19. September 2019
    
Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 4. časť - Dolezite.sk

Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 4. časť


  2011-07-09  (06:34)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 4. časť

Šoubiznis, celebrity a iné ničotnosti

 

Už v úvode sme si popísali, že dobrá ekonomika je ako dobre prúdiaca krv v ľudskom organizme. Keď krv vyteká z tela alebo zle prúdi vznikajú väčšie alebo menšie komplikácie. Podobne je tomu pri prúdení peňazí.

 

Ako je možná, pri takom nadbytku všetkého, existencia ľudí umierajúcich od hladu? Že niet peňazí na ušľachtilé, hodnotné veci? Že niet financií na opravu kaštieľa, hradu, zámku, školy, cesty  atď. ? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Surovín je dosť i peňazí je dosť. Ale tieto peniaze neprúdia v spoločnosti správne a vznikajú ťažkosti. Vznik veľkého množstva miliardárov, milionárov je podmienený vznikom veľkého množstva chudobných. Pričom je zrejmé, že tých ,,vyvolených“ je ďaleko menej ako chudobných. Navyše bohatí sú čoraz bohatší, preto aj stredná vrstva je čoraz chudobnejšia, začína byť ohrozeným druhom.

 

Vinní sme všetci svojim spôsobom života. Míňame peniaze na hlúposti, ktoré zákonite chýbajú tam, kde by boli potrebné.

 

Jedným z ďalších narušovateľov dobre prúdiaceho toku peňazí je šoubiznis a všetko okolo neho. Na otázku či šoubiznis, bulvár, celebrity sú hlúpe veci, nepotrebné k životu si stačí pozrieť koľko toho tieto nami otitulované ,,hviezdy“ pozitívneho vyprodukovali. Je hodnotné ohováranie, prostitúcia, predaj svojho tela módnym úchylkám, predvádzanie sa, ničnerobenie? Všetko toto môžu robiť, lebo im na to prispievame. Väčšinou ide o umelo vyrobené superhviezdy, na ktorých sláve sa priživuje obrovské množstvo pijavíc – manažéri, obchodníci, právnici, režiséri a pod. Ďalej bulvárne časopisy, televízia, reklamné agentúry... A všetko za naše peniaze. Kúpou aj toho ,,najnevinnejšieho“ moderného časopisu, už ste podporili celú túto mašinériu. Aj keby stál len tridsať korún. Lenže časopisy žijú z reklamy, a čím viac čitateľov, tým je jej viac. Potom sa čudujete, že tie výrobky sú také predražené, no bodaj by nie, keď si musíte priplatiť za tú reklamu, alebo inak povedané, za to, že ste dovolili, aby Vás manipulovali. Takto si všetci svorne platíme na vlastnú idiotizáciu reklamou. Je to nedôstojné.  Samozrejme to isté platí aj o bezmyšlienkovitom surfovaní po internete, kde svojim ,,klikom“ prispievate k návštevnosti rôznych rozkladných stránok a tým im pomáhate k prilákaniu reklamy a k ich prežitiu. Takto nevinne podporujeme bulvár a iné opovrhnutia hodné skupiny pijavíc priživujúcich sa na spoločnosti.

 

Dcére kúpite do školy predražený peračník olepený  terajšou superhviezdou (o pár rokov nik o nej nebude počuť) a už ste podporili nie len ju ale i všetkých ostatných na nej sa priživujúcich. Vy sa potom čudujete, že nemáte peňazí na zaplatenie školného.

 

Prečo sa asi v súčasnosti točí tak obrovské množstvo duchom prázdnych filmov? Lebo bezduchá spoločnosť si ich žiada a teda si ich aj financuje. Preto je v súčasnosti vidieť veľké premnoženie bezduchých hercov, herečiek, spevákov, speváčok, režisérov, manažérov, obchodníkov a iných na tomto zarábajúcich. Je to podobné ako s krvou. Predstavte si, žeby si krv povedala - ,,nahrniem sa teraz do rúk, a ostatné časti tela ma nezaujímajú.“ Vieme ako by to dopadlo. Keď sme nechali zbohatnúť pijavice zo šoubiznisu a nepodporili sme svojimi peniazmi (prostriedok na výmenu tovarov a služieb) slušných ľudí, slušné a hodnotné umenie, slušnú prácu a slušné hodnoty, tak sa nečudujme, že nemáme peňazí. Prečo? Lebo podporou slušných vecí bude peňažný tok správne prúdiť a bude dosť finančných zdrojov na hodnotné veci. Naopak, podporou neslušných vecí a ľudí, finančný tok prestáva správne prúdiť, lebo títo ľudia nepodporia svojimi peniazmi dobré veci (myslené aj morálne aj ekonomicky). Preto ich niet alebo ich je málo tam kde by sa zišli, kde to všetci cítime. Ekonomika chradne a my máme čoraz menej peňazí vo vlastnej peňaženke!

 

Bolo by naivné si myslieť, že superhviezda čo nikdy nič nevyprodukovala s postavenou prepychovou vilou žijúca len z reklamy a z úrokov prispeje časťou svojich peňazí chudobným v Afrike, alebo postaví vo vašom meste továreň na spracovanie BIO produktov. Čo by bolo nielen ušľachtilé ale podporilo by to aj ekonomiku, prírodné prostredie a naše zdravie. My takúto umelo nafúknutú ,,hviezdu“ vyživujeme. Prečo nepodporíme svojimi peniazmi tých, ktorí by mohli urobiť mnoho dobra!?

 

Čo si teda musíme neodkladne uvedomiť? Ak chceme byť medzi tými, ktorí podporujú ekonomiku a nie naopak, musíme za svoj život prevziať plnú zodpovednosť. Je načase prestať s podporovaním kadejakých zbytočností a upriamiť pozornosť na dôstojnejšie, zmysluplnejšie a hodnotnejšie aktivity. Za svoje peniaze a ich použitie nesieme predsa plnú zodpovednosť, či už sa nám to páči alebo nie, či o tom vieme alebo nevieme. Riaďme sa svojim citom. Cit nám spoľahlivo napovie čo je a čo nie je dobré. Čo cítime pri kúpe toho bulvárneho denníka, čo cítime pri tom chaotickom preklikávaní internetom, čo cítime pri pozeraní na celebrity? Svedomie je náš najlepší radca. A o tom to je. O duchovnom vývoji seba samého. To je prvoradou úlohou človeka. Zdravý duchovný vývoj (rozvíjanie cností, žitie podľa desatora) zabezpečí zdravú ekonomiku. Nedá sa to od seba oddeliť. Čistý jedinec túžiace po ideáloch a ich napĺňaní bude zákonite podporovať čisté hodnoty a čistých ľudí. Alebo si viete predstaviť, že by si matka Tereza kupovala bulvárny časopis? A všetci sa máme usilovať o tie hodnoty, ktoré nám ukázala svojim životom táto vznešená žena. Na to sme sem prišli. Pre nič iné!

 

Sme súčasťou Božieho diela a ako také, podlieha Jeho Zákonom. Čo človek zaseje, bude žať. To je jeden zo zákonov, ktorý pracuje neochvejne a spravodlivo. Kto o ňom vie, zákonite bude vedieť, že súčasný finančný systém nemôže smerovať k ničomu inému len ku svojmu koncu. Lebo zneužívame peniaze na tie rôzne hnilobné aktivity, preto len hniloba nás bude očakávať. Súčasná finančná kríza je len zákonitým procesom, podobne ako infarkt u človeka, ktorého krv začala prúdiť neprirodzene. Neprirodzené prúdenie peňažného objemu v spoločnosti bude mať za následok infarkt finančného systému. Pozorovaním spoločnosti je zrejmé, že nechce upustiť od navyknutého spôsobu života, preto finančná kríza to dotiahne až k úplnému zrúteniu.

 

Avšak precitnutím a zapojením svojich duchovných vlôh do života, nielenže človek pomôže zmierniť neblahý stav ale pomôže aj sebe. Takému človeku bude pomáhať samo nebo. Keďže väčšina spoločnosti nemá záujem o duchovný vývoj, takéto tvrdenie si nemohlo overiť a poväčšine sa mu len smejú. 

 

Z pohľadu ekonomiky bude budúca doba dobou dobre prúdiaceho peňažného toku. To bude zabezpečené napĺňaním Božích zákonov našimi predkami dobre odcítenými ako ľudová múdrosť – bez práce nie sú koláče, ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva, kto druhému jamu kope sám do nej spadne a iné. Alebo Ježišom ukázanými – neodídeš pokiaľ nezaplatíš do posledného haliera, čo zaseješ to zožneš, miluj blížneho svojho ako seba samého atď. Alebo Mojžišovým desatorom, ktoré taktiež usmerňuje človeka k životu v zmysle týchto Zákonov.  Každá kultúra dostala dosť pomoci, aby pochopila, precítila a usporiadala si život v súlade s Vôľou Najvyššieho.

 

Pousilujme sa, aby sme sa o takýto systém pričinili už teraz. Lebo čo si zasejeme dnes, neskôr nás bude očakávať.  


Martin Hruštinec http://www.martinhrustinec.blogspot.com/
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
saso   |   ip:95.103.79   |   2011-07-09  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi dobry clanok.ale na konci to miesanie boha do ekonomiky.to zavadanie ,zase nejaky plateny agent ?..skoda.


Zaujimave   |   ip:178.41.82   |   2011-07-09  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  saso
Keď niekto spomenie Božie zákony iba si to prehoďte na fyzikálne zákony...Oni to iba inak volajú lebo pred stredovekom to tak nemohli pomenovať keďže nepoznali ani gravitačný zákon, boli tu iba Božie zákony laické pomenovanie fyzikálnych spravodlivých zákonov...


anon   |   ip:95.105.16   |   2011-07-10  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Čo nám pripravili naši súčasný bohovia na zemi.
Na Slovensku je situácia hrozná, keďže Mikloš s Dzurindom, Fígeľom
a karieristom kardinálom Tomkom v rámci prístupových rokovaní o vstupe Slovenska
do EÚ a NATO mimoriadne servilne odovzdali energetiku do krvavých papŕč západu
a tým uskutočnili úplný ekonomický rozvrat v štáte, o ktorom sa vyjadrujú zásadne ako
o krajine (country) – kolónii (región bývalého štátu).
Jediným hodnoverným vyjadrením zrealizovaného ekonomického rozvratu je
vyhodnotenie RNDr. Karola Ondriáša DrSc., vedeckého pracovníka SAV, v ktorom
poukázal aj na to, že viac ako 66 % vytvoreného HDP a zisku sú odvádzané z republiky.
Vo forme dividend je to viac ako 1 miliarda Slovenských korún denne (za rok viac ako
12 miliard eur). Takýto ekonomický zázrak nedokázal vytvoriť na Slovensku ani Adolf
Hitler v čase II. svetovej vojny, keď všetok výrobný potenciál bol výlučne majetkom
Slovenského štátu. Ani ZSSR po porážke fašizmu sa nestal vlastníkom výrobného
potenciálu a finančnej sústavy, štátneho kapitálu v ČSSR. Takéto rozparcelovanie
a zašantročenie Slovenska presadili aj proti vôli obyvateľstva najmä menovaní
neoliberáli a slobodomurári z východu.
Priamo úmerne takémuto devastačnému riadeniu štátu zodpovedá degradácia
vzdelanosti, znižovanie dostupnosti zdravotnej starostlivosti, nárast nezamestnanosti
a z toho vyplývajúcej zločinnosti. Permanentný rast zadlženosti štátu a znižovanie
životnej úrovne obyvateľstva, na čom sa podieľali všetky podlé vlády po roku 1989.
zdroj: http://szcpv-sekciapm.6f.sk/pdf/132.pdf
a dalších 1180 miest na internete


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-07-11  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perfektne a pravdivo zacate ale konciace v agonii cirkvi a boha. Ked uz teda autor smeruje tam nemali by sme zabudnut akymi obrovskymi sumami sponzoruje stat cirkev s nasich dani. Keby sa tie peniaze a majetky cirkvy (o kotrych sa boji aj hovorit lebo ich maju tolko) pouzili tam kde je to potrebne v zdravotnictve,skolstve atd... tak by sme boli na inej urovni. Tam sa najprv pozerajte a potom na to ostatne co tu pisete. Ked niekte vidi len jednu stranu mince tiez mu ide len o zbohatnutie. Ale historia nam ukazala ako cirkev mala hodno a ostany nemali co do ust.


Vera   |   ip:95.103.79   |   2011-07-13  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM suhlas... clanok pekne zacal ale potom sa presunul a sustredil len na krestansku cirkev...
keby to zovšeobecnil nebol by tu taky zly pocit (aspon u mna), ked vieme ze krestanstvo nie je prave to najcnostnejsie... klamu a kradnu... predajme vatikán a nakrmime svet...
nechcem tymto autorovi zobrat vieru v Boha, kazdi moze verit v co chce...PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.


dusan   |   ip:85.135.13   |   2011-08-09  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - pre pána Pijaka - z dlhodobého hladiska socializmus vyprodukoval majetok, z ktorého sa kradlo minimálne 15 rokov, takže zrovnanie že je stejný ako tento systém nie je moc seriózne. Komunisti mali 10 rokov po vojne jedlo, byty, fabriky a čo ja viem čo aj bez zahraničného investora a veľkých teoretikov, podľa mňa to chce len "selský" rozum - common sense - a 5-10 rokov a sme zase na nohách, čo sa týka tých politikov - samozrejme veď terajší "politik ide do politiky aby sa dal kúpiť", je to ako namaľované vajcia - sú rôznofarebné ale vnútro je stejné a pokazené, smer je podľa mňa o čosi lepší - aspoň hodí kosti ktoré nevládze zjesť, tí druhí ich hodia radšej do dunaja
-pre autora - koláče, odozvy z hory - preboha veď ti ktorých spomínate, sú súčasťou tohoto cirkusu, dokonca samí vrchný papáči vedeli veľmi dobre čo bude po demontáži socializmu a aktívne tomu napomáhali
-pre tých ktorí si myslia že to autor zakončil dobre - keď Vás zradia ľudia, zradí Vás aj viera
dudiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

MUDr. František Koukolík: Esej o stupiditě

Velmi poucna videoesej o sucasnom stave sveta a reakcii cloveka nan...


MAJESTIC 12 - potvrdená (nie sme tu sami).

Nevyhnutnosť kolonizácie vesmíru!

Model kasinoveho efektu v ekonomike

Euro je stratené

Hra s Eurem skončila – teď přichází krach – Nigel...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3279 s