17. August 2019
    
Hlasovanie o eurovale a (ne)čakané odhalenie. - Dolezite.sk

Hlasovanie o eurovale a (ne)čakané odhalenie.


  2011-10-14  (19:43)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Hlasovanie o eurovale a (ne)čakané odhalenie.

 

Tak a o Eurovale sa zmienim ešte raz. Možno nie naposledy, ale všetkého veľa škodí. Teraz by som chcel len spomenúť charakter našich politikov pri hlasovaní všeobecne. Poďme na to:

 

Hlasovanie o Eurovale nám odhalilo, že keď politikom (niektorým) na niečom extra záleží, tak sa dá hlasovať veľmi dlho, a samozrejme aj opakovane. Tzn., že je jedno či sa daná téma schváli, alebo nie. Lebo ak nie, môže sa hlasovať znovu. A keď by to zas nevyšlo, tak by sa hlasovalo zas. A tak dookola. Toto ale nepripomína demokraciu, ale diktatúru. A prečo sa vlastne hlasovalo? Išlo o to, aby sa navýšil Euroval, tzn. aby sme schválili viac finančných prostriedkov ktoré odídu z tohto štátu na splácanie dlhov/výdavkov iných. Nie konkrétne Grécka, ale pravdepodobne tam pôjde väčšina z týchto financií, lebo Grécko je hlbšie než je matematicky možné (USA samozrejme prekovávajú aj túto rovnicu Laughing).

 

Vďaka SaS sme odhalili aj nejaký ten článok Ústavy SR, ktorý najlepšie zaznel slovami poslanca Martina Chrena:

„Podľa ods. 3 § 96 zákona o rokovacom poriadku ak Národná rada neschváli návrh zákona, nový návrh zákona v tej istej veci, možno podať najskôr o 6 mesiacov odo dňa neschválenia. Podľa ustanovení § 88 toho istého zákona, sa pri schvaľovaní medzinárodných zmlúv, ako je aj zmluva o eurovale, použije toto ustanovenie primerane. Podľa článku 2 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky môžu štátne orgány konať iba na základe Ústavy v jej medziach a spôsobom ktorý ustanoví zákon

 

Ja sa v tomto budem opierať o časový úsek 6 mesiacov a slovo primerane. SDKÚ sa opierala o slovo primerane a o to, že v rámci týchto zákonov iné časové obdobie nie je spomenuté. Tzn., že pre nich časový úsek dvoch dní neznamená problém a protiústavnosť, ale primerané časové obdobie. Skúsim to dať do súvislosti s hodinami a platom.

6 mesiacov je cca 4392 hodín, a dva dni je 48 hodín. Pre súčasnú padnutú vládu a SMER je číslo 48 primerané číslu 4392. Zaujímavé. Neviem ako by sa zatvárili keby za 4392 odpracovaných hodín dostali plat ako keby odpracovali 48 hodín. Asi by sa neprekvapili. Však je to skoro primerané.

 

Bohužiaľ toto časové obdobie boli rozhodnutý použiť len pri schvaľovaní niečoho, čo financie štátu odoberá, ale boli by schopný znovuhlasovať v prípade zákona, ktoré peniaze štátu šetria? Alebo iného zákona?

Konkrétne:

26. októbra  minulého roka sa vládnej koalícii nepodarilo obmedziť imunitu poslancov a sudcov. Koalícia mala malú účasť a Smer návrh odmietol podporiť. Zaujímavé nie? Išlo len o to ako zahrať na občanov že sa o to aspoň pokúsili, a Smeru stačí obhajoba že to bol návrh koalície. Teraz im návrh koalície neprekážal Frown. Myslím že v slovníku by sa mali pri slove falošnosť uvádzať slová SMER a Fico. O tento zákon sa nebije, ale kvôli tomu že karikaturista „pozabudol“ na jeho chrbtovú kosť nemôže spať a ťahal ho po súdoch na ktoré ale sám nechodil. Zastrašovanie? Nieje to znak mafie? Zvláštny (chorý?) to človek. Boh mu pomôž.

 

No a samozrejme zaujímavé sú aj výroky politikov o možnej spolupráci. SDKÚ, KDH či MOST vraveli SMERu vždy nie. Teraz ale už sú zdržanlivejší. Nepíšem o tom preto, že SMER hlasoval za Euroval. Tak ako SaS slobodne a podľa svojej vôle hlasoval proti, hlasoval Smer za. Za to ho nemôžeme haniť Laughing .

 

Ale čo politici? Ich vyhlásenia a vzájomné urážanie zrazu pominulo. Všetci si vedia prísť na slovo a už nie sú taký hrdinovia v predpovedaní povolebnej spolupráce ako sme boli zvyknutý. Už je možné všetko. Aj koalícia SDKÚ a SMER. A teraz sa pýtam kto bude hájiť naše záujmy? Prečo volia určitý občania napr. SMER? Pravdepodobne preto, lebo neznášajú Dzurindu a SDKÚ! A naopak. A čo sa môže stať? Že tí, ktorí volia Smer preto, aby nemali vo vláde SDKÚ si budú musieť biť hlavu o stenu lebo tak nepriamo pomôžu SDKÚ do vlády. Prečo? Lebo hrozí že SDKÚ a SMER budú vládnuť spolu.

 

A na záver krátke doplnenie:

Aby som bol presný (relatívne) SaS sa nemože teraz koalícii čudovať za to že ich(SaS) obviňovala z toho že hlasujú proti koalícii a že ich vyhodila na základe toho že hlasovali podľa svojho svedomia. To isté urobila SaSka Matovičovi, keď ho minulý rok vylúčila z klubu SaS preto, že hlasoval s opozíciou o novele zákona o občianstve. Čiže to isté sa stalo aj teraz. Niekto hlasuje podľa svojho svedomia, a za to je potrestaný. Zvláštna demokracia. Bohužiaľ v niektorých prípadoch je potrebná, to nepopieram. Laughing


PS: Donedávna mi bolo záhadou ako prešlo v parlamente zníženie platov poslancov. :-) Zmysel mi dáva len to, že budúci rok im platy porastú. Zaujímavé nie? Poslanci súhlasili zo znížením platov na základe deficitu HDP, ale zároveň si tam dali zaujímavé čísla. Ak je deficit vyšší než 7% plat im klesne o 15% Laughing. Ak je ale nižší ako 3% plat neklesá, môže ale stúpať. A deficit HDP za posledné roky je napr. tu:

http://www.euroekonom.sk/ekonomika/ekonomika-sr/ekonomika-slovenska-2011/

 

Tým všetkým nechcem spôsobiť aby ste sa nezúčastnili volieb, ale aby ste sa zamýšlali nad tým koho voliť. Aj keď predpokladám že tí ktorí toto čítajú v tom majú jasno.

 

Zdroj: http://vladasr.blogspot.com/2011/10/hlasovanie-o-eurovale-necakane.html

 


Jan Kuna
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
joplins . tuvihine35   |   ip:94.145.22   |   2011-10-14  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pockaj,,zamyslam sa koho volit..

zamyslam sa..
rozhodujem sa medzi svinou co nakradol vela..a medzi svinou co nakradol trosku viac ako vela..

pockaj,,rozhodujem sa,, medzi svinou co je politicka prostitutka..a medzi svonou co je tiez politicka prostitutka..

podkaj ,rozhodujem sa..medzi svinou co sa na mna usmieva z bilboardu zo sirokym usmevom,,a medzi svonou co ma len inteligentny usmev na perach..

pockaj.. rozhodujem sa medzi svinou co je v strane SDKU..a medzi svinou co je v strane SMER.

pockaj,,este sa rozhodujem medzi svinou ktorej vôbec na mne nezalezi.. a medzi svinou co jej zalezi na mne este menej..


pockaj ,,rozhodujem sa medzi svinou ktora aj tak nic nezmoze,,lebo jej rozkazuju iní, velki pani z poza mora..a medzi svinou ,,ktora je tiez bezzuba a tiez jej rozkazuju svine zpoza mora..

podkaj..rozhodol som sa ,ze ist volit je cista ko,,ko-tina, a teda vobec nepojdem!!!


Steve . susabobe41   |   ip:95.103.14   |   2011-10-14  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Voliť ?

Nemali by sem tam ist, ale nikto suhlasim Jolpins..


biblista . xebesewu88   |   ip:188.167.1   |   2011-10-15  (00:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď Ježiš vyhnal démonov z posadnutého mládenca, tak ho démoni požiadali, aby mohli vojsť do svíň a celé stádo svíň sa zrútilo z útesu do mora. Tak isto dopadne vláda rodiny svíň nad svetom, ktoré ovládali ľudstvo od Babylonu jednak v politike ale aj vo falošnom náboženstve. Oboje skončia jedného pekného dňa a zrútia sa do mora. Kto čítal Bibliu, vie že aj Babylon aj more sú symboly a znamenajú celosvetové náboženstvo a celosvetovú politiku, ktoré sa navždy skončia a utopia sa v mori rozbúreného ľudstva. Je to ťažké pochopiť aj samotným sviniam. Ani v najhoršom sne si nepredstavovali takýto koniec.


rambo . tamenetu52   |   ip:78.102.23   |   2011-10-15  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok!A čo sa volieb týka,presne tak.Treba prestať hrať s pánmi vlastizrádcami túto trápnu hru na demokraciu a jednoducho voľby ignorovať.
Rád by som poďakoval našim skvelým novinárom za"objektívne informovanie verejnosti".Takže držte si korytá,ideme z kopca!!!


jarka . cydagosy5   |   ip:89.173.33   |   2011-10-15  (01:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked nepojdete, aj tak zvolite. Hadajte koho?
Treba si vypocut vsetky strany ktore pojdu do volieb, a nie davat hlas za gulas. Aj male strany mozu mat velkych odbornikov. Takym treba pomoct internetom. Ved viete, ze kto ovlada media, moze ovladat vsetkych. Napriklad Matovic. Nikto nevedel kto to je, ale vydava inzertny casopis Trnavsko (zadarmo chodi do schranok) a tak sa zviditelnil. Niesme povinni rozhodovat sa medzi SMERom a SDKU.


DrHUjer . fupagywy58   |   ip:178.41.46   |   2011-10-15  (01:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Janko, to že si slobodne rozhodli, ako budú pri hlasovaní postupovať nieje diktatúra ale demokracia. Či sa nám to páči alebo nie.


rasti . gypyvyja22   |   ip:183.88.65   |   2011-10-15  (05:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer si vtipalek alebo to myslis s tou demokraciou vazne? Zijeme v barbarskej spolocnosti nikdy tu ziadna demokracia nebola su to len prazdne pojmy ktore ludom ako tebe pomahaju vytvarat iluzie ze zijeme v civilizovanom svete kde mame svoje slobody a cele je to zastresene demokratickym systemom.


laco . sabuwewu5   |   ip:178.40.12   |   2011-10-15  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a preco nevolit paliho kapurkovu aby sme ukazali ze nesuhlasime s tym co sa tu robi. volil som ich minule ale nedostali sa tam skoda


muro2930 . kihuvesa51   |   ip:91.191.11   |   2011-10-15  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dávam svoj hlas paliho kapurkovej.Pali Kapurka kde si ?


Sklb . rupocatu2   |   ip:62.152.22   |   2011-10-15  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked pojde SHO do volieb budem volit ich, ked nie tak fakt neviem


Peter . fikymigu16   |   ip:88.100.14   |   2011-10-15  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, clanok velmi vystizny pre tento sposob nasej "demokracie". Pre potrebne veci pre mafie, svetovladu zakony nie su svate. Lebo pre nich su ine zakony. Cely system ustavy a zakonov je system na potlacovanie prav jednotlivcov a mechanizmy v nom cez trestne pravo su evidentne. Ale ku veci. Tento nas system "demokracie" je nastaveny tak aby umoznoval vziat si potrebne susto pre seba politikov a ich ludi v mafii a svetovlade. Ucel svati pristriedky. A prostridky nemaju normy ak sa jedna o prasadenie, a spoja sa spolu aj inak navonok konfrontacne zoskupenie. Psi stekaju ale karavana ide dalej. A tak nas presny pripad o stekajucich psoch SaS bol prikladom ku tomu, ze karavana rozhodla a ide dalej. A psov treba postrielat. V tomto vyjadreni ociernovanie SaS zacalo 15 min. po hlasovani v parlamente, na druhy den CBS-Markiza uz masirovala mozgy ludi ze SaS vyhlasovala za politicke mrtvoly. Za taketo manipulacie by sa nehanbil ani Goebels. P. Fico uz vyhlasil, ze v prvom rade traba ukludnit davy
http://www.sme.sk/c/6098128/robert-fico-smer-by-mohol-vladnut-sam.html
ako normalizacia v 70. rokoch.
Ano to budu chciet aby ludia zabudli, kto co chcel, kto co navrhoval. Pre mna je SaS tou stranou, ktora si stala za svojim. SMER+SDKU a ich satelity su ti co pracuju pre karavanu a pre nich spravuju podmienky.
Ale ako z toho von? Jednym zo sposobou je naplatit dane aby vyhladovali ale to je narealne.
Druhy sposob je nasledne volby. V nudzi spoznas priatela. A tak, vsimni me si kto mal principialne nazory na Euroval: Hlabne SaS Obycajny ludia, OKS, SNS. Tym islo v prvom rade o krajimu. Ostatnym len o karavanu mafie a svetovlady. Vo Svajci im za to asi pribudnu premie. Preco by to inak robili len pre svoje konta.


kptDaba . syvaqada   |   ip:95.102.40   |   2011-10-15  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ignorujme ich vo voľbách a zotnime im hlavy v momente, keď si budú s vystrašenými výrazmi obsadzovať "pracovné stoličky", ktoré si zaslúžia, keďže volieb sa zúčastnia ich príbuzní a kadejakí účeloví známi.


jolefoto . xaryguwi62   |   ip:85.237.22   |   2011-10-15  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok. Niekedy je až hrozné pozerať sa na "bez urážky tuposť" väčšiny ľudí v tomto štáte. Viem že nie som najmúdrejší a ani sa nehrám na múdreho. Tá tuposť sa prejavuje hlavne tým že ľudia ako keby už stratili úplne schopnosť vlastného úsudku. Aj pri týchto veciach ohľadne eurovalu je to úplne evidentné. Či v práci alebo v krčme na pive alebo v domácnostiach, všade sa to rozoberá. Ľudia sú úplne opantaný médiami s tým že sa to muselo prijať
lebo sme malý štát,
lebo všetci podnikateľia zo zahraničia od nás odídu,
lebo sa nám silné štáty eurozóny pomstia keby sa to neprijalo,
lebo sme podpísali nejaké záväzky atď. atď.
Keď vyzdvihnem SAS, za to že prvý raz vo veľmi dôležitej veci nejaká strana sa nesklonila pred vyhrážkami ostatnej EÚ, že riskovali aj ministerské kreslá, že proste nesúhlasili s väčšinou, tak všetci sa oboria
proti mne s tým že vôbec nerozumiem politike, že si dovolím vôbec takýto názor mať a ešte ho aj nahlas povedať. Pri tom skoro všetci sa spoliehajú len na správy TV JOJ, TV MARKÍZA a samozrejme denník hnusný bulvárny NOVÝ ČAS. Vôbec ani len netušia že to môže byť všetko aj inak. Všetci sú akosi čudne agresívni až nepriateľskí a pritom sú to ľudia ktorých stretávam denne. Kam sme sa to dostali keď skrz politiku sa dokážeme aj pozabíjať.


DrHujer . tixyxate62   |   ip:178.40.14   |   2011-10-15  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rasti nie som a nemyslím a demokraciu nepovažujem za správnu cestu na ovládanie smerovania druhu Homo. To však neznamená, že ich rozhodnutie nebolo demokratické.

Ilúziu, že žijeme v civilizovanom svete nemám a nikdy nebudem mať.


Leo . rabukaxa92   |   ip:85.228.25   |   2011-10-16  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRESNE TAK.A napriklad taky predseda sudu Harabin no dovidenia .Toto uz nie je stat pre obcanov ale chliev pre tie svine co sa najviac natlacili ku koritam len pre svoj prospech.A my ich proste tolerujeme ,s timto systemom ich jednoducho nevieme od tial odstranit tak ich musime tolerovat KATASTROFA kam sa to dopracovalo s nasou spravodlivou demokrac
iou


jana . viqafefu67   |   ip:217.75.64   |   2011-10-17  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musíme dať všetkým politikom najavo, akí sme silné, pretože je nás veľa. Pretože oni nehája naše záujmy, ale záujmy lobbistických skupín, novodobých zbohatlíkov, ktorí zbohatli pri podvodnej privatizácii, oni vlastne rozkradli a stále rozkrádajú náš štát, v ktorom už neostalo nič, pretože všetko predali či vytunelovali. A na čo sa obmedzujú naši politici? Na zvyšovanie daní a odvodov. A my sme ticho. Prečo nevyjdeme do ulíc ako španieli či američania? Máme sa naozaj tak dobre?
Akú sme pripravili budúcnosť našim deťom? Veď my žijeme z peňazí našich vnúčat! Naše deti a vnúčatá a ďalšie generácie budú splácať pôžičky, ktoré si požičali naši politici, pretože okradli štát.
Dokedy chceme toto trpieť? Dokedy bude slovák sprostý, bude si šomrať sám pre seba? Asi až dovtedy, keď nebude mať nič, iba holý život. A chceme čakať až dovtedy?


KFU . rylepoqe50   |   ip:78.136.15   |   2011-10-18  (02:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto voli v terminoch, ktore stanovi saso Gasprarovic sasovi Ficovi, udrzuje tento nespravodilivy system v chode. Co tak zorganizovat a uskutocnit volby paralelne podla skutocne demokratickych pravidiel? Napr., ze voleni su odvolatelni. Ze su viazani volebnimi slubmi? Ze ich hlasovanie moze byt prehlasovane referendom, atp. vsetky rozumne navrhy, co uz v minulosti aj na tychto strankach padli?

Znie vam to mozno cudne, ale keby sa takychto NASICH volieb zucastnilo viac ludi, ako tych volieb, co vyhlasuje Gasparovic viete co by sa stalo? Sucasny system by stratil LEGITIMITU, bez ktorej je ako ryba bez vody. Uz nikto z nich by nemohol hovorit, ze ma mandat na to, aby volica okradal a ine hrozne urazky cloveka. Ani to, ze mame politikov, akych si zasluzime - teda, ze je nasou vinou ze sme okradani.

Ludia, moc pochadza od vas tak im nedajte profesionalnym luharom, ktori si pripadaju ako elita, a pritom su moralna spodina, ale tym, ktorym skutocne doverujete.

Potom uz len vy rozhodnete, ci euroval ano ci nie, ci NATO ano ci nie, ci EU este chvilu alebo nie, ci slovenska koruna vedla Eura, samostatne, alebo vylucne iba Sk.

LUDIA, PAN BOH Z VAS NEUROBIL OTROKOV, ALE SLOBODNE BYTOSTI. TAK NEDOVOLTE ZLODEJOM A LUHAROM, ABY VAM PANOVALI A URAZALI VAS.


Lomikar . gyqatije83   |   ip:195.146.1   |   2011-10-18  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok. V Pravde a v Sme by ho neuverejnili.


Rescy . vyjoroge21   |   ip:92.52.6.3   |   2011-10-19  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa podarí autorovi tohto článku prestať fungovať ako ritny klk p. Sulika a vyjde von z jeho riti tak možno pochopí že hľadat vo ficovi dôvod vsetkeho zlá je divne. To že veci sa nedeju náhodne sa zhodneme , a to ze ked urobím rozhodnutie musím niesť aj následky to snad tiež. A to že p. Sulik rozhodnutie urobil je jasne a že dôvod na to mal tiež . A to že spáchal politickú sebevrazdu a že asi zadarmo to nebolo tiež !!! Tak nech p. Sulik ked je cestný a boharovny zverejní koľko zarobil na kurzovom rozdiely a nech to povie zastupu nahulenych teplosov za koľko ich predaldiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Důchodci hrozí vězení za výrobu stříbrných mincí?

Pokusy o podkopání legitimní měny této země jsou prostě unikátní formy domácího terorismu. Přestože tyto formy protivládních aktivit nejsou násilné, jsou naprosto stejně zrádné a představují jasné nebezpečí pro ekonomickou stabilitu této země. Požadujeme zabránění těmto hrozbám infiltrací, narušením a rozpuštěním organizací, kterým jde o zpochybnění legitimity naší demokratické formy vlády.


Zelená kniha. Autor Muammar Kaddáfí.

Pastor Lindsey Williams predpovedal terajšiu krízu na ...

Palmové listy - Odhaľujú budúcnosť?

Majú lekári 100% pravdu, keď vyhlásia Vášho blí...

Zamyslime sa nad tým

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.327 s