23. September 2019
    
Hlavne pre mladých. Obdobie od roku 1989 až po dnes. - Dolezite.sk

Hlavne pre mladých. Obdobie od roku 1989 až po dnes.


  2011-01-26  (09:58)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Hlavne pre mladých. Obdobie od roku 1989 až po dnes.

Ako to teda začalo ?

17. novembra 1989 sa začala tzv. “nežná revolúcia“ manifestáciou študentov na počesť Jána Opletala, zavraždeného fašistami v novembri 1939. Na tejto manifestácii, ktorá údajne bola veľmi pokojná, zasiahla polícia. Po čase sa ukázalo, že iba navonok bola pokojná, lebo už dávno pripravované zvrhnutie socialistického systému sa naplánovalo na 17. november 1989. Polícia zakročila až vtedy, keď pokojná manifestácia začala pomaly, ale isto prerastať na vystúpenie proti socialistickému systému, čiže k prevratu.

Vykonštruovali sa rôzne klamstvá, že sa Palach podpálil preto, aby demonštroval takouto formou proti socializmu. Áno Palach zomrel, ale on sa nepodpálil, ale ho podpálili kamaráti a on mal prebehnúť ako živá pochodeň iba pár metrov a mal vbehnúť do najbližšej ulice kde ho mali udusiť, čo sa však nestalo. Keď už horel musel zhorieť, aby sa stal obeťou revolučných dní a on mal byť obeťou socializmu. Tak to uviedli páni, čo všetko pripravili, tak to bolo v scenári 17. novembra, ktorý scenár poznali iba vyvolení.

O údajnej smrti študenta Šmída sa ukázala pravda po čase, kde pán Peter Úhl po čase priznal, že vražda Šmída sa nestala, že si ju psychicky narušená dievčina z Prahy iba vymyslela. Peter Úhl túto správu prevzal do jeho Východoeurópskej nezávislej tlačovej agentúry, ktorá ju posunula Rádiu Slobodná Európa. Dnes 34-ročný M. Šmíd pôsobí v Českej akadémii vied. Smrť o Šmídovi sa z Rádia Slobodná Európa rýchlo rozšírila medzi študentov ale i občanov / a ona sa musela rýchlo rozšíriť, lebo kto vie ako by bola dopadla demonštrácia , keby sa táto smrť nebola zinscenovala a rýchlo sa dala rozšíriť už aj našimi médiami/, ktorí už upadali do letargie, lebo režiséri demonštrácie nevedeli čo a ako rozvíriť hladinu. Možno povedať, že údajnou smrťou Šmída sa podarilo dostať davy do väčšej činnosti a tak 18. novembra vyhlásili pražský študenti a divadelníci štrajk.

Koľko klamstva a špiny sa nahádzalo na socializmus. Muselo sa, lebo zavadzal pánom zo západu a hlavne USA ako i našej ľudskej špine, ktorá sa vytiahla z prachu a špiny ako potkany z kanálov, aby zaujali miesta na tribúnach a námestiach.

Bratislava: Aj Bratislavu prebrala z letargie správa o údajnej smrti pražského študenta Šmída. „Táto informácia sa stala akousi rozbuškou revolučných udalostí, hoci sa nepotvrdila,“ povedal Jozef Žatkuliak z Historického ústavu SAV. Už 19. novembra 1989 v bratislavskej Umeleckej besede sa koná zhromaždenie asi 500 účastníkov k udalostiam 17. novembra. Na záver sa utvorí skupina, ktorá tvorí jadro budúcej VPN. Na stretnutí v Umeleckej besede sa prijala rezolúcia, v ktorej sa hovorí: „Rozhorčene protestujeme proti takejto zvrátenej demonštrácii sily. Protestujeme proti pokryteckej hre na demokraciu a žiadame okamžité vyšetrenie a potrestanie vinníkov. Žiadame očistu verejného života od stalinských živlov a ich metód.“Čo Vám to pripomína?. Demonštrácia sily po novembri 1989 je niekoľko krát vyššia ako bola v socializme, môže dnes radový občan zasiahnuť proti sile vládnej garnitúre. /viď tvorbu protiľudových zákonov./. Demokracia po novembri 1989 ? Výsmech tejto doby! Právo a právny štát, iba pre vládnucich a bohatých.

20. novembra 1989 sa konal míting VPN na námestí SNP v Bratislave. Z jeho programového vyhlásenia vyberám:

„Už pridlho sme svedkami deformácií v spoločenskom a politickom živote, chronických chorôb ekonomiky, klesania úrovne sociálnej a zdravotnej starostlivosti, školstva a kultúry, rôznych prejavov sociálnej nespravodlivosti, nedodržiavania platných zákonov, devastáciou prírodného prostredia, narastajúcich napätí medzi jednotlivými skupinami obyvateľstva, generáciami, medzi národmi a národnosťami a prehlbujúcej sa mravnej krízy.“ Toľko citát.

Vážení priatelia treba k tomuto komentár ? Iba pár slov.

Už 18 rokov sme svedkami deformácií spoločenského života väčšiny našich občanov. Milionárom a miliardárom čo sa topia v peniazoch, tým tento systém vyhovuje. Dnes väčšia časť obyvateľov nášho Slovenska ale i Česka vyhlasuje, „že ďaleko lepší bol sociálny systém za socializmu“, o školstve a zdravotníctve ani nehovorím. V školstve sme patrili medzi najlepšie štáty na svete a v našej predškolskej výchove sme zaujímali prvé miesto na svete a čo dnes, školstvo a zdravotníctvo sú len popoluškou, o bezplatnom školstve a bezplatnej zdravotnej starostlivosti môžeme iba snívať, zákony a ústava to sú iba zdrapy papiera, ktorý sa môže použiť iba na určité účely ľudskej nevyhnutnej potrebe.

Dali by sa písať knihy o rozdieloch dnes a pred rokom 1989. Áno, robili sa chyby aj v socializme, ale porovnajme socializmus s kapitalizmom: Socializmus, jeho doba je veľmi krátka, “ale“! ,a to priznávajú svetový politológovia, že ešte nikto nevynašiel lepší sociálne spravodlivejší spoločenský poriadok.

Kapitalizmus, je ho doba sa traduje niekoľko storočí a aký je nedokonalý, nesociálny, nehumánny, založený iba na bohatstve, intrigách, ožobračovaní väčšiny ľudí tejto planéty. Plodí vojny, zabíjanie, nenávisť, mafiánov, drogy. Taký je ten vytúžený kapitalizmus. Pýtam sa mladých ako si predstavujú budúcnosť? Ako si predstavujú ďalšieho vzdelávania mladších priateľov či rodinných príslušníkov budú mať tisíce na štúdium? Áno budú, ale len tí bohatí. Chudobní predsa nemôžu byť múdri. Taký je zákon kapitalizmu.

Pamätám sa na svoje mladé roky ako nás chudobných a chudobnejších oslovovali:- žobrota, žobrácka zberba. Takto Vás budú oslovovať dnešný zbohatlíci a ich synovia a dcéry! Nebudete ničím. Budete len lacnou pracovnou silou. Budete tovarom!

Alexander Dubček. Toľko ospevovaný a oslavovaný, hrdina augustových dní v roku 1968, vystúpil aj pred 100- tisícovým publikom na námestí SNP v Bratislave. Zožal veľký aplauz, ale už socializmus s ľudskou tvárou nespomínal, za ktorého myšlienky bol prenasledovaný. Ani jeho verní priatelia, ktorí ešte i dnes chodia na jeho hrob, pokloniť sa jeho pamiatke, nespomínajú socializmus s ľudskou tvárou, ten sa vytratil z ich repertoáru.

V roku 1989 sa ukázala pravá tvár aj roku 1968, že sa nikdy nechcel socializmus skvalitňovať a zdokonaľovať, ale že už v roku 1968 išlo o spoločenský a politický prevrat, ktorý sa im vtedy nepodarilo uskutočniť. Pražské publikum na demonštrácii na Letenskej pláni si žiadalo Dubčeka na Hrad, nemohol, lebo nezapadal do hry režisérom prevratu a tak Dubček musel zmiznúť zo scény keď aj nie prirodzenou smrťou. Dubček bol iba bábkou, ktorú potrebovali iba do istého času.
Čas odkryl množstvo lží, ktoré sa udiali za 18. rokov od roku 1989. Takzvaní disidenti a tí, ktorí v zákulisí robili všetko, aby socializmus skrachoval, sa vynorili a sami seba pasovali za hrdinov. Vykrikovali a vykrikujú, že socializmus nemohol uspieť, lebo krachovala jeho ekonomika, ale na strane druhej, oni boli tí, ktorí ho rozvracali, rozvracali socialistickú ekonomiku, dokonca dnes sú hrdinovia a žiadajú peniaze za odboj proti socializmu. „To je Logika“! „Rozvracaj, nič a potom vyhlasuj, že to bolo zlé, že to neprospieva a dokonca žiadaj odmenu za to , že si to rozvráti“! Títo klamári a rozvracači socializmu klamali a ovládli masy ľudí v roku 1989 na námestiach a tribúnach, ktorí sa stali hračkou v ich rukách. Dnes tých čo behali po námestiachh už nepotrebujú, svoju roľu zohrali..

Vyzývam Vás : Ste tu a postavte sa hrdo, nenechajte sa zbedačovať vydobyte si svoju dôstojnosť ! Či už o ňu nestojíte? Mládež bola vždy revolučná. To však neznamená, že každá revolúcia je spravodlivá. Pýtam sa, bola revolúcia v roku 1989 spravodlivá? Vy, mladší seniori, čo ste demonštrovali v roku 1989, splnili sa Vám Vaše idei ? Vy, mladí, sa zamyslite ako chcete žiť v budúcnosti. Zamyslite sa hlboko nad mojimi slovami a sami si dajte odpoveď.


matus suvislosti.eu
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
clovek   |   ip:178.41.88   |   2011-01-31  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnešná revolučná mládež spí v matrixe.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-31  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To máš tak...
Starší už držia iba hubu a krok,lebo ked si ju otvorili,iba zle dopadli.
Mladých si kúpili konzumným spôsobom života a tí po nejakej spravodlivejšej spoločnosti netúžia.
Zarobiť prachy a užívať si.
Uchmatnúť si čo najviac-taká je doba!
A duša?
Zdevastovaná superstar,akčnými filmami,modou.
Všade tam ukazujú vzor,ktorý má super auto,dom,značkové handry a dovolenky na Bora-Bora...
Toto je pre teba najlepšie:
Ferari,vila a manekýnka po tvojom boku,ked sa vyvaľuješ na pláži.
Toto ked budeš mať,budeš šťastný!
A málokto to má-ale má motiváciu to dosiahnuť.
Týmto sú zamestnané duše,mozgy a srdcia mládeži,na ktorej bol spáchaný ten strašný zločin!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-31  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To máš tak...
Starší už držia iba hubu a krok,lebo ked si ju otvorili,iba zle dopadli.
Mladých si kúpili konzumným spôsobom života a tí po nejakej spravodlivejšej spoločnosti netúžia.
Zarobiť prachy a užívať si.
Uchmatnúť si čo najviac-taká je doba!
A duša?
Zdevastovaná superstar,akčnými filmami,modou.
Všade tam ukazujú vzor,ktorý má super auto,dom,značkové handry a dovolenky na Bora-Bora...
Toto je pre teba najlepšie:
Ferari,vila a manekýnka po tvojom boku,ked sa vyvaľuješ na pláži.
Toto ked budeš mať,budeš šťastný!
A málokto to má-ale má motiváciu to dosiahnuť.
Týmto sú zamestnané duše,mozgy a srdcia mládeži,na ktorej bol spáchaný ten strašný zločin!


joplins   |   ip:94.191.24   |   2011-01-31  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to nevadi stalker.. vsak v dalsom zivote hadam..

aked nie.. tak v dalsich sto...hadam..

a ked ani tak nie, tak v dalsich milinoch zivotoch sa to naucia.. hadam..

niet sa coho bat.. vsetko je v najlepsom poriadku..


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-31  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noha v sadre je v poriadku?
1.Je zlomená-nie je v poriadku.
2.Vylieči sa,bude v poriadku-teda všetko je v poriadku.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-31  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo by povedali naši milí demokrati, keby sme na nich vyrukovali so super demokratickou požiadavkou: CHCEME REFERENDUM O NÁVRATE SOCIÁLNEHO ŠTÁTU, AKÝ TU BOL PRED R:1989. To by však znamenalo znárodnenie boháčov, keďže nám ukradli naše peniaze. Súhlas?


eros   |   ip:86.40.12.   |   2011-02-01  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mohol by som uprimne poprosit o hlbsie vyjasnenie o co to vlastne islo v roku 1968 ?
Rok 1989 mi je jasny. Mal som 19 rokov. Ale ten 68 mi podla clanku je teraz este nejasnejsi ako som dufal.

Citujem :"V roku 1989 sa ukázala pravá tvár aj roku 1968, že sa nikdy nechcel socializmus skvalitňovať a zdokonaľovať, ale že už v roku 1968 išlo o spoločenský a politický prevrat, ktorý sa im vtedy nepodarilo uskutočniť.

Mam tomu rozumiet, ze v 68-om sa malo stat to co sa stalo v89-tom ? A ze vlastne socializmus s ludskou tvarou nepasoval do kramu zapadniarom ? Ale v 68 prisli rusi. V 89 uz ziadne tanky neboli.
Tak ja som ale fakt z toho zmeteny. Prosim o vysvetlenie. Lebo mi to nepasuje.

Na zaver chcem povedat svoj nazor: po roku 1989 sme boli k prosperite a k spokojnosti naroda ovela blizsie ako sme teraz. Ideme doslova do zahuby a ja mam strach, ze naprava bude viest len caz nejaku vojnu alebo maximalnu krizu ako je to pisane v tych najhorsich predpovediach.
Este raz ziadam o vysvetlenie toho roku 1968.
Dakujem
JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-02-01  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros
v r.1989 boli na námestiach tí, čo chorobne túžia zbohatnúť - chceli slobodne oj.....ť zvyšok populácie. Väčšina národa sa doma drkotala strachom o svoje úspory - prišli o ne drastickou devalváciou meny Kčs vďaka Klausovi.
V r.1968 sa o to pokúsili tiež, ale našťastie sovietske vojská prišli včas a nakopali riť týmto hajzlom. Mali vtedy vo vedení svojho tajtrlíka Dubčeka, ktorý sa ani nepokúsil vysvetliť, čo že je to tá "ľudská tvár socializmu". To už dnes vieme.
V socializme boli všetci zamestnaní a mali príjmy podľa štátom stanovených tarifov. Má to svoje plus, isto aj mínus, ja osobne by som živnostenskému podnikaniu nebránil, ako mu nebránili ani v Juhoslávii, ktorá nemala železnú oponu a ich občania voľne chodili za prácou na Západ /inak mali presne ten socializmus, čo my/. Ako zamestnanec s fixným príjmom samozrejme nemôžem nahrabať milióny, a to sa chamtivým ľuďom, ktorých je v každej spoločnosti asi tretina, nemohlo páčiť. Radšej rozvracali štát, za čo ich komouši posielali do base. To sa dnes volá: Zločiny komunizmu.
Som rád, že prišli Rusi. Naládovali potom do nášho štátu obrovské financie, len aby sme sa neodtrhli, vďaka nim Československo vytvorilo svetový rekord v bytovej výstavbe, preto máme doteraz v čom bývať, hoci za demokratov sa pre ľud nepostavil ani chliev /pardon, útulky pre psov a pre bezdomovcov áno/. Po r.1968 sa začal náš štát nazývať "rozvinutým socializmom", lebo sa definitívne zbavil povojnovej biedy. Uvedom si, že v r.1968 sme boli časovo tak ďaleko od hospodárskej deštrukcie, ako sme teraz od r.1989. Už niet, čo rozkrádať - pardón privatizovať - tak sa ide pod zámienkou krízy cicať posledné, čo ešte máme: Holé ruce! Budeme robotovať za žrádlo a nocľah.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-02-01  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to najhorsie v tom, ze vtedy v mediach museli drzat hubu, a tak sme sa nic nedozvedeli, co sa deje. Mali sme len sprostredkovane spravy a zasa dost skreslene. Teraz je vraj sloboda slova, neklamu nas, ale to je iluzorne. Ak 20 rokov neustale omielam loz, stane sa pravdou. Ludia si zapnu Markizu, pozru si spravy, ze vraj nezavisle, a su spokojni. Nevidia, ze tie spravy su hlasane mediami, ktorych vlastnici urcuju, co a ako maju povedat. Uz nemusi byt statna cenzura, je tu cenzura majitela, ktory by bol sam proti sebe, ak by dovolil rozpravat skutocne, co sa deje. Teraz ma zaujalo rozhodnutie Ustavneho sudu. Na jednej strane absolutne uznali vlastnicke prava majitela pozemku nad tym, ze by ich mohol vyvlastnit stat, aj ked je to vo verejnom zaujme. Tu vlastnictvo nadradili nad vsetko ostatne. A v druhom pripade rozhodli, ze peniaze vlastnika, ktore musi odvadzat do zdravotnej poistovne, uz tuto nadradenost stracaju a stavaju sa ziskom sukromnych poistovni, lebo tu uz asi nejde o vlastnictvo nasich penazi na prvom mieste, ale len o zisk nenazraneho kapitalistu. Tieto rozhodnutia vykonane v ten isty den, ale zaroven uplne protichodne, nasvedcuje o zaujatosti a nekompetentnosti tejto institucie. Zaroven nas upozornuje, ze tu vobec nejde o ziadne pravo. US rozhodne a basta. Ziadne napadnutie, ziadne odvolanie, totalizmus ako vysity. Hlavne, ze chrani majetok bohatych.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-02-01  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No áno, len mladším to nedochádza, ich "vlastný názor" je názorom markízy. Štát ochraňuje súkromný majetok, a zároveň prikazuje súkromnej osobe poistiť sa. Kde? Predsa v po zisku bažiacej poisťovni. Štát poklonkuje bohatej klientele, a zároveň tej chudobnej rozkazuje aj to, čím si má... oné vytrieť.
Inak na Západe cesty obchádzajú každé sedliakovo hnojisko, akoby bolo sväté: Vďaka tomu cesty stáli min. dvojnásobok, najazdíme min. dvojnásobok, premávka je pomalšia o polovicu. Keď raz ten sedliak svoj hnoj nepredá, tak treba rešpektovať jeho práva! Vyzývam všetkých majiteľov pozemkov, aby nepredali, je to ich súkromný majetok, majú naň sväté právo! Nech si štát stavia cesty hoci v nebi, hajzel jeden!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-02-01  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja, ale chapes ten paradox tych dvoch rozhodnuti? Chapec ako sa k tomu politici postavili? Dopredu vedeli, ako to dopadne, ale kedze nahovaraju ludom ze spolocnost si moze vybrat v spektre polit. stran, preto aj reakcie tomu odpovedaju. Pravica haji zaujmy nadnarodnych korporacii, lavica prava pracujucich. To, ze sa im to nepodarilo, nevadi, vzbudime aspon u ludi falosnu ideu, ze za nieco bojujeme. A pritom vsetky strany bojuju za jedno, za vlastne zisky z tych rozhodnuti plynuce. Neexistuje moznost vyberu medzi stranami, su rovnake, len vyplnaju prazdne miesta na trhu. Preco nezmenia Ustavny zakon? Ved to je jednoduchsie ako prehravat arbitraze, lenze tie arbitraze platime my z dani, oni ziadnu zodpovednost za chyby nemaju.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-02-01  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
ten systém je tak dokonalý, že osobne nevidím žiadnu nádej, ako sa z toho dostať. Demokracia doslova stojí na jednom poznatku: Človek nie je schopný samostatne myslieť. Rozhodujúca väčšina sa utieka k autoritám, ide zrejme o presne ten istý gén, ktorý nás núti veriť v boha. Boh nám neublíži, ale tie autority... tie nás držia pod krkom. Majú v moci všetky informácie, čím držia v hrsti aj rozhodovacie centrum každého človeka. /My, čo do toho troška vidíme, sme bezvýznamní./ Všetka moc sa deje cez hlavu, ňou sa to stádo ovláda.
Dá sa to teda zmeniť tým istým postupom: Večer o 19h. deň čo deň na všetkých kanáloch vysielať len objektívne spravodajstvo. Po čase by súčasní mecenáši zapadli do zabudnutia. Prirodzene, oni to dobrovoľne neurobia, preto iba leninské: Násilím prevzať moc! - platí.
Reálne to bude, samozrejme, inak. Ohlupovanie stratí moc, keď ľud bude bývať na ulici alebo v getách. Vtedy povolia aj tí najhlúpejší pravičiari a potichu sa pridajú k väčšine. Situácia ako teraz v Egypte. /Dávno som čakal, že sa v tejto krajine stane presne toto, je ohromne preľudnená./ Nás musí postihnúť nejaká katastrofa, aby sme zrušili režim. Rozum a česť nám chýbajú, tak si musíme počkať na svoj biedny koniec.
A čo potom? Och, ani nemyslieť. Veriaci tajtrlíkujú, že potom bude onen sľubovaný raj... Akým čarovným prútikom by sa človek zmenil, že by bol zrazu anjelom? Nie, potom príde peklo. Veru, žijeme svoj posledný Eden. /LEBO NÁS JE MNOHO A NIKOMU SA NECHCE ROBIŤ./


eros   |   ip:86.40.12.   |   2011-02-02  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA -

dakujem za objasnenie. Ono ja som si vzdy myslel, ze v 68 sa vlastne nepodarilo to co v 89-tom. Len v 68-mom bola trochu ina situacia. Keby ti komunisti povolili po 68 aspon drobne podnikanie, "nezakazovat" kostoli atd. Mam na mysli take uvolnenie napatia.

Uz som napisal, ze v 89 sme boli blizsie k spokojnosti vacsiny naroda. A suhlasim, ze par nenazrancov nici vsetko. A ovce sa budu dalej tesit na Smotanku, Panelak, Ordinaciu a zrat tie dristy v Televiznych Novinach....

bohuzial aj my normalni sa musime dostat az na same dno zumpy spolu s osttatnymi


mao   |   ip:78.98.63.   |   2011-02-03  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravim vsetkych.Sice som v 89 mal len 2 roky plne suhlasim so vsetkym v clanku a aj v nazoroch. Mladi ludia chcu - peniaze, co najrychlejsie a co najviac,domy,byty, auta, sex atd...Ked sa rozpravam s ludmi, vacsinou s dochodcami, na nazoroch ktorych sa da stavat, pretoze prezili obe doby, o ktorych sa bavime, tak vacsina z nich by vratila to, co bolo pred 89.Ludia mali istotu, bezpecnost a menej stresu, ktory vsetkych takpovediac "zabija".To su 3 veci, ktore v uzasnej demokracii nebudu nikdy, nehovoriac o tom, ze vsetko, co bolo statne je dnes v rukach jednotlivcov, ktori sa mali dobre,ale chceli sa mat este este lepsie. Pred 89 bolo na vsetko-dnes je na co - dnes nie je na nic. Kolko sa zo 100% po 89 opravilo v SR internatov, kolko telocvicni, kolko sa vybudovalo ciest - vsetko, cela republika je postavena na tom, co sa postavilo pred 89, vdaka tymto rokom, Vdaka socializmu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-03  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máš pravdu-ale vtedy sme si to nevedeli vážiť...

Všetci sme mali rovnaké oblečenie-rifle si si kúpil iba v Tuzexe a to si musel vymeniť koruny za bony u babky-veslovačky.
Farebnú telku?
Musel si sa poznať s vedúcim v elektre,alebo si prichystať obálku.
Prvé video stálo cca 19000 Kčs
4-izbový byt cca 21000 Kčs
Nástupný plat som mal 2200 Kčs
Dovolenka pri mori?
Bulharsko,Rumunsko-občas Krym.
Auto? cca 70000,motorka Simson-4000-8000 Kčs
Musel si však pravidelne chodiť sa prihlasovať-lebo bol na ne poradovník.
V tej dobe sme mali úplne iné starosti-kde zohnať bony,kde zohnať gumičky na stierače,vegetu,Burdu,Bravo,či volkmena.
Nemali sme ale starosti typu:
Nevykopnú ma zajtra z práce?
Budem mať kde bývať?
Co bude so mnou,ked ochoriem-môžem si vôbec v tejto robote zdovoliť marodovať?
Kurnik-musím ísť čurať-neurobí si nejaký zmrd čiarku,ktorá rozhodne o mojom daľšom zotrvaní v práci?
eros   |   ip:92.251.19   |   2011-02-04  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker -
ja som mal nastupny plat 1800 Kcs v roku 1988.
Dovolenka sa dala aj v Juhoske

Ale to porovnanie sa mi lubi. Inac by som ani nereagoval.

Len si porovnajme:
a) gumičky na stierače,vegetu,Burdu,Bravo,či volkmena.
b) praca, byvanie, marodka

Teraz uz mame vegety, "Burdy", "Brava" atd., ale nemame vzdy pracu, mame problem s byvanim, a na marodku si ja beravam dovolenku nejaky den, dva. Nstastie nebyvam chory.

Riflovu bundu "Superku" som si kupil za cca 700Kcs, resp. 140 bonov. Uz si to nepametam. Ale tesil som sa ako maly chlapec. Neviem ako to povedat, ale myslim si, ze je skoda, ze vsetko dobre sme po 89-tom uplne zatratili a upreli sme sa na pozlatko, ktore sme mnohy uz otvorili a nasli tam poriadny SHIT. A to nehovorim o predavani spolocneho majetku.
asi tak....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-04  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlas...
A to detstvo...
Sedím s babkou v kuchyni,babka pije čierne pivo "Baník".
Dedko sa práve holí sovietskych elektrickým strojčekom "Charkov".
Mám na sebe trenky "adidasky",tričko so Sandokanom,na nohách "číňany" za sto korún s vlastnoručne do fosforova zafarbenými šnúrkami.
Pod adidaskami mám slipy-ale chalani sa mi pri prezliekaní na telocvik smiali,že mám dievčenské prádlo-tí sedláci v trenkách nechápu,aký som pokrokový...
V hube žuvačka "Pedro",na rukách digitálky so siedmimi melodiami (!)
Najväčší boh na ulici!
:-D
Ide o to,že moje detstvo nebolo poznačené strachom o to,či budeme mať čo jesť,či budeme mať kde bývať,či mama,alebo oco neprídu o prácu.
Dnešné decká toto nemajú.


jarmila   |   ip:89.173.33   |   2011-02-04  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker-pekne si napisal. Ja by som este pochvalila ten napad - robit do takmersmrti. Ale kolko ludi toho bude schopnych? Na operacke sme raz resuscitovali stareho doktora, ktory skolaboval pri operacii. Nastastie este nezarezal. (vsetko dopadlo dobre) Stari dedkovci a babky budu lekari, policajti, zachranari, hasici, soferi, piloti, elektrikari, kozmeticky, maserky, hlasatelky, novinarky....je to na smiech aj do placu. 30 rokov platim do systemu, a vlada povie, ze na dochodcov nebude mat kto robit. A kam dali moje peniaze? Keby som vedela ako to dopadne, namiesto do socialnej by som pchala peniaze do ponozky.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-04  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sranda je,že poznám plno dôchodcov,ktorí išli na predčasný dôchodok,ale zostali pracovať.
Tak dostávajú aj plat,aj dôchodok-systém to už ale teraz tuším neumožňuje.
A ked spomínaš zdravotníctvo...
Dávnejšie som musel ísť na cétečko do jedného kúpeľného mesta,lebo u nás bolo pokazené.
Mestu vtedy vládli tí pseudokresťania a normálne radšej vyčlenili chcechtáčiky na nový organ v kostole!
Ako keby cirkev nemala dosť peňazí!
Ešte to aj zverejnili na stránke mesta-medzi výdavkami!
Ideš po meste-pešia zona neupravená-ukrajinské Mukačevo,či Užhorod sú oproti nám min.20 dopredu!
Chýbajú odpadkové koše,rozmlátené chodníky,hlúčky ožratých bezdomovcov,zeleň veškerá žádná,početní potomkovia vodcu detí vetra kradnú a mestskí kliftoni na to .ebú-tí sú dobrí iba na to,aby dávali papieriky za stierače.
Raz ma pristavil cudzinec na pešej zone-v podstate už na najcentrálnejšom námestí u nás a spýtal sa ma,že kde nájde centrum mesta.
Videl som sklamanie v jeho očiach,ked som mu oznámil,že sa v ňom už nachádza...
Jedine,čo je pekné v našom meste sú budovy bánk.
A tak som si už dávnejšie založil účet v tej bezbudovej internetovej banke,aby som nejakým sviniam neprispieval na stavbu budov,či kúpu značkových kravát pre big managerov.

Za socializmu sa viac myslelo na ľudí-stavali sa byty,plavárne,ihriská.
Teraz sa myslí iba na mafiánov-zlodejov-zazobancov.


martin   |   ip:188.167.2   |   2011-02-07  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž čo dodať,buďte radi,že neviete všetko,lebo by vám to zobralo všetku nádej.Mňa drží na tomto svete rodina,priatelia a možno možnosť podať vedomosti môjmu národu ak o to vôbec stojí.


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-07  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kratka pamet autora.
Vrat sa spat sudruzenko do toho socialistickeho raja - ja po nom netuzim. Rzovinute skolstvo? To myslis tie vybavovacky a zhananie konexii na prijatie na vysku? Rozvinute zdravotnictvo? Zastarala technologia a uplatky. A dovolenka v jugoske? Tolko peciatok a podpisov na suhlas ze cloveku trvalo 2 roky to vybehat. Kratka pamat surduzenko. Sni o svojom navrate do doby kde si mozno ako stranicky sudruzenko bol nad obycajnymi smrtelnikmi a zivot sa zdal taky krasny ked si bol na vyslni. Alebo este lepsia rada. Chod na kubu alebo do S.korei a zi tam v tom svojom roztomilom socializme - privitaju ta z otvorenou narucou. A chvalabohu bude o jedneho blaza u nas menej.


AsiDietaKapitalizmu   |   ip:158.195.2   |   2011-02-16  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Precital som kazdy prispevok v tejto diskusii. Takmer kazdy sa mi velmi pacil. Vsetky opisane veci s nadychom nostalgie som si vypocul niekolko krat aj v podani mojich rodicov. Avsak (vid. moj nick) zda sa sami, ze nazory socialistickej generacie su poznacene prirodzenou ludskou vlastnostou, ze kazdym dnom je minulost o nieco ziarivejsia a buducnost o nieco temnejsia...


adam   |   ip:178.40.65   |   2011-02-16  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan
a čo sa odvtedy zmenilo? veď aj teraz je to tak. a nwo
aj tu zavádza svoje praktiky neslobody. v jednom dokumentárnom filme o S. korei som videl ako tam majú špz na bicyklox, a tu už lipstein ide to isté zavádzať na motorky do 50 cm3. ať se perou, ať si čumáky rozbijou! aby tí severní už dobre doondili južnýx korejcov, aby na slovač nezavádzali telesné tresty v práci.


koian   |   ip:195.91.11   |   2011-02-24  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan zjavne nepochopil podstatu diskusie.Ilúzia slobody a bezhraničných možnosti konzumu zatemnili mozgy miliónom Milanov.
V 68 r. som mal osem a v 89-tom 29 rokov,tak si z tej doby čo to pamätám.Nikdy som nebol straník, naopak bol som členom hnutia sledovaného eštbákmi - trampskej osady.Na "flekoch" sme hrali krylovky a rozprávali vtipy tzv."o zlatú mrežu". Sníval som s kamarátom o živote v Kanade.On je tam už 25 rokov, ja som ostal.Nemá sa zle,ale naše rozhovory sa stále točia okolo peňazí.O inom už ani nevie.Návštevy susedov či príbuzných, ako to poznal za mladi tu,sa tam nekonajú.Nezištnosť,pohostinnosť,proste otvoriť sa človek človeku,to sa na západe nenosí,Za všetko treba zaplatiť.Aby som to skrátil,Dobre sami čítali skoro všetky príspevky, v jednom bolo zmienka o referende za návrat do sociálneho štátu spred 89 roku.Hlasujem za.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-24  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za socializmu mal kazdi byt kazdi pracu.A co sa tyka vysokej skoly teraz sa tam dostane hocikto.A potom to aj tak vyzera.Poznam jednu akoze ing. studovanu v potravinarskom priemysle ako kontrolor potravin ale nema ani sajnu o nicom.Ako priklad uvediem ze si do kavy dava namiesto cukru umele sladidlo typu aspartam.Taky clovek je priam nebezpecny v takejto pozicii.


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-24  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Znicene cesty zacmudena obloha kamionovou umelo natlacenou zbytocnou dopravou.Chemtrails kazdy den.Naozaj sa rozpadajuce chodniky budovy ihriska.Ihriska prazdne.Volakedy boli ihriska plne deti a nadsene sportom pohybom.Teraz na ihrisku vidiet iba vsetko zarastene burinou co tam nikto nechodi.Clovek nemusel rozmyslat ako si zabezpeci byvanie lebo kazdi mal rovnake moznosti byvania.Ludia neboli vobec v strese zili si ako v rozpravke.Perfektne potraviny ciste chutne zdrave.Na co mi su banany?Stacila nasa kvalitna zelenina.Vecerne besedy hry na gitarach a ine veci.Teraz?Nic take neexistuje.Ja lutujem dnesnu mlades lebo podla mna prisli o velke poznanie.Jasne ze mal socik chyby ako kazdi totalitny rezim.Ale urcite bol omnoho lepsi ako toto co tu teraz prebieha.


jastrabrv   |   ip:85.248.5.   |   2011-03-06  (07:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...každá diktatúra je zlá.Žil som v tej červenej preto som sa v1989 angažoval a ako som vedel a cítil prispel k jej pádu.História je neúprosná a vyplavuje na povrch krutú pravdu-idea revolúcie bratstvo,rovnosť,sloboda končí pri prvom kreténovi s túžbou po moci,bez škrupulí...charakterní protagonisti sa začnú sťahovať...či sa nám to páči,či nie dlho sme žili v červenej brečke a poriadne sme nasiakli zvrátenou utopistickou ideológiou päťcípej hviezdičky,verím mladým,musia však vymrieť aspoň tri generácie,aby sme sa zbavili posledných stôp červenej v našom myslení a samozrejme v parlamente a vláde.1989-ty priniesol aj zobral,priniesol slobodu,slobodu v jej pravom zmysle a to si uvedomte je základ vo všetkom...dnes si môžem prečítať spisy nejakého Lenina,ale nechcem-vtedy som ho musel...dnes chcem a môžem Kanta,Platóna...vtedy som nesmel ceknúť,že to chcem...apropó táto demokracia fakt nie je ideálna,ale máme niečo lepšie?!?!?Bolševici radšej už čušme a nemaľujme aj našim deťom mozgy na červeno.Sú ako špongie a chodia,môžu chodiť po svete a prinesú spústu nových skúseností a na nejaké červené bludy pospomínajú s úsmevom...


gomez   |   ip:199.48.14   |   2011-03-06  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo si chodil na VUML ked si MUSEL čítať leninove spisy? Ja mám dosť rokov a neviem že by ma za soc. niekto nútil toto čítať. Platona napríklad som čítal v tej dobe tiež a neviem o tom že by mi to niekto upieral.
Taktiež by som uvítal keby si definoval diktatúru-čo to podla teba je?


jastrabrv   |   ip:85.248.5.   |   2011-03-06  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Na VUML som chvála bohu nechodil,leninove spisy to bolo obrazne...asi pamätáš školy,pracoviská,ulice prešpikované propagandou,tlač...dobré a správne iba po vzore červeného brata,všetko iné je zahnívajúce,zlé.V tichosti zakázané knihy,filmy,klamlivé dôkazy perfektnosti bratovej ideológie,jednostranné informácie a všemožným spôsobom zabrániť,aby neboli informácie z druhej strany...rušičky,cenzúra,ostnaté drôty,prísľuby devíz,sivé pasy,potrebujem ešte definiciu diktatúry???Veď v68 tu boli aj tanky a okupácia čo ešte viac potrebujem definovať???Návrat k tomu mi za 30halierový rožok a dvojkorunové mlieko nestojí.Nie som papaláš a prežívam tiež so starosťami túto dobu,ale v pevnej viere,že až vymrieme tri generácie...a nikto mi nepozerá na krk,či mám vlasy 1cm nad golierom,zaplátané rifle,a úplne iný záujem ako pochodovať v sprievode a pritom nesmieť zakričať-ako hlboko mám niekde VOSR aj celým leninským svinstvom


jastrabrv   |   ip:85.248.5.   |   2011-03-06  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno Platóna,Kanta si čítať mohol aj za červených,ak si sa k tomu dostal,tak isto spoznávať aj iné ideológie...ak si však oponoval na základe týchto poznatkov na nejakom fóre -pracovisko,škola-automaticky si musel protirečiť bolševizmu a ak si nebol perzekuovaný priamo,tak si to postupne pochopil,čo si si to dovolil...nepocestuješ,nepostupuješ,nepoštuduješ,...na to mali svojich aktívnych na každom stupienku-donášačov,riťolezov...ešte teraz sa s nimi stretávame a o tomto sú tie tri generácie...Napr.: generálnemu tajomníkovi bolo jedno,či v dedinke na ZDŠ chodí na náboženstvo 15,či25 detí ale mal tam riťoleza riaditeľa školy,ktorý túžil vyjadriť lojalitu,iniciatívnu zvrátenosť presadzovania ideí marxleninizmu a pravideľne zasielal na min.školstva menoslovy 25 žiačikov,bez ohľadu že ich na celý život značkuje...et cetera,et cetera


gomez   |   ip:109.123.1   |   2011-03-06  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zakázané knihy,filmy,klamlivé dôkazy perfektnosti bratovej ideológie,jednostranné informácie a všemožným spôsobom zabrániť,aby neboli informácie z druhej strany...rušičky,cenzúra,ostnaté drôty,prísľuby devíz,sivé pasy,potrebujem ešte definiciu diktatúry

ved to bolo i na druhej strane za plotom o niektorých veciach som tu už písal-a viedli vojny za demokraciu vietnam korea atd.

na to si zabudol?
ja tiež nie som papaláš a nikdy som nebol v žiadnej strane.gomez   |   ip:157.88.36   |   2011-03-06  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skus teraz protestovať a bude to to isté. tiež ťa odstavia a dajú ti to pocítiť na viacerých úrovniach. ak máš znáych u policajtov spýtaj sa aká sloboda tu vlastne vládne.


jastrabrv   |   ip:85.248.5.   |   2011-03-06  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Sloboda je pre mňa aj to,že tu kľudne bez strachu diskutujeme,netvrdím že všetko za plotom je ideálne.Aj ja si myslím,že USA nemajú právo hrať sa na svetového policajta,ale nechcem aby sa vrátila doba nášho temna.Mám možnosť rozhodnutia a nie diktát.Ber to iba ako môj názor,že neľutujem za tým a vidím v ponovembrových zmenách obrovskú šancu pre mladých a ako kto s tým naloži sa môže rozhodnúť každý sám.Stále záleží na ľuďoch,aké majú priority.Aj peniaze sú iba peniaze a už vôbec nie je pravda,že dokážu zmeniť charakter človeka,nezmenia takú moc nemajú.Ale majú moc zvýrazniť charakterové črty.A to v pozitívnom aj negatívnom zmysle.Myslíš,že na teba a mňa pôjdu chrobáci s iným apetítom,ako na Mečiara a Husáka???


gomez   |   ip:91.127.13   |   2011-03-06  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doba temna je myslím veľmi tvrdé hodnotenie. Bola to ideologia a tiež neschvaľujem všetko čo bolo ale po 20 rokoch musím povedať že obyčajný ludia sa mali lepšie , ľudia sa zmenili k horšiemu za čo viním systém lebo ten ich priamo navádza k egoizmu a konzumnému štýlu života.
a ku chrobákom-prežili sme socializmus prežijeme i demokraciu. Len neviem či to čo tu po nás v globále ostane ešte bude stáť za život.


jastrabrv   |   ip:85.248.5.   |   2011-03-07  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Mali lepšie,z akého uhlu pohľadu,asi hej.Aj na Titaniku si boli istý luxusom prvej, pohodlím druhej triedy a neochvejným štandardom tretej,hlavne že nie sme v nepohodlí podpalubia...20 rokov zvýraznilo charakterové črty cestujúcich na tom našom...Mrzí ma len jedno,že aj napriek tomu že už vidíme kto je kto,aj tak sú volení...tri generácie...Celá história ľudstva je sprevádzaná egoizmom a najväčšie svinstvá vždy zapríčinili jedine správne ideológie...Za život to tu určite bude stáť,veď je to najkrajší dar aký sme dostali.Je krátky a preto si ho nenechajme prediktovaťdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Hyperinflační apokalypsa (I): Uprostřed deflace!

Nacházíme se uprostřed deflační fáze. Současná globální recese stlačila úroveň agregátní poptávky i agregátních cen jako nikdy předtím. Od úvěrového kolapsu v září 2008 americká i světová ekonomika pomalu klesají ke dnu. Tak proč vás strašíme hyperinflací? Protože může udeřit dříve, než řeknete švec. Více se dozvíte v následujícím třídílném seriálu.


Tajný řád templářů učinil šokující nabídku k z...

NOW

Rakovina ako biznis...

Stopy lietadiel na oblohe ako konšpiračná otrava chemik...

HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3423 s