23. August 2019
    
Doba ropová - Dolezite.sk

Doba ropová


  2011-01-08  (19:14)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Doba ropová

Doba ropová

Tak ako v minulosti existovali doba kamenná, keď sa všetky nástroje vyrábali v kameňa, doba bronzová, keď sa začali vyrábať zbrane, mince a všetko ostatné z meďi a cínu, doba železná, kedy všetky nástroje nadobúdali pevnosť železa. Dnes tu máme modernú dobu ropovú.

Môže to znieť smiešne ale zamyslite sa, kde by bol dnešný moderný industrializovaný svet bez ropy, uhlia či zemného plynu? Veď tieto nerastné suroviny nám už 150 rokov vyrábajú teplo, elektrinu a mnoho ďaľších vecí bez ktorých by sme nemohli existovať, a práve ony tvoria už spomínanú dobu ropovú.

Tieto nerastné suroviny vznikali po milióny rokov, pod vysokým tlakom a teplotou v obrovských hĺbkach našej Zeme. Práve preto ich ľudia v minulosti nepoznali. Ale postupom času ako ľudia zdokoňaľovali svoje nástroje tak sa dostali aj do takýchto veľkých hĺbok a tieto suroviny začali ťažiť a spracovávať. Vďaka týmto surovinám začali ľudia viac a rýchlejšie cestovať po svete. Vynašli sa autá, vlaky, lietadlá a lode, ktoré tento jednoduchý transport zabezpečovali. Proste s ropou prišli veci o akých mohli ľudia pred tým iba snívať.

Ľudovo sa ropa nazýva aj čierne zlato. Prečo myslíte že práve zlato? Vari sa z tej hnusnej, mazľavej tekutiny dajú vyrábať pekné retiazky či iné šperky? Nie, je to preto lebo sa z nej vyrába mnoho nevyhnutných vecí pre našu modernú spoločnosť. Od pohonných hmôt, ako sú benzín a  nafta, cez plasty, lepidlá až po asfalt, mazacie oleje či petrolej. Látky na ktorých stojí dnešný svet.

Lenže keď odbalíme pozlátko a pozrieme sa na to z iného uhla, zrazu tu vidíme veci ktoré nie sú až také pekné. Sú to obrovské emisie z benzínu, nafty a paliva ktoré spôsobujú globálne oteplovanie. Čoraz častejšie ropné havárie ktoré z krásneho prostredia za niekoľko dní narobia mŕtvu čiernu dieru. Ďaľej je tu stále sa zvyšujúca cena ropy a rôzne špekulácie s jej cenou na burze a mnoho ďaľších.  Tiež si musíme uvedomiť to, že zásoby ropy sú obmedzené a nebudú tu donekonečna.

Uhlie by sa takisto dalo nazývať čierne zlato. Hlavne preto lebo sa z neho vyrába takmer 40% elektriny na svete. Ďaľej sa z neho veľmi efektívne získava teplo do našich domácností.

No na druhej strane sa spaľovaním uhlia dostáva do našej atmosféry najviac skleníkových plynov vôbec, takmer 1/3. Ročne sa spotrebuje 5 a pol miliardy ton uhlia. Viete si predstaviť to množstvo? To je takmer tona na každého z nás ročne a to sa počítajú aj ľudia z krajín tretieho sveta kde uhlie vôbec nevyužívajú. A treba si zapametať že uhlie takisto ako ropa tu nebudú donekonečna.

            Rozmýšlali ste však čo sa udeje keď zásoby týchto nerastných surovín dôjdu? Myslíte si že o ropu sa bude viesť svetová vojna alebo sa vymyslí nejaký iný zdroj energie ktorý bude poháňať našu planétu? Možno nad tým iba mávnete rukou a poviete „Veď ja sa toho už nedožijem“. Omyl. Dožijeme sa toho všetci.

          Predpokladá sa že zásoby ropy pri dnešnej spotrebe vydržia do roku 2040. Zásoby uhlia do roku 2100 a zásoby zemného plynu do roku 2050, Lenže čo potom?

Odkiaľ budeme brať všetky pohonné látky? Ako budeme cestovať? Možno si poviete : „Veď predsa sú tu už elektroautomobily, my už budeme cestovať na elektrinu.“ To je síce pekné ale na výrobu takého automobilu treba viac ropy ako si myslíte. Všetky plasty v aute sú vyrobené z ropy. 4 pneumatiky na aute nie sú vyrobené z ničoho iného ako z ropy. Takisto všetky lepidlá ktoré držia auto pokope sú vyrábané z ropy. A nakoniec ako chcete toto auto nabíjať, keď takmer polovica elektrickej energie je vyrobená z uhlia, ktoré v najbližšej budúcnosti už existovať nebude?

A čo lietadlová doprava? Myslíte si že lietadlo môže cestovať na elektrinu? Tak o tom vážne pochybujem lebo lietadlo za jeden let spotrebuje obrovské množstvo energie ktoré elektrina nahradiť nemôže. Potom už ľudia asi nebudú môcť cestovať ako v dnešnej dobe.

Ostáva nám len dúfať že niekto vymyslí niečo nové a prevratné, z čoho budeme čerpať energiu a čo zachráni našu spoločnosť pred katastrofou nevídaných rozmerov.           

 

 


Michal Zahumenicky
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
asdf   |   ip:188.123.1   |   2011-01-09  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mňa zaujímala vždy jedna vec.Ako sa mohla ropa dostať do takých hĺbok kde sa ťaží a z čoho ?To sa aj my prepadneme za milion rokov kilometre pod zem ?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-09  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asdf:)
zem rastie:)
ja mam taku blaznivu definiciu pododnu k evolucii osobne si myslim ze zem pochadza zo slnka a postupne sa zacala vyvijat do podoby v akom je stadiu teraz merkur
neskor sa zacaly vytvarat plyny ktore kondenzovaly vznikaly oceany a atmosfera to je uz pod kde je teraz venusa az napokon z venusi bude nieco podobne ako je nasa zem ktora raz zanikne a bude ako mars:)troska magoristicka predstava ale co ak:)


Kirak   |   ip:91.127.17   |   2011-01-09  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nie doba rapava ?
no, smiesne to znie lebo to nieje podla slovenskeho prvopisu,
radsej tam dajte doba ropna. alebo doba fosilnaUnnamed   |   ip:178.40.25   |   2011-01-09  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Globalne oteplovanie je agenda,ktora ma za ulohu znizit celkovu spotrebu uhlovodikovych paliv na zemi nie z dovodu oteplovania, ale kvoli postupnemu nahradeniu energie z dovodu vycerpavania a klesajucej navratnosti tazby.Nie je mozne priznat skutocnost ze v nasledujucich rokoch sa nam bude dostavat coraz menej energie a budeme musiet obmedzit svoju spotrebu vo vsetkych oblastiach zivota.Prezentovanie takychto alarmistickych ideii v politike sa rovna politickej samovrazde.Ale staci zabalit to do pekneho,zeleneho obalu s nalezitou reklamou v mediach a uspech je pravdepodobnejsi.
Pocul som aj argument typu doba kamenna neskoncila preto,lebo dosli kamene...O.K.,ale ak by dosli kamene nasledovala by doba medenna?Takze v momente ked bude zrejme ze zasoby sa nam logicky a nevyhnutne minaju,a nebude tu ziadny novy zdroj schopny nahradit ten stavajuci,caka nas velky problem.
Vsetko,co vidite okolo seba je dosledok lacnej a dostupnej energie,vo vysledku umoznujucej fungovanie tak komplexneho systemu,aky clovek pouziva uz 200 rokov.Miesto prace ludskych otrokov sa vyuziva viac praca energetickych otrokov,fyzicka praca je hodnotena ako podradny druh cinnosti.Pokial pred 100 rokmi musela polovica ludi pracovat v polnohospodarstve aby sa uzivila,dnes na to staci max 5% ludi.L   |   ip:178.41.65   |   2011-01-09  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://zlomropy.wordpress.com/2010/02/12/pohled-medusy/


ist   |   ip:217.112.1   |   2011-01-09  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lobby nám blokují nové technologie a snaží se vyprodat zbytky ropy, které by po uvolnění nových technologií "nikdo nechtěl" za maximální cenu :

http://www.inmagazin.cz/clanek/551_kdo-zabil-elektromobil.aspx


ist   |   ip:217.112.1   |   2011-01-09  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To : L

Nástup nových technologií řeší zlom Ropy :

Nejlepší v marketingu jsou Američané. Již dnes vědí, co nám budou prodávat za 5 let. Proč by nám již dnes měli nabízet výborný operační systém na počítače, když nám zatím můžou prodávat co prodávají a ten lepší „vytáhnou ze šuplíku“ za pár let? Proto si nemyslím, že otázka ropného zlomu nestojí „Kdy dojde ropa“ , ale kdy se vyplatí na trh uvést novou technologii?


Můžeme volně citovat diplomové práce Ing. Sýkory „zavádění nových výrob“. Spoluautor je Ing. Josef Číž. Je nutné, přesně stanovit, kdy se vyplatí zavést nový výrobek na trh. Zde je uveden příklad zavedení Modelu T Henryho Forda. Pokud uvedete nový výrobek příliš brzy na trh, je to špatná investice. Lidé kupují starý výrobek, jsou na něj zavedeni. Nový výrobek je podstatně dražší. Protože se neprodává, obrovské investice na zavedení výrobku do výroby a na trh se nevrátí. Navíc máte blokovanou výrobní kapacitu výrobkem, který se nekupuje.
http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_ropny-zlom-6--zavadeni--novych-vyrob.aspx


raganpodstarosta   |   ip:95.103.17   |   2011-01-10  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už sa na tu dobu keď dôjde ropa teším, budeme jazdiť na elektromobiloch a na koňoch, železnica ide predsa elektrifikovať, do USA keď nemáš prachy pôjdeš plachetnicou ako za stara, keď máš peníze tak lietadlom, nebude sa kdejaký shit voziť cez pol zemegule lebo sa to neoplatí, nastane renesancia jadrovej energetiky a jej vylepšovanie, potom budú fuzne reaktory, hnojiť sa bude hlavne ho.v.nom a nie ropou, bude sa preferovať robota v mieste bydliska, atd.. Len pár rokov keď to začne, bude bodrel ale to neva. Už sa na to teším. :))))


Ivana   |   ip:85.160.53   |   2011-01-10  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My poválečné ročníky se naštěstí toho nedožijeme.Pořád tvrdím, že my se měli ze všech nejlépe.


Wahunsenacawh   |   ip:95.173.64   |   2011-01-11  (07:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  raganpodstarosta,

presne tak ako vravíš, už sme dvaja čo sa na to tešíme :-)) Vtedy sa až ukáže, kto je ako šikovný, kto je lenivý a kto nie. Vtedy sa ukáže, kto koľko dokáže vlastnými rukami a nohami miesto špekuláciami, podvodmi a hrčou peňazí ... ... A mimochodom, ty si ale inak "fajn futierko" :-D


raptor   |   ip:195.91.55   |   2011-01-11  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz začína doba magnetická a fotovoltaická.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-11  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ist-súhlas.
Pekne je to vidieť aj pri vývoji nových mobilov.
Myslíte si,že by bolo problémom pred piatimi rokmi začať s výrobou mobilu,ktorý by mal napr.VGA displej,solídnu batériu,5mpx foťák,mp3 prehrávač,GPS a dobrý OS?
Vyrobený z kvalitných materiálov,ktorý nebude hned doškriabaný a rozheganý?
Koľko by vám takýto mobil vydržal,ak by ste si ho kúpili pred piatimi rokmi?
Mali by ste ho i dnes?
Zrejme áno-len to by ste si 5 rokov nekupovali žiaden mobil.
Preto novinky uvádzajú na trh postupne,aby im to zaplatilo vývoj,plus riziká.
Zároveň masírujú masy tak,aby každý človek bez modernejšieho mobilu bol považovaný za zaostalého.

S autorom článku preto nesúhlasím v tom,že by bolo dobré vytvoriť nové technologie.
Tie už dávno sú!
Stačilo by vytiahnuť na svetlo Božie prácu velikána Teslu!

SH   |   ip:213.151.2   |   2011-01-11  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teraz zijeme v dobe poslednej :)


Martin   |   ip:195.168.7   |   2011-01-11  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokusy s elektrinou sa začali už pred mnohými storočiami, je možné, že keby sa nezačala využívať ropa, dávno by sme mal vyvinuté úplne iné a pokročilejšie technológie ako sú teraz. Chcem tým naznačiť, že prechod na ropu možno zabrzdil rozvoj elektrotechniky.


neztra   |   ip:217.112.1   |   2011-01-11  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naříkání a strašení nedostatkem ropy má jediný cíl. Vyšroubovat cenu nahoru a prodat co nejdráž zbytky ropy, kterou po zavedení nových technologií nebude nikdo chtít.


enslow   |   ip:178.41.56   |   2011-01-12  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono je to torchu inak..len zatial nie je vyvinuta ziadna technologia ktora dokaze nahradit ropu..berie sa do uvahy pomer kolko energie z akeho mnozstva dostanes a v tom je ropa nenahraditelna...napr z tolko energie kolko dostanete z litra benzinu zatial nedostanete z nicoho...ked nieco je tak zatial nedokazamee tu energiu zachytit a izolovat..
inak zoadnu paniku..ziadna ropa nedojde bude jej dost len neskor sa vyvinu take technmologie ze ropa bude nezaujimava ale bude jej dost


LordX   |   ip:91.127.4.   |   2011-01-12  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enslow - jadrove palivo ma neporovnatelne vacsiu energeticku hustotu ako akekolvek chemicke palivo (70 000 krat viac ako benzin, az 2 000 000 krat ak pouzijeme mnozive reaktory).

http://en.wikipedia.org/wiki/Energy_density
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Energy_density.svg


enslow   |   ip:178.41.56   |   2011-01-12  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukaz mi ako budes pohanat auto alebo lietadlo jadrovym palivom


LordX   |   ip:91.127.4.   |   2011-01-12  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z jadroveho paliva vyrobime elektrinu, a tou budeme pohanat elektricke auta.

Pri lietadlach to bude vacsi problem, ale pokial mas dost elektrickej energie mozes vyrabat synteticke letecke paliva bez ropy, biopaliva, prejst na vodikove raketove motory (vodik vyrabat elektrolyzou)... Letecka doprava podla wiki aj tak produkuje len 2% celosvetovych fosilnych emisii CO2, teda v porovnani s inymi ucelmi asi spotrebuje malo ropy.


alfo   |   ip:195.146.1   |   2011-01-12  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na vznik ropy a uhlia je nevyhnutny velky tlak. kde sa vsak vzal, ked od karbonu kedy prepukla explozia zivota (co podmienilo vznik fosilnych paliv) sa ziadna katastrofa, vyvolavajuca taky enormny tlak, nevyskytla?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2011-01-12  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tlak nieje tvorený katastrofou ale pôdotvornými procesmi. Tie prebiehajú stále.


Madness   |   ip:95.103.11   |   2011-01-12  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://byznys.lidovky.cz/venezuela-prekvapila-ma-pry-nejvetsi-rezervy-ropy-na-svete-pqn-/firmy-trhy.asp?c=A110112_153542_firmy-trhy_gh

Ropy je dosť. Ceny stúpajú kvôli tomuto: http://www.blisty.cz/art/56616.html

A k rope. Stále uvádzate energiu, ale čo s produktami ako guma, plasty, farby ? Ako ich nahradiť?


Wahunsenacawh   |   ip:178.41.98   |   2011-01-12  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness,

a čo bolo predtým, keď sa ropa na výrobu gumy, plastov a farieb nepoužívala? Osobne si viem predstaviť v tomto smere návrat do minulosti, nebolo by to až také hrozné ako si to mnohí vykladajú ... Myslím, že ropa ako surovina je veľmi nebezpečná a jej riziká ďaleko prekračujú jej úžitky, akurát si to nechceme priznať, kvôli tomu, že si svet bez vecí, ktoré sa z nej vyrábajú nedokážeme predstaviť ... to je celé.


neztra   |   ip:217.112.1   |   2011-01-12  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Již jsem jezdil v automobilu s nulovou spotřebou paliva. To je žůžo.

Zlý sen ropných šejků a pracovníků ropného průmyslu se naplňuje. Dnes je již možno jezdit autem, které má spotřebu paliva 0,- Kč / 100 km.


Dnešní menší elektromobily, které už jezdí i v ČR, mají spotřebu elektřiny 12 kWh / 100 km. Nabíjí se v noci, cena elektřiny je asi 20,- Kč. Tedy 20 Kč / 100 km. Majitelé těchto aut dokonce uvažují, že si dají jeden fotovoltaický panel na střechu auta, což jim umožní mít 15 km zdarma.
http://www.jakbydlet.cz/clanek/512_automobil-s-nulovou-spotrebou-paliva.aspx


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2011-01-12  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neztra, čo je na tom žúžo?

Ak by si úplne vybil batérie auta a chcel prejsť na ten panel spomínaným autom 15 km zadarmo, panel by musel mať rozlohu 18,06x9,2m...


LordX   |   ip:91.127.4.   |   2011-01-12  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pri elektrickych autach by bolo najlepsie pouzit standardizovane modularne akumulatory - jednoducho by si prisiel na "pumpu", teda skor nabijaciu stanicu, vymenil vybity za nabity a isiel dalej. Vybity by zatial nabili a vymenili za dalsi vybity atd..


alfo   |   ip:95.103.10   |   2011-01-12  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer, tlak prebieha aj podotvornymi procesmi, ale nestaci na procesy tvorby fosilnych paliv. dokazom je ze dnes (a niekolko milionov rokov podla oficialnej teorie) neprebieha tento rozklad organickych latok na uhlie a ropu. najmladsie fosilie su su datovane az do obdobia jury?


Madness   |   ip:95.103.11   |   2011-01-13  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Wahunsenacawh
A po akých cestách budeme na elektromobiloch jazdiť? Aj asfalt je z ropy.
Guma- newiem či existuje koleso, kt. dokáže uniesť niekoľko ton nákladu.
Čo sa týka farby, asi si nevidel výrobu v minulosti? :) Je to zdravotne škodlivé a treba na to dosť trusu :)
A skús nejak nahradiť plast, je úplne všade. Skoro všetko sa z neho skladá.enslow   |   ip:178.41.56   |   2011-01-13  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opat opakujem..este sme nevynasli nic co nam ponukne tolko energie z tak maleho mnozstva ako ropa...
aj ked nieco je..ale nevieme to izolovat


LordX   |   ip:178.41.12   |   2011-01-13  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enslow - energiu z jadroveho paliva nevieme zachytit a izolovat? Z coho potom vyrabaju elektrinu jadrove elektrarne?


Madness   |   ip:95.103.11   |   2011-01-13  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akurát som dočítal sakramensky dlhý článok o udalostiach s UFO projektmi. Ak je to pravda čo by len z jedne časti, dezinformácia ľudstva je o 5000% vyššia ako som si myslel. Oplatí sa prečítať. http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=846:rozhovor-s-henry-deaconem&catid=57:spiknuti&Itemid=368


enslow   |   ip:178.41.56   |   2011-01-13  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord...ukaz mi ako z jadroveho paliva vyrobis pneumatiky,satstvo,
plasty..tu je potencial ropy..
ropy bude dost stale asi aj na 1000rokov dopredu..ale zhruba o tridsat rokov uz bude nezaujimava


LordX   |   ip:178.41.12   |   2011-01-13  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To uznavam ze ako surovina chemickeho priemyslu je nenahraditelna. Ale ty si hovoril o nenahraditelnosti v energetike a doprave (hustota energie, benzin). Tam sa da bez problemov nahradit elektrinou z jadra (snad mozno s vynimkou leteckej dopravy).


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2011-01-13  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alfo, pokiaľ budú splnené púodmienky na tvorbu ropy, tak sa tvoriť bude. Tlak je tu stále a vždy bude, možno chýba ďaľšia časť reťazca.


nikto   |   ip:217.172.1   |   2011-01-13  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Oni" us davno maju ine pohonne latky a ine zdroge energii skryte niekde v podzemi pred svetom a ludmi ale naco to budu pustat do sveta ked ropa je a ropa su peniaze a peniaze sa tocia


Lukas1213   |   ip:85.216.14   |   2011-01-13  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co ked je uz nieco lepsie ako elektromobil ? nikdy neviete


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-13  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto si myslí,že ropa je nenahraditeľná aj ako zdroj suroviny pre výrobu moderných materiálov,je tiež vedľa...
Naučíme sa z energie vyrábať hmotu,osvojíme si výrobu nanomateriálov,začneme využívať ekologické materiály...
Plasty a asfalt vôbec nepotrebujeme.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Jednoduchá úvaha o živote

Jednoduchá úvaha o živote s čisto subjektívneho pohľadu.


New world order - POVSTANME A BOJUJME PROTI NIM - SPOLU...

Milgramov experiment

Paliho kapurkova - vesela politicka strana

Kymatica

Vysledky volieb

Archív

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí všechny politické strany ve prospěch českého národa.

Vážení spoluobčané, dovolte nám představit nově vznikající občanskou organizaci ANO. Na to aby tato nová politická síla mohla vzniknout oficiálně potřebuje tato organizace především Vaši podporu, a to nejde bez sdělení Vám myšlenek a směru tohoto nového politického názoru a hnutí.


„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Lietadlá spred tisícročí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.299 s