26. August 2019
    
Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1 - Dolezite.sk

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


  2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1

Avšak behom stáročí sa doň vnieslo niekoľko omylov a pokrivení. Jedným z nich je presvedčenie, že možnosť duchovného vývoja prostredníctvom opätovných príchodov na zem je nekonečná a bude trvať až dovtedy, kým človek nedozreje až natoľko, že sa z kolobehu zrodení vyslobodí.

 

To je však omyl! Toto je jeden z veľkých a zásadných omylov, rozšírených medzi prívržencami reinkarnácie, ktorý berie mnohým ľuďom dôvod pre urýchlené nastúpenie cesty vlastného, osobného duchovného vzostupu, pretože sa predsa nemusia nikam ponáhľať. Veď času je dosť!

 

Až sa teda raz dokonale nasýtim všetkých radovánok pozemského života, potom, niekdy v ďalekej budúcnosti príde čas, keď aj ja začnem so svojim osobným duchovným vzostupom – uvažujú mnohí.

 

Ale položme si zásadnú otázku: ako môže byť kolobeh zrodení v hmotnosti nekonečným, ak je existencia našej planéty časovo ohraničená? Veď Zem tak, ako kedysi vznikla, musí raz zaniknúť. A to platí aj pre Slnko, ako i pre všetky planéty a hviezdy v našej galaxii.

 

Čas trvania všetkého hmotného je teda obmedzený a preto duchovný vývoj v hmotnosti nemôže byť časovo neobmedzený! A ani samozrejme nie je! No a vážnosť súčasnej doby spočíva v tom, že sa čoraz viacej približujeme k tejto osudnej hranici!

 

Skutočnosť je totiž taká, že ak nezrealizujeme svoj duchovný vývoj do stanoveného času, naša nezrelá osobnosť bude zničená. Zničená preto, lebo školou pre dosiahnutie duchovnej zrelosti je hmotnosť. A hmotnosť podlieha kolobehu vzniku a zániku. A do onej hmotnosti nepatrí len hmotný svet, viditeľný našim okom, ale aj jemnejšie úrovne, do ktorých odchádza ľudská duša po smrti. Jedine ak vstúpime do duchovnej ríše ako plne zrelé duchovne osobnosti, jedine tam budeme v bezpečí, pretože sa dostaneme mimo dosahu hmoty.

 

V evanjeliách môžeme nájsť množstvo zmienok potvrdzujúcich skutočnosť, že raz príde doba, kedy budú od seba definitívne oddelení dobrí od zlých, alebo inak povedané, zrelí od nezrelých. Čiže tí, ktorí stihli včas zavŕšiť svoj duchovný vývoj od tých, ktorí to nestihli. Viď napríklad podobenstvo o piatich rozumných a piatich nerozumných pannách, či zmienku o dvoch ľuďoch, ktorí budú vedľa seba ležať na jednej posteli a jeden z nich bude vzatý, kým druhý sa ponechá, alebo o iných dvoch, ktorí budú spolu pracovať na poli a jeden z nich bude vzatý, kým druhý sa ponechá. Alebo trebárs vážne slová o čase, kedy anjeli zožnú železnými kosákmi úrodu ľudských duší na pozemskej pláni a pšenicu zhromaždia v Pánových sýpkach, kým plevy spália v ohni. A takto by sa dalo pokračovať.

 

Mnohí si však povedia: no dobre, aj keď je možnosť nášho duchovného vývoja časovo obmedzená, naša zem tu ešte predsa bude milióny rokov. Takže času je naozaj dosť.

 

Žiaľ, to je päť jeden z mnohých omylov. Času, a zvlášť v dnešnej dobe nemá nikto z nás nazvyš! Prečo?

 

Lebo milióny, ba miliardy ľudí zostávajú po svojej smrti celé stáročia a tisícročia uviaznutých v rôznych záhrobných svetoch a úrovniach, blúdiac v nich vzdialení Svetlu a Pravde bez toho, že by stúpali nahor. No a z dôvodu tohto ich blúdenia, vzdialeného Svetlu a Pravde môže dôjsť k ich ďalšej inkarnácii na zem, ktorá by ich mohla duchovne výraznejšie posunúť smerom nahor až o stovky, či tisíce rokov, alebo k nej nemusí dôjsť vôbec.

 

Ak sa teda v evanjeliách hovorí, že čas je už blízko, je to mienené práve z takéhoto, omnoho širšieho, celkového pohľadu. Z pohľadu, zahŕňajúceho nie len život na zemi, ale aj časové obdobia, strávené v záhrobných úrovniach medzi jednotlivými inkarnáciami, ktoré môžu trvať celé tisícročia. Ak sa na to začneme pozerať takto uvedomíme si, že času naozaj niet nazvyš a že mnohým sa preto môže vskutku stať, že svoj duchovný vývoj nedokážu včas zavŕšiť. Že ich nezrelá osobnosť bude musieť byť preto jednoducho strhnutá do rozkladu všetkého hmotného, lebo sa nedokázala včas vymaniť z kolobehu hmotných zrodení a nájsť útočište vo večnej duchovnej ríši, nachádzajúcej sa nad hmotou a nepodliehajúcej vzniku a zániku.

 

Časové obmedzenie, určené na uskutočnenie nášho duchovného vývoja visí teda nad nami ako Damoklov meč. Ľudia si toho musia byť vedomí a mali by sa podľa toho zariadiť, pretože tu ide o celé ich bytie!

 

A preto je v dnešnej dobe pre ľudí omnoho užitočnejšia pravda o tom, akými veci naozaj sú, i keď je táto pravda vážna až hrozivá, ako mylné upokojovanie možnosťou nekonečného vývoja v stále ďalších a ďalších inkarnáciách, ktorá nie je vôbec reálna.

 


Peter Baláž
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-05-01  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bzzzzzz...


Krovak . fugeputy8   |   ip:78.99.187   |   2013-05-01  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bu
bubu
bububububu

:-!


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter súhlasím s Tebou. Neviem, akou cestou si sa dostal k týmto pravdám, ale je to prakticky jedno, pretože sú od Pána Ježiša. Áno stáva sa Bohužiaľ, že ľudská duša stráca svoje bytie.
Len teda podotknem, že čo do zloženia duše ( keďže aj duša je zložená z nespočetne veľa častí ), nemôže byť nič stratené. Duša takých ľudí je z väčšej časti rozložená ako keď sa rozkladá hmota.To je večná smrť pre dušu ľudskú. Ale duchovné čiastočky z ktorých je každá duša tvorená sa dlhými obdobiami sformujú znova do duše, no už je to bytie iné.
To som napísal len ako doplnenie.


chladomor . juqofasi08   |   ip:158.195.2   |   2013-05-01  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý rozumný človek intuitívne cíti, že svetov je nepreberné množstvo. Stačí sa v noci podívať na oblohu. Vesmír sa nám javí nekonečným a to vidíme iba jeho nepatrnú fyzickú časť.

to však neznamená, že človek má ustrnúť vo svojom vývoji spoliehajúc sa na dostatok ďalších príležitostí. Jeden pohodlný život bez snahy o napredovanie môže mať za následok toľko nevhodných činov, že dotyčný bude musieť podstúpiť tisíce úloh, aby napravil svoj postoj, prípadne sa dostane pod vplyv kadejakých Jehovov, pre ktorých bude skoro navždy otročiť (viď. autor).
Aj Bohovia môžu natoľko pochybiť, že sa rozhodnú zostúpiť nižšie, aby mnohé znova zopakovali. Častokrát znovu opakujeme tie isté úlohy v dlhých cykloch, ale vždy z iného dôvodu.

Netvrdím, že všetko čo som napísal je pravda, popísal som len moje intuitívne vnímanie štruktúry sveta a vývoja bytostí v ňom.
Jedno však viem skoro isto: Judokresťania sú zlo.


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-05-01  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kde som len toto čítal hmm, kde len. Á už viem VEDy.sk :-) Hm že by tá biblia - nový zákon (ktorú toľko krát už upravovali-napríklad bola odstránená zmienka o reinkarnácii už neviem na ktorom koncilu) mala niečo do seba?

Nie nemá keďže je upravená tým "správnym" spôsobom.

Matej . tywagupa0

A k tomu Pánovy ti pripomeniem úryvok z básne

"Pravda, bohy vydaná, káže nám Slovänom:
pána mať je neprávosť a väčšia byť pánom.
A človek nad človeka u nás nemá práva:
sväté naše heslo je: Sloboda a sláva!"
ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-05-01  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V jistém období svého života (v rámci jednoho života) jsem se přeinkarnovával zhruba co půl roku a pak zase. Takže nejde nic zvláštního. Jistě, může to probíhat i "mezigeneračně", ale musíte pak pořádně vysvětlit "co se vlastně inkarnuje - respektive, proč se to k tomu připodobňuje ač každý jedinec je originální (může však spadat a to i vlivem kultury a dalších faktorů do určitého např. povahového "subtypu" - a tyto se stále "točí", JAKOBY se stále inkarnovaly).


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-05-01  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matěji: "Len teda podotknem, že čo do zloženia duše ( keďže aj duša je zložená z nespočetne veľa častí ), nemôže byť nič stratené. Duša takých ľudí je z väčšej časti rozložená ako keď sa rozkladá hmota.To je večná smrť pre dušu ľudskú. Ale duchovné čiastočky z ktorých je každá duša tvorená sa dlhými obdobiami sformujú znova do duše, no už je to bytie iné."

Trošku se plete dohormady duše a duch.
Duše je živá a také smrtelná, protože může umřít - kdyby nemohla umřít a byla stále živá, byla by nesmrtelná (nesmrtelné nemůže být to samé něco až po smrti.)
Kdežto duch - a tomu je to fuk, není živý (ale je smícháním právě jaksi "oživován a pohybující") a není ani smrtelný, to ale neznamená, že nesmrtelný.


gogo . vefonigo22   |   ip:188.123.1   |   2013-05-01  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale položme si zásadnú otázku: ako môže byť kolobeh zrodení v hmotnosti nekonečným, ak je existencia našej planéty časovo ohraničená? Veď Zem tak, ako kedysi vznikla, musí raz zaniknúť. A to platí aj pre Slnko, ako i pre všetky planéty a hviezdy v našej galaxii.

......

preco by sa clovek nemohol zrodit do inej galaxie? :))


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-05-01  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "preco by sa clovek nemohol zrodit do inej galaxie"
A bude to člověk?


gogo . vefonigo22   |   ip:188.123.1   |   2013-05-01  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "preco by sa clovek nemohol zrodit do inej galaxie"
A bude to člověk?

ktovie v akej forme.... myslis, ze napr. zvierata tuzia po tom, aby boli raz ludmi? :))


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor nám predkladá "reinkarnáciu".., môj názor? neexistuje, každý má presne toľko času ako uveril, žiaľ veľmi veľa z vás verí presne tomu ako si chce ospravedlniť svoj život.

Tento život? nevadí, veď ten budúci môžem všetko napraviť.., žiaľ, nenapraví, dokonca ani neumrie, prejde presne nato miesto, ako sa v tomto živote rozvíjal.

Jednu istotu vám zaručiť môžem, z pekla satan ešte nikdy nikoho neprepustil a z NEBA kto by sa chcel vrátiť?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-05-01  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer bez ohladu na realnost, ci nereralnost reinkarnacie, je podla teba tutovka, ze neexistuje. Ved predsa pismo svate, povodne zidovske, to neudava. Apropos, ona zmienka o reinkarnacii tam bola, ale nehodila sa do temy ovladnutia oveciek, preto to prepisanie a preto ta absencia. Ale ako som uz napisal, reinkarnacii to aj tak nedodava na pravdivosti, len ty by si to mal v hlavicke inak usporiadane....


gogo . vefonigo22   |   ip:188.123.1   |   2013-05-01  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer to meno Ti sedi :))), iba z pekla moze prist taka sprava, ze jeden zivot je dostatok na Vecne zatratenie .....tralalalalalalla.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael

Ako ty môžeš vedieť čo je a nieje vo svätom písme ak tvoja viera je vo sfére..."toto všetko vzniklo z ničoho náhodou?"

..nepomýlil si sa?

gogo

Veriť tomu môžeš, ale život je dostatočne dlhý nato, aby jeho ovocie prinášali na túto zem dobro alebo zlo, žiješ v tejto dobe a sám vidíš že všetci ktorý konali v minulosti zlo, sú už dávno mŕtvy.


gogo . vefonigo22   |   ip:188.123.1   |   2013-05-01  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer ja neverim nikomu a nicomu...ja iba referujem veci, ako vidim? ty potrebujes verit v to, ze trava je zelena? :)))

predstavy a viera su tvoj sebaklam a nie moj, tak to mi stale neadresuj..ja nie som veriaci clovek - iluzionista o pekle :))

Jedine peklo je iba tvoja viera v tvoje pomatene predstavy, cize ty sa o to, ze sa dostanes do pekla bat nemusis, lebo ty uz tam si.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-05-01  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To neznamena, ze som nikdy necital rozpravky a baje.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gogo

...ty neveríš? skutočne? aby som ti ozrejmil tvoju predstavu o živote a jeho cieloch, na svete neexistuje človek ktorý neverí, každý verí, niekto v evolúciu, niekto budhu alebo v niečo iné.

Si presne taký ako si uveril, alebo sa mýlim?

rafael

To že si ich čítal, ešte neznamená že sú prepisované, môžeš tomu len veriť...tak ako veríš tomu že sme z ničoho.

...mimochodom rafael, dám ti otázku a vskutku ma zajíma tvoja odpoveď.., sám vieš že ešte nikdy nič nevzniklo z ničoho, tak ako môže existovať len materiálne?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-05-01  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako to, ze nevzniklo nic z nicoho, ved ty tomu veris, ja nie. Takze vskutku tu otazku si musis polozit ty sam.
Navyse v biblii zmienka o reinkarnacii je, len si si ju nevsimol, mozno ani ti, co horlivo prepisovali a prepisovali.


gogo . vefonigo22   |   ip:188.123.1   |   2013-05-01  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer to je len tvoja iluzia, ze nikto nedokaze v noci spat pri plnom bdeni a nesnivat :)))...Buddha, Kristus, Tao, Joga nazyvaj si to, ako chces...to nie je podstatne, cize ani v Buddhu neverim :))


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ku Chladomorovi:

Brat môj súhlasím s Tebou, že judokresťania, v stave akom sú, sú v určitom spôsobe zlo. Prvotné kresťanstvo, ktoré vychádzalo priamo z učenia Ježišovnho však bolo na míle vzdialené, tomu, čo sa dnes nazýva kresťanstvo. Lebo dnešné kresťanstvo je to isté, čo bolo pred 2000 rokmi farizejstvo, resp. vtedajšie židovské náboženstvo. No judokresťanský Boh sa nikdy nezmenil a od počiatku bol večná Láska. A to, že táto večná Láska, sa odela pred 2000 rokmi telom, je pravda.
V tom, že v hmotnom, čiže viditeľnom vesmíre sú ľudia nám podobní, obývajúci iné planéty a svety máš pravdu, ale táto naša planéta má v celom vesmíre veľmi dôležité a významné miesto, pretože ako jediná sa stala miestom zčlovečenia prvotného Ducha, Stvoriteľa, večného Boha. Jej poloha vo vesmíre je takisto veľmi významná, ale o tom písať nebudem.


Ku Duanovi:

Duan, ja som takisto kedysi nemohol pochopiť, ako môže byť len jeden Pán, tu na Zemi ukrižovaný Ježiš z Nazareta, teda Boh, ktorý sa zaodel telom. Napísal si správne, že Biblia bola stáročiami čiastočne pozmenená a dôležité časti boli vyňaté. No to nebráni človeku, ktorý ju číta Duchom, aby mu v konečnom dôsledku bola pravda odokrytá. A máš pravdu, že človek nad človeka nie je. Všetci sme si tu bratia a sestry. Ale je jeden Pán a tým je Ježiš, všemohúci, no hlavne láskyplný a trpezlivý Boh.

Pre Anonyma:

Priateľu, správne si podotkol, že medzi Duchom, ktorého nosíme a dušou je veľký rozdiel. Ja som to nie úplne srávne napísal, ale verím, že si chápal, čo som tým chcel povedať. Ďakujem Ti, že si to tu ostatným bratom osvetlil.

Pre Lucifera:

Brat môj, kedysi som zmýšlal rovnako ako Ty. Ale zmenil som sa a zmenila ma až Láska nášho spoločného Otva,nášho Boha. Môžem iba napísať, že či chceš alebo nechceš, aj z pekla je návratu. Peklo je tým najkrajnejším spôsobom, ako diabolskú dušu dostať znova na cestu pravdy a lásky. Lebo Otec chce zachrániť všetko stratené. Dopredu Ťa prosím, keď si tento môj príspevok prečítaš, buď pokojný, nie kvôli mne, ale kvôli sebe, lebo všetok nepokoj a zlosť duši ľudskej škodí.
ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:85.229.64   |   2013-05-01  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V novom zakone je minimalne 2x naznacena moznost reinkarnacie
(1."...ale hovorim vam ze Elias uz prisiel ale nespoznali ho a urobili s nim co chceli...
2."...ti vsetci ozili a kralovali s Kristom 1000 rokov...")Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno niektorí tu priatelia vedia, že som zástancom zjavení, ktoré boli diktované Jakobovi Lorberovi. Jemu bolo nadiktované Pánom aj pôvodné evanjelium Jána, ktoré je dnes útržkovito podané v Biblii. Kto by si to chcel prečítať ( je to 11 kníh, dokopy cez 3500 strán ), je voľne stiahnuteľné tu :
http://www.lorber.cz/prehled_vej.htmlkucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-05-01  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  super, dalsi pacinet na obzore.

tak cerstvy tridsiatnik z nazareta, teda 2000 rocna mrsina je vecna laska...

bzzzzz...


Ip . bysoniwy6   |   ip:93.184.71   |   2013-05-01  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
Pokiaľ sa týka Biblii a reinkarnácie, tak napríklad v strom zákone určite nie je o reinkarnácii ani zmienka. Starý zákon čo sa týka stavu človeka po smrti jednoznačne hovorí, že keď človek zomrie, tak tým pádom, všetko pre neho končí, nemá na ničom účasť a neuvedomuje si nič. V novom zákone keď ho zoberieme ako celok, tak je pravda, že ak nejaké texty vytrhneme s kontextu, tak ak chceme, môžme ich poňať aj z hľadiska reinkarnácie, ale je to fakt trochu pritiahnuté za vlasy. Čestné by bolo priznať, že sú tie texty nejednoznačné a vyskytujú sa texty, ktoré jednoznačne tvrdia presný opak. Inak nový zákon naväzuje na to čo hovorí starý zákon. Mŕtvi ktorí budu zachránení vstanú pri druhom príchode Ježiša Krista, na začiatku tisícročia, teda teraz nemajú podiel na ničom a nič si neuvedomujú. Jednoznačný text nového zákona je tiež v liste Židom ktorý hovorí, že človek raz zomrie a potom príde súd. Obviňovať kresťanstvo že vylúčilo reinkarnáciu, z textov Biblie sa mi nezdá fér, pretože starý zákon bol uchovaný, nie len v kresťanstve, ale aj v židovstve. A starý zákon jednoznačne reinkarnáciu nepozná.


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Kucma:

Brat môj, Ježiš z Nazareta v sebe nosil Ducha Božieho. Tento Duch Boží bol Otec, večná Láska, z ktorého všetko ostatné povstalo. Čiže Duchom bol Ježiš Boh, dušou bol Ježiš synom Božím a telom bol Ježiš synom človeka. Duša Ježišova, keďže od mala vedela, že v sebe nosí tohoto prvotného Ducha, Stvoriteľa, sa slobodne rozhodla, že chce svoju vôľu podriadiť vôli tohoto Ducha Božieho. Tým Duch Boží prestúpil dušu Ježiša a tým sa stal Otec a Syn jedno. Odvtedy je Boh, ktorého meno je Ježiš Nazaretský, tu na zemi ukrižovaný.
Tu je dôležité pochopiť, že to, že si Duch Stvoriteľa na seba zobral dušu a telo sa nikdy predtým ani potom nestalo. A tým, že sa Duch Boha nechal slobodne takto uväzniť v hmote, len kvôli tomu, aby hmotu a súd prelomil a aby sme sa mohli my stať Jeho deťmi, je tá nepredstaviteľná láska Otcova.

Ty Kucma, máš tiež dušu a v nej Ducha. Ale tento tvoj Duch je síce z Boha a je mu úplne podobný, no stále je to Duch ktorý je na Božom Duchu závislý. Preto aj ty, čo do tela máš v sebe 3 osoby, no predsa sa cítiš ako jeden.
Tvoj Duch a prvotný Duch Boží sú asi v takom pomere ako Slnko a kvapka vody, skrze ktorú toto slnko svieti. Preto aj ty môžeš dosiahnuť znovuzrodenie svojej duše tým, že sa necháš svojím Duchom lásky, ktorý má každý človek v sebe, prestúpiť. ( To sa dá iba slobodným rozhodnutím duše, že nie že chce, ale vie, že žiť podľa Boha je správne.) No opakujem, to ťa nečiní Bohom, ale bohupodobným, čiže stále na Bohu závislým. A prakticky potom môžeš byť aj úplne slobodným, lebo kto si osvojí vôľu Kráľovu, ten je predsa v kráľovstve slobodný rovnako ako sám Kráľ.

Pre Rafael:

Priateľ môj, na toto všetko by ti evanjelium Jánovo skrze Jakoba Lorbera odpovedalo.


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prepáč Rafeel, ,,ti'' má byť s veľkým T. :)


Duan . symevuma90   |   ip:90.179.18   |   2013-05-01  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej Matej.

Nepochopil si čo som povedal. Boh ani Ježiš nieje tvoj Pán a ty jeho ovečka.

Podľa všetkého: Ježiš bol VEDún (žrec) a chcel napraviť to čo spôsobil jehova na Židoch. Ale Židia ho ukrižovali.

Na tvojom mieste by som zohnal spisy od staroobradnikov z Ruska. To by malo byť PRAVé učenie Ježišové.(v podstate VEDické)
kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-05-01  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co to ten magor trepe?
to je po slovensky?
cistu pravdu maju aj tak kravy, na pociatku bolo muuuuu...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-05-01  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a matej, sestra moja, mozes mi verit, ze v kucmovej dusi klincos nepachne...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ja len takú otázočku, prečo by sa mal zlý človek narodiť znova? aby ubližoval ďalším nevinným?

Ak by aj táto teória bola správna, neexistovala by žiadna spravodlivosť.


VeganPower . jinycefu59   |   ip:87.106.14   |   2013-05-01  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja len toľko, že márne mnohí očakávajú posmrtné delíriá...keby boli trochu skromnejší, uvedomili by si, že už teraz majú viac ako tí, ktorí nevyhrali "lotériu počatia". Pekne to vystihol profesor Dawkins.

http://www.youtube.com/watch?v=iXZ3PK_YZsI

Zomrieme a to nás robí tými šťastnými. Väčšina ľudí nikdy neumrie, pretože sa nikdy nenarodí. Potenciálni ľudia, ktorí by mohli byť na mojom mieste, ale ktorí v skutočnosti nikdy neuvidia svetlo dňa, prevýšia zrnká piesku na Sahare. Títo nenarodení "duchovia" určite zahŕňajú väčších poetov ako Keats, vedcov väčších ako Newton. Vieme to, pretože možný počet ľudí daný našou DNA tak masívne presahuje počet skutočných ľudí. Vo svetle týchto omamných nádejí sme to ty a ja v našej obyčajnosti, ktorý sme tu. My, privilegovaná hŕstka, ktorá vyhrala navzdory všetkému lotériu počatia. Ako sa opovažujeme nariekať pre náš nevyhnutný návrat do toho predošlého štádia, z ktorého sa veľká väčšina nikdy nedostala! Ďakujem veľmi pekne.


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Duana.

Védy sú mi známe. Oni síce majú starší pôvod ako Biblia, no ich pôvod vychádza z Božej náuky. To že vtedajší indický starokňazi tieto texty rokmi pozmenili nie je nič nové. Ja som si v minulosti prečítal aspoň Mahábhárata, takisto ako som si prečítal iné smery ako Korán a čiatočne Talmud. Poznám hinduistické a budhistické učenie. Takisto ako poznám čo hlásajú rôzne kresťanské cirkvi, reformácie, sekty atď. Samozrejme určite nepoznám všetko....
Až v diele Jakoba Lorbera všetky tieto puzzle z ostatných duchovných smerov dostali úplný tvar a obraz.
Čiže ak Ťa niečo v tvojom srdci tlačí, kľudne napíš, ale nie je potreba mi osvetlovať, to čo obaja poznáme.
A teda nech by si čokoľvek napísal, môj názor by to nezmenilo. Takisto, ako by asi to čo napíšem ja nezmenilo ten Tvoj :)
Ja som si však istý, že nakoniec ako ja, sa dostanež k učeniu Ježišovmu a úplne mu uveríš, pretože ako čítam, tak kráčaš po tej istej ceste ako kedysi ja.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VeganPower

...filozofia tohoto človeka ti predkladá len to čo chceš počuť, dôkaz ti nedal žiadny, len svoje slová na ktorých sa nechával unášať na vlne slávy hŕstkou ľudí ktorý tomu uverili, vlastne založil niečo ako sektu.


Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer aka je spravodlivost na tom ze sa niekto narodi ako milionar a druhy, ako retardovany a zobrakom? V tomto ma byt spravodlivost? Jedine reinkarnacia ti umozni napravit hriechy aj ti vysvetli socialne a dusevne rozdiely medzi ludmi.


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Lucifer

,, ...ja len takú otázočku, prečo by sa mal zlý človek narodiť znova? aby ubližoval ďalším nevinným?''

Nie je to úplne tak ako sa pýtaš. Aj keby som veľmi chcel kamarát, nemôžem Ti na to odpovedať, lebo by si to v stave v akom si teraz nechápal. Tým Ťa nechcem urážať, ale jednoducho by si to neprijal a spôsobilo by Ti to viac trápenia ako pokoja. A to ja nechcem. Jediné, čo Ti môžem napísať je to, že ak si prečítaš Veľké evanjelium Jána od Jakoba Lorbera, potom sa ti všetko vyjasní.
No vedz, že keďže Boh je láska, tak nie je hriechu, ktorý by On nemohol odpustiť. A diabolskej duši, ktorá sa dostala do stavu pekelného, je tiež možné odpustiť, ak sa v nej prejaví dobrá vôľa a v bolesti si uvedomí, že konala celý čas nesprávne a teda, rozhodla sa zmeniť. Ale nedeje sa to, že by sa mala taká duša znova narodiť.
To sa deje v iných prípadoch, a taká duša nevie, že kedysi predtým žila. Samozrejme, duše ľudí, ktorí sú zlí, sú sami sebou držaní v pekelnom stave. No Boh trpezlivo vyčkáva, či u nich neprichádza časom k lepším myšlienkam. V najhoršom prípade strácajú bytie, tým, že sa rozložia, no nič zo zloženia takej duše sa nestráca, ale je znovu použité na stavbu duše inej.
Je to len v krátkosti a v takom hrubom vysvetlení veľmi vtesnaná obsiahla náuka.
Keby som si predstavil seba na tvojom mieste, neviem či by som tomu rozmumel :)
Ale chcem aby si vedel, že na týchto pravdách nestojí spása človeka. Tá stojí na zachovávaní 2 prikázaní, ktorými sú:
Miluj Boha nadovšetko a svojho blížneho ako seba samého.
V týchto 2 prikázaniach je obsiahnuté celé desatoro a všetci proroci.

lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

...všetci sa rodíme ako rovný, nikto nieje ani milionár ani žobrák.

Deti medzi seba prekážky nekladú, kladie ich medzi seba len vy, svojou filozofiou o svojej pravde.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej

...ak by bol tvoj výklad evanjelia správny, peklo by neexistovalo.
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej

Je to dostatočná odpoveď na tvoju reinkarnáciu?

Ak by si mal pravdu, každý by v tej chvíli v pekle oľutoval svoje hriechy, ver mi.


Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty si asi nebol deckom. Ja som deckom bol a dobre si pamatam ze sme medzi sebou robili rozdieli . A vysvetlenie preco sa niekto narodi postihnuty a druhy zdravy a kde tam je spravodlivost si akosi neuviedol. A prosimta tvrdit ze sa vsetci rodime ako seberovni je zatvaranie si oci pred pravdou.


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Lucifera.

Nie veď pekelný stav existuje alebo teda duchovný pekelný svet.
Skúsim to vo veľmi okresanom podobenstve:
Predstav si Otca, ktorý má dieťa, a toto dieťa sa stane v dospelosti úplne zlé. Otec nechce, aby toto dieťa ubližovalo iným a tak ho zavrie do vezenia. Taký Otec však stále toto svoje dieťa ľúbi a stále má nádej, že sa toto dieťa v tomto žalári časom polepší. Také dieťa si v tomto žalári privádza svojou zlobou na seba veľké bolesti. A práve cez túto bolesť tu je nádej, že sa toto dieťa zmení, vstúpi do seba a začne si uvedomovať, že konalo celý čas nesprávne. Potom príde Otec, vidí, že dieťa sa zmenilo a prepustí ho. No je možnosť že si touto zlobou nakoniec dieťa na seba privodí smrť a v tomto vezení zomrie.
Inak to vraví aj podobenstvo o stratenom synovi.
A Lucifer ja Ťa chápem, ja som kedysi rozmýšľal rovnako a bol som krôčik k tomu stať sa kňazom rímskokatolíckej cirkvi.
No našťastie ma Boh oslobodil a ukázal mi pravdu.
Ja verím, že v Tvojom prípade to chce len čas, to je všetko :)


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Lucifer:

Ver mi, že pre diabolskú dušu je veľmi ťažké oľutovať hriechy a v sebe samej sa zmeniť, pretože taká duša všetkou Láskou pohŕda a z Boha sa vysmieva. Častokrát takáto zmena prichádza až po veľmi dlhom čase strávenom v stave pekelnom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

...ja si nezatváram oči pred pravdou, aj postihnutý sa rodí ako nám seberovný, to prečo sa tak narodí neviem? ale ja osobne beriem všetkých ako svojich bratov a sestry a tak k ním pristupujem a budem pristupovať.

Dieťaťu dokážeš ľahko vysvetliť rozdieli, buď mu ako rodič povieš on je menej cenný, alebo mu povieš je ti rovný, preto si medzi seba kladú prekážky len dospelý.

Alebo mi chceš nahovoriť že dieťa sa rodí už s tým že má cennejší život ako dieťa žobráka, alebo postihnuté dieťa?

Matej

BOH ti ukazuje cestu celý tvoj život, buď ju prijmeš, alebo odmietneš, po smrti už vieš že BOH existuje, už sa nebudeš môcť rozhodovať podľa svojej viery aký chceš byť, rozhoduješ sa len počas života.

Život je len jeden, počas neho sa rozhoduješ akou cestou pôjdeš do večného života.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej

Človek nepadá do pekla aby sa tam smial, ale aby ho postihol spravodlivý trest.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej

Len takú otázočku na tvoj argument stáť sa Kňazom.., ak ťa BOH povolával, prečo si mu odpovedal nie?


Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco sa tak rodi nevies ale reinkarnaciu budes zavrhovat. To ze je to v rozpore so spravodlivostou ti musi napovedat ze niekde je chyba, ale ty si zatvaras oci a preto slepo veris.
Kazde decko vidi rozdieli medzi sebou a druhymi po uvedomeni si seba sameho. A ci posudzuje svoj zivot ako cenejsi je irelevantne ked druhy citi utrpenie a prvy je zdravy a stastny.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

A kde vidíš chybu ak sa dieťa narodí postihnuté?
Tvojou jedinou úlohou je tohoto človeka brať ako seberovného a zahrňovať ho láskou ako zdravého, preto jediná chyba bude len v tebe a nie v postihnutom.

Každé dieťa sa správa po uvedomení seba samého tak ako je vedené svojimi rodičmi, čiže znova chyba len v tebe, nie v dieťati.

Spravodlivosť existuje, ale nehľadaj ju u iných, ale vždy len v sebe.
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

A prečo sa rodia postihnutý ľudia, skutočne neviem, ak si ty myslíš že je to chyba, tak jediná chyba bude znova len v tebe, pretože ak BOH dopustil aby sa takéto dieťa narodilo, má s ním určitý zámer a cieľ na tomto svete a aké sú to zámery ani to neviem, pretože jeho cesty sú nekonečné, ale vždy spravodlivé.

Tebe to môže pripadať ako nespravodlivé, ale pochopíš to až vo chvíli keď ho uvidíš v NEBESKOM kráľovstve smiať sa úplne zdravého a šťastného.


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-05-01  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter Baláž a Matej a podobní reinkartisti

kde Vy na to chodíte že človek sa rodí na svet viac krát...Vám už je B na čisto????

Vysvetlite mi ako ste mohli na takúto idio tinu príst...som samé ucho...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...jednoducho, myslia si že hriechy im budú odpustené za každú cenu, aj keby sa o to nesnažili.


Matej . tywagupa0   |   ip:78.98.25.   |   2013-05-01  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Lucifer

Lucifer, neporozumel si ničomu, o čom som písal. Preto som aj zvýrazňoval to, že na to nie si ešte pripravený. Nemal som zachádzať tak ďaleko.
Prečo som nešiel za kňaza? Pretože mi dal Boh vedieť, že by som tam nemohol hlásať pravdu takú aká je. Rímska cirkev si vo svojej noci stále myslí, že hlása deň, pretože oklamala samu seba.

V niektorých veciach máš pravdu, ale v iných si ešte vo veľkej noci. Ale to nevadí, Boh Ťa takisto nakoniec nasmeruje správne a privedie k Sebe. Ale pamätaj, táto tvoja spravodlivosť, ktorú si predstavuješ je pred Bohom zlá, pretože v nej nie je žiadna Láska a žiadna nádej, iba trest a nenávisť.
Prepáč ale takého Boha ako si ho ty predstavuješ, ja nepoznám.
Už viac do tejto diskusie zasahovať nebudem nech by bolo napísané hocičo. Všetkým prajem príjemný večer.
Matej :)lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej

A vysvetlíš mi prečo BOH neustále stráži cirkev svojou mocnou rukou proti nepriateľom ak hlása klamstvá?
Skutočne to bol BOH ktorý ti zjavil pravdu?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Matej

Dovoľ aby som ťa prinavrátil na cestu k BOHU, nesúď lebo budeš súdený, máš žiť a milovať a hlásať pokoj a Lásku lenže tvojimi poslednými slovami o cirkvi, hlásaš len nenávisť.

...a skús hádať, kto šíri nenávisť?

Takže kto sa ti zjavil?


Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer A kde vidíš chybu ak sa dieťa narodí postihnuté? V karme z minulych zivotov.
Laskavo netvrd to co nepisem. Ja tvrdim ze chyba je v tvojom usudku a NIE ze je chybou ak sa rodia postihnuti ludia!
Pri viere len v jeden zivot, tvrdit ze je spravodlive ak sa niekto narodi ako retard a druhy zdravy je len slepa viera. Ak niekto nenavidi Boha a seba za to aky je postihnuty, pojde podla teba po smrti do raja a bude tam zdravy? Len trest za hriechy z minulych zivotov vysvetluje postihnutia a choroby.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

A kde v reinkarnáciu do postihnutého vidíš spravodlivosť?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

Ako si postihnutý uvedomí chyby za svoje minulé životy? pamätá si ho? alebo aspoň svoje minulé hriechy?

Táto spravodlivosť by nebola dostatočná, pretože by netrpel zato čo by si pamätal, ale znova by aspoň podľa teba páchal ďalšie hriechy tým že by urážal BOHA a roznášal by svoju nenávisť medzi ľudí, to je aký trest?
Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ved predsa v utrpeni za hriechy. Je to trest ktorym si odpykava zlo z minulych zivotov. Mna by zaujimalo kde vidis ty Boziu Lasku vo vecnom pekle a zatrateni.


hogofogo . fewukyxa58   |   ip:95.105.25   |   2013-05-01  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vatikánske koncily boli zatiaľ dva.
Prevteľovanie je kresťanstvu cudzie. Treba uviesť zdroj a presnú citáciu, ak sa odvolávaš na kresťanské spisy. Vytrieť z povedomia ľudí niečo tak dôležité ako je prevteľovanie, by nebolo prakticky možné. Určite by sa cirkev rozdelila na tejto doktríne. A rozdelenie na tom sa nestalo. Určite by bola aspoň sekta, ktorá by zachovávala verne "pôvodné" učenie. Nič také nebolo. Tak aká reinkarnácia v kresťanstve???????????????


Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  luc
Táto spravodlivosť by nebola dostatočná, pretože by netrpel zato čo by si pamätal, ale znova by aspoň podľa teba páchal ďalšie hriechy tým že by urážal BOHA a roznášal by svoju nenávisť medzi ľudí, to je aký trest?
Nepamatame si ich aby sme sa pohli dopredu a neriesili krivdy z minulosti, POMSTU NECHAJME BOHU. Ak povies tomu trpiacemu ze trpi za svoje hriechy z minulych zivotov moze si to uvedomit, a nebude za to nenavidiet Boha a privadzat si na seba dalsi hriech. Ale ak mu povies ze cesty Bozie su nevyspytatelne, alebo ma smolu tak bude nadalej nenavidiet Boha a privedies na seba podiel z tohto hriechu.


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-01  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Matej : Milujte blížneho svojho, ak je toho on hoden.
Perún


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-01  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nicejský koncil r. 325, cirkev poprela Ježišovo učenie, zaprela reinkarnácie, vybrala si smerovanie k zotročovaniu ľudstva...


Narayan . mucyhufe69   |   ip:89.173.53   |   2013-05-01  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Studujte vedy , napr. na vedabase.com ... ak si clovek nevazil telo v minulom zivote a napr. nim pohrdal alebo umyselne zmzracil ineho , nasledok bude postihnute telo v tomto zivote... obrazne povedane


VeganPower . jinycefu59   |   ip:87.106.14   |   2013-05-01  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Védy sú plné náboženských drístaníc podobne ako biblia.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-05-01  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Martinos

Naozaj si myslíš že hitler teraz niekde sedí na invalidnom vozíčku? alebo podvodník ktorý celý život okrádal ľudí a spôsoboval tak utrpenie?

Naozaj si myslíš že jeden život počas ktorého ho BOH povolával ku zmene mu nestačí?

"Blahoslavený slabý duchom, pretože ich je Kráľovstvo nebeské od narodenia"
Táto veta hovorí za všetko.
...tak sa ťa pýtam, kto je potom v pekle? a načo potom démoni s BOHOM bojujú o každú dušu svojim nekonečným pokúšaním na hriechy? aby sa narodil znova a znova podľahol pokušeniu a konal zlo v ďalšom živote?

MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-01  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VeganPower, védy nemajú NIČ spoločné s náboženstvom...


333 . kugaxoka06   |   ip:85.216.14   |   2013-05-01  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a povstanú mnohí falošní proroci a zvedú mnohých,,,aj veľmi silne veriaci im ťažko odolajú....
Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  luc Ty si myslis ze Hitler bol len obycajny clovek? Spachali na neho niekolko atentatov a vsetky prezil. Spolocna karma ludstva mu umoznila robit to co robil, alebo inac bolo to Bozie dopustenie. Ak to nevies sam Hitler bol castou vteleneho Lucifera. Padli na cele s Luciferom, ktoreho pokladaju za svojho boha,sa snazia nicit Bozi plan s ludstvom, kedze iba tu maju vplyv. Clovek ma slobodnu volu a tak ako sa pise v clanku ak za mnoho zivotov sa duchovne nevyvinie pride k rozkladu jeho osobnosti ktoru si vyvijal. To je duchovna smrt.


Martinos . cudyxyla04   |   ip:85.237.22   |   2013-05-01  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  luc
Preco si vo vete Blahoslaveny chudy duchom dopisal slovo: od narodenia? Inac cirkev nevztahuje tuto vetu na postihnutych.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-05-02  (00:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nicejský koncil r. 325, cirkev poprela Ježišovo učenie"

...Těžko, tehdy totiž ještě církev neexistovala.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-05-02  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podle koho ?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-05-02  (07:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekný prvomájový sprievod - od vegánov a ateistov, cez biblistov, až po vyznavačov védy či východnej filozofie. Piko ešte sníva spánkom spravodlivých a prebudí ho až ranná kávička okolo 9.00. Tak to myslím spomínal naposledy.

Takže prajem všetkým účastníkom dnešného sprievodu krásny deň. Prežite ho v duchu, kráse, radosti a pri zmysluplnom tvorení nielen v prospech seba, ale aj druhých ...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-05-02  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smarty, a hlavne nezabudaj na afilatelistov a apastafarianov, nach sa neurazia :)


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-05-02  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ach áno ... apastafariani :)


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-02  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, Nicejský koncil bol tou hraničnou udalosťou, kde sa rozhodovalo o ďalšom smerovaní cirkvi, dovtedy GRÉCKEJ...ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MalaPerunica: Ty jsi se na tom údajném koncilu zůčastnil nebo to máš z pro sebe velmi důvěryhodného zdroje nebo prostě jenom z toho "co se tak běžně říká"?

"Hned poté začaly být kazatelům dávány otevřené pokyny, držet se „úrovně horizontální“ (tj. láska k bližnímu) a aby zanedbávali „úroveň vertikální“ (tj. láska k Bohu), což se i skutečně děje! Znamená to, že se Kristova Církev má vzdát biblického, Bohem zjeveného náboženství, a má se zapojit do zednářského úsilí o L Eglise Universala, všeobecnou církev, vyznávající náboženství humanity a sociálního vykoupení lidstva, tak jak to bylo naplánováno v příšeří zednářských lóží na konci minulého století."


ADRIANO . tanibipa19   |   ip:195.168.2   |   2013-05-02  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AKCIA

veľká omša LEN 30 minút

už túto nedeľu
v kostole sv.THE
spoveď nie je povinná


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-02  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, ak chceš vedieť podrobnosti o, podľa teba, údajnom Nicejskom koncile, vydrž, zalovím v pamäti...


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-02  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Narayan, tvoje odporúčanie sa týka indických véd...slovanské védy nájdeš na vedy.in...ANONYM . gydyjaba85   |   ip:84.47.18.   |   2013-05-02  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Peter Baláž,na začiatku Vášho príspevku popierate reinkarnáciu a v závere o nej píšete,ako o súčasti duchovného rastu...Hádam by bolo dobré,keby ste si po sebe,to čo napíšete aj prečítali.
A ako ste prišli nato,že ľudská duša môže podliehať rozkladu?
Váš článok je zavádzajúci,myšlienkovo nezrelý ale hlavne tematicky nudný,čo ukazuje aj následná diskusia...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-05-02  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  apropos smarty...

pre tychto to hadam neplati, ci?

http://lnk.sk/Vu


Petronius . foxewibi12   |   ip:91.127.78   |   2013-05-02  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takú zmes nezmyslov som už dlho nečítal. Ide iba o obyčajné strašenie ľudí v podaní autora. Nebol náhodou v minulom života inkvizítorom? Ako môže stvoriteľ zničiť sám seba? Lebo my všetci sme súčasťou stvoriteľa a svojím vývojom prispievame k jeho ďaľšiemu tvoreniu. Nikto z ľudí nevedie záhaľčivý život, to sa ani nedá. Aj ten najväčší sviniar, je sviniarom preto, aby sa iný popri ňom učili a rástli. Rastieme skrze naše utrpenie a naše životné skúsenosti a len veľmi malé percento ľudí ustrnie vo svojom vývoji, väčšina z nás rastie, jedni rýchlejšie druhí pomalšie. A reinkarnácií má každá duša toľko, koľko sama potrebuje. Myslíte si, že Zem je jediná planéta s ľudskou civilizáciou vo vesmíre? Tak ste poriadne obmedzení...Človek sa môže inkarnovať aj na iné svety, nielen na Zem...Kto má uši počuje, kto má oči vidí...


stano . begulaju71   |   ip:217.12.62   |   2013-05-02  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Petronius

Konečne niekto prebudený. Podľa mňa ten autor bude nejaký farál ,má podobné reči ako oni. 50% pravdy a 50% polopravdy a klamstvá.Len aby sa im to hodilo do ich mozaiky .

Chcel som tu niečo napísať ale napísal si to za mňa.pekný večer


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-05-02  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Petronius, dobrý postreh...ty si rozum nedostal nadarmo...používaš ho...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

TIP NA FILM

kniha prežitia - skopíroval som recenziu na tento film. Myslím že je to zaujímavý tip na film keď sa pozriete nato čo sa v dnešnej dobe deje vo svete,,,


Vplyv mediálnej manipulácie na podvedomie

Bohemian Grove „Očami Alexa Jonesa“

Predražené diaľnice

Muža, ktorý nakrútil pád lietadla v Smolensku, údajne...

Hudba v súčasnej dobe

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3 s