17. August 2019
    
Dokážu korporatívne médiá oklamať dostatočný počet ľudí, aby USA, NATO a ich satelity mohli začať bombardovať Sýriu? - Dolezite.sk

Dokážu korporatívne médiá oklamať dostatočný počet ľudí, aby USA, NATO a ich satelity mohli začať bombardovať Sýriu?


  2012-01-02  (16:22)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Dokážu korporatívne médiá oklamať dostatočný počet ľudí, aby USA, NATO a ich satelity mohli začať bombardovať Sýriu?

V dňoch 11.-18. 12. 2011 som, ako člen slovenskej delegácie na pozvanie zväzu študentov Sýrie, navštívil Sýriu. Traja členovia delegácie vedeli aj po arabsky. Bolo veľmi poučné vidieť na vlastné oči realitu a večer si pozrieť v TV alebo na internete, aké mediálne klamstvá dokázali vyprodukovať Euronews, BBC, CNN, ale aj slovenské televízie.

 

Názory občanov Sýrie:

 

Už cestou z letiska a potom každý deň som si všimol, že fotografie prezidenta Sýrie, Dr. Bashara al-Assada, boli nalepené na mnohých stĺpoch, domoch alebo kmeňov stromov. Fotografie neboli počmárané a ani dotrhané. Neskoršie z rozhovorov som zistil, že prezident Sýrie je veľmi populárny a vážený u veľkej väčšiny občanov Sýrie. Všetci občania boli hrdí patrioti na Sýriu, na jej vládu, politiku, úspechy a 7000 ročnú históriu.

 

Naproti tomu, večer Euronews, BBC, CNN alebo slovenské televízie tvrdili opak, nebudem to opakovať.  

 

Bohužiaľ, názory mnohých Slovákov na Slovensko, vládnu politiku alebo naše úspechy sa nedajú porovnať s hrdosťou Sýrčanov na Sýriu.)

 

Prezident Sýrie, Dr. Bashar al-Assad, je inteligentný a vzdelaný muž. Svet sa o ňom nesmie dozvedieť pravdu. Preto napríklad jeho intervium v západných televíziách je silno cenzurovaný. Napríklad, 30-40 minútový rozhovor je skrátený na 6-8 minút, aby z neho médiá mohli vyrobiť morálneho hlupáka.

Napríklad: http://www.sana.sy/eng/22/2011/12/15/388574.htm

Demonštrácie v Sýrii:

 

Počas pobytu v Sýrii som si všimol aj demonštrácie priamo na uliciach alebo večer v sýrskej TV. Všetci ľudia spontánne vyjadrovali podporu prezidentovi Sýrie, reformám, nezávislosti a odhodlanie nedať si zničiť štát a zabrániť kolonizácii Sýrie.      

http://www.sana.sy/eng/337/2011/12/22/389701.htm

 

Naproti tomu, večer Euronews, BBC, CNN alebo slovenské televízie tvrdili o demonštráciách niečo iné, nebudem to opakovať.

 

Je možné, že na malej časti územia, ktoré ovládajú zväčša z vonku vyzbrojení a platení teroristi, sú demonštrácie proti prezidentovi a režimu Sýrie. Neviem to potvrdiť ani vyvrátiť.

 

Totalita v Sýrii:

 

12. alebo 13. 12.2011 sme náhodou navštívili volebnú miestnosť v Damasku, kde sa konali prvé slobodné komunálne voľby, zastúpené niekoľkými stranami. Voľby sledovali štátne aj súkromné televízie Sýrie, kde sme dali aj intervium. Večer som na západných TV kanáloch nezachytil správu, že v Sýrii práve prebehli slobodné komunálne voľby. Možno som málo hľadal.

 

Nepokoje a streľba v Sýrii:

 

Počas pobytu v Sýrii, sme navštívili mestá: „Damascus, Maloula, Saydnaya, Latakia a Tartous. Pretože večere väčšinou boli až okolo 22. hodine, bežne sme sa v meste prechádzali aj okolo polnoci. Počas celého pobytu som nezaznamenal ani jeden prejav nepokojov. Ľudia sa chovali normálne, mierumilovne a tolerantne jeden k druhému. Nepočul som nikdy streľbu. Po meste nechodili vojenské hliadky. Vládne úrady, univerzity a študentské mestečká boli chránené vojakmi, ktorí stáli pred vchodmi.   

 

Naproti tomu, večer Euronews, BBC, CNN alebo slovenské televízie tvrdili o nepokojoch v Sýrii niečo iné, nebudem to opakovať.

 

Je možné, že na malej časti územia, ktoré ovládajú zväčša z vonku vyzbrojení a platení teroristi, sú nepokoje proti prezidentovi a režimu Sýrie. Neviem to potvrdiť ani vyvrátiť.

 

 

 

 

Boje Sýrskej armády s teroristami:

 

Navštívili sme vojenskú nemocnicu „Tishreen“, kde sme mali možnosť sa porozprávať s ranenými vojakmi. Vojaci (19-21 roční) rozprávali, ako ku zraneniam prišli. Z vonku podporovaní teroristi sa snažia destabilizovať Sýriu a ukázať bezpečnostné sily a armádu Sýrie v negatívnom svetle. Preto sa snažia, zabiť čo najviac vojakov, ktorí strážia štátne objekty alebo sú na dovolenke, aby vyprovokovali odvetu armády. Často teroristi strieľajú aj na demonštrantov aby západné média mali o čom písať a obviniť z vrážd bezpečnostné sily Sýrie.

Väčšina vojakov, s ktorými sme sa rozprávali, brali službu v armáde ako občiansku povinnosť chrániť Sýriu proti vonkajším agresorom a deklarovali aj položiť život za Sýriu.    

 

(Na rozdiel od úloh našich vojakov – platených žoldnérov)

 

Je možné, že na malej časti územia, ktoré ovládajú zväčša z vonku vyzbrojení a platení teroristi, sú boje medzi sýrskou armádou a teroristami. Neviem to potvrdiť ani vyvrátiť.

 

Záverom: Sýria, ako jediná suverénna krajina na blízkom východe je tŕňom v oku USA,  Francúzsku, Izraelu…

 

Verím, že vyspelú 7000 ročnú kultúru Sýrie nezničia ad hoc súčasné štátne teroristické organizácie.

 

Nech žije Sýria!!!

 


RNDr. Karol Ondriaš, DrSc.
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
AMEN . xeteluvi4   |   ip:85.216.18   |   2012-01-02  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto stojí za týmito nepokojmi a vraždami,prevratmi a riadeniami iných štátov na podieli genocídy je TYRUS (rozumej VATIKAN)ako inak, samotný Ratzigerovi=lucifer (mimochodom Stalinov syn.,.,)T o oňom biblia vraví ako sa chcel ujmuť vlády nad arabmi,ale narazí a tvrdo.K zemi pôjdu všetci tí ktorí veria v tejto zločineckej organizácií,biblicky mikulášencov.A je jedno ako si vravia ,či už ,kresťania,evangelici atd.atd.Toto je iba zhluk prázdných hláv a plných podlostí pambičkárstva,atd.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-02  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ludkovia,chcete nieco zaujimave a nadherne vidiet ,chodte von a pozrite sa na mesiac,okolo neho je nadherny kruch,kuknite sa na mesiac a potom od neho chodte jednym smerom az neuvidite kruch okolo neho.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-02  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AMEN....niečo ti uniklo, pápež a Vatikán nieje BOH...nehádž všetkých do jedného vreca, nesúď keď sa správaš rovnako ako stalin.


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2012-01-02  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Ondriaš
podobne to vyzeralo v Líbyi pred inváziou. Teraz je v Líbyi ticho. Že by ľud prevrátil kabáty? Mali vraj vyfasovať obrovské množstvo zbraní z vojenských skladov, aby bránili svoju krajinu. Kde sú teraz tie zbrane a tí vlastenci? Prečo nebránia svoju krajinu, keď sú vyzbrojení? Ako to, že hŕstka žoldnierov teraz okupuje krajinu, kde by mali mať všetci zbraň pod posteľou? To akosi nesúhlasí.RedShield . jisykewy   |   ip:85.135.16   |   2012-01-02  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosím vysvetlite mi niekto, prečo má [západ] záujem o Sýriu... Irak, Lýbia majú ropu, Afganistan má drogy, čo má Sýria ?


Joplins . beguqege48   |   ip:94.145.22   |   2012-01-02  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cerveny štít,

1-zametaju si pred sebou,aby pred utokom na iran mali v tyle cisto,,a nemuseli sa bat utoku zo zalohy..

2- v ramci projektu velky blizky vychod sa rušia všetky režimy ,ktore by mohli ohrozit izrael..!!

3- demokraciu treba "priniest" do celeho sveta,,a potom ju premenit v diktaturu aku svet nezazil!!

4- je3e im v tych kotrbach šišatych.


JanDvok . watyhiki92   |   ip:89.24.25.   |   2012-01-02  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  proč ne, média v USA de facto ovládá 6 firem
http://proinvestory.cz/kdo-ovlada-nazory-lidi


milos . xydohequ44   |   ip:87.244.19   |   2012-01-02  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Ondriáš ďakujem . Mám známych zo Sýrie ,trvale žijú na slovensku . Od nich mám informácie ako ste uviedol vyššie . Klobúk dole ako hovoria o svojej rodnej krajine . Pre doplnenie , pred pár týždňami prekročilo asi 600 ozbrojených rebelov z Lýbie do Sýrie cez Tureckú hranicu . Samozrejme pod palcom tajných služieb vieme odkiaľ . Mnoho arabských prozápadných krajín ako napr. Saudská arábia je bez slobody a nikomu to nekole oči , lebo počúvajú a sú spriahnutý s USA . Sýriu nenapadnú , lebo už teraz tam má rusko umiestnených niekoľko desiatok rakiet na obranu Sýrie . A Čína stojí tiež za nimi . To už nebude také jednoduché ako v Lýbii . Média dokážu urobiť v štúdiu s 10 demonštrujúcich ľudí dav , tak ako sa to dialo v Egypte a Lýbii . Pekný večerhoracek . vononetu25   |   ip:212.26.17   |   2012-01-02  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre ja>w lybii nie je ticho http://robsaleh.wordpress.com/2012/01/02/lybijsky-odpor-2-januara-2012/


AMEN . xeteluvi4   |   ip:85.216.18   |   2012-01-03  (00:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE-Lucifer:
Ak ,ktokoľvek stojí na strane zločincou a vykonáva ích vôľu sám sa stáva zločincom a i podľa toho je súdený a to bez milosti.Nakoľko to čo vykonával ,robil s plním vedomím pre netvora.A prihoší si ,ak sa začne vyhovárať,že on mal dobrú myšlienku.Ten istý pokrok myslenia mali nemci a im podobný aj v dnešnej dobe,vraždiaci vojaci,ale vyhovárajú sa na nutnosť obrany?!?!?!To znamená aj ľudí súhlasiaci s vládou tej doby,majú na tomto vraždený plní podieľ a je jedno že oni sú tam a oni doma.Schválne-o ježíšovi je napísané že sa nenarodil telesne na zemi,ale zostúpil z neba v tele.Koho to potom ľudia oslavovali 24.12.,.,????(samo sebou ešte aj to robili prevráteným spôsobom.)Ved mikulášenecké učenie znie jasne NARODIL SA Z PANNY TELESNE.To ale znamená,že


AMEN . xeteluvi4   |   ip:85.216.18   |   2012-01-03  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale znamená,že musela mať aj telesný počiatok(úd-muž)A toto je potom zlorečenie duch,sv,.,PRAVDA je ,ale taká,že Panna MARIA ho porodila,ale len duchovne,teda ukázala na neho a pomazala,samo sebou aj to je duchovne.O MIKULASENCOCH BOH aj nebesia vravia nenavidím mikulášencoch ako aj ich učenie.Teda ak boh nenávidí mikulášencoch ,potom bi mal každý kto stojí na jeho strane,ale každý kto inklinuje k mikulášencom je teda nenávidený BOHOM.A po právu.?:?:?:?Vravíš nesúdťe????To čo ľudom je zakázané,je súdiť BOHA,nebesia a jeho pravdu ktorú dal ľudom.Ale svojími mikulášeneckími sviatkami tak nečiníte.Neučil snáď boh


VladimirStwora . huryxide53   |   ip:184.171.2   |   2012-01-03  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prave jsem se pomocil a pokalel.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-03  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura
nemas zaco

ja len tolko k tomu to roku isto bude tot velmi zaujimavy,teda uz je vcera som videl nadghernu vec ,mesiac a od neho sa orazajucu slnecnu energiu,ktora zastavila na chvilu oblaky ked vnikala do atmosvery a vytvorila nadherny kruh,okolo neho,uzasne nieco.


dalej vezmi si bibliu ,mnohymi tak nenavidenua ale vzdy len neveriacimi ,farizejmi a zakonikmi,ale je v nej pravda ukryta,aj ked je niekedy tak ukryta ze je napisana uplne inak,

zialbohu sklamem tu ludi co cakaju druhy prichod jeezisa krista,uz bol dnes zijeme na konci ,1000rocneho vladnutia satana.hm zhodou okolnosti je rok 2012,troska faktov,v zjaveni jana sa pise ze bozie kralovstvo o ktorom hovoril jezis bude trvat 1000rokov,uz trvalo,tissic rokov,bozieho kralovstva a 1000rokov satanovho dava 2000rokov,preto tu boli hlasky ze v roku 2000 posledny den bude koniec sveta,nebol,nik nevie ani hodinu ani dna,ale rok ano,mnoho bolo falosnych prorokov aby zmiatli zakonikov a farizejov,

poznas to o tom chlapcovi co si robil srandu z dedincanov, a krical o pomoc ze ho napadok vlk,a potom sa smial,ked ho prisli ratovat,na treti krat neprisiel nik,ked ho napadol skutocne vlk,a tak ho v klidku zezral.

a este nieco v bibli sa pise ze boh bude trestat nepravosti ocov ich do siedmeho pokolenia na synov ich,je to zle prepisane bud naschval napisane alebo chyba prekladu,ma tam byt az v siedmom pokoleni potrestam nepravosti ocov ich,stavim sa s tebou ze prave zije a vladne ich siedma generacia.

precitaj si toto:Mariiným otcem byl anglický král Jindřich VIII. a její matkou jeho první manželka a španělská princezna Kateřina Aragonská. Svou matku vždycky Marie velmi milovala, ale bohužel od později byla odloučena a už ji nikdy nespatřila. Jindřich VIII. svojí nejstarší dceři často velmi ubližoval. Byla však příliš dobrou křesťankou na to, aby ho nenáviděla. Ještě jeden člověk kromě jejích rodičů měl pro její život veliký význam. Byl to její strýček Artur Tudor. V době, kdy se Marie narodila, byl už několik let po smrti, ale pro její život byl významným, že se kdysi oženil s Mariinou matkou Kateřinou Aragonskou, která se po jeho smrti znovu provdala za jeho bratra. A to Bible zakazuje…


2. dětství
Marie Tudorovna se narodila 18. února 1516. Její narození sice provázely veliké slavnosti, ale přesto tu bylo určité zklamání, že se nenarodil syn. Kateřina Aragonská a její manžel už spolu měli několik dětí, ale všechny se buď narodily mrtvé, anebo umíraly v kojeneckém věku. U Marie tomu byla jinak. Ne, že by byla nejzdravější, ale přežívala. Od malička byla velmi chytrým dítětem. Brzy se naučila číst, psát, vyšívat, hrát na spinet,… Její matka především kladla veliký důraz na správnou náboženskou výchovu. V té době byla totiž Anglie ještě plně katolickou zemí a sama královna Kateřina byla jednou z nejvíce věřících lidí na světě. Předstihla ji snad jen její ještě více nábožensky zapálená matka slavná kastilská a později i španělská královna Isabela. Své jediné dceři vštípila Kateřina zásady katolictví a Marie sama se až do konce života své víry nikdy nevzdala a později jí to vysloužilo přezdívku "Krvavá Marie", když nechávala upalovat protestanty. I otec svou jedinou dceru v jejím dětství velmi rozmazloval. Jako princezna z Walesu měla svůj vlastní dvůr na hradě Ludlow a několik vychovatelů mezi nimiž měla nejraději hraběnku ze Salisbury. Ta však byla trochu trnem v patě jejího otce. V hraběnčiných žilách totiž kolovala plantagenetská krev a někteří lidé ji považovali za královstější než Jindřicha VIII.


3. vláda královny Anny
Jenomže v roce 1525 se ke dvoru vrátila krásná šlechtična Anna Boleynová, která byla dvorní dámou královny Kateřiny Aragonské. Jenomže Mariin otec král Jindřich VIII. se do Anny Boleynové zamiloval. Jeho zamilovanost zašla tak daleko, že se rozhodl s Annou Boleynovou oženit. Jenomže manželku už měl… Jindřich začal hledat důvod, aby se mohl Kateřiny Aragonské zbavit. Nakonec ho našel. Vzpomněl si, že jeho manželka je zároveň vdovou po jeho starším bratru Arturovi. A to Bible zakazuje… Jindřich požádal papeže Klementa VII. o povolení k rozvodu. Papež by mu ho možná za jiných okolností udělil, ale právě teď to nešlo. Byl vězněn v Andělském hradě hugenotskými vojsky císaře Karla V., který byl synovcem Kateřiny Aragonské a tím pádem i Mariiným bratrancem. Proto celou záležitost protahoval sedm let. Jenže koncem roku 1532 si už Jindřich VIII. nemohl žádné další odklady dovolit. Anna Boleynová na něj stále naléhala a mimoto byla těhotná. Co když je to vytoužený dědic?! Beztak už bylo jisté, že královna Kateřina žádné děti mít nemůže. Jindřich VIII. nemohl dopustit, aby se jeho případný syn narodil jako nemanželský. Proto přistoupil k radikálnímu kroku. Zavedl v Anglii protestantské náboženství německého mnicha Martina Luthera, známé v Anglii jako anglikánství a sám se prohlásil hlavou církve. A jako hlava církve mohl prohlásit své manželství s Kateřinou Aragonskou za neplatné, Marii za bastarda a tím pádem manželství s Annou Boleynovou, které uzavřel 1. ledna 1533 za právoplatné a jejich děti za pravé následníky trůnu. Marie najednou už nebyla princeznou Marií, ale pouhou lady Marií. Byla méně než její nevlastní bratr Jindřich Fitzroy, kterého měl její otec se svou milenkou Elizabeth Blountovou. Protože Fitzroy byl alespoň muž… Avšak osud připravil Jindřichovi VIII. kruté zklamání. Místo vytouženého syna se Anně Boleynové narodila dcera. Původně chtěl svou dceru pojmenovat Marie, aby ukázal všem svým nepřátelům, že se jich rozhodně nebojí. Ale nakonec si to rozmyslel a pojmenoval svou dceru Alžběta. Anna Boleynová, i přes to, že krále zklamala, neztratila nic ze své veliké pýchy a panovačnosti. A vůbec neměla ráda Marii. Věděla, že v případě, že neporodí syna, bude Marie překážkou k cestě na trůn její vlastní dceři Alžbětě. Nechala ji dokonce špehovat svými dvěma příbuznými. Trvala na tom, že Marie musí patřit do domácnosti své malé sestry, musí jí odevzdat své šperky, na které měla jako princezna z Walesu právo. Mariin dvůr na zámku Ludlow byl rozpuštěn a všichni členové, včetně hraběnky ze Salisbury, byli propuštěni. Marii všechna ponížení hrdě snášela, ale Annu Boleynovou ze srdce nesnášela. Anna Boleynová totiž štvala Jindřicha VIII. proti Marii a rozzuřila se jen, když se její manžel zmínil o tom, že bych chtěl Marii navštívit. Ale jednu věc nedokázala Marie Anně nikdy odpustit. To, že když její milovaná matka Kateřina Aragonská umírala, Marie měla zakázáno za ní jet. Avšak ani vláda Anny Boleynové netrvala věčně. Jejím jediným žijícím dítětem byla pouze tříletá Alžběta. Pak následoval jeden předčasný porod, kdy se dítě narodilo mrtvé a jeden potrat. Jindřich VIII. se mezitím zamiloval do jiné mladé ženy, která žila u jeho dvora. Jmenovala se Jane Seymourová a čekala s králem dítě. Jindřich se potřeboval Anny rychle zbavit. Ale rozvod jako v případě Kateřiny Aragonské nepřicházel v úvahu. Naskytlo se jiné řešení. Anna Boleynová neměla v Evropě žádné mocné příbuzné jako nešťastná Kateřina Aragonská, a proto byla obviněna z nevěry, krvesmilstva, velezrady, vlastizrady, … Obvinění to všechno byla křivá, ale královo přání bylo, aby byla Anna Boleynová popravena. Tak zněl i rozsudek. Anna Boleynová byla 19. května 1536 popravena.


Matyáš císař římský, král český a uherský

Třetí syn císaře Maxmiliána a Marie Španělské měl malou naději na samostatnou vládu. Byl však od mládí vemi ambicióznía své druhořadé postavení v habsburské dynastii těžko snášel. Po smrti acivévody Arnošta se Matyáš rázem stal Rudolfovým nejstarším bratrem a začal intenzivně uvažovat o možnostech ujmout se jednou po něm vlády v monarchii. V době těžkého onemocnění Rudolfa II. došlo mezi bratry ke krizi. Matyáš svolal do Vídně tajnou schůzku arcivévodů, kde byl jmenován za Rudolfova nástupce. Roku 1608 Matyáš svolal vojsko a vtrhl do Čech. Rudolf II. byl donucen se vzdát vlády nad všemi zeměmi monarchie kromě Čech. Matyáš byl nejprve r.1608 korunován uherským králem a po abdikaci duševně nemocného Rudolfa se stal králem českým. Matyáš v roce 1612 přenesl své sídlo natrvalo do Vídně a v Praze řídili zemskou vládu místodržitelé. Král Matyáš se snažil vládnout v intencích habsburského absolutismu, což nutně vedlo k roztržce s nekatolickou šlechtou v Čechách, kde se protestanti odvolávali na Rudolfův majestát zaručující náboženskou svobodu. Nábožensko-politická krize v Čechách vyvrcholila 23. května 1618 pražskou defenestrací Matyášových místodržících Jaroslava Bořity z Martinic, Viléma Slavaty a písaře Fabricia. V prvních měsících po defenestraci obě strany t.j. Matyáš a čeští stavové hledaly možnosti smíru a kompromisu, po marných jednáních se však otevřela cesta jen k vojenskému střetu třicetileté války. Z nehož císař Matyáš zažil jen počáteční fázi. Zemřel 20. března 1619.Je pochován v rodové kryptě Habsburků v klášteře kapucínů ve Vídni. Matyáš se roku 1611 oženil se svoji neteří Annou Tyrolskou, manželství zůstalo bezdětné.


Vilém Dobyvatel-bastard
see narodil roku 1028 jako nemanželský syn Roberta, vévody z Normandie, a Arletty (Harlette, Arleve), dcery koželuha z Falaise. Přestože byl nemanželského původu, jako přímý potomek Rolla Vikinga, který roku 911 získal dohodou v Sant-Clare-sur-Epte Normandii od Karla III., měl velkou naději na trůn. Ten také po smrti svého otce roku 1035 jako sedmiletý získal.

Když bylo Vilémovi osmnáct stal se vévodou oficiálně, bez jakéhokoliv omezení či poručíka. V prvních letech své dospělosti proslul jako zdatný válečník v turnajích a rebeliích, které vedl i proti francouzskému králi Jindřichovi, se kterým sousedil v Bretani.

Roku 1049 se Vilém oženil s Matyldou, dcerou Baldwina V. Flanderského. K uzavření tohoto manželství se váže příhoda, že prý Vilém nejprve musel Matyldu zmlátit, protože se odmítala provdat za bastarda, poté však souhlasila, protože ji svým činem přesvědčil, že je pevný a vytrvalý ve svých cílech.

Po dobytí Anglie 1066 musel čelit mnoha rebeliím proti normanské nadvládě. Do jejich čela se postavili zbylí anglosaští šlechtici a tím Vilémovi usnadnili odebírání půdy z anglosaských rukou.

Vilém nejprve odebral manství všem, kteří bojovali po boku Harolda a poté vzbouřencům. Jednotkami manství byly takzvané rytířské lány (knight's fee), které v době války museli dodat jednoho plně ozbrojeného rytíře.

Po této exekuci majetku si Vilém ponechal 1422 manství, jeho nevlastní bratr Robert z Mortrain 795 a druhý bratr Odo z Bayeux 439. Asi pět tisíc normanských rytířů se stalo zároveň vojáky a statkáři.

Normané v Anglii žili jako okupační armáda, stavěli hrady na svoji obranu proti svým poddaným, ne proti nepříteli zvenčí. Anglosaských obyvatel bylo asi 1,5 milionu, kdežto Normanů pouhých deset tisíc.

Roku 1070 Vilém sesadil některé anglické biskupy a poté již žádní angličtí nebyli jmenováni. Do roku 1086 zanikla stará anglosaská šlechta a do popředí se dostává normanská aristokracie, která mluvila jiným jazykem. Dějiny Anglie byly spojeny až do roku 1204 s dějinami Normandie. Starý anglosaský jazyk se začal mísit s francouzštinou (peace-paix, court-cour). Zajímavý je také vývoj slova preux. Ve francouzštině znamená udatný, ale anglické slovo proud, které z něj vzniklo, znamená pyšný. Jedno je pohled šlechtice a druhé poddaného.

Roku 1086 nechal Vilém sepsat Domesday Book, Knihu posledního soudu, kam byli zapsáni všichni držitelé půdy. Podle této knihy bylo v Anglii 9 300 držitelů půdy ze strany šlechty a duchovenstva, 85 tisíc socmanů a svobodníků, 108 tisíc poddaných, 89 tisíc cotterů a 25 tisíc otroků, z kterých se v příštím století stali nevolníci. Bylo zde tedy přibližně 300 tisíc hlav rodin. Tedy asi 1,5 až 2 miliony lidí.


--snad z toho hodne pochopis ,v rokoch okolo 1600n,l, sa palilili vsetky kniznice cez cirkev svatou katolickou,byla inkvizice a tak dalej ,upalovali sa evanielici a prenasledovali vid aj tu


Ferdinand III. císař římský, král český a uherský

Narodil se jako třetí syn krále Ferdinanda II. a jeho první manželky Marie Anny. Vzhledem k tomu, že jeho dva dříve narození bratři se nedožili dospělosti, stal se Ferdinand otcovým nástupcem a byl korunován králem českým v Praze r.1627. Po Valdštějnově smrti byl jmenován vrchním velitelem císařských vojsk. Samostatné vlády v monarchii se Ferdinand ujal po smrti svého otce 1637, kdy se také stal římským císařem. Válkou vyčerpaná Evropa se rozhodla k mírovým jednáním, které bylo uzavřeno Vestfálským mírem 24.10.1648. Pro mocenské ambice Habsburků znamenal tento mír ztrátu některých území a mezinárodní pokles autority. Jestliže však císař Ferdinand III. nemohl zabránit poklesu na mezinárodním poli, plně se mu podařilo upevnit moc v rámci monarchie. Ustanovení vestfálského míru potvrzovalo poměry, které nastaly v habsburské monarchii po porážce stavovské opozice na Bílé hoře. Pro české země to znamenalo úplnou rekatolizaci v Čechách a na Moravě. Ferdinand III. byl celkem třikrát ženat a měl jedenáct dětí. Zemřel r. 1657 aniž by se dožil 49 let. Je pochován v rodové kryptě Habsburků pod klášterem vídeńských kapucínů.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-03  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Založ si vlastný portál a tam si kopíruj vygúglené veci do nemoty. Na druhej strane, keď kopíruješ cudzie texty, aspoň vtedy je to pod tvojim nickom gramaticky a slohovo korektné...


333 . cexeluli91   |   ip:85.216.14   |   2012-01-03  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandanemko
zas nic nechapes,je mi ta luto,)a k tomu vebu ,som tu ovela dlhsie ako ty ,a nevyhanam ta aj ked s tebu tu dosla kultura urazania a zosmienovania.ale co uz zidia sa nezapru,su schopni vsetkeho,len aby dosiahli svoje,DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-03  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokorný, i keď sa mu dostane zahanbenia, uchová si pokoj, lebo sa spolieha na Boha a nie na svet.

sv. Tomáš Kempenský

Komentár: Falošné ego je veľkou drogou podmienenej duše. Táto duša potom pod jej vplyvom pociťuje sklamanie, zahanbenie a seba ľútosť ktorá vzniká príčinou ilúzie, máyi. Všetky tieto pocity pramenia z nepochopenia svojej pravej podstaty. Zdanlivého odlúčenia od Boha a následného neporozumenia skutočnej situácie. Ako kontrast medzi iluzórnym vedomím v máyi a oslobodeným vedomím oddaného je príbeh o Bharatovi dobrým poučením:


Král Rahūgaṇa řekl Jaḍa Bharatovi: Jak je to těžké, můj milý bratře! Jsi jistě velice unavený, neboť již dlouhou dobu a dalekou cestu neseš tato nosítka sám, bez cizí pomoci. Kromě toho jsi již starý a máš velké potíže. Můj milý příteli, vidím, že tvé tělo není příliš odolné, a nejsi ani silný a zdatný. Což s tebou ostatní nosiči nespolupracují?Takto ho král kritizoval jízlivými slovy, ale Jaḍa Bharata bez ohledu na kritiku nehodnotil situaci na základě tělesného pojetí. Věděl, že není toto tělo, neboť již dosáhl své duchovní totožnosti. Nebyl tlustý ani hubený a neměl nic společného s kusem hmoty, který je kombinací pěti hrubých a tří jemných prvků. S hmotným tělem a jeho dvěma rukama a nohama ho nic nepojilo, neboť již plně realizoval svou duchovní totožnost (ahaṁ brahmāsmi). Králova jízlivá kritika se ho proto nedotkla. Aniž by cokoliv řekl, nesl nosítka jako předtím.

Když král poté viděl, že nosiči jeho nosítky i nadále kymácejí, velice se rozhněval a řekl: Ty darebáku, co to děláš? Jsi mrtvý, přestože máš život v těle? Ty nevíš, že jsem tvůj pán? Nebereš mě na vědomí a neplníš můj příkaz; za tuto neposlušnost tě nyní potrestám stejně, jako Yamarāja, vládce smrti, trestá hříšné lidi. Udělím ti náležitou lekci, abys přišel k rozumu a jednal, jak se patří.

Král Rahūgaṇa, který se považoval za krále, žil v tělesném pojetí a byl pod vlivem hmotných kvalit vášně a nevědomosti. Ve svém šílenství tedy káral Jaḍa Bharatu nemístnými a rozporuplnými slovy. Jaḍa Bharata byl prvotřídním oddaným a milovaným sídlem Nejvyšší Osobnosti Božství. Přestože se král považoval za velice učeného, neznal postavení ani vlastnosti pokročilého oddaného, zaměstnaného oddanou službou. Jaḍa Bharata byl sídlem Nejvyšší Osobnosti Božství, neboť ve svém srdci neustále nosil podobu Pána. Byl drahým přítelem všech živých bytostí a neměl žádné tělesné pojetí. Usmál se tedy a pronesl následující slova.

Velký brāhmaṇa Jaḍa Bharata pravil: Můj milý králi a hrdino, vše, co jsi tak sarkasticky řekl, je bezpochyby pravda. Nejedná se o pouhá káravá slova, neboť nosičem je ve skutečnosti tělo. Náklad, který nese tělo, nepatří mně, protože já jsem duše. Tvé výroky si neodporují, jelikož se liším od těla. Já nejsem nosičem těchto nosítek; je jím tělo. Nenamáhal jsem se nosit královská nosítka, jak jsi naznačil, protože jsem od těla odpoutaný. Řekl jsi, že nejsem zdatný a silný, a z těchto slov vyplývá, že ten, kdo je vyslovil, nezná rozdíl mezi tělem a duší. Tělo může být tlusté či tenké, ale žádný učený člověk by takové věci neřekl o duši. Co se týče duše, nejsem tlustý ani hubený; proto máš pravdu, když říkáš, že nejsem příliš zdatný. Kdyby cíl této výpravy a cesta, která k němu vede, byly mé, měl bych mnoho problémů; jelikož však nemají vztah ke mně, ale k mému tělu, žádný problém zde nenastává.

Otylost, hubenost, tělesné a mentální utrpení, žízeň, hlad, strach, neshody, touhy po hmotném štěstí, stáří, spánek, připoutanost k hmotnému vlastnictví, hněv, nářek, iluze a ztotožňování těla s vlastním já — to vše jsou proměny hmotného obalu duše. Na toho, kdo je pohroužený v hmotném tělesném pojetí, mají tyto věci vliv, ale já jsem od všech tělesných pojetí osvobozený. Nejsem proto ani tlustý, ani hubený, ani nic dalšího z toho, o čem jsi hovořil.

Můj milý králi, zbytečně jsi mě nařkl, že jsem mrtvý zaživa. K tomu mohu jen říci, že tak je tomu se vším, protože vše hmotné má svůj počátek a konec. Tvá představa, že jsi král a pán, na základě které se mi snažíš rozkazovat, je také nesprávná, protože tato postavení jsou dočasná. Dnes jsi král a já tvůj služebník, ale zítra se mohou naše pozice vyměnit a ty můžeš být můj služebník a já tvůj pán. Jedná se o dočasné okolnosti, které jsou dílem osudu.

Můj milý králi, jestli si i přesto stále myslíš, že jsi král a já tvůj služebník, měl bys mi dát nějaký příkaz, který bych měl vykonat. V takovém případě mohu říci, že tento rozdíl je dočasný a vychází jen ze zvyku či konvence. Žádnou jinou příčinu nevidím. Kdo je tedy pánem a kdo služebníkem? Každého ovládají zákony hmotné přírody; nikdo proto není pán a nikdo není ani služebník. Pokud však přesto považuješ sebe za pána a mě za služebníka, přijímám to. Prosím, rozkaž mi — co pro tebe mohu udělat?niesomsiisty . kaxedumi30   |   ip:85.237.22   |   2012-01-03  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v syrii som svojho casu stravil dva mesiace, este viac v libanone. clanok situaciu velmi zjednodusuje najma v historickom kontexte. ak syrcania asadovcov miluju, je to laska podobna ako ceausescu versus rumuni v osemdesiatych rokoch. co sa tyka vztahu syrie/izraela - syria vedie tento konflikt dost zbabelo - z uzemia libanonu, za co su im libanonci - ako aj za dalsie veci z nedavnej historie - "nesmierne vdacni". vobec tymto netvrdim, ze zabudam na okupaciu juzneho libanonu, ci zverstva ako sabra, šatíla alebo tie z roku 2006 ale: nevelebil by som syrske vedenie, lebo mensie zlo nie je dobro. ak je nieco namieste, je to strach z necitatelnosti dalsieho vyvoja. a rozhodne som proti vojne. ale asadovci sa "vypouzivali" a caka ich mubarakova cesta. vojensky zasah zvonka je vsak - rovnako ako v lybii neospravedlnitelnym riesenim. a syrcanom zelam, nech sa nenechaju terorizovat - zvnutra ani zvonka.


Michal . vigyxewu   |   ip:82.34.45.   |   2012-01-03  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Blbost. Kamarat je zo Syrie, vrazdia mu tam znamych. Je stastny ze rodicia su na slovensku teraz (mama slovenka, otec zo Syrie) Kto che objektivne spravy moze pozerat Russia today, alebo Al Jazeera. Ale to co sa deje v Syrii je pravda


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-04  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No jasné ! Každý kto odporuje svojej vláde je terorista . Že ? Ale mohli by byť ľudia aj taký sprostý , aby postrelili vlastných a vyprovokovali väčšinu , ako hovoríš .hmmm . pynafama86   |   ip:147.213.6   |   2012-01-04  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je autor funkcionár Komunistickej strany Slovenska?


lulua . sigeruvi80   |   ip:78.138.21   |   2012-01-10  (03:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Syria bola odjakziva polepena plagatmi , a sochami zobrazujucich Bashara a jeho otca ktory bol prezidentom pred nim. Dokonca Basharov starsi brat zomrel tak , ze nabural do otcovej sochy autom. Pan Ondrias poznam 2 profesorov na univerzite v Latakii, ktori su Alaviti a su proti rezimu Assada, zial tak ako vsetci pracujuci ludia v skolstve v syrii, si nemozu dovolit prezentovat verejne svoje nazory. Lebo by ich to prinajmensom stalo miesto ak nie zdravie. Moja velmi blizka rodina studuje na univerzite v Damasku, a vsetci studenti vratanie zamestnancov, boli nuteni sa zucastnit protestu kde prejavili doveru prezidetovi pod hrozbou okamziteho vylucenia zo skoly toho kto sa nezucastni… 3 dalsi pribuzni, boli vazneni 3 mesiace, lebo protestovali proti rezimu. Rezim sa staral iba o clenov strany, neviem ci pan Ondrias nahodou nevidel tu chudobu a bordel okolo, pracujuce deti a pritom sa tam tocia ooobrovske prachy ktore poziera male spolocenstvo. V syrii nikdy nemali ludia ineho vierovyznania medzi sebou problemy, mesity stoja vedla kostolov a a krestania a moslimovia a moslimske sekty sa navzajom respektuju. Bashar mozno ukoncil skolu ale na oftalmologa nema specializaciu, 7 mesiacov praxoval v londyne a to bolo tak vsetko, okrem toho ze si tam nasiel zenu. Odporucam ajazeera chanel maju aj anglicku verziu a masaker ktori tam prebieha zo strany basara na nevinnom obyvatelstve je bohzial TENTOKRAT REALITAdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Lekári mi počas štrajku zabili dieťa

Nemyslela som si, že niekedy napíšem do éteru čokoľvek osobné. Ale nemôžem nereagovať na to, čo rozpútali „bohorovní“ lekári. Tí, ktorým je v dnešnej dobe málo zvýšenie platu o 300 eur. A ktorí vraj volajú po celkovej zmene systému. Ale to, čo by ho naozaj mohlo zmeniť posielajú do horúcich pekiel.


Sú aj lekári ľudia?

Prečo som sa rozhodla dať výpoveď...

Zastávám se ženy, která odmítla zaměstnat Romku, a ...

To slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo... oprava, znova sp...

Pani Radičová – a je to?! Galko? Prečo?! Ľudia – ...

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Den bez lékaře, nákupů, médií


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.5044 s