16. September 2019
    
Finančný Armagedon 2012 - Dolezite.sk

Finančný Armagedon 2012


  2011-10-06  (21:31)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Finančný Armagedon 2012

 

Svetový finančný odborníci predpovedajú "úplnú katastrofu" 2012

 

 

 

 

Zemetrasenia, hurikány, tsunami, nukleárne zbrane ... všetko toto zmizne do bezvýznamnosti v porovnaním  s nadchádzajúcim  finančným Armagedonom  ,ktorý už  aj  svetový experti vidia priamo pred sebou.

 

Bude to naozaj tak hrozné, alebo ešte horšie? To čo sa dialo doteraz bola len prechádzka v parku v porovnaní s celkovým ekonomickým kolapsom do ktorého v nadchádzajúcom období  prídu  desiatky krajín.

 

Názory svetových finančných expertov ... znejú ako názory  konšpiračných  teoretikov, ale niektorý  z nich sú považovaní  za  najviac rešpektovaných a finančne zasvätených v svetovej ekonomike!

Tu je to, čo očakávajú,  počas roka 2012  vypukne na celej planéte občianska vojna, meny sa zrútia na bezcenný papier  kde potulné pouličné zúfalé  tlupy sa premenia na násilníkov  a kriminálnikov  ochotných mrzačiť alebo vraždiť  pre  zlato, striebro alebo dokonca pre plechovku fazule!

 

V podstate má anarchia vypuknúť  všade, a kde sa vlády budú zúfalo snažiť reagovať  na túto tyraniu stanným  právam a budú sa snažiť  obnoviť zdanie  aby  masy nemali  strach z hladomoru . Očakáva sa  nedostatok potravín a vody, a ceny potravín a energie budú rýchlo stúpať.

 

Vitajte v 21. storočí. Obchodníci z akciami nájdite najvyšie budovy a skočte! Väčšina najväčších bánk na svete skrachuje. To isté platí aj pre popredné poisťovacie spoločností sveta.

 

Dlhopisy: môžu vyzerať dobre ale len na prvý pohľad,  sú veľmi nahustené  iluzórnymi hodnotami, ktoré budú asi tak bezcenné ako papierové peniaze. Môžu byť dobré  a pekné ako tapety, pre tých, ktorí náhodou ešte žijú v panelových bytoch.

 

Dôchodky: Aj keď štátom sú zaručené  ale  meny sú založené  zas na nich. Ak si vezmete  za kufor bankoviek a pôjdete si za to kúpiť bochník chleba, a myslíte si  že  máte ešte "peniaze" a v "dôchodku" vám budú stáť za niečo? Nie nebudú stáť  skoro nič.

 

"Je to tak a nie je cesty späť, a  čo sa stane bude totálny a úplný kolaps všetkého,  už to vieme, a ľudstvo začne od nuly a ak si myslíte, že tento kolaps prejde bez veľkých  krvavých konfliktov, tak  sa bohužiaľ veľmi mýlite. "

 

 "Sme presvedčení, že nadchádza  kritické obdobie pre eurozónu, a že hrozba rozpadu medzi dneškom a koncom roku 2012 je vyšší ako to bolo kedykoľvek od začiatku krízy. "

 

"Blíži  sa koniec eura ,a veľmi veľký kolaps v menovej únii je neodvratný. A keď sa to zrúti v Európe, tak  Amerika, Rusko a Čína  bude čoskoro nasledovať. "

 

"Finančné trhy smerujú nezadržateľne  do ďalšej veľkej hospodárskej krízy kde politické orgány najmä v Európe stratili úplnú kontrolu nad situáciou .. a následku budú  nedozerné "

 

"Už len zostáva odpovedať na otázku, koľko dní beznádejne ostáva na akciu európskych vlád a Európskej centrálnej banky kde sa snažia udržať pri živote "Gréckych duchov"."

 

"Najhoršie ešte vo finančnom systéme je len pred nami, táto pohroma, a ak sa tak stane tak cena zlata by mohla ísť na číslo, ktoré sa jednoducho nebude dať definovať a predstaviť v padajúcich menách"

 

"Väčšina svetových  ekonómov sa zhoduje  že  Grécko sa už nepodarí zachrániť  Taliansko, Španielsko, Portugalsko a možno aj Francúzsko sa zrútia v priebehu pár mesiacov po Grécku!" To znamená, že tento proces sa už začína  živiť sám v sebe, čo znamená, že môžete kričať, poukazovať  ale  toto už nikto nezastaví. Finančný odborníci zo 60 krajinách sveta verejne varujú pred hroziacou globálnou finančnou katastrofou. Svetoví politici a vlády, ktoré si svoje ekonomiky po desaťročia v osobnej korupcii  a preferenciách  zadlžovali  si teraz už nenájdu nikde na svete bezpečné miesto na ukrytie. "

 

Domino bude padať takto: Európska únia  postupne vyčerpá všetky možnosti zadlžovania sa na ďalšom dlhu a  spadne na samé dno. Spôsobený zánik EU a eura  spôsobí  trhliny v ekonomike Ameriky kde sa toto môže rozšíriť    do celého sveta. Masívne narušenie obchodu a nedostatok príjmov spôsobí, že sa vo východnej Európe, Ruskej federácií  včetne  čínskej ekonomiky sa zrútia. Afrika sa stane umierajúca diera a Austrália padne tiež.

 

 

Väčšina sveta príde na mizinu, svet bude mŕtvy a na mizine. Krajiny, ktoré sú ako tak sebestačné ekonomicky neprepojené zo zbytkom sveta ,hlavne  na južnej pologuli USA by mohli dopadnúť lepšie  napr. Čile, Brazília a Peru, a  tuná na svete pravdepodobne vznikne asi  prvá  nová ekonomicky zdravá superveľmoc.

 

 

English (auto-detected) » Slovak

English (auto-detected) » Slovak


illuminatedBimbo
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.99.20.   |   2011-10-07  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...svet nebude na mizine...pretože polia stále dokážu urodiť plno múky na chleba....ale bohatý sa takto chcú zmocniť sveta...z chaosu vytvoriť poriadok...ich poriadok...NWO.


Sheldon . hyhopyqu52   |   ip:31.130.16   |   2011-10-07  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  až tak dobre padne pár optimistických slov na ráno pri takom nádhernom počasí (sarkazmus). Vážne: nášmu ľudstvu asi nič iné nepomôže, len sa reštartovať. Je to kruté, ale je to tak. Napriek tomu si nemyslím, že to bude až také pesimistické ako v článku. Možno by bo dobré urobiť si nejaké zásoby nekazlivých potravín...


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2011-10-07  (08:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zemáky, slanina, cibula slivovica a drevo je. Kríza, nech sa páči :-)


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2011-10-07  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem ako Vy, ale ja ruším poistky a investície kým sa dá. Ide o to, komu ostanú straty a budú to tý, ktorý nechajú svoje peniaze v bankách. A tý, ktorý nestihnu svoje peniaze vymeniť za reálne aktíva. V systéme je strašne veľa peňazí a veľmi málo reálnych aktív. Teraz tie peniaze musia spľasnúť, alebo aktívam stúpne cena. Zdá sa, že ECB sa vybrala tou druhou cestou, ale pôjde to oboma cestami. Teda cena reálnych aktív (pôda, zdroje zeme, spoločnosti produkujuce reálnu hodnotu, práca) budú rásť a spotrebné tovary(pasíva - autá, elektronika, rôzne nepotrebné sprostosti atd.) budú klesať. Žiadny armaggedon sa nekoná, zopár firiem zkrachuje, zopar firiem zbohatne. A pôjde sa opať ďalej. Dlhy sa splatia infláciou, bankári sa zachránia ako prvý a opäť sa bohatstvo presunie k 1% ľudí čo ovláda systém a pôjdeme ďalej. Alebo ? Ľudia sa strašne naserú a bude vojna. Pekný deň.


saxana . tebylise51   |   ip:194.160.7   |   2011-10-07  (08:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby cirkev a mocipáni nebrzdili pokrok, boli by sme o stovky rokov popredu, osídľovali vesmír a nebola by žiadna kríza, tam je pes zakopaný...


Jarmila . venavyke92   |   ip:88.103.69   |   2011-10-07  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co pořád lidi tak straší? Současné peníze jsou obyčejný natištěný zelený hajzl papír. Takže když padne dolar, tak se snad tolik nestane, vždyť je to jen pouhý papír. Pořád budu bydlet ve svém domě a pořád mi na zahrádce porostou hrušky.:)
Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2011-10-07  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak Hujer. Veľa ľudí zabúda, že keď máte vlasnú roľu, alebo záhradku, nejaké to prasiatko zavreté na slaninku, nemusia platiť žiadne DPH 20%, ani žiadne dane z príjmu, ani odvody. Štátna a bankárska mafia nemá na Vás taký dosach, pretože neplatíte dane a nepoužívate peniaze. Keby ľudia vedeli počítať, pochopili by, že ľudia na vidieku su bohatší, ako pracujúci ľudia v mestách. Ktorý majú možno nájomný byt, a auto na splátky, ale keď bude zle, môžu kedykoľvek prísť o prácu a nemajú nič.


adam . cegawapa72   |   ip:195.80.16   |   2011-10-07  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj wwI aj wwII začali v európe. žeby podoba?
dr hujer, je síce dobre ak je to čo píšeš, ale ak sa to zomelie do vojny tak stratí každý /snáď len ilumináti získajú, lebo ju spustia/, ide len o to koľko a čo. možno ti prasa zrekvírujú pre armádu na boj v afganistane alebo zarizujú / ponovom asi zeurizujú/ pole a pod.
istota nie je ani v tom.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (09:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila: Problém není v tom, že padne ten bezvýznamný papír ale v tom, že Vás systém donutí shánět ty bezvýznamné papíry, abyste musela zaplatit za nájem či hypotéku, za jídlo, za hadry a spousty jiných věcí a v tom, že Vám nezajistí práci, kde byste dostala tolik bezvýznamných papírků, aby Vám to na ty účty stačilo. A tak Vás systém skrze bezvýznamné papírky dostane pod most a pokud jste ještě něco vlastnila (byt, půdu, ledničku atp.)pak Vám to zabaví v exekuci a pod cenou prodá v nějaké dražbě. Krize, která nás zcela oprávněně straší spočívá v tom, že v té práci dostanete těch papírků ještě méně než dosud (nebo dokonce o tu práci přijdete a nebudou žádné papírky) a na těch účtech budou naopak těch papírků požadovat ještě více - suma sumárum = šance že se dostanete pod most se mnohonásobně zvýší neboť je narušen Váš dlouhodobý fin. rozpočet ve kterém jste s tak drastickou změnou poměru mezi příjmy a výdaji nemohla počítat.

Zbývá jen otázka jestli je ta změna poměrů důsledkem krize, která přišla "přirozeně" nebo něčím záměrem.


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2011-10-07  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam súhlas. 100% istota v tom nieje. Ale Istejšie je mať jedlo doma ako peniaze na účte a jedlo v regáloch v chrámoch konzumu.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila: Je hezké, že máte domek a nemusíte platit nájem. Jste z těch šťastnějších a nemusíte platit třeba ani hypotéku takže Vás nějaký případný vyhazov z práce moc netrápí. Bohužel to co píši se týká i těch lidí "šťastnějších" neb i oni musí platit daň s nemovitosti (kterou může klidně nějaký Kalousek zvednout). Musíte platit sociální a zdravotní. Musíte jíst a pít a zaplatit pravidelnou revizi komína firmě. Potřebujete teplou vodu, topivo, plyn a elektřinu aby jste se mohlo alespoň občas vyjádřit na netu v jakém bordelu to vlastně žijeme. Všelijakých různých státem schválených pijavic požadujících bezvýznamné papírky na nás visí stále více, jsou stále hladovější a my s tím nic jak vidno nenaděláme. Kdo-ví jakou daň a povinný poplatek si ještě naši zastupitelé zítra vymyslí. To vymýšlení mají zdá se jako takový sport a vždy to okecají tím, že se musí šetřit a že se musí udržet rozpočet do kterého (SVĚTE A NEJLEPŠÍ EKONOME DIV SE) teče stále méně peněz. A tak se i přesto, že máte dům a hrušku může brzy stát, že bez té práce budete za chvíli také bez toho domu a někde v lese ve stanu. A to si ještě buďte jista, že na Vás za týden vletí měšťáci, ten stan Vám zabaví a Vás z knížecího lesa vyhodí protože tam nemáte co dělat ;)


biblista . xebesewu88   |   ip:188.167.1   |   2011-10-07  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux, nič sa na tejto zemi neudialo pokiaľ to nebolo naplánované, ani kríza, ani finančný armagedon. Tento pochod ku kríze všetkých kríz trval vyše 4000 rokov. Svet bol a je ešte stále ovládaný rodinou svíň, ktorí sa zbožtili, aby boli uctievaní ale teraz budú musieť poznať, že sú len ľudia, ktorí skončia v prachu a pohnoja zem, lebo všetko sa im vymkne z rúk na škodu tých, ktorí im dôverovali a budú dôverovať aj v doslovnom Armagedone. To len na okraj píšem pre tých, ktorí si myslia že chov doslovných svíň im pomôže prežiť krízu všetkých kríz. IluminátBimbo a Jarmila čiastočne chápu o čom hovorím.Zápalná šnúra už horí...http://www.zvedavec.org/komentare/2011/10/4632-operace-trojsky-kun.htm


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-07  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mily autor bimbo..

podla tohto brechotu co si tu predviedol, usudzujem, ze si len poslusny ochotnik ktory presne hra podla scenara NWO.
velakrat si tu pisal ako si nad vecou, ako sa budes prizerat,ked sa budu dva tabory medzi sebou bit na konci,,,akoby ty si byval na mesiaci!!

no nieco ti teraz prezradim!
je tu plan B.. a ten plan je- centralna banka a este väcsia centralizovana moc EU a Bruselu... a tymto "akoze hrozoacim kolapsom" sa podari presvedcit vsetky narody v EU aby tuto centralizovanu moc prijali!!

takze ziadny apokalipticky scenar co si nam tu predviedol sa konat nebude!!
vsetko je velmi precizne pripravene a ide podla planu..
ak si myslis, ze politici,,ci bohate bankarske rodiny su velice vystrasene ,, ze sa im to vymklo z ruk.. TAK SI NA VELKOM OMYLE..ALEBO SI LEN JEDNA Z ICH HLASNYCH TRÚB!!

najprv pride realna hrozba rozpadu a kolapsu,, hladu a biedy.. vojny a teroru..
potom, po velkom strachu pride riesenie,,a vsetci si vydychnu a prijmu to riesenie!!

tak tu nestras ludi ,,ked nevies odkial vietor fuka..

namyslas si o sebe, ze si nejaky illuminated..
a si len malicky vystraseny a kratkodobo uvazujuci konpspiratorik!!

nic v zlom.. no nestras ludi blbostami..
takto to nebude..


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer. Souhlas. Je samozřejmě úplně nejlepší zbavit se všech závazků, dále se nezadlužovat a být soběstačným a v maximální míře nezávislým. To se samozřejmě netýká jen rodin ale i celé země uprostřed unijního chaosu. Myslím, že pokud se stanou nezávislí už samotní lidé např. rozvojem domácího hospodaření (s čímž souvisí rozvoj trhů s domácími produkty) pak se stane min. potravinově soběstačnou i celá naše země a tím přestaneme být závislí na nadnárodních řetězcích produkujících sice levné ale velmi často nekvalitní chemické jedy. Otázkou tedy zůstává, jak podpořit rozvoj domácí produkce, která v minulosti takřka zakrněla až zanikla...

Donutí nás k oživení domácí produkce až krize nebo najdeme cesty jak s tímto programem začít již teď .. dříve než bude nejhůře ? Není samozřejmě potřeba jen hledat programy na CESTU ODSPODA (motivace a přesvědčování lidí) ale je třeba zatlačit i na SYSTÉMOVOU CESTU SHORA. Tím mám na mysli např. nastavení přísných pravidel pro kontrolu kvality jak zemědělských (potravinářských) produktů samotných tak procesů jejich výroby. Jen tak lze totiž zamezit přílivu nekvalitních potravin z řetězců u nichž bylo snížení nákladů na výrobu = ceny dosaženo na úkor snížení kvality. Jen za těchto podmínek může být domácí producent konkurenceschopný. Jinou cestou je regulace dovozu ale to je už velmi diskutabilní opatření


Michal . vigyxewu   |   ip:195.146.1   |   2011-10-07  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Az na to ze ti co maju policko prasiatka sliepky a myslia si ze su sebestacni mozu o to vsetko prist v jednej kratkej chvili ked ich odpravia a okradnu ludia ktori nic take nemaju a budu hladni a budu chciet jest...a bude ich naozaj vela...ovela viacej ako tych co maju nejake hospodarstvo...


Peter . fikymigu16   |   ip:85.248.61   |   2011-10-07  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok, zbytocne prespikovany extremnym negativizmom. V EU bude schvaleny a presadeny instituit vlastneho finaneho centralneho hospodarenia. Co predznamena problemy do buducnosti. problemy sa len posunu do buducnosti. Ak sa bude nejaky stat z EU odpojit tak sa mozno budu pouzivat aj hrube sily. Uplna paralela roku 1968.
Uz sme len s Maltou posledny stat co este neschvalil Eurovalov. Takze Nemci a Francuzi sa uz vytesuju ako umorit ich dlhy aj s ucastou ostatnych statov EU. Je to znak, ze EU sa nerozpadne ani Euro, len sa znova nadiktuje riesenie tak aby to znova vyhovovalo Nemcom a Francuzom. Tak ako to bolo v roku 1989-1990. Uvedommme si, ze Nemecko a Francuzko uz nemaju ziadne dodatcne marginalne imputy do svojich sytsemov a preto musia vymsat nieco nove na ukor svojich kolonii v ostanom zvysku Europy. Inak by som autora clenku ziadal aby uviedol zdroje z akych cerpa. Inak je to len prilis negativne konspiracna teoria.


SH . hyfipepa86   |   ip:213.151.2   |   2011-10-07  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nieco mi na tom nesedi; a to, ze masy nikdy nevedeli dobre predpovedat buducnost.
Kolaps, vojna atd. dnes uz pokladam za masovy nazor.
Nemyslim si, ze to co sa ma stat bude prebiehat tak ako si ludia myslia. Pozrite sa do historie, ziadna velka udalost alebo zmena nebola ocakavana.


Steve . susabobe41   |   ip:195.3.168   |   2011-10-07  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla tych prispevkov čo čitam vidim že ste nejaky vystrašeni.. Nič take sa nebude diat ako to tu popisujete život pojde dalej iba sa niečo zmeni.


laco . sabuwewu5   |   ip:195.91.55   |   2011-10-07  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetky krízy , vojnové konflikty,prevraty ,zmeny spoločenských pomerov, sú organizované tými,čo ovládajú finančné toky, ktorí vlastnia v podstate všetky národné banky a celý trh so zlatom a diamantami.Ich jediným cieľom je ovládnuť celý svet, pretože si myslia,že sú vyvolení a boh im to prislúbil . Ako jeden z ich predstaviteľov povedal : "dajte mi možnosť tlačiť peniaze a nebude ma zaujímať kto prijíma zákony. Rovnica s myslím celkom jasným výsledkom pre každého , kto nie je úplne mimo obraz . Takže to čo sa deje teraz je naplánovanés určitým cieľom určitými ľuďmi ,ktorí v podstate rozhodujú o všetkom .Obama,merkelová,Sarkozy , Cameron a iní nerozhodujú o ničom.


kalimurti . batoxuno09   |   ip:217.12.58   |   2011-10-07  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja tam žiaden negativizmus ani strašenie nevidím proste vám napísal čo bude
keď vám niekto hodí pod nohy delobuch a niekto iný vám povie hej pozor bratku maš pod nohami delobuch tak sa nezľakni, tak to je podľa vás strašenie?
hovno. strašíte sa samy, vaša myseľ sa bojí, on len opisuje to čo vidí a podľa toho čo si myslím ja má pravdu!

treba sa pripraviť jeddla aj vody jesto dosť ako tu už poniektorý napísali
musíte si uvedomiť že to čo padne je len systém pokiaľ budete zo systémom spojený padnete sním ak sa
od systému odpojíte budete vidieŤ len pád systému..systém je len labirint ktorý vám postavili aby ste v ňom od kolisky do hrobu bludili nič viac nič menej...je to na vás ľudia
vojna bude len v roku 2014 do ftedy bude ešte kopec srandy


jana . viqafefu67   |   ip:217.75.64   |   2011-10-07  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak teraz naozaj neviem, či v roku 2012 dopadne na zem nejaký meteorit, či prídu veľké mrazy, či sa roztopia ľadovce, či budú vojny, alebo finančný armagedon???
bubububu


Jarmila . venavyke92   |   ip:88.103.69   |   2011-10-07  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux: Existují takové matematické zákonitosti. Vznikla tady docela bohatá vrstva lidí, kteří budou chtít nadále žít v bezpečí. Řekněme, že těch boháčů je 10 procent, to je z 10 milionů obyvatel 1 milion lidí, což je asi tak 250 000 rodin (dva dospělí, dvě děti). Kdyby nastal chaos, budou potřebovat tito zbohatlíci policii a armádu, aby je ochránila před zdivočelou hladovějící chátrou. Každá rodina by musela mít alespoň 2 ozbrojené ochránce z řad policie a armády a to by dělalo dalších 500 000 lidí, kteří budou chtít být zajištěni, aby se za ochranu boháčů alepoň najedli, když nic jiného. Ale i oni mají rodiny a chtěli by, aby byly také zajištěné- jinak pro boháče pracovat nebudou a vrhnou se do rabování sami. Zkrátka a dobře, co tím chci říct. Že je v zájmu zbohatlíků, aby byl zachován řád a pořádek- jinak na to doplatí především oni sami. Takže i když bude uměle ilumináty vyvolaná krize, tak lidé jenom zchudnou, ale nic moc se nestane. Kdyby totiž nastal totální všeobecný chaos, ve kterém by nejvíc rabovali ozbrojenci (policie a armáda), tak by se vrhli především na ty boháče v honosných vilách. My obyčejní lidi, co nic nemáme, jen tu hrušku v zahradě, nemáme celkem co ztratit. Hlavně zbohatlíkům jde o kejhák. Všichni totiž na opuštěné řecké ostrovy utéct nemohou. No a ti zbohatlíci, to je právě ta pomocná elita těch globálních banksterů, co je drží svou kolaborací u moci. Kdyby je nepodporovali, tak by jim nepomohli hory zlata velké ani jako Čumulangma.:)


kalimurti . batoxuno09   |   ip:217.12.58   |   2011-10-07  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jarmila načo armáda?:D stačí sa dobre skryť;)


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2011-10-07  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Robte ako myslíte, ale ja viem, že nás budú zdierať pokiaľ nepovieme dosť. Tak to funguje všade a vždy bude. Kým sa nezbavíme štátu, ktorý môže kedykoľvek zmeniť pravidlá v prospech mocných, a kým sa nezbavíme bankárskych peňazí, ktorý rovnako zmenou úrokových mier, alebo tlačením môžu kedykoľvek ovplyvniť hodnotu peňazí, sme len ich ovečkami v košiari. Ale na zmenu čakať nemienim, radšej začnem samostatne hospodáriť a štátu a bankrotárskym peniazom sa vyhýbať ako sa len dá. Napr.: Predám tohtoročnú úrodu, akceptujem len barter, nájde sa niekto ? Keby sme to urobili všetci, tak by sme zlikvidovali parazitných bankárov aj štátnu mafiu.


BEZvadny . xoqotijo2   |   ip:213.160.1   |   2011-10-07  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co je toto za clanok? ty si uz aj vestec bimbo. gratulujem.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-07  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anarchy..
to co pises je utopia!!

1- ludia su prilis pohodlní

2- 90% ludi neveri ,ze to je az take zle a vsekto sa nakoniec na dobre obrati

3- naco mam pestovat a chovat smradlave kravy a prasce , ked mozem sadnut do vanilkovej oktavky a ist do lidla kupit co potrebujem( to je sarkazmus, pre chytrych)

4- keby sa aj k niecomu takemu schylilo ,ako sebestacnost.. tak to vlady a rozne organizacie pod tlakom bankarov cez prpagandu o skodlivosti a nebezpecenstve nakazenia spolocnosti kadjakymi umelo vytvorenymi virusmi typu - E-coli, sialene kravy, prasacia chripka a vtacia chripka , zakazu pod hrozbou prisneho trestu, ci penaznej pokuty,,a si vybaveny!!
(vsimnite si podobnost, ze vsetky doteraz potencionalne svetove pandemie sa tykaju vsetkych domacich zvierat a posledne aj zeleniny)
to sa stalo presne na to aby ked pride cas ,,mohli uzakonit zakaz pestovania a chovania domacich podmienkach..ktore nie su tak kontrolovane ako velke farmy!!

vsekto ide podla planu.. vivat NWO!!


mrbean . bagijehe78   |   ip:85.216.24   |   2011-10-07  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .....na vojnu treba peniaze, peneži,peníze....tak asi už sú ....poďme si radšej vypiť, lebo mier je strašný ....a príde čas hrdinov


kalimurti . batoxuno09   |   ip:217.12.58   |   2011-10-07  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2012 dooms day alebo nový vek sú len bludy ktoré vám majú odpútať pozornosť od hry
pretože oni tú hru chcú dohrať ale nato aby ju hrali musia mať tý zvedavý nelenivý upútanú pozornosť
tý nezvedavý a pracovitý musia byť zamestnaný a tý lenívy nezvedavý zabavený (tv priemysel, hudobný priemysel,sex,drogy,) atď..
je to len hra žiaden zmysel tento cirkus nemá vrátane tých biblických báchoriek
človek nemá inú úlohu ako skúmať nič viac nič menej celá tá cesta je len o tom skúmam čo vidím
a zbieram skúsenosti.rastiem vyvíjam sa nič viac rodím sa stále hore hore hore;)neustály progres a my to svojím správanim zastavujeme ľudstvo stojí na mieste lebo furt riešíme len tie p.čoviny čo nám riešiť dávajú celá spoločnosť je len červeno modrá ohrada nad vamy sú bielo čierný pasáci ktorý váms krmia a dávajú vam ulohy.JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmilo: To je dobrá matematika ale v praxi to nevypadá, že by se jí někdo řídil. Parazitické vši sajou a sajou a vůbec je netrápí, že ten organismus ze kterého sajou pojde. Berou to podle hesla "Saj dokud to jde". Ony ty vši totiž nemají nějaké regulace směrované na zájem vysávaného. Nějakou vrchní veš, která by jim řekla: BACHA, DEJME SI PAUZU, TEN VYSÁVANEJ NÁM NĚJAK VRÁVORÁ A HUBNE. Ony ty vši takové regulace nepotřebují. Lidí je jako sr..k a vždy bude odkud sát. Navíc mají už banky s nasátou krví plné a rezervy jim vydrží na ještě hodně dlouho.

A s tou ochrankou ? Malinké vši v zastupitelských funkcích musí už vědět, že jim teče do bot a že ti lidi se nakonec NASEROU. A co dělají ? Nasírají ty lidi ještě více. A nejen ty lidi ale i ty policajty a vojáky, kteří by je měli před tím nasraným davem chránit. Má to logiku ? Má ! Ti co nás odírají z kůže v první linii jakožto ti zastupitelé jsou jen figurky nastrčené k tomu aby utahovali opasky a pokud se ten lid nasere tak ať je klidně smete. Ti zastupitelé totiž nejsou ty hlavní sající vši, kterým by teklo do bot. Ti jsou nahraditelní a obětovatelní velmi snadno. Když padne figurka na šachovnici tak to šachistu neohrozí. Prohraje ? No co, tak začne novou partii. Ti co to celé hrají mají už tak nasáto, že mohou zlikvidovat klidně 90% populace a stejně bude z koho sát. Navíc bude méně těch nespokojených a bude to vysávání bezpečnější protože menší dav se ovládá snáze než velký nasraný a hladový dav.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Řešení ? ORTHOSAN ;)


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-07  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja by som isiel do drastickejsieho sposobu.. DDT!!
JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak funguje efektivní a osvědčená vší sebeobrana ? Vezmou nasranej dav z jednoho kouta světa a řeknou jim, že z a jejich problém může nasranej dav z druhého konce světa. Davu na druhém konci světa řeknou totéž. A nasrané davy z obou konců světa se neobrání proti vším ale proti sobě navzájem. Jak prosté a jak účinné ;)

Válka vždy v historii vyřešila potíže vší, kterým začalo téct do bot.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-07  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trefne..
no este nie je cas.. este sa musi nieco stat a potom to pride..Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2011-10-07  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne tak, za všetkým su vši. Ale pravá revolúcia už v USA začala :
http://www.youtube.com/watch?v=R0AJy4pJUE8&;feature=channel_video_title


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joblins: DDT ? No jen abychom při té desinsekci neotrávili i sami sebe. I ta silně podrážděná pokožka pálí jako čert a nestojí to za to :-)

Něco se určitě stane. Je to cítit ve vzduchu. Jsem si takřka jist, že příští rok ten konec světa začne. Nemusí jít o biblický armagedon ale jistě půjde o konec starého světa a začátek něčeho jiného. Tohle co je teď je totiž již neudržitelné. Toto poznání hraničící s jistotou mi dává naději a naplňuje mne optimismem.


Entita . nukufihy38   |   ip:212.55.24   |   2011-10-07  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Od systemu sa neda tak jednoducho odpojit. Ako uz napisal Michal.vigyxewu mozno budete sebestacny ale tych druhych bude ovela menej a co budu chciet si od teba vo vlastnom zufalstve zoberu silou je naivne si mysliet ze si budes moct niekde v pokoji hospodarit na vlastnej zahradke.


JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kam se také odpojit? Mimo systém ? Mimo systém nic není. jen pustina. Proč utíkat mimo systém tj. odpojovat se? Je to náš systém. SYSTÉM JSME MY. Bez nás není žádný SYSTÉM. Změňme systém a proboha .. nesnažme se mu někam utéct.

Systém změníme. Stane se to. Nestačí jen doufat. Chce to mít víru. Máte víru ? Máte-li víru pak už stačí jen vědět kterým směrem vykročit a UDĚLAT TEN TĚŽKÝ PRVNÍ KROK.


rasto . mibojevu79   |   ip:195.78.53   |   2011-10-07  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor neuviedol ani jeden fakt, preco by malo nastat to co pise, takze to beriem s rezervou a odporucim autorovi okrem studiua gramatiky aj par konzultacii s psychologom :)


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-07  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žán leró..

2012 bude zaciatok..
dobre tusis..

vsetko bude odhalene,, vsetci budu sokovani.. pride novy system..novy ludia,,a novy vladca..

vsekto do seba zapada..

PS.. nedaj sa oklamat..

najväcsi blud v dejinach ludstva prichadza vo svojej najväcsej parade, za zvuku fanfar.. a vsetci ludia sa budu vytesovat,ze uz konecne..

A POTOM ZACNU JATKY!!!


adam . cegawapa72   |   ip:195.80.16   |   2011-10-07  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jarmila
tie počty ix goríl nesedia, elitáši pokiaľ budú xrániť svoje paláce, to budú robiť asi formou /niekde je to už realita/ xránenýx ulíc resp. štvrtí . aj v dnešnej dobe už jestvujú súkromné ulice, je tam rampa kamera , vartáš a vstup limuzínou na ňákú satanskú kartu. tak 1, 2 3 gorili strážia viac elitášov pokope a je možné že aj oni dostanú dom v elitnej štvrti a budú strážiť aj seba. stráženie budú vykonávať automatické systémy /kamery senzory spojené so zbraňovými systémami, mínami..., a v takom prípade treba menej obsluhy. vid. kamerová opona na výxodnej hranici svk
to ostatné bude niečo ako gaza.
mnohí tu zabúdate, že štát mal pôvodne za úlohu xrániť aj vlastníctvo svojix občanov, tzn. že tá hruška v tvojej záhrade je naozaj tvoja /aj keď to neplatí vždy, vid napr. ukradnuté dokumenty z ba katastra, rôzne vyvlastňovania.... história má príkladov plno/ a tento štát si svoju úlohu oxrancu vlastníckyx práv čiastočne zatiaľ plní, ale za to požaduje neúmerné protihodnoty v podobe zvyšovania daní, rôznyx stk certifikátov o kotlox, stočné,.... skrátka má právo silnejšieho a zneužíva ho.
štát sú vlastne elitáši, a preto nexcú úplne rozhádzať vlastnícke práva formou ňákej rýxlej revolúcie, lebo by to mohlo pomlieť aj ix. zatiaľ to robia pomaly, exekúciami, ožobračovaním a nevyplácaním celej mzdy....
taký xaos po rozpade systému by ukázal to kto je vlastne silnejší, a mohlo by sa to meniť /napr. vlastnícke práva/.
niekto si myslí, že by na tom získal=bude podporovať zmeny /aj keď nakoniec stratí, vid napr. nemecko po wwII/
niekto xce zaxovať súčasný stav lebo je pri moci.
ilumináti hrajú vždy na 2 a viac strán, im je to jedno. oni budú mať len zisk.
príklad je pád socializmu v čssr-bývalý ksč funkcionári sa zrazu stali úspešní podnikatelia, založili svoje dynastie.
preto je jasné, že osud je už vopred daný, je to súčasť plánu.
JeanLaroux . kacisany0   |   ip:85.160.51   |   2011-10-07  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  džoplins: Veš není žádnej blbec. Veš se dostane všude. Jakmile se začne formovat něco nového veš udělá zavčasu hop a už na tom sedí. A už to ovládá. Některé vši dokonce začínají ty nové věci samy vytvářet aby zaplnily volný prostor pro všechny alternativy a ty "nové" věci pak kočírují. Někdy si trochu počkají jak a co bude ... jestli se to nové chytne a teprve až mají jistotu tak na to nenápadně skočí a chytí se tam. To jen aby nejezdily zbytečně tam, kde to nemá smysl. A tak je kolem chaos a tisíce různých alternativ a všude to řídí vši aniž bychom si toho měli šanci všimnout. Tak si nakonec říkám, že máte recht. Ať ty fanfáry budou jakkoliv troubit budou vždy troubit podle těch vší. A pak nastanou ta jatka .. Veš je prostě genYJální :-) FUJ .. to bylo velmi pesimistické, že ?


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-07  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žán..

obaja hovorime o tej istej veci..mas pravdu..
vsetko budu kocirovat tie iste vši ako stale..
no z jednym malym rozdielom..

je jedna odroda vší,ktora si o sebe mysli,ze ma pravo na celu vlasatu hlavu a na vsetky chrasty na nej!!

a tak si potichu a mravčou pracou pocas storoci vybudovali system ktory teraz chcu dotiahnut do globalnej dokonalosti..

vola sa to . globalny parlament z jednym celosvetovym vladcom..

no a kedze to nechcu odpalit na slepo.. tak pracuju stale velmi pilne aby ked to oznamia svetu , po vsetkych tych utrapach ktore na svet sami priniesli,, po vsetkych tych krizach a bojoch,,,to aj vyslo a aby vsetci akceptovali globalny parlament.. globalnu banku.. globalnu menu.. blobalnu armadu.. globalneho prezidenta..a globalnu hlavnu chrastu v ktorej bude byvat tato globalna voš!!

o toto ide!!

a preto tu stale pisem.." cokolvek pride,,nech to vypada hocijako dobre.. hocijako rovolucne.. hocijako perfektne .. neverte tomu!!!"

bude to len dokonaly trik.. z vela svetlami a hudbou..
no bude to iluzia na ktoru skoci cely svet!!

a potom pride DDT... a bude to inak palit.. !!


Groover . kyrovuse69   |   ip:217.119.1   |   2011-10-07  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj vy ste sa pousmiali keď ste čítali autora článku ? ;)


Každý vie že príde kríza ale zas od hladu umierať nebudeme. V spoločnosti sa proste bude upratovať nejaký čas kým sa to dá do poriadku.
raptor . rudosiva77   |   ip:195.91.56   |   2011-10-07  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NECHAJME SA PREKVAPIŤ, ČI MAYOVIA TÁRALI ...


kptDaba . syvaqada   |   ip:95.102.40   |   2011-10-07  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po pravopisnej stránke slabé. A aj preto to treba brať po obsahovej stránke s rezervou. Alebo je to inak?


kalimurti . batoxuno09   |   ip:217.12.58   |   2011-10-07  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2012 je podvod new age veĎ tento rok je vedený od kedy? pokiaľ viem tak sa furt písalo o roku 2160
a to som čítal v okultných knihách ktoré boli písané v 19 st.

pokiaľ viem tak ten maysky kalendár rozlúštil 15 ročný chlapec a ak ma pameť nemýli tak študoval na columbiskej univerzite nechce sa my to hľadaŤ aby som to potvrdil ale keby neboli ľudia a ich výmysli tak by sa pravdepodobne 2012 nič nestalo je to len propaganda toto je len moj osobný názor neriadte sa ním a ktomu chcete veriŤ tak tomu verte.keĎ padne systém bude si myslíeŤ že prišiel koniec sveta.


fester . qurituhi61   |   ip:91.127.58   |   2011-10-07  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si,že nám povolia vyriešíť problém tak,ako sa to podarilo na Islande?

Ako im to tam teraz vlastne funguje?Sú ešte stále v Šengene? Prečo sa o Islande NIČ nehovorí a prečo zostalo podozrivé ticho? Neznárodnili náhodou banky?
Veľa otázok a málo odpovedí!


MMM . bajemuxi05   |   ip:213.151.2   |   2011-10-07  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Beriem všetko s rezervou, ale zaujal ma skôr článok poukazujúci na dátum 7.12.2011 teda, že elita nám už tohto roku niečo chystá. Zaujíma vás dôkaz? Tu je odkaz:

http://www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni--vzdelavani--vyzvy/2012-nebo-2011---co-pred-nami-illuminati-taji-.html


lolo . huwexose86   |   ip:188.123.1   |   2011-10-07  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blbosti a blbosti a blbosti
zdravý sedliacky rozum a úsudok tu dávno skapal

čo sa stane? čo by sa stalo? NIČ. celé je to o tom, že každý dlhuje bankám!!

banky skrachujú, bankárov vystrieľajú a život pôjde normálne ďalej bez dlhov

ak to bude ináč, tak pán boh s nami, vidím to na lágre, armádu, políciu, gangy atakdále viď katastrofické filmy


Skogen . samygile95   |   ip:217.73.26   |   2011-10-08  (08:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len idiot si môže myslieť, že ľudia, ktorý storočia cieľavedome pracujú na " sprivatizovaní zemegule " vrátane všetkého na nej, nemajú plán, ako nechať starý systém padnúť na hubu, zaviesť nový, a to tak, aby z tejto zmeny profitovali. Nikdy nešlo o peniaze, tie boli len nástroj a prostriedok. Blíži sa čas, kedy nám ukážu, kde je naše miesto.... a kde ich, kto sú ONI a kto sme MY....a verte, že v plánovaní sú perfektný. Veľký manévrovací priestor NÁM nenechajú....ak vôbec nejaký.....

Držím NÁM palce a veľa šťastia.....budeme ho potrebovať.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-08  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skogen

presne presne..
o tomto hovorim uz dlho..

vsetky "revolucie" aj z demonstraciami proti Wall street su len dalsi krôcik i NWO..

a to preto..lebo NWO pride ako nieco UPLNE NOVE!!!

nieco co nikto necakal,,nieco co nikto nepozna!!
to znamena ,ze tieto stare veci musia byt "odhalene" a rozbite..
A VTEDY LUDSTVO BUDE VRIESKAT OD ROZKOSE.. ZE SME IM TO NATRELI,,A PRIJMU VSETKO CO SA IM NASERVIRUJE!!!

keby NWO ma nieco spolocne zo starym systemom,,ludia by boli otravení..tusili by za tym tych istych ludi..ten isty zhnity system,,len v novom sate!!!

ked NOVY SYSTEM..TAK UPLN NOVY..
cela zem bude oblbnuta..
vsetci konspiratori sa budu usmievat,,ze dosiahli to o com hovorili uz dlho!!
kazdy sa bude bit do prs..kazdy bude volit.. oslavovat..

LEN krestania..budu vediet odkial vietor fuka..
ANTIKRIST pride z takou lžou na svet,ze cela zem bude stat z otvorenymi ustami..
par jednotlivcov bude kricat proti nemu..a tí budú zabití!!

nadajte sa oklamat ludia..
neverte nicomu co pride ako nove..ako konecne riesenie..
bude to pasca!!!Peter . fikymigu16   |   ip:95.105.20   |   2011-10-08  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K prispevku:
MMM . bajemuxi05 | ip:213.151.2 | 2011-10-07 (17:01)

Stranka www.illuminati.org je amaterska stranka, ktoru si moze naprogramovat hocijaky student a nechat si je registrovat na .org za par supov.
A tiez otazka: illuminati je ceske slovo, uz ak by to riesil niekto zo zahranicia tak by si registroval illuminats alebo illuminates alebo inak ale nie cesky.
Nemyslis?prave . mytigymo47   |   ip:62.169.18   |   2011-10-08  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jediné ostáva spojiť sa. Ľudia sa spoja a vyhraju.


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-08  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prave..

presne..ludia sa spoja.. pod vedenim niekoho..
a spolu budu oslavovat novy vek,,system.. ktory pride..

a to bude prave ten Oj.eb!!!


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-08  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  peter..
neviem neviem..ci mas pravdu.!

v pojme Illuminati sa nejedna o mnozne cislo..teda v anglictine Illuminats.!!

akoze po cesky " Illumináťi"
Conspiracy theorists believe that the Illuminati exist today
je to oriignal aj v anglictine tak!!
Peter . fikymigu16   |   ip:95.105.20   |   2011-10-08  (12:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano opravujem. Illuminati moze byt medzinarody pojem. Iluminates su svietidla.


svdom . vubabuty80   |   ip:90.180.25   |   2011-10-08  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To co přijde, bude jen matematické a astronomické potvrzení záměru stvoření. Sice jen té vnitřní části Sluneční soustavy, ale pro život a nás coby jeho vrcholu je to podstatné k dedukci o záměru. Samozřejmě to bude šok pro všechny, protože ti co dosud jen mohli ve svtoření věřit, můžou si svoji víru ověřit a tím povýšit na poznání. Zato ti, kteří ve stvoření nevěří, na tom budou asi bídně. Popřít poznání jim bude nemožné, jinak se znemožní a tak ho za skřípotu zubů v přijetí pokory před něčím co nás přesahuje, budou muset přijmout. Všichni pak musí přijmout logický závěr, že ten kdo umí takto tvořit, umí a i má zájem na průběžném sledování svého výtvoru, tedy člověka, pro jehož existenci je celý ten planetární zvěřinec podpůrným prostředkem. A co z toho plyne?

Lidé si buď jsou schopni svoji existenci rozumem udržet bez pomoci "shora", nebo toho schopni nejsou. "Pomož si sám a bude ti pomoženo", praví moudrost našich předků stejně, jako to o té práci a koláčích. Pokud ten autor našeho bytí neuvidí lidskou snahu po tom "být k jeho obrazu", tedy ne zatím námi předváděnou snahu "být jím samým", pro kterou byli vlastně lidé z Ráje vypovězeni, vyhodnotí to už navždycky jako nemožnost dosáhnout požadovaného stavu. Pak buď tomu všemu udělá rázný konec, třeba "rozsvícením Slunce ve viditelném spektru jako poslední varování (k čemuž právě 26. září došlo!!!)" a při naší neochotě to akceptovat přidá i tepelnou a UV složku. Nebo ponechá život svému osudu, pokud se tak již nestalo. No a "hyn sa hukáže", jak pravil Jan Kozina. A ono se tehdy taky hukázalo; a jakej byl Lomikar? Tuhej.


Peter . fikymigu16   |   ip:95.105.20   |   2011-10-09  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  svdom.vubabuty80, mam otazku.
citujem ta.
"Pak buď tomu všemu udělá rázný konec, třeba "rozsvícením Slunce ve viditelném spektru jako poslední varování (k čemuž právě 26. září došlo!!!)" a při naší neochotě to akceptovat přidá i tepelnou a UV složku."

To ten fuzaty dedko na nebi to urobi? Chcem len povedat, ze uz ani skorumpovane cirkvi nenovoria, ze boh je na nebi. A to odvtedy ako lietame do vesmiru. A to co tam ma nejeke ventily alebo tlacidla aby to robil ako z dipecingu.
Tak tu prosim netrep taketo sektarske bludy.
Toto nie je pokec.


Radovanapliar . vidodosa55   |   ip:213.181.1   |   2011-10-09  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to sú báchorky. V roku 2000 predpovedali koniec sveta nastane Milenium a neviem čo no pokial viem ešte som tu a nič sa nestalo akurát z nuli sa stala jednotka . take it easy


joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-09  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  radovanapliar..

musim ta trosku poopravit..

to ,ze v roku 2000 mnohy predpovedali nejaky kolaps,,a ze sa nic nestalo este nic neznamena..
jedine pre povrchnych posmievacov!!!

kazdy sudny clovek vie,ze ludia vzdy spajali nejake konpiracie a senzacie z nejakym magickymi datumami..ci ukazmi!
no a rok 2000 nebol vynimka..

poviem ti to inac..
to co sa chysta na svet.. diktatura.. celosvetova vlada.. jeden svetovy vodca.. kratko na to svetova vojny kde zahynie tretina ludstva atd atd..pride s takou slavou..a podporou vsetkych ludi,,ze mozno aj ty bude jeden z tych co budu z toho hotoví!!

a ptom sa preberies zo sna..do pasce do ktorej si bol chyteny..a vtedy sa len splni to ,,co si ocakaval v roku 2000..
pride to na teba nebadane..v novom obleku,,s krasnymi recami,,a usmevom..
a ty sa chytis!!
lebo ocakavas,,koniec ako z katastrofickeho filmu a la Holywood a popritom ta to namota a chyti do pasce na sladke reci o mieri,,prosperite,,novom systeme..atd..

a kedze toto netusis ,,tak si nadejny adept na jednotlivca v dave,,co bude ziapat z plnych pluc "TO JE ONO" TO JE ZMENA KTORU CHCEME.. PREC Z BANKAMI.. PREC ZO SKORUMPOVANYMI POLITIKMI.. PREC Z HRANICAMI..

A to bude tvoj kamen urazu..vera . gufoxafy99   |   ip:95.102.20   |   2011-10-10  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som zvedava....


Neprebudeny . cuxakojy63   |   ip:195.168.2   |   2011-10-11  (06:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  By ma zaujimalo odkial autor bere informacie ,ze Svetový finančný odborníci predpovedajú "úplnú katastrofu" 2012, kto to je? Odkial to ma? Ze si niekto nieco tvrdi este neznamena ze to tak je.To ze je pruser je jasne ale Svetový finančný odborníci predpovedajú "úplnú katastrofu" 2012, je dalsie tvrdenie, co ludi znervoznuje.Ak si take daco precitam,nemam chut si uz nic kupit a tym beriem pracu inym ludom ktori daco tvoria, a tym vlastne zastavujem toky penazi ako keby som zastavoval krv v organizme.Ziadna polievka sa neje taka horuca ako sa vari....


lolo . huwexose86   |   ip:188.123.1   |   2011-10-20  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin, kde sú príspevky zo 6.10? smrdí to cenzúrou

http://www.google.sk/#sclient=psy-ab&;hl=sk&site=&source=hp&q=banky+skrachuj%C3%BA%2C+bank%C3%A1rov+vystrie%C4%BEaj%C3%BA+a+%C5%BEivot+p%C3%B4jde+norm%C3%A1lne+%C4%8Falej+bez+dlhov+.&pbx=1&oq=banky+skrachuj%C3%BA%2C+bank%C3%A1rov+vystrie%C4%BEaj%C3%BA+a+%C5%BEivot+p%C3%B4jde+norm%C3%A1lne+%C4%8Falej+bez+dlhov+.&aq=f&aqi=&aql=1&gs_sm=s&gs_upl=1525l1525l0l4150l1l1l0l0l0l0l178l178l0.1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=c21a0dd615def83d&biw=1280&bih=557


ferkosi . mopihewu20   |   ip:93.89.107   |   2011-11-11  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krach bank v roce 2011?


Hlasování proběhlo úspěšně.
TÝDEN.CZ11. 11. 2011
Rubrika: O politice
Krach bank v roce 2011?
Autor: David Vorovka
13.10.2010 22:34
„Masivní injekce likvidity nefungují… Nemůžete vzkřísit nesolventní zemi v systému, který je pochybný. Lidé řídící americkou ekonomiku zavedou americkou ekonomiku a finanční strukturu do velké černé díry. USA a svět budou brzy čelit vědomě zosnovanému globálnímu krachu.“ Bob Chapman

Jak jsme asi mnozí zaregistrovali, šéf Federal Reserve Ben Bernanke varoval před neočekávaným vývojem americké (rozuměj světové) ekonomiky. „Neočekávaný vývoj“ je eufemizující deskripcí hluboké krize. Jak hluboké?

FED

Předně si uvědomme, kolik farizejství se skrývá za daným výrokem od reprezentanta instituce, jež vše toto zapříčinila. Není tajemstvím, že Fed je slovy realistů asi tak státní a federální jako Federal Express. Jde vlastně o konglomerát soukromých bank vlastněných elitami- jako Goldman Sachs, Merrill Lynch a další. Moc Fedu zakotvila podvodem skupinka kongresmanů před Vánoci 1913 v prázdné sněmovně (tehdy neexistoval požadavek minimálního kvóra při hlasování). Ústavou daná pravomoc lidu vydávat peníze prostřednictvím Kongresu Spojených států přešla na tuto soukromou instituci. Prezident Woodrow Wilson se na konci svého mandátu omlouval národu za tento podvod a varoval, že to může vést ke konci demokracie:

„Jsem nanejvýš nešťastný muž. Nevědomě jsem zničil svoji zemi. Velký průmyslový národ je kontrolován kreditním systémem. Systém kreditu je koncentrovaný v rukou úzké skupiny mužů. Rozvoj národa a všechny naše aktivity jsou proto v jejich rukou. Stali jsme se nejhůře spravovanou zemí, jednou z nejúplněji ovládaných vlád v civilizovaném světě. Není to už vláda svobodného národa, ani už to není vláda, založená na přesvědčení a hlasu většiny, ale vláda bude založená na názoru a tlaku malé dominantní skupiny mužů.“ A dále: „Od doby kdy jsem vstoupil do politiky, byly mi svěřovány názory mnoha mužů. Někteří z nejlepších mužů Spojených států na poli byznysu a průmyslu se bojí někoho a něčeho. Vědí, že existuje síla tak organizovaná, jemná, pozorující, propojená, komplexní a pronikavá, že je lepší mluvit o ní šeptem, je-li kritizována.“

Když chtěl John F. Kennedy skoncovat s praxí monopolu Fedu na emisi peněz, za které musí americká vláda vyplácet úroky (sic!), a zároveň vrátit do hry zlatý standard, díky jehož odstranění došlo k boomu spekulativního kapitálu, byl na něj spáchán atentát.

QE

V reakci na krizi v roce 2008 přišel Fed s kvantitativním uvolňováním peněz (QE), neboli s tištěním papírků bez jakéhokoli krytí a zdůvodňoval následnou sanaci velkých bank, které za krizí fakticky stály, snahou o nastartování úvěrů pro podfinancované společnosti. Byla to lež. Ve skutečnosti už spirálu ničím nekrytých „peněz“, z nichž jen nepatrná část odráží reálné ekonomické statky a práci, nelze zastavit a systém spěje k neodvratnému kolapsu. Banky to vědí a jen Fed s Wall Streetem drží scénář těchto věcí ve svých rukou. Žádný stát není schopen této globální dominanci čelit. Japonsko nedávno vydalo 500 mld. dolarů na oslabení jenu, ale marně.

VŠECHNY velké banky intoxikovala bezcenná aktiva. AAA ohodnocení přidělovaná cenným papírům byla sprostým podvodem ratingových agentur, jejichž nepotrestání je zločinem vůči všem lidem, kteří krizí utrpěli. Bez obalu se intoxikace projevila na Lehman Brothers, kterou nechaly finanční elity padnout. Důvod ovšem nespočíval v tom, že by se přiblížila bankrotu blíže než ostatní institucionální banky, jak by se mohlo zdát, ale v tom že měla nejvíc aktiv v Evropě. Jejím krachem se tedy problémy přelily i na druhou stranu Atlantiku. Výsledkem bylo Řecko (kterému s falšováním účetních údajů zdatně pomáhala Goldman Sachs) a drastické úspory podřezávající střední třídu v Evropě.

Přestože zmíněné cenné papíry ztratily podstatnou část tržní hodnoty, v bilancích stále figurují pod bilionovými kalkulacemi. Tato kamufláž umožnila Fedu očišťovat banky od toxických aktiv jejich skupováním v tranších za z éteru vytvořené peníze (kvantitativní uvolňování). Respektive QE I. v objemu 700 mld. USD bylo v podstatě účetní počítačovou operací, kdy tato virtuální čísla šla na účet bank výměnou za aktiva nakoupené Fedem, která měla pouze zlomkovou hodnotu od fiktivní účetní ceny. Transakce předstíraly, že banky disponují „nadbytečnými rezervami“, aby formálně vyhověly regulačním pravidlům. Pokud by k tomu nedošlo, pravda o insolvenci by rychle vyšla na povrch a následoval by hromadný výběr vkladů a investic.

První kolo QE nemohlo stačit, neboť smradlavá aktiva zahlcují peněžní domy v objemech mnoha bilionů dolarů. Chystá se tedy QE II.

„Také si vzpomeňte, že FED na vrcholku krize oznámil, že za tak zvané „nadbytečné rezervy“ globálních bank bude placen úrok, čímž se tímto bankám umožní „získávat“ úrok. Takže tu máme kolotoč peněz přesunujících se z pravé kapsy do levé kliknutím počítačové myši. FED vytváří peníze, použije je na nákup toxických aktiv, a stejné peníze se pak vracejí do FEDu od globálních bank, aby na nich získaly úrok. Díky této fikci QE jsou banky zaplaveny hotovostí, která jim umožňuje získávat úrok. Je proto nějaký div, že tyto banky oznámily rekordní zisky? Globální banky se zbaví části svého toxického odpadu za plnou hodnotu a bez nákladů, a dostanou zaplaceno za to, že se tohoto toxického odpadu zbaví prostřednictvím úrokových plateb. Navíc část těchto „peněz“ je těmito bankami použita na nákup amerických státních dluhopisů (které také nesou úrok), což obratem umožňuje americkému ministerstvu financí pokračovat v deficitním financování.“ Matthias Chang

KRIZE

První vlna krize zapříčinla, že 44 miliónů Američanů žije v chudobě a závislosti na potravinových lístkách. Každý den mizí pracovní místa díky globálnímu finančnímu systému a přesouvání výroby do zahraničí. „Oficiální nezaměstnanost, U3 na úrovni 9,75%, je blbost, když všichni se zbytkem rozumu se koukají na U6 a podvodný poměr narozených/zemřelých. Ano, nezaměstnanost je 21,625% a pro ty, kteří chtějí vidět pravdu, je viditelná na celém světě. Nemovitosti nadále klesají, protože spotřebitelé snižují zadlužení a spotřebu… Dojde k devalvaci dolaru a nesplacení dluhů. Sněhová koule se teprve dala do pohybu, a kde skončí nikdo neví. Chrám Federálních rezerv a Wall Street by mohl být docela dobře odsouzen ke zničení. Veřejnost nyní chápe, že Fed vlastní Wall Street a bankovnictví, a že ti činí opravdová rozhodnutí a jsou tvůrci všech insiderských informací. Profitují téměř na každém obchodu. Nemohou prodělat. Tu hru vlastní. To je důvod, proč v posledních 18 měsících došlo k exodu financí z akciového trhu na dluhopisový, do zlata, stříbra a komodit.“ Bob Chapman

Elity jsou si dobře vědomy situace a spolu s probuzenou hrstkou drobných investorů, kteří přestali podléhat klamným informacím z médií, nakupují zlato a stříbro, jejichž hodnota se dostává do rekordní výše. Z tohoto důvodu Weiner & Waxman navrhují zákon na regulaci obchodů s mincemi, jehož prostřednictvím chtějí získávat informace o jednotlivých kupujících. (Trochu odbočím: nemysleme si, že řada zákaznických karet- jako třeba ty vydávané firmami vlastnících hypermarkety, mají za cíl lákat zákazníky. Ve skutečnosti jde o doplněk bankovních údajů, internetových stop apod., takže v souhrnu lze zjistit nejen kolik utrácíte, ale dle dat z těchto věrnostních karet např. i kolik kg mouky nebo cukru kupujete- jestli se nepředzásobíte atd. Věrnostní karty v potravinářství totiž nemají žádný význam. Lidé nakupují v naprosté většině čistě podle aktuální nabídky, cen a dostupnosti obchodu).

KOLAPS

Nepochybně přijde citelná devalvace dolaru s důsledky pro mnoho dalších měn. Vyvolaný krach finančního systému založeného na virtuálních (ničím nekrytých) penězích vyeskaluje v růst cen komodit jako zlato a stříbro. Opakuje se situace ze 30. let, kdy ani exponenciální nárůst deficitů nezachránil ekonomiku.

V roce 2011 velice pravděpodobně dojde k největšímu kolapsu systému, jaký kdy kapitalistická éra zažila. Falešné účetní operace, bezcenná aktiva a ničím nekryté, neustále tištěné papírky vykonají své. Jakmile první trhliny zatím kamuflovaného skutečného stavu vejdou ve známost veřejnosti, povede to k hromadnému výběru vkladů. Vláda téměř jistě zareaguje sérií opatření ve formě limitace výběrů a bankovních transferů, zákazu nákupu drahých kovů, případně jejich konfiskace (jako za války). Zákonem vyhlásí porušení jakéhokoliv z pravidel za zločin.

Za této situace už nebude na světě člověka, který by ještě bankovnímu systému věřil. Dojde ke zmrazení pohybu kapitálu, dosud do nejvyšších obrátek štvaná spirála se zastaví a z ničeho stvořené stovky miliard, ba biliony dolarů vyústí v celosvětovou hyperinflaci…

Krach nepřijde z neznalosti ani chybného úsudku lidí stojících za tímto mechanismem. Oni ho ostatně stvořili a celou dobu řídili. Když se jim nehodil Glass-Steagalův zákon regulující moc investičních bank, tak ho nechali zrušit. Vědí, že to přijde, celou dobu k tomu směřují své kroky. Nemají co ztratit, naopak. Jak to? Protože jenom jedna globální vláda s jednou centralizovanou světovou bankou bude mít „patent“ na vyvedení ožebračených lidí na celém světě z krize. A o to jde!Na tento článek naváže příspěvek ČEKÁ NÁS STANNÉ PRÁVO

Volně tématicky souvisí s článkem Globální hra na úspory

Zdroj: Global Research- Matthias Chang, Bob Chapman

Geld und Recht- Andreas Claus

Penzijní reforma: http://www.blisty.cz/2010/10/12/art54917.html http://www.infowars.com/government-prepares-to-seize-private-pensions/
samborex . cyvagapa02   |   ip:95.102.78   |   2012-12-15  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Svetoví finanční........ nauč sa základy pravopisu a potom píš!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Václav Havel - náš Prezident

Nečakane nás zastihla smutná správa: nadránom vo veku 75 rokov zomrel Václav Havel. Dramatik, disident, posledný československý prezident. Človek, ktorý mal odvahu postaviť sa proti komunistickej diktatúre v časoch, kedy mnohí iní túto odvahu nemali. Za svoje postoje bol neustále šikanovaný. Jeho hry sa nesmeli hrať, bol sledovaný tajnou políciou a niekoľko razy aj uväznený. Napriek tomu bol a ostal jednou z hlavných postáv občianskeho odporu a stal sa symbolom boja za slobodu a demokraciu.


Nepozeraj tento film (EN) dabing

Havel: Lidstvo je rakovina, zredukujme ho

Daniel Estulin na ČT o Bilderbergu - české titulky

Rozhovor Richarda Sulíka pro euroSEPTIK

Dlhová kríza v Európe - Príčiny a možné dôsledky, ...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4359 s