23. August 2019
    
Dolár určite strašne padne - Dolezite.sk

Dolár určite strašne padne


  2011-07-29  (17:48)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Dolár určite strašne padne

Pred dvomi dňami som zachytil informáciu o výsledkoch auditu vo FEDe.

Odkazy v angličtine

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=25750      http://www.unelected.org/audit-of-the-federal-reserve-reveals-16-trillion-in-secret-bailouts     http://www.zerohedge.com/article/gao-audit-exposes-feds-corruption-once-again   

Tu sú odkazy preložené do slovenčiny  http://srsen.wordpress.com/2011/07/25/byla-zverejnena-zjisteni-auditu-fedu-kongresovou-komisi/

 

V skratke - FED dával neobmedzené kredity potrebným bankám a spoločnostiam. Keďže FED je súkromná najväčšia banka na svete, ktorá je jediným majiteľom najdrahšieho tovaru na svete - amerického dolára, uvedomte si čo znamená táto informácia. Americký dolár je už len cifra na monitore bez akejkolvek hodnoty. Keď Obama začal svoje "Kvantitatívne uvolňovanie" - a to hodil do obehu len akýchsi 700 miliárd dolárov, tak po celom svete kričali, že dolár sa znehodnotí, lebo tých 700 milárd nie je ničím kryté. Teraz FEDu našli 16 000 miliárd a zatial je ticho. A kolko mu ešte neobjavili, alebo kolko prevodov sa zmazalo z účtovných záznamov?

Prečítajte si môj článok tu na serveri z 19.4.2011 o FEDe a svetovej ekonomike – je tam dosť podrobne objasnené fungovanie FEDu a aj presne opísaná situácia, ktorá sa teraz auditom potvrdila   http://dolezite.sk/SYSTEM_MOCI_jeho_ekonomickopoliticke_prejavy_suvislosti_197.html

Táto informácia o audite zjavne ušla, lebo prakticky sa o nej nikde nehovorí. Celý svet má predsa iné problémy - máme nórskeho strelca. Koho zaujíma nejaká sprostosť, že dolár môže behom dvoch hodín padnúť na desatinu súčasnej hodnoty.  Zjavne v USA nestihli zastreliť auditorov ani všetkých, ktorí sa dozvedeli o tejto megainformácii a rozšírili ju.

Rozoberme informáciu - nejaká banka na svete (FED) si na klaviatúre počítača klepká cifry. Za dva a pol roka ich naklepká 16 tisíc miliárd. Pošle ich svojim majiteľom a ich spoločnostiam. A kolko miliónov miliárd cifier naklepkala za 98 rokov svojej existencie? Patrí im celý svet. Už ho za doláre skúpili.

Čínska vláda má na účtoch iba 1,5-2 tisíc miliárd USD. Čínska vláda už 1,5 roka nekupuje a nikto na svete už tiež nekupuje americké dlhopisy. Iba FED ich akože kupuje – lebo pre FED je to iba naklepkanie na klávesnici a musí systém zatial držať funkčný. Čína naopak rozpredáva americké dlhopisy. Celá hodnota amerických dlhopisov vo vlastníctve číňanov sa po oznámeni tejto cifry po audite v podstate OFICIÁLNE okamžite niekoľkonásobne zmenšila na hodnote. Teraz už chápete, že pre čínsku vládu je lepšie mať dlhopisy zbankrotovaného Grécka v Eurách ako dlhopisy zbankrotovaného USA v dolároch? To že FED si tlačí doláre a rozdáva svojim majitelom takzvané pôžičky, vedela čínska vláda určite už dávno. Ale čínski štátni predstavitelia majú predsa svoje ukradnuté miliardy vo švajčiarskych bankách, ktoré patria majitelom FEDu, a sú preto vydieratelní a ovládatelní.

A čo to znamená pre jednoduchého občana v USA alebo niekoho, kto má svojich pár tisíc až miliónov v USD? Podľa toho ako sa dohodla čínska vláda s Rothschildom a Rockefellerom. A dohoda bola iba o dátume, kedy dolár oficiálne padne. Preto číňania extrémne rýchlo vypredávajú americké dlhopisy. A keďže bankári a svetové spoločnosti už skúpili celý svet, číňania nemajú čo kúpiť za svoje 1,5-2 bilióny USD. Jediné, čoho je na svete dosť, sú dlhy. A preto číňania kúpili grécke dlhy a určite ich denominovali na Eurové.

Tak ten jednoduchý človek má ešte trochu času, ktorý už plynie.

Samozrejme dohoda sa upravuje podla nových okolností.

Ak by bola Čína nezávislá, tak po tejto informácii o audite by musela okamžite predat vsetky dlhopisy, alebo podať žaloby na FED, alebo čokolvek. Čína neurobila nič. To znamená, že to už dávno samozrejme vie, je dohodnutá, predáva dlhopisy, a že má ešte nejaký čas pred sebou. DOKEDY????

Takže, aké sú z toho vývody?

Keď bude mať Čína pod 500-800 (môj odhad) milárd v dlhopisoch, začne sa svetová zmena systému – dolár prestane existovať. Alebo sa znehodnotí behom krátkeho obdobia na polovicu, možno až na desatinu súčasnej hodnoty. Ak by prestal existovať, to by bolo moc zlé pre všetkých, tak sa asi iba znehodnotí. Ak dolár prestane existovať, samozrejme prestáva existovať aj euro – to znamená ožobračenie všetkých vrstiev a bankári nám ponúknu novú svetovú virtuálnu menu spojenú s novým svetovým poriadkom a jedným štátom. Ale to nepredpokladám okamžite, myslím, že dolár padne postupne. Ale aj tak to bude určite jeden z krokov smerujúci k svetovej mene. Ak by to krachlo naraz, boli by vnútorné vojny a sociálne násilnosti vo všetkých štátoch sveta. A to by mohli utrpieť na životoch aj bankári a ich rodiny. A toho sa boja. Takže rýchly, neočakávaný, alarmujúci ale postupný pád dolára. Následne pád eura a všetkých mien sveta. Určite nás čaká jedna svetová mena.

Nikto z obyčajných ľudí nebude vedieť, čo ho čaká a ako sa má správať a ako narábať so svojím majetkom

Nehnutelnosti padnú v cene, hypotéky sa nebudú dať splácať (nezamestnanosť, krachy bánk so stratami majetku na účtoch, nikto nebude mať hotovosť, aby kúpil spústu nehnutelností – už teraz je ich množstvo nepredaných). Najviac padnú nehnutelnosti v mestách. Mestskí ľudia budú chcieť ísť bývať na dedinu, do domčeka s pozemkom, aby si pestovali vlastné plodiny a hydinu. Mestá asi dosť opustejú. Ale prázdne domčeky na dedinách – za čo ich kúpia ožobračení obyvatelia miest? Reťazová spätná reakcia – bude to nemožné udržať si terajší životný štandart.

Pôda bude mať hodnotu, ale v krachu ktorý bude je tiež nikto nebude kupovať, aj keď bude spústa ludí, čo ju bude chcieť predať – psychológia bude taká, že každý bude rozmýšlať, kam sa presťahovať, a pôdu so sebou ani barák nezoberieš. Majitelia pôdy ju nebudú chcieť predať za málo, takže pôda asi nepadne moc v cene. Ale zároveň nebudú kupci s peniazmi.

Hodnota akcií, dlhopisov a podobného papierového odpadu sa priblíži k nule. Peniaze sa nebudú dať vybrať z ešte neskrachovaných bánk.

Hnuteľný majetok – priblíži sa k nule.

Obrovský prepad obchodu čohokolvek okrem základných potravín. Obchod skolabuje, pravdepodobne bude nútený prídelový systém s odoberaním potravinového tovaru u výrobcov priamo štátom a podporou ich výroby ľudskými zdrojmi riadenými priamo štátom a nie majitelmi závodov. Okamžité prebranie velkých fariem štátom - ak nebudú potraviny pod kontrolou, začnú sa hladové vzbury, to bude koniec civilizácie. A to banksteri nechcú. Sluhov potrebujú, aj keď nie 7 miliárd.

Ale je možnosť že to naopak čakajú a keď bude nažive posledná miliarda nabehnú vojská USA a začnú zásobovať preživších potravinami. Ak majú dosť velké zásoby a udržia výrobu pšenice v Kanade a USA tak sa im to podarí. Preživším bude stačiť kúsok chleba a nejaké lieky a stanú sa z nich poslušní otroci. A elita udrží výrobu potravín v S.Amerike (môj názor)

Určite majú niekolko variánt rozvoja, ktoré sa menia podla okolností počas jazdy.

Ak máte teraz pár tisíc euráčov na horšie časy, kúpte si bankové kovy – zlato, striebro – mince a tehličky. Žiadne zlaté certifikáty, na papier sa nakreslí čokolvek.

Ak máte väčšiu sumu, tak aj pár hektárov poľnohospodárskej pôdy, vždy sa s niekým dohodnete na naturáliach, kto tam v okolí gazduje na svojich/prenajatých pozemkoch a zabezpečíte sa základnou potravinou (pšenica, zemiaky, podla toho čo tam v okolí pestujú), ktorú budete meniť na iné potraviny. Samozrejme ak nenastúpi tvrdá varianta rozvoja/redukcie ľudstva. To už nepomôže nijaké vlastníctvo pôdy..

Alebo lacný domček niekde v prdeli s velkou záhradou. Prinajhoršom ho tam niekomu prenajmete a bude vám dávať za prenájom časť potravín, čo dopestuje. BIOkvalita zeleniny a sliepok so zajacmi sa tiež cení.

Takto asi bude vypadať tá mäkšia varianta blízkej budúcnosti. To čo bolo vo Weimarskej republike po vojne – to po krachu dolára môže nastať celosvetovo. Chudoba, strašná nezamestnanosť, potravinové lístky, vojaci v uliciach. Štát bude kontrolovať všetko. Bude musieť, ináč chaos a krach civilizácie.

Horšia varianta budú celosvetové obrovské sociálne nepokoje, občianske vojny, hladové vzbury tých, ktorým nič neostane. O tom nechcem premýšľať a ani písať. Hladomor. V Afrike a Ázii  bude určite, Európa a S.Amerika asi pomenej, sme viac zvyknutý rozmýšlať a aj niečo robiť. A asi máme menej kruté zvyky.

Predpokladám, že informácia o audite musí ísť rýchlo do zabudnutia médiami. Alebo sa začne dezinformavať, popierať. Alebo sa začnú hrať so svojím americkým milion-bilion-trilion a budú tvrdiť, že suma je tisíckrát menšia, že to je chyba nepochopenia. A výstupy z auditu sa upravia. Alebo začnú tvrdiť, že FED môže požičať komukolvek koľkokolvek. Ale načo je potom Číňanom ich REZERVA smiešnych 1500 miliárd? A načo si šetríte v banke (jedno v akej valute) keď banka vytvára neuveritelne obrovské sumy, o ktorých vy neviete, a tým okamžite znehodnocuje všetky meny sveta??? Načo sú vám peniaze, keď hlavný podvodník sveta si ich naklepká kedy a kolko len chce. To nie je inflácia 4-5% ročne. Ak to niekto zráta, to budú ročne minimálne desiatky percent celosvetovo. Len to dopadne naraz. Inflácia sa naakumulovala, a teraz odrazu dobehne tých 1000-2000 percent, ktoré sa podarili za posledných 10-20 rokov skryť takýmito utajenými akožepôžičkami FEDu. Prečítajte si ten môj článok, nech nemusím opakovať sám seba. http://dolezite.sk/SYSTEM_MOCI_jeho_ekonomickopoliticke_prejavy_suvislosti_197.html

To čo tvrdím, že máme ešte nejaký čas, nemusí byť pravda. Stačí jeden jediný nezávislý fond, ktorý da pokyn na rýchly výpredaj dlhopisov, a burzové automaty iných fondov a bánk keď uvidia určitý percentuálny pád dlhopisov, dajú príkazy na výpredaj. A to znamená, že aj bez zásahu človeka môže nastať pád amerických dlhopisov behom hodiny – dvoch. Čaká nás zaujímavá budúcnosť a ako ja hovorím, žijeme v zaujímavých časoch. Verím, že ich prežijeme, len mnohých hlupákov neuveriteľne potrepe a mnohých potopí. Treba ostať človekom, vždy. Nie iba vtedy, ak je mi to výhodné. A treba prestať byť hlupákom. Tak konajte, čas sa po tejto informácii o audite strašne skrátil. Nič nedržte na účte, jedno v akej mene. A kúpte si zlaté a strieborné mince alebo tehličky. Kým ich ešte niekto predáva.

Čas sa nedá odhadnúť, extrémne som prekvapený, že FED audit dovolil a auditori nepadli niekde s lietadlom. Je možné, že zas je to pripravené, a tých 16 tisíc miliárd je riadený únik informácie - lebo celý svet to o FEDe predpokladá, a preto si povedali, že ak priznáme 16 biliónov, nie je to moc, dolár padne na tretinu a hotovo. A ďalšie bilióny a biliardy sú zmazané z účtovných záznamov a povie sa o nich o 5 rokov, a potom dolár prestane existovať úplne. Teraz všetkých ožobráčia, a potom nás úplne dobijú. Keď si budeme myslieť, že je najhoršie za nami. Potom to seknú spolu so všetkými svetovými menami a dostaneme novú fiktívnu celosvetovú menu.

 

Predpokladám, že cifra 16 000 miliárd je silne podcenená. Reálna cifra bude určite niekolko násobne vyššia.

Tu je odkaz o celkovom dlhu všetkých štátov sveta

http://www.economist.com/content/global_debt_clock

je to suma 39 biliónov. FED si v pohode naklepká za 2,5 roka 16 bilónov, ktorí našli. A nenašli určite ani 10-20% skutočne utajených akožepôžičiek.

A ešte si uvedomte jednu extrémne podstatnú základnú informáciu. FED vydáva svojim materským bankám ročne nech len 10-20 tisíc miliárd dolárov požičky s nulovým úrokom. Nech to robil 50 rokov. Za 50 rokov to je 500 – 1 000 000 milárd dolárov. Za tie peniaze kúpili celý svet, a za zvyšok zadĺžili všetky štáty sveta. 40 bilónov išlo na rôzne spôsoby zadĺženia štátov. Pomocou týchto 40 biliónov odsávajú z celého sveta ľudskú energiu ocenenú v peniazoch, lebo štáty predsa nemajú právo vydávať svoju samostatnú menu. To robia centrálne banky. Keď FED urobí akožepôžičku s nulovým úrokom svojim bankám, tie kúpia dlhopisy, zo štátu odcicajú úroky a čistým podvodom sa dostávajú za naklepkanie cifier k reálnemu majetku štátu – čo to je ak nie obyčajný podvod na nás hlupákoch

A teraz otázka – a keď to isté robí aj Európska centrálna banka aj centrálna banka každého štátu sveta??? Vy si myslíte, že to už nie je podvod??? Že centrálne banky sú samostatné??? Sú, ale iba od štátu, ale nie v systéme FED a sú podriadené majiteľom FEDu. Systém je tak nastavený. FED je najväčší podvod na zemeguli spolu so všetkými centrálnymi bankami. Takže mi prosím viac nespomeňte slovo EURo a jeho akože hodnota. Dolár, EURo, Rubel, Juan je v tomto FIAT MONEY systéme len iný názov podvodu pre hlupákov. Áno, sme hlupáci.

Takže 40 bilónov išlo na zadĺženie štátov celého sveta a za zvyšných niekolko stoviek možno niekolko tisíc bilónov skúpili svet. Aká je cena cifry na monitore??? Oni majú bane, závody, pôdu – a my máme ich cifry v ich počítačoch.

Takže som vám ukázal, kto sme my a kto sú naši páni a majitelia sveta. My sme ohlúpnuté ovce a oni sú židovské bankárske rodiny. Kto ešte doteraz nechce pochopiť alebo uveriť, prečítajte si môj prvý článok  http://dolezite.sk/SYSTEM_MOCI_jeho_ekonomickopoliticke_prejavy_suvislosti_197.html je to o FEDe ešte podrobnejšie. A ak aj tak nepochopíte, tak vám hlupákom už ani pánboh nepomôže.

Takže príčina svetovej inflácie, svetovej chudoby, vojen, hladu je iba a iba FED a jeho majitelia. Podvodníci a vyciciavači energie celého sveta. Už im skoro celý svet patrí. A kríza je na to, aby od nás dostali aj ten zvyšok. A keď oficiálne znehodnotia dolár (euro, juan – všetko jeden podvod) tak od nás dostanú aj ten zvyšok našich majetkov. Čo potom??? Skutočne sme takí hlúpi???

Doplnok č.2

Máme krízu od roku 2008. Keďže vidíte, že FED si naklepká dolárov kolko len chce, myslíte si, že teraz je banková kríza likvidity??? Že podnikatelia nemajú prístup k úverom, lebo banky nemajú peniaze??? Banky majú peniaze, ale len banky Rothschileda a Rockefellera. A kým plebejci a stredná trieda nemajú peniaze a preto predávajú závody pozemky domy, tak títo najväčší svetoví podvodníci ich za nuly na monitore skupujú. Ešte si myslíte, že kríza je náhodná??? A kto vlastne trpí krízou??? FED naklepká desaťtisíce miliárd dolárov, myslíte, že FED a jeho majitelia majú krízu??? Krízu má plebs a stredná trieda, prichádza o majetky, alebo za ne čiastočne dostane nuly na monitore. Tak ako, že je svetová ekonomika a financie v podstate jednoduchý podvod, len treba pochopiť podstatu. Treba trochu napnúť mozog. A zrazu je to priehľadné a zrozumiteľné


Jan Malinovsky
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-07-30  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravá spoločnosť sa však nikdy nedá zviesť na prenechanie svojich záležitostí cudzincom. Rovnako nepustí z rúk ani svoje hospodárstvo a bohatstvo svojej krajiny. Skutočné bohatstvo je založené na využití prírodných zdrojov a pracovných schopností a usilovnosti obyvateľov krajiny, nie finančných špekuláciách. Vydávanie meny nekrytej reálnou hodnotou je pyramídovou hrou ktorá nebude trvať donekonečna. Skutočný hospodársky rozmach znamená zvyšovanie reálnej výroby, nie finančné machinácie a odzrkadlí sa v životnej úrovni v krajine, nie v papierových číslach prezentovaných „analytikmi“.

Slobodomurarsko-zidovska cvarga podporovana iluminatmi sa snazi rozbit moralku, ma pod kontrolou , banky, financie , media. Nastoluje svetovladu , manipuluje a vymyva ludom mozgy.Mnohi nevedia , ze tuto planetu kontroluje 20 zidackych rodin, je to hnoj a odpad ktory nici narodne povedomie ,rozbija sudrznost, vyvolava nepokoje a rozbroj, v pozadi si upevnuje pozicie, ale narody sa prebudzaju a zacinaju konecne chapat ze svetove pijavice su zodpovedne za ten humus, zlo, odpad ktori nivoci celu planetu..DOKEDY??

Ekonomicky sociálny a kultúrny kolaps je teda len otázkou času kde bankári, finanční špekulanti a manipulanti svojou
aktivitou umožňujú kolobeh peňazí, a tým fungovanie ekonomiky kde ide o
- ZÍSKANIE KONTROLY NAD PENIAZMI, O KTORÝCH ZÁROBOK SA NEPRIČINILI.
AK VYKAZUJÚ ZISK, TENTO IDE DO VRECÁK HŔSTKY ĽUDÍ. AK PRÍDE KU STRATE, ODNESÚ SI TO VKLADATELIA A ŠTÁT!
O PODVODE ZVANOM ÚROK NEHOVORIAC!

Musíme okamžite vziať zodpovednosť za zlepšenie svojej kvality života do vlastných rúk. Spoločenstvo ľudí si vyžaduje aby každý mohol sám skontrolovať čo mu život prináša . A toto je dosiahnuteľné okrem iného zvyšovaním povedomia, osobného rastu a dohľadu na právo a toleranciu v našom okolí.

Žijeme v kruhu spoločenstva - a tu ide o rozšírenie pohľadu na svet spoločenstva aby bolo spravodlivé, zdravé, udržateľné kde predovšetkým je nutné začať morálne žiť spoločný život bez strachu ktorému vás učia v školách či verejných médiách.......

Kvalitu vášho života, vrátane vzdelávania, zdravotníctva, hospodárstva a kultúry definuje vaše poznanie . Vaše práva, ľudské práva a práva národov sa čoraz viac stávajú stále viac obmedzené. Kde brutálna ľubovôľa nadnárodných spoločnosti nehanebne ohrozuje vaše osobné a sociálne zabezpečenia.

V súčasnej dobe Illuminati ticho a skryto podporujú pripravujú prevzatie vlády nad svetom.
ich ciele pôsobenia a infiltrácie:
1. V médiách
2. Bankový systém
3. Vzdelávací systém
4. Vláda, miestna i federálna EU
5. Veda a výskum
6. Náboženstva

V masmédiách ktoré sú infiltrovane známymi okultnými javmi kde ide o oslavujúce pojmy ako "Hmota, voda, oheň" Magické prvky a iné sofistikované metódy ovládania mysle ktoré nehanebne ukazujú rôzne techniky ovládania mysle, kde sú ľudia mučení, i keď si to vôbec neuvedomujú. Až 90% súčasných médií majú mystické a okultné témy ,ktoré sú zamerané najme na deti ako ich chytiť a naočkovať v myšlienkovom školení ktorý pomaly formuje morálny úpadok našej spoločnosti.

Ľudia sa sami oberajú o vlastný zdravý úsudok ,nezostává im čas na vlastný vzostup a zdokonaľovanie ušľachtilých ľudských cnosti, a teda na pravú cestu poznania! Áno ľudia nechápu že sloboda neznamená len ich myšlienková "ľubovôľa" a ich takzvané slobodne názory teda prejav demokracie. Tu ale zákony univerza nezaujíma ľuďmi vymyslená demokracia či zblúdilý názor o slobode ...teda vašej zvrátenej ľubovôli pestovanej v kulte ľudskej nadradenosti a povýšenectve.Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-31  (02:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len tomu nadpisu neiksápem, a to v ňom nie je použité ani písmeno ch... :-DDD


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-07-31  (04:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium

kazdy si z clanku nieco vezme, podla toho, na akej je urovni. Zase si nesklamal...


bazooka   |   ip:92.52.11.   |   2011-07-31  (04:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IlluminatedBimbo

dobry nazor.
Co sa clanku tyka, myslim, ze svetova mena sa len tak rychlo nezavedie, aj ked sa o to budu usilovat. Maju problem udrzat euro. Jedine zeby mali tento scenar pod kontrolou a podnikli kroky, o ktorych netusime.


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-07-31  (05:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkom by ma zaujímalo kde sú zalezený tzv. ekonomovia ktorý ešte nedávno hlásali ako si trhové hospodárstvo jednoducho poradí s prípadnými problémami takéhoto charakteru. Je na čase aby tento cirkus padol a ludia konečne uvidia čo a akú má vlastne hodnotu.


autorlnku   |   ip:188.163.2   |   2011-07-31  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neodpisujem do diskusie, reagujem na vaše príspevky tak, že dodatočne dopĺňam informácie do článku. Ako autor to môžem aj po jeho uverejnení na stránke. Takže som ho už čiastočne doplnil. Robím to preto, že nie všetci, čo čítajú článok budú čítať aj diskusie. A tiež preto, že postupne vidím, kde a čo treba ešte doplniť. Tým sa ospravedlňujem ľuďom, ktorí už článok prečítali. Už je v ňom viac informácie


autorlnku   |   ip:188.163.2   |   2011-07-31  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardon, musím po sebe viac čítať som autor článku


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-31  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A, už to opravili! Taký prístup sa mi páči. Ale nič v zlom, také veci sa stávajú aj na lepších a profesionálnych spravodajských portáloch.


fidel   |   ip:91.148.21   |   2011-07-31  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bodaj by nepadol, dolár keď len tlačili a obchodovali s virtuálnymi. Ináč by bola v USA a záp. krajinách tzv. demokraticko-kapitalistických kríza už skorej.
A to ešte mal západ šťastie že 20rokov mohli po páde socializmu chrliť sem tovar ale čo už nie je ho kde vyvážať a tak umelo držali štandard a životnú úroveň ktorá bola nad pomery.
Kapitalizmus sa potápa, zbohom.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-31  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dolár padne? No a čo, však to je dobre.
VITAJTE V ZLATÝCH ČASOCH!


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-31  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte si knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.tbr   |   ip:188.167.4   |   2011-07-31  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2Gomez

Raz to musi prisť. Ten boj... Za cenu ale akeho chaosu ?! Osobne si myslim, že nie je na tolko zle, aby som si povedal - stoji mi to za to ! ... a začnem "veselo" obrabať pôdu a vymienať svoj tovar za susedov, piť daždovu vodu a žrať orechy... Nežijem zdaleka natolko konzumny alebo sebecky život, aby som mal mať nejake vyčitky. Nie ďakujem.


Maatheww   |   ip:178.41.99   |   2011-07-31  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz aby padol uvidime kolko sa bude este drzat.
Ked padne este nebude koniec zijeme proste v zaujimavom obdobi


R0nnie   |   ip:80.242.32   |   2011-08-01  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosim ta, mozes poslat link na vysledok toho auditu. Dik


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-01  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tbr, treba začať teraz, bo ak začne chaos, nieje isté či zvládneš založiť svoje vlastné zdroje, keďže to isté budú chcieť spraviť milióny ďaľších. Možno ani sadivo nezoženieš.


enslow   |   ip:178.41.13   |   2011-08-01  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sa divim ze tymto sraniciam verite


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-01  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  survivalizmus je pritiahnuty za vlasy..
nic take ako potulujuce sa rabujuce tlupy, a zabarikadovane farmy nebudu..

jedla je dost.. nafty aj plynu je dost..
vsetko je umelo vyvolana panika ktora zdôvodnuje spekulacie na trhoch s komoditami..

pripravuje sa svetovy poriadok..a potrebuju ludi vystrasit, ze vsetko sa ide zrutit.. dostat ludstvo do paniky a depresie, krizy , a vojny..
a potom pridu z riesenim!! to je cele..

aj ked mat vlastnu zahradku, relativne zdravu a cistu zeleninu,,ci svoje kurky a mäsko je tiez fajn..

no cela tato sracka je o nicom..

NWO pride pomaly ale isto..no musia ho postavit na nejakom zaklade.. inak by ho ludstvo neprijalo..
"problem, reakcia, riesenie"..
autorclanku   |   ip:188.163.1   |   2011-08-01  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja som nepisal o survivalizme, ja som vysvetloval ekonomicke suvislosti a daval som svoje prognozy ekonomickeho vyvaja a co robit. Moja jednoznacna rada je nakupit bankove kovy a mat ich doma, mat nejaku podu alebo domcek s podou. Survivalisti hovoria o nakupeni jedla, zbrani, liekov. Survivalizmus je nieco uplne odlisne. Ja som daval argumenty a vyvody. Nemylte si to so survivalizmom


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-01  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autorclanku..
ja viem co si pisal,, a nereagoval som na clanok ale na prispevok nadomnou..

inak mas pravdu.. a skoro vsetko som uz urobil..okrem toho zlata a striebra..

no stale si myslim,ze keby to padne na hubu tak strmo, tak sa nezachranis ani z kovmi ci domcekom.. nastupila by anarchia a vtedy uz len kamenna pevnost,,gulomet,,a hodne stastia..
DrHujer   |   ip:95.103.21   |   2011-08-01  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priatelia, ak nebudete mať kde hlavu skloniť v tých časoch, budete u mňa vítaní. No len ľudia s dobrými úmyslami a rukou k dielu budú vítaní...


Slavo   |   ip:188.112.8   |   2011-08-01  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr. Hujer
Ja viem kosit (aj s kosou), mam aj prax ako stavebný robotnik, vela neziem, tak ked raz zaklopem na tvoje dvere dufam ze ma nevyhodis:)


DrHujer   |   ip:95.103.21   |   2011-08-01  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slavo vitaj :-) Len neprídi v tme a daždi v kapucni a kosou na chrbte...aby som sa nezľakol že už ide zubatá :-)


iz   |   ip:178.40.17   |   2011-08-01  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2Slavo,Hujer ..takto sa budeme musiet dat dokopy, aby sme prezili. Aj sranda by bola a hlavne oslavy Slnka, dazda by boli krasne... a znova zacne rok pri jarnej rovnodennosti a ovladanie lunarneho kalendara bude nevyhnutnost..


tbr   |   ip:188.167.4   |   2011-08-01  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 DrHujer

V tom horšom prípade určite, aj tak sa ale snažím byť optimista. Ostražitý optimista.
Každopádne sa radšej pripojím ku skupine vyššie skloňovaného razenia. Som mestský človek a s obriaďovaním pôdy nemám najmenšie skúsenosti. Napriek tomu s prácou zas nemám najmenší problém. V ťažkých chvílach majú možnosť prežitia len fungujúce a organizované skupiny... Preto ako na jednu z možných alternatív budúcnosti sa pozerám aj týmto smerom.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-02  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tbr. súhlas.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-02  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Divím sa civilizačnému skepticizmu – kam ste sa až dali zahnať. Keby to bola pravda a bola ťažká celková civilizačná kríza – ja mám 100 g tehličku zlata a chcem sa najesť, niekto má 5 kilo hrušiek , čo mi vydá ? Nemáte fantáziu a predstavivosť, dnes ľudia uveria všetkému , nevedia si nič v hlave samostatne predstaviť a namodelovať budúcnosť podľa pravdepodobnosti a možnosti. Čo je možné ? Ako by to prebiehalo?

Citát : A ak aj tak nepochopíte, tak vám hlupákom už ani pánboh nepomôže.

Nechápem ako môžu na hocijakom webe zverejniť takúto vetu z článku. Ďalší autor ,ktorý má jediný na svete pravdu. Každý článok má byť neutrálny voči čitateľom. Autor napriek tomu, že nás nepozná , ani naše názory , dopredu si zabezpečuje súhlas s tým ak nie, sme hlupáci.

Na vstupnej stránke dolezite.sk by možno malo byť : každý človek má právo na vlastný názor.
Je nás tu 7 mld. , a každý si myslí niečo iné.

Keby Vám tu prišlo 100 odpovedí . Absolútne s Vami súhlasíme , tak ste spokojný?
Absolútne súhlasia len tí , čo ničomu nerozumejú a nie sú schopní vytvoriť si na vec vlastný názor.
autorclanku   |   ip:188.163.9   |   2011-08-02  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nehovorím o ťažkej civilizačnej kríze, tam nám asi už ani pánboh nepomôže, a samozrejme nepomôže ani dom s pozemkom ani 100g tehlička zlata.
Ja na základe faktov dávam svoje ekonomicko-psychologické prognózy ako ušetriť tých pár tisíc alebo viac majetku nás obyčajných ľudí. Pri vývoji, ktorý očakávam, na základe toho, ako funguje FED, čo znamenajú svetové financie nie len na našej plebejskej úrovni. Ja nepotrebujem súhlas s mojimi názormi, ja chcem aby sa ľudia zamysleli a urobili kroky ako neprísť o tú trochu, ktorú si väčšina populácie drží na účte. V tom je základ podvodu. Tak nás ovládajú. A nie je hlupák ten, čo nesúhlasí s mojimi názormi. Súhlas alebo nesúhlas mi nie je podstatný. Ale podstatné je, či sa nájde dosť uvažujúcich ľudí, ktorí dokážu viečo zmeniť, alebo nás uvaria ako žabu spolu s hlupákmi, ktorá nič nechápu a ani nechcú chápať. Hlupák je ten, čo nechce chápať podstatu okolo seba. A nie ten, čo so mnou nesúhlasí. Takže nevkladajte mi slová a mýšlienky, ktoré som nepísal. A kým budeme diskutovať a ventilovať emócie, aj tak sme ďalej okrádaní, varíme sa v žabom hrnci a nič sa nemení. Treba meniť seba aj okolie. Ináč je zle. A preto ak nenastúpi civilizačný koniec radšej budem mať 100g zlata ako 3-5000EUR na účte. Aj keď si za to hručky nekúpim. Ale kúpim si pozemok od toho, čo o tie peniaze na účte podľa mňa ľahko môže prísť.
A ak spomeniem Weimarskú republiku, tak ako tak prežili tí, ktorí mali tú 100gramovú tehličku. A je jedno, či by so mnou súhlasili alebo nie. Kto mal pozemok dopestoval si, kto mal tehličku kúpil si. A kto mal papierové peniaze skapínal od hladu. To je v skratke všetko, čo som chcel povedať. Moja epopeja nie je o hlupákoch, tých z nás cielene urobili medzinárodné bankárske rodiny.qed   |   ip:188.95.60   |   2011-08-02  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FED nie je problém. Problém je iniciácia násilia proti každému, kto by mu chcel alternatívnou menou konkurovať. To násilie je problém, nie FED.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-02  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  qed.

rozoberas problem od polovice..

FED je problem..lebo pomocou neho, a jeho machinacii s papiermi a urokmi sa dostal cely svet do dlhu a otroctva..

no a vojny a potlacanie akehokolvek pokusu o osamostatnenie sa od dolara, su len dôsledok tohto budovania svetoveho imperia!!!
paa   |   ip:188.167.8   |   2011-08-02  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celá šaškáreň o americkom dolári je iba zámienka, ako sa nabaliť na dlhopisových a komoditných výkyvoch, taktiež menových výkyvoch. Deje sa to už roky.Nedávno bolo bububu s eurom, teraz je dolár, ochvíľu prídu správy, že klesá priemyselná produkcia v USA, bude výpredaj akciíí a opäť sa niekto nabalí, atď.... Z čoho asi sú tí multimiliardári??? Určite nie z ťažkej manuálnej práce....


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-03  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My sa tu bavíme o FEDE a tým vlastne o ekonomike USA. Nie je to všetko krištáľovo jasné. Uvediem ďalšie fakty. Obama chce po tom čo amíci schválili, ďalšiu emisiu nekrytých peňazí , zdaniť pracháčov a bohaté firmy. Je to protipravicový krok. Ale ináč to asi nepôjde, inde sa už žmýkať nedá. Ďalej by som povedal, že celá kríza vznikla podľa mojej súkromnej mienky úplne ináč – nie tak ako sa prezentuje. Naznačené to bolo prvý raz asi pred týždňom , čakal som dva roky , že to niekto povie v TV, nejaký komentátor. Nie bludy o hypotékach- to je maskovanie. Arogantní hajzlíci v USA plánovali už v 1985 schopnosť armády viesť vojnu naraz na troch miestach na svete / samozrejme nazvali to vojenským riešením konfliktu v ohrození národnej bezpečnosti USA /. Písali o tom vtedy otvorene aj u nás. Vojna potrebuje peniaze, peneží, prašule...
Irak + afganistan = 4400 mld USD , celkové náklady. A teraz prečo to nikto v USA nepovedal? Národu ? My sme najväčší, najsilnejší, najdemokratickejší... a nemáme prachy na ochranu štátnych záujmov ? Samozrejme proti argument je že na tom zarobili, áno ale štát ako celok nie. Odkaz pre autora. Porozumel som, vašej odpovedi. Nebojme sa o Európu , o nás. Napr. naše banky asi veľa am. dlhopisov a akcií nemajú.autorclanku   |   ip:94.27.72.   |   2011-08-03  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Gordon
Je niekolko úrovní danej problematiky
Obama chce po tom čo amíci schválili, ďalšiu emisiu nekrytých peňazí , zdaniť pracháčov a bohaté firmy. Je to protipravicový krok. Ale ináč to asi nepôjde, inde sa už žmýkať nedá.
To sú dve nezávislé a odlišné veci – emisia je niečo iné ako zdanenie peňazé už existujúcich v obehu
Ďalej by som povedal, že celá kríza vznikla podľa mojej súkromnej mienky úplne ináč - Nie bludy o hypotékach- to je maskovanie
Prečítaj si ešte raz moje dva články a vstrebaj fakty – samozrejme krízu vytvoril FED a vytvorenie hypotík je len malým problémom na odvedenie pozornosti
My sme najväčší, najsilnejší, najdemokratickejší... a nemáme prachy na ochranu štátnych záujmov – to nie je podstata problému, toto je len čiastkový prejav problému zadĺženosti USA. Ja hovorím o podstate systámu, ktorá je o niekolko úrovní vyššie – úroveň FEDu a jeho spôsob zadlžovania celého sveta. USA ako štát 300 miliónov američanov je len jedna z obetí ekonomického zotročovania sveta majiteľmi FEDu. Sú to rôzne úrovne, FED je podstata problému, americký dlh je len prejav problému.
Nebojme sa o Európu , o nás. Napr. naše banky asi veľa am. dlhopisov a akcií nemajú. – Si srandista – to je čo „Naše banky“??? Nepochopil si zjavne podstatu svetových financií. Neexistujú naše banky, sú len ich banky a im priamo podriadené v systéme FEDu a centrálnych bánk všetky ostatné fungujúce banky (iba islamské bezúročné banky tam nezapadajú – a preto ich dusia). Tak ako rozhodne FED a komu pošle alebo nepošle tisíce miliárd dolárov, tak tá banka alebo štát bude mať problémy. A OSN založil Rockefeller a nie národy sveta. A Európsku úniu založil kto? Národy Európy? Euro nie je myšlienka plebejcov ale myšlienka banksterov. Ja sa nebojím o Európu, ja som bojím, že ľudia sú natolko ohlúpnutí, že doplatíme na to všetci.gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-03  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja týmto veciam čo tu píšete rozumiem, ináč by ma nenapadlo pred 12 rokmi, že to dopadne zle. Určite to vedelo milióny obyčajných ľudí, ktorí sa zaoberali alternatívnými informáciami. Ale amíci negenerujú prachy pre celý svet. Takisto nevlastnia všetky banky sveta. To sú už konšpir. teórie. Ďalej , keď bola nedávno kríza, naše pobočky bánk z toho vyšli veľmi dobre. Sú svojím spôsobom nezávislé. U nás je ešte zo socíku mylná predstava o riadení firmy , banky a spoločnosti . Ja som , veľký šéf , majiteľ , bankár , podnikateľ ... ja rozhodujem o všetkom , vo svete to opustili pred 30 rokmi. Zistili , že je to neefektívne a vskutlu to funguje zle. Volá sa to delegovanie právomoci. Vzdialený majiteľ si pozrie hospodársky výsledok mesiaca a ostatné ho nezaujíma. Napr. nikto nebude nútiť z krajiny X našu zabehanú spoločnosť aby robila nejakú konkrétnu činnosť. Nechajú to na menežment. Čo sa musí však doddržiavať je napr. : firemná kultúra, štandarty, postupy, normy, certifikované procesy, ...


Adiree   |   ip:88.212.40   |   2011-08-03  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PavolPijak

Ešte aj starí myslietelia ako Sokrates, Aristoteles alebo Platón považovali demokratické zriadenie za zlú cestu, pretože v tejto vláde sa hlupáci nechajú ovládať demogógmi, čo vedie opäť k tyranii. Takže kam to vlastne smerujeme to je vo hviezdach a ja len dúfam, že sa toho nedožijem...
(Vzhľadom na to, že mi je 20, to asi možné nebude... :-( )


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-04  (07:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a kedy uz konecne ?
pretoze to tu pocivam skoro na dennej baze
a ta svina dolar sa furt drzi

myslim si ze ak nim niekto supe umyselne tak vsetci ako sme tu budeme o jeho pade vediet ako posledni


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-04  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a možno si to my chudobní ani nevšimneme:-)))


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-04  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahaa mas boh DrHujer
:)
ale hej
media nam to daju najavo
ze koniec demokracie sa blizi
:))))))))


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-04  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže sediac ráno na priedomí môjho starého domu po babke pod stromom budem popíjať čaj, pozerať na mravce ako zbierajú omrvinky a v novinách si prečítam že "už"? No paráda :-)))


paa   |   ip:188.167.8   |   2011-08-05  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako som písala v utorok, výpredaje na burze dosahujú svoj vrchol, kto umí, nakupuje a bude si mädliť ruky nad tučnými ziskami ešte koncom septembra...


vierona   |   ip:178.40.5.   |   2011-08-06  (08:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zidia nedovolia v USA aby amerika ekonomicky padla je to len marketingovy tah-kto by podporoval Izrael???diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

NEBUDE VIDNO ŽIADNE HVIEZDY

Nedávno som mal bezsennú noc.Ležiac v hluku noci,som len tak čumel cez okno.Bola noc,ale svetla ako pri svitaní.


Australia Hovori Nie Druhy Raz

Karel Kryl už dávno věděl, jak to s naší slavnou ...

Palmové listy: Odhaľujú budúcnosť!

Maďari neexistujú, tvrdí profesor L. L. Cavalli - ...

Médiá nechcú, aby sme premýšľali

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.382 s