20. September 2019
    
Gersonov zázrak - alternatívna liečba rakoviny - Dolezite.sk

Gersonov zázrak - alternatívna liečba rakoviny


  2013-01-04  (21:44)  |  Zo sveta
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Gersonov zázrak - alternatívna liečba rakoviny

"Liek na rakovinu už bol objavený. V roku 1928. Liek prakticky pre každú formu chronickej choroby. Bol objavený dokonca omnoho skor, čiste náhodou. Jedným človekom. Nemeckým občanom, ktorý sa volal dr. Max Gerson. Gersonova terapia je bezpečná prírodná liečba, ktorá využíva prírodné nezávadné potraviny, džúsy, kávové výplachy, detoxikáciu a prírodné doplnky, ktoré sú schopné aktivovať prirodzené obranné mechanizmy tela a viesť k vlastnému uzdraveniu.  V posledných 60 rokoch tisíce ľudí využili Gersonovu terapiu k uzdraveniu z chorob, často nazývaných "nevyliečiteľné" choroby ako rakovina, cukrovka, artritis či ďalšie chronické choroby."

Tento text je preložený z češtiny a spolu s videom o Gersonovej terapii je uverejnený na nižšie uvedenom odkaze.

http://www.ac24.cz/videodokumenty/zdravi/1211-gersonuv-zazrak-alternativni-lecba-rakoviny

Oficiálne stránky o Gersonovej terapii sú www.gerson.org a www.gerson.hu,  Gersonova klinika je v Mexiku a v Maďarsku.

Neviem o tom, že by kniha Maxa Gersona o jeho terapii vyšla v slovenčine, našla som odkaz len na stiahnutie anglickej verzie.

http://ulozto.cz/xncdtnF/gerson-therapy-handbook-pdf

Taktiež tam nájdete aj dokument o Gersonovej terapii, ktorý si možte stiahnúť, je to to isté video, ktoré  je na stránke www.ac24.c

http://ulozto.cz/xN1Txv8/the-gerson-miracle-avi (sú tam aj titulky, zvlášť)

O Gersonovej terapii vyšli na Slovensku už dávnejšie dve knihy. Sú to príbehy dvoch vyliečených pacientek, sú tam aj informácie z Gersonovej terapie. Ja som si ich kúpila ešte v roku 1999. Viacerí sa ma na ne pýtali v mailoch, či neviem, kde ich zoženú. Bohužiaľ neviem poradiť, pravdepodobne už len v knižniciach alebo náhodou v antikvariáte.

Jednu z nich napísala Rosamond Richardsonová  a volá sa Eileenin príbeh, vyšla vo vydavateľstve Motýľ v roku 1998.  Náhodou som si túto knihu všimla v knižnici a zaujala ma. Neskor som si aj kúpila. Vo vyhľadávači na stránke www.vydavatelstvomotyl.sk mi to k tejto knihe napísalo, že je vypredaná. Takže, ak by niekto mal záujem o túto knihu, doporučujem mu informovať sa v tomto vydavateľstve, či uvažujú o ďalšom vydaní. Bohužiaľ iné informácie záujemcom nedokážem dať.

O Gersonovej terapii som v roku 1999 objavila ďalšiu knihu, ktorú napísala Beata Bishop a volá sa Je čas vyzdravieť. Vydalo ju dnes už neexistujúce vydavateľstvo Fontána Kiadó v Šamoríne. Kúpila som ju vtedy v Lacných knihách, tuším za 29 Sk (!). Takže o ňu nebol veľký záujem, keď bola vo výpredaji a pochybujem, že ju teraz niekde zoženiete v predaji.  Vyšla aj v maďarčine, skúste pátrať  na internete cez google, kto vie maďarsky. Toto som našla v maďarčine (ja maďarsky neviem)

http://www.libri.hu/konyv/ideje-a-gyogyitasnak-1.html

http://atv.hu/cikk/20101108_beata_bishop_ideje_a_gyogyitasnak

http://www.egeszsegforrasalapitvany.hu/beata-bishop/

, je tam viac častí

http://www.pantarhei.sk/knihy/bishop-beata  (kniha je v maďarčine)

Prvé vydanie tejto knihy v angličtine bolo v roku 1985 (!) a tu je odkaz  na info o pani Beate Bishop a na originál knihy  A Time to Heal,

 

http://www.canceractive.com/cancer-active-page-link.aspx?n=1401

Beata Bishop je bývalá redaktorka BBC v Londýne (podľa googlu som zistila, že sa narodila v Budapešti, takže vie maďarsky) a sama ochorela na rakovinu. Rakovinu jej zistili koncom roku 1980, vyliečila sa Gersonovou terapiou,  žije a  je zdravá.  Od tej doby uplynulo 32 rokov. Takže stojí tá terapia za pozornosť?

Pre priblíženie Gersonovej terapie si dovolím uviesť "Úvod k prvému anglickému vydaniu" z knihy Je čas vyzdravieť, ktorý napísala Beata Bishop. Snáď si to prečíta aj nejaký vydavateľ  a  vydá tuto knihu  znovu v slovenčine alebo po prvýkrát v češtine, a dodá tým energiu a odvahu nemocným sa vyliečiť z rakoviny zmenou stravy.

"Teoreticky som asi v júni 1981 mala zomrieť na následky zhubného melanómu, ktorý je jedným z najrýchlejšie sa šíriacich druhov rakoviny. Dnes som zdravá v úplnom zmysle tohoto slova : nielenže nie som chorá, cítim sa výborne, mám množstvo energie. Keď koncom roku 1980 vysvitlo, že rakovina sa v mojom tele ďalej šíri, trpela som okrem toho na cukrovku, na začínajúci zápal klbov, na časté migrény a zápal ďasien sa stal chronický. Všetky tieto choroby sú už minulosťou.  Je to taký pocit, ako keby som prežívala druhú mladosť. Veľká časť pravej nohy, ktorú mi dokaličil chirurgický zákrok na odstránenie rakoviny, mi vyrástla znova. Podľa mojich priateľov-lekárov je takýto stupeň regenerácie nemožný a ja im aj verím, odhliadnuc od toho, že na tejto nemožnosti denne chodím.

Paralelne s uzdravením tela som prešla aj istou vnútornou premenou, keď sa mi podarilo zbaviť sa množstva obáv, ťažoby a zastaralej stupnice hodnot, takže dnes sa cítim slobodnejším a plnohodnotnejším človekom. Oveľa menej sa sužujem, a oveľa viac sa smejem ako predtým. Lebo keď sa raz človek dostal na hranicu života a smrti o odtiaľ sa vrátil do bohatšieho života, už sa viac ani nedokáže sužovať.

Za svoje putovanie od smrteľnej choroby po zdravie som zaplatila istú cenu. Osemnásť mesiacov som musela bezo zvyšku zasvätiť prísnej, jednotvárnej terapii. Stálo ma to zamestnanie a množstvo  peňazí. Rozbilo mi to moj doterajší životný štýl a donútilo ma prijať prízemnú formu života, ktorej stredobodom je telo, čo bolo veľmi vzdialené od mojho predošlého ľahkého, pestrého životného štýlu, ktorý bol zameraný hlavne na duševné veci. Počas tohto putovania sa zrútil aj moj obraz, ktorý som si vytvorila o sebe. Viaceré duševné krízy ma prinútili k tomu, aby som sa postavila do zrkadla, pozrela si do očí a uvedomila si svoje tienisté stránky. Napokon, ale nie v poslednom rade som musela prežiť množstvo prudkých nevoľností, bolestí, depresií a slabostí počas tmavých nocí tela i duše. Veru, často som si želala, bárs by som sa nebola narodila.

Nech som zaplatila akúkoľvek vysokú cenu, za nič na svete by som nevymenila tento zážitok. Tak veľa som sa naučila, že za normálnych podmienok je na to potrebných niekoľko ľudských životov.

Jedným z najťažších faktorov celého procesu bola osamelosť. Uzdravila som sa pomocou Gersonovej terapie, čo je od zvyklostí odlišný stravovací program a ktorý som podporila niekoľkými tiež netradičnými fyzickými a psychickými technikami. Alternatívne liečebné metódy neuznáva ani National Health Service (Štátna zdravotná služba - štátna poisťovňa v Anglicku), ani súkromné poisťovacie  spoločnosti, takže ak si človek vyberie túto cestu liečenia, je ponechaný celkom na seba finančne i lekársky. Aj moje liečenie prebiehalo systémom "urob si sám", okrem tých dvoch mesiacov, ktoré som strávila v Mexiku na jednej Gersonovej klinike. Ďalších šestnásť mesiacov som pokračovala v boji doma za pomoci priateľov pod dohľadom jedného sympatizujúceho lekára. Medzitým som v listoch alebo cez telefón dostávala rady od Charlotty, dcéry zosnulého dr. Gersona, ktorá žije v Kalifornii a od jej vnučky Margaret, ktorá žije v Londýne (tento úvod knihy bol písaný v roku 1985). Ešte aj pri takejto podpore som sa cítila hrozne opustená, hoci v čase, keď človek sám musí niesť zodpovednosť za svoje uzdravenie alebo smrť, veľmi to urýchli dozrievanie, nech sa to stane v akomkoľvek veku.

Moju osamelosť ešte stupňovala skutočnosť, že v čase, keď sa moja choroba dostala do krízy, bola alternatívna liečba ešte podozrivým, menejcenným kultom a nesprevádzal ju taký široký záujem ako dnes. Alternatívne techniky liečenia rakoviny boli v tom čase skoro neznáme. Ak človek zostúpil z cesty ortodoxnej liečby, vlastne sa nemal kam obrátiť o pomoc alebo o podporu. Dnes je už v krajine známe Bristolské stredisko pre rakovinové ochorenie a po celej krajine vzniká čoraz viac stredísk, informačných kancelárií a svojpomocných skupín. Ale v tom čase som sa mohla spoliehať len na šťastie a na pomoc ľudí, ktorí rozmýšľali podobne a podávali si ma z ruky do ruky, kým som sa napokon dostala k potrebným informáciam.

Svoje zážitky som opísala preto, lebo si myslím, že význam toho, čo sa so mnou stalo, ďaleko presahuje moj osobný osud. To, že som ostala nažive, napriek mojej radosti, nemá mimo mojho malého osobného sveta význam. Príbeh mojho uzdravenia je však doležitý, lebo dokazuje, že síce celkom netradičná, i keď medicínsky dobre podložená terapia napriek očakávaniu sa znovu osvedčila, ako už počas rokov toľkokrát - najmä v USA -, a toto sa pri vhodných podmienkach može znovu zopakovať.  V dnešnej dobe, keď v západnom svete zomiera na rakovinu každý štvrtý človek (v roku 1936 bol pomer 1:14) a keď sa štatistika prežitia najrozšírenejšieho druhu rakoviny tridsaťpäť rokov nezlepšuje, nemožeme popri takejto terapii len tak prejsť.

Táto kniha je moj osobný príbeh, nie je príručka na samoliečenie rakoviny (i keď na konci knihy je zoznam a krátky súhrn o tom, ako možeme využiť stravovanie na prevenciu ochorenia). I keď moj život zachránila Gersonova terapia, netvrdím, že toto je jediná účinná alternatívna protirakovinová metóda. Tvrdím len to, že práve ona má najstaršiu a najúspešnejšiu tradíciu. Napokon väčšina neortodoxných terapií vychádza práve z Gersonovej diéty. Je faktom, že intenzívna terapia vyžaduje úplnú odovzdanosť, je jednotvárna a ťažká, preto ju mnohí predčasne zanechajú. Bez pevnej vole, trpezlivosti a vytrvalosti ju nemožno doviesť až do konca. Ak niekto zostaví ľahšiu, rýchlejšiu a práve tak účinnú metódu, ja budem prvá, kto mu vzdá úctu.

Faktom je aj to, že terapia nie je zázračný liek a nezaručuje vyliečenie. To nezaručuje ani jediná terapia. Ale má nový, pokrokový pohľad na zdravie i na chorobu, a tento pohľad si ortodoxná medicína ešte vždy neosvojila. (Keby dr. Gerson nebol predbehol svoju dobu o päťdesiat rokov, ani jeho by život nebol tak zdeptal). Osobitosť Gersonovho myslenia a jeho široký obzor potvrdzuje aj to, že jeho terapia  nelieči iba rakovinu, ale s drobnými úpravami aj iné, chronické, súčasne považované za nevyliečiteľné choroby, počnúc srdcovými ochoreniami cez obličkové ochorenia, sklerózu multiplex po Alzheimerovu chorobu. V dnešnej dobe, keď tieto chronické ochorenia obrovskou rýchlosťou presahujú možnosti súčasnej medicíny, nemožeme nechať bez povšimnutia výsledky alternatívnej liečby.

Dnes ešte nie je jasné, kedy získa alternatívna medicína svoje opodstatnené miesto. Západná medicína prežíva zvláštny prechodný stav, je mnoho neistot, málo peňazí a ľudia často neveria lekárom. Všetko sa mení tak rýchle, že čo je dnes novinkou, v nasledujúcom mesiaci je už zastaralé. Laický alternatívny tábor už dávno žiada rozbitie jednej moci dnes prijatej, mechanickej, pretechnizovanej, prechemizovanej, drasticky zasahujúcej medicíny a usiluje sa o zavedenie takého holistického, mierneho a prirodzeného liečenia, čo sa nesústreďuje na znaky choroby, ale na ich príčiny: žiada také liečebné metódy, kde je pacient - celok pozostavajúci z tela, duše, rozumu a citu - v procese liečenia rovnocenným partnerom, a nie pasívnou bábkou. Dnes sú už takí lekári, ktorí hlásajú tento prístup, a ešte k tomu verejne. Ako priekopnícka organizácia týchto cieľov vznikla v septembri roku 1983 Britská holistická lekárska spoločnosť (v USA už 10 rokov pracuje  táto organizácia). Títo lekári sú v súčastnosti v menšine. Je samozrejmé, že rozličné smery takéhoto liečenia si može vybojovať len väčšina. To nemože byť inak. Pohľad lekárov vytvorila metodika ich vzdelávania a vymývanie mozgov vplyvom bohatého a vplyvného farmaceutického priemyslu.  (Mimochodom farmaceutický priemysel financujedobročinné nadácie, ktoré robia výskumy na poli nevyliečiteľných, chronických onemocnení - tento vzťah veľmi účinne zastaví zavedenie akéhokoľvek nového sposobu liečenia, ktorý je prípadne v rozpore so záujmami farmaceutického priemyslu.)

Medzitým mimo pevnosti ortodoxnej medicíny kladú laici a alternatívní liečitelia rozličné otázky o rakovine a o človeku, v ktorom sa vyvíja. V niektorých strediskách sú lekári ochotní používať alternatívne sposoby liečenia, ale hnutie má obrovské finančné a materiálne problémy, nové metódy liečenia možu vyskúšať, skúmať, učiť a prakticky realizovať len za veľmi biednych podmienok. Úradné zdroje neposkytujú finančnú pomoc, lebo alternativisti ešte neposkytli dostatočný vedecký materiál na potvrdenie svojich stanovísk, ale bez finančnej podpory ani v budúcnostinebudú schopní poskytnúť takéto dokazy.

Ani samotný alternatívny tábor nie je jednotný v súvislosti s liečením rakoviny. Niektoré metódy na čele s Gersonovou terapiou sa usilujú o úpravu a detoxikáciu organizmu pomocou diéty a ničím iným sa ani nezaoberajú. Iní, ako napríklad imaginačná metóda Simontonovcov, sa vobec nestará  stravovanie pacientov, ale povzbudzuje v záujme telesného a duševného liečenia voľu a fantáziu pacienta. Ostatné postoje sa zameriavajú výlučne na duchovné a psychické faktory, a telesných záležitostí sa dotýkajú len okrajovo. Ja sa ale domnievam, že najväčšiu šancu má holistický prístup, ktorý berie do úvahy telo človeka, jeho dušu, city a rozum, dáva do pohybu vnútorné danosti človeka, vylieči duševné problémy, ale venuje práve toľko pozornosti zničenej pečeni a imunitnému systému, veď toto všetko patrí v pravom slova zmysle do pojmu "zdravie".

Tento názor, ktorý vychádza z pokusov a omylov, z pozorovaní a pudov, z pody starostlivého a citlivého umu, je ešte len v počiatočnom štádiu. Na tejto ceste sú prepadliská a nástrahy: veľkú časť práce treba ešte urobiť. Táto kniha je mojím prínosom k tejto práci."

Beata Bishop, Londýn 1985

Krátené, celý článok je na http://popelka.blog.pravda.sk/2013/01/04/gersonov-zazrak-alternativna-liecba-rakoviny-2/


Magdaléna Nadzamová
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-01-05  (17:00)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Kedy už konečne prestane admin dolezite.sk podporovať vegánske loby?

Táto terapia nie je takým zázrakom ako sa propaguje.

Touto terapiou bol liečený aj známy paraolympionik Radomír Kaufman a aj napriek tomu podľahol rakovine


BarbarKomar . mivysecy58   |   ip:76.73.41.   |   2013-01-05  (17:47)
47% hlasovalo = 5  
mínus plus
  Rakovina nie je choroba a netreba míňať peniaze na hľadanie lieku. Je to spravodlivý trest za fajčenie, pitie, drogovanie, nadmerné používanie plastov, nedostatok pohybu a za konzumovanie mäsa. Rakovine je možné predchádzať zmenou životného štýlu, pretože rakovina je časťou mechanizmu prírodného výberu, ktorý likviduje nezodpovedných a hlúpych.


BarbarKomar . mivysecy58   |   ip:76.73.41.   |   2013-01-05  (17:51)
46% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Len podvodník bude hľadať spôsob ako sa vyhnúť spravodlivému trestu za nezodpovednosť. Rakovinu neporazíte asi nikdy, ale ak by sa vám to podarilo, prišiel by ešte horší trest, pretože to, čo by ste nazvali liekom proti rakovine by vám iba umožnilo pokračovať vo vašom zlom životnom štýle.


BarbarKomar . mivysecy58   |   ip:76.73.41.   |   2013-01-05  (17:56)
57% hlasovalo = 4  
mínus plus
  Príroda sa nikdy nebude prispôsobovať ľuďom a ak sa ľudia rozhodnú ísť proti prírode, čaká ich zánik.


Klorel . lycixaqe2   |   ip:178.41.13   |   2013-01-05  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Az na to mily Komar, ze ludia su tiez prirodou, takze priroda tresta samu seba ze?..


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-01-05  (20:17)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  BarbarKomar, rakovinu majú aj zvieratá, ktoré nič z toho, čo popisuješ, nerobia. Takže si odpusti tie svoje hlúposti.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-05  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja som pohoršený jeho senožrútnym komentárom. Na rakovinu pred mesiacom zomrela aj moja mačka. Nepila, nefajčila, nedrogovala, mala iba dve plastové misky, gumenú myš s loptičku na hranie. Konzumovala len mäsové konzervy, pretože je tak od prírody naučená. Zeleninou som ju netrápil...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.2   |   2013-01-05  (22:25)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pandemonium> chces povedat, ze tvoja macka zila prirodzene, ked zrala masove konzervy? to este dodaj, ze chlipala UHT mliecko a uz bude vsetko jasne :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (03:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problemem je civilizace, jenz ovlivnuje nase chovani vuci zviratum a vubec prirode(vcetne nas) jako celku.

Rostlina je take ziva, strom take krvaci.
Neznamena ze kdyz clovek nebude jizt maso, nikoho a nic nezabiji...

PROBLEMEM JE ZE VYUZIVAME NEJEN SEBE ALE PRIRODU JAKO CELEK!...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-06  (10:37)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  "Rostlina je take ziva, strom take krvaci...." A bylinka tiež myslí? A... a má tiež dušu? :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


iks . konomupe01   |   ip:95.105.24   |   2013-01-06  (14:59)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  BarbarKomar tvrdíš,že rakovina nieje choroba. Vysvetli mi, prečo malé detičky, ktoré koja matky, majú leukémiu? Chceš mi tvrdiť, že matky týchto detí v tehotenstve fajčili,alebo sa zle stravovali? Počul si už niečo o autoimunitných ochoreniach ako následok očkovania detí a dospelých? (u nás sa o takýchto problémoch málo,alebo vôbec nehovorí)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (22:34)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nevim jestli bylinka mysli, ale dusi ma.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (06:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Je proste treba zmenit nas pristup k prirode, a svrhnout nejakym zpusobem tento system, ktery je evidentne spatny. A nedovoluje nam jakoukoli moznost korigace spravnym smerem.


Adriana . dipyxija71   |   ip:62.25.109   |   2013-01-07  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Preco maju deti, ktore su kojene, leukemiu? Germanska nova medicina na to dava presnu odpoved – leukemia je hojenie organizmu (pod organizmom sa myslia 3 urovne naraz – telo, mozog a psychika sucasne) z emocionalno-biologickeho stresu straty sebaucty ci sebaistoty. Casto sa to stava, ked mama prestane kojit dieta a dieta si mysli, ze mama ho uz nema rada, tak zazije silny stres. Pocas toho stresu, dochadza k ulceracii kosti (lebo stress straty sebaucty vzdy sa prejavi na kostiach/’slachach/svaloch v zavislosti od intenzity straty sebaucty) – teda k ubytku kostnych buniek sprevadzanych anemiou (ktora sa stale musi sledovat, ale v ziadnom pripade nie nicit chemoterapiou). Biologickym zmyslom tohto procesu je ubytok tkaniva, aby sa vybudovala silnejsia, vykonnejsia nahrada, aby telo bolo odolnejsie v pripde novych stresov toho isteho typu. V momente, ked dieta pochopi, ze mama ho ma aj napriek tomu, ze ho prestala kojit, stale rada, dieta prechadza do stavu hojenia (vagotonie), kde sa kostna hmota zacina vyplnat – tento process je bolestivy, lebo sa natahuje okostnica a takisto je tu aj horucka. Je to vsetko docasny process a najbolestivejsia faza s horuckou trva maximalne 4-5 dni, ak nenastupi recidiva konfliktu. Presne taky isty process prebieha aj vtedy, ked si zlomime kost – na kosti vidime klinicky stav leukemie, no o tom uz nehovori nikto…borneo . jenaxeta60   |   ip:212.5.205   |   2013-01-07  (11:38)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Najhorsie na tomto systeme nie je to ze je tu banda neinformovanych ludi. To mi moze byt jedno(aj ked v globale som vacsinovou populaciou silno ovplyvneny). Najhorsie je ze system mi silou mocou brani zit si po svojom. Nemozem papt co chcem, a ked sa rozhodnem jest co chcem, musim obetovat kopu casu.

Lebo nikto mi nevypestuje a nevyprodukuje co ja potrebujem. V mojom priklade zeleninu bez postrekov, a mlieko bez pasterizacie rucne nadojene, a mliecne vyrobky z neho.

Je to mozne, ale system a regulacie tieto moznosti zabijaju. A s tym aj nas, lebo nas nuti jest to co nam sam nachysta. Otravene, mrtve potraviny bez zivota. Ci sa jedna o zeleninu ci o maso alebo ine. Vsetko je mrtve, v procese rozkladu, aj ked spomalenom. To nic dobre priniest nemoze.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KAZDY KDO SE NECHCE SMIRIT S TIM KAM TENTO SVET SMERUJE, KAZDY KOMU ZALEZI NA SVYCH DETECH, NA BUDOUCICH GENERACICH! NA TETO PLANETE! NA PRIRODE! KAZDY KDO SE NECHCE UZ DAL DIVAT NA TO JAK RAKOVINA METASTAZUJE TENTO SVET! SPOJME SVE SILY! PRESTANME SE SRAZET MEZI SEBOU! PRESTANME VYVOLAVAT ZBYTECNE ROZEPRE JEJICHZ JEDINYM CILEM JE NATAHOVAT SE KDO MA VETSI PRIROZENI!! OTEVRME OCI! STANME SE ZNOVU LIDMI! A SPOLECNOST SE ZASE STANE LIDSKOU!!!

PRO VSECHNY TY JENZ SI UVEDOMUJI KAM TENTO SVET SMERUJE! PRO LEVICOVE BOJOVNIKY! ANTIKAPITALISTY! ANTIFASISTY! ANARCHISTY! VEGANY A VEGETARIANY! PRO VSECHNY TY JENZ ZNAJI PRAVDU O TOMTO SVETE!! SPOJTE SVE SILY!!! VSICHNI BOJUJEME ZA STEJNOU VEC! ZA LEPSI SVET! PRESTANME DAL BOJOVAT MEZI SEBOU A SPOJME SVE SILY ZA SPOLECNOU MYSLENKU!!!

bazooka.joe@azet.sk


borneo . jenaxeta60   |   ip:212.5.205   |   2013-01-07  (11:46)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  a este medicina zabuda na psychiku ... teda ta nasa "moderna" medicina.

Moderna medicina berie telo iba ako biochemicky stroj. Takze sa snazi navracat rovnovahu chemickymi latkami. Lenze zabuda ze za stav chemickych procesov zodpovedaju zlazy a rozne hormony a sekrety s vnutornym vylucovanim. A tie radi mozog, teda my, nase emocie a stav mysle. Strach-adrenalin, stres-melatonin atd atd.

Jedlo je druhotny cinitel, ale tiez meni chemicke zlozenie roztokov v mozgu a celom tele. Takze vplyv ma. Povedal by som druhy najvacsi.

Ziadny lekar ktory toto nechape pre mna nie je lekarom.

Jedinu vynimku tvori urgentna medicina. To jest kriticke pripady, havarie. Akutne stavy. Napriklad dlho neliecenu rakovinu mozgu musite riesit operacne, ak napriklad pacient uz upada do komy. Alebo infarkt, alebo upchatie srdcovych ciev. Ale po zakroku sa musi pracovat s pacientovou hlavou - dusou - egom, inac sa stav zarucene vrati.


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (14:28)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dakujem za diskusne prispevky. Borneo ma fakt pravdu, ze lekari nas nevidia ako celok. Oni ich to aj v škole na medicíne učia napríklad na nohu sa pozerať ako na vec. Viem to od jednej známej, ktorej dcéra študovala medicínu v Prahe.
To už nehovorím o strave. Je to hrozné, nestretla som sa s tým len ja, ale aj viacerí ľudia mi písali, i hovoria, že i lekárske "kapacity" im povedali, že jesť možu všetko, že to neovplyvňuje zdravie. Čo je obrovská hlúposť, lebo nie je jedno,čo jeme.
Mnoho dokumentov o strave nájdete i na www.ac24.cz v sekcii videodokumenty, zdravie.
http://dolezite.sk/Na_strave_zalezi_92.html


Adriana . dipyxija71   |   ip:62.25.109   |   2013-01-07  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Borneo - bravo! Gratuluejm! Je to presne o tom!


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektoré veci sú dané aj karmicky, neoplybní to ani pokrok medicíny, ani strava. Kho to zaujíma, nech si stiahne z ulozto.cz knihu
http://ulozto.cz/xH5i4hX/brian-l-weiss-mnoho-zivotov-mnoho-majstrov-pdf
Úryvky sú v článku:
http://popelka.blog.pravda.sk/2012/05/20/existuju-veci-medzi-nebom-a-zemou/


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Borneo presne vystihol tu akutnu medicinu. Samozrejme, nemam vyhrady k celej modernej medicine: ta akutna je fakt potrebna. Ale po odozneni akutneho stavu je to potrebne spojit aj so zmenou stravy a bez cpania do ludi vsetkych tych piluliek.
Kto necital knihu neziaduci ucinok smrt, od byvaleho faramaceutickeho riaditela Virapena, velmi mu ju doporucujem.
http://ulozto.cz/x6akAto/neziaduci-ucinok-smrt-john-virapen-preklad-sk-pdf

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/117225-virapen-farmacie-je-byznys-jako-kazdy-jiny/

http://dolezite.sk/John_Virapen_byvaly_generalny_riaditel_pre_farmafirmu_E_157.html


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Vladimir

Tento článok nie je o vegánstve a vegetariánstve. Unikla ti podstata a to, že telo, duša a naše ego sú najdôležitejšími faktormi ktoré reálne vplývajú na naše životy a zdravie.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Vladimír

Zabudla som. Autorka článku v žiadnom prípade nedeklaruje a nezaručuje uzdravenie každému chorému človeku, ale keď si to tak vezmeš tak isto ani chemoterapia a ožarovanie nie sú zárukou uzdravenia všetkých pacientov. Či chceme, alebo nie, jednou z najdôležitejších súčastí uzdravovacieho procesu je aj psychika.

Preto sme často z okolia svedkami toho, že niekto s ľahšou formou a štádiom rakoviny tento boj nezvládne a je množstvo takých, ktorí boli diagnostikovaní v konečných štádiách ochorenia a dokázali sa uzdraviť a či chceme alebo nie niekedy aj formou len alternatívneho prístupu liečby. Táto veta nie je o tom, že by som podporovala len alternatívne formy liečby, aby ľudia s lekármi nespolupracovali ale často tam, kde zlyhala tradičná medicína, liečila alternatíva. Možno preto, že topiaci sa aj slamky chytá - ale to je potom predovšetkým o silnej vôli žiť a bojovať - čo je späté s psychikou = kde ide aj o prehodnocovanie skutočných hodnôt a toho čo mnohí pacienti žili do momentu ochorenia.

Ja osobne som presvedčená o tom, že ľudský organizmus je tak zložitý a priam dokonalý, že ak nie sme zmarastený zlými a negatívnymi ľudskými emóciami dokáže si telo z drvivej väčšiny výrazným spôsobom pomôcť samé.


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nasla som si info o Radovanovi Kaufmanovi...on tam ma dve amputacie, len tak mimochodom. Prvy diskutujuci asi nepremysla v suvislostiach a si neuvedomuje, ze ziadna amputacia na zdravi neprida.O gersonovej terapii tam nie ani slovo. Okrem toho, mnoho pacinetov vyhladava Gersonovu terapiu az vtedy, ked ich znici klasicka onkologicka liecba a nemaju ziadnu nadej na vyliecenie. Tento moj clank je krateny, cely je na blogu, odkaz je na konci. Na to, aby som cokolvek posudzovala, tak by som musela poznat viac faktov.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Radovan_Kaufman

Ked si minimalne poriadne precita cely clanok, tak pochopi, ze to je o liecbe rakoviny a nie o veganstve.
Ked zboznuje maso a je presvedceny, ze je z neho zdravy a nim si vylieci aj pripadnu rakovinu, nech sa paci, nech si robi co chce.
Som len zvedava, ci takto vypisuje aj vsetkym onkologom, ktorym umiera vela pacientov. Nikto ma nepresvedci, ze chemoterapia, ktora je jed, lieci rakovinu ! Tak preco po nej tak strasne vela ludi umiera???? Preco kritici, ktori tu hundru nekritizuju onkologov?magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim si, ze je potrebne uverejnovat aj taketo clanky a bojovat za to, aby ludia mali moznost si vybrat.
Ja som sice 14 rokov s malymi prestavkami vegetarian, ale nenadavam, ked niekto se da clanok o mase, alebo clanok, ktory ma nezaujima. Tak ho jednoducho necitam. Kazdy ma pravo vyberu a podstatne je, ze nikdy sa adminovi nepodari uverejnovat take clanky, aby vyhovel vsetkym ludom. Vzdy sa najde niekto, komu sa nieco pacit nebude.
Ja mnohe noviny necitam, lebo tam nie je co citat. Tak ma sklamali, ze ich len letmo prebehnem. Na tejto stranke si vzdy nieco najdem zaujimave, ale na druhej strane, ked sa mi nieco nepaci, tak vecne nehundrem v diskusii, ze to nemali vobec uverejnovat. Ved urcite sa to paci niekomu inemu. Dolezite.sk povazujem za celkom kvalitnu stranku, kde vzdy najdem nieco zaujimave.


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je zaujimavy rozhovor s byvalym faramaceutickym riaditelom Virapenom, ktory bol davnejsie uverejneny na tejto stranke:
http://dolezite.sk/Ako_nas_farmaceuticke_spolocnosti_196.html


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na nizsie uvedenom blogu su zaujimave clanky prelozene z nemciny, aj o medicine.
http://www.auria.sk/blog/z-brucha-bestie
http://www.auria.sk/blog/skorumpovana-medicina-a-kolaborujuce-urady


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:2.98.161.   |   2013-01-08  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tretej kolonke prvé tlačítko hore

http://www.dhaxem.com/international.asp

Na tému rakoviny. Nová verzia.


LarryFox . juxucese81   |   ip:197.210.1   |   2016-04-18  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už ste sa snažil získať úvery od bánk bez úspechu? Naliehavo potrebujú peniaze dostať z dlhov? Potrebujete peniaze na rozšírenie alebo zavedenie vlastného podnikania? Získať úver od jedného z popredných britských úverových spoločností. Pre viac informácií kontaktujte prostredníctvom e-mailu: larryfox2016@gmail.com


ChristopherMiles . kuxujisu40   |   ip:154.69.76   |   2016-06-10  (07:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň všetkým, som Christopher Miles, som z USA, Texas, som veľmi rád, pretože som písanie svedectvo, ako som dostal pôžičku od tejto pôžičky, verím, že Boh má plán pre mňa, keď som bol scammed mojich peňazí od mnohých takzvaných úverov veritelia, bol som oklamaný a skoro myslel vziať svoj život, ale Boh má zmysel pre mňa, ak chcete získať úver od akejkoľvek spoločnosti máte, aby vybral, Mike Johnson pevná, keď som bol prvý začal s ním, myslel, že rovnako ako ostatné, a moje najväčšie prekvapenie som dostal pôžičku vo výške $ 69,000.00 na mojom účte, a to bol Presná suma, ktorú žiadal vo svojej firme, a tie, ktoré cítia, že neexistuje žiadna nádej pre vás ? Je to lož, pretože ak máte záujem o získanie akýkoľvek typ úveru, môžete ho kontaktovať prostredníctvom e-mailu, jeho e-mail je: mikejohnsonfirm@yahoo.com, Boh vám žehnaj, ako by mi požehnal s pánom Mikom Johnsonom tým, že môj úver po klesá v ruky podvody.

Vďaka.
Christopher Miles.


AllanScott . ponadiwo13   |   ip:197.210.2   |   2016-06-22  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor Úverové Seekers!

Hľadáte o finančnú pomoc akéhokoľvek druhu? Sme súkromná pôžička firma, ktorá poskytuje všetky druhy pôžičiek / finančných prostriedkov, ako je rozsiahlych projektov úverov, investičné firma / spoločnosť úvery, pôžičky konsolidáciu dlhu, domáce úvery, osobné úvery, lekárskych úvery, úvery zo stavebného sporenia, vzdelávacie / študentské pôžičky, pôžičky na refinancovať svoje pôžičky do existujúceho úveru, kreditné karty, pôžičky atď pre všetkých tých, ktorí túžia o finančnú pomoc. V prípade záujmu nám prosím spätnú väzbu s vyššie úveru potrebné, účel úveru, ako aj dobu splácania / časovom horizonte budete potrebovať úver cez allanfinancialinvestment@yahoo.com

S pozdravom
Pán Allan Scott
Reklamný manažér


JINDIKA . bywunuxe53   |   ip:197.211.5   |   2016-09-20  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre koho sa to môže týkať.

Som tu pre Vás informovať všetky dávať pozor na týchto stránkach, hovorím všetky tieto základne na mojich skúseností a ako som scammed v minulosti rôznymi úveru veriteľa, ktorý tvrdil, že je skutočný. Bol som vážne potrebuje skutočného úveru a ja požiadať o pôžičku od rôznych úverových zmlúv veriteľa, bol som scammed viac ako desaťkrát a pýtali sa ma zaplatiť určitú sumu peňazí na každom základniach, všetci sľubujú, že mi poslať svoju pôžičku raz urobím platby. To bolo, ako som bol scammed viac ako 5000 Euro presne. Jedného dňa k môjmu najväčšiemu prekvapeniu, kamarát ma predstavil jedného úveru veriteľa, nikdy nechcem uveriť, pretože to, čo som sa stretol v minulosti. Povedal mi, že nič také sa opäť happpen, že sú spoľahlivé úveru veriteľa. Aj keď sa ma snažil presvedčiť, bol som ešte toľko bojí, pretože som stratil veľa v snahe získať úver. On povzbudiť ma uveriť a relaxovať mymind.This bolo, ako som vlastne žiadať o úver od (jeansmith) populárna pôžička lender.He ma uistil, že budem mať svoj úver načas, že by som mal len relaxovať a byť vážne s nimi. Povedal mi, že oni len dávať pozor na zákazníkov whoare vážnych s podnikaním. Poslúchol som ho a som urobil, keď mi okamžite povedal, že transakcia bola uzavretá, aj v skutočnosti dostávajú svoj úver, keď skoršie sľub a to nebolo viac ako 24 hodín, keď mi sľúbil. Prosím stretnúť Sir Allan Scott cez jeho e-mailovej adresy na allanfinancialinvestment@yahoo.com

JINDŘIŠKA


MrHobertMack . kovohedu50   |   ip:197.78.17   |   2016-11-10  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hello

Apply for a quick and convenient loan to pay off bills and to start a new financing your projects at a cheapest interest rate of 3%. Do contact us today via: hobertmackloan@gmail.com with loan amount needed as our minimum loan offer is 1,000.00 to any choice of loan amount.I am certified, registered and legit lender.You can contact me today if you are interested in getting this loan, contact me for more information about the loan process, process like the loan terms and conditions and how the loan will be transferred to you. I need your urgent response if you are interested.

LOAN APPLICATION FORM

(1) Full Names:
(2) Amount Needed as Loan:
(3) Phone Number:
(4) Duration:
(5) Country:
(6) State / Province:
(7) Monthly Income:
(8) Marital Status:
(9) Age / Gender:
(10) Loan Purpose:

NOTE: All Responses should be forwarded to: hobertmackloan@gmail.com for quick processing.
Thank You,

Mr Hobert Mack
Č.e. / hobertmackloan


ingridkloetloanfirm . fogejysa31   |   ip:197.251.1   |   2016-12-10  (07:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je ťažké získať bankový úver okolo vás? alebo hľadáte naliehavú pôžičku platiť svoje účty? Tiež sme rozdávať úver, aby oslávili Vianoce, potom navštívte dnes a získať fond .. rozdávať úver pre medzinárodné firmy aj jednotlivcov. Kontaktujte nás ešte dnes s nižšie uvedené informácie prostredníctvom e-mailu ingridkloetloanfirm@gmail.com


martinswalters . kavycefe   |   ip:105.112.3   |   2017-01-20  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ste obchodné muž alebo žena? Ste v akejkoľvek finančnej neporiadok alebo potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete úver uhradiť svoj dlh alebo splatiť svoje účty, alebo začať pekný podnikanie?
Máte nízke kreditné skóre a tie sú zisťujú, že je ťažké získať kapitál úver od miestnej banky / ďalších finančných ústavov?
Potrebujete úver alebo financovania z akéhokoľvek dôvodu, ako sú:
a) Osobné úver, obchodná expanzia,
b) Obchodný Start-up, vzdelávanie,
c) konsolidáciu dlhu,
d) Hard Peniaze Pôžičky
 Worry nie-viac, pretože ponúkame úver s úrokovou sadzbou 3% -5% a žiadna kontrola kreditu, ponúkame Osobné pôžičky, konsolidáciu dlhu úvery, rizikový kapitál, podnikateľské úvery, vzdelanie úvery, úvery na bývanie alebo "Pohľadávky z akéhokoľvek dôvodu ! Avšak, náš spôsob, vám ponúka možnosť uviesť výšku úveru potrebné a tiež doba trvania si môžete dovoliť. To vám dáva reálnu šancu získať finančné prostriedky, ktoré potrebujete! každá zúčastnená Žiadatelia by mali kontaktovať náš e-mail martinswalters28@gmail.com Pre viac informácií.


DanielaPeter . jugekuwi36   |   ip:185.182.8   |   2017-07-05  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj zlato. Stále hledáte pomoc. Podívejte se dál, protože senátor Walter je ochoten a pomuže vám s pujckou, pokud se setkáte s podmínkami. Dostala jsem od nej cástku 150 000 EUR na bankovní splátku bankovního dluhu. Pokud budete potrebovat pomoc, kontaktujte ho s touto adresou níže a budete s to i svedkem. senatorrpwalter@hotmail.com


Dominika . dilyfexa49   |   ip:23.27.244   |   2017-09-17  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj všetci, volám sa DOMINIKA, som zo slovenčiny, chcem vás všetko informovať o dobrotivosti pána, bol som zasiahnutý vo finančnej situácii a musel som zaplatiť účty a začať nový obchod, snažil som sa pre pôžičky od rôznych úverových firiem, súkromných i firemných, ale nikdy s úspechom a väčšina bánk mi odmietla úver. ale nakoniec chcem poďakovať Bohu Všemohúcemu za to, že ma priviedol k skutočnému a Legitovému veriteľovi, pánovi Steveovi Alexovi, generálnemu riaditeľovi Amaizenloanskej spoločnosti, po tom, ako som dostal falošných veriteľov sumou 6 000 EUR, som bol beznádejný a nevedel kto sa dôveruje, keď prišla a dala mi veľký úsmev na moju tvár tým, že mi vypožičala sumu 400 000 EUR na moje najväčšie prekvapenie. Tak drahá, ak sa musíte obrátiť na akúkoľvek firmu s ohľadom na zabezpečenie úveru s nízkou úrokovou sadzbou 2% a lepšie splátkové plány a plán, kontaktujte prosím amaizenloan@yahoo.com A tiež, ak ste boli obeťou podvodu, nemali by ste sa viac báť, pretože som vám priniesol dobré správy a jediný veriteľ, ktorému môžete dôverovať, stačí ho kontaktovať prostredníctvom (amaizenloan@yahoo.com) pre viac informácií o tom, ako získať pôžičku. nevie, že to robím, modlím sa, aby mu Boh požehnal hojne, že mi dal na tvár a na mojej rodine úsmev.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Muža, ktorý nakrútil pád lietadla v Smolensku, údajne niekto zavraždil!

Autora Andrija Mendiereja, ktorý nakrútil tragédiu lietadla s poľským prezidentom bezprostredne po páde, údajne zavraždili neznámi páchatelia. Na istom internetovom blogu sa totiž píše, že muža dobodali v Kijowe o 4.15 h. Po brutálnom čine ho mali previezť do kijowskej nemocnice, kde ho opäť napadli, dobodali tromi ranami a odpojili od prístrojov.


Hudba v súčasnej dobe

Bayer pripúšťa, že kontaminácia GMO je mimo kontroly.

USA napredujú ku ére vysoko lietajucich zbraní, ...

Apokalypsa predpoveď: Hrozba z východu a oheň z ...

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3216 s