20. Júl 2019
    
Fašizmus kontra komunizmus - Dolezite.sk

Fašizmus kontra komunizmus


  2011-05-23  (12:54)  |  Z domova
  54% hlasovalo = 3  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Fašizmus kontra komunizmus

Jestvuje jeden úplne základný, absolútny rozdiel medzi fašizmom (či nacizmom) a komunizmom ( či socializmom), a síce V POSTOJI VOČI ČLOVEKU ako takému.
ocializmus vychádza vo svojich postojoch voči človeku z myšlienok humanizmu, a tento zase sprostredkovane z ideí kresťanstva. Vyznáva rovnosť ľudí, bez ohľadu na majetok, pôvod, národnosť. Fašizmus však hlása "prirodzenú nerovnosť" ľudí, VŽDY rozdeľuje ľudí na základe rôznych kritérií, na NADĽUDÍ (elitu) a PODĽUDÍ (menejcenných). Kritériá sú rôzne - môže to byť na základe majetku, spoločenského postavenia, triedy (fašizmus), alebo skôr na podklade národnosti, rasy (nacizmus).

Ideovým základom fašizmu i jeho odrody nacizmu sú zvrhlé myšlienky SOCIÁLDARWINIZMU, ktorý sa snaží preniesť teórie o "prirodzenom výbere" a "prežití najsilnejších" z biológie do oblasti spoločenských vied. Usiluje sa ľuďom vsugerovať, že spoločenská nerovnosť je prirodzená, je vraj dôsledkom súťaže o prežitie, ktorej výsledkom je potom spomínané rozdelenie na "nadľudí" a "podľudí".

Napr. ľudia sú vraj bohatí preto, že sú schopnejší než tí iní, a majú prirodzené právo nanucovať svoju vôľu tým menej úspešným (podľuďom, menejcenným). Alternatívne je možné rasové či národnostné odôvodnenie. Mimochodom, niečo podobné ako tvrdia i dnešní neoliberáli - podobnosť vôbec nie náhodná.

Ale áno, áno... Vždy som bol i budem pevne presvedčený, že existuje hlboká vnútorná ideová prepojenosť medzi fašizmom a neoliberalizmom (čiže dnešnou globálnou formou kapitalizmu). Táto spojitosť je daná samotnou podstatou kapitalizmu, ktorého skrytým základom je tak isto sociáldarwinizmus: profit za každú cenu, víťazstvo silnejšieho, dravejšieho, bezohľadnejšieho... Svojho času bežala zaujímavá znelka k nechvalne známemu programu Vyvolení. Už i samotný názov je sugestívny, zvučka však predčila všetky očakávania: "len vyvolení zostanú", "riadim sa zákonom, nech len vyvolení víťazia", "lepší zostanú", "získaj svojim výkonom ako gladiátor právo žiť...

Rozumieme, o čo tu ide???

Vskutku, osud pracujúceho v kapitalizme je údelom gladiátora. Sme štvaní do vzájomného boja jeden proti druhému, v nezmyselnom konkurenčnom boji na trhu práce, kde "len silnejší zvíťazí".
Všimnime si len nezmyselné tvrdenia na adresu nezamestnaných, vraj "sa nevedia predať". Buržoázia, v snahe odvrátiť pozornosť od seba, sa usiluje vyvolať v ľuďoch závisť, nenávisť, nájsť obetného baránka, vinníka neutešenej situácie. Vhodným kandidátom môžu byť ľudia inej rasy, národnosti či vierovyznania (dnes napr. moslimovia), inokedy sú terčom útoku ľudia sociálne slabší, ktorí akoby "parazitujú" na bohatých, a bránia im stať sa ešte bohatšími. Všetko toto sú prejavy fašizácie spoločnosti. Všetko toto je v socializme nepredstaviteľné.

Komunizmus je založený na vzájomnej solidarite ľudí, a to práve s tými najslabšími a najzraniteľnejšími. Nerozdeľuje ľudí podľa výšky majetku na schopných a neschopných. Hoci uznáva prirodzené rozdiely národnostné i kultúrne, považuje všetky národy za ROVNOCENNÉ, nepozná žiadne "menejcenné" národy či "panské rasy". Každý človek je pre komunistu jedinečný, cenný. V tomto sa postoj komunizmu približuje pozíciám kresťanským.
Môžete namietnuť, že komunizmus rozdeľuje ľudí podľa triednej príslušnosti. To však je nedorozumenie. Tu vonkoncom nejde o HODNOTOVÉ rozdelenie ľudí na cennejších a menej cenných.
Predstaviteľ buržoázie AKO ČLOVEK rozhodne nemusí byť horší či menej cenný, v porovnaní s proletárom. Nie kapitalista je zlý, ale KAPITALIZMUS SAMOTNÝ, nespravodlivý, pokrivený, degenerovaný systém vykorisťovania človeka človekom.

Veď i samotný Marx priznáva buržoázii pozitívnu úlohu v určitých etapách histórie spoločnosti! Kapitalista je zlý, lebo ho zlý systém NÚTI správať sa zle. UŽ Z PRINCÍPU, kapitalista nemôže nevykorisťovať pracujúcich! Ak tak napriek tomu učiní, čoskoro už nemusí byť kapitalistom - neobstojí v konkurencii s inými kapitalistami, ktorí morálne ohľady na pracujúcich brať nebudú, a príde o svoj kapitál - skrachuje (príklad - "utopickí socialisti").

Vráťme sa však k fašizmu. Jedným z jeho základných príznakov je KULT NÁSILIA, bezprávia, povýšenie vlastnej vôle na zákon. Toto bolo súčasťou oficiálnej ideológie nacizmu, ako je všeobecne známe. Hitler samotný obdivoval predstavu bezohľadného "Árijca", nezaťaženého akýmikoľvek morálnymi ohľadmi, riadiaceho sa jedine svojou vlastnou vôľou ako najvyšším zákonom. U hitlerovcov bola nenávisť voči nepriateľovi cnosťou, a súcit zlyhaním. K čomu to viedlo v praxi, je tiež všeobecne známe.

A ako to vyzeralo v komunistickom tábore? Stačí si pozrieť staré sovietske vojnové filmy - nikde nenájdete nezmyselnú nenávisť a pomstychtivosť (hoci mstiť sa veru bolo za čo!). V sovietskej kinematografii nenájdete oslavu násilia pre samotné násilie. Všetky scény násilia majú svoje zdôvodnenie - obranu vlasti, svojich blížnych pred agresiou. Sú vždy len ODPOVEĎOU, a majú pozitívnu výchovnú funkciu.

Porovnajme s dnešnou západnou (amerikanizovanou) produkciou - tam sa vyzdvihuje násilie ako prejav sily a schopnosti jedinca, konflikty sa zásadne neriešia kompromisom, dohodou, ale brutálnou silou. Platí právo silnejšieho. Mimochodom, ďalšia zaujímavá paralela medzi fašizmom a dnešným systémom. Aj dnes sa množí filmová produkcia, oslavujúca násilie, spomeňme filmy ako 300 Sparťanov, či kompletnú produkciu Mela Gibsona, ale začína to už detskými seriálmi!!!

Ciele sú rôzne - napr. rozbitie prirodzených ľudských vzťahov, solidarity, súcitu, bez ktorých je boj proti panstvu buržoázie nemožným. Ale takisto aj ideologická príprava ku koloniálnej - imperialistickej expanzii. Téma aktuálna i dnes, spomeňme len Irak, Afganistan, či najnovšie Líbyu. V týchto prípadoch na Západe často rezonujú v pozadí myšlienky "civilizačnej nadradenosti" a z nich vyplývajúceho "prirodzeného" práva nanucovať svoju vôľu iným národom, princíp "kto má silu, má i právo". Všetko je to len zaobalenou obdobou nemeckej "nadradenej panskej rasy" Adolfa Hitlera.
Toľko zatiaľ k ideovému základu fašizmu. Ku konkrétnym otázkam zajtra.

kresťanský socialista

 


proletár
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Toudy   |   ip:91.127.67   |   2011-05-23  (21:25)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Perfektne! Moja rec, naozaj pekne zhrnutie.


alfo   |   ip:95.103.95   |   2011-05-23  (21:30)
57% hlasovalo = 4  
mínus plus
  mily proletar, asi mas vygumovany mozog komunistickou propagandou. tvrdis ze komunizmus (socializmus) vychadza z myslienok humanizmu. to je pekne povedane, ale v praxi boli potlacovane ludske prava do uplneho extremu. dalej som uz ani necital.Stewe002   |   ip:91.127.66   |   2011-05-23  (22:00)
46% hlasovalo = 3  
mínus plus
  ale nevrav alfo... fakt?... aky si rocnik?... lebo ja som zil za socika ale moje prava neboli nijak potlacovane!!! To skor dnes su moje prava potlacovane.. tak napr. pravo zarobyt dostatok penazi za svoju pracu... Vsetky ostatne potlacovane prava sa vztahuju prave na to... a vychadzaju z toho... Sa zobud!!!


buzz   |   ip:62.197.20   |   2011-05-23  (22:04)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Milá proletár...ja by som na teba podal trestné oznámenie za podporovanie a propagáciu hnutí popierajúce ľudské práva...prečítal si si to po sebe alebo si to len tak hodil na "papier" a "vytlačil"?

Komunizmus NIKDY nevychádzal z humanizmu, ale z deformovanej myslienky socialnej a ekonomickej rovnosti ludi co je velmi velky rozdiel...ta sa dala dosiahnut len potlacovanim ludskych prav a obcianskych prav, ktore su vlastne cloveku v demokracii a tvojom diabolskom kapitalizme...ak by komunizmus vychadzal z myslienok humanizmu, tak by bolo mozne za socializmu slobodne podnikat a cestovat.

Taktiez neviem kde si prisiel ze fasizmus je odroda nacizmu - su to dva odlisne systemy, ktore spojili len sociologovia a historici, svoj vyvoj mali uplne odlisny...


Proletr   |   ip:84.245.71   |   2011-05-23  (22:15)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Milý "buzz" kludne si na mňa podaj to svoje trestné oznámenie, ale zabudni nato že sa pokakám od strachu z buržoáznych zákonov SR.
K tomu porušovaniu ľudských práv...Komunisti neprodukujú nadtriedne hodnotenia aktov násilia voči nejakým všeobecným ľuďom, ale dívajú na na ne z hľadiska protichodnosti triednych záujmov. Treba teda rozlišovať medzi aktami násilia páchanými na pracujúcich, ktoré komunisti odsudzujú, nakoľko potláčanie pracujúcej triedy je reakčné a prieči sa záujmom proletariátu a aktami násilia na buržoázii a jej prisluhovačoch, čo komunisti schvaľujú v prípade, ak sú tieto činy v súlade s triednymi záujmami proletariátu. Potlačenie triedy vykorisťovateľov je dokonca vyslovene nevyhnutné pre dosiahnutie cieľa nastolenia a vykonávania diktatúry proletariátu, v rámci ktorej majú byť zlikvidované posledné zbytky buržoázie a majú byť vytvorené podmienky pre nastolenie beztriednej spoločnosti. Ak toto pochopíš, bude ti jasné, že ma žiadne srdcervúce príbehy o porušovaní práv protisocialistických elementov nedojmú. Dnes sú potláčané práva pracujúcich, ktorí sú vykorisťovaní a nie sú realizované ich sociálne a ďalšie práva, a tiež bojovníkov proti kapitalizmu, ktorí sú vyhlasovaní za extrémistov a bláznov ! V socialistickej spoločnosti sa tento vzťah obracia a role tried vykorisťujúcich a vykorisťovaných sú opačné, pričom nikto z komunistov ani nehlása nejaké všeobecné dobro pre proletárov a buržujov. Odpusti si preto svoje detinské príspevky.alfo   |   ip:95.103.95   |   2011-05-23  (22:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Stewe002 (neviem preco sa schovavas potom za anglosasky nick, ked si taky zastanca komunizmu). tvoje prava asi neboli potlacovane, ale spolu miliony obeti prenasledovania, sikany, politickych vaznov a poprav v sovietskom zvaze, v cine, v kambodzi ale aj u nas ti nic nevravia?
inac tym obrazkom v clanku sa da ilustrovat aj masove vrazdenie nepohodlnych protistranickych rebelov.
Proletr: dobre, odliadnuc od potlacania ludkych prav. je spravna beztriedna spolocnost, kde kazdy dostava rovny diel aj napriek rozlicnemu vykonu jedincov, resp. prospechu pre spolocnost. vykonnejsie a ambicioznejsi ludia by boli diskriminovani, kedze by boli rovnako ohodnoteni ako ako flakaci. tym padom by upadla ich vykonost a tym padom aj vykonnost celej komunistickej ekonomiky. stala by sa menej konkurencieschopna a casom nasilym silnejsich ekonomik alebo "neznou revoluciou" zneskodnena.


Proletr   |   ip:84.245.71   |   2011-05-23  (22:38)
43% hlasovalo = 4  
mínus plus
  "alfo" Marxizmus-leninizmus, prirodzene, chápe fakt, že sa ľudia nerodia rovní čo do ich schopností, vôľových vlastností a pod., na rozdiel od buržoáznych ideológií však vysvetľuje sociálnu determinovanosť človeka a nerovnosť nie vrodenú, lež vyplývajúcu z rozdielneho postavenia spoločenských tried vo vzťahu k vlastníctvu výrobných prostriedkov. Túto nerovnosť v rámci diktatúry proletariátu obracia v prospech vykorisťovaných. Po ustanovení diktatúry proletariátu platí zásada "od každého podľa jeho schopností, každému podľa jeho zásluh". V socialistickej spoločnosti existujú triedy vykorisťujúcich a vykorisťovaných, neexistuje však súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov, o ktoré sa všetci buržuji a ich posluhovači v strachu o bohatstvo seba či svojich donorov tak obávajú. Odstránenie pozostatkov starej spoločnosti a tým protikladu tried vykorisťujúcich a vykorisťovaných je predmetom triedneho boja aj po nastolení diktatúry proletariátu až do úplného porazenia reakčnej buržoázie.
illuminatedBimbo   |   ip:95.103.18   |   2011-05-23  (22:44)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Máte dostať ,mať AIDS alebo Ebolu ...čo je podľa vás lepšie?
Taký je aj zhruba rozdiel medzi fašizmom a komunizmom!


116   |   ip:213.151.2   |   2011-05-23  (22:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Len zopár slov ku komunizmu: gulagy, hladomor na Ukrajine, vyvražďovanie, odstraňovanie nepriateľov systému, chodoba, cenzúra - toľko má toho společného s kapitalizmom.
Lenže ten, kto nie je schopný myslieť sám za seba a prevziať plnú zodpovednosť za svoj život sa vždy bude uchyľovať k nejakej židmi vytvorenej ideológií (kapitalizmus, komunizmus, nacizmus(?))


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-23  (23:00)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  116 - v Indii žije pol miliardy ľudí pod hranicou chudoby a to tam majú kapitalizmus a demokraciu!
V Cíne je socializmus a diktatúra jednej strany a Cína sa stáva vdaka tomu veľmocou...
Keby tam bolo trhové hospodárstvo a tzv. demokracia, tak miliarda ľudí tam umiera od hladu...

Socializmus nebol dokonalý, ale bol omnoho ľudskejší voči bežným ľudom.
Vtedy behali všade embéčky, v obchodoch bol iba náš tovar a chodníky boli zaplátané asfaltom.
Dnes vidíš zazobané svine v béemvéčkach, v obchodoch predávajú pekne zabalený nekvalitný tovar a chodníky sú možno zo zámkovej dlažby, ale sedia na nich ožratí a docikaní bezdomovci...

Mne sa socializmus páčil omnoho viac a ľutujem toho, že som v roku 89 štrngal jak sprostý na esenpéčku...


ada   |   ip:89.176.28   |   2011-05-23  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Meli kliku.....

http://pravdu.cz/video/fotografove-uprostred-valecne-vravy


buzz   |   ip:62.197.20   |   2011-05-23  (23:35)
54% hlasovalo = 3  
mínus plus
  ĽUĎIA PROSÍM VÁS ČO TO TU PÍŠETE????

Príručka marxizmu a leninizmu nie je na čítanie! Pre boha aká ľudskosť? Tak tých 20 miliónov ľudí popravených a odstránených počas stalinizmu a brežnevizmu je výmysel kapitalistických historikov alebo čo? Pre boha Čína je trhový kapitalizmus so socialistickými deformáciami, veď tam 60 percent ľudí žije z 3 eur na deň! O čom to tu rozprávate? Socializmus bol len o peniazoch, ktoré nazhromaždili pracujúci a tie sa potom míňali na nezmyselnosti všetkého druhu! Mal si v obchodoch slovenský tovar? Moja mama musela stáť 6 hodín u mäsiara na mäso a pol dňa na posraté banány!

Socializmus nikdy nemôže existovať, demokracia nám dáva možnosť rozhodnúť sa sami za seba čo vy vôbec nedokážete a vyhovárate sa nejakými sťažovateľskými poučkami, že za socializmu bolo lepšie. Pre vás darmožráčov a duševných bezdomovcov určite. Ešte ste sem zabudli zamiešať židov a ortokresťanov ako najvyššie zlo ovládajúce celý svet. Tento portál by si mal dávať pozor aké články uverejňuje...


LordX   |   ip:158.194.1   |   2011-05-24  (00:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "V Cíne je socializmus a diktatúra jednej strany a Cína sa stáva vdaka tomu veľmocou..."

No pozor, v Cine je dost tvrdy kapitalizmus, preco tam asi vsetky zapadne firmy "vykoristuju" Cinanov ako na beziacom pase? Z lasky k proletariatu? Cina by sa dala najlepsie oznacit ako "statny kapitalizmus".

Komunizmus, beztriedna spolocnost, nadmerny socialny stat nad pomery su nerealne utopie, skodlive pre blahobyt spolocnosti prave tak, ako bezbrehy kapitalizmus a anarchia. Zlata stredna cesta, extrem este nidky neviedol k nicomu dobremu. Ved v realite nejde o naivne skatulky typu komunizmus-kapitalizmus, ale o to co funguje dobre, a co zle. To je, myslim si, zlozitejsie ako nase simplisticke ideologicke skatulky, a urcite sa to s nimi az tak nekryje.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-24  (00:30)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  buzz - čo to tu pre živého boha trepeš?
Bud trošku fér!
V ktorom že to roku musela tvoja mama stáť na mäso 6 hodín?
Lebo ak to bolo v päťdesiatych rokoch, tak si uvedom, ako na tom boli iné krajiny AJ západnej Europy!
Nebyť mrshallovho plánu, tak by také Taliansko, či Nemecko pokapalo od hladu...
A v rokoch šesťdesiatych také niečo nebolo a roky sedemdesiate až po rok 89 si pamätám - tiež nie!
Iste - ak si chcel býčie žľazy, alebo iný podpultový tovar, musel si byť pri nákupe veľmi kreatívny...
Ale štandard bol a bol finančne dostupný - primerane k platu, čo dnes nie je.
A hlavne - bol zdravotne nezávadný a v porovnaní s dnešnými produktami aj relatívne kvalitný!

Chuderka mamička musela stáť na banány pol dňa?
Možno.
Ale jablčka boli lacné a dostupné.
Dnes?
Jablčka sú drahšie, než banány?
Dôvod?
Jablčka sa dovážajú napr. zo Spanielska (tamojší producenti majú vyššie dotácie z Eú, než naši).
Banány sa dovážajú z kolonií, kde sa dajú účinnejšie vykorisťovať pracujúci...

Prečo dnes slovenskí producenti predávajú mlieko so stratou?
Lebo ich konkurenti majú vyššie dotácia a navyše odberateľmi sú zahraničné obchodné reťazce preferujúce cenu pred kvalitou.

Prečo sme voľakedy mali jasle, škôlky, ale aj školy na svetovej úrovni a dnes je problém miesto v jasliach zohnať?
Toto spomeň, ked už tu trepeš o chuderke maminke, čakajúcej v šore na banány!

A prečo klesá pôrodnosť?
Za socializmu sa deti veselo rodili...
Lebo mladí nemali problém zohnať byt a mali ISTOTU práce!
Toto bolo za socializmu normálne - podpísal si papier, že v tom podniku odrobíš 10 rokov a už si býval!
Nech to skúsi nejaký mladý dnes!
Takže je pokrokom, ked sme prišli o takúto vymoženosť?

A ked spomínaš zločiny komunizmu napr. na Ukrajine, prečo nespomenieš aj zločiny imperializmu?
Takzvaný/samozvaný slobodný svet nespôsobil smrť milionom ľudí?
Nezabíjalo sa snad pre slobodu a demokraciu aj tam, kde ju nechceli?ZAPBPD   |   ip:178.40.12   |   2011-05-24  (01:37)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Buzz si chudák, a ty si dávaj pozor na seba, tresty za uverejnovanie názorov, další prejav diktatúri, ľutujem mnoho takých aký tu musíte v tejto biede na Slovensku žiť, radšej by ste žrali kapitalizmus na západe určite, pozor aby sa ti nezatočila hlava


116   |   ip:80.239.24   |   2011-05-24  (02:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/china-blue Nevravím, že "socializmus", ktorý bol u nás bol zlý. Oproti dnešku mnohonásobne lepší, ale to nič nemení na veci, že je to (židovská) ideológia, rovnako ako kapitalizmus.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-05-24  (06:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX uplne suhlasim az na to ze to nie je statny kapitalizmus to je NWO v rannom stadiu.

stalker ty si zaslepeny, ano v Indii su miliony pod hranicou chudoby, tak isto i v juznej Amerike. Ti maju jedno spolocne nechce sa im robit. V komunizme by chodili jak proletari do prace aby ti pracovity na nich dreli.


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-05-24  (06:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  halo ?
zobudte sa
vsak toto je ciste rozdeluj a panuj
hadate sa ?
preco ?
vsak obe idey su od tych istych tvorcovVVVVV   |   ip:195.68.23   |   2011-05-24  (07:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Myslim, ze sa zhodneme ked poviem, ze minule rezimy sa neosvedcili (aj ked nejake pozitiva by sa tam urcite nasli), ale dnesna demokracia je uz zial takisto pase a mali by sme vymysliet opat nieco nove ale to zmenit prv ako sa zopakuju niektore historicke udalosti, ktore boli a su oznacovane ako tieniste stranky byvalich rezimov.
stalker - suhlas
pre ostatnych - dnes mi uz asi kazdy, kto zazil soializmus, povie, ze aj ked to vtedy nebolo najlepsie, urcite to bolo lepsie ako to co tu mame dnes a to uz o niecom hovori...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-24  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozdiel je asi takyto:

*
* *
* *
* *
* *
* ************
* *Komunizmus*
********** ************
*Fasizmus*
**********


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-24  (08:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skoda nevyslo mi to, mala to byt vaha a fas. prevazil kom. :((


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-24  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)

.........@
........@.@
.......@...@
......@.....@
.....@.......@
....@.......@@@@@@@@@@@@
...@........@Komunizmus@
@@@@@@@@@@..@@@@@@@@@@@@
@Fasizmus@
@@@@@@@@@@

tak, takto som si to predstavoval


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-24  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak nic, opet neuspesne

sorry ludkovia, ospravedlnujem sa


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-24  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-24  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDD


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-24  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker: LordX tu cinu vystihol presne. Keby bol u nas taky "socializmus" ako je u nich, tak by si inak nadaval. Cisto socialisticky v podstate nemas dochodok - musia sa o teba postarat deti. Alebo si socialisticky neplatis zdravotnu poistku? Tak si chystaj peniaze a ak nemas mas vazny problem. atd.

Stewe: prava vobec neboli porusovane. O tom by ti vedel povedat napriklad ten sofer autobusu, ktory ludom neprezieravo povedal "tlacite sa mi sem ako Rusi do Afganistanu" a vyfasoval za to pol roka basy.


noto   |   ip:195.146.1   |   2011-05-24  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  staler to ma asi pomylene, v cine ekonomika zalozena na trhovom hospodarstve, tak ako v indii. a ludi pod hranicou chudoby zije priblizne rovnako aj v cine ako v indii. trosku statistiky by nebolo na skodu si nastudovat...
suhlas s alfom. v sucasnosti okrem kuby neextistuje cisto komunisticky stat, lebo by bol prilis slaby a by bol lahko zneskodneny statmi s trhovou ekonomikou. tak ako sa to deje v sucasnosti..


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
k tej cine,sa milis ak tvrdis ze je komunisticka ,komunisticka je len v mediach,uz som to tu raz pisal,ze cina je kolonia vychcanej soros elity na ozobracenie europy a aj obyvatelov usa ,su tam uz davno miliardári ,ktory to zabezpecuju aby to tam fungovalo,je pravda,ze su totalne vykoristovany,je to najlacnejsia pracovna sila ktora fakt pracuje ako kon,nie ako v tretom svete.cinu elita pouzila na to aby odstavila vsetky fabriky v europe a polnohospodarsky trch,vdaka tomu aj na zapadeaj u nas miliony ludi prislo a este len pride o pracu je to len otazka casu,a ked uz budeme dokonale zavisli na cinskom tovare a zasobovani,tak vtedy vyhlasia s cinou vojnu a jednoducho prestanu dovazat tovar,a tak sa europa ocitne na kolenach a v chaose,preto tam previezli aj firmy zo zapadu ,pod zamienkou lacnej prac sili ale dovod bol zobrat ludom na zapade pracu,vsetko to robia koli jednemu a to je svetova vlada nie nadvlada ,a robia to preto lebo ked budu ludia hladny aj na zapade vyspelom ,lebo nebudu mat pracu lebo nedokazu zapadne firmy konkurovat cine,tak ich vladu primu dobrovolne ,je to uplne jednoduche,preto cez media tvrdia ze cina je komunisticka ,aby mali dovod,to spravit.a ze sa im to dari a vychadza si vsimni na grecku portugalsku spanielsku a teraz uz i taliansku,cina rozkvita, ale len tak ze par zapredancov elite sa nabaluje tak ako u na .ale zbytok je totalna chudoba ,to iste sa deje vsade aj na zapade,beru ludom pracu,nenapadne, lenze nasi zapredaci a napomahaci,a nielen nasi ale vseci zapredanci co napomahaju elite ,bud nevedia o tom lebo su duty jak fras a ty co vedia o tom,sa aj tak milia v jednom neuvedomuju si ze oni su tak isto na jednej lodi s nami,a ze aj im ide o slobodu,je to len otazka casu kedy pridu na rad,ak porozmyslas ako funguje ekonomika a konkurencny boj a ze firmi vdaka nemu krachuju,ttak mozno mi das za pravdu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
nic v zlom ale sedel si v tom autobuse?
rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-24  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, nic v zlom, ale zil si v tej dobe?


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-05-24  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre opytam sa este raz

NEVIDITE ZE O TOTO TU IDE ?
OTOCIT VASU VLASTNU ENERGIU ABY STE BOJOVALI MEDZI SEBOU ?

halo ?
bre ranko
obe idologie maju tych istych tvorcov
a preco ? aby vytvorili iluziu vacerych nahaladov na vec
aby ludia nevideli podstatu
je jedno ake politicke zriadenie je pri moc
kym pojdeme cestou mamonu konzumu bez SVEDOMIA
bude to furt zle

nedelte sa a nebojujte proti sebe ako chcu333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael |
predstav si ze ano


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-24  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak potom si velmi zabudlivy. clovek je totiz tvor velmi zaujimavy, zvycajne si pamata len to dobre, zle automaticky zatlaca do uzadia. Porovnavat oba systemy nejde, ale jedno je iste, obludne su obidva. Vychvalovat jeden a hanit druhy, je zbytocne. Ani jeden nie je dobry. A stavim sa s tebou, ze ak by sa nahodou zmenil k tomu predchadzajucemu, bol by si prvy, kto by tu nadaval a ospevoval tento. Ak by nahodou nieco take ako internet a sloboda prejavu este existovala. Zaujimave na tebe je, ze sa tu prezentujes ako veriaci, ale spominas hlavne na materialne statky a vyhody z predchadzajuceho systemu. Lebo to jedine nam socializmus daval, drzat hubu a nazer sa.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
zas zavadzas ,pisal som tu uz ze za komunistov aj ta viera bola skutocna ,lebo si tam nevidel prospecharov a farizejov sediet v kostole ty podpisali prihlasku do ksc aby mali vyhody,a takze v kostole nesedeli lebo by ich sprdli,a tak do kostola chodili fakt skutocne veriaci a aj fari to robbili z pesvedcenia a nie pre biznis ako teraz.
hajim komunizmus preto ze to bol zatial najidealnejsi system voci vsetkycm ludom ,lebo umoznoval vsetkycm zit studovat a mali lekarsku starostlivost na vysokej urovni zadarmo,to ze niektori blbeckovia tisli doktorom uplatky je ich vec ale nik nikdy nepytal od teba.a pritom ta oestrili vzdy na vysokej urovni.,a nie prezivat mnohym v chudobe.toto ma mrzi ze pre niektorych su dolezitejsie banany ako skutocne zakladne hodnoty,

a ktomu preco somsa pytal na to ze ci bol pri tom,kedysi mi este pred vojnou rozpravali v klrcme historku co sa stala zevraj vedla v dedine,ze chlap miesal beton a ako hadzal strk do miesacky padla mu skalka do bagance,tak sa chytil miesacky oboma rukami a vytriasal skalku z bagance v tom priskocil iny dobrak a zchytiil lopatu a prastil ho po rukach lebo si myslel ze ho kope elektrika z miesacky.zlomil miu obe ruky, ako bol som mlady a naivni a vzdy som si myslel zeludia si nevymyslaju a hlavne neklamu tak ako ja,hm ,isel som na vojnu a tam mi rozprava tuto istu prihodu chlapik co somnou sluzil ze sa v ich dedibe stala,tak asi tak,preto sa pytam ci bol pri tom ,zivot ma naucil ze nie vsetko je tak ako tvrdia poniektory,a zvlast ty co nedokazu sa zmierit s tym ze im komunisti ze vraj nasilim pobrali majatky,moj stary bol tak bohaty ze mali dokonca sluzku pred vojnou ,a nikdy som ho nepocul ze by nadaval na komunistov,lebo vedel ze tak je to spravne ,ze je lepsie ako vlastin kus zeme ,to ze sa vseci maju dobre a ze nemusia zit iny v chudobe tak ako pred druhou svetovou,


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-24  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nic si z mojho prispevku nepochopil. Ja nevyzdvihujem ani jeden, mozno sklbenim oboch by mohlo vzniknut nieco pre nas dobre, ale to len za cenu absolutnej poslusnosti vsetkych ludi. A to ako vieme sa neda, preto existuju take systemy ake su, tento sa vyznacuje az prilisnou lahostajnostou k ludom, ten predchadzajuci zasa az prilisnou opaterou. A to s tymi veriacimi si ma pobavil, lebo drviva vacsina nevie ani comu veri. Hlavne ze sa prezentuje pred ostatnymi ako veriaci, cize lepsi clovek, ako ten kto do kostola nechodi. A s tou zdravotnou starostlivostou na vysokej urovni hadam nemyslis vazne? Ano bola pre kazdeho, zadarmo, ale na akej urovni? Bol si v zariadeniach pre papalasov? Videl si ich lekarske zabezpecenie? Ja som zazil uzasne liecebne procedury, dokonca jeden detsky lekar chcel predo mnou naliat do tlakomeru ortut ,ktora sa mu vyliala z trubicky tlakomru na postel. Ten zazitok ako polhodinu nahanal tzv. zive striebro po plachte na posteli, ten daval zabudnut na to, aku zdravotnu starostlivost nam davali.


Raviel   |   ip:95.103.23   |   2011-05-24  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete ono je to vcelku zaujimavé ako sa vlastne niektorý jedinci na tejto stránke dopracovali k názoru: komunizmus = zlo. Ja som totiž až doteraz žil v tom ,že všetky zlé systémy svojich "občanov" iba bezprízorne okradajú, nestavajú im školy, byty, cesty a o zdravotnej starostlivosti počuli len z rádia. Myslel som ,že zlé a zločinné režimy vždy odchadzajú za za streľby zbraní a výkrikov zabitých ale keď sa tak pozriem na komunizmus tak...
... nejak nenachádzam súvis. Školy,byty,cesty etc. všetko tu za komunizmus(alebo socíku? mám v tom trochu guláš), aj s zdravotnou starostlivosťou, bolo. Keď nastali prostesty nikto nikoho nevraždil, vlastne si ani nespomínam žeby vôbec nejaké obete protestov boli. Alebo žeby tie super veľké zhromaždenia ľudí(na tých veľkých námestiach, však viete ktorých) boli násilne rozháňané plynom alebo vodnými delami. Proste mi to nejak nesedí...

Jediným dôvodom prečo by niekto mohol dojsť k podobnému záveru( len pre pripomenutie komunizmus=zlo) je snáď blbá štartovná pozícia toho nášho "tyranského režimu". Tá totiž bola v hitlerom zdecimovaných a vykradnutých zemiach v ktorých ,priznajme si, fakt nebolo moc s čím začínať. Teda logicky boli prvé roky komunistické neboli rokmi najhojnejšími.
Čo bolo samozrejme v silnom kontraste s západom ktorý už vtedy dostával prvé dávky od Ameriky(a zároveň bol pôvodne Hitlerovou logistickou základňou, logicky teda nemohol byť tak zdevastovaný).
adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-24  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
neviem o tom že tu by bol komunizmus /"každému podľa jeho potrieb"/ ale len socializmus /"každému podľa jeho zásluh"/.
čo myslíš pod skĺbením obox? nacionálny socializmus? veru tam bola absolútna poslušnosť všex ľudí.
to s tou hg nebolo také strašné, teraz keď to dáš niekde vo fľaške pri školu volajú hasičov a políciu, a ty si terorista.
ten lekár si aspoň vedel opraviť tlakomer sám. a to čo ostalo vyliate...
kedysi sa hg normálne používala na liečbu syfilisu,:)veriaci, neveriaci, xvala bohu, že sme všetci zdravý!:):):)
ja som za demokracie zažil toto: keď som mal nohu v dlahe a prišiel som na xirurgiu na kontrolu, dlahu sestrička rozstrihla a hodila do odpadkového koša, medzi iné, obväzy po xirurgickýx zákrokox. xvíľu som čakal, prišla doktorka povedala aby som poxodil po ordinácii, ale ešte som nemohol na nohu stúpať. tak povedala, že nohu znova do dlahy, sestrička vytiahla tú z odpadu a na ďalší týždeň mi ju pripevnila fáčom. a ešte som aj zaplatil.
taktiež nezabudnem:), ak nedožijem alzhejmera.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-05-24  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este to tu riesite?

Hm, cest praci!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-24  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adam, za prve, ja som komunizmus nespominal, za druhe neobhajujem ani jeden z tychto systemov, za tretie, ten lekar bol idiot, a ak sa k nemu nechces pridat, precitaj si, alebo urob pokus s ortutou. Ak si totiz myslis, ze sa da naliat ortut do malej trubicky v tlakomere, urcite mas rovnake vzdelanie ako on. Ja som mal zlomenu nohu za sociku, a lekar mi dal do ruk noznicky s tym, aby som si ju sam rozstrihol, po odstraneni sadry ma poslali domov, samozrejme bez sanitky. Doteraz som nepochopil, preco mi nezavolali priamo domov, aby som si tu sadru odstranil sam, aspon by som si usetril cestu.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-24  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  raviel
ani fašizmus vždy neodxádza krvavo, vid španielsko franco zomrel 1975 a zmenilo sa to postupne, len krvavo uxopil moc.španielsko sa stalo členom nato v 3. rozšírení r 1982, ale aj predtým spolupracovalo s nato a nato nevadil fašistický režim. podobne ako portugalsko vstup do nato=zakladajúci člen, pri vláde diktátor salazar/hoci ten zakázal aj socialistické, komunistické aj fašistické strany , vypomáhal francovi/.
zaujímavé, že vtedy nato-u nevadil diktátorský režim, a kadáfí im vadí?!
nie každý fažizmus bol hitlerovho typu! rovnako ako socializmus nebol viazaný len na zssr, iní je v číne, vietname /títo dvaja medzi sebou aj bojovali/, iní bol v albánsku, nepále, juhoslávii...
podľa mňa je delenie na pravicu, ľavicu, takýx a makovýx blbosť. buď niečo /konkrétne veci/ považujem za dobré, alebo zlé, alebo aj ,aj tak ako život.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-05-24  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozdiel medzi týmito zločineckými systémami bol asi takýto : Nemci ako vládnúca fašistická krajina sa správali následovne. Uchopili moc. Všetko bolo štátne. Jeden Vodca, Jedno Nemecko. Oponentov režimu poslali do koncentrákov. Až na asi 50 ľudí bolo celé Nemecko jednotné. Komplet . A začali Vojnu fakticky proti celému svetu.

Rusi. Uchopili moc. Vydali dekréty . Postrieľali kňazov a celú starú inteligenciu. Zbúrali stovky kostolov. Vyhlásili červený teror. Celý čas hľadali vnútorného nepriateľa. Vraždili vlastných. Po miliónoch. Vymysleli koncentráky a pracovné tábory. Rozprávali o pravde, rovnosti a vlastní ľudia boli len nič. Chceli aby sa socializmus šíril do celého sveta revolúciou. A nás , nás tu kolonizovali na dlhé desaťročia. Zabrzdili vo vývoji. Boli sme jeden z najvyspelejších štátov sveta. ČSR.Steve   |   ip:95.103.21   |   2011-05-24  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komunizmus nikde nikdy nebol a zrejme ani nebude, komunizmus je zriadenie bez peňazí. To čo tu bolo bol socializmus. Ku komunizmu sa nedopracoval.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gordon
jasne vyvrazdili miliony lebo to tvrdia soros zida co vzdy bol ich nepriatel rezim co tu bol.a v tom je ten problem ze nechapes stale ze to tvrdia ty najuhlavnejsi nepriatelia,furt tu pisete ako zabijali,a take to veci .ale nik nespomenie ze nza nich nikdy chudoba nebola iba na zaciatku lebo bolo po vojne ,casom dokazali budovat a dokonca ja znasobyt narodne hospodoarstvo ale to z vas nik neberie v uvahu.


a este nieco k tomu co tu pise niekto ze sme neschopny a preto zme neni bohaty a nenavidime kapitaluistov a ich system,chod to povedat ty trulo zene ktora zije sama s dcerou a nema ani na to aby si kupila toaltny ,ked sla do tatier na liecenie ,chudina mamka jej dala vsetko dokonca aj peniaze aby jej pomohla.chod to ty pakon jej povedat do oci ze je neschpna a ze ked zije na vychode kde neni praca lebo hajzly po 1989 a zapredanci vida a videli vzdy len ten svoj prospech , predali vsetko len aby im kaplo do kesene.a mam rad ked este niekto tvrdi ze tu neni kapitalizmus ,lebo su tu zapredany komunisti pri moci,konecne sa zobudte toto je skutocna realna tvra kapitalizmu.

rafael
tebe fakt skoda nieco hovorit ,neberies ziadne ine argumenty len svoje,by si sa divil ci vtedy za socika nebola skutocna viera v kostole ,lenze ty bohuzial nevies co je to viera a vobec uz co je skutocna viera v PanaBoha,ale furt sa snaziz tu sudit.a pritom nemas o tom ani paru.


zil som v sociku a nikda sem nevidel nikoho zavriet nie to este zabit len raz zavreli a to preto ze nechcel chodit do prace.nikoho som nevidel v kostole ze by zbalili alebo bola razia proti veriacim a to som chodil skoro kazdu nedelu.vtedyl.viem len z pocutia ze zavreli par katolickych fararov ale nie preto ze ucili ludi verit ale stvali proti soc,statu,preto ich zavreli.
a to riadne nielen recami.vsak stvali do poslednych dni a napomahali aby padol 1989 socik.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-24  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, este raz a naposledy, ja nevychvalujem ani jeden z tychto dvoch systemov, mas to popletene. Skutocna viera mi je ukradnuta, lebo taka ani neexistuje, existuje len hlucna skupina kecajuca o nejakej viere. Ty nemas ani paru, co sa dialo v minulom rezime a nemas ani paru, co sa deje teraz. Ale tebe je naozaj zbytocne nieco hovorit, ak na to pozeras len z pohladu spomienok na dobre veci.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-05-24  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Socializmus nebol dokonalý, ale bol omnoho ľudskejší voči bežným ľudom."

To povedz tym 100 000 000 mrtvym. Ľudia veľmi ľahko strácajú pamäť


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2011-05-24  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som zástancom ani jedného z prezentovaných ideových spektier a hoci príspevok sa mi zdá nielen na úrovni ale aj dosť pravdivý, predsa len pri tých ideológiách ide o ľudský výtvor, a teda ako taký zlý v oboch prípadoch. Autorovi by som zľahka namietol fakt, že komunizmus likvidoval masovejšie a včase mieru a VLASTNÝCH, na rozdiel od nacizmu, fašizmu. Porovnaj napr. desaťročia vlády Franca v Španielsku či Salazara (50.-70. roky 20. storočia...mimochodom títo ľudia a ich deti nám dnes hrozia sem-tam prstami o demokracii :-)...). Moje osobné cítenie je skôr národno-socialistické (v pôvodnom slovazmysle), no môžem povedať, že súhlasím s autorom. Nemusíme sa vždy a za každú cenu hádať. :-)


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-24  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  100 000 000 mrtvych v Ceskoslovensku?
Hmm... To som fakt nevedel...
Lebo môžme spomenúť aj milion mrtvych v Rwande, kde slávne rockefellerovo OSN nepohlo ani prstom, môžme spomenúť daľšie obete v krajinách s ropou, kde už USA okamžite nabehlo - v rámci presadzovania demokracie a slobody...
A tiež si pripomeňme fakt, že USA porušuje ženevské konvencie a aj iné medzinárodné dohody.
Rozputáva hnusné a špinavé vojny a miesto mieru sejú vojny - napr. Kosovo.
A to sa dáva USA sa príklad superdemokratického a superslobodného štátu...
Od druhej svetovej vojny nebol stav, kedy by USA neokupovalo nejakú krajinu.

Ja som NIKDY neobhajoval stalinove čistky, či gulagy.
Jaq iba tvrdím, že socializmus v Ceskoslovensku bol vľúdnejší a prívetivejší voči poctivej majorite, než súčasný systém, z ktorého profitujú iba vagabundi a paraziti.
To je celé - vážení!
Tak riadne vnímajte, čo píšem, lebo ja neobhajujem žiaden systém.
Iba žiadam férovosť v porovnávaní.
Kto pozná socializmus iba z propagandistických ponovembrových dokumentov, nespozná pravdu.

Hovoríte o prosperite...
Casto počúvam to, že napr. na Kube majú obchody prázdne, málokto však prizná fakt, že nebyť obchodného embarga, tak by socialistický systém na Kube dokázal životaschopnosť.
A práve preto to obchodné embargo...

A Cína?
Ano, priznávam, že čínsky socializmus je veľmi špecifický, ale vy zase uznajte, že je tam vláda jednej strany a skúste si predstaviť, ako by to dopadlo, keby tak nebolo.
Nebola by politika jedného dieťaťa a spustil by sa začarovaný kruh biedy a úpadku.
Neverte tomu, že keby v Cíne bol desaťročia kapitalizmus a demokracia, tak sa dnes priemerní číňania vozia v mercedesoch!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
to je tvoj omil ze PanBoh neni,uz som ti parkrat napisal ze sa zjavenie jana naplna,len nemozem ti tu uviest uplne vsetko,skusil som par krat nieco uviest ,na jednej strane by si mi aj tak neuveril a na druhej nemienim to tu este uvadzat raz som to skusil o tej potope co bola vlani ak si pamatas aj tak si mi neuveril.a ste sa mi vysmiali.hol taky su ludia:)len spomeniem napr 6 aniel vylial casu a diali sa veci.aj tak nepomohlo a ludia sa nezmenili hanili a boli prot PanuBohu,to deje sa i dnes.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-24  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  komunizmus je prezleceny feudalimus.
nutene prace za pevne stanovene mzdy, ktore ani pri najvyssom usili nestacia na blahobytny zivot. a to je ten mensi problem, ten vacsi je nevolnictvo.
fasismuz je sajrajt podobneho razenia.
obidve zriadenia su vymyslom tej istej kasty ludi a obidva su nepriatelske voci cloveku a jeho slobode.
najlepsie zriadenie je zriadene rodove. este nikdy nikto lepsie nevymyslel. rodove zriadenie je totiz ludom prirodzene a nesie prvky cistej symbiozy.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-24  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 lenlen

Ako málo stačí že ??
Toto je obraz reality na Slovensku.
Hodiť nezmysel do pľacu, nech sa ovečky zabavia, hlavne že nereptajú.
Toto je jeden z dôvodov prečo sme 3 cm od riti....


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
hm :)))

nevolnictvo.)))to myslis to ze ludia makali zadarmo v akci z pre vsetkych a spolocne:napr skolku postavili u nas a kulturak.pre vsetkych,chcel by som videt kto by z rodu postavil take nieco.

lepsie je rodovo zdedit milioniky po pripoade nieakych otrokov v rodinej firme,a zit v blahobyte ako makat pre spolocne blaho.mas pravdu v tom pripade je to pre tych co zdedia lepsie.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-24  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkab
to povedz tym 100 000 000 mrtvym. Ľudia veľmi ľahko strácajú pamäť

hm naposledy sa k tomuto vyjadrim viac to nema vyznam doookola, na svete existovali vtedy dva systemi preferovane a to kapitalizmus a socializmus ,komunizmus nikda nebol ak nevezmeme do uvahy ze ludia si brali z fabrk co potrebovali a nik ich za to nezatvaral.dnes tu mnohy vykrikuju ze to bola kradez,ja by so m skor povedal ze to bolo pomahanie si ,lebo v tedy nebrali ludia priehrstim ale zobrali si co potrebovali,cize v podstate sa namlinila idea komunizmu.

ale k veci tie miliony ludi co zabilli ze vraj komunisti tvrdia stale ty co nenavideli a vbzdy zbrojili proti tomu systemu volaju sa predstavitelia kapitalizmu,a zhladom na to ako sa da prekrucat pravda aj o druhej svteovej,tak ako potrebuju,tak mam velke úpochybnosti ked tvrdia taketo veci o svojom majuhlavnejsiom nepriatelovi lebo som pri tom nikda nebol,nemal by som problem keby existovala tretia strana nezavisla ktora yb to tvrdila ale taka tu neexistuje,v tomto je bud cierna alebo biela,ina farba bohuzial neexistuje.

uz som s ato tu snazil vysvetlit na priklade dvoch rodin v dedine jedna zla a jedna dobra ,zla ohovara kade chodi ale tvari sa ako najlepsia a tvrdi o hocikom ze jej zavidia,raz dobra rodina sa dostane do konfliktu zo zlov na smolu dobrej,zla chodi kade tade po dedine a ohovara jak vladze a kyda na tu dobru,ale dobra je dobra a nnedokaze pouzivat take veci ako ta zla ,lebo sa jej to prieci a nema na to svedomie,komu uveri vacsina ludi v dedine?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-24  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

neviem ako inak mam definovat system komunizmu ci socializmu ci ako ho presne ideologicky nazvat. system, ktory nuti cloveka pracovat za fixnu mzdu, brzdi jeho sikovnost a tym potlaca jeho prirodzenost. naopak tlaci ho k necesnosti, pretoze mu nedovoli slobodne podnikat a zarobit si peniaze cestne. tak musi clovek system obchadzat a taky system, ktory treba s uplnou ludskou prirodzenostou obchadzat, je cloveku nepriatelsky teda neludsky. nehovoriac o jeho volnom pohybe az po hranicu ostnateho drotu ci dostrelu samopalu. to je nevolnictvo, pretoze clovek nie je volny.
ak ti vadi rodova spolocnost, tak potom asi nepoznas silu rodiny. rodina su totiz zvacsa jedini ludia, ktorym clovek moze doverovat a poriet sa o nich. ak ma byt teda rodove zriadene zle, tak potom su asi zle aj city ako su laska ci dovera.


juraj   |   ip:84.153.49   |   2011-05-24  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor! Feudalizmus. Ludia odovzdavali desiatky. To je 10%. kolko platime dane dnes? minimalne 19%. A co sa tyka socilizmu: zatvorene hranice - kolko ludi chodi teraz kazdorocne na vylety na zapad? Vie niekto porovnat : plat - cena tovaru , vtedy a dnes?


runner   |   ip:109.80.13   |   2011-05-25  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý autore, napsal jsi kardinální hovadinu, nevíš nic o fašismu ani o nacismu, natožpak o komunismu. Nenapsal jsi článek o těchto společenských systémech, napsal jsi o tom, co TY si o nich myslíš že jsou. Bohužel, od podstaty problému jsi na míle vzdálen. Věnuj čas samostudiu z nezávislých zdrojů a nenech si už dál vymývat mozek lacinou propagandou. A už hlavně nepiš články. Díky.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-25  (07:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo ľudia majú vždy snahu obhajovať nejaký systém? Prečo neoslavujú to a Toho, kto je pre nich slobodou? Iba Boh je Pravda a sloboda, iba Boh je život a pokrok, nie nejaký systém, ktorý vždy prináša len zbedačovania ich ducha!


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-25  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: spominany priklad mam od otca. V dobe sociku som bol este prilis krpaty aby som sa dostal k takymto informaciam a dobre ich pochopil. Ale faktom je ze napriklad aj mne (vtedy tak 7 rocnemu krpcovi) udrelo do oci aku meme slobodu, ked som siel s mamou "volit" a ona potom neopatrne zahlasila ze si ani nevsimla to na tom listku bol ako kandidat. Ved naco, ked ucast je povinna a mozes si vybrat ze suhlasis :-)
Mimochodom - rozkradanie socialistickeho majetku bol trestany zlocin. (Mimochodom vedomostna otazka - vtedy este fungoval trest smrti, kolko myslis ze bolo poprav rocne - tak radovo?)


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-05-25  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no minimalne 1000.


Zaujimave   |   ip:95.102.24   |   2011-05-25  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krátke video na tému článku. EN audio + animácia
http://tinyurl.com/3m5hcde


Odi   |   ip:212.158.1   |   2011-05-25  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To krovak:
Trest smrti? 45-89 presne 1176. Roky 1945-1947 98+361+261+23
roky 1948-1954 23+31+58+59+64+47
roky 1955-1989 zbytek vetsinou NULA, jinak jeste hodne se jich dalo v letech do 1967

A prekvapive i v letech politickych procesu bylo dle roku trest smrti za vrazdu 8+6+9+21+13, ostatni(tj. neni tam velezrada apod. coz je politika a nelze vypichnout spionaz, za coz byl provaz i v USA) tj. ostatni 1+3+2+1.

P.S. za velezradu byl posledni trest smrti v roce 1960. Za spionaz 1957.

Takze ano vrazdilo se jak svina :D. Musis to uznat tech 100 mega mrtvych bylo hlavne na uzemi CSSR :D. 333 si to pamatuje jako male chlapec. I kdyz musim priznat ja si teda kdyz me bylo 7 pamatuju jak sem delal bordel s partou, tabory apod. Ze bych si pamatoval jak chodim volit a rodina se podili na politickem zivote? Hmm asi sme nebyli ta spravna uvedomela rodina :D.

To 333:
Muzes me rici koho mam volit ted? Krome toho, ze tehda se to neukrivalo na 20 volebnich litku, ale rovnou rekli tady sme vybrali lidi co budou vladnout. Ted mam sice dejme tomu 5 stran co "maji sanci" se dostat do parlamentu, ale ze bych mel pravo volby? Proc me nedaji, ze krome preferencniho muzu dat hlas zaporny, tj. tohoto nechci? U piva me kamos co je u socanu a druhe co je u ODS pritakaval, ze kdo bude na volitelnych mistech rozhoduje okresni rada a par vyvolenych. Tj. pane 333 jaka je zmena oproti letum 48-89?


Odi   |   ip:212.158.1   |   2011-05-25  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To klinec:

nejak sem te nepochopil, jake je rozdil mezi tim, ze clovek nema na to vyjet za hranice a tim ze je omezen ostnatym dratem?

A dalsi vetu ber na CSSR 48-89 a nastupni staty 89-11: Krome toho, ze v prvnim priopade je skoro jiste, ze nema na dum, na jidlo apod. aby zil slusne. Ve druhem pripade je jiste, ze pokud chtel barak mel moznost si postavit, ale musel maknout sam (coz asi vetsine lidi smrdi i ted), nebo se upsal podniku a dostal byt zdarma a nemusel setrit na jidle a obleceni.

Jinak jestli se pracuje dobre neni o demokracii nebo socialismu. Ale o vladcich viz. Tito a jeho socialismus, chce snad nekdo rici, ze se u neho lidi meli spatne? A jak odesel slusne vladce co se stalo? Ostatne i na zapade viz. zapadni nemecko, kdyz meli cca konec 50 let slusne vudce tak jak prosperovali a kdyz se pak dostali kariernici co nastalo? krize jak krava i v nemecku.


Podle meho nazoru je jedno jake je system, kdyz ho delaji lidi pro lidi, viz. komunismus Tito, nebo demokracie v podani Latinskych rezimu... Problem je, ze tzv. demokracie v historii uz od Recka ukazala, ze nejvetsi zverstva se deji prave za ni.

Jinak co je u me socialismus, abych predesel nekterych kecum co by odvedli smer jinam. Neni to zmoji hlavy nekde sem to cetl.

Pravicove socialismus a pravicakem podavane: Jede trida na vylet. Cast decek si zezere svacinu pred odjezdem v 7:00. Ve 12:00 je obed ucitelka vybere svaciny vsem a pak je rozdeli presne stejne na hlavu.


Socialismus skutecny: Jede trida na vylet, cast decek opet sereze co dostali z domu v 7:00 pred odjezdem. Ucitelka ve 12:00 se zepta zda je ochoten nekdo dat ze sveho ci ma nejake prebytky co nesni. Tyto prebytky a dary da do kupy a rozdeli mezi deti jejihz rodice nemeli penize dat svacinu svojim detem.


Jinak pravicove postoj alespon dnesni pravice je: Autobus vyjede, cast decek sezere v 7:00 svoji svacinu. Ucitelka(pravicova), vsem sebere ze svaciny, s nejlepsima vlesprdelkama se zaku sni ty nejchutnejsi svaciny. Pak veme 60 procent s toho co zbylo a preda nejvetsim sigrum. A zbytek da ten slusnym deckam.
LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-05-25  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "desiatok - To je 10%. kolko platime dane dnes? minimalne 19%."

To su len dane, pripočitaj odvody, nájom inkaso, ine učty a zistiš, že odovzdavaš väčšinu. Kedysi bola napr. voda zadarmo – už len čakam, kedy začneme niekomu platiť aj za vzduch, alebo najom – maš v osobnom vlastnictve byt – je tvoj, ale aj tak niekomu zanho musiš mesačne platiť vysoke palky, nehovoriac, že si predtym ty alebo tvoji rodičia za tych par panelovych stien a okien museli vycalovať 2 miliony korun cca a možno si ešte aj zadlženy do staroby hypotekou v nejakej užernickej banke. Dnešny človek ma na krku oveľa väčši nôž, ako v čase najtvrdšieho feudalizmu


333 - čo tak priznať si, že obidva systemy boli na hovno?
Moj pradedo mal dosť veľky statok, robili na ňom a v pohode cela rodina vyžila. Potom prišli komunisti a majetok mu zhabali – prababka tiež musela začať otročiť na družstve, ostatne aj všetky ženy a prestali nejak mať čas na svoje deti a domacnosť. Komunizmus zničil ľudom nezavislosť, ktora sa v kapitalizme stale viac prehlbuje...
Geminus   |   ip:95.105.17   |   2011-05-25  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia, aký máte názor na "zdrojovú ekonomiku" prezentovanú Jaque Frescom v Zeitgeistmovie?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-25  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 LenkaB
je to síce off topic, ale nedá mi nereagovať...

>>už len čakam, kedy začneme niekomu platiť aj za vzduch
Dnes sa tomu bude hovoriť "Daň z plynov"
druhé video - http://tvina.sk/index.php?program=1&;video=2198

>> "desiatok - To je 10%. kolko platime dane dnes? minimalne 19%."
Pre upresnenie :
Zarobím 100 E
-odvody do poisťovní -47,15 E
-daň zo mzdy -19 E
-zostane mi 33,85 E
-v prípade že si za zvyšok kúpim jedlo ale nič ine (20% DPH) -6,77 E

Suma sumárum zo 100E odvediem 72,92 E - nie je to super presné, ale postačí.
Takže nie "desiatok" ale cca. sedemdesiatpäťtok ".
A to som nepočítal s ďalšími spotrebnými daňami ako napr. benzín, alkohol, cigarety....333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odi
to ja sem nesel volit v 7mich s mamkou ale krovak myslim:)ja za socika ani nvm ze by nasi chodili volit.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  33 - čo tak priznať si, že obidva systemy boli na hovno?
Moj pradedo mal dosť veľky statok, robili na ňom a v pohode cela rodina vyžila. Potom prišli komunisti a majetok mu zhabali – prababka tiež musela začať otročiť na družstve, ostatne aj všetky ženy a prestali nejak mať čas na svoje deti a domacnosť. Komunizmus zničil ľudom nezavislosť, ktora sa v kapitalizme stale viac prehlbuje...

hm chapem preco veris ze zabili 1000mega ludi.inac zssr na konci malo cez 290 milionov ludi.jeto viac aoko jedna tretina.
vy ste to stastie mali ze ste mali pole a statok ale ostatny zivorili a muslei ako deti chodit do fabrik makat alebo statkarovi na pole len aby pomohli horko tazko prezit inym ,to je podla teba ako velkej katolickej krestanky v pohode?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tam amm chybu,namiesto inym vlastnej rodine


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-05-25  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opat sa tu najviac ku komunizmu vyjadruju taki, ktori ho nezazili... a poznaju ho iba z populistickej kapitalisticko-medialnej propagandy.

V prvom rade si uvedomte, ze svet nie je cierno biely. Neexistuje len kapitalizmus a komunizmus, neexistuje len fasizmus a komunizmus, atd...

Existuje tolko roznych spolocenskych zriadeni, kolko je ludi na svete. Kazdy moze vymysliet vlastny system.

Po druhe, vacsina co tu prispela ani nevie, co fasizmus znamena. Neviete, co to vlastne je komunizmus. Poniektori za komunizmus povazuju to, co sme tu mali do 1989, ostatni zase to, co im ukazali v TV zidovski dokumentaristi na Viasat History alebo National Geographic.

Omyl vazeni, ani jedno z toho nema s komunizmom nic spolocne. Ak si lepsie zaspominate, aj CSSR sa nepovazovala za komunisticku, ale za socialisticku republiku. Aj dnes vladnu vo vacsine europskych krajin, ako aj v europskom parlamente socialisti, ako je potom mozne, ze ich uz nenazyvame komunistami a byvale sovietske satelity tak volame bez vahania ???

Ziadny komunizmus nikdy na svete neexistoval, ani neexistuje. Existuju maximalne politicke strany, ktore si dali privlastok komunisticke. To je rozdiel.

Komunizmus ako idea je najvyssim a najdokonalejsim systemom spolocenskych vztahov. System v 20.storoci to nebol, komunizmom ho nazvala iba kapitalisticka propaganda, aby zblbla ludi a polarizovala ich, a potom lahsie manipulovala.
Ako vidim, dari sa jej to dobre...

Dnes kazdy gramotny trulo povie, ze fuj komunizmus, lebo je zodpovedny za miliony perzekucii a odsudenych ci popravenych, najma v ZSSR... Primitivne.
Odhliadnuc od toho, za za tie miliony odsudenych a popravenych boli zodpovedni zidovski bolsevici (ktorym velil zid Berija), tak komunisticka ideologia a konkretni komunisti na cele statu su dve rozne veci !

Je to rovnaky primitivizmus ako keby niekto povedal, ze stredoveka inkvizicia upalovanim "carodejnic" naplnila duchovny odkaz Jezisa Krista.

To iste plati pre fasizmus - kto z vas vobec vie, co to znamena ???

Kto z vas je schopny povedat nejaky priklad fasizmu, okrem Hitlerovho Nemecka ?

Chce niekto snad tvrdit, ze Hitlerovske Nemecko sa volalo Fasisticke Nemecko, alebo ze NSDAP teda Narodno socialisticka strana Nemecka mala v nazve "fasisticka" ? Alebo si niekto mysli, ze clenovia nemeckej vlady ci nemecki dostojnici sa medzi sebou nazyvali fasistami ?

Odkial potom toto oznacenie pochadza ? Je to povojnovy marketingovy produkt, podobny produktu "holokaustu". Oznacilo sa nim porazene Nemecko ako symbol zla, aby to ovce lahsie chapali a manipulovali sa.

Nechce sa mi to viac rozvadzat, chcem tym len povedat, ze FASIZMUS nie je nijake spolocenske zriadenie a ani ideologia. Na rozdiel od KOMUNIZMU, ktory ideologiou je. Preto ich porovnavanie je NEZMYSLOM.

Kto ich chce porovnavat, je blbec, lebo porovnava neporovnatelne (ako keby hladal odpoved na otazku - Ktore ovocie mam radsej, broskyne alebo zemiaky ?...)

Fasizmus zjednodusene - je vlada akejkolvek MENSINY nad VACSINOU. Vladnuca mensina si pritom priznava privlastok privilegovana, alebo nadradena ci prvotriedna, pricom podriadena vacsina je povazovana za druhoradu, teda diskriminovanu.

Typickym prikladom fasizmu je kapitalizmus - tam vladne hrstka vyvolenych nad masami druhotriednych. Hrstka elity, ktora svoju moc a bohatstvo dedi, uz nemusi ani pracovat, majetok jej rastie sam od seba vdaka deformovanemu ekonomicko financnemu systemu zalozenemu na uroku.

Hitlerovo Nemecko nebolo a nemohlo byt fasistickym, lebo tam vladla VACSINA ! A ked vacsina prejavi vo vlastnom state volu, mensina je povinna sa podriadit. Toto nie je ziadny fasizmus, ale DEMOKRACIA - cize vlada vacsiny.

Dnes pokrivene chapanie demokracie, ako nam ju definuju nase zidovske mimovladne organizacie, je take, ze domaca slovenska vacsina sa musi prisposobovat voli mensin. Ak nie, tak nas oznacia za fasistov, nacionalistov a podobne... Su toho plne noviny.
klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-25  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odi,

myslym, ze si zbytocne socializmus idealizujes. ludia v nom sa ani zdaleka nemali tak dobre ako na Zapade. dnesny Zapad je uz len tienom toho minuleho. tiez to tam uz stoji za prd ako aj u nas.
socializmus zgeneroval celu nasu populaciu. potlacal slobodne podnikanie a sukromne vlastnictvo, co su pre cloveka uplne prirodzene veci. vsetko bolo vraj spolocne a to v ludoch vychovalo nezaujem k vsetkemu naokolo. niekedy mam dojem, ze komunizmus bol system vymysleny pre Slovanov, aby ich eliminoval. reci o tom, ze bolo dobre sa mozu viest len preto, ze ludia nemohli svoj zivot konfrontovat so Zapadom. potom by teprve pochopili, v akom hnoji vlastne zili.
a teraz k faktom socializmu:
- potlacane slobodne podnikanie
- potlacane sukromne vlastnictvo
- uzavrete hranice
- nekonvertibilna mena
- jednotna nanutena ideologia
- povinna praca v statnych monopoloch za tabulkovu mzdu
- slaba ponuka tovarov a sluzieb
- udavacske a policajne prostredie.

To je tak v skratke. Socializmus nasich ludi totalne zdevastoval. Spravil z nich ludi bez nazoru a chuti nieco dokazat. Preto sa aj u nas tolko ludi "buri", aj ked nie su so sucasnymi zivotnymi podmienkami spokojny. A to aj dnes v riadeni krajiny sedia deti komunistov.vierona   |   ip:178.40.17   |   2011-05-25  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výsledkom činnosti pápeža proti sociálnej nerovnosti je, že sa podieľal na obrovskom náraste sociálnej nerovnosti v bývalých krajinách socialistického bloku. Paradoxne, výsledkom jeho boja proti „komunistickej totalite, zabíjaniu a neslobode“ podľa správy OSN, Transition 1999, je, že po roku 1989 v bývalom socialistickom bloku zomrelo 10 miliónov ľudí, ktorí by boli teraz žili, keby tam neprišiel kapitalizmus. Za posledných 20 rokov socializmu v Rusku 1970-1990 sa zvýšil počet obyvateľov o 18 miliónov, za 20 rokov kapitalizmu v Rusku 1990-2010 sa znížil o 6 miliónov. Rozdiel 24 miliónov ľudí je už podobný stratám Ruska v II. Svetovej vojne. Podľa Ruských štatistík 800000 dievčat bolo predaných do sexpriemyslu. Podľa správy OSN v sexpriemysle sveta pracuje 0,5-1 milión dievčat z bývalého socialistického bloku. Podľa BBC 1.1.2010: Len v Rusku sa ročne otrávi alkoholom 35000 ľudí, čo je 100 denne. Celkovo ročne zomrie 500 000 ľudí následkom alkoholizmu, čo je 1400 denne. Podľa TV BBC 1.4.2010: Len v Rusku je 2,5 milióna heroínových narkomanov. Ročne zomrie na predávkovanie heroínom v Rusku 30-40000 ľudí. Išlo im ozaj len o toto v ich celoživotnom boji proti komunistom? Zamyslel sa niekedy pápež J. Pavol II. alebo katolícka cirkev nad životom a smrťou miliónov ľudí, ktorí by boli teraz žili v bývalom socialistickom bloku, keby nie aj ich významných celoživotných aktivít? Zamyslia sa niekedy nad osudom 800000 dievčat predaných do sexpriemyslu, nad osudom 1-3 milióna detí bezdomovcov, nad životom 2,5 milióna narkomanov, tiež výsledok aj ich aktivít? Zamyslel sa niekedy pápež J. Pavol II. alebo katolícka cirkev, že po odstránení socializmu v bývalom východoeurópskom bloku sa tam prestali dodržiavať Desať božích prikázaní, tak ako za komunistov? Myslím si, že možno aj zamysleli, len si určite neuvedomili pápežov a ich významne strašný príspevok. Dôkazom toho je aj blahorečenie pápeža J. Pavla II. Myslím si, že v podstate pápež Ján Pavol II. bol dobrým človekom, len škoda, že viera v nadprirodzené sily z neho urobila bojovníka proti humanite a ľudskosti v bývalom socialistickom bloku s výsledkom viac ako 10 miliónov obetí.333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona
v podstate som si myslel aj ja ze je to dobry clovek.ale uz nie perecitaj si zjavenie jana 13 tam je o nom a o poslednom,katolici s tym maju sice problem ,ale bohuzial pravda je raz taka.sluzil drakovy ktory mu dal moc,cize soros compabny elitas dali mu moc a zbvolili ho za prveho neiitalskeho papeza.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a zabudol som bol tam odsadeny hlavne preto aby ovlivnil veriacich vo vychodnom bloku co sa mu podarilo ,bolo to krastne videt hlavne tu na slovensku v 1989.


rudi   |   ip:88.80.224   |   2011-05-25  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry clanok. Chcem povedat iba jedno. Ak by sa za kriterium zvolil "slusny zivot cloveka", tak za sociku to bolo 80:20 a dnes za kapiku je to 20:80. To je fakt. Sluzny zivot myslim: mat pracu, moct ist na koncert, do divadla, na dovolenku, chodit denne s detmi do parku, stretavat sa s priatelmi, ... skratka zit ako CLOVEK Howgh


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-25  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výhody socializmu - 100% sociálne istoty, bezplatné zdravotníctvo a školstvo, dostupné bývanie, základný tovar v obchodoch kvalitný a dostupný pre každého.

Výhody kapitalizmu - 0% sociálne istoty, platené zdravotníctvo a školstvo, bývanie dostupné len pre zazobancov a ľudí ochotných spávať s nožom pod krkom v podobe neúnosnej hypotéky, plno nekvalitného tovaru, pričom základné potreby sú podstatne drahšie.

A také veci - akože máme možnosť cestovať na západ, alebo študovať v zahraničí, prípadne sloboda slova...
To si strčte do zadku, lebo to mi je nanič, ked v USA môžu študovať len detičky zazobancov, cestovať môžu zas len zazobanci a sloboda slova?
Zijeme v mediokratickej spoločnosti, kde je celá spoločnosť ovládaná elitou prostredníctvom médií.

A že máme dnes väčšiu možnosť sa realizovať?
Prd!
Nejaká šťanda roztiahne stehná a zarobí 3x viac než ten, čo na sebe roky poctivo maká.
Koľko len poznám vzdelaných ľudí a robí o dve úrovne nižšie práce len preto, že nemajú možnosť uplatniť sa.
A tie kontrasty!
Hajzlík, ktorý odrbkáva zamestnancov sa vozí v BMW a nedá im výplatu, lebo je kríza...
Nepáči sa ti?
Tahaj do p..e - na tvoj flek sa hlási 10 ľudí!

Dakujem pekne za takýto po.ebaný systém!
Zlatí komunisti - tiež pekné svine, ale takto obyčajný človek netrpel!
A že dávali do lochu vagabundov-alkoholikov, ako napr. Vaško H.?
Ved tí chceli tento relatívne dobrý systém rozvrátiť!
Aj v Amerike robili procesy s komunistami a popravovali ich!tibir   |   ip:91.148.24   |   2011-05-25  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ako niekto môže prirovnávať komunistov k fašistom???...
...to sa tak boja kapitalisti návratu komunistov, že deti učia v školách "krákorať" o komunistoch ako o fašistoch?..

...Devastácia ekonomiky, morálky a kultúry, ako produkt nehumánneho kapitalistického režimu, sa zákonite prejavil v sociálnych parametroch, ako je bežná kriminalita, násilie a vraždy. Sú to jednoznačné parametre, ktoré hovoria o úpadku spoločnosti...

...Zákony kapitalizmu priniesli na Slovensko stratu dôstojného života človeka u mnohých občanov, priniesli nezamestnanosť, bezdomovcov, žobrákov a občanov, ktorí sa živia odpadkami z popolníc. Kapitalizmus priniesol na Slovensko zločiny, ktoré sme pred rokom 1989 nepoznali. Napríklad narkomániu, nájomné vraždy, výpalníctvo, únosy detí alebo obchod s ľuďmi...

...Z toho vyplýva, že zákon úpadku spoločnosti je jedným zo zákonov kapitalizmu a vyplýva z podstaty kapitalistického systému. Úspešne funguje vo väčšine kapitalistických krajín...

...Ďalší zákon kapitalistickej neoliberálnej slobody a demokracie hovorí, že tento jednoznačný úpadok spoločnosti po transformácii zo socializmu na kapitalizmus musia svetoví demokrati a humanisti, otrokári, slovenská šľachta a slovenské bandy kriminálnikov, a aj poslední mediálni baviči interpretovať ako pozitívum a výdobytok slobody a demokracie. Takto sa to učia deti v školách a takto to je zapísané vo svätých knihách demokracie. Takto to vymysleli otrokári. Je to výsledok prvého kolonizačného balíčka vyplývajúci zo sily profesionálnej totality...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm a ako prve nam vzali pravo na pracu pre kazdeho.aj na to zabudaju hanici sociiku.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-25  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
a neuraz sa ale radsej budem robit za tabulkovy plat s ludmi co su v pohode a chovaju sa k tebe ako ku kamaratovi a nie ako ku konkurencii.ako poberat almuznu od statu.


Milan   |   ip:91.4.236.   |   2011-05-25  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No každý si může oba systémy srovnat na příkladu KLDR a Jižní Korei. Lidi jsou stejní, jen jedni měli to štěstí a žijí v severní KLDR, kde je sociální spravedlnost, fungující a kvalitní zdravotnictví a školství, všeho dostatek (hlavně kvalitních potravin) a každý je sťastný, protože jim vládne osvícený vůdce. Úplně lituju ty vykořisťované chudáky z Jižní Korei, co musí makat do úmoru. Nemají prakticky nic, všechno musí odevzdat těm proradným kapitalistům. No závěrem bych popřál lidem jako Stewe002, stalker, Proletr štastnou cestu do KLDR, ráje na zemi.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-25  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odi: k tym volbam - mozes sa rozdhodnut medzi zhruba 20. Mozes sa rozhodnut neist volit bez toho aby si z toho potencionalne mal problemy. A hlavne ti navyse nikto netrepe o slobodnych ludovodemokratickych volbach a nehra sa na to ze ucast je 100%.


Milan   |   ip:91.4.236.   |   2011-05-25  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moc se o tom neví, ale hladomor, při kterém zemřelo nejvíc lidí, byl v komunistické Číně v roce 1959. Umřelo při něm čtyřicet milionů lidí. Za vším stál geniální nápad spravedlivých komunistických vůdců dohnat kapitalismus, a to např. v produkci oceli. Někdo těm géniům asi zapoměl říct, že ocel se žrát nedá. Takže výsledek byl, že zněkolikanásobili produkci oceli. Že byla nekvalitní, bylo jedno, důležité bylo, že ji měli. A že to odneslo 40 milionů lidí? Ti osvícení spravedlivý komunističtí vůdci jim to vysvětlili jako: „tři roky trvající přírodní katastrofa". No tam bych se chtěl narodit.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-25  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: kazdy ma pravo na pracu. Tebe v tom snad niekto brani v tom aby si pracoval?


Milan   |   ip:91.4.236.   |   2011-05-25  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pořád nad tím přemýšlím a nevěřím tomu, že to lidé jako Stewe002, stalker, Proletr myslí vážně, co píší. Oni jsou najatí kapitalistickou propagandou. Ty jejich nesmyslné komunistické chvalozpěvy nás ostaní donutí přemýšlet, až si vzpomeneme, jak to bylo doopravdy. Takže pokud je někdo zvyklaný, že za komunistů bylo lépe, tak si přečte nesmysl co píše např.Stewe002, stalker, Proletr. Pak se nad tím zamyslí a zjistí, že to není pravda, ale blábol. A zas se každý sám sebe pokojně přesvědčí, že lepší je kapitalismus. (Obzvláště mě osobně pobavil blábol o fungujícím zdravotnictví a kvalitních nezávadných potravinách.) Jen mi prosím sdělte, kdo vám platí za tu převlečenou kapitalistickou propagandu (nejlépe mail). Taky bych se přidal, bavilo by mě to a pár kaček navíc se vždycky hodí.


tibir   |   ip:91.148.24   |   2011-05-25  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...Južná Korea je kapitalistami od 1950 sankciovaná a utláčaná embargami...
...takže, kapitalisti majú na hladovaní v J. Korei svoj podiel..
...(Moc se o tom neví..)hladomor v Číne a 40 milionu si to odneslo...Takto to učia deti v kapitalistických školách...
...čo sledujú kapitalisti, takýmito (Moc se o tom neví..)...informáciami?..


tibir   |   ip:91.148.24   |   2011-05-25  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..pardon Severná Korea..


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-25  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan - ja obhajujem záujmy poctivej, pracujúcej majority a nie hochštaplerov, parazitov, vagabundov, bielych golierov, mafiánov, či politikov.
Tým je samozrejme dnes lepšie.

Obyčajný človek sa bojí o flek, lebo nevie, či bude mať čo do huby, nevie či neskončí na ulici-ak nebude mať na splátky hypotéky...
Ak príde v päťdesiatke o prácu, je odpísaný.
Ak nemá peniaze na operáciu, umre.
Toto za socializmu nebolo - môžeš hovoriť, čo chceš.
Dnes to je!
Chápeš?
Ja ti dlabem na to, že nejaký zmrd s ekonomickým vzdelaním nemal možnosť robiť podvody na burze.

Obyčajnému človeku bolo podstatne lepšie.
To je fakt.
Majoritu tvorili poctivý pracujúci-stredná vrstva.
Prečo sme vymenili dobrý život väčšiny za blahobyt menšiny?
Ak je demokracia o vláde väčšiny, kde sa to pokazilo?
Milan-ty asi nechodíš medzi obyčajných ľudí.
Inak by si nebol tak pomýlený.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-25  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir: ten hladomor v cine myslis ten ktory bol nasledkom Maovej revolucie a zbabranych reforiem?


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-05-25  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
..Moc sa o tom neví..informácie...
...myslím hladomor, ktorý bol v Nigérii, Kongu, Južnej Amerike atď...a stále trvá...všetko sposobený kapitalistami a (Moc sa o tom neví), koľko ľudí doteraz vďaka kapitalistickej "nenažratosti" pomrelo a umiera..


Milan   |   ip:91.4.236.   |   2011-05-26  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomu zdravotnictví, ostatní je věc názoru a toho, co si selektivní paměť pamatuje nebo spíš chce pamatovat. To že zdravotnictví nyní stojí víc, než by muselo, je fakt. Ale je taky fakt, že kdo chtěl za komančů skutečné léky, kupoval si je ze Švýcarska (pokud na to měl peníze a známosti). Nejvíc mě pobavila věta: "Ak nemá peniaze na operáciu, umre." To mluvíš asi o době za komančů, tam když jsi doktorovi nenasyplal (úplatek), tak nehnul ani vlasem. Nebo se pletu a na Slovensku se nyní platí i za operace??? Kolik stojí teď na Slovensku žlučník?? Maminka Štěpána Šafránka ve filmu o básníkách říkala tuším něco o 4 tisících, tak tolik to stálo za komunistů, 2 výplaty. Co ovšem socialistickému zdravotnictví nelze upřít, tak byla kvalita chirurgie. Ono když nejsou účinné léky, nezbývá než řezat. Což ovšem není cesta, pokud existují i léky.

Ale aby mě nějaký rozvášněný soudruh neoznačil za farmaceutického lobistu, tak pro vysvětlení. Za nejlepší medicínský systém považuji tradiční čínskou medicínu, která se vyvíjí víc než tisíc let.

Na tvoji trapnou poznámku, že nechodím mezi lidi. Jediný kdo z mé rodiny volil a volí komunisty je můj bratranec. Je zedník, ale nejradši nadává u piva a kořalky na poměry. Na melouchy nechodí, a ve svých 40 letech je na tom zdravotně tak, že by nejradši invalidní důchod. Na ty záda co si vlastní vinou odrovnal, na ty to nedostane. Ale na ten alkoholismus možná brzo jo.

Jinak nepopírám, že se ti může zdát, že za komančů se lidem žilo líp. I když si odmyslím demagogie typu, že se stačilo podniku upsat, a hned jsi měl byt. Možná bych to poupravil na že se stačilo podniku upsat, udělat si VUML nebo vstoupit do strany, donášet, lézt komunistům doprd*le, a pak jsi za pár let měl byt. Já třeba osobně znám spoustu lidí, co neměli, protože výše uvedené nedělali. Tak skutečně přesto všechno si myslím, že za komančů se mohlo lidem žít lépe. Bohužel všichni víme, jak to dopadlo. Nejde jen o to, že socialismus nemohl fungovat kvůli tomu, že všichni chtěli stejný standart, co byl na západě. Žádné každému podle jeho zásluh, každý chtěl víc. A vyvolení (převážně komanči), to dostali. Jde taky o to, že ten systém byl ekonomicky neudržitelný. Na čemž to taky skončilo. Nějaké keci o J. P. II, Havlovi a tak, to je směšný. Ekonomicky se to celý zhroutilo. A ty StBaci se na to dlouho připravovali, protože jim to bylo jasný.

Překvapuje mě, že to nevidíte. Vždyť je to teď stejný jak tenkrát. Vládnoucí třída ("elita"), co oj*bává většinu. Jen se změnily kulisy. Jen v postkomunistických zemích je ještě navíc problém, že "elita" byla vychovaná ještě za dob komunistů a StB, kdy prospěchářství bylo jediné náboženství. Takže ta "elita" je ještě zrůdnější než v normální kapitalistické společnosti. Sundejte si růžové brýle, oj*bávají nás ti, co vychovali komunisti ve straně, VUMLu a StB.


vierona   |   ip:178.40.17   |   2011-05-26  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napisala som tu alarmujucu statistiku lenze nie je to uplne -nie su tam vojny a vojaci ci sadia demokraciu bombami-Dnes som pocuvala Obamnu jak moze tak verejne klamat miliony ludi


vierona   |   ip:178.40.17   |   2011-05-26  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan-vobec tomu nerozumies-nemas pravdu -stretla som sa aj stb anemala som problemy a nadalej somm vybavovala viza ci sprevadzal do zahranicia-ku sociku len tolko -boli hlupy ze neukazali ten prosperujuci zapad obycajnym luddom!!ich polnohospodarstvo ci synteticku vyrobu potravin mlieka syrov ci ryze -ked uz neveris tej statistike -ja nemam ani som nemala klapky na ociach-Ty si precitaj knihu-kde sa stratilo zlato republiky !!


vierona   |   ip:178.40.17   |   2011-05-26  (00:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len mala otazocka -Preco gorbacov nezije doma v rusku??
aj jemu zachutila moc ako havlovi!!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-26  (06:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
asi nvs co je pravo na pracu.skus postudovat,ale na internete ,ktory je slobodny prokapitalisticky to nikde nenajdes,bolo to pravo na pracu pre vsetkych zakotvene v ustave,hned po 1989 to zmenili,chod poveda do hladovej doliny. ze vseci maju pravo na pracu.alebo na vychod,vierona   |   ip:178.40.10   |   2011-05-26  (07:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravo na prac-a odmenu vyplacanu urcitý den v mesiaci -bola to prva vec ktoru zmenili v ustave bola to podmienka ??ani po 21 rokoch sa tu neobjavili zluvy ktore uzavrel havel- zo zapadnymi moncnostami-ci gorbacovom -mna neoslepia doktoraty ktore dosialy zapad vzdy dava nieco za nieaco-postkomunisticky pohrobkovia sa maju dobre peniaze nakradnute za sociku su zlegalizovane -Len jedno nechapem a nemozem sa dopatrat skutocnosti-Preco MMFa svetova banka skupuju po svete zlato -v poslednej dobe jeho cena stupa -V knihe grofka de Charny dumas opisuje zbedacene Francuzsko-jasne tam pise ze zidia zacali stahovat zlato skupovanim a roztavovanim do prutov ktore odniesli zo sebou-


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-26  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona
zlato stupa na cene umelo je to podvod na bohatsie vrstvy ktore maju love a boja sa ze ione pridu cez inflaciu ,takto kupia drahe zlato ktore je umelo nadhonotene ,ked uz budu mat ludia vela zlata rozkupeneho ,tak potom prudko klesne n cene .a budu tam kde chcu aby boli na mizine.a tym padom sa stavaju poslusnejsi a pripravenejsi prijat ich samozvanu svetovu nadvladu.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-05-26  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no nic opakovanie je matka mudrosti

sledujte diskusiu
vidite ? o to tu ide
zamestnat vas hadkou medzi sebou
odovzdavate tym svoju energiu

a niekto nechce aby ste tu energiu vyuzili na nieco ine
pretoze by sa mohlo stat ze zacnete patrat po pravde

ale takto sa tu len hadate , nic nevyriesite , urazate
a navyse si myslite ze mate pravdu :)))

aj komunizmus aj fasizmus je dielom jednej skupinky ludi
sluzil na vyhladenie SLOVANOV

a teraz sluzi ako ROZDELUJ A PANUJ

takze prehltnite svoje ego , trosku sa nadychnite a zobudte saToudy   |   ip:188.123.9   |   2011-05-26  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze to zhrnme.
http://weakonomics.com/wp-content/uploads/2011/04/socialism-vs-capitalism.jpg


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-26  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: pochadzam z Kysuc, kde je nezamestnanost celkom slusna. Odstahoval som sa povodne hlavne kvoli lepsie platenej praci, ale aj tak kdo pracovat chce tak si pracu obvykle najde aj tam. Problem je ze sme si za sociku zvykli ze pracu donesu k nam. A ze sa netreba o nic starat. Samozrejme neda sa to povedat plosne casto su pripady ked za to ten clovek nemoze, ale dovolim si tvrdit, ze z tych nezamestnanych vyrazna mensina.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-26  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir: skor ako nasledok kapitalizmu by som to videl ako nasledok imperializmu, kedy sa vtedy este monarchie napchali kam sa dalo a natisli miestnym zvyky, ktore v danom prostredi robia iba zlo. (priklad je Afrika, kde povodne byvali kmene v malych dedinkach na vyvysenych miestach, kde bolo menej moskytov (menej malarie) a pod. Europania zacali stavat velke mesta a pri riekach. "Pomohli" im liekmi, takze tam kde bol povodne zvyk mat vela deti otazkou prezitia skupiny sa stal pricinou premnozenia. A obavam sa ze takto by sa dalo pokracovat.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-26  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bacha na to tu mate slobodu panovia a panie:)ty vole kde to zijem vrahovia si chodia po slobode v klidku.politicky zlodeji a rozkradaci a rozpredavaci stat majetku tiez a este sa smeju z tv ako nic a ludom utahuju opasky a tu

Muž listom urážal súdy, zobrali ho kukláči

V útekovej väzbe je muž, ktorý štátnym orgánom posielal urážlivé listy. Polícia naňho minulý týždeň nasadila kukláčov.

BRATISLAVA. Za rozposielanie urážlivých emailov stíhajú 53-ročného Karola Neugebauera z Bratislavy.

Generálnej prokuratúre a Najvyššiemu súdu ešte v roku 2007 poslal listy, v ktorých urážal bratislavského okresného prokurátora a dvoch okresných sudcov. Trojicu obvinil aj z trestnej činnosti a nezákonného postupu.

Neugebauerova manželka Adela tvrdí, že v listoch a emailoch písal o „eštebáckych vagabundoch, grázloch sudcovských, komunistických bastardoch“ a použil aj vulgárnejšie slová.

Neugebauera pre listy obvinili z prečinu ohovárania a krivého obvinenia.

Minulý týždeň vo štvrtok do domu jeho manželky Adely v Budmericiach vtrhli kukláči a Neugebauera zatkli. Vzali aj počítač, cédečká a USB kľúče. „Ráno o pol šiestej vtrhli do domu. Rozbili sklo na dverách. Ani nečakali na otvorenie dverí,“ opisuje 80ročná Ema Neugebauerová, matka Karola, ktorá v dome tiež žije.

Polícia mala príkaz sudcu na domovú prehliadku aj zatknutie Neugebauera. Vlani v júni naňho vydali zatykač, pretože ignoroval predvolania a nepreberal listy.

autor: Eugen Korda
VIDEO
Urazil súdy, zobrali ho kukláči

Spustiť len audio | Ďalšie videá nájdete na tv.sme.sk.

Polemika o kukláčoch

Prokurátor Generálnej prokuratúry Jozef Čentéš nechcel prípad komentovať, lebo nepozná jeho detaily. Hovorí však, že kukláči sú nasadzovaní na nebezpečných kriminálnikov.

„V praxi som sa nestretol s tým, že by v prípade menej závažných trestných činov boli použití kukláči,“ povedal Čentéš.

„Ak sa niekto vyhýba trestným úkonom, použitie kukláčov je na mieste,“ vraví zasa bývalý vyšetrovateľ kriminálnej polície Peter Vačok.

Či bol postup polície správny, môže podľa bývalého šéfa policajných vyšetrovateľov Jaroslava Ivora preskúmať dozorujúci prokurátor alebo inšpekcia ministerstva vnútra.

Neugebauer je v útekovej väzbe. „Pre dôvodnú obavu, že by ušiel alebo sa vyhýbal úkonom trestného konania,“ povedal hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Súd má v najbližších dňoch rozhodnúť o Neugebauerovej sťažnosti na vzatie do väzby.

Čítať o tom, že niekoho trestne stíhajú za posielanie čudných správ o justičných funkcionároch, je zvláštne, píše Lukáš Fila
Nezvyčajné stíhanie

Podľa Čentéša nie je na Slovensku stíhanie za ohováranie časté. Vlani bolo súdených vyše 34tisíc ľudí, z toho za ohováranie 22. Odsúdili štrnástich

Dokazovanie viny je náročné. „Polícia a prokuratúra musia podozrivému dokázať, že si bol naozaj vedomý, že šíri nepravdivé informácie,“ hovorí právnik spolupracujúci s Via Iuris Peter Wilfling.

Minister vnútra Daniel Lipšic z KDH priamo neodpovedal, či by mali byť ľudia stíhaní za vulgárnu poštu. „Názor ministra na slobodu slova je dlhé roky známy. Potrestanie za uvedené trestné činy je však vecou orgánov činných v trestnom konaní,“ odkázal po hovorcovi Gáborovi Grendelovi.
Prečo písal sťažnosti

Neugebauer začal s písaním vulgárnych sťažností po spore s príbuzným v roku 2002. Ten ho obvinil zo zničenia dverí na pivnici, Neugebauer bol jeden a pol mesiaca vo väzbe. Trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzieho majetku zastavili s tým, že skutok nebol trestným činom.

Neugebauera už stíhali aj za urážlivú korešpondenciu. V roku 2004 tak šiel opäť do väzby – na dva a pol mesiaca. Vyšetrovanie zastavili.


štvrtok 26. 5. 2011 | Mária Mihaliková
ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-05-26  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ved to tak ma byt ,poddany chyta rybi na majetku bohom vivoleneho grofa a odseknu mu ruku.


tibir   |   ip:91.148.26   |   2011-05-26  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..krovak..
..Imperializmus je snaha veľmocí o rozšírenie sféry vplyvu a moci nad okolitými krajinami, či národmi. Cieľom je vytvoriť veľmoc alebo získať dominantný vplyv na území, na ktoré si imperialistický štát robí nárok...
...nieje to kapitalistické?...

...Nigéria je jedným z najväčších exportérov ropy na svete. Európske a americké spoločnosti ju v tejto časti Afriky ťažia už desaťročia. Päťdesiat rokov ťažby sa podpísalo na životnom prostredí a ľuďoch, ktorí žijú v každodennej realite zdevastovanej prírody a bez nádeje na lepšiu budúcnosť...
...keby sa tam neangažoval kapitalistický imperializmus. tak...by si žili lepšie než v Kuvajte..

Nigéria má obrovské bohatstvo, nielen ropu a plyn, ale aj minerály ako vápenec, topas, zlato, diamanty. Na druhej strane je obrovský kontrast s chudobou, ktorá je vysoká. Priemerný občan žije z jedného dolára na deň. Je to veľmi zlá situácia a ak sa k tomu pridajú environmentálne problémy, život je tam mimoriadne ťažký,“..

...V podstate každá kapitalistami vykorisťovaná krajina mala svojho hrdinu, ktorý sa im postavil na odpor...a ako dopadli?...
...napr...Kongo...Patrice Lumumba..ada   |   ip:89.176.28   |   2011-05-27  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ve stredoveku to take nebyla zadna prochazka ruzovym sadem - http://pravdu.cz/kat/opratka-sibenici-aneb-smrt-obesenim-1-cast


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-27  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona - ja som zabudol spomenúť viac vecí.
Právo na prácu a plácu patrí medzi ne.
Dnes je nezamestnanosť cca 14% za socializmu 0.
Dnes ti zamestnávateľ nemusí vyplatiť mzdu.
Potom sa môžeš zopár rokov súdiť kvôli tomu, ako jeden môj kamarát.
Elita drží pokope.
Zamestnávatelia, podnikatelia, mafiáni a špina udržujúca systém dobre spolupracuje.
Vždy, vždy, vždy si to okaká obyčajný človek!
Vždy!

Milan - v Cesku máte možno iné pomery, ale my na Slovensku máme takéto.
Vy ste nás vždy zatiahli do prúseru a potom ste z neho vyviazli lepšie.
Aj vdaka tomu, že ste zlikvidovali zopár nádejí Slovenska, ako napr. slobodomurára Stefánika, či Dubčeka.
Takže skús navštíviť blbí Slováky - skús zapadnúť medzi obyčajných ľudí a pýtaj sa!
S tým bytom nemáš pravdu!
Slov..ft robil nábor a kto podpísal 10 rokov, dostal byt!
Jasné, že trojizbový si dostal, ak si mal dve deti a pod.
Takéto nábory robili aj iné podniky.
Nemusel si sa vôbec pchať do nejakého komunistického zadku, ani nikomu fajčiť, ani udávať!
Tak netrep!
To, že sa u vás udávalo a bonzovalo viac je možné, lebo to vyplýva z vašej voľnomyšlienkárskej mentality.

Ved dajme emocie bokom a skúsme iba fakty!

Nezamestananosť:
socializmus - 0%
teraz - cca 14%

Pôrodnosť - prírastok obyvateľstva:
socializmus - v pluse
teraz - mierne mínus a nebyť detí vetra, tak výrazné mínus

Sociálne istoty:
socializmus - 100%
teraz - 0%

Prečo si nereagoval na moju zmienku o školstve, škôlkach a jasliach?
Vyberáš si iba to, čo sa ti hodí?

A zdravotníctvo?
Všetci ľudia sú si rovní...
Takže nás všetkých prevezú vrtuľníkom do Insbrucku?
Prečo sa teraz robia zbierky a fondy na operáciu toho, alebo onoho decka s takou a takou chorobou?
Vy máte v Cesku iné pomery, ale my tu platíme aj za zaklopkanie na dverách ambulancie.
Ciže tebou spomínané úplatky za komančov sú len zlomkom s dnešných výdavkov.
Ja si pod pojmom bezplatného zdravotníctva predstavujem to, že ked som chorý a idem doktorovi, nemusím brať peňaženku.
Za socializmu stačilo zobrať korunu do vačku na recept...


vierona   |   ip:78.98.7.5   |   2011-05-27  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker -vlac krat som naozaj z krajiny neobmedzenych moznosti a slobody pocula na vlastne usi za sociku ze sa mame lepsie ako oni -len aby sme si to nenechali vziat-Prva informacia bola ci som neprisla o pracu po prevrate -nechapala som-Ked som na jednom blogu uviedla ze smrt kenedyho ajeho brata sa nikdy nevyriesi lebo chcel zlikvidovat MMf-Vytvorit statne peniaze -zakazali mi vstup na wikipediu pol roka -vtedy som pochopila aka je demokracia ci sloboda slova -pri ceste na zapad som videla ine veci neohurilo ma butiky ci handry-No videla som ludi postihnutych rakovinou ktoerí nemali na liecku videla som choroby ktore z u nas neexistovali -vela veci aj tovar s preslou zarukou potravin ako si ho kupovali ludia aby prezili s nizkym prijmom - Nasim ludom to uslo nezaujimali sa-


vierona   |   ip:78.98.7.5   |   2011-05-27  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco prevrat v roku 1989 moj nazor -nemohli sem pustit svojich turistou aby povedali doma o nasej krajine -vzdelavanie na zapade je smiesne -ked student dostane doktorat len za to ze par rokov studuje jedneho spisovatela -ked dosli sem boli skokovany ake maju nasi ziaci vedomosti -treba to tiez znicit -nepotrebuhju vzdelanych ludi -
V USA slovensko je stale vedene ako chudobny stat -prvy vystahovalci do UsA ho takto vykreslili -Ked sem pridu su doslova prekvapeny aka sme krajina -ludia -mentalita priroda -Myslim ze toto sa dari icit pomaly a isto


hanzolo   |   ip:160.44.24   |   2011-05-27  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave citanie vierona :)
dajte viac ak viete.
Komunizmus ako Idea,ako napad bol mozna ze aj dobry,bohuzial zase zlyhali ludia.
sice ja som nestrngal na namesti som 82rocnik ale vela veci som cital o komunizme ako bolo atd.za Komancov si sudruhovia nevazili Ludsky zivot.vid Cernobil atd.myslel som si ze v nasej Demokracii sa to stat nemoze ale bohuzial to ide.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-27  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je pravda.
Mne zas blokli prístup na stránku teátri hned po tom, ako som sa ich opýtal na súvislosť so záujmom ich majiteľov - Džejár & Tí o kúpu letiska a skutočnosťou, že o štrajku na letisku viedla informačnú kampaň iba tá banda diletantov...
Sloboda slova v praxi...
Milan žije asi v Barbielande, alebo kde...
A blahobyt na západe?
O tom by sa dalo dlho rozprávať.
Počul som o jednom Slovákovi, ktorý emigroval do Austrálie a má tam farmu a veľmi dobre sa mu darí.
Hmm... Farmu...
Býva v preglejkovej búde so strechou z vlnitého plechu a má zopár hospodárskych zvierat - ovcí, kozu, sliepky, zajace...
Starú fordku a dlh v banke...
V takých búdach nežijú u nás ani naši spoluobčania...
Uznávam, že vo vyspelých krajinách Europy žije stredná vrstva v inom blahobyte, ale povedzme si na rovinu, čím je tento blahobyt vyvážený?
Nešťastím iných...
O zdravotníctve nehovoriac.
Ok - v Kanade, či UK to môže byť celkom v pohode.
Ale také USA a iné krajiny sú úplne hotové.
Prečo ich občania špekulujú, ako sa dostať k lekárovi v inej krajine?
Niekto si raz vymyslel, že trhový mechanizmus to raz vyrieši.
Nevyrieši!
Stane sa iba to, že klesnú ceny za plastickú chirurgiu.
Operácia srdca bude pre masu američanov vždy nedostupná záležitosť...
A to čaká aj nás!


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-27  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzolo
súdruhovia si nevážili životy, a naozaj napr. za stalina na ne nehľadeli.
demokratické elity si ľudský život dokážu oceniť! predajú ťa aj za dva centy, len aby si nahrabali k sebe. máš pre ne hodnotu pracovnej sily a napr. z teba ňáký elitník môže mať náhradné orgány.
vierona
to je zaujímavé s tvojim zablokovaním wikipedie!rád by som vedel podrobnosti, ale ak to má ohroziť tvoju bezpečnosť, tak ix tu radšej nedávaj. poznám ľudí, ktorí boli obeťou jedného špinavého "honu na bosorky" a to sem idú xápadlá z anglie a vtedy bol tam premiér g. brown, zhodou okolností žid, čo sa k židovstvu verejne hlási. keď nemajú "bosorky" tak si vyrobia, a isté elity a ix sluhovia sú za to dobre platení! inkvizícia 21 storočia eksistuje!


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-05-27  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslím, že pre väčšinu z nás je dôležité aj toto:
http://byvanie.pravda.sk/spp-ziada-o-zvysenie-cien-plynu-podla-fica-bude-drasticke-pe4-/sk-bpeniaze.asp?c=A110526_160503_sk-bpeniaze_p01
zaujímavé, že vo francii a v nemecku svojim to nezdražujú. je to jasný dôkaz,že nás majú za blbú a podradnú rasu, ktorú podľa nix treba zdierať.je načase sa oslobodiť.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-05-27  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vybuchne tlaková nádoba, ked do nej hustíš vzduch a je v nej maličká dierka?
Nie.

Vybuchne vtedy, ked v nej dierka nie je?
Ano.

Na západe protestujú za každú maličkosť a to je tá dierka.

U nás ľudia držia hubu a krok.
Dierky niet a tlak narastá...

Preto si nemyslím, že by pasivita Slovanov bola na škodu.
Ide o podvedomé zvyšovanie tlaku, za účelom väčších škôd pri výbuchu...Toudy   |   ip:188.123.9   |   2011-05-27  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker neuveris, ale ten Slovak v Australii ma mozno viac, ako vacsina europanov. To ze nam svet akceptuje nase dlhove papiere dlho nepotrva.

Radim kazdemu investovat do samostatnosti. Ty co sa zaujimate, iste viete, ze od prechodu na fiat menu sa nafukuju len ceny a pracujeme pre banky. Od roku 1913 stale frcime na dlh a vlady sa len snazia oddialit bankrot celej ekonomiky. Kazdy dollar, alebo euro je do obehu dodavany s dodatocnym dlhom, ktory zarucuje smerovanie bohatstva k bankam. Jedina moznost ako zacneme budovat realne bohatstvo, ktore bude patrit nam je vtedy, ak prestaneme pouzivat oficialne peniaze. Odporucam mrknut sa na Time Banking, kde je krytim meny pracovny CAS ludi, pripadne LETS systemy, kde su meny kryte roznymi komoditami.

Tipujem, ze bankrotom Grecka sa to cele zacne rucat a nastane vlna bankrotov, deflacia a dalsia velka nezamestnanost. Nasledne ludia a najme prachaci co maju miliardy(Cina,Rusko,Brazilia,India) stratia doveru v nase papieriky a nastane hyperinflacia - vytiahnu vsetky uspory a zacnu nakupovat komodity.
Ak mate nasporene nejake peniaze budu Vam nanic. Ak mate zamestnanie je dost mozne ze on pridete, takze nebudete mat ako splacat dlhy.
Zaujimave je, ako sa vsetci tvaria, aky sme vsetci bohaty.

Druhy scenar je pomala depresia a postupne ozobracovanie narodov danami a inflaciou. To co zazivame teraz.

A nemyslite si, ze ak vlastnite nejaku firmu ze Vas sa to netyka a ste za vodov. Pretoze firme pouziva peniaze - strati zakaznikov, energie vyletia do vysin a firma zbankrotuje aj ak nema ziadne dlhy, problem je ze ostatny maju dlhy, ci uz staty a tie zvysia dane, pripadne zakaznici, ktory prestanu od Vas kupovat.

Ale nie je to len financnym systemom, ze krachujeme, je to aj samotnym trhovym mechanizmom a vlastnictvom prirodnych zdrojov - kapitalizmom. Neudrzatelny financny system je vysledok kapitalizmu - boja o moc a prezitie na ukor ostatnych za kazdu cenu.

Vlastnictvo zivotne dolezitych zdrojov ludmi je zaklad pre vykoristovanie a hierarchicku strukturu dnesnej spolocnosti.

Tak otvorte oci a prestanme sa k sebe spravat ako primitvne opice a zacnime sa spravat ako ludia. Mentalnu kapacitu na to mame, len sme zblbnuty.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam | ip:195.80.16 | 2011-05-27 (10:28)

hanzolo
súdruhovia si nevážili životy, a naozaj napr. za stalina na ne nehľadeli.


-ja by som len povedal nieco o tom vazeni ludi,porovnam dve udalosti.
a to cernobyl a fukusimu.
ked buchol cernobyl tak tam sli tisice ludi na pomoc vtedy nemali zidne vyspele technologie bolo to pred 25rokmi,kapitalisti to pripisuju ze hajzli komunisti tam nahnali ludi na smrt,tak ci tak to museli predsa zakryt a zvladnut,nemohli to nechat tak,ale komunisti su hajzli ze ich tam nahnali,

fukusima
50 dobrovolnikov na vlastne nebezpecie (mimochodom unikli informacie ze ich k tomu prinutili)su hridnovia,su to hrdinovia ,to neberiem ale su to taky isty hrdinovia ako v cernobyle,len neak co sa tika v cernobyle je o tom ticho bo to bolo za zssr,tam za vsetko mohol ten rezim nepriatelsky co si nevazil ludi,a preto ich tam nahnal.nie ze tam isli dobrovolne lebo ina moznost nebola v tej dobe.a mimochodom im ho znicili kapitalisti,v japonsku predsa v zapadnej krajine rezim za nic nemoze ,ze?

nevadi ze ludia umieraju v kapitalizme ze nemaju aj ked si platili cely zivot nemocenske ,peniaze ,zaklad je ze mozu mat zdravotne sukromne pouistovne zisk,vsak je to v pohode ked sa miklos tesil ako male dieta ked to preslo na ustavnom sude,za vydatnej potpory a usmernenia,vrazdy pravnika valka,za to system ani rezim nemoze ze umieraju luda donuteni zit v chudobe a prinuteni nedostavat aj ked si platili zdravotne poisteni to co maju lebo nie su na to peniaze ale na zisk sa vzdy najdu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsak to nic ze kapitalizme je prednejsi zisk ako skutocny zivot v skutocnej podstate realite,hlavne ze sa tvari ze je sloboda a ze si vazia ludi,dokonca az tak ze ich idu oslobovat do cudzej krajini kde o chudobe ani nechyrovali dovtedy.

bol by som rad keby ste uz konecne pochopili kkde si vazlili skutocne obycajnych ludi a kde nie,za socika vas nekrmili humusom a ani skodlivimi potravinami aj ked su tu hlasy o pesticidoch.mali tak kvalitne nastavene normy ze keby tie platili este dnes tak lidl a tessco mozu hned zavret.ale ovecky im to zeru ze je vsetko v pohode vsak sme sa zbavili tych zlich co si nevazli ludsky zivot.vsak nam to ty co nas ich zbavili dene tvrdia.

veznite si ze za komunistov nebol v prvom rade zisk a preto aj dotovali rozne veci aj vyskum,dokonca aj sport myslite si ze preco mame starych hokejistov na tak kvalitnej urovni ze sa dostali aj do nhl,aj v zdravotnictve ,tam nebolo zamerane liecivo na zisk ale aby vyliecilo,skuste uz konecne pochopit ze v rezime kde vladne zisk a je na prvom mieste, nikda si nemozu vazit zivot obycajneho cloveka.iba svoj.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ak si myslite ze taram.tak si veznite a to si mozete aj vy mlady co ste nezili v tej dobe overit.fza ficovej vlady minister polnohospodarstva chcel urobit zakon co by oddelovalmaso od maso muky a vyrobkov s nej.malo to byt osobitne ,zial bohu nestihol prejst do platnosti lebo prisiel zapredany madar a hned ho zruslil,uviedol ako nadbytocne naklady predajcu.tak koho vlasne chranil spotrebytela a jeho zivot alebo zisk predajcov?keby tento zakon nadobudol platnost by ste sa divili co by ostalo vo vytrine kde by mali byt len masove vyrobky,toto je skutocna realita ,nie moj vymysel ,kazdy si ju moze overit ak chce.sskutocny dovod preco to madar zrusil nebolo to ze by boli naklady na to ,ale preto ze by nebolo masovyrobkov,takze zastupil mensinu co tuzi za kazdu cenu po zisku na ukor kvality,preto madari dalej volte vasich,seru tak ci tak na vas ako aj na nas,a divim sa slovakom co volili bugara.

snad vam raz ludia dojde ze tym ze volite a vyuzivate pravo na volbu ,se ovplivnujete vemi malo ale tym ze volite pomahate tomuto najodpornejsiemu sytsemu a rezimu prezit dalej.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-27  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker: s niektorymi argumentami brzdi, napriklad ta nezamestnanost - zabudol si ze v socializme bolo nielen "pravo na pracu" (co je aj teraz - vid listina ludskych prav) ale navyse aj povinnost pracovat? cize clovek ktory nepracoval musel behom chvilky bud zacat, alebo spadnut do inej kategorie a nekazit statistiku. Takze vsetci pracovali, ale nie vsetci robili.

zdravotnictvo - tiez zaviselo od konexii a bol rozdiel medzi stranicky vyssie postavenym clovekom a beznym robotnikom ;-)

na druhej strane nepopieram, ze to bolo socialne ovela lepsie, o com by sa dalo bavit je cena za to. Ale aj v socializme boli rozdiely medzi ludmi, tak sko vzdy budu.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-27  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir: k tomu "kapitalistickemu" imperializmu - nie je to presne, pretoe by to mal byt imperialisticky kapitalizmus. Totiz na zaciatku bolo dobyvanie novych kolonii, ktore nasledne dovolilo vznik kapitalizmu.

Hlavny rozdiel medzi kapitalizmom a komunizmom je vsak v tom, ze kapitalizmus je nieco co sa pomaly a prirodzene vytvorilo na zaklade podmienok a tak (bohuzial) odraza ludsku prirodzenost. Komunizmus naproti tomu je utopia, ktora nie je v praxi pouzitelna pretoze odporuje tomu ako ludia funguju. Pekny dokaz toho su reci o tom ako sa zo sucasneho socialistickeho zriadenia dostaneme do komunizmu a to ze sa o to v podstate nikto vazne nepokusil, pretoze by to nefungovalo. (a len tak mimochodom rovnaky problem maju aj ostatne utopisticke idey ako napriklad to co je okolo Zeitgeist. Myslienka pekna, da sa jej priblizit, ale fungovat nebude)


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak
komunizmus predbehol svoju dobu .je to o vyspelosti jedinca a jeho zmyslania,ten ktory uprednostnuje mamonu a svoj prospech bude tvrdit ,ze je to nerealne.je to proste o mamone ,nadherny priklad bol minule napisany v mediach.ked na velkoneocny pondelok v dansku ci kde zblbol sytsem a otvoril predajnu ale nikde nikoho.niektory kupovali zadarika a mizli ,nektory prisli nakupili a cez kartu aj zaplatili sami si.aj je to prestne ukazane ako je to vlastne z ludmi,su ludia ktory su uz inde ako ty co preferuju mamonu na prvom mieste.na komunizmus musia ludia dozriet,preto musel byt socik aby si cih k tomu vychoval.

nema to tu vyznam viac rozoberat ,socik bol uz neni a je tu kapitalizmus.svet mamony,ty ktorym vyhovuje vidiet len seba na prvom mieste a na ostatnych sa vyprdnut. tento system neprekaza dokonca sa ho zastavaju.tym ze sa tu vratil realny kapitalizmus ,bohuzial sme sa vratili k kus blizsie k opiciam,snad niekedy sa mozno udeje nieco ze v urcitych ludoch zmizne mamona,a zmeni sa zmyslanie a hlavne system k lepsiemu.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-27  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: Je pekne povedat, ze komunizmus predbehol dobu, ale realnejsie je povedat ze je to utopia. Ak mal socializmus vychvat ludi ku komunizmu, preco to tu teraz vyzera ako to vyzera? "Kde soudruzi z NDR udelali chybu?"


LordX   |   ip:158.194.1   |   2011-05-27  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Soudruzi udelali chybu ze sa vobec pokusili ludi prevychovavat. System sa ma prisposobit ludom, nie ludia systemu. Ludska povaha sa nezmeni.


tibir   |   ip:91.148.18   |   2011-05-27  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...krovak..
...Imperializmus je len jeden a to "kapitalistický", alebo ako ty vravíš imperialistický kapitalizmus...

..Lenin vo svojom diele ,,Imperializmus, najvyšší stupeň kapitalizmu“, prezentuje imperializmus ako dôsledok kapitalistického zriadenia.
Píše tam, že výstavba železníc je použitá ako nástroj útlaku, v kolóniách a polokolóniách. Imperializmus je kapitalizmom úpadku, predvečerom sociálnej revolúcie.
Nadprodukcia a obrovské zisky dovolili vznik triedy robotníckej buržoázie.
Rozdelenie sveta kapitalistickými veľmocami bolo v roku 1916 ukončené. Imperializmus vznikol ako vývoj a priama postupnosť základných vlastností kapitalizmu. Imperializmus však porušuje jednu z hlavných vlastností kapitalizmu, z voľného kapitalistického trhu sa transformuje na kapitalistické monopoly - imperializmus teda definuje ako monopolistický stupeň kapitalizmu, ktorý vyrastá z voľného trhu, ale zároveň ho ničí za účelom dosiahnutia vyššieho spoločensko-ekonomického poriadku:
.. 1, koncentrácia produkcie a kapitálu sa vyvinula do takého vysokého stupňa, že vznikli monopoly, ktoré narúšajú ekonomický život
2, fúzovanie bankového kapitálu s priemyselným kapitálom, čím vzniká finančná oligarchia
3, export kapitálu na rozdiel od exportu komodít naberá na dôležitosti
4, vytvára medzinárodných monopolistických kapitalistov, ktorí si delia svet medzi sebou
5, teritoriálne rozdelenie sveta medzi najväčších kapitalistov je už ukončené

Imperializmus nezaberá len agrárne územia ale aj vysoko industrializované územia, pretože:

1, svet je už rozdelený
2, základným znakom imperializmu je rivalita medzi veľmocami v ich snahe o hegemóniu, dobíjajú územia nie pre svoje potreby, ale aby oslabili protivníka

Monopoly a oligarchia sa snažia o dominanciu a nie o slobodu, vykorisťujú stúpajúci počet malých a slabých štátov. Imperializmus má tendencie k vytváraniu rentiérskych štátov. Imperializmus spája s oportunizmom.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX |
ale zmenis by si sa divil,len tym ze tu mame kapitalisticku slobodu za tu dvacku rokov, sa ako ludia zmenili,len bohuzial k horsiemu.je to skolou a tym ako vam podsuvaju denodene vrazdy a humus. ako ludia upadaju ,neskutocne sice je to naopak ale tych je malo.nazval by somto akomulace dobra a zla ,dobri su coraz lepsi a ty zlicoraz horsi.je to vyvoj,zial bohu.

vezni si len taky footbal to co dnes robia fanusikovia na tribunach je nonsens za socika to bolo iba raz a to vo vlaku,o inom neviem,a teraz je to uz rutina


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lordx
vezni si je to ako s doktorom co berie uplatky,najprv vezne prvy pred nim sa zdraha ale vezne,a potom casom to uz berie ako samozrejmost a potom dospeje do takeho stadia ze uz berie ludi ako tovar, a chova sa tak ,ze robi medzi nimi vynimky.len vdaka uplatkom ten kto dal a ten kto nedal,a hypokratesova prisaha je uz davno v trape,co na tom ze ten clovek na to nema,a len preto umre je mu to jedno.zazil som to na vlasnej kozi.a najhorsi su ty okolo 35rok.cest vynimkam,ty dobri su neskutocne dobri a ku vsetkym a snazia sa maximum soravit pre to aby ten clovek zil.ale je ich vaktt malo,aj takeho som stretol.ale nakoniec prisiel ten co chcel uplatok a bol bohuzial navzdy koniec.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lordx
odbre si to zapametaj ,ked raz vezne a zacne prad stale bud po chvili pride blok a uvedomi si ze to neni dobre a navzdy prestane alebo ho to pohlti a ani sam si to neuvedomi a dopadne to tak ako som hore napisal.neexistuje nieco medzi.casom sa ten clovek zmeni ,sila mamony je fakt ukrutna a peniaze menia ludi ,dokonca aj tych o ktrych som si myslel ze im tonikdy nehrozi.ale opak je pravdou,a najhorsie je ze si to ani neuvedomuju.myslia si ze su stale taky isty a v pohode.ale nie su.


adam   |   ip:95.102.23   |   2011-05-27  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir
"Píše tam, že výstavba železníc je použitá ako nástroj útlaku, v kolóniách a polokolóniách."
myslíš, že podobne slúži aj výstavba diaľnic?
žeby preto eurofondy?
hodnoty, ktoré sa v kolónii vytvoria, a suroviny treba predsa ňáko odviezť. a odpad 4 triedy tam navoziť.
v sr kde sú diaľnice priniesli zničenie životného prostredia, kopu hál a v nix telesné tresty, nútené nadčasy, prežitie na hrane=prácu, ale nikdy nie blahobyt a zmenu k lepšiemu. po nix sa ten po kúskox odváža do švajčiarskyx bánk a preč.
tibir   |   ip:91.148.18   |   2011-05-27  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..asi tak, adam..
...ale u nás sa tej kolonizácii a imperializmu vraví "globalizácia"..

...Ako je napísané v Encyklopédii sociológie:

„Globalizácia je priznanie rastúcej vzájomnej závislosti súčasného sveta, hlavným výsledkom ktorého je značné oslabenie (niektorí vedci dokonca trvajú na ničení) národnej štátnej suverenity pod náporom tlakov iných subjektov súčasného svetového diania – predovšetkým nadnárodných korporácií a iných nadnárodných formátov, napríklad medzinárodných firiem, finančných inštitúcií, etnických diaspór, regionálnych hnutí, zločineckých organizácií a pod.
Vychádzajúc z vyššie uvedenej charakteristiky môžeme určiť tieto príznaky globalizácie:

· Rastúce vzájomné spojenie súčasného sveta

· Oslabenie národnej štátnej suverenity

· Posilnenie vplyvu nadnárodných korporácií

globalizácia nie je nič iné ako nové štádium rozvoja imperializmu – imperialistická globalizácia...

...na Slovensku, vari ani nieje už nič čo by patrilo Slovákom...všetko na čom Slovensko "zarábalo" dávno patrí...zahraničným nadnárodným spoločnostiam...

...Od roku 1995 vnútil imperializmus všetkým štátom pravidlá novej Svetovej obchodnej organizácie.
a pokiaľ by sa niektorá nadnárodná spoločnosť cítila poškodená, môže priviesť príslušnú vládu pred medzinárodný súd.


vierona   |   ip:95.102.16   |   2011-05-27  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vela sme zaplatili za tuto takzvanu slobodu-nie je praca-ludia chodia robit sluhov a podradne prace do zahranicia -stratili sme hodnoty nasho slovanskeho zivota -duchovno-vieru -sibila predpovedala ze ak sa slovan zo slovanom stretne a pocuje rodnu rec horko zaplace-


vierona   |   ip:95.102.16   |   2011-05-27  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viete ze vymenou za euro padlo aj nase zlato 30t?ja nemozem verit ze je nam lepsie -lebo lepsie uz bolo pomaly a isto stracame identitu-Je na mladych ludoch aby nepodlahli propagande-materii-to uz tu bolo-


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jj tak je ale co urobis,asi to malo prist az do tohoto stavu,ako som veriaci takze je to tam presne ako biblia pise.333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-27  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://spravy.pravda.sk/najvacsi-veritelia-dotlacili-cesku-sazku-do-konkurzu-pdh-/sk_ekonomika.asp?c=A110527_203112_sk_ekonomika_p01

aj nasa sportka dopadne takto bo miklos so svojou pentou uz na nu utoci.ak uz aj sportky sa stat zbavi tak to uz je fakt moc,


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-05-27  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, skoda plakat nad rozliatym mliekom. Fasizmus i komunizmus len zneuzil robotnika a bol to nastup novej ery, v ktorej boli posliapane zakladne ludske hodnoty (rodina a ucta) a nahradene umelou a nutenou solidarnostou, ktora je cestou do hrobu nasej buducnosti.

Tu treba hladat pricinu stradania a komu tento stav vyhovuje. Lebo dnes vtom sa len s vecsim usilim pokracuje.To este nikto z vas nepochopil zakladny princip spolocnosti? Zakladom zdravej spolocnosti je zdrava rodina, akonahlke sa narusi dochadza k deformaciam a degeneracii.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-27  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci,

si jeden z mala, ktory ma na veci spravny pohlad. druhym by mohol byt lenlen, no v jeho pripade by som mu vytkol podcenovanie faktu, ze iluzia sa da pretvorit na skutocnost. preto, ak sa ludom prednasa komunizmus v dobrom svetle, treba zakrocit a vyvratit to, bez ohladu na to, ci to je len tema na vyvolavanie nezhod medzi ludmi. treba zakrocit, lebo komunzimus je sajrajt.
rodove, teda rodinne, zriadenie je to najvzacnejsie, co clovek moze od tohto sveta dostat.
sledujem veci a usudzujem na baze logiky. ak nieco nesedi v zakladoch, ta omacka okolo ma vobec nezaujima. stavat vzdusne zamky patri do rozpravky.333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (00:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol vy posledny dvaja ale ste sa tu zisli potlapkajte sa po pleci ,a chodte radsej spat,kapitalizmus neni za rodinu ani omylom,upadok rodiny ma na svedomi to ze dosla demokracija tu.neak klinec ta tvoja logika ta zradza.)mladomanzelske pozicky nenavratna:)ziadny urok,byty za babku az za darmo.pre rodiny.ak si sa neozenil tak si dostal staromladenecku po 25ke, pridavky skola na urovnii a hlavne zadarmo.zdravotna pece a materska,ale logika je logika a kapitalizmus je kapitalizmus ten rozbil vsetko este aj gayov tlapka po pleci ako ty otvorene oci.lebn aby podkopal zmysel rodiny.ale hlavne ze mate otvorene oci ,co uz ze nevidite skutocnu pravdu,mozno pre tie dolariky.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-05-28  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 ano, ale kde to doviedlo ved ten system sam ukazal a nakoniec i za aku cenu? Na tie vymozenosti budeme doplacat do tretieho pokolenia. Lebo bolsevicka buglac vytrhla nieco z prirodzeneho kontextu spolocnosti ktory sa budoval k dokonalosti tisicky rokov. Vysvetli mne preco ten tvoj dokonaly system padol? Ja sa skutocne nemam chut do kolecka opakovat. A este napis komu sa mame podakovat za toto dedicstvo a hnoj ktory kazdy znas musi dnes niest. 333 uvedom sa clovece a nepis o tom co si neprezil.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-05-28  (01:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vsetkych, nasou buducnostou nie je vzajomne sa osocovanie a hadat sa nad tym jaky system bol lepsi a co nam daval jake istoty. Treba si uvedomit ze kazdeho jedinou istotou je rodina. Treba sa oslobodit od statu, kde obcan konecne prestane byt dojnou kravou pre stat, ale stat zacne plnit funkciu sluhu obcanovi. Treba odmietnut akukolvek nutenu solidaritu, lebo falosnou solidarnostou sa umelo pestuje trieda parazitov, ktora sa rozrasta jak zhubny nador na ukor tych ktory tvoria hodnoty. Jakonahle sa prestanu podporovat paraziti okamzite sa zacne redukovat ich pocet a bez vecsej namahy o takych 50 rokov sa stanu uplne ralitou v spolocnosti a preziju znich len ty ktory sa prisposobia.
Poniektori urcite odsudia tieto myslienky, ale ludstvo ak chce prezit bude sa musiet vratit z tej pokryvenej cesty falosnej solidarnosti na priamu cestu rodinnej sudrznosti. Je to nevihnutne jak bol nevihnutny pad socializmu, cim skorej tym s mensimi stratami a odrenymi kolenami.


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-28  (03:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proletár o súcite nehovor , síce je správny . Inak je rozdiel medzi človekom , ktorý sa snaží byť zaslúžilým a človekom , ktorý ubližuje druhým . Prečo ? Lebo komunisti nemali súcit ani s vlastnými a fašisti mali síce boli nespravodlivý .


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-28  (04:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak súhlasím s rovnosťou rás , ale nesúhlasím s rovnosťou kultúr . Predstav si , že by moslimovia začali propagovať u nás svoju kultúru . Prirodzene ak chcú žiť u nás mali by prijať našu kultúru .


fidel   |   ip:91.148.27   |   2011-05-28  (07:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Plnú pravdu máš 333, súhlasím, veď ako je možné že za kapitalizmu je demokracia teda povolené aj náboženstvo a ľudia ešte menej veria ako za socializmu ba priam je väčšia rozvodovosť, zločinnosť a ľudí začína byť viac neveriacich alebo sa dávajú na iné viery tak potom z toho vyplýva že kapitalizmus sem dotrepal len humus a práve ak ľudia nebudú mať pokojný život a istoty tak ani rodina nepomôže lebo stačí aby z nej len jeden člen dostal napr. mŕtvicu, zblbol alebo iný stres a celá rodina trpí. Práve istoty robia ľudí lepšími spokojnejšími lebo nemajú existenčné starosti ako uživiť deti, zaplatiť alebo kúpiť si byt, mať na lekára, stravu, škôlku a školy pre deti a o tom to je. veď pomaly každý tretí mladí chlap je impotent a žena neplodná prečo asi?! No z lásky ku kapitalizmu asi nie?! Alebo zo stresov? A pokiaľ ide o Socializmus kontra Kapitalizmus tak kapitalisti možno za svojej odjakživa existencie zničili tiež veľa životov ak nie viac lebo za kapitalistov pribúda rapídne invalidov, vyšinutých psychicky chorých ľudí, zločinnosť atď. Bohatý to nevidia žijú za vysokými plotami a medzi svojou kastou bohatých aj toto narobil kapitalizmus selektovanie ľudí.333 drž sa ! Kapitalizmus hája len bohatý ľudia a ich synkovia a dcéry.Veď nie každý musí byť podnikateľ aj robotníkov a strednú vrstvu treba mať a aby mala dôstojný život. Treba ísť do fabrík a pýtať sa obyčajných pracujúcich ľudí hneď by sme mali všetci nad skutočnou výpoveďou ľudí zatvorené oči s akým hnusom chodia do roboty za min. plat s kamerami nad hlavou a strachom sa ozvať aj medzi kolegami a nie to ešte pred majstrom alebo majiteľom firmy tak aká demokracia spokojnosť?!. Túto pravdu sa nedozvieme ani z médií lebo aj tie sú v súkromných rukách?!.....


fidel   |   ip:91.148.27   |   2011-05-28  (08:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus vytvoril dve vrstvy ľudí.
1; 75% chudákov báť sa a ozvať a drieť za minimálnu mzdu nemať na nič právo len platiť viac a viac daní lebo kapitalisti všetko rozkradli

2; 25% Bohatú vrstvu plnú arogancie chvastajúcu sa super dovolenkami a manipuláciou obyčajných zastrašených ľudí kto je tu pánom


adam   |   ip:178.41.17   |   2011-05-28  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci
v podstate hovoríš dobre, rodina je základ a nepodporovať parazitov.
poraď!!! ako sa "oslobodiť od štátu", keď napr tu je štátna kasa v dlhox, elity preniesli toto zaťaženie na samosprávy a odporučili im zvýšiť dane. a nepostihuje to len proletárov, ale aj živnostníkov a ľudí produkujúcix ňáké hodnoty. a "samosprávy" si odhlasujú svoje vysoké platy /preto xcú zavedenie tzv. superhrubej mzdy, lebo od nej sa odvíjajú platy takýx parazitov/ , majú sa dobre, zhubný nádor je dobre živený, ale na úkor práve rodín a týx čo tvoria hodnoty.
cigoši síce tiež sú v podstate paraziti, ale ako som hovoril "zdravý organizmus" sa s baktériami vie vysporiadať aj sám, ale ak ho kvári rakovina...
čo by si robil ty v kanade, či us,či kde si, keby ti zvýšili poplatky za kúrenie z roka na rok o cca40%, bez zvýšenia platu? odsťahoval by si sa do iného " lacnejšieho"? to by nezvýšili len tebe, to by sa presťahovala celá kanada? čo by robili tvoji susedia? čo by si robil, kebyže oxorieš a máš platiť za lekára, pričom vieš, že 20% tvojho platu ti už strhli na tento poplatok? len si tie peniaze rozdelili elity a na zdravotníctvo "nie je peňazí" ?! príď sa pozrieť aké budovy a paláce z mramoru a s kamerami majú zdravotné poisťovne a ako je to v ambulanciáx.čo by si robil /hoci si pravdepodobne pracovitý človek/ keby v tej kanade ti dal zamestnávateľ cca 400 eur a keby si xcel zmeniť iného /a nebol by ti z rodiny alebo priateľ/ by ti ponúkol 380 o 100 km ďalej? /ceny potravín a iné náklady sú v podstate globálne!/ čo by spravil tvoj zamestnávateľ, keby si ho požiadal o zvýšenie platu, že ti na zvýšené náklady nestačí? môj sa pozrel do okna a povedal "prší" a to bol jeden z týx slušnýx.iný povie " tak si daj výpoveď na úrade práce je ľudí dosť. dal by si? emigroval ? kde? do južnej kóreji? do arabskýx emirátov? z čoho by si platil náklady a živil rodinu /ak máš to šťastie, že ju máš a že ti napr. žena neušla za šéfom, "lebo on sa o rodinu vie postarať"/
otvoreneoci
ty si to ani neuvedomuješ, ale sám si väčší komunista ako tí, čo tu prispievajú. ty by si sa búril prvý!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci
lol pozri sa kde je chudoba je najvacsi prirastok populacie,cikani a cernosi v chudobnych africkych krajinach,tam bol az taky ze amicky kapitalisti ludomil im dali padarunok od sucitu aids,len aby to zvratili.u nas je opak slovania ked su v chudobe tak nerodia deti ako cikni ale detom vetra je jedno ze na to nemaju,a rozpravaj mi ze za to zas mozu komunisti,jedine komunisti s nima dokazali urobit aky taky poriadok,lebo aj im dokazali dat pracu.

preco padol socik ,uz som tu pisal ze padol ked im odpalili cernobyl a potom gorbi sa dohodol so soroscompany elitas ,a predal cely vychodny blok,var si neni tak prasteny, ze padol z ekonomickych dovodou.ten system nemohol nikdy z ekonomickeho hladiska padnut,to ti povie kazdy skutocne rozhladeny ekonom,

ja sa tiez nemam chut hadat ale ked ma nieaky zaslepenec bude vzdy presviecat ze socik bol humus a ze je najlepsi system prospecharsky a rodinkarsky kapitalizmus mam hned nerf.lebo neznasam klamarov a kapitalizmus.

jedine co pomoze je zakazat sukromne vlastnictvo miliard a stoviek milionov a zriadit stane podniky a druzstva.s ktorych zisk pojde jedine do statnej kasy,a ochrana statneho vyrobneho a trhoveho aparatu pred vplivmi z vonka aj z nuka ,zrusit parlament a politicke strany najovplivnitelnejsu a najlachsie kupitelnu zlozku.a zabezúpecit sebestacnost statu aspon v strategickych smeroch a odvetviach.

cital som jedneho mudreho podnikatela,ziadnu vymyvacnu knizku ,ale clanok s najbohacim cechom,a povedal jednu vetu.

pokial clovek zarobi 100 000 pomoze akurat tak sebe,pokial zarobi 1 000 000 poomoze sebe a rodine,a pokial 1miliardu ,uz ovplivni strasne vela,

tym bolo povedane vsetko,ze ked mas miliardu dokazes ovplivnit aj politiku v prospech seba.pokoial bude system zalozeny kde bude prioritou prospech a mamona ,bud sameho seba alebo rodiny ,nikdy nebude skutocny poriadok a spolocne spoluzitie na yvsokej urovni prosperity ,aj duchovna,vzdy nas bude ten system prospecharstva tahat na dno ,a to hlavne moralne dno.a hodnota ludskeho zivota bude vzdy pod hodnotou zisku.

a este nieco zastanci kapitalizmu vy si este stale neuvedomiujete ze stojite na prahu celosvetovej vlady par jedincov,vy si stale myslite,ze im ide o kapitalisticke blaho pre vas?to ste fakt tak naivny?myslite si ze to ze cina zaplavuje lacnym bordelom eutrhy je nahoda ,a ze to ze krachuju eu firmy vdaka tomu ze nedokazu konkurovat cine ?ci vam staci obamove vyhlasenie ze tomu tak neni ze eu a usa nestraca svoje miesto na spici:))myslite si ze je nahoda ze amici su po usi v dlhhoch?myslite si ze za to zas mozu komunisti?je len otazka casu kedy stredna vrstva aj na zapade padne na svoje dno.co sa uz aj robi,lebo ju boli nuteny drzat ked tu bola protivaha poodobe socika,dnes uz ich nic nebrzdi v tom.len aby naplnili svoj sen o celosvetovej vlade.a preto sme vseci ci zapad ci vychod ci slovan ci german na jednej lodi pred nimi.ale kapitalistickym zaslepencom co pouzivaju otvorene oci a logiku ani to nedochodi.


otvorene oci este raz zil som v sociku az tak ze si pametam ako sa zilo pamatam si bezny zivot.a viem aj to ze nemka zo zapadu ,tesne po neznej dosla ku nam na dedinu a ked tu prisla a videla ulice z domami tak sa pitala ze ci tu ziju pravnic a doktory ,a ked jej povedali ze robotnici ,tak si zabudla zavriet hubu co nechapala jak je to mozne,tak o com tu vlastne tocite ze na zapade sa mali vseci a hlavne pracujuci robotnici dobre?Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-28  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepsia vlada je taka ktora ma kopu pravidiel ktore stoja za to ich dodrziavat :)

Nebojacnost, ocistovani byti, pestovani duchovniho poznani, dobrocinnost, sebeovladani, konani obeti, studium Ved, sebekazen, prostota, nenasilnost, pravdomluvnost, nehnevivost, odrikani, vnitrni klid, nechut k vyhledavani chyb, soucit ke vsem zivym tvorum, nechamtivost, mirnost, skromnost, pevna odhodlanost, sila, ochota odpoustet, odvaha, cistotnost a neznalost zavisti a touhy po pocte


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover |
ja tvrdim ze najidealnejsia vlada je diktatura jedneho muza:)s tyma vlastnostama co si napisal:)len doplnim nesmie sa dat nikda kupit.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-05-28  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte žiadny spoločenský systém človeka neoslobodil, nedal mu skutočnú slobodu, ktorý išiel po Bohu a jeho Pravde, proti jeho pravidlám.

Chcete hrať hru, musíte sa riadiť jej pravidlami, inak prehra je dopredu istá. Chcete riadiť auto, musíte sa riadiť pravidlami cestnej premávky, inak postih tiež nenechá na seba dlho čakať. Ale pravidlami Pravdy, sa riadi len málokto, takmer nikto. Preto sa netreba čudovať, že systémy sa striedajú, či už taký alebo onaký, ale slobodu ľudom nedávajú, tu môže len dať taký systém a spoločenstvo, ktorý dá Boha a jeho Pravdu na prvé miesto, ktorý sa bude riadiť pravidlám Boha!

Tak ani socík vám nedal skutočnú slobodu, lebo aj jemu prekážal Boh a jeho Pravda. Samozrejme, že bol natoľko chytrý, že ponechal ľudom kostoly a cirkev, aby mali aspoň trochu dojem, že im nebráni v slobode.

Áno, bola práca, jedlo, možno aj zábava, ale skutočná sloboda nebola, pokiaľ si myslíte že áno, tak ospevujte si ten systém, lebo ja radšej ospevujem Boha a jeho Pravdu, lebo on a jeho Pravda ma urobila slobodným, nech už tu bol a je systém akýkoľvek...raz, vlastne už čoskoro, bude ten správny systém, v zmysle Boha a jeho Pravdy, až vtedy budú ľudia aj tejto zeme úplne slobodný!


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-28  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

rec nie je o kapitalizme, ale o komunizme resp. fasizme. neviem o tom, ze kapitalizmus by bol postaveny na rodine. je to rovnako triedny system ako komunizmus. teda rovnaky sajrajt, ktory zasa vytvorila ta ista kasta ludi.
clovek v podstate nepotrebuje vyhody od statu, ale potrebuje aby ho stat vo svojej sikovnosti a usili neobmedzoval. teda potrebuje volnost v ramci pravidiel na baze dobrych mravov. lenze stat v kazdom tomto systeme stoji tvrdo proti nemu a to je pre cloveka skodlive.
preto tvrdim, ze jedine rodinne zriadenie vytvara spravodlivy system, lebo ludia nie su zaradovani do nejakych bezzvazkovych tried, ale spaja ich krv.

kasta ludi vzdy vytvara bipolarny system ako napr. kapitalizmus-komunizmus. vychadza z pricipu bipolarity vsetkeho naokolo a zaroven tym sleduje, ze ludia sa priklonia na jednu alebo druhu stranu. v okamihu, ked sa primknu k jednej zo stran, su zaradeni a teda sa podriadia ich systemu. v politike na to zasa sluzi pravica a lavica. akonahle si clovek zvoli jednu z nich, je zaradeny a teda sa podriadil systemu.
samozrejme kasta ludi mysli na aj mozny odpor a preto ho radsej sama vytvori. kto sa k nemu prikloni, zasa je zaradeny. v pripade, ze by si ludia vytvorili vlastny odpor, kasta sa don infiltruje a smeruje ho tam, kam potrebuje. na to si treba davat pozor a vzdy sa opierat o logiku a nepodliehat zbytocne vasnam. preto na to, aby clovek mohol system obchadzat, potrebuje okolo seba ludi, ktorym moze doverovat a to su predovsetkym ludia vlastnej krvi.
kto chce vladnut, musi to byt on, kto dava veci do pohybu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
hm tak si vemem rodinu a zname boje o dedictvo medzi surodencami? kde je ta sudrznost,ked ide o majatky?
ako moze fungovat potom ako ty ty trdis v systeme idealneho vladnutia?


uz chapem preco a co tym sleduju ze vyhlasuju ze za kapitalizmom a socikom stala ta ista kasta ludi .predpriprava na novy system.aby ho ludia prijali dobrovolne.ech ale su ty soros company elitaci za lysiaci:)a vidim ze sa im to dari presviedcat ludi v to.aby verili.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-28  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

boje o majetok vznikaju len preto, ze v tusim v 19.stor. bol zmeneny dedicsky system. kedysi dedil prvorodeny a ten mal za ulohu postarat sa o ostatnych. lenze kasta to u nas zmenila na dedictvo vsetkych priamych potomkov, cim sa majetok rozdrobi a neprinesie nikomu nic. rozdel a panuj. presne takymto sposobom je mozne ludi ochudobnit. lebo popravde, naco ti je napriklad stvrtina domu ci role?

za kapitalizmom a socikom stala naozaj ta ista kasta ludi. svet predsa stoji na peniazoch a tie maju bankari. ti teda urcuju aky svet to bude.
staci si predstavit, ze clovek si moze natlacit tolko penazi, kolko mu hrdlo raci.
v ekonomii su zasa bipolarne dve skoly Keynesianska a Rakuska. No zial ani jedna z nich nie je pre masy. Ta prva obhajuje tlacenie penazi z jedneho zdroja, ako to je dnes, ta druha nie, lebo ini bohaci tym prichadzaju o majetok. Teda obidve skoly su zastancami bohatych, teda su pre cloveka skodlive.

Kasta ludi je uctievacom nositela svetla. Nositel svetla je ten, ktory na svetle parazituje, lebo on sam ho vie len niest, nie tvorit. A presne tak funguju aj oni. Nevytvaraju veci, len ich kradnu a stavaju sa ich nositelmi. Vsetko pokrok priniesli obycajni ludia, no kasta ich on okradla. Mne ta kasta pripomina Prometea, ktory vzal bohom ohen a dal ho ludom, lenze on sam ho nevytvoril. Preto sa aj nesie olympijska pochoden. Kto vie svetlo vytvorit, predsa ho so sebou nebude nosit v pochodni.
333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec |
velka vosr bola v 1917 tesne po 1svet vojne.preco si stale myslis ze lenin potreboval bankarov a ich peniaze na uskutocnenie svojho sna o prosperite pre vsetkych ,nie len pre vyvolenych?ludia boli zniceny a chudobny a viedeli ze par jedincov ich zdiera nie ako teraz .

argument ktory asika dost prehliadas za socika boli statne banky ,to jest nie sukromne.davali dokonca az 16% tny urok,ludia ked sporili aj nasporili ,dokonca aj z tych malych platov,preco ked padol socik v 1989 este stale boli banky tu na slovensku statne a boli statne az do roku 1998?hm ?boli statne dokonca aj za meciara,meciar nech bol aky bol nepustil zidakov sosros compeny elitas do bankoveho sektora?a preto tvrdo utocili cez media nanho a nielen cez ne.nemyslis si ze keby stali za socikom tak su hned sukromne tie ich banky?preco sa za kazdu cenu snazili pretlacit do vlady zapredanca dzurindu s miklosom aby im predali banky?ked v podstate boli ich ako tvrdis?

inac to bola jedna z najvecich vlastizrat co vykonal miklos s dzurindom tym ze predal statne banky soros copany elitas,hned ako ich predali ludom vzali moznost si sporit a aj nasporit v bankach peniaze,a vydali nas do ruk bankstrom.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este mala oprava .sry miklos s dzurindom im ich nepredali ako tvrdia media,ale im ich odovzdali lebo najprv do nich naliali zo statneho 20miliard akoze na odlzenie,a potom ich za tu istu sumu predali ,takze ich dali zadarmo.zadarmo ich odvzdali soros compan elitas.mili klinec toto su fakta ,ak si fakt tak rozhladeny a pouzivas logiku tak toto si jasne musel vidiet lebo vtedy si uz bol dost velky chlapec aby ti to neuniklo.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-28  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

bankari chceli ropu a ine zdroje. To su totiz realne veci. Penazi si mozu vytlacit kolku chcu, ale suroviny si vyrobit nevedia. Im teda ide o suroviny.
To iste plati aj u nas.

Za sociku bola nekonvertibilna mena, teda uzavreta ekonomika. To je velky rozdiel.
Je dobre si uvedomit, ze kasta vytvara bipolarny system, cim zaroven urcuje cloveku aj nepriatela. Takto sa sleduju dvaja nepriatelia navzajom a nesleduju kastu. U nas bol velky vplyv ZSSR. Lenze vsetci pohlavari zo ZSSR mali nejake peniaze vo Svajciarsku. Ako to, ked boli dva bloky namierene proti sebe? Lebo peniaze nesmrdia a nemaju nepriatelov.
Vsetko to bola a je len hra pre ludi. Au nas? Ide to od vlasrtizrady k vlastizrade a tyym ludom nedochadza, ze ich mozu kedykolvek odlozit ako sefa MMF.

Som tu len kratko a vesmir je tu uz miliardy rokov. To si snazim uvedomit a postupne prichadzam na to, preco sa robia veci salamovou metodou a casto trvaju tak dlho, aby naplnili ciel. To preto, ze vesmir je tu dlho. Mozno pre niekoho je tisic rokov kratky cas.klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-28  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ste sa vratim ku vztahu komunizmus - kapitalizmus.

keby sme zili v komunizme a na druhej strane sveta by zili ludia v kapitalizme. ti ludia by nas vsak ani nepoznali a my by sme nepoznali ich. ale, ideologiou sme nepriatelia. nie je to chore? je. oba systemy su teda chore a nepriatelske voci cloveku. vytvaraju nepriatelstvo bez ohladu na skutocnost.

co je zle v zakladoch, je zle aj ako celok.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-28  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,ako vzdy pises lzi, banky davali urok 4 perc. s viazanostou na jeden rok, bezny bolo 2 perc. Mladomanzelska bola urocena 2,5 percentami. VOSR vzniklo pocas a nie po skonceni vojny.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to si fakt tak naivny ze to bola hra pre ludi?
ano ani miklos nema vyhrate tym ze im umoznil toto vsetko za jeho vlady,je tak isto ako ty ja a iny na tej istej lodi.
zacinas zachodit do veci duchovnych,od reality.
ano uzavreta mena bola vramci vychodneho bloku anebo varsavskej zmluvy vdaka tomu sme neboli odkazany na kapitalisticky system a boli sme sebestany dokocna aj v surovynach tym ze sme boli v partnerstve so zssr a tym ze my sme davali rusom tatrovky oni nam davali ropu a plyn,a tym ze sme boli dokonca sebestacny v polnohospodarstve tak ako vsetky soc staty ,tak tym na nas nemali kapitalisti ziadnu paku az dovtedy kym neodplili cernobyl,a tak dokazali svoju silu a ze sa testitia nicoho,a preto cely vychodny blok padol na kolena aj ked je vytvoreny dojem pre ovecky ze to bolo vdaka neznej.

ak sa chces bavit na duchovnu sferu tak svet mozeme rozdelit na dva smeri, dobro a zlo.PanBoh a ludia co v neho veria a konaju skutocne dobro tak ako skutocne veria a satana ,boha ludi co konaju zlo a zabijaju inych v mne mamony ,a tym ide o jedno jedine aby dosiahli celosvetovu vladu a robia vsetko preto,ab yludi odvratili a presvedcili ze PanBoh neni,oni skutocne stali za cernobylom a neznou,ziadne ludky typu havel a gorbi a disidenti.to boli len nitko panaci,ktori nechali svoje nitky v rukach inych,vdaka tuzbe za mamonou.

a povedzme co je to jeden ldsky zivot voci 1000rokov a co je 1000 rokov oproti vecnosti ?pohopoha kapka v mori.toto si mnohy ludia neuvedomuju a stracaju pre kapku,prezitu v mamone , nadhernu vecnost.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak pocas a?tak som sa kopol,som len clovek.)

rafaele
terminovane vklady na 3 mesiace ,pred 1998,16%


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a 10% bezny vklad


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-28  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak 333 rozpravas tak ako vacsina pseudoekonomov po 89 v krcme. Tiez rozpravali rozpravky o tom ako tento uzavrety system fungoval. Ako sme mali krasnu spolupracu v ramci RVHP, ako sme boli sebestacni. Ano boli by sme, ak by sme neboli napr. v tom RVHP, keby sme mali konvertibilnu menu, nepredali vsetky strategicke podniky, na poliach nestavali hypermarkety, ale pestovali plodiny. Lenze ani jedna cast rozpravky ,v ani jednom z tychto systemov neplati. Za socializmu sme museli doplacat na Rusov, ktori vyuzivali nadradenost voci vychodnemu bloku tym, ze oni nam sice predavali suroviny, ale za cenu vyrobeneho tovaru od nas. Obuvali sme cele ZSSR a u nas si mal problem kupit topanky. To je len jeden z prikladov, o strojarstve, zbrojnictve, ani nehovoriac. A na to, aby sme si mohli dovolit kupit nieco mimo RVHP, chybali devizy. Zato teraz sa da kupit vsetko, ale za cenu, ze nas zobrali medzi seba, sme si museli nechat rozpredat podniky, ktore kazdorocne prinasali do st. rozpoctu miliardy, mame konvertibilnu menu, len nemame peniaze na nakup. Isli sme z blata do kaluze. Kedy pochopite, ze je to stale to iste.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-28  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, terminovane vklady so 16 perc. urokom boli az po r. 1989, sa zobud. Plweties si dva datumy, 1998 nebol socik.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-28  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A navyse, ked bol terminovany vklad v pol. 90 rokov 16 percent, banky poziciavali za 22-25 percent.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-28  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

tak zopar bodov.
- Lenin prisiel do Ruska z Nemecka a nebol to cistokrvny Rus
- Stalin bol Gruzinec. Ak by bol pre system nebezpecny, bol by otraveny uz skor, nie v 1953. Znamena to, ze fungoval pre system.

Neodbacam do veci duchovnych. Opieram sa o kratkost svojho zivota v protiklade s dlzkou trvania sveta. Keby Zem obiehala kometa kazdych 100 rokov, tak ju drviva vacsina ludi neuvidi a predsa take komety existuju. To je fakt.
Skor by som svet rozdelil na svetlo a tmu.

Dva bloky sluzili k posunu pokroku vopred. Dva nepriatelske systemy totiz nutia ludi k vyssej aktivite a vyssia aktivita ludi prinasa kaste blahobyt a moc. To je ucel.

Vychodny blok sa rosypal ekonomicky, kedze svet stoji na peniazoch. Tazko sa totiz drzat izolovany system, ktory nedokaze ludom dopriat blahobyt. Preto vela vedcov emigrovalo na Zapad.
Cernobyl bola uz len ceresnicka na torte. Vsetko sa zacalo perestrojkov o kusok skor s nastupom Gorbacova.
Stale pokracuje ekonomicka vojna a vychodny blok je trnom v oku kasty.


Vierona   |   ip:78.98.8.1   |   2011-05-28  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skoda ze moje nie je tu aj tu je ....


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boje na východní frontě v roce 1917
Revoluce

Stejně jako na západní frontě se nesl rok 1917 ve znamení převratných změn- ovše zatímco na západě Dohodě jeden spojenec přibyl, na východě druhý odstoupil. Ano, je to Rusko se svými revolucemi, o kterých najdete informace v položce Další.
Krize ruské armády

Revoluce značně ovlivnily ruskou frontu, kde po Únorové revoluci docházelo k ještě větším problémům a nepokojům než dosud. Jakákoli ofenziva nyní nepřipadala v úvahu a ruské snažení se vlastně proměnilo v dlouhý ústup.
Říjnová revoluce

Nespokojenost se situací posilovala levicová sdružení a protiválečné nálady, které vyvrcholily Velkou říjnovou socialistickou revolucí s počátkem 6. listopadu. Ještě před tím ale proběhl pokus o svržení prozatimní vlády generálem Kornilovem se snahou o vojenskou diktaturu, puč byl ale poražen.
Příměří

Po Únorové revoluci se odtrhlo od Ruska (nejen) Finsko, které bylo vzápětí napadeno a napomoc mu přispěchaly německé síly- to byla také jedna z mála významnějších bojových operací. Pak už 22. prosince bylo podepsáno Brestlitevské příměří. Mír ale uzavřen nebyl, a tak Němci a Rakušané při rychlém výpadu na přelomu 1917 / 1918 obsadili Ukrajinu a Estonsko.
Mírová smlouva

Vzhledem k tomu, že se Rusko po většinu roku 1918 nezapojovalo do bojových operací a východní fronta utichla, dostaneme se zde ještě k uzavření míru. Ten byl uzavřen na stejném místě jako příměří 3. března 1918 a německými podmínkami byla demobilizace, reparace 6 000 000 000 marek, uznání nezávislosti Ukrajiny, Polska a Finska a přítomnosti německé armády v Pobaltí. To umožnilo odsunout většinu německých jednotek na západní frontu.


Vierona   |   ip:78.98.8.1   |   2011-05-28  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   gordon -doporucujem knihu besove ruske revoluce -snad ti napomoze k chapaniu ruskych dejin!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veirona skus to napisat este raz


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-28  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

vysledok? cely svet stal proti Slovanom. a komu to prospelo?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
prospelo to ludom a nie len slovanom nemuseli makat deti a dostali pravo na skoolstvo kbvalitne a zadarmo ,a cely rok mohli chodit do skoli a nie makat na poli alebo vo fabrikach.vdaka tomuto prisli zmeny aj v kapitalizme ,ale je to vec pohladu pod to chces videt alebo nie.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
nvm o com tocis ale ja som zil za socika a zaceli zivot som nechodil bosi ze som nemal topanky,a nepamatam si ze by niekto musel chodit bosi pocas mojej ery .co sa ale neda povedat ze by mali vseci ludia to stastie pocas prvej ceskoslovenskej republiky ked sme boli 6najvyspelejsi na svete ze vraj a mali tu system ktory tu tak vehemente ludia obhajuju.

dokonca ty co chodili do sportovej a sportovali dostavali botasky zadarmo a vzdy nove ked im tie dosluzili.tak fakt nvm o com tocis.


Vierona   |   ip:78.98.8.1   |   2011-05-28  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333-a su proti nim stale -pre huzevnatost-slovansky jazyk spaja 9 narodou a ciastocne aj buharsky -nasa menatlita je dost zla a na nej sa stavia nasa porazka -jedna je zavist-


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-28  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty nevies o com tocis ,vychvalujes jeden rezim pred druhym, a pritom je to stale o tom istom. Nedokazes pochopit, ze oba su na houby, vychvalovanie jedneho pred druhym je smiesne, nakolko oba systemy boli vzdy len pre privilegovane osoby. Ja netvrdim, ze si nemal co na nohy, ale na to, aka sme boli velmoc vo vyrobe topanok, bola ponuka katastrofalna, a to nehovorim len o topankach. Ty sa pozeras na socializmus ocami cloveka zijuceho v nom len pocas 80.rokov, ale ten trval dlhsie, a ten z konca 80. rokov ani socializmom uz nebol, bol to len taky dobeh do zahuby, ked uz kazdemu bolo jasne, co sa blizi, preto ani ta perzekucia statu voci obcanom nebola taka ako v rokoch predoslych. Ty si nepamatas rady pred drogeriou na toaletny papier, alebo zeny nemali menstruacne vlozky, neboli baterie do tranzistorakov, neboli telavizory, pracky, mraznicky? ja viem, ze tvoja typicka odpoved bude zniet, naco nam to je teraz, ked na to ludia nemaju peniaze. ale pamataj ja tento system nevychvalujem ,ja ti len pre tvoju zabudlivost chcem pripomenut ten uzasny socializmus.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veirona
hm ked si rozoberieme zavist,tak to vykrikuju hlavne ty co maju ,ziju v pocite a strachu ze im furt niekto zavidi.a skryvaju za nu mnoho krat pravdu.lebo ked niekomu povies ako prisiel skutocne k majetku ,tak hned zakrici ze to je zavist.ale neni to tak zle s tou ludskou zavistou.netvrdim ze sa par ludi sa nenajde co zavidia.ale ty ako prvy vykrikuju ze im iny zavida,lebo nemaju charakter,teraz to nemyslim na teba.proste je to tak,podla mojich osobnych skusenosti.
rafael
ja nevychvalujem socik ja len tvrdim ze mnohe neni tak ako sa tvrdi vdaka kap.propagande,lebo umyselne klamu bo sa ho boja ako cert svateho kriza.proste je to pravda ze bol omnoho lepsi system ako je kapitalizmus,co sa tyka aj obycajnych ludi,je pravda ze sa mu podarilo odstranit chudobu,a zmenit zivot mnohycg k lepsiemu,i ked mnohy maju pocit krivdy ze sa museli vzdat pola,dnes mnohy ho maju spatky a nedokazu ho ani len pobrobit,chodil som po chotari vtedy a ked chodim teraz tak moja dusa place nad tym ako sme upadli a ako nedokazeme sa ani len priblizit k obrabanu poli a luk,ako to dokazali za socika tolko nenavideneho,keby ty stray gadovia a vseci ty ludia co to budovali stali z hrobu tak by nas vsetkych do radu nakopali za tu nezmyselnu debilitu,ze ejdno z najvacisich bbohadstiev zeme a to zem ako taku takto bohapusto zanedbavame a nicime urodne polia pod hali ktore jedneho krastneho dna aj tak rozmontuju a odidu inam tak ako mnohe uz spravili,a po nich ostane len kus betonu.

rafaele co tebe zobrali s cim sa nedokazes zmierit?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-05-28  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, mne nezobrali nic, lebo sme ani nic nemali, ale som rad, ze sa aspon trocha zhodneme. ja nevychvalujem tento zlocinecky system, rovnako ako ty, ale nedokazem sa zmierit s myslienkou, ze ten bol vynikajuci. S tebou suhlasim v tom, ze tu nebola az taka chudoba, ver mi,ale ze bola. Len ludia v ramci sebareflexie cusali , co ine im zostavalo. Ak si bol invalid, robit si nemohol, zobrali by ti invalidne, ak so bol poloinvalid, mohol si zarobit len urcitu sumu, inak ti zobrali davky. Az naozaj v 80. rokoch sa zacalo zit aj tym biednejsim lepsie, ale to uz som hore spominal.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-05-28  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pred 48-mym sme boli na tom tak, že sme ešte aj Švajčiarsku pomahali, len tak na okraj.


tibir   |   ip:91.148.10   |   2011-05-28  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zvýšenie vykorisťovania a národnostného útlaku je prvotným dôsledkom imperialistickej globalizácie.

Po páde socialistických režimov sa svet zmenil z bipolárneho na jednopolárny. Ako sme písali vyššie prejavuje sa to v bezočivej politike USA a NATO, ale okrem toho existuje ešte jedna tendencia, a síce tendencia k zvýšeniu miery vykorisťovania v samotných západných krajinách.
V časoch existencie socialistického systému sa západné vlády snažili vyhovieť svojim vykorisťovaným masám a pristúpili na ústupky spojené zo zvýšením miezd, zavedením systému sociálneho zabezpečenia a ďalších opatrení.
Po zničení socialistického systému a všeobecnom úpadku revolučného hnutia v Európe vládnuca trieda začala ignorovať záujmy pracujúceho ľudu. Napríklad, podľa niektorých výskumníkov, priemerná mzda v USA klesla v polovici 90ych rokov o 20%
Na druhej strane ak máme skúmať pracujúcu triedu z hľadiska globálneho rozvoja, jeho najväčšie ožobračovanie sa deje v krajinách tretieho a štvrtého sveta. Ako píše F.N. Klotzvog: „1,2 mld. ľudí žije z menej ako jedného doláru na deň.“ „V bohatých krajinách je príjem na osobu skoro 10 krát vyšší ako v chudobných krajinách a viac ako 16 krát vyšší v porovnaní s najchudobnejšími krajinami.“26 Všetky tieto údaje svedčia o pravdivosti marxisticko-leninskej teórii vykorisťovania pracujúcej triedy.


Politolg   |   ip:188.167.1   |   2011-05-28  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Na margo celej tej polemiky chcem len podotknúť že z mnohými môžem len súhlasiť a som rád že pomali ale isto sa i mladí ľudia presviedčajú o "vymoženostiach" kapitalizmu. Nejdem do podrobností ktoré by som chcel rozviesť napr. kto viac vraždil v prospech kapitálu a obrany demokracie,k čomu slúži ideológia kresťanstva,čo je príčinou kríz,otázky vojny a mieru a pod. A na záver : zamyslite sa nad otázkou je alebo bolo lepšie za socializmu stáť vo fronte na banány alebo teraz na úradoch práce a hľadať si za almužnú prácu ???


Politolg   |   ip:188.167.1   |   2011-05-28  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Na margo celej tej polemiky chcem len podotknúť že z mnohými môžem len súhlasiť a som rád že pomali ale isto sa i mladí ľudia presviedčajú o "vymoženostiach" kapitalizmu. Nejdem do podrobností ktoré by som chcel rozviesť napr. kto viac vraždil v prospech kapitálu a obrany demokracie,k čomu slúži ideológia kresťanstva,čo je príčinou kríz,otázky vojny a mieru a pod. A na záver : zamyslite sa nad otázkou je alebo bolo lepšie za socializmu stáť vo fronte na banány alebo teraz na úradoch práce a hľadať si za almužnú prácu ???


tibir   |   ip:91.148.10   |   2011-05-28  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...bez boja proti socializmu by boli ľudia v západnej Európe a Amerike na tom podobne ako ľudia v Nigérii...

...ale dnes už "postavenie" týchto "zneužitých" západniarov na boj proti komunizmu kapitalistom vadí...

...ideál pre kapitalistov sú "ľudia žijúci z menej ako jedného doláru na deň"...

...pre kapitalistov je len otázne , ako týmto svojím západniarom, ktorým sa v čase boja proti komunizmu snažili vyhovieť a pristúpili na ústupky spojené zo zvýšením miezd, zavedením systému sociálneho zabezpečenia a ďalších opatrení....všetky tieto "výdobytky" zoberú!!!tibir   |   ip:91.148.10   |   2011-05-28  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...treba vidieť kapitalizmus skutočný aký je ( v krajinách tretieho sveta) a nie pozerať po západniaroch ( Európe a Amerike) aké majú výhody, lebo tie niesu kapitalistické...sú to výhody, ktoré mali vďaka boju kapitalistov proti komunizmu...

...Západná Európa je v ohrození zo strany kapitalistov, ktorým prekážajú "ľudia z nekapitalistickými výhodami""...

...ako si to kapitalisti "poriešia"?..
...zničia západnú Európu a spravia z nej rozvojovú krajnu v ktorej budú "ľudia žijúci z menej ako jedného doláru na deň"...333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir
mas pravdu a uz sa to deje ,pouzili na to aj cinu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-28  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este nieco spanielsko ma velke ekonomicke problemy,a jedno co najmenej potrebuje je,aby ludia prestali v nemecku kupovat ich zeleninu,koli tomu co teraz vypuklo je jasne ze prestanu a nielen zeleninu ale aj ovocie a vsetky potraviny zo spanielska.netvrdim ze neni hnacka z ich uhoriek,ale je to tach a pokus elity ako ich ekonomiku poslad ku dnu alebo apon jej zasadit dalsiu ranu na jej oslabenie.proste takto to fnguje ked vlastnia media.staci vyvolat famu a paniku .pritom pravda moze byt uplne ina a inde.


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (06:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je pravdou aj tu ze moje príspevky sa mazu -nie su loajalne a to vsade na vebe -


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (06:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hanzolo -ja ked pisem svoj nazor je vetsinou z knih ktore citam -Složenicin"200 let pospolu -ci Stratene slovenske poklady-tajne dejiny jezuitou-ci knihy o druje vojne -Stale verejnossti predkladaju
50 roky -nikde sa neuvadza ze cistky robili sami medzi sebou nie strana ale ludia-nas 2 čsl.prezidet bol v koncentraku kapo-odniesla si to doktorka Horakova -a pod veci sa diali -Moja prababka robila u gazdou za kazdy 14kopku zbozia -nebolo z coho prezit a to bola masarykova republika -mam odlozene zobracenky ktore daval masaryk slovakom - v hodnote 10 korun-nebola praca bolo silne vystahovalectvo je to historia lenze treba vedie historiu kto toto vsetko zapricinil nezmierit sa ze víťaz píše dejiny-v dnesnej dobe propaganda ako za hitlera -vzdy si overujem spravy aj inde nie len nase -a porovnavam-U nas sa spravy niektore vazne davaju aj 3 tyzdnovym omeskanim -Aj po vojne preberali komunisti agentov po okupacii -teraz tuto agendu prebrali demokrati-v cechach bolo neskutocne mnozstvo konfidentov -donasacov-precitajte si knihu HHhH-laurent binet je to kniha o haidrichovi a ceskom protektorate -ked si clovek utvara nazor z vlastneho poznania zivota -sme malicky cloviecikovia v ludskej komedii zivota a v hladani pravdy-


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viete co je "Opus Dei"???


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (07:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
333-napisem ti to takto-ano je to doplacu ked sa ohanaju co nam davaju .zoberme si len techniku -za sociku ked si kupil TV niekomu vydrzal cely zivot nase automaticke pracky a pod -stavanie murovanych domov s podporov statu -je pravdou ze tu mame smetisko vsetkeho tovaru ktorí davno na zapade odznel-a dozil to je ta technologia -ktoru sem vozia so zarukou na dva roky dokonca ani to niekedy nie je -Ked som bola v andore a videla som napr foto diga tiez kamery -u nas doma za nehorazne ceny a vsetko zastarale -skolstvo-jasne ze aj na vysokych skolach sa ucili vseobecne predmety ved predsa clovek ma byt informovany -


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (07:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poznate Ondreja Duricu a jeho piesne -akoby burcovali ludske svedomie !


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  116
53%
mínus plus
Len zopár slov ku komunizmu: gulagy, hladomor na Ukrajine, vyvražďovanie, odstraňovanie nepriateľov systému, chodoba, cenzúra - toľko má toho společného s kapitalizmom.
Lenže ten, kto nie je schopný myslieť sám za seba a prevziať plnú zodpovednosť za svoj život sa vždy bude uchyľovať k nejakej židmi vytvorenej ideológií (kapitalizmus, komunizmus, nacizmus(?))
Teraz to nie je ???lenze vsetko je o ludoch precitaj si Sionskych mudrcou-

333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-29  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slota: Na poslednej nadzvukovej stíhačke by mal odletieť Mikloš
TASR | 29. mája 2011 12:00
Na poslednej slovenskej prevádzkyschopnej nadzvukovej stíhačke by mal podľa predsedu SNS Jána Slotu odletieť na Cyprus minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ) a užívať si letného slnka. "Keď nám tu konečne prestane tieniť, urobí najväčšie dobro pre slovenský národ," povedal Slota na margo Miklošových úvah, podľa ktorých by Slovensko malo zvážiť, či vôbec potrebuje nadzvukové letectvo.

Minister financií Ivan Mikloš by mal podľa šéfa národniarov odletieť na Cyprus.
Autor: SITA


"Minister financií Ivan Mikloš 26. mája v Národnej rade SR uvažoval nad tým, či Slovensko skutočne potrebuje nadzvukové letectvo. Keď sa takto vyjadruje minister financií SR, neviem, či sa mám smiať, alebo plakať, lebo neviem, či v 21. storočí má byť naše letectvo založené na balónoch alebo na tom, že budeme stáť pri Dunaji s lukmi a šípmi," vyhlásil Slota.

"Ak si pán Mikloš myslí, že kým maďarské letectvo má k dispozícii stíhaco-bombardovacie lietadlá Grippen a my nepotrebujeme nadzvukové letectvo, tak som presvedčený, že Slovensko nepotrebuje ľudí ako pán Mikloš. Pán Mikloš je pre Slovensko a slovenskú štátnosť absolútne zbytočný," dodal predseda SNS.

Minister financií Ivan Mikloš 26. mája v parlamente uvažoval nad tým, či Slovensko skutočne potrebuje nadzvukové letectvo. "Kladiem to ako otázku, neberte to, že to navrhujem. Potrebujeme nevyhnutne nadzvukové letectvo, keď sme taká malá krajina, sme súčasťou NATO? Nebolo by lepšie, keby sme sa špecializovali na to, v čom sme naozaj dobrí, napríklad ženijné, protichemické a odmínovacie jednotky?" opýtal sa Mikloš v rámci parlamentnej Hodiny otázok.

Minister financií tak reagoval na otázku poslanca SaS Jaroslava Suju, či je ochotný navýšiť prostriedky pre rezort obrany, ktorý je nútený obmedzovať napríklad výcvik v letectve, ale aj ďalšie činnosti.

"Som presvedčený, že minister koná v tom zmysle, aby sme naozaj našli efektívnejší spôsob fungovania našej armády, aby sme mohli cvičiť aj s obmedzenými zdrojmi. Lebo súhlasím, že nie je dobré, keď udržiavame také typy armád, ktoré nemajú na to, aby trénovali," vyhlásil Mikloš. Ministerstvo obrany podľa neho pripravuje a do konca júna by malo predložiť analytický materiál ohľadom reformy armády. "Mali by sme sa rozhodnúť, či chceme udržiavať všetky možné zamerania vojsk v tej šírke ako dnes," konkretizoval Mikloš svoje očakávania od tejto analýzy.

z spravy,pravda.sk


palo   |   ip:77.234.24   |   2011-05-29  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusi nam mali dodat v ramci deblokacie dlhu moderny protilietadlovy system S-300, dzurinda dodavku pocas jeho vlady zrusil. Cize taketo vyjadrenia dalsieho modreho diletanta ma neprekvapuju.


virona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na zamyslenie-
V jednom jeho čísle PREČO?, koncom roku 2005 bol uverejnený analytický rozbor reálnej hodnoty Slovenských elektrární ako celku vyčíslenej v objeme 460 miliárd Sk. Konkrétne vyčíslenie vykonala skupina odborníkov okolo Júliusa Bindera, realizátora vodného diela Gabčíkovo. Vyčíslenie je diametrálne odlišné od zmanipulovaného vyčíslenia SE americkou pobočkou Deloite & Touche na Slovensku, vedenej V. Masárom, bývalým guvernérom NBS, dnes údajne už agentom CIA.

Renomované slovenské audítorské spoločnosti poskytli skupine Júliusa Bindera reálne trhové ocenenia dvoch jadrových elektrární, dvoch tepelných elektrární a 34 vodných elektrární, ktoré boli napokon aj napriek vyhlásenému moratóriu o neprivatizácii, odpredané štátnemu monopolu ENEL za 32 miliárd Sk.

V čase kúpy mali SE vraj čistý dlh 40 miliárd Sk (viď HN z 26. augusta 2008). Aj po odpočítaní dlhu, nebolo možné nijakou metodikou stanoviť takú mizivú, podradnú cenu všetkých slovenských elektrární. Vyšpecifikovaná cena napríklad prečerpávacej VE na Čiernom Váhu je do 30 miliárd Sk pri súčasnej hodnote koruny, stavebných materiálov a ceny prác v roku predaja SE.“

„Premiér nechal veľmi veľa priestoru Miklošovi, dovolil mu, aby Svetová banka a Medzinárodný menový fond maximalizovali svoje ciele. Za všetky príklady hovorí fakt, že táto (1998-2006) vláda predala majetok celej energetickej sústavy a výrobného potenciálu v evidenčnej hodnote 579 miliárd korún za 33 miliárd. Vládni politici nepochopili, že sú ako muzikanti na Titanicu.”


vierona   |   ip:78.98.4.1   |   2011-05-29  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj toto je miklos -e 21 rokov pri moci penazi-
No a pri Slovenskom plynárenskom priemysle sa stačí zamerať hlavne na nasledovné tri body:

Dane

Cena

Krížové dotácie (tieto postavíme do úplne iného svetla, ako nám ich podávajú vlastizradcovia).

Dane. Nemalo by byť pre Vás tajomstvom, že ešte za vlády Vladimíra Mečiara boli do dolnej sadzby DPH, ktorá bola 6% zaradené elektrická energia, zemný plyn, uhlie, koks, vykurovacie oleje a palivové drevo. Postupne bola táto sadzba za vlád Mikuláša Dzurindu zvyšovaná na 10%, neskôr na 14% až na dnešných rovných 19%. Druhou formou daní, ktoré boli uvalené na predmet nášho záujmu, teda zemný plyn sú dane spotrebné. Tie na zemný plyn uvalil Róbert Fico a to s platnosťou od 1.7.2008 zákonom 609/2007 Z. z. Ale teraz necháme Fica Ficom.

Cena.

Maloodberatelia

1999: 1m ³ = 3 Sk

2006: 1m ³ = 12,22 Sk

Veľkoodberatelia

1999: 1m ³ = 3,58 Sk

2005: 1m ³ = 7,62 Sk

Prečo sa to stalo? Odpoveď je jednoduchá. Aby si zahraničný vraj investor mohol priamo z Vašich peňaženiek vytiahnuť 49% zo zisku za tranzit plynu cez Slovensko! Prečítajte si nasledovný citát a možno pochopíte čo tým myslím.

„Predajné ceny zemného plynu v Slovenskej republike v súčasnosti nepokrývajú náklady spojené s nákupom plynu od zahraničného dodávateľa a jeho distribúciou slovenským spotrebiteľom. Vzhľadom na vývoj cien ropy a zemného plynu na svetových trhoch a tiež vzhľadom na vývoj kurzu slovenskej koruny voči americkému doláru od roku 1999 dosahuje SPP v oblasti distribúcie plynu mnohomiliardové prevádzkové straty. V roku 2000 dosiahla táto strata 17,2 mld. Sk. Priemerná predajná cena totiž dosiahla vlani len 3,72 Sk/m3, pričom priemerná cena pokrývajúca náklady a primeraný zisk bola na úrovni 6,20 Sk/m3 (dovozná cena z toho tvorila 4,91 Sk/m3).

Z finančných modelov vyplýva, že pri zachovaní dnešných predajných cien zemného plynu dosiahnestrata SPP v oblasti distribúcie v roku 2001 približne 20 mld. Sk. Súčasnú situáciu je nevyhnutné zmeniť. A to nielen z dôvodu pripravovanej privatizácie SPP, ale najmä kvôli efektívnemu fungovaniu SPP v budúcnosti.”

Sme pri krížových dotáciách.

Vstupom do Európskej Únie dňa 1. mája 2004 teda k tomuto dňu právne skončili krížové dotácie. V podstate ide o to, že v rámci jednej spoločnosti jej ziskové sféry prestávajú dotovať činnosť stratových sfér. Aby sa toto v prípade SPP nestalo tak došlo už pred jeho privatizáciou k zdražovaniu plynu pre odberateľov. Tým bola vykrývaná a vykrytá tá viac ako 17 mld. strata v oblasti distribúcie. Je to proste taký istý princíp ako keď rodičia vyhodia svoje 5 ročné dieťa na ulicu, lebo rodinné prídavky na seba už „prežralo“.

Funguje to nasledovne. Odberatelia, čiže domácnosti a podnikateľské subjekty platia toľko, aby SPP – distribúcia, a.s., ktorá je 100 % dcérskou spoločnosťou spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s mala – hochštapleri to nazývajú primeraný zisk. Tento primeraný zisk platíme priamo z našich peňaženiek, aby druhá dcérska spoločnosť materskej SPP – Eustream mohla do Nemecka a Francúzska posielať 49% z nasledovných súm, tie sú po zdanení:

2002 8,7 mld. Sk

2003 20,45 mld. Sk

2004 21,6 mld. Sk

2005 20,4 mld. Sk

2006 24 mld. Sk

2007 16,7 mld. Sk

2008 19,3 mld. Sk

2009 18,7 mld. Sk

Apropo zdanenie tejto „našej“ nadnárodnej spoločnosti:

„Čo sa týka zisku z SPP pred a po privatizácii príklad: slovenský plynárenský priemysel pred privatizáciou odviedol na dani priamo do štátneho rozpočtu viac ako päť miliárd slovenských korún. Po privatizácii v roku 2002 sa táto suma znížila o vyše polovicu (podľa dostupných informácií odviedol SPP v roku 2003 daň vo výške cca 2,2 miliardy Sk), pričom vďaka jedinečnému postaveniu plynárov sa na slovenskom trhu prehupol čistý zisk podniku z hranice desiatich na dvadsať miliárd korún. Do verejnej kasy však tečie prostredníctvom daní po privatizácii plynární o tri miliardy slovenských korún menej, ako to bolo do roku 2002.”

Pre doplnenie:

1994 daň z príjmu 6,932 mld. Sk

1995 daň 6,853 mld. Sk

1996 daň 6,387 mld. Sk

1997 daň 7,459 mld. Sk

1998 daň 5,674 mld. Sk

1999 daň 8,226 mld. Sk

2000 daň 5,233 mld. Sk

2001 daň 5,508 mld. Sk

No ja Vám na rovinu tu a na tomto mieste píšem, že naši otcovia a starí otcovia toto všetko nevybudovali preto, aby si niekto z peňaženiek ich synov, dcér, vnukov a vnučiek nechal krížovo dotovať svoj bezstarostný život na nejakej jachte, so šampanským v ruke a s kaviárom na tanieri.

Toto nebola chyba! Toto bol zámer, ktorý sa odborne nazýva:

Paradox nerovnosti

„Niektorí neoliberálni teoretici neváhajú obhajovať existenciu nerovnosti, pretože ju považujú za stimulujúcu zložku spoločenského života motivujúcu ľudí k väčšej aktivite. Ako výstižne reagujú britskí teoretici Cockshott s Cottrellom, „je zaujímavé, že si obhajcovia spoločenskej nerovnosti myslia, že bohatí reagujú na celkom iné pohnútky ako chudobní. Ak je napríklad potrebné o nevyhnutnosti pracovať presvedčiť bohatých, potrebujú ako stimul prísľub ešte väčšieho bohatstva: z toho plynie prvoradý význam znižovania daní z vysokých príjmov. Keď sa však vyjednáva s chudobnými, predpokladá sa naopak, že nie je lepšej pohnútky k práci, než perspektíva ešte väčšej chudoby.“

Ak len trochu viete ratat-
a je to tak vo vsetkych odvetiach priemyslu banky-polnohospodarstvo -zdravotnictvo -skolstvo-
333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-29  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona | ip
vidis je to tak a aj tak sa naslo este dopst blaznov hlavne z ba co ich zas zvolili,nadavaju si inteligencia slov,naroda lebo kto nevolil za prezidentku radicovu je podla nic co ju volili neinteligentny,mimochodim volil som gasparovica lebo je to mensie zlo pre slovensko,aspon usetrime na nakladoch,lebo keby bol zas novy ,zas dalsi darmozrac co by tahal peniaze zo stat,kasy a poberatel nadstandartneho dochodku,a ukvalite radicovej na post prezidenta som radsej ticho.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-29  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona
a este nieco som zabudol ,tvoje posledne dva prispevky trafili zas do cierneho.a prebudli admina ,a mame tu zas nove clanky aby sa skovali tvoje prispevky,robi to vzdy,ked trafi nieaky prispevok v diskusiji do cierneho,aby ho skoval pred inymi.)je to starej lysak:))


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-30  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo sme takí mierumilovný ? Vrah , ktorý zabíja zlosynov je v skutočnosti hrdinom . Židov zahubili 5 miliónov . To je slušná armáda . Ak by sa včas vyzbrojili a mali pripravené ciele , zlikvidovali by nemeckú vládu v čase útoku na židov bez mihnutia oka . Pritom sa zmohlo na odpor iba pár nemeckých partizánov . Vlastizrada je v tyranii hrdinstvom . Bohužiaľ málo kto to pochopí .


Robo   |   ip:85.135.15   |   2011-05-31  (01:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci "kde to doviedlo ved ten system sam ukazal a nakoniec i za aku cenu? Na tie vymozenosti budeme doplacat do tretieho pokolenia. Lebo bolsevicka buglac vytrhla nieco z prirodzeneho kontextu spolocnosti ktory sa budoval k dokonalosti tisicky rokov. Vysvetli mne preco ten tvoj dokonaly system padol? Ja sa skutocne nemam chut do kolecka opakovat. A este napis komu sa mame podakovat za toto dedicstvo a hnoj ktory kazdy znas musi dnes niest. 333 uvedom sa clovece a nepis o tom co si neprezil."

- Ty by si si mal zmeniť nick na "Zatvorené oči". Čo to trepeš o tisíckach rokov budovania "kontextu spoločnosti"?! Už ti celkom preskočilo??? To tým myslíš otrokársky systém, ktorý bol v bašte kapitalizmu zrušený pred necelými 150 rokmi? !!! Socík nepadol kvôli ekonomike, naopak v 85. roku ešte predpovedali západonemeckí ekonomickí experti že sa US ekonomika zosype najneskôr do 5 rokov. Socializmus padol zradou "elít" na čele s Gorbačovom, ktorý rozkryl KGB a vymenil to tam do nohy. A potom s novým KGB/CIA a ich figurkami/agentami typu Walesa, Havel a ďalší likvidovali a rozkrádali soc.ekonomiku. O jej úrovni svedčí aj to, že sme celých 20 rokov až dodnes z nej žili, privatizovali a predávali všetko to dedičstvo, ktoré ty tak múdro nazývaš hnojom. Dokonca za Mikloša a Dzurindu vrátane strategických odvetví a bánk. Kde si to ty žil, "zatvorené oči"? Lebo ja som žil tu na Slovensku a minimálne 75% obyvateľov tu vtedy žilo lepšie a bez dlhov, ktoré dnes už aj z našich vnukov urobia otrokov. Ten humus a hnoj, kriminalita, drogy, AIDS, prostitúcia, nezamestnanosť obchod s ľudskými orgánmi, nezamestnanosť, chlebová emigrácia, klientelizmus a korupcia, to sme nezdedili zo socializmu, to sem prišlo po nástupe "debokracie" pred 20 rokmi. A teraz aj napriek technickému pokroku ľudstva sa vraciame naozaj 1000 rokov späť - do otrokárstva, tentoraz globálneho, na čele s banksterskou mafiou ovládnutou šialenou túžbou po ovládnutí sveta v súlade so Starým Zákonom...Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-05-31  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Robo: "Socík nepadol kvôli ekonomike, naopak v 85. roku ešte predpovedali západonemeckí ekonomickí experti že sa US ekonomika zosype najneskôr do 5 rokov." rozni experti predpovedali aj ine veci ako dobu ladovu (a uz je z toho globalne oteplovanie, teda pardon uz ani to nie uz iba zmena), alebo vycerpanie ropnych zasob, alebo... Navyse ta ekonomika sa akosi nezosypala :-\


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-31  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zatiaľ sa málokto ospravedlnil za chyby komunizmu a tak ich musím pokladať za záporných , ale ak by pochopili , že páchali neprávosť dalo by sa ich považovať za polepšených . Dovolím si ľudí rozdeliť na : Múdrych , hoci ich právo zaujíma , alebo nezaujíma , hoci ho chápu . Buzerujúcich ľudí , ktorí splnia múdrym čo im vidia na očiach , hoci ich právo takmer nezaujíma , chcú byť iba vyhovujúcimi a to je najhoršie . Poslušných , ktorý poslúchajú buzerujúcich a zosmiešnujú rebelov . Nakoniec rebelov , ktorý sa snažia veci zlepšiť , ale v očiach verejnosti končia ako nesprávny , hoci ich myšlienky sú správne .


Vierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socializmus verzus kapitalizmus Mýty, fakty a záhady


Ak sa však týka straníka, (blackwhite) znamená – ak si to stranícka disciplína vyžaduje – lojálnu ochotu tvrdiť, že čierne je biele. Zároveň to znamená aj schopnosť veriť, že čierne je biele, ba čo viac, vedieť, že čierne je biele, a zabudnúť, že človek kedysi veril v opak. George Orwell: 1984

Podľa prieskumu: Ústav pre výskum verejnej mienky, Bratislava 1990:

V roku 1990
- 41% obyvateľov preferovalo socializmus,
- 3% preferovali kapitalizmus a
- 52% preferovalo niečo medzi tým.

Podľa publikácie: G. Mesežnikov: Povolebné Slovensko (Inštitút pre verejné otázky 2003, str. 10):
- v roku 1997 uviedlo 49% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu
- v roku 1999 uviedlo 56% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu
- v roku 2001 uviedlo 59% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu
- v roku 2002 uviedlo 66% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu,
pričom len 8% občanov Slovenska zastávalo názor, že sa im za kapitalizmu žije lepšie ako za socializmu.Vierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PoľnohospodárstvoPoľnohospodári z Lozorna, Devína, Záhorskej Bystrice, Malinova, Rusoviec, Mosta pri Bratislave, Dunajskej Lužnej a Kráľovej pri Senci sa nedávno stretli, aby sa zhodli na tom, že sa chcú osamostatniť. Odmonopolizovať poľnohospodárstvo. Aj od OPS-iek, Agrozetov, Milexov a ďalších monopolov. (...) Na mítingu v Borskom Mikuláši navrhovali študenti VŠP Nitra, aby sa výmery družstiev znížili tak, aby ich družstvo samo mohlo rozumne obrábať. Treba zrušiť veľké kravíny, aby neničili životné prostredie a nekaličili zvieratá. Na rozumný rozmer sa musia zmenšiť aj lány, aby znovu vznikli medze, lesíky a vetrolamy.

Peter Tatár, Magda Vášáryová (Verejnosť 12. 1. 1990)

Kysucké lesy, potoky a bystriny plačú. Plačú i lesné čistinky a opustené chalupy viacerých osád. Takmer 15 rokov necitlivého barbarského vyčíňania ľudí, ktorí riadili obhospodarovanie lesov, vyničilo celé Kysuce.

Verejnosť 9. 4. 1991

Mýty

Už počas socializmu nás motrokári (moderní otrokári) zo zahraničia, v rámci prvého kolonizačného balíčka, za účelom našej kolonizácie poučovali a presviedčali o primitívnosti nášho poľnohospodárstva, ktoré vraj nebolo také efektívne ako súkromné farmy vo vyspelých kapitalistických krajinách. Zdôrazňovali, že socializmus s centrálne plánovanou ekonomikou a kolektivizáciou boli zodpovedné za naše zlé výsledky v poľnohospodárstve. Tvrdili, že ak má poľnohospodárstvo lepšie fungovať musíme odstrániť socializmus, centrálne plánovanie a dať poľnohospodárstvo do rúk súkromníkom. Všetci, ktorí podľahli propagande, tomu uverili a po prevrate v roku 1989 sa riadili radami motrokárov. Výsledkom je, že v roku 2004 až 99% produkcie bola zo súkromného sektora a poľnohospodárstvo stále nedosahuje produkciu, ktorá tu bola za socializmu.

Ako dopadlo kapitalistické poľnohospodárstvo v porovnaní so socialistickým? Čo hovoria fakty?

Fakty

Ako ukazujú obrázky, cieľ v poľnohospodárstve motrokári dosiahli. Celková poľnohospodárska produkcia v rokoch 1936 - 2002 je na obrázku 1. Obrázok zároveň ukazuje výsledok experimentu, kde poľnohospodárstvo bolo kapitalistické, socialistické a opäť kapitalistické (K-S-K). Produkcia bolo nízka počas kapitalizmu do roku 1948. Počas socializmu rástla a po zavedení kapitalizmu opäť klesla. Je neuveriteľné, že napriek svetovým odborníkom zo zahraničia, ktorí nám prišli radiť, ako máme v poľnohospodárstve postupovať, napriek novým svetovým technológiám, poľnohospodárska produkcia v stálych cenách v roku 2002 predstavovala len 58% produkcie roku 1989. Produkcia v roku 2002 bola na úrovni, ktorú sme za socializmu dosiahli už v roku 1956. To znamená, že sme sa vrátili o 46 rokov dozadu.

Finančné straty Slovenska v poľnohospodárstve prijatím rád cudzích spasiteľov a zákonov kapitalizmu sú veľké. Keď predpokladáme, že by nenastal prevrat v roku 1989 a produkcia v poľnohospodárstve by neklesla, ale ostala na rovnakej úrovni v rokoch 1989 - 2002 (čo je veľmi konzervatívny odhad), straty v poľnohospodárstve za tieto roky, v cenách roku 2000, sú 564 mld Sk. Za tie peniaze by sa dalo postaviť metro v 10 mestách, každé v dĺžke 50 km.

Produkciu obilnín na Slovensku ukazuje obrázku 2. Produkcia obilnín sa po počiatočnom poklese zvyšovala počas socializmu a klesala počas kapitalizmu po roku 1989. Produkcia klesla na 75% v porovnaní s rokom 1989, t.j. na hodnotu, ktorú sme dosiahli už roku 1977. Produkciu obilnín sme vrátili o 25 rokov späť.

Počet hovädzieho dobytka počas obdobia K-S-K je na obrázku 3. Počet sa zvýšil počas socializmu a dramaticky znížil na 37% v roku 2002 v porovnaní s rokom 1989. V súčasnosti máme menej hovädzieho dobytka ako v roku 1936. Máme len 56% dobytka v porovnaní s rokom 1936! Je možné, že v počte hovädzieho dobytka sme sa vrátili až do 19. storočia.

Počet ošípaných na Slovensku počas K-S-K má podobný trend (obrázok 4). Počet bol nízky počas kapitalizmu 1920 - 1948, zvýšil sa počas socializmu a znížil sa po transformácii na kapitalizmus. V roku 2002 počet ošípaných predstavoval len 57% počtu z roku 1989. To znamená, že je podobný, ako bol v roku 1956, vrátili sme sa 46 rokov späť.

Produkcia vajec na Slovensku počas periódy K-S-K je na obrázku 5. Produkcia bola nízka do roku 1948, za socializmu sa stabilne zvyšovala a po roku 1989 začala klesať. V roku 2002 klesla na 61% hodnoty roku 1989, vrátili sme sa do roku 1973, o 29 rokov späť.

Plocha viníc na Slovensku počas periódy K-S-K je na obrázku 6. Plocha bola nízka do roku 1954, zvýšila sa počas socializmu a znížila následne po transformácii na kapitalizmus. V roku 2002 bola len 56% plochy roku 1989, vrátili sme sa do roku 1962, t.j. o 40 rokov späť (kvótam na plochu vinohradov, počet oviec a produkciu mlieka predpísané Európskou úniou sa budem venovať v kapitole „Slovenský kolonizačný štandard”).

Počet oviec na Slovensku počas obdobia K-S-K je na obrázku 7. Počet bol nízky do roku 1948, zvýšil sa počas socializmu a znížil sa po transformácii na kapitalizmus. V roku 2002 počet oviec bol len 51% počtu roku 1989, čo je asi toľko, ako sme mali po druhej svetovej vojne a menej ako v roku 1936.

Produkcia mlieka na Slovensku počas periódy K-S-K je na obrázku 8. Produkcia bola nízka do roku 1948, zvyšovala sa za socializmu a znížila sa po transformácii na kapitalizmus. V roku 2002 dosahovala len 58% produkcie roku 1989, vrátili sme sa o 34 rokov dozadu.

Ľudia, ktorí podľahli propagande, argumentujú, že by som mal porovnať vývoj poľnohospodárstva vo vyspelých kapitalistických krajinách a na Slovensku počas socializmu. Moja odpoveď je, že by to nebolo správne, pretože produkcia poľnohospodárstva závisí od prírodných, klimatických a demografických podmienok. Ideálne sa to dá porovnať na tom istom území, v rovnakej krajine, s tými istými ľuďmi, ako sme to uviedli vyššie.
Vierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty

Väčšina krajín bývalého socialistického bloku bola štandardne kolonizovaná posledných 300 – 500 rokov. Kolonizácia bolo prerušená budovaním socializmu, v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu v rokoch 1917 – 1989 a na Slovensku v rokoch 1948 – 1989. Úsilie motrokárov posledných 70 rokov minulého storočia odstrániť socializmus bolo úspešne zavŕšené politickým a ekonomickým prevratom a znovunastolením štandardnej kolonizácie v bývalom socialistickom bloku po roku 1989. Použili na to nástroje kapitalistickej neoliberálnej demokracie [publikácie v 1 - 3].

Z mnohých faktov, ktoré to dokumentujú, uvediem aspoň niektoré. Kolonizáciu bývalého socialistického bloku dokumentuje napríklad hodnota akcií „Dow indexu“ na Newyorskej burze zobrazená na obrázku 32. Z obrázka vidieť, že Dow index potreboval 100 rokov, aby vzrástol o 2 500 bodov. Počas kolonizácie socialistického bloku kapitalizmom stačilo 10 rokov, aby vzrástol o 8 000 bodov. Vzrast Dow indexu indikuje prevod majetku z bývalého socialistického bloku kolonizátorom a odhad zisku svetových korporácií z vykorisťovania občanov v bývalom socialistickom bloku. Rast indexu Dow v 90-tich rokoch bol taký výrazný, že na grafe zhodnocujúcom zmeny indexu je zvýraznená najvyššia hodnota indexu 11 722,98, dosiahnutá dňa 4. 1. 2000 s poznámkou „ukončenie prudkého a v histórii najdlhšieho 107 mesačného nepretržitého rastu Dow indexu“ (Longest economic boom in history ends its 107th month of expansion). Z nárastu indexu po našej kolonizácii vidieť, že bývalý socialistický blok bol bohatý a mal kvalitných pracovníkov. Samozrejme, rast indexu Dow je výsledkom aj odstránenia konkurencie v bývalom socialistickom bloku a nastolenia vlády len jednej superveľmoci.

je x prikladov a porovnani utvorit si obraz o tejto blizkej dobe je na kazdom z nas


Vierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty

Väčšina krajín bývalého socialistického bloku bola štandardne kolonizovaná posledných 300 – 500 rokov. Kolonizácia bolo prerušená budovaním socializmu, v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu v rokoch 1917 – 1989 a na Slovensku v rokoch 1948 – 1989. Úsilie motrokárov posledných 70 rokov minulého storočia odstrániť socializmus bolo úspešne zavŕšené politickým a ekonomickým prevratom a znovunastolením štandardnej kolonizácie v bývalom socialistickom bloku po roku 1989. Použili na to nástroje kapitalistickej neoliberálnej demokracie [publikácie v 1 - 3].

Z mnohých faktov, ktoré to dokumentujú, uvediem aspoň niektoré. Kolonizáciu bývalého socialistického bloku dokumentuje napríklad hodnota akcií „Dow indexu“ na Newyorskej burze zobrazená na obrázku 32. Z obrázka vidieť, že Dow index potreboval 100 rokov, aby vzrástol o 2 500 bodov. Počas kolonizácie socialistického bloku kapitalizmom stačilo 10 rokov, aby vzrástol o 8 000 bodov. Vzrast Dow indexu indikuje prevod majetku z bývalého socialistického bloku kolonizátorom a odhad zisku svetových korporácií z vykorisťovania občanov v bývalom socialistickom bloku. Rast indexu Dow v 90-tich rokoch bol taký výrazný, že na grafe zhodnocujúcom zmeny indexu je zvýraznená najvyššia hodnota indexu 11 722,98, dosiahnutá dňa 4. 1. 2000 s poznámkou „ukončenie prudkého a v histórii najdlhšieho 107 mesačného nepretržitého rastu Dow indexu“ (Longest economic boom in history ends its 107th month of expansion). Z nárastu indexu po našej kolonizácii vidieť, že bývalý socialistický blok bol bohatý a mal kvalitných pracovníkov. Samozrejme, rast indexu Dow je výsledkom aj odstránenia konkurencie v bývalom socialistickom bloku a nastolenia vlády len jednej superveľmoci.

je x prikladov a porovnani utvorit si obraz o tejto blizkej dobe je na kazdom z nas


ContediSavoia   |   ip:83.254.14   |   2011-06-03  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nacizmus a komunizmus vychadzaju z najnizsich ludskych pudov (zavist a nenavist) a lisia sa iba v nepodstatnych veciach. Su to rezimy najbrutalnejsieho socialneho inzinierstva ake kedy existovali ktore si dali za ciel fyzicky vynicit miliony ludi ktori sa nehodili do ich "konceptu spolocnosti (je len detajl ci to boli zidia alebo ine "menejcenne rasy" alebo "vykoristovatelia, burzoazia, kulaci, krestania...") Mali prakticky vsetky crty spolocne:
-Nadvlada prav kolektivu nad pravami individualnymi
-vlada jedinej strany
-nekritizovatelny vodca (event. skupina vodcov)
-kriminalizacia akejkolvek opozicie
-militarizacia spolocnosti
Komunizmus naviac zrusil sukromne vlastnictvo (nacizmus ho nechal aspon zdanlivo) a nahradil statnym. Z toho dovodu komunizmus ovela viac zdevastoval spolocnost-zruinoval ju i ekonomicky.Vsetky socialisticke ci komunisticke krajiny boli i su chudobne. Vyhladzovacie koncetr. tabory zaviedol Lenin pre "nepriatelov revolucie, pokracoval v nich Stalin, Goering a Hess ich iba technicky zdokonalili (zavedenim plynovych komor).

Na druhej strane jedine kapitalizmus volneho trhu dokazal zabezpecit blahobyt sirokych ludovych mas, spustil priemysleny a vedeckotechnicku revoluciu, sposobil ze veda sa stala vyrobnou silou.

Autor si myli zakladne veci: V nacistickom nemecku nebol fasizmus (ten bol v taliansku a v niekt. krajinach lat. ameriky) v nemecku bol nacionalny socializmus, aj Hitlerova strana sa volala Nazional sozialistische deutsche arbeitspartei. Nacisti a komunisti boli rodni bratia, nic viac.


marcelKE   |   ip:88.212.40   |   2011-06-03  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ContediSavoia

prosim ta to o komunizme to si kde zobral???
Ved komunizmus este nikde na svete ani nebol.vierona   |   ip:178.40.18   |   2011-06-11  (05:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  buzz-buz o com to hovoris??ked uz potraviny hej? tak boli ciste a dobre robili sme pre seba na maso sa stalo v rade lebo bolo stvrtok piatok a v sobotu cerstve -prorzky dobytka sa robili vzdy koncom týždna -dnes mas hnoja dost a maso nabotulovane agarom to znamena vodu ktora zvecsuje objem i vahu zelenina rozhodne nebola ako teraz isiel si si kupit cerswtvu priamo na pole k bulharovi-a normy potrevin boli tvrdsie ako ma eu-Snad v tej dobe si nezil -
pre ostanych na aglickych rukach je krv 40 mil ludi indou- co tym chcel basnik povedat!!


vierona   |   ip:95.103.34   |   2011-06-12  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ContediSavoia -aco chcurcil-ten oslavovany demokrat-
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Emil Páleš: Jezuiti

Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Írán zastavil dodávky ropy do Řecka

Írán zastavil přepravu ropy do Řecka na základě podobných kroků proti Británii a Francii. Tyto kroky jsou reakcí na řadu sankcí ze strany EU, která zakazuje nákup ropy z Íránu do několika měsíců.


Odhalené tajomstvá mágie a kúziel

Izrael zaútočí na Írán bez varování

Šetríme s Miklošom: 2012 - Bolože to radosti

Huang Xiangyang: Čínský dopis zadlužené Evropě

Želám vám, aby vám Boh dal múdrosť ako nakladať s ...

Archív

Počátek občanských nepokojů v USA?

První náznaky organizovaného občanského odporu, inspirovaného zejména španělským hnutím 15-M, se objevily 17. září ve Spojených státech. V zemi, jejíž představitelé se domnívají, že disponují monopolem na výklad demokracie, je stále více lidí nespokojených se stávajícím systémem banksterského kapitalismu a vlastní neutěšenou sociální situací. Skupina aktivistů doufá, že také Američané začnou s pokojnými masovými protesty na Wall Street.


Aj OĽaNO sklamalo.

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.5684 s