17. August 2019
    
Hypotéka - Čo nechcú, aby ste vedeli - Dolezite.sk

Hypotéka - Čo nechcú, aby ste vedeli


  2013-01-17  (09:23)  |  Ekonomika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Hypotéka - Čo nechcú, aby ste vedeli
Spôsob, akým sa poskytujú úvery má zásadný vplyv na súčasný stav ekonomiky. Tento článok je úvod do tejto problematiky. Kto nevie, akým spôsobom banky poskytujú úvery, tj. ako tvoria peniaze, nemôže spoznať najzákladnejšie príčiny tejto ekonomickej žumpy, v ktorej sme sa ocitli, nie to ešte nájsť riešenie ako z nej von. Dnes si preto priblížime, čo sa presne deje, keď si občan vezme úver s výhodným úrokom.

Keď chceme niekomu požičať 100 €, musíme najprv čo-to odpracovať, aby sme tie peniaze v prvom rade zarobili a mali k dispozícii. Pre mnohých samozrejmosť. No je aj iná možnosť. Zriaďte si peňažný systém a zabezpečte, aby v danej komunite boli ľudia povinní používať vaše peniaze, ktoré vy budete vytvárať. Keď to dokážete, už nemusíte viac drieť, iní budú na vás, môžte si vyložiť nohy na stôl a čakať ako budú občania jeden za druhým klopať na vaše dvere a prosiť, aby ste im požičali vaše peniažky. Vy tak aj spravíte, chytíte najbližší zdrap papiera povaľujúci sa niekde na vašom stole, napíšete tam napríklad "je ti povolené nakúpiť tovar a služby v hodnote x toliarov", orazíte pečiatkou, hodíte podpis a odovzdáte túto poukážku dotyčnému, samozrejme s tým, že vám túto "hodnotu" musí vrátiť... s úrokmi. Keď sa vám dotyčný upíše, poďakuje a zavrie za sebou dvere, môžte si zapáliť ďalšie cigáro, zasmiať sa a pokračovať v biznise, pretože čakáreň je plná ďalších netrpezlivých žiadateľov. Z poctivo zarobených peňazí môžte s priateľmi prevádzkujúcimi podobný kšeft buď priamo alebo nepriamo financovať pár politických strán, ktoré sa budú svojimi [pre radového občana dôležitými] názormi síce odlišovať, ale v tých skutočne zásadných otázkach (upevniť vaše postavenie a chrániť vaše záujmy) sa budú zhodovať. Tak môžte skvalitniť aj vzdelávací systém, môžte konečne naučiť deti skutočnej pravde ako aj naučiť ich opakovať nové prevratné ekonomické poučky, z ktorých každý vydedukuje, že vy a váš biznis musí byť pre danú komunitu nepostrádateľný, veľmi cenený a uznávaný. Takto vyškolených robotníkov osadíte na príslušné pozície a necháte ich oslovovať pomenovaniami ako "odborník" alebo "expert s mnohoročnou praxou", tieto oslovenia mávajú na ľudí hypnotizujúci vplyv. O možnosti z poctivo nadobudnutých peňazí investovať do médií za účelom zabezpečiť pre občanov objektívne a kvalitné spravodajstvo snáď netreba ani rozprávať. Ak toto dokážete, máte o budúcnosť vystarané.

Teraz známy príbeh: Máme občana, ktorý túži po vlastnom bývaní pre seba a svoju rodinku, avšak nemá peniaze. Takže ide do banky snívajúc a dúfajúc, že mu pán podnikateľ požičia peniažky. Takže vyplní zopár formulárov a potvrdení a v prípade "úspechu" zaplatí pánovi podnikateľovi príslušné poplatky (úroky pochopiteľne nestačia) a dostane vysnívaný úver vo výške 100,000 €, ktorý musí splácať...aj s výhodnými úrokmi. Príde finančná kríza, dotyčný občan žiaľ stratí zamestnanie, nebude schopný splácať úver s výhodnými úrokmi a skôr alebo neskôr za ním príde pán podnikateľ a vykopne ho na ulicu aj s rodinkou. Rozoberme si, čo sa vlastne stalo:
1. V momente, keď občan požiadal bankára o 100,000 €, bankár tieto peniaze nemal, čo mu však zatajil.
2. V momente, keď sa občan upísal splácať danú sumu, svojim podpisom vytvoril cenný papier, ktorý bankár prevzal a zaúčtoval medzi svoje aktíva, a následne na jeho základe vytvoril kredit (tj. prísľub zaplatiť) v rovnakej sume. Tento postup mu taktiež zatajil. Tento kredit pripísal na novovytvorený úverový účet žiadateľa.
3. V dôsledku praktík bankárov vznikla finančná kríza, vďaka ktorej občan prišiel o prácu a tak aj o svoj príjem.
4. Bankár chladnokrvne vyrazil občana na ulicu a vzal si jeho dom.

Takže keď bankár poskytne úver (akýkoľvek), jediné, čo spraví je, že naklepe pár čísiel do počítača a tým vytvorí nový kredit/nové peniaze, ktoré predtým neexistovali, akurát pred žiadateľmi o úver to možno nebude robiť s nohami na stole a cigárom v ústach, pôsobil by nedôveryhodne. To je všetko. Za toto sa občan zaväzuje zaplatiť skromný poplatok za samotný úver a X ďalších poplatkov s tým súvisiacich, bankár ho informuje, že mu hrozí Y ďašlích pokút a penálov ak nespraví to alebo tamto a, samozrejme, nesmieme opomenúť na výhodné úroky. Potom bankár už iba inkasuje. Ak občan nemá na splátky, bankár sa zmocní založeného majetku. Tak a tomuto sa hovorí výhodný biznis.

...alebo všetko môže byť trochu inak?

Z pochopiteľných dôvodov radový občan vo svojom obľúbenom periodiku alebo televíznom kanáli neuvidí týchto podnikateľov diskutovať konkrétnejšie na túto tému, namiesto toho, aby si bankári zachovali tvár, tak sa snažia vo verejnosti udržiavať pri živote mýtus, že požičiavajú peniaze iných vkladateľov. To sa hlavne robí tak, že z času na čas v mediách len tak akože pomimo s kamenným a váženým výrazom utrúsite túto poznámku, ako by to bola samozrejmosť. Bežná prax. Každý tomu uverí, pretože to jednak dáva zmysel a jednak to nikoho nejak zvlášť nezaujíma. Toto však môžme jednoducho vyvrátiť nasledovnými 2 spôsobmi:


1. pre tých, ktorým sa nechce rozmýšľať: "Of course, [banks] do not really pay out loans from the money they receive as deposits. If they did this, no additional money would be created. What they do when they make loans is to accept promissory notes in exchange for credits to the borrowers' transaction accounts. Loans (assets) and deposits (liabilities) both rise [by the same amount]." Modern Money Mechanics, The Chicago Federal Reserve (last revision 1992), strana 6. Dalo by sa pokračovať podobnými úryvkami na ďalších pár strán, ale to nie je potrebné.
2. s použitím sedliackeho rozumu: Je fakt, že ak si v banke uložíte 1000 €, bankári môžu postupne na základe týchto tisíc eur poskytnúť úvery vo výške ďalších 49000 €, takže z tisícky spravia 50000 (pri 2 % rezervách v Eurozóne, pri záväzkoch so splatnosťou nad 2 roky to je dokonca 0 %) a to bez použitia akýchkoľvek iných vkladov. To hovorí samé za seba. Alebo vari môžte z jedného chleba spraviť 50 chlebov tým, že budete ten istý dookola požičiavať? Ďalšia vec, nemožno požičať x € a zároveň vkladateľovi garantovať, že tých istých x € má u vás kedykoľvek k dispozícii, že? O tom pojednáva hneď niekoľko paragrafov. Postupu, akým to banky robia hovoria frakčný rezervný systém. Nie je to nič zložitého, funguje to nasledovne (pri 2% rezervách): v banke si niekto uloží vklad 1000€, bankár je povinný držať rezervy vo výške 2%, tak odloží 20€ na účet v národnej centrálnej banke a poskytne Ferovi úver vo výške 980 € (1000 mínus 2%), Fero si 980 € nechá na účte, alebo ich prevedie Vincovi, ktorý ich nechá v tej istej banke, alebo prevedie do inej. Týchto 980 sa považuje za nový vklad a bankár môže poskytnúť ďalšie úvery v hodnote 960,40 € (980 mínus 2%), a tak dookola až vytvoria tých nových 49000 €. Bankári ale môžu (a toto je dôležité) namiesto poskytnutia úverov, nakupovať cenné papiere, napr. štátne dlhopisy a aj takto inkasovať úroky. Áno, rozprávame aj o tých úrokoch, ktoré štáty platia za nimi vydávané dlhopisy, úroky, ktoré namiesto toho, aby ostávali v rozpočte, idú do vrecák týchto podnikateľov. Dobrý biznis, čo? To je ale na samostatný článok. (Možno by sa patrilo spýtať kompetentných, prečo aj ostatní podnikatelia si nemôžu podobným spôsobom vytvoriť vlastné peniaze a nakúpiť za ne dlhopisy a takto si prilepšiť v týchto neľahkých časoch, keď už sa daňoví poplatníci dobrovoľne rozhodli takto rozdávať; prečo títo musia tie peniaze pracne najprv zarobiť. Je toto vari férový prístup?)

Mimochodom, keď banky uvedeným spôsobom tvoria peniaze, to neznamená, že tlačia bankovky (to robí iba centrálna banka), preto podiel bankoviek a mincí je len veľmi malé percento v porovnaní so všetkými eurami, ktoré kolujú v obehu, väčšinou sa teda jedná len o čísla na účtoch (elektronické peniaze). Jeden zo spôsobov ako si to overiť je, že skontaktujete všetkých klientov svojej obľúbenej banky a vyberete sa tam na návštevu a požiadate, aby vám všetkým dala vaše peniaze, uvidíte čo vám povedia. Peniaze tvorí aj centrálna banka, táto ich púšťa do obehu nákupom "cenných" papierov, napr. štátnych dlhopisov a sťahuje z obehu ich predajom, prípadne, ak je záujem, jednoducho požičia komerčným na tzv. diskontný úrok. Peniaze, ktoré takto dostane CB do obehu, sú vlastne nové "rezervné peniaze", keďže na ich základe sa môže začať nový cyklus tvorby peňazí cez komerčné banky. Teda keď čítame, že CB nakúpila napr. talianske dlhopisy v hodnote 1000 €, to neznamená nič iné, že môže vzniknúť takto možnosť pre komerčné vytvoriť dodatočných 49000 € už uvedeným spôsobom, preto je rozdiel, keď nakupujú dlhopisy CB a keď KB . Centrálna pochopiteľne nepotrebuje mať žiadne rezervy, proste takto môže vytvoriť toľko peňazí, koľko bude chcieť (v niektorých krajinách to platí pri všetkých záväzkoch aj o komerčných - napr. Veľká Británia, Kanada, Švédsko). Keď sme už spomenuli bankovky, vždy keď si ľudia vyberajú z banky hotovosť, banke sa znižujú o danú sumu rezervy (menšie rezervy = menej úverov/CP = menej úrokov), to znamená, že ak si niekto vybere 1000 € v hotovosti a rozhodne sa ich držať doma pod vankúšom, bankári v Eurozóne ako dôsledok nemôžu poskytnúť úvery alebo nakúpiť cenné papiere v hodnote 49000 €. Preto sa bankári snažia rôznymi spôsobmi ľudí odrádzať od používania hotovosti. A vlastne, už sú plány na vytvorenie výhradne bezhotovostného režimu (= total control), aj keď, že by hlavným dôvodom boli nejaké rezervy, to sa povedať nedá, to je však už kapitola sama o seba.

Ďalšia fráza, ktorú s obľubou používajú, keď sa snažia ospravedlniť svoje konanie: "Úrok [z peňazí] je cena peňazí" resp. "Úrok je cena odloženej spotreby" (táto cena má zahŕňať aj riziko nesplácania dlžníkovho záväzku), to znamená, že ak mám momentálne 100€, a nič si za ne nekúpim, ale ich niekomu požičiam, on mi bude platiť úroky ako kompenzáciu za to, že si za ne nekúpim niečo hneď, ale musím počkať. Znie to ok. To však znamená, že už z definície by bankár nemal mať právo požadovať akýkoľvek úrok za poskytnutý úver, pretože: a) peniaze, ktoré pri úvere vytvoril, predtým neexistovali a teda ich nemal (keďže ich vytvoril, že?) a teda sa nejedná o "odloženú spotrebu", b) peniaze, ktoré bankár vytvoril nepatrili ani inému vkladateľovi, ani jemu, keby tomu tak bolo, po splatení úveru by mu ostali k dispozícii, čo sa však nedeje, pretože v tom momente miznú z obehu, ich vytvorenie bolo priamo podmienené žiadosťou o úver (viď nižšie).

Zhrňme si, k akému zisteniu sme sa teda na základe faktov dopracovali:
1. Keď sa bankárovi pri poskytnutí úveru upíšete (prisľúbite zaplatiť), svojím podpisom vytvoríte cenný papier. Spravíte presne to isté, čo spraví štát, keď vydáva dlhopisy, na zdrap papiera sa napíše, že sľubujete zaplatiť toľko a toľko vtedy a vtedy (tiež viď zmenka). Čo je však zaujímavé, je to, čo nasleduje.
2. Usúďme, že ste sa upísali splatiť 100,000 €. Bankár sa zachová, akoby mu tento VÁŠ cenný papier, ktorý ste mu odovzdali v tom momente z akéhosi dôvodu patril bez toho aby poskytol protiplnenie a zaúčtuje si ho medzi svoje aktíva. Toto vám, s cieľom privodiť si finančný prospech, zatají. Majme v pamäti, že v tejto fázi, ste vy dali bankárovi niečo v hodnote 100,000 € (preto CENNÝ papier) a on Vám nedal nič.
3. Bankár na základe VÁŠho cenného papiera vám poskytne kredit v hodnote 100,000 € a pripíše vám ho na príslušný úverový účet (a drží vás v presvedčení, že vám požičiava svoje peniaze). Inak kredit v pravom slova zmysle by mal byť rozlíšený od peňazí ako takých používaných pri výmene tovarov a služieb, kredit je v podstate len účtovná položka preukazujúca existenciu dlhu, v tomto prípade dlhu bankára voči vám. Preto tie čísla, čo vidíme na účte v skutočnosti neznamenajú, že sú samé o sebe eurami, ale len že nám banka dlží dané množstvo eur. Keďže však je nám umožnené presúvať tieto čísla hore dole, aby nedochádzalo k nedorozumeniam, kredit nazývame tiež peniazmi, alebo "účtovnými peniazmi". No vráťme sa k tomuto bodu... Povedzme, že v tejto fázi ste si fifty-fifty, vy ste dali bankárovi niečo v hodnote 100,000 (+ ste mu ešte zaplatili poplatok za úver), on vám poskytol/vrátil niečo v hodnote 100,000. To jednoducho možno preukázať jeho účtovnými knihami, realita nepustí. Toto vás nezbavuje záväzku platiť tých 100,000, ku ktorým ste sa upísali na vami vydanom cennom papieri, to sa môže spraviť napr. hotovosťou, zmenkou alebo podobným "cenným papierom".
4. Čo je na tom všetkom však znovu zarážajúce, je, že bankár sa naďalej tvári, akoby on vám dal jeho peniaze, a vy jemu vôbec nič => chce aby ste mu platili ešte aj úroky.
Čo to všetko znamená

Bankár vám v skutočnosti "nepožičiava" jeho peniaze, ani peniaze iných vkladateľov, ale paradoxne vaše, akurát to čo vám patrí, vám vracia v inej forme. Treba mať na pamäti, že peniaze [euro] v súčasnosti sa do obehu dostávajú ako dlh, preto peniaze = dlh. Čo bankár v skutočnosti robí, je, že vám preukazuje službu (ktorej hodnota je však diskutabilná), ktorá, dá sa povedať, spočíva jedine v akejsi konverzii hodnoty vášho vyššieuvedeného cenného papiera na kredit (čísla na účte). Preto aj tie osobitné poplatky za úver, vedenie úverového účtu a podobne, ktoré si bankár často aj pýta. Princíp je rovnaký ako keď niekomu poskytnete múku a on vám dá chlieb s tým, že chce odmenu za to, že vám ho upiekol. Bankár však nielenže chce odmenu za upečenie, ale chce, aby ste mu zaplatili aj hodnotu samotného chleba; múka z jeho rovnice z akéhosi zvláštneho dôvodu úplne vypadla.

Ak by teda v prípade sporu naďalej bankár tvrdil, že svojmu "dlžníkovi" požičal peniaze a teda, že sa jedná o jeho skutočného dlžníka, bolo by vhodné, aby to aj dokázal, teda dokázal, že on je veriteľom, o.i. predložením jeho účtovných kníh a presného postupu účtovania, ktoré zaiste preukážu z akých zdrojov bola údajná "pôžička" poskytnutá.
V predpise SR č. 300/2005 sa píše "Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie", dopúšťa sa úžery.
Taktiež "Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku" škodu, dopúšťa sa podvodu.

Na záver teda otázka č. 1: V prípade, že si vezmete úver, má bankár právo od vás žiadať úroky a takýmto spôsobom tvoriť zisk a zarábať na vás? Ak áno, na akom základe?
A ešte otázka č. 2: Tým, že bankár pár kliknutiami na klávesnici 'prekonvertoval' hodnotu vášho cenného papiera na kredit v podobe čísiel na účte, poskytol vám službu, ktorej hodnota, je adekvátna hodnote, ktorú požaduje?
Na tieto otázky nech si už každý nájde odpoveď sám.


PS: Cieľom článku nie je nikoho o ničom presvedčiť, je na každom si vo vlastnom záujme overiť pravdivosť uvedených tvrdení.

Jaroslav Rapčan
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
katika . behigoqo62   |   ip:95.103.56   |   2013-01-17  (09:43)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  skoda len, ze 98% obyvatelstva to nezaujima, pretoze sa trapia ako vobec prezit do druheho dna ... a 100% bankarov to zial nezaujima tiez


MichalNovak . rybowaqo66   |   ip:212.5.209   |   2013-01-17  (09:57)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nech sa len Pravda vylieva na povrch a medzi ľudí. Ľudia sa trápia ako prežiť do druhého dňa práve preto, že nepoznajú Pravdu.

Ale prichádza čas, keď poslední budú prví a prví budú poslední.


3ba . nyfudilo15   |   ip:80.188.19   |   2013-01-17  (10:35)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ještě třeba dodat že takto fungující bankovní systém by nikdy nestvořil bílý pracovitý člověk, celé bankovnictví a půjčky s úrokem je vynález chamtivých židů


Bertold . fulixuju84   |   ip:95.102.14   |   2013-01-17  (10:50)
62% hlasovalo = 3  
mínus plus
  Excelentný článok...povinná výuka na školách! Tzv. finančná gramotnosť.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.36   |   2013-01-17  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Pre Bertolda.Čo myslíš,že naši rabíni učia.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.15.   |   2013-01-17  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku:

Pravda oslobodzuje, ten kto to nepozná uzurpuje si právo tu trúsiť rozumy.


peter . nanidihe23   |   ip:91.127.95   |   2013-01-17  (18:07)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  bohuzial tato vec sa neda vyriesit z urovne z ktorej vznikla, cize si treba vziat za vzor Irov a cele to od zaciatku prekopat , su komunity, ktore si sluzby a tovary vymienaju, su obce , ktore maju vlastne peniaze - ci dake kvazi platidla , lenze nasa roztriestenost bohuzial zatial vysledky nepriniesla , jedna vec je ludi ucit, druha - to vyriesit , aby nas nase vnucata neobvinovali , ze ked ich rodicia a prarodicia boli polootroci , mali povstat a vec riesit a nenechat ti zajst az k otroctvu , Skusme tu hladat riesenia , drzim vam v tom palce .


nepodstatne . dacusihu41   |   ip:62.168.65   |   2013-01-17  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clanok znie super. zle je to, ze ak by chcel jednotlivec proti tomu bojovat, nema konkretneho nepriatela, ale system. No aj tak, system sa da predsa obist. Bolo by vyhodne to zistit. Napr. pracovnici v NBS dostavaju hypo za smiesne uroky, nieco okolo 1%. samozrejme vsetko je protekcne.
Este raz, clanok znie super, ale co tie reklamy na pekelne dobry uver hned vedla clanku?
Nesypeme si popolcek, dolezite.sk ?? Neverim uz nikomu a nicomu.


Definitva . hijuleke65   |   ip:87.244.20   |   2013-01-18  (06:27)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Zločinecké finčné inštitúcie /banky, štát/ vylúčte zo svojho života.
-Neukladajte hotovosť do banky, investujte do firmy, do drahých kovov, pôdy, nehnuteľností...
-Neberte si úver z banky, vytvorte si komunity, ktoré vám peniaze požičajú.
-Vytvorte si vlastné komunitné peniaze ako paralelnú menu.
-Študujte Baťov systém. O Baťovi sa mlčí, na programe sú USA, EÚ a naše politické s.račky.
-Zabezpečte sa na dôchodok sami, nespoliehajte sa na štát. Dôchodkové piliere si prepočítajte na 35 ročnú infláciu, zmenu režimu v štáte, zmenu meny a zistíte, že piliere nie sú piliere, ale firmy na oholenie klienta.
-Už dnes môžete formou zmluvy o pôžičke a formou zmluvy o sporení poskytnúť svojej firme peniaze, firma si nemusí brať prevádzkový úver, za čo vám vyplatí úrok, a môže vám peniaze požičať.
-Štát je inštitúcia samozvancov, ktorí nikdy netvorili hodnoty, ale vždy boli pri moci, vždy sa nechajú "demokraticky " zvoliť cez politické kandidátky.
-Zrušte politické strany, voľte ľudí, ktorí tvoria hodnoty, dajte do ústavy priame voľby, trestnú zodpovednosť politikov, odvolateľnosť politikov, referendum ako najvyšší zákon, vládu odborníkov - nie z radov politikov.
-Státy ako inštitúcie finančnej plutokracie sú nepriteľmi občanov, nezlepšujú život občanov, ale ho zhoršujú, štáty sa zadlžujú a občania budú tieto dlhy splácať. Dane nesmú rásť, ale klesať!!!


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-18  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hypotéka - Čo nechcú, aby ste vedeli

V suvislosti s tymto clankom som si spomenul na jeden vtip, ktory kedysi davno (este za socializmu) odznel v televizii...


Do autoservisu prisiel obcan a oslovil mechanika...

zakazni: Dobry den prajem, mam taky maly problem so svojou skodovkou, mohli by ste sa mi na to prosim pozriet?

mechanik: Prosim vas, my tu mame roboty na dva mesiace dopredu, takze si na to butede musiet trosku pockat...

zakazni: A rychlejsie by sa to nedalo? Pozrite sa, ak mi to opravite do tyzdna, dam vam stovku do vrecka a nikto sa o tom nemusi dozvediet...

mechanik: Pozrite sa, ak to chcete mat opravene do tyzdna, dajte mi patstovku a mozete si to potom rozkecat, kde len chcete...


Tak nejako to bude aj s tymi bankami... "Ohovarat nas mozete kolko len chcete, ale vase vyplaty aj tak nabehnu na vase ucty u nas a hypoteky si u nas budete nadalej brat tiez..."

Aby bolo jasne, vobec tymto neobhajujem banky!


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-18  (08:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  bertold, ale to sa na skolach uci, dokonca zakladnych...
percenta, uroky...ale dobre, ocenujem snahu autora vysvetlit to "nematematikom" takto polopatisticky.

takze hypoteky nam treba? na stare komunisticke byty, co nam tu stoja sto rokov...
no co vam poviem, lubim volny trh...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-18  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze spominal som to uz parkrat a dam este raz, mozno to este niekto necital.

situacia: bankar pusti do obehu 1 000 000 - 10 poziciek po 100 000 s urokom trebars 11% (dost nizky ale pre tuto situaciu vhodny)

ako sa mu moze vratit 1 110 000 ??? nikto nema doma tlaciaren penazi, a aj keby nahodou mali ludia doma tlaciarne, naco su mu je vyssie konto - viac cisel, viac "papierikov" ???

takze z tych 10 ludi 9 dokaze povodnu pozicku splatit aj s urokom (su sikovnejsi, stastnejsi...) a tak vzajomnou vymenou tovarov alebo sluzieb dokazu nadobudnut "nadhodnotu". 1 ale musi z kola von.

vysledok: banka ma na konci byt a povodny 1 000 000. a ludia sa "zrali" medzi sebou...

no nic. hlavne je, ze mame v bankach teplucko a cistucko, ved "makaju"...


Skogen . samygile95   |   ip:145.255.1   |   2013-01-19  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Kucma:

Práve preto musí byť poskytnutých čoraz viac úverov, aby stíhali kryť úroky z predchádzajúcich...a o tom je ekonomický rast, že áno :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-19  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skogen :) rast, rast...


Ico . somidowa66   |   ip:62.197.22   |   2013-01-20  (21:12)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Toto mi je už známe. Tiež si chcem riešiť bývanie a žiaľ inú cestu ako sa upísať banke nemám, alebo sa mýlim? Inač dobrý článok ale je to stará platňa hrajúca dookola to isté, čakal som niečo nové. Napríklad mali by ste ľudom radiť akú majú alternatívu zaobstarať si bývanie. Teraz nemyslím našetriť sumu a postaviť dom napriklad zo smetí.


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.21   |   2013-01-20  (23:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  mna napada napriklad zmluva s predavajucim na splatky aj za trocha vyssiu cenu, no stale nizsiu, nez hypoteka?
tie uzernicke prasce su ozaj zbytocne...


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.21   |   2013-01-20  (23:27)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  na chuj nam taky stat...
kedysi nebol problem ani s nenavratnymi pozickami pre mladych a teraz ani len posrany fond na bezurocne nedokazeme vytvorit ???


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-20  (23:31)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  {kedysi nebol problem ani s nenavratnymi pozickami pre mladych} To preto, lebo si Slováci nevládli sami. Znova tvrdím, že treba poprosiť Rusov, aby tu narobili poriadky.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-20  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RussianHope
Vravíš tou vetou že v rusku je raj na zemi. :-)))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-20  (23:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Se divim ze v dnesni dobe si jeste nekdo muze myslet ze to co zde tehda bylo, nebylo naplanovano Elitami a nezapadalo do jejich planu. Ze kdyby nebylo nejake smesne Sametove "revoluce" ze by to zde bylo do ted stejne...


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-20  (23:56)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tvrdím, že na Slovensku bolo a bude lepšie, pokiaľ sem prídu urobiť poriadky z Ruska.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je nutné zopakovať operáciu dunaj, pretože Slováci jasne dokázali, že nie sú schopní vládnuť si sami a v EU nás čaká len bieda.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-21  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty ruský pop, Slováci boli tak zmagorení z toho ruského režimu čo tu bol že nevedeli ani otvoriť ústa a povedať sami za seba čo chcú lebo im večne niekto diktoval.
Pal do prdele s tou agendou.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-21  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko ma pravdu. to co zde bylo, nebylo ani v pravem slova smyslu komunismus...
Byla to jen TOTALITA trochu jinak.


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.21   |   2013-01-21  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tie zatvorky...ta IP...davovi hrabe???
moderny "68"...
tanky vystartovali, ale nedojdu...jedna sa len o dalsiu vytunelovanu armadnu zakazku :)


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slováci potrebujú ruskú totalitu, aby tu bol blahobyt a aby nebola zdieraná nižšia kasta, ktorá je dnes otročená.


Nanuk . bohotute11   |   ip:78.136.16   |   2013-01-21  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém zůstává, jen pokusně přepíná REŽIMY.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:22)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Za vlády rusov tu bol blahobyt pre obyčajných pracujúcich občanov a aj cigáni pracovali a bolo im dobre, pomôcky pre deti na školách boli zadarmo a aj byty sa rozdávali, ale rôznym pažravcom nestačilo a chceli zarobiť na zotročení spoluobčanov. Podarilo sa im to a zotročili spoluobčanov na ktorých úkor si dnes užívajú.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-21  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha balhobyt.

Ak túžiš po totalite príď ku mne. O blahobyt sa Ti postarám.
Budeš mať kde spať a budeš mať aj ćo jesť. A budeš robiť čo Ti poviem..
Neboj sa naložím Ti toľko na plecia a toľko na hlavu, že blahobyt bude.RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za totality hajzli nemali šancu otročiť spoluobčanov aj keď vedeli ako a preto potrebovali zničiť režim. Dnes ľudia pracujú pre zisky menšiny, ktorá si užíva extrémneho prepychu.

http://www.youtube.com/watch?v=yB5b274ZMSc

Denne robíme jak otroci
z toho polovicu berie štát,
systém nás vyžmýka na daniach
pre parazitov vo vláde.

Väčšina ľudí pracuje
prezisky menšiny,
jesť, spať a do práce,
super životný štýl.

Proti práci nemám nič,
čo nás napĺňa a je užitečná,
proti práci nemám nič,
čo dáva silu a je potrebná,
proti práci nemám nič,
ľudia drú ako stroje,
proti práci nemám nič,
to všetko pre toho...

Vzdajme sa zbytočných vecí,
čo nás tlačia k zemi,
zrušme nepotrebnú prácu,
ničí ducha aj telo,
jedinou potrebou je láska
a tú si dokážeš nájsť aj sám,
vyzývam všetkých, myslite
a budeme znovu šťastný!

Proti práci nemám nič,
čo nás napĺňa a je užitečná,
proti práci nemám nič,
čo dáva silu a je potrebná,
proti práci nemám nič,
ľudia drú ako stroje,
proti práci nemám nič,
to všetko pre toho...

Proti práci nemám nič,
čo nás napĺňa a je užitečná,
proti práci nemám nič,
čo dáva silu a je potrebná,
proti práci nemám nič,
ľudia drú ako stroje,
proti práci nemám nič,
to všetko pre toho...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-21  (00:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je fanatik :D


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:34)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Za totality bol blahobyt, človek nemusel makať ako otrok a mal čo jesť, kde bývať a ďalšie veci zadarmo. Nadčasy, alebo práca cez víkendy bola extrémom a dnes je normálom pracovať aj 12 hodín denne, aby človek vôbec vykryl základné potreby. Pracoval vtedy každý a preto nemusel človek drieť za troch.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:37)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To, čo píšem samozrejme dnes potrebujú utajiť, lebo im vyhovuje dnešný stav. Vyhovuje im, že nižšia kasta je zotročená a užívajú si na úkor týchto zotročených ľudí extrémneho luxusu.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-21  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RussianHope netáraj prosím Ťa..

Dnes majú ľudia autá vtedy mali bicykle. Ak by sme dnes žili ako vtedy tak myslím že by nebol problém z 'blahobytom' a voľným časom. V kľude by si si mohol skladať rubikovu kocku v pohodićke.. Alebo maľovať obrázky či inak sa venovať svojmu voľnému času a nie makať ako blázon.
Ľudia veľa chcú, po všetkom túžia tak musia na to makať..

Blahobyt je chiméra. Je to len babylonská veža.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Aj teraz máme totalitu, ale bez toho, aby ste dostali byty a istoty. Musíte si brať pôžičky a stresovať sa pri každodennej drine. To nie je život, ale otroctvo a mizéria.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Dnes majú ľudia autá vtedy mali bicykle.} Keby nepadol režim, ľudia by autá dostávali tak ako dostávali byty.

Dnes ľudia makajú ako blázni. Musia drieť aj za troch ľudí v automobilkách a pekne s nadčasmi, lebo inak by nedokázali uživiť ani jedno dieťa.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-21  (00:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím, aj teraz je to totalita ak sa na to človek pozrie. Teda vravíś že by si chcel vymeniť totalitu za totalitu.. No a čo si sa z bujakom zrazil ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-21  (00:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo s tebou se neda bavit. ty si zblbnuty. navic vystacis si svymi prispevky aji sam...

neni OK to co je ted ani to co bylo predtim!
tak tu nekasparuj sasku...


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem, aby sa obnovil starý systém a preto je nutné zopakovať operáciu dunaj. Treba skopírovať overený systém, ktorý prinášal ovocie hlavne pracujúcim ľuďom.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-21  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RussianHope

Tak kopiruj. Vygoogli si operaciu dunaj stlač CTRL+C a daj CTRL+V.

Ja chcem slobodu. Tak ak sa nevieš so mnou za ňu postaviť tak takých ako si Ty pozatvárame do basy a máš totalitu. A kaźdý bude mať po čom túžil.


Nanuk . bohotute11   |   ip:78.136.16   |   2013-01-21  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z téhle věty se dá něco vzít, ale je třeba obrátit její posloupnost :D :
"Za totality bol blahobyt, človek nemusel makať ako otrok a mal čo jesť, kde bývať a ďalšie veci zadarmo."

Kdysi ještě byly věci zadarmo pro běžného člověka, čerpal je ze svého blízkého prostředí.
Měl tedy kde bývat a co jest.
Tudíž by nemusel makat jako otrok,
kdyby ovšem pak...
vlastně od začátků projektu civilizace nebyla vlastně totalita (tu, více, tu méně zjevná).
A tomu se asi říká ten blahobyt?RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (01:01)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Mocní vidia, že ľudia začínajú byť nespokojní a obávajú sa toho, že ľudia budú chcieť to, čo tu bolo za totality, preto začala masívne prebiehať manipulácia. Len za posledné dva dni stihol denník sme ohovoriť Stalina a nejaká učiteľka, ktorej dali obhajcovia dnešného režimu ocenenie s názvom zlatá seniorka roka tam tvrdila, že socializmus zhanobil povolanie učiteľa, čo vôbec nie je pravdou.

Asi dostala ocenenie zlatá seniorka roka preto, že má negatívny postoj k socializmu, ktorý je dnes tŕňom v oku zbohatlíkov a ostatní majú biedu a počúvajú jej drísty o údajne zlom socializme.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty mi chceš dať totalitu a basu, ale za totality, ktorá tu bola by som dostal byt a slobodne by som sa mohol pohybovať po našom krásnom Slovensku.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (01:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Za totality ste nemuseli brať pôžičky a báť sa, že skončíte na ulici. Ľudia mali istoty o ktorých sa nám dnes ani len nesníva.


RussianHope . canyrele05   |   ip:193.28.22   |   2013-01-21  (01:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Za totality ľudia dostávali byty zadarmo a nemuseli si požičiavať z bánk. Dnes dostanete maximálne pelendrekom od policajtov, pokiaľ sa vám niečo nepozdáva, alebo sa vám vysmejú. Dnes ani neviete, či zajtra neprídete o prácu, pretože aj tá sa stala vzácnosťou, ale to nikoho netrápi a so stratou práce prichádza aj strata strechy nad hlavou.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-21  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RussianHope

Nechcem Ti dať basu. To bol iba žart.
V base si už teraz v takej 'duševnej'.

To všetko sú kecy čo tu píšeš. Píšeš tu polopravdy.
Môj otec dostal byt a musel podpísať že bude pracovať tridsať rokov za ten byt v jednom podniku. Teraz podpisuješ banke úver na dvadsať rokov.
Takže nie že dostal by si byt zadarmo.. To sú hlúposti..

NIČ NIKDE NIE JE ZADARMO.


RussianMaxPower . dinadelu47   |   ip:95.141.19   |   2013-01-21  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Môj otec dostal byt a musel podpísať že bude pracovať tridsať rokov za ten byt v jednom podniku.} Netvrdím, že nebolo čo zlepšovať, ale aspoň mal tú prácu. Mnohí ju dnes nemajú a prichádzajú o byty. Nie sú tu žiadne istoty.

Vtedy dostal pelendrekom po hlave človek, ktorému nebolo dosť a chcel stále viac a viac aj na úkor iných. Dnes dostane aj človek, ktorý sa oprávnene sťažuje, že nemá ani na ten základ aj keď musí robiť nadčasy.


RussianMaxPower . dinadelu47   |   ip:95.141.19   |   2013-01-21  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba okopírovať soc. zriadenie z pred roku 1989 a aplikovať ho na našu spoločnosť s menšími úpravami. Napríklad stravovanie v spoločnosti by sa zmenilo na veganské a to by nám prinieslo ešte väčší blahobyt.


RussianMaxPower . dinadelu47   |   ip:95.141.19   |   2013-01-21  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba okopírovať soc. zriadenie z pred roku 1989 a aplikovať ho na našu spoločnosť s menšími úpravami. Napríklad stravovanie v spoločnosti by sa zmenilo na veganské a to by nám prinieslo ešte väčší blahobyt.


RussianMaxPower . dinadelu47   |   ip:95.141.19   |   2013-01-21  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to fake, ale pozrite video: http://www.youtube.com/watch?v=AQ092rRTrfE


RussianMaxPower . dinadelu47   |   ip:95.141.19   |   2013-01-21  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj o zdravie ľudí sa starali a nie len farmaceutikami:
Sila,muznost,pripravenost
http://www.youtube.com/watch?v=JUtrL3NoGLc


Bertold . fulixuju84   |   ip:95.102.11   |   2013-01-24  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pocit po prečítaní diskusie (môj)"Sýty hladnému neverí"...


FirstAlliancesLoanFirm . wemykybo96   |   ip:197.210.2   |   2016-02-03  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň
Potrebujete naliehavú pôžičku vymazať svoje dlhy, alebo budete potrebovať kapitálové úver zlepšiť svoje podnikanie?
ste odmietol
bánk a iných finančných agentúr?
Potrebujete konsolidačný úver alebo hypotéku?
Hľadať nič viac, ako sme tu, aby všetky svoje finančné problémy minulosťou. My úverových fondov sa jednotlivcom
potrebujú finančnú pomoc, ktoré majú zlú kreditnou alebo potrebujú peniaze
platiť účty, investovať na podnikanie vo výške 2%. Chcete použiť toto médium vám oznámiť, že sme urobiť spoľahlivé a príjemcu pomoci a bude ochotný ponúknuť úver. Tak kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailov: firstalliancesloanfirm@gmail.com


Dan . sixubuga64   |   ip:107.6.116   |   2016-03-01  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som Danny B Oscar CEO finančných sprostredkovateľov a obchod, ponúkame pôžičky pre firmy, jednotlivcov investori tiež urobiť krátkodobé a dlhodobé úvery, v prípade záujmu kontaktujte nás prosím na danoscar9@gmail.com


MichealBenson . sokakyma11   |   ip:197.210.1   |   2016-07-18  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som sa správne zaviesť, som pán Michael Benson súkromných veriteľov, aj rozdávať pôžičky na úrokové sadzby vo výške 3%, tejto finančnej príležitosť. u vašich dverí, dostať svoje pôžičky rýchlo. Existuje toľko ľudí tam vonku, ktorí hľadajú finančné možnosti či pomoc za rohom, a miest, a stále nie sú schopní dostať jeden, ale tu to je. Možnosti financovania v vašich dverí krok a ako také nemôže dovoliť nechať ujsť túto príležitosť túto službu pre jednotlivcov, firmy, podnikateľov a ženy, a pôžičiek je dostupnosť akékoľvek množstvo podľa Vášho výberu Viac informácií , Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: MICHEALBENSONLOANAGENCY@GMAIL.COM
Formulár žiadosti o úver a vráti ho.

Celé meno .................

súkromné ​​telefónne číslo ................

Krajina .................

Adresa ................

Štátne ..............

Roky ..............

Že bol použitý pred, alebo nie. .............

Stav ..............

Výška úveru potreba. ..................

Pôžičkové lehota ................

Povolanie .................

Mesačné príjmy ...............

V nadväznosti na tieto detaily, zašleme našu dohodu s platobným kalendárom, a ak súhlasíte s Podmienkami, stojí, ako dostať svoje pôžičky do 24 hodín, v závislosti od závažnosti a naliehavosti, a dôvera ,
Čakám na vaše rýchle odpovede.

pozorne

michael Benson


jameslil . tifygoro21   |   ip:207.244.7   |   2016-09-21  (00:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, volám sa James lil som občanom Ruska chcem svedčiť o dobrej úveru veriteľa, ktorý ukázal svetlo na mňa po scammed o 4 rôznych internetových medzinárodných veriteľov, všetci sľubujú, aby mi dal pôžičku po tom, čo robiť, aby som platiť veľa poplatkov, ktoré prinášajú nič a predstavovali k žiadnemu pozitívnemu výsledku. Stratil som ťažko zarábať peniaze a to bolo celkom 3,000USD. Jedného dňa, keď som bol prehliadania internetu hľadajú forsterated, keď som narazil na svedectvo muža, ktorý bol tiež scammed a nakoniec dostal spojený s dôveryhodne úver spoločnosť s názvom pani Jenny Kim Trimark Financial Services (jkim007042@gmail.com), kde sa konečne dostal jeho úver, takže som sa rozhodol obrátiť sa na rovnakú úver spoločnosti a potom im rozprával svoj príbeh o tom, ako som bol scammed 4 rôznych poskytovateľov úverov, ktorí robili nič iné ako kurze mi viac bolesti. Vysvetľujem spoločnosti poštou a všetko, čo mi povedal, že bolo do plaču nič viac, pretože som sa dostať môj úver v ich spoločnosti a tiež som urobil správny výber kontaktovanie. som vyplnil formulár žiadosti o úver a pokračoval so všetkým, čo bolo požadované na mňa a ja som dostal pôžičku čiastku vo výške $ 45,000.00 dolárov týmto veľkým Company (Trimark Financial Services} spravovaných pani Jenny Kim a tu som dnes šťastný s rodinou preto, že pani Jenny Kim Trimark Financial Services mi dal pôžičku, tak som dal sľub moje vlastné, že budem držať uvádzajúce na internete o tom, ako ja mám pôžičku. potrebujete pôžičku naliehavo? láskavo a rýchlo kontaktovať pani Jenny Kim Trimark Financial Services teraz pre váš úver prostredníctvom e-mailu: (jkim007042@gmail.com) Domnievam sa ostatní ľudia sú tiež svedectvo o tomto rovnakom poctivé veriteľa


jaysamuel . cavolyfy34   |   ip:83.143.24   |   2016-12-12  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, pán / Vážená pani,
Ak budete potrebovať naliehavú prácu nadviazať úver, alebo budete potrebovať pôžičku splatiť
váš dlh, budete potrebovať refinancovať úver? Potrebujete úver na nákup automobilu alebo A
dom? Ak áno, strach nič viac, ponúkame všetky druhy pôžičiek bez úveru
skontrolovať s vhodným úrokovej sadzby !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. (
sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií
Ďakujem.


PnHobertMack . sosejuni33   |   ip:41.13.5.1   |   2017-02-19  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som sa správne zaviesť, som pán Hobert Mack súkromný veriteľ aj rozdávať pôžičku vo výške 3% úrokovej sadzby. Jedná sa o finančné príležitosť u vašich dverí krok, sa ešte dnes a získajte rýchle pôžičky. Existuje veľa tam vonku hľadajú finančné príležitosti alebo pomoc po celom miestach a stále ešte nie sú schopní sa dostať jeden. Ale to je finančná príležitosť u vašich dverí krok a ako taký nemôžete si dovoliť nechať ujsť túto príležitosť. Táto služba je poskytnúť ako pre jednotlivcov, spoločnosti, obchodné muža a ženy. Výška úveru siaha od akékoľvek množstvo podľa Vášho výberu Pre viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu: hobertmackloan@gmail.com

Žiadosť o úver Vyplniť formulár a späť.

Celé meno....................................
Osobné telefónne číslo ............................
Krajina...........................................
Adresa ......................................
Štátne ..............................
Vek.............................................
Rodinný stav.................................
Výška úveru potrebné ako pôžičku .....................................
Doba trvania úveru .................................
Mesačný príjem.............................
Povolanie ....................................
Už ste použili predtým? .......................

V potvrdení týchto údajov, musí pošleme vám naše podmienky spolu s splátkového kalendára a ak súhlasíte s podmienkami, stojíte dostať svoje pôžičky do 24 hodín. To závisí od závažnosti a naliehavosti pri získavaní úveru. Ja rád čakajú na vašu rýchlu odpoveď, S pozdravom, Pán Hobert Mack


harrymorgan . timoxiqi61   |   ip:207.244.7   |   2017-02-26  (15:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  URGENT ORIGINÁL ÚVER PONUKA PLATÍ SE.

Potrebujete naliehavú pôžičku alebo iný finančnú pomoc?
Ponúkame všetky typy úveru na tri percentá (3%) záujmu. napíšte nám teraz via: harry50loanfirm@gmail.com s týmito informáciami

celé meno:
dátum narodenia::
krajina:
povolania:
výška pôžičky:
Doba trvania úveru:
Účel úveru:
mesačný príjem: Prosím odpísať v prípade záujmu o viac informácií prostredníctvom nášho kontaktného nižšie EMAIL: harry50loanfirm@gmail.com

S pozdravom,
Harry Morgan


jaysamuel . cavolyfy34   |   ip:185.158.1   |   2017-02-27  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, pán / Vážená pani,
Ak budete potrebovať naliehavú prácu získať úver, alebo budete potrebovať pôžičku platiť za seba
Váš dlh, budete potrebovať refinancovanie úveru? Potreba uvediete na nákup automobilu alebo
Dom, a ak áno, nie sa báť, ponúkame všetky typy úverov bez úveru
Skontrolujte, či s rozumnou úrokovou sadzbou !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. (
Sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií
S nami vaše šťastie je istý
Ďakujem.


Anatalia . masokiwi32   |   ip:88.228.33   |   2017-06-11  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, volám sa Anatalia som občanom rumunský chcú svedčiť o dobrej veriteľa, ktorý mi ukázal svetlo po tom, čo bol scammed 4 rôznymi medzinárodnými veriteľmi internetu, všetci sľub mi, že mi pôžičku potom, čo som zaplatiť veľa poplatky, ktoré nevyrábajú nič a činil k žiadnemu pozitívnemu výsledku. Stratil som ťažko zarábať peniaze a to bolo celkom 8000 USD. Jedného dňa, keď som bol surfovanie na internete hľadajú forsterated, keď som sa stretol s mužom, ktorý bol tiež svedectvo ošizené a nakoniec spojené s legitímne úverové spoločnosti s názvom TURKIYE FINANS bankas (tuerkiyefinansbank@linuxmail.org), kde sa konečne dostal svoj úver , tak som sa rozhodol obrátiť sa na rovnakú pôžičku spoločnosť potom som im povedal môj príbeh o tom, ako som bol scammed o 4 rôznych poskytovateľov úverov, ktorí robili nič, ale samozrejme mi viac bolesti. Vysvetľujem firmy poštou a všetkým, čo mi povedal, že to nič viac smútiť, pretože budem mať svoju pôžičku vo vašej spoločnosti a tiež urobili správnu voľbu spojiť sa s nimi. Aj vyplniť žiadosť o úver a pokračoval so všetkým, čo bol požiadaný o mne a dal mi výška úveru vo výške $ 600,000.00 na tejto skvelej spoločnosti (Turkiye Finans bankas) spravuje pán Stephen Williams a tu som dnes spokojný Turkiye Finans svoju rodinu, pretože bankas mi dal pôžičku tak urobil sľub k autu, že budem aj naďalej svedčiť na internete o tom, ako som sa dostal môj úver zúfalo potrebujú úver? Láskavo a rýchlo kontaktovať Turkiye Finans bankas teraz pre váš úver email: (tuerkiyefinansbank@linuxmail.org) Myslím, že ostatní ľudia sú tiež svedectvo o tomto veľmi poctivé veriteľa mať deň šťastie a vďaka za prečítanie môjho svedectvo .. Boh žehná Turkiye Finans do bankas mi pomohol získať úver bez stresu.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Urgentní: NATO připravuje obrovskou dezinformační kampaň

Členské státy NATO a GCC připravují v Sýrii převrat a sektářskou genocidu. Pokud těmto zločinům chcete předejít, tak byste měli jednat hned: šiřte tento článek po internetu a upozorněte své zvolené zástupce.


Pravda o kolosální manipulaci lidstva již prosákla ...

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Dokedy potrvá táto globálna pyramídová hra?

Typický obed v slovenskej reštaurácii

Nigel Farage: Genialita vzájemného zadlužení

Archív

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať zákony!

Opäť sa ukázalo, že na Slovenskú existujú ľudia rovní a rovnejší! Podľa aktuálneho vyjadrenia slovenskej prokuratúry a polície, keď pani Beňová prežíva emócie, môže porušovať zákon a urážať ľudí. Takýto neštandardný postup polície a prokuratúry je absolútne odlišný, oproti správaniu kompetentných orgánov voči ostatným občanom. V danej veci si pozorne prečítajte priložené vyjadrenie prokurátorky.


Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2755 s