21. August 2019
    
Hovorme otvorene o cigáňoch - Dolezite.sk

Hovorme otvorene o cigáňoch


  2009-07-28  (14:23)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Hovorme otvorene o cigáňoch

Rozprávame otvorene – tentoraz o cigáňoch Cigáni (nie Rómovia, pretože označenie cigáni (cigányok) je pôvodným označením tohto etnika v slovenskom i maďarskom jazyku. V cigánskych nárečiach síce sami seba označujú ako „romale“, avšak Nemcom tiež nehovoríme „Dojčeri“, keď sa oni sami tak nazývajú, nie?) prišli na naše územie v 13.storočí zo stredozápadnej Indie. Po počiatočnom prijatí pôvodným obyvateľstvom boli od konca 15.storočia proti nim postupne vydávané obmedzujúce, vyhosťovacie, či až likvidačné nariadenia (dôvodom bola – „prekvapivo“ – najmä ich kriminalita a podivný spôsob obživy) a to najmä v západnej Európe. Tieto opatrenia spôsobili, že v väčšina cigáňov zostala žiť v strednej a juhovýchodnej Európe ako putujúca a prenasledovaná, poprípade oddelene sídliaca nepodstatná menšina. Po nastolení ľudovodemokratického režimu v bývalom Československu boli viaceré snahy zmenšiť zaostávanie cigáňov v oblasti hygienických návykov a vzdelania, ktoré ale do roku 1958 nepriniesli želaný efekt, preto im bolo úplne zakázané kočovať, boli násilne rozptýlení po celom Československu a usadení v bytoch, ktoré im dal štát, a to s cieľom ich asimilácie, ktorá sa javila ako jediná cesta k riešeniu ich problematiky. V následnej „socialistickej“ spoločnosti (1969-1989) vyrástla prvá generácia cigáňov, ktorá sa mala postupne vo väčšinovej spoločnosti „rozpustiť“ – čo sa ale nestalo. Po zmene politického systému v roku 1989 sa politika „biča“ voči nim zmenila na politiku „cukru“ (bol im priznaný štatút národnosti a stali sa chránenejšími ako kamzíky v Tatrách). Dnes ale môžeme povedať, že aj tento prístup bol strašným omylom! V časoch komunistickej totality bol cigánsky plevel rozsiaty po celom Slovensku, v časoch dnešnej „slobodnej“ totality sa rýchlym tempom rozrástol dobre živený štátnymi neadresnými príspevkami.

31

Štát tvrdí: problém neexistuje! (ak hovoríš inak, si zlý rasista, xenofób a patríš do väzenia)

Napriek tomu my otvorene hovoríme:

- cigánske etnikum je z veľkej časti veľmi slabo vzdelané, vďaka systému od roku 1989 nezvyknuté na prácu a tým pádom chudobné a ľahko manipulovateľné (spomeňme napr. na rabovačky po celom Slovensku v 2004 roku). Ľahko sa orientuje na drobné či väčšie krádeže, robenie škôd (ako je zber druhotných surovín vrátane plotov, odkvapov, kanalizačných príklopov…) a prepadá alkoholizmu, mladšia generácia požívaniu ľahších drog pod vplyvom ktorých sa dopúšťajú ďalšej násilnej kriminality (skúste sa večer prejsť po obciach ako Rimavská Seč, Lieker, Jelšava, Dobšiná v dňoch po obdržaní sociálnych dávok – ale len na vlastné riziko. Štatistika o ich kriminalite samozrejme neexistuje, pýtame sa prečo?). Samostatnou kapitolou je cigánska mafia, ktorú živí úžera, ľahké drogy a prostitúcia.- cigánske etnikum žije z našej práce - ak z odhadovaného počtu cigáňov na Slovensku uvažujeme o 40000 problematických (t.j. sociálne od štátu závislých ) rodinách, pri priemernej dávke 500 € na mesiac (15063 Sk) vychádzajú ročne cigáni štát na 240 mil € (7,23 mld Sk), čo je cca rozpočet ministerstva zdravotníctva (hovoríme len o priamych dávkach, nie o následných výdavkoch na zdravotnícku opateru, príspevok pri narodení dieťaťa, pobyt vo väzbe…a myslíme si, že je to ešte mierny odhad. Presné údaje nejestvujú a opäž sa pýtame prečo?), pričom perspektíva, že sa štátu niekedy z tejto sumy niečo vráti (t.j. že vychová slušných a dane platiacich obyvateľov) je veľmi malá. A práve tu je dôvod, prečo sú cigáni problémom – sú totálne bezperspektívni. Proste vysvetlené – bude už len horšie, ak sa s tým nezačne niečo robiť.

2

Predošlé je nám, bežným obyvateľom Novohradu, Malohontu a Gemera dávno jasné. Čo však robia naši volení zástupcovia? Z pestrej ponuky ich pracovnej náplne vyberáme:

- dohadovanie sa, kto je otcom národa slovenského,
- či sa v maďarských učebniciach bude písať slovenský názov pred maďarským, alebo za ním,
- či je situácia v Afganistane uspokojivá, alebo na jej riešenie je potrebné vyhodiť von oknom ďalšie milióny,
- či riaditeľ školy XY vo svojom voľnom čase pije, alebo nie,
- či polročné odmeny pre župana či primátora majú predstavovať 30 alebo 60 % súčtu mesačných odmien…

Stačí? Poviete si – no možno len na cigánsky problém pozabudli a pokúsite sa ich nato upozorniť. Budete odkázaní na to, že vláda má na jeho riešenie vytvorené „osobitné štruktúry“, na ktoré dáva peniaze, a že takisto tlačí peniaze do „mimovládnych organizácii, ktoré sa problémom zaoberajú“. Ak vám to napriek tomu bude naďalej vŕtať v hlave a opýtate sa, či by sa teda výsledky ich činnosti od roku 1989 (áno, za 20 dlhých rokov) nemali nejako kladne prejaviť, budú na vašu adresu nasledovať vyhrážky trestom väzenia pod zámienkou toho, že sa snažíte „podnecovať k rasovej neznášanlivosti“. Potom už budete asi držať hubu… a cigánsky problém bude zo dňa na deň väčší a väčší.

Ako teda ďalej?
My vravíme – dosť bolo mlčania. Hovorme otvorene, že riešenie problému nespočíva v pchatí hlavy do piesku! Nespočíva v sťahovaní sa preč z Gemera či Novohradu do Bratislavy, kde problém zatiaľ nie je vidieť, pretože ten tam príde sám, i keď neskôr – a kam sa odsťahujeme potom?! Nedovoľme cigánskym kriminálnikom žiť z našej práce, cigánskym deťom žiť z našich daní, bielym „antirasistickým“ teoretikom z Bratislavy, aby nám zakazovali hovoriť o cigánskom probléme, to isté idiotom z Bruselu, Paríža či New Yorku, pretože cigánsky problém

- jestvuje tu u nás,
- nerieši sa
- a trápi nás!

My, nahnevaní občania z juhu Slovenska nemáme moc riešiť cigánsky problém, a ani ju nechceme, pretože na riešenie problémov tu predsa máme štátnu správu a samosprávu platenú z našich daní! Cieľom našej kampane je povzbudiť Vás, obyvateľov Gemera, Malohontu a Novohradu, aby ste sa nebáli hovoriť otvorene a silou – mocou naň upriamovali pozornosť Vami volených zástupcov!
Zaujímajte sa o to, kam idú vaše dane. Protestujte proti tomu, aby šli do cigánskych vreciek, alebo do kás tretieho sektora (všelijakým cigánskym aktivistom, „ľuďom“ proti rasizmu a ďalším skrachovancom živiacim sa prázdnym rečnením).
Vyzývajte starostov obcí, aby sa miestna polícia zaujímala o činnosť cigánskej mafie upozorňujte políciu na kriminalitu, keď sa s ňou stretnete, aj anonymným udaním, aj svedčením. Nedajte sa zastrašiť cigánskymi vydieračmi. Chcite poznať štatistiky, bojujte proti takzvanej politickej korektnosti, ktorá si dáva za cieľ zatajovať údaje pred verejnosťou, aby sa nemohla dozvedieť, koľko cigáňov v skutočnosti na Slovensku žije, koľkí z nich pracujú, ako veľmi zaťažujú rozpočet štátu a koľko oni sami doň prispievajú, aká je ich vzdelanostná úroveň, ako sa v čase vyvíja ich počet a výdavky na nich…

11

Súčasný stav totiž nie je chybou nás obyvateľov, ale POLITIKOV A ÚRADNÍKOV, ktorí túto zem s našim dovolením spravujú, preto naň naša spoločnosť NESMIE DOPLÁCAŤ. Berme na zodpovednosť všetkých politikov od roku 1989, ktorí mali na starosti cigánsku problematiku a postavme ich pre súd za ekonomickú devastáciu štátu, zvyšovanie kriminality v spoločnosti a klamanie o rozsahu problému!

Nebojte sa, pýtajte sa a bojujte – nebuďte ovce vedené k priepasti.

Zdroj: TVINA.SKShare/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
what?e   |   ip:78.99.146   |   2009-07-31  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este jedna vec ktory mnohy asi nevedia.

Chcú sa nazyvat rómami ale pozor - róm - je po cigánsky človek takže ak vam povie že ste neróm a on je róm nazýva vás nečlovekom čo je totálny rasizmus. Oni sa volajú rómovia a nás volajú gadžovia - a že kto je rasista.


Slovák   |   ip:217.12.49   |   2009-07-31  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najhoršie je to, že sa táto choroba rýchlo šíri. Ak má jeden cigánsky pár 10 detí, a tých 10 detí ďalších 100 detí atď tak to dopadneme veľmi zle. Ja som si to uvedomil už dávno že je to veľký problém, na Slovensku je cca 600 cigánskych osád.


sxg   |   ip:78.99.150   |   2009-07-31  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=mYruBgU6xD4
:p


sxg   |   ip:78.99.150   |   2009-07-31  (12:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "Do kanady odcestovali dve Rómske rodiny, spolu 642 ľudí..."
:D


nasraný prešporák   |   ip:85.216.15   |   2009-07-31  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravdou je, že nemožno čakať od tzv. kompetentných (vláda, NR SR a pod.), že títo budú niečo v tomto ohľade riešiť. Maximálne - pokiaľ to vôbec postrehnú - tak zareagujú miernym počudovaním, a v konečnom dôsledku zaútočia na bielych, že "to nevidia správne"... Rôzne doterajšie pokusy o diskusiu, nápravu skončili len vo zvyšovaní výdavkov na cigáňov a na vytváraní ich NEDOTKNUTEĽNOSTI. Je totiž rasistické nazvať problémy pravým menom.
Ak si predstavíme Slovensko ako zdravého mladého muža, tak hneď uvidíme aj jemu škodiacich parazitov: - v najväčšej miere cigáňov, nasledovaných maďarónmi, potom politickými parazitmi z celého politického spektra + novinársku obec a "občianske združenia" dobre živených z vrecák cudzích donátorov, takýmto spôsobom "investujúcich" do SR. V nemalej miere je si za toto vinné i majoritné obyvateľstvo Slovenska: volí týchto parazitov, kupuje printové médiá typu Sme, Pravda, Plus...
Nuž ale - kto chce kam, pomôžme mu tam: Azda najlepšie bude pri najbližších voľbách prestať predlžovať túto agóniu a celoplošne voliť cigáňov. V niektorých obciach východného Slovenska už takto "multikulturálne" volili... - ani nie tak úmyselne, ale preto, lebo ich cigáni jednoducho počtom prevýšili... A to môže byť onedlho situácia celého Slovenska... Ale to už budú dnešní "kompetentní" všichni už v Mexiku - pardon - vo Švajčiarsku a pod.


Hellvy   |   ip:88.80.226   |   2009-07-31  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riesenie je pomerne jednoduche, ale bohuzial oficialne nehumanne. Vykastrovat vsetkych starsich nez styri roky a ostatne deti vychovat medzi normalnymi ludmi. Je to brutalita, uznavam, ale bolo by po probleme behom jednej generacie...


Hellvy   |   ip:88.80.226   |   2009-07-31  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este pre upresnenie: Hovorim iba o skodnej, nie o normalnych prisposobenych ciganoch...


Lord X   |   ip:84.47.35.   |   2009-07-31  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrym riesenim by bol zakon, ze po prvom porode by socialka preskumala pomery daneho cloveka a ak by boli nevyhovujuce, musel by povinne brat antikoncepciu.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-07-31  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niečo z Litvínova
http://www.youtube.com/watch?v=XPbizzVEOBI&;feature=related
Ten človek v bielom saku na ktorého ten morgoš vykrikuje "čo ich sem púšťate" je major Litvínovskej polície.hoblik   |   ip:85.216.18   |   2009-07-31  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Realne humanne riesenie: Pretoze su chudobni a naozaj im treba pomoct nech teda platia za kazde dieta o % nizsie dane. To znamena ziadne soc davky, ale z prijmu pri urcitom pocte deti nech neplatia povedzme ziadne dane. Ja mam deti 3 a privitam tiez znizenie dani o 3%. Pridavky na deti nech statu rad prenecham. Nech sa postavia na vlastne nohy a su nuteni pracovat. Nech trebars robia poriadok, boli by sme najcistejsia krajina na svete. Ja tiez nenatrcam ruku, ale snazim sa aby som sa mal lepsie. Som z BA a chodim skolit na vychod. Vazne smutny pohlad. Obvinovat BA z necinnosti, nevedie k nicomu. Kolko uradnikov/politikov v BA je z vychodu :) ? Delit sa na vychod/zapad nevedie k nicomu. Spravne je ziadat konkretne statistiky od zasvatenych a mozno zalozit novu, 350-tu politicku stranu, ktorej jedinym bodom programu bude urobit poriadok s ciganskou chamradou.


publikum   |   ip:132.188.3   |   2009-07-31  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre mna je uplne nepochopitelne, preco nezamestnani cigosi nie su vyuziti na doslova hocico... aj na nezmyselne prekladanie veci z miesta A na miesto B a druhy den presne naopak... a to 8 hodin denne.... a zato (ked uz za nic ine) tie davky, ktore teraz maju zadara...


sxg   |   ip:78.99.150   |   2009-07-31  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Videli ste už Rómskeho bezdomovca?


AJKI   |   ip:195.91.79   |   2009-07-31  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je závisť,,dobre sa im žije každý z vás by chcel takto ojebávať štát,nič nerobiť mať 10 deti a žiť a očo ide o život.a len okrem toho že sa neumývaju a smrdia sa im žije dobre...a tu rodinka čo má jedno decko nevie vyžiť?prečo?a bieli nekradnú?. ešte viac ako cigáni..každý by sa mal starať o seba,,mne je jedno že štát ich živý teda ja aj ked začnu robiť nič mi k výplate nepribudne,tak aspon niekto ten štát okráda..anie som cigán...


Maze   |   ip:91.143.17   |   2009-07-31  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozrite sa. Ked sa s tym nieco neurobi, bude to znamenat koniec slovenska. O tom som si 100% isty. A bude tu rovnaky scenar ako v kosove. Vojna, mrtvy a koniec slovensku.

(Inak aj srby si idiotsky mysleli pred 50timi rokmy, ze nemaju ziaden problem z albancami. Ved ich bolo len par tisic.)


publikum   |   ip:132.188.3   |   2009-07-31  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @AJKI: my nezavidime, my sme rozhnevani... pretoze keby sme nesponzorovali cigosov, tak by sme mohli tie peniaze pouzit pre nas, mohli by nase deti opat dostavat zosity v skolach (ako to teraz maju len cigosi), mohli by byt pre nase deti lacnejsie obedy, skolky, kruzky, vylety, ... proste by to bola investicia do buducnosti, kedze je velka pravdepodobnost, ze nase deti by sa zaradili do produkcie niecoho uzitocneho pre nasu spolocnost.. a cigosov sponzorujeme a co z nich mame???


Lord X   |   ip:84.47.35.   |   2009-07-31  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AJKI - To nie je zavist, nieje im co zavidiet... to je logika. Ospravedlnovat to tym ze bieli kradnu je zvrhle, to je ako ked vlada kradne a ospravedlnuje to tym ze no a co, ved to robila aj predchadzajuca. To ze niekto iny robi zlocin nikomu nedava pravo robit ho tiez, kde by sme sa s takym uvazovanim dostali? Ze ti nic k vyplate nepribudne? Pokial sa znizia zbytocke soc. davky, mozu sa znizit dane a hned budes mat vacsiu vyplatu...
Kto ojebava stat, ojebava aj teba, ale na to mnohi este neprisli, vsak?

"a tu rodinka čo má jedno decko nevie vyžiť?"

Na to si ako prisiel? Ide o to, ze AKO ziju. Aj chudobna rodina s jednym/dvoma detmi moze vychovat plnohodnotnych clenov spolocnosti. Ale s osmimi a viac? Ziju ako zvery a hodnoty ktore do nich spolocnost investovala nikdy nevratia...
Treba tvrdo na nich..


Daja vu   |   ip:88.212.36   |   2009-07-31  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednanie s ciganmi systemom len v rukavickach je absolutne nevhodny. Vsetko maju zadarmo, nic nemusia robit, deti nemusia chodit do skoly, maju zadarmo uplne nove byti ktore za chvilu uplne znicia a potom pozaduju nove. Pytam sa preco a za co. Za to ze sa nam vismievaju do tvare ako s nami vydrbavaju a este sa stazuju ze ich diskriminujeme. Urcite ste si uz mnohy vsimli ze napriklad v autobuse revizori absolutne nechodia za nimi aj ked vedia ze nemaju listok a este tyto revizory maju tu drzost ist za bielim ktory nema listok a vymahat od neho pokutu v tom istom autobuse. Co to je za system. Deti nemusia chodit do skoly a ich rodicia nie su za to absolutne nijako potrestany ale keby to urobili bieli tak uz je na sude a ide do vezenia. Pytam sa kto koho diskriminuje? Nie je to nahodou naopak? Kto vytvara najvacsiu kriminalitu na Slovensku? Romovia to urcite nie su vsak?


Lord X   |   ip:84.47.35.   |   2009-07-31  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hoblik - "Realne humanne riesenie: Pretoze su chudobni a naozaj im treba pomoct nech teda platia za kazde dieta o % nizsie dane."
Nesuhlasim.. Hlavnym problemom ciganov nie je chudoba, ale mnozstvo deti. Aj chudobny cigan o podpore moze vychovat jedno-dve slusne deti, ale nie 10, ved take naklady by nezvladol mozno ani clovek co zaraba 50 000! A potom tie decka ziju v extremnej chudobe a nic z nich nebude. Takymto systemom by si stale ich porodnost iba podporoval. Teraz robia deti koli pridavkom, potom budu koli nizsim daniam. najlepsie je kontrolovat porodnost chudobnych ludi(nie len ciganov, koli rasizmu, ale tam nevidim moc rozdiel, ktory biely ti spravi viac ako 2 deti ked nema pracu? Takisto len hlupy..).


x_aštar   |   ip:91.127.53   |   2009-07-31  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dal by som im podu a nech kopu a sadia tak ako moji predkovia pred 100 rokmi aj tak su (vacsina) sprosty a nedokazali by ani vykopat rovnu brazdu ale to je jedno....
biela rasa konci tak je to priatelia....


Malicus   |   ip:91.127.52   |   2009-07-31  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do roku 1867 boli v Rumunsku v okovách zijuci otroci! Predavali ich a kupovali ako zvierata. A ani dnes si tam nedovolia to co u nas. Aspon nie na videku! Po hube schytaju hocikedy a nikto sa ich nezastane.


Bee bee   |   ip:87.197.13   |   2009-07-31  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ste normalni??? Pocujete sa? Citate sa???

Zacnime ciganmi, potom co ja viem, invalidmi, madarmi, narkomanmi, potom pokracujme kymkolvek kto je iny ako my....kto ma iny nazor ako my, inu vieru atd atd...... (a kto je to vlastne my??)

Nic vam to nepripomina?....


Frosty   |   ip:85.248.24   |   2009-07-31  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja by som ciganov vyriesil velmi rychle a uz by o nich nikdy pocut nebolo


hoblik   |   ip:85.216.18   |   2009-07-31  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord X - aky ma cigan plat? ziadny... Ak mu nic zdanis 0% ma stale len nic. Ide o to nedavat im nic zadarmo. Ak ho primutis robit a povedzme 300,-EUR mu vobec nezdanis, stale je to malo na 10 deti. Dnes pri tomto soc systeme dostane mozno aj 1000,- nesacne za nic. To mu treba okamzite zobrat. Ked nebude mat co zrat, aj deti prestane robit. Ked zacne kradnut, treba ho dat dole, amerika nas vzor. Moj dom moj hrad.


Lord X   |   ip:78.99.227   |   2009-07-31  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bee Bee - veru, niektori ludia trepnu prvu hlupost, co im pride na rozum. Prihlupli rasisti, uvedomte sa, je to scasti vasa vina, ze romsky problem zasiel a zajde tak daleko. Akokolvek su ludia znechuteni chovanim romov, este viac su znechuteni spravanim sa vymletych skinov, a to stazuje spolocensku diskusiu a hladanie riesenia.
Dobrym riesenim by bol zakon, ze po prvom porode by socialka preskumala pomery daneho cloveka a ak by boli nevyhovujuce, musel by povinne brat antikoncepciu. Nie je to ani nehumanne, ani rasisticke, lebo sa to tyka vsetkych, aj bielych. My musime kriminalizovat ich zle spravanie, nie celu rasu. A lepsie riesenie podlamna tu zatial nezaznelo...


hoblik   |   ip:85.216.18   |   2009-07-31  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bee bee - mas pravdu, zober si jednu rodinku k sebe domov a ukaz nas ako to s nimi ide. Povedz ciganovi ze je cigan a si rasista. Pochybuj o holokauste a si fasista. Len drzat hubu a krok. Mne Tvoje kecy nieco pripominaju...


Bee bee   |   ip:87.197.13   |   2009-07-31  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A doplnim: maj na tomto servri iny nazor a si.....no horsi ako cigan...


Lord X   |   ip:84.47.53.   |   2009-07-31  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hoblik - cigan (a aj chudobny biely) nema síce vacsinou velky plat, ale pobera davky, ktore mu stat zoberie, ked neberie antikoncepciu. Ak ju ani tak nezacne brat (vacsina zacne), tak pokuta a dalej sup do vazby. Humanne, spravodlive, nerasisticke!


joplins   |   ip:94.191.21   |   2009-07-31  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bee bee. od teba citam prispevky velmi rad.

si tresol klinec po gebuli!!!

ako rychlo ludia sklznu. a sami sa stavaju do pozicie lepsich a rozumnejsich a driečnejsich a vlačnejsich a vonavejšich aj ked na druhej strane v porovnani s ciganmi to je kruta pravda!!!

ja ti nevim, Karle....


ekonomický talent   |   ip:80.188.74   |   2009-07-31  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Politici mají jediný cíl. Ať již obecní, nebo státní. Co nejdéle se udržet u válu. Romové, to je problém, proč by si měli dělat starosti s problémy ?


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-07-31  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord X, Godwinson, Slayer
sem podte ukazat svoje ekonomické znalosti:

http://dolezite.sk/Poznamka_o_povojnovom_Nemecku_a_bezurocnej_ekonomike.html

a nechajte Ciganov Ciganmi, oni iní uz nebudú!


Balduin   |   ip:84.245.71   |   2009-07-31  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigansky problem existuje a je len casovanou bombou, ak pretece pohar majority povstanu a odtrhnu sa z retaze a rasizmus este len pride, neuznavam nasilie ale ovela viac neznasam passivitu. Cele toto sialenstvo este podporuje TV markiza ktora vyslovene nasiera a zosmiesnuje pracujucich ludi. tot moj nazor.


Balduin   |   ip:84.245.71   |   2009-07-31  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inac taky Izraelci maju rasove zakony teda aparteid, ale seci im len lizu prdel takze sa ich to netyka. Kebyze tu na spravime izolovane osady z ozbrojenym dozorom tak...


rainbow   |   ip:213.253.2   |   2009-07-31  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Raz sa to bude musieť riešiť,len aby to neskončilo ako v jugoške a nebochraň aby mali ešte podporu zo zamoria.Štat nema vôlu ani odvahu to riešiť teraz.


kosican   |   ip:88.212.40   |   2009-08-01  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zarazajuce a drze tvrdit o nas, ze sme rasisti! Nam nevadi,ze cigani su ciernej pleti, ale ako sa spravaju....


RESIDENT   |   ip:78.141.10   |   2009-08-01  (08:48)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Presne ved su chranenejsi ako medved ved po mne mohli vykrikovat cigani "ty biela svina...!"a podobne ale ja som im uz nemohol povedat ze su cierny....lebo by som bol rasista.


ASDF   |   ip:213.215.1   |   2009-08-01  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co akože chudobní cigáni ?? Verím ze sú aj chudobní.Prídte sa pozreť do RK na tých vypasencov zo zlatými prstenami !!!Na každom prste jeden.Oni sú chudáčikovia!! Takýmto treba sociálky,výhody??Ja čo robím poctivo nočné ,poobedné,ranné z mojich/našich daní takýchto treba živiť ??Však za 50 rokov sa na Slovensku nebude voliť Prezident ale Vajda !!!To je šialenstvo !!!


Hades   |   ip:83.37.21.   |   2009-08-02  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=9sT4_xlVs3M&;feature=related


americký western   |   ip:77.93.216   |   2009-08-02  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V jednom filme z Amerického westernu bolo citat:"mrtvi indian = dobrý indian"


Pišta   |   ip:95.102.36   |   2009-08-02  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigáni sú a boli vždy problémom ľudstva a nielen na Slovensku. Keď skončila druhá svetová, moja prastarká mala veľmi protichodné pocity. Bola rada z toho, že sa prestali páchať zverstná, že prestali boje a pod. No bola smutná z toho, že skončili koncentračné tábory. Síce nevedela presne, čo sa v nich dialo, myslela si, že sú to normálne pracovné tábory s humánnymi podmienkami... No príčinou toho, prečo bola smutná bolo to, že z nášho kraja tam bolo poslaných nespočet cigáňov a v ten moment sa znížila kriminalita o 90% a narástla životná úroveň. Nik sa viac nebál nechať psa pusteného voľne behať po dvore aj v noci a podobne. To, čo v našom kraji robili cigáni - a to ešte pored druhou svetovou - to robia dodnes... Takže tak, či onak, treba nájsť nejaký spôsob ako skoncovať s touto problematikou, pretože ak to takto pôjde ďalej, nebudem sa len báť púšťať svoje deti hrať samé pred dom na ulicu cez deň, ako je to dnes, ale budem sa báť ísť von z domu sám a neozbrojený...

Fakt je napríklad to, že cigánska rodina s piatimi deťmi poberala dávky v celkovej výške 47 000,- SK pred 6-timi rokmi. V danej rodine bolo spolu 8 osôb (5 detí, 2 rodičia a starý otec). Neplatili za vodu, elektriku mali natiahnutú "načierno" a plyn nemali zavedený, bývali v chatrči na cuzdom pozemku = neplatili ani daň, jediné za čo mali platiť boli smeti, ale ani to neplatili. Pritom deti chodili do školy neumyté, hladné a častokrát zavšivené...

5 členná rodina (2 deti, 2 rodičia, stará mama) mala vtedy celkový príjem 22 000,- Sk. Platili dane, za elektrinu, za plyn za vodu, deti chodili do školy vždy upravené čisté a riadne pripravené.

Tak nech mi niekto vysvetlí, že ako je možné, že cigáni, čo neplatili za nič a mali všetko zadarmo + 47 000 Sk mesačne nedokázala anilen umyť svoje deti a poslať ich čisté do školy, keď to dokázala rodina s prijímom 22 000 Sk a mesačnými výdavkami cca 16 000 (el., plyn. voda, cestovné...).

Ďalší fakt - kriminalita rómov, podľa viacerých štatistík je priemerne celoročne o 700% vyššia ako iných národnosí, vrátane tzv. bielych, ktorých je cca 50x viac... (Údaj z roku 2006) Takže ten, čo vie len trochu počítať si hneď zráta, že keby boli počty vyrovnané a cigáňov by bolo rovnako veľa ako "bielych", tak ich kriminalita by bola o 3500% väčšia...

To bola informácia pre tých, ktorí si stále myslia, že "cigánsky problém" nieje...

Posledný fakt na záver - podľa štatistických výpočtov 1 cigánska rodina s primerným počtom osôb 12 (2, starý rodičia, 2 rodičia, 6 detí, 2 vnuci) stojí štát na nepriamych výdavkoch (poškodené zariadenia na verejných priestranstvách, ničenie morových nákaz, likvidácia nelegálnch skládok odpadu...) 2500,- € mesačne...


Zhrnutie nech si urobí každý sám...

Ja som sem napísal vlastný názor a pridal som pár údajov z jednej nemenovanej štátnej databázy a nech sa ma nik nepýta z akej - nemožem zverejniť.


toper1   |   ip:91.127.26   |   2009-08-02  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  treba to poslať na Mesiac.
Banda jedna.


Anunnaki   |   ip:85.70.192   |   2009-08-02  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problem je ze ludstvo sa mnozi velmi rychlo. Dnes nas je 6,5miliardy. Za 20 rokov to uz bude cca 12-13miliard.

Jediny, kdo k tomuto problemu pristupuju uz niekolko desatroci seriozne su cinania. Tam je povolene len 1 dieta na rodinu. Dalsie dieta je mozne az po tom, ked si dana rodina zaziada a dostane povolenie, kde sa preskuma rodinna situacia, s prihliadnutim na ekonomicky stav rodiny a dosiahnute vzdelania v rodine.

U nas to zaviest presne tak isto alebo aspon menej obmedzujuco a teda:
a) rodinne pridavky na dieta (vratane vsetkych moznych prispevkov) je mozne ziadat LEN NA MATKU, a aj to len 1x za zivot

b) platena materska dovolenka tiez len 1x za zivot (teda pre jedno dieta) a LEN NA MATKU

c) zaviest moznost aby MATKA mohla zaziadat o matersku a prispevky aj na DRUHE dieta, ale len za predpokladu, ze podstupi trvalu "STERILIZACIU"

d) v pripade ze o deti v rodine nieje postarane adekvatne, nariadit sudom "STERILIZACIU" a deti odobrat do ustavnej vychovy (detsky domov).

e) rodiny s vetsim poctom deti ako 2, by podliehali 2x do roka nahodnej kontrole stavu rodiny. V pripade ze nemaju zabezpecene zakladne potreby na standardnej urovni ... deti odobrat a matka na kastraciu.

Tym padom bude vyrieseny problem vsetkych asocialov. Tieto komunity ci uz su hnede, cierne, zlte, cervene, biele ci strakate, skratka budu mat maximalne 2deti zavisle na state.

Slusne rodiny budu moct mat deti aj viac, ovsem vetsina bude mat prispevky a matersku len na JEDNO dieta. Ovsem ak im to ekonomicka situacia dovoli, tak mozu mat kludne aj viac.

Limit max. 2 statom podporovane deti na asocialnu rodinu znamenaju, ze ich pocet sa nebude zvysovat, a bude uz navzdy stejny, alebo sa bude postupne znizovat prirodzenou cestou.

A este zdoraznujem. V DRVIVEJ VETSINE SVETA A ANI V PRIRODE NIEJE A NEEXISTUJE PRAVO MAT A VYCHOVAT DIETA! Mat dieta (s prispenim a pomocou statu=spolocnosti) JE PRIVILEGIUM!!!. V prirode preziju deti len jedincom=rodicom, ktory sa o nich dokazu postarat. A ak maju deti viac, nez dokazu uzivit, uhynu. Teda jedno dieta by mala mat povolene A GARANTOVANE vychovat na standardnej urovni kazda rodina. Kazde dalsie dieta by malo byt uz len na rodicoch, ci mu mozu ekonomicky zabezpecit priemerne zivotne podmienky.

Kedze v hore uvedenom pripade je jedno, akej farby dany clovek je, nejedna sa o diskriminaciu.

To ze budu mat cigani aj 20 deti mi je jedno, pretoze stat im prispeje len na jedno, stejne ako bielym. A ak nebudu mat co jest

Ma to aj dalsiu vyhodu. Kedze stat bude prispievat aj BIELYM uz len na jedno dieta, tak moze tento prispevok teda dvihnut.

Kdo chce mat viac deti, nieje problem, bude si musiet proste viac penazi nasporit dopredu. Nikdo uz nebude moct "vyzierat" stat, pretoze sa MAMICKE nechce chodit do prace, pripadne SI ZIADNU pracu nemoze najst lebo prace je malo a ona je este k tomu hlupa, tak si skratka spravi dalsie decko, na ktore bude platit stat.


blasphemer   |   ip:91.127.25   |   2009-08-03  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki - veruze pises velmi mudro... ale par poznamok:

Ludsvo ako take sa mnozi velmi rychlo, ale vyspele krajiny maju presne opacny problem! Populacia but stagnuje (idealny pripad), ale casto vymiera. Cinska populacna politika (alebo nieco podobne) by sa ale mala rozsirit na vacsinu statov na Zemi.

Na druhu stranu vo vyspelych krajinach je prirodzeny ubytok obyvatelstva, a tu treba porodnost naopak podporovat. Ale najprv musi byt splnena podmienka, ze rodicia su schopni sa o deti postarat, presne ako pises.

Nesuhlasim s tym, aby pravo na matersku a pridavky mala len matka, lebo dnes sa casto staraju o deti aj otcovia.

V podstate s tym ale suhlasim, az na par detailov, a podobny system bude treba skor ci neskor zaviest. Kontrola populacie je velmi potrebna.


joplina   |   ip:94.191.24   |   2009-08-03  (07:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krasne. no ja to vidim trochu inak. vsade vo svete kde je vysoka zivotna uroven, ludia akosi podvedome odstupili od zakladania rodin a sice z dovodu spomenutej vysokej zivotnej urovne ktora ako vieme prinasa zo sebou mnozstvo vyhod a moznosti na pohodlny zivot plny zabavy v ktorej staranie sa o rozmaznanych spratkov( a starych ludi) nema miesto!!!

ako spomenul blasphemer. vsade v europe narody vymieraje pretoze na udrzanie naroda treba porodnost udrzat na 2,11 dietata na rodinu minimalne!! co v nemecku ,francuzku atd nehrozi okrem arabov a turkov. u nas ciganov.

takze riesenie- zdvihnime ciganom socialne davky, respektive tomuto etniku odsuhlasit v ramci projektu ZMENA nenavratne pozicky nech si aj oni zvyknu chodit trikrat do roka na dovolenku a sami sa rozhodnu, ze mat deti je na pritaz ako to zacina byt aj u nas a je po probleme.:-)))))))

nic, chlapi. toto je balvan ktory sa rozkotulal dolu kopcom a nikto ho uz nezastavi. uz len cakat a pripravit sa na naraz!!!


AdminIna   |   ip:217.119.1   |   2009-08-03  (07:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdroj tohoto textu je stránka http://nebudovca.wordpress.com/2009/02/12/hovorme-otvorene-o-ciganoch/
Prosím Administrátora o opravu.


jana   |   ip:90.179.77   |   2009-08-03  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono by stačilo, kdyby přídavky na děti dostávali dětské domovy a ne cigáni, kteří je nevychovávají, porodné bych vůbec nedávala, raději vyšší matřskou dovolenou, samozřejmě jen těm které se opravdu o dítě starají, tam kde dítě skončí v dětském domově patří mateřské dávky zase dětskýmu domovupublikum   |   ip:132.188.3   |   2009-08-03  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord X: ze povinna antikoncepcia, ak... ;)) a koho ty ides oznacovat rasistmi :)) Sak to je take tvrdenie, ze uz nema daleko ani od sterilizacie, ty pan najmudrejsi :)) Myslim, ze nic sa s tym nebude dat robit. Ani ked im zoberieme peniaze (aby nedajboze nemali na stravu na deti), ved staci sa pozriet este do chudobnejsich oblasti na Zemi.. Prave ti najchudobnejsi sa mnozia najrychlejsie...


Lord X   |   ip:84.47.110   |   2009-08-03  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bee Bee - ten clanok ma scasti pravdu, za problemy romov nesie vinu aj majorita, ale podstatnu cast viny nesu oni sami.
Joplins - suhlas, ale myslim ze s pomocou zakona by sa dal tento balvan stale este zastavit, alebo aspon podstatne spomalit.


Bee bee   |   ip:87.197.13   |   2009-08-03  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lord: Pravda byva vacsinou kdesi uprostred...

Co ma vsak zarazilo viac ako samotny problem pertraktovany v clanku, je subor "rieseni", ktore keby chcel niekto pouzit voci pisatelom, tak sa pozdvihne vlna rozhorcenia a budu sa robit manifestacie a web stranky, uz len za to, ze to vobec niekoho napadlo...

Po krasnych kecoch typu Zeitgeist, vselijakych projektoch Venus, clankoch o spravodlivosti, jednote, otvorenych mysliach a ociach, lepsej buducnosti, o upozornovani, ze pozor, chcu nas decimovat, vykynozit, praskuju nas - vsetko ti zli samozrejme....pride takato reakcia, respektive reakcie...

Tak sa pytam, v com su pisatelia konecnych rieseni lepsi ako NWO, Hitler a podobne? (Ti mali a maju tiez urcite svoje vysvetlenie, preco by to tak malo byt)

Len som chcel vediet, ci ich to napadlo, ked to pisali.....


Lord X   |   ip:84.47.110   |   2009-08-03  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  publikum - este raz zopakujem, nie je to ani nehumanne, ani rasisticke, lebo sa to tyka vsetkych, aj bielych. My musime kriminalizovat ich zle spravanie, nie rasu. Kde tu je rasizmus? A ja hovorim o antikoncepcii, nie nevratnej sterilizacii!
Ak by som ja mal decko a ledva sa o neho dokazal postarat, urcite by som si statom platenu antikoncepciu zobral.


camila   |   ip:88.212.40   |   2009-08-03  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, prečítala som si článok aj diskusiu. Skutočne horúca a nepríjemná téma. Ktorá ani netuším, či má riešenie. Je kopec príkladov, ktoré by som tu mohla napísať. Za všetkých aspoň jeden. Pochádzam z dediny. Vyrastala som tesne vedľa cigánskej osady. Pamätám si ešte cigánov, ktorí boli happy, že si hovoria cigáni. Boli to kočovníci a skutočne, neboli lenivci ani až tak nebezpeční ako dnes. Dokonca ako dieťa, som k jednej rodinke občas zabehla, keď piekli chlieb a slaninku na ohni. No dnes by som to už neurobila. Ich deti, vnuci a pravnuci sa teraz správajú ako zvieratá, špina, neochota čo i len pozrieť sa ponejakej práci, svoje deti už od narodenia vystavujú toulénu, ich vlastné matky im vdychujú cigaretový dym do pľúc. Keď som sa raz pýtala prečo to robia, povedala mi jedna mamička a to veľmi ochotne, že to robí, aby ochorelo na tuberkulózu, lebo tak na neho dostane podporu. Čo ďalej ešte mám dodať? Asi toľko, že nehádžem všetkých do jedného vreca, uznávam každého, kto sa snaží niečo pre seba a svoju rodinu urobiť, ale v rámci slušnosti. Ale toto? Čo čakať od tejto populácie cigánov, ktorí sa už od malička snažia poškodzovať svoje zdravie za účelom obohatenia sa na úkor každého človeka, ktorý normálne pracuje a odvádza štátu dane. Hovorím, každého slušného bez rozdielu rasy.A hlavne, je to niečo podobné ako bolo v Amerike. Keď niekto zaútočil na černocha, tak to bolo hneď považované za rasizmus. Teraz sa týmito formulkami oháňajú cigáni. A je skutočne zarážajúce aké majú znalosti o sociálnych podporách a zákonoch. Nemajú vzdelanie ale v tejto oblasti sa vyznajú lepšie ako ktorákoľvek pracovníčka na sociálke. Len toľko som chcela. Ale inak súhlasím s Lord X.


vnimaj podstatu   |   ip:213.151.2   |   2009-08-03  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cigani, negri, turci atd...tvrdy a kontrolovany system na prilev penazi do ich vreciek...jedno dieta povolene a umerne dotovane + ostatne po celkovej kontrole a vyhodnoteni situacie danej rodiny...pri staznostiach na nedostatok prace ich zaradit do prac prospesnych pre stat v ktorom ziju..(oprava, cistenie, udrzba verejnych statkov) a k tomu dat adekvatnu mzdu...v pripade ostatnych statov europy pri problemoch s roznymi etnikami postupovat obdobne..pri neprisposobilosti vyhostenie z krajiny..ak ma dieta uz status obyvatela vyhostit do krajiny predkov...tvrde kontroly legitimnosti pobytu...podpora len v miere najzakladnejsieho prezitia jedinca bez podpory na deti..aby nebol dovod na kriminalitu uroven zivota vyriesit uz spominanou ponukou prospesnej prace...no na zaciatok absolutne obmedzenie a kontrola migracie etnik po statoch EU..ziadne legalne vpustanie parazita do statneho aparatu..tvrdo filtrovat osoby ktore dostanu moznost zitia v krajine a tieto osoby dlhodobo sledovat...ak su neprisposobive alebo nevyhovouju okamzita deportacia s dozivotnym zakazom vstupu do krajiny...neprirodzene sme vpustili parazita do systemu a preto sa ho musime zbavit a zastavit jeho pristup do aparatu...pisal som o pristahovalcoch bez obmedzenia etnika, farby pleti ci vyznania...tak isto razantne sa vysporiadat aj s domacimi neprisposobilymi obcanmi..


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-03  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stat tvrdi: Cigansky problem neexistuje. Ak myslis inak si zly rasista a patris do vazenia. Moja odpoved na to : Stat je hlupy a vladu treba IHNED zosadit, kym nas vlastna vlada neprivezie do zahuby.
Degesi jedny,banda spinava. Ja by som rozpalil pec a bolo by hned poprobleme. Oni sa sem dotrepali my sme ich naucili nasej kulture a naucili sme ich kopu veci a na miesto vdaky mame velke hovno. Mna nezaujima ze aj ostatny svet ma take iste starosti. Mna zaujima Slovensko ,nedherna krajina,v ktorej budu zit moje deti, a nechcem aby zili v takom svete.
Na tie vase ubohe reci o humannosti a podobnych hovadinach by ste mali rychlo zabudnut lebo coskoro nas prerastu a oni k nam humanny nebudu. Ale ani oni dlho nepreziju lebo kto na nich bude robit ?
Tento problem sa da vyriesit a ktotvrdy opak este by mal nad tym porozmyslat a ked sa zamysli da sa to vyriesit. Premna zamna mi hovorte ze som rasista a ze som zly, ale moje tvrdenie je len pre dobro ludu pretoze cigani nam niesu ziadnym prinosom a kto sa nad tym zamysli uvedomi si to. Podstata ze takako aj buriny aj ich sa treba rychlo zbavit. A ak chcete aby , ci uz vase deti,vnuci,pravnuci a aj vy zit vo svete v akom ziju cigani tak ste fakt zaslepeny hlupostami. Treba si uvedomit vaznost problemu !


Tomas Franzen   |   ip:92.74.243   |   2009-08-03  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigani, Africania a podobne, potrebuju v prvom rade dobru antikoncepciu a nie financne davky od slovenskeho/europskeho danoveho poplatnika. Slovensky stat by mal financne motivovat ciganov k sterilizacii a moderna bezplatna antikoncepcia, by mala bit samozrejmostou.Kazdy takto investovany cent sa nasmu danovemu poplatnikovi vrati stonasobne. Dalsie premnozovanie ciganskeho etnika na Slovnsku je rovnako zle pre Slovakov, ako pre ciganov.


ferko   |   ip:91.127.36   |   2009-08-04  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Budme radi,že tu máme zatial len cigánov...Keby sme boli na tom ako UK kde maju plno cernochov,palestincov atd. tak to by už bolo zle.


Pravda   |   ip:195.91.79   |   2009-08-04  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peniaze sú jedna vec... druha, ktorá nas stat asi nezaujima je ich spravanie. Som tiez z mestecka ktore sa za posledných par rokov pekne rozraslo o romov (ako si pekne rozpravaju) a nas gadzov terorizuju na kazdom kroku. Ked ide oproti mne skupina ciganov musim byt v strehu, vyhybam sa im ako sa da, a to nie pre ich neopakovatelnu vonu, ale preto, ze obchytkavanie za pohlavne organy od tychto romov mi nieje tri krat prijemne. Ze sukromny pozemok im nic nehovori a navstevuju ho uz nielen pod ruskom noci, ale aj za bieleho dna (a povyberaju si z výkladu: tu zajacik na obed, tu sud,za ktorý v zberni dostanu nejake peniazky, tu ti vojdu do domu zadnym vchodom a z vrecka bundy ti ukradnu penazenku s 500 euro, a co ze ho prichytis a das mu kopenec do zadku, stale to stalo za to)...kazdym rokom su smelsi a smelsi a my ustupujeme- mozno zo strachu a mozno z toho, ze ani na vlastnom pozemku nemozme proti nim nic urobit a o chvilu mozno z toho ze su v prevahe. A popredame domy, ktore uz nebudu mat taku chodnotu lebo budu v romskej osade a budeme sa stahovat blizsie k BA. Tak nech ti nasi pani nieco vymyslia, lebo toto je neunosne... Ale na druhej strane fandim vsetkym ciganom, ktori su vynimkov a niesu odkazani na nase dane- ti mozu byt hrdi na to co dokazali!!!


nikita   |   ip:84.245.88   |   2009-08-04  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  škoda sa sťažovať, pani asi toto nečítajú a asi ani riešiť nebudú, nechcem vidieť Slovensko o 100 rokov, bude to Rómsko?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-08-04  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie Rómsko
ale MAROKO
čo znamená

Maďari Romovia KO(slováci)TI.


martin   |   ip:78.99.231   |   2009-08-04  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bee beemu aj ostatnym somarom. Ako ze ma vinu za uroven ciganov majorita? Cely problem vychadza z nich a z ich (ne)kultury. Ved preco nie su podobne problemy s hociakym inym narodom zijucim na Slovensku. Ked raz v nejakej krajine zijem, hoci som aj inej narodnosti tak sa prisposobim a prispievam pre rozvoj a nie som parazit ktory pozna svoje prava, ale povinnosti ho uz nezaujimaju.


Gabo   |   ip:95.105.16   |   2009-08-04  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No mám tu aj ja možné riešenie.Síce Nie je uplne ale podarilo by sa nim zpomalit ich nehorazne premnozovanie.Kazdej druhorodicke(ciganke popripade a neciganke)by sa im dal jednorazovy prispevok (mal by byt motivacny)cca.6-8000 Eur.v pripade jej nezvratnej sterilizacii.Bolo by to pre stat z kratkodobeho hladiska velka ciastka ale ak si preratame kolko by im musel platit pridavkov na dalsie este nenarodene deti v konecnom dosledku by aj usetril.


Kalokar   |   ip:84.47.65.   |   2009-08-04  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravim. Zijem v meste kde je romska komunita pocetne zastupena a vnimam narastajuci pocet romov coraz vyraznejsie. Pred cca. 10 rokmi som pri vecernej prechadzke mestom stretol mozno 2-3 romov. Dnes stretnem rovnaky pocet "gadzov", ako nas bielych, romovia nazyvaju. Po celom centre odhora az nadol stretavam romov. Ludia maju obavy ist vecer na prechadzku po meste. Nie preto, ze by sa niekomu nieco nepekne uz stalo, ale preto lebo je tam vela romov. Idem autom po meste a musim sa!!uhybat tlupam romov... Ako je mozne, ze romovia, ktorych poznam odmalicka a zarucene nikdy nepracovali sa vyvazaju na sice ojazdenych, ale znackovych autach ako napr.Mercedes triedy E (cena cca.6000 Eur), Alfa Romeo Spider... To policiu a statne organy nezaujima odkial ma 21-rocny nepracujuci rom tolko penazi? Mam medzi romami aj kamaratov, ale su to slusni ludia, ktori maju pracu a snazia sa zit lepsie. Mne vadia ti, ktori len poberaju socialne davky, robia neplechu,pozeraju co-kde ukradnut a ziju z uzery. Su arogantny a dovoluju si coraz viac. Nedavno som sa opytal najstarsieho roma jednej z miestych rodin, ze kolko ma deti? Pohotovo mi odpovedal, ze 45!!! A to hovoril len o svojich detoch, nie o detoch jeho deti. Ktory pracujuci clovek moze na Slovensku o sebe povedat,ze ma 45 deti? Nikto, pretoze musi pracovat aj na tych romskych 45 deti. Som za antikoncepciu a aby mohli mat deti romovia zo skoncenou strednou odbornou alebo strednou skolou. Ako raz povedal pan Moric z SNS, hoci ho osobne nemusim, "debil moze plodit len debila", a to nemyslim vulgarne. Co moze mat stat a tym aj my vsetci z niekolko stotisic nevzdelanych a nepracujucich spoluobcanov? Jeden velky problem, ktory treba akutne riesit. Ved urcite nie som sam, komu je do placu pri pohlade na vyplatnu pasku a sume ktoru odvadzame statu aj na socialne davky. Romska problematika je pre slovensky rozpocet bezodna studna, pokial my vsetci nepovieme DOST!


cv   |   ip:195.146.1   |   2009-08-05  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki ho príspevky su vsetky super!
A nieco na rozveselenie.


Baví se liška,vlk a medvěd o zaměstnání.Liška říká:"Zaměstnali mě v drůbežárně jako hlídačku,ale

druhý den počítali kuřata a tak mě hned vyhodili."Nato říká vlk:"Mě zaměstnali na salaši a když po týdnu

spočítali ovce tak mě taky vyhodili".Medvěd se chlubí:"To já už dělám v cihelně měsíc a je to

super".Vlk s Liškou se diví: "V cihelně? Jak to tam vydržíš?""No jak? Cihly nežeru a cikány nikdo nepočítá!!"
Clupo   |   ip:213.151.2   |   2009-08-05  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rom nieje rasa,tak aky rasizmus? Do plynu !


psia riť   |   ip:213.215.1   |   2009-08-05  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani jeden z vas tu nenapisal presne to čo chcel!Všetci vieme čo ! Hah


psia riť   |   ip:213.215.1   |   2009-08-05  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak skoro :-))))


Tomas Franzen   |   ip:88.65.186   |   2009-08-05  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je dobre, ze vsetci pracujuci ludia na slovensku vedia co chcu. Teraz uz len chyba sposob ako to previest. Moj osobny plan :
Volit stranu, ktora cigansky problem bude riesit, pripadne sa sam politicky angazovat. Ale pozor, zaujimavy su politici, ktory riesenie ciganskeho problemu daju do takeho politickeho ramu, ktory bude stravitelny pre europske institucie a svetovu verejnost. My potrebujeme dobrych politikov a diplomatov, nie kriklunov. Ma pre mna niekdo nejaky dobry tip ohladom schopnej politickej strany ? Zijem sice v Nemecku, ale mozem volit a slovenske obcianstvo mi je drahe nadovsetko, nezabudol som kto som.


david lane   |   ip:81.101.13   |   2009-08-06  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...„We must secure the existence of our people and a future for White children.“ („My musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí.“).


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-06  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  david lane - pekne si to povedal tak aj clupo
Tomas Franzen - dobry napad az an to ze ziadna strana nic take neponuka,najlepsia volba je SNS . Ale politici sa boja povedat svoj nazor lebo by im hned zhabali vsetky prachy co si nahrabali pre seba

Cigani vedia robit len bordel, smrad a deti !obcan   |   ip:195.146.1   |   2009-08-06  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigánsky problem treba nechat riesit panovi Slotovi.Ci sa hnevate alebo nie jeho riesenie je skutocne demokratické a najlepsie: Treba im urobit rezervaciu alebo tzv.stát v státe a tam nech si gazduju,nech sa zabíjaju,nech maju svoju policiu.Ak budu chciet dochadzat za pracou mimo rezervaciu mozu.Ale okradat nas neromov a poberat podporu od nas gadžov je totalne nezmyselne riesenie.


palobm   |   ip:217.119.1   |   2009-08-06  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toperl ma pravdu. Treba ich poslať na Mesiac.
Bude to malý krok pre človeka, ale obrovský skok pre ľudstvo.


Lord X   |   ip:84.47.118   |   2009-08-06  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cigansky problem riesit slotovi? no to urcite... je to obycajny zlodej a chrapun, ktoreho jedinym zamerom je oblbnut dost prihluplych huraslovakov, aby mohol kradnut aj nadalej...
SNS uz nie je ta SNS z minulosti, ktora by chranila slovenske zaujmy, chrani len zaujmy podvodnikov a zbohatlikov v jej vedeni. Ziadny skutocny patriot ju nemoze volit...


ellen77   |   ip:78.98.208   |   2009-08-06  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moje riesenie ciganskej problematiky: Deti ciganov su hlboko diskriminovane tym, ze ziju v biede, v špine, v chorobách, hladuju. Žiju v amorálnom prostredi- v jednej izbe spi niekolko generacii, ktore nemaju problem pred sebou sexovat a tak uz deti v prvej triede vedia, o čom je reč, co sa robi v posteli.A tak takto diskriminovane deti by som vzala z takeho prostrdia, peniaze, ktore štat vynaklada na davky by som dala do ustavov, kde by sa tieto deti vychovavali. Toto riesenie by mohlo byt dostatocne humanne a prejst aj v Unii.Porod maloletych by bol trestny cin, za ktory by siel otec do vazenia(nezvladol moralnu vychovu...)


Lord X   |   ip:84.47.118   |   2009-08-06  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ellen77: aj podla mna tadialto vedie cesta na riesenie romskej problematiky. Ale dolezita je aj povinna antikoncepcia, lebo rodicia by deti robili aj nadalej a plnili ustavy, ktore tiez neposkytuju prave najlepsie podmienky.


izag soram salukim   |   ip:84.47.124   |   2009-08-06  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlasím s autorom článku v tom že problém tu je a že ho treba riešiť inak ako ho rieši štát (nerieši) bol by som trošku rezervovanejší čo sa týka kritiky 3. sektora mimovládok-to sú lúdia ktorý na rozdiel od štátnych zamestnancov chcú niečo konštruktívne robiť ale nemajú na to peniaze a tak veľakrát bohužiaľ musia ostať len pri tom mudrovaní. súhlasím aj s tým že tento problém treba riešiť a čím skôr sa vyrieši tým lepšie pre nás všetkých a pre Rómov.čo sa týka toho že sa veľa ,,slušných Slovákov´´ stane obeťou toho že sú označovaný za rasistov povedal by som len toľkoto: keď niekto povie treba riešiť rómsku otázku je to iné ako keď niekto povie cigáni do plynu a pod.ja osobne by som mal za suseda radšej rómskeho zlodejíčka ako pravicového extrémistu.


Tomas Franzen   |   ip:92.74.245   |   2009-08-06  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krajiny, v ktorych jednotlivci somru, ale nic sami nepodniknu nestoja za vela. Spoliehat sa na vrchnost je naivne.
Moja osobna iniciativa: Zoberiem si jednu 18+ romku pod patronat. Presvedcim ju o vyhodach sterilizacie, budem ju tiez financne motivovat.
Neviem sice kedy moj projekt uskutocnim, ale ked bude hotovy, budem o tom informovat noviny. Dufam, ze sa takto ku mne par ludi prida. Totiz, ak nic neurobime nebude nasim vnukom do smiechu.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-06  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tomas Franzen

joooj to je super napad...a dufam ze nezabudnes aj vyskusat ci jej ta sterilizacia funguje...
ja by som ju skusal kazdy den...:-)))


Tomas Franzen   |   ip:92.74.245   |   2009-08-06  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otestovat ci sterilizacia funguje. Hm...
Musim sa najskor o tom porozpravat s mojou priatelkou.


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-08-06  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a priatelke si uz hovoril ze si chces zobrat pod patronát 18 rocnu romku a financne ju motivovat???
Len bacha aby sa Ti nevystrielali patrony...
Ja mam dnes plny zasobník ale za chvilu pride manzelka tak hned pojdeme na strelnicu ...do spálne....donesie aj terč.


ellen77   |   ip:78.98.17.   |   2009-08-07  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  povinna antikoncepcia nie je riesenie, lebo je to proti ludskym pravam-pravo rodicov, porodit deti podla svojho uvazenia. Ak chceme tu uvazovat konstruktivne, musiem tieto atributy prava respektovat. Tak by sa mohlo stat, ze v buducnosti by si niekto zmyslel, ze treba usmernovat populaciu bielich a mohol by mam napr. nariadit, ze mame plodit deti len krizene : rom a biely, alebo nejaku inu somarinu. Je potrebne hladat riesenie, ktore by sa vtesnalo do kriterii ludskych prav a predsa by nejako pribrzdilo tento expres, ktory sa tu po revolucii rozbehol.Tiez si treba uvedomit, ze existuje skupina Romov, ktorí žiju slušnym spôsobom, su vzelani, inteligentní... Tychto by sa toto riešenie nedotklo. Problemom su totiž ti ludia z osad, kde maju ubohe podmienky na život, mladí ľudia tam nemaju šancu sa vyhrabať z marazmu, v ktorom osada žije( nemaju pracu, nemaju vzdelanie, nemáju kam a načo odísť.)Generacie po revolucii v tychto osadach su degenerovane, pretože sa tu pije, fajči, "sačkuje" nieje žiadne tajomstvo, že mať dá dieťatu k ustam sáčok s toluenom alebo s okenou , aby dieta bolo ticho a spalo.Co je to za vychova, ake potomstvo z toho vyrasta? Na tomto probleme- neschopnost vychovavat deti - by som postavila politicke riesenie


Lord X   |   ip:78.99.169   |   2009-08-07  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ellen77 - nesuhlasim s tym, ze rodicia maju pravo porodit deti podla vlastneho uvazenia. Niektori rodicia totiz neuvazuju, a preto by im socialka tuto vysadu (!) mala zobrat, aspon pokym sa neumudria.
Clovek ma pravo na slobodu, zdravotnu starostlivost, spravodlivost atd., ale nema pravo robit deti kedy chce. Je to privilegium, nie pravo.


ellen77   |   ip:87.197.18   |   2009-08-08  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  socialka by im to mala na zaklade coho zobrat? a kto by urcoval, ktori rodicia "uvazuju a ktori nie? ako by sa to dalo vyselektovat? Musi byt na to stanoveny nejaky zakon, ktory by sa musekl velmi citlivo vymysliet, aby sa nedal zneuzit....OSN - Akčný program OSN medzinárodnej konferencie o populácii a rozvoji - 1994 Káhira

http://www.redemptoristi.sk/modules.php?name=News&;file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=2829


Lord X   |   ip:78.99.4.2   |   2009-08-08  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socialka by im mala nasadit povinnu antikoncepciu na zaklade ich financnej situacie a celkovej socialnej situacie. Zakon by musel byt citlivo vymysleny, ale dotykal by sa len "dolnych desattisic", vacsina ludi by aj nadalej mohla robit deti, kedy chce.
Populacna politika Ciny je sice necitliva, ale vysledok sa dostavil, a aj ked s mnohym nesuhlasim (potraty, nasilie..), je to spravna cesta.
Existuje velmi mudra zasada: Prava cloveka koncia tam, kde zacinaju prava ineho. Privelmi sa zastavas prav rodicov, ale zabudas na pravo deti vyrastat vo vhodnom prostredi, ktore je prednejsie.


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-08  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ze povinna antikoncepcia...a kolko z tej havede ju bude brat ?..ja radsej by som mal za suseda NS ako nejaku spinu..a nehadzte hitlerovcov a ludi s nacistickou ideou od jedneho vreca.Hitlerovci uznavaju jeho osobu a vsekto co s ajej tyka. NS a podobne uznavaju IDEU a nie tak ako to praktizoval Hitler.Napriklad nezacal by som vojnu s Polskom aj ked na to mal dovody, ale tym len zabijal bielych ludi.A nezabudajte ze nie zo vsetkymi ideami suhlasime . A preto dochazda k hlavnym chybam, ze to vsetko media spletu a naivna verejnost nevie co je pravda !


Lord X   |   ip:78.99.4.2   |   2009-08-09  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Muro - podla mna je povinna antikoncepcia pri kvalitnom nastaveni systemu dobrym riesenim. Bralo by ju tolko "havede", kolko teraz berie socialne davky, teda skoro vsetci. V konecnom dosledku by to malo aj pozitivne eugenicke vplyvy, a pritom nikoho ani nediskriminujes.
Ale ja sa len snazim byt konstruktivny. Alebo mas lepsi napad, ktory nie je na urovni "cigani do plynu"?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-08-09  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu je pes zakopaný.

Toto je sľub
http://www.tvina.sk/index.php?program=3&;video=939

a toto je riešenie "nezhodných" v podaní Markízy (myslím komentár k videu)
http://www.tvina.sk/index.php?program=3&;video=939

a toto je skutočnosť, bez obalu
http://www.youtube.com/watch?v=6ILoJoETcXs

sxg, ďakujem.

K celému cigánskemu problému mám osobne len jedno :
ROVNAKÉ PRÁVA A POVINNOSTI PRE VŠETKÝCH, BEZ OHĽADU NA RASU, NÁRODNOSŤ A VIEROVYZNANIE.
ktosi   |   ip:81.154.11   |   2009-08-09  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  musim s tym suhlasit je velky problem cigansky . ked vetsina nechce pracovat ale zije z uzeru a zo spekulacii a zo soc davok . . ale vetsina su tu i ludia ktory maju tie iste problemi ako vy . Tak ako ja . Mam 5o rokov cely zivot ]od 18] pracujem nikdy som nebol trestani nikdy som nepoberal soc davky . ako ja k tomu pridem ze ma hadzu do jedneho vreca s fetakom uzerakom atd . ako ja maam svoje deti vychovavat ked deti slovenske ktore nie su tak dobre vychovane a krici na nich cigani . tak ako vy sa bojite prest vecer po napr, jelsave tak aj mi sa bojime aleeeee bojime sa este aj o svoje deti aby ich nebyly bieli deti preto ze su cigani . bojime sa ich pustit na diskoteky , tam kde je vetsina romskych deti ich nepustime ale tam kde su bieli tak tam zas nemozu ist ako maju vyrastat . Mamtie iste problemi ako aj ini neromsky obyvatelia ako si udrzat pracu ako vyzit z toho mala .Na druhej strane uzernikom pomahaju policajti starostovia atd . ktroi o tom vedia ale nic proti tomu nerobia preco asi preto lebo maju z toho tiez nieco . Napr. v dedine slavosovce kde zije moja sestra . ovlada polovicu romov tiez podnikatel Karalo ktroy predava na dluh potraviny ale s 300 percentnim narastom . vie tom starosta vie po tom policia , tak ze ma zelenu . Starosta Bastak sa raz vyjadril ze v jeho dedine neni potrebne zaviest listkovi system vyplacania soc davok preto ze tam romovia su uvedomeli . Vy ktroi poznate tu dedinu iste pochopite ze to neni pravda . je normalnich snad 30 percent ostatni by potrebovali soc . davky vyplacat list . systemom . Ale panovi starostovi by potom menje islo do vreck aako vsimne od Karala . To je len jeden jedini priklad ako potrebuju niektori bilei k vlastnemu obohateniu romov . Tak ao chcete riesit romsky problem . Ja by som navrhol preto ze v sucasnej zapadnej europe nie su problemi s romami tak asi to nebude poriadku s vasim chapanim tej demokracii . zacat aj od seba . a hlavne PRACU PRE DOSPELYCH A DETI DO SKOLI INTERNATNICH . Kazdopadne nemoze tento problem vyriesit extremisti ktroy sami nie su daleko od sposobu zivota romov . Vyholeni jedinci nafetovani a nadrogovani spinvych putikoch a na zhromazdeniach to nevyriesia . A ked obyvatelsrvo ich podporuje tym iba prilieva olej do ohna . To iste co predchadzajuci pistael . rovnake prava ale aj POVINNOSTI pre vsetkych


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-09  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To nieje zly napad. AJ tak su nam len zatazou a ziadnym prinosom.Treba ich vystahovat ked nie odstranit a ked uz nie vystahovat zo statu tak na jedno miesto,niecoako Lunik 9. A tam ked sa o nich nebudeme starat sami bud pokapu alebo sa navzajom zozeru. Hlavnym zasadnymkrokom je nevyplatit ciganom davky. Ziadne aspon pokial nemaju nejaku robotu. A to uz som zasiel az doprilis mierneho riesenia.


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-09  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ako tu uz aj predtym niekto spominal tiez aj v Srbsku bol rovnaky problem. Lenze albanci maju viac rozumuako degesi a uvedomovali si svoju moc. A tiez ich tam bolo len "par" tisic .A co z toho nakoniec bolo ? chceli si odtrhut uzemie a vypukla obcianska vojna. A takzomierali nevinny biely ludia ktory zomreli pri atentatoch a podobnych utokoch !


neon   |   ip:213.81.13   |   2009-08-10  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ÚSTAVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Čl. 2

(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú
prostredníctvom svojich volených zástupcov
alebo priamo.

(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy,
v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví
zákon.

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané,
a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

Čl. 12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach.
Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné,
nepremlčateľné a nezrušiteľné.

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území
Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie,
rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické,
či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť
k národnosti alebo etnickej skupine, majetok,
rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov
poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach
pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.

Čl. 21

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň
vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.

Čl. 24

(1) Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania
a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť
zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý
má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má
právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.

Čl. 26

(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom,
písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj
slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie
bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha
povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore
rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu.
Podmienky ustanoví zákon.

(3) Cenzúra sa zakazuje.

(5) Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným
spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti
v štátnom jazyku.

Čl. 28

(1) Právo pokojne sa zhromažďovať sa zaručuje.

(2) Podmienky výkonu tohto práva ustanoví zákon
v prípadoch zhromažďovania na verejných miestach,
ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné
na ochranu práv a slobôd iných, ochranu verejného
poriadku, zdravia a mravnosti,majetku alebo pre
bezpečnosť štátu. Zhromaždenie sa nesmie podmieňovať
povolením orgánu verejnej správy.

Čl. 29

(1) Právo slobodne sa združovať sa zaručuje. Každý
má právo spolu s inými sa združovať v spolkoch, spoločnostiach
alebo iných združeniach.

Čl. 30

(1) Občania majú právo zúčastňovať sa na správe verejných
vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov.
Cudzinci s trvalým pobytom na území Slovenskej
republiky majú právo voliť a byť volení do orgánov
samosprávy obcí a do orgánov samosprávy vyšších
územných celkov.

Čl. 32

Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému,
kto by odstraňoval demokratický poriadok základných
ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave,
ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie
zákonných prostriedkov sú znemožnené.

Čl. 37

(1) Každý má právo sa slobodne združovať s inými na
ochranu svojich hospodárskych a sociálnych záujmov.

Čl. 42

(1) Každý má právo na vzdelanie. Školská dochádzka
je povinná. Jej dĺžku po vekovú hranicu ustanoví zákon.Čl. 44

(1) Každý má právo na priaznivé životné prostredie.

(2) Každý je povinný chrániť a zveľaďovať životné
prostredie a kultúrne dedičstvo.

(3) Nikto nesmie nad mieru ustanovenú zákonom
ohrozovať ani poškodzovať životné prostredie, prírodné
zdroje a kultúrne pamiatky.

Čl. 73

(2) Poslanci sú zástupcovia občanov. Mandát vykonávajú
osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia
a nie sú viazaní príkazmi.

Čl. 75

(1) Na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky,
na ktorej sa poslanec zúčastňuje po prvý raz, skladá
sľub, ktorý znie:

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej
republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme
jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony
a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“


Čl. 112

Členovia vlády skladajú do rúk prezidenta Slovenskej
republiky tento sľub:

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej
republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme
občanov. Budem zachovávať ústavu a ostatné zákony
a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-11  (00:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vies kde mozes ist s takou ustavou. Taka ustava je ako velezrada. Len skodi nasmu narodu !


joplins   |   ip:95.209.22   |   2009-08-11  (07:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ze ustava SK. RECI SA VEDU A CHLIEB SA JE...


Lord X   |   ip:78.99.94.   |   2009-08-11  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Muro - co je zle na tej ustave? same dobre veci su tam pisane, len keby sa aj dodrziavala ako sa ma :D
S rieseniami ako "cigani do plynu, odstranit a vystahovat (kam vlastne?)" zasadne nesuhlasim, ako aj vacsina verejnosti. To nech tu radsej mame Romsko.
Ale nikde v nej nevidim pravo rodicov mat deti kedy chcu.. opravte ma ak je to tam niekde zahrabane..


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-11  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prec , do indie a rumunska a do statov ktorym sa to nepaci. A vacsina verejnosti je bohuzial zle informovana a nezaobera sa skutocnou vaznostou tohoto problemu. Dalsia cast verejnosti zije z komunistickych hluposti ktore imkomunisti a media natarali !


joplins   |   ip:79.138.23   |   2009-08-11  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bratia,luuuubme sa....my sa len fest luuuuubme....INFERNO   |   ip:217.12.48   |   2009-08-13  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co cigani pre narod spravili nic. Ja pracujem odovzdavam dane a ty cigani zarobia viac co ani prstom nepohli. Stat im da novy byt a mne ktory zaraba a plati neda nic. Len sa pozeram ako sme my diskriminovany. Treba sa konecne ozvat, alebo dat ich vsetkych do Bratislavy a mozno sa to bude riesit. Poznam ludi ktory mali zahradkarsku oblast a sa im tam nastahovali cigani. Nemohli ich vyhodit sami a ani policia. Teraz tam vyrastlo pekne geto. Keby som sa ja nastahoval do Pociatkovej vily tak asi do hodiny som vyhodeny.


ÄX   |   ip:188.112.6   |   2009-08-16  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len si ich pestujme ako v bavlnke. Veď nám to vrátia, až budeme na dôchodku.


Pesty   |   ip:80.81.232   |   2009-08-21  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba o tom hovoriť lebo nečinnosťou vzniká napätie a je lepšie keď ho takto uzemňujeme ako by to malo prasknúť a dopadnú ako so židmi cez ww2 tam bol tiež domáci národ diskriminovaný a ľudia sa nasrali - v Maďarsku to už iskrí !!!


Basa   |   ip:78.3.230.   |   2009-08-21  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne sa napr. paci socialny princip podpory v chorvatsku- vyska podpory je zavisla od poctu odpracovanych rokov, myslim(ale neviem na 100%), ze narok na soc. podporu ma clovek az po dvoch rokoch prace a aj to len na nejake 3 mesiace, potom bud do roboty, alebo sa kohutik zavre, samozrejme cim viac rokov odrobenych, tym aj dlhsia a vyssia soc. podpora. myslim ze co sa prispevkov na deti tyka, podobny system by sa dal tiez uplatnit, ake jednoduche- cim viac pracujes- tym viac pozitkov mas, nepracujes- nemas nic


666   |   ip:91.127.38   |   2009-08-26  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cigánsky problém??? musíme riešiť??? netreba robiť problémy,,,aby sme ich nemuseli riešiť,,,
a Vy si hovoríte, že chodíte s otvorenými očami???
,,,nenávisť rodí nenávisť,,,
ľudia:) ste primitívni


Stat ich chrani   |   ip:78.98.102   |   2009-08-27  (05:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Selmu na vegetariana neprerobis,stat im drzi stranu, oni sa nikdy nezmenia budu si zit po svojom ako tisicky rokov predtym,som zvedavy co sa bude s nimi robit ak za 20-30 rokov ich tu bude tolko,ze ich nebudeme schopny uzivit,potom chcem vidiet tie recicky vo vlade a riesenia.


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-27  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  idiot 666 tu nejde o nenavist voci ciganom ale laske k vlasti a rodine... neviem ci by si chcel skoncit tak ze ti nejaky fetacky deges zabije dceru alebo syna... alebo hadam nechceme skoncit ako srbsko !


Honza   |   ip:78.136.14   |   2009-08-30  (05:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, že máte problém s cigány? Co teprve až se nasereme a každého po slovensky mluvicího cigána, co je u nás na dávkách, čapneme za flígr a hodíme Vám ho přes řeku Moravu zpět, neboť u nás se slovensky určitě nenaučil.


madball   |   ip:195.146.1   |   2009-08-30  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vieš kolko ich u nas na slovensku mluví? To by si sa divil... Aby sme vam ich my nezacali vracat naspat ty dilino tupy. To uz u vas nebudu urcite mensina.


666   |   ip:78.99.120   |   2009-08-31  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Aka laska k vlasti ty idiot? Nezijes na tej istej planete Murko? ci slovensko je vlast vyvoleních? okrem toho preštuduj si historiu ciganov.a prides nato kto je idiot...inac nie som cigan,,,len nerobím rozdiel medzi cigánom, maďarom, slovákom...tupec sa najde všade,,,a tupci sú nebezbeční...


Muro   |   ip:78.99.154   |   2009-08-31  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta ista planeta ? chces mi teda nahovorit ze ja biely slovak som vlastne ako nejaky cerveny indian ?kultorou rozumom a podobne NIE...nechapes podstatu toho co myslim... Slovak , Madar,Cech,Nemec to je uplne jedno. Nerobim rozdiely medzi narodmi pretoze cela europa by sa mala spojit..a radsej sklapni s historiou pretoze to co vravis su iba obycajne komunisticke reci,ktore komunisti tlkli do hlav vsetkym ....aby potom mohli zit podla seba. a media su manipulovane tiez takze je to to iste....nieje zase az takvelmi vela historickych pramenov ktore by boli skutocne pravdive.... a cigani ? taka zberba ? nemal by som s nimi problem keb sa spravali ako biely ktory su podstivy....ale takeho som este nevidel ani nestretol.... som za zmenu a riesenie ktore je velmi dobre je zakon podla ktoreho by kazdy povedzme 2 roky nepracujuci clovek bol uvazneny na nejaku dobu...a kazdy ktory by nepracoval by siel do vazenia pokial by nezacal pracovat.... je to dost humanne riesenie a ucinne riesenie....


firex   |   ip:13.20.137   |   2009-11-16  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cely problem je len v nas, co to zas hadzete na druhych?
Keby sme boli 'normalni' a vedeli poriadne zit a mat poriadok tak by sme tu nemali takuto neplechu z ktorej su cigani len cast.. ved sa len prejdite medzi beznymi ludmi 'belochmi', to je uroven!
Ved aj Cesi sa nas snazili naucit slusne zit a byt vzdelani a samostatni a museli to s nami vzdat, Cigani su len taka kvasnicova usadenina na dne nasej zumpy co pomali bobtna a zachvilu sa vymkne spod kontroly ale to je jedno, su ako choroba co zahynie spolu s hostitelom, to by si mali uvedomit... takisto ako nasi uzasni politruci


staryotec   |   ip:95.102.17   |   2010-01-10  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ako povedal moj stary otec treba vydrzat vsetko ma svoj cas a raz to niekde zacne.


miro   |   ip:95.102.17   |   2011-01-31  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na margo"videli ste už rómskeho bezdomovca?" a videli ste už že polícia pátra po cigáňovi ,ktorý neplatí výživné? hahaha


Skladacka   |   ip:178.41.11   |   2011-01-31  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigáni sú zrkadlom našej doby nič viac nič menej , ich dedičnosť udáva spôsob akým riešia vlastné problémy.

Ak nebudú problémy nebudú ani odlišnosti.


ubo . xusavofu56   |   ip:178.40.36   |   2011-11-03  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cigánov riešiť? Nie,tvrdo a nekompromisne odpísať,nedať im žiadnu šancu,už mali dosť šancí.Z nich NIKDY,ale nikdy nebude z nich nič,iba čo odžierajú.Čím ďalej je všetkého menej(drevo,ovocie,atd.),v autobusoch,obchodoch iba smrad po ich návšteve,všetko vedia len zničiť,ohrozujú,okrádajú nás.NIKTO ich tu nechcel.Vláda ich chráni,tak prečo si neadoptujú ich deti? O čo vlastne ide vláde? Nabaliť sa,tárať rozprávky,zabezpečiť sa a dalšia generácia slovákov? Hm,starajte sa...Dajte zadarmo cigánom alkohol a drogy a bude po probléme.No,ale slovákom zbrane.Nie som rasista,ale...Čo rozumnejší cigán,tak ide za vojaka z povolania,nemusí robiť,o chvíľu je na dôchodku,ešte aké výhody im treba?To nie je rasa,ale hmyz,odporný,dotieravý,a čo sa robí z takým hmyzom?


richardpeterson . purylalo08   |   ip:198.7.58.   |   2017-04-26  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Požiadať o rýchly a pohodlný úver na splatenie účtov a začatie nového podnikania alebo refinancovanie svojich projektov za nižšiu úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom: pre viac informácií o výške úveru, ktorú potrebujete, pretože naša minimálna ponuka úveru je 5 000,00 na akúkoľvek voľbu sumy úveru. Sme legitímnym registrovaným a certifikovaným veriteľom. Môžete nás kontaktovať ešte dnes prostredníctvom e-mailu na rýchlu odpoveď, ak máte záujem o získanie tejto pôžičky, kontaktujte nás pre viac informácií o pôžičkovom procese, o spôsobe, akým sú podmienky úveru a spôsob prevodu úveru. Vy. Potrebujem vašu naliehavú odpoveď, ak máte záujem. E-mail: richardpeterson706@gmail.comPožiadať o rýchly a pohodlný úver na splatenie účtov a začatie nového podnikania alebo refinancovanie svojich projektov za nižšiu úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom: pre viac informácií o výške úveru, ktorú potrebujete, pretože naša minimálna ponuka úveru je 5 000,00 na akúkoľvek voľbu sumy úveru. Sme legitímnym registrovaným a certifikovaným veriteľom. Môžete nás kontaktovať ešte dnes prostredníctvom e-mailu na rýchlu odpoveď, ak máte záujem o získanie tejto pôžičky, kontaktujte nás pre viac informácií o pôžičkovom procese, o spôsobe, akým sú podmienky úveru a spôsob prevodu úveru. Vy. Potrebujem vašu naliehavú odpoveď, ak máte záujem. E-mail: richardpeterson706@gmail.com


GarryDickson . dojunity06   |   ip:197.210.2   |   2017-06-21  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, že získate úver? Ste vážne potrebujete od naliehavého úveru na začatie vlastného podnikania? Ste v dlhu? To je vaša šanca na dosiahnutie vášho želania, poskytujeme osobné pôžičky, podnikové pôžičky a firemné pôžičky a všetky druhy pôžičiek s úrokom 3% pre viac informácií kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: (garrydicksonloanfunds@gmail.com) MR Garry Dickson.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Dolezite.sk 2.0

Čo by ste po technickej stránke radi videli v novej verzii webu DÔLEŽITÉ.SK ?


Jaká je budoucnost lidstva?

Smrdím, no a čo?

Nepřizpůsobiví občané nemohou existovat!

Psychiatria: neschopnosť definovania duševnej choroby ...

FarmReal.im (Záhrada 21. storočia)

Archív

Den bez lékaře, nákupů, médií

Národe český, je nejvyšší čas se sjednotit, neboť jedině v jednotě je naše síla, které dokáže něco trvale změnit! Národe český, Naší vlastí se šíří vztek, zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož si občane sám!


Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Táto kríza je ako rakovina: je čas konať hneď

Hlinové vystúpenie v parlamente

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Stručne k Ládinovej smrti


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4744 s