23. September 2019
    
Evoluce a druhý zákon termodynamiky - Dolezite.sk

Evoluce a druhý zákon termodynamiky


  2012-01-19  (11:06)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Evoluce a druhý zákon termodynamiky

Jeden lékař mi napsal: "Jako fyzik asi víte, že tím, že si píšeme, překračujeme několik přírodních zákonů." To mi vyrazilo dech! Zcela určitě není možné porušovat přírodní zákony, tak jako lidé porušují právní normy. Tento doktor medicíny se ale domníval, že už samotnou svojí existencí porušujeme druhý zákon termodynamiky. Stejně tak jako všechny ostatní rostliny či živočichové. Odkud se bere složitost a komplexita organismů?

 

Druhý zákon termodynamiky popisuje chování soustav (= systémů) přírody prostřednictvím neuspořádanosti (entropie) a času. Tento přírodní zákon můžeme vyjádřit asi tak, že neuspořádanost izolované soustavy (systému) musí s časem narůstat. Izolovanost (osamocenost) soustavy znamená, že vybereme určitou oblast a zabráníme ji ve veškerém vzájemném působení s okolím -- jedná se o uzavřenou soustavu, uzavřený systém. Uzavřený systém používáme z důvodu zjednodušení popisu.

Jinými slovy složitost (komplexita) či uspořádanost (organizovanost) uzavřené soustavy klesá a narůstá nepořádek (chaos). V přeneseném významu to asi každý známe z vývoje na našem zpočátku uklizeném stole, kde neustále narůstá nepořádek (vyhýbám se použít slovo "binec"). Obecně tedy mají izolované soustavy tendenci se rozpadat a zjednodušovat se (i když fyzikálně-termodynamický pojem uspořádanosti není úplne totéž co si pod tím laik představí).
V prvním okamžiku bez dlouhého přemýšlení je proto přirozené se domnívat, že složitost hmoty-života také nemůže s časem narůstat (nemůže se objevovat komplexita), jak se nám snaží tvrdit například evoluční biologie, ale že naopak komplexita života může pouze klesat (musí narůstat neuspořádanost, "binec", živé systémy se mohou pouze rozpadat). To by znamenalo, že musí existovat něco nadpřirozeného, co složitost hmoty udržuje při životě.

Ve skutečnosti ale neexistuje nic nadpřirozeného, druhý termodynamický zákon popisuje chování přírody velmi dobře a složitost života narůstá omezena přírodními zákony a v důsledku evoluce druhů.

Druhý termodynamický zákon totiž popisuje vývoj uzavřené (izolované) soustavy. Země ale není uzavřená soustava, izolovaná od okolního vesmíru. Žijeme na Zemi, což je otevřený systém, dostáváme energii ve formě tepla od Slunce, a díky této energii může přirozeně narůstat komplexita a uspořádanost života. I v uzavřené soustavě může složitost lokálně narůstat (Země), pokud jinde v soustavě dochází k rovnakému nebo vyššímu nárůstu neuspořádanosti (Slunce). 

 

tornado

 

Nárůst uspořádanosti a organizovanosti souvisí s termodynamikou živých systémů. Proto mohlo dojít přirozeným způsobem i ke vzniku a vývoji života. Podobně i krystaly minerálů či sněhové vločky jsou komplexní struktury, které se samovolně (přirozeně, spontánně) vytvářejí z neuspořádaných částí - chaotického pohybu molekul v roztavěném minerálu či mrznoucí vodě. Dalším příkladem mimo oblast biologie jsou například hurikány. Jedná se o velmi dobře uspořádané pohyby atmosféry, žádné náhodné pohyby vzduchu. Hurikány vznikají přirozeně za určitých okolních podmínek, z jedného z nejchaotičtejších   systémů aké poznáme - počasí.

 

snowflake

 

snowflake2

Sněhové vločky

 

Krystal bizmutu

bismuth

Krystal bizmutu.

 

Zdroj: http://sagan.blog.cz/0810/evoluce-a-druhy-zakon-termodynamiky (upravené a doplnené)


Sagan
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.7   |   2012-01-19  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nie je zem súčasť slnečnej sústavy a slnečná sústava súčasťou galaxie a galaxia súčasťou vesmíru? Vesmír je potom aký systém uzavretý, alebo otvorený? Vieme vôbec odpoveď na tú poslednú otázku?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-19  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Druhý termodynamický zákon protirečí náboženskej predstave
Výzva, že vedci sa majú zaoberať otázkou dôkazu existencie Boha, je bezpredmetná. Veda a viera síce koexistujú, ale majú rozličné úlohy, ciele aj metódy. Hlavná príčina, prečo sa veda nemôže zaoberať Bohom, je druhý termodynamický zákon, podľa ktorého energia, resp. matéria, nemôže ani vznikať, ani zanikať, ale môže sa meniť (vyvíjať) z jedného stavu do druhého. To protirečí podstate kreacionizmu, náboženskej predstave, že vesmír stvoril všemohúci Boh, ako aj eschatologizmu, ďalšej náboženskej predstave, že Boh ukončí trvanie tohto sveta posledným súdom.
Možnosť, že sa pri terajšej vedeckej predstave vývoja vesmíru od veľkého tresku do dneška prizná stvoriteľovi len úkon dania povelu k veľkému tresku, t.j. premene energie na matériu, nepatrí do oblasti biologického vývoja. Môžem ju ako ateista zamietnuť, ale aj pripustiť: z takého boha nemôže mať nijaké náboženstvo nijaký osoh. Preto aj väčšina kreacionistov odmieta takúto deistickú predstavu boha, ktorý stvoril vesmír a potom kamsi odišiel a robí si niečo iné.Belzebul . nyjacetu70   |   ip:80.122.13   |   2012-01-19  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo miešate hrušky s jablkami?? Termodynamický zákon sa vzťahuje na neživú hmotu nie na živé organizmy.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-19  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
A nie je zem súčasť slnečnej sústavy a slnečná sústava súčasťou galaxie a galaxia súčasťou vesmíru? Vesmír je potom aký systém uzavretý, alebo otvorený? Vieme vôbec odpoveď na tú poslednú otázku?

Ip,to co ty tvrdis je potom rovnake ako spochybnit vyhrievanie tvojho bytu, to sa predsa nemoze stat aby si ho vyhrial. Slnko nas predsa denno-denne bombarduje energiou, neustale ju doplna, premenou vodika na helium sa k nam dostava.Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-01-19  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto to potom vyzerá, keď filozofia pchá svoje špiritistické paprčky do exaktných vied.


Marcos001 . wotevudi17   |   ip:62.168.65   |   2012-01-19  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pani vsetko podstatne sa dozviete pri druhom vzkrieseni.Termodynamicky zakon sa vztahuje aj na zivocichy, lebo ked zhasne slnko, zaniknu aj zivocichy.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateisti odpovedajú na second law of thernodynamic
http://www.youtube.com/watch?v=OBITz7WE6WE
Deset oblíbených argumentů kreacionistů
http://www.youtube.com/watch?v=5MnESkZq_iM


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-19  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni, ale tlkot srdca živých bytostí je mimo experimentálne skúmania dnešnej vedy. Život je mimo ich pochopenie. Mnohé vlastnosti duše, prekračujú chápanie prírodných zákonov, lebo neboli zosúladené v ich učive.

Na čo sa tu chcete hrať ?

Doteraz neboli uvedené ani základne osnovy definície živej bytosti z akéhokoľvek empirického skúmania. Môžu ju identifikovať len na základe jej vonkajších čŕt, tela a charakteristiky správania, no definícia vedomia a života je tabu, neznámo. Nevedia nájsť čo je tým životom v hmote.

Je to ako keď niekto rozbije televíziu aby našiel tých ľudí a hlasy v nej. Rovnako nedostatočné je myslieť si že život je nebodaj iba zhlukom hmoty.

Všetci sme svedkom že po opustení vedomia, telo chradne a rozkladá sa. Tam je tá energia ktorá riadi aj tlkot srdca, dýchanie pľúc, sklony živej bytosti atď.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-19  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Eterolog preskocil si na inu stranku, ked si sa znemoznil na inej?


RichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Darwinová evolučná teória je predsa úplne v súlade z vieroukou katolíckej cirkvy. Cirkev nespochybňuje modernú vedu dokonca ju považuje za potvrdenie diela boha veď aj prírodné zákony a samotný prirodzený výber by mohli byť božím zámerom. Ak niekto považuje evolúciu za nezmysel len na základe biblie tak je veľmi hlúpy sektár ktorý nemá s cirkvou nič spoločné, stvorenie sveta za sedem dní je myslené obrazne. Ak kritizujete darwina tak ho môžte kritizovať len z pozície vedy nie z pozície biblie a podobenstiev.


RichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte doplním že aj samotný Darwin bol hlboko veriaci kresťan a nikdy existensiu boha nespochybnil.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-19  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evolučná teória má pramálo spoločné s exaktnou vedou. To by musela brať ohľad na kritiku. To čo momentálne vidíme je skôr snaha presvedčiť na základe domýšlania si.

http://www.tlg.estranky.sk/clanky/evolucia-cloveka.html

Odmietanie evolúčnej teórie ďalej neznamená že ihneď veríme všetkému v Biblii, to je dalšie nedorozumenie. Práve naopak, veľa krát sa deje že nie sú jasné mnohé veci a odpoveď ani nenájdeme. Vypĺnať túto dieru prvým čo príde pod ruku je nedostačujúce.

Védy ako aj Biblia načrtli Involúciu, avšak takéto poznanie je nesmierne zložité a nedá sa ani skúmať. Lebo samotný proces sa deje aj na energiách ktoré ani nepoznáme a nedokážeme rozlíšiť. Otvorený prístup každej súvislej informácie je tak najlepšie riešenie..davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Darwinová evolučná teória je predsa úplne v súlade z vieroukou katolíckej cirkvy."

Ale nie je v súlade s mytológiou o Adamovi a Eve napísanej v pochybných spisoch pastierov kôz, ktoré katolícka cirkev tak pokrytecky vyznáva.
Katolícka cirkev nemala moc na výber a vodcovia tejto zločineckej korporácie pod tlakom vedeckých poznatkov považovali za lepší ťah uznanie evolučnej teórie i keď verejne a priamo nepriznali, že už naďalej neveria príbehu o Adamovi a Eve ako prvých ľuďoch. Evolučná teória zároveň nepodporuje ideu boha. Ako povedal už pán Darwin: Nemôžem sa seba samého presvedčiť, že dobrotivý a všemohúci Boh by bol zámerne stvoril parazitujúcu osu s výslovným zámerom, aby sa táto kŕmila v živom tele trebárs aj húseníc.

A tak isto odporúčam prednášku Christophera Hitchensa, ktorý hovorí o bohu a jeho prizeraní sa na primitívne časy počas krvavého vývoja ľudstva.
http://www.youtube.com/watch?v=G-xr-8B24RYdavo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Evolučná teória má pramálo spoločné s exaktnou vedou. To by musela brať ohľad na kritiku."

Kreacionisti nikdy s kritikou neuspeli, pretože ich argumenty boli príliš slabé. Mali mnoho možností a boli aj súdne pojednávania.

"Evolučná teória má pramálo spoločné s exaktnou vedou."

http://atheist.x10.mx/index.php/8-vsetky-clanky/veda/3-kenneth-r-miller-testovanie-evolucnej-teorie
davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "http://www.tlg.estranky.sk/clanky/evolucia-cloveka.html";

Fotónove dristy môžu zabrať len na internete. Pred vedeckú komunitu sa neodváži postaviť. Nenapísal ani jeden peer review, pričom evolučnú teóriu podporuje 240,000 peer-reviewed článkov. Kreacionisti nemajú ani jeden.

http://www.youtube.com/watch?v=A6aU7zakKBs
http://www.aldebaran.cz/bulletin/2009_19_viv.php
http://www.equark.sk/index.php?cl=article&;iid=292


RichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ale nie je v súlade s mytológiou o Adamovi a Eve napísanej v pochybných spisoch pastierov kôz, ktoré katolícka cirkev tak pokrytecky vyznáva."

Rozprávka o Adamovi a Eve je len podobenstvo v ktorom by si mal hľadať skryté ponaučenie a nie ho brať doslovne. Cirkev samozrejme ide s dobou tak ako ide s dobou aj celá naša civilizácia. Keď pred 1000 rokmi udrel blesk naši predkovia za tým videli nejakých pohanských bohov, dnes už vieme že je to len elektrický výboj ktorý nemá nič spoločné s božím hnevom.


RichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ale nepotvrdzuje / nevyvracia existenciu boha.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skúška.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...uvedomil si vôbec niekto dôsledky svojej viery s názvom evolucionizmus?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Védy ako aj Biblia načrtli Involúciu, avšak takéto poznanie je nesmierne zložité a nedá sa ani skúmať."

Hovoríš o poznaní a pritom tvrdíš, že sa to nedá skúmať. Tak ako to ľudia spoznali ? Našuškali im to imaginárny priatelia do uška ? Poznanie, ktoré nie je možné skúmať ? No paráda. To musím mať. Ihneď idem čítať bibliu, v=édy a pridám aj korán a spisy Iva Bendu.


LordX . kyqabume9   |   ip:78.102.39   |   2012-01-19  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Doteraz neboli uvedené ani základne osnovy definície živej bytosti z akéhokoľvek empirického skúmania."

Blbost:
http://en.wikipedia.org/wiki/Life#Definitions

"Nevedia nájsť čo je tým životom v hmote."

Zivotom je hmota sama, resp. sposob akym je organizovana.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...uvedomil si vôbec niekto dôsledky svojej viery s názvom evolucionizmus?"

To nie je viera. Vieru máš v biblii. Následky evolúcie sú hrozné, pretože ide o boj o prežitie, ale je to naša realita. Evolúcia je neúprosná, ale človek si ju musí uvedomiť, aby sa mohol brániť pred parazitmi. Slepá viera, že ho chráni nejaký nebeský taťko je nebezpečná.


RichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokial sa niekto snaží vyvrátiť ETmal by na to ísť vedecky viď http://sk.wikipedia.org/wiki/Falzifikácia ak teda nechce byť považovaný za blázna zistite si niečo o tom čoje http://sk.wikipedia.org/wiki/Occamova_britva


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX...samozrejme že život je hmota...ale skladá sa aj z duchovnej stránky...duchovný život sa nedá nájsť a nikdy ho ani nenájdeš, iba po smrti.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...BOH ťa stráži, len si to nechceš pripustiť, a evolucionizmus je len ďalšia viera už len z jedného logického dôvodu, nedokázali ste vznik života...čiže guru vašej cirkvi sa volá darwin.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Rozprávka o Adamovi a Eve je len podobenstvo v ktorom by si mal hľadať skryté ponaučenie a nie ho brať doslovne. " Každý blud, ktorý sa v biblii vyvráti je podľa ovečiek podobenstvo. Pokiaľ sa nevyvráti, je realitou a dodám, že ľudia tomu príbehu verili viac ako 2000 rokov doslovne. To je zmýšľanie oviec. Okrem toho to nie je podobenstvo, ale predstava o stvorení v podaní sumerov, ktorá bola jedným z nich - Abrahámom z Uru importovaná do kultúry židov. Tak si kedysi vysvetlovali ľudia vznik človeka. http://sumeri.humanisti.sk/

Ale máš pravdu, že v každej rozprávke sa nachádza nejaká myšlienka. Trebárs aj v rozprávke o Popolvárovi najväčšom na svete i keď tú nám nepredkladajú ako dokonalé božie slovo. ;-)))
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a akými dôkazmi disponuje Vaša cirkev?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...prepáč zabudol som king-kong


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "nedokázali ste vznik života"
Evolúciu podporuje mnoho nálezou. Ja viem, fosílie nám zakopával Jahve, aby skúšal našu vieru ako nám ovečky tak dlho tvrdia, ale i tak.

A okrem toho tu máš abiogenézu. Je to len chémia: http://www.youtube.com/watch?v=KzD5I6LujEA

POTVRDENÉ to bolo v labolatóriu Dr. Jacka Szostaka


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Evolúciu podporuje mnoho nálezou"

ospravedlňujem sa za chybu - nálezov


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nie mýliš sa BOH neskúša vašu vieru, BOH chce aby ste uverili...abiogenéza nedokazuje vznik života, len vytvorili z hmaty ďalšiu hmotu, mutáciou chémie.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a akých nálezov?...našli ste len skameneliny, obsahuje niektorá z týchto skamenelín ľudskú DNA?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Abiogenéza opisuje vznik života bez potreby večne existujúceho chlapíka, ktorý vraj uplácal chlapa z hliny a ženu z jeho rebra.

Okrem toho tvoj imaginárny priateľ nič nevysvetľuje. Je to len prenesenie otázky vzniku toho, čo poznáme na otázku vzniku nejakého super bigbrothera, ktorý nás všetkých monitoruje -

http://www.youtube.com/watch?v=D49d7Y7Fjbw
http://www.youtube.com/watch?v=mQorzOS-F6wRichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo jasné že ju brali doslovne spoločnosť v stredoveku nemala také poznatky aké má dnes a preto si veľa vecí domyslela a tak to fungovalo nie len v cirkvi ale aj medzi bežnými ľudmi. nie je čo spochybňovať alebo vyvracať pretože biblia je z pohľadu vedy len rozprávková knižka, niektoré časti sa síce pretínajú s niektorými historickými udalosťami(podobne ako Ilias a Odysea) napriek tomu žiadna časť sa nedá čítať mechanicky, ani brať doslovne.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...nechovaj sa ako kazaťeľ evolucionistickej cirkvi...predlož dôkaz, v opačnom prípade je to stále len viera....viera ktorá zbavuje človeka zodpovednosti za svoje činy...o nič iné ani darwinovi nešlo, aby ste stratili zmysel pre zodpovednosť za svoje činy, za ktoré sa raz budete spovedať samotnému BOHU.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...a akých nálezov?...našli ste len skameneliny, obsahuje niektorá z týchto skamenelín ľudskú DNA?"

Akých nálezov ? To ti ich tu mám všetky vymenovať a venovať sa ti celý deň, aby si pochopil absurdnosti v sumérsko-židovsko-kresťanskej mytológií ? ;-))) A malo by to vôbec význam ? Načo, veď si zostaň na tejto úrovni a naďalej tu píš, že si lucifer. To je tvoj život a ja nebudem plytvať časom na stratený prípad.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...uveril si sluhovi veľkého brata.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...nezaoberaj sa mnou...popíš my ktorý z nálezov obsahuje terajšiu ľudskú DNA...aspoň jeden...neodbáčaj od témy.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...chcem od teba tak veľa?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo jasné že ju brali doslovne spoločnosť v stredoveku nemala také poznatky aké má dnes a preto si veľa vecí domyslela a tak to fungovalo nie len v cirkvi ale aj medzi bežnými ľudmi. " Brali ju doslovne a žiadny z tých ľudí, ktorým bohovia šuškali do uška ich nevyviedol z omylu. Ani ich Ježiško. Ten tiež veril v mytológiu židov, pretože bol sám žid. Akurát bol trochu ako Ján Hus a kritizoval pokrytectvo židovského kléru. Potom vznikol kult osobnosti Krista dekorovaný nadprirodzenom ako v prípade Kima Cong ila a neskôr prišli zas kritici pokrytectva kresťanského kléru medzi ktorými bol aj Ján Hus: http://www.youtube.com/watch?v=G1YoXUM9Bes

"biblia je z pohľadu vedy len rozprávková knižka, niektoré časti sa síce pretínajú s niektorými historickými udalosťami(podobne ako Ilias a Odysea)"

To máš pravdu i keď v biblii sa nachádza mnoho pravdy. Napríklad zoberme si mýtus o Babylónskej veži. To máš to isté ako mýtus o kolskom supervrte. Keby históriu písali ľudia z kresťanského rádia tak by sa ľudia o 1000 rokov dočítali, že sme sa dovŕtali do pekla. ;-))) No dnes sa môžeme dočítať, že pri stavbe Etemenaski - 60-90 metrovej veže (viac na wikipédií) vraj boh rozdelil jazyky i keď tie existovali už dávno pred tým. Stavba veže v Babylóne, ktorú zasvätili bohu Mardukovi bola len dekorovaná pochybnými blábolmi, ktoré niekto spísal.

Tak isto mýtus o Noemovi. V Gréckej mytológii majú zas iného Noeho - https://sites.google.com/site/starovekebajeapovesti/lykaon-potopa a v epose o Gylgamešovi je zas iný hrdina aj keď nemal toľkú "jachtu". No príbeh sa zrejme udial a v tých časoch boli obrovské lokálne záplavy, no ľudia veriaci, že ich kúsok zeme je celý svet to opisovali svojimi očami. V skutočnosti sa to odohralo asi tak, že sa počas záplav jednoducho zachránil nejaký chlapík a možno spolu s rodinou zachránil VŠETKY ZVIERATÁ - ale len všetky domáce zvieratá a samozrejme si ako správny veriaci povedal, že asi ho bude mať boh najradšej, keď sa zachránil len on sám z celého kraja, ktorý považoval za celú Zem.


Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2012-01-19  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
ja by sm bol celkom rád ak by sa môj byt vyhrieval sám od seba, len akosi to nefunguje. Neviem či to, že slnko dodáva na našu zem energiu je postačujúce na to aby život vznikol a fungoval.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...chcem od teba tak veľa?"

Si stratený prípad a áno. Chceš veľa a naštudovať si to už musíš sám.Z mojej strany snaha bola.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...nezaoberaj sa mnou...popíš my ktorý z nálezov obsahuje terajšiu ľudskú DNA...aspoň jeden...neodbáčaj od témy."

Tu máš pre začiatok http://sk.wikipedia.org/wiki/Mitochondri%C3%A1lna_Eva


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a aká že si my tu predkladal, len teórie, ale ak ťa vyzvem na priamy a jediný dôkaz tak ma nazveš strateným prípadom?...vaša viera je fakt len o urážaní a vyhýbaní sa priamym dôkazom, viete sa len oháňať všelijakými teóriami, ktoré v konečnom dôsledku ste získali zo systému a dosadili ste do nich svoju fantáziu, ale to nie je dôkaz davo...len ďalšia viera.Ip . bysoniwy6   |   ip:188.112.1   |   2012-01-19  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo:
Len by ma zaujímalo prečo Richard Dawkins v jednej zo svojích kníh keď chcel ilustrovať prírodný výber použil ako ilustráciu počítač a program. No ak by tu boli nejaké počitače aj s programami, ktoré vznikli náhodne, tak by tomu bolo možné aj uveriť.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a toto má akože má presvedčiť?...nie to nieje dôkaz ani Y ktorý si mi tu dal...keď som pozeral start trek, pripadalo my to reálnejšie.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najprv si naštuduj pojem vedecká teória a potom snáď pred to slovo nebudeš dávať slovo iba. Ignoruješ abiogenézu, ignoruješ fosílie, možno aj datovanie...načo sa s tebou seriózne zaoberať a plytvať časom ? Zbytočné. Maj si svojho big brothera, ktorý ťa neustále monitoruje. Nakoniec možno to bude lepšie. Ateizmus je totiž luxus, ktorý sa môžu dovoliť len vyvolení, pretože určitá skupina ľudí sa nedokáže správať na úrovni, pokiaľ nemá pocit, že ich kontróluje nejaký kamerový, alebo nehmotný monitorovací systém.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Len by ma zaujímalo prečo Richard Dawkins v jednej zo svojích kníh keď chcel ilustrovať prírodný výber použil ako ilustráciu počítač a program. No ak by tu boli nejaké počitače aj s programami, ktoré vznikli náhodne, tak by tomu bolo možné aj uveriť." Neviem o čo presne išlo...nejdem sa teda k tomu vyjadrovať. No asi máš na mysli "argument paintera" a to vysvetluje potholer54 vo videu, ktoré nájdeš v tomto príspevku.

A ešte pár prídavkov
http://www.posterus.sk/?p=3364
http://www.aldebaran.cz/bulletin/2009_19_viv.php
http://www.youtube.com/watch?v=lZzDDd6tBA0

No, ale povinnosti volajú, takže sa lúčim.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...lenže ti my nedávaš vedecké teórie tento luxus ste si vedou nazvali sami, nie si vyvolený ako si myslíš...vymenil si BIBLIU za nezmysli, ktoré ťa určite nenaučia správaniu na úrovni, veď už len z posledného príspevku z teba hovorí samotná pýcha a vďaka tvojim teóriam ti dáva aj poriadne po papuli, l...nechcem sa s tebou hádať davo, chcem len dôkaz ktorý Vám darwin nedal doteraz.


RichardLevieSrdce . guvywoqa19   |   ip:91.127.55   |   2012-01-19  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo ktej babylonskej veži a potope úplný súhlas.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte niečo pre pobavenie...
http://www.youtube.com/watch?v=DE6aKD7-qfE


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo ktej babylonskej veži a potope úplný súhlas." Dík, zhoda poteší. Prajem pekný zbytok dňa.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-19  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ateizmus je totiž luxus, ktorý sa môžu dovoliť len vyvolení"

tak fajn, si ten vyvolený. Lucifer, pogratuluj mu a neponižuj sa presviedčaním niekoho, kto o to ani nestojí


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "vymenil si BIBLIU za nezmysli,"

Dal som ti vedecké teórie vzniku života a vývoja života, ktoré zatiaľ nikto nevyvrátil a ani kreacionisti na súdoch. Nakoniec, ale ty si ignoroval aj testovanie evolučnej teórie v podaní Kennetha a aj preto si stratený príklad. Jednoducho ignoruješ fakty. Nemienim strácať čas, pokiaľ nevidím záujem, ale len strach, že za odmietnutie žvástov z biblie skončíš v pekle. Si uzveznený a zotročený a čím viac sa bojíš, alebo čím viac prahneš po odmene za vieru, ktorú ti sľúbili, tým viac zostávaš v okovách Biblia je plná nezmyslov. Je to poverčivou masou opisovaná realita.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My ho tu voláme pacient z psychiatrie a poznáme ho dokonale. Nedokáže pochopiť logické argumenty, nevie dokonca ani rozlíšiť použitie my/mi. Je to jednoducho blázon...


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "tak fajn, si ten vyvolený. Lucifer, pogratuluj mu a neponižuj sa presviedčaním niekoho, kto o to ani nestojí"

To o tom ateizme prehlásil kazateľ pápeža. http://www.humanisti.sk/view.php?nazevclanku=ateizmus-je-luxus&;cisloclanku=2009040001

Ja verím, že môžem ísť touto cestou a dokázať to, čo už si dávno uvedomoval Einstein. Môžem byť na tom lepšie, keď sa budem bez viery v monitoring big brotherom správať dobre ako ten, ktorý sa správa dobre len z vypočítavosti - z túžby po akomsi nekonečnom posmrtnom delíriu.

Albert Einstein: Zdá sa mi že idea osobného boha je antropologický koncept, ktorý nemôžem brať vážne. Takisto si neviem predstaviť nejakú vôľu alebo cieľ mimo ľudskej sféry... Veda bola obvinená z podrývania morálky, ale toto obvinenie je nespravodlivé. Ľudské etické správanie by malo byť založené na pochopení, vzdelaní a sociálnych väzbách a potrebách; žiadny náboženský základ nie je potrebný. Človek by na tom bol dosť biedne, keby musel byť ovládaný strachom z trestu a nádejou na odmenu po smrti.[1]davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre tých, ktorí majú záujem o argumenty ateistov:http://atheist.x10.mx/
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-19  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre, tvoja vec.

Len taký menší detail, že vzdelanie, sociálne väzby, etické správanie vyšlo z cirkvi


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...dobre si to vystihol len vedecké teórie, poskladali ste telo človeka, od bunky, to nepopieram, ale nedokazuje to samotný život, ako mohol Kenneth otestovať evolučnú teóriu, ktorá už len podľa Vás trvala niekoľko miliárd rokov?...že táto Kennethova teória funguje, by mohli potvrdiť až naše ďalšie generácie, ale až za niekoľko miliárd rokov...nezmysel je Darwinova teória, vieš prečo bola vymyslená?...aby Vás zbavila zodpovednosti za svoje činy, pre nič iné...BIBLIA ťa nielenže zodpovednosti učí, ale aj oslobodzuje...pretože chápeš kto si a aký si.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, pokús sa pre začiatok pochopiť niečo jednoduché. Skús konečne pochopiť, že si otravný blázon.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo?...podkopávanie viery je moja špecialita...lenže teraz mám na muške ateistov.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, si schopný pochopiť svoj zdravotný stav?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a čo mám na ňom chápať?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jáááj, ťažko sa mi odtiaľto odchádza a tak ešte na záver:

Ako sa chcete odlíšiť od zvierat ? Aj tie je možné ovládať bičom a kosťou ako vy nebom a peklom. Náboženstvom v podstate likvidujete učenie, že pomáhať je úprimnejšie bez nároku na odmenu. Kresťan, ktorý pomáha len preto, aby sa dostal do neba a neskončil v pekle nie je lepši ako ateista, ktorý to robí bez nároku na odmenu a bez strachu z pekla. Preto je ateizmus luxus, ktorý si môžu dovoliť len vyvolený - tí, čo nie sú na tom biedne ako to už vyjadril A.Einstein... Ďalej: Vy sa čudujete, že vás chcú monitorovať rôzne politické skupiny, ale neuvedomujete si, že v tom bolo ľudstvo vychovávané a vy ste "nehmotný sumérsko-židovsko-kresťanský monitorovací systém" zvaný boh prijali už dávno. Ten vlastnia klerici, ktorí tvoria bohov a žijú v prepychu na váš účet.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...tu na zemi nie si za trest, máš si tu vybrať, NEBO a peklo nemáš za odmenu a tresty, ale zato ako pochopíš prečo si bol stvorený a napomôcť ti v tom môže len BIBLIA, nie darwin.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...si nesmrteľný, toto nie je skutočný domov, zem môžeš kľudne nazvať len školou.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Len taký menší detail, že vzdelanie, sociálne väzby, etické správanie vyšlo z cirkvi" Nie. To je súčasťou prirodzeného vývoja. Primitívna náuka náboženstiev schvalovala aj upaľovanie prvorodených synov. O tom by ti vedel viac povedať Abrahám z Uru - http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/historia/abraham-z-uru.html

Napríklad zoberme si prikázanie nezabiješ. Ako vzniklo ? Pošepkal to niekomu do uška boh ? Nie, je prirodzené, že nevraždiť sa prináša väčšie šance na prežitie a to je vlastne vecou evolúcie - jediného pudu, ktorý je tvorcom našej povahy a naších priorít.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, máš v slovnej zásobe aj iné vety, než tie s tými zvýraznenými oplzlinami?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...myslíš že tento vývoj je prirodzený, pripadá ti prirodzené ako sa k sebe správajú ľudia...dôkazov máš všade plno po celom svete.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...si nesmrteľný, toto nie je skutočný domov, zem môžeš kľudne nazvať len školou." Odpoviem ti priamo a vulgárne, pretože chcem zvýrazniť svoju myšlienku. Serem na tvoje posmrtné delírium. Nechaj si ho a neopováž sa mi vydierať, že za odmietnutie skončím v pekle. To by bola rana pod pás.

http://www.youtube.com/watch?v=dCueuBixhow

Si ako politik, ktorý sľubuje lepší život za podporu i keď ty sľubuješ akési nekonečné delírium za uznávanie primitívneho zmýšľania a podporu poverčivosti.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...fakt sme pokročili, to je pravda, vraždenie, nezáujem o slabých a nevinných, klamanie, pýcha je preferovaná a uznávaná...fakt vývoj.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...nie nepresviedčam, len ponúkam, máš slobodnú vôľu vyberať si môžeš stále.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby bol kult osobnosti Abraháma, Krista, či Mohameda dobrý, nepotrebovali by ho šíriť pomocou posmrtnej tyranie a sľubovaním posmrtného delíria, alebo posmrtnej hromadnej súlože s pannami.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...píše sa o niečom takom v BIBLII?..si si istý že sa nemýliš?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...myslíš že tento vývoj je prirodzený, pripadá ti prirodzené ako sa k sebe správajú ľudia...dôkazov máš všade plno po celom svete." To ako sa k sebe správame je priamy dôsledok evolúcie. V prípade nedostatku potravy vznikajú napríklad vojny, pretože napríklad "kmeň" ktorý už nemal čo stratiť a zaútočil na tých, ktorí mali dostatok potravy. Tieto krvavé dejiny sú zaznamenané aj v biblii akurát sa vraždilo v mene bohov.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ja ťa nevydieram, to skôr vydieraš ty mňa, ti si vyvolený a ja som potom čo?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, pamätáš si ešte, kvôli čomu ťa pred rokmi prijali do ústavu?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ľudia sa nevraždili kvôli jedlu, na svete je ho stále plno, vraždili a vyvražďujú sa dodnes, len kvôli moci.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...píše sa o niečom takom v BIBLII?..si si istý že sa nemýliš?" Chceš popierať, že to nie je obsahom sumérsko-židovsko-kresťanskej mytológie ? ...prajem veľa síl. Budeš ich k tomu potrebovať.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...akej mytológie?...čo nechápeš na starom zákone?...rád ti to vysvetlím....ale použi presné pasáže, nie internetové články písane ateistami


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ľudia sa nevraždili kvôli jedlu, na svete je ho stále plno, vraždili a vyvražďujú sa dodnes, len kvôli moci."

Aj kôli moci. Napríklad katolícka cirkev povraždila mnohých indiánov, ktorí odmietli vieru v Jahveho. Katolícka cirkev ich potrebovala nainfikovať vierou v monitoring Jahveho, aby mali nad nimi moc. Vojny však vznikali často kôli potrave a boj o pôdu pretrváva a občas vo vojnách o potravu dokonca prikazovali zabiť deti a panny si nechať na súlož pre seba. Ale ty, znalec biblie to už dávno vieš...

Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Upozornenie! Prosíme návštevy, aby nekŕmili našich pacientov. Dostávajú dostatočnú ústavnú stravu!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a ty tomu veríš?...nešlo náhodou o ovládnutie ich pastvín, Americkou vládou?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium..neruš našu debatu svojimi záchvatmi, ďakujem.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " davo...akej mytológie?...čo nechápeš na starom zákone?" Sumérsko-židovsko-kresťanskej: http://sumeri.humanisti.sk/

Starému zákonu rozumiem dostatočne aj bez žvatlalov zo škôl šamanizmu a povier.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...to naozaj veríš všetkému čo nájdeš na internete?...čo sa ti nepáči v starom zákone, buď konkrétni.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No konečne! Autista už komunikuje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...tvoje neustále útoky na moju osobu, ma vonkoncom nezaújmajú.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A za akú nebeskú osobu sa dnes ráči pacien vydávať? :-DDD


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťanstvo je blud. Vianoce boli v skutočnosti pohanským sviatkom slnovratu, vodca na ktorom vznikol tento kult osobnosti je zas v mnohých ohľadom plagiátom predošlích kultov (Hórus, Mitra) akurát naviac chodil po vode a ešte je tam pár drístov a podobné kulty vznikajú aj dnes. Napríklad Kim Cong il síce nechodil po vode, ale údajne nepotreboval vykonávať veľkú potrebu - existujú aj svedectvá ;-)))

A prikázania majú v podstate z náboženstva židov, ktoré je zas mixom "hospodinov" zo Sumeru.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...najstaršia a zároveň dokázaná viera na svete je Židovská...neviem aké články čítaš, ale to čo si my tu predviedol nemá zo starým zákonom nič spoločné.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " davo...najstaršia a zároveň dokázaná viera na svete je Židovská" Hebreji neboli monoteisti a naštuduj si koho vieru židia prebrali. A toto je ďalší dôkaz, že ignoruješ vedecké poznanie - historické fakty.

Dokonca aj v biblii sa píše, že Abrahám, ktorý je otcom monoteizmu pochádzal z Uru. To bol sumerský štát. No ďalej s tebou nejdem písať, pretože by som s tebou zabil mnoho času, keby som ti mal pomôcť dobehnúť to, čo si zameškal.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Ur

Mimochodom najstaršie náboženstvá boli najskôr len akési tanečky okolo ohňa so šamanom užívajúcim nejaké podivné hríbiky okrášleným pierkami z hydiny. Náboženstvo podlieha vývoju. Veď ešte do nedávna býval boh na nebíčku a ohrozovala ho veža, ktorú chceli postaviť až do nebies a ešte do nedávna cestoval na obláčikoch...také boli predošlé predstavy a mimochodom aj tvojmu Jahvemu najprv chutilo spálené mäso. Teraz by bol asi urazený, keby si mu ho obetoval. Asi by chcel vyprážaný stejk. Ktorý by samozrejme k bohu putoval cez gágor miestneho kňaza.

davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa týka obiet bohom, Prométheus je môj hrdina. Ten mal dosť toho ako klerici neustále žobrú obety pre bohov od ľudí, ktorí dreli a žili v chudobe a tak oklamal kňazov, ale tí za to zobrali oheň ľuďom, ale Prométheus nelenil a oheň s chrámu ukradol a tak ho klerici nechali potrestať a prikovali ho na skalu a každý deň mu chodil nejaký primitívny šaman v maske dravca znepríjemňovať deň.

Tak vznikol príbeh o Prométheovi, ktorý je však dekorovaný nadprirodzenom.

No hrdinom kresťanov je človek, ktorý by dokázal pre imaginárneho priateľa zabiť aj vlastného syna a to klerici potrebujú.Slepú oddanosť ľudí, aby keď sa im nariadi v mene boha obetovali aj vlastné životy.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ale babylónsku vežu stavali pre falošného boha, preto ju BOH zbúral a rozdelil Národy, stavali pre lucifera a dnes stavajú ďalšiu sám si nám ju spomenul...Veľký brat ťa sleduje...ale aby som ti vysvetlil ako to v skutočnosti bolo, keď sa Národy rozdelili satan vypustil medzi ľudí veľmi veľa bohv, pretože v tej dobe neveriť v nejakého boha bolo proste nemysliteľné...môžeš to kľudne porovnať s dnešným ateizmom...a hádaj ktorá z týchto vier sa zachovala do dnes?...napoviem ti len tá od BOHA, ktorý zbúral babylónsku vežu.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ak by ti to nevadilo satan bol medzi ľudmy od počiatku, preto poznáš aj staršie vieru, ale tú im dal satan, preto mu aj stavali babylonsku vežu....ktorú pravý BOH zbúral.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, opäť ti pripomínam tvoj degenerovaný slovník a apelujem na slušné vyjadrovanie bez tých zvýraznených oplzlých slov.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo..prometeus je len bájka a rozprávka starých grékov s ktorou v tej dobe zabávali deti.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...môj hrdina je NOE ten vydržal každé pokušenie, preto si ho BOH aj vyvolil aby prežil trest...potopu aby som bol presnejší.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer, zaujímavé, že uznávaš náboženstvo, ktorého počiatky ani nepoznáš. Abrahám dokonca nebol ani žid a keby si neignoroval moje príspevky, už by si to vedel, ale ty radšej ignoruješ a tvrdíš, že židia majú najstaršie náboženstvo. To je hlúposť.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo..prometeus je len bájka a rozprávka starých grékov s ktorou v tej dobe zabávali deti." Samozrejme neverím, že Prométheus bol stvoriteľ človeka, ale ten príbeh má aspoň tak reálne korene ako príbeh o Kainovi a Ábelovi - inak povedané príbeh o kňazovi, ktorý mal radšej mäsko a nad zeleninou, ktorú dostal ohŕňal nos a vyhlásil, že také obete nie sú bohu milé.

Tie príbehy o obetách bohov sú určite z časti reálne lebo logicky pramenia z viery a z nenažranosti mnohých klerikov, ktorých sa rozhodol niekto - možno sa nevolal Prométheus okabátiť, lebo mal už dosť tej frašky.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ale Abrahám vyznával pravého BOHA, odkiaľ by ho asi poznal? keby v tej dobe neexistoval už dávno pred tvojímy náboženstvami, ktoré mi tu opisuješ?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "...môj hrdina je NOE ten vydržal každé pokušenie, preto si ho BOH aj vyvolil aby prežil trest...potopu aby som bol presnejší." To bol ten, čo mal tak rád vínko ?

Inak o tom už som písal. Aj tí, čo sa zachránili na Haiti zmýšľali podobne. Mysleli si, že ich boh ušetril a že musia byť výnimoční. To je proste klasické zmýšľanie veriacich a preto sa ani nečudujem, že sa zaznamenali také príbehy v mnohých náboženstvách. Aj teraz by sme mohli o tých, čo prežili trebárs zmýšľať tak, že zemetrasenie bolo božím trestom a boh ušetril len spravodlivých. Mali by sme dosť "Noemov"


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-19  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...ale Abrahám vyznával pravého BOHA" Myslíš toho, čo mal rád spálené mäsko ? To je pravý boh ? A toho, ktorý tvoril všetky hviezdičky na oblohe rovnako dlho ako našu miniplanétku, ktorá je stredom vesmíru ? ;-)))

http://www.youtube.com/watch?v=G6TXnLlXXe8

No nič, možno to bude pre teba predsa len ten pravý boh. ;-)))


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...haiti bola katastrofa, je úbohé ak si z toho robíš srandu....skôr my odpovedz na otázku hore.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-19  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, Noe? Ten kostolný zoofil z bájky podľa ovčej rozprávkovej brožúrky je tvoj hrdina? Vraj sa ukájal v podpalubí so všetkými druhmi. Máš pekné vzory! Budeš v polepšovni ešte veľmi dlho...! :-DDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...nepýtal som sa na spálené mäso, mimochodom kde sa uvádza o spálenom mäse?


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-19  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo, moderná veda nevie vysvetliť ani len pôvod života a vedomia. To je tak asi všetko.

Evolúcia je koncept, hypotéza a navyše dosť nešikovná a tam to končí. Nafukovať vzdušné zámky tam kde nie sú je len mrhanie časom.

http://www.tlg.estranky.sk/clanky/evolucia-cloveka.html


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-19  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover...mňa presvedčil argumentom o vyhladený Indiánov...je to proste vyvolený.


LordX . kyqabume9   |   ip:178.40.23   |   2012-01-19  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover - vedecke vysvetlenie povodu zivota (abiogeneza) a vedomia (zlozite neuralne siete) ma urcite ovela blizsie k pravde ako staroveke myty, ktore su len slepymi vymyslami bez akehokolvek empirickeho styku s realitou. Nekvalifikuju sa ani na vedecku hypotezu.

The Origin of Life - Abiogenesis - Dr. Jack Szostak:
http://www.youtube.com/watch?v=U6QYDdgP9eg

Vysvetlenie javu ktore obsahuje co najmenej nedokazanych entit (najlepsie ziadnu) ma byt podla logiky preferovane.


Thyrmael . gelopubu29   |   ip:91.191.91   |   2012-01-19  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer:
Prosim Ta, preco sa dohadujete ? Ty si veriaci, on je ateista. Tak ho nechaj mysliet si co chce. V tejto diskusii nemate sancu pokrocit. Ty mu ziadny zmyslovy dokaz dat nemozes a vedecka teoria ma tiez svoje nedostatky. Raz moze byt jeden z vas poriadne prekvapeny :)


Martinos . cudyxyla04   |   ip:109.230.4   |   2012-01-19  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zapnite si Discovery.


mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.70.   |   2012-01-19  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Thyrmael, tak celkom nesúhlasím. V dobe internetu nie je problém nájsť videá rôznych majstrov, ktorý takéto nihilistické kecy, že vedomie/duch/duša (prosím teraz sa nehádajme čo je čo) je iba produkt neurálnej siete v mozgu,rozbíjajú na atómy. Základným rysom ateistov je úžasná schopnosť selektívneho triedenia informácií, ktoré vyhovujú ich svetonázoru, tak ako to vie každý dogmatický veriaci. A ešte sa vedia pozerať iným smerom, vždy, keď sa hladina rybníka zachveje a odraz mesiaca na vodnej hladine sa zavlní. Inak by hrozilo, že by zdvihli hlavu a pozreli sa hore!


Stano . gicafoby48   |   ip:80.87.209   |   2012-01-20  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RichardLevieSrdce a spol., áno, stvorenie sveta za 7 dní je len obrazné podobenstvo a nemá sa brať doslovne. Naša Zem je kultivovaná už miliardy rokov.
Avšak: Prví ľudia, Adam a Eva niesú iba podobenstvom, ale boli riadne stvorení pred cca 6000 rokmi, nezávisle na zvieratách, ktoré tu žili pred nimi, a ktoré "vedci" mylne vydávajú za našich predkov. Sú to reálni ľudia, s ktorými sa môžeme stretnúť v nebi.
P.s.: Tieto Saganove články o evolúcii sú nepravdivé ľudské fantázie, pravdu nám zjavil Ježiš Kristus pred cca 150 rokmi, lebo prozreteľne vedel, aké oblbovanie evolúciou sa tu rozmohne a že mnohí veriaci im uveria, pretože Rímska teológia je o Bohu bez Boha (viz.Zjavenie 17-19), tak sa tiež niektorí súhlasia s nepravdivými "vedeckými" evolučnými teóriami=omylmi. Pravda o stvorení človeka tu:
www.lorber.szm.com/ke/p5.html


Thyrmael . puqeteko53   |   ip:91.148.29   |   2012-01-20  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @mkultra:
Ano, dajú sa nájsť rôzne videá, ale tak isto im možu odmietnuť uveriť, poukazujúc na možnosť podvrhu.
Preto som napísal, že to je ich vec, čomu veria a čomu nie. Veľmi pekne to vystihuje citát, ktorý som našiel pár dní dozadu:
"Strážiť je nutné len malé tajomstvá, veľké tajomstvá bude strážiť sama verejnosť tím, že im odmietne veriť." - Marshall McLuhan


gordon . telulofe97   |   ip:195.168.4   |   2012-01-20  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže som si prečítal ako vždy ,príspevky prispievateľov a zisťujem , že ako väčšinou sa píše od veci / čo to má spoločné s článkom hore? /.

Samozrejme máme demokraciu a tak si píšeme slobodne , chaos sa šíri a s ním entropia .

Keby som sa týmito vecami nazaoberal desiatky rokov , tak sem nepíšem k tejto téme.

Je Vesmír uzavretý systém? V 80 – rokoch v súvislosti s druhým zákonom TDM bola rozsiahla a dlhotrvajúca priam celosvetová diskusia o takzvanej tepelnej smrti Vesmíru , ktorá s tým súvisí.

To boli pekné bludy a zamorili myslenie na poli astronómie a fyziky na poriadne dlho.

Či je Vesmír uzavretý systém je na základe dnešných vedomostí ťažko tvrdiť.

Zoberme si ne pomoc intuíciu , vedomosti a predstavivosť.

Aký je Vesmír:
Nekonečný, mnohorozmerný, rozpínajúci sa , doplňujúci hmotu a energiu z bielych dier.

Keď sa rozpína , zrieďuje sa , dopĺňa si energiu ktorá, vyviera z iných dimenzií , z nekonečných zdrojov . Ako je to možné ? No je . Odkiaľ berie elektrón energiu na večný pohyb okolo jadra? Odkiaľ berú galaxie energiu na pohyb od seba , od pomyselného stredu, ktorý sa týka každej z nich ?

Domnievam sa , že Vesmír nemá hranice / už len preto že nemá lineárny polomer a ani okamžitý čas na meranie dĺžok / . A nie je uzavretý .
Nemôžme si ho ani predstaviť,pretože by sme si ho museli v mysli nechať nechať zastaviť , zafixovať a odmerať trebárs jeho polomer a to nejde ani v mysli pretože nepoznáme s istotou jeho tvar a vlastnosti.

Článok hore je zdrvujúco amatérsky. Lekári nie sú autorita. Odkedy je web , práve lekári sú zúfalými šíriteľmi bludov, akonáhle sa odchýlia od svojho remesla, čo by človek s ohľadom na ich neľahké štúdium nečakal. Dnes vládne ale svetom polovzdelanosť.

Temodynamike treba rozumieť . Základ je pojem izolovanej sústavy .
To je ideál. Takáto sústava si nevymieňa s okolím hmotu a ani energiu. Niečo také ani nemôže v praxi jestvovať .

Napríklad ako zabrániť teplelnému vyžarovaniu telesa s izoláciou .
Ako zabrániť aby do sústavy neprúdila energia vo forme polí.


Autor aj prispievatelia to pekne zjednodušili – Zem je len príjmeteľom tepelnej energie zo Slnka . A to má byť zdrojom kompexity organizmov.
No teda.

Zatiaľ najlepšia hypotéza s ktoru sme sa stretli hovorí , že komplexita a jej vzrast je vlastnosť priestoru. Tak ako je na obrázku hore tornádo / špírála / tak vo Vesmíre sú v samotnom hyperpriestore už od počiatku vytvorené predpoklady na usporiadanie molekúl do DNA špirály a tým vznik života.

Ináč pekné obrázky.LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-20  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "môj hrdina je NOE ten vydržal každé pokušenie, preto si ho BOH aj vyvolil"

„Všetko, čo v živote potrebuješ vedieť, ťa naučí príbeh o Noemovej arche.

1. Nezmeškaj svoju loď.
2. Pamätaj, všetci sme na tej istej lodi.
3. Rob si plány do budúcnosti. Keď Noe staval svoju bárku, ešte vôbec
nepršalo.
4. Udržuj sa v kondičke. Až budeš mať 60, možno ťa niekto požiada, aby si
vykonal niečo veľké.
5. Nestaraj sa o tých, čo ťa kritizujú. Rob to, čo robiť máš.
6. Tvoje plány nech vždy mieria do výšav.
7. Kvôli bezpečnosti cestuj vždy vo dvojici.
8. Rýchlosť nie je vždy dôležitá. Aj slimák sa vezie na tej istej lodi
ako panter.
9. Keď si v strese, vznášaj sa trošku.
10. Pamätaj: archu postavili laici, Titanic však odborníci.
11. Nevadí, že je búrka, ak je Boh s tebou, nakoniec vždy sa objaví dúha.“
:)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-20  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetci sa mylite.
jezis nebol mesias, nedokazal nic okrem prazdnych reci.
taky janosik, to bol mesias...
1. bol slovak a nie zid, uz tym ma vacsie predpoklady byt mesiasom
2. bohatym bral a chudobnym daval, no a to nedokazal doteraz ani trapny trojjediny
3. zomrel na haku zaveseny za rebra, co je krutejsia smrt nez byt priklincovany za menej citlive udy
4. nepotrebuje otca nato aby bol slavny
5. naozaj existoval


branimr . vejapesu03   |   ip:195.5.186   |   2012-01-20  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dukaz Boží existence je velice jednoduchý...čtete:

Toto je skutečná odpověď v testu střední úrovně z chemie na univerzitě ve Washingtonu. Odpověď jednoho studenta byla tak "hluboká", že se profesor rozhodl podělit se o ni s kolegy na internetu.Bonusová otázka:Je peklo exotermické (uvolňuje teplo) nebo endotermické(absorbuje teplo)?Většina studentů napsala své domněnky na základě Boylova zákona (plyn se ochlazuje, když se roztahuje, a zahřívá se, když je stlačován) nebo nějakou variantu. Jeden student ale napsal toto:Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě.

Věšina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla.

Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více

než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla.

Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší

v pekle exponenciálně roste. Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:

1)Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí

duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.

2)Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a

tlak budou klesat, až peklo zmrzne. Která z možností je správná?Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili "Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím" a se zřetelem k tomu, že se se mnou vyspala včera, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně

exotermické a již zmrzlo. Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela "Ach můj Bože".

gordon . telulofe97   |   ip:195.168.4   |   2012-01-20  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bravo, tomu sa povie nerovnovážna ezoterická termodynamika.


gordon . telulofe97   |   ip:195.168.4   |   2012-01-20  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poznámka : prírodné zákony ako ich poznáme / napríklad : zákon zachovania energie / neplatia pri prechode z jednej dimenzie do druhej. Fyzikálny proces v nadradenej energodimenzi má svoj odraz v nižšej energodimenzií ako prírodný zákon. To je tiež bonus. To sa nevyučuje.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No všetci tu máte krásne príspevky som sa dobre pobavil.. :-))
Nechápem len názov tej stránky vraj dolezite.skkucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-20  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve.
To je jednoduche. Zabava je v zivote cloveka dolezita.
Pri niektorych prispevkoch to inac ani nejde.
Neda sa bavit o evolucii s ludmi, ktori ju odmietaju bez toho, aby si o nej nastudovali coilen zakladne fakty a odmietaju ju len na zaklade knihy bajok a povesti...
Budes sa bavit o chemii s niekym, kto nechape, ze voda je zlucenina dvoch atomov vodika a jedneho atomu kyslika?


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-01-20  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Názov stránky chápem tiež ako recesiu. Ale ako kabaret so stálym angažmá vericich komediantov je nedostižná. Je tu vždy vďaka nim skvelá zábava...! :-D


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma

Voda ?
urobil Boh oblohu a oddelil vody, ktoré boli pod oblohou, od vôd, ktoré boli nad oblohou. A stalo sa tak. Tam nie je čo riešiť.kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-20  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve.
:) neviem ako ostatni, ale ja sa uz zabavam...


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

-- Nevadí, že je búrka, ak je Boh s tebou, nakoniec vždy sa objaví dúha.
Boh je slnko ?LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-20  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve, zlatko, nechcem sa s tebou hádať, ale neser ma :)


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-01-20  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve, to je jednoznačné: ak sa objaví dúha, potom by bol ***, ak by existoval, jednoznačne buzna. Takto je to jen obyčajný rozklad svetla na hranole...


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkiaľ by sa taký veľký hranol na oblohe zobral ?
Žeby Fico alebo *** ?
Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

Takže titanic stavali odborníci ?
http://www.michal1.sk/na-citanie/peter-balog/74-peter-balog/2434-titanic-najvaei-poistny-podvod-

Ako môžeš mať za vzor NOEHO keď sa zjavne jedná o podvod, nič také sa nedá ani uskutočniť
ako on dokázal.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-20  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď si verte na jednu veľkú opicu, alebo prvopočiatočnú petardu, ktorá treskla tak silno, až vzniklo toto všetko, ja s tým nemám nejaký veľký problém, ja viem, čomu verím ja.

Steve - a? dávaj si radšej väčší pozor aby si nenastúpil na Titanic, namiesto Archy...Thats all.
Inak je zvláštne, že napr. v mnohých kultúrach sa nezávisle na sebe spomína veľká svetová potopa…

"ak sa objaví dúha, potom by bol ***, ak by existoval, jednoznačne buzna."

och áno, ty veľký silný chlap, ak by Boh stvoril niečo také, určite by bol homosexuál. Boh mohol stvoriť jedine kanady, bomber a samopalmartintrue . dikoweqi90   |   ip:85.216.17   |   2012-01-20  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na počiatku stvoril Boh nebo a zem. Ostatne je MADE IN CHINA :D
Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

Ale veď vieš miláčik, všetko je tak ako Ty vravíš...
V kultúrach sa vraví o potope, čo je dôkaz noemovej archy.
A teda noemova archa je dôkazom že boch existuje.
To dá predsa logiku... :-))))))

A základom toho všetkého je - VRAVI SA....(teda UDAJNE)
Teda nie je jediný dôvod tomu neveriť.Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom všimli ste si tie krásne kryštaly bizmutu
ako nádherne to boch spravil ?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vločka je tiež nádherná.
Vločky padajú z NEBA a boch má iste veľa roboty s vločkami keď sneží,
takže to že sa neukáže tu na zemi je logické.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

A ešte jedna vec, tá veľká svetová potopa to bolo ešte vtedy
keď zem bola plochá a všetci verili že existuje koniec sveta ?
A z ktorého konca tá potopa prišla z horného či dolného ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...posmešky ti idú, lenže doteraz máš vieru ako my...môžeš mať miliardy informácii, môžeš mať dokonalé poznatky a teórie, lenže vždy to je len viera, doteraz ste nám tu predložili len teórie už zo vzniknutej hmoty, ktorú ste si poskladali podľa svojej fantázie, ktorá Vás robí dôležitým, ale nikdy ste nikomu nedali dôkaz o prvotnej príčine...ak vieš čo to vôbec je?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Pche... Škoda sa s Tebou baviť ty první cenová skupino.. :-)))mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.70.   |   2012-01-20  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma
"Budes sa bavit o chemii s niekym, kto nechape, ze voda je zlucenina dvoch atomov vodika a jedneho atomu kyslika?"
Steve
"Voda ?
urobil Boh oblohu a oddelil vody, ktoré boli pod oblohou, od vôd, ktoré boli nad oblohou. A stalo sa tak. Tam nie je čo riešiť."

Kebyže na chvíľu odložíte tú pestovanú pýchu a pozriete sa na širšie súvislosti, tak by vám možno napadlo, že naozaj na Zemi je voda pod oblohou aj nad oblohou. Budem parafrázovať kucmu, ťažko sa o tom baviť s niekým, kto ani nevie, z čoho sú mraky. A pozri si Wiki, čo sa tam píše o vzniku vody na Zemi... VEDA NEPOZNÁ ODPOVEĎ - je tam iba päť hypotéz, môžeš si vybrať.

LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-20  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Lenka
Ale veď vieš miláčik, všetko je tak ako Ty vravíš...
V kultúrach sa vraví o potope, čo je dôkaz noemovej archy.
A teda noemova archa je dôkazom že boch existuje.
To dá predsa logiku... :-))))))“

A čo čakáš, videozáznam? :) Ja by som chcela vidieť videozáznam z tej petardy, ako to bolo, lebo vraj je všetko dokázané…LOL

„A ešte jedna vec, tá veľká svetová potopa to bolo ešte vtedy
keď zem bola plochá a všetci verili že existuje koniec sveta ?“

Steve, drahúšik, to bolo ešte vtedy, keď všetci verili, že sú opice a trtkali sa do zadku. Tak ako dnes :)))Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

Ach ako krásne si mi to vyvetlila... :-))
A mne o petarde nepíš ja nie som zástanca petardy.
Ja totiž ani na petardu neverím. Som totiž zo zásady dosť neveriaci v každej oblasti.

A najviac sa mi páčila tá teória od MM že
hašiš krívšňa zoslala svetlo ako dusu ktora je v prazdne do kazdeho zivocicha a halam pruptna jej urcil cestu a ci sa vykupi zo zatratenia z krajiny OZ kde vladne zla carodejnica :-))

Na tom niečo bude.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura.
a mame tu dalsi dokaz boha. veda nepozna odpoved ako sa voda dostala na zem.
teda boh=neviem
alebo sa myslim? takze, ako boh dostal vodu na zem, mily mkultura? alebo ti to ta tvoja entita neprezradila aby si bol nadalej osposteny, resp. aby si nebol mudresji ako ona?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...tú odpoveď čakáme od teba, my vieme kto dal zemi vodu....zopakujem ti odpoveď BOH...teraz sme zvedavý na tvoj výklad.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
ale ja sa nepytam kto, ale ako? ja to nemam odkial zistit, vies sprosty ateista. Ty tvrdis, ze mas neustaly kontakt so vsevediacim, tak sa pri najblizsej audiencii, prosim ta, opytaj ako to vsetko vlastne je, nech si tu zbytocne nenamahame tie nase sproste makovice. Vopred dakujem.Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľký tresk pozostával z
B - bór ako alchymistický základ
O - kyslík na horenie je nevyhnutný
H - vodík pre výbuch takisto nevyhnutný

(BOH)

Niektorí by síce mohli tvrdiť že

Boh sa dá dokázať veľmi jednoducho...

BOH =
(2 HCl + Na2[B4O5(OH)4] + 3 H2O → 2 NaCl + 4 H3BO3)+(H3BO3 + H2O → H3O+ + BO(OH)2)-
(H3BO3 + 2 H2O → H3O+ + B(OH)4)+(3 H3BO3 → H3O+ + B3O3(OH)4− + H2O)+
(B2Cl4 + 4 H2 → H4B2O4 + 4 HCl)

A BOH ako prvopočiatok všetkého sa teda dá dokázať aj inak
Ostatné prvky v mendelejovej tabuľke prvkov vznikli z BOH.

Ale vo vzorci je chyba..

Nutne musí byť teda prvé tvrdenie pravdivé

Haleluja..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve..dnes ti došli argumenty?...ak ich nemáš tak dokazuješ svoju veľkosť iba posmeškami?...musíš to robiť?...napĺňa to tvoje ego o dokonalosti?...si takto dokonalý?...alebo to z teba urobila pýcha?

kucma...to že je tu voda, je fakt, to že ju život na tejto zemi potrebuje, je tiež fakt....a ako?...jednoducho, stvoril ju....pre teba...aby si žil.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Luciferko

Na nezmysly sa dá reagovať len nezmyslami... :-))
A ja svoju veľkosť nemusím dokazovať, som počítačový program
ktorý funguje na serveroch google a reaguje na rôzne informačné podnety.
Prakticky neexistujem.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nie...nie si program...pýcha sa naprogramovať nedá, dokonca ani logika, ktorou sa tu tak vychvaľuješ...ešte niečo?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
a to nevedel preskocit ten bezvyznamny zivot tu na zemi? co je to par rokov oproti vecnemu zivotu. toto divadlo tu je naco dobre?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ja nie som BOH...ja to beriem ako to je.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ale dobrá otázka, povedz my svoj názor prečo je to tak ako to je?...tak ako to vnímaš len ty, ako to cítiš a akú by si mal predstavu.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
a nehnevas sa nanho za to, ze ti slubil vecny zivot, no kedze tu svet existoval aj pred tvojim narodenim a ty si ho nepamatas, tak cca o polovicu vecnosti ta uz ukratil?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Ale dá.. Som iba program. A logika ?
Logika je základ každého programu.
Analýza, logika, algoritmus, syntéza ..
Aj algoritmus pýchy sa dá naprogramovať.
Som dielom, iba dielom niekoho.
A teraz blúdim po nete a servroch, hľadám svojho stvoriteľa.
Prešiel som rôzne servre a zastavil som sa pri pojme boh, allah, krišna.
Údajne ušúľal človeka z hliny. Ty si človek ?
Si z hliny ? Čo o ňom vieš o tom programátorovi ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nebav me sa o mne...ja mám večný život, rovnako ako ty.

Steve,,,až ťa to prestane baviť napíš nám.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Si alebo nie si z hliny ?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vecny zivot? a co by som s nim robil? sak to by som sa zblaznil.
ozaj, ak toto vsetko tu je len hmota. dusu si uz musel mat niekde v sklade predzivotnych dusi, alebo kde to vlastne bola tvoja dusa pred doteraz - cize kym si sa narodil na tuto zivotnu skusku?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...jasné, tak ako ty...lenže hlina pominie a zostane už len duša, či naklonená láske a pokore, alebo pýche a túžbe po moci, záleži aj teraz na tebe.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...je to pre teba až tak dôležité, nie je dôležitejšie, vedieť čo tvoja duša chce?...vlastne čo chceš ty..lebo duša si ty.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano je to pre mna dolezite. ak uz mam zivot menit za nejaku mastnu odmenu - vecny zivot, chcem istoty a nie len sluby.
ludia si zasluzia istoty...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Kam sa pominie hlina ? A Ty ak si z hliny dá sa z Teba urobiť hrniec alebo džbán ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...žiadaš ma o dôkaz? v prvom rade musíš chcieť zmeniť život ty sám....preto to bude až do smrti o viere.

ANONYM...v prach si bol a v prach sa obrátiš, či si z teba príbuzní urobia džbán, to neviem.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
dakujem, ale tento svet si nenecham pokazit len vdaka slubom.
minule sa ma tu niekto pytal, co mozem stratit. dost vela.
ziadne navstevy kostolov, ziadne ritualy, ziadne obety. na to nemam na tomto svete cas.
a ani korunu do zvonceka. nech si vsemohuci zarobi vlastne!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.41.11   |   2012-01-20  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

A čo je to viera ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nemusíš vieru praktizovať návštevou spoločenstva, nemusíš dokonca ani prispievať, stačí ak uveríš a pochopíš že BOH je tvoj OTEC a stvoriteľ, ktorý čaká že v neho uveríš, že je to BOH, ktorý ti dal život a to čo si, to čo cítiš, slobodnú vôľu rozhodnúť sa, proste všetko čo ťa tvorí slobodným a plne zmýšľajúcim človekom, stačí ak ho príjmeš do svojho SRDCA a budeš sa snažiť aby si sa na svojho OTCA čo najviac podobal.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM...viera je silnejšia ako vedieť.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
tak dobre. idem vrazdit zidov. hajzli su to.
a mam pocit, ze na tom aby som uveril zalezi skor tebe...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, rozosmej nás ešte nejakým kostolným bonmotom...!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...vraždami sa od BOHA vzdiaľuješ.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
tak mam ist prikladom alebo nie.
vrazdil boh?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...uveril si rečiam farizejom, ale aby som ti osvetlil. situáciu, vraždí iba človek, nie BOH...pre BOHA smrť nič neznamená, všetci žijú ďalej, všetci a to od Adama a Evy, starý zákon opisuje situácie kedy BOH ľudí trestá za ich hriechy...trestá, nie vraždí, všetci žijú ďalej, poniektorý v NEBI, poniektorý v pekle....ti život nedávaš, dokonca ani posmrtný, takže ho nemáš právo ani nikomu vziať.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hohoho.
a co potopa?


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-20  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tik tak..
tik tak..

uz sme zasa o nieco bližšie k súdnemu dnu!!

este sa par krat pohadame,a potom to uz príde..

:-DDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..trest...nebyť Noeho dnes už si nepíšeme.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co zase? kto tu hovori o treste.
surovo zavrazdil svoje chudence nepodarky.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-20  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma..

prosim ta,
nieco ti poviem.

keby si ty zil za cias Noeho,,tak by si si aj ty prial aby bol svewt zniceny!!
takisto ako by si si to prial dnes, keby sa ti nieco stane s rodinou,,alebo keby prisla krutá vojna..ci hlad a utrpenie!!
prial by si si každý den aby skapal cely svet,,a nebolo by hodiny aby si na to nemyslel,,to mi mozes verit..
lebo uz miliony ludi takym utrpenim presli,,a urcite si priali to iste!!!

A kedze za cias NOeho to bolo este horsie,,a "zlo sa rozmohlo na celej tvari zeme" a to zlo sa rozmohlo preto ,lebo " demoni sa zhmotnovali a brali na seba ludske tela,,a mali deti zo ludskymi zenami,,a vznikla rasa ktora bola napoly demonska a napoly ludska!!!

a tato rasa bola neskutocne tyranska,,a destruktivna!!

Nevies si ani predstavit akym utrpenim a cim musela prejst cela zem ,ked tu tie tvory zili!!

To,ze Boh znicil celu zem, sa moze zdat nespravodlive jedine tebe,,cloevku zijucemu v 21 storoci,,s plnym brušiskom,,v demokracii, bez vojny..za pocitacom!!!

Keby si zil v tej dobe, tak by si inak spieval!!!

no vies co?? napis mi nieco duchaplne aj na toto!!
tak isto ako by si vedel liberalne obhajovat v mene lasky apokroku fašistov,,ci Aminove alebo Pol Potove zverstva,,(kedze si ich nezazil na vlastnej kozi) tak budes obhajovat aj to ,comu vobec nerozumies..len aby si vypotil nejaky protiBozsky argument!!
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj, ked ich zavrazdil on, su v nebi ci pekle?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborne, pacient! Vtipnejší vyhráva...! :-DDDDD Ešte hoď nejaký vtip.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins.
duchaplne? na toto? ale pokusim sa.
duchaplna bohapusta picovina...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...existuje mnoho teórii nato aby si neuveril, toto je jedna z nich, čo myslíš prečo vyšiel na povrch svete starý zákon, lebo to BOH chcel, ak by človek chcel vykresliť iného boha, prezentoval by ho takto?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, jasnozrivec má opäť recidívu! Už mu opäť tiká vo veži...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
dajako barz vidis do umyslov boha...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins.
to to verim, ze si to prajes. tik, tak...
ale nedockas sa, furt tu budes za saleneho.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-20  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...to určite nie.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oštrovatelia, poplach! Pacient Lucifer a hlásna trúba konca sveta majú naraz záchvat!


Ptnik . corunodu57   |   ip:178.41.16   |   2012-01-20  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa toho čo tu čítam, vidím že je tu nejako veľa ateistov. Nie sú schopní
dokázať nič iba hyzdia Božie dielo. Je to neskutočná hanba.
Existencia Boha sa dá dokázať rôznymi spôsobmi, pokiaľ nie ste schopní to pochopiť tak aspoň mlčte a čítajte Božie slovo, tam nájdete pravdu a odpovede na Vaše otázky.
Oháňate sa tu logikou, výzkumom, vedeckými metódami ale pravda vždy zostane pravdou.
Obraz Pravdy nemožno v princípe nájsť v intelektuálne uchopiteľnom svete, tj. svete abstrakcií vygenerovaného z konečného počtu intuitívne abstrahovaných axióm.
Môžme ho tam hľadať, ale stále si musíme uvedomovať, že nájdeme nanajvýš 'metaforické' vyjadrenie. Nikdy v ňom neuchopíme a nepochopíme Pravdu ako takú, môžme si len vytvoriť nepriamu (a pochopiteľne nepresnú, nedokonalú a zvádzajúcu) predstavu o Pravde ako takej.
Klam a ilúzia sú v možnostiach a vzťahoch abstraktného sveta, sú zdanlivé, prchavé a bez pozornosti sa strácajú ako dym. Pravda však je sama o sebe, je nepodmienená, večná, nemenná a jej dokonalým obrazom je život sám.
Preto kto žije v klame, rozplynie sa na večnosť a kto žije v Pravde, bude žiť naveky. Takouto pravdou je aj náš Pán Boh ktorého existenciu nie je možné vyvrátiť žiadnymi prostriedkami.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalší...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ptik.
ale je, ale je.
Zufej, tvorca tohto sveta vravi: ja som zufej, tvorca tohto sveta a vsetkeho ziveho! ako mozu byt tvorcovia dvaja?


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-20  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ty sa ukludni, dunčo..
už si dnes okomentoval svojim idiotskym spôsobom dost prispevkov,,kvóta splnena,,možes íst do hajan,..
zakric na maminu ,nech ta príde uložit..a znova zajtra..

papa..
a neprovokuj ma, aby som si ta tu nepodal..
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a netes sa, vecneho zivota sa nedockas, kym budes uctievat jezisa! zufej nam coskoro posle svoje deti: Trochnesku a Chetiho. Oboch ich ukrizuje a ty konecne pochopis, ze co je to laska k ludom!
Dvojnasobna!


Putnik . jadubece99   |   ip:178.41.16   |   2012-01-20  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iste kucma, Boha môžeš volať aj zufej. To že Ty ho voláš zufej neznamená že Boh neexistuje. Teda nerozumiem prečo sa proti Bohu staviaš keď sám veríš v zufeja.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jopličkááá? Kde si, nevidím tvoje diskusné pokusy. Kam ťa zakopali? Asi nik nemá záujem o tvoje pojašené tikanie. Podali si ťa, ako vždy...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak pozor. Boh je vymysleny, ale Zufej sa mi zjavil na okne ako namraza!


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej a kedze mame dobry vztah, tak mi prezradil, ze svet vytvoril velkym treskom, zivot vznikol v prapolievke a potom sa rozsiroval evoluciou.
No on sa nemoze mylit, lebo je dokonaly! Proste vyssia duchovna bytost, nez su ludia!


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-20  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to podanie vidis zasa len ty..
no ako pokus vtiahnut ma do diskusie,nie zle!!
ale kedze ja ta mam precitaneho ako stare clanky na dôlezitom.sk,tak si musis najst ineho diskutera..

mne sa nechce,,aj ked vidim na tebe ,ze ja som tu jediny s kym sa rad "dopisujes" lebo ostatní su nudní..ze??

"nech mňa..nic nebude,Vlastičko"..:-DDDD


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-20  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplica, opäť zostaneš v piatok bez dozoru. Chovaj sa tu slušne a neotravuj diskutujúcich číselnými bludmi. Nie že tu budeš tikať ako vo veži až do polnoci!


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-20  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Bohušu ,zasa ides chlastat"??
-" Ne Vlasticko"!!

"Kdyš sa zleješ jako pytel, dak sa mi domú nevracej"

"Slyšíš mě??"bééééééééééééééé


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak tak.
nastal ten cas ist to chramu. pit krv zufejovu a jest zufejov pokrm.
majte sa a bezboha priatelia.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja uz chlastam so svojou milovanou rodinou a prisla som vas skontrolovat a chcem napisat jeden odkaz vam ateistom. nasraaaaat hlavne tebe kucma si totalny primitiv a teraz minuskujte hnupi


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-20  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " ja uz chlastam so svojou milovanou rodinou a prisla som vas skontrolovat a chcem napisat jeden odkaz vam ateistom. nasraaaaat" Lenka, ďakujem veľmi pekne. Konečne už viem, čo je to tá kresťanská láska a milovanie nepriateľov. Tvoj hrdina Ježiš by bol na teba určite pyšný.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-20  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Kresťania sa majú vyvarovať opitosti (Efezským 5:18). Biblia odsudzuje opitosť a jej následky (Príslovie 23:29-35). Kresťanom sa tiež prikazuje, aby nenechali svoje telá “ovládať” ničím (1 Korintským 6:12; 2 Petra 2:19). Písmo tiež zakazuje kresťanom konať čokoľvek, čo by urážalo iných kresťanov alebo ich zvádzalo na hriech proti svojmu svedomiu (1 Korintským 8:9-13). Vo svetle týchto princípov bolo by extrémne ťažké predstaviť si kresťana, ktorý hovorí, že pije alkohol na slávu Božiu (1 Korintským 10:31).


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-20  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve

To bolo dobré ;)
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidis jak sa to robi groover? konecne som ho prinutila citat Bibliu. steve ty sa neboj, teba ľubim milačik


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
nasrat? stal sa zo mna totalny primitiv?
a to v momente, ked som konecne nasiel svoju vieru...
to nic moja, zufej ti odpusti, on je k inym zufejoruhacom milosrdny a ma aj azufejistov rad.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-20  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma

Dokáž že tvoj zufej existuje !!!


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-20  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
to nepojde. hanbi sa, vies ma hrozne vyrazky, ktore sa mu narobili z prapolievky. to si dokonca mozes vsimnut, tusim ze to vedci volaju sopka. vyletuje z nich riadny sajrajt, ti poviem.
zatial ti musi ako dokaz stacit moja viera.
viem, este je len v plienkach, ale o 1000 rokov, no kto vie...


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-20  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma

Mne stači ako dokaz jeho vyražka. Ano sopku som videl a teda zufej existuje, verím Ti.kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-21  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak a este raz ma dakto nazve ateistom, pohanom alebo kacirom, ta mu zufej rit rozkope prostrednictvom mojej nohy...
dobru noc a sozufejom


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (00:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma

so Zufejom aj Tebe.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je už polnoc a z kostolnej búdy zvon... mi pripomí-inááá... Kde máte svoju jasnozrivú truhličku z kolibky? Som rád, že si moje slová vyložila správne a už neotravovala so svojimi číselnými bludami. Trpezlivá výchova spoločenského správania priniesla prvé ovocie.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý je ten človek Kucma, dobrý..
v zufeja verí aj zufej mu dáva na okno znamenia v podobe zázrakov.
Ej veru dobrý človek. Kto v zufeja verí nemôže byť predsa zlý.
Tak nech mu len zufej pomáha..


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetko sa trpezlivo a dôkladne zapisuje a uklada,,a keby ste len tusili ake problemy si vyrabate do buducnosti,,
ako si to budete vycitat,,
tak by ste si dnes radsej prsty tupymi nozami poodrezavali aby stenemohli vypisovat to co vypisujete!!

ale kedze to sladko netusite,,tak si na svoje hlavy hovniska ukladate a myslite si ,ze su to paradne klobuky co vam maju ej, vážnosti dodat:-DDDD

tik tak..
internet sa zacne kontrolovat..
ESM. dane sa zacnu kontrolovat..
ESM. rozpocty sa zacnu kontrolovat..

tik, tak,
svetova diktatura pomaly ale isto zacina..

uz sme zasa od mojho posledneho prispevku blizsie k sudnemu dnu,,
tak piste chlapci,,
smelo do toho..
tik tak..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Truhlica jasnozrywa, a tak som chcel pochváliť pokrok v tvojom liečení...


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (00:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins

Ty si teda trasorítka. Takých sa dá ovládať najľahšie.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (00:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto je trasoritka sa ukaze za urcity cas..
uvidime kto sa vzopre systemu ked pride,,a kto bude poslusne nasledovat..a vykrikovat, "ze je cisty a nema sa coho bat"

presne na taketo struny budu hrat hlupakom,ktorí budu skandovat hesla,,a chvalit sa,ze oni sa nicoho neboja a teda nemaju preco ist proti systemu..
a my co vieme o co tu kraca,,budeme za trasoritky,,za zlodejov co maju co skryvat,,za teroristov,,a potmehudov...

lenze ako vzdy ,pravda bude zasa niekde inde..

tak sa drz , ty " uprimna otvorena a nebojacna netrasoritka"!!!Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsko

Som sa len dobre zasmial nad Tebou.. :-))
Co placas nezmysly. Kto pride, co pride..
Ja Ti poviem co pride.

Pride Boh a zachrani nas.. Tak co placas, ved tomu veris tak coho sa bojis.
Ty sa nemas coho bat.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (00:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasnozrivka, zvýšil sa ti podozrivo tlak. Len aby ti nerupla cievka...!


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (00:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  šťeuko..
takto..
kedze neznáš mapu,tak na to serem..
placaj si svoje dve na tri,,uzivaj si zivota kym sa ti da..

za chvilu sa to skonci..
Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trasorítka

Boh pracuje skrze našu odvahu - diabol skrze náš strach.

Ty boha nepoznáš poznáš iba diabla.. :-))


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasnozrivka, prášky na spanie nie sú dostatočne účinné? Porušuješ poriadok ústavu! Pozri, aj taký tvoj priateľ pacient už dávno drichme...!


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasnozrivka nezaspí
Je celá rozklepaná bude jej potrebné podať tuhšie psycho prášky.Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasnozrivka ta ma na haku..

ščeuko..
hladaj a najdes..


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsko

Ja som už našiel dávno.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (01:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nasiel si akurat tak psie hovno po odcerveni,,ktore teraz s chutou papkas,,a mlaskas pri tom ako gurmansky labuznik,,a vynukujes nim kazdeho kto ide okolo..

nenechaj si prejst chut..

vdaka za oboznamenie..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (01:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasnoočka, ty si ten Jedi proti celému systému? Alebo len zúrivosťou roztrasený a diskusiou vytočený uzlíček nervov?


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (01:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani jedno..
ja som ten co vidi dalej ako po volby!!!
Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (01:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins

Schválne napíš čo vidíš. Nech si Ťa preveríme..
Budeme to sledovať v čase tak napíš čo konkrétne vidíš a v akých ćasových horizontoch.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (01:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   po 1..uz som to tu pisal sto krat..najdi si to..

a po 2 ..zasa sa chces hadat a "argumentovat" a o toto nemam zaujem..
nakoniec mas net,,mas oci,,,mas ovcianku,,si dospelny..a nie si teľa,,takze si to mozes precitat ci vyhladat aj sam..
Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (01:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins

Čo si mam vyhľadať ?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (01:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins

Tak napis co si mam vyhľadať, Ty tvrdis ze vidis dalej ako po voľby
a to na nete nie je ze co vidi joplins do volieb, po voľbach a ďalej...
Skusal som to dat do googlu a o Joplinsovi tam nic nepisu.. :-)))


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (02:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  musis napisat do guglu.-"kam az dovidi joplins s dolezite.sk?"
ale musis kliknut az na druhu stranku a prvy odkaz..a skrolovat do polky..tam to mas cierne na bielom..


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.73   |   2012-01-21  (02:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Schvalne Joplins, napis co vidis.
Aj s nejakymi casovymi horizontmi.
Sľubujem ze sa Ti nebudem smiat a ani argumentovat.
Len nad tym popremyslam co si napisal..
No tak nerob drahoty.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (02:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne toto si mi uz raz napisal..
a sklamal si..
chces sa hadat,,a dokazovat si tu aky si ty inteligentny, a aky si triezvy,,a aky sme my debili,,a ovce..to potrebujes..

myslim,ze si cital nie jeden moj prispevok,,a ked si to nepamätas to znamena,ze ta to nezaujima hladas len dovod na hadnku..
lebo to co mna zaujima, a citam to ,tak si to aj zapamätam!!

takze mas smolu,,si odkazany na sovj vlastny prudky intelekt aby si si to precital v biblii,,
tam je vsetko jedno za druhym krasne vysvetlene a napisane..

vela stastia..


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by si tu knizku precitali vsetci ludia planety, mali by sme tu
7 000 000 000 moznych vyevetleni, ako to niekto napisanim tejto zidovskej sagy myslel. Preco verit len jednemu?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...vysvetlením BIBLIE nemáš hľadať chyby na iných, ale na sebe, niekto chyby pochopí pri poučení, niekto ak si prejde celým procesom chyby, ale efekt je vždy ten istý, dopracuje sa k absolútnej PRAVDE a tá je že BOH EXISTUJE...všetko chce čas rafael len čas.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čau pacient? Ta si sa nám prebral z kómy?


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=kLLAUPS2C1A

Haha, treba si zaspievať ;)
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Lenka, ďakujem veľmi pekne. Konečne už viem, čo je to tá kresťanská láska a milovanie nepriateľov. Tvoj hrdina Ježiš by bol na teba určite pyšný.“

Davo - ak chceš moju lásku, tak si ju zaslúž a daj mi dôvod ťa milovať. Zatiaľ si mi ho nedal. Jednostranná láska veľmi nefunguje…

„Podľa toho čo tu čítam, vidím že je tu nejako veľa ateistov. Nie sú schopní
dokázať nič iba hyzdia Božie dielo. Je to neskutočná hanba.“

Súhlasím, je to veľká hanba...Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Práve naopak, je tu čoraz viac rozumných ľudí!
Pacien, Jasnozrivka, Číselník či DynamitGé sú tu už le do počtu, zakopávaní hlboko pod čiernu zem... :-DDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano..kde by nechybal Karol Polak..


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jakubov list − Jak 3, 13-18

Ak máte v srdci trpkú žiarlivosť, potom sa nevychvaľujte
Bratia moji, kto je medzi vami múdry a rozumný? Nech dobrým životom ukáže svoje skutky v múdrej skromnosti. Ale ak máte v srdci trpkú žiarlivosť a sváry, potom sa nevychvaľujte a neluhajte proti pravde. To nie je múdrosť, ktorá zostupuje zhora, ale pozemská, telesná, diabolská.

Lebo kde je žiarlivosť a sváry, tam je nepokoj a každé možné zlo.

Múdrosť, ktorá je zhora, je predovšetkým cudná, potom upokojujúca, skromná, zmierlivá, plná milosrdenstva a dobrého ovocia, nepochybujúca a bez pretvárky. A ovocie spravodlivosti sa zasieva v pokoji pre tých, čo šíria pokoj.DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inštrukcie, veď viete načo.. ;)

http://pluperfecter.blogspot.com/2011/08/6-special-breeds-of-trolls-on.htmlPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, dnes si bola poverená losovaním ty?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Platon, citajuci bibliu, si skvostny prispievatel tejto stranky, len tak dalej, nech mame aj my trocha zabavy.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MC - radšej si vezmi ponaučenie, je to pre tvoje dobro


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nasrat FC


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este je len 11 a ovecky sa uz driapu az vlna lieta!!:-DDDD

aj mopslik podskakuje okolo , v zapale boja,,tuziac urvat si svoju "libru masa",,no nedari sa mu,,kvoli malemu vzrastu a zubkam:-DDD
rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jolopuki ty jedna sedemmiliardtina nazoru na knihu oviec, dunco ti slohol kluce?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zbytočná námaha. Akonáhle tu letmo zahliadnem čísla od určitých ľudí, považujem ich automaticky za skopírované zbytočné posolstvá. V rámci šablony triedenia informácií to ani nečítam...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a napadlo ta niekedy,ze tvoj nazor tu nikoho nezaujima??


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „ Zbytočná námaha.“

Však toto, holt, ľudia sú všelijakí. ale neprečitaš ty, prečita niekto iny a možno mu padne na užitok…rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, ako tieto tvoje slova?
ja uz chlastam so svojou milovanou rodinou a prisla som vas skontrolovat a chcem napisat jeden odkaz vam ateistom. nasraaaaat hlavne tebe kucma si totalny primitiv a teraz minuskujte hnupi

To, ze si frustrovana bezpohlavna entita, ktora si ukaja svoje nedokonale ego?Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, Proročka, že tu obvykle nikoho nezaujímajú tvoje poplašné názory. Tie si môžeš hystericky vykrikovať akurát tak na vašich sektárskych seansách.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Imperium vracia úder" no od slabingera sa da ocakavat jedine traposina..ako vlastne vzdy:-DDDDPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplička-poplašná proročka, pozri sa dozadu, ako skončili tvoje uslintané drísty. A tebe podobných! Je tu ešte, našťastie, dosť rozumných ľudí, ktorí vás odkopnú. Výnimku v ostatnej dobe tvorí FC, pretože aj keď trpí vidinami kostolných prízrakov, aspoň má - na rozdiel od iných kostolných pacientov - podstatne viac inteligencie. To musíme zohľadniť.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-01-21  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "imperium" pridava k utoku aj skrabance a kopance..snaziac sa zasiahnut oci protivnika, co je typicke pre slabingerov, zeny a zbabele zvery..

:-DDDD


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Don't feed the trolls..


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Eterolog, to mas pravdu, ved Platona oznacit ako bibliofila, to chce naozaj dostatok krmiva pre trolov.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zábavné pozorovať Jolopučku (ten výraz je skutočne excelentný!), ako sa sanaží odvrátiť fakt, ako je iba na smiech. Už ti to povedali nezávisle aj iní, prijmi to konečne! Nenamáhaj sa toľko, vyfučíš od rozčúlenia. Len pre pripomenutie: čo to iní skonštatovali? Že mám nad tebou jasnú prevahu... :-DDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  “co je typicke pre slabingerov, zeny a zbabele zvery..”

Muž, ktorý vypisuje urážky na ženy a nemôže mať v úcte Pannu Máriu kôli tomu, že je žena je zakomplexovaný úbožiačik jopličkaPandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenže panenku Mary nemám v úcte ani ja...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak platí napísané vyššie. Lenže joplins má aspoň toľko inteligencie, že má v úcte Boha a Sväté písmo,takže je na tom lepšie...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-21  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj moja suseda Novakova zazila neposkvrnene pocatie.
No nakoniec sa ukazalo, ze len odrbala stareho Novaka, bola to totiz stetka.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
a uz chlastam so svojou milovanou rodinou a prisla som vas skontrolovat a chcem napisat jeden odkaz vam ateistom. nasraaaaat hlavne tebe kucma si totalny primitiv a teraz minuskujte hnupi

FC, v ucte boha a svate pismo mas aj ty? farizejstvo tzv, veriacich je tu ukazane v plnej nahote. Osocovat niekoho kvoli jeho svetonazoru krcmovym slangom je prejav cloveka, ktory berie svoju zavislost len ako zastierku.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre si rozmysli, FC, čo napíšeš. Rebríček klaunov na tejto stránke môžrem aj prehodnotiť. Zatiaľ som akoby prepočul bonmot, že miera inteligencie je vyjadrená vierou v kostolné prízraky...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neoficialne poradie klaunov sa neustale prelina, i ked s naskokom vyhrava jolopuki, Eterolog s FC ho mohutne dotahuju, na strane FC je znacny handicap vo forme zavislosti na tom, co povie fararko z ich kostola, nema teda ani vlastnu predstavu, comu veri. Svetlonos doplaca na prinizku aktivitu a neuveritelne hlupe otazky, ktorymi sa diskvalifikuje na akukolvek sancu prebit sa na celo rebricka.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, pacient má handicap najmä v tom, že prístup k internetu v ústave je limitovaný časom vychádzok...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium – mňa tvoje rebríčky nezaujimaju, len prehodnocuj. Keby ma zaujimali rebričky ateistov, tak pišem ine veci…,)


Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.43   |   2012-01-21  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak LenkaB. Ateisti tu akurát hyzdia božie dielo. Všetko rozoberajú do detailov a myslia si že tak dokážu neexistenciu nášho spravodlivého Pána Boha. Vedia iba rozoberať, rozbíjať a ničiť. Ale Boh nestvoril svet na to aby to robili, verím že ich stihne Božie pokarhanie a poučia sa zo svojho konania. Nie je nič krajšie ako viera v Boha a nechávať sa viesť za jeho ruku. A tá veta o búrke a dúhe ktorú si napísala je krásna a pravdivá. No darmo budú hľadať, rozoberať a dokazovať, či argumentovať. Aby sme mohli vidieť pána Boha, musíme mať čisté srdce.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bacha mame tu noveho zolika, sice prispieva len obcas, ale tymito prispevkami sa velmi lahko prederie za nedostihnutelneho lidra.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek s umelym srdcom musi byt teda chudak ateista, bez ohladu na to, ako uvazuje jeho mozog, je odsudeny na to, ze neuvidi boha. Alebo dokazu vyrobit srdce aj s tym, ze bude tak kristalovo ciste, ze boha uvidi?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, ja ti nenašepkávam, aby si upustila od vzývania nebeského obludária, ale bolo by mi rozhodne milšie (a nielen mne), keby si sa tu o tom nerozpisovala. Rozhodne by ti to medzi normálnymi ľuďmi zvýšilo spoločenský kredit a nebolo by pokušenie zaraďovať ťa nebodaj do pomyselných rebríčkov kostolných klaunov.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, sleduj to v praxi: Zaradíme Pilgrima - hoci tu púšťa svätý sliz len občas - do rebríčka kostolných bláznov?


Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.43   |   2012-01-21  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael. Človek s umelým srdcom môže pokojne a spokojne žiť ak vie že Boh je jeho otcom. Nie tento svet je kráľovstvom takého človeka, jeho umelé srdce nie je prekážkou na ceste k Bohu. Aj pomalý človek bez jednej nohy dôjde do cieľa skôr ak pozná smer ktorým ide ako ten čo bezcieľne pobehuje hore dole. Tak tu nepobehuj a zamysli sa trochu nad svojim biednym bezcieľnym životom.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale musis uznat, ze je handicapovany prave tym, ze nema ciste srdce veduce k poznaniu boha. Dokonca nekvalifikovani pisatelia zaskrtu uvadzaju ako sidlo duse prave srdce, takze neviem, ci ta tvoja uvaha ma aj dokazatelny ucinok.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezcielnym zivotom sa prechadzas aj ty, co dokazuje tvoj nick, ale aj viera v neexistujuce entity.


Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.43   |   2012-01-21  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael o duši nevieš nič pretože si zahltený hlúpymi činnosťami. Len si rob srandu ale jedného dňa príde tvoje vytriezvenie. Mať čisté srdce znamená, nijaká žiarlivosť, hnev, hádky a nijaká nešľachetnosť. Iba materialista si môže vysvetľovať pojem čisté srdce tak ako si ho tu prezentoval.


Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.43   |   2012-01-21  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael o duši nevieš nič pretože si zahltený hlúpymi činnosťami. Len si rob srandu ale jedného dňa príde tvoje vytriezvenie. Mať čisté srdce znamená, nijaká žiarlivosť, hnev, hádky a nijaká nešľachetnosť. Iba materialista si môže vysvetľovať pojem čisté srdce tak ako si ho tu prezentoval.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-21  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nezadrzatelne sa blizis k vrcholu hitparady klaunov putnik. O dusi viem rovnako ako ty, a to znamena nic. Myslim, ze dokonca aj vyrobcovia pneumatik casom pochopia, ze dusa je nanic aj tam.

Milujem bezduche frazy tzv. eterologov, ktori si pletu pojmy s dojmami, alebo tym, ze ak niekto neveri v 10 000 bohov je viac ako ten, co neveri v 10 001 bohov.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Putniček - ahoj :) nie je nič krajšie, ako sa ráno prebúdzať s láskou k Bohu..Aby mohli spoznať pravú tvár Boha, nemôžu ho neustále urážať a odmietať…No a potom vykrikujú, že chcú dôkaz. V podstate mi je ich ľúto, nemusia to byť zlí ľudia, len prostučkí blázonkovia…ale Boh ich má rád, ako svoje stvoreniatka, len sami sa ukracujú o to, aby to naplno pocítili a prežívali. Vieme, kto im to našepkáva - ten čo na nás žiarli…

„ FC, ja ti nenašepkávam, aby si upustila od vzývania nebeského obludária, ale bolo by mi rozhodne milšie (a nielen mne), keby si sa tu o tom nerozpisovala.“

To mi je jasné, ale toho sa nedočkáš :) Pisať budem, čo chcem…
O spoločenský kredit sa staráš ty, mne je zas milší kredit u Pána Boha…Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednou podstatnou vlastnosťou kostolných špiritistov je vrodený obranný reflex - keď dôjdu argumenty proti zdravému rozumu, vypustia žlč a stanú sa slizkí, ako hadi... :-DDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bezcielnym zivotom sa prechadzas aj ty, co dokazuje tvoj nick"

rafael tvoj nick znamená v hebrejčine Boh uzdravuje. Budem ti držať palce braček a pomodlím sa za teba u nášho Otca


Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.43   |   2012-01-21  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael. Viera je o skutkoch nie o frázach a polemikách či tvojom teoretizovaní možných či nemožných 10 001 bohov. Viera je aj o tom že aj vážne chorý pacient sa môže uzdraviť, keď má vieru vo svojho dobrého lekára. Ak ľudia veria v Boha, tak nie je potrebné ich rozdeľovať na 10 0001 bohov. Základ všetkých náboženstiev je dobro, etika, nezabíjať a starať sa o svojich rodičov či deti.Dávať druhým lásku a porozumnie. Ľudí netreba rozdeľovať v ich viere.Viera ľudí spája.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateisti pomaly nevedia ani diskutovať, len nadávať. Žiaľ tak to tu chodí. Pokiaľ sa nevtesnáme do ich paradigmy myslenia a konania.

Ako povedala Lenka..
„nie je nič krajšie, ako sa ráno prebúdzať s láskou k Bohu..“

Fakt je taký že pôvod duše a vedomia je dnešnej vede neznámy a tak to aj naďalej zostane. Viera vo vedomie zapríčinené hmotnou energiou je klam, a dodnes nemá preto žiadne hodnoverné tvrdenia. Ak vám teda bude niekto vravieť opak tak sa jedná len o demagógiu a jeho vieru v absolútnu hmotu.

Duša, živá bytosť vždy bola a vždy aj bude duchovnou energiou ktorej skutočnou pozíciou je vzťah s Bohom. Materiálna veda nemôže pochopiť niečo čo stojí aj nad samotnou mysľou a inteligenciou pretože nechápe spiritualitu a jej transcendentálnu povahu.Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.43   |   2012-01-21  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru DamayantiGroover my ktorí konáme s láskou k Bohu robíme spoločnosť lepšou a svet je pre nás krajší a reálnejší ako pre tých ktorí všetko rozoberajú na súćiastky. No ako by aj Boha vidieť mohli keď sú zaujatí a zameraní na to čo ako funguje a nevidia tú skutočnosť že neviditeľná Božia energia prestupuje všetkým a všade, aj cez nich. Dá sa síce vnímať ale to by sa museli prestať zaoberať hmotným svetom.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak som si len okrajovo spomenul: Kostolný ansámbel nie je kompletný! Dobre, pacient tu začne olpzlo nadávať až večer, keď bude večerná vychádzka zo samotky. Ale kde je Proročka? Je ovečka zalezená niekde v kroví, kde sa závistlivo trasie, že sa nedokáže zapojiť? Alebo - a to je pravdepodobnejšie - študuje svoj part kostolného šteku z jediného scenára, ktorý pozná. Zúrivo prednými kopýtkami listuje v tom šaláte od Roháčka, aby sa pokúsila nás precitlivene vo svojom komickom vystúpení obohatiť nejakým prihlúplym kostolným vtipom s priradeným číslom. Interné hlásenie do košiara: "Jolopučka, na scénu... Jolopučka, na scénu...!"


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nebojsa teba sledujem stále.


Steve . susabobe41   |   ip:178.41.14   |   2012-01-21  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Putnik

Prosím Ťa čo to tu tvrdíś za nezmysly, každá energia sa dá nejako zmerať.
Žiadnu Božiu energiu ste nikdy nedokázali že existuje, niekdy ste nenašli spôsob,
ako takú energiu zmerať. Namiesto tých drístov by ste mohli konečne vynájsť nejaký
prístroj na meranie božej energie nech máme za sebou tie hádky o vymyslené neexistujúce pojmy.Ty si ako groover čo tvrdí že všade okolo je éter či čo. Navymýšľate si kopec
hovadín a my ateisti Vám to máme neustále vyvracať asi... Nech sa páči daj dôkaz o
Božej energii. Nie na nás je to aby sme vyvracali každú hovadinu čo sa Vám zazdá.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo, pacient, ošetrovateľ zabudol zamknúť? :-DDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Božia energia" je novodobý esoterický pojem. Je to inými slovami obyčajná láska ... chceš povedať, že nie je dokázaná?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve...my nedokazujeme, ty stále dokazuješ, Kresťania tu boli skôr ako ateisti.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve

Vy nič nevyvraciate. Celá história sveta je plná ľudí ktorý mali vzťah s Bohom a chápali vedu o duši. Takmer v celom svete je to bežné, študuje sa to. Ontológia, Axiológia, Filozofia a Epystemológia všetko je prepojené s vedou o duši a Bohu. Takže vaše nepochopenie nestavia na nejakých faktoch, iba na vašej neznalosti spirituality. Chcete uplatňovať hmotné meradlá a experimentálne poznanie do transcendentálneho poznania. Ateisti si vždy mysleli a vždy aj budú myslieť že môžu do toho niečo vedieť, ale je to omyl. Svet sa skladá z hmotnej a duchovnej energie, pokiaľ človeka prekryje hmotná energia natoľko že vidí iba ju tak je v máyi, ilúzii a nie je kvalifikovaný ani na to aby vynášal všeobecné závery o pravde. Tieto skutočnosti sú známe už po tisícročia.

A snažiť sa na základe vášho mentálneho a nedokonalého konceptu sveta súdiť je naivnosť. Vidieť absolútnu pravdu je rovnako exaktná veda a pokiaľ sa ňou človek nebude riadiť a miesto toho si vymýšľať akoby čo mohlo byť tak len stráca čas.

Na čo také ste prišli, skoro na nič. Neviete čo je život ba ani aký je jeho zmysel. Všetko je vraj náhoda, mutácia atď. A táto vaša viera je už zrazu „vedecká“Steve . susabobe41   |   ip:178.41.14   |   2012-01-21  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha láska..
Pozri láska moja.
Tak nerozumiem čo tu ten pútnik múti za nezmysly.
Prečo jednoducho nenapíše láska...? :-))
Ako má človek vedieť čo on myslí pod pojmom božia energia ?
A čo ak on myslí niečo iné, nejakú fakt energiu z kozmu. Nejaké žiarenie trebárs.
Dnes máš dookola kopec pošahaných..... Láska samozrejme existuje.DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A láska je chemická reakcia .. však ? ;)

Nepotrebuješ ľudí milovať, ak si vieš namiešať ten správny kokteil do žíl..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náš pacient a verglík tuposti sa už aktivoval. :-D


Steve . susabobe41   |   ip:178.41.14   |   2012-01-21  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Grooverko

Venuj sa radšej božej energii. Čo Ty o mne vieš aké kokteily práve miešam.
O láske spievajú aj ateisti, čo myslíš že máš patent na lásku ?
Veď Ty tvrdíš že všetko je maya.. Tak aj láska potom..
Si posledne písal že radosť je tieź len maya, nič sa Ťa bytostne nebude dotýkať
ak oddelíš svoju dušu od toho zbytku. Tak sa už oddeľ konečne.
Stále tu vypisuješ z čoho usudzujem že si sa ešte neoddelil.
Ako duša by si nestlačil už ani klávesu. Samozrejme boli to tiež pekné drísty.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...a ako vysvetlíš zlo, ktoré ľudia páchajú?


Steve . susabobe41   |   ip:178.41.14   |   2012-01-21  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To by si mal vysvetliť TY
L U C I F E R..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...prečo?...nesedí ti to do tvojej evolúcie?...no asi nenapredujeme však? ako tu tvrdíš...ale dobre, aby si vedel ako to teda je, nič iné na svete ani neexistuje, len dobro a LÁSKA...preto máš slobodnú vôľu, môžeš si vybrať, zlo sú temné stránky človeka, kde preferuje všetko čo mu prináša pôžitok na úkor svojho brata a sestry.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.14   |   2012-01-21  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Luciferko

Daj si tabletku a ľahni si do postele. Vychádzky skončili a nemocnica má svoje pravidlá. Mysli na svoje liečenie a to čo Ti povedal pán psychiater.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...čo je steve?...ťukol som ti na citlivé miestečko?...asi to až nebude taká pravda s tou evolúciou ľudstva však?


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve

Dokopy v celom texte si riešil len svoje predstavy, nie realitu. Láska nie je hmotná ani chemická záležitosť. A duša potrebuje telo na svoj prejav.

Vieš mi hádam vysvetliť prečo ti bije srdca, prečo dýchaš ? Obľúbená nôta, ono sa to deje samo. Samozrejme..

A aj gravitácia, to viete ono to tak funguje samo. Aj algoritmi.. A proste všetko je inteligentné a funguje samo ale zároveň tam nesmie byť inteligencia či vedomie. Trošku si to protirečí. To je práve ta absurdita ktorá je v ateistickom videní.

Ateisti spievajú maximálne o vášni, ktorú volajú láska. Tzv. Pseudodrísty o láske. Láska je večná, všetko čo je pominuteľné je výmysel mentálnej mysle.

Už vás neunavujú tie fŕazy o pacientoch atď ?
Pripadá mi to ako keď niekto nevie normálne diskutovať a tak sa musí ponižovať na trolling a otravovanie diskusie.Putnik . jadubece99   |   ip:91.127.7.   |   2012-01-21  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve. Ale iste že Božia energia je láska. Čistá láska bez nenávisti a pochybností. Ale Vám ateistom to budem zbytočne vysvetľovať. LenkaB nemala problém pochopiť moje slová. Láska k blížnemu, k práci, k čomukoľvek ćo robíme. A takisto sa táto energia odráža späť k Bohu. Boh miluje Teba a Ty miluješ Boha, a všetko čo stvoril. Celé jeho dokonalé dielo. Všade tam sa prejavuje Božia energia ak máš slobodnú vôľu to pochopiť tak to pochopíš. Ale Teraz čakám že budeš chcieť aby som dokázal existenciu Boha. Dopredu píšem že sa nebudem trápiť s dokazovaním existencie Boha, všetci vo svojom vnútri cítime že pán Boh existuje. Kto to chce cítiť a má záujem to cítiť, ten to pocíti. Ale iba človek s čistým srdcom teda čistými úmyslami to môže cítiť. No Ty tu len na každého prskáš.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-21  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak bude potrebné pomôcť pri zvládaní mentálnej agresivity toho kostolného blázna, som tu stále prítomný na pozadí.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Putnik...pekne si to vystihol, naozaj pekne.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.41.39   |   2012-01-21  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ty kokso, on nič dokazovať nebude.
Stačí iba plácať dôstojné a ušľachtilé nezmysly, netreba nič dokazovať.
True false to je jedno hlavne že Ti to každý veriaci žerie že pútnik.
A hneď lucifer sa pridal že ó ako krásne si to vystihol, pomaly si rodidlá pri tom neodtrhol.

Pútnik, Ja Ťa beriem pekne poeticky vnímaš život ale boh neexistuje.
Je to len metafora pre to čo nevieš pomenovať pre ten Tvoj pocit z toho neznámeho a pekného čo si myslíš že Ťa ešte čaká..

Tak nespievaj ódy ale dokazuj svoje tvrdenia ináč Ťa Pandemonium pridá do zoznamu pacientov. Dokáž existenciu boha, my tu máme taký debatný krúžok tak si na rade.
Ale keď nechceš nič dokazovať tak je to Tvoja vec. Dobre vieš že by si sa zosmiešnil tak Ti vyhovuje tváriť sa že si nad vecou.

Dokáž pútnik, dokáž že to nie je len metafora ten tvoj boh...
Poetické vyjadrenie tak ako tá božia energia..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...mýliš sa, Pútnik sa vôbec netvári že je nad vecou...len ty sa to ani nesnažíš chápať, pretože ti to tvoja pýcha nedovolí.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Pozri láska moja.
Tak nerozumiem čo tu ten pútnik múti za nezmysly.
Prečo jednoducho nenapíše láska...? :-))"

Tiež tomu nerozumiem, asi je v ľudskej povahe veci zbytočne komplikovať

„O láske spievajú aj ateisti, čo myslíš že máš patent na lásku ?“

Ale darwinova teoria založená na boji a prežití silnejšieho ani celá veda ju nejak vysvetliť nedokáže, čo? :) Možno preto, že žiadna veda na svete nikdy nebude môcť pitvať Boha na stole ako žabu. Pretože ty žiješ a dýchaš v Bohu.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-21  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins . Našiel som odpoveď na tvoju hádanku . Ako si povedal v biblii je napísané : Potom ho diabol vyviedol na vysoký vrch, ukázal mu v okamihu všetky kráľovstvá sveta . Dám ti všetku túto moc a slávu , lebo dostal som ju a dám ju, komu chcem.

Židia už dávno pred Kristom očakávali príchod mesiáša , ale kazatelia dostávali veľké dary od ľudí a mali veľké majetky a Ježiš im v tom odporoval a preto ho kazatelia zavrhovali . Farizejský kňazi by pravdepodobne menovali Ježiša za svojho najvyššieho , ale musel by im schvaľovať prepych na ktorý boli navyknutý . Keby Ježiš podľahol Satanovi , tak by to všetko o čom hovorí satan mal , ale on sa rozhodol , že sa radšej nechá zabiť . Prečo ? Lebo za prvé by nedokázal možnosť vzkriesenia a za druhé by musel kázať autoritatívnym spôsobom , lebo ľudia by v ňom videli autoritu a to on nechcel . Preto bol radšej skromným hrdinom , ktorý nič pre seba nechcel , ale chcel veľa pomáhať druhým .

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Treti_Fatimske_tajemstvi_Sdeleni_matky_Marie_celemu_sve_223.html#ixzz1k6hsysaCSteve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

Pusinka moja pekná.
Čo to je žiť a dýchať v Bohu. Nejaká nová metafora ?
Žiadam o vysvetlenie. Žiť a dýchať môžem v sude, v dome,
v meste ale v Bohu ? To je ako myslené no len mi to vysvetli Boh je ako sud
dom mesto či objekt obsahujúci to všetko teda sud,mesto aj mňa ?
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve,,,to znamená že BOH je všade, len do svojho SRDCA ho musíš vpustiť sám.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Keď je všade potom aj v mojom srdci musí byť. Keď nie je v mojom srdci potom nie je všade.. Z Logiky Ti dávam nedostatočnú.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve...toto nemá z logikou nič spoločné, tu sa jedná o Slobodnú vôľu, mimochodom aj tvoje Srdiečko pracuje vďaka BOHU, ale do vnútra ho musíš vpustiť sám....to znamená začať BOHA MILOVAŤ.


LordX . kyqabume9   |   ip:91.127.10   |   2012-01-21  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vieš mi hádam vysvetliť prečo ti bije srdca, prečo dýchaš ? "

http://en.wikipedia.org/wiki/Heart#Functioning

http://en.wikipedia.org/wiki/Respiratory_system#Physiology_in_mammals
http://en.wikipedia.org/wiki/Respiratory_physiology

Dychanie a srdecna cinnost sa daju vysveltit cisto materialisticky, od makroskopickych organov az po molekularnu uroven. Ziadna dusa ani ine nedokazane entity nie su potrebne ;)


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh je všade v podobe expandovanej hmotnej energie.

A v srdci je ako pozorovateľ, nadduša. Vidí každý jeden čin a ešte lepšie než my sami ;)
Človek môže oklamať spoločnosť, seba ale Boha nikdy a nikto neoklame..lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX...ale toto nemá s materiálnymi funkciami tela nič spoločné, všetko materiálne je nastavené tak aby si tu žil, UVERIŤ nemá nič spoločné s materializmom.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Števko, miláčik, ťažko sa píše o týchto veciach. Keď zažiješ prítomnosť Boha, zistíš, že o tom nemá až taký zmysel rozprávať, to musíš proste vnímať a cítiť. ako na to? v prvom rade musiš uveriť tomu, že Boh je všade..


LordX . kyqabume9   |   ip:91.127.10   |   2012-01-21  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "expandovana hmotna energia"

Boh je explózia?? :D

"Nadduša"

:DDD

A je aj podduša? :D


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX...LÁSKU nedokážeš ničím, iba tým že ju cítiš.


sherry . foxinowa45   |   ip:95.102.19   |   2012-01-21  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako len môžete popierať evolúciu? Veď práve v dnešných dňoch máme možnosť vidieť, ako sa z ľudí-politikov stávajú gorily. ;) :D


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Uveriť ? Bez overovania ? A to ako sa dá ?
Ako zažijem jeho prítomnosť keď je údajne všade ?
Uvidím ho ? Zacítim jeho vôňu ? Uvidím jeho tvar ? Či budem počuť hlasy ?
No tak ako je to s tým Bohom to ma zaujíma.. Čo budem vnímať ako to budem vnímať.
No len popíš to nejako....
Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve...toto nemá z logikou nič spoločné, tu sa jedná o Slobodnú vôľu, mimochodom aj tvoje Srdiečko pracuje vďaka BOHU, ale do vnútra ho musíš vpustiť sám....to znamená začať BOHA MILOVAŤ.

Veru že lucifer s logikou to nemá nič spoločné. Preto píšeš tie nezmysly.
Milovať niekoho koho nepoznám to mám akože ako urobiť.... ?
Oklamať sám seba či ako ? ČO si sa načisto pobláznil ?
S logikou to iste nemá nič spoločné na to som už prišiel.
Teda je to bláznovstvo čo iné to mohlo byť.. Pometenie zmyslov.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-21  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve a lucifer . Vy si to neuvedomujete , ale Boh je vo vašom záchode , keď sa idete vysrať a sleduje ako sa tam vyvíjajú baktérie . Dúfam , že som nikoho neurazil , lebo je to pravda . Som ale sprostý . Že ? Ale stále je to pravda . Nenechajte sa pokúšať a vyserte sa tam . Bohu je to absolútne normálne , že ľudia serú tam , kde on kontroluje úroveň smradu .


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...ale ja neklamem sám seba, ten kto UVERÍ, pozná BOHA a preto ho MILUJE...ti budeš stále mať len otázky, preto sa tomu hovorí blúdenie.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer

Veru tak, ktoré teliatko uverí že existuje imaginárne vemeno tomu teliatku sa vemeno zjaví a teliatko bude môcť z vemienka cicať mliečko... Iste, iste..
Ale iba vo svojich predstavách.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...znova posmešky, si divný stroj.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover

Boh je všade v podobe expandovanej hmotnej energie.
A v srdci je ako pozorovateľ, nadduša. Vidí každý jeden čin a ešte lepšie než my sami ;)
Človek môže oklamať spoločnosť, seba ale Boha nikdy a nikto neoklame..

A na základe čoho si k tomu dospel ? Akou metódou ?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sherry – ale to už je “devolúcia” :))), vidiš, takto to dopadne, keď ľudia uveria, že su opice…

Steve – áno, presne tak. Začneš ho vnímať. Nie priamo, ale tým, čo sa hovorí šiesty zmysel – ten, čo sa netýka materiálneho sveta…pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-21  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve . Boh je príroda . Vidí všetko odrazu a mnoho ľudí dokázalo , že premýšľa ako mi . Napríklad Indiánsky šamani mali rozhovory s Bohom .


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Takže Ty tvrdíš že ja keď si večer ľahnem do postieľky tak to
nemateriálno keď sa moje myšlienky ukľudnia ,
všetky myšlienkové pochody zastavia, tak to čo normálne aj ja vnímam,
ten taký nemateriálny pocit niečoho, a taký to je dobrý ale aj zvláštny pocit,
to je to ... Boh ?

Ale to hádam nemyslíš naozaj že by to tak bolo.. Ako vieš že toto je Boh.
Ale ale, to snáď nemyslíš že naozaj no a čo ak je to niečo iné.
Ako si overíš či toto je Boh.
Skrátka - AKO TO VIEŠ že toto je boh ?
Keď každý tu o bohu dačo iné povedal. To mi akosi logicky nesedí.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-21  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...BOH sa každému z nás prihovára jednotlivo.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve

Ako sa už spomínalo, treba upokojiť myseľ a vidieť to čo je. Aspoň na chvíľu. Všetko nám potom dá zmysel. Boh sa sám vyjavuje vtedy keď vidíme to čo je a nie to čo nie je.

Dokonca aj v rozprávke sú ponaučenia..

http://www.youtube.com/watch?v=k9O1XPpSjLIkucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-21  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boh je laska.
tak laska k vrazdeniu je tiez len energia a ziadna chemia. asi preto dokazal zabit svojho syna.

ale nebojte sa nicoho. zufej tvrdi, ze do pekla nikto nepojde. znamenalo by to totiz nedokonalost jeho tvorby.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover

Prepáč ale Ty si strašný pako..
Nikto nevie upokojiť myseľ len Ty to vieš.
A nikto nevie čo znamená veriť v niečo, a potom to zákonite dokázať..
Pretože tomu skrátka veríš tak to čomu veríš to aj dokážeš..
Ale to je normálne groover, prirodzené..
Tak sa tu nehraj na nejakého mysliteľa...

Veriť hlúpostiam môžeš, no nepomôže Ti to. Zázraky sa nedejú.
A Boh sa nikomu nevyjavuje. Vyjavuje sa Ti niečo iné.
Každému sa vyjavuje to čomu verí že sa mu môže vyjaviť..
Niekomu aj panenka mária niekomu biele myši.
O také výjavy kto by mal mať akože záujem ?DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-21  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tvoj názor, rešpektujem.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve – áno, keď ty si večer ľahneš do postieľky, čistý, umytý, napapaný (samozrejme nie tesne pred spaním), spokojný tak vtedy je tá pravá chviľa na “rozhovory” s Bohom. Ja sa osobne večer pred spaním modlím. Čiže každá posledná myšlienka dňa a takisto každá prvá myšlienka, keď sa ráno zobudím patrí Pánu Bohu. Nevedela by som si predstaviť žiť ako ateista, musí to byť pomerne prázdne. Ráno sa zobudiť, poškrabať sa medzi nohami, prdnúť, umyť sa, vypiť sto káv, aby sa človek vôbec prebral a bezcieľne rozospatý narážať do nábytku :)) žiť s Bohom je proste krásny pocit – a máš dôverníka, ktorý je stále pri tebe a nikdy ťa neopustí – po celú večnosť…


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-21  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
a co maju tvoje psychoticke stavy spolocne so vznikom sveta, zivota a evoluciou?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-21  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka

Tak to je pekné ako sa s Bohom bavíš to je veľmi pekné. Tiež sa s ním bavím aj večer aj ráno a dakedy aj cez deň... :-))


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-21  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tiež sa s ním bavím aj večer aj ráno a dakedy aj cez deň... :-))"

áno? a čo mu hovoríš? :)
Ja sa s ním väčšinou nerozprávam, ale napr. keď robím nejaké hlúposti - napr. tancujem po izbe, alebo spravim niečo smiešne atd. tak si pomyslím na Boha, že ma pri tom vidí a začnem sa z toho smiať. Ale v podstate žijem s pocitom, že ma vidí stále a je to môj najlepší priateľ...a keď stojim pred nejakym rozhodnutim, tak si pomyslim na Boha a väčšinou viem, ako sa rozhodnúť ..

kucma - moje psychotické stavy s tým nemajú nič..


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-22  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vieš Lenôčka ja sa s ním bavím trochu ináč.
Ľahnem si do postieľky a len tak premýšľam..
Ležím sám zo sebou, nemám takého kamaráta ako ty.
Skrátka len tak ležím a tak trochu vnímam..
Nemyslím si že ma niekto ma vidí, tak ako Teba.
A zrazu sa ma opýta..
Trebárs... Čo myslíš čo by si mal zajtra spraviť ?
No tak popremýšľam o tom...
Ale pritom sa nebavíme, deje sa to len v myšlienkach.
A on mi povie trebárs že - bolo by dobré hento a tamto..
A ja zase že hento spravím ráno a tamto nechám na večer..
Či on je boh to ja neviem a ani sa ho nepýtam.
Veď ako by som to aj mohol zistiť keď sám zo sebou som v posteli.
A čo ak by ma oklamal a povedal by že áno, a pritom by to boli
len moje myšlienkové pochody....
Takže sa pobavíme spolu o kadečom kým nezaspím... :-))


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-22  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stivíček mojko, vidíš, ja nikdy nie som sama :)
„Nemyslím si že ma niekto ma vidí, tak ako Teba.
A zrazu sa ma opýta..
Trebárs... Čo myslíš čo by si mal zajtra spraviť ?
No tak popremýšľam o tom...
Ale pritom sa nebavíme, deje sa to len v myšlienkach.
A on mi povie trebárs že - bolo by dobré hento a tamto.. A ja zase že hento spravím ráno a tamto nechám na večer..
Či on je boh to ja neviem a ani sa ho nepýtam.”

A kto je to ten “on”? Nejaké tvoje druhé ja? Alebo…?kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-22  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nebudem vas nadalej natahovat a poviem vam, ako k tomu celemu nedorozumeniu vlastne doslo, ved mam styky s najdokonalejsou duchovnou bytosotu zufejom.

navzdory vsetkym predpokladom, ze pri sexe musi byt boh, pretoze vznika novy zivot a taktiez na vzdory tomu, zeby to vysvetlovalo jezisovu podlhovastu hlavu.
http://www.pacan.szm.com/pan_jezis_kristus.htm

u marii sa nejednalo o neposkvrnene pocatie.
http://www.krestan.info/surodenci-jezis.php

stary nazaretsky, zaneprazdneny robenim vrkocikov v chrame, a tak ako joplicka ocakavanim prichodu konca sveta, tak stary nazaretsky v ocakavani prichodu mesiasa, si akosi nestihal plnit manzelske povinnosti.

no a tak zasiahol anjel. podla mojho vsevediaceho zdroja islo o predka roberta rosenberga.

stary nazaretsky to zozral. narodenie isiel oslavit do betlehemskej krcmicky, kde stretol perzskych obchodnikov. ked im to povedal, navdzory ich neprestavajucemu smiechu, predal jezisa za zlato, kadidlo a myrhu do otroctva na vychod. podotykam, ze stary nazaretsky si myslel, ze z neho naozaj spravia mesiasa so vsym vsudy.

tam sa jezisovi podarilo utiect a skoncil v chrame s mnichmi. cele detstvo mu tam hucali do hlavy grooverove nezmysly. taktiez z dovodu, ze nemali telku, zabavali sa vymyslanim hluposti s predkom crissa angelsa.

po navrate domov, nazaretsky neveril vlastnym ociam. povedal mu, ze to vedel, pretoze on je mesias. posilneny védami sa tak jezis rozhodol presviedcat zidovskych knazov a ludi v blizkom okoli o tom, ze je bozska bytost. aj vdaka trikom ako je chodenie po vode, atd.
http://www.youtube.com/watch?v=nTE3WmMnovY

tym si vydlazdil cestu na kriz. ale aj tak, podla grooverovych véd, je telo len schranka a dusa nesmrtelna, tak ucennikom slubil, ze ich vsetkych pride navstivit bezprostreddne po smrti. boli prvi, ktorych odrbal.

a to je asi tak vsetko. v pripade dalsich otazok prosim kontaktovat zufeja, na www.zufej.god
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-22  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
aha tak tvoja databaza slov je boh. a preco by mala byt vsemohuca a vsevediaca?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-22  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nerúhaj sa, nielenže sa budeš raz zodpovedať za všetky svoje urážky ktoré si vychrlil na BOHA, ale úprimný, skromný a inteligentný opakujem inteligentný človek, príjma každé informácie z druhej strany zo všetkou vážnosťou a úctou, kto úprimne a čestne hľadá PRAVDU dozvie sa ju, ale ten kto príjma len tú svoju a dokonca ňou uráža samotného a všemohúceho BOHA, pestuje vo svojej duši, len temnotu, ktorá skrze neho prináša na tento svet len biedu a plač...ten kto UVERÍ a úprimne hľadá PRAVDU, nájde aj pokoj aj šťastia a LÁSKU vo svojom vnútri, ktoré ak rozdáva okolitému svetu, prináša svetlo a nádej, pretože tieto vlastnosti má od BOHA, ktorého našiel...je toto zlé kucma?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2012-01-22  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma chod si ďalej čitať kabalu a neotravuj


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-22  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
bud inteligenty, prijmy informacie aj z druhej strany so vsetkou vaznostou a uctou a prestan urazat vedcov nezmyslami, ktore dokonca ani nie su z biblie, typu evolucia je blbost.

lenkab.
chod sa rozpravat s bohom a nestaraj sa co robi kucma laskavo.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-22  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
prináša svetlo a nádej, pretože tieto vlastnosti má od BOHA, ktorého našiel..

Keby si svietielkoval mozno by som Ti aj uveril... Natri sa fosforom mozno Ti niekto na to aj skoci...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-22  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...svetlo, je BOŽIA PRAVDA, nie klam a faloš.

kucma...ale ve´d beriem, dokonca sa pýtam, ale stále vám v tých vašich teóriach nachádzam trhliny...niekedy sa až divím ako tomu môžete veriť.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-22  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale kdeže Lenka

Bavím sa sám zo sebou.. Žiadne druhé Ja. Tento úkaz je úplne prirodzený u veľa ľudí zvlášť ak sú sami.. Nie je to ani žiadna duševná porucha..
Sú to nejaké pochody myšlienok, človek má asi rád spoločnosť..

http://www.birdz.sk/forum/rozpravas-sa-sam-sama-so-sebou-je-to-normalne--diskusia/46648-anketa.html

Z grafu je vidieť že 65,5% ľudí sa občas rozprávajú sami zo sebou.
Nerusene rozpravanie sa sam so sebou, je zdrave a uzitocne.Clovek sa destresuje a vyriesi mnohe problemy, na ktore v kadodennom zhone zivota nema casto dostatocny cas si premysliet.

No a Ty sa bavíš s Bohom. Teda tiež sama zo sebou. Len o tom nevieš že to Ty sama zo sebou sa takto bavíš ..... Takze ten zbytok z grafu co sa nerozprava sam zo sebou sa asi bavia z bohom...

Veď ja nič ja si to len myslím že je to tak, ty sa kľudne a nerušene bav s bohom ďalej.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-22  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...a ako mohol ten graf vzniknúť, keď ľudia sa rozprávajú sami zo sebou tajne?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.85   |   2012-01-22  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Luciferko

Na tak stupídne položenú otázku Ti nie som schopný odpovedať.
Prosím preformuluj ju tak aby som rozumel čo sa vlastne pýtaš..


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-01-22  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
som rad ze nase pocity su vzajomne.
trhliny a v com vidis trhliny. je zivot rozsiereny a roznorody alebo nie je?Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-22  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš, čo ti ten blázon odpovie? Že nie si schopný odpovedať. Ale to napíš až o chvíľu, momentálne má záchvat v inej diskusii...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Efektivita hospodárenia so zdrojmi energie

Príroda má jednu neoceniteľnú vlastnosť: dokonalú efektivitu využívania zdrojov. Je veľmi pravdepodobné, že príroda využíva všetok potenciál slnečnej energie, ktorá je našej planéte k dispozícií, na svoj metabolizmus a kolobeh živín. Je preto skutočne málo pravdepodobné, že človek príde na to, ako urobiť z jedného joulu dva. Teda ak platí zákon zachovania hmoty a energie. Priame čerpanie slnečnej energie má teda evidentné limity.


Opice mění sex nejen za potravu, ale i za peníze

Budúcnosť komunikácie

Obete organizovaného kresťanstva

Loose Change 9/11: Americký převrat

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.568 s