22. August 2019
    
Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 5.časť ZDRAVOTNÍCTVO - Dolezite.sk

Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 5.časť ZDRAVOTNÍCTVO


  2011-08-14  (06:45)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Finančná kríza – čo si musíme neodkladne uvedomiť 5.časť ZDRAVOTNÍCTVO

V predchádzajúcich článkoch sme si povedali, že peňazí v obehu je určité množstvo. Ak tieto peniaze neustále nesprávnym nasmerovaním odtekajú kdesi mimo nás, z našich peňaženiek a následne aj z rozpočtu republiky nasledujú problémy, aké prežívame v dnešných časoch. Je nevyhnutné, aby peniaze neodtekali podobne ako je nevyhnutné, aby krv nevytekala z ľudského organizmu. Inak človek vykrváca a zomrie.

 

Analogicky sa toto deje s ekonomikou, ktorá krváca a ak toto krvácanie (odtekanie peňazí) nezastavíme budeme svedkami krachu. Veď jeho predzvesťou sú práve tie reči : ,, chýbajú peniaze, niet peňazí, rozpočet štátu je slabý, vyzbieralo sa málo peňazí na daniach...“ Pritom ale nepočujete vety tipu : ,,je málo murárov, je nedostatok cukru, je málo potravín, supermarkety nemajú čo predávať, nedostať kúpiť notebook...“

 

Nie, počuť iba o nedostatku financií. Ako je to ale možné, že je tých potlačených papierikov tak málo?! Pričom vyrobiť ich je pre systém detsky jednoduché! Kde sú potom tie peniaze? Ušli? Schovali sa nám? Prečo ich nemáme?

 

Treba si uvedomiť jednu veľmi dôležitú vec. Neexistuje pojem ,,drahé veci“. Veci sú veci, ktoré stoja určitú sumu potlačených papierikov. Ak ich máme málo je prirodzené, že tie veci sa nám zdajú drahé. Pri dnešných cenách, ak by sme mali trikrát väčšiu výplatu by sa nám už vôbec nezdali také drahé. To znamená, že pojem ,,lacné – drahé“ určuje počet peňazí v našej peňaženke. Ak by ste mali posledné 2 koruny tak aj chleba za 30 korún by sa vám zdal astronomicky vysoký a nedostupný. Podobne ako sa nám teraz javí výlet do vesmíru, pričom pre miliardára je to ako kúpa jogurtu.

 

Kde sú teda tie peniaze? Konečne si to ujasnime. Je ich dosť. Aj potravín a surovín je dosť. Nik nemusí umrieť od hladu na tejto zemi a nik sa nemusí potýkať s chudobou.

 

Veľa sme si toho už popísali v predchádzajúcich dieloch tohto seriálu. Dnes sa zamerajme na iný ,,bonbónik“ – zdravotníctvo. 

 

Je prirodzené, že ak si kúpite kuchynskú linku, tak za tri mesiace si nebudete kupovať predsa novú. Ak si kúpite televízor, tak za mesiac si nebudete kupovať nový lebo tento sa vám pokazil. A je úplne prirodzené, že keď vám vymenia okná, za pol roka tá istá firma nebude montovať nové a za ďalší polrok zase nové, pričom vždy platíte. Také čosi neexistuje.  Aj auto keď si kúpite, nekupujete ho na rok či dva a keby sa mu niečo stalo je tam určitá záruka, tak ako na väčšinu výrobkov. A čuduj sa svete v zdravotníctve také čosi neplatí! Najviac zarábajúcim odvetvím na svete je farmaceutický priemysel /1/. Tam sú tie chýbajúce peniaze!! Ako je to možné? Veľmi jednoducho. Dokoliečka dokola sa liečime, liečime a liečime a výsledok žiadny. Ako keď pes neustále naháňa svoj chvost. Keď vám napríklad lekár zistí zvýšený cholesterol predpíše vám lieky, ktoré však budete užívať doživotne! To akokeby ste doživotne platili každý mesiac za výmenu žáluzií. Smiešne? Ale to robíme vo vzťahu ku svojmu zdraviu. Aj cukrovkári si doživotne musia pichať inzulín. A takto je to bežnou realitou súčasnosti. Vidíme to všetci. A výsledok? Pozrime si fakty.

 

Rok 2008

Celkové výdavky na zdravie za rok 2008 na Slovensku: 161 514 946 000 SK

 

Čo činí na jedného obyvateľa Slovenska za rok 2008: 29 800 SK čo je 2 483 SK mesačne

 

Obdobie 2004-2008

Celkové  výdavky na zdravie za obdobie 2004-2008 na Slovensku: 635 922 860 000 SK

 

Čo činí na jedného obyvateľa Slovenska za obdobie 2004-2008: 117 300 SK

 

Rok 2009

 

Spotrebované balenia liekov za rok 2009 na Slovensku: 159 miliónov balení =  32 968 000 000 SK

 

Čo činí na jedného obyvateľa Slovenska za rok 2009: 29 balení = 6000 SK čo je 500 SK mesačne

 

Obdobie 1995-2009

 

Spotrebované balenia liekov za obdobie 1995 až 2009 na Slovensku: 2 324 400 000 balení = 293 427 000 000 SK

 

Čo činí na jedného obyvateľa Slovenska za obdobie 1995 až 2009: 429 balení = 54 000 SK

 

A ako sme na tom zo zdravím? Subjektívne každý vidí okolo seba. A fakty hovoria:

 

Kalendárne dni pracovnej neschopnosti pre chorobu za rok 2003 na Slovensku - 30 465 567

 

Kalendárne dni pracovnej neschopnosti pre chorobu za rok 2009 na Slovensku - 30 483 111

 

Tieto informácie vznikli spracovaním údajov zo Štatistického úradu Slovenskej republiky a sú voľne prístupné /2/

 

Pozrime si kalendárne dni pracovnej neschopnosti. Nezdá sa, že by sa niečo za roky 2003-2009 polepšilo, stav je rovnaký, ale minuli sme vyše trištvrte bilióna. Čo k tomu dodať, smutné čísla, avšak nie pre farmaceutický priemysel. Platíme za niečo čo neprináša požadovaný efekt t.j. zdravie. Tu je ten odtok financií citeľne viditeľný.

 

Avšak hádzať vinu len na farmaceutický priemysel alebo lekárov je úplný nezmysel! Lebo za svoj život je zodpovedný každý sám. Príčina tohto stavu je v ateizácii spoločnosti a v duchovnej lenivosti jednotlivcov. Pozrime sa na počet fajčiarov, pijanov, nehovoriac už o stravovaní, o ktoré sa nezaujímame. Pozrime sa na naše životy. Potom sa nečudujme, že tí najšikovnejší, najprešpekulovanejší a najchytrejší využili stav taký aký je vo svoj egoistický prospech. Svoje zdravie predsa máme plne vo svojich rukách a aj spôsob liečby. Nik nás nenúti. Ale keď chceme platiť tak prečo nie...povedia si. A už na nás chrlia jednu reklamu na tabletku za druhou.

V podstate naša duchovná neochota pracovať na svojich necnostiach spôsobila, že nevidíme a ani nechceme vidieť, že za našu chorobu si môžeme sami svojim nejakým nesprávnym životným nasmerovaním väčšinou k svojim blížnym.

 

Nie a nie si toto uvedomiť! Príčina našich zdravotných potiaží tkvie v našej psychike. Aj keď už aj lekári hovoria o strese ako príčinnom faktore, je to zatiaľ len vo všeobecnej rovine povedané.

 

Napríklad cukrovka vzniká z pocitu nedostatku lásky. Prečo si cukrovkár nedá tú námahu pochopiť práve toto, namiesto donekonečného pichania inzulínu? Prečo sa nesústredí na rozdávanie lásky, na čistenie svojej duše od egoizmu, na modlitbu o pomoc?

Kolená sú spojené s pokorou. Prečo nepracujeme v tomto smere? Ale radšej sa za drahé peniaze dávame operovať.

Obličky sú o citových problémoch. Obrovské množstvo ľudí má práve problémy s obličkami, žiaľ nikde nevidieť, žeby sa pacient sústredil na riešenie svojich citových problémov so svojim najbližším, s ktorým ten citový problém má. Radšej bude na práškoch a naďalej sa bude naťahovať či už s dcérou, synom, manželom, susedom, matkou, švagrom atď.

Pečeň je o svetonázore. Ak máme zlú pečeň, náš názor v nejakej oblasti života je vadný. Kde je ten človek, ktorý by sa pousiloval pochopiť príčinu svojej nemoci, pochopiť kde robí chybu, čo má zmeniť u seba, aby sa vyliečil? Nie, radšej bude platiť pol výplaty za chemikálie akoby sa mal zmeniť. Väčšine ľudí je príjemnejšia smrť ako zmena života. Duchovná lenivosť je obrovská.  

Vysoký krvný tlak je o našom pretláčaní svojej vôle. Radšej budú ľudia na liekoch, veď je to tak pohodlné, akoby mali dbať na zákonitosť slobodnej vôle blížneho. Radšej budú pretláčať seba a tlačiť doňho a tlačiť a tlačiť. Však mám lieky.

Koxatrózu dostaneme keď ,,lámeme nad niekým palicu“.  ,,Ty sa už nikdy nezmeníš, škoda reči, ty si nepolepšiteľný“. Pričom si neuvedomuje, ako sa tým voči blížnemu prehrešujeme. Radšej si necháme naoperovať umelý kĺb, aby sme sa mohli i naďalej takto nešťastne správať voči tomu, voči komu by sme mali vysielať práve lásku.

 

Ak by sme pracovali na sebe, čo nie je nič iné ako práca na našich medziľudských vzťahoch, vyliečili by sme sa.

 

Čo je človeku platné ožarovanie chemoterapiou, keď mu nikto nevysvetlí, že tú rakovinu dostal z nenávisti voči susedovi, ktorý mu pred dvadsiatimi rokmi ukradol 10 m2 z jeho pozemku. Teraz leží v nemocnici s rakovinou hrubého čreva a nie je toho lekára, čo by mu to vysvetlil (poznám výnimku). Pričom chemoterapia ako metóda liečby je na zváženie /3/ a aj keby sa podarilo niečo zmeniť, skôr alebo neskôr by prepukla iná nemoc. Avšak skutočným odpustením susedovi, odpútaním sa od minulosti, by sa udial zázrak , ktorý sa z času na čas aj stane. Neoprávnene sa potom pripisuje úspech konvenčnej medicíne.

Zmenou svojich duchovných postojov voči blížnym, túžbou po láske, ušľachtilosti, srdečnosti, láskavosti, odpustením sebe i blížnym, túžbou po Bohu sa okamžite mení zdravotný stav k lepšiemu!!!

 

Možno s výnimkou prípadu už naozaj v poslednej fáze života, ale aj tento človek získa, lebo smrťou život samozrejme nekončí a poznanie si berie so sebou na druhý breh.

 

V našej duchovnej lenivosti je príčina nášho neustáleho naháňania sa po doktoroch, neustáleho pojedania liekov s prakticky nulovými výsledkami. Pozrite si ešte raz štatistické výsledky kalendárnych dní pracovnej neschopnosti (tu uvedených), pozrite si čakárne u lekára a pozrite si aj iné štatistiky, pozrite na svoje okolie i na seba. Dívajte sa.

 

Ešte raz k štatistike.

V prepočte jeden človek na Slovensku minul za 5 rokov neuveriteľných 117 300 SK!!!

 

Z toho vyplýva, že pri mravnej, duchovnej, láskyplnej  spoločnosti (čo školstvo ako ateizované nevyučuje) by nemohla nastať finančná kríza. Nemohli by byť také obrovské odtoky peňazí s následnou zadlženosťou.

 

Čudujeme sa, že niet na bývanie kde treba cca. milión (ako príklad). V spoločnosti akceptujúcej duchovné zákonitosti vzniku chorôb by dvaja mladí ľudia len za 5 rokov šetrenia mali hneď 230 000 SK. Pri pomoci rodičov čo i len dvoch by mali našetrených za toto obdobie skoro pol milióna. Samozrejme za desať rokov už milión. Variant je veľa, zrátajte si to. Predstavte si, že každý občan na Slovensku by mal za 5 rokov k dispozícii 117 300 SK a keby si šetril, alebo štát by mu šetril, alebo rodičia by mu šetrili už od kolísky, tak problém bývania na Slovensku neexistuje!!! A to boli uvedené len peniaze, ktoré v súčasnosti nevidíme lebo ich odovzdávame dennodenne na zdravie

 

To by sme však nemohli, ako to dnes robíme, napchávať týmito reálnymi peniazmi bankové kontá farmaceutov. Robíme to však dobrovoľne. Nik nás nenúti. Obrovské odvody na našich výplatných páskach, ktoré zhltne poisťovňa, je už len dôsledkom.

 

Na túto tému by sa mohlo napísať ešte mnoho, problémov je veľa, riešenia sú načrtnuté, tak treba začať od seba. Práce je dosť.

[1]

 http://www.worldometers.info/sk/

[2]

http://www.statistics.sk/pls/elisw/MetaInfo.explorer?obj=388&cmd=go&s=1002&sso=2&so=33

[3]

vyjadrenie Linusa Paulinga nositeľa nobelovej ceny za medicínu: ,,Takisto nepopierame, že v istých prípadoch je chemoterapia alebo aj rádioterapia potrebná, aj keď predstavujú obrovské nebezpečenstvo zničenia celého tela. Niekedy, ale len niekedy, je z chemoterapie trochu viac osohu ako škody.“ (citácia z Humble, J. V.: O vitamínu C a pomeroch v lekárskej vede. In: Miracle Mineral Solution – Zázračný Minerální Doplněk pro 21. století, 1.diel,  str. 164, ISBN 978-80-254-4140-4)

Martin Hruštinec (martinhrustinec.blogspot.com)


Martin Hruštínec
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
toneva   |   ip:217.112.1   |   2011-08-14  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  česká vláda bude mít super HDP: Bude započítávat i Nově se budou počítat drogy i prostituce


http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=710699


Tohle není vtip.


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-14  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...všetky poisťovne sú tu len preto...aby z Vás urobili chorého a ak ste chorí a vyždímajú Vás do posledného centa...NECHAJÚ VÁS UMRIEŤ...Slovensko je toho živím príkladom...všetky povinné platby si prerozdeľujú majitelia a ministerstvá týchto poisťovní...na Vás je určené len minimum...oni majú jachty a vily na súkromných ostrovoch...vy máte akurát tak čas pomaly umierať...v krajine kde funguje zdravotníctvo si doktor nedovolí vypýtať poplatok od pacienta...u nás je odvod povinný a ak chcete žiť tak aj ten POPLATOK.


mrbean   |   ip:85.216.24   |   2011-08-14  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lekári sú špecifická branža-nikdy nie je im dosť.V týchto dňoch prebehla krátka správa , že s tými platmi to nemajú v porovnaní so západom až tak zlé .Odtok peňazí z poisťovní - cesty , ktoré poznajú najlepšie samotní lekári a to lekári prvého kontaktu. Neviem ako teraz , ale prax bola -nemám injekcie do svojej ambulancii - napíšem recepis -a injekcie sú !Spätná väzba vôbec neexistuje - lekár -pacient a výkony sa píšu, kto ich skontroluje ? A to je len odrobina .


Ynteligent   |   ip:62.197.19   |   2011-08-14  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok mal zmysel az kym som sa nedocital, ze :
cukrovka vzniká z pocitu nedostatku lásky, Obličky sú o citových problémoch a podobne hluposti.......to ozaj moze mentalne zdravy clovek tomuto uverit??????????


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-08-14  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ynteligent: mentalne zdravy clovek s troskou pozorovacieho talentu si nemoze nevsimnut iste spojitosti medzi psychikou daneho jedinca a chorobami, ktore clovek ma. Vacsina sa da dokonca v kontexte niektorych modelov fungovania tela celkom pragmaticky vysvetlit :-)


saso   |   ip:178.41.72   |   2011-08-14  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Ynteligent. presne tak.takto sa pisu clanky ktore maju zmiast ludi ktori neveria systemu.zo zaciatku realita potom vymyvanie mozgu..maju zmiast tich co chodia napriklad.na dolezite.sk. autori to sponzorovani agenti.infiltratori. ako v matrixe.


jarka   |   ip:89.173.33   |   2011-08-14  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetko v clanku je pravda. Za choroby si ludia mozu sami. Vynimka je vrodena choroba alebo uraz. Ludia radsej hadzu do seba tabletky, lebo to ich stoji par sekund casu, nez by pracovali na svojom charaktere, zivotnom style, vztahoch, ap. Keby cely statny rozpocet isiel na zdravotnictvo, aj tak by bolo malo. Je to cierna diera. Zdravotnictvo je dnes biznis. Prisla som na to pred par rokmi, ked som si robila nadstavbu diplomovana sestra, a tam sme museli pouzivat vyraz KLIENT a nie PACIENT.


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-08-15  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrodená choroba je že vraj trest za to čo človek napáchal v minulom živote. A úraz sa tiež nikomu nestane len tak. To tak len zvonku vyzerá.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-15  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz som sa zlakol ze taketo zabavne citanie tu uz nenajdem. Presne tak choroby su len psychycke :-)) a keby ich nebolo tak mame vsetci kopu penazi :-))) mne sa ta suma na jedneho cloveka vobec nezda vysoka za tie roky. Myslim ze inde je daleko vyssia.
Tak sa riadne modlite a majte sa radi aby bolo vsade dost zdravia. Lieky zahodte a doktorom zasadne nebehajte. Ved boh vas vylieci a zem to vytiahne. Ked vsetci nabozny dementi pomru tak to tu veru zostane hodne penazi. Uz sa neviem dockat. A od dnes mam vsetkych rad aby som bol zdravi :-))

VASE RADIO JEREVAN


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-15  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM.
Vsetci sme uprimne radi,,a tesime sa, ked vidime, ze medzi nami ziju jedinci ktori sa vyznacuju pochopenim a laskavostou v pristupe k inym ludskym bytostiam, a takisto aj k rozsirovaniu vedomosti a poznatkov.

Ty bezpochyby si jeden z nich, je vzdy povzbudzujuce, a moroalne pozdvihujuce citat Tvoje prispevky k hociktorej teme, ktora je tu pridana.
Dakujeme Ti za to ,ze obohacujes tieto diskusie, ze mnohych bludiacich a hladajucich pravdu , vyslobodzujes zo zajatia hnevu a nenavisti, ci osocovania a nizkeho urazania svojim intelektom, brilantnou logikou, prijemnym a laskavym pristupom , ktory sa snúbi z uprimnostou a vyzrelym chapanim behu udalosti a dejin sveta.

Si proste nase slnko,,ktore ako aj to prave slnko , vnasa svetlo do veci ktorym nerozumieme, a dava zivot vsetkemu co je na zemi.
Takze este raz v mene vsetkych neznalych a hlupych, alebo nie az takou inteligenciou a chapavym srcdom obdarovanych,
Ti dakujem,a chcem ta poprosit, aby si aj nadalej rozsieval svoj dar, svoju lasku a pochopenie cez tento portal a vyvadzal nas z udolia temnoty, strachu a konpiracii ,ktorymi sme boli zotrocení!!!

este raz Dakujeme..
a nenechaj sa prosit..
dvere mas vzdy otvorene..
Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-08-15  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja sa sem chodím rád zasmiať. Život a myšlienky kostolných ovečiek sú zdrojom nekonečnej zábavy.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-15  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takisto sme radi, ze jedinci a osobnosti, ktore si pri pri pocuvani určitého stýlu hudby a navštevach rôznych podujati na ktorych duni hrozivo seversky metal, na ktore musia prejst cez zivotu nebezpecnu hustinu, presekavajuc si cestu macetou,a na ktorych sa pali a inak nici a przni kniha z papiera o ktorej si zucastneni myslia, ze je ona zosobnenim najmocnejsej bytosti v univerze ktora odstartovala cas a priestor a ktorí tymto aktom nadobudaju falosny dojem,ze nejak tej bytosti ublizuju ,,,ci popijani cerveneho vina s priatelmi, nadobudli dojem vo svojej predstave o sebe samom ,ze su zoskupenie demonskych bytosti a nasledne tomu aj uspôsobili svoj pseudonym na portali -dolezite.sk , sa vzdy ked navstivia uz spominanu stranku pobavia..a sem tam pridaju aj oni svoju smietku lasky a mudrosti ,ktorou oplyvaju!!

neprestavaj.. nikdy neprestavaj..


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-15  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč nedá mi aby som sa nespýtal, co Ty vieš o mojom živote?

Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-15  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...už som zistil kto je pandemonium:)))))))))))))))...nikto nevie ništ...o tom čo príde...len uráža a baví sa:)))))))))))))


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-15  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte pluskuje a mínuskuje ako keby bol za to platený.
No musime pripustit, ze mu to celkom dobre ide.

Proste,každý vynikáme v niečom inom.
Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-15  (16:53)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ...žeby teenager...metalista?...alebo?...počkaj počkaj....hlúpi bleckmetalista:)))))))))))))))))))))))))


leo   |   ip:91.127.79   |   2011-08-15  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa ani nečudujem že je tolko ludí chorych a malatnych pokrivkavajucuch a ešte neviem akych .Ked čítam aky su zahladeny do svojho ega a so všetkou tou svojov vypočitavostou a nadutostou voči celemu svetu.Nevidia si dalej od nosa ,ich duchovna lenivosť je obrovska. Človek je duchovnej poctaty,duch ovlada telo ked je človek duchovne slaby alebo lenivy teda chorý tak sa to prejavý aj na tele rôznimy druhmy chorôb alebo urazov.CHoroby su tu vlastne preto aby sme sa s nich poučili. Veď to vydite sami ako sa ludia navzajom k sebe spravaju. Zavisť ,lakomstvo ,picha ,nenavisť ohovaranie čim ďlej sa všetky tieto zle vlastnosťi stupňuju a tým aj viac chorôb a dokonca aj zakernejšich na Ludstvo dopadá.Pozrime sa dnes už do ďalekej minulosti keď ludia žily v harmonii s prirodou lebo su samy sučasťou prirody a nie jej panom a ničiťelom nexsistovaly žiadne choroby.Človek si uvedomoval svoj duchovný povod a zmisel života že sa nenarodil pre zarabanie penazý pre rôzne požitky a marnosti ktore nadovšetko vyzdvihuje dnešný že vraj rozumný človek. Alebo si s vas niekto myslí že je to sakra velká nahoda že sa narodil a ma schopnosť uvedomiť si svije činy a sam seba pre to že v prirode existuje evolucia a že je len zhluk atomov a molekul .Tomu meverim


eros   |   ip:86.41.108   |   2011-08-15  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obhajovat dnesny system zdravotnoctva moze len slepy, hluchy, sprosty a naivny (a to vsetko dohromady) clovek.

U mna maju este respekt doktori - ortopedi. Taky co daju cloveka dokopy po uraze. Tie ich rozne skrutky a pod. To su jednoducho frajeri !

Ale taky obvodacikovia, co predpisuju lieky podla firmy co ich poslala si zatr(t)Kat do Thajska na ich naklady, tak takych je skoda aj oplut. A to nehovorim o firmach napojenych na statny cecok zneuzivajuce skorumpovany system.
Proste GRCANICA na n-tu!
Ja som posledny antibiotik zobral pred 22 rokmi aj to som ho cely nedobral a vyhodil som to do kosa. Verim na duchovnu stranku veci, ze to suvisi zo zdravim a potom rozne prirodne sposoby liecby.
Alebo lepsie povedane snazim sa zit zivotny styl( i ked to vzdy nejde), ze clovek sa k samotnemu lieceniu ani nedostane. Proste neochorie. Nejake nachladnutia = caj s rumom + vitamin C. Ani by ma nenapadlo ist k doktorovi.

Z celeho srdca !!! prajem vsetkym VELA ZDRAVIA. Nech system zdravotnictva je akakolvek GRCANIC, ale nech nema sancu zarabat, lebo vsetci budeme zdravy.MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-16  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chaplin sa nam rozpisal, a kto ti s tym clankom pomahal ? Na retardovaneho celkom uspech.
Ty si bezpochyby jeden s tych od ktoreho citat prispevky proste stoji za pobavenie, ty vies kto je boh,ty viees kde je,ty si nadludska bytost ktora na vsetko prisla. Sice ku nicomu nemas jediny dokaz ale proste je to tak lepo Chaplin povedal.
Taktiez nas vsetkych tesi ze ku kazdemu clanku mas bozske vysvetlenie a este viac ma potesilo ked sa uz ku clankom ani nevyjadrujes ale moje prispevky pokladas za dolezitejsie a ku nim davas komentar. Uvazujem ci si len pre teba nezalozim tiez daku konspiracnu stranku a tam by si mal pravo pisat len ty.Nas najvacsi a najmudrejsi. Taktiez som rad ze si si dal nick po znamom charlie chaplinovi - skutocne ten dokazal rozosmievat masy a ty pokracujes v tomto duchu.
Taktiez sme radi ze nas nechavas nazriet do tvojho zivota zatazeneho samou konspiraciou na kazdom rohu. Ako od teba vieme koniec sveta je uz blizko a potom ustaneme pred bohom a s placom ho budeme prosit o zmylovanie.Mas to tazke ale sucitime s tebou a v bozskej a vecnej laske ti prajeme vela duchovnej sily aby si bol vzdy zdravi. V tvojom veku je to uz velmi doleziete.

Kedze si ma tak pochvalil,co pre mna velmi vela znamena,tak ti dovolujem volat ma Boze

Dalej odporucam tym chorim ludom v kostoloch jasne povedat ako su duchovne chory a slaby a preto maju tie choroby - alebo zeby tam chorych ani nebolo ?? :-)))
Malo sa modlia,prosia do vzduchu o lepsiu buducnost a citaju 2000 rocne knizky od sfetovanych zidov. Kazdy vyzraty buzerantsky a smilny farar ktory nikdy nic nedokazal a nepohol prstom za co ma riadny plat by im mal ukazat spravnu cestu.

citali ste slovo bozie - Ament kristus krisna budha alaha jeruzalemskeho


Steve   |   ip:95.103.15   |   2011-08-16  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príčina tohto stavu je v ateizácii spoločnosti a v duchovnej lenivosti jednotlivcov. A následne máme tu zoznam ktorá chorob z akých duševných príčin vzniká. Samozrejme ničím to autor nepodložil. Ako by aj mohol veď sú to len kecy jedného duchovne orientovaného neateistu.Až ochorie to sa bude jedného dňa diviť.joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-16  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM, po 1. kedze vidim aky si prudko inteligentny,, dokonca az tak, ze v nicku Joplins, vidis podobnost s Charlie Chaplinom,, a co..este viac.. ze tu nadavas ludom do debilov a sam nevies kde ma byt mekke a kde tvrde i, a nakoniec co som si vsimol, ze nechapes dlhsie suvetia, tak som usudil, ze by bolo najlepsie keby si isiel dojit kozy,, tam by si sa hodil, aj zo svojou super inteligenciou a drevorubacskym slovnikom.

vela stastia v novej praci, ty onicko.


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-16  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pri kozach nemusis prosit o zmylovanie,, ha ha aha ah haaaa..


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-16  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To bolo slabe Chapline - dnes nemal kto pomahat ?
Pravda sa tazko cita ze ovecka ?


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-16  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  napodobne blbecku..


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-16  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  za chvilu debilom ako si ty odzvoni posledna..
tak sa tes a uzivaj si..cas padi..


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-08-16  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lekári /"doktori"/ mali za komunistov privilegované postavenie. Teraz sú to chudobní príbuzní právnikom a pod. Ich prácu beriem ako prácu automechanika: Väčšinou opravia, niekedy pokazia. Ich úspechy nikto nevidí, ich kotrmelce sú všade roznášané /rozklebetené/. Sú omylní ako každý z nás.
Lenže!
Kedysi sme sa k nim chodili s dôverou liečiť. Teraz robíme všetko preto, aby sme k nim nemuseli. Dokiaľ lieky nemali ceny /za komunistov/ a nemal sa ich predajom kto nabaliť, boli dostupné i pre chudobu. /Na tých 50Kčs do vrecka mal každý./ Až prítomnosť súkromného sektoru v hospodárstve urobila z medicíny biznis a zločin.
Návod: Zabrániť násilím odchodu lekárov - ak chcú odísť, musia si kompletne zaplatiť štúdium. Vykopnúť priekupníkov s liekmi až na Mesiac a nakupovať lieky centrálne pre celý štát. Zrušiť tzv. súkromné zdravotnícke zariadenia a odmeňovať zdravotníkov podľa štátnych noriem. Novinka: Vychytať notorických hypochondrov /najmä ženy/, čo sa vláčia po ordináciách a zbytočne obťažujú lekárov a zaťažujú kasu poisťovní.


parom   |   ip:212.5.195   |   2011-08-16  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím že treba ľudom viac lásky. Viac pre rodinu, viac pochopenia, tolerancie pre okolie. Hlavne viac tolerancie pre veriacich. Veriaci sú najjednoduchšie manipulovateľný a je jedno či veria v nejakého Boha či nadradenú rasu. Jednoducho sa cítia byť niečim viac.
Netolerantnejšie učiteľky ako katechetky na škole asi len ťažko stretnete.MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-16  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz sa trasiem,pride posledna :-)) ale jedine pre teba. Ked znasilnujes tie kozy co tu spominas - nie je to trestne. Prosim neublizuj zvieratam,ved ta koza bude mat dozivotnu traumu.
Ale zas na druhu stranu aspon si moze s takou ovcou ako si ty dobre pomekat o konci sveta,bohu a inych teoriach co sa nachadzaju niekde v tvojom tele (tazko povedat kde, v mozgu asi tazko)

Ty uz sa teda pekne priprav na odchod do kralovstva nebeskeho a mi ostatny si to veru budeme uzivat.

HAALELUUJA HAAALELUUJA


joplins   |   ip:188.177.1   |   2011-08-16  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-DDDDDD


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-08-16  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinzovää, prečo používaš môj dlhotrvajúci smiech?


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-08-16  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ďakujem neonatológovi, gynekológovi, arytmológom, anesteziológom, kardiologičke , kardiochirurgom, obvodnému pediatrovi, sestrám, upratovačkám, technikom, farmakológom a inžinierom z výskumákov, a elektrotechnikom z troch detských kardiokliník za záchranu života mojej sestry .


Zdenko   |   ip:78.141.69   |   2011-08-16  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM...ti neveríš...a veríš že si tu budeš užívať...kde berieš tu istotu že si užiješ...ja viem že užívať si budú všetci...ale poniektorý v NEBI....a poniektorý v pekle utrpenie...hádaj kde budeš ti?...hahahahahahahahahahahahahahahahahaha


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PANDAMANIUM..

He!!

A Ty môžeš používať môjho truhlíka, čo???
joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-16  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  az teraz som si vsimol, ze -Joplinzovää..:-DDDD
to sa ti podarilo...


ANONYM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-17  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mila veriaca ovecka Zdenko. Ja si tu uz uzivam ako sa len da. Po smrti nic nie je takze mi je fakt jedno kde moje hnijuce telo odhodite. Ale ak si ty myslil ze pojdes do neba nevahaj a rovno sa tam odober.
Kazdopadne ak sa chceme ponorit do rise rozpravok tak si sam vyberam to peklo,lebo satan musi byt oproti bohu velmi mierumilovny bytost. Inak by tento svet nemohol nikdy vyzerat takto.

ROZUMU ZDAR A BOHU NAKOPEME GULE

PS: ja sice naozaj pisem biedne ale ked niekto napise "ti" miesto TY tak to je uz naozaj bieda. Nie si ty daky inzinier,jasne ze poctivo veriaci ?? :-)))


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-08-17  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zevraj som ANONYM - ani som nevedel ze som hacker :-)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ľ.Huďo-Januárové udalosti vo svete, rok 2012

“Kto nepozná pravdu je iba hlupák, ale kto ju zatajuje, je zločinec.” Bertolt Brecht


Ministerstvo zdravotníctva - člen skupiny Penta

SMER je pevnou súčasťou kauzy Gorila

NASA oficiálne oznámila objav nového druhu nukleárnej ...

Prototyp "chytré" kulky zasahuje cíl na ...

Transparent KDH - cenzúra na proteste Gorila

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ako také ovce

Stručne k Ládinovej smrti

V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4626 s