25. August 2019
    
Francúzko spustilo vojenskú operáciu v Mali-Azawade leteckými útokmi - Dolezite.sk

Francúzko spustilo vojenskú operáciu v Mali-Azawade leteckými útokmi


  2013-01-12  (05:28)  |  Afrika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Francúzko spustilo vojenskú operáciu v Mali-Azawade leteckými útokmi

Je to prvá vojenská akcia kvázi socialistu Hollandeho. Bolo otázkou času kedy Francúzko začne vojenskú operáciu v ďaľšej z ich kolónii- teraz cez západným korporáciám priateľských demokratických proti nezávislosti Tuaregov. „Problém“ s Tuaregmi v Mali je dôsledkom zvrhnutia Muamara Kadáfiho v Libyi, keď Tuaregovia ktorí žili a pracovali v Líbyi vzali zbrane a odišli do ich domoviny v Mali začiatkom roku 2011, kde porazili skorumpovanú demokratickú armádu Mali a vyhlásili samostatnosť Azawadu. Generáli Malijskej armády nepreukazujú rešpekt pre civilnú vládu. Podľa slov Francúzov sú Tuaregovia islamisti a je medzi nimi asi 400 členov Al Kajda a vodca Tuaregov konvertoval na ideológiu Al Kajdy.


Hollande hovorí, že útok koordinuje s Africkými partnermi a OSN. Na youtube sa občas objaví video že na vozidlách OSN sa v Sýrii vozí Al Kajda keď cieľom je zvrhnúť prezidenta Al Assada.


V Mali boli videní európsky vyzerajúci vojaci.


V prípade Hollandeho figúry naleteli na lacný trik podobný triku s Obamom. Pokiaľ niekto od Hollandeho očakával inú politiku ako robil Šarkie- Sarkozy tak nepríjemne minul terč. Tak sa na západe nehrá.


Mimochodom sa mi rátal rozhlasový rozhovor s redaktorom NY Times ohľadom Mali kde povedal: „...vláda Mali si zakladá na demokratických princípoch.“ A o pár minút nato povedal: „Tuaregom sa podarilo poraziť armádu Mali, lebo tá je nefunkčná. Skorumpovaní generáli žijú vo vilách v okolí hlavného mesta...“ Učebnicový obrázok demokracie.


V Azawade sa nachádzajú nerastné suroviny ako zlato, meď a urán. Jedná sa o územie o veľkosti Francúzka. Dôležitým mužom v tejto hre bol geológ Conrad Kilian.

Pozrite hneď prvé linky. 


http://blogs.canoe.ca/parker/general/three-cheers-for-independent-azawad/

http://fp.reverso.net/poilagratter-over-blog/3330/en/categorie-1261662.html

http://fp.reverso.net/poilagratter-over-blog/3330/en/categorie-1261662.html


http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/europe/france/130111/mali-crisis-france-prepared-intervene

http://www.infowars.com/al-qaeda-rebel-pictured-with-un-observers-in-syria/


http://security.blogs.cnn.com/2013/01/08/analysis-study-shows-rise-of-al-qaeda-affiliate-in-syria/

http://www.aljazeera.com/indepth/opinion/2012/03/20123208133276463.html


http://thinkafricapress.com/mali/causes-uprising-northern-mali-tuareg

http://www.aljazeera.com/programmes/insidestory/2012/04/201242103543735302.html

 

 

 

 

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
peter . nanidihe23   |   ip:178.41.10   |   2013-01-12  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Sirii sú povstalci dobrí,v Mali sú povstalci zlí.Podľa tohto možu rusi pomosť Sírii.


Manu . kelekole80   |   ip:64.121.13   |   2013-01-12  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bolo otázkou času kedy Francúzko začne vojenskú operáciu v ďaľšej z ich kolónii, teraz cez západným korporáciám priateľských demokratických vladcov, proti nezávislosti Tuaregov."

Peter Nanidihe vystihol podstatu clanku. Najprv boli freedom fighters dnes je to Al Kajda. A ak niekto realne bojuje za slobodu tak je ilsamista, terorista. Klasicky double speak.
Manu . kelekole80   |   ip:64.121.13   |   2013-01-12  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nakoniec sa tento double speak prejavuje na Slovensku v pojmoch ako radikali, nackovia, extremisti. Ano, ak sa niekomu nepozdava feudalny system dostane negativnu nalepku


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-01-12  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyborne. Islamistom na severe treba dat na frak. Ak si uz musime vybrat, tak radsej vladu skorumpovanu sionistami ako islamistov a Shariu. Islamisti su najvacsie zlo, vacsie ako sionisti a korupcni politici.
DrHujer . doducyve62   |   ip:91.127.90   |   2013-01-12  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Držím kolegom z Calvi palce.


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2013-01-12  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tolerancia k vojnám v západnej europe, rastie. Rozvojové a zaostalé krajiny sveta sa chcú zbaviť dominantného diktátu západu a ak sa im to darí, je zle. Nie každá, aj zaostalá krajina, je ochotná pristupovať na taký diktát na aký, napríklad pristúpilo Slovensko, - zlikvidujte si poľnohospodárstvo, predajte nám hlavné energetické zdroje, zbavte sa priemyslu, alebo ho predajte nám a my ho už dorazíme dodávkami našich tovarov, odstráňte ochranné opatrenia, ktoré môžme používať len my, vy na Slovensku nie, a tak dalej. Ani afričanom, ani arabom sa tento diktát nadnárodných korporácii nepozdáva. Odpor k vládam v službách cudzích záujmov, rastie. Politické služobníctvo korporácii použije vojenskú silu proti vzdorujúcim, aj také organizácie ako OSN, MMF, SB, NATO ....


Mik . feqyhave63   |   ip:84.16.32.   |   2013-01-13  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Francúzsko nemá priateľov, ale len svoje záujmy

O masakre, ktorá sa stala 8. mája 1945 v Alžírsku na rozkaz najvyššieho francúzskeho (rozumej, demokratického) vedenia. O tejto udalosti je ťažké čokoľvek nájsť aj na internete, kde je inak na tému vtedajšej alžírskej kolónie popísané kadečo - a ak, tak len francúzsku propagandu a klamstvá (na niektoré alžírske stránky sa dostať jednoducho neviem, google ma posiela do pr..., ďalšie sú podozrivo taktné). Ja by som o tejto veci tiež nevedel, nebyť toho, že som strávil za mojej sladkej mladosti nejaký čas v Alžírsku a o predmetnej masakre som sa rozprával s príbuznými ľudí, ktorí tam zahynuli.

Samozrejme, príbeh je košatejší, ale jeho podstata je asi takáto: Francúzi potrebovali v WW II čím viac vojakov, nuž brali ich aj z kolónií, najmä z Alžírska. Za odmenu im sľubovali, že po vojne kolóniu zrušia a Alžírsko bude nezávislé, čo však, samozrejme, nemysleli vážne. Keď sa však vojna skončila, ozbrojení francúzski vojaci z Alžírska, ktorí medzitým prešli výcvikom aj vojnou, sa mali vrátiť domov a tešili sa na nezávislosť. Medzitým to v Alžírsku začínalo byť už dosť nepokojné, revolúcia bola na spadnutie. De Gaulle a jeho ľudia vtedy rozhodli, že potenciálne nebezpečných alžírskych vojakov (len pre úplnosť zdôrazním: občanov vtedajšej Francúzskej republiky) jednoducho zlikvidujú. Preto ich poslali na lodiach domov, pričom ešte ako sformované jednotky cestovali cez tri priesmyky: Setif, Guelma a Kherrata. Keď boli francúzski vojenskí občania alžírskeho pôvodu v priesmykoch, odkiaľ sa nedalo utiecť, Francúzi zatvorili oba konce a priesmyky vybombardovali.

Počet mŕtvych je veľmi otázny, alžírska strana udávala takmer pol milióna, Francúzi pripúšťajú stovky (a tvrdia, že to celé bolo úplne ináč), čo ale iste tiež nemá s pravdou nič spoločné, lebo v Alžírsku takmer každý, s kým sa rozprávate, má v rodine niekoho, kto tam zahynul - toto je empirický fakt, ktorý potvrdzujem ja, buheh, osobne. Takže pravde sa asi bude blížiť často opakované číslo 45000.

Takže si to zhrňme: demokrat De Gaulle a jeho generáli dali celkom cynicky zavraždiť desaťtisíce občanov vlastnej krajiny, presne 8. mája 1945, čiže počas osláv ukončenia vojny. Rátali s tým, že si to nikto nevšimne a že sa to pred verejnosťou nejako ututle. Veď sa to aj ututlalo, aspoň pred svetovou verejnosťou. Ale choďte do Alžírska a spýtajte sa ľudí...

BTW, toto je krásny príklad fungovania zákona zachovania karmy v prírode. V uplynulých desaťročiach bývali často v médiách správy o nepokojoch v Alžírsku, o tom, ako tam nejakí extrémisti vraždia cudzincov. Človek neinformovaný, pozerajúc správy len krútil hlavou, kde sa berie tá zloba. Tak teraz už aj Vy viete, odkiaľ sa berie.

A na záver jeden citát, na ktorý by možno stálo za to si občas spomenúť, keď my Slováci tak radostne odovzdávame všetky právomoci a majetky v rámci tzv. konsolidácie a euroštátu a čojaviem ešte akých iných oyebov do rúk milujúcich cudzincov:
"Francúzsko nemá priateľov, ale len svoje záujmy." Charles De Gaulle


Dodatok:
vojaci cestovali na lodiach z Francúzska do Afriky, potom pokračovali po súši, pričom cestovali cez pohorie Atlas do vnútrozemia cez uvedené priesmyky.
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Africký expert – „Preboha, prosím zastavte pomoc!“


2011-12-03  (21:47)  |  Afrika
Ekonomický expert z Kene James Shikwati (35) hovorí, že pomoc pre Afriku robí viac škody ako úžitku. Dychtivý zástanca globalizácie v rozhovore pre SPIEGEL hovoril o katastrofálnych účinkoch Západnej rozvojovej politiky v Afrike, skorumpovaných vládcoch a o sklone k zveličovaniu problému s AIDS.

Muammar Kaddáfí. Katolík, či Žid?


2011-04-16  (17:28)  |  Afrika
Po otcovi taliansky katolík a po matke Žid. Križiak a sionista v jednej osobe. Za Žida ho vraj považuje až pätina povstalcov, preto tiež povstali. Kto sa nedávno čudoval nad jeho fotografiami počmáranými Dávidovou hviezdou, tu má vysvetlenie.


Intervencia západných vojsk v Líbyi


2011-03-19  (20:11)  |  Afrika
Pár dní dôkladne sledujem dianie v Líbyi a ešte stále nemôžem pochopiť prečo a načo sa do tohto výlučne vnútorného konfliktu chcú zapojiť západné vojská. Mnohým je očividne jasné, že hlavným cieľom týchto mocností sú ropné polia, keď sa už naskytla možnosť „pomôcť líbijskému obyvateľstvu“. Áno, to by bol veľmi výhodný ťah. Nič sa však neudeje len tak náhodou, a aj to „povstanie“, čo v skutočnosti povstanie vôbec nie je, je v skutočnosti iba zákerným plánom západu a konkrétne USA anektovať si ďalšiu krajinu s ropným bohatstvom. Rovnako ako Irak, tak aj Líbia sa stane okupovanou krajinou. Plán USA bol jednoduchý, použili už starú známu „zbraň“ - Ál Kájdu, fiktívnu teroristickú skupinu. Tento plán použili keď si zhodili dvojičky v NYC, tentokrát údajne Al Kajda vyvolala konflikt v Líbyi. Kadaffi samozrejme netuší že to nieje Al Kajda, však to nevie skoro nikto okrem pár ľudí na čele USA a NATO. Líbijsky vodca pochopil že útoku západu sa neubráni a tak vyhlásil okamžité prímerie, to by ale znamenalo padnutie plánu na zisk Líbijskej ropy. Preto Al Kajda ( teda ľudia ktorý pracujú pre USA ) porušili prímerie, Kadafii samozrejme odpovedal na útoky týchto pseudoteroristov a EU obvinila Kadaffiho z porušovania prímeria. Francúzske stíhačky začali útok na Líbyu, o chvíľu príde NATO a USA. Najprv budú zbombardované kľúčové miesta a následne prídu pozemné vojska USA. A scenár z Iraku sa môže zopakovať !


Genocídy riadené elitami kapitalizmu


2009-05-14  (23:44)  |  Afrika
Afrika nehladoví, protože to je Afrika. Afrika hladoví, protože je obětí maximálně devastujícího příkladu predátorského kapitalismu, bezcitné a absolutní chamtivosti, kombinované s duchovní krizí západní společnosti, která nemá obdoby. Dlouhodobá kontrola nerostných zdrojů Konga je uskutečňována šířením teroru, vyhlazováním lidí, destrukcí rodin, zaséváním nedůvěry a nenávisti. Říká se tomu rozděl a panuj a je to nejstarší trik v učebnici evropského dobyvatelství.


Ďaľšie z Afriky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Konec amerického snu – část 1

Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Odborníci z Harvardu prohlašují, že mléko není sou...

Plány koncentračních táborů v USA

10 největších impérii v dějinách lidstva

MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY

10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOST...

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4453 s