19. Júl 2019
    
Důchodci hrozí vězení za výrobu stříbrných mincí? - Dolezite.sk

Důchodci hrozí vězení za výrobu stříbrných mincí?


  2011-03-31  (20:11)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Důchodci hrozí vězení za výrobu stříbrných mincí?

67-letý Bernard von NotHaus prakticky čelí doživotnímu vězení za to, že vyrobil stříbrné mince (jinými slovy mince vyrobené z něčeho jiného, než vládou určený bezcenný kov) a federální žalobce Anne Tompkins k tomu říká:

„Pokusy o podkopání legitimní měny této země jsou prostě unikátní formy domácího terorismu. Přestože tyto formy protivládních aktivit nejsou násilné, jsou naprosto stejně zrádné a představují jasné nebezpečí pro ekonomickou stabilitu této země. Požadujeme zabránění těmto hrozbám infiltrací, narušením a rozpuštěním organizací, kterým jde o zpochybnění legitimity naší demokratické formy vlády.“

Takže vláda, která svévolně způsobuje inflaci měny, čímž se dopouští určité formy krádeže na lidech, kteří mají peněžní majetek, nazývá člověka, který vyrábí stříbrné mince teroristou? Pan NotHaus nikdy nikoho nenutil k tomu, aby jeho „peníze“ přijal, na rozdíl od „legitimní“ vlády, která je evidentně tak vystrašená, že snaží zabít postaršího pána, a přimět porotu k tomu, aby s tím svolila.  Takže mi řekněte, kdo zde užívá teroru a kdo ne?

Zdroj: http://srsen.wordpress.com/2011/03/29/vyrobce-stribrnych-minci-oznacen-za-domaciho-teroristu/

(přeloženo do češtiny z http://www.lewrockwell.com/blog/lewrw/archives/82597.html )

 

Je zajímavé, že soudy nekřičely, když byla "legitimní měna" různých států podkopána Eurem.

 


Am Ad
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
kenan   |   ip:77.234.22   |   2011-04-01  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zeby sa az tak doverne poznal medialne krvilacny diktator Kadafi s predstavitelmy nadradenych statou aby si mohli davat pusinky ???
http://www.overstream.net/view.php?oid=t1mlntazlct3


why   |   ip:217.144.3   |   2011-04-01  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napíš k veci a preštuduj trocha gramatiku. Gaddáfiho nerieš. Čo tvoj názor na horeuvedený príspevok. Ja hovorím len toľko, že novodobé otrokárstvo sa už prestalo "schovávať".


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-04-01  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ešteže nebývame v tej krajine :-)


eros   |   ip:86.42.122   |   2011-04-01  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ide o Severnu Karolinu.
Precital som narychlo ten odkaz a pise sa tam, ze oni (organizacia pre zrusenie FED-u a "danoveho" -NORFED)vyrabali tie peniaze a davali ich do obehu od roku 1998, kedy vlastne "zostrojil" tu mincu. Je na nej znak $.
Nazval ho Liberty Dollar a mal sluzit na znizenie zavislosti na normalnom dolare a ako konkurencia normalnemu dolaru. Je ich v obehu cca v hodnote 7mil. dollarov.
Momentalne je na slobode na kauciu a hrozi mu vezenie 5 rokov a pokuta $250.000, ale moze to byt az do 15 rokov.

Ale aj tak mam taky pocit, ze sa to asi nafukuje z nasej "konspiracnej" strany, lebo ten pravnik povedal:

“Attempts to undermine the legitimate currency of this country are simply a unique form of domestic terrorism,” U.S. Attorney Tompkins said in announcing the verdict.

Takto sa to nerobi. Najprv treba nikoho nezvolit, poslat bankarov do p..i a potom si robit vlastnu menu, ktora vsak musi byt rozumne davana do obehu a regulovana jej hodnota.

podla mna, ja teda neviem....gomez   |   ip:91.127.13   |   2011-04-02  (05:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zruš napr. u nás banky a do týždňa tu lietajú tomahavky a všetci by sme boli teroristi a diktátori. Za všetkým zlom stoja tzv. peňažné inštitúcie. Podla Krosu je len u nás 41 bankových subjektov.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-02  (07:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obamova líbyjská spanilá jazda
Zolo Mikeš, Autor je senior editor tlačovej agentúry World Business Press Online | 2. apríla 2011 6:00
Zriedka sa dajú hodnotiť tak pozitívne všetky kroky hlavy štátu v takej zložitej medzinárodnej politickej situácii, ako je postup Baracka Obamu pri riešení líbyjskej krízy.

Barack Obama.
Autor: Reuters

Prezident a jeho administratíva pod taktovkou ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej predviedli efektívnu spanilú jazdu pri prekonávaní nástrah, ktoré hrozili pri iniciovaní zásahu, ako aj v jeho počiatočných fázach. Obama vo svojom prejave tento týždeň dokonca položil základy doktríny zasahovania USA v obdobných situáciách.

Najdôležitejším pozitívom je fakt, že Obamova administratíva sa dokázala odlíšiť v prípade Líbye od Bushovej. Na rozdiel od Iraku má zásah v Líbyi charakter medzinárodnej misie s krytím OSN. To je síce zásluha predovšetkým francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, ale ak USA naozaj počítali s tým, že rezolúcia v OSN nečakane prejde, tak sa zachovali úplne správne. Vyčkali so zásahom a dali priestor diplomacii pred zbraňami. Pritom Sarkozy mal v Clintonovej pri rokovaniach silného spojenca, ktorý dokázal stáť dokonca v úzadí, lebo to prospelo dosiahnutiu schválenia rezolúcie, aj imidžu Spojených štátov. Ktovie, či by sa Rusko zdržalo, ak by lídrom neboli Francúzi, ale USA...

Ďalším momentom, ktorý odlišuje zásah USA v Líbyi od Iraku, je skutočnosť, že jeho prvotným impulzom bolo zabrániť Muammarovi Kaddáfímu v masakre civilistov, a nie zmeniť režim. V Líbyi prišiel zásah vo chvíli, keď ľudia povstali proti svojmu tyranovi a ten ich začal bombardovať lietadlami.

Ak by to spravil Husní Mubarak v Egypte, tak dnešní, najmä ľavicoví, kritici by USA vyzývali k vojenskej akcii. Tak prečo nie rovnaký postup v Líbyi? Alebo upravené na naše pomery: predstavme si, že by v roku 1989 poslali Jakeš, Biľak a spol. na Námestie SNP tanky - prípadný vojenský zásah USA by sme v takom prípade brali asi všetkými desiatimi. Tak prečo ho nedopriať Líbyjčanom?

Obama absolútne správne vystihol tento moment, keď vo svojom prejave povedal, že USA nechcú, nemôžu a nemajú kapacitu zasahovať v každom takom prípade, čo však nesmie byť dôvodom, aby nezasiahli nikdy. A že si Američania na to vyberú krajinu, kde sa im zabránenie masakre a podpora prodemokratických síl môžu vyplatiť pri presadzovaní strategických záujmov v regióne a uzatváraní bilaterálnych ropných kontraktov?

Kým prvotným impulzom je pomoc v už existujúcom, a nie Američanmi umelo vytvorenom boji ľudí proti svojmu tyranovi, tak na takom spojení užitočného s výhodným nie je nič zlé. Obamu zvolili do funkcie prezidenta USA, nie za spasiteľa sveta. Je predsa lepšie, ak Spojené štáty zasiahnu aspoň niekedy, ako by nezasiahli vôbec.

Obamova doktrína, podľa ktorej sa bude usilovať o podporu demokratických síl vždy v prípade, keď to bude i pre USA výhodné, je určite lepšia nielen ako Bushova doktrína preventívneho zásahu, ale aj ako doktríny iných štátov ašpirujúcich na veľmocenské pozície.

Čína sa hrdí tým, že sa v mene získania vplyvu v Afrike nikdy nepostaví na stranu prodemokratických síl, lebo má doktrínu nezasahovania a zaujíma ju iba jej strategický záujem. Rusi sa zas pri zásahu na nejaké demokratické aspekty nepozerajú nikdy a ani náhodou. Obamova doktrína je ako jediná obohatená o "morálny" aspekt, a preto je možno nie dokonalým, ale rozhodne najlepším zo všetkých existujúcich svetov. Ak ju bude prezident USA presadzovať spôsobom ako v prípade Líbye, tak akákoľvek jej kritika, tak sprava, ako aj zľava, možno prinesie politické body či zvýši lacnú popularitu na Facebooku. Ale poctivú a zmysluplnú alternatívu poskytnúť nedokáže.


-proc se mi chce blejt??

333   |   ip:85.216.14   |   2011-04-02  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique
precitaj si prispevok nad tymto ,tu mas nadhernu ukazku co dokazu za bludy a humus obhajovat za dolariky niektori.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-04-02  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://spravy.pravda.sk/obama-zavlecie-europu-do-tretej-svetovej-vojny-varuje-historik-pwt-/sk_domace.asp?c=A090203_163248_sk_domace_p12

http://www.youtube.com/watch?v=KTTbh5J5jWM

Umením propagandy nie je to čo hlása, ale to čo dokáže zamlčať a tou je pravda. V prípade Líbie, to čo dokázal diktátor pre ľud svojej krajiny urobiť, o čom môže ľud Európy len snívať v socialnej a hospodárskej oblasti, pretože Líbia je považovaná za Švajčiarsko Afriky.

Tarpley v roku 2008 predpovovedal dnešný stav USS politiky.Zaviedol Obama Euópu do vojny? Odpoveď nech si dá kadý sám. Podľa médii masovej manipulácie sú všetci v Európe s tým spokojní, že vojská NATO prevzali vedenie vojny, lebo ešte nebola prenesená do Európy. Nikde nevidíme žiadne protesty. Asi sme všetci kvalitne zapráškovaní chemtrailovými ťažkými kovmi. Celý svet je ako jeden koncentrák.

Čo sa týka politicko náboženského konfliktu, ktorý bol odštartovaný, tí ktorí poznajú Bibliu vedia o čo sa jedná a k čomu to smeruje.Od vzbury v záhrade Eden existuje neľútostný duchovný boj na život a smrť medzi semenom hada a semenom Božej ženy.Semeno hada predstavujú okultné satanistické elity,ktoré sa snažia ovládnuť svet bez Boha. Hlavné semeno Božej ženy, Ježiš povedal, že im v tom bude zabránené v čase, keď si budú myslieť, že svoj cieľ dosiahli. Pretože duchovný vodca semena hada Satan vie,že bude zničený, chce aby aj ľudstvo Boh zničil v Armagedone, Božej vojne proti všetkým odporcom jeho zvrchovanosti.Do konfrontácie s Bohom manipuluje ľudí médiami masovej manipulácie a zneužíva na to falošné náboženstvá, klamlivé politické systémy a chamtivé globálne obchodné systémy.

V tejto situácii má paradoxne o všetkom prehľad len relatívne malá skupina hlásateľov Božieho kráľovstva a ona je v očiach Stvoriteľ veľmi cenná, lebo jediná sa nebojácne napriek celosvetovému odporu a posmechu, zastáva Stvoriteľovej zvrchovanosti, pravdy a spravodlivosti. Všetky ostatné organizácie sveta má v moci Boží odporca a ohovárač , takže sú spokojné s tým, že ich nečaká iné než fatálny koniec, na ktorý sú masívne pripravovaní. Aké je nerozumné, zanedbať takú veľkú záchranu, ktorú ponúka Stvoriteľ ľudstva každému komu ešte zostala zdravá myseľ! Peniaze alebo život? Čo si vyberiete?

Izajáš 55:1-3
1 Hej, všichni žízniví! Pojďte k vodě. A vy, kdo nemáte peníze! Pojďte, kupujte a jezte. Ano, pojďte, kupujte víno a mléko dokonce bez peněz a bez ceny. 2 Proč stále vyplácíte peníze za to, co není chléb, a proč se lopotíte pro to, co nevede k nasycení? Bedlivě mi naslouchejte a jezte, co je dobré, a ať vaše duše najde největší potěšení v tučnosti

Sofoniáš 1:14-18
14 Jehovův velký den je blízko. Je blízko a velice spěchá. Zvuk Jehovova dne je hořký. Silný muž tam vydává výkřik. 15 Ten den je dnem rozlícení, dnem tísně a mučivé úzkosti, dnem bouře a zpustošení, dnem tmy a temnosti, dnem mraků a husté temnoty, 16 dnem rohu a poplašného signálu proti opevněným městům a proti vysokým nárožním věžím. 17 A způsobím lidstvu tíseň a jistě budou chodit jako slepci; protože hřešili proti Jehovovi. A jejich krev bude vskutku vylita jako prach a jejich útroby jako hnůj. 18 Ani jejich stříbro, ani jejich zlato je nebude moci osvobodit v den Jehovova rozlícení; ale ohněm jeho horlivosti bude pohlcena celá země, protože provede vyhubení, opravdu strašné, všech obyvatel země.“bsn   |   ip:188.112.8   |   2011-04-02  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlas lidu: Nikde nevidíme žiadne protesty.

Zaviedol Obama Európu do vojny? Odpoveď nech si dá kazdý sám. Podľa médii masovej manipulácie sú všetci v Európe s tým spokojní, že vojská NATO prevzali vedenie vojny, lebo ešte nebola prenesená do Európy. Nikde nevidíme žiadne protesty.


firex   |   ip:84.72.14.   |   2011-04-03  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked sa na vec pozriete triezvo s odstupom, tak zvlastna vojna otvorene zacala zhruba 10 rokov po rozpade svetoveho rozdelenia na 'vecnych nepriatelov'.. Je to 'duchovna' vojna, zamerana na vnutro kazdeho z nas.
Dovod: sily ktore sa po 1/2.sv na zapade zoskupily za 'bezpecnostnymi' organmi a vybudovali si na nich absolutnu vnutornu moc v mene ochrany pred 'absolutnym komunistickym zlom' bojuju za stabilizovanie svojej pozicie proti celemu svetu. 'Oni' nasli a potrebuju vecny dovod existencie, parazitizmu a absolutnej nadvlady nad 'obycajnym' clovekom (nevolnikom s 'volebnym' pravom aby vytvorili iluziu slobody), tak ako dakedajsia slachta a cirkev po rozpade rimskeho imperia.
Kazdemu sudnemu cloveku jasne ze svoju dakedajsiu vymyslenu ulohu bojovnika stratili s padom 'zla' (ktory zapricinili sami skorsim zbrojnym zruinovanim vymenne orientovaneho soc. hospodarstva) mali by ich vysady byt tiez redukovane.
Prejav: Preto teraz este viac ako predtym za studenej vojny je ich nepriatelom c.1 je kazdy kto o nich pochybuje. Taky jedinec 'ohrozuje vsetkych' a musi byt bez milosti odstraneny a s nim aj vsetci jeho spojenci aby nesiril nebezpecne kacirske myslienky.
Skratka je to vyhodny biznis zotrocenia vecnym strachom a bojom so Zlom. Mate to moznost vidiet vsade co je do nas vstepovane v USA style filmoch a spravach. Preto kazda mierova idea a system ktory by ponukal zivy priklad (socik, VACO, komunity, Irak, Lybia...) ze to ide inak a lepsie bez nich je to najnebezpecnejsie co pre nich existuje.
Preto je to pre nich 'duchovna vojna' a ich nepriatelom moze byt kazdy, aj vlastna rodina... Nepripomina vam to nieco z historie?


Stanley   |   ip:147.175.1   |   2011-04-03  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo tu vôbec nehovoríte o téme (strieborné mince a ich výroba) a splietate tu len nejaké drísty ktoré nikoho nezaujímajú?


TruthTeller   |   ip:83.240.48   |   2011-04-04  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tohle jsou prostě vynikající stránky. Děkuji autorům.

Těžko, přetěžko se hledají cesty, co s tím vším dělat. Jak se zachovat. Myslím si, že posilování soběstačnosti a decentralizace, větší lidská soudržnost na lokální úrovni - to jsou hodnoty, ke kterým bychom se mohli zkusit vracet.


dusan   |   ip:85.135.17   |   2011-06-03  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -cirkulácia strieborného dolára by zničila vzťah fed - usa a nielen to - zničila by nepriame zdaňovanie podriadených štátov, pretože každé impérium nejakým spôsobom zdaňuje podriadené štáty, tu je to pohybom dolára, či už v mase alebo v hodnote, od čias kedy sa reagan a saudi dali dokopy a dolár sa stal svetovou menou, má fed príjem nielen z us ale aj z celého sveta, takže takého aktivity sú nebezpečnejšie ako nič iné
-biblista - klaniaš sa jehovovi alebo jahvemu - protestuješ proti tomuto stavu a klaniaš sa bohu ľudí ktorí to vymysleli, uff
dudiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Následky BP-úniku ropy

Toto neuvidíte v hlavných správach. Jennifer Rexford, pracovníčka povolaná na čistenie ropnej škvrny, dokumentuje stav, ktorý sa zhoršuje každým dňom. Všetci títo robotníci zomierajú včetne Jennifer. Trvalé neurologické poškodenia, paralýza, vnútorné krvácanie, smrť. Pozrite si stránku Jennifer, je tam viac informácií. BP za to nenesie zodpovednosť!!


Pravdy o zemetrasení v Japonsku

Japonsko ve spárech HAARPyjí

Existencia Al Kaidy spochybnená

2012 - revolúcia začala (sk)

Rímska inkvizícia stredoveku II. diel

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Aj OĽaNO sklamalo.

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Alternatíva priamej demokracie

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3566 s