18. September 2019
    
Diskusia, ktorá sa týka všetkých. - Dolezite.sk

Diskusia, ktorá sa týka všetkých.


  2011-05-25  (11:09)  |  Technológie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Diskusia, ktorá sa týka všetkých.

Zdravím všetkých. Dá sa povedať, že sa dlhodobo zaoberám témou vyčerpateľnosti zdrojov ropy. Nedávno tu bol uverejnený článok s názvom VEDA a všimol som si jednu vec. Vo fóre pod článkom väčšina názorov smerovala k ututlávaniu - pre elity nevhodných vynálezov, odďalovanie možných alternatív zaužívaného spaľovacieho motoru - elektromobilmi a motormi využívajúcimi nahraditeľné zdroje (ku čomu sa samozrejme prikláňam) atď...


Ale. Nemyslíte si, že v dnešnej dobe, dobe volného a dostupného internetu, ak by z tých všetkych patentov fungovalo aspoň niekoľko koncepcií, bolo by to už nejakým spôsobom vonku ? Povedzme čo sa týka lacnej energie - energia z éteru, studená fúzia, meyerov elektrolyzér atď..

. Raz tu dokonca bol link na cca 2GB voľne dostupných zázračných domácky zhotoviteľných fungujúcich patentov, na čo bola jedna pekná rekacia - ak by niečo z toho fungovalo, stačilo by aj 50KB. :) Čo viac ako internet je na to treba, aby sa takýto objav dostal na svetlo sveta ? Myslíte si, že by sa to dalo po takú dobu donekonečna ututlávať ? Nemyslíte si, že za masívnym zastrašovaním, utajovaním, lobby elít a ropných magnátov (vynímajúc ziskuchtivých objaviteľov) ostáva stále dosť otvorených vedcov, ktorí sa tejto technickej stránke venujú či už amatérsky alebo profesne, ktorí by to už "vypustili" na svetlo sveta ?

Zaujimajú ma vaše nazory. Pokiaľ do problematiky niekto príliš nevidí, dávam na stiahnutie dva zaujímavé dokumenty a jednu stránku, ktorá by na úvod pred vyjadrením predčasných záverov mala zatiaľ stačiť. Ďakujem za všetky názory.

Mimochodom podobná tématika bola rozoberaná aj vo filme s Valom Kilmerom z ´97 vo filme The Saint.


Tibor


http://www.ulozto.sk/7835594/collapse-avi
http://www.csfd.cz/film/268121-collapse/

http://www.csfd.cz/film/228783-az-dojde-ropa-drsne-varovani/
http://www.ulozto.sk/8520586/az-dojde-ropa-drsne-varovani-czdab-avi

http://zlomropy.blogspot.com/


/Tibor
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-29  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale ono to tak je!
V praxi fungujú stovky takýchto vynálezov!
Chceš jeden príklad?

Tvrdenie:
Veterná energia je síce čistý a obnoviteľný zdroj energie, ale počiatočné náklady sú vysoké a navyše sa takto získaná energia nedá skladovať...

Fakt:
Zober staré dynamo (teraz sa v autách používajú alternátory), urob stožiar a vrtuľu, zožeň akumulátory a nejaký menič.
Naštuduj si nejakú teoriu, alebo zožeň schopného majstra a predchádzajúce tvrdenie vyvrátiš v pohode - s jedným prstom v nose a s minimálnymi nákladmi...

Ja vidím priestor v šetrení.
Načo sú nám chladničky, ktoré sú vyššie než ľudia?
Moja babka mala chladničku vysokú necelý meter a steny boli hrubé možno aj 20 cm - takže vnútorný priestor bol minimálny.
Ale stačilo.
Väčšinu si dopestovali, mlieko kupovali každý deň čerstvé - žiaden šmejd z hyper-super-turbo-marketu.
Niečo sa skladovalo v špajzi, niečo v pivnici.

Trošku som odbočil, ale mal som na mysli to, že ak by sme trošku rozmýšľali, tak môžeme veselo znížiť energetickú náročnosť na tretinu.
Tým klesnú zisky energetickým monopolom, ktoré to vykompenzujú tým, že zvýšia ceny za energie.
To ale spôsobí ešte vyššiu motiváciu ľudí starať sa o znižovanie závislosti od nich.
Roztočí sa taká špirála.
Ved sa od nich kľudne učme - bojujme ich zbraňami...


DrHujer   |   ip:95.103.11   |   2011-05-29  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor máte pravdu. Objavov a technológii je veľa. Prístupných na nete a každý môže skusiť tvoriť.


vetvetvet   |   ip:213.151.2   |   2011-05-29  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skúste.

http://www.chukanovenergy.com/


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-29  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor, vy ste nikdy nepočuli o obchodnom, či patentovom tajomstve,alebo ako sa likviduje konkurencia? Kúpi sa jej vynález, alebo patent či právo a odloží sa na neskoršie použitie... napr. Angličania kúpili v šesťdesiatych rokoch minulého storočia patent na výrobu vzduchom chladeného československého automobilu Tatraplán,a dali ho do "šuflíka" , čím zlikvidovali jeho výrobu aj konkurenciu. A vyrábať niečo bez patentu v garáži alebo v laboratóriu je utópia. Zrejme ste váš článok napísali len z recesie....


DamienKarras   |   ip:85.248.76   |   2011-05-29  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím. Na konci 90-tych rokov vzšiel jeden krásny dokument, v preklade sa volala "Kto zabil elektrické auto". Keď som to pozrel bol som naozaj nasraný, ale teraz o pár rokov neskôr má každá väčšia automobilka svoje elektrické auto.
Kým je ropa nie je dôvod nič meniť. Jednoducho ako hovorievala moja mama, najskôr zjedz ten starší chlieb až potom načni nový.
klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-29  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor,

asi pred 100 rokmi vynasiel Tesla striedavy prud. Je to podla najvacsi objav ludstva, lebo vdaka tomu mame doma bezpecny elektricky prud.
A teraz jedna kontrolna otazka. Myslis si, z3e ludia ako bol Tesla ci Diesel sa uz nerodia?


dejdy   |   ip:213.151.2   |   2011-05-29  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ako hovorí klinec...Tesla už vyšiel von s takýmito vynálezmi a začali o ňom hovoriť, že je to blázon a sú to podvody..A ako skončil, zavraždený v hotelovej izbe a žiadne dokumenty sa nenašli.


Tibor   |   ip:188.167.4   |   2011-05-29  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Ludia, odporučim si o tom niečo pozisťovať, skôr ako sa začnete prejavovať ako vizionári. Plati jedno pravidlo ohladne tejto veci a to naozaj plati ;) - čim viac o tejto problematike človek vie, tym vačší je pesimista, nemyslim paranoik - pesimista. Nie tento článok nebol recesia. Neviem ani aky zmysel má spomínať elektromobily - za prvé: elektriku do elektromobilu treba z niečoho vyrobiť, za druhé: jednoduchšie je zakopať 10 patentov na elektromobil, ako 50 patentov na čistý zdroj energie, ktorému sa už z nejakého dôvodu venuje niekoľkonásobne viac zainteresovaných ludí. V krátkosti zatiaľ len spomeniem jeden vtip, ktorý sa úplne hodí: Optimista sa učí anglicky, pesimista po čínsky a realista sa učí strielať. Pozrite sa na to ešte raz a logicky - vážne si nemyslíte že v dobe všemocného internetu by tu už prvé lastovičky boli ? Hocijaký, HOCIJAKÝ uverejnený objav by sa doslova rozprchol rýchlosťou svetla po celom civilizovanom svete!


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-29  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekedy sa niečo hodnotné dostane, prepašuje, aj v novinách Joj- od 6:53 - 8:40 http://www.joj.sk/relacia-noviny/noviny-archiv/2011-05-29-noviny-tv-joj.html


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-29  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor - áno, aj nie...
Lebo čím sú technologie pokročilejšie, tým treba špeciálnejšie materiály, dôkladnejší výskum, či výpočtovú kapacitu.
To všetko stojí peniaze.
Dávno-dávno nebol problémom pre vynálezcu vymyslieť a zostrojiť nejaký vynález doma - na kolene.
Dnes to už také ľahké nie je.
V dielni na konci záhrady len ťažko zbúchaš dokopy nejaké nanomembrány.
Iste - občas sa niečo podarí, ale tieto výskumy majú pod palcom zväčša tí, čo na to majú.
A tí nikdy nepôjdu sami proti sebe.
Ved si len predstav, či je možné rekultivovovať napr. Saharu...
Samozrejme, že je...
Solárne panely, veterné, či prílivové elektrárne vyrábajúce prúd potrebný na odsoľovanie morskej vody a zavlažovací systém...
Tieto technologie sú dávno k dispozícii a prečo sa teda nevyužívajú?
Lebo by priniesli prosperitu a šťastie.
Radšej sa teda investuje do vývoja účinnejších zbraní a vraždiacich systémov.
Vieš o tom, že na najpokrokovejšie systémy používané v americkej armáde bývajú aj niekoľko desaťročné informačné embargá?
Kľudne môžu mať systémy, ktoré sa budú používať v praxi o 10-20 rokov.
A prečo?
Takže máš pravdu len z časti.
Nové vynálezy sa nezbuchnú doma-na kolene, ale to ešte neznamená, že sú iba snom...


GOJIM   |   ip:195.91.11   |   2011-05-29  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor...
STALKER tam pripol jeden velmi zaujimavy link, ale ty si ho asi vobec necital..spytam sa inak, co vies o NIKOLA TESLOVI?
Kolko informacii si si o nom dokazal za svoj zivot zistit?? ja nahodou dost vela, ale zaujima ma tvoja znalost tohto najvacsieho slovanskeho genia vsetkych cias...


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.25   |   2011-05-30  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Dlho utajené Pre-generovanie Elektrickej energie.....

-generátor neprodukuje žiadne škodlivé vedľajšie produkty.Stovky úspešných magniwork generátorov boli postavené po celom svete, čo je dôkazom, že táto technológia naozaj funguje!

Predpokladáme, že táto technológia sa rýchlo šíri, a niektorý priemyselný zasvätenci dokonca predpovedajú, že magniworkgenerátory voľnej energie budú energie v budúcnosti.

Títo odborníci odhadujú, že sa do roku 2020 energetické spoločnosťi začnú implementovať túto technológiu s cieľom vytvoriť lacnejšiu a šetrnejšiu energiu k životnému prostrediu.

-Pracuje v každej domácnosti, a vyžaduje len malé množstvo priestoru...

-Môžete znížiť svoj účet o 30-50%, alebo dokonca úplne, v závislosti na tom, ako dobre dokážete implementovať magniwork generátor...

-Funguje vo všetkých podmienkach, môže pracovať v extrémne horúcom alebo chladnom prostredí bez problémov

-Materiál potrebný na zostavenie magniwork generátora je lacný a ľahko dostupný kdekoľvek na svete

-Aj úplný nováčik je schopný podľa nášho návodu zostrojiť magniwork generátor ....

-životnosť magnetu je +/- 200 rokov

-všetky suroviny potrebné na výrobu magniwork generátora stoja menej ako 100$

-Ak sa rozhodnete vyrobiť magniwork ako samostatnú stanicu, bude vaša domácnosť nezávislá od el.energie. Čo znamená že nebudete musieť platiť nič, energetickým spoločnostiam. Váš magniwork generátor-stanica bude fungovať sama o sebe a neustále, a bude generovať 100% elektrickej energie.http://www.magniwork.com/classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-30  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo
nemohol by si o tomto spraviť článok v našom jazyku aj s návodom na zostrojenie?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozrel som ten Magniwork a som trošku skeptický...
Predávajú len návod na zostrojenie a nie samotný prístroj, čiže v prípade (podľa mňa istej) nefunkčnosti nebude čo reklamovať...
O niečom inom je už Slovenom spomenutá reportáž Tv Joj, v ktorom nejaký domáci kutil zostrojil auto na vodu.
Známy princíp spaľovania vodíka vytvoreného elektrickým rozkladom vody je dôveryhodný.
Tibor má ale pravdu v tom, že tú elektrinu treba najskôr vyrobiť.
Ja mám zas pravdu v tom, že ak budeme používať energiu rozumne, nebude to až taký problém.

1.Načo sú nám autá na dopravu mimo miest?
Najekologickejšie sú predsa vlaky!
Tento druh dopravy by mal byť bezplatný - platený štátom.

2.V mestách sa dá dopravovať peši, na bicykli, či MHD.
Alebo malými a lacnými autami s dojazdom cca 50 km.
Načo sú nám ťažké a drahé plechové obludy?
Nestačia ľahké elektrické plastové vozítka?

3.Elektrina sa dá vyrobiť lacno aj bez drahých investícií.
Ked naši dedovia dokázali vyrobiť na kolene malú vodnú, či veternú elektráreň, my to nedokážeme?
Ako chlapec som upraveným kolesom z bicykla vloženého do potoka poháňal bicyklové dynamo a svietil zadarmo.
Jasné, že vtedy iba malou žiarovkou, ale osvetľovacia technika išla dopredu a už sú účinnejšie osvetľovacie telesá a aj účinnejší spôsob využitia vodnej energie.

4.Kolega sa celé leto sprchuje na záhrade vlastnoručne vyrobenou sprchou na slnko, ktorú tvorí veľký čierny plechový sud s doplnkovým ohrievaním - uzavretým obehovým systémom.
Investície prakticky žiadne a efekt výborný.

Atd,atd...


DrHujer   |   ip:95.102.24   |   2011-05-30  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker súhlas.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-30  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bimbo: takychto uz tu bolo, predavaju navod na nieco co bude fungovat podla toho ako to zostrojis. Pripomina mi to inzerat na zarucene fungujucu dietu na schudnutie. Tajomstvo bolo proste "Nezer". Akurat ten navod na chudnutie aspon tochu funguje.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak - ale úplne by som to nezatracoval.
Podľa mňa bol Tesla génius, od ktorého by sme sa mohli veľmi veľa naučiť.
Nebyť tých, čo odmietajú čistú, lacnú a obnoviteľnú energiu...
Ja si iba myslím, že už známe a dostupné princípy nie sú naplno využité a rezervy sú aj v šetrení.
Ciže by sme mali ísť najprv touto cestou a až ked budú illumináti čuchať fialky zospodu a psi hrabať jamky na ich hroby, tak vtedy môže ľudstvo investovať miesto do vývoja zbraní radšej do vývoja nejakých Tesla - Zero energy technologií, ktoré nepovažujem za sci-fi.illuminatedBimbo   |   ip:91.127.25   |   2011-05-30  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/nzVXAm_ONIk


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo niečo takéto:
http://www.youtube.com/watch?v=aPA2xhZwvFA
Môže to byť spôsobené prúdením vzduchu v plastovej trubici a následný vznik oblúka vplyvom vybíjania statickej elektriny?
Alebo je to získané z okolitého prostredia - kedže sme obklopení pomerne silným elektromagnetickým poľom?
Ak je tam oblúk, znamená to, že napätie je relatívne vysoké, avšak prúd nie.
Jednoduchým výpočtom by sme sa nakoniec dostali k úplne nepatrným výkonom.
Búrači mýtov niečo podobné postavili - vytvorili systém, v ktorom sa indukovala elektrická energia z okolitého prostredia.
Nakoniec to ledva dokázalo napájať náramkové digitálne hodiny...DrHujer   |   ip:95.102.24   |   2011-05-30  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker, niečo podobné sme robili na univerzite na cvikách z elektromagnetizmu. Dá ti to rádovo 0,25 V. A pritom sme to mali veľké ako kýbeľ. Problém bol aj so stabilitou, čo sa tiež dalo riešiť ďaľším zariadením, ktoré výstup stabilizovalo, no žralo to 100x viac ako bol konečný výstup.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne.
Niečo slabé sa ti tam naindukuje, ale ak to chceš transformovať, stabilizovať, či nedajbože usmerniť, máš tam straty a v praxi je to nevyužiteľné.
My máme rezervy vo využívaní už existujúcich technologií.
Malé vodné, či veterné elektrárne a pod.
V kombinácii so šetrením, uskromnením a racionálnym využívaním zdrojom.
Prečo nemôžu tovar medzi kontinentami prevážať nejaké moderné plachetnice?
A nebyť globalizácie - potrebovali by sme prevážať také množstvo tovaru po celej planéte?
Ved je to úplne choré!
Vyrobiť topánky v Malajzii a potom ich prepraviť na druhú stranu zemegule naftou poháňanou lodou...
Naftu získať tým, že hodím na nejakú krajinu terorizmus.
A nakoniec dopraviť topánky do krajiny, kde museli zatvoriť továreň na topánky len kvôli existencii vyššie opísaného mechanizmu...
Toto treba zmeniť!
Netreba nám viac energie - treba nám viac rozumu.
A možno ani ten rozum nepotrebujeme - stačí sa zahnať s motykou pred tými, čo ten chorý systém držia pri živote...


Tibor   |   ip:188.167.4   |   2011-05-30  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nehovorim, pravda moze byt nastastie na oboch stranach. Ekonomika celeho sveta je ale postavena na konzume a nejaka automobilka neprestane vyrabat auta len preto, lebo dochadza ropa alebo oceliaren nezačne šetriť viac energie, lebo jej je nedostatok. Ekonomika kapitalizmu je jednoducho postavena tak, že sa vali hlavou proti muru. Ubrať nejde, alebo možno z časti len až pred koncom, pretože inak by sa cely system rozsypal. Môže nastať spomalenie, šetrenie atď... ale pri dnešnom stave ekonimiky, zadlženosti a stále horšej dostupnosti zdrojov... Z honva bič neupletieš. Je to celé o ekonomickom a spotrebnom raste. (Aj keď slovo ekonomicky je vo svojom pravom vyzname pravy opak, že...?)
GOJIM : bezproblemov ti na tvoju otazku mozem odpovedat KLINEC-ovou vetou:
mysliš že dnes sa už taký ludia ako Tesla, či Diesel nerodia ? narozdiel od neho to ale myslim ironicky a nadvazujem na svoj predchadzajuci prispevok, rodia sa, jasne, aj ked mozno nie až taký velikáni, ale proste stale mam pocit, že na nejaké prvé lastovičky už je čas... Ten magniwork vyzera zaujimavo ano... ako dalších X patentov - raz tu bol aj uverejnený aj známy fungujúci Perendev že :)) žiadny z nich ale nezavrhujem a zistím v možnostiach mojho technického vzdelania o nom čo najviac...
Ludia, z ropy získa celý svet každý deň neuveriteľných zhruba 16 000 GW energie. Ak by sme nasadili to najsilnejšie, čo zatial máme - jadro a povedzme každá elektráreň by produkovala 1 GW, kolko by sme ich mali postavať ? Na toto potom dalej nadvazuje teória ropného zlomu, ktorá sa zatial javí ako celkom dôverihodná. Čo tak si aspoň čo-to preštudovať ?


Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-30  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SAMOZREJME ZE JE MILION VECI VYNAJDENYCH


Podla mňa bez-debaty existuje množstvo alternatív a nepochybujem o tom že sú držané spoločnosťami ktoré vlastnia petrodoláre.

Kto ovláda tento svet - monopoli s energiou (elektrikári, plynári, ropný giganti ...)

A ako znela otázka po Teslovom teste, ktorým predviedol svoj energetický zdroj ktorým posielal energiu bezdrôtovo na obrovské vzdialenosti.
Otázka znela: Ako budeme regulovať toho čo neplatí teda ako ho odpojíme. A už bola vec hotová. Výborne tesla váš patent je super hneď ho kúpime ale bude z toho hovno lebo mi nie sme charita. To je úplne logické podla mňa v kapitalizme.

Si prestavte že máte elektráreň teda vaša rodina a zásobujete dedinu svoju a ľudia vám za to platia a vy s toh ožijete. Zrazu príde nejaký mamrd s niečim, že dajte si to do domu a budete mať elektrinu zadarmo alebo za polovicu a nemusíte platiť ako doteraz.

No samozrejme silnejší prežije aby som ochránil svoj prijem kúpim to od neho a mám po probléme. Nechce predať? Tak je to existenčný problém a tu prichádzajú na rad základné pudy buď ja alebo on. A tak použijem aj silu aby som ho odstavil a ochránil si svoj biznis.

Inak jednu dobu som sa týmto strašne zaoberal a našiel som dokonca jeden alternatívny generátor ktorý bol na predaj. Respektíve našiel som aj katalóg firmy myslím že bol japonský v ktorom bol popis v tých japonských znakoch a obrázky a výkony a ceny za jednotlivé mašiny. A už aj som bol nachystaný že idem volať do tej firmy všetko tam bolo aj meno aj číslo aj sídlo proste normálny katalóg produktov, že to idem kúpiť.
Cena toho najmenšieho čo mali ktorý dával výkon myslím okolo 400w bola nejakých 20 000sk v prepočte alebo tak nejako už neviem presne ale skúsim niekedy nájsť ten katalóg a dať vám tu link mám ho niekde vytlačený a okopírovaný v nejakej skrini.

A dopadlo to tak že spojenie s firmou sa nepodarilo a nakoniec som zistil že viacerí sme mali záujem a že firma "nečakane" skončila asi dva mesiace pred tým než som ich ja objavil a že nieje šanca sa dostať k tým zariadeniam proste bola odstavená pred distribúciou (nešlo tu o podvod finančný lebo platby ešte neprebehli).
Proste toto bol podla mňa ďalší typický príklad. Giganti na nich zabudli a zobudili sa až keď to už "debilkovia" mali a išli to predávať. Tak potom na nich bolo pritlačené a bol koniec a žiadna distribúcia. Všetko išlo zase do stratena. A tie mašiny vyzerali spoko taký tvar mali ako elektrocentrály ale vyzeralo to perfektne.

Inak dobrá príkald je aj toto:
Teslu potom dávali dole že ten bezdrôtový prenos elektriny nieje možný a že blázon ale jeho patent generalelectric stále drží. A zrazu sa tu objavujú dnes možnosti bezdrôtovo napájania s ktorými prichádzajúcu americké firmy a že nápad majú od Teslu. Ale že to ide len na krátke vzdialenosti.
Už sa prišlo na to ako to využiť ten patent aby zarobil a nikoho "neohrozil" finančne a tak zrazu je to možne a bude to môcť mať každý doma a napájať si bezdrôtovo zo svojej zásuvky svoje veci v byte. Aj Vlk bude nažratý aj koza zostane celá.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-30  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tým dovozom:
tiež som tomu spočiatku nexcel veriťhttp://www.azet.sk/firma/522334/modenera-a-s/


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-30  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker: nezatracujem to ako celok, len firma typu "180 dolcov vam predame navod ako si urobit svedsky stol z finskej sauny" :-) je apriori nedoveryhodna (lebo taketo nieco by bolo uz davno okopirovane a seriovo vyrabane). A ak aj trosku nieco funguje tak sa da velmi tazko zabezpecit vyuzitelnost, respektive navratnost (pri Tvojom priklade s veternou elektrarnou su to prave tie baterie - pre jednoho cloveka je to OK, seriovo problem)


Tibor   |   ip:188.167.4   |   2011-05-30  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeden z poslednych prispevkov - http://dolezite.sk/Prebudenie_214.html - video - 11m 35s


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-30  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k vyuzivaniu alternativ: denne chodim okolo maleho domceka, ktory ma na zahradke malu veternu elektrarnicku (vrtula tak meter v priemere), na streche fotovoltaicke clanky... ...a na stene KLIMA, inak povedane krasne smutny priklad setrenia - nesetrenia.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak-súhlas.
adam nič nové pod slnkom - v Chorvátsku nám ukazovali kameň, z ktorého bol postavený aj Biely Dom.
Inak-toto ma vždy dostane:
Stopercentne fungujúce zariadenie, ktoré dokáže získať zadarmo elektrinu.
http://www.youtube.com/watch?v=b2JbzRn0IbQ&;feature=related


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-30  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
súhlas, nie som proti ekologickým texnológiám, ale koľko energie a materálov treba na výrobu toho fotovoltaického článku? preto sú také drahé. texnológia vhodná pre kozmické družice, kalkulačky /mimoxodom, prečo kedysi bolo dostať kalkulačky aj "vedecké" tj s funkciami na fotočlánok, a teraz len tie debilníčkové? , žeby bolo treba odbyt na batérie?/a pod. ale niekde je lepší najjednoduxší spôsob, aj keď na prvý pohľad je menej ekologický.
tibor
pekný príspevok, mnoho pravdy, len ten koniec mi pripadá nerealistický.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-30  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
a prečo sa nenapojil priamo? alebo aj na stĺp pouličného osvetlenia /v noci by si ten dotyčný, potajme dobíjal elektromobil zdarma:D.
ináč šetriť by sa dalo napr na kúrení /dobrá je aj časová regulácia, teplota sa len udržuje, keď si neni doma/, ale zober si, že veľa ľudí je napr. v práci , škole a pod. vtedy sa im vykurujú prázdne byty, lebo ňáké to teplo treba udržiavať / je to lahšie ako nexať vyxladiť a znova ohrievať/, to isté sa dej v práci /kancelárie , výrobne/ , 8 resp. niekde 16 hod hod. a 16/8 hod len udržiavanie teploty v prázdnyx priestorox. toto plytvanie jednoduxé civilizácie nemajú, kúria len keď sú tam a je to treba. no v našej civilizácii sa takto plytvá vo veľkom!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mňa zaujalo toto:
Novú technológiou výroby slnečnej energie s pomocou špeciálnej techniky, pomocou fotosyntézy vyvinuli izraelskí vedci z Telavivské univerzity. Novou technológiou by mali byť geneticky skonštruované bielkoviny, ktoré majú využívať fotosyntézu k výrobe elektrickej energie. Nové články by mali byť lacnejšie ako súčasné kremíkové. 1 m² solárneho panelu na kremíkovej bázi v súčasnej dobe stojí 200 dolárov, zatiaľ čo rovnaká plocha solárneho panelu z geneticky skonštruovanej bielkoviny (Protein Structure Initiative, PSI) stojí 1 dolár. Väčšia má byť aj účinnosť, ktorá sa má zvýšiť z 12-14 % pri kremíkových panelov až na 25 %. Nová technológia je umožnená vďaka poznatkom z genetického inžinierstva a nanotechnológií.

http://www.solarneprojekty.sk/informacie/technologia/


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-30  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam - možno na pokrokovom Luníku sa už na stlpy napájajú...
:-D
Kolobot   |   ip:188.167.4   |   2011-05-30  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  INAK JEDEN STROJ TU BOL ISTO

spomenul som si na jeden prístroj ktorý ozaj fungoval ako overunity

volal sa TESTATIKA ak sa nemýlim inak toto je jej video

http://www.youtube.com/watch?v=vOWPJEq42l4

neviem ci to je to originál alebo nie, ale viem že boli dve originál videa toho stroja.

Testatiku vyrobili Nemci už pred x rokmi alebo Švajčiari už neviem. Ale viem že bola kdesi aj vystavená v tých rokoch a mohli sa ľudia aj vedci chodiť na ňu pozerať a každý si mohol zobrať aj merak a odmerať si na nej hodnoty.

Potom ju už neviem presne prečo schovali a myslím že teraz je niekde uložená ale už k nej nieje prístup.

Veď kto chce môže si ju vygoogliť.


Mayo   |   ip:188.121.1   |   2011-05-30  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Methernitha Testatika free energy machine part 2 invented by Paul Baumann from Linden Switzerland this unique free energy machine generates about 3 KWatts of free power. It extracts it probably from light radioactive mountain crytstals in it via electrostatic radiation excitation and excited raised Beta decay


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-31  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Srdečne pozdravujem . Potláčanie unikátných vynálezov a objavov bolo vždy. Napríklad Tesla chcel vysielať energiu na každé miesto Zeme / mal na to /, to znamená aj priamo cez zem radiačnou energiou. Doma by ste mali len príjmač, kde by sa energia transformovala na elektrickú , bola by skoro zadarmo. Bez rozvodov. Práve v tých časoch vznikali energetické a ťažobné spoločnosti. Para, nafta, uhlie. Na čo by zarobili ? Na ničom. Preto sa Teslove vynálezy neuplatnili v plnej šírke. Prvý elektromotor bol v roku 1836. Tesla vyrobil automobil poháňaný elektromotorom a ten bral energiu z okolia. Nič sa nespaľovalo. Pozrite si staré knihy. Elektromobily boli skôr, ako autá s spaľovacími motormi. Dnes sa k ním vraciame. Pekná storočná okľuka. Ale toto je len príklad. Na sieti je dnes všetko. Dáte si heslo: free energy a vypadne Vám vyše 63 mil. odkazov. Asi to nie sú všetko virtuálne bludy. Na tejto stránke sa znovu a znovu objavujú príspevky ľudí, ktorý stoja na začiatku a pochybujú. To je dobre , aspoň sú zvedaví.Dnes sú dôležité alternatívne informácie.
Dnes sa nič vo svete neututláva, všetko je verejné. Vďaka internetu.
Doma, v dielni , v garáži si môžte robiť čo chcete. Keď na to máte, môžete vyrobiť nejaké zariadenie a predávať ho cez internet . Nikto Vám to nebude zakazovať . Ale zatiaľ sa tieto veci nikomu nepodarilo presadiť v masovom meradle. Ale v najbližších desaťročiach sa všetko zmení.
My , čo sa tým dlhodobo zaoberáme sme si mysleli, že táto doba je už tu, v 90 – rokoch , potom tiež, ale to ešte chvíľu potrvá. Je to pre ľudstvo príliš veľká zmena. Zotrvačnosť je veľká.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-31  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Kdybychom uvolnili energii atomu nebo objevili jiný způsob získávání levné a neomezené energie na jakémkoli místě na Zemi, tento vynález namísto toho, aby byl požehnáním, by lidstvu přinesl katastrofu, neboť by vznikly rozkoly a anarchie, což by nakonec vedlo k dosazení nenáviděného režimu násilí"

Nikola Tesla

http://www.akropolis.cz/default.asp?page=document&;4=10000552

stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-31  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon - dosť desivé slová od najväčšieho génia všetkých čias...
Ak by sme dokázali získavať a distribuovať lacnú a neobmedzenú energiu, prinieslo by to ľudstvu katastrofu...
Takže paradoxne je terajší stav lepší?
Možno práve preto sa stalo dielo Nikolu predmetom utajenia.
Možno viac, ako energetickú revolúciu potrebujeme revolúciu v myslení.
Ved si len zoberte, aký rozmach ľudstva nastal v ére pary.
O koľko sa zvýšil počet obyvateľstva, snaha o ovládnutie nových území, vojny, chudoba, vykorisťovanie, znečisťovanie...
A to všetko len vdaka uhliu a parným strojom.
Lacná, čistá a neobmedzená energia by znamenala asi koniec pre ľudstvo...gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-31  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja neviem aké sú sociálne a politické aspekty použitia neobvyklých technológií. To ukáže budúcnosť, alebo si to môžeme domyslieť. Teraz sme v období chaosu pred usporiadaním do nového civilizačného cyklu. Občanom by bolo fajn. Zlatý vek ľudstva. Vládcom a manipulátorom by skončil zdroj peňazí a moci. Nedá sa to zastaviť.


Tibor   |   ip:188.167.4   |   2011-05-31  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Znie to celé pekne, že je tu toľko presvedčených ľudí. Ale už som mal možnosť na tolkých ,,naozaj fungujúcich,, koncepciách sa presvedčiť o opaku... Či už išlo o absorvovanie voľnej energie z prostredia, alebo len nejaké systémy na zvýšenie účinnosti... Nič z toho tak aby to bolo zaujímavé - nefungovalo. Pokiaľ neuvidím, neuverím a nestačí mi na to ani 65 ani 230 mil. odkazov. Ano dá sa pátrať, no osobne som zatiaľ na nič nenarazil. Jedno je ale isté, v nasledujúcich rokoch nás čakajú nevídané zmeny, z ktorých ako jedného z hlavných činiteľov považujem práve energiu. V konečnom dôsledku to vždy smeruje iba tam... Solárna energia, veterná ani energia jadra nás nespasí, studená fúzia je daleko a pre prípad nahradenia fosílnych palív je treba obrovské množstvo energie, na ktoré by akosi podla môjho ani takéto garážové patenty nestačili. A to hneď z viacerých dôvodov. Jedna dočasná alternatíva tu ale predsa len je. Uhlie. ;) Pre svoje obohatenie si pozriem všetky Vaše linky a odkazy o týžden, keď bude viac času.


dusan   |   ip:95.103.13   |   2011-05-31  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  osobne som skeptický o nejakých špeciálnych zdrojoch pre domácnosť alebo auto na vodu, čomu verím je tzv. teória abiotického pôvodu ropy, amíci robili manhattan a rusi, vzhľadom na to že amíci na nich uvalili embargo na ropu robili projekt o abiotickom pôvode ropy, ktorý rozsahom možno predčil projekt manhttan. projekt o abiotickom pôvode ropy tvrdí že ropa a plyn sú tvorené hlboko v zemi kde je dostatok uhlíku, vodíku .. a tepla a tlaku. samozrejme čo je pod tlakom, má snahu íst do štrbín, zlomov .. ostatné nechávam na čitateľa .. no problém je ako identifikovať kde je a ako ju dostať hore .. na to treba technológiu ... takže zlom platí pre ľahko dostupnú ropu, takú ako je v Lýbii, ale nie pre ropu ako celok, samozrejme pre takých čo to nedokážu je tu peak alebo budú závislý od tých čo to dokážu, takže zase sme pri politike /tak jako napr je to aj pri globálnom otepľovaní/
du


DrHujer   |   ip:178.40.11   |   2011-05-31  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker. s výrokom N Teslu súhlasím.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-31  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer - takže sme v slepej uličke?
To aj projekt Venus znamená krok ku katastrofe?
Máme na výber súčasný stav závislosti na rope, alebo nádej v podobe lacnej, čistej a neobmedzenej energie s tým, že jej uvedenie do reality spustí odpočítavanie konca sveta?biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-31  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor, tu máte opísanú podrobne celú technológiu manipulácie s ľuďmi ako sa strácajú vedecké objavy , vynálezy a patenty v šuflíkoch NWO. http://www.osud.cz/asi-vas-sokuje-jak-daleko-je-veda-ochotna-zajit-aby-potlacila-nepohodlne-myslenky


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-31  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte tu je jedna vec.
Okrem vynálezov ľudí sú tu technologie a objavy získané vdaka reverznému inžinierstvu.
Možno len vdaka Roswellu máme polovodiče, lasery, optické vlákna, či čipy...


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-05-31  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm, v slepej? neviem. História sa opakuje, po období relatívnej hojnosti a prosperity ľudia zlenivejú, klesne vzdelanosť, nastane pomalý útlm a zároveň iná civilizácia/ iná časť obyvateľstva pôjde hore. Kedysi bola na vrchole čína, potom egypt. Tie padli a povstal Rím a Nový svet. Lenivieme, osprostievame a iní idú dopredu. Nám energiu nebude treba. Nebude na čo.


micha   |   ip:92.62.224   |   2011-05-31  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kolobot: "mi nie sme charita":-).My ano,my nebo oni!:-)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-31  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer: Vidím Slovensko premenené na Luník IX.
Vidím väčšiu spätosť s prírodou, lebo nikto nebude vedieť stavať, vyrábať a obsluhovať.
Film Idiokracia možno nepatril ku komédii, ale skôr k hororu...


doctore   |   ip:92.225.21   |   2011-06-01  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker ma pravdu ale nedomyslel. Roztocenim spiraly sa tak zdvihnu ceny ze sa oplati doma vyrabat elektronu a teplo a tak sa odpisu koncerny,prakticky sa vlastne odpisu sami. Oni zarabaju hlavne na sluzbach a poplatkoch sieti co po odpojeni sa spadne atak aby boli rentabilny musia zdvihnut sami ceny, padne ich monopolovy statom podporovany charakter a energia sa bude a musi decentralizovat. Inak energie je dost,aspon zatial, pre terazjiu spotrebu ak si zacnua le cinania tak minat ako my a kazdy si kupit 10 elektornickych spotrebicov tak nebude stacit. SETRENIE MA SVOJE HRANICE A uz aj terza sa skor vyplati doma vyrobit ako setrit. Naapdov je spustu staci kuknut patentove databazy alebo BBS system, system je ale na tolko prelobovany ze podporovane uholne a jadrove elektrarne stavaju ine zdroje v porovnani s nimi do nerentabilnej pozicie, ale to znemi a nie za dlho. ja momentalne nakupujem zlato ktore musi skor ci neskor nahradit dolar, ked sa clovek kukne len derivaty sa obchoduju za tokko skoro ako cele dph takze bublina ak sa neprepichce alebo nejako inak nezredukuje vydrzi maximalne do 2013. Potom ocakavam energeticku a potravinovu krizu, naco sa uz pripravujem ;)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-01  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doctore-jedna otázka off-topic:
Nakupuješ zlato?
Investičné?
Malé kúsky?
Pozeral som na striebro-tiež investičné, lebo sa mi zdá byť použiteľnejšie a ľahšie rozmeniteľné pre drobné výdaje, ale neoplatí sa.
Platinu spomínať nebudem.
A čo drahé kamene, alebo nákup nehnuteľností?
A švajčiarsky frank?


dusan   |   ip:85.135.17   |   2011-06-01  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak si kúpite zlato alebo niečo cenné čo by bolo na "zozname", v prípade krízy to od Vás budú pravdepodobne pýtať, takže v konečnom dôsledku zarobí štát a predajca zlata, du


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-06-01  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker, kedysi som šľapal na kukurici, futures a technických kovoch. Zanechal som to, minulý rok som sa tomu nevenoval a nešlo mi to už nejako.

Budúcnosť na burze a zisk patrí technickým kovom - molybdén, paládium, rhódium, platina. Nikel, meď , zinok kopírujú viacmenej strojársku produkciu a sú prehľadné, zisk v dlhšom časovom horizonte. Samozrejme zlato a drahé kovy idú, len sú zavislé na "tmavých skupinách" a politike. Striebra je stále nedostatok. Technické reagujú reálnejšie na predaj a dopyt a nie sú tak závislé na prianí politikov. Dlhodobo stúpa zinok a hliník. Ešte by šla káva, kakao.

Diamanty sú nadhodnotené a pre priemysel zbytočné, ide len o marketing bez reálnej hodnoty. Nikdy neklesne cena pôdy a domov v dobrých mestách, ktoré majú budúcnosť, najmä zanedbané historické budovy, ktoré majú dlhodobý historický a rekreačný potenciál.

Išiel by som do reálneho zlata a striebra ( mince ) z Kremnice alebo Zlatokovu Trenčín, pôda s dobrou bonitou, dom v historickej časti mesta, švajčiarsky frank, kanadský dolár, vlastné vzdelávanie a kus lesa so zdrojom vody a kus ornej pôdy pri dome.DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-06-01  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte netreba zabudnúť že 200 000 000 číňanov chce žiť ako západňári. Takže tam pôjde tovar na spotrebu, umenie, víno, značkové EU produkty.


Toudy   |   ip:95.103.31   |   2011-06-01  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odporucam pozret http://www.youtube.com/watch?v=SoiteXBb1mA

Je to proces studenej fuzie, ktory je empiricky dokazany experimentami a vela krat zopakovany, dokonca je na to aj matematika a vieme presne cisla a frekvencie pri ktorych k tymto stavom dochadza. Pozrite si pracu Franka Znidarsica, ktory to vsetko matematicky podlozil a obratil sucasne keci o quantovej magii na realnu vedu:

http://www.scribd.com/doc/25456609/Frank-Znidarsic-Control-of-Natural-Forces-leading-to-Cold-Fusion-and-Anti-Gravity

Nadej stale zije, len obavam sa ze hlupi ludia to mozu zneuzit a sa s takym mnozstvom energie sa mozeme znicit este rychlejsie.


doctore   |   ip:78.55.21.   |   2011-06-01  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker> nechcel som rozbehnut diskusiu o investovani,ale vyjadrim sa. Kupujem co vynasa ale som moralista takze silne proti ozobracovaniu chudakov co sa nevedia branit a tak neobchodujes s komoditami ...Zlato nakupujem kvoli buducnosti,niekote staty ho nakupuju do rezerv ako nahradu usa alebo eu dlhopisov, ja ako zapezpecenie. Je to pre mna jedine kryte platidlo ja ked bobuzial si usa banky za vytlacene prachy nakupuju zlato takze ho tiez znehodnócuju,ale aj tak mu zostane na rozdiel od prachov istiaca hodnota. Fyzicke zlato je nezmysel.Ak chces vediet viac kukni investujem.cz. Kamene nie je zly napad ale nemaju istiacu hodnotu a nehnutelnosti su davno po boomu tam sa da uz len tratit (myslim slovenske v cine a teraz najblizie v indii je to inak. Sused postavil za 7000 eur vilu vsetko mramor,sandal,... pritom za pozemok dal 20 000eur pred 5r teraz ho moze predat na 3x).Apropo pozemky tiez nie je zla vec len na zabezpecenie sa lebo to nestrati hodnotu ale to treba kombnovat s farmou bio,riasy,...

dusan> kto bude od teba ``pytat`` zlato? krdlos a kedysi teraz sa znehodnocuje cena,ako som vravel na rozdiel od priemyselnych a vzacnych kovov ma zlato istiacu hodnotu na rozdiel od ropy ktoru vsetci potrebuju ale je OZE pmalicky vytlaci

DRhujer> pises nezmysly primeselne kovy su v korelacii z akciavoymi indexami ak pride kroza firmam sa nebude darit anik ich nebude potrebovat a investory prejdu k istinam ako zlato (alebo dlhopisy ale urcite nie predlzenych krajin ktore to urcite nikdy nesplatia,alebo vie niekto o niekom kde sa z dlhov vacsich ako su dlhodohe prijimy dostal?)

Ano cinania beru (kukni VW,..) EU produkty ako blby,ale co si zabudol je ze chcu a budu zapadnarsky jest ,staci si spocitat ak by miesto 1x za tyzden 7x za tyzden indovia a cinannia jedli maso my svetove produkcie po 1mesiaci padli a zdvidli sa ceny tak ze by si to nikto nedokzal dovolit,...

Toudy> doterza viem len o jednom toeretickom vysvetleni cold fuzie,ktora bol doteraz 2x verifikovana a6x falzifikovana. teoria ma ale jednu slabinu.Apropo vies ako je mozne ze sa alf acastice dostanu bez pomoci z jadra?Toudy   |   ip:188.123.9   |   2011-06-02  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doctore, Aku ma ta teoria slabinu ? Podla mna to velmi krasne zapada. Ako sa mozu alfa castice dostat z jadra ? No bez pomoci to celkom nebude. Pokial viem tak sa rozpad alpha castic snazia opisat cez kvantove tunelovanie.


doctore   |   ip:78.50.142   |   2011-06-02  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedina teoria ktora ponuka vysvetlenie je QRT (quantum ring theory), ma vsak slabinu a ta koreluje s rtym ze bola 6x falzifikovana

tunelovanie;) to je vyhovorka vedcov ked nevedia nieco vysvetlit rovnako ako migrena u doktorov

preco netuneluje kazde jadro?vies ake su energeticke pomery v jadre a v alfacastici?Jej kineticku energiu ti envysvetli zaidne tunelovaniemagneticmotor . lymeneqe21   |   ip:91.127.94   |   2012-03-19  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co tak tento motor?
http://www.youtube.com/watch?v=qUwoNhUUfb4&;feature=relateddiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami

Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


Byznys v bílých pláštích

Slovensko miluje Rytmusa

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?

USA: ARMÁDNÍ CVIČENÍ JSOU VE SKUTEČNOSTI PŘÍPRAVOU ...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.5214 s