dokonale prehladný.Za feudalizmu sa davali desiatky a dnes je horsi system ked sa musi davat viac.
Samozrejme ze peniaze by mal mat pod kontrolou stát a ich tlacit a aj bezurocne poziciavat.Vsetko ostatne su len debility.Nema zmyslu o tom diskutovat s ludmi ktorí nechcu nerozumiet ako to funguje.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-02-22  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim si ze ked uz musia ludia byt zdanovani, nech je to vyriesene nejak automaticky, mozno pomocou pocitaca, aby sa danovnik nemusel obtazovat byrokraciou. Je to drzost niekoho v podstate okradat a este ho otravovat s nejakymi papiermi, ani nase lesy nie su nekonecne. Aj vyber dani by sa potom urcite zvysil.
cv   |   ip:78.98.209   |   2010-02-22  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby bola iba DPH trebars aj 30 %ná a žiadne iné dane, tak by ludia nemuseli ani vediet ze sa nejaké dane platia.


LadislavJakubk   |   ip:217.67.19   |   2010-02-23  (01:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozdravujem Juraja a CV.
Juraj napísal si:
Koreň problému vidím v tom že štát nemá pod kontrolou vlastnú menu.

No a toto je problém, ktorý keď nevyriešime, tak sa nikam nepohneme, lebo presne ako si povedal, ekonomika potrebuje 100% peňazí t.j.
vydokladovanie hodnoty vykonanej práce všetkých obyvateľov v SR. Tá práca je premenená na výrobu, produkciu a služby. Tzn. že hovoríme o HDP SR.

Ono by nebol problém, že si už nemôžeme sami emitovať svoju menu, ale problém je v tom, že objem emisie potrebného množstva €, nám musí schváliť ECB.
Ide o to, že by som dal krk na to, že hodnota tovaru a služieb nie je 100% krytá hodnotou peňazí. Navyše tieto peniaze z obehu sťahujú úroky a zisky. Tvrdím, že je tu oveľa menej peňazí v obehu ako by malo byť.
Neviem kto a na základe čoho rozhoduje koľko a kedy treba ,,naliať" do Slovenskej ekonomiky potrebné množstvo peňazí. Toto by ma naozaj veľmi zaujímalo, pretože sa potom nedivme, že ekonomika stagnuje, alebo sa dokonca prepadáva, keď je v obehu málo peňazí ( obeživa )a navyše aj to málo brzdia banky a ľudia svojim sporením.
Nechápem prečo ECB rozhoduje o množstve obeživa na našom území. Neverím tomu, že SR má toľko obeživa koľko potrebuje.
A ak aj áno, tak to obeživo nie je v reálnej ekonomike, ale v našich matracoch a najme v sejfoch bánk.
A to je prúser jak sviňa, lebo peniaze sú na to aby prostredníctvom nich prebiehal výmenný obchod medzi ludmi, tak rýchlo ako sa len dá.
Celí peňažný systém je zlý. Tam kde má brať nebere a kde má nechať skoro všetko, tak trhá zuby nechty.
cv   |   ip:78.98.24.   |   2010-02-23  (05:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LadislavJakubk
Vas nazor je nazor cloveka ktoremu funguje naprosto zdravý rozum a nema v hlave zavádzajuce ekonomické nezmysly.Je to presne tak.
Upresnil by som len ze zisky nestahuju peniaze z obehu ale presuvaju hodnoty k tým ktorí ich nevytvaraju.Urok odcerpava peniaze z obehu a sposobuje ze sa musí vytvorit dalsí dlh aby sa dal predchadzajuci urok splatit.Tam je pes zakopany.Je velmi jednoduche si nakreslit obeh ako a odkial a kam prudia peniaze a hned uvidite kde je chyba ze tento tok nie je vyvazeny a uzavretý tak ako okruh kurenia ci chladiaci okruh chladnicky.Jednoducho co niekde vchádza musi niekde vychadzat a musi sa to niekde uzatvarat do kruhu,lebo ak to tak nie je tak okruh nie je cirkulujuci ale prietocný a musi sa preto prietocne medium odniekial cerpat.A penazný okruh sucasný je prietocný,centralne banky neustale tlacia peniaze a tieto navyse natlacene peniaze sa musia stahovat a uskladnovat v cenných papieroch.A pri týchto operaciach dochadza k neuveritelným kradežiam dokladov o vykonaní práci-penazí a ich znehodnocovaniu.Navyse sa dostavaju k peniazom práve ludia ktorí nevytvorili hodnotu ani jedného makoveho koláca.
Dalsou vecou je obchodovanie s menami-peniazmi v medzinarodnom meradle.Ja to zase prirovnavam ako keby ste si so susedom vymienali vodu co mate v ustrednom kurení.Ked by Vam on dal 50 litrov 80 oC teplej vody tak vy jemu musite dat 100litrov 40 oC teplej vody alebo 80 litrov 50oC teplej vody ked chcete aby ste si vymenili rovnake mnozstvo tepla.
Tragediou je ze dnes nie je stanovená jednotka ludskej práce resp.jednotka hodnoty tak ako napr.kg ci meter pri posudzovani mnozstva tovaru alebo Joule pri posudzovani výmeny tepla.
Kríza nie je nic ineho len stiahnutie penazi z obehu a rozpravky o nejakých nesplacaných hypotekach v Amerike je len dosledkom stiahnutia penazi z obehu umýselne,nic ineho.
Treba zakazat UROK a ZISK a potom sa peniaze stanu najprospesnejsím vynalezom v dejinach ludstva.
Ale je toho vela o com by sa dalo písat.


cv   |   ip:78.98.24.   |   2010-02-23  (05:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co sa este týka toho sporenia...
aj do kurenia musite naliat urcite mnozstvo vody aby bol okruh naplnený.Ked mate tenke trubky tak menej ,ked hrube tak viac.
Aj penazný obeh ma urcite kriticke mnozstvo penazi ktore v nom jednoducho musi byt.Jednoduche vysvetlenie je ze ludia musia mat u seba bud v usporach alebo v hotovosti aspon 3-4 mesacné platy ked nemaju zit z ruky do huby.Takato akumulácia jednoducho musi byt,o tom niet pochyb.Tak isto firmy.
Centralna banka by mala sluzit ako expanzna nádoba a jednoducho regulovat mnozstvo penazi v obehu.To ale nerobí,ved vysledok je zjavný.
Neustále Vám prilieva do kuriaceho okruhu studenu vodu a teplu si necháva a vy mozte kurit a prikladat do kotla ako chcete,stale Vám nestupa teplota vody v okruhu, ba cim dalej tým je studensia.


cv   |   ip:78.98.24.   |   2010-02-23  (06:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preto rozpravat o komunizme ci kapitalizme alebo pravici ci lavici je uplna debilita a nic neriesi.
Riesením je zaviest cirkulujuci financný system bez UROKU a ZISKU, dat tvorbu penazi pod kontrolu státu,t.j. parlamentu a verejnosti,menit medzinarodne penaize na zaklade parity kupnej sily a zrušit zákaz imperatívneho mandátu.
Tieto veci by utvorili normalnu ludsku spolocnost a je uplne jedno ako by sa nazývala,mohla by sa nazývat trebars aj kapitalisticko-komunistická demokracia.


Odi   |   ip:212.158.1   |   2010-02-23  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To CV.
Co pises je pravda(uroky funkce CB atd.) az na jedno Karacsosy netrepe do vetru jenom dal projev flustrace se systemu co je ted, tj. okradl ho zlodej a pak prisel danovy urad a ten ho obral o dalsich 100k v dusledku kradeze zlodeje a rekl, me nezajima ze mate protokol od policie ze vam ty ucty ukradl zzlodej, my rikame ze chceme 100k protoze ty doklady nemate....

Tj. Rekl vlastne to same co ty "system je spatne", System chrani nefakcenka co nic neumi (vyrobit hodnoty at je to zidle, postavit dum ci napsat soft), chrani bankere a podobnou verbez. Takze myslim ze utok na neho nebyl fer, bo fakticky on zjistil ze system je spatne, ty jsi dal uz probbem pojmenovals a hledas reseni....Monty   |   ip:85.135.16   |   2010-02-23  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv
Paralela s kurenim sa Vam podarila. Velmi dobre.


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-02-23  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PeterPeter, ja nehovorím o reformovaní daňového úradu, ale o reformovaní daňového systému. Samozrejme, že daňový úrad v dnešnom ponímaní by nemal zmysel. V systéme jednej dane, kde by sa zdaňovali peniaze, by zrejme existovala inštitúcia, ktorá by spravovala štátnu kasu, čiže by prerozdeľovala príjmy podľa pravidiel daných parlamentom. Ostala by jej ešte funkcia kontrolného orgánu na finančné toky, aby tieto netiekli nežiaducimi korytami.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-02-23  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Karacsóny, primárny problém v tomto Vašom opisovanom prípade bola krádež. Potom sekundárne Vaša nechuť viesť súdne spory s úradmi a až na treťom mieste Daňový úrad, ktorý si konal len a len svoju úlohu. ( Budete sa hnevať na hasičov/policajtov/sudcov/lekára/učiteľa/rodiča ktorí si plnia svoju zákonom stanovenú úlohu? )

Takže v prvom rade by som sa zameral na zlodejov a riešil ich, nie hneď reformovať Daňový úrad.cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-23  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Monty
ja ako technik som uz dlho rozmyslal ako napasovat ustredne kurenie ktoreho navrh a konstrukcia su naprosto exaktne zalezitosti ako financny obeh a konecne sa mi to podarilo.Je to nespochybnitelné,vyzyvam vsetkých technikov k oponovaniu.Neda sa oponovat,podla ustredneho kurenia je ekonomia totalne exaktna veda,vsetko sedi na chlp,je to fyzika rovnaka ako vypocet ustredneho kurenia.
Takze uz na tomto okruhu a na tejto scheme odpoviem na kazdu ekonomicku otazku.Z tohto pohladu ked si predstavite urok a zisk tak Slovenska komora stavebnych inzinierov ktora dava osvedcenia projektantom UK keby videla dnesnu schemu financneho obehu tak by ani jeden jeho tvorca nedostal osvedcenie a bol by vyhlaseny za magora.
Len sa jedujem na seba ze konecne nenapisem o tom uceleny clanok.Ale bude aj to.


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-02-24  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cv - napíš ucelený článok, lebo ako tak dávam dohromady črepiny z Tvojich príspevkov, zdá sa, že vôbec by naše teórie nemuseli byť nezlučiteľné.
DrHujer - Tento článoček nie je prezentáciou hlavného dôvodu, prečo píšem o daniach. Ak si dáš do kontextu ďalšie moje články, napríklad aj na tejto stránke, alebo na HNblogy, alebo na danubka.sk, mohlo by to byť jasnejšie.GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-03-25  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priatelia ! Rozhodol som sa. Končím s diskusiami na týchto stránkach, čím nechcem povedať, že končím s publikovaním úplne.

V diskusii k článku "Sulíkov "banán"", ma najviac zaujal tento výrok :

" Sulík je blížiaca sa katastrofa! Som zvedavý, kedy na to prídu ľudia, čo ho tak ospevujú..."

Toto ma "nakoplo" a doplnil som:

Súhlasím !!! Súhlasím, ale s dovetkom :

Katastrofa sa naozaj blíži, ale nie preto, že by k moci mal prísť Sulík. Je totiž úplne jedno, kto z kandidujúcich prevezme vládu po 12.06.2010. Nik z nich totiž neprichádza so zásadným riešením najväčších problémov spoločnosti. Existujúci sociálno-ekonomický systém nik nehodlá zmeniť ! Všetci skloňujú to isté, len s miernymi kozmetickými úpravami - všimli ste si to ?

Ktorá strana chce skoncovať s úžerníckou ekonomikou, odčerpávajúcou všetky vytvorené hodnoty na jednu kopu ?

Ktorá strana chce skoncovať s neskutočne zložitým, neprehľadným a nespravodlivým daňovým a odvodovým systémom ?

Ktorá strana chce jednoducho vyriešiť problém hmotného zabezpečenia najzákladnejšieho ľudského práva - práva na život ?

Máme teda na výber ? Môžeme sa akurát rozhodnúť voliť, alebo nevoliť, ale výsledok bude v každom prípade rovnaký - zlý !!!

Tieto voľby sú už dnes za nami - žiadna zmena nebude ! Pripravme sa na voľby v r. 2014 a poďme od počítačov do terénu. Pripravme skutočnú alternatívu pre voľby - možno už skôr, ako v r. 2014, lebo katastrofa môže prísť až veľmi rýchlo. Kto sa chce zapojiť, ponúkame mu možnosť na pôde " www.danubka.sk ", " info@danubka.sk "

Takže odteraz diskutujem len na pôde OZ DANUBKA a na diskusiách, prednáškach a seminároch, ktoré bude organizovať OZ DANUBKA, alebo na podobných akciách na ktoré OZ DANUBKA bude pozvané.kotvik   |   ip:95.103.14   |   2010-07-24  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Juraj
Absolutne stebou súhlasim!!
a reagujem na link - stým vydávaním kolkovanej meny. Myslím si že toto by bol liek pre samosprávy a ich momentálny stav - pochadzam z pomerne ekonomicky silného mesta ale už aj my mame problemy s kasou, tak čo potom dedinky na východe...


aladar   |   ip:95.103.14   |   2010-07-25  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to juraj
nesuhlasim ani náhodou, je to klasický omyl Keynesiánskej ekonómie (meno Irving Fisher hovorí samo za seba). Ide v podstate o klasické tlačenie peňazí a ním vyvolanú infláciu (kolok v hodnote 1%). Rovankou teóriou sa riadi americký Fed, stále tlačil nové peniaze tak, aby držal infláciu okolo úrovne 3%. Spočiatku sa ľuďom zdá, že majú viac peňazí, preto ich začnú míňať, začne sa výstavba...(tak ako v mestečku Worgl, alebo napriklad v Bratislave a inych velkych mestach - pozri sa ake velkolepe realitna projekty boli pred krizou, ako rastli ceny nehnutelnosti a rok nato vsetci krachovali a ceny zacali padat) samozrejme ide iba o tzv. bublinu a funguje to len dovtedy, kym bublina nepraskne. Ked si ludia uvedomia, ze v skutocnosti nie su bohatsi, prave naopak, dojde k uplnemu ekonomickemu zamrznutiu - fin. kriza, a potom k recesii - ludia sporia, prestanu minat - zdroje sa presuvaju z tychto nespravnych investicii - kupele, skokansky mostik - do odvetvi, kde su naozaj potrebne. Samozrejme centralne banky dnes robia vsetko preto, aby zabranili tomuto ozdravnemu procesu - pretoze je politicky bolestivy - preto leju do ekonomiky stale viac penazi (ako starosta Worglu) a krizu len prehlbuju. (Fed od zaciatku krizy minul 3 700 000 000 000 a nezamestanost stale rastie - a bude rast, kym s tym neprestanu.)

Tu je to znazornene - zo zaciatku vsetci zazracne profituju, stavaju sa domy...no nakoniec nikto nema peniaze a nehnutelnosti su opustene
http://www.youtube.com/watch?v=Lf1tSINBCOY


kubci   |   ip:178.40.1.   |   2010-08-15  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radsej predate byt a nastahujete sa k rodicom namiesto sudu ktory mozte vyhrat ale nejdete tam lebo sa vam nechce natahovat? do konca zivota nemate podla mna moralne pravo stazovat sa na danovy urad...
to ze je zbytocny a viac skodi ako pomaha, ostatne ako vacsina tohto systemu je druha vec..


KOTKODAK   |   ip:202.179.1   |   2010-08-29  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepacte vacina zucastnenych pise od veci a Klinec na rakvy dal prispevok Dr Hujer S taeraninanmi Stat musi z niecoho zit POLICIA atd Asi je Dr hujer poradcom ako vyberat dane podla prispevku
Karacsony co napisal je tragedia a vrazda cloveka kvoli papierom !! Papire sy napomocna vec a nie zaklad pre vykon Tak zacianlo pravo niekedy
Stat ktory zdanuje uz vsetko Kde vlastne dava dane cize peniaze o kyore okrada ludi da sa povedat bezpracne STAT je meno nazvanie vidina tercial sfera ktora nevyraba nic RIADI a vyraba zakony Zakony pravdaze take aby stat a jeho vykonavaci cca 10 %s obyvatelstva sa mali dobre a mali aj peniaze aj moc !! Cize peniaze zoderu od ludi urcia zakonom ako ich pouziju bez ludi Ludom z tych penazi daju minimum a to aj vtedy ked sa ludia zacnu burit Obrovskew miliony idu cielene tak ze sa strati v nenavratne Nakonie po roku 2000 Vobec netreba cela ar,ada danovnikob colnikov a dalsich uradnikov ktory su akoby jedna armada a vedia ze musia drzat spolu aby sa im ich mocensku system nerozpadol DEmokracia - vsetci sme si rovny !! Zakon !! Ked sme si rovny tak preco uradnicia politici si vegetuju ako pradce v zite a ostatny co na nich pracuku ledva zivoria na kusku chleba Vobec ntreba bankarov danakov ani politikov Vlada monarcha jeden kral asi najlepsie Lebo sam by spotreboval XY penazi a nie armada darmozracov a oblbovacov ktory maju vykon nula ktory kradnu co dostanu aj z vonka napr EU - unia a este ukradnu aj dane od ludi Ich mehgalomanske stavby si stavaju pre seba a tiez z toho ukradnu aj 50 % lebo navysia ceny Celkom horror kde to smeruje s takou uradnickou degenerovanou partiou Karacsony preco ked Ta zacali tlacit si im neozbil papule v krcme na pive a desat kamaratov ked vobec mas by potvrdilo ze Ta napadli oni HE HE danaci z rozbitymi papulami No prepac navod ktory som precital z praxe mafiozov SR ktory su nezranitelny Nakoniec ciel je zlikvidovat vsetkych ktori pracuju a nieco vedia robit Par rokov a vsetci ludia nebudu nic vyrabat a budu plateny World - Order ktora si vyraba penazi a rozdava v tomyo case kolko a komu chce Ludia musia brat aby prezili Zoberu a musia posluchat Plati to globalne vsade a nakazdej urovni vcitane Vlad clenskych krajin Vsetci to vedia a myslia Po mne potopa kaslem na to Ja sa mam ako tak dobre Vsak nejako bude !! Chujna bude vidia si na konec nosa Spirala Depopulacie ide presne ako Francuz Gilotina a denne zosekva hlavy dalsim a dalsim Cim horsie vo svete Tym pre tajnu a chranernu moc World - order lepsie SODOMA = GOMORA je zo zakona a jeho vykonavatelov uradnikov Defenestracia by sa zisla ako cistiace programy na PC ktore nam denne tlaci Googel v poslednej dobe tiez pod tlakom Cize tiez nie ako verejny internet ale pod podmienkami Vsetci nakoniec co maju o trocha viac a pracuju akoze Hore alebo vyssie su slepy a denne tyranizuju ludi nizsia Preto kotkodak lebo su ako kohuti na kope hnoja To uz ostalo zo spolocnosti a biju sa este o posledne hovna ktore sa obcas objavia Karacsony mal mala chybicka bolo co kasirovat Cize danaci a sudy zacnu Vam tazsie obdobia pomali uz nebudete mat komu co zobrat na Gagstrov milionarov a miliardarov nemate narok ako sami viete Tam drzite huby Vasa buducnost je neista !! Chudackovia ste nakoniec robit neviete iba spiclovat udavat vydierat a tlakovat normal ludi vid karacsony AKY zakon Zakon si kazdy z Vas pouziva ako chce a podla stykov a moci !Dr hujer alebo ako sa vola sam vie len je predposraty a robi obhajoby niecoho co sam vie ze vobec neplati Drizdy na drizdy vsetci co su v temnej podplatenej kolone zvrchu a proti ludom Inac kde ste to doviedli za tie roky je to Vasa praca sebranka spinava Spolocnost ste celkom rozbili a zbedacili VY ste adepti na Guantanamo a nie teroristi / makoniec aky teroristi ozaj nie je ani to iste /!! Vase vykony za tie roky su jasne !!
Bodaj po 2012 ako maysky kalendar predpovedal by ste vykapali alebo by sa Vam mozog osvietil s kozmu Kto nebude dobry ostane v ten den celkom Dege a kto sa sam vnutri zmeni dostane prilezitost prezit


EK   |   ip:178.40.16   |   2010-08-29  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hááá :DDDD dobré kotkodák. K + !!! fandím ti.....

Áno v budúcnosti bude jedna inštitúcia pre celú planétu ktorá bude mať vlastný tlačiarenský lis rozumej počítač na ktorom bude ľuďom prideľovať čísla na počítači a obyčajný občania budú pre túto organizáciu otrokárčiť za čísla ktoré im pridelí na ich osobnú kreditkartu rozumej čip zabudovaný v ruke ktorý vám sprístupní určité služby a produkty. Čísla sa budú prideľovať podľa známostí a potom podľa dôležitosti v organizácií.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-08-30  (06:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kotkodak, poradcom nie som. Ano a štát musí z niečoho žiť. A ja ho v tom budem podporovať aby riadil zákonmi a metodikami ( i nanútenými ) ľudí, ktorých neriadi vlastný rozum. A rád prispejem i na policajtov a hasičov a iných, ktorí sú v prípade núdze poruke.


vinidi   |   ip:80.242.33   |   2010-09-03  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  daň je zločínom


rebel   |   ip:85.135.15   |   2010-12-26  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Brat dane robotnikom ktory vlastna svoju pracovnu silu je zlocin.


rebel   |   ip:85.135.15   |   2010-12-26  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nakolko institucie ktore maju sluzit obycajnim ludom im nesluzia ba ich zotrocoju zdieranie dani je zlocin proti ludstvu.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-12-26  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tazko ocakavat zmenu ked 99% ludi zije v matrixe a nema ani sajn o tom ako sa vlastne veci maju.A tych par zasvetenych nedokaze zjednat napravu a zmenu financneho systemu!
Co mozene teda robit?
Mozeme si vybudovat kazdy sam ,vlastny "osobny system" ako prezit a prosperovat a nebyt zavysly na peniazoch a tomto systeme ktory vedie staty a ovcanov do zahuby!
Priklad...
http://dolezite.sk/Cesta_z_pekla_vsednych_sedych_dni_198.html


q337krew   |   ip:62.152.23   |   2011-02-22  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nooo,

teplejsie teplejsie.


(A)


vinidi . nojanetu90   |   ip:80.242.33   |   2011-11-16  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  daň bola a vždy bude zločinom


Lunar . novynugu   |   ip:62.197.22   |   2012-07-02  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensko: Čip do dvoch dní
Slovensko bude od júla vydávať občianske preukazy so zabudovaným elektronickým čipom. Vyplýva to z novely zákona o občianskych preukazoch, ktorú v utorok schválili poslanci parlamentu.


Čítajte viac: http://dolezite.sk/Slovensko_Cip_do_dvoch_dni_32.html#ixzz1zRrgLK2a


Netužím po novom občianskom preukaze.

V nich sa bude nachádzať mikro čip a údaje o Vás od kolísky až po hrob. Policajt, na úrade prace, v nemocnici, pred nástupom do zamestnania, v poisťovni a podobne si dotyčný zo skenuje Váš nový občiansky preukaz a dozvie sa všetky podrobnosti z vášho života. Či ste rozvedený/na, či ste v odboroch, či ste extrémista, či ste boli trestaný za priestupok alebo iné previnenia, koľko máte deti, kto boli vaši rodičia, vaše charakterové vlastnosti

a podobné údaje.

Je to začiatok špicľovania a ponižovania ľudí v Novom Svetovom Poriadku


Nuž je to výdobytok EU (integračného a globalizačného procesu), podobne ako dlhy v EU a ESM či fiškálna únia. New World Order jen už tu a máme po slobode. Môžeme na ňu zabudnúť.

Tým samým spôsobom mám znehodnotia naše nové cestovné pasy a preukazy poistenca v zdravotných poisťovniach.

Neskôr príde na rad zrušenie platby v hotovosti v obchodoch pri nákupoch.

Platiť sa bude len kreditkami či platobnými kartami !!!

Komunizmus sme nikdy nezažili len socializmus a kapitalizmus. Teraz v NWO zažijeme čo je pravý komunizmus špicľovanie ľudí a spoločenský systém bez hotovosti- peňazí

Nech Boh žehná skurv.... Integračný a globalizačný proces NWO začínajúceho sa pravého komunizmu a špicľovania ľudí!!!

Zolo . sohyveku58   |   ip:174.20.57   |   2012-10-21  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kodkodak, velmi dobre, aj ta vrazda cloveka kvoli papierom. Skoda ze je tak malo ludi co maju pravne vedomie a nezabudli pouzivat rozum. Pochybujem ze mna by danovy urad donutil zaplatit statisice len kvoli dakym debilnym papierom.


vezuv . rycejoxi49   |   ip:46.150.19   |   2013-03-31  (17:33)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Thomas Jefferson - varoval pred 200 rokmi.
"Verím, že bankové inštitúcie sú pre našu slobodu nebezpečnejšie ako armády.
Pokiaľ Američania niekedy dovolia, aby súkromné banky ovládli vydávanie ich meny,
najskôr pomocou inflácie, potom deflácie banky a korporácie, ktoré okolo nich vyrastú pripravia ľudí o všetok majetok, pokiaľ sa ich deti neprebudia bez domova na kontinente, ktorý ich otcovia dobyli". Treba k tomu ešte komentár?


vezuv . rycejoxi49   |   ip:46.150.19   |   2013-03-31  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Istý, významný ekonóm raz povedal, že žiadny štát /teda občania/ nezbohatol z vysokých dani. Škoda, že naší vysoko preosvietení ekonómovia si z toho neberú príklad.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

O Utrpení

Subjektívny Boh vznikol tak, že síce prešiel ľudskou skúsenosťou, ale ako prvý sa naučil zákony a ako jediný ich ovláda všetky. K sebaobetovaniu prišlo v tom zmysle, že Božská Duša sa podujala preboriť bolestivú cestu ako prvá a aby po nej mohla previesť tých, čo majú odvahu nasledovať. Boh síce človeku ukáže cestu, a toho čo si to zaslúži aj podporí, no kroky musí každý vykonať sám. Od človeka sa neočakáva, že sa ako Boh bude musieť naučiť všetko, ale to, na čo sa sám dá, sa musí naučiť bez chyby.


Slovensko na Ptolemaiovej mape II.

Hydraulická pumpa - Ram Pump

Prečo mnohí nechápu naše zhnusenie z eurovalu ?

Ako sa Iveta Radičova zachránila od roztrhania na kúsky...

Československo umelý zlepenec

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4382 s