18. September 2019
    
Dobré správy pre Slovensko! - Dolezite.sk

Dobré správy pre Slovensko!


  2012-04-25  (17:56)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Dobré správy pre Slovensko!

Tento článok sa mal pôvodne volať “Samé zlé správy”, ibaže pred pár dňami mi môj známy z Prahy napísal, aby sme písali aj o dobrých veciach. Ideálna príležitosť to skúsiť.

Veľmi rád sledujem televízne noviny, pretože sú plné dobrých správ. Tak napríklad. Včera večer som sa dozvedel, že sa naša ekonomika rúti do pasce, že výraznému zvyšovaniu daní sa asi nevyhneme, problémy sa vraj prejavia v zdravotníctve, školstve atď., že NÁS proste čaká silné uťahovanie opaskov. NÁS, položil som si otázku? Čo sme my komu spravili?

Lenže, prečo je toto dobrá správa?

Pretože sme proti tomuto stavu doteraz neurobili absolútne nič.  Teda aspoň väčšina z nás. Aj ja sám som sa začal v týchto veciach angažovať len teraz nedávno. A keďže sme proti tomu doteraz nič nespravili, čím skôr príde precitnutie, tým nás bude ozdravovanie menej bolieť. Čím skôr budeme nútení niektoré pálčivé otázky riešiť, tým skôr pochopíme, že riešenia problémov sú len na nás samotných. Nie na politikoch, nie na zahraničných investoroch, nie na EU, ale na nás, obyvateľoch Slovenska.

Ďalšou dobrou správou bolo, že jeden podarený zahraničný výrobca má problémy s vyplácaním miezd, a teda jeho zamestnanci začali štrajkovať.  Jeho riešenie? Pohrozil presunutím časti prevádzky do Čiech. Nelustrujem o akú spoločnosť sa jedná, ani to nie je dôležité. Beriem to ako ilustračný (pre jej zamestnancov bohužiaľ reálny) príklad.

A prečo je táto správa dobrá?

Pretože, čím viac takýchto prípadov za sebou v rade nastane, tým intenzívnejšie si uvedomíme, že si musíme budovať ekonomiku sebestačnejšiu. Nenavrhujem a ani sa nestotožňujem s názorom ohľadne akéhokoľvek uzatvárania sa, ale navrhujem sústrediť sa na budovanie domácich podnikov a podporu ich expanzie do zahraničia. Pokúsiť sa preformovať na potravinovo a energeticky sebestačnejšiu krajinu. Krajinu plnú podnikov, ktoré by v zahraničí mohli povedať, že ak bude treba, tak presunú výroby naspäť domov.

Televízne noviny boli plné aj ďalších „dobrých správ”, ale nemá zmysel sa o nich rozpisovať. Závery sú zväčša podobné.

Uvedomujem si, že nie každý z nás vie, môže alebo chce byť podnikateľ. Nie každý je schopný znášať riziká z tejto činnosti plynúce. Lenže ja chcem a budem vyzývať tých,ktorí by sa na túto cestu chceli podujať aby tak spravili, pretože to je hybná sila ekonomiky.

Na druhú stranu sa budem snažiť apelovať aj na vás, ktorí chodíte do svojho zamestnania. Nebojujte so svojim zamestnávateľom, snažte sa pomôcť, byť prínosom a následne žiadajte adekvátnu odmenu. Len pozitívny prístup a spolupráca nás môže posunúť vpred.

Moja poznámka k tomuto článku: Samozrejme, že úvodná časť tohto textu je myslená ironicky. Pocity ľudí, ktorí za týmito skutočnosťami stoja musia byť veľmi smutné a nepríjemné. Lenže nikomu neostáva nič iné ako bojovať. Boj je potrebné zvádzať za každých okolností. Aj ja tieto články píšem len preto, aby som rozpútal boj pre posun vpred, aby som sa pokúsil otvoriť čo najviac párov očí.

http://www.tienovavlada.sk/dobre-spravy-pre-slovensko/

 


Martin Fodor
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-04-25  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, navštevujte kurzy pozitívneho myslenia, sri chomny, či ako sa vola,ten ulepený, vás zasvätí ako sa po autohavárii a následnom precitnutí bez jednej nohy, radovat z toho ,že ste neprišli o obe:-DDDDDDDD

Karol . wiqukeha84   |   ip:195.91.56   |   2012-04-25  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja osobne by som sa radsej tlacil smerom k polnohospodarstvu a obnoveniu sebestacnosti Slovenska, mi niesme schopny konkurovat ani EU ani USA a urcite Cine, mi by sme sa mali orientovat na prezitie a nie na plnenie predsavzati EU a tlacit tazko zarobene peniaze danovnikov do Grecka, Spanielska a pod, mi nepotrebujeme politikov, mi potrebujeme technikov, vedcov, lekarov ...


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2012-04-25  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autora môžem ubezpečiť že by sme chceli, ale nevieme ako, a ak aj vieme, nemáme moc (penííízky).


Milan . nofocape63   |   ip:188.121.1   |   2012-04-25  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked som si precital tvoju poslednu vetu "brilantneho" clanku

"Aj ja tieto články píšem len preto, aby som rozpútal boj pre posun vpred, aby som sa pokúsil otvoriť čo najviac párov očí".

tak ma presla akakolvek chut reagovat a upevnil som sa v mojom presvedceni ze si akurat pristal z Marsu .

Prajem ti prijemny pobyt na Zemi a specialne v regione strednej Europy.Rusty . xypiqive80   |   ip:195.91.55   |   2012-04-25  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My vyrabame veci ktorymi konkurujeme cine aj qmerike a fotrova firma zas robi ine veci ktore vyvazqju do celeho sveta a konkuruju usa nemecku a japonsku. Schopnych je tu viac len penazi je malo. A ked banky radsej nakupia dlhopisy ako by zainvestovali do podnikania tak to tak aj vyzera potom...


DivaPeryna . xoqodaki73   |   ip:178.143.1   |   2012-04-25  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie že sa chcem opakovať, ale všetky dnešné problémy, rady na ich rýchle riešenie, pripravené projekty má dokonale spracované hzds, teda Mečiarovo hnutie...nezvolili ste si ho, nemáte nárok na riešenia...čudujem sa mu, že voľby - nevoľby, naďalej na webstránke hnutia dáva šancu na použitie hotových projektov, vypracovaných odborným tímom...takže reči o tom, že chceme sebestačnosť a nevieme ako na to...vieme, teda hzds vie...voliči dali prednosť hlúpym predsudkom a mediálnej propagande...už len si ju užiť...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-25  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konkurovat EU ? A ako ked pozivame eura ?

Ja osobne by som spravil na slovensku jednu velku nuda plaz.. S holo picou sme zacinali ked sme sa do euroriti pchali a este viac hola nam ostala.. Tak preco ju neukazovat. Alebo spravme tu radsej jednu poriadnu rocnu zurku, ved uz 20 rokov drete ako kone a co Vam to donieslo.. Dosli by aj zahranicni investori.. Vyhlasujem akciu - najväcsia europska zabava na Slovensku.. :-))


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-25  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Eurokarneval - rio de janeiro zbledne zavistou.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-04-25  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Diva Peryna.
No ale nesmieme zabúdat na jedno pravdivé, "sľuby sa sLubujú a blázni sa radujú"-
Mečiar mal šancu a neurobil ani hovno, za jeho vlády rozmach mafie, kauzy atd atd!!

A vôbec, Mečiar bol len vhodný kandidát na vodcu postkomunistickej krajiny pripravenej na rozkradnutie.

Všetky krajiny v ktorých prebehla podobná revolúcia ako u nás, boli rozkradnuté a sprivatizované ako cez kopirák.

Takže Mečiar bol len panáčik.

Iní ludia to tu ovládajú a iní maju vplyv na to kto bude pri koryte,,to je celé.

Mečiar doslúžil a odišiel do starého železa,,maju nové kone a nových rozkradačov a sluhov!!

Neurobil by shola nič,, a tie perfektné plány a riešenia sú a boli vytvorené len za účelom dostania sa do parlamentu, akeby sa mu to podarilo, tak by bolo všetko tak isto ako predtým.
Jedine naivný človek može ešte dnes verit nejakým drístom na papieri , či planým predvolebným rozpávkam!!!

Realita ukázala, že nebude zo psa slanina ani z vlka baranina!!
Viac možností nedostal, a to je dobre.

PS.Nech si aj iní nakradnú,,nie len on:-DDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-25  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins servus, zbytocne reagovat na provokacie.. Za meciara som skoro umrel od hladu.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-04-25  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko.

Som rád, že sa zhodneme v tejto veci, no kedže sa ešte nepoznáme tak ako starý skalný na doležitom.sk ti musím dopredu povedať ,že my dvaja sa nezhodneme už v ničom inom.:-))

Je to smutné ,no za chvílu si budeme vo vlasoch.:-DDDD

Uvidiš..

Ja som totiž naboženský fanatik , vydretá kostolná ovca čo čita tie staré židovské bájky a verí, že Kristus vstal z mŕtvych.
No a máš to..
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins..

Vies ze mi to vobec nevadi.. Ja som pokrsteny krestan katolik. Mama verila v boha rozpravala mi o Jezisovi a bohu ako tvoril svet a aj o certovi.. Vzdy som to vnimal ako rozpravky. Dodnes mam rad rozpravky a verim na dobre konce.. V rozpravkach ine nie su.
No a ze Ty si veriaca nabozenska vydreta kostolna ovca.. Vobec mi to nevadi. Naozaj..

Mna len obcas bavi argumentacne sa zabavat.. Lenze tieto temy sme si uz presli a nezvyknem dookola robit stale to iste.. Maj sa pekne a nech ta to v co ja neverim opatruje..


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (00:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kopec zahrad a pozemkou, kde boli ovocne sady su zarastene travou, na slovensku je voda, slnko, urodna zem, este stale dychatelny vzduch, vsetko co clovek potrebuje k zivotu, kilo jablk je rovnako drahe ako kilo bananov, kde je problem? bezny clovek aj vie, ale on nema moznost s tym nieco urobit, pretoze on nema prostriedky, a kto ich ma? no predca ten komu sucasny stav vyhovuje, kto to je neviem, slovensky podctivy podnikatel, ani farmar to nebude.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajnik
Ake prostriedky su potrebne na pestovanie jablk.. Nejake pesticidy ?
Ja tomu dodnes nerozumiem preco si vsetci myslia ze ked chces zarabat peniaze, potrebujes peniaze.

A vzdy ked som bol v Revucej (hladova dolina) na navsteve divil som sa preco sa im valaju pod jablonami hnijuce jablka.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (01:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn pozri na toho
http://dolezite.sk/Muz_ktery_sazel_stromy_po_30_letech_prace_500_hektaru_l_60.html

Co myslis kolko mal prostriedkov.


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, aby si mohol zacat nejake jablka pestovat potrebujes pozemok a ten pokial ti ho niekto neda ako darcek, tak si ho musis kupit, na pestovany ovocia sa bohatne tazko, ak sa to vobec da-lebo kazdy rok je iny, pesticidy, zalezi podla toho ake stromy mas, poznam cloveka co ked nepostrieka tak nema ziadnu urodu, vsetko zalezi od odrody, ludia pestuju vetcinou vseliake zahranicne odrody a tie ked nepostriekaju tak na nich nemaju nic, dalsou vecou je vztah k pode a praci na nej, ludia su lenivy, zmagoreny reklamou kde je im povedane ze si vsetko mozu kupit, im sa ,,pestovat neoplaty,, ale jablko si v hyper-super-skloplechenej-bude nekupi, je pre neho prilis drahe... ovocie sa ludom neoplaty pestovat, ale nejedia ho, pretoze je drahe, to iste platy aj o domacich zvieratch, ved maso je drahe, aj mlieko, aj maslo(to s maslovou prichutou je lacne)ludia kedysi chovali od kozy, cez zajace, sliepky, husi, kacice atd. ludia maju zlato pod nohamy, kracaju po nom, a pritom ho hladaju tam kde ho nikdy nenajdu, kedysi ludia vychovali a poslali do skoly 7 deti a nebol internet, ani hyper-super-skloplechova-buda co nieco ponukala v akcii.. globalnu krizu nepoznali, lebo stale mali co robit a jest.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn

Ludia vtedy zili biedne. Aj dnes ziju biedne. Tak asi ziju stale rovnako.

Moznosti je vela, ale vsetko zalezi od toho ako clovek pouziva rozum.. Na vine je ten socializmus, ludia prestali pouzivat hlavu a spoliehali sa na system.. Dodnes to ma nasledky..

Pozri na nu a neplac tu..
http://www.mikromarkt.eu/pdfs/sk_dobre%20produkty%202.pdf


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (02:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, neviem kolko mas rokov, ale ked zistis aka je porodnost po pade socializmu, budes mu vdacny ze si na tomto svete, vies dnes dve auta, dom, chalupa, dovolenka pri mori(okrem aut a dovolenky pri mory mali ludia to iste aj za komancou + istoty o ktorych mozu dnes snivat), a jedno-dve deti! vies z matematickeho hladiska ak si mal byt treti v poradi a mal by si sa narodit v kapitalizme, tak by si sa z neznamych pricin nenarodil, mozno ty niesi treti v poradi, ale ja som, preto som vdacny socializmu za to ze som na tomto svete(statistika a cisla su konstantne), ja som sa narodil totizto v socializme, v kapitalizme by som sa nenarodil...xixixi kapitalizmus je o kretenoch, ktory sa v nom maju najlepsie, ale iba do chvyle kym skrachuje... slovensko bolo vybudovane za socializmu, po nom bolo rozkradnute bodka. takze podla teba ludia ktory vychovali 7 deti kedysi, boli na tom horsie ako ludia co si dnes nemozu dovolit dieta, alebo ich maju 1-2 a starosti tolko ako keby ich mali 10? co podla teba znamena bohaty zivot, nie bohactvo, ale plnohodnotny bohaty zivot? nove auto? mozno lcd televizor? ci laptop? alebo iny spotrebny produkt z ktoreho sa budes zopar rokov tesit?


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:173.32.54   |   2012-04-26  (03:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Klopi neviem z jakeho dovodu do mna vrtas, zato ze nerozumies zakladnu myslienku kapitalizmu ja nemozem. Kapitalizmus stale preziva i ked ho elita deformuje cez povinnu solidarnost a na ludi uvaluje vecsie a vecsie jarmo dani to znamena otroctva. Klopi ja ti poviem co je sloboda, sloboda je ked stat sluzi obcanovi a nie obcan statu. Ked Statu neodvadzas sesdesiat percent vyrobenych penazi za vidinu nejakych istot, ktorych sa ty nedozijes a z tvojej krvopotnej prace sa prizivuje armada parazitov. Ja nechcem nic od statu, ziadne istoty, ale chcem byt slobodny aby ma neozobracoval o moje tesko zarobene peniaze a nebranil my v rozlete. Ja nechcem nejake zdravotne poistenie, kde ochoriem nechaju ma zdochnut, ja nechcem dochodkove zabezpecenie z ktoreho budem prezivat, nech si to stat strci za klobuk ale nech ma necha slobodne zit a nezdiera jak otroka.
To patri pre Slovensko i Kanadu a cely svet ja nechcem fatamorganu v podobe nejakych istot, ja chcem slobodu a sam sa zariadim aby som zil slusnym zivotom a nie zivotom otroka. klopi pre teba tieto slova su nepochopitelne, lebo ty si otrok a nim zostanes tato vec je ten rozdiel co nas dvoch rozdeluje.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Nenasilna_strategia_odporu_kapitalizmu_180.html#ixzz1tCQdywJ6otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:173.32.54   |   2012-04-26  (03:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tym hornym odstavcom som odpovedal na provokacie otroka klopiho. Pre vsetkych mam dobru spravu otvorte oci a nasledujte moje slova. Ficovi povedzte, ze nechcete jeho istoty nech si ich strci za klobuk. Ze nechcete ziadne podpory v prvom rade pre seba a uz vobec nie pre parazitov, ze jedine co chcete je sloboda, aby ste si sami o sebe rozhodovali a o svojom osude. Uvidite jak sa vytratia moslimi, jak zrednu paraziti a pre podnikanie nic nie je lepsie, podnikatelia z celeho sveta sa budu hrnut na Slovensko. Sloboda je byt nezavistly na spolocnosti a odmietnut robit vola statu. Jedinym riesenim je priama demokracia. Jednou ranou zbavite politikov moci, odstavite elitu od kormidla a zbavite sa parazitov. Ja som starsi clovek, ale akurat vcera som dcere povedal ze si idem vybavit zbrojny pas, lebo sa blizi hodina ked si budem musiet zastat so zbranou v ruke svoju slobodu a povstat proti komunistickofasistickej elite a nastolit skutocnu demokraciu a zacat budovat kristalovo cisty kapitalizmus.


Martin . nujogibe55   |   ip:95.102.20   |   2012-04-26  (09:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes ďalšia dobrá správa: znovuzavedenie dane zo smrti!
"Naivita" Slovákov je asi naozaj nekonečná. Všade to bolo vyvesené "že si zaslúžime ISTOTY", no a už ich aj budeme mať! A k tomu ešte ako rýchlo!
Vlastníš auto, byt, televízor, práčku? To je luxus, si jednoducho milionár (v korunách a ak nie tak v halieroch)a treba to všetko zdaniť. Tvoj príjem je väčší ako 400€/mesiac? Si jednoducho bohatý. Budeš mimoriadne zdanený! Chceš pracovať viac aby si viac zarobil a tvoje deti sa mali lepšie? Budeš platiť väčšie dane! Neoplatí sa? Nezáujem!
Zomrel Ti manžel, manželka? Úprimnú sústrasť, ale navaľ prachy! Nos medzi očami? Zdaniť! Dýchaš slovenský vzduch? Zdaniť!
...
Sú daňové raje a odteraz pribudne aj raj daňovníkov.
Legalizácia daňového teroru je nezvratne v pohybe.
Najneuveriteľnejšie na tom však je, že toto si VEDOME zvolilo 44,41% ovčanov!
Ak si ešte niekto myslí, že táto pripravovaná zlodejina prinesie hospodársky rast, alebo zníži deficit tak ho treba úprimne poľutovať.
Opäť nadchádza čas odlivu mladých a šikovných ľudí do zahraničia. Neminú nás de-lokalizácie podnikov. Zbohom investorom a pokoj Slovenským firmám!
A k tým istotám (=dane a smrť) bude odteraz nutné pridať aj biedu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn

Prepac, ale naozaj si myslis ze si zjedol mudrost sveta ?
Viem aka je porodnost. A viem aj ako vyzera sucasna pyramida porodnosti.. Je obratena dole hlavou. Ale myslis sa, ta porodnost zacala klesat uz za socalizmu, najviac deti sa rodilo po vojne a povojnovy bejby boom uz proste nie je.
A nemyslim si ze slovensko bolo vybudovane len za socalizmu.. Vies ja som robil v podniku ktory bol vybudovany za kapitalizmu ale ten co ho vybudoval, tak ten musel utiect pred socalistami a vsetko tu nechat tak.. Babka si toho kapitalistu chvalila, aj domy im postavil aj sa staral o ludi.. A ten podnik tak v nom sa uz len robilo 40 rokov dalej to co sa tam robilo predtym, bez inovacii, bez zlepsovania, skratka len sa robilo.. A to len vdaka tomu lebo tu bol plot, inac by ten podnik davno spadol na hubu co sa aj po otvoreni hranic velmi rychlo stalo uplne prirodzene, volnym padom. A vobec si nemyslim ze ludia si dnes nemozu dovolit deti ako to tu mylne opisujes.. Mozu si dovolit ako vtedy, co by nie.. Lenze nechcu. Vtedy si totiz ludia deti dovolili aj ked v biede zili.
Pozri si nejaky dokumentarny film, ako stari ludia spominaju ked mali deti a ako velmi biedne zili ale deti mali..
A nehnevaj sa, ale vobec nesuhlasim s tym aby si niekto zakladal svoj zivot na tom kolko deti spolocnost vyprodukuje a ze potom sa bude mat lepsie lebo oni budu makat za neho.. Pretoze prirodzene to vytvara nekonecne rastucu pyramidu ludi, a ze prave teraz sa ta pyramida zmensuje to je len a len prirodzene.


Pocitoval som to za socalizmu, len som nastupil do roboty tak mi starsi davali najavo ze oni maju zasluhy a ja by som mal kopec veci spravit za nich a aj dielnu pozametat.. Smutne ale na tom je ze som bol od nich sikovnejsi, viac som vedel ako oni, vedel som skor opravit stroj ako ti starsi degenerovani lenivym socalizmom ktory im daval tie dusevne istoty.. Vobec sa ti ludia nevyvijali - zaujimalo ich v robote ako dopadol fotbal - o nom vedeli aj tri hodiny klabosit namiesto roboty a ako dopravit flasu palenky zec vratnicu.. Ten najstarsi v dielni (tiez robotnik)- tak ten uz nerobil cely den vobec len popijal kavu a cakal kazdy den na fajront - vraj on uz ma odrobene a zasluhy a ze teraz mi mladi musime si to odrobit... Lebo taky je vraj svet a tak to chodi..

Tak co Ty tu teraz nadavas na kapitalistov ked sami socalisticki slovaci vsetci sa tu hrali na zasluhy a ini mali za nich robit... Ked ich kapitalom boli zasluhy, tak tiez boli napokon kapitalistami.. Na co sa tu teda hrame, ved povedzme si rovno pravdu taka aka je..


No a tak nam spadlo to kolo kolo mlynske samo. A vobec ma nezujima Tvoj plač.
Mam aj deti - este chodia do skoly aj som sa postaral o to aby mali kde byvat a nemuseli driet na druhych ked si budu chciet zalozit vlastne rodiny tym ze chcu nieco a stat ich bude vyciciavat, zase ich bude stat vyciciavat z dani ked budu investovat do svojho domu a stavat ho, a zase ich bude vyciciavat z dani ked budu....
A to len preto lebo vsetci by ste len dojili stat, dojili cudzie deti a chceli zit z porodnosti pripadne dochodkov ktore akoze kvazi Vam ma zase zaplatit a odrobit ten mlady clovek..
Som rad ze ten socalizmus je prec. A myslim si ze Ty sam o seba sa postaraj ked si mal deti a dobre ich vychoval, tak Ti pomozu a ked nie tak tu neplac o porodnosti..
Ja s Tebou nic nemam, chcem zit slobodne nie byt zviazany zo systemom cez deti a ludske pyramidy a predstavy ako to ma byt aby som ja prezil... Aby sme mali spolu system.. Rozmyslat o cudzich detoch - porodnosti. Ziadne istoty totiz za komancov neboli - bola to len iluzia istoty.
Nic take ako istota v zivote akehokolvek ziveho tvora prakticky neexistuje.

Otvoreneoci - suhlasim s Tebou.kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, ved mas kapitalizmus, dnes uz takmer vsade na svete, aky problem? hovorit ze to co dnes zijeme nieje kapitalizmus je zvratene, je to kapitalizmus a toto vsetko je sucastou jeho vyvoja, nakoniec budu iba bohaty a ich otroci, nic medzi tym, juuuj uz len potom budes spokojny, pravdaze dane bude platit iba otrok, lebo bohaty budu pisat zakony pre toho otroka, oni budu rozhodovat a ne ze nee...xixixi


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn no ved dobre ja sa nestazujem xixixixi.. Ja nenadavam na tento svet xixixi.. Ja neplacem na porodnostou xixixixi... Som spokojny xixixi.
A dane ze bude platit otrok ???
Xixixixixixi - najviac dani sa predsa plati tam kde su socalisti a socalne systemy a dotacie a presuny penazi odtial tam a odhential zase inam lebo sa prerozdeluje xixixi..
A vsetci platia ako najati xixixi a maju istoty xixixi.. Aby boli istoty vsetci musia platit xixixi a vsteci stale viac lebo treba stale väcsie a väcsie istoty xixixi..

A uz teraz platia slovaci viac ako 50% XIXIXIXI.. A vraj kapitalizmus XIXIXI...
A dochodcovia v kapitalizme poberaju penaze od statu XIXIXI.. To je co za kapitalizmus XIXIXI..

Vo feudalizme sa platil panovi desiatok to bolo vsetko XIXIXIXI..
Daj pokoj s tym pojmom ze kapitalizmus.. To je degenerant toho co co tu bolo a toho co bude a toho co tu akoze ma byt.. A grekom sa skladaju vsetci.. A vraj kapitalizmus..
Ach jaj kombajn, nechajme to radsej tak..
V kapitalizme sa skladat niekomu tak co si sa celkom onéééé XIXIXIXI...
Ved to je socalizmus jak vysity.

Ano je to kapitalizmus - ale az prilis socalisticky.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  XIXIXI
A vypaseny cigan co v zivote nic nerobil nakupuje plne kosiky jedla zo svojho socalneho balicka istot...
Vraj kapitalizmus XIXIXIXI.. No uz dost, uz sa nesmejem stacilo XIXIXI..

Ale este dam
Kapitalizmus bežne označuje ekonomický systém založený na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov a súťaži súkromných podnikov na trhu, a (sekundárne) tiež veľkej individuálnej podnikavosti, snahe o dosiahnutie zisku a systematickom reinvestovaní zisku....

Tu sa sutazi ??? XIXIXIXIXIXIXI... A kto s kym kedy ako sutazil ked kazdy kazdeho len obabral ako sa dalo xixixixi.. Spinavi ludia spinava sutaz xixixi.

A s takymi ludmi mozme robit akykolvek system...


tibir . tigasebe46   |   ip:91.148.31   |   2012-04-26  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na Slovensku sa asi každý 3 podnikateľ vyhráža štátu, že prepustí ľudí ak mu nedajú peniaze..
...potom si kúpi 5 nových áut, zdvihne ceny a funguje chvíľu dalej....však o rok sa ozve znova...

...ludia sú len rukojemníci v rukách podnikateľov...

...ak bude postavená širokorozchodná železnica do Viedne, tak máme každé ráno čerstvý chlebík až z Číny...
...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibir a to naozaj ? A ktoryze to podnikatel take robi, ja poznam podnikatelov a vsetci vravia ze stat sa im one - obcas vyhraza a obcas ich pokutuje...

Ty poznas asi nejake velke svine podnikatelske.


tibir . tigasebe46   |   ip:91.148.31   |   2012-04-26  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...občas...XIXIX..
...neboj, to len klamú...inak by už stáli v zástupe pri Súdnom dvore Európskej únie...
...štát našich podnikateľov podporuje ako za socializmu...len ohlásia prepúštanie a vláda už vyprázdnuje štátnu kasu...aby im pomohla...to podnikatelia ožobračujú štát...


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, tak ty zijes v slobode a demokracii a si nespokojny, ked tu bol socializmus bol si nespokojny, potom tu bol udajne kapitalizmus bol si nespokojny, dnes je tu podla teba opet socializmus si nespokojny... a este mi uved nejaky priklad krajny, na tejto planete, kde je taky kapitalizmus o ktorom si pisal..xixixi a kam odchadzaju tie peniaze z tej eeeuuu zeby tym nenazratym velkokapitalistickycm bankam? v kapitalizme diktuju banky a korporacie, zabudni na politikou, a bezny clovek s tym uz vobec nic nema, ci pracuje, alebo nie, ci je na dochodku, alebo sa prave narodil, vseci iba tak budeme ako sa hore rozhodne.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn..

Vies co ja som spokojny aj som Ti to napisal ze som spokojny..
Nevkladaj mi do ust co som nepovedal, ja som velmi spokojny clovek.

A vobec ma nezaujima ako sa hore rozhodne.. Vies ja Vam na tie Vase systemy dnes pekne zvysoka kaslem, najviac mi vyhovuje ten bordel da sa v nom totiz pekne zit ak nemas v hlave prazdno.
A vobec nerozoberajme to, ja sa mam fajn aj som sa mal vzdy fajn...

Len jedna vec mi vadila za socalizmu - ze som musel robit to co iny povedali..
Vraj povinne.. Uplne je mi ukradnute ako budeme volat tento bordel..
Kludne to volajme ze kapitalizmus.. Ako chces.

A nehadajme sa.. Naco.. My dvaja sa budeme hadat o hlupostiach ?
Vies ja neverim ze existuje nejaky system ktory by mohli ludia vytvorit a byt v nom spokojni..
To musi kazdy sam za seba si vytvorit to co by chcel a mat to tak ako by to chcel..
Tak ako doma, niekto chce cervene zavesy, niekto modre a niekto zaluzie si kupi...
Niekto aj bez zaclony ma okna... A ja mam rad ked mozem robit co sa mi zachce a kedy sa mi zachce.. Ano tento bordel je pre mna velmi dobry..

A nepis mi ze ja som nespokojny.. Som maximalne spokojny.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:78.98.45.   |   2012-04-26  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zahraničné firmy nedostali mastenec, chcú od Slovenska 1,6 miliardy USD (Slovač treba si utiahnuť opašteky!!! xixixi)

http://ekonomika.sme.sk/c/6354469/americania-ziadaju-od-statu-16-miliardy-dolarov-za-zmarenu-investi
ciu.html

http://spravy.pravda.sk/zahranicne-firmy-nedostali-mastenec-chcu-od-slovenska-1-6-miliardy-usd-124-/
sk_ekonomika.asp?c=A120426_182658_sk_ekonomika_p01#ixzz1tBO2PmhAPiko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-26  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn ale tak ma napadlo, Ty si pisal na aktualne.sk ze vsetko si v polsku kupis..
Myslim ze si to bol Ty.. Snad sa nemylim.. Klobasky si spominal, mäsko kurcatka...

No a uz nam aj ti slovenski hydinari vraj padaju na hubu. A tu hore si pisal ze tu sa velmi neda podnikat...

No neda neda ked si nekupis slovenske kurence ale poliakom nosis penaze...
Dufam ze sa nemylim, ale myslim ze Ty si to vtedy bol tym polskym spokojnym zakaznikom.
A preto si myslim ze skoda ak slovak v jeden rok kupuje u cudzieho a o rok sa cuduje ze preco sa to tu serie...


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, musim suhlasit s tym co si napisal, ja si myslim ze vsetko s cim clovek nedokaze nic urobit, alebo to zmenit je hlupost, zbytocne plytvanie energiou, toto co sa deje nezastavi nikto a nic, preto by ludia mali zacat premyslat nad tym co sa urobit a zmenit da.


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-26  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko.. to s tym aktualne.sk, sa mylis, pretoze ja co sa masa, zeleniny, ovocia, sliepok, vojec tyka, som uz zopar rokov sebestacny, a co sa tyka polskych produktou, niesu iba na slovensku, ale naozaj vsade, myslim ze polsko uz slovensko preskocilo o zopar rokov, a nepotrebovali zo seba urobit ani svajciarsko, detroit, ci singapur europy, oni zo seba urobili polsko, maju take heslo ze ,,co je dobre je polske,, xixixi


eros . ribequgu   |   ip:86.40.156   |   2012-04-27  (00:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci -

mas uplnu pravdu. Takto to citim aj ja. Len skoda, ze malo ludi si to uvedomuje co to ta SLOBODA vlastne je. Ti prasivi bankari a politici a iluminati a sektari a neviem kto robia asi dobru robotu ked dokazali takto zdegenerovat narody. Ale ja stale dufam ze nieco v ludoch drieme a caka sa len ked to vybuchne a budeme mat raj za zemi.eros . ribequgu   |   ip:86.40.156   |   2012-04-27  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martin - pises, "copyujem":
"Ak si ešte niekto myslí, že táto pripravovaná zlodejina prinesie hospodársky rast, alebo zníži deficit tak ho treba úprimne poľutovať."
Podla mna takychto ludi NESMIEME lutovat. Oni nie su chori. Oni su yeb..NUty!!! A ja osobne si myslim, ze yeb..tost nepatri do zoznamu chorob, ale do zoznamu skodnej, ktoru treba ak nie odstranit, tak aspon eliminovat.
Ludia uz musia pochopit, ze volbami to nepojde....
ale inac s tebou suhlasim...to len aby si si nemyslel, ze na teba narazam. Islo mi len o vyradenie yeb...tosti zo zoznamu chorob.eros . ribequgu   |   ip:86.40.156   |   2012-04-27  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martin - pise, "copyujem":
"Ak si ešte niekto myslí, že táto pripravovaná zlodejina prinesie hospodársky rast, alebo zníži deficit tak ho treba úprimne poľutovať."
Podla mna takychto ludi NESMIEME lutovat. Oni nie su chori. Oni su yeb..NUty!!! A ja osobne si myslim, ze yeb..tost nepatri do zoznamu chorob, ale do zoznamu skodnej, ktoru treba ak nie odstranit, tak aspon eliminovat. Ludia uz musia pochopit, ze volbami to nepojde....
ale inac s tebou suhlasim...to len aby sisi nemyslel, ze na teba narazam. Islo mi len o vyradenie yeb...tosti zo zoznamu chorob.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-27  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn

No len pozri si toto video aky karasny to vraj kapitalizmus... :-))

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=xA9CqndRHs8


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-27  (01:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko to viedo z neznamich pricin nejde.. posli inu linku.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.20   |   2012-04-27  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Video ide len si ten riadok skopiruj a daj do prehliadaca, ak na to kliknes tak nejde..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;;v=xA9CqndRHs8


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.240   |   2012-04-27  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, dakujem za video, jedine sulik mu dokazal povedat pravdu, slovensko je male a musi tak tancovat ako iny hraju, tak tomu bolo odjakziva, aj ja ti posielam pesnicku. http://www.youtube.com/watch?v=ZmylE31zfGw


rpdrake . fisynega18   |   ip:188.167.1   |   2012-04-28  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor clanku ma pravdu v tom, ze treba ludom otvarat oci. treba im vysvetlovat ako funguje centralne bankovnictvo, derivaty a vsetky ostatne nastroje, ktore pouzivaju na realizaciu svojej agendy. povedat si, ze to je naivne je kapitulacia. radsej mam zaslepenych ludi, ktorym treba len otvorit oci, ako mudrlanta na foru, ktory nic pre zlepsenie situacie neurobi.
taktiez mam pocit, ze tu pouzivate terminy bez plneho vedomia ich vyznamu.
Kapitalizmus je jedine realna forma ekonomickeho usporiadania pokial verite v sukromny majetok. Ak nie... drzte sa od toho mojho, co najdalej.
To co je s terajsim "kapitalizmom" zle je to, ze je nakazeny socializmom. VOLNY NEREGULOVANY OBCHOD je to co v nom chyba. znehodnotene papierove peniaze to len korunuju. akakolvek forma socialneho statu je nefunkcna, nemoralna a nanajvys hlupa. samotny fakt, ze ludia uveria tomu(dokonca si to vypytaju), ze stat sa za ich vlastne peniaze postara o nich lepsie ako oni sami je pre mna tazko pochopitelny. Keby sme mali funkcny volny obchod aj na poli poisteni, kazdy by si mohol vybrat produkt, ktory by mu vyhovoval. kazdy sme zodpovedny sam za seba. cim vacsi a socialnejsi/bezpecnejsi stat, tym vacsia korupcia a bieda a strata osobnych slobod.
Otvorene oci, vidno, ze mas libertarianske citenie, ale s tou demokraciou si ma zaskocil. demokracia je po tyranii to najhorsie, co moze byt. odporucam nastudovat rozdiel medzi demokraciou a republikou a ulohu ustavy v republike. Zbrojny pas je 2. krok libertariana, tak sup sup, kym sa este da. taktiez nerozumiem, co s tym maju muslimovia. preco by mali odchadzat? to oni brania slovensku v prosperite? nic s tym nemaju ale ani zidia, ani krestania. ked chces slobodu, musis ju chciet pre vsetkych, lebo ju nebudes mat ani Ty.

tento web som nasiel len teraz, ked som hladal pravdivy zdroj informacii o svete po slovensky pre moju mamu. autor ma moj respekt aj ked tu vela tem chyba.

napriek rozdielnostiam v niektorych otazkach, sa pravdepodobne zhodneme na tom, ze svet sa neubera dobrym smerom.

na osobnej urovni by som navrhoval dalej trpezlivo pracovat na ludoch okolo seba. grassroot.

na narodnej urovni by sa nam zisiel nieco ako web "skoreho varovania", ktory by pozorne sledoval parlament, informoval a varoval aktivistov o pripravovanych zakonoch a hlasovaniach. ocakavam, ze v dohladnej dobe, dostanu prikaz poschvalovat par sialenych zakonov a ako nam uz raz ukazali, ze ked musia tak musia aj ked sa sami vzdaju vladnutia(inak za tento stunt by som radicovu s miklosom postavil pred sud za velezradu. naplnili jej skutkovu podstatu. konali na zahranicnu poziadavku v nesprospech slovenska) aby sme sa nezobudili a nezistili, ze NDAA a CISPA su uz schvalene.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-04-28  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepšou správou pre slobodných ľudí je tá, že už sa im to končí. Oni to vedia, aj my to vieme, teraz ide už len to, či to ozaj zdoláme...


DivaPeryna . xoqodaki73   |   ip:178.143.1   |   2012-04-28  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slava...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Krízový plán biologického ohrozenia – pandémie

1. Východiska a) prežitie kritickej situácie (biologické ohrozenie) na odľahlom mieste pri predpokladaných výpadkoch systému rôzneho rozsahu až po jeho úplný kolaps


Môžme sa mať lepšie?

Euro zanikne ak.....

Slovensko na Ptolemaiovej mape I.

Prečo George Soros predáva zlato a nakupuje ornú pôdu?

Ilona Švihlíková - Grécka lož

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2732 s