20. August 2019
    
Ezoterická literatúra spochybňujúca kresťanstvo - Dolezite.sk

Ezoterická literatúra spochybňujúca kresťanstvo


  2011-05-08  (16:20)  |  Náboženstvo a mystika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ezoterická literatúra spochybňujúca kresťanstvo

 

Ezoterická protikresťanská literatúra je priamo organizovaná a podporovaná NWO.

Jej cieľom je spochybniť kresťanstvo na základe falošných dôkazov, že

-kresťanstvo je len ako akousi podmnožinu hinduizmu

-že hlupáci kresťania mnoho prvkov prevzali od múdrych hinduistov a budhistov

-že Ježiš bol Budha

-že Biblia bola inšpirovaná hinduistickými duchovnými spismi

Takéto a podobné dezinformácie nepovedal žiaden historik – teda vedec, ale rôzni ezoterickí fanatickí autori .

Tieto informácie nie sú nijak seriózne vedecky podložené.

Nedajme sa nachytať týmito rafinovanými klamstvami. Je pravdepodobné, že antikresťanské ezoterické knihy píšu aj psychologicky školenými autormi, aby zmanipulovali nimi čo najviac ľudí.Snáď máme veriť viac autorom-klamárom ezoterických kníh podporovanými NWO, ako samotnej Biblii?


Všetky tieto klamstvá ale definitívne zmaril vedec a historik Dr. Cyril Hromník, vo svojej prednáške svojimi vedeckými výskumami. Tento špičkový a svetový vedec sa zaoberá tou najstaršou históriou vôbec.

(I keď prednáška je zameraná na našich predkov, Biblia je tak dôležitá vec, že sa jej pán doktor nemohol vyhnúť)

http://www.cez-okno.net/rubrika/dr-cyril-a-hromnik

Dr. Cyril Hromník hovorí vo svojej prednáške nasledovné informácie:(kultúra Indie bola úzko spätá s našou kultúrou)

India bola monoteistická – Indii sa riadili (alebo aspoň minimálne aktívne inšpirovali) Bibliou (Starý zákon).

Cyril Hromník nijak nespochybňoval historickú hodnotu Biblie.


Jeho výrok: „Bez Biblie by sme boli divosi .“

Ešte aj pred Bibliou existoval monoteizmus. (Je to samozrejme pochopiteľné, že najprv vzniklo monoteistické náboženstvo, ktoré bolo neskôr spísané do Biblie)

******************

Čo z toho vyplýva:

Pán doktor neprikladal takmer žiaden dôraz na hinduistické ani budhistické náboženské spisy aj napriek tomu, že ich má viac naštudovaných ako všetci ezoterici na Slovensku dokopy.

Naproti tomu, na Bibliu prikladal veľký dôraz.

Je nepopierateľné, že hinduistické a iné pohanské indické spisy sú len podmnožinu Biblie (ak vôbec majú hinduistické spisy nejakú podobnosť s Bibliou)

Určite sa Biblia neinšpirovala indickými pohanskými spismi. Ak by to tak naozaj bolo, nepochybujem, že by to pán profesor spomenul, pretože by to bola veľmi dôležitá informácia.


Ale je celkom možné, ba až veľmi pravdepodobné, že pohanstvo a hinduizmus sa v mnohom inšpiroval Bibliou a prevzal z nej mnoho prvkov.

V hinduistické spisy iste obsahujú toho mnoho, čo je spoločné s Bibliou

Seriózna veda v žiadnom prípade nepodporuje bludy ezoterikov, že by Biblia bola nejakou hlúpou podmnožinou hinduizmu a že by Biblia prevzala prvky z neho.

Pohania iba znesvätili to sväté z monoteizmu (z Biblie) prevzatím mnoho prvkov z neho.


Teda nedajme sa nachytať nevedeckými fantazmagóriami nepriateľov kresťanstva.


Nedajme sa nachytať ani hlúposťou, že hinduisti (pohania) a kresťania majú až tak veľa toho spoločného, že sú v podstate tým istým náboženstvom. To je veľmi jednoznačné klamstvo.

I keď niečo hinduisti od kresťanov prebrali, je to len niekoľko vecí. Pravá podstata náboženstva kresťanstva a hinduizmu je diametrálne odlišná.


Ezoterickí autori falšovali mnoho faktov o:

a) kresťanstve

b) aj o hinduizme

aby mohli násilne dokázať, že vlastne kresťanstvo a hinduizmus je vlastne to isté a takto propagovať relativizmus

http://dolezite.sk/Relativizmus_158.html

******

Ezoterici antikresťanskými názormi argumentujú: „Mnoho kresťanských sviatkov prevzali kresťania od pohanov.“

To ale nie je žiaden argument proti kresťanstvu. Tieto sviatky boli schválne takto zorganizované, aby boli opozíciou pohanským sviatkom (napr. Halloween-dušičky). S týmto úmyslom to pápeži uzákonili.

Určite je veľmi zvrátené povedať, že kresťania sú v podstate pohania, pretože majú rovnaké sviatky alebo prevzali od pohanov sviatky.


Tradicionalista
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-08  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smutné:(


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-08  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jáj jak sa ja teším jak si to GROOVER prečíta:D


X   |   ip:85.207.25   |   2011-05-08  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boze moj, dajte uz pokoj s tymto vasim krestanstvom a pod. svatymi zvastami... nabozenstva, sekty, vsetko su to iba organizacie, ktore nas maju za ucel rozdelovat, manipulovat a atd... mozem cele krestanstvo aj judaizmus, islam kaslat z vysoka... nato aby som veril v Boha nepotrebujem organizatora alebo spolocenstvo nato si stacim ja sam a to je podstata toho celeho, vediet si to urovnat v hlave vlastnymi silami a hladat skutocnu pravdu a lasku, stastie...


joty   |   ip:217.112.1   |   2011-05-08  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  3 články proto Papežovií a křesťanům denně ? Mnoho známých již na dolezite.sk nechodí, těch Vašich blábolů je víc, než zajímavých info.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-05-09  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to len jeden z pokusov o vytvorenie jedineho svetoveho nabozenstva.

Uvazujte logicky, ak by som mal ciel vybudovat jedine svetove nabozenstvo, zacnem tym, ze budem zdoraznovat vsetko, co maju sucasne nabozenstva spolocne a zamlciavat rozdiely medzi nimi.

Presne toto sa dnes deje. Na TV obrazovkach vsetkych kanalov vysielajucich dokumentarne a historicke programy sa vrece roztrhlo s filmami o nabozenstvach. Vsetky do jedneho zdoraznuju, ze rozdiely medzi nimi su zanedbatelne, ze na nich nezalezi a ze vsetky nabozenstva sa v podstate na 99% zhoduju alebo ze maju spolocny povod. Najcastejsie to mozete pozorovat na zdoraznovani judaisticko - krestanskych spolocnych korenoch, akoby medzi nimi rozdiely ani neexistovali.

Takymto postupom v ludoch naprogramuju ochotu akceptovat nove nabozenstvo, ktore bude svetovym nabozenstvom a ktore akoze preberie zo sucasnych nabozenstiev to spolocne, takze kazdy si tam najde to svoje a vsetci budeme spokojni.

Tento globalizmus prebieha na vsetkych urovniach, nielen na nabozenskej. Vsetci davno vidime ze ekonomika je dnes absolutne globalna. Priemysel, polnohospodarstvo aj obchod. Vidime, ze aj legislativa, cize medzinarodne pravo je prakticky uz svetove. Mame medzinarodne financie, svetovu banku, menu, burzu... mame medzinarodny sud, armadu, atd...

Vsetky tieto globalne procesy maju jediny ciel - svetovu vladu pod vedenim zidov.

Kazdy, kto sa aktivne zasadzuje o opak - ci uz ako narodniar, krestan, tradicionalista, konzervativec, a podobne, je oznaceny za sovinistu, nacionalistu alebo hned fasistu, najcastejsie za nepriatela demokracie a este castejsie za antisemitu. K tomu je len krok k oznaceniu za teroristu a mate na krku paragraf...
Bude zdiskreditovany mediami, napadnuty zalobami, povlaceny a zruinovany sudnymi procesmi a nakoniec zlikvidivany minimalne financne alebo psychicky. Velmi casto aj fyzicky.

Precitajte si konecne aspon Protokoly sionskych mudrcov, nebudete tu v diskusiach nekonecne tapat ako poloslepi, zacnete citat medzi riadkami a chapat svetove dianie.
zlo   |   ip:195.80.18   |   2011-05-09  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na toto sa neoplatí ani reagovať.je to fakt riadna temnota mysle.je to strach,slabosť a predsmrtné kvílenie ovečiek... nikto nemusí xcieť zničiť kresťanstvo, ono samo zo seba už započalo rozkladný proces. A rozklad riadne cítiť.... :) Zo zakonitostí Univerza sa jednoducho nevykecáš.môžeš ich len spoznať a pochopiť...


Brian   |   ip:195.80.17   |   2011-05-09  (12:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ezotericka literatúra je podporovaná NWO? To čo za debiliny autor píše?! Prosím uvedom sa trochu! Ezoterická literatúra ide skôr proti NWO a všetkým negatívnym produktom súčasného sveta - proti násiliu, vojnám, bezpráviu atď...
Má moc pozdvihnúť človeka ku krajším prežitkom a pochopeniu vecí ako ktorékoľvek iné náboženstvo. Kde kresťanstvo len pomenúva veci skrývajúc sa za dualistické delenie boh a satan, tak ezoterika vysvetľuje. Ani sa nečudujem, že mnohí kresťania sú takí zmetení. Tak ako autor sám.


jihad   |   ip:188.112.1   |   2011-05-09  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krestanstvo oznacuje boha ako nasho pana...len treba pripomenut kde je pan tam je aj otrok


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-09  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka
mas moj suhlas pekne si to vystihol.


ked si vezneme tak jednotna vlada svetova a jednotne nabozenstvo ako myslienka je nadherna a v podstate by dokazala zabezpecit totalne spoluzitie vsetkych v dokonalej harmonii a nie v chudobe.ale je tu jeden fakt a to dost podstatny musel by navzdy zaniknut kapitalizmus ktory nema ziadne limity vo vsetkych smerocha a hlabne najvacsi problem a to vykoristovanie,a to pod terajsimi zjednotovatelmi sveta nikdy nehrozi.preto je cas aby sa ludia uzacali vyhybat snaham o o to anie ich bezhlavo podporovali.

Brian | ip:195.80.17 | 2011-05-09 (12:09)

Ezotericka literatúra je podporovaná NWO? To čo za debiliny autor píše?! Prosím uvedom sa trochu! Ezoterická literatúra ide skôr proti NWO a všetkým negatívnym produktom súčasného sveta - proti násiliu, vojnám, bezpráviu atď...

-aj kapitalizmus vytvara iluziu ze je dobry system a socik ze bol na prd co sa vsetkych ludi tika a opak je pravdou co dokazal uz neraz,bol na vyhynuti lebo nemohol dalej uz ist dosiahol svoje limity este za doby socika,a tak dobrotivi predstavitelia kapitalizmu odpalili cernobyl aby dosiahli znicenie socika a tak zachranili zapadny akpitalizmus,tym ze znicili socik dokazali otvorit nove nenasitene trhy ich brakmi a tak prezili dalsich dvacat rokov v rozkvete technickom lebo nas vycicali ako len mohli,ale zas dosiahol kapitalizmus svoj limit a stoji pred svojou samodestrukciou,a je len otazka ekdy ta samodestrukcia vypukne v plnej miere.uz teraz sa nema kde rozpinat a dalej brat i ked sa snazi v libi ale uz ho nic nezachrani uz nema kde brat bohadstvo inych statov ako to bolo vo vychodnom bloku po pade socika.kapitalizmus je sytsem ktory je zalozeny na vykoristovani a vzdy potrebiuje nove zdroje na to aby mohol fungovat a tie zdroje dochadzaju.a pride stagnace.co uz aj prisla.ale nevypukla uplne vo svojej krase.ale kym sa toto dialo tak v podstate dosiahli svoj plan a maju to prekrastne pripravene na celosvetovu vladu ,este len dotiahnut a zmenit rezimy ktore nemaju pod kontrolovu, v niektorych krajinach,tak ako v libi.len problem je v tom ze ty co stoja za tym v setkym to v hlavach nemaju v poriadku ako normalny obycajny ludia a nestitia sa nicoho,takze tata svetova vlada nevedie k rozkvetu a harmoni spolocneho spoluzitia vsetkych ludi na zemi ,aj ked sa tak velmi dobre tvari a zblba uz strstne vela ludi co zacinaju s tym suhlasit a aj tomu napomahat.ako vedci,politici a knazy ale vseci su to vlci v ovcom ruchu a vedu nas do zahuby ,a pouzivaju rozne klamstva na to.dokonca vytvaraju rozne ino vieri len aby vas dostali tam kde chcu.preto je tu biblia mnohymi spochybnovana dokonca aj ezoterikmi ,ktory tvrdia o nej rozne bludy,ale pravda je taka ze ju dal PanBoh stvoritel neba i zeme cloveku ,aby nasiel k nemu a nikdy s nej nezisiel.hlavne v tejto dobe kde loz ,je preobliekana za pravdu,a pravda ukamenovana sto raz opakovanou lzou,biblia je kniha od PanaBoha stvoritela neba i zeme.v ktorej zachoval a schoval navod na zachranu do poslednych dni,pred vsetkymi zlimi ludmi tym ze ich nechal aby si mysleli ze oni stvorili ju a napisali a vymysleli si jezisa,bol to jeho velky a genialny plan ako ich prelstit aby bola zachovana do posledneho dna,lebo keby to tak nebolo,davno by hu uplne znicili,na to mali velku moc.a tak ked nebolo jezisa tak podla nich neni ani PanBoh stvoritel neba i zeme ,ale len ich boh ktoremu sa klanaju az k zemi,tak ako ich predchoca ktory visiel na horu,kde mu ponukol ich boh ak klakne pred nim a uzna ho za boha ze cely svet mu da.a tak su pani velky a niet im rady ale velmi sa milia lebo zjavenie jana na sa naplna a ich koniec sa blizi tak ako sa blizi ich svetova samovlada.lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-05-09  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chodtye s vasou krvavou bibliou uz prec
ste mafia
je jedno do kolkych frakcii sa delite

vrazdili ste
zotrocujete
klamete
kradnete , hrabete
podvadzate

a pritom ste jahvem a alahom ta ista particka


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-09  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen
synku troska sa spametaj ,ziadna biblia nezabijala a nikdy ani nebude tak ako PanBoh stvoritel neba i zeme,zabijali a zabijau a vzdy budu len zvrateny ludia,nech sa vydavaju za nevim co ,to ze maju plnu hubu boha neznamena ze maju v hsrdci PanaBoha stvoritela neba i zeme.lebo keby mali tak by nikdy ziadneho cloveka nezabili,


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-09  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 prosim ta, ak mas Boha v srdci a si milosrdny ako ON a rozdavas Lasku navokol..posli mi, prosim ta na ucet 5000eur, potrebujem ich ako sol a zato Ta budem velebit a uznavat rovnako ako Boha.
Vies on mi zatial nepomohol, ale ty ako jeho spolocnik by si mohol..

..Sprav dobry skutok..

Alebo, vies co, kasli na to, bo je to FANTASMAGORIA!


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-09  (14:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  -kresťanstvo je len ako akousi podmnožinu hinduizmu
-že hlupáci kresťania mnoho prvkov prevzali od múdrych hinduistov a budhistov
-že Biblia bola inšpirovaná hinduistickými duchovnými spismi

To vsetko je pravda. A to niesom ani ezoterik. Vsetko je prebrate z ved. Tu niet o com diskutovat. Tak to proste je.

Vedci skumaju empiriu a nie spisy. To ze tie spisy maju cez 5000 rokov a niektore idu este dalej je fakt. A tento fakt je aj empiricky. Vekovo potvrdene zaznamy a zachovane texty.

To ze ezoterici podboruju NWO (nevedome) je tiez pravda.
V tomto som viac s Bibliou.
Na kazdej strane je v roznych odtienoch. Pravda neni ciernobiela. Jej zdrojom su vsak vedy a nie jej napodobeniny ktore ju obsahuju utrzkovito, prepletanu s vasnou a kydami dnesnej doby (Kali Yugy.

Sviatky zvyky a formy nabozenstiev su mi ukradnute a rusia obsah a poslanie spirituality a antropologie po ktorom dusa tuzi. Boh zjednocuje kazde nabozenstvo.

Nie bez Biblie ale bez vedickej kultury by boli doteraz divosi. Cele kulturi a generacia vyrastali na vasom "oznaceni" pohanov ktori citali vedi. Inac by neboli schopny ani pisat a nieto este Bibliu. Su to prebrate myslienky. Kto neveri nech ich sam zacne citat. Najhorsie spochybnovanie je totiz to co sa ani o nicom nepresvedcilo.

Prosim neselektujte sa do skupin, celkov. Pripomina mi to skor priblble hry ako skutocne hladanie pravdy. Neexistuje nieco takze ze jedna skupina ma pravdu a druha nie. Rozne pisma a obsahy ju vsak obsahuju v omnoho bujnejsiom mnozstve ako ostatne. Je rozdiel medzi individualnym clenom skupiny a posolstvom celej skupiny. Potom mozu patrit k inej aj napriek tomu ze si to neuvedomuju.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-09  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  martintrue
no vidis zas sa milis :)zas smajas PanaBoha s mamonou:)ja nemam som tiez chudoba.

groover
maju tie spisy nieco ako zjavenie jana?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-09  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE:333

Nie. Uz som ti to myslim raz pisal.

A navyse Kristus a jeho opis podla Biblie je velmi podobny Krisnovy. Teda ti co vnimaju Krista ako Boha. Ked vam nezalezi na forme ale na obsahu tak je to v zhode. Ale bolo to prevzate. Preto ti co uctievaju jedneho Boha. Ci ho uz volaju Allah, Jahve alebo Krisna su v zhode. Ten kto vidi alfu aj omegu vsetkeho v jednom. V Najvyssej Osobnosti Bozstva ten chape prvotny princip kazdeho vacsieho nabozenstva.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-09  (15:07)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Groover, rýchlo tak isto klapky dole z očí, lebo slepota je potvora, ktorá bráni vidieť to, čo je pravdivé a skutočné. Vy tiež nechcete vidieť pokrok, ale len krok späť..


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-09  (15:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  RE: Sloven

Mozete sa prosim vyjadrit s nejakym argumentom ? Tie slova mi nic nepovedia pokial niesu nicim podlozene. Napiste konkertne ako to vidite inac to nebudem ja kto ma klapky na ociach. Moderne Krestanstvo/populizmus/poboznost je pravy opak viery.


Patrik   |   ip:144.36.13   |   2011-05-09  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smutné:(bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-05-09  (16:18)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pre tych, co stale nechapu pojmom ako su VIERA, NABOZENSTVO, CIRKEV...

VIERA je individualna, subjektivna, osobna zalezitost kazdeho jednotlivca. Niekto veri v Boha ako starca s bielou bradou, iny v Boha ako v nekonecnu energiu a dalsi v Boha ako prirodne, fyzikalne zakony. Su tu este taki, ktori v Boha neveria, ale to je rovnaka viera, ako pre tych, ktori veria, ibaze oni veria v nahodu alebo v nieco abstraktne, co nevedia pochopit ani pomenovat. Ale je to tak isto ich druh viery. Ateisticky, povedzme.
Viera je teda uplne v poriadku, kazdy nech veri comu chce.

NABOZENSTVO - vznika vtedy, ked sa zhodnu v rovnakej viere dvaja alebo viaceri jednotlivci. A to je v poriadku, rovnako ako pri viere. Je prirodzene, ze sa v urcitych nazoroch zhodujeme, rovnako ako ze sa v inych rozchadzame. Ked sa vieme zhodnut napr. v tom, ze slnecna a jasna obloha sa nam paci viac ako zamracena a dazdiva, tak podobne sa vieme zhodnut na nasej predstave Boha.

CIRKEV - je uz institucia. Tu vznika problem. Tak ako kazdu ideologiu, aj nabozenstvo ovladli politici. Len sa nazyvaju knazmi, biskupmi, atd... Cirkev ma za ulohu vyuzit moc VIERY a NABOZENSTVA v prospech vladnucej triedy. A to aj vtedy, ked povodna cirkev bola zalozena iba z vernych a cestnych clenov. Casom sa do jej struktur infiltruju moci chtivy egoisti. Ti su schopni prekrutit povodne idealy vo vlastny prospech. Vidiet to krasne aj v krestanstve. Kto rozumie, vie, ze Kristove povodne ucenie bolo vekmi cirkvou nahradene ucenim cirkevnych hodnostarov, najma papezov. Ked si tieto dve ucenia porovnate, maju uz malo spolocneho, vzdialuju sa od seba. Preco ? Lebo to politikom (cirkevnym) vyhovuje a sluzi. K nasmu ovladaniu.

Viera, nabozenstvo a cirkev NIE SU jedna a ta ista vec.

Ani dvaja veriaci v Jezisa Krista nie su rovnakymi. Kazdy z nich si moze ucenie vykladat vlastnym sposobom.

Ak povieme, ze papez je hlupak alebo klamar, neznamena to sucasne, ze cele krestanstvo musi byt tiez klamstvom.

Ked povieme, ze krestanstvo je zle, znamena to snad, ze vsetci veriaci krestania su tiez zli ? A kto vie definovat, co to znamena krestan ? Garantujem, ze desat odpovedi bude znamenat desat nazorov. Krestan je katolikom, iny povie, ze krestan je evanjelikom, dalsi ze krestan je ten, kto veri v Krista, iny ze v Pannu Mariu, dalsi ze ten, co dodrziava desatoro a Stary zakon, iny ze dolezitejsi je Novy zakon atd...

Ked povieme, ze cirkev nie je dobra, nabozenstvo este nemusi byt zle.

Ked povieme, ze nabozenstvo je zle, neznamena to automaticky, ze vsetci jeho clenovia, veriaci su zli.

Debaty o tom, ci je lepsie krestanstvo alebo buddhizmus su uplne scestne, nemaju ziadny zmysel a debatovat o tom mozu iba totalni duchovni nimandi.
Rovnako nema zmysel patrat, kto koho ovplyvnil, ci vedy krestanstvo, ci krestanstvo hinduizmus alebo naopak. To je nepodstatne.

Vo vsetkych ideologiach, nabozenstvach sa daju najst spolocne myslienky, ked sa chce. To vsak nemusi znamenat, ze sa museli navzajom ovplyvnovat alebo ze sa kopirovali. Ked chcete, najdete lahko vela spolocneho aj v ideach komunizmu a Hitlerovho narodneho socializmu, s oblubou nazyvaneho fasizmom. Znamena to snad, ze sa ovplyvnovali ? Alebo ze su podobne ? Alebo ze maju nebodaj spolocny povod ?

Rovnako aj vsetky nabozenstva na svete maju minimalne 50 % idei spolocnych. Ale aj 50 % rozdielov. Kazdy si potom moze vybrat z tej polovice, ktora sa mu prave hodi.

Cirkvi ako institucie, zneuzivajuce povodne uslachtile myslienky, napr. aj prvych rannych krestanov prekrutil Vatikan postupom casu. Poznate aspon jednu jedinu instituciu, ktora zostala slobodnou a nezavislou od vladnucej vrstvy ? Spomente si na VPN, ake krasne idey mala a ako dopadla, ake spiny sa do jej cela pretlacili. Ja som vtedy bol jednym z prvych, ktori podporovali VPN. Viem, ze neskor to uz nebola ta ista VPN ako pri jej zrode. A co teraz ? Znamena to, ze medzi MNA a MECIARA mozete dat znamienko "rovna sa" ?
Alebo iny priklad - v 89 roku som strngal klucmi na namesti, znamena to, ze som dodnes fanusikom tohto politickeho systemu ?

Preto vazeni, rozlisujte medzi terminmi a neskatulkujte tak lahkovazne.

Ucenie Jezisa Krista, biblia, krestanstvo, krestanska cirkev, katolicizmus, Vatikan, papez, ... nie su zdaleka TYM ISTYM, hoci to na prvy pohlad tak vyzera.

Nezatracujte hned jedno kvoli druhemu, ale premyslajte a vzdelavajte sa. Hladajte suvislosti.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-09  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyborne ! Prave o tom to je.

Vidiet suvislosti s viacerich pohladov a rozlisovat spravne od nespravneho. Velakrat dochadza k zbytocnemu nedorozumeniu a pritom tahame za rovnaky koniec.


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-09  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OČIVDNE VIDIEŤ, ŽE NIEKTORÍTU MÁTE VEĽKÉ SKLONY NA RELATIVISTICKO-NÁBOŽENSKO-FANATISTICKÝ EXTRÉMIZMUS


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-09  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tradicionalista
a tvoj prístup nieje fanatizmus?
Fanatizmus je krajný stupeň oddanosti nejakej myšlienke alebo veci, založený na slepej viere v správnosť svojich názorov a činov. Sprevádza ho neznášanlivosť voči inému presvedčeniu a názorom, neschopnosť zaujať kritický postoj k sebe a svojim skutkom

SEKAŤ FRÁZY VIE KAŽDÝ SKÚS NA SEBE PRACOVAŤ A UVIDÍŠ ŽE DUCHOVNO JE ÚPLNE O NIEČOM INOM


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-09  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hinduizmus je ovela starsi ako krestanstvo. Cize krestanstvo si prisvojilo nieco z hinduizmu. Inak, vedy napisal nejaky Vasja. Tiez poznam jedneho Vasju a vola sa Vasil. Ked sa pozriem na hinduistov z Letanoviec ci Bystrian, tak dost pochybujem, ze by mohli sami napisat taky obsirny material ako su indicke vedy.
Krestanstvo je jednoducho cudzie a nepatri k nam. I ked sa snazilo priblizit sa kazdemu vtedajsiemu nabozenstvu, lebo bolo catso modifikovane, stale je cudzie.
A hlavne, krestanstvo sa sirilo mecom aj v nasich krajinach, nielen vo Svatej zemi ci Amerike.
A Hromnikov vyrok "Bez Biblie by sme boli divosi." som radsej nevidel.


Brian   |   ip:91.127.82   |   2011-05-09  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to 333:
Jediné čo by som ti vypichol by bola vetička: "žijeme v dobe, kde sa lož prezlieka za pravdu"
Áno žijeme. A takisto sa aj kresťanstvo prezlieka za pravdu. Keby som chcel vytvoriť náboženstvo prostredníctvom ktorého
by som chcel manipulovať ľudí, tak určite by jedným zo zákonov bolo, že je to jediné pravé náboženstvo.
Vy čo kážete o klamstvách prezliekaných za pravdy, si uvedomte, že hájite ideológiu, ktorá sa takisto už od dávna za každých okolností predstavovala ako pravda. V prípade, že sa našiel odporca a musel umrieť. Rovnako ako všetci Hitlerovi nepriatelia a zároveň odporcovia tebou zmieneného NWO.
Pochop už že existuje jeden boh napriek tomu, že náboženstiev je tak veľa. Navzájom majú spoločné viac ako si asi schopný pripustiť. Stavím sa, že keď útočíš napr. na budhizmus ako mylné náboženstvo ani netušíš o čom v skutočnosti je.
Keď ako príklad uvádzaš kapitalizmus (klamstvo prezlečené za lož) je to len ďalšia hlúposť. Áno samozrejme kapitalizmus je vytvorený systém tymi istými ľuďmi, ktorí chcú zaviesť NWO. Ale si uvedom, že kapitalizmus je podporovaný médiami a politikmi všeobecne po celom svete. Videl si však niekde v rámci médií reklamu na ezoterickú literatúru napríklad?
Ja osobne verím, že všetko čo môžeme vidieť v médiách je oveľa menšou pravdou ako to čo v nich nie je. Ezoterika chvalabohu nie je ich súčasťou. Ale ja napríklad chytám dve kresťanské stanice, často sa aj na STV objavujú omše počas sviatkov a podobne.
Ak elita vlastní médiá, prečo zobrazuje a diskutuje o kresťanstve a ezoterika zostáva zamĺčaná. Však si tvrdil predsa, že ju priamo podporuje NWO. Prosím 333 argumentuj ak vôbec môžes! A začni uvažovať...


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-05-10  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre 333 :

nerob zo seba hlupacika , samozrejme ze kniha nezabijala
ale ludia co ju niesli v rukach a schovavali sa za nu
mimochodom kde je pan je aj sluha
takze kolko sluhov ma ten vas pan ?
pises ze pan boh nikoho nezabil ? no skus si tu bibliu precitat este raz :)

aj ten hinduizmus je len zlomov naseho povodneho vedenia RA
VIE-RA
pozna-RA

slovania maju uzasne vedenie , len skoda ze niektori ho zmenili za zidovkseho boha a vymysleneho syna truhlara

http://www.vedy.sk116   |   ip:85.248.26   |   2011-05-10  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: ,,synku troska sa spametaj ,ziadna biblia nezabijala a nikdy ani nebude tak ako PanBoh stvoritel neba i zeme,zabijali a zabijau a vzdy budu len zvrateny ludia,nech sa vydavaju za nevim co ,to ze maju plnu hubu boha neznamena ze maju v hsrdci PanaBoha stvoritela neba i zeme.lebo keby mali tak by nikdy ziadneho cloveka nezabili".... prečo je potom starý zákon plný zabíjania na príkaz boží? Prvorodené deti sú zabíjané "milosrdným a milujúcim" bohom... Takže podľa tvojich vlastných slov je boh zvratený ;)


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-10  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  116
pozor stary zakon je o bohu co veril mojzis a zidia ale skutocny PanBoh to neni je to len ten co sa za neho vydava,
vzal ho na horu a povedal mu ak ma uznas za svojho pana dam ti cely svet.a stalo sa dnes su uz kusok od toho aby vladli nad celym svetom.
var si nemyslis ze PanBoh zabija ?preto v bibli je jezis ktory vam to jasne ukazuje a prisiel varovat zidov aj inych .ze idu zlym smerom.a ukazuje cetu napravy.a ukzauje ze sutocny PanBoh je milujuci alaska a zachrani vsetkych co v neho veria.alfo   |   ip:195.146.1   |   2011-05-10  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stacili mi tieto 2 veci :
"Tieto informácie nie sú nijak seriózne vedecky podložené". ako keby udalosti v starom a nvom zakone boli...

"Pohania iba znesvätili to sväté z monoteizmu (z Biblie) prevzatím mnoho prvkov z neho." Tak toto si uz nezasluzi ani komentar...kazdy vzdelany clovek vie, ze to bolo presne naopak.

clanok je uplne pomyleny a oslovit moze akurat hlupacikov


Č


Sheldon   |   ip:81.89.53.   |   2011-05-10  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to bozooka: tvoj posledny prispevok bol asi najkvalitnejsi a najhlbsi aky som tu za posledne tyzdne ci mesiace cital...toto by si mali precitat vsetci co v nedelu chodia pekne do kostola, ale cez tyzden im nevadi ze davaju zarabat minimalnu mzdu ludom, ktori musia zivit rodiny, alebo ludom, ktorym nerobi problem odhodit v prirode plastovu flasu atd, atd, atd, atd... nikto nie je dokonaly, ani ja, ani ostatni, ide len o mieru uvedomenia sa. Ja som silno veriaci clovek, ale cirkev som uz vo svojom srdci odsudil ako instituciu (cest vynimkam - ludom, ktorych osobne poznam, su cirkevni hodnostari, ale viem, ze ziju svoju vieru uprimne). Nemam absolutne nic zle proti nikomu, kto je sucastou cirkvi (oficialne som aj ja) ak svoju vieru zije srdcom


116   |   ip:85.248.26   |   2011-05-10  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 - výborná odpoveď
Lenže cirkev tento rozdiel medzi kresťanským a židovským bohom zamlčiava a ježišovo(?) učenie zámerne prekrúca. Odporúčam ti stránku vedy.sk / hľadanie pravdy.pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-11  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hinduistické náboženstvo je podľa mňa správne okrem toho , že veria že veci okolo seba nedokážu ovplyvňovať . Boh nám dal tú moc ovládať zem , tak ju musíme správne využívať .


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-11  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  116 rozdiel medzi židovským náboženstvom a kresťanským je zanedbateľný , nemôžeš o nich povedať , že sú to zlí ľudia i , iba neveria v vzkriesenie , tak ho možno dostanú , možno nedostanú .


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-11  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tej ezoterike , nepoznám ezoterickú literatúru , ktorá by spochybňovala kresťanstvo aj keď taká môže byť . Ak máte zdroje pošlite mi na fuzik125@azet.sk .
Ezoterika verí v duchov , čo aj kresťanstvo ak berieme v úvahu život večný ľudom dobrej vôle .


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-12  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťanstvo sa pokrenšťančením svetských sviatkov, filozofií , tradícií a zvykov stalo pohanským náboženstvom, s výnimkou jedného , pravého kresťanstva, ktoré týmto lákadlám a zvodom odolalo.Preto ho Biblia označuje ako čistú pannu sľúbenú za manželku Kristovi, zatiaľ čo smilnica, pobehlica nech robí čo koľvek, vždy sa prezradí, že slúži svojim politickým milencom, na posvätenie ich zločinov proti ľudskosti.


MrBarry . temunigo36   |   ip:41.203.67   |   2014-09-23  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Ahoj všetci, ja som pán Barry, v súčasnosti žije v Kanade, som ženatý muž v okamihu, keď sa dvoma deťmi a bol som uviazol vo finančnej situácii, v auguste 2012, a potreboval som na refinancovanie a platiť svoje účty pre môjho syna lieky. Snažil som sa hľadajú pôžičky od rôznych úverových firiem aj súkromných aj firemných, ale nikdy s úspechom, a väčšina bánk klesol môj kredit. Ale ako by si to Boh, som sa zoznámil s mužom Božím súkromné ​​pôžičky požičiavateľ priateľ vymenoval pána Jamesa a ja dostal pôžičku čiastku vo výške $ 10,000USD a dnes som majiteľom firmy a moje deti sú v poriadku v okamihu, keď . Tak drahý, ak musíte sa obrátiť na ktorúkoľvek firmu s ohľadom na zabezpečenie úveru s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2% a lepšia splácania plánov a plánu, kontaktujte prosím pána Stanley Kings nevie, že robím to, ale som tak šťastná teraz a som sa rozhodol dať ľuďom vedieť viac o nej, že ponúka všetky druhy úverov pre jednotlivca i spoločnosti, a tiež chcem, aby Boh mu žehnaj viac. Môžete sa obrátiť na svoju spoločnosť prostredníctvom tohto e-mailu godiaandsonscompany@gmail.com


jameslil . tifygoro21   |   ip:197.210.2   |   2016-09-22  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, volám sa James lil som občanom Spojených štátov amerických (USA) Chcem svedčiť o dobrej úveru veriteľa, ktorý ukázal svetlo na mňa po scammed o 4 rôznych internetových medzinárodných veriteľov, všetci sľubujú me pôžičku potom, čo robiť, aby som zaplatiť veľa poplatkov, ktoré prinášajú nič a predstavovali k žiadnemu pozitívnemu výsledku. Stratil som ťažko zarábať peniaze a to bolo celkom 3,000USD. Jedného dňa, keď som bol prehliadania internetu hľadajú forsterated, keď som narazil na svedectvo muža, ktorý bol tiež scammed a nakoniec dostal spojený s dôveryhodne úver spoločnosť s názvom pani Jenny Kim Trimark Financial Services (jkim007042@gmail.com), kde sa konečne dostal jeho úver, takže som sa rozhodol obrátiť sa na rovnakú úver spoločnosti a potom im rozprával svoj príbeh o tom, ako som bol scammed 4 rôznych poskytovateľov úverov, ktorí robili nič iné ako kurze mi viac bolesti. Vysvetľujem spoločnosti poštou a všetko, čo mi povedal, že bolo do plaču nič viac, pretože som sa dostať môj úver v ich spoločnosti a tiež som urobil správny výber kontaktovanie. som vyplnil formulár žiadosti o úver a pokračoval so všetkým, čo bolo požadované na mňa a ja som dostal pôžičku čiastku vo výške $ 45,000.00 dolárov týmto veľkým Company (Trimark Financial Services} spravovaných pani Jenny Kim a tu som dnes šťastný s rodinou preto, že pani Jenny Kim Trimark Financial Services mi dal pôžičku, tak som dal sľub moje vlastné, že budem držať uvádzajúce na internete o tom, ako ja mám pôžičku. potrebujete pôžičku naliehavo? láskavo a rýchlo kontaktovať pani Jenny Kim Trimark Financial Services teraz pre váš úver prostredníctvom e-mailu: (jkim007042@gmail.com) Domnievam sa ostatní ľudia sú tiež svedectvo o tomto rovnakom poctivé veriteľa


Zajacavo . ramawoja9   |   ip:91.109.30   |   2016-12-14  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Užite si voľný ocenenie MSP úver s najlepšími podmienkami na najnižšej ceny, rýchly a bez rizika.

Ak hľadáte pre právne úver v Európe, Amerike, Afrike, Ázii, atď, globálne ponúkame najviac dôveryhodné a hodnotné riešenia pre vaše finančné potreby.
Schopnosť udržiavať a podporovať podnikateľov je naša silná stránka.

Zabezpečujeme zaistené úverové služby všetkým podnikom, ako aj ďalšie subjekty zapojené do činnosti vytváranie príjmov uľahčiť predovšetkým potrieb, ako je rozšírenie obchodnej činnosti, technológie up-gradáciu a požiadavke prevádzkového kapitálu atď

Pre viac informácií; môžete prezrieť naše webové stránky: http://www.zenith-trustees.com a láskavo naznačujú, ak máte nejaké otázky v tomto ohľade.

neváhajte nám zavolať alebo e-mailom: Zenithbankplcoffers.ng@gmail.com.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Šrotovné versus investice do úspor

Co dělat v době krize ? To je snad jasné. Investovat do úspor. Nejjednodušší je investovat do úspor energií. A tím se rozběhne celá ekonomika. Kdo měl ve škole povinný Marxismus –Leninismus


Esoteric Agenda - Film CZ

Obama v Bilderberg group?!

Google videa CZ/SK

Výrok Tomáše Bati z roku 1932

Slovensko a Korporácia Monsanto

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Stručne k Ládinovej smrti


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2158 s