21. September 2019
    
Hudba a jej skrytá podstata... - Dolezite.sk

Hudba a jej skrytá podstata...


  2010-04-26  (10:51)  |  Kultúra
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Hudba a jej skrytá podstata...

Milí čitatelia,


chcel by som teraz každého z Vás poprosiť o velikánsku pomoc. Potreboval by som zistiť úplne všetko, čo sa len dá o samotnej hudbe. Chcel by som, aby sa tu otvorila široká diskusia, do ktorej budete prispievať, Vašimi postrehmi, myšlienkami, názormi, odkazmi na vedecké štúdie, dokumenty, na rôzne pokusy. domienky, úvahy a proste všetko, čo sa hudby a jej podstaty týka. Spolu by sme takto mohli zozbierať v krátkom čase "veľkú mozaiku" z ktorej by sme si dokázali potom poskladať výsledný obraz a odhalit tak daľšie tajomstvo, ktore sa pred nami určite schováva.


prečo si to myslim?

Všetko, čo tu existuje má nejaký skrytý zmysel. Tak, ako zmyslom lásky je udržať vedomie po smrti človeka stabilným a nedovoliť mu rozplynúť sa do všadeprítomnej energie a tak toto stabilné vedomie má možnosť vydržať v tomto stave až kým sa nespojí s druhým vedomím, čo spôsobí nový veľký tresk a začne sa vytvárať nový vesmír, čím dostáva samotný život človeka zmysel, pretože nikdy neskončí, ale pokračuje vo forme nového vesmíru bok po boku svojej vyvolenej s pocitmi najvyššieho šťastia, čo samozrejme stačí k tomu, aby i naše egá ostali maximálne ukojené a pokojné.


Ako vidíte, láska aj život majú svoj zmysel a obe veci veľmi pôsobia na vedomie človeka. Ďaľšou vecou, ktorá rozhodne na vedomie človeka vplýva je práve hudba a preto sa na ňu chcem teraz absolútne zamerať. Pomôžte mi priatelia! Pomôžte mi odhaliť tajomstvo hudby! Cesta bude dlhá, dlhočizná, no cítim v kostiach, že to za to stojí a že nám budú všetkým sánky padať!


Vopred ďakujem, za všetky Vaše príspevky, dúfam, že sa nám to spolu podarí!


ion_cannon
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lant   |   ip:188.75.17   |   2010-04-26  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prisel jsem na toto: Duc duc hudba mi zvysuje aktivitu prvnich dvou caker :)


Bimbo   |   ip:95.102.13   |   2010-04-26  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veriť bez pochopenia je iba zotrvačnosť a lenivosť myslenia! To nevedie ducha do výšok, ale zatláča ho dole. Preto vzhliadnime nahor, máme skúšať, skúmať. Túžba k tomu v nás nie je nadarmo.

Čas! Skutočne plynie? Prečo pri tomto ponímaní narážame na prekážky, ak chceme takto premýšľať ďalej? Celkom jednoducho preto, lebo základná myšlienka je nesprávna, pretože čas pokojne stojí! My sa mu však ponáhľame v ústrety! My sa ženieme do času, ktorý je večný, a pátrame v ňom po Pravde! Čas pokojne stojí. Zostáva taký istý dnes, včera, aj o tisíc rokov. Iba formy sa menia. Noríme sa do času, čerpáme z lona jeho záznamov, obohacujeme svoje poznanie v zbierkach času! Lebo nič sa mu nestratilo, všetko uchoval. Nezmenil sa, pretože je večný! Aj ty, ó človeče, si stále iba ten istý, nech sa javíš mladíkom alebo starcom! Zostávaš tým, kým si! Necítil si to už sám? Nepozoruješ zreteľný rozdiel medzi formou a svojím “ja”? Medzi telom, ktoré je podrobené zmenám, a tebou, duchom, ktorý je večný?

Hľadáte Pravdu! Čo je Pravda? To, čo dnes cítite ešte ako pravdu, poznáte zajtra už ako omyly, aby ste neskôr v týchto omyloch znovu objavili zrnká Pravdy! Veď aj zjavenia menia svoje formy. Tak to ide s vami ďalej v ustavičnom hľadaní, avšak v týchto zmenách dozrievate!

Pravda však zostáva stále rovnaká, nemení sa, lebo je večná! A pretože je večná, nedá sa ju pozemskými zmyslami, ktoré poznajú iba zmenu foriem, nikdy úplne a skutočne pochopiť! Staňte sa preto duchovnými! Voľní od všetkých pozemských myšlienok; a máte Pravdu, budete v Pravde, trvalo ožiarení jej čistým svetlom, v nej ponorení; lebo vás úplne obklopuje. Plávajte v nej, hneď ako sa stanete duchovnými.

Potom vám už nie je potrebné prácne sa učiť vedám, nepotrebujete sa báť omylov, ale máte na každú otázku už odpoveď v Pravde samotnej; dokonca nemáte už ani otázok, pretože všetko viete a chápete bez toho, aby ste potrebovali rozmýšľať, lebo váš duch žije v čistom Svetle, v Pravde!

Staňte sa preto slobodnými duchom! Roztrhnite všetky putá, ktoré vás zdržujú! Ak sa pri tom vyskytnú prekážky, jasajte im radostne v ústrety, lebo pre vás znamenajú cestu k slobode a sile! Považujte ich za dar, z ktorého vám vznikne zisk, a prekonáte ich hravo.

Buď sa vám predkladajú, aby ste sa na nich učili a vyvíjali sa, čím rozmnožujete svoju výzbroj ku vzostupu, alebo sú to spätné účinky viny, ktorú tým odpykávate, a od ktorej sa môžete oslobodiť. V oboch prípadoch vás vedú vpred. Preto sviežo cez ne, je to na vašu spásu!

Je bláznovstvom hovoriť o ranách osudu alebo skúškach. Každý boj a každé utrpenie je pokrokom. Ľuďom je tým ponúknutá príležitosť odstrániť tiene predchádzajúcich pochybení, lebo nemôže byť nikomu odpustený ani halier, pretože i v tom je vo vesmíre kolobeh večných zákonov neochvejný; v nich sa prejavuje tvorivá vôľa Otca, ktorá nám tým odpúšťa a všetko temné zmazáva.

http://www.abdrushin.sk/


DavidB   |   ip:147.232.2   |   2010-04-26  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Logický klam => Spoločenský apel(argumentum ad populum, bandwagon fallacy)=> Zdôvodňuje myšlienku tým, že s ňou ostatní súhlasia. To pritom nemá na jej faktickú správnosť žiadny vplyv.


Wind   |   ip:192.128.3   |   2010-04-26  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hudba : Tvoje nadsenie je sice pekne, ...ale hudba, su len elektricke signaly interpretovane tvojim mozgom. Ked sme pri hudbe, v skutocnosti hudbu, a ani zvuk, si v skutocnosti nikdy nepocul, jedine co vnimas, je elektrina, a to, ako tvoj mozog tuto elektrinu interpretuje :)


pavolpi   |   ip:217.119.1   |   2010-04-26  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  daj si pauzu, daj si kitekat.


Majco   |   ip:91.148.2.   |   2010-04-26  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Wind - Omyl. Elektrina je to len do toho casu , do ktoreho sa nesiri vzduchom ako vibracia. Potom sa v mozgu opat pretvara na elektrinu. Ano ale vibracie clovek vnima aj lebecnymi kostami a pri orchestri su vyjadrene daleko vyssie frekvencie ako je 100khz co samozrejme doma len stazov dokazem vyjadrit. Musel by som byt milionar - audiofil ale bohuzial alebo mozno nastastie som len to druhe. Zvuku a hudbe sa intenzivne venujem 11 rokov. Vydal som uz par EPciek a celkom uspesne. Ale o to tu nejde. Chcel som pouzat na to, ze hudba nieje len elektrina. To je ako tvrdit ze my sme len voda!


rudolfth   |   ip:195.168.8   |   2010-04-26  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo je to hudba? Začnime u filmovej hudby. K čomu slúži? Slúži na „podfarbenie“ deja, znamená to, že „hovorí“ to isté, čo sa práve odohráva na plátne, len to svojím spôsobom emocionálne doplňuje. Hudba v tomto prípade vyvoláva práve tie pocity, ktoré sú v súlade s pocitmy, ktoré vyvoláva u človeka samotný dej filmu, slúži na stupňovanie zážitku z filmu.
Aby sa to dalo docieliť, hudba musí byť vlastne akýmsi univerzálnym emocionálnym jazykom, ktorý je zrozumiteľný aj bez predchádzajúceho učenia.Wind   |   ip:192.128.3   |   2010-04-26  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :) Vsetko co cloek je schopny vnimat svojim mozgom, je vzdy len a len elektrina, nic ine nic viac. Mozog je tak skonstruovany, s nicim inym ako elektrinou narabat nevie. Je na to odkazany, a cely system receptorov co mozog ma k dizpozicii, sluzia len na zber elektrickych inpulzov. Mozog, je limitovany a to extremne.


jefrey   |   ip:109.250.5   |   2010-04-26  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hladat nejaky skutocnu hudbu, nejake hudobne univerzum si myslím nemá bohvieaky zmysel.kazdý sme iný, pocuvame rôzne veci, jeden pocuva metal no nepohrdne dzezom, iny klasiku, rock, niekto ulietava na ezoterike, dalsi hiphop a sracky z televízie a radia. je neskutocne mnoho foriem hudby. pre jedneho su dolezite texty, niekto si zas potrpi na kvalitnom súzvuku hudobných nastrojov. je tažko hladat nejaký kompromis medzi hudobnými štýlmi. krasne na hudbe je to, ze ak vychadza zo srdca a je uprimna, moze byt akehokolvek zánru, len taka skrýva skutočný pravdu a autentickosť.

problém v dnešnom hudobnom svete je ten, že hudbobné talenty za masovo zabíjajú a degenerujú... komercné hudobné stanice, klipy, hitparady, relacie typu slovensko hlada talent, ktoré taktiez len deformujú a vnucujú falošné ideály

ludia by mali viac podporovať domácu scénu, nezávislé labely, mladé kapely, rádiá a chodiť na nekomerčné akcie a koncerty. len tak prežije skutočná, nefalošná hudba.


classique   |   ip:95.103.17   |   2010-04-26  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Wind:
trošku stebou súhlasím hudba sú naozaj iba frekvencie tvoje uši sú senzory a tvoj mozog je dekóder tých vybrácii sktorých potom vytvorý zvuk,,,hudbu ktorú počuvaš je vlastne tvoja predstava:D...očom bol vlastne matrix????...tvoje oči sú tiež len senzory, nos,jazyk všetko sú to len senzory a tvoj mozog stoho tvorí realitu:D...je to svet ktorý bol natiahnutý pred tvoje oči aby ta zaslepil pred pravdou:D


jkgvfig   |   ip:94.113.10   |   2010-04-26  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokud nema cenu zabyvat se hudbou, "protoze to jsou jen elektricke signaly v mozku", tak nema cenu se zabyvat timto ani jinym webem ani nicim ze sveta, nebot to jsou take jen elektricke signaly ze senzoru jako je kuze, oko apod.
tak co, jsi schopen se vykaslat od ted na cely interneta na cely svet, nebo priznas, ze kdyz ma cenu venovat se jednomu kousku Sveta, tak ma cenu se venovat i jinemu kousku Sveta (hudbe).


somsijesmestesu   |   ip:88.212.37   |   2010-04-26  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viera (alebo neviera) v boha, reč, hudba, chuť občas si zanadávať, závislosť na sladkostiach. . . a milión ďalších vecí, ktoré poznáme a spolu ich robíme nezávisle na tom kde sme vyrastali a v ktorom čase. Spomedzi všetkých vecí, ktoré sú nám spoločné je hudba výnimočná. Vie sprostredkovať emócie, chaos, poriadok, nudu, nekonečnosť. Vie zaujať, odpudiť, byť neutrálnym pozadím, vyrušovať, uvoľniť, povzbudiť. Tvorenie hudby prináša neskutočne krásny zážitok. Hudba je možno jednou zo základných vlastností vesmíru, hudbu už vnímajú deti v prenatálnom období.
Prajem Vám veľa dobrej muziky priatelia.eros   |   ip:217.31.40   |   2010-04-26  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že každý človek potrebuje inú hudbu. Pri počúvaní hudby sa srdce synchronizuje s jej rytmom. Rýchla hudba zvyšuje frekvenciu srdca, a teda zvyšuje tlak. Pri pomalej hudbe sa tlak znižuje. Najlepšie je počúvať hudbu, pri ktorej sa striedajú rýchly a pomalý rytmus. Vtedy sa cievy stávajú pružnými, a tlak sa normalizuje. Dobrý faktor je aj to, ak sa v hudbe objavujú nečakané tóny. Toto všetko sa dodržuje hlavne v klasickej hudbe.


tusooo   |   ip:88.212.40   |   2010-04-26  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tancujem 12 rokov a hudba je mojím celoživotným pohonom do každého nového dňa. Stojí pri mne a dokáže ma zbaviť stresu, psychickému a fyzickému napätiu a povedal by som aj liečiť choroby. Neviem si bez nej predstaviť život a fungovanie môjho bytia. peace


Nhodnejkolemjdouc   |   ip:93.99.39.   |   2010-04-26  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tady je moje trocha do "mlejna", aneb netradiční odkaz na netradiční diskuzi ohledně "posvátných tónů"...

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&;sl=en&tl=sk&u=http%3A%2F%2Fwww.care2.com%2Fc2c%2Fgroups%2Fdisc.html%3Fgpp%3D13693%26pst%3D847969

a taky:
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&;langpair=en|cs&u=http://www.under-one-roof.net/12-strand-DNA/12-strand-DNA-Solfeggio.html

Je to přešrotováno google translátorem, tudíž
kvalita překladu "zcepeněla mačka, poblil se pes", ale s přivřenim obou očí se to dá...


A2   |   ip:195.168.5   |   2010-04-27  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hudbu vnimam len jednym zmyslom. Mam vsak dalsie 4 zmysly a kazdy z nich dokaze nieco vnimat, co sposobi reakcie. Preco by zrovna hudba mala byt tym klucom?


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2010-04-27  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor: Necitala som diskusiu, ale hned som sa zamyslela a tu je moja kratucka uvaha: Pre mňa je hudba dar. Hudba v nas prebudza pocity a city. Spravne poskladane tony (v ich harmonii) vplyvaju blahodarne na ludsku dusu. Hudba je vyjadrenie toho, co nevieme povedat slovami. Hudba je vyjadrenie citov ale aj pripomienkou. Hudba dokaze lepsie ako cokolvek ine „vytiahnut“ zabudnute spomienky. Tony maju svoje farby a vone. Hudba dokaze upokojit a krotit, ale aj prebudzat k cinom, podnecovat a inspirovat. Rovnake tony mozu mat iny vplyv na roznych ludi, podla toho v akom „energetickom stave“ sa dotycni ludia nachadzaju. Mozno je aj hudba „skodliva“, ta vsak pochadza od ludi, kotri sa nachadzaju v hladinach nizkych energii. V zasade je hudba vynikajuca. :D Hudba je spomienkou na to, co uz sme davno zabudli, je uzasnym spolocnikom, obveselovatelom ale aj nostalgikom. Je albumom spomienok a inspiratorom predstav. Hudba je jednoducho uzasna. :DDD


ion_cannon   |   ip:95.102.17   |   2010-04-27  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No krasne ste sa tu rozpisali vsetci :)

Nhodnejkolemjdouc:
tie stranky vyzeraju fantasticky, akurat to nefunguje cez ten translator a neviem si s tym poradit, moja anglictina na to nestaci, nedalo by sa s tym daco spravit? Potrebujem to nutne nastudovat :)

Pistalka, mam uplne podobne myslienky o hudbe :) A prave preto by som rad prisiel na to aky zmysel vlastne ma. Je to rozhodne nastroj na ovladanie duse, nemyslim tym samozrejme ze by teraz niekto zacal hrat na trubke a dvesto ludi by zacalo robit kotrmelce, ale ze kazda hudba moze vyvolat iny stav energetickej pohody alebo nepohody :)

A2, kto vravi ze by mala byt hudba klucom? ja hladam iba jej podstatu nic viac :)

jefrey: nehladam odpoved na to ktory hudobny styl je najlepsi, ale znovu opakujem podstatu hudby samotnej nech je akakolvek :)

Wind: aj ked su to vsetko len elektricke vnemy, je tu nieco co ich vyvolava a ja potrebujem vediet aky to malo vlastne zmysel "dat to sem" (do tohto vesrmiru)


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-27  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chceš odhaliť tajomstvo hudby?
Preboha!
Prečo?
Co ti urobila-ked jej chceš ublížiť?
Nie je krajšie,ked zostane hudba tajomstvom?
Nie je šťastnejší človek,ktorý verí v lásku,ako dar od Boha?
Taký materialista,ktorý verí v elektrochemické procesy,v hormony,či pudy je poľutovaniahodný.
Okrem toho je jeho myslenie obmedzené iba na materiálnu zložku sveta a nedokáže pochopiť,že tá duševná sa prejavuje cez materiálnu a teda stojí nad ňou.
Fyzikálnymi javmi môžete popísať princíp zvuku/počutia,ale nikdy hodnoverne nevysvetlíte skutočnosť,prečo jeden počúva Senzus a druhému stačí Cajkovskij,alebo Botti.

K hudbe samotnej:
Hudba je prejavom vnútorného sveta/rozpoloženia/emocií umelca a poslucháč je človek,ktoý sa dokáže s daným štýlom dostatočne zosynchronizovať,čo v ňom vyvolá podobné,alebo zhodné stavy a emocie,aké mal umelec v čase tvorby toho diela.

Preto nemôže hudba umelca,ktorý žije silným duševným/emocionálnym životom osloviť človeka,ktorý tak nežije.
A naopak.
Tupý vypatlaný raper s hudbou na úrovni amazonských domorodcov a stupídnym textom môže osloviť iba primitívov.
ALE!
Môže osloviť aj nižšie sféry inak duševne vyspelého jedinca.

Rovnako,ako môže vážna hudba vzbudiť záujem u analfabeta,alebo ignoranta v šiltovke...

Osobne poznám dva hlavné typy hudby:
Prvá je plánovaná a hlavnou časťou je refrén-typické pre ňu je to,že sa páči na prvý krát,ale rýchlo omrzí-to je väčšina hitoviek.
Druhá spočíva v bud v improvizácii,alebo vytváraní melodie cez tony (Ravi Shankar,Hendrix?).
Je neplánovaná a rozvíja vnímanie.

Vážna hudba a jazz je kdesi uprostred.


ion_cannon   |   ip:95.102.17   |   2010-04-27  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stratus

zjavne si ma zle odhadol a doslo k nejakemu nedorozumeniu :)
precital si si poriadne clanok?

nie je mi jasne co si nepochopil tak, ako som to myslel :)

co sa tyka lasky, je tam tiez popisana a pokladam ju za nesmierne dolezitu vlastne najdolezitejsiu zo vsetkeho doleziteho :)

ale venujme sa hudbe a jej podstate, hladam v nej ani neviem co, odkaz? posolstvo? neviem, mozno z toho nic nevlastni a je tu za uplne inym ucelom, a to by som ja rad vedel aky ten ucel je. Je na tom nieco materialisticke?


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-27  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítal som si článok riadne,rovnako aj všetky príspevky.

Môžeš napísať niečo podobné aj o tanci,či láske.
Ja ťa z materializmu neobviňujem-reagujem skôr na predchádzajúce príspevky a moje prvé 3-4 otázky síce smerujú na teba,ale neboli myslené nenávistne.
Skôr som chcel naznačiť,že možno je lepší stav,ked nevieme,čo to vlastne hudba s nami robí a jednoducho hudbu počúvame.
Myslím si totiž,že ludia vedou zabíjajú tajomstvá a preto je svet taký-bez zázraku,úžasu a tajomstiev.


philliep   |   ip:158.195.1   |   2010-04-27  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby sme pochopili hudbu a jej vplyv, mali by sme ju skúmať a pokúsiť analyzovať už na subatomárnej úrovni. Kde človek zistí, že nie len hudba, respektíve zvuky, ale aj samotná hmota ako taká, funguje na princípe vibrácii. Ľudský biorytmus môže fungovať na rôznych vlnových dĺžkach, kde samotné vibrácie dávajú jednotlivým bunkám pozitívne impulzy, pôsobia na ne a vplývajú na jej flexibilitu a pružnosť, tým aj na jej samotnú schopnosť regenerácie a jej vitálnosť. Čím biorytmus človeka funguje na kratších vlnových vibráciách, tým častejšie vlny zasahujú jednotlivé bunky v organizme, a celkovo pozitívne ovplyvňujú celý organizmus (človek sa cíti v pohode, cíti sa šťastný, je imúnnejší voči chorobám, atď.). A do tohto stavu sa človek častokrát dostane aj pomocou hudby, ktorá na základe elektrických impulzov v mozgu, dokáže stimulovať organizmus do vnútornej pohody človeka. Tým chcem dať najavo, že hudba (zvuky), nie sú len len elektrické signály v mozgu, sú to signály, ktoré prenášajú energiu, či už pozitívnu alebo negatívnu na človeka. To isté platí to aj o impulzoch získaných inými zmyslami. Preto na napĺnenie vnútornej pohody človeka je dôležité obklopiť sa na príjemným prostredím.


DI   |   ip:62.141.58   |   2010-04-27  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak tvoríte odpad a chcete sa stať napriek tomu slávnym, musíte byť ŽidSkoro všetci slávni umelci modernej pop kultúry dneška sú židia.
Častokrát sa stali slávnymi napriek tomu, že ich diela môžme označiť prinajlepšom za sračky.
Príkladom je hudobník – multiinštrumentalista - Beck. Hocijaký retardovaný imbecil so zátkami v ušiach namixuje lepší album ako je jeho debut Golden Feelings, prijatý kritikou kladne a označený za mimoriadne zaujímavý. Ukážky:

Mother*fuker:
http://www.youtube.com/watch?v=08YLK1Hf_ug

Special people:
http://www.youtube.com/watch?v=GoE0L8aKvyQ

The f*u*c*k*e*d up blues:
http://www.youtube.com/watch?v=bKvmnC7sEok
Ťažko uveriť, že chudák, ktorý vypotil takýto bezvýznamný a bezcenný odpad, získal desiatky MTV Grammy ocenení, vrátane ocenenia za najlepšieho medzinárodného sólového umelca, čí najlepšieho speváka, hoci jeho spev je horší ako chrochtanie skapínajúceho prasaťa.

Skúsme si predstaviť, ako by dopadol Gój, ktorý by chcel uspieť takouto hudbou. Pravdepodobne v zvieracej kazajke zavretý na psychiatrii, ponižovaný a zosmiešňovaný. Pravdepodobne by skončil samovraždou.

Potom, ako som si vypočul tieto zlátaniny, ktoré sú asi najhrubšou urážkou hudby, akú som kedy počul, mi bolo jasné, akej národnosti je tento odpad. Ak sa takýto odpad stane slávnym, musí mať ten „správny“ pôvod. Jednoduchá rovnica. Pre istotu som si to overil na internete. Moja intuícia bola správna.

Moje odporúčanie: ak vidíte holého cisára a všetci kričia, aké má krásne šaty, neverte ovciam, verte vlastnému triezvemu úsudku. Nie nemýlite sa. Naozaj je holý.

Čo ma najviac trápi, že ľudia sú také hlúpe ovce a nedokážu si uvedomiť tieto súvislosti. Naivne si namýšľajú, že každý je oceňovaný podľa svojich zásluh a tí, o ktorých média dennodenne hovoria, akí sú skvelí, sú skvelí naozaj. Vieme kto vlastní média.
Milióny šikovných, dokonca geniálnych ľudí musí vykonávať práce, nehodné ich kvalít, len preto, že nemajú ten správny pôvod, a tým pádom sa im nedostane pozornosť médií, nedostanú sa k medzinárodnému kapitálu, ktorého sa židia zmocnili za posledné desaťročia sériou podvodov a špekulácií.


Situácia je rovnaká aj na Slovensku. K akej národnosti patria Pavol Hammel, Jana Kirschner, Miroslav Žbirka, Milan Lasica, Adela Banášová a pravdepodobne aj väčšina ďalších, o ktorých to nemám zistené, môžte hádať sami.....
Slováci sú žiaľ príliš skromní, hanbliví, sebakritickí a tak nechajú svoj talent zakrnieť a volia poctivú prácu od svitu do mrku, kdesi v kancli pre medzinárodnú korporáciu, takto sú žiaľ vedení.Všetky kľúčové funkcie zastavajú vo svete židia. Naivní židofili ich za to ešte obdivujú a zdôvodňujú ich nadvládu slovami „sú najmúdrejší, najšikovnejší, preto sa im darí“. Je to ale pravda?

Podľa môjho názoru nie. Nechcem zovšeobecňovať, ale sledovanie diania vo svete ma utvrdzuje v názore, že vo veľmi významnom merítku sa židia zmocnili a zmocňujú svojho majetku týmito zbraňami:

- Nehrajú fér. Nedodržiavajú zmluvy, špekulujú. Považujú sa za cennejších ľudí a preto oklamanie, dokonca aj vražda nežida je pre nich akceptovateľná, ak to pomôže ich vyvolenej rase. Prečítajte si Talmud.
Ak hrá zo 100 ľudí 99 fér a jeden nie, myslím že netreba ani dokazovať, kto má navrch.

- Vždy držia spolu. Kým majorita je tvorená individualitami, ktoré si navzájom závidia, hádajú sa a tým sa oslabujú.

- Sú nedotknuteľní. Obvinenie „antisemita“ spoločensky degraduje viac, ako keď je niekto drogista, či násilník (úchylného násilníka a pedofila - žida Polanskeho sa médiá dokonca zastávajú).

- oproti iným národom extra nevynikajú v ničom, a tak keď chcú najviac profitovať, konajú tak, ako koná vírus. Vírus nepracuje. Ani nič nevytvára. Vírus sa len prisaje na hostiteľa a vysáva z neho najcennejšie živiny. Pracuje hostiteľ, no profituje vírus.
tbr   |   ip:158.193.9   |   2010-04-27  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DI, akym sposobom sa zistuje kto je alebo nie je zid a ako si zistil, ze napr. sasica so sardelou su takeho vyznania??
Vopred Ti dakujem za odpoved!;)


DI   |   ip:213.220.2   |   2010-04-27  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tbr,
ked som ja, obycajny goj za par sekund na internete zistil, ze je zid, preco by to nevedeli oni medzi sebou? neboj sa, dobre sa
navzajom poznaju, zvyhodnuju, dohadzuju si ksefty.....a ocenenia


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-27  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  philliep:tak to je pravda.
Problém je aj definovať pojem "hudba".
Niektoré experimentálne hudobné smery sú na nerozoznanie od zvukov z dielne za prevádzky a zvuky lesa môžu vytvárať podobný pocit,ako pri počúvaní hudby.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-27  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DI-prosím ťa,porad mi-tiež by som chcel zistiť,či som Zid,alebo nie.
Lebo by bolo blbé ísť voliť č.14 s hviezdou dávidovou...
Náckovia by to mohli brať ako provokáciu...


Nhodnekolemjdouc   |   ip:93.99.39.   |   2010-04-27  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To: ion_cannon: Koukam, že ty adresy server totálně rozmlátil. Zkus tu adresu celou vybrat pomocí levomyši nebo shiftu, pak jí zkopíruj (kupříkladu ctrl+c) a dej do panelu adresa v prohlížeči (ctrl+v). Kdyby to nefungovalo je možno taky zkusit tohle:
Adresu:
http://www.care2.com/c2c/groups/disc.html?gpp=13693&;pst=847969 zadej do google vyhledávání. Hned první odkaz co na tebe vyjede by měla bejt ta stránka a pak už stačí jenom kliknout na "Přeložit tuto stránku" vpravo od odkazu. To stejný uděláš i s: http://www.under-one-roof.net/12-strand-DNA/12-strand-DNA-Solfeggio.html
Kdyby byl jakejkoliv problém, vyřešíme... Způsobů jak to zobrazit je ještě spoustu...


Nhodnekolemjdouc   |   ip:93.99.39.   |   2010-04-27  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmmm....
Adminovi velmi silně doporučuju se co nejrychlejš zbavit toho votravnýho a naprosto nepotřebnýho "snap shots" (Mimochodem,všimli ste si na kolika webech už to znepříjemňuje prohlížení? je to jako nezastavitelně se šířící virus. Toť muj názor a jak praví Jára Cimrman: "Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno co se proti tomu dá dělat." Že?) Zkrátka na tomto fóru se nemožno domluvit ve složitějších odkazech. Tudíž to oblezeme obklikou přes ulozto.cz
...

Tak tedy ještě jednou pro: ion_cannon a defacto i pro ostatní: http://www.ulozto.cz/4666592/odkazy-sacred-scale.txt

Pokud by tohle nefungovalo, tak za to můžou trpaslíci, nebo erupce na slunci :-)
(omlouvám se všem trpaslíkum které jsem tímto urazil :-)

Sou tam ty 2 odkazy + další a další zajímavosti.

Určitě časem ještě něco vyhrabu z archivu na HaDDru, bude to ze soudku "Hudba", nicméně "sacred scale" už to příliš připomínat nebude...

No když už sem to nakousnul, tak to dopovim...
Zadánim sacred scale, nebo bible tone scale do googlu vypadnou občas i velmi pikantní odkazy na velmi pikantní stránky...

Co říci závěrem:
Všem se moc omlouvam za "zaspamováním" fóra mojím přičiněním, nicméně tento server má svojí vlastní umělou inteligenci a jak sem zjistil, nemá mě rád, páč mi nežere odkazy...

Zkrátka kultura za 500...

Toť vše...

!!!Práci čest a rukám klid!!!


jefrey   |   ip:188.46.20   |   2010-04-27  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to somsijesmestesu:
presne ako vravíš, tvorenie hudby je niečo zvláštneho, ja to nazyvam ako univerzalny jazyk, nieco ako komunikacny prostriedok medzi zainteresovanými hudobníkmi, ktorý improvizujú a súčastne tak tvoria hudbu. ak niekto neskušal imprivizovať v skúšobni, alebo hocikde, ťažko sa to popisuje...človek akoby prešiel do iného stavu, keď sa sústredí len na hudbu, čas sa zastaví a nič iné vôkol ho nezaujíma.


ion_cannon   |   ip:95.102.17   |   2010-04-27  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krasne dakujem vsetkym zainteresovanym, pokracujte v prispievani vynikajuco sa to rozbieha. Obzvlast velke diky patri uzivatelovi Nhodnekolemjdouc. Linky funguju a ja mozem studovat, naozaj uchvatne weby!!! Diky diky budem rad ak zozbieras vsetko co o hudbe mas a znovu mi to sem hodis. Velke diky toto nas moze naozaj posunut dalej :)


ion_cannon   |   ip:95.102.17   |   2010-04-27  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teda som velmi prekvapeny, pozrel som si to video, kde dokazuju, ze vsetky hity maju len 4 akordy. WAU! je to fakt pravda a z dosavadnych informacii ma napadla taka vec, ze niekto prisiel na to, co robia s ludskym vedomim tieto 4 akordy, toniny, frekvencie suzvuky a neustale je to dookola omielane a pustane obrovskej mase ludi po celom svete. Velmi zaujimave!


eM   |   ip:188.167.1   |   2010-04-27  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozdiel medzi ludmi a pristrojmi je v tom, ze pristroje zaznamenaju meranu vec taka aka je, nepodliehaju pocitom. Tuto:
http://www.youtube.com/watch?v=Pfs4Rd5f_IQ&;feature=related
je velmi znamy pokus s frekvenciami zvuku a usporaduvanim zrniecok soli do obrazcov. Jediny ludsky faktor je spustac frekvencie a pozorovatel. Nieje tam ziadna "mozgova elektrina", ktora pretvara zvuk. Takto posobi frekvencia na hmotu. Za povsimnutie stoji, ze obrazce sa radikalne menia podla frekvencie. Nejde len o fraktalne znasobenie jedneho obrazca, ale o diametralne odlizne vzory. Zaver si uz urobte kazdy sam....


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-27  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ion_cannon:alebo tie štyri akordy tvoria nenáročnú a chytľavú melodiu,ktorú je schopná stráviť väčšina ľudí.
Podobne je to aj pri filme-najväčšiu návštevnosť majú filmy,ktoré sú ľahko strávitelné.


jaruskas   |   ip:85.248.17   |   2010-04-28  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hudba/zvuky dokaze/u de/aktivova rozne energeticke centra.
To je asi alfa a omega. Prirodne zvuky nas harmonizuju, zatial co prilis rychla a moderna hudba robi zvacsa opak.

Zalezi vsak ci vnimate aj ine, ako svoje hmotne telo. Mnoho ludi je zatial len na urovni fyzickeho a hmatatelneho.


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-28  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súvisí to aj so stavbami chrámov-starí majstri dokázali s akustikou zázraky.
Chválospevy zneli ako-keby odvšadiaľ a dokázali vyvolať na nízkych frekvenciách pocit v žalúdku zameniteľný z bázňou voči Bohu.


um   |   ip:85.216.15   |   2010-04-28  (05:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odporucam zaujimave citanie. velmi zrozumitelne napisane pre fanusikov hudby i inspirativne informacie pre pokrocilych. 'vlastimil marek: tajne dejiny hudby'

ukazka:
http://web.dkm.cz/tradicni_karate/books/tajne_dejiny_hudby/tajne_dejiny_hudby.html

p.s. zachrante hudobnu kulturu


Stratus   |   ip:89.173.36   |   2010-04-28  (06:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eM:to je veľmi zaujímavé.Ja stále tvrdím,že čím je veda viac znalá,tým je aj viac ochotnejšia súhlasiť s existenciou Boha.
Rozpor medzi racionalitou a duchovnom je len zdanlivý-lebo sme zatiaľ na nízkej úrovni.


um   |   ip:85.216.15   |   2010-04-28  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stratus: :) boh-neboh, hovori sa, ze hudba je najblizsie k pochopeniu vyssich suvislosti. v kazdom pripade to civilizacia pocuvanim 4-akordov nikdy nema sancu dosiahnut. stary muzikantsky vtip hovori: aky je rozdiel medzi popovym a dzezovym muzikantom? popovy hra tri akordy pre 1000 ludi a dzezovy 1000 akordov pre troch - 'hahaha' :)


hudobnik   |   ip:195.68.23   |   2010-04-29  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dlho som si myslel, ze piesen ku mne pride ako holy fakt, ktory uz len ako obycajny zapisovatel napisem na papier do podoby textu a not. Az minule pri debate s mojim kamaratom mi to doslo. Zazivam a pozorujem rozne veci, ktore sa deju okolo mna. Moje podvedomie ich nasledne spracovava a ked je pripravene, nastane sialene nutkanie sadnut si a zapisat danu piesen, alebo iba basen. To je uz pomerne rychly proces a trva 5-10 minut. Niekedy vsak podvedomie pracuje na piesni aj niekolko rokov, niekedy zas len par sekund. Vzdy ma to udivi a som tym sam fascinovany. Navyse, ak sa nakoniec ukaze, ze ta piesen funguje aj na inych ludi a najdu v nej zmysel (aj taky, o ktorom som vobec netusil), je to vzdy maly zazrak.
Druhy sposob je, ked sa stretnu muzikanti a spolocne napisu skladbu. Je to take tazko definovatelne spojenie dusi, pocitov, tuzob, harmonii, ... Bez hudby by som zil naozaj len tazko.


freeland   |   ip:89.102.68   |   2010-05-01  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo sme teda? Len chodiace senzory s dekoderom? City ktoré nami “hýbu“ sú len pouhé omyli? Čo je potom láska ked hudbu mam chápať ako čosi čo môj mozog spracúva len ako ellektrinu?? Hudba je obrovský nádherný cit..tak úžasne slobodný..cítime ako nám prechádza celým telom až sa nám z toho ježia chlpy snád uplne všade  Hudba je naše JA.Je to naša láska-počúvame ju ked je nám najhoršie aj najlepšie..počúvame ju kedykolvek a kdekolvek..tvoria ju ludia pre ludí..odovzávajú si city a emocie..delime sa o pocity hudbou. Hudba je niečo čo nám zo sekundy na sekundu mení a vytvára myšlienky a názory..hudba s nami dokáže robiť obrovské “veci“..milujem hudbu pretože mi dáva možnosť unikať z reality a vytvárať si svoj vlastný slobodný a prekrásny svet aspon na pár chvíl..


JurajKalusDelviar   |   ip:217.23.25   |   2010-05-05  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre mňa je hudba veľmi dôležitá. často sa mi stáva, že v mojej mysli sa samé vytvárajú parádne melódie, ibaže nepoznám spôsob, akým by som ich zachytil - teda nie len melódiu ako nositeľku zmeny výšky tónu v čase, ale celú pieseň. Väčšinou ide o House-ovú a Trance-ovú hudbu, ale niekedy to je aj Rock, Hard Rock, Klasika, často Chill-out. Spravil som zopár skladieb v takých programoch že eJay, ale to nie je ono. Poznáte niekto nejaký dobrý sot na tvorbu hudby, že by tam bol nejaký SW syntetizátor s preddefinovanými kopa zafarbeniami zvuku, aby som si mohol vyťukať vlastnú melódiu? Prípadne ako bonus nejaké ťahavé efekty pre pozadia. Bicie a činely až tak netreba, to mám v tom eJay-ovi, ale práve tvorba vlstnej melódie mi chýba. Ešte viem, že existuje nejaký harmonizér - to používa Maok, čo je krabička, v ktorej cez mikrofónom prijatý zvuk vychádzajúci z úst si vytvoríte čo chcete - neviete, kde sato predáva a koľko to asi stojí? Chcel by som tú hudbu robiť serióznejšie, ale na začiatok hlavne len tak -. pre seba. Vďaka.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Hudba_a_jej_skryta_podstata_141.html#ixzz0n4ACs7Hy


um   |   ip:85.216.15   |   2010-05-10  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JurajKalusDelviar: pozri toto, len tak zlahka, bez investicii, hocikde pri kompe, na kave, na dovolenke, atd....: http://www.audiotool.com/app :)


maok   |   ip:195.91.79   |   2010-05-19  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahojte,
zaujimave prispevky :-)
podla mna, nie je dolezite kolko ma hudba akordov. kvalitu aj odpad najdete, ako medzi zlozitymi mnohoakrdovymi skladbami, tak aj medzi jednoduchymi trojakordovkami. to je akoby sme hovorili, ze ked ma nieco vela farieb, je to kvalitnejsie, ako to co ma len tri alebo styri farby.
v indii sa napriklad hra muzika, v ktorej znie cely cas len jeden "akord", co vlastne ani akord nie je, je to len zakladny ton toniny v ktorej skladba znie. a vystacia si s tym, bavi ich to a nik nemoze povedat, ze je to menej kvalitna hudba, ako nejaky poctivy dzez. dolezite je to, co v nas hudba vyvolava, ci nas povznasa. to ostatne su len nalepky, ktorymi sa mozeme, ale aj nemusime zaoberat. ide nam o podstatu a ta nezavisi od toho, ake su na hudbe nalepky, ale aky je v nej obsah. A podstatu mozeme citit, ale tazko ju mozeme uchopit a nasledne definovat. slovami sa mozeme maximalne trochu priblizit nasej predstave o tejto podstate. nikdy ju tymto sposobom nemozeme uplne odhalit. takze tajomstvo hudby , podla mna, v nebezpeci nie je, pretoze je to vec nezdielatelna. kazdy to moze odhalit len sam pre seba. tolko z mojej strany. majte sa peknediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Cesta do duše človeka: Úvod


2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč. Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali. Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte: ...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Finančný Armagedon 2012

Svetový finančný odborníci predpovedajú "úplnú katastrofu" 2012 Názory svetových finančných expertov ... znejú ako názory konšpiračných teoretikov, ale niektorý z nich sú považovaní za najviac rešpektovaných a finančne zasvätených v svetovej ekonomike! Tu je to, čo očakávajú, počas roka 2012 vypukne na celej planéte občianska vojna, meny sa zrútia na bezcenný papier kde potulné pouličné zúfalé tlupy sa premenia na násilníkov a kriminálnikov ochotných mrzačiť alebo vraždiť pre zlato, striebro alebo dokonca pre plechovku fazule!


Markus Rothkranz – síla syrové stravy

Henri Monfort – breatharián – člověk, který žije ...

Výzva: Povedzme nie eurovalu!

KRISHNAMURTI - dokument o moderním indickém mudrcovi

OPERACE TROJSKY KUN - RECKO aneb Pravda o Recke dluhove ...

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3914 s