23. September 2019
    
Globálny humbuk s otepľovaním - Dolezite.sk

Globálny humbuk s otepľovaním


  2010-12-27  (07:25)  |  Ekológia
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Globálny humbuk s otepľovaním

Prečo píšem?
Čo je toto? Úvaha? Možno úvaha, ale pre mňa oveľa viac, než len úvaha. Je to vytváranie životného priestoru, nie pre mňa, ale pre to najlepšie a najkrajšie, čo v nás všetkých je. Kedysi som sa narodil na tento svet a dúfal v sebarealizáciu, v rozvinutie a v uplatnenie všetkého dobrého, čo vo mne je. Ale dostal som tvrdú príučku od života. Pochopil som, že nežijeme v spoločnosti, ktorá by mala záujem na plnom rozvinutí človeka, naopak, pôsobia tu sily, ktoré tomu zabraňujú. Ľudská chamtivosť a mocibažnosť sú základné sily, ktoré hýbu našou spoločnosťou a robia ju takou, aká je. Vybral som sa hľadať, či to tak naozaj musí byť a zistil som, že existuje Zdroj premeny človeka, základ mieru v sebe a prosperity spoločnosti. Pochopil som, že je hlavnou náplňou života a poslaním človeka hľadať a odkrývať tento Existencionálny Zdroj. A preto robím, čo robím, dávam životný priestor Dobru, najprv v sebe, potom aj okolo seba. Nehľadám tých, ktorí so mnou vo všetkom súhlasia, ale  tých, ktorí sa nedali pomýliť prevrátenosťou našej doby, a nie sú hluchí ani slepí k čistým túžbam ukrytým kdesi hlboko v nás...

Rebríček mediálnej manipulácie.
Masmediálna manipulácia, ktorej sme v záujme kohosi moci vystavení, má zložitú štruktúru. Najprv je to ohlupovanie primitívnou zábavou, konzumom a bulvárom (Nový Čas, Plus sedem dní, ...). Ten, komu to úplne nevymetie rozum a predsa len sa nad vecami zamýšľa, narazí na rôznych politológov, ekonómov, ktorí fudovane a logicky jasne zdôvodnia, v akej úžasnej dobe žijeme (SME, týždeň, ...). A ten, kto by aj týmto sitom prešiel a pýtal sa, odkiaľže všetka tá bieda pochodí, ten je vystavený náporu citov (filmový festival Jeden svet, Klimatické zmeny, ...) bez toho, žeby sa dozvedel skutočnú príčinu biedy. Tí však, ktorí chcú hľadať skutočné riešenie, padnú do sietí náboženských siekt alebo ideologických hnutí (takmer všetky známe cirkvi, sekty a hnutia), založených agentami tajných služieb alebo nimi kúpených a ovládaných, ktoré odvedú snaživosť človeka úplne jalovým smerom. Neuveriteľné, ale až potiaľto je človek otrokom mocnárov a toto všetko sú ochranné pásma okolo väznice, s ktorými sa počíta. Kto sa z nich oslobodí, už nie je ich otrokom, ale ešte stále nemá vyhrané. Zvíťazil, len keď dokáže pevne stáť na vlastných nohách a účinne spolupracovať s inými.

Klimatické zmeny - všetky tie reči okolo toho -
teda pôsobia na city všetkých tých, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť ľudstva. Bol pomenovaný triedny nepriateľ - kysličník uhličitý (CO2). Sú živo vykreslené katastrófy, ktoré tento zloduch, či zloplyn spôsobí: roztopenie ľadovcov, zaplavenie prímorských oblastí, hurikány, tornáda, suchá. No proste hrôza. Boli zavedené aj opatrenia na likvidáciu nepriateľa - obchodovanie s emisiami. Aby sa ukázalo, akú má voľný obchod "silu" a aby sa preferovali technológie s nižšou spotrebou energie, teda aby na nich niekto dobre zarobil.Fakty
Čo je to za beťára, ten CO2? Konečný produkt dýchania a látkovej premeny každej živej bunky. Prečo ho máme teraz viac? Pretože spaľujeme fosílne palivá - uhlie, ropu a zemný plyn. Sú to všetko organické hmoty, ich spálním vzniká CO2 a voda. Čo je skleníkový efekt? Ohrievanie povrchu Zeme vplyvom vodnej pary, CO2 a iných plynov v atmosfére. Pôsobí tu aj kladná spätná väzba, čiže s oteplením sa vyparuje viac vody, viac pary v atmosfére spôsobí ešte väčší skleníkový efekt a ďalšie zvýšenie teploty. Aký to má vplyv na počasie? Väčší obsah vodnej pary v atmosfére má vplyv na počasie. Otepľuje sa? Iste. Topia sa ľadovce? Iste. Zvyšuje sa hladina morská? Nie, neviem o tom. Súvisia s otepľovaním hurikány a nepredvídateľnosť počasia? Nie je potvrdená žiadna závislosť.

Čuduj sa svete
Na počudovanie, renomovaných vedcov netrápia jedy v potrave, zamorená voda a vzduch, ani ich netrápi zamorené ovzdušie medziľudských vzťahov, netrápi ich nehorázna bieda spôsobená vykorisťovaním prírody a vyciciavaním človeka. A už vôbec ich netrápi duchovný a morálny úpadok ľudstva. Trápi ich tento prirodzený plyn CO2, ktorý spolu s vodou a kyslíkom tvorí základ života.

Pokus o vysvetlenie a prognózu
Nuž teda každému je jasné, že fosílne palivá donekonečna mať nebudeme, ich využívanie má svoj obmedzený čas. Naruší sa nejako rovnováha prírody vypustením uhlíka z nich, schovaného hlboko pod zemou, do atmosféry? Isteže sa niečo naruší, ale prečo by to malo byť zhubné? Práve naopak! Viete, že v Antarktíde sa našli znaky bujnej vegetácie, kostry zvierat, vrátane levov? Akosi sa o tom málo hovorí. Teda bol tu čas, keď Antarktída prosperovala bujným životom. Kde boli vtedy jej ľadovce?

Návrat histórie
Odkiaľ pochádzajú fosílne palivá? Sú to telá živých organizmov, ktoré vplyvom uschovania pod zemou bez prístupu vzduchu takto sa premenili. Je veľmi pravdepodobné, že sa tak stalo zaplavením bahnom pri potope sveta. V každom prípade bola doba, kedy všetok uhlík z fosílnych palív bol v kolobehu života, teda v žijúcich organizmoch a vyvážene aj v atmosfére. Takže čo sa deje spaľovaním fosílií? Jedine to, že sa opäť dostávame do stavu v ktorom sme už boli, do stavu, kedy bolo živých organizmov na Zemi viac. Fungoval v tomto, povedzme predpotopnom svete, skleníkový efekt? Jednoznačne áno! Väčšia životná aktivita znamená aj viac ani nie CO2, ale skôr vodnej pary a to spôsobuje skleníkový efekt, zvýšenie teploty následne vplýva na ďalšie bujnenie života. Máme sa toho báť? Ani za mak! Ak budeme my dobrí k zvieratám, zvieratá budú dobré k nám! Osídlime púšte, osídlime arktické oblasti a bude nám dobre.

Roztopenie ľadovcov
A čo zatopenie prímorských oblastí z roztopených pevninských ľadovcov? Časť vody z ľadovcov sa akumuluje v atmosfére, časť v púšťach. A ak ešte predsa len niečo zvýši na zvýšenie hladiny morí, ľudia sa môžu presťahovať do hôr a do bývalých púští. A čo ropná kríza, keď nám dôjde palivo a energia? Kiež by už došlo! Objavia sa nové druhy energie, ktoré sú dnes zámerne utajované. Energia ukrytá vo fosílnych palivách je pôvodom z fotosyntézy, teda zo Slnka. Naučíme sa využívať Slnko aj inak a objavíme nové zdroje energií. Samozrejme za podmienky svetového mieru a spolupráce, na tých je treba pracovať, nie blbosti s obchodovaním s emisiami vymýšľať!

Počasie
A čo nepredvídateľnosť počasia? Kto povedal, že zvýšením obsahu vody v atmosfére musí zákonite prísť k nepredvídateľnosti počasia? Je pravdou, že zvýšením teploty sa ľudia stávajú agresívnejšími? Záleží silne od toho, čo majú v srdci, či hnev, ktorý vybijú vo vojnách alebo radosť, ktorú vytancujú. Presne tak je to aj s počasím. Ak budeme my dobrí k počasiu, počasie bude dobré k nám. A čo hurikány, tsunami, sopky, zemetrasenia, lesné požiare, záplavy, ktoré sú akosi v posledných časoch hojnejšie? Tak toto prosím sú testy klimatických a geofyzikálnych zbraní a nie výkyvy počasia. Keby sa vedomosti v týchto oblastiach využili pozitívne, mohli sa začať zúrodňovať a obývať púšte. Ale aj jadro sa najprv využilo na atómovú bombu, až potom mierovo. Podobne to bude aj s klimatickými a geofyzikálnymi zbraňami. A vôbec, keby sa všetky vedomosti a výdavky, ktoré idú na zbrojenie, použili a rozkvet civilizácie, mohla by byť odstránená všetka bieda.

Záver
Ľudia, odhoďte svoju maximálnu hlúposť a prestaňte sa báť kysličníka uhličitého! Bojte sa jedov, ktoré produkujete v potravinárstve a v priemysle. Bojte sa jedu chamtivosti a mocibažnosti, ktorý nosíte v srdci! Zlikvidujte strach, odstráňte nedôveru, nastoľte toleranciu, rozvíjajte spoluprácu! Potom zmizne bieda z povrchu zemského. Zrušte obchodovanie s emisiami, ktoré len napomáha tým, ktorí chcú zarobiť na technologickom predstihu! Zaveďte bezúročnú a bezziskovú ekonomiku, aby každý sa mohol čo najslobodnejšie rozvíjať v prostredí, v ktorom si ľudia navzájom prajú dobro! Ľudia, odhoďte hlúposť!


http://sk.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1lne_otep%C4%BEovanie


Milan Rusko
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-27  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok, prst hore...Je v ňom povedané veľmi veľa, ale kto také niečo chce počuť? Istotne nie tí, ktorí na ľudskej hlúposti bohatnú stále viac a viac, hoci aj to bohatstvo, už čoskoro, im bude úplne nanič!


LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-12-27  (10:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ono to vobec nie je take jednoduche. Tu ani nejde o absolutne mnozstvo CO2, jasne ze by bolo lepsie keby ho bolo viac, ale postupne, dlhodobo a priroda by na to bola prisposobena. Tu ale ide o RYCHLOST jeho zmeny. Fosilne CO2 ktore sa ukladalo statisice az miliony rokov a klima sa postupne prisposobovala, clovek vypusti spat za 300-400 rokov (ak v tom budeme pokracovat). Teda tisickrat rychlejsie. Keby clovek spalil ropu vo vsetkych znamych naleziskach, CO2 by vystupilo z predindustrialnych 290 ppm na takmer 1000 ppm ZA 300 ROKOV! To je z hladiska Zeme, zivota na nej a klimy velmi kratky cas.

http://www.skepticalscience.com/argument.php


Krovak   |   ip:95.105.14   |   2010-12-27  (10:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX: neda mi to nedat klimaskepticku otazku kto pred 300 rokmi zmeral tych 290 ppm?


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-27  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Stále sa pozeráme na ropu ako hmotu vyrábajúcu benzín, čiže energiu. Zabúdame, že všetok plast, farby a gumy sú vyrábané z nej. Tu je asi najväčší problém. Ak by sme sa preorientovali na iné energie stále tu bude problém a na ten asi nikto nehľadí...
Ďalším problémom je voda. Tá chladí solárne panely a atómové elektrárne a to nehovorím, koľko pitnej vody používa priemysel. No ani o tom sa nejak nehovorí.LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-12-27  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to ako s vodou - voda je pre zivot nevyhnutna a treba ju pit kazdy den, ale skus vypit 10 litrov vody naraz, a neprezijes to.

Je jasne ze elity sa snazia tento problem zneuzit na obohatenie sa a ziskanie moci (tak ako vsetko ostatne), ale to neznamena ze neexistuje.


LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-12-27  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak - v minulosti sa meralo CO2 aj priamo (prve merania uz okolo roku 1880), ale da sa zistit aj zo vzduchu uzavreteho v lade (ice core samples) alebo odvodit z letokruhov stromov. Vsetky metody udavaju 270 az 290 ppm.


Steve   |   ip:91.127.15   |   2010-12-27  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CO2 ? Treba sadiť stromy, veľa veľa stromov.. CO2 sa zmení na drevo.. Neničiť pralesy.. Alebo sa mýlim ?


durino   |   ip:195.98.15   |   2010-12-27  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Málokto spomína úlohu prírody pri asimilácii CO2. Človek vydychuje CO2, ktorý stromy premieňajú späť na kyslík. Keď si však vymlátime všetky stromy, "zdevelopujeme" všetku zelenú plochu, niet sa čo diviť, že koncentrácia CO2 rastie. Pílime si konár pod sebou.

A čo je paradoxné, namiesto drastických okamžitých opatrení na ochranu prírody a obmedzenie priemyselnej činnosti to EÚ zrejme bude riešiť daňou z dýchania (samozrejme, úradník v Bruseli to nazve honosnejšie).


LordX   |   ip:95.103.42   |   2010-12-27  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.springerlink.com/content/q7g173u32189732q/


vronski   |   ip:95.102.24   |   2010-12-27  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zasa polopravdy, ktore sa sustreduju len na jeden aspekt ekologie a z toho sa robi vseobecny zaver...


Bludar   |   ip:178.41.50   |   2010-12-27  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o com to vlastne bolo ???


Kampan   |   ip:91.148.6.   |   2010-12-27  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako sa robi...kampan za pravdu...
http://www.youtube.com/watch?v=lnntYG6jB2Q&;feature=player_embedded


ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-12-27  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otepluje sa, zvykajme si...g


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-27  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie som odborník, ale tento článok písal amatér na druhú... po slovensky táraj. I keď asi s dobrým úmyslom.
Čo prinesie oteplenie: Zmrznuté močiare Tajgy a severnej Kanady vypustia do atmosféry gigantické množstvo metánu - silného skleníkového plynu. Euro-ázijský kontinent bude v strede ešte suchší, než je - rozšíria sa púšte. Zároveň sa vytvoria pásma pravidelných extrémnych zrážok, keďže v atmosfére bude trvalo veľké množstvo vodnej pary. Veľa oblastí sveta sa stane neobývateľných, čo povedie k nútenej migrácii, a teda ku globálnej vojne.
Komu slúži potieranie faktov o oteplení? Predsa priemyselnej lobby, aby mohla ťažiť palivá a vyrábať čo najviac spotrebného tovaru s čo najkratšou dobou životnosti, čiže šmejdov na jedno použitie. Moderné technológie nás vraj v budúcnosti zachránia... Zachránia veľké H...! Žiadne také technológie neexistujú ani len v náznakoch. Kto trocha rozumie alternatívnym energetickým zdrojom, ten vie, o čom hovorím.
AUTOR: Ako môžeš byť taký truhlík a nevedieť, že fosílne palivá vznikali milióny rokov, je to zakonzervovaná slnečná energia z dávnych dôb, a my ju tu uvoľňujeme náhle, ako tlesnutím dlaní, počas sto rokov hneď spálime všetko, čo sa v zemi náhodne uložilo. To je ako výbuch super-atomovky, len chýba rádioaktivita a tlaková vlna. Našim jediným šťastím zatiaľ je, že slnko je už tri roky v hlbokom minime. Ak začne znovu piecť, usmažíme sa ako larvy na rozpálenej platni.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-27  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tom, že táto Zem prechádza premenou, keď potrebuje striasť všetko nepotrebné a nesprávne, to sa deje.

Žiadne nič nehovoriace rozumy to už dnes nedokážu vyvrátiť, že Zem prechádza vlastnou premenou, leda ak, ešte viac sprostosti natárať, viď príbeh Noe a zvyšok sveta, ktorý sa nachádza už dlhé veky v Biblii!


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-27  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dodatok: Viď ten príbeh o Noemovi, ako sa vtedy správalo ľudstvo...podobnosť priam rovnaká ako dnes!


adam   |   ip:217.119.1   |   2010-12-27  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm , tony.
myslíš to tak, že ľudstvo je hriešne(podobne ako pred potopou sveta/ a boh zošle teraz miesto potopy globálne oteplenie? so všetkými dôsledkami? máme šancu na ňáký "koráb" proti tomu otepleniu?truhlik   |   ip:217.12.62   |   2010-12-27  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba byť opatrný s nazvaním ropy fosílnym palivom a tvrdením že vznikala milióny rokov. Je to len teória, ktorá ma trhliny. Nevedia vysvetliť ako sa dostali fosílie 10 a viac km pod povrch, nevedia vysvetliť prečo už raz vyčerpané ložiská sa znovu napĺňajú, nevedia v laboratóriach napodobiť vznik ropy z dreva (majú iba čiastkové úspechy ale nie celý cyklus)


Suter   |   ip:88.101.22   |   2010-12-27  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tej Antarktide, ano bola to tropicka krajina, bolo tam teplo, ale hlavne kvol tomu že cely kontinent bol ovela viac na severe z dovodu driftu kontinentov. Ak teda chcel autor članku všetkych okolo seba oblažit svojov pravdou, tak ak povedal A mal by povedat aj B, inak jeho članok pre neznaleho vyznie ako demagogia, proti ktorej vlastne bojuje.


alfo   |   ip:85.216.16   |   2010-12-27  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suter, na antartide bolo teplo aj nie v tak davnej minulosti, ked uz mala polohu ako v sucasnoti. svedcia o tom najdene fosilie rastlin a zivocichov charakteristicke pre subtropicke podnebie. antartida nebola zaladnena. nie je to preto len vplyvom pohybov zemskej kory, ale aj prepolarizovanim zeme. zvlasne je objavenie starych map, kde je antarktida zobrazena nezaladna a to este pred jej oficialnym objavenim.f987   |   ip:213.151.2   |   2010-12-27  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pocuj alfo porad mi kde najdem taku mapu.. dik


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-27  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Truhlik
na také sprostosti nenachádzam slov.


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-27  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priatelia, treba citat a citat, a to co najviac. Urcite mnohi z Vas maju nastudovane veci. Viete, tu nejde teraz ani tak o globalne oteplovanie, ako take, mohol by som tu pripnut desiatky odbornych publikacii, grafov, statistik, ze sa jedna o prirodzeny cyklus za posledne stovky az tisice rokov. Boli obdobia na Zemi, ktore boli podstatne teplejsie, ako je Zem na tom posledne roky. Ide vsak o uplne inu vec..Vsetci ti "pseudovedci" ktorych este stale ponechali prehovorit na pode OSN a medzinarodnych forach (lebo skutocnych vedcov a odporcov tychto téz, ktorych su stovky uz viac a nadalej nepozyvaju)sa Vas snazia presvedcit, ze Vy, nikto iny, len Vy sposobujete nadmerne mnozstva CO2 unikajucich do atmosfery, a preto treba drasticky obmedzit priemysel, treba zastavit porodnost(citajte vyjadrenia od Teda Turnera, Billa Gatesa, Erika Pianku, Bertranda Russela), a vsetky podobne lzi sledujuce urcity ciel! pritom vedci dokazali, ze CO2 unikajuci do atmosfery sposobovany ludmi je vo vyske max.2% z celkoveho CO2 unikajuceho do atmosfery! podrobnosti si urcite kazdy z Vas vie overit..mozem Vam citovat mena vedcov a vyhlasenia z ich odbornych knih, bohuzial, na to tu nie je priestor..za zamyslenie stoji, ze povodne mnohy z nich dostavali pozvanie na fora organizovane mecenašom Al Gorom z White House, avsak vacsina z nich uz nema dovolene sa zucastnit...coho sa Global Elite boji?? kde je demokracia a moznost vyjdarit odborne nazory??...je to smutne...


hal   |   ip:89.173.28   |   2010-12-27  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bohužial motorom technologického pokroku je práve ludská chamtivost a ctižiadostivost a bude to zároven aj devastácia našej civilizácie.Duchovno je mrtve pre vačšinu populácie.
Netreba robit paniku.Zem sa vždy menila.Sú to len malé cykly,meniace sa rádovo desiatkami-stovkami rokov,čo je úplne normálna vec.


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-27  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hal, presne ako vravis, o tom to naozaj je...


Martin   |   ip:195.168.7   |   2010-12-27  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony, mal by si vedieť, že príbeh o Noemovi a jeho arche je len prekrútený plagiát starších povestí, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou vznikli zveličovaním tradovaných bájok o malej lokálnej povodni, ktorú prežil dedko na malom drevenom člnku pre jednu a pol osoby.
Žiadne hlbokomorské vrty v morských sedimentoch z posledných tisícročí neobsahujú ani len stopy po nejakej svetovej povodni, sú pekne plynule uložené.
Inými slovami povesť o Noemovi sa dá brať asi tak vážne ako rozprávka o perníkovej chalúpke.


Martin   |   ip:195.168.7   |   2010-12-27  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celé tlupy predajných vedcov si urobili dojnú kravu a zlatú sliepku z grantov na výskum vymysleného globálneho otepľovania, preto tá hystéria a snahy o trestanie a zakazovanie opačného názoru. Nemôžu priznať, že sa mýlia, lebo čo ak by potom museli vracať granty?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-28  (07:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z príspevkov vidím, že zjavná väčšina diskutujúcich /ak nie všetci/ prevzala názor, že globálne oteplenie sa nedeje a že klima-alarmisti sú podvodníci. Výborne! Takto sa robí biznis.
Potieraním faktov o globálnom oteplení sa sleduje cieľ: Aby ste si čo najskôr kúpili nové auto, nový mobil, nový počítač, aby ste rezignovali na snahu dopestovať si potraviny, aby ste čo najviac konzumovali, čo vám "štedrá" ruka monopolov vnucuje, lebo súčasný kapitalizmus je možné udržať pri živote iba v stave trvalo udržateľného rastu /konzumu/, inak sa zrúti. A ten kapitalizmus sa ani v najmenšom nestará, že naše deti už nebudú mať lacnú ropu, čím sa stane, že nebudú lacné plasty, lieky, odevy atď. Čiže budúcnosť je silne zaťažená obrovským zdražením, lebo my teraz až do nemoty vedieme život á-la Las Vegas, a po nás potopa!
GLOBÁLNE OTEPLENIE JE POTVRDENÝ FAKT!
Práve preto oligarchovia rozpútali kampaň na jeho popretie a z hosp. krízy obvinili ľavičiarov = prevrátili fakty naruby a verejnosť uverila. Nuž smelo do toho, až do nemoty!
A triezvych nás nedostanú!


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-28  (07:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Hlavní potíž světa je v tom, že se zde za staletí vytvořila jistá globální „elita“, která celému lidstvu dělá již dosti dlouhou dobu peklo na Zemi. To je ta hlavní žába na prameni, která sužuje celé lidstvo. Až kdyby se podařilo tuto zločinnou žábu odstranit, pak teprve by pro všechny lidi světa nastal ráj na Zemi.

Bohužel tato ropucha je neodstranitelná, protože za ta staletí vynelezla spoustu mechanismů, jak manipulovat s celými národy. Její osvědčenou, dlouholetou fintou vládnutí je to, že vždy ovládá řídící pozice- ale i veškerou opozici. Do každého státu si nasadí své prověřené figurky-politiky, nalevo i napravo, kteří své skutečné vládce, globální bankéře a ilumináty bezvýhradně poslouchají. Pokud se někde vyskytne SKUTEČNÁ, pravá opozice, jako třeba v případě Benazir Bhuto, je tato opozice veřejně před všemi odprásknuta jako prašivý pes. To samé se stalo i Kennedymu, když se odvážil postavit se mocným globálním bankéřům.

A na závěr: Nevěřte takovým šaškům jakým je třeba Nigel Farage. To není skutečná opozice, ten je tam dosazený, aby vytvářel iluzi demokracie a opozice. Kdyby byl skutečná opozice, již by byl dnes dávno po smrti.

Martin   |   ip:195.168.7   |   2010-12-28  (08:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jarmila, že Nigel Farage je nastrčená "opozícia", si myslím od začiatku, ako toho pána vytiahli na svetlo sveta. A na 100% súhlasím s názorom, že skutočná opozícia je buď ticho alebo dva metre pod zemou. Ale s teóriou o údajnom globálnom otepľovaní aj tak nesúhlasím a nikto ma nepodplatil. Za hlavnú príčinu problémov s klímou pokladám odlesňovanie, nadmernú pastvu v niektorých krajinách a rozširovanie púští - z kontinentov sa stráca voda, lebo ju nemá čo zadržiavať, preto sa pevnina prehrieva. Nie kvôli nejakým pár promile plynov. Okrem toho práve teraz je Zem v porovnaní s dávnou minulosťou nezvyčajne chladná, veď kedysi rástli palmy aj v Grónsku, a to v čase, kedy malo takmer dnešnú polohu.
Takže aj je NÁHODOU teória o globálnom otepľovaní spôsobenom plynmi správna, môžeme byť radi, lebo je šanca zachrániť sa pred ďalšou dobou ľadovou. To by ešte len boli problémy.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-28  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A kde sme to až skočili? M. Farage, nastrčená postavička, lebo ak nie, už by bol umlčaný, dávno po smrti...teda, tárajte si ďalej... Veď každý, čo chce ľudom ukázať niečo, v tom pravom svetle, je buď dosadený, nastrčený...a nemôže byť pravý a pravdivý, lebo ešte žije...cililink na čelo...

Obraz a dej minulosti sa opäť opakuje, nič viac, nič menej, len teraz už len s tým dodatkom - už nie dlho....Smiech, veru už čoskoro prejde v trpkosť a zúfalosť...

Už na vojne nám hovorili: Smích vojíne...přejde, přejde...A bolo to tak, lebo tí čo sa smejú na začiatku, tí budú plakať a žalostiť, naoľko falošné hrdinstvo im nič nepomôže...
alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-12-28  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  f987, kniha od Hapgooda Maps of the ancient sea kings opisuje zarazajuce fakty starobylych map. napr. Finaeus, Mercator, Bauche, Piri Reisa zhotovili (zrejme prekreslili) mapy kde uz bola antarktida vyznacena ale bez ladovej pokryvky. o par storoci antarktidu "oficialne" objavili a zmapovali...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-28  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A myslíte si, že príroda si s nami nevie poradiť, ak konáme proti nej, že sa nevie samá očistiť a zbaviť všetkého zlého, hlavné tých, ktorí ju ničia, ktorí nedbajú na prírodné zákony, ktoré sú zákonmi aj vôľou skutočného Pána a Majiteľa? Všetko má svoj čas, aj táto veľká očista, ktorá sa blíži aj na túto zem, tak si ešte tárajte o nejakom globálnom otepľovaní..., lebo nedokážete pochopiť, že táto Zem prechádza tiež svojou premenou a očistou.

Aj potopa biblická je toho jasným dôkazom, hoci niektorí budú dookola opakovať, že ide o rozprávku, bájku...prečo asi to dookola popierajú, tak ako Boha, Ježiša...rozmýšľajte...ale srdcom...


Johny   |   ip:213.151.2   |   2010-12-28  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok dobrý a aj všetky komenty :D kvalitne ste to tu rozpitvali do všetkých strán... Tony, pekne napísané, hlavne posledná veta, tá bude pamätná :)...


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-12-28  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja neviem co vsetci placu. Chceli ste slobodu, tak tu mame jej dosledky. Kazdy si robi co chce - na co ma silu a peniaze a nedba na zakony prirody. Vzdy budeme niest zodpovednost a dosledky nasich cinov, tomu sa uniknut neda. Chcete zit tu a teraz, uzivat si, kazdy den chlastat a byt slobodny. Nikto nechce mysliet na buducnost a prisposobovat svoje konanie prezitiu a udrzatelnemu vyvoju. Kazdy, co chce konat zodpovedne je oznaceny za blbca, naivneho snilka, laviciara komunistu, pripadne za vymyteho ekologickeho aktivistu alebo otroka rozumu. Tak o com to potom je ? O ludskej hluposti.


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-12-28  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry clanok, ako by som cital nieco, co patri k mojej viere v boha. naozaj obsahuje vela z viery v boha. prava viera v boha je o zamedzeni chamtivosti, nedavani almuzny a mocibaznosti. a prave toto vadi odporcom pravej viery v boha najviac, ktora sa casom stala predmetom falsovania.

chce to len mensiu opravu v ramci diskusnych prispevkov, ze potopa bola len bozim trestom v regione mezopotanskej niziny a okolia, teda arabskeho sveta, nie celeho ludstva. v tom case sa iba tam ludia spravali hlupo - bezbozne. a nie je to ani tak davno. nejaky hlupaci toto spravanie sa povazuju za nevyhnutny zaklad nasej spolocnosti, ktory je povazovany za jediny civilizovany bez akejkolvek alternativy.

predstave si, ze obdobnu varovnu kazen ma aj sejch usama bin ladin na spravanie sa ludi zapadu. ale nejaki spekulanti jeho varovanie zmenili na vyhrazanie sa, s naslednym jeho umlciavanim.


alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-12-28  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sulayman, ze potopa sveta bola bozim trestom a mala len regionalny charakter je hovadina na n-tu. skus trosku prestudovat aj odborne historicke publikacie podlozene podlozenymi dokazmi a nielen pismo svate.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-28  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sulayman, naozaj, takže niečo z Biblie, hoci niektorí to budú opäť popierať. mínuskovať, smiať sa tomu..., lebo nič iné už im neostáva, len sa robiť viac a viac hlúpymi:

Prvá kniha Mojžišova - Genesis - 7. kap.: ,,10Po siedmich dňoch prišli vody potopy na zem. 11V šesťstom roku Nóachovho života sedemnásteho dňa druhého mesiaca, ešte toho dňa prepukli všetky žriedla veľkej prahlbiny, otvorili sa okná nebies 12a lial sa dážď na zem štyridsať dní a štyridsať nocí. 13Toho istého dňa vstúpil do korábu Nóach a s ním Nóachovi synovia: Šém, Chám a Jáfet, Nóachova žena a tri ženy jeho synov; 14oni aj všetky druhy živočíchov, všetky druhy dobytka, všetky druhy plazov, čo sa pohybujú po zemi, a všetky druhy vtákov, 15vošli k Nóachovi do korábu po páre z každého tvora, čo má v sebe dych života. 16A tie, čo vošli, vošli ako samec a samica z každého tvora, ako mu Boh prikázal. Nato Hospodin zavrel za ním dvere.

17Keď potopa trvala na zemi štyridsať dní, rozmnožili sa vody, zdvihli koráb, takže sa nadniesol od zeme. 18Vody stúpali a veľmi sa rozmnožili na zemi, takže koráb plával na hladine vôd. 19Keď vody stále viac stúpali, pokryli všetky vysoké vrchy pod celým nebom. 20Vody ich presahovali o pätnásť lakťov a pokryli vrchy. 21Tak zhynulo každé telo, čo sa pohybovalo na zemi, a to ako vtáctvo, dobytok, divá zver, aj všetci ľudia. 22Z toho, čo bolo na suchej zemi, pomrelo všetko, čo malo v sebe život. 23Tak zotrel Boh všetky tvory, ktoré boli na povrchu zeme; všetko od človeka po dobytok, od plazov po nebeské vtáctvo bolo zotreté zo zeme, tak že zostal iba Nóach a čo bolo s ním v korábe. 24Vody však vládli nad zemou stopäťdesiat dní. "

Ale z dodatkom: zo všetkého, čo ľudského tvora postretlo a postihlo, za to všetko si môže sám, lebo nedbal na Vôľu skutočného Majiteľa a Pána, ale len na vlastnú!

A tisíc rokov je tam ako jeden deň! Chápete?
alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-12-28  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nezavrhujem, co je pisane v biblii a verim ze niektore udalosti mozu vychadzat s realnych udalosti. ja ju vsak beriem len ako jeden zo zdrojov historie


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-12-28  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano, alfo, len regionalna. praveze ked sa na to odborne - vedecky clovek pozrie, tak to vychadza. a taku vedecku pracu si mozte urobit aj sam, nemusite cakat na
spominanych viedatorov v clanku. rozum mate aj vy, nie len veriaci v boha. aj sodoma a gomora bol bozi trest len regionalny. tak rozmyslajme vedecky. v ostatnej casti sveta pocas nej ludia normalne zili. po nej rodina proroka noema (asa) nebola na zemi logicky jedinou. ak by bola globalna, potom by to znamenalo, ze ostatne ludske rasy by na svete nemohli existovat, cinania alebo europania a africania. nikto z nas by tu teda nebol. preto je biblicka vezia na rozdiel od koranovej verzie napadana ateistickymi vedcami, lebo sa v nej tvrdi, ze bola globalna.

ak vie byt pocasie a zem v klude hocjaky nejaky cas, potom ak sa pocasie znekludni, to znamena, ze musi mat nejaky regulator, aky mavame zvycajne napr. pri kureni, s ktorym niekto - boh manipuluje. s tym, ze regulator je velmi citlivy na ludsku chamtivost a mocibaznost. pocasie aj zem vie byt velmi kludna.

vo zvysnej casti sveta pocas potopy ludia zili normalne - zbozne, preto potopu
nezazili.

alfo, nemusite smutit, lebo po tejto potope boh zlikvidoval chmativich a mocibaznych sumerov, vtedajsich clenov nwo! a aj to biblia pred ludmi zatajuje!!!


gojim   |   ip:195.91.11   |   2010-12-28  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Reagujem na prispevok s nick " JA"...nechapes pravu podstatu veci??...ved nikto nespochybnuje to, ze je Zem prave vo faze globalneho oteplovania! ano, je v priemere teplota vyššia o 0,8C ako predosle desiatky rokov, mozem ti to zdokumentovat grafmi a zdrojmi! je to len prirodzena sucast 1500 rocneho cyklu na tejto zemi. Avsak ide tu o uplne inu vec...ELITA SA NAS SNAZI PRESVEDCIT, ZE MY SME ZA TOTO VSETKO ZODPOVEDNI, MY LUDIA!! Kazdy seriozny vedec, ktory hovori opak je sucastnou modernej inkvizicie, nedostava ziadne granty na svoj dalsi vedecky vyskum, je vyluceny z oficialnych vedeckych kruhov, lebo Global Elite vie, ze je to kopa nezmyslov,, ale presne vedia co tym sleduju! mal by si to vediet aj ty..
Zaver je: NEEXISTUJE ZIADNY PRIAMY DOKAZ VZATHU MEDZI GLOBALNYM OTEPLOVANIM A EMISIAMI CO2, kto chce, mozem zacat citovat vyroky vedeckych kapacit z celeho sveta!..


alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-12-28  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sulayman, urcite vies potom vysvetlit preco je potopa sveta (nie lokalna, ale globalna) spominana v sumery, na severe Sibíri, v Indii, Mongolsku, Vietname, Austrálii, Južnej Amerike aj na Sumatre, všade sa v dávnych mýtoch spomínajú obrovské vlny, ktoré prevýšili i vysoké hory.
preco sa vyskytuju obrovke naleziska sprase (naplavenina hliny) tisicky kilometrov vo vnutrozemi vo vsetkych svetadieloch?
preco boli objavene morske fosilie stare par tisic rokov na kopcoch, daleko od mora?
mohol by som ti menovat aj dalsie dokazy. potopa bola globalna, v historii zeme nebola iba jedna a bola sposobena sekundarnymi dosledkami impaktu meteoritov.jediny co neprezil potopu boli obyvatelia atlantidy:)


LordX   |   ip:95.103.38   |   2010-12-28  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "NEEXISTUJE ZIADNY PRIAMY DOKAZ VZATHU MEDZI GLOBALNYM OTEPLOVANIM A EMISIAMI CO2, kto chce, mozem zacat citovat vyroky vedeckych kapacit z celeho sveta!.."

No daj, uvidime ci to nebudu vedci z uplne inej discipliny, plateni Big Oil lobby. Podlamna je dokazov dost.


Krovak   |   ip:95.105.14   |   2010-12-28  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alfo: k tej potope a mytom, je mi jasne, ze v Sumerskych mytoch sa spomina, ved odtial aj pochadza biblicka verzia. Co som si ale nie celko isty su ostatne miesta, ktore spominas. Vies hodit nejake relevantne odkazy prosim?


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-12-28  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no, takto, ono ani ta lokalna potoba nebola ani v arabskom svete jedinou. boh trestal aj v arabskom svete aj velkym suchom, a to co sa dialo v arabskom svete sa mohlo diat aj inde ale neskorsie. to znamena ze ich naozaj bolo viacej nez len ta, o ktrejh bola rec vyssie. v biblii a v korane nie su pominane vsetky prikady, ale len tie vramci arabskeho regionu. treba pripomenut, ze boh mal prorokov ako bol prorok noe (asa) viacero na celom svete, ktori varovali ludi od chamtivosti a mocibaznosti. mohlo ich bit okrem v korane priamo spominany 25 aj cca. 140000, ktori nie su priamo uvedeny. vieru v boha sa nedostal ani do europy a ameriky po prvy raz prostrednictvom krestanskych misionarov. tym padom, ani zidia neboli "vyvoleny". na vieru v boha aj rozum treba pouzivat. to neni len tak.


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-28  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa môjho názoru, existuje zlatá stredná cesta. Určite vylučovanie CO2 má istú roľu, ale podľa mňa väčšie % v otepľovaní je spôsobené prírodnou činnosťou.
Ak však otepľovanie spôsobujeme my, môžme byť radi, že dnešný celý rok bol upršaný (1 z možností je chemtrails), pretože sme mohli dopadnúť ako Rusko zo
40-iatkami a požiarmi.
Budúce 2-3 roky budú asi rozhodujúce, či sa ľudia pridajú k možnosti global. oteplovania (znižovanie CO2), global. oteplovania zapríčinené príchodom global. ochladenia alebo vízie chemtrails - boji proti global. otepľovaniu. :)


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-28  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napadla ma ešte 1 možnosť. Že sa udejú všetky možnosti aj zákony CO2 (aj tie radikálne), aj chemtrails aj global. ochladenie. Potom si môžme akurát tak písať :) Je to však iba idea konšpiračnej mysle, tak ma neberte vážne :)


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-28  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sulayman, Vy ste ale táraj, uvedomujete si to? A nie len Vy... Niečo vyberiete, potom si to prispôsobíte na svoju vieru a je to podľa Vás už v poriadku.

A rozum, veď to je to, že nejeden ho postavil na čelo, tým zlo, lebo inak nemôže pôsobiť. Rozum, ktorý nedokáže nič vyššie chápať, len to pozemské, dokonca aj z toho sa dnes smeje, keď popiera už aj všetko to, čo je len trochu vyššie nad Zemou, hoci toho istého druhu!

Je naozaj najväčšou tragédiou, že ľudstvo sa tak veľmi z vlastnej vôle stalo vazalom svojho nástroja, nástrojom, ktorým by chcelo dokonca pochopiť Boha a jeho Pravdu...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-28  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toudy
citát: "Hloupost lidská nezná mezí". Alebo: "Omezenost je neomezená". Človek sa v globále nespráva o nič rozumnejšie, ako hociktoré zviera. Všetko si to tu schľamstáme, zasviníme a poondíme sa do vlastného hniezda.
LordX
priamy vzťah medzi emisiami CO2 vyprodukovanými človekom a oteplením sa na 100% ani dokázať nedajú, lebo do toho vstupuje veľa prírodných faktorov. Dá sa ale vyčísliť, koľko toho už človek vyprodukoval a viac ako zdvojnásobenie obsahu CO2 v atmosfére počas industriálnej éry asi nebude len náhoda /že by sopky začali viac chrliť?/ Podstatné je však to, že človek sa ani nesnaží obmedziť tvorbu skleníkových plynov, naopak, nabádajú nás stále viac konzumovať, aby oni, a poťažmo aj my, zažili sme ešte chvíľu konzumentský čardáš, a naše deti nás vykopú z hrobov a kosti hodia potkanom.
Momentálne nás drží nad vodou mimoriadne nízka aktivita slnka. Napriek tomu sú v Arktíde nezvykle vysoké teploty, ľadovce Grónska a Arktídy spôsobujú čoraz nižšiu slanosť severného Atlantiku, Golfský prúd v budúcnosti nemusí zasahovať tak ďaleko na sever a môže sa stať, čo sa už viackrát stalo: Počas len niekoľkých rokov bol Golfský prúd prerušený a do Európy a Sev. Ameriky sa na 1000 rokov vrátili ľady. Tento jav hrozí skutočne! Kedykoľvek počas 10 - 20 - 30 rokov sa to môže stať.sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-12-28  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tony, teraz ste sa vyjadrili o mne predcasne. v inom , clanku som napisal, ze sa
momentalne nedaju odosielat dlhsie prispevky. napiste konkrete v com je tarajstvom napr. prispevok tu zo dna 28. 2. 2010 o 13:29. iba formulacia "naozaj bolo viac" mohla byt "naozaj mohlo byt viac". otazky viery v boha su naozaj zlozitejsie nez ako ich vy poznate mozmo len z biblie. a ludskych "zmatkarov", ktori vo viere v boha uviedli nepresnosti, ktore boli a su predmetom spochybnovania zo strany neveriacich na upevnenie ich nevieri bolo a je dost. nemyslite? ja nebudem uvadzat ohladne viery v boha ziadne falosne tvrdenia z falosnych zdrojov poznania. teraz si zas musim dat dalsiu pauzu.


alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-12-28  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak, nespomeniem si na vsetko, ale mayovia mali opisanu potopu v knihe Chilám-Balám, perzania Bunda-hišn, greci O Deukaliónovi alebo Pyrh. neviem ti dat linky, lebo uvedene myty ako Hopi, eskimacke myty, indske, sibirske atd su konkretizovane v knihach spisovatelov ako Hancock, zillmer, Tollman...


gojim   |   ip:195.91.11   |   2010-12-28  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRE LORD X, budem pisat citaty v cestine...BUDE TO DLHSIE, vsetkym sa vopred ospravedlnujem za dlhe citanie..:)

L.Motl, cesky fyzik z Harvardovej univerzity vo svojom clanku Pochybnosti o globalnom oteplovani z februara 2007 uviedol: "Vedcum, jejich badani muze vest k odlisnym predpovedim, nebo k odlisnemu vysvetleni existujucich dat, je bezne vyhrozovano, jsou obvinovani ze spolceni se "zlymi" ropnymi spolocnastami a neni jim umozneno vyuzivat grantovych zdroju a postupovat v kariere".

NORMAN LAMONT, byvaly britsky minister financii vo svojej eseji Appeal to reason(2006) povazuje za "sokojuce ndavne pokusy zastavit financovanie tych klimatologov, ktori nezastavaju alarmisticke pozicie".

profesor kalifornskej univerzity J.M.HOLLANDER (Rushing to Judgement, 2003):
"Mnoho silnych vyroku o globalnim oteplovani, o jeho pricinach a dusledcich povazuje za vyroky, ktore jsou zalozeny vice na politice nez na vede, nebot vedecke nejistoty o techto vecech jsou vice nez enormni. V soucasne politicke atmosfere je legitimni vedecky spor o klimatickych zmenach zcela straten v politickem hluku.

HOLLANDER(str.67): "Od roku 1860 se teplota na zemskem povrchu do dnesniho dne zvysila jen o 0,6C, coz nijak nekoreluje s rustem spotreby pevnych paliv, protoze vice nez polovina rustu teploty nastala pred rokem 1940".

prezident americkej meterologickej spolocnosti M.ROSSE hovori: "predstava, ze lide vyznamne prispivaji ke globalnimu oteplovani je nejmasivnejsim zneuzitim vedy jake jsem kdy videl"

LUBOS MOTL: "Nikto neumi vysvetlit, proc k oteplovani v poslednich 25 letech dochadzelo poute na severni nikoli na jizni polokouli. Nikto neumi vysvetlit proc se medzi lety 2003 a 2005 ochladzovali svetove oceany, proc se od 30: let ochladilo Gronsko, proc byl rok 2006 o tolik chladnejsi nez rok 2005, proc globalni teplota medzi lety 1940 a 1970 klesala, kdyz tehdy lidstvo emitovalo temer stejne oxidu uhliciteho jako dnes".

S.F.SINGER (Climate Change Debate, 2006): "Je nezmyselne stabilizovat klima, nakolko to se meni stale! Klima vykazovalo jako celek pozoruhodnou stabilitu, i kdyz dochadzelo k obrovskych vykyvum objemu sklenikovych plynu jako je oxid uhlicity v atmosfere(pred 500 miliony lety jich bylo v atmosfere 10x vice nez dnes)".

Wolfgang Pauli, drzitel nobelovej ceny za fyziku: "Tato teorie je bezcenna. Neni dokonce ani jenom spatna! Teorie globalniho oteplovani a hypoteza o JEHO PRICINACH, ktore je dnes masove rozsirovana, je mozna spatna, mozna i bezcenna, ale v kazdem pripade je velmi NEBEZPECNA! "

pytate sa preco? studujte vyhlasenia Al Gora, Teda Turnera, Gatesa, vyhlasenia lóží ako Rimsky Klub, www.google.sk, a mozte ist..

na zaver, aby som to cele zakoncil, nebezpecnostou tychto teorii, dva CHORÉ vyroky, ktore stoja za vsetko:

KENNETH BOULDINg, profesor ekonomie: "Pravo mit deti by melo byt komoditou kupovanou, a prodavanou jednotlivci na trhu, ale absolutne limitovanou statem!"
GEORGE MONBIOT, britsky novinar: "Kazdy clovek by mel dostat zdarma rocni kvotu oxidu uhliciteho. Spotrebovaval by ho kupovanim plynu, elektriny a benzinu, zeleznicnich listku a letenek. Kdyz by mu to nestacilo, musel by si zbytek dokoupit od nekoho, kdo by celou svou kvotu nevyuzil".

atd, atd...Uz chapes drahy LORD X, k comu smeruju tieto chore teorie o GLOBALNOM OTEPLOVANI sposobovanom LUDMI???? co je ohrozene?? PLANETA alebo NASA SLOBODA?

Cinska vlada, s jej planovanym rodicovstvom na podnet Rockefellerovej nadacie by boli na Teba a tvoje nazory urcite hrdy, tak ako novootvoreny Urad pre kontrolu porodnosti populacie v Australii, ano v Australii, dobre pocujes..

uz sa mi viac nechce pisat, stacilo, pre kazdeho, kto si chce pozriet najlepsi dokument o klamstvach globalneho oteplovania, odporucam:
http://www.reformy.cz/zpravy/film-velky-podvod-s-globalnim-oteplovanim/

prajem pekny den.


Krovak   |   ip:95.105.14   |   2010-12-28  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tej potope velmi zaujmavy clanok je na:
http://www.talkorigins.org/indexcc/CG/CG201.html

volny preklad:
----------------------------
Tvrdenie:
vela kultur na svete ma mytus o potope, co ukazuje na univerzalnost Potopy.
Zdroj:
LaHaye, Tim, and John Morris, 1976. The Ark on Ararat. Nashville: Thomas Nelson Inc., pp. 231-241.
Brown, Walt, 1995. In the Beginning: Compelling evidence for creation and the Flood. Phoenix, AZ: Center for Scientific Creation, p. 35.

Odpoved:

1. Myty o potope su rozsirene, ale nie su ten isty mytus. Lisia sa vo vela dolezitych aspektoch ako:
- dovod potopy (vacsinou neudavaju dovod)
- kto prezil (skoro nikto nehovori iba jednej osemclennej rodine)
- co so sebou zobrali (iba malo hovori o zachrane vzorky zo vsetkeho ziveho)
- ako prezili (asi v polovici ludia utiekli do hor, niektore potopy nemaju prezivsich)
- co prezivsi spravili potom (velmi malo pripadov hovori o obetovani bohu po potope)

Ak by mytus o potope vznikol zo spolocneho zdroja potom mozeme ocakavat aj spolocny priebeh. Analyza ich spolocnych a rozdielnych znakov by mala ukazat stiepenie ako sa pribeh vyvijal, alebo ak originalny mytus ostal nezmeneny rozdiel by sa mal zvacsovat so vzdialenostou od Babylonu. Avsak ani jedna z moznosti sa neda vypozorovat. Najlepsim vysvetlenim pre myty o potope je vela nezavislych zdrojov s lokalnym rozsirenim a rozsirenim misionarmi.
Biblicka potopa ma blizke znaky iba s mytmi v rovnakom regione, kde je pricinou pravdpodobne rovnaky zdroj a rozsirenie vlastnych verzii do svojich kultur.

2. Myty o potope su obvykle, pretoze potopy su obvykle.

Referencie
1. Isaak, Mark, 2002. Flood stories from around the world. http://www.talkorigins.org/faqs/flood-myths.html

Further Reading:
Dundes, Alan (ed.), 1988. The Flood Myth. Berkeley: University of California Press.


ggg   |   ip:91.191.89   |   2010-12-28  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak,, samozrejme ze sa myty lisia.ved predsa v roznych castiach sveta boli aj dosledky rozne. ako pisal alfo mnoho argumentov sa inak ako globalnou potopou vysvetlit neda. skus na tie najst odpoved.ja este pridam bludne balvany na miestach kde ziadne zaladnenie nebolo.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-28  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gojim
čo do toho pletieš slobodu a reguláciu pôrodnosti? A čo si chcel príspevkom povedať? Že seriózny vedec sa odmieta pre tú či onú stranu /Motl/? Tí ostatní majú svoje dáta, iní vedci /70%/ majú iné dáta, v Grónsku sa neochladzuje, ale divoko otepľuje... píšeš lži. Al Gore je šoumen, to nie je klimatológ /Nobelovky sa dávajú šoumenom/.
Záujem na popretí faktov o globálnom oteplení majú priemyselné koncerny, a nikto iný. Keby nastali obmedzenia v ťažbe surovín a palív kvôli privysokým hodnotám CO2, doplatili by na to v prvom rade najbohatšie koncerny sveta - ropné spoločnosti, uhoľné mafie, zbrojná a iná ťažká výroba. Od nich vzišla gigantická propaganda po r.2000 o "nepravdivosti" dát o oteplení.


LordX   |   ip:95.103.38   |   2010-12-28  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Wolfgang Pauli, drzitel nobelovej ceny za fyziku: "Tato teorie je bezcenna. Neni dokonce ani jenom spatna! Teorie globalniho oteplovani a hypoteza o JEHO PRICINACH, ktore je dnes masove rozsirovana, je mozna spatna, mozna i bezcenna, ale v kazdem pripade je velmi NEBEZPECNA! ""

Wolfgang Pauli zomrel v roku 1958.


Krovak   |   ip:95.105.14   |   2010-12-28  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ggg: ma to ale problem - ak sa jedna o rozne pozorovania tak Noe rozhodne nebol jediny a cele to prebiehalo trochu inak a ak v niektorych mytoch neprezil nikto potom je to uz uplne vazny problem (otazka je ak neprezil nikto, kto ten mytus stvoril? ;-) ) navyse by to tiez znamenalo, ze nejake to datovanie musi byt rovnake a nie je. A este dalej mam taky pocit ze napriklad taka velka a stara kultura akou je cinska takychto legiend moc nema, pricom aj s datovanim to nevyzera prave najlepsie :-\


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-28  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pauli bol jedným zo zakladateľov kvantovej mechaniky, nie klimatológie, a samozrejme dávno zomrel. Nechcelo sa mi na to ani reagovať, sú to SAMÉ lži.
Čo ale s tými lžami? Čo by sme mali robiť?
Predovšetkým bojkotovať nekvalitnú výrobu. Bojkotovať reklamu. Tým by skolaboval celý trh. Skolaboval by veľký zločinec, čo nám síce dáva možnosť míňať každý cent, ale nám akoby mimochodom zasviňuje životné prostredie a míňa suroviny a energie, ktoré naši potomkovia už nebudú mať. A podporuje oteplenie.
V praxi viem, že sa z toho nič neuskutoční, ako ani Bratislavčania nebudú jazdiť hromadnou dopravou, i keby mali v kolónach prestáť pol dňa. Kašľať na nich, ako aj kašľať na všetko! Hlavné je vyšumieť.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-28  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KED JE MADAR MINISTROM omg
Od januára môžu cudzinci kupovať pozemky na Slovensku
Tlač Pošli

Od 1. januára 2011 budú môcť cudzinci-fyzické osoby kupovať pozemky na Slovensku. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka totiž nepožiadalo Európsku ...Ilustračné foto: SITA/Rastislav OvšonkaBRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Od 1. januára 2011 budú môcť cudzinci-fyzické osoby kupovať pozemky na Slovensku. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka totiž nepožiadalo Európsku komisiu o predĺženie moratória na predaj poľnohospodárskej a lesnej pôdy. Podľa vyjadrení hovorcu ministerstva pôdohospodárstva Juraja Kadáša, v súčasnosti má ktorýkoľvek domáci i zahraničný právny subjekt právo na neobmedzený nákup. "Obmedziť nákup pôdy len pre fyzické osoby nie je riešenie, ani neprinesie očakávaný výsledok," vyjadril sa Kadáš pre agentúru SITA. Ako dodal, v prechodnom období Slovensko nezaznamenalo výrazný záujem o nákup pôdy zo strany cudzincov, aj preto od budúceho roku otvorí trh so svojou poľnohospodárskou a lesnou pôdou zahraničným záujemcom.

Slovensko sa tak pridalo k Českej republike, ktorá taktiež nepožiadala o predĺženie tohto moratória. Naopak, Maďarsko si vyžiadalo ešte ďalšie tri roky na zákaz predaja svojej poľnohospodárskej pôdy cudzincom, čo komisia schválila s odôvodnením, že krajina tak získa možnosť pokračovať v procese liberalizácie agrosektora. Maďarskú snahu podporili na novembrovom stretnutí aj ministri poľnohospodárstva krajín V4, Rumunska a Bulharska. Podľa Kadáša sa ministri dohodli na vykonaní spoločnej analýzy legislatívy, týkajúce sa starých členských krajín EÚ a krajiny vyvinú snahu na nájdenie riešení, ktoré by boli vhodné aj pre SR.je jasne kto nam vladne,jb sorosovci


ggg   |   ip:85.216.16   |   2010-12-28  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak, samozrejme ze noe nebol jediny. v kazdej kulture prezili nejaky ludia a ti potom sirili udalost dalej. nikde sa nespomina ze by bolo uplne zdecimovane ludstvo. a aj cina ma vela mytov o potope, ktore su opisane v knizke od Anne BIrrelovej - cinske myty. datovanie nemoze byt tiez rovnake a to zdovodu, ze kazda kultura mala rozne merania casu, odlisny pocet dni a pociatok datovania. tak trebars cinsky kalendar, maysky, zidovsky su rozne,

333 -dnes prebehla mediami infoska aj o privatizacii posledneho majetku kde ma stat podiel http://spravy.pravda.sk/vlada-chce-predat-majetok-za-miliardu-ds4-/sk_ekonomika.asp?c=A101228_070157_sk_ekonomika_p01


frtic   |   ip:178.41.20   |   2010-12-28  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zastancom Globalneho oteplovania prajem do noveho roku Silny zavan zdraveho rozumu...
CO2 v atmosfere nie je ani pol percenta, jeho mnozstvo v atmosfere sa nemeni
http://en.wikipedia.org/wiki/Atmosphere_of_Earth
Ak by sme aj pripustili jeho narast, stale neexistuje dokaz ze sposobuje oteplovanie

Uz niekolko rokov nas media strasia oteplovanim, naslednym topenim ladovcov a zvysovanim hladiny morii katastroficke scenare a ine bajky ktore mozete citat detom na dobru noc
Ak vlozite do pohara kusok ladu, hladina sa zdvihne v okamihu ked lad vlozime do pohara, ked sa v pohari
lad roztopi, hladina vody sa nezmeni, pretoze lad ma mensiu hustotu ako voda-fyzika 7.trieda ZS...
este raz: tzv. Topiaci sa lad v mori nezdvihne jeho hladinu...Ziadne dvihanie hladiny mori nie jegojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-28  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre LORD X a JA

pozrite si ten dole pripnuty dokument, a zacnime sa bavit odznovu..ak sa hrate na odbornikov so sirokym rozhladom, presne som cakal, ze vypichnete prave Wolfgangovu smrt, nesklamali ste!

JA, ked sa pytas co to ma s porodnostou, cakal by som od Teba ako od "odbornika", ktory vstupujes do tejto debaty sirokospektralnejsi rozhlad a spajanie si suvislosti..vies nieco o Rimskom Klube? Vies nieco o Rockefeller Nadation? Vies nieco o nadaci Billa and Melinda Gates? Pocuval si niekedy vyjadrenia alebo prednasky vrchneho biologa Texas Institute of Science Erica Pianky, zaroven sirokym zastancom EUGENISTIKY? Vies preco sa vobec zavadza vo svete planovane rodicovstvo? Ak mi chces co i len na sekundu naznacit, ze si to s tym nevies nijako spojit, tak v tom pripade si otvorit flasku pivka a zabudnime na spolocnu debatu..ak si to vsak dokazes spojit, daj vediet, k comu si prisiel..to iste pre Teba mily LORD X, a pre tvoje teorie o mojich lziach..nic konstruktivne ste zo seba na moj prispevok nedostali, ani len jeden argument, hlavne ty LORD X....ale presne to som aj cakal...


LordX   |   ip:95.103.38   |   2010-12-28  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  frtic:
1. CO2 v atmosfere stupa, to snad nepoprie ani najzarytejsi klimatoskeptik. Aj teplota stupa
2. dokazov ze CO2 sposobuje oteplovanie je dost, kedze mas rad jednoduche skolske pokusy, mozes si spravit tento:
http://school.familyeducation.com/outdoor-games/greenhouse-effect/37442.html

gojim - co mas proti eugenike (pokial je uplatnovana mierovymi metodami) a planovanemu rodicovstvu? Mas radsej ked populaciu reguluju vojny, hladomor a choroby? Tiez si naletel elitam ktore vsetko co sa spaja s touto vedou zdiskreditovali spojenim s nacistami a WW2? Preco dnes vsetky ich media bombarduju pseudohumanistickou propagandou a spajaju s nacizmom kazdeho kto sa pokusi o diskusiu o akomkolvek programe regulacie mnozenia populacie?

A co konstruktivne by si chcel? Presne ako som povedal, vymenoval si par politikov alebo vedcov ktorych odborom ani nie je klimatologia. Tu mas studie o tom aky je nazor vedcov zaoberajucich sa danym problemom:

http://www.pnas.org/content/early/2010/06/04/1003187107.abstract

http://tigger.uic.edu/~pdoran/012009_Doran_final.pdf

98% vedcov suhlasi s AGW tak ako bol prezentovany summitmi.


LordX   |   ip:95.103.38   |   2010-12-28  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  frtic - pokial je lad v mori tak ano. Ale co lad na pevnine? A co tepelna roztaznost vody?


frtic   |   ip:178.41.20   |   2010-12-28  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LosdX:
1:http://www.youtube.com/watch?v=9fCP_nHRjP8
2:Pekna bajka


frtic   |   ip:178.41.20   |   2010-12-28  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX:
Ked je na pole planety -40 stupnov celzia, a teplota sa zvysi ako to pisu globaj bajky o 0.1stupna
tak pri -39.9 stupnov celzia sa lad teda netopii

Čo sa týka negatívnej teplotnej rozťažnosti, asi najlepším príkladom je voda a jej známa anomália pri teplote 3,984°C. Keď uvažujeme vodu iba ako kvapálnu fázu, tak od spodného teplotného intervalu existencie, t.j. 0,01°C (pri tlaku 101 325 Pa), sa ohrevom po teplotu 3,984°C objem vody zmenšuje. Táto negatívna teplotná rozťažnosť je spôsbená znižovaním kinetickej energie molekúl vody, čo napokon vyústi aj do kolapsu ich usporiadania, ktoré sa mení na iné, s menšími medzimolekulovými vzdialenosťami. Z toho vyplýva aj najväčšia hustota vody pri tejto teplote. Po zvýšení teploty nad 3,984°C sa voda, z pohľadu teplotnej rozťažnosti, už správa štandardne. Rovnaký efekt, avšak pri iných teplotách vykazuje aj He, Te a zopár ďalšíchgojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-28  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Frtic ma pravdu, suhlasim s Tebou..

chlape Lord X, neviem si predstavit zit v tvojom svete premyslania..paci sa mi, jak hovoris, ako nas "nachytala" elita..

takze:
1. to co som citoval bolo len jedna 50tina, mohol som pokracovat dalsimi vedcami, nie je tu na to priestor!
2. preco kazdy seriozny vedec, ktory je odporca tejto teorie prestal dostavat pozvanky na medzinarodne fora a zastavili mu granty?
3. nemam nic proti eugenistike, ak je vyuzivana tak ako sa ma!! avšak je? si si tym isty? chlapce, pred sa preboha, odkial cerpas zdroje?
4. kto stoji za tymito vedcami ktorych si mi poslal? vacsina z nich ma masivnu podporu statnych grantov, poznam ich..
5. Co vies o Rimskom Klube? Studoval si niekedy podrobnejsie kroky Rockefeller nadation a Bill and Melinda Gates nadation?

odpovedaj priamo do bodov, nema chut sa tocit okolo horicej kase..


LordX   |   ip:95.103.38   |   2010-12-28  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gronsky pevninsky ladovec je ovela blizsie k roztopeniu a uz teraz sa zmensuje. Keby sa roztopil, hladina mori sa zdvihne o 7 m.

Vacsina oceanskej vody na zemi ma nad 3,9 stupna, teda net effect oteplovania bude stale roztaznost.


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-28  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bod 3..oprava v zavere..PREBUD SA PREBOHA...


LordX   |   ip:95.103.38   |   2010-12-28  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gojim
1. a ja ti mozem najst 100x viac co suhlasia s AGW. Mohol by si davat radsej konkretne vedecke argumenty preco je AGW nespravne.
2. dokaz? lebo je kreacionista plateny Big Oil a americkym right-wingom a ide proti dokazanym faktom?
3. preco potom nesuhlasis s naviazanim prava mat deti na schopnost sa o ne aspon materialne postarat? (Kenneth Boulding)
4. lepsie statne granty ako granty ropnych spolocnosti, kreacionistov a americkych krestanskych fundamentalistov ako Palin. btw. ty poznas vacsinu klimatologov na svete?
5. to je nieco ako Bilderberg, Trilateralna komisia atd..? No ako som povedal, elity vyuziju vsetko na svoje obohatenie a moc, ale to nutne neznamena ze musi byt cele AGW nepravdive.


frtic   |   ip:178.41.20   |   2010-12-28  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX:
"4 rocne spomalenie az zastavenie prudkeho zvysovania (2006-2010) este nic neznamena, jedna lastovicka leto nerobi."
Ked je taky obrovsky narast CO2 ako pises a ked CO2 sposobuje globalne oteplovanie ako pises tak ako je mozne ze doslo k spomaleniu az zastaveniu..?

To s gronskym ladovcom je taka bajka ako s ladovcom v Himalayach tak ako s hladinov mora v Holandsku
Urcite pamatas na to aky bol okola ladovca v Him humbuk..
http://uk.reuters.com/article/idUKTRE61C1V920100213

toto video stoji zato:
Greenpeace Leader Admits Arctic Ice Exaggeration
http://www.youtube.com/watch?v=NC7bE9jopXE


Ked je tlak na IPCC neudrzatelny tak samozrejme pripustia ze to tak nie je, ale cely cirkus bezi
dalej

Vsimol som si ze si spomenul niekolko pojmov z oblasti NWO, aj preto by som ocakaval ze si obozretnejsi
v tom kto je za cim, a co je ciel...

frtic   |   ip:178.41.20   |   2010-12-28  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX:

zabudol som spomenut na ClimateGate skandal
ved je to cele smiesne
http://www.infowars.com/climategate-for-dummies/

a tu hla kto pruser vysetruje:
http://www.infowars.com/climategate-investigator-is-member-of-vehemently-pro-man-made-global-warming-organization/

niet komu adresovat konkretne otazky...:
http://globalpoliticalawakening.blogspot.com/2010/08/probe-seeks-climate-panel-changes.html


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-12-28  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/qdJ26mfzucQ


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-28  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FRTIC, Alex Jones, spravca stranky Info Wars ma perfektne clanky a i videa..typicky predstavitel bojovnika proti NWO...bohuzial, mnohi nevidia, ze to s tym neskutocne suvisi! ...dik za podporu..


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-28  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre ILLUMINATED BIMBO..

tie kamene su tusim v Georgia, USA, ak sa nemylim, ze?:)


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-28  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gojim a frtic
ste ľudia, alebo inštitúcie? Vaše argumenty sú krikľúnstvo, nemajú výpovedný, ale propagandistický obsah.
Vedci, ktorých si nekúpili petrolejárske firmy, sú za jedno prakticky všetci: Otepľuje sa. Rozpory sú iba v tom, akú mieru viny má na tom človek. Zvýšenie hladiny morí nie je efekt pre najbližších 50 rokov príliš aktuálny. Hrozba č.1 je oslabenie Golfského prúdu. A to sa deje. Následky budú: Lokálne zaľadnenie. Neobstoja argumenty, že v minulosti sa to dialo /aj v Grónsku rástli banány, veď prečo nie/, ale v minulosti nebolo na Zemi 7 miliárd ľudí natlačených ako sardinky na posledných zvyškoch ako-tak obývateľnej planéty. KAŽDÁ zmena klímy znamená smrť miliónov. Ak nám bude hroziť malá doba ľadová, nuž tak spáľme ropu a uhlie, ohrejme náš domov - vypuďme zo zeme aj metán, zachráňme sa. Ale Arktídu si Rusko, Nórsko, Kanada a USA už nalinkovali... prečo asi? Chystajú sa vyvážať ľad? Nie, Arktída sa topí a je tam ropa a plyn. Nóri už zahájili ťažbu. Asi nepočuli, že sa globálne ochladzuje.


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-28  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by aj tato teoria bola pravda, tak preco mas z toho taky strach? ved je to predsa prirodzeny evolucny vyvoj Zeme, mozno sa strati par oblasti, otvoria sa moznosti pre obyvanie novych oblasti, ako nekonecne rozmerny rusky Sibir, s obrovskymi nerastnym bohatstvom, kde doposial iba s obtiazami existovalo obyvatelstvo.. je to EXTREM, o com tu teraz hovorim, ale vzdy sa da na rozne veci pozriet roznym pohladom..nic z toho o com tu hovorime nebude realne ani v nasom dochodku.
Nuz ale ked sa tak toho bojis, a sam dnes presvedceny zaspis v tom, ze aj ty za to mozes, ze sa nam KVOLI NAM otepluje, tak dufam, ze uz mas davno v celom byte ortutove setriace ziarovky, aby si setril energiu..
http://ekonomika.sme.sk/c/5697546/usporne-ziarovky-su-pre-deti-riziko-chcu-ich-preto-obmedzit.html

dufam, ze si coskoro das z bytu odstranit plynovy sporak, prestanes pouzivat rychlovarnu kanvicu, trubu na pecenie, holiaci strojcek, lebo na vsetko kvoli tvojmu komfortu potrebujeme elektrarne, nerad by som opomenul to, ze by si mohol ist zajtra do prace trolejbusom, nie autom(kvoli CO2), i ked aj trolejbus potrebuje k cinnosti elektraren, na obed si das len surovu stravu, paradajky, papriku, aby si co najmenej minul energie v restike, no a z toho mi jasne vychadza, ze je potreba menej ludi..:)

dufam, ze ked vznikne v ramci EU tak ako vzniklo nedavno v Australii urad pre kontrolu porodnosti(cinsky Rockefellerovsky model), tak sa prvy postavis do rady, ze si schopny upustit od myslienky mat dieta, lebo svoju kvotu ochotne prepustis susedovi a ked tak, max, jedno, lebo sa kvoli CO2 rutime do zahuby..ak by sa ti nahodou zadarilo druhe, dufam, ze na interupciu pojdes s americkym usmevom, alebo statnemu organu zaplatis s usmevom a stastny obrovksu pokutu.:)

Ak by ta horeuvedena predstava o tvojom zivote plnom obmedzeni robila stastnym, be my guest...

chlapce, teba by Al Gore(aj ked ho tu nazvali babka, s cim suhlasim) velmi potreboval v ramci svojho nedavneho celosvetoveho turne v Cancune, kde samozrejme pozvali len tych, ktorych ja nazyvam ALARMISTI..velmi by si zapadol, mozno by sa ti aj zo stedreho krajica financnych grantov co to uslo, ze?..

este raz sa pytam..co je ohrozene..PLANETA alebo nasa SLOBODA?
kup si posldnu knihu Vaclava Klausa, perfektne zosumarizovana studia!
http://www.martinus.sk/?uItem=64354


sulayman   |   ip:195.168.2   |   2010-12-29  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tony, ak chcete ist so mnou do tandemu, musite mat aspon trochu nastudovany koran a od tomasa sumu proti pohanom, pripadne ine. ja mam postacujuci prehlad cohosi z
krestanstva aj zidovstva. inak by som sa do diskusii nezapajal. viem v com su nase dobre prieniky. nenapadnutelne detaily ohladne viery v boha su uveden prave v korane, ktory je bohom danym perfektnym manualom pre dobreho zidovskeho, saducejskeho, krestanskeho a muslimskeho "knaza" v ludskych zmatkoch. koran je jedine priame bozie slovo dane ludom,lebo je autorom len boh a nie clovek ako v pripade biblie, hoc obsahuje nieco zo ludmi znicenej tory a evanjelia. samozrejme, ze boh okrem trestania aj odpusta, konal a kona na celom svete. bohom danu pravdu, ziaden clovek neznici. viera v boha existovala davno pred zidmi, a teda aj nami. "teologicky" vyznam a dosah potopy bol vasci nez o nej viete. len naveriaci v jedineho jedneho boha idu vsetci do pekla, zatal, co zo vsetkych existujucich 4 skupin, ktore som uviedol cast moze ist do neba, a cast nie.

pozor, tym samozrejme netvrdim, ze tzv. globalne oteplovanie sposobujem my ludia tym ze existujeme, prostrednictvom toho co2 ako tvrdi gates, al gore a spol..JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-29  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gojim
nemaj ma za tajtrlíka, všetky požiadavky na ekologistu, čo na mňa kladieš, spĺňam /o auto nestojím, ale mňa do lesa 300km od domu trolejbus nezavezie, i keď za komunistov bola hromadná doprava zavedená i v lese/. Do tejto problematiky zasahuje aj cirkev svojím idiotským tvrdením, že život je dar boží, teda ženu pri sexe neoplodní muž, ale boh, preto interrupcia je zločin proti bohu, a keďže naším vládcom je boh, a nie zákony dohodnuté medzi inteligentnými tvormi, tak snaha presadiť rozum je odsúdená na zánik. Keby v Číne nezaviedli kontrolu pôrodnosti ešte v 70-tych rokoch, vieš si predstaviť, koľko by ich už bolo? Aj miesto bocianov by sme mali na komíne Číňanov.
Prirodzený evolučný vývoj je aj tretia svetová vojna. Ružové okuliare nenosím, tá celkom isto bude. Okrem iného ju môže vyvolať boj o posledné zdroje. Rusi si na Sibír nikoho nepustia, ako ani my sem nedovážame tisícky utečencov zo Súdánu, z Konga, z Rwandy, Kene, Pobrežia slonoviny...
Nereaguješ na môj argument: Komu inému, ak nie priemyselným monopolom môže slúžiť spochybňovanie faktov o globálnom oteplení? Áno, sú tu výrobcovia veterných, solárnych a iných "ekologických" elektrární, ktorým by biznis s alternatívnymi zdrojmi priniesol zisky. Sú tu výrobcovia "ekologických" žiariviek /v Austrálii si už presadili zákon o zákaze používania žiaroviek/. Sú tu výrobcovia nafty z "ekologického" zdroja - repky olejnej. Toto všetko sú podvodníci, a ja mám v tom jasno, ale vidím ďalej: Je to práve tento druh "ekologistov", ktorých si ako štít zobrali na pomoc petrolejárske firmy, preto je to "humbuk a lož s globálnym oteplením", lebo tieto mafie iba presadzujú svoje zisky a naivná verejnosť má v tom guláš. Lenže ktoré mafie majú viac peňazí - tie, čo už vyše sto rokov dolujú zo zeme fosílne palivá /Enron, Shell, Total... / alebo žiarivkoví dobrodruhovia, ktorí sa zo svojimi lampášmi oproti gigantom s ropou môžu dať akurát vypchať? Päť z desať najbohatších firiem sveta nie sú výrobcovia vrtulí, ale ropné spoločnosti. Tak trocha rozmýšľaj, kto za tým stojí...
Čakal som, kedy spomenieš Klausa. Pozor na tohto človeka! /Teraz Čechov zdvihne zo stoličky./ To, čo vedie Klausa, je úsilie byť slávnejší ako Havel. Robí pre to všetko, aby ho tromfol. Vzpiera sa EU, aby ho bolo vidieť, hrdo sa hlási k ekonomickému zázraku - kupónovej privatizácii - ktorá nakotila zlodejov, čo rozkradli štát, a zároveň to vyzerá "spravodlivo" /veď ste si mohli nakradnúť všetci/, bol to Klaus, čo vybavil devalváciu československej meny a ľud zo dňa na deň prišiel o svoje úspory. Teraz si vsadil na "podvodníkov s oteplením", lebo ho platia oveľa bohatší naftári. Kde inde by koncerny zobrali lepšiu hlásnu trúbu, než na poste prezidenta jedného zo štátov EU? Klaus je bezpochyby oveľa rafinovanejší než Havel, vypracoval sa z kulisára "sametovej" na celosvetovo známu figúrku, čo niečo tvrdí, a je jedno čo, hlavne že z toho sype.


gojim   |   ip:195.91.10   |   2010-12-29  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priatelu JA, pravdupovediac, trocha mas v tom gulas prave ty, tiez si na vsetky moje predosle prispevky nereagoval, je toho tolko, ze to by sme museli prebrat pri pive! ale zopar bodov:

1. Ci budeme utocit na cirkev, alebo nebudeme, na vieru v Boha,, alebo nie, dajme to teraz bokom..Kto tebe alebo komukolvek inemu dal na zemi pravo, rozhodovat, kto sa narodi, a kto nie? pytam sa ta este raz!!! Si ochotnu pustit kvotu mat jedno dieta, ak ti financne moznosti umoznia mat i tri, a tvoja manzelka by ich skutocne od srdca chcela mat, opantas jej hlavicku enviromentalizmom? pytam sa Teba osobne, postavis sa do radu prvy mat kvoli tejto teorii max 1 dieta?? ODPOVEDZ PRIAMO, K VECI, bez omacok! ide len o to, kto rozhoduje a kto bude postihnuty...v tomto spravodlivost nie je!

2. troska mas gluas v majetkovych pomeroch..tie iste organizacie, ktore vlastnia i ropne kartely, napriklad rodina Rockefeller, stary J.D.ROckefeller zalozil Standard Oil,dnes Exxon a Mobil, rodina Rothschild historicky vlastni Shell, mam pokracovat? vysvetli mi teraz jednu vec..tie iste rodiny a k nim pridruzene spolocnosti a clenovia zoskupeni ako BilderBerg, Trilateral Comm., Council on Foreign Relations (vacsina zalozena Davidom Rockefellerom, citaj jeho knihy, nie je to tajomstvo, ved sa tym chvali) stedro financiu tento podvod s CO2..teraz ti to vobec nedava zmysel?ze? ano, uz som tu raz spominal, ide tu o uplne inu vec, vyssi zmysel veci, asi si este nepostupil do tohto levelu zvazovania..skus pouvazovat..preco tie iste kruhy, ktore vlastnia obrovske majetky, vacsinu majetkov tohto sveta zaroven udeluju granty na tieto aktivity?..

3.To ci zijes alebo nezijes enviromentalisticky, to mi je teraz jedno, to je uz na Tebe, a na tvojom presvedceni..jedno je iste, prirodu chranit treba, SUHLAS S TEBOU, ale za aku cenu..

4. Kolko vies o Klausovi?Kolko jeho knih si precital? kolko jeho nazorov si dokazal vstrebat? nie z opozicnych stran, priamo z jeho nazorov, eseji, knih, clankov!! nechodme do historie privatizacie, lebo to by sme neskoncili nikdy, to by sme mohli hovorit taktiez o bohatej zidovskej rodine menom Havel, vlastniace obrovske majetky vratane studii Barrandov, vystupujuc na podiach ála "poskromny mnich" v kratkych nohaviciach, strngajuc klucikmi, a zaroven silno zastupujuc pozicie clenstva Rimskeho Klubu, ktory masivne bojuje s Global Warming. To ze je jeho clenom, nie je tajomstvo, maju to i na oficialnej stranke, tajomstvom pre mnohych vsak zostava ich spinava politika. Kazdy rok na zasadnuti je cestne pozvany i David Rockefeller, a ver mi, nie ja, ALE ONI TA MAJU ZA TAJTRLIKA, ja som mierumilovna osoba, co oni, s krvou na rukach mozu o sebe povedat len tazko:(

neda sa tu vsetko zhrnut, je mi luto..:(


Unnamed   |   ip:91.127.5.   |   2010-12-29  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vonku -10 a my tu riesime globalne oteplovanie.Ale ten medved na tom ladovci je super fotka
Priroda je rada ze znovu recyklujeme ten odpad ktory vznikol pri nazhromazdeni velkeho mnozstva biologickeho materialu a jeho vyuzitie bolo az do doby pred 200 rokmi minimalne.Chybali jej tie atomy uhliku,ktore boli kedysi sucastou zivota na planete Zemi.Radujme sa a chvalme mudrost cloveka.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-29  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gojim
1./ Asi mám ten inštinkt, ako niektoré zvieratá, že keď sa premnožia, nemajú ďalšie mladé. Žijem na premnoženej planéte, netúžim mať viac detí, než jedno. Kresťanské táranice: Kto bude rozhodovať o možnosti mať dieťa, a akým právom? - mám vyriešené. Predsa zákon.
2./ Mám guláš, nepopieram, lebo sa o knihy "spisovateľov" Rockefeller a spol. nezaujímam. Na tú záhadu ti však odpoviem s ľahkosťou génia: Prečo by pracháč nepodporoval obe strany? Keď mu z koho kápne odtiaľ i odtiaľ? Nečítal si Hlavu XXll? Je to taká typicky židovská politika.
4./ Klaus a jeho chrbtová kosť - to je odpoveď. Ale ak trváš na tom, že sa mám zoznámiť s jeho dielom, urobím to. Ale musíš mi dať kontakt, kde ti po naštudovaní dám vedieť, čo som objavil. Za komunistov som si zbežne naštudoval marxizmus, lebo som chcel vedieť, čím sa oficiálna moc zaštiťuje. Za kapitalistov som si naštudoval bibliu ako oficiálnu ideológiu pánov pri moci. Tak nejakého klausíka zvládnem vari ľavou zadnou. /Na Havla nereagujem, urazil by som písmená abecedy./
O inom: Dnes som bol na túre v poliach a lesoch. Zistil som, že pozemky v širšom priestore sú čerstvo rozparcelované, je tam veľa vytyčovacích značiek. Teda ide sa predávať. Germáni nás nedobili tankami, tak teraz im to dáme grátis, a ešte im budeme robotovať ako za Franzjózefa /vyrábať bio-potraviny/. Len zase viem, že na otrockú prácu nebudú potrebovať toľko Slovanov, koľko ich je, že nás budú musieť preriediť. Ako to urobia? Pomocou potravín á-la kaufland, lidl, tesco a pod.? Však asi áno, bude to bezbolestné. A problém kontroly pôrodnosti máme vyriešený. Opäť pomerne geniálne.
Ešte ku samotnej téme: Na Zemi sú len tri druhy energie. Termojadrová, jadrová a slnečná. Tá prvá zatiaľ nemá praktické využitie, a najmenej sto rokov ani mať nebude. Jadrová: Ak by sme prešli výlučne na jadro, teda doprava elektromobilmi, oranie pôdy pomocou traktorov s trolejami a pod. tak nám vydrží urán najviac 20 rokov /zdroj môžem uviesť, ale z hlavy to neviem/. Zvyšok energii je slnečná. Na priamy odber je nerentabilná, a ešte dlho bude, keďže výroba kolektorov je mimoriadne náročná /aj energeticky/. Bio-produkcia je iba táranie, som od fachu, tak viem, aké náklady sú pri výrobe štiepky - je to blbosť ako tágo. Tak nám ostáva iba jediná - fosílne palivá. Ich náhlym spálením /spolu za cca 200 rokov/ uvolníme do atmosféry uhlík z pradávnych vekov, ktorý tam zakonzervovaný bezpečne odpočíval a dosiahneme tak stav CO2 v atmosfére, ako keď chrlili sopky ako bláznivé a zmenili klímu. Zmena je naša smrť, jedine status quo nás drží nad vodou. Fosílne palivá sú hrobárom tejto civilizácie, lebo šimpanz homo sapiens dostal do paprčí ohromný zdroj energie, vďaka ktorému sa rozmnožil ako králik v Austrálii, a fakľa už mu dohorieva, ale on, idiot, stále páli aj posledné zvyšky /vyrába tovary na jedno použitie/.


LordX   |   ip:178.40.14   |   2010-12-29  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA - riesenim by boli slnecne elektrarne na principe koncentrovania slnecneho ziarenia, a jadrove reaktory 4. generacie schopne spalovat jadrovy odpad a torium (s tymi by nam zasoby paliva vydrzali tisice rokov). To by stacilo kym by sme neprisli na lepsie zdroje energie (fuzia, vysokoucinne kolektory..). Ale suhlasim, dovtedy by trebalo zaviest kontrolu mnozenia, najma pre tych co sa o svoje deti nevedia postarat (osadnici, treti svet..).

gojim - ak niekto nie je chudobny, nemal by problem vybavit si deti o kolko sa moze postarat. A naozaj si myslis ze vojny, choroby a hladomory su lepsim a humannejsim regulatorom populacie ako hoci aj cinska politika? (aj ked u nas samozrejme vobec taku tvrdu netreba, minimalne 2 deti moze mat kazdy).


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-12-29  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príroda vždy konala tak, aby to bolo v jej prospech, nie v prospech ľudí. Ale ľudstvo sa naučilo rado tárať dva na tri, a nie aby sa tomu s pokorou podriadilo...a spolupracovalo, vedome a správne, v zmysle zákonov prírody, nie v zmysle rozumového chytráčenia, viď globálne otepľovanie... ... ...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-29  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
jadrovú energetiku v posledných rokoch dosť zanedbávam, tak info. o tóriu je pre mňa novinkou. Ale kdesi som čítal, že technologicky je problém s jadrovým odpadom vyriešený, len to chce medzinárodnú spoluprácu na vybudovanie obrieho zariadenia, kde by sa tie veci spracovávali. Lenže vo svete kapitálu nič také nie je možné. Pre nich je lepším zdrojom energie otrocká práca.
Kolektory napr. na Sahare, to by šlo, lenže vznikajú vysoké straty v diaľkovom vedení. To asi nebude tá správna cesta.


gojim   |   ip:195.91.11   |   2010-12-29  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  páni, zdravim opat.
no takto, aby sme stali proti sebe len nebojovali, su veci, s ktorymi nie uplne suhlasim, a su veci, s ktorymi suhlasim z toho co ste povedali.
Nuz, ono urcite treba sa postarat o to, aby mala zem znesitelny pocet obyvatelov, urcite ano, len sa mi nepacia sucasne mnohe velmi zvlastne tahy elity, aky sposobom konat. Ak mate detailne nastudovanu farmaciu, a medicinu, urcite viete, ze cela moderna medicina je jedna velka loz, z ktorej farma firmy profituju hned po zbrojarskom priemysle ako druhy najvacsi priemysel a robia i zdravych ludi zamerne chorymi, lebo maju zabezpecenu dozivotnu rentu. 90% lekarov sa sice pri tejto vete postavi na zadne a bude oponovat, ale siel by som v diskusii tvrdo proti nim.. (neratam teraz satanske bankovnictvo, to v zasade prinasa spolocnosti okrem otroctva iba malo, i ked su ludia a narody uz dnes na nom zavisle..). Ockovanie ako samostatna kategoria je velmi velmi obsiahla, a vsetky klamstva ohladne ockovania, tak v pripade neexistujucich chripok v podobe vtacej, resp.prasacej sposobil vsak enormny odbyt skodlivych a uplne zbytocnych vakcin. To iste plati aj o celom vychodnom bloku,kde ockovanie je dodnes NUTNOST! zatial co okrem FR a BEL maju vsetky zapadoeuropske krajiny DOBROVOLNE ockovanie i deti! to je na velmi velmi dlho, mozno ste zachytili, mozno nie. K comu mierim..nemusime si vzajomne klamat, ze nadacia s "charitativnym posolstvom" Melindy a Billa Gatesa ma len v nazve charita, ak detailne studujete ich kroky, ich prepojenie s nadnarodnymi koncernami, velmi horuce vztahy s "krvavou" firmou Monsanto produkujucou tony genet.modif.potravin, tak si viete predstavit, kam rocne ulieva okolo 1,2mld USD(to povedal on) na svoje dobrocinne ciele. Posledne som pozeral jeho prednasku, kde s absolutnou spokojnostou opisoval, ze vymysleli geneticky modifikovane komare, a velmi radi by ich naplnili vakcinou proti malarii, aby ochranili africke deti. Velmi som sa zasmial, kedze tie deti v zasade maju svoj osud udeleny uz od narodenia, Bill im urcite len pomoze urychlit ich odchod s GMO komarmi plnymi vakcin. Dokonca hovorili o tom aj nase denniky. Je to sialene, opat, je to na dlho, venujem sa tejto teme na odbornej urovni. Iba naivny clovek by si myslel, ze tomuto panovi a jeho manzelke ide skutocne o blaho africkych deti, prave naopak, vo velmi druznych vztahoch s Rockefeller nadation, ktoru on na prednaskach spomina casto je jeho misia jasna. mimochodom, Rockefeller nadation bola obrovskym financnym podporovatelom eugenistickych vedcov v Risskom Nemecku. Opat hovorim, EUGENIKA OK, ma svoje pozitivne posolstvo, ale vieme, kam to sucasne mnohi EUGENICI kriminalnici dotahuju!
Preco som sem smeroval? Bill Gates, na inej prednaske, ktore mam doma poctivo archivovane povedal, ze vakciny pomozu znizit populaciu o priblizne 15%(cize 15% len z vakcin, ostatne inym sposobom). Chapete kam mierim? Znizovanie populacie ok, rozumnym sposobom, ale tymto? to su proste fakty, keby sme sedeli na pive, mali by sme sa o com rozpravat.

Naznacil si Hellera a jeho dielo, a zidovstvo..vies JA, tuto temu mam tak do detailu prebadanu, ze sa jej viac ako 12 rokov venujem dnes uz na takmer akademickej urovni, a vedel by som Vam o tom rozpravat tyzdne. Ano, aj v tejto otazke o ktorej sa cely cas rozpravame su silne zainteresovane, svetove zdruzenia SIONISTOV, ako vladnuca trieda nad svetom, ci sa to niekomu paci, alebo nie. Dokazy hladat nikto pracne nemusi, staci mat hlbsie info, len premyslat, spojit si par suvislosti, a mat cely den otvorene oci a usi.
JA, budem fakt rad, ak budes mat moznost nahliadnut do Klausovej knihy, pise totiz velmi koncepcne, ma tam skutocne mnozstvo argumentov, a velmi racionalnych vysvetleni tykajucich sa minulosti a buducnosti ohladne global warming..
LORD, suhlasim, u nas 2 deti, ok, myslim, ze je to znesitelne, spomenul si choroby..nuz, mam odborne studie, materialy a knihy rozneho charakteru, vedel by som Vam hovorit o "charitativnych" krokoch sirenich cez OSN, UNICEF, velmi to totiz suvisi..myslim, ze aj David Rockefeller by Vam mal do toho co povedat, kedze jeho ocinko, stary J.D.Rockefeller daroval mestu New York pozemok, na ktorom stoji dnes GLOBAL GOVERNMENT s nazvom OSN.

Myslim, ze by sme sa v urcitych smeroch nakoniec vedeli aj zhodnut a aj by sme prisli k nejakemu rozumnemu konsenzu ohladne oteplovania:)
JA, mozes pisat ak budes mat zaujem na siska1980@gmail.com


gojim   |   ip:195.91.11   |   2010-12-29  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a sorry za mierne odbocenie z hlavnej temy, ale ono to totiz velmi uzko suvisi, viac ako si mnohi vedia predstavit..


Pao   |   ip:195.168.2   |   2010-12-29  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oceňujem, že autor článku rozmýšľa. Nie je mi však jasné, prečo sa niektorí diskutujúci snažia urobiť z tejto témy náboženskú debatu. Biblia nie je odborná literatúra. A koncil, ktorý schválil jej text, mal od serióznych vedcov tiež poriadne ďaleko. Aspoň v tomto prípade prosím zabudnite na potopu, cirkev a pod. Diskusii to iba prospeje.


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-12-29  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ci zima ci teplo podstata vsetkeho je niekde uplne inde...trest pre vas neexistuje ,existuju len zakony ktore stoja nad vsetkym zivym a hmotnym v univerze!
A tieto zakony nepoznate,tuzba po hladani ktora je vo vas zakotvena je zvadzana na nepodstatne veci a preto ide vsetko spravnym smerom teda tam odkial uz niet uniku!
gojim   |   ip:195.91.11   |   2010-12-29  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Illuminated Bimbo:

suhlasim s Tebou, myslim, ze velmi podobne je to zakotvene aj v Andersonovej ustave, ktorou sa riadia v istych kruhoch po celom svete, mas pravdu:)skutocne celú pravdu poznat nikdy nebudeme, tak veru..

pre Pao:
prakticky cely cas sme sa bavili skor odborne, az v zavere ako tradicne sme troska sklzli bokom..v pohode..


illuminatedBimbo   |   ip:95.103.79   |   2010-12-29  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten kto sa prebudi v zakonoch univerza musi byt schopny prijat nesmierne poznanie pravdy,ktore ti hovori "ved si to vsetko takto chcel...a preto si tu a preto sa nachadzas v takomto stave a v takomto mieste a svete..." nic sa nedeje nahodou a preto poklakni pred zakonom ktory nachadzas vo vlastnom osude ktory si, si sam vytvoril svojim posobenim!
Rozne sily a energie v nepredstavitelnych mnozstvach stvorili hmotu,hviezdy,planety,prirodu,zivot,cloveka a tieto nesmierne mohutne vlny energie sa trvale rutia celym univerzom ,prechadzaju skrz hmotu ako aj zivu tak aj nezivu a udrzuju vsetko pri zivote a v pohybe a v zakonoch ktore sa musime naucit poznat,a ked tieto zakony zacneme zit tak az potom budeme citit kadial vedie cesta domov!


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-29  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBinbo, ty pises velmi zaujimavo, bez zbytocneho kecania. Chcel by som vediet tvoj nazot na prirodny zakon, ktory hovori o solidarnosti, ktory nam prikazuje zivit tisice parazitov. Napis svoju mienku a riesenie tohoto problemu. Vopred dakujem.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-29  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gojim
toho Klausa až v januári, teraz mám iný program, ale prečítam to.
Medicína ma príliš netankuje, je to iba súčasť biznisu, ja sa nad tým už dávno nepozastavujem. S lekármi je to tak: Buď im budeš držať pištoľ pri hlave a dopadne to tak, ako teraz v Česku, alebo s nimi budeš spolupracovať. Mnohí mi veľmi pomohli a aj mojim rodinným príslušníkom, jeden však takmer zavinil smrť môjho syna pri pôrode. Je to ako v autoservise: Väčšinou to opravia, občas to pohnoja. Práca ako každá iná. Za komunistov to bola šľachta, teraz tí najlepší zdrhli alebo liečia vybranú klientelu a ostali takí, čo nemajú dobrodružnú povahu alebo sú priemerom. /Vraj takmer všetci dokončia štúdium. Za komunistov vysoké percento nezvládlo náročnosť oboru./
Rozvojové krajiny dostávajú často rôzne kontaminované očkovacie látky alebo nie čisté lieky. Čo na to? Áno, asi to tak je. Ale nevyjde im to - exponenciálny rast počtu obyvateľov premôže všetky jedy. Prežijú to a budú odolnejší. Pokapeme my.
Mňa Rockefeller a židovská klika príliš nezaujíma, lebo proti nim vôbec nič nezmôžem. Oni majú v moci myseľ miliárd ľudí... Ja vlastne nechcem nič meniť, lebo niet ako, od pádu komunizmu je na všetko príliš neskoro. Ja iba kecám, aby reč nestála. Všetko sa udeje samo - čosi ako chemická reakcia. Keď nastanú podmienky, všetko sa odohrá podľa platných vzorcov. Rozum bude odstavený ako vždy, keď sa melú milióny.


gojim   |   ip:195.91.11   |   2010-12-30  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ok, tak snad sa teda stretneme este v nejakej diskusii, a kludne sa ozvi, ked docitas, recp. pozriet ten oficialny britsky dokument(co odvysielala aj Ceska Televizia), co som tu pripol. Bude ma zaujimat tvoj nazor..
stastny novy rok!:)


nano   |   ip:178.40.96   |   2010-12-30  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Licencia na výrobu freónov malatrvanie iba 50 rokov, potom by uz mohli lacné klimatizácie a chladiace zariadenia vyrábať aj aziati a to by bol problém...


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2010-12-31  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nano-alebo poliaci :-)


DavidB   |   ip:213.81.13   |   2010-12-31  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trochu mimo temy asi ale s oteplovanim asi nejak suvisi co mi pani "odbornici" viete povedat na toto? Eu planuje vyhudovat velku slnecnu elektraren na sahare aby zasobovala EU energiou?
http://blogs.discovermagazine.com/80beats/2008/07/23/a-solar-power-plant-in-the-sahara-could-power-all-of-europe/
http://www.guardian.co.uk/environment/2008/jul/23/solarpower.windpower


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-31  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PF 2011
http://www.youtube.com/watch?v=ph6DHoN-H6M


Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-31  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ještě přidám jednu moji oblíbenou hippísáckou píseň z doby, kdy lidé měli pocit svobody a domnívali se, že změní svět k lepšímu.
http://www.youtube.com/watch?v=eYKY2lpxMg8
Jarmila   |   ip:88.103.69   |   2010-12-31  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A do třetice a naposled ještě Santanu :)
http://www.youtube.com/watch?v=8JryQXilMj4&;feature=related
333   |   ip:85.216.14   |   2011-01-01  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravim videl niekto vcera poletovat oranzove svetielka nad mestom svojim o polnoci?u nas poletovalo raz nad jednou stranou a potom zhasloa objavilo sa na druhej strane.raz to letelo rychlo a raz pomali.videl to niekto ?ferko   |   ip:178.41.95   |   2011-01-01  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
nie nikto to nevidel nad mestom SVOJIM, bolo to iba nad mestom tvojim


Toudy   |   ip:178.41.12   |   2011-01-01  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 nemohli to byt lampiony ? ;) U nas som tiez nejake lietajuce videl.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-01-01  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ferko
omyl nebolo to len nad mojim videli to predstav si aj v cehach:))333   |   ip:85.216.14   |   2011-01-01  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toudy
nvm asi tazko lebo keby hej tak by som videl ich vyletiet do hora ale oni boli v jednej vyske,a jeden zhaslo a objvilo sa druhe upne na druhej strane.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-01  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teplovzdušné balóny.
Je to teraz móda. Vyrábam si ich sám.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-01  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No hlavne, že je ihneď niečo po ruke, dnes sú to balóny, len aby sa niečo mohlo ihneď poprieť. Veď už neraz to bolo vyvrátené, že nešlo o balóny, lebo tie objekty sa pochybovali úplne inak, ako nejaké teplovzdušné balóny.

Pozrite si toto, čo sa objavilo nad Mexikom v júni 2004, žeby toľko balónov naraz, alebo roj včiel, kŕdeľ vtákov..., a nie len tam:

http://www.youtube.com/watch?v=iKzzsM-__sg&;NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=YFxvC7KM1_g&;feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=S6Y5RjhOThM&;feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=fwSmb1LCruI&;feature=related

marha   |   ip:91.127.22   |   2011-01-02  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333: presne to iste sa mne stalo vecer 31.12. ze som videl vysoko na oblohe oranzove svetlo, ktore sa nehybalo a som si isty, ze o lampion neslo lebo sa zjavilo necakane a nestupalo zo zeme


JerzyLec   |   ip:95.103.56   |   2011-01-02  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lidé občas narazí na pravdu, ale brzy se vzpamatují a jdou zase dál.goveg . qeridevu34   |   ip:84.42.132   |   2011-10-08  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejde o žádný humbuk?
Stačí se kouknout kolem, máme úbytek ledovců, např Himaláje už ztratily 80%, napájí 8 světových řek, řeky budou mít nedostatek vody. Voda moří stoupla a zatopila víc než 18 ostrovů a další mizí, máme 25 000 000 ekologických utečenců –lidí, kteří vlivem změny klimatu přišli o domovy, mají nedostatek pitné vody , nedostatek potravin.. atd atd
Co2 není hlavním skleníkovým plynem, je jím metan, ten váže v atmosféře 75x více tepla než CO2, dále carbon (uhlík) – ten váže víc než 4000x více tepla, vzniká při pálení např.pralesů. Jediná výhoda je, že se tyto dají z atmosféry odstranit za 8-12 let, karbon po několika týdnech, CO2 až po sto a více letech. Vědci říkají: zaměřte se na plyny s krátkou dobou účinnosti, čili zamezit vzniku metanu. Jak se dostává metan do ovzduší? Z chovu hospodářských zvířat, ač je to pro někoho těžko pochopitelné, je to tak. Pokud budeme dále žít tímto způsobem, oteplíme atmosféru ještě o trochu víc, stačí aby se teplota moří zvýšila o 2-3 stupně Celsia a může se uvolnit metan vázaný v permafrostu na dně moří. Už nyní se uvolňuje ze Sibiřského permafrostu, kde býval stovky let sníh, uvolňuje se ze dna řek, moří a jezer a to by dle světoznámých klimatologů přispělo k nedozírným a nepředvídatelným změnám klimatu. Už nyní změny probíhají, není to o budoucnosti a co bude za dva - tři roky záleží na každém z nás.
Není čas na hloupé vtipy, je třeba pochopit a změnit směr.
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


POZOR: Návrh novely zákona o lesoch chce obmedziť aj vás a vaše deti!


 - POZOR: Návrh novely zákona o lesoch chce obmedziť aj vás a vaše deti!2013-05-28  (17:27)  |  Ekológia
Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja predložilo do pripomienkového konania návrh novely zákona o lesoch. Nie je nič výnimočné, že prakticky od vzniku tohto ministerstva vychádzajú z jeho „dielne“ návrhy zákonov, v ktorých sa určití predstavitelia tohto ministerstva neustále snažia o dve základné veci:

Proč nejdu demonstrovat proti Monsantu.


2013-05-24  (09:14)  |  Ekológia
Jděte a zbourejte regály plné monstantového masa ve všech hypermarketech, jděte a pošlete doprdele všechny restaurace, které nabízejí maso a zeleninu z velkopěstíren a chovů.


Jak je to s GMO na Slovensku? Vyjádření Ministerstva zemědělství.


2013-05-22  (09:06)  |  Ekológia
Nedávno som napísal e-mail na ministerstvo pôdohospodárstva ohľadne GMO, je to zdĺhavé, ale chcel by som Vás požiadať, (ak sa dá) aby ste to skrátili a napísali to ako článok pre slovenských čitateľov. Ak sa nedá, môžem to urobiť aj ja. Tu je odpoveď


NA ZEMI SKUTEČNĚ EXISTUJÍ NESMRTELNÉ ORGANISMY?


2013-05-09  (09:10)  |  Ekológia
Nikdy nezestárnou a nezemřou. Alespoň ne přirozenou smrtí. Mohou se znovu a znovu obnovovat. Neznají, co jsou to nemoci a stařecká nemohoucnost…Věčně mladé a věčně zdravé… Kdo to vlastně je? Výplod fantazie spisovatelů-fantastů?


Bill Gates nečekaně spouští edukativní program zaměřený na veganství


2013-03-27  (07:36)  |  Ekológia
Bill Gates přišel s poměrně nečekaným projektem sloužícím k podpoře veganství.


KOBERCOVÝM BOMBARDOVÁNÍM ZA OBNOVU LESŮ NA PLANETĚ ZEMI


2013-03-22  (09:55)  |  Ekológia
Naprosto jedinečná myšlenka, která má vytvářet lesy svrháváním milionů stromků z letadel. Zařízení instalovaná do obřích dopravních letadel C-130 používaných ozbrojenými silami k rozprostření koberců minových polí v bojových zónách byla upravena k rozmisťování stromků v odlehlých oblastech včetně částí Skotska.


RADIAČNÍ VAROVÁNÍ, KTERÉ VÁM PROPAGANDISTICKÁ MAŠINÉRIE MAINSTREAMU NEPOVÍ


2013-02-26  (10:30)  |  Ekológia
Radiace z katastrofy jaderné elektrárny v japonské Fukušimě je teď aktivní v ekosystému po celém západního pobřeží Severní Ameriky … už i mořské chaluhy jsou radioaktivní.


Bhutan bude první 100% organickou zemí


2013-02-21  (10:27)  |  Ekológia
Kdyby někde existoval národ, který by chápal smysl organického stále udržitelného hospodaření, byl by to národ složený většinou z farmářů. Takové místo vskutku existuje, a brzy bude prvním státem, který přejde na 100% organické zemědělství, a bude prošlapávat cestu ostatním, aby se tak stalo v globálním měřítku.


Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku...


2013-01-20  (13:10)  |  Ekológia
Odborníci na životní prostředí varují, že lidstvo stojí na prahu kolapsu globální civilizace. Tvrdí, že kolaps bude výsledkem řetězu krizí, které postupně rozloží podmínky pro udržení existence komplexních společností na současné úrovni. Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku...


Příroda vrací úder – brouci lačně žerou geneticky modifikovanou kukuřici od Monsanta


2012-06-25  (08:16)  |  Ekológia
Kukuřici vykonstruovanou genetickým inženýrstvím od Monsanto, aby zabíjela kořenožrouta kukuřičného, údajně tito škůdci už s chutí žerou. Díky rozsáhlému spoléhání na geneticky modifikované (GM) plodiny tito drobní kořeny užírající škůdci už zase převzali pole, čímž přechytračili genetické inženýry, od kterých se čekalo, že je vystrnadí.


Prírodný hobití domček v lese


2012-05-22  (19:20)  |  Ekológia
Pozeráte sa na fotografie domu, ktorý postavil pán Simon Dale pre svoju rodinu vo Walese. Postavil ho sám so svokrom, za pomoci okoloidúcich a priateľov, ktorí prišli na návštevu. Štyri mesiace od začiatku výstavby bol domček hotový a bolo možné pohodlne sa presťahovať a zabývať. Simon odhaduje, že stavba mohla trvať tak 1000-1500 pracovných hodín a stála 3800€. V rámci trhu s nehnuteľnosťami to vôbec nie je veľa :-D


Horror měsíce: Dobrou chuť!


2012-05-07  (09:01)  |  Ekológia
Miliarda lidí trpí podvýživou, ale 80 procent světové produkce sóji a kukuřice se zkrmí hospodářským zvířatům. Na 1 kg masa je potřeba 3700 litrů vody. Pro zajímavost: jeden čtvereční hektar uživí jednoho všežravce, 12 vegetariánů a 50 veganů. Při veganské stravě se nás na Zemi vejde s klidem 40 miliard.


Zahoďte chemikálie v domácnosti a použijte citrón


2012-04-29  (15:08)  |  Ekológia
Nemusíte utrácet peníze za toxické chemikálie k čištění domů, léčení rýmy, nebo hýčkání vaší pokožky. Citronová šťáva je jednoduchou přírodní alternativou, kterou můžete nahradit nespočet lahví předražených chemikálií.


Maďarsko zničí všechna geneticky modifikovaná kukuřičná pole od Monsanta


2011-08-22  (10:26)  |  Ekológia
V březnu Maďarsko představilo nové nařízení, podle kterého musí být geneticky modifikovaná semena kontrolována před jejich uvedením na trh. Nicméně některá geneticky modifikovaná semena byla dána farmářům, aniž by si toho byli vědomi.


Bývalý šéf FBI, Ted Gunderson L., urobil vyhlásenie týkajúce sa chemtrails !


2011-07-20  (21:51)  |  Ekológia
Náhodou viem o dvoch miestach, kde lietadla tento "náklad smrti" ...kde toto svinstvo striekajú na nás. Štyri lietadlá Národnej gardy sú vo vzduchu v Lincolne a v Nebraske. A ostatné lietadlá sú mimo v Oklahome. Osobne som pozoroval lietadla, ktoré ešte stáli v Nebraske - Lincolne, v Nebraske - u Air National Guard. Na týchto lietadlách niesu žiadne označenia. Sú to obrovské, bombardéry typu lietadla a bez označenia. Jedná sa o trestný čin: zločin proti ľudskosti...


Tajomstvá vody


2011-05-24  (16:35)  |  Ekológia
Voda je skutočným nosičom informácií. Tak ako ju dokážu zašpiniť chemikálie, rovnako ju dokážu znehodnotiť negatívne myšlienky ľudí.


Fluór váš každodenný!


2011-04-25  (16:21)  |  Ekológia
Fluorid zlúčeniny, ktoré sú uvádzané vo vode (fluoridacia), neboli nikdy testované z hľadiska bezpečnosti pred schválením. Nedávny nezávislý výskum vedcov ktorý nie je spojený zo zubnou obchodnou organizáciou ukázali nasledujúce...


Ľudská krutosť bez hraníc


2011-02-19  (20:31)  |  Ekológia11letý Birke Baehr představuje svůj pohled


2011-01-23  (21:21)  |  Ekológia
11letý Birke Baehr představuje svůj pohled na hlavní zdroj našich potravin - vzdálené a nevábné průmyslové farmy. Odsunutí farem z dohledu vytváří nereálnou růžovou představu o masovém zemědělství, tvrdí a poukazuje na místní a zdravou produkci potravin.


Efektivita hospodárenia so zdrojmi energie


2011-01-09  (13:24)  |  Ekológia
Príroda má jednu neoceniteľnú vlastnosť: dokonalú efektivitu využívania zdrojov. Je veľmi pravdepodobné, že príroda využíva všetok potenciál slnečnej energie, ktorá je našej planéte k dispozícií, na svoj metabolizmus a kolobeh živín. Je preto skutočne málo pravdepodobné, že človek príde na to, ako urobiť z jedného joulu dva. Teda ak platí zákon zachovania hmoty a energie. Priame čerpanie slnečnej energie má teda evidentné limity.


Chemtrails potvrdený!


2010-12-21  (16:20)  |  Ekológia
Štatistické štúdie na zvýšený výskyt týchto látok v oblasti použitia chemtrails v USA majú nasledovné príznaky: -Spontánna krvácanie z nosa niekedy aj intenzívne krvácanie -dýchavičnosť - bolesti hlavy - problémy s rovnováhou prechadzajuc do chronickej únavy -častejšie epidémie chrípky -astma -zápal spojiviek


Permakultúra je hlas matky Zeme


2010-07-30  (12:26)  |  Ekológia
Rozhovor s Karolom Končkom - géniom, ktorý vie, že naša záchrana je len v našich rukách


Ekologické alternatívy v architektúre


2010-06-08  (11:51)  |  Ekológia
V poslednej dobe je citeľný nárast potreby a požiadavky na architektúru prijateľnejšiu k prostrediu. Je to spôsobené najmä tým, že až tretina spotreby fosílnych palív pripadá na stavebníctvo.


Pobřeží jižní Itálie spláchne až sto metrová vlna tsunami díky podmořské sopce Marsili


2010-05-26  (08:52)  |  Ekológia
Pobřeží jižní Itálie spláchne až sto metrová vlna tsunami díky podmořské sopce Marsili


KATASTROFY BUDOU POKRAČOVAT


2010-04-27  (18:53)  |  Ekológia
To, co se odehrává, je pouze malý náznak toho, že se nestaráme o svůj domov, a nenapravujeme vztahy mezi lidmi. Jenom člověk je schopen uvést síly přírody do rovnováhy. Jak to udělat...


Nosnice


2010-03-22  (12:44)  |  Ekológia
V Európskej únii je v neprirodzených klietkových podmienkach chovaných takmer 250 miliónov nosníc - sliepok určených na znášanie vajec. V úzkych klietkach má každá nosnica priestor menší ako hárok papiera veľkosti A4. Nemôžu tu vykonávať žiadnu zo svojich prirodzených potrieb.


Stevia Sladká. Bezedný zdroj "cukru" zadarmo, navěky a bez kalorií.


2009-07-12  (15:47)  |  Ekológia
Každý by chtěl určitě mít doma bezedný zdroj cukru. A navíc bez kalorií . Je to možné ? Ano je. Informace jsou dnes cennější, než peníze.


Je konope užitočnejšie ako ropa?


2009-05-31  (02:28)  |  Ekológia
Touto formou by som chcel poukázať na problém ktorý je väčšinou ignorovaný, problém ktorý ma globálne nepriaznivé až katastrofálne následky a problém ktorý sa dá riešiť.


Ďaľšie z ekológie...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Bitcoin dosiahol hodnotu 115 eur. Bude ďalej rásť?

Internetová mena Bitcoin dosahuje nové rekordy. Hodnota jedného Bitcoinu (1 BTC) zlomila hranicu 115 eur. Od januára tohto roka vzrástla hodnota BTC viac ako deväťnásobne. V súčasnosti je v obehu takmer 11 miliónov Bitcoinov a hodnota meny tak dosahuje 1,149 miliardy eur.


Kyperská krize z pohledu tradera

Dokumentárny film o ceste na Mesiac - CZ

Člověk vs masožravec

Báj o upíroch

Budoucnost EU a jak v ní přežít

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.5673 s