19. September 2019
    
Dvojité občianstvo - Maďarské zúfalstvo - Dolezite.sk

Dvojité občianstvo - Maďarské zúfalstvo


  2010-05-26  (10:27)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Dvojité občianstvo - Maďarské zúfalstvo

Že sa Maďarská republika nachádza v zúfalej situácii je vidieť už podľa toho, že Fidesz získal vo voľbách ústavnú väčšinu. Z toho je jasné, že maďarský volič nehľadal východisko zo zúfalej situácie v ktorej sa nachádza jeho krajina štandardným spôsobom, ale cítil, že na to aby sa Maďarsko zachránilo je potrebné zvoliť spasiteľa. Tým ma byť podľa Maďarov Orbán, tak ako podľa Američanov Obama a podľa Nemcov svojho času Hitler. Ale keďže títo chlapci nie sú boží synovia, iba charizmatický polici, ani zázraky sa nebudú konať a krajina, v tomto prípade Maďarsko skončí v totálnom kolapse.

Neschopnosť riešiť skutočné problémy vidieť na tom, že prvý zákon, ktorý maďarský parlament prijal je zákon o dvojitom občianstve, ktorý nič nerieši, iba vytvára pole nových problémov.

Aj tak vďaka za to maďarským politikom. Slovensko tým, že zruší slovenské štátne občianstvo každému súčasnému občanovi slovenskej republiky, ktorý príjme maďarské štátne občianstvo sa vlastné zbaví nepohodlnej a večne nespokojnej časti obyvateľstva. Z maďarskej menšiny sa vlastne stanú maďarský občania, teda cudzinci žijúci na území SR, čomu budú zodpovedať ich práva. V každom prípade nebudú mať právo voliť do parlamentu SR, čo v praxi znamená zánik maďarských strán. Nebudú mať nárok na menšinovú politiku a menšinové školstvo a všetko čo s tým súvisí, pretože budú cudzincami. Nebudú môcť pracovať v štátnej správe a samospráve a niektorých služobných pomeroch, atď.

Obrovskú úľavu zažije Slovenská republika ak dokáže naplno využiť šancu, ktorú jej na striebornej tácke naservírovali maďarský politici zúfalo pobehujúc po potápajúcej sa maďarskej lodi .

Boh ochraňuj maďarský národ. V zúfalej situácii si zúfalo zlé zvolil. Môžeme sa iba modliť za Maďarov, aby škody, ktoré nevyhnutne utrpia boli znesiteľné, aby ich zúfalí politici, neschopní riešiť problémy krajiny, nevohnali do ozbrojeného konfliktu s niektorým susedom, pretože okrem zbytočne preliatej krvi Maďarov, by to mohlo znamenať aj totálny koniec Maďarska.


GR


GR
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-05-26  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to zufaly pokus o navrat Velkeho Uhorska


kakadu   |   ip:62.168.11   |   2010-05-26  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  >GR
Pekne napisane. Len sa obavam, ze poradovniky na nove obcianstvo sa konat nebudu. Obcan madarskej narodnosti zijuci na slovensku je zrejme rad, ze zije tam, kde zije. Keby nebol, je uz za Dunajom.
Len sa to zbytocne rozmazava ako psie hovno na podrazke. Podobne to aj smrdi.
.
(Podobnost so smradom z papule najroduvernejsieho Slovaka je cisto nahodna.)


filip   |   ip:95.103.25   |   2010-05-26  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia typu Orbán,Hitler,Bush-nečakajú kým im druhá strana poskytne zámienku.Takýto si ich vyrobia vždy sami,stačí pozrieť do nedávnej historie.Môžeme len tipovať,čo to bude.


milan   |   ip:87.244.25   |   2010-05-26  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už veľmi dávno čakám, kto prvý sa spýta Maďarov na ich veľký záujem o menšiny (Maďarov) v susedných štátoch, ohľadom na Rakúsko. Ak ste si všimli, tvrdia že majú 7 susedov a záleží im na Maďaroch vo všetkých susedných štátoch. Okrem Rakúska tým otravujú všetkých susedov. Pýtam sa preto. S menšinovou politikou Rakúska sú spokojný? Alebo Maďari v Rakúsku sa automaticky hlásia k Rakúskemu občianstvu, tým pádom Maďarská menšina v Rakúsku neexistuje?


MK   |   ip:87.244.19   |   2010-05-26  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre kakadu:Také niečo napíše len niekto,kto nepozná Maďarov žijúcich na južnom Slovensku.A to Ta ubezpečujem že viem o čom píšem.Maďari z juhu nevedia po Slovensky.Tá staršia generácia mala aspoň snahu sa niečo naučiť,ale nová generácia už nie.Je tomu asi rok čo som sa v Budapešti prihovoril jednému z Komárna.Došiel tam skladať tovar tak isto ako ja.S hrdosťou mi povedal že on je Maďar a po Slovensky nerozumie.Aj jeho deti že nevedia po Slovensky.Doma pozerajú len Maďarské televízne stanice.A to všetko mi rozprával po Nemecky.Keby to bolo,tak ako píšeš,tak Maďarské strany nezískajú na Slovensku ani jedno percento hlasov.Takéto rozbroje nahrávajú do kariet istej skupine ľudí.Sú to ľudia ktorím ide o svetovládu.Financuje to jeden bastard z USA.Prikladám jeden prejav z amerického kongresu.Na záver len toľko,kto nerozpozná súvislosť,tak zaslúži kladivom po hlave.Tu je ten prejav: Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov až do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia napríklad odstránime ich sociálnu podstatu, odnaučíme umelcov zobrazovať a sledovať čokoľvek z tých procesov, ktoré pochádzajú z vnútra národa.

Literatúra, divadlo, filmy - všetko budeme všemožne podporovať a oslavovať. Najhanobnejšie ľudské pocity budeme podporovať a budeme vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstvo a ďalšie nemorálnosti. Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale budeme tak aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a slušnosť budú terčom posmechu.

Len niekoľko málo ľudí si potom domyslí, o čo ide. Ale takýchto ľudí postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob, ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narušovať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich rozvracať, učiť nerestiam a tak budú mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme..."Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-05-26  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hypoteza: Co ked vacsina madarov poziada o madarske obcianstvo a my im zrusime to nase Slovenske ? Na Slovensku ostane zit vela madarskych obcanov. Potom sa najde zamienka, preco si Madarsko bude chciet chranit svojich obcanov a budu chciet autonomiu, alebo posunut madarske hranice na sever. Skvele to vymyslel ten nas Ficko s tym zrusenim Slovenskeho obcianstva. Mali prijat zakon, ze na Slovenskom uzemi mozu zit iba obcania Slovenskej republiky a pokoj. Napr. Ked tu chcu zit madari, musia sa na nich vztahovat zakony len Slovenskej republiky nie inej krajiny. A ked na Slovensku budu dlhsie ako 2roky musia poziadat o obcianstvo.


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-05-26  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plný súhlas s tým, čo píše MK. Našťastie teraz máme vládu, ktorá vie politiku ajˇ"čítať" a na základe toho aj koná. Napr. mám na mysli výhrady vlády voči 1. zahr. návšteve Orbána: ide do Poľska. Akože symbolicky preskočil Slovensko, ktoré je vlastne "Maďarskom" - predsa nebude navštevovať vlastné, ide predsa o zahraničnú cestu... Krásna symbolika. Sú to svine, svine a ešte raz svine.


MysteryMaR   |   ip:88.80.226   |   2010-05-26  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  GR fakt že pekne napísané, Kakadu máš pravdu už len z toho dôvodu že maďari sa budú báť o prácu, avšak na druhej strane Toudy má tiež pravdu čo potom ak by nedajbože zostalo veľa maďarov bez slovenského občianstva nebudú požadovať o autonómiu?Snáď zmluvy a veci ako napr Benešove dekréty, Trianonská zmluva a pod nás podržia.MK nemôžeš zas hádzať všetkých maďarov na 1 kopu. Ako beriem väčšina maďarov žijúcich na Slovensku NEVIE po slovensky ale nájdu sa aj výnimky =P (nemyslím seba!!!)Už sa to podľa mňa ťahá príliš dlho a všetkým to lezie na nervy,tak by sme to mohli ukončiť nejako už.Ale 1 vec je istá SLOVENSKO SI NEDÁME!!!


LordX   |   ip:178.40.19   |   2010-05-26  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy - presne to napadlo aj mna. Tym ze im po ziskani madarskeho obcianstva zrusime to slovenske este viac nahravame snaham o autonomiu, a madari podlamna rataju s tym ze presne toto urobime.

Vsetko zalezi od toho co urobi obycajny slovensky madar. Pokial hodla poziadat o madarske obcianstvo vela ludi aj za taku cenu, bolo by lepsie nereagovat odobratim toho slovenskeho. Pokial vsak medzi ludmi nie je vola dostat madarske obcianstvo za cenu ze pridu o to slovenske, potom je to dobre lebo ich to moze este viac odradit a neohrozi to velmi pocty slovenskych obcanov na juhu.

Ja by som nereagoval tak prudko. Prinajhorsom budu mat dvojite obcianstvo, co nie je az take hrozne, madarske obcianstvo je na Slovensku aj tak len bezvyznamnym zdrapom papiera a ich prava a povinnosti voci SR to nijak neovplyvni. Vlada vsak reagovala zbrklo, a teraz sa moze stat ze prideme na juhu o desiatky tisic obcanov.


lima   |   ip:188.167.4   |   2010-05-26  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre MK
Tlieskam MK, lebo to je presne tá skutočnosť o ktorú ide. A ľuďom treba dať PANEM ET CIRCENSES (Chlieb a hry), aby mohli byť aj naďalej zavádzaní.


NeUhor   |   ip:213.151.2   |   2010-05-26  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba vystúpiť s EU a vytvoriť Nové UHORSKO s hlavným mestom Banský Zvolen a rýchlo zaviesť Uhorský toliar krytý zlatom ( najlepšie vyrobený v Kremnickej mincovni)!


NeUhor   |   ip:213.151.2   |   2010-05-26  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ponúknuť Maďarom občianstvo ...


ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-05-26  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MK: o tych madaroch na juznom slovensku viem tiez svoje, kedze tam priamo zijem. ti co nevedia po slovensky je asi 1% a zbytok s tym nema problem. navyse mnoho je takych o ktorych by si pri komunikacii nezistil ze su madari...rovnako vsak nesuhlasim s dvojitym obcianstvom a nedajboze autonomiou nasej z polnohospodarskeho a hydrologickeho hladiska najdolezitejsej casti uzemia..


MK   |   ip:87.244.19   |   2010-05-26  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre neuhor.Počúvaj sem,to spojenie Banský Zvolen to máš odkiaľ?Mňa takéto spojenie uráža,lebo som zo Zvolena.A aké Uhorsko?Prečo nie rovno VEĽKÁ MORAVA.Slovania sú na tomto území viac ako 10 tisíc rokou.Podľa genetického výskumu je v Maďarsku len 5% Maďarov.Odporúčam Ti naštudovať dejiny.A ešte niečo.Na Blatnohrade - (dneśnom Balatone)bol Koceľ skôr ako tu boli starě Húnske kmene.


imro   |   ip:95.103.4.   |   2010-05-26  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Osobne si myslím že toto celé je len o tom ako spraviť velký rachot a za kulisami urobiť obrovské svinstvo. Vlády sa dohodli na zakrívacom manévri. Prečo práve teraz sa s tým oháňajú? Hospodárstvo sa rúca, nemci hovoria o novej marke, grécko padá... Štáty berú úvery aby im pomohli. Úvery ale bude treba splatiť. Na druhej strane prečo europska alebo svetová banka nepomôže priamo grékom bezúročnou pôžičkou? Prečo aj tak zadľžené štáty sa majú ešte viac zadľžiť? Na to ste mysleli?


Lu   |   ip:95.103.32   |   2010-05-26  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedovoľme vojnové šialenstvo. Diplomatické cesty do Európskej komisie sú zbytočné. Kecy Eduarda Chmelára o trpezlivosti sú zbytočné. V tomto byrokratickom aparáte, kým niečo príjmu, Slovensko nebude! Do takej situácie sa nemôžeme nechať doviesť bratislavskými židmi, ktorí boli proti vytvoreniu Česko-Slovenska a ich otcovia žiadali pripojenie Bratislavy k Maďarsku. Rovnako boli proti zániku Česko-Slovenska. Veriť ich sladkým rečiam o opatrnosti a voliť ich znamená smrť slovenského národa. Historia est magistra vitae!

Viac:http://www.protiprudu.info/ako-skoncila.html

Je Viktor Orbán 3. Ancikrist? Pretože presne takto začínal 2. Ancikrist Adolf Hitler.

Vyburcoval v nemeckom národe Versaillskú traumu po spravodlivej porážke Nemecka v roku 1919. Volal po zjednotení nemeckého národa a Nemcov v Alsasku-Lotrinsku, ktoré prehrali Nemci tak, ako prehrali Maďari Uhorsko. A majú z toho Trianonskú traumu.MK   |   ip:87.244.19   |   2010-05-26  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ggg:s istotou môžem povedať že zavádzaš.


Lu   |   ip:95.103.32   |   2010-05-26  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak niekto prehliadol v predchadzajucom linku: DNES 0 22,00 na National Geographic Channel ide Apokalypsa 2. Podobnost Hitlera s Orbanom nie je nahodna.

Momo   |   ip:217.118.9   |   2010-05-26  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Maďarsku žijú taký istý Slovania ako aj na Slovensku len nás rozdelili jazykom a vymyslenou rozprávkou o starých Maďaroch ktorý privandrovali zo strednej Azie . Ako obyčajne by nás najradšej poštvali proti sebe.


NeUhor   |   ip:213.151.2   |   2010-05-26  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre MK: Veľký Mufty plánoval hlavné mesto do stredu NOVÉHO UHORSKA( Slovenska) ... tak teda napr. hl. mesto: Zvolenská Bystrica. Históriu mám rád, tak to posuňme na NOVÁ PANÓNIA (Pannoniae)- predchodca Veľkej Moravy. Veľkú Moravu spustošili nájomný žoldnieri Maďari.
"Ale čo je podstatnejšie, že práve Arpádovec Štefan (inak už v tretej generácii arpádovci mali vydajmi s okolitými princeznami viac slovanskej a germánskej krvi ako maďarskej) sa dostal na trón a založil Uhorské kráľovstvo práve s podporou kresťanského „Slovenska“ a významných rodov NAŠICH predkov Hunt – Poznan. Tí ho opásali mečom pri Bíni (valy hradiska dodnes vidieť v tejto lokalite na juhu Slovenska) a spolu s našimi predkami potlačili vzburu pohanských Maďarov na čele s Kopáňom. Teda nie Maďari, ale kresťanskí predkovia Slovákov, Nemcov a aj Maďarov žijúcich na území dnešného Slovenska zdvihli Štefana (Vajka) do výšav svätca a cez neho založili nový štátny útvar – Uhorsko."
Treba to vrátiť pred príchod Húnov na naše územia a nie pred Trianon )))).


Martin   |   ip:195.168.7   |   2010-05-26  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy: väčšina obyvateľov južného Slovenska má SLOVENSKÚ národnosť, štatistickí Maďari majú väčšinu len v pár mestách a obciach. Takže nemyslím si, že by snahy získať územnú autonómiu mali šancu na úspech, aspoň pokiaľ je pri kormidle táto inak nie moc vydarená vláda. Zato taký Dzurinda by im ju bez váhania odklepol bez ohľadu na názor slovenskej väčšiny na južnom Slovensku.

Na vysvetlenie - pojem "štatistickí Maďari" používam preto, lebo na Slovensku žije možno len pár stoviek pravých etnických Maďarov, aj to premiešaných so Slovákmi a Cigánmi, dokonca aj v samotnom Maďarsku ich je možno len pár tisíc, a podľa analýzy DNA, ktorú robil US genetik Luigi Cavalli-Sforza, drvivá väčšina obyvateľov Maďarska je slovanského a prevažne slovenského pôvodu. Bolo by užitočné, keby si pojem "štatistickí Maďari" osvojili aj slovenskí politici a používali ho aj v zahraničí.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-05-26  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madari schválili vynikajúci zákon!
Teraz je už len na nás,aby sme schválili finančný príspevok pre tých,čo sa odhodlajú zmeniť národnosť z R na M a následne požiadajú o madarské občianstvo...


Uite   |   ip:89.173.88   |   2010-05-26  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že len pomenovanie vecí pravými menami pomôže každému pochopiť, prečo sa slovanskí maďari necítia doma ani tu ani v maďarsku.Maďari sú politický národ umelo vytvorený maďarským jazykom. Geneticky 95% slovanského etnika bolo asimilované pomocou vnúteného jazyka 5% pôvodnými maďarmi,chazarmi, pečenehmi, kumánmi a ďalšími bojovnými kmeňmi, ktorí uviazli v Karpatskom kotli v 10 storočí n.l. Z nich najdôležitejší boli chazari, ktorí si obliekli kabát žida,maďara, či iného etnika, ktorý práve potrebovali zneužiť na svoje politické ciele. Chazari turkitský kmeň prijal ako jediný judaizmus ako svoje štátne náboženstvo v domnení, že im pomôže k prežitiu medzi kresťanským a moslimským svetom . Sviatoslav I., ktorý velil ruským vojskám, spomenuté aziatské kmene pre svoju krutovládu vyhnal z ich pôvodného bydliska, z ktorého sa dodnes v dnešnom Abcházsku a okolia Krymu dá dohovoriť maďarsky s pôvodným obyvateľstvom. Na svojom úteku chazari s maďarmi putovali cez Ukrajinu,Poľsko a Uhorsko do Nemecka a ďalej do Anglie a Ameriky. Toto putovanie zavŕšili pomocou politického sionizmu vytvorením štátu Izrael, svojho druhého domova. Paradoxne v tom istom etnickom zložení ako v maďarsku, sú dnes tzv. židia 95% etnickí chazari, ktorí si hovoria aškenázsky židia a 5 % skutoční genetickí židia tzv. sefardi. Pretože za židmi aj maďarmi vidíme ich politickú vyvolenosť mesianistického judaizmu chazarov, nemôžme sa čudovať, že ich za ich expanzionistickú politiku nenávidia v celom svete a nemôžu nájsť pokoj v svojich bezprávne dobitých územiach. Či už je to v Maďarsku alebo Izraeli, používajú tú istú chazarskú taktiku a stratégiu. Stačí si porovnať chazarmi propagovanú mapu veľkého Izraela na úkor Palestíny s mapou maďarmi propagovaného veľkého Uhorska, ktoré chcú rozšíriť na úkor slovanských krajín. Obe etniká maďari aj židia to robia na základe falošných vykonštruovaných demagogických tvrdení chazarov. Judea totiž stratila svoje právo na územie vyvoleného ľudu v roku 70 n.l., keď naň prišiel predpovedaný Boží trest za ich neposlušnosť a neprijatie Božieho mesiáša Krista. Generálovi Títovi bol na pamiatku dobitia Jeruzalema postavený v Ríme víťazný oblúk. Maďari zase stratili svoj politický vplyv v Rakúsko Uhorsku, po prvej svetovej vojne. Víťazní spojenci im určili územie na vytvorenie etnického Maďarska, podobne ako Rakúsku, proti ktorému si nedovolia ani pípnuť. Zato proti slovanským národom stále uplatňujú svoje neoprávnené požiadavky. Stačí si pripomenúť ich demagogickú taktiku donekonečna opakovaných lži a klamstiev, v ktoré dúfajú, že neinformovaní a nepoučení uveria. Ich stratégia dobijať etniká a územia, alebo cítiť sa ukrivdení keď im to nevýjde ako by chceli, je základom ich politiky. Preto sa politickí slovanskí maďari necítia doma nikde, lebo podvedome cítia, že sú vďaka maďarskému jazyku zneužívaní na politické hry. Paradoxne to ´maďari chazarom spočítali počas fašistickej diktatúry a pripravili o život 500 000 židov.Čo to však bolo oproti 6 miliónom židov obetovaných chazarmi, pre neprispôsobivosť časti židov Hitlerovi, ktorý politicky zneužil nemecky hovoriace etnikum v krajinách susediacich s Nemeckom na vyvolanie II. WW proti Rusom, čo bol konečný cieľ svetového chazarského spiknutia proti slovanom. Dnes sú maďarské /rozumej chazarské/ politické hry o to nebezpečnejšie, že sú robené cez kopirák nemeckých, o ktorých každý vie ako dopadli.Rozumní maďari cítia, že sú vlečení a zneužití mesiášom Orbánom nielen do piateho nezákonného konfliktu proti susediacej krajine prostredníctvom maďarsky hovoriacim slovanom, ktorých budú chcieť ochrániť ako Hitler nemecky hovoriacich tzv. krajanov. K čomu to povedie? K tej istej hre chazarov,ktorí obetovali tzv. neprispôsobivých židov v Nemecku,aby pokračovalo zničením 50 milónov slovanov. Podobne dnes chazari rozdúchavajú nacionalistické vášne v duchu "poturčenec horší turka", keď etnický slovák Zázrivec, sa hrá na politického maďara Vónu. Čo môžeme čakať? Keď EU vôbec nevadilo, čo mesiášovi dobrodruhovia vystrájali týždne v Budapešti proti socialistovi Ďurčanímu v roku 2008 za to, že sa priznal, že základom politiky, alebo ovládania ľudí, boli vedomé klamstvá. Môžeme snáď očakávať, že Orbán bude hovoriť pravdu? Čo nemôžeme čakať od okultných satanistických skupín, ktoré ovládaju politikov Európy, že zrovna Francúzsko alebo Nemecko niečo v prospech Slovenska spravia? Veľký omyl. Ich krédom je, "čím horšie, tým lepšie", lebo sami tento riadený chaos svojou kompromisnou politikou vytvárajú, a domnievajú sa, že keď bude najhoršie ponúknu Európe i svetu NWO, v ktorom už majú sľúbené svoje miesta. V tom sa ale mýlia. Boh už nepripustí žiadne NWO. Budúcnosť patrí svetu národov, žijúcich ako svetové bratstvo, bez nacionalistických politikov.

Bližšiu charakteristiku chazarizmu pozri na

http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114-ruska-federace/11403-jizni-fo/-/405-historie/4355-tisicileta-valka-mezi-ruskem-a-chazary-highlight-tisíciletá%20válka/

http://cz.altermedia.info/historie/kdo-jsou-dnesni-zide_2181.html


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-05-26  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SNR vrátila úder, hoci také niečo platí už aj v ČR a Rakúsku, ale som rád, že k tomu došlo, že dokážeme ešte niečo si ubrániť a nie sa len nečinné pozerať...

http://www.webnoviny.sk/slovensko/odhlasovane-nrsr-odmieta-dvojake-obc/145576-clanok.html

Ale opäť sa našli niektorí, ale nič prekvapujúce, že opäť ani ryba, ani rak: http://www.webnoviny.sk/slovensko/fico-sdku-ds-absolutne-zlyhala/146636-clanok.html
Hellmuth   |   ip:80.141.47   |   2010-05-26  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ma kazdy obcan slovenska minimalne 2 obcianstva?
Slovenske a Europske (mame predsa euprosky pas,vodicky, hymnu, menu.....) Ja si myslim ze uz 2 obcianstva mame. Zaviest tretie obcianstvo sposobi este vesci chaos. A O TO IDE!!!
Tiez si myslim ze na Slovensku nie je jeden jediny pravnik ,ktory stiha sledovat zmeny v zakonoch a medzinarodnych zmluvach, ktorym podlieha kazdy z nas.
Cize vlasne zijeme v ANARCHII nie v Demokracii.
To vsetku su veci ktore nas maju rozostvavat proti sebe. Bol tento clanok pisany za tymto ucelom?Yosarian   |   ip:91.191.11   |   2010-05-26  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Odmietam akékoľvek čierno biele videnie, a preto my nedá nepodotknúť ,že tieto príspevky k tomuto články , ako aj samotný článok, v podstate aj verejná mienka podľa mňa postrádajú určitú empatiu nás SK voči HU. Pre nás je Trianon začiatok, pre nich koniec, je zrejmé, že Slováci nechápu Maďarské pocity zo spomínanej historickej udalosti, veľkú traumu, bolesť, pocit nespravodlivosti. Ak si nechceme zopakovať našu vzájomnú nešťastnú históriu snažme sa pochopiť jeden druhého, jednostranné videnie vzájomných krívd a súčasná neschopnosť priznať si svoje chyby, povedie do špirály neštastia.
Bohužiaľ aj my SK si musíme priznať , že Trianonské hranice sa neurčovali výhradne podľa národnostného princípu, ale aj podľa ekonomických a hospodárskych faktorov, žiarivým príkladom je Žitný ostrov. V podstate prijatím tohto odvetného zákona sme z Maďarov spravili druhotriednych občanov, argumentujúc akýmsi bezpečnostným rizikom, v podstate tým iba kopírujem Maďarskú politiku Veľkého Uhorska druhej polovice 19 storočia, kde ako majoritná národnosť, zneužívame svoje dominantné postavenie voči minoritnej národnosti , neakceptujúc ich národnú traumu spôsobenou Trianonom, symbolickým strhnutím náplasti z ich krvacajúcej historickej rany. Skúsme sa na daný problém pozerať aj ich optikov .
- ak citiš sy človekminister   |   ip:62.168.65   |   2010-05-26  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maďarsko je rozbuška v Európe!!! Nepripomína vám to niečo? Mne osobne to pripomína problém medzi Srbskom a Kosovom. Nakoniec všetci z južného Slovenska príjmu maďarské občianstvo-slovenské sa im zruší...a skôr či neskôr maďarská vláda povie, že sa k občanom Maďarska zle správame bla bla bla a budú si nárokovať územie južného Slovenska s odvôvodnením: Nežije tam ani 5% Slovákov prečo by toto územie nemalo patriť nám?
A ako zareaguje EU? Ako zareaguje NATO? Tak isto ako v prípade Kosova...a konflikt je na svete. Keby Maďari konflikt nechceli tak by vôbec s dvojitým občianstvom nešpekulovalo a neprovokovalo
Preto by sme sa čo najskôr mali spojiť so štátmi, ktorých sa taktiež tento problém dotýka a zatlačiť spolu s nimi na vedenie Maďarska!


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-05-26  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa cudzinec na území SR nezmestí do kože,dostane do tohto svojho pasu pečiatku a bude vyhostený!Čo by sa stalo s majetkom takého maďara?Nebola by to voda na mlyn Orbána???
Ináč,len tak zo žartu-ja by som anuloval manželstvo svetoplukovej dcéri s arpádovcom a tým prinavrátil každému to,čo do manželstva vložil-Panóniu SR.HA HA HA.ALE RADŠEJ SA NESMEJEM,EŠTE BUDE HORÚCO.


2010   |   ip:78.98.229   |   2010-05-26  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tito 5% madari mozu mat aj dva krat vecsie uzemie ako maju a dopadnu vzdy ako dopadli-ono totiz nejde o uzemie,ale o ludi ktori v nom ziju a povedzme si otvorene,ta vsehochut v genoch tychto miesancov im ocividne nerobi dobre.


sxg   |   ip:95.103.10   |   2010-05-26  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte zatočiť s tými čo majú Izraelské a Americké a máme + aj v očiach Arabských krajín, ešte stiahnuť jednotky z Afpaku a môžeme čulo obchodovať s Japonskom, Iránom ...


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-05-27  (01:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kopírované z TA3 fora:

...Slovákom nedávno genetici potvrdili, že sú rekordérmi etnickej dlhovekosti a autenticity. Zistili, že vyše 80% dnešnej populácie Slovenska zdedilo gény po svojich predkoch, ktorí žili v strednej Európe už pred 8 000 rokmi, teda v mladšej dobe kamennej - v neolite. Pravdu možno potláčať, ale nie zničiť (Veritas premitur, non opprimitur - Titus Livius, Seneca ml. a ďalší).

Molekulárna genetika v posledných desaťročiach urobila priam neuveriteľný pokrok. Po rozšifrovaní biogenómu bol rozšifrovaný ľudský génom a v krátkom slede aj historický genofond moderných národov. Výsledky vedeckých analýz genofondov jednotlivých národov spochybnili alebo dokonca vyvrátili niektoré tzv. „večné pravdy " historiografie, čo v daktorých krajinách vyvolalo „zemetrasenie". Stručne opíšem príčinu takéhoto „zemetrasenia"v susednej krajine.

Mnohí, aj súčasní maďarskí historici a politici ešte stále tvrdia, že slovenský element sa usadil v oblasti severokarpatského oblúku a niektorých pridunajských nížin až v neskorom stredoveku, a to hlavne priesakom valaskej kolonizácie. Súčasne jedným dychom vyhlasujú, že po Hunoch a Avaroch, ktorí prišli do strednej Euró py v 4. resp. 6. storočí, do oblasti Dunajskej kotliny prišli Maďari v poslednom desaťročí 9. storočia a sú tu dodnes. Napr. bývalý maďarský prezident A rpád Gôncz v čase svojej oficiálnej návštevy v roku 1995 počas prednášky v Oxforde „pobavil" prítomné politické a vedecké publikum, keď vyhlásil, že „po Avaroch prišli Maďari, ktorí sa ako prví usadili v Karpatskej kotline (Dunajskej kotline - pozn. aut.) a sú tu dodnes. "

Tieto pseudovedecké a faktami nepodložené názory totálne vyvrátili výsledky modernej génovej analýzy. Začalo to v roku 1991, keď renomovaný genetik profesor Stanfordskej univerzity (USA) L. L. Cavalli Sforza uverejnil výsledky veľkoplošnej genetickej štúdie, ktorú uskutočnil na území dnešného Maďarska. Dosiahnuté výsledky tejto štúdie prof. Cavalli-Sforza zhodnotil nasledovne: „Maďarsko v Európe je anomáliou. Jazyk je ázijský, ale obyvateľstvo európske, väčšinou slovanské. A títo Slovania sú pôvodným obyvateľstvom Karpatskej kotliny. Absolútna väčšina obyvateľov Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, je prevažne slovanská a kontinuálne európska. Zostalo iba maďarské meno a aglutinujúci jazyk. Maďarských génov niet" (Scientic American, november 1991).

Tieto výsledky boli také šokujúce, že vyvolali „zemetrasenie" predovšetkým v Maďarsku, ale i v ďalších krajinách. Niekoľko renomovaných laboratórií v USA zopakovalo veľkoplošnú genetickú štúdiu na území Maďarska a dospeli k rovnako šokujúcim výsledkom. Záver týchto štúdií potvrdil nálezy prof. Cavalliho-Sforzu: „len s ťažkosťami možno nájsť nejaké stopy ugorských (staromaďarských) génov v súčasnej populácii Maďarov. " V pomerne krátkom čase si laboratórne techniky modernej genetiky osvojili odborníci v mnohých krajinách. Nelenili ani v Budapešti a čoskoro aj maďarskí genetici uskutočnili rozbor DNA svojich spoluobčanov. Výsledky ich sklamali, lebo museli priznať, že mitochondriálne gény pochádzajúce z ugorský ch (staromaďarských) génov sa vyskytujú len u menej ako v 5 % súčasnej maďarskej populácie. Maďarskí genetici svojimi výsledkami potvrdili aj ďalší nález prof. Cavalliho-Sforzu, a to, že absolútna väčšina populácie Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, ale je prevažne slovanská. Aj podľa maďarských genetikov až 50% súčasnej populácie Maďarska má slovanské gény. Zvyšok tvoria valasko-románske, germánske a iné gény. Na základe genetickej analýzy populácie Maďarska bol vyslovený názor, že „Maďari v súčasnom Maďarsku (v prevažnej miere) nie sú vôbec Maďarmi. "

Porovnajte sami: Sotva 5% súčasných Maďarov má ugorské (staroma-d'arské) gény, ale až 50% má slovanské gény (Sapienti sat !).
Nelenili a nelenia ani slovenskí genetici. V prvej dekáde 21. storočia doc. VI. Ferák preskúmal historický genofond Slovákov a dospel k viac ako pozoruhodným výsledkom. Dokázal, že viac ako 80% Slovákov zdedilo gény po predkoch, ktorí žili v strednej Európe už asi 6 000 rokov pred Kristom, teda v mladšej dobe kamennej. To ale znamená, že boli sme (naši predkovia) v oblasti severokarpatského oblúka a pridunajských nížin už pred 8 000 rokmi. Táto dlhovekosť slovenskej etnogenézy urobila zo Slovákov rekordérov etnickej autenticity. Porovnávacie štúdiá výsledkov zo Slovenska s nálezmi v iných krajinách Európy ukázali, že k slovenskej etnickej dlhovekosti majú v Európe pomerne blízko len Welšania. Výskum vo Welse ukázal, že až 70% súčasných Welšanov má gény svojich predkov, ktorí žili vo Welse už 4 000 rokov pred Kristom.

Ako som už uviedla, výsledky výskumu z analýzy genofondov vyvolali v Maďarsku „zemetrasenie", čo vlastne ani nemuselo nastať. Maďarskí historici, politici, jazykovedci a ďalší vzdelanci predsa už po stáročia vedia, že „Maďari sú od nepamäti najpremiešanejším národom v Európe a možno i na svete." Napr. Armín Vambéry už koncom 19. storočia napísal, že „Maďari sú tým najpremiešanejším národom v Európe." Jeden z najvýznamnejších maďarských mysliteľov 20. storočia Štefan Bibó (Bibó István) napísal nelichotivé konštatovanie, že „Maďari sa zmiešali so všelijakým balastom sveta." Aj celá plejáda súčasných maďarských historikov (Szucs J. Bogyay T. , Silági D. , Lendvai P. , Glatz F. , Kontler L. a desiatky ďalších) vo svojich prácach dokazujú, že intenzívne miešanie Ugorov (predkov Maďarov) začalo už mnoho storočí pred ich usídlením sa v Dunajskej kotline. Podľa citovaných historikov už dokonca aj „starougorské kmene boli miešaninou národov" a „bola to etnicky heterogénna družina. Bol to zmiešaný a stále sa miešajúci národ." Moderná genetika potvrdzuje, že pravdu mal nemecko - maďarský historik Denís Silági, ktorý už pred polstoročím napísal, že „maďarský národný charakter sa nedá odvodiť z rasovo - biologických vlastností euroázijských predkov, ale významná je skutočnosť, že oddávna existuje množstvo typických Maďarov, ktorých predkovia boli Slovania, Germáni, Románi alebo Židia, ale v žiadnom prípade nie jazdci z východných stepí."

Ešte presvedčivejšie a výstižnejšie o tom píše súčasný renomovaný maďarský historik prof. L. Kontler (Kontler László): „ Z hľadiska antropologického a kultúrneho predstavujú Maďari nesmierne zmiešaný fenomén. Takže nejaký čistý kmeň Ugorov (Maďarov) v tomto zmysle nikdy neexistoval. Preto na stanovenie kontinuity maďarského národa je jazyk jediným kritériom. História maďarských počiatkov je históriou spoločenstva, ktorého genetická skladba a kultúrny charakter sa menili, ale ktoré niekoľko tisíc rokov hovorilo jazykom, z ktorého sa vyvinula dnešná maďarčina." Stručne a múdro definuje vznik maďarského ľudu (magyar nép) F. Glatz s kolektívom 60 historikov v rozsiahlom diele Kronika Maďarov: „Hovoriť o histórii predkov Maďarov do roku 600 po Kr. môžeme len s určitou pravdepodobnosťou, a to len na základe jazykovedných, starožitnostných a botanickozemepisných výskumov.

Isté je len to, že maďarský ľud sa vytvoril z viac geneticky odlišných ľudových skupín. Spoločným jazykom týchto ľudových skupín sa stala maďarčina." Do dnešných dní nieje spoľahlivo vysvetlené, akým spôsobom dokázala nadobudnúť prevahu v tejto miešanine geneticky a jazykovo odlišných ľudových skupín zaostalá ugorská (maďarská) reč a meno „Maďar", keď vieme, že len dva zo siedmich ugorských kmeňov (Megyer a Nyék) mali ugrické mená, zatiaľ čo mená ďalších piatich sú prevažne turkické. Podľa nemecko - maďarského historika Thomasa von Bogyaya „antropologický a archeologický materiál dosvedčujú, že maďarské národné indivíduum vzniklo v taviacom kotle j uhoruských stepí." Z juhoruských stepí pochádza aj tzv. rodný list maďarstva. Ide o prvý písomný záznam, v ktorom je podľa maďarských (aj iných) historikov nespochybniteľné zmienka o Ugoroch (Maďaroch). Je to byzantská správa z roku 839 a v nej sú Ugori (Maďari) uvedení pod menom Onoguri (grécky Ongroi). Preto mnohí historici doporučujú, aby až rok 839 bol považovaný za vstup Ugorov (Maďarov) do histórie. Súčasne upozorňujem, že takmer všetko, čo je možné zistiť z histórie predkov Maďarov pred rokom 839 sú skôr dohady ako fakty a aj zdanlivo odôvodnené fakty treba brať s rezervou.

Intenzívne miešanie sa Ugorov (Maďarov) pokračovalo aj po ich usídlení sa v Dunajskej kotline. Rakúsko -maďarský politológ a historik P. Lendvai upozorňuje, že vzhľadom na romanticky sfarbené legendy v maďarskom dejepisectve a literatúre je dôležité uvedomiť si, že v čase samotného príchodu do Dunajskej kotliny bol zväzok ugorských kmeňov čímkoľvek, len nie homogénnym celkom, dokonca bol opravdivou miešaninou národov. Ako som už uviedla podľa maďarských literátov najväčší maďarský mysliteľ 20. storočia Štefan Bibó konštatoval, že „Maďari sa zmiešali so všelijakým balastom sveta." Pozrime sa teda na to, kto bol ten balast, s ktorým sa Ugori (Maďari) zmiešali, kto čo pri tom miešaní komu dal, resp. čo dostal.

Predpokladá sa, že mnoho storočí pred a niekoľko storočí po prelome letopočtu na ugorské kmene mali veľký civilizačný vplyv ich vyspelejší susedia iránskeho pôvodu. Dokazuje to mnoho slov, ktoré Ugori od Iráncov prevzali a ktoré svedčia o tom, že Iránci naučili Ugorov (predkov Maďarov) základom produkčného hospodárenia. Ugori prevzali od Iráncov aj mnoho mýtov a legiend, medzi mnohými aj obľúbenú povesť o zázračnej lani. V priebehu storočí došlo i k intenzívnemu miešaniu sa Iráncov a Ugorov. Maďarskí historici vyzdvihujú veľký kultúrny a civilizačný vplyv Iráncov na Ugorov a zdôrazňujú, že od Iráncov Ugori prevzali mnoho slov, čo významne obohatilo ich chudobnú slovnú zásobu. V dostupnej maďarskej literatúre som nenašla zmienku o pozitívnom vplyve Ugorov na Iráncov. Z uvedeného teda vyplýva, že Iránci tým balastom nemohli byť.

Ešte väčší kultúrny a civilizačný vplyv na Ugorov mali staroturecké kmene. Niekedy v prvej polovici 6. storočia po Kr. došlo v oblasti dolného Donu k stretu turkických Onogurov a Ugorov. Onoguri si podmanili celé ugorstvo (maďarstvo) (Onogurok uralmuk alá hajtották az egész magyarságot) a v 7. storočí Ugori spolu s Onogurmi sa stali poddanými Chazarskeho chanátu (tiež Turci). Z chazarskej nadvlády sa Ugori vymanili až v roku 830. Tristoročný život Ugorov pod nadvládou turkických etník mal na predkov Maďarov všestranný a mimoriadne veľký civilizačný vplyv. Dá sa povedať, že turecké etnika výrazne scivilizovali Ugorov takmer vo všetkých základných oblastiach života. Ugori sa od Turkov naučili základom poľnohospodárstva, záhradníctva a mnohých remesiel. Prevzali od Turkov organizáciu politického zriadenia, organizáciu vojenských jednotiek a bojovú taktiku. Taktiež prevzali niektoré spôsoby tureckého odievania sa a používanie kovových strmeňov. Pod vplyvom Turkov sa dômyselnejšie stali právne a náboženské zvyklosti predkov Maďarov. Ugorčina (staromaďarčina) sa obohatila o viac ako o 300 pratureckých slov. V tom čase bola slovná zásoba Ugorov chudobná - nie viac ako 1 000 slov, to znamená, že vďaka prevzatiu 300 pratureckých slov, chudobná slovná zásoba Ugorov vzrástla o 30%.

Podľa chazarskeho zvyku a zákona, ugorskí kmeňoví náčelníci vraj vyzdvihli (na štíte) do svojho čela Arpáda, prisahali mu vernosť a prísahu „spečatili krvou". Maďarskí historici tvrdia, že tým bol položený základ prvej „ústavy". Z tohto tvrdenia si renomovaní historici robia len posmech. Mnohí historici pripúšťajú, že ani Arpádovci, neskoršie kniežatá a králi Uhorska, neboli etnickí Ugori, ale etnickí Turci. Hlbokú, nezmazateľnú stopu do staromaďarského etnika vtlačili turkickí Onoguri. Turkickí Onoguri boli stepné kočujúce etnikom, ktoré ako som už uviedla v 6.a 7. storočí si „podmanili celé maďarstvo". Byzantskí kronikári a historici pravdepodobne aj Ugorov (starých Maďarov) považovali za Turkov, a tak v byzantských, orientálnych a európskych starých prameňoch sú Ugori (predkovia starých Maďarov) najčastejšie pomenovaní ako Turci alebo Onoguri. V Európe sa pre starých Maďarov vžilo pomenovanie Onoguri, po grécky Ongroi. Z gréckeho Ongroi postupne vznikali rôzne deriváty: Latinský derivát Hungarus, Hungari, Hungaria; francúzsky derivát hongrois, Hongrie; anglický derivát Hungarian, Hungary; nemecký derivát Ungar, Ungarn; ruský derivát Venger, Vengria, atď.. Štefan Bibó nemohol myslieť na turkické etnika, keď napísal, že „Maďari sa zmiešali so všelijakým balastom sveta". Veď ako z uvedeného vidieť, boli to ich učitelia a civilizátori, a naviac aj tvorcovia ich pomenovania.

Ešte omnoho väčší civilizačný vplyv na starých Maďarov mali Slovania. Ako som už uviedla, molekulárna genetika v posledných desaťročiach nespochybniteľné dokázala, že sotva 5% súčasnej populácie Maďarov v Maďarsku má ugorské (staromaďarské) gény, ale až 50% má gény slovanské a zvyšok valasko - rumunské, germánske a iné. Tieto výsledky svedčia o mimoriadne veľkom vplyve Slovanov na Ugorov (predkov Maďarov). Starší, ale najmä súčasní renomovaní maďarskí historici sú toho názoru, že Ugori sa stretli v juhoruských stepiach s východnými Slovanmi už v 7. - 9.storočí. Svoj názor dedukujú z faktu, že Ugori prevzali od Slovanov pomerne mnoho praslovanských slov už pred ich príchodom do Dunajskej kotliny. Ako príklad, okrem iného, často uvádzajú slovo kríž (kereszt), ktoré Ugori dokázateľne prevzali už pred príchodom do Dunajskej kotliny. Predpokladá sa aj vzájomné intenzívne miešanie sa Ugorov a východných Slovanov. O vzťahu Ugorov a východných Slovanov je v literatúre málo dokázateľne spoľahlivých údajov a treba ich brať s rezervou. Isté je len to, že Ugori prevzali od východných Slovanov veľké množstvo praslovanských slov a že dochádzalo k vzájomnému miešaniu sa.

Podstatne vierohodnejšie informácie sú o vzťahu Ugorov a Slovanov po roku 896, keď starí Maďari utekajúc pred Pečenehmi a Bulharmi prišli do Dunajskej kotliny. Na rozdiel od nedávnej minulosti, aj všetci súčasní maďarskí renomovaní historici sa zhodujú v tom, že popudom na prechod cez Karpaty a usídlenie sa v Dunajskej kotline nebolo hľadanie pastvín pre dobytok, ani tlak pribúdajúceho obyvateľstva, ani vyhliadky na korisť, ani vymyslené bludy o „Atilovom dedičstve" a ďalšie rozprávky pre školákov, ale bol to strach z Pečenehov a Bulharov (boli to turkické kmeňové zväzy, ktoré nenávideli Ugorov a v prípade Pečenehov ani vlastne nevieme prečo). Po ťažkej porážke v boji s Bulharmi a zničujúcom vyvraždení ugorských kočovísk (sídlisk) v Eteľkôze Pečenehmi, oslabené ugorské (staromaďarské) oddiely vo veľkom chvate opúšťali Etelkôz a vydali sa na západ hľadať útočište. Prechod cez Karpaty sa dial za veľmi dramatických okolností. Ugori stratili väčšinu svojich rodín i najdôležitejší majetok - stáda dobytka a koni. Významný maďarský historik F. Salamon o prechode Ugorov cez Karpaty píše: Cez Karpaty prešiel „bez rodín, len z bojovníkov sa skladajúci ugorský jazdecký pluk so slovanskými manželkami a so slovanskými matkami." Žiada sa zdôrazniť, že spoľahlivé podrobnosti o samotnom príchode a usídlení sa Ugorov v Dunajskej kotline ako aj o osude tu žijúceho, prevažne slovanského obyvateľstva chýbajú alebo sú málo známe. „V každom prípade môžeme konštatovať, že po usídlení sa Ugorov nastalo dlhodobé pokojné spolunažívanie Ugorov a Slovanov. To ale tiež znamená, že najmä vďaka Slovanom a čiastočne aj zajatcom privlečeným z lúpežných nájazdov Ugorov (tzv. kalandozások) kultúrna a vzdelanostná úroveň obyvateľstva v Dunajskej kotline sa blížila k európskej," píšu maďarskí historici Bertényi a Gyápay vo svojom diele „Krátke dejiny Maďarska" (Magyarország rôvid tôrténete.). Teda súčasní renomovaní maďarskí historici priznávajú, že ugorstvo (maďarstvo) najmä vďaka Slovanom v pomerne krátkom čase sa stalo európskym národom.

Je nespochybniteľným faktom, že v 9. - 11 .storočí (a mnoho storočí predtým) Slovania usídlení v tom čase na území Dunajskej kotliny ako roľníci, remeselníci a obchodníci boli na neporovnateľne vyššom stupni kultúrneho vývoja ako kočovní ugorskí (staromaďarskí) prišelci. Sloveni (predkovia Slovákov) mali v tom čase za sebou už niekoľko storočí vlastnej politickej a vojenskej organizácie, mali vlastnú cirkevnú organizáciu s vlastným liturgickým jazykom a mali bohatú zásobu slov hovoreného i literárneho jazyka (7 000 - 8 000 slov). Starí Maďari mali v tom čase celkovú slovnú zásobu podstatne chudobnejšiu (len asi 1 000 - 1 300 slov), a ako kočovníci o nejakej politickej organizácii alebo litera túre ani nesnívali.

Tieto skutočnosti veľmi dobre poznajú súčasní renomovaní maďarskí historici a veľmi dobre ich pozná aj bývalý prezident Maďarska A. Gônc, významný maďarský vzdelanec. Napriek tomu mnohí maďarskí historici a vzdelanci ešte aj v súčasnosti cielene produkujú mýty a legendy, z ktorých potom vyvodzujú nároky na maďarské vládnutie v Dunajskej kotline a na obnovenie niekdajšieho žalára národov -Uhorska, ktoré oni nazývajú tzv. tisícročným Maďarskom.

Na rozdiel od nedávnej minulosti väčšina súčasných maďarských historikov uznáva, že v čase príchodu Ugorov (starých Maďarov) na územie Dunajskej kotliny, nebolo toto územie ani ľudoprázdne, ani opustené, ale že tu žili prevažne Slovania. Bolo tu teda slovanské osídlenie. Aj maďarskí historici dobre vedia, že z hľadiska chronológie osídlenia a autochtónnosti toho - ktorého národa na určitom území, pri nedostatku exaktných písomných dokladov, je rozhodujúca toponýmia, teda pôvod miestnych názvov. Modernej jazykovede je dobre známe, že etnikum, ktoré sa ako prvé celoplošne usadí na nejakom území, v záujme základnej orientácie už v prvej generácii pomenuje hlavné orientačné body: jazerá, rieky, potoky, pohoria, hory, kopce, vyvýšeniny, sídla atď. Keď toto autochtónne obyvateľstvo dané územie opustí alebo ako etnikum zanikne, prišelci prevezmú toponymické názvy po pôvodnom obyvateľstve a prispôsobia si ich svojmu jazyku.

Kvalifikovaný etymológ sa ľahko dopátra k zneniu najstarších toponymických názvov a pre seriózneho a objektívneho historika početnosť takýchto názvov na danom území je spoľahlivým dôkazom o etnicite a autochtónnosti najstaršieho plošne a trvalo usídleného etnika na tomto území. Toponýmia miestnych názvov dokáže nielen spoľahlivo a presne určiť etnicitu pôvodného osídlenia daného územia, ale aj zmeny v priebehu stáročí. Priekopníkmi toponymického bádania v Uhorsku už v 19. storočí boli maďarskí historici a jazykovedci, ktorí výsledky svojich výskumov publikovali v odbornej domácej i zahraničnej literatúre. Menovite uvediem z nich aspoň niekoľko najvýznamnejších. V 19.storočí to boli: Volf Gy.; Csánki D.; Ortvay T.; Pesty F. atď. V 20. storočí veľmi záslužnú prácu v tomto smere vykonal najmä Moór E., Melich J. a Kniezsa J. Uvedení maďarskí autori vo svojich publikovaných štúdiách nezvratné dokázali, že pôvod miestnych mien (názvy jazier, riek, potokov, chotárov, pohorí, kopcov, miest, dedín, osád atď.) na území celého Uhorska, vrátane dnešného Maďarska, je prevážne slovansky a hlavne slovenský. Uvedení maďarskí odborníci dokázali, že toponýmia celého územia Dunajskej kotliny je husto posiata názvami dedín, osád, miest, potokov, riek, jazier, pohorí, hôr, kopcov atď. z ktorých veľká väčšina po rekonštrukcii z maďarského tvaru má slovanský a najmä staroslovenský ráz.

To nespochybniteľné svedčí o slovansko/slovenskom osídlení Dunajskej kotliny už stáročia pred príchodom ugorských (staromaďarských) kmeňov. Žiada sa zdôrazniť, že pravá veda maďarských, slovenských, nemeckých, ruských, poľských a iných odborníkov nikdy nepochybovala o tom, že na území Dunajskej kotliny pred príchodom starých Maďarov už stáročia žili Slovania, predovšetkým starí Slováci.
Kto je teda v Dunajskej kotline domorodcom a kto prišelcom, čiže privandrovalcom?


bazooka   |   ip:78.141.12   |   2010-05-27  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked sa nejaky proces odflakne - jeho dosledky su viditelne este dlho.
Po 1.sv.vojne a rozpade Rak.-Uhorska r.1918 az 1920 kedy vzniklo CSR a vitazne svetove mocnosti urcili hranicu medzi SR a MR - zostali na oboch brehoch Dunaja narodnostne zmiesane uzemia - v MR slovenska mensina a u nas madarska - priblizne v rovnakom pocte, asi po 400 tisic.
Chybou bolo, ze si tieto novo vzniknute statne utvary tychto "mensinovych" obyvatelov nevymenili. Dnes sme mohli mat o problem menej.
Samozrejme, ze MR o takuto vymenu urcite zaujem nemala, nakolko im vyhovuje skutocnost, ze maju nadalej zamienku na znovuobrodenie "ich" Velkeho Uhorska.
Preto mozme vycitat nasim pradedom, ze neupratali s madarskou mensinou na SR podobne ako to urobili so slovenskou v MR. Dnes v MR takmer Slovaka nenajdete.

Tento problem nevyriesila ani jedna vlada po 89...
Uz sme mali mat davno prijate zakony, ktorymi by sme madarov na SR poslovencili - rovnako ako v MR pomadarcili slovakov.
Takto sa nam tento problem vracia neustale ako bumerang - a nezalezi ako daleko ho "odhodime".

Preco su vsak madari taki expanzivni, hoci v ich DNA je len 5 % madarskych genov ?

Ja to zamerne zjednodusim - vytvaraju sami sebe falosnu iluziu stareho a bohateho naroda, klamu sa a cielene svojmu vlastnemu ludu falsuju vlastne dejiny s cielom podporovat nacionalizmus a velkomadarstvo.

Preco to robia ?

Neviem s istotou, ale bud maju o seba strach, lebo podvedome citia, ze su tu v cudzom prostredi alebo citia, ze su v skutocnosti uz davno neni madarmi a boja sa ze stratia casom svoju identitu a s nou aj vlastenectvo a spolupatricnost.
Z toho vyplyva, ze su poriadne zakomplexovani, co paradoxne oni tvrdia o nas, Slovakoch...

Na madara maly dvor a velky bic !

Ved keby sme ich zakonmi poslovencili, ako pisem vyssie, az tak vela by sa v skutocnosti nestalo... ved oni su aj tak viac geneticky Slovaci ako Madari. Odlisuje ich od nas uz len ta azijska hatlanina.


Peter   |   ip:85.135.14   |   2010-05-27  (02:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten koniec tohto clanku je trochu pritiahnuti za vlasi us len s toho dovodu ze na ozbrojeni konflikt by nemali ani deravi groš . a ja som zvedavi ktori madar zijuci na slovensku bi to prijal ked tu ma istu pracu iba ak ti nezamestnaniv zufalej situacii a co potom odstahujusa opustia svoje domovi alebo tu budu zit ako cudzinci s mensimi pravami ako slovenski obcania :-) Je to krok spet a tim ma napadla mislienka ci Orbana nedosadila SNS ked vymislel takito "inteligentni" zakon :-)


valdo   |   ip:178.40.43   |   2010-05-27  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Veľmi dobrá téma a rovnako výborné články od Slovákov. Som rád, že náš národ
sa začal zaujímať o svoj štát ako celok a nie len o koniec záhrady, ako to dobre opísal pán Jakubisko vo filme: Pachohybský zbojník!. A to ostatné, čo teraz smrdí na strane už neexistujúceho národa, po ktorom zostali len mená a neskonalá nenávisť? Prečítajte si osnovu sionizmu a dočítate sa, ktoré národy boli určené na rozklad slovanov. Aj tieto národy potom budú rozložené rovnakým spôsobom. A to by malo byť jasné každému národu,... aj Maďarskému. Sme teda na jednej lodi a zavádzanie politikov by malo byť vždy odmené! Kto meč do ruky
zoberie, ten mečom zahynie,...tak to vždy bolo a bude. Zákon akcie a reakcie
platí rovnako pre každého. Dúfam, že naši politici to pochopia, pretože na tejto planéte sme jeden národ. Bez rozdielu farby pleti alebo reči. Sme jeden a
sme spolu...všetci. A politici nech vyhrnú si rukávy a idú sa pobiť do blata.
Toho blata, do ktorého nás vtiahli svojou hrabivou a predajnou dušou. Tam nech
sa unavia. A potom keď im dôjdú sily aj oni pochopia, akými komediálnymi postavami boli pre tých, ktorým slúžili. Premýšľajme všetci skôr, kým niečo
urobíme, lebo oni nás ťahajú do násilia. A to prichádza. keď matke siahnete na
dieťa, keď rodine siahnete na domov a keď národu siahnete na jeho domovinu.

julo   |   ip:89.176.10   |   2010-05-27  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter-madari ako narod,urcite nechcu vojnu,tak ako nechceli Nemci 2.svetovu,Amici vojnu v Iraku,ci Afgane.Proste sa to nejako urobi..vid film "Vrteti psem"
spojenie medii a mimovladiek dokaze divy..a k tomu je narod(kazdy jeden) uz beztak ekonomicky zotroceny.Stastne vynimky,ktore si mozu dovolit vyjadrit svoj nazor aj inak,ako pri pive zanadavanim na "tych hore" a spominanim "ako bolo dobre"..
Takze..zamienka sa najde,alebo urobi-sbrski nacionalisti a masovi vrahovia,iracke jadrove zbrane,afganski pastieri s vrodenymi leteckymi vlohmi...je dobre,ze sa brania,predame im nejake zbrane,druhej strane tiez...zlata bana!..


ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-05-27  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MK: keby som zavadzal chodim po ulici zo slovnikom. apropo, vacsina ludi rozpravajucich po madarsky nema ani najmensiu chut ziskat madarske obcianstvo. nema to pre nich ziadny vyznam. som si isty, ze o zmenu obcianstva poziada mozno par stovak radikalov... tato fraska prihreje polievocku akurat SNS.


XXX   |   ip:217.12.48   |   2010-05-27  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiež si myslím že o občianstvo požiadajú iba radikálne zabednení občania juhu. Ja som tiež národnosti madarskej ale školy mám čisto slovenské a nikdy by som sa nesťahoval do inej krajiny chem sa mať dobre tu kde som vyrástol kde mám všetkých známych a nemám ich len na južnom slovensku to čo robia madarskí politici je čistá debilovina 1. stupna a dufam že žiadny konflikt nebude, EU by to nemala pripustit.
To že na juhu mlady nevedia hovoriť po SK je hlupost vela z nich čo poznám nehovoria preto lebo nevedia hovoriť čisto a bez prízvuku a hambia sa za to, ale sú ktorý sa naučia to že niekto tu spomínal jedného čo nevie a jeho det ito je zabednenost toho človeka že svoje deti neučí jazyk toho štátu v ktorom žije a budú žiť jeho deti, ktoré tu budú pracovať a podla mna to bol iba nejaký sedlák ktorému stačí tá robota ktorú robí, čo ak jeho deti budú chcieť študovať na vysokej? Vedia len po madarsky a asi na žiadnu slovenskú univerzitu sa nedostanú. Nech je šlovek hrdí na svoju národnost ale nech nieje zabednení. Ďakujem


34David   |   ip:87.197.25   |   2010-05-27  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobré....autor výborne zhrnul problém.


stevo   |   ip:195.168.4   |   2010-05-27  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madarska vlada sa vlastne sama nakopala do guli, lebo ako tu uz odznelo, nehladaju vychodisko zo zlej ekonomickej situacie, prave naopak, tymto jej na strane vydavkov statneho rozpoctu vzniknu nemale naklady,..evidencia ziadatelov, na urady prace sa nahrnu "novi" madari z turecka, rumunska, a dalsie socialne pripady...gratulujem populistickejsie gesta hadam vymysli uz iba Slota a Fico..hoci u nas sa hladi na to aby z toho nejaky ten gros vypadol..


ghg   |   ip:213.185.6   |   2010-05-27  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba nieleze odobrat obcianstvo, ale revidovat i Shengen. Treba izolovat pomadarcenych Slovanov a Germanov, ktorí neustale vyvolavaju napatie a vyhladavaju problemy. Zrejme z komplexu straty identity.

A slovenska zahranicna politika nesmie byt vonkoncom defenzivna. Musi konat predovsetkym preventivne. Netreba sa spoliehat na EU. Nemci a Francuzi maju vlastne problemy, zachranuju svoj blahobyt. Mozu sa vykaslat na problemy centralnej Europy. Z toho vychadzaju i Pomadarcenci...


red_dwarf   |   ip:95.103.18   |   2010-05-27  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  minister
Nežije tam ani 5% Slovákov prečo by toto územie nemalo patriť nám?

Odporúčam štúdium kým niečo trepneš. http://sk.wikipedia.org/wiki/Komárno#Etnick.C3.A9_zlo.C5.BEenie Na juhu žije dosť Slovákov v komárne je to až 40% ak by toto územie pripadlo maďarsku tak si viem predstaviť že po pár desiatkach rokov by tam nezostalo ani percento. Boli by asimilovaný rovnako ako 400 tisic Slovakov v maďarsku.


Niekto tu este napisal že trianon zle urcil hranice že by sme to mali priznať . Omyl hranice boli určene najlepšie ako mohli byť. Geograficky hranicu tvori prirodzena bariera rieka dunaj a etnicky tiež bola stanovena správne na Slovensku ostalo 700tis maďarov a v maďarsku 400tisic Slovakov čo je porovnatelne. Lepšie sa uhorsko rozdeliť nedalo kedže uzemie bolo premiesane až do urovne 50/50. To že dnes v maďarsku nežije takmer ani jeden slovak jej hanbou maďarska a nieje to dovod na kritiku trianonu. Je to dovod na kritiku asimilačnej politiky maďarov ktoru už nikdy nesmieme pripustiť.


95slovk   |   ip:78.98.215   |   2010-05-27  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekto sa veľmi namáha.


95slovk   |   ip:78.98.215   |   2010-05-27  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som zvedaví, kto bral DNA od maďarov, a od slovákov aby porovnal shodnos DNA.


95slovk   |   ip:78.98.215   |   2010-05-27  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uite a stratus cítia silné nutkanie na usvedčenie maďarov, že sú slováci.K národnosti sa prihlási jedinec lebo sa cítí byť maďarom alebo slovákom, a nie preto, lebo mu DNA vyzerá tak či onak. Je to asi slovenská verzia "csodaszarvasu" v maďarských leegeendách, či už vymyslených, alebo pravdivých. Ale s tým musím súhlasiť, že maďarský politici majú velmy vyvynutý zmysel nájsť stranu kde budú stáť porazený.


lumedy   |   ip:194.145.2   |   2010-05-27  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokiaľ som dobre informovaný tak Fico uzákonil "protiopatrenie", ktoré odoberie slovenské občianstvo maďarom žijúcim na slovensku (neviem či náhodou podľa trianonskej zmluvy maďari nemôžu mať dvojité občianstvo tak neviem prečo sa to vôbec schválilo). Stanu sa maďarmi žijucimi na územi Slovenska. Tak samozrejme maďari stratia určite práva na Slovensku (ak napadnu uzemnu celistvosť môžu byť zo Slovenska vyhostený a tak podobne) ale získaju práva ako maďarský občania, ktorých si bude maďarska vláda predpokladam chrániť. Dôležitejšie však je že podľa nejakého medzinárodneého práva v prípade že na územi susedného štátu (t. j. Slovensko) žije určité percento obyvateľov iného štátu (Maďarsko) môže si na uzemi (na Slovensku) vyhlasiť autonomiu. To asi Fico potom pekne dokašľal


95slovk   |   ip:78.98.215   |   2010-05-27  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lumedy, neboj sa, autonomiu vy myslel Slota s Duraz-om, aby potvrdily potrebu existencie svojich strán, obyčajný ludkovia sa stakýmy hlúpostami sa nezaoberajú, ukludni sa!


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-05-27  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To 95slovk
Tak DNA odebrali a testuji Y vetev po otcovske lini a porovnava se pocet schodnych znak nebo Mt vetev po materske linii.
Takze je jedno kdo ten test udela a staci nahodny vyber (statistika zarucuje ze to odpovida zbytku populace). Nu jenom slovenska verze to neni, geny nelzou proste madari geneticky neexistuji, jsou jenom slovaci, srbove nebo moravane mluvici madarky.... A myslim, ze to je na tom sere, ze DNA ukazalo, ze baje lzou....

To lumedy:
Jelikoz madari priznavali madarskou narodnost uz predtim, tak tu autonomii mohli vyhlasit i pred nejakym zakonem o 2jim obcanstvi. Takze Fico nic neposral....


LordX   |   ip:178.40.14   |   2010-05-27  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odi - "Jelikoz madari priznavali madarskou narodnost uz predtim, tak tu autonomii mohli vyhlasit i pred nejakym zakonem o 2jim obcanstvi. Takze Fico nic neposral...."

Tam asi ide o obcianstvo nie o narodnost.


Odi   |   ip:212.158.1   |   2010-05-28  (07:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ToLordX>

No asi ne, kosovane nemeli Albanske nebo kosovske obcanstvi. Ani nemci 38roce nemeli nemecke, v Gruyii abchazie, Spanelsko-Francie baskove.

Vsude dostali ci nedostali autonomii ci vlastni stat na zaklade valky, nikdy na zaklade mezinarodniho prava.

A podle vsech prispevku 95slovk, ktery spochybnuje i DNA rozbory bych spise rekl, ze tento saman je madar vytvarejici pocit, ze mezinarodni pravo pomuze madarum k velkemu uhersku.

A jestli o velke madarsko stoji, tak jedina cesta je valka a to je to ceho bych se bal.


Odi   |   ip:212.158.1   |   2010-05-28  (07:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dodatek. Pro LordaX

Jinak zapomels proc mate krajske usporadani takove jake je? Proc ho Meciar udelal? Aby nemohli vyhlasit autonomii, bo zajistil, ze nikde nemaji vic jak 50 procent populace slovenske narodnosti. Uz tehda se mluvilo ze by ju mohli vyhlasit takze dalsi indicie pro me ze na obcanstvi a autonomii nazalezi.


Slav   |   ip:62.197.19   |   2010-05-28  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EVROPA: Na řadě je Slovensko?
-------------------------------------------------
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-na-rade-je-slovensko-dfc-/p_zahranici.asp?c=A100527_193306_p_zahranici_wag


L   |   ip:95.102.95   |   2010-05-28  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slav, to zacina vypadat ako pred 2WW, alebo pred humanitarnym bombardovanim juhoslavie.


Odi   |   ip:90.177.12   |   2010-05-28  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre clanek kde je to presne zhodnoceno

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-na-rade-je-slovensko-dfc-/p_zahranici.asp?c=A100527_193306_p_zahranici_wag

Nekdo tomu rika, druhy roman na tema Valka s Mloky. A jak to pak dopadlo....


95slovk   |   ip:78.98.65.   |   2010-05-29  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý BRATIA! Dovolil som vás nazvat bratom, nakoľko aj "VEDCI" potvrdily naše bratstvo a to vedecky vraj. Hambite sa všetci, takto štekať na "UTAJENYCH" slovákov, žijúcich na pravom brehu dunaja. Predsa sa to nerobý, vyhnať svojich bratov zo svojho obydlia, čo ste za kresťanov, ste ako Ujo Tiso ktorý platil nemcom za to, že pozabýjay židov. Snaď si nemyslíš, že biblia sa dá použiť obmedzene, že z toho beriete len to čo vám akurát vyhovuje.


tomas   |   ip:178.40.21   |   2010-05-29  (08:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  95 - myslíš tú bibliu, predávanú v Maďarsku, podľa ktorej bol prvý maďar Adam? :DDDD
gény nepustia a ty sa môžeš aj s Gabom Zázrivcom posrať!


aleno   |   ip:95.102.6.   |   2010-05-29  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco hned na seba utocite? Je tu prilezitost diskutovat, kedze sem zavital 95slovk, ako protistrana. Takze tomas, odpusti si vulgarizmy a 95slovk, mohol by si sa naucit prijimat informacie. Spickovi genetici z univerzit (americkych, Slovaka Feraka nespominam, to by sa ti mohlo zdat neobjektivne) genetickym vyskumom nieco zistili a ty stale musis zosmiesnovat, naco to slovo VRAJ? Ake dokazy este potrebujes? Geny su jedna vec, rec druha vec. Ved nikto ti neberie tvoju madarcinu, ak nou chces hovorit, nech uz tvoji predkovia boli Germani ci Slovania.


aleno   |   ip:95.102.6.   |   2010-05-29  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  95slovk
a hlavne si uvedom, komu prospeje toto stvanie? Myslis, ze parazitom ide o nejakych slovenskych Madarov? Len vas vyuziju na svoje ciele. Urodne juzne Slovensko a Madarsko (Vojvodina- najdi si kto tam skupuje pozemky) je predsa lepsie, ako polopust, kde treba vsetko zavlazovat a uz aj ten Jordan je len potok, treba sa prestahovat, treba mat chapadla vsade, rozdrobit narody, staty, rodiny, tradicne hodnoty. Postavit proti sebe vsetkych - vyuzit treba vsetky prostriedky - postvat homosexualov, krestanov, narodniarov, mensiny...hlavne rozdrobit=oslabit. Potom sa lahko ovlada.


95slovk   |   ip:78.98.65.   |   2010-05-29  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aleno: upresni výraz parazity, neviem koho pod tým pojmom rozumieš, američanov, židov, či madarov?Mám také tušenie vy čo tu meúprosne kopete madarov, sa od nich viacej bojíte ako od rusov, ktorý niesli na europu skaz a temnotu.A tie geny sú len somarina, lebo neni možné zistiť , že vzorky od koho pochádzajú, či od slováka alebo od madara, takže pre mňa to nie sú argumenty, skôr novinová kačica. Mimochodom slováci žijúcí na juhu slovenska sa len čudujú nad tým kde tie somariny beriete, že tu sa nedá poslovenky komunikovať. Ak by ste prišli sem boly by ste prekvapený že ak vás ten váš Jano (Slota) oklamal. Mám vela priatelov slovákov žijúcich na juhu, ale sa len čudujú, o čom SNS ide.


tomas   |   ip:178.40.21   |   2010-05-29  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aleno
žiadny vulgarizmus som nepoužil, len hrubší výraz a synonymum od slova kakať, stačí?
S tou Vojvodinou máš bohužiaľ pravdu, už je takmer celá v židovských/chazarských rukách a tým štvaním ľudí proti sebe tým duplom.
Prepáč, ale dá sa normálne jednať s človekom, ktorý Ti povie, že nebo je zelené a tráva modrá? A keď mu to vyvrátiš faktami, tak si nájde niečo nové a ešte väčšiu blbosť? Veď im sa práve rúca svet, pomaly sa dozvedajú pravdu a zisťujú, že im niekto od malička poriadne vymýval mozog bludmi a nepravdami. Celý ich dejepis je postavený na hlavu, tak sa netreba čudovať, že to u nich vyzerá, tak ako to vyzerá.


tomas   |   ip:178.40.21   |   2010-05-29  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  95slovk
keď už si spomenul tých rusov, ktorí niesli na európu skaz a temnotu, tak si naštuduj kto "títo" rusi boli, kto ich financoval atď, to je presne príklad toho, čo ty nedokážeš alebo nechceš pochopiť.

Lenin, Trockij /vlastným menom Bronštejn/, koľko ľudí vo vláde v ZSSR boli skutoční Rusi, Georg Soros /Georgy Schwarz/, celé meno francúzskeho prezidenta je Nicolas Paul Stéphane Sarközy de Nagy-Bocsa, Barosso - komunista väčšieho nenájdeš..... môžeme pokračovať, zoznam je VEĽMI dlhý.


aleno   |   ip:95.102.6.   |   2010-05-29  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok tomas, beriem. Naozaj sa s 95slovk neda diskutovat. (nepochopil ani to, ze som sa zastal Madarov a nie do nich kopol...)zrejme necita,nic nevie a nie je ochotny ani sa nic naucit a ked mu das info, jednoducho ich neprijme, nic si neoveri, lebo nechce. Aj vacsina Slovakov je takych.


aleno   |   ip:95.102.6.   |   2010-05-29  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  95slovk
beriem, ze nie kazdy je odbornik na genetiku, ale ak ta to zaujima, studuj, necakaj, ze ti kazdy povinne bude hladat zdroje, vykladat fakty a poucat. Zalezi, ci chces vediet. Ocenujem aspon tvoju snahu, aj tvoje zapojenie do debaty je naznakom niecoho pozitivneho.
A ano, specialne v novembri 1991 v American Scientic uverejnovali novinarske kacice :)


95slovk   |   ip:78.98.65.   |   2010-05-29  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aleno
neviem koľko máš rokov,ale ja som sa všeličo naučil, a hlavne od života. možná mám iný názor na veci ako ty, ale je to tým, že som ako 6 ročný prežil, keď komunisti so samopalom v ruke deportovaly do čiech deda a babku, lebo nechcely vsúpiť do JRD a mimochodom v tej JRD velil stroskotaný šuszter (opravár obuvy) alebo keď dva roky sme boly bez štátneho príslušenstva. Po takých skúšenostiach v človeku vebude vrieť bohvieaké vlastenecstvo, skôr sa zariadí na sebaobranu. Nerobíme to proti slovákom, že volíme madarskú stranu, jedinú a to vďaka Vladimírovi Iljičovy Mečiarovy. On ten zákon pretlačil v NRSR, mysliac. že madari ostamu pred bránami parlamentu. Neberiem slovákom svoj vlastný štát, ale ked Mečiar a Klaus rozdrobily Československo, potom sa zobudily, že predtým 15 milionov čechoslovákov bol na 10 milion madarov, a naraz ten pomer bol 10 milion madarov na 5 milion slovákov. Nedivím sa že niektorý ludia sú vyplašený a umelo vytvárajú protimadarskú čtvanicu.Apropo, genetike moc nerozumiem, ale aj v súdnictve sa porovnajú dve DNA či sú zhodné alebo nie, a to platí len na ten jediný prípad a nie na všetkých zločincov, takže pre mňa ako dôkaz by mohol slúžiť len keby zobraly DNA od všetkých madarov, lebo v "náhodnom " výbere zmestí všetko.


aleno   |   ip:95.102.6.   |   2010-05-30  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  95slovk
mojmu dedovi nasilim vzali polia do JRD, nikdy im to nepodpisal, takze chapem tvoje rozhorcenie. Robili to Madarom, aj Slovakom. Toto nebol problem narodnosti. Citam len prlozene clanky, kedze madarsky neviem, ale ty isto vies. Paci sa ti co hovori Orban? A chapes, ze Slovaci su znepokojeni? Ved im otvorene vyhraza, ze im vezme vlast.
Nemam nic proti madarskej mensine (tymto pozdravujem Betku a Attilu do Komarna), ale ich mlcanie znamena tichy suhlas s Adolfom Orbanom. A z toho ide strach.


95slovk   |   ip:78.98.60.   |   2010-05-31  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aleno
Môj názor na Orbana je, že on je madarský Mečiar, aspoň čo sa tíka jeho politiky. Okrem pár oslepených, ktorí nemajú svoj názor sa do madarov nehrnie, lebo ich poznáme. Ale skus sa vžiť do našej situácie nie ako slovák, ale proste ako človek, a to ta prosím bez toho aby si ma obvinil z irredentizmu. Žiješ svoj každodenný sedliacký život, a naraz zbadáš, že hranice sú o pár kilometrov ďalej, a príde niekto a povie ti, že v Bratislave ale ani inde nesmieš hovoriť po madarsky, ani po nemecky, včera predsa sa to bolo možné. Nie sú školy s madarským vyučovacím jazykom, a tri-štyri ročníky ktoré vtedy boli prváčky maximálne dotiahli k murárčine. Žili sme opečatený ako nepriateľ slovákov , a keď sme chceli niečo povedať jeden druhému tak sme pozreli dookola či to niekto nepočuje, aby sme z toho nemali problém. Najvätší problém je, že slováci žijúce na čisto slovenky hovoriacom části slovenska, sú Slotou a s ďalšími oklamaný a majú z nás hrôzu, ato sa ani nečudujem. Také isté stvanice u nás rozvýria Duray a iný. Podľa mňa bude trvať ešte cez niekoľko generácii aby tieto veci sa vyjasnili , lebo Slota a Duray ešte dlho dlho budú, škoda.


tomas   |   ip:178.40.18   |   2010-05-31  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  95slovk
Všetko, čo si napísal o tom zákazu hovorení po maďarsky, počúvaní, či sa niekto rozpráva po maďarsky je len a len presná kópia toho, čo sa dialo za čias maďarizácie u nás. Nič viac a nič menej. Všetko je to špinavá hra politikov.


95slovk   |   ip:78.98.60.   |   2010-06-01  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .....takže tvrdý revanš?..............je to v poriadku? Naša dedina je čiste madarsky hovoriací, mi sme nešikanovali žiadneho slovaka. Široko ďaleko ich nebolo. Takto nikdy nebude kraja konca, už by mal niekto s tou odplatou prestať.


jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-06-01  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kritikom protiopatrenia nášho parlamentu proti protiprávnemu kroku maďarského parlamentu:
Čo je lepšie?
Sledovať kleptomana a pri každom pokuse o krádež mu dať po prstoch a poslať domov, alebo ho nechať tak a počkať, kým niečo ukradne a potom ho hľadať kade tade a dúfať, že z jeho lupu ešte niečo ostalo. Ak sa ho podarí dolapiť a odsúdiť (čo v Haagu trvá dosť dlho), už bude po lupe a výrok súdu bude dobrý akurát na založenie do kartotéky.


95slovk   |   ip:78.98.60.   |   2010-06-02  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef
Máš pravdu aj ja to tak vidím, ale z iného uhlu pohľadu. Takže nie je celkom jasno v tom, kto je zlodej..........alebo ti vieš?


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-01  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nahodou som nasiel túto diskusiu...
k tomu len tolko...som zhrozený ako ludia nechápu o čo ide...
Slovensko vždy bude pod niekým...možte sa aj na hlavu postavit...raz bolo pod Rusmi,teraz je pod Americanmi...

Berúc do úvahy túto realitu a to že nie som Madar a po madarsky neviem ani ceknut skákal by som od radosti dnes keby dnes Slovensko tvorilo národnostnú menšinu v Madarsku a malo premiéra Orbána a novú madarskú ústavu...a nepatrilo do EU
Vy všetci hejslováci pozrite sa na Slovensko ...obcania nevedia si zvolit jedného čestného politika...samých zlodejov,zradcov,podvodníkov od 89 roku...a čuduj sa svete všetci do jedného su to bývalí komunisti alebo ich posluhovači...
keby sa volieb zučastnilo len 1% ludí aj to by bol dobrý vysledok...ale ovce sú ovce...akého barana im ponúknu tak za tým idú...des a hanbadiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Tipy a rady z války v Bosně – informace z první ruky – 1. část

elco popisuje, jaké to bylo žít ve městě celý rok bez elektřiny, paliva, tekoucí vody, dodávek potravin nebo tradičního obchodu. Jejich měna byla bezcenná, neexistovaly policejní nebo vládní síly a v ulicích vládly gangy a násilí. Strategie přežití, kterou on, jeho rodina a komunita použila k tomu, aby zůstali naživu je poučná a může změnit některé vaše priority ohledně přípravy na SHTF (SHTF = Shit Hits The Fan = výraz používaný survivalisty pro popis katastrofické situace). I když nejde o dlouhé čtení, přesto tento text doporučuji kvůli bohatým poznatkům někoho, kdo SHTF skutečně zažil.


Jak se vyhnout zubnímu kazu

V USA byl zahájen prodej žárovek, které mohou svítit ...

Zabijak kortizol - ovládnite stresový hormón a ovlá...

Dobré správy pre Slovensko!

Kniha Ilumináti od Henry Makowa

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4813 s