24. August 2019
    
J. V. Stalin: Jak si má počínat proletariát... - Dolezite.sk

J. V. Stalin: Jak si má počínat proletariát...


  2011-06-15  (10:03)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - J. V. Stalin: Jak si má počínat proletariát...

Jak si má počínat proletariát...

1921: Josif Visarionovič Stalin

"Jak si má počínat proletariát, jakou cestu musí nastoupit, aby uvědoměle uskutečnil svůj program, aby svrhl kapitalismus a vybudoval socialismus ? Odpověď je jasná: proletariát nemůže dosáhnout socialismu smírem s buržoasií - musí nastoupit cestu boje, musí to být boj třídní, boj všeho proletariátu proti celé buržoasii. Buď buržoasie a její kapitalismus, anebo proletariát a jeho socialismus ! To musí být základem postupu proletariátu, jeho třídního boje.

Třídní boj proletariátu má však rozmanité formy. Třídním bojem je na příklad stávka - ať je to stávka dílčí nebo všeobecná. Třídním bojem je nesporně bojkot, sabotáž. Třídním bojem jsou též manifestace, demonstrace, účast v zastupitelských orgánech a j. - ať je to již parlament, nebe orgány místní samosprávy. To vše jsou různé formy jednoho a téhož třídního boje. Nebudeme se zde zabývat tím, která z těchto forem má větší význam pro proletariát v jeho třídním boji. Je možno říci, že podle doby a okolností proletariát může nepochybně použít každé z nich jako prostředku, nutného k povznesení svého uvědomění a organisovanosti. A uvědomění a organisovanosti je proletariátu zapotřebí jako v vzduchu.

Nutno však také říci, že pro proletariát jsou všechny tyto formy boje pouze přípravnými prostředky, že žádná z těchto forem, sama o sobě, není rozhodujícím prostředkem, kterým proletariát může zničit kapitalismus. Kapitalismus nelze zničit pouze všeobecnou stávkou: všeobecná stávka může jen připravit určité podmínky pro zničení kapitalismu. Je a1e nemyslitelné, aby proletariát mohl svrhnout kapitalismus jen svou účastí v parlamentě: s pomocí parlamentarismu mohou být pouze připraveny některé podmínky pro svržení kapitalismu.Jaký je tedy rozhodující prostředek, jímž proletariát svrhne kapitalistický řád ? Tímto prostředkem je socialistická revoluce. Stávky, bojkot, parlamentarismus, manifestace, demonstrace - všechny tyto formy boje jsou dobré jako prostředky, jež proletariát připravují k boji a organisují jej. Avšak žádný z těchto prostředků není s to odstranit dnešní nerovnost. Je nutno, aby všechny tyto prostředky vyústily v jeden hlavní a rozhodující prostředek, je nutno, aby se proletariát pozvedl a provedl rozhodný útok na buržoasii, aby do základů zničil kapitalismus. Takovým hlavním a rozhodujícím prostředkem je právě socialistická revoluce.

Socialistickou revoluci nemůžeme považovat za nenadálý a bleskový úder, je to dlouhodobý boj proletářských mas, které zasazují buržoasii porážky a zmocňují se jejích posic. A protože vítězství proletariátu bude současně znamenat vládu proletariátu nad poraženou buržoasií, protože v okamžiku srážky tříd porážka jedné třídy znamená panství druhé - prvním stupněm socialistické revoluce bude politické panství proletariátu nad buržoasií. Socialistická diktatura proletariátu, dobytí moci proletariátem - tím musí začít socialistická revoluce. A to znamená, že dokud buržoasie není úplně poražena, dokud její bohatství nebude zkonfiskováno, musí mít proletariát nutně k disposici vojenskou moc, musí mít nutně svou "proletářskou gardu", s jejíž pomocí odrazí kontrarevoluční útoky skomírající buržoasie, jak tomu bylo u pařížského proletariátu v době Komuny.

Socialistická diktatura proletariátu je nutná k tomu, aby proletariát s její pomocí mohl vyvlastnit buržoasii, aby mohl veškeré buržoasii konfiskovat půdu, lesy, továrny a závody, stroje, železnice atd. Vyvlastnění buržoasie - to musí být cílem socialistické revoluce. To je hlavní a rozhodující prostředek, s jehož pomocí proletariát svrhne současný kapitalistický řád. Proto Karel Marx již r.1847 říkal: "... Prvním krokem v dělnické revoluci je pozvednutí proletariátu na panující třídu . . . Proletariát využije svého politického panství k tomu, aby postupně vyrval buržoasii veškerý kapitál, soustředil všechny výrobní nástroje v rukou . . proletariátu zorganisovaného v panující třídu . " (viz "Komunistický manifest") . To je cesta, kterou musí jít proletariát, chce-li uskutečnit socialismus. Z této všeobecné zásady vyplývají též všechny ostatní názory o taktice. Stávky, bojkot, demonstrace a parlamentarismus mají význam jen potud, pokud posilují organisaci proletariátu, pokud podporují upevnění a rozšíření jeho organisace k provedení socialistické revoluce."


proletár
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-15  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ernesto vravel niečo podobné...
Hlásal, že mocní tohto sveta sa nikdy nevzdajú svojho vplyvu po dobrom, že ľud im bude musieť moc vytrhnúť násilím.
Ja si myslím, že najlepšou alternatívou pre dnešnú dobu by bol onen "dubčekovský" socializmus.
Stalin zneužil idei socializmu na nastolenie tvrdej diktatúry.
Hovoril o vláde ľudu a pritom vládol iba on.
Kult osobnosti to iba dokazuje.
Nevidím zásadný rozdiel medzi Stalinom a Hitlerom.
Socializmus v podaní Stalina nemožno považovať za socializmus.lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-06-15  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento clanok je pekna sracka

kazdy kto chce vediet viac o tom z akeho plemena bol Stalin a aka to bola svina a za koho kopal ten sa docita tu

http://www.ulozto.cz/8740390/uskujnik-kagan-a-jeho-bek-pdf
116   |   ip:80.239.24   |   2011-06-15  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  3 slová: židokomunizmus, židonacizmus, židokapitalizmus. Len ten, kto je neschopný byť slobodný sa uchýluje k takýmto zvráteným ideológiám.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-06-15  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co toto je?

zase tu niekto pouziva stroj casu!

du blejt!


snwmaker   |   ip:178.40.13   |   2011-06-15  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalin a socializmus majú od seba pekne ďaleko...


Bertold   |   ip:95.103.19   |   2011-06-15  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odhliadnuc od toho kto a čo bol Stalin, Hitler, a im podobní odporúčam pozrieť význam slova "ANTAGONIZMUS" a vychádzať z toho, čo je vlastne jeho podstatou a v tom momente dostanete odpoveď skoro na všetky Vaše "dilemy".
A tento "terminus technikus" dostáva čoraz väčšiu váhu naprieč celým globalizovaným svetom.Španielsko(blokácia informácii)atď.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol cenzuera ,zadna nadavak a aj tak mi nejde sem dat prispevok ,omg aadmin aj poo teba si pridem zamysli sa,este mas troska casu ne jak nich,po tych si uz idem.heh


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-15  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je samozrejmé, že skrytá vrchnosť posudzovala situáciu po r. 1917 za Lenina aj jeho nástupca Stalina rozdielnym pohľadom. Ako Rakovskij vysvetlil Kuzminovi, vyplnil Lenin, stojaci v priamom spojení s významnými rothschildovskými agentmi, svoju úlohu r. 1917 len čiastočne - mal totiž revolúciu ihneď rozšíriť aj do pobaltských krajín aj do Nemeckej ríše, pretože bola plánovaná revolúcia svetová. Ale Leninovi sa zapáčilo v už dosiahnutej moci a snažil sa ju najprv upevniť, než sa pustí do ďalšieho neistého dobrodružstva. Preto tiež vytvoril svoju teóriu "socializmu v jednej krajine". Rovnako Stalin, ktorý síce nebol zasvätencov ako Lenin a Trockij, ale bol nanajvýš ľstivým a brutálnym vyznávačom moci, ktorý dokázal po Leninovej smrti odstrániť Trockého, bezpodmienečne poslušného skrytej vrchnosti, a jeho stúpencov neľútostne prenasledoval a likvidoval, nakoniec sa tiež riadil Leninovo zásadou. Oboch diktátoroch Rakovský pohŕdavo nazýva "bonapartistami" muselo mu záležať na tom, aby zlikvidovali akéhokoľvek "trockistu" teda sprisahanie proti svojej osobe. Pretože z vlastnej skúsenosti dobre poznal (prinajmenšom Lenin, ktorý bol podľa M. Adlera, slobodomurárom 33. stupňa spiklenecky charakter slobodomurárstva a musel sa ho aj oprávnene obávať, lebo mali dostatok dôvodov k zakročeniu proti nemu. Lenin v tom však nebol dosť dôsledný. Veril že má Trockého a jeho spoločníkmi pod kontrolou - tí ho však podľa priznania Rakovského pozvoľne otrávili .Stalin však naproti tomu trockistov, ktorí proti nemu konšpirovali z poverenia skrytej vrchnosti zdecimoval tak dôkladne, že ich veľa nezostalo. Avšak spojenie medzi Rockefeller a Rothschild na jednej strane a komunistickým miestodržiteľom na druhej strane nikdy úplne neochladlo a naopak sa v poslednej dobe viac utužilo ako kedykoľvek predtým.


mravec   |   ip:195.28.75   |   2011-06-15  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre lenlen
Bolševická revolúcia v Rusku bola financovaná iluminatmi,vedenými americkými bankármi Scgifom,Warburgom,Morganom,Mellon,Rockefellerom a Rotschvildom.Sídlo pre financovanie sionbolševíkov bolo v rovnakej budove ako Federálna Rezervná Banka.Oni si priali mať kontrolu nad bankovým sýstemom v Sovietskom zväze a Rockefellové chceli mať nadvládu nad ropnými poľami v Baku /gruzia/Stalin sa dostal k moci tak že sionisti mali medzi sebou veľké rozbroje po smrti Lenina,Stalin ten moment využil,lebo aj Trocký vlastným menom Lev Bronstien onemocnel..Stalin oklámal iluminátov tým,že utvoril ,,sovcializmus v jednej zemy.",namiesto aby presadzovla ako Trocký celosvetovú revolúciu na ovládanie sveta.Svetoví bankári spôsobili svetovú krízu v roku 1929, obmedzili úvery a potom zariadili nástup Hitlerav Nemeckupodstatou bolo iluminátov-sion bolo nechať Stalina a Hitlera, aby sa navzájom zničili ......


zdeno   |   ip:212.5.201   |   2011-06-15  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu je dokument o jeho živote pre pripomenutie ....

http://xxx.gloria.tv/?media=162438333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol no nie a nie tu prepasovat prispevok o suors uelite sakra admin spamataj sa ,uz je cas,a nesluz bo te to spali ,oni to maj uz iste .ty sa mozes zachranit,oni maju tolko zla a vrazd za sebu ze im nepomoze nic


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  povim vam len tolko keby se nebali toho co tento clanek pise tak tu mi prejde prispevok ale oni sa boja jak cert svateho krize ze vam to dojde ,a tak mi mizi prispevok .hm zacinam asika fest stvat s tyma nazormy opacnima jak vy .a to este keby vedeli ze sa o mne pise niekde.hehe .


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uelitas usoros ucompany ,prichadza cas ze ohon spali toho kto ho zapali.vsak sem vam hovoril ze nedokazete to co vlani,o takomto case ze sme skoro vseci plavali.na rok ste mali moc .ten kto zeje zlo tri krat viac bude znat ho ,vid co sa deje vo vasej koloni na vyrobu zbrani a zasobaren armady.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este neco pre vas, kto neseje zlo zat nema co.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-15  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://youtu.be/lDK_P2LBjKo


anon   |   ip:95.105.16   |   2011-06-15  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ak skúsime dosadiť za slovo "proletariat" slovo "buržoázia", tak to sa deje dnes, presne podľa Stalinovho návodu,- skúste si to ešte raz prečítať a tieto dva pojmy zameniť a pochopíte prečo musia byť vojny, prečo sa privatizuje národný majetok, ako je buržoázia zastúpená v riadení štátu (tej hre na ľavých a pravých netreba veriť, to je len superoblbovák tej istej mince)


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-15  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejde mi sem dat prispevok.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-15  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socialimzus vzdy bol,je a bude chorobou, ktora zabija cloveka.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-15  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalin bol cisty parazit, ktory sa zivil pracou a majetkom inych ludi. Bol to vrah, za ktoreho sa v Rusku pachala genocida ruskeho naroda.klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-15  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zase mi sem nejde vlozit prispevok. povies mi nieco k tomu admin? alebo oplakavas Stalina?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-15  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SDP - presne tieto slova mi sem nejdu vlozit. Soc.dikt.prol. je presna definicia socializmu. Diktatura. To chcete? diktaturu? co vam tu vsetkym drbe?


palo   |   ip:77.234.24   |   2011-06-15  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ze tu teraz mame tzv. demokraticky kapitalizmus a predtym sme mali totalitny socializmus este neznamena ze taketo formy vlady a spolocenske systemy patria k sebe, panuje dogma ze su to neoddelitelne dvojice. Ale naozaj? Kto vladne v demokracii? Ludia, presnejsie, vladne vacsina.
A kto vladne v totalite? Jeden clovek, alebo skupina ludi, ktora je postavena nad ostatnych, cize vacsinu.
A teraz, koho zaujmy haji socializmus? Pracujucich ludi, chudobnych ludi, tych co nevlastnia vyrobne prostriedky ani nedisponuju kapitalom, cize drvivu vacsinu.
No ale koho zaujmy haji kapitalizmus? Bohatych, tych co disponuju vyrobnymi prostriedkami a kapitalom, cize mensinu 1 az 5 percent - zalezi na krajine a inych faktoroch.
Tak k comu sme sa dopracovali? K tomu ze vlastne socializmus prirodzene vedie k demokracii a kapitalizmus k totalite.
Zda sa to divne dogmami naplnenemu mozgu, ale je to tak, historia a sucasnost nam to ukazuje. Preco inak by sa socializmus reformoval (socializmus s ludskou tvarou, Prazska jar)? Tieto pokusy boli ale zmarene.
Ked sa pozrieme na sucastnost co vidime? Vidime ako kapitalizmus pomaly premiena svet na totalitny. Uvidime ci to ludia dovolia.333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kap stal vzdy proti soc,oveucky ale vas fest vymyli ked si myslite ze je to inak,so ustalina spravili lotra aby sa ten system tu nevratil ,oni to maju dobre zmaknute ved vysse 200rokov v usa krajine otrokov na vyrobu zbrani a zasobaren vojakov do svojej armady vymyvaju ,myslite ze na co tam maju geta kde je vrazda an denom poriadku aby si uz odmala zvikli na to a boli s nich vojaci schopny na zabitie.,to ze ma nazov usarmy este neznamena ze je to statna armada,


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lol konecne my presiel sry za tie skratky a u-cka ale inak mi to nece prejst


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nvm ci mi prejde.za alenin nikda nestal aelita asoros acompany cize arodshild arochefeler ale za ahitlerom ano bol to ich cernej kon na asocistov v cccp,preto sa udiala na csfr mnichovska zrada aby mal otvorenu cestu,a ak si myslite ze ahitl zautocil zo svojej rostopase na francii a v,britany tak sa taky mylite ,zautocil na ich prianie lebo sa i tam zacala rozmahat asoc,nalada a mocnela od 1svt,vojny,potrebovali to tam znicit,spanielsko a itali mali pod kontrolou tam amli amusoluiniho,ale francie to bola ina kava tam byl saoc, na vzostupe,a ked astalin dobil berlin skor ako oni lebo by ho boli napadli ale uki tak svoju silu,ale bol vycerpany z vojny s nemcani ,tak musel pristat na rozdeleni ,a amici tovtedy preto otalali s nastupom vojsk do eu v druhej svet vojne ,lebo cakali ze ahitler dobije cccp ale ked byla istota ze to neudela prasili chytro do eu aby si zabezpecili vpoliv a boli by ho aj napadli ale tym ze astalin dobil berlin sa zlakli a tak sa eu rozdelila na asoc a akap,snad mi mnohi z vas uveria ked porozmyslaju,a mozna nie co uz.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  haa zas sem vas obabral ked sem dal u pred tak neslo haha:)no co zas mi zvrci comp jak pred chvyli a uz ani a nepude.


klinec
za to ze nejde ti tu dat prispevok asi ani admin nemuze je to robodta pravdepodobne inych prisluhovacov s... aelity acompany


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ha a este neco k ty ospe vovanej demokraci kap.ty co su ovecky pekne v stade a maju pozadovane nazory tak o ni nevedia a ani nemaj sanc na nu prist ale ty co vycnievaju z radu a maju nazory nepozadovane ,tak maju neraz skusenosti o cenzure,a verte ze je vacsia ako za soc,len o ni mnohy neviete.ale velky bratr vse sleduje nebojte se.a internet ten ma radne pod palcem.


116   |   ip:80.239.24   |   2011-06-15  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec - genocída Rusov sa diala už od židorevolúcie

333 - tvoja naivita je smiešna... ako som písal hore: židokomunizmus, židonacizmus, židokapitalizmus


116   |   ip:80.239.24   |   2011-06-15  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.protiprudu.info/je_toto_antisemitizmus.html

Ak by cár popravil 300 zločineckých židov, zachránil by 30 000 000 nevinných ruských životov.
Urbain Gohier, francúzsky vlastenecNahliadol som do pekla - Rusko kontrolujú židia.
Sir Percival phillips ,London Dailly mailSkutočným hnacím motorom za boľševizmom sú židia...
Denis Fahey,The rulers of Russia,p.25


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  116
:) hm naivita.omg


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este raz to skusim,oni vedia ze chudoba nebude jedine vtedy ked nebude velke sukromne vlastnictvo.napr banky fabriky a drzstva pol,pokial to budu vlasnit sukromnici tak zabudnite na to ze nebude chudoby ,a to znamena jedine to ze by im ich musel niekto zobrat,bez boja sa nedaju,a ak je niekto taky mudry ze bude tvrdit ze za tym stala elita co chce vlladnut celemu statu tak pozdravjem,vysvetlite my vy chytraci preco ,ked boli za nim ho rozbli?ci su tak sprosti podla vas a isli by sami proti sebe?uz fakt nechapem niektorych zmyslanie,ak su neni plateny za tie kydy.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  116
| ip:80.239.24 | 2011-06-15 (21:15)

http://www.protiprudu.info/je_toto_antisemitizmus.html

Ak by cár popravil 300 zločineckých židov, zachránil by 30 000 000 nevinných ruských životov.
Urbain Gohier, francúzsky vlastenecNahliadol som do pekla - Rusko kontrolujú židia.
Sir Percival phillips ,London Dailly mailSkutočným hnacím motorom za boľševizmom sú židia...
Denis Fahey,The rulers of Russia,p.25

-to ako co tymto chces dokazat?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-15  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj sprostost je dar bozi
ludove porekadlo


116   |   ip:80.239.24   |   2011-06-15  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 - keďže to je to jediné čoho ti bolo nadelené, tak to považuješ za dar... keby si si prečítal Betterove listy, Henriho Makowa a iné články ktoré som minule predkladal, tak by si pochopil prečo bol zssr zničeý, ale ty si i to radšej ani nepozrel, aby sa ti tvoj komunistický svet svet nezrútil... ak si prečítaš aj to, čo som teraz uviedol vyššie, mal by si pochopiť...o čom ale pochybujem


adam   |   ip:95.103.10   |   2011-06-16  (00:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  j333

máš u mňa+ za to obídenie tej "cenzúry", vyriešil si to šikovne.

333 vždy vládne jelita. už len preto je jelita , že vládne. a čo rozbili? veď terajší jkap. jelitáši sú často tie isté fyzické osoby čo aj za jsoc. /alebo ix potomci/
zober si len vo svojom prostredí, takýx čo poznáš.
sú v tv proti sebe a tykajú si. tykáš ty niektorému? rozdelia si nakradnuté a vládnu spolu.
podobne bolo aj za WW2. kss a gardisti mali vzájomne tajné dohody a pomáhali si. ix vzájomné spory boli len kaviarenské dišputy o rozdielnom pohľade na to ako by ktorí vládli.často sa odohrávali v ba v kaviarni štefánka, a šaňo max /vôbec nie je príbuzný petra maxa z kdh, ale maxa a šebestovej/, tam spolu hrávali karty. vlastne za tieto styky bol po vojne popravený clementis, a zavretý husák aj novomestský. veď novomestský za WW2 vypisoval z basy z ilavy básničky " pašovanou ceruzkou" a pod pi.oviny , lebo bol zavretý len symbolicky. prečo v čexáx jgestapo zlikvidovalo 5 vedení ks. a koho lapli nik sa nevrátil?takisto max organizoval husákovi poznávací"zájazd" na dobyté územia jcccp aby mu akože ukázal ako jsoc. vyzerá v reále. veď napr jsnp mal pôvodne riadiť sám čatloš a turanec /prevrat mal byť podobný ako v rumunsku/, len nemci zaútočili prv.
vtedy sa im čosi nepodarilo, tak to dobehli inde.
vid prípad nižňanský z edelweisu. ako prebehol k jus? veď rusi si z neho spravili svojho agenta namiesto toho aby ho ako vojnového zločinca potrestali.a potom im prebehol a rétoril zo slob európy. ako sa k tomu majú vyjadriť tí príbuzní týx zabitýx v kľaku a o. grúni?
čie to boli svinstvá?
prečo mali jkss a jhsľs dohody o vzájomnej oxrane tj za WW2 hsľs nepobilo komančov tvrdo, tí naopak po vojne umožnili členom jhsľs sa etablovať v novýx štruktúrax, resp bezproblémov emigrovať. snáď len jtiso bol ako obetný baránok.
prečo po 1989 sa nešlo tvrdo proti jkss? neplatili tie staré dohody? prečo čarnogurský xodí velebiť husákov hrob? prečo čič je tam už snáď večne?
typický príklad lipšic. starý pavol čarnogurský=vyvážač jžidov, lipšicov otec polovičný jžid/nemanželský/, a mladý lipšic a j .č.boli v 1 polit strane/ a ovládajú jsr.
alebo vieš kto bol biskup ecav xabada?a v ktorýx rokox? a neobhajoval jeho judr. syn ivana L.? a neni jeho vnuk manželom jficovej sestry po tom čo ju zabehal madej/asi bol v tom dobrý keď za to dostal mandát!/
jelitáš jelitáša nepodrazí! je to svinské sprissahanie proti nám obyčajným ľuďom.adam   |   ip:95.103.10   |   2011-06-16  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alebo v menšom a troxu staršie:
http://www.visittrencin.sk/striedanie-elit-v-rokoch-1918-1948


adam   |   ip:95.103.10   |   2011-06-16  (01:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alebo v menšom a troxu staršie:
http://www.visittrencin.sk/striedanie-elit-v-rokoch-1918-1948


gordon   |   ip:195.168.4   |   2011-06-16  (07:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Politika-to sú vtákoviny. Keď sa pozrieme z diaľky a odmyslíme si históriu / načo nám je ,keď ľudia sa nepoučia / , - izmy, konkrétnosti ... čo vidíme ? Vidíme len tri veci. Moc, peniaze , sex. V takom poradí ako je to uvedené.
Moc. Napríklad Stalin mal neobmezenú moc. Nad všetkými. Stačilo mu to. Nepotreboval peniaze ani majetok / ani žiadný nemal /.adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-16  (07:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no a zábava elít: vid to video
http://www.sme.sk/c/5939131/sudca-podozrivy-z-korupcie-je-ticheho-priatel.html


funkyman   |   ip:78.98.244   |   2011-06-16  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=W4Y1cN-qIeI


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-16  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam
ccarnogursky bol prisluhovac eelity ssoros dosadeny po prevrate a to ze chodi hhusakovi na hrob,ty by si nechodil tatpovi?preto ccarnog rozbil ako prve druzstva polnohospodarske,lebo to bolo najdolezitejsie,aby sem sa hned stali zavislimi od nich,potom tu prisiel meciar,ale ten nebol prisluhovac eelity a tak ho osocovali cez media a tak dalej jak kona dost ze to ustal to vsetko az sa im ho podarilo odstavit v 1998 a vtedy prisiel skutocny bonbonik prisluhovacov eeliity a rozpredajcov stat majetku,meciar nebol prisluhovac on to enma v povahe,tym ho tu nechvalim ,tiez ma riadne za usami,ale prisluhovac ee.zato miklos to je zlaty klinec prisluhovacstva a farizejstva.fico co prisiel po nich zas nebol prisluhovaca tak sa tu viedla zas medialna vojna kde zas dzurinda s miklosom boli vykreslovany ako super a fico cierna ovca,ale ludia ich uz prekukli a tak musel prist na scenu dalsi prisluhovac a to je radicova.na nasej po nezenej su dva smeri v politike ,kazdy hrabe hlavne pre seba a dava zarobit svojim sponzorom ale nie vseci sluzuli eelite.

116
este raz ti poloozim otazku preco polozili sytsem ktory mali dokonale pod kontrolov a kde boli vseci otroci a nie bohaty lebo nebolo v tom systeme ziadnych miliardarov ?chcem tvoju vlastnu odpoved nie naucenu z tych tvojich protikomunistickych clankov ktore vas mali presvedcit ,ze vlastne ste sa mali zle aj ked ste sa mali omnoho lepsie ako ludia v kapitalis us satelitoch.ja nepoterbujem citat rozne knizky aby som si dokazal uvedomit skutocnu pravdu,mne staci videt a poamatat si to co bolo pred mnohymi rokmi a co som pocul od ludi co tu dobu zazili,co som cital ked este novinarstvo stalo za dacio,napr taky expres a +7 kym sa este nezbulvarovala,a tie vase bludy o snp a o tych veciach ,ako yb som sa hanbil keby som mal tomu verit.robite z ludi co isli na smrt a skutocnu smrt zbabelcov a zapredancov ,a verite ludom a farizejom co nemaju ziadnu cest ,

adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-16  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
máš pravdu v tom aký bol mikloš farizej. jeho apko bol prokurátor v 68 vylúčený z ksč /a predsa vyxoval "demokrata"/. sám hydra organizoval po 89 tzv. holandské dražby tj. s cenou sa ide nadol od vyvolávacej, a tak si on a jeho kumpánia zarobili "poctivou a dlhoročnou prácou". všimni i ako tají svoj pôvod a pôvod svojej ženy. je to bilderbergista.
mikuláš dz. bol napr. spolužiak palacku, a obývali 1 internátnu bunku. dá sa povedať, že v istom období vládla slovensku 1 internátna bunka, tj elita.
z obdobia mečiara si pamätám aj jeho "priamu demokraciu v referende" kde nexal pozmeniť otázky ako mu vyhovovalo. tu na stredozápade to vykonal jeho sluha topoli /už je po smrti/ , a za to v ďalšíx voľbáx dostal mandát. podobne ako antošová primátorka ndca, po predaji dynamicu rodinnej firmičke MMM. V.M. má mnoho informácii ešte zo spisov štb, ktoré nestihli spáliť v tisovej vile, a z toho ťaží. a to nehovorím o praktikáx jeho kumpánov! V.M. keby slovensko bolo väčším štátom, by sa možno priečil svetovým elitášom a kládol by si podmienky /ak by ho nekúpili, alebo nezastrašili/, ale v podstate by bol diktátor ako aj stalin a v inom kultúrnom prostredí napr. j. bocassa. bol rovnako nenažratý, len nebol globalizovaný, tj. kedysi by ho nazvali typický predstaviteľ kompradoru.
fico má za ušami tiež, ako aj jeho kumpáni. napr taký počiatek je syn bývalého ksč veľvyslanca v indonézii. táto ksč "zlatá mládež" rýxlo poxopila, že presadzovaním rovnostárstva nezíska toľko moci a majetku ako bude mať možnosť v kapitalizme.s tými informáciami a skúsenosťami čo mala mala podstatný náskok v "rovnosti šancí" pri podnikaní. počiatek sa napr. venoval pred 89 pašovaniu hudobnýx nosičov a ix predaju v čssr pomocou diplomatickej pošty svojho apka.
radičová je len hovorkyňou šedej eminencie bilderberga. /radičovci sú cigáni z kalinova, síce slušnejší a civilizovanejší, ale je zaujímavé, ako prišla "nestranne" riešiť situáciu do žehry, ale až vtedy keď im otroci odstavili ščavu./
333 elity sú rôzne, možno aj bojujú medzi sebou, ale pokaľ by im hrozilo nebezpečie od otrokov, vždy sa zhodnú a spoja.
adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-16  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  síce teraz mladý husák zápasí s gangrénou /božie mlyny melú pomaly/ a toto je staršie, ale oplatí sa prečítať
http://www.topky.sk/cl/10/712002/Pre-Carnogurskeho-ml--bolo-ctou-stretnut-sa-s-Mojzisom
úsudok si musí spraviť každý sám!
úroky a zas úroky.


116   |   ip:80.239.24   |   2011-06-16  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 - kedy som ja tvrdil, že teraz je lepšie jak pred tým? aká "naše" bludy o snp? Prečo mi prisudzuješ to, čo som netvrdil?

Ako si sám písal, ten systém mali pod kontrolou, ale po 2. svetovej začali tú kontrolu strácať (žial nestratili úplne). Rusi si po vojne prerážali cestu k moci a boľševikov začali vyháňať.

Nemysli si, že všetky židovské klany ťahajú vždy za jeden povraz, práve naopak...

Keďže sám si to neprečítaš, tak tu máš úrivok z http://members.chello.sk/imagine/webpage-60v.html

Keďže židovskí boľševici zúrivo bojovali medzi sebou o moc, s Trockým - Bronsteinom ako hlavným kandidátom, a pretože Stalin nebol žid, mysleli si, že on (Stalin) bol jediný, čo ich neohro-zoval, preto mohli trochu popustiť uzdu policajnej moci. V skutočnosti, Stalin im pomohol doslovne povyraďovať jeden druhého a tak sa nakoniec vynoril ako silný muž. Čistky v 20-tych a 30-tych rokoch vyradili mnohých zo židov-skej kliky, ktorá prevládala v boľševickej vláde. Stalin bol opatrný a nevypudil všetkých židov z vlády. Mnohí mocní židia zostali na dôležitých miestach. Jedným z najprominentnejších bol Lazar Kaganovič. Ale Stalin začal politiku opätovnej rusifikácie ruskej vlády. Koniec koncov, vedel, že nemožno viesť vojnu a vyhrať ju bez vznietenia ruského vlasteneckého ducha. Ale vždy si podržal po ruke židov, aby nevyhasil celosvetovú lásku židov k sovietskemu štátu.
TyNikdy   |   ip:87.197.11   |   2011-06-16  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D


adam   |   ip:78.99.48.   |   2011-06-16  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k ficovcom

http://www.rotary2240.org/trencin/en/member-list/
a ktože je posledný?
http://www.24hod.sk/vittekova-moje-odmeny-boli-primerane-mojej-praci-cl126853.html
už viacerí tu popisovali štruktúru pyramídy, stačí len dosadiť.


marcelKE   |   ip:88.212.40   |   2011-06-16  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://rutube.ru/tracks/4353159.html?v=e65a6c07027e2c44d70848accc0f724e


pravda o gulagoch


Uni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-16  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Preco tak stale hajis socializmus? Ten rezim patry na smetisko politickych dejin tak ako fasizmus a ine diktatury. Socialna demokracia je nieco uplne ine. Ale ked si niekto mysli ze to je napr SMER tak sa seredne pletie. Socialna demokracia je fajn.
Ja ale neobhajujem kapitalizmus. To ze sa jednotlivci nabaluju na sprostosti ludi a ocividne nemaju moralne zabrany nie je chyba demokracie. A keby tu ta demokracia aspon vobec bola. Videl si vo svojom okoli demokraciu? Lebo ja nie. A ako mozes sudit nieco co si ani nevidel v praxi.
Dava ti zakladne prava a uplnu slobodu. To ze je zneuzita, nie je chyba toho systemu. Mozes hovorit na bankarov a podobnych co chces lebo aj ja by som. Ale netreba to s tym pliest. A na rozdiel od takeho komunizmu nie je utopiou. A utopia neexistuje. Nemozeme si byt rovni.
Strasne ma stve ze sa v kuse znasilnuje pojem demokracia. Ako no offense ale mohol by si od toho trochu povolit.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-16  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uni - máš pravdu v tom, že si nemôžeme byť rovní.
Ale pred Bohom áno.
Inak budú nerovnosti vždy, lebo vyplývajú z pracovitosti, usilovnosti, vzdelania a následného odmeňovania.
Mňa skôr trápi ale iná vec:
Nerovný meter...
Ja to chápem ako nespravodlivosť a tá vyvoláva hnev, ktorý je základom revolúcie.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-16  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stakler
podla pracovitosti a usilovnosti to by som este chapal ze nie rovnake odmenovanie.ale podla vzdelania uz nie,lebo mudrost je dar tak ako nadherny hlas to clovek neovplivni,tak preco by mal v idealnej spolocnosti byt ten co ma rozum zvyhodneni nad hlupejsim?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-16  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasné.
Ja ale vravím o vzdelaní, nie o múdrosti.
Ak niekto miesto diskoték a krčiem sedí nad knižkami, malo by to byť predsa nejak ocenené.
Uni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-16  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
A ty mas zase pravdu s tym bohom.
"Inak budú nerovnosti vždy, lebo vyplývajú z pracovitosti, usilovnosti, vzdelania a následného odmeňovania."
Presne tak.
Uni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-16  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Protiotazka:
Je si hlupy rovny s rozumnym ?


tibir   |   ip:91.148.33   |   2011-06-16  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..už , len vďaka tomu, že Pán Boh dopustil aby socializmus tu na svete bol...niečo nám tým ukázal....

...ukázal, že sa dá žiť lepšie a mierumilovne..
...(socializmus je o dobrých ľudských vlastnostiach)

...to, že si ľudia sami "zvolili" zverský kapitalizmus...je len o ľudskej chamtivosti, zlobe a zlých ľudských vlastnostiach...

...veľa z nás spomína na "dobro" z čias socializmu...ktoré západniari nemali možnosť spoznať...
...vďaka Pánu Bohu za to, že sme mali možnosť aspoň zažiť socializmus...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-16  (23:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uni - je tu ale jedna záludnosť, len som nechcel ísť do takej hĺbky...
Ak je niekto slabšie odmeňovaný, môže to byť dôsledkom toho, že je, alebo bol lenivý, či nemal chuť sa učiť.
Sesternica je inteligentná a múdra, ale na základke dostávala samé štvorky a poznámky od učiteľov.
Dnes je na to diagnóza.
ĽMD.
A skúsim si teraz chvíľu vymýšľať, lebo nie som lekár.
Čo ak je tá ĽMD spôsobená napríklad tým, že otec fajčil, alebo matka brala v mladosti hormonálnu antikoncepciu?
Potom do akej miery je človek zodpovedný za svoj úspech, či neúspech?


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-17  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker

ty si nevies predstavit ROVNOST medzi ludmi ??? Tak chod von na detske ihrisko alebo pieskovisko a pozri sa na tie deti, ake si budu pekne rovne.
Podla teba vzdelanie alebo majetok nieco na rovnosti zmeni !?!

Pokial nenastolime skutocnu (nie formalnu) rovnost, dovtedy sa budeme tocit dokola v zacarovanom kruhu.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-17  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
stalker

neplet si ROVNOST s rovnakym odmenovanim.
Odmenovanie musi byt zavisle od mnozstva vynalozenej energie (co nevieme vzdy presne odmerat), preto to nahradzame mnozstvom vynalozeneho casu (co tiez nie je idealne) alebo spolocenskou uzitocnostou.

V kazdom pripade su uvedene sposoby spravodlivejsie ako sucasny podvodny system zalozeny na okradani, cize zisku.

ZISK = mnozstvo penazi, o ktore kapitalista okradol zamestnancov.

Dovtedy, pokial sa tzv. zisk nebude prerozdelovat vsetkym, ktori sa na nom podielali, teda pokial nebude praca spravodlivo ohodnotena, dovtedy budu kapitalisti pri moci a solidarnu spolocnost nikdy nevytvorime.

Fakt, ze je praca nedocenena dokazem hravo - rovnako ako tovar aj praca dnes podlieha vplyvu ponuky a dopytu. Kedze jej ponuka prevysuje dlhodobo dopyt, co to asi s jej cenou (mzdou) sposobi ?

Toto bola len ukazka ekonomickej rovnosti (ktora je najdolezitejsia) ale ROVNOST ma este viacero dimenzii...adam   |   ip:78.99.48.   |   2011-06-17  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker to je jedno. dokonca človek nie je rovný ani sám sebe. tak ako postupuje čas, sa všetko mení a všetky stavy sú dočasné. človek je spočiatku nesamostatné nevzdelané dieťa, potom napr. vzdelanec v plnej sile a potom napr. zas nesamostatný alzheimerový starec. je ten vzdelanec rovný tomu dieťaťu , či starcovi? nejde o to či nastolíme ňáký systém / izmus/ aj tak bude len dočasný. tak ako vznikajú a zanikajú aj národy a ix jazyky. akurát vše má svoj vymedzený čas. napr. si hovoril o panslávii. keď vznikne raz aj zanikne. ako ríše v minulosti. aj eu.
"zodpovednosť za "úspex""? nie je čistý determinizmus /vše je dané vopred/ ani behaviorizmus/vše závisí od okolia/ je to zmes toho aké danosti sa vyskytnú v akom prostredí. /pozn. ľmd býva spôsobená napr pridusením pri pôrode/.
aj to čo je ,je dočasné.
classique tu mal trefnú poznámku " čo je zmysel života =nič"
neznamená to ale aby sme sa nesnažili zmeniť stav, zmena je súčasť toho procesu a máme vymedzený ňáký čas. potom iný vymení nás.
cesta býva dôležitejšia ako samotný cieľ.
preto aj revolúcie hoci môžu byť dobre myslené sa postupom času sprofanujú, narobia svoje kiksy a prídu iné.
ilumináti? majú úspešnú taktiku prežívania už niekoľko tisícročí, ale raz sa zmenia podmienky tak že aj oni skončia.bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-17  (00:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
... a este toto:

Viaceri tu poukazuju ako priklad nerovnosti, ktora pochadza vraj prirodzene zo vzdelanosti, pracovitosti, usilovnosti...

Co ma do riti ROVNOST spolocne s pracovitostou alebo vzdelanim !!!
Ved pracovitost je predsa sama o sebe ohodnotena inou odmenou ako lenivost, tak sa pytam ked usilovny Jano, ktory robi 200 hodin a zarobi 700 EUR stretne leniveho Fera, ktory odpracuje len 100 hodin a zarobi 350 eur - kde tu, vazeni, vidite NEROVNOST ???

Ved su si ukazkovo rovni !

Alebo ste snad narazali na rovnost socialnu ? Co znamena, ze ked bohatsi Jano stretne chudobnejsieho Fera v krcme, tak ten sa mu ma snad uklonit a uvolnit mu stol !?!

Potom zbohom s takym narodom...stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-17  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka - nepresne si ma pochopil.
Lenivý Fero zarobí 350€, ale čo ak sa zle učil kvôli tomu, že ked bol dieťa tak ho tato každý večer po návrate z krčmy zbil ako žito?
Vidíš tu niekde rovnosť šancí?
Je to fér závod, ak nie sú závodníci na rovnakej štartovacej čiare?
Ale uznávam, že je to hra na slovíčka.
Ved skúsme porozmýšľať, či sú si rovní muži so ženami.
Muži pracujú napr. ako baníci a sú relatívne dobre platení.
Takéto pracovné pozície následne zvyšujú priemernú mzdu mužov, čo je považované za diskrimináciu žien.
Lenže žena by sa ako baník neuživila, pretože sú zväčša slabšej konštrukcie.
Sú samozrejme aj výnimky, ako napríklad naša domovníčka.
Ale koľko je baníčiek, alebo muráriek?
Súhlasím s adamom, ktorý správne poznamenal, že nič nie je stále.

Nemali by sme sa teda baviť skôr o spravodlivosti, ako o rovnosti?


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-17  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rovnosť je pojem ktorý uráža zákony univerza....a to je spôsobené tým že sa ho snažíte pochopiť v obmedzenej forme ,teda v priestore a čase!


Problém je to ,že príjem menovaných profesných skupín je "nepriamo úmerný" k ich fyzio-ekonomickému významu!333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-17  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tibir
prestne bolo nam ukazane ako moze fungovat spravodliva spolocnost,socik nam ukazal princip.uni
ze by aj hlupy aj mudry boli ludia?,a preto by si mali byt rovni.ale to je vse o ege.furt ziju luda ktory chcu byt viac,ako iny ludia.furt ziju ludia co chcu mat viac ako iny a dovolit viac ako iny a to ze im to system dokonale umoznuje ,co na tom.ze kludne akceptuje klamstvo a podvod a grazlov vykresluje ako slusnych ludi.

u mnohych ludi prevlada nazor ze je zla doba a preto treba byt svina.hm doba neni zla ta je stale ta ista ako bola i inokedy ale ludia su zly.a problem je hlavne v tom ze su ludia, ktory su ochotny klesnut na uroven svini,a aby sa ospravdlnili hlavne sami pred sebou budu tvrdit ze doba je zla.a preto ze sa blizi cas casou ty ludia co su svine su stale vacsie svine a ty dobry su coraz viac dobry,vidno to na okolitom svete.lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-06-17  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  al eno tak :)
nemozete nadavat na socializmus a potom chvalit kapitalizmus alebo opacne
vsetko je to ta ista micna
:)

hra
rozdeluj a panuj
nikde v tom nevidim nejake chapanie potrieb cloveka , nikde v tom nevidim vladu cloveka a snahu o tom tvorit spolocnostUni   |   ip:78.98.140   |   2011-06-17  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Nemyslim si, ze je potrebne zdoraznovat ze su ludia jedni aj druhi.
Dobre takze ked si ty napr inteligentny sikovny a ambiciozny tak by ti vobec nevadilo keby si dostal tolko isto co nejaky zaostalejsi / prosty / lenivy. Ano?
Ja si osobne myslim, ze vela ludi, keby trochu chceli by na tom mohli byt ovela lepsie. Ale je jednoduchsie sa stazovat.
A na zaver, no ja teda chcem byt urcite nieco viac ako pracovnik, co prepije svoju vyplatu. Neviem preco by som sa s nim mal staviat na jednu uroven. Je to nezmysel. Ak by nieco take bolo, opat do vyusti do chaosu a revolucie. To je neaplikovatelne. Nikdy to nebude fungovat za to dam ruku do ohna :)


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-17  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  etse raz vseci sme ludia,aj ten co prepije svoju vyplatu je len clovek.nic viac a nic menej ako ten co neprepije.ako hovorim problem je v tom ze si furt niekto mysli ze je viac ,aj taky obama si mysli ze je viac ako najposlednejsi clovek v iraku ,a potom nema problem tam zabijat v skrze svoju armadu.problem je v tom ze burzoazia anebo elita si mysli ze su viac ako iny ludia ,a preto maju podla nich pravo ich zdierat.ba dokonca zabijat.a to je chyba.ano myslim si ze som clovek tak ako kazdy clovek nic viac a nic menej.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-17  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Osvietený" sú podla zákona univerza viac ako obyčajný ľudia!
Hlásané Bratstvo, rovnosť, sloboda slúži len na obalamutenie stáda!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-17  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spersni to povazujes sa za osvieteneho?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-17  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  problem zidov je .ze uverili ze su vyvoleny narod ,a zacali napadat inych a napadaju az do dnes.


hhitler vsugeroval nemcom ze su nad rasa a boli ochotni plnit jeho ciele a umierat za nadclovecenstvo co dostal od eelitas.

cize osvieteny ak si ymslia ze su nadludia zas budu len zabijat a nevazit si inych ludi.

to je aj problem v afrike tam nohi ziju v bede len preto ze iny co ich tam vyuzivaju a zdieraju v zapad demokracii si zas myslia ze su nieco viac kao oni ta chudoba tam.


vzdy povysovani nad inymi viedlo k nepravostiam a ublizovaniu .lebo ty co sa zacali povysovat zrazu si namysleli ze na to maju pravo.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-17  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preto jezis ucil
miluj svojho nepraiatela ako seba sameho,to jest aj to ,ze nenadobudnes pocit ze si nieco viac ako on.lebo ked ho milujes ako seba tak ste na rovnakej urovni,


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-17  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skôr som ten, ktorý loví škodnú medzi osvietenými,teda tkz.illuminátoch pretože zneužívajú osvietenie teda hlavne formu "vyššiej inteligencie" ktorou disponuje každý osvietený.A zneuživajú to pre svoje osobné účely miesto toho aby týmto svojim postavením slúžili univerzu.
333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-17  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm kazdy mame svoje poslanie:)


ale skutocne ovieteni vie ze neni rozdiel medzi ludmi na zaklade bohatstvaa titulov a skol ale v dobre a zle co v nom je.


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-17  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus je proste spravodlivý , ale v inej forme ako ho poznáme dnes . Buržoázia a proletariát boli rovnaké svine . Otázku by mohol vyriešiť jedine niekto tretí , ktorý by veril v spravodlivosť ľudu .


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-17  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 ľudia v Afrike sa nedokážu postaviť na vlastné nohy . Iný problém je , že ich zdiera vlastná vláda a kapitalisti , ktorý kapitalizmus uznávajú , ale zneužívajú socializmus tamojších krajín .


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-17  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 máš pravdu , mali by sme mať všetkých radi , ale nezabúdaj : S kým nieje rady , s tým nieje pomoci a tak občas musíme niekoho zabiť .


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-06-18  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo: si lovec skodnej ? Vies nam to priblizit. Mna by to zaujimalo. Povazujem ta za velmi sčítaného a inteligentného, preto verím že si nestrelil len tak do vetra, ale tvoja poznámka má hlbší význam...


fidel   |   ip:91.148.21   |   2011-06-18  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne o tom to je, treba vyvlastniť a poslať pred ľudový tribunál nenažrancov a chamtivcov v podobe vykorisťovateľov, fabrikantov ktorý hája len svoje záujmy a zdieranie pracujúcej triedy na úkor seba. Nie je možné a to nezávidím ak to má poctivou prácou a nie zdieraním prac. triedy za minimálny plat a správaním sa ako ku otrokom.
Revolúcia príde a potom sa spamätajú nenažratý kapitalisti už teraz sa trasú a manipulujú mládež a vedomie ľudí strašiakom socializmu ktorý vybudoval a zaistil ľudí dôstojným životom viac ako Kňažkov kapitalizmus a demokracia sametovej revolúcie ktorá nám až teraz otvára oči akú záhubu sme si na námestiach vyštrngali preto máme teraz prázdne peňaženky, hlboké vrecká a prázdne vystersované gule ale pomôže nám kapitalistická modrá viagra sláva aspoň dačo pozitívne?!
A preto sa treba množiť aby kapitalisti mali lacnú pracovnú silu, sluhov, slúžky, paholkov, nosičov golfových palíc a iné profesie a posluhovačov ktoré názvy sme za socializmu počuli len z rozprávania.bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-19  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker

Aj tvoj druhy priklad ROVNOSTI je nezmyselny... medzi zenou a muzom.
To je rovnako zly priklad ako medzi pracovitym a lenivcom.
Zena je geneticky rozdielna od muza, z coho jej v spolocnosti vyplyvaju a su doslova predurcene rozdielne funkcie ako muzovi.
Kto si mysli, ze rovnost ci rovnopravnost znamena, ze zena bude robit na stavbe alebo v bani, tak je idiot.
Rovnost je o niecom celkom inom.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-19  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Osvietenci, cize illuminati sa tak nazyvaju preto, lebo su inteligentnejsi, resp. ani nie tak inteligentnejsi ako to, ze poznaju tajomstvo, ktore im dava pred stadom vyhodu a vdaka tejto vyhode maju moznost stadu vladnut. Su osvieteni poznanim. Poznanie sa da ciastocne prirovnat k inteligencii.
Ludske poznanie je hriechom, kvoli nemu clovek stratil svoje miesto v rajskej zahrade, odvtedy je odsudeny na vecnu pracu, aby vobec prezil.
Ludska inteligencia je kliatbou ludstva.
Ostava otazkou ako ju clovek ziskal.
Zabudnite na evolucnu teoriu. Je to len zidovsky blud, ktorym iluminati poverili Darwina na oklamanie gojimov.
Inteligencia za tak kratke casove obdobie je absolutne vedecky vylucena, navyse ked sa vyskytla len u jedineho druhu.
Povod ludskej inteligencie sa pravdepodobnejsie nachadza v umelom zasahu.
Popisuje to aj biblia, ako bozi zasah. Presnejsie ako hada, ktory Adama s Evou zviedol k tomu hriechu - ochutnaniu z plodov stromu poznania.
Plody poznania - to je ta inteligencia, ktoru vtedy ludstvo ziskalo a dovtedy ju nemalo.
Preco to spravil had a nie boh ? Boh ako stelesnenie DOBRA chcel cloveku len to najlepsie, takze tym, ze ho inteligenciou neobdaril, ponechal ho na urovni zvierat, takze ludstvo si naozaj zilo ako v raji. Riadilo sa len instinktami a pudmi, jedlo a mnozilo sa, nepremyslalo nad buducnostou a nemalo problemy, ktore musime dnes riesit my.
Had ako stelesnenie ZLA bol tym vinnikom, ktory dal ludstvu inteligenciu.
Biblia z neho spravila satana, ale cirkev nas uci aj dalsie bludy.
Had v skutocnosti predstavoval mimozemsku civilizaciu. Pravdepodobne mali reptiloidnu (jasteriu) podobu. Zasiahli do vyvoja ludstva geneticky.
Dnes to robime aj my na zvieratach celkom bezne. Reptiliani cloveku pridali len gen zodpovedny za inteligencny rozvoj. Nie fyzicke znaky.
Toto vsetko su samozrejme len hypotezy, zalozene vsak na mnohych nalezoch archeologickych zobrazeni jasterov, plazov, drakov starobylych civilizacii z celeho sveta, ktore vsetky bez vynimky uctievali kult hada (draka).
Aj anjeli v biblii su len inym pomenovanim mimozemstanov. Fakt, ze ich popisuju s kridlami je odvodeny z toho, ze zleteli z neba, cize pristali na zemi. Aj lietajuci had, cize drak ma kridla, ako symbol schopnosti lietat.
Okrem rajskeho stromu poznania sa v biblii vyskytuje este jeden - strom zivota.
Kto ochutna z jeho plodov, stane sa nesmrtelnym.
Vsetko su to len metafory. Preto bohovia (naozaj v mnoznom cisle) vyhnali Adama s Evou z raja, lebo sa bali, ze ochutnaju aj zo stromu zivota a stanu sa ako oni - nesmrtelnymi.
Strom zivota je popisany v zidovskej kabbale. Kabbalisti, zasveteni zidia, alebo aj illuminati poznaju tajomstvo stromu zivota.
Znamena to, ze poznaju tajomstvo nesmrtelnosti ?
Alebo su nesmrtelni ???


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-06-19  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesmrtelnosť a večnosť je základ "Osvietenia"
Pretože "energia" z ktorej všetko vzišlo a trvale všetko udržuje pri živote ,nepozná pojem času a smrti!
V podstate čas,priestor a smrť sú len ilúziou ,ktorá ovláda masy.

Zastavte v sebe čas,straťte pojem priestoru, splyňte s pravdou teda s poznaním a energiou,ponorte sa do nej a vydržte to a učte sa a stante sa "osvieteným".

Na prvý pohľad jednoduché ....ale je to možné len za predpokladu "plného ovládania mysle a tela" teda plného ovládania vlastných myšlienok teda vedomia a ovládania tela nielen na anatomickej úrovni ale až, dá sa povedať na bunkovej úrovni a vedome to vsebe všetko cítiť precítiť teda to vedome spoznať a ovládať to.

Presný postup na internete asi aj tak nenájdete....:D
Ak sa vám to má prihodiť je to viac menej otázka určitej zrelosti vašeho vnútorného vedomia sa ktomu nejak akože náhodou dopracovať :D

Ale má mať zmysel stať sa osvieteným!

Pre moc,obdiv a peniaze?
Pre svoje zdravie a zdravie bližného?
Pre lásku ,ak vôbec viete čo je láska alebo si to len namýšľate?
Pre Boha?
....

pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-06-19  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalinovi mali odseknúť posmrtne hlavu a poslať ho do pekla , tak ako sa Satanovi patrí .


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-19  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Napisal som tu k tomuto clanku o Stalinovi uz pred tyzdnom svoj nazor, neviem z akeho dovodu sa mi nechce zobrazit (hoci ine moje prispevky sa zobrazili)

Skusim to zhrnut strucne:

Stalin nebol takym vsemocnym diktatorom akeho z neho robia dnesne media.
Za Stalinom stala rozhodujuca zidovska moc, oni ho kontrolovali, ako Lenina.
Ze nie ?
Cely bolsevizmus ako aj cela tzv. bolsevicka revolucia boli zidmi ideologicky pripravene, naplanovane aj financovane. A napokon aj zrealizovane. Osobne !
Z asi 550 najvyssich sovietskych vladnych cinitelov (Ustredny vybor KSSZ, vlada, komisari, tajna policia CEKA atd...) bolo 450 zidov !!!
To nie je par zidov.
To nie je ani ziadna nahoda !
Okolo 200 z nich prislo do Ruska az pocas revolucie v 1917 roku, ked uz mali vitazstvo na dosah a potrebovali sa chopit moci nad ruskym narodom.
Tychto 200 zidov bolo z vychodneho New Yorku !!!

Revolucia v Rusku nebola ziadnou revoluciou.
Bola PREVRATOM !
Revolucia totiz masam nieco pozitivne prinesie.
Tento prevrat priniesol iba TEROR !
Tento prevrat nebol ruskym, ale ZIDOVSKYM !

20 az 30 milionov obeti nema na svedomi Stalin, ale zidia ako KAGANOVIC, TROCKIJ, BERIJA, a dalsi...

Tito menovani zidia napokon odpratali aj Stalina.

Kto chce mat jasno - uz tu bola odporucana knizka od Uskujnika - "Kagan a jeho bek".

Take kecy, ze Stalin ma ist do pekla - to svedci len o nevzdelanosti... je hanba, ze tu na dolezite.sk, kde sa tejto zido-bolsevickej teme venovalo uz tolko priestoru, sa stale najde plno hlupakov, ktori dookola tliachaju namemorovane klamstva, ktore videli v masmediach.

Presne ako v clanku "Roboti" kde autor pekne vystihol povahu ludstva - namiesto rozumu len nacipovany software... a opakovat to, co mi niekto naprogramoval...

Strasne...
bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-19  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
illuminatedBimbo

my dvaja sa asi zhodneme. Ak mas zaujem, napis mi na mail - bazooka.joe@azet.sk

dik...


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-19  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujala ma diskusia o rovnosti.
Rovnost je velmi zlozity pojem. Myslim si, ze je pomerne nesikovne spajat rovnost so spravodlivostou, lebo casto sa dostavaju do vzajomneho rozporu. Pricom za ozajstnu rovnost by som povazoval len rovnost spravodlivu.

O rovnosti, podla mojho nazoru, je mozne uvazovat minimalne v troch smeroch.

1. majetkova rovnost - za predpokladu, ze kazdy clovek by na zaciatok dostal uplne rovnaky majetok.
Tento format rovnosti ma jedno uskalie. Takato rovnost by totiz existovala len v prvopociatku a nasledne by sa prirodzenou cestou vyvinula v nerovnost. Dovodom by boli rozne preferencie cloveka a jeho rozny vztah k majetku. Zatial, co jeden by dokazal majetok udrzat a zveladit ho, druhy by ho rozhajdakal a to uplne dobrovolne. Preto povazujem majetkovu rovnost za neprirodzenu a takisto nespravodlivu. Povazujem ju za umelu, utopisticku.

2. socialna rovnost - za predpokladu, ze by sme si postavenim boli v spolocnosti vsetci rovni.
Tento sposob rovnosti by bol velkou prekazkou pri rozvoji spolocnosti. Existuju totiz projekty, na ktorych sa musi podielat viacero ludi. Ako to vsak urobit, ked kazdy clovek bude mat na realizaciu spolocensky prospesneho projektu iny nazor? Jednoducho. Ludia si prosto vyberu ten najlepsi nazor a s nim cloveka, ktory ich bude v projekte viest. Urobia to uplne dobrovolne, lebo inak by sa nikam nepohli a ich predsa tlaci potreba. Takto by sa postupne dobrovolne medzi ludmi vytvorila prirodzena hierarchia zalozena na ucte k schopnostiam cloveka a ti najschopnejsi by stali v cele, spravodlivo.
Ina hierachcia by sa zasa vytvorila v pripade, ze by sa do cela postavili ti najsilnejsi a nasilim by ostatnym vnutili svoj nazor, cize nespravodlivostou.
Kazdopadne, socialna rovnost je dlhodobo neudrzatelny jav a clovek sa sam dobrovolne vyda radsej cestou budovania hierarchickej spolocnosti alebo ho niekto do hierarchickej spolocnosti nanuti.

3. rovnost prilezitosti - za predpokladu, ze clovek ma v spolocnosti rovnake prilezitosti ako vsetci ostatni.
Tato forma rovnosti je najprijatelnejsou, i ked zavisi od kapacit a stupna rozvinutosti spolocnosti.
Napriklad, ak by chceli vsetci ludia studovat na vysokej skole, je efektivne prihliadnut na to, ci je toho clovek vobec schopny. Ak na to nema predpoklady, bolo by od neho spravodlive, keby to vobec neskusal. Dovodom su totiz obmedzene kapacity, pricom moznost, ze vobec niekto moze ist na vysoku skolu zarucuje stupen rozvoja spolocnosti. Preto je mozne stanovit rovnost prilezitosti medzi ludmi v spolocnosti, ale len v pripade, ze to umoznuju kapacity v nadvaznosti na stupen jej rozvoja.

Preto, netreba si mylit rovnost so spravodlivostou a netreba presadzovat rovnost, v pripade, ze by mala byt umela, utopicka, ci nespravodliva.


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-06-19  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne bazalka a spol.ty si to cele visvetlil. je uplne jedno kto urobil revoluciu,dolezite je co priniesla vecsine ludi,mimochodom spartakus bol tiez zid , aj burzoaznu revoluciju urobili zidia?


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-06-19  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a miesto hluposti si precitajte Desat dni ktore otriasli svetom napisal to americki novinar,urcite odhalite ze bol zid
a paci sa mi tvoj zaver tak ho pouzijem lebo na vas presne pasuje:
Presne ako v clanku "Roboti" kde autor pekne vystihol povahu ludstva - namiesto rozumu len nacipovany software... a opakovat to, co mi niekto naprogramoval...

Strasne...


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-21  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel
Mozes ist kandidovat na demagoga :)


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-06-21  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka | ip:92.52.43. | 2011-06-19 (17:46)


illuminatedBimbo

my dvaja sa asi zhodneme. Ak mas zaujem, napis mi na mail - bazooka.joe@azet.sk

dik..."

Registrujem to...ak bude dôvod prečo nie.


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-06-21  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  21. jún 2011 20:32:51


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-23  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka ja mám pocit , že nám pán Boh chcel aj to jablko darovať , len mi sme nepočkali kým dozrie .


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-23  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka pán Boh má rád pravdu , lebo je najmúdrejší a tak by si mal sebe priznať všetky chyby , ktoré na sebe nájdeš a všetko čo pokladáš za spravodlivé , hoci tým odporuješ druhým .


Andrej   |   ip:101.109.8   |   2011-07-17  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trocky pozadoval socializmus taboroveho typu; verchuska ktora by riadila, a ostatni, ktori by boli ubytovani v taboroch a mali by za ulohu iba pracovat. Peniaze podla Trockeho by boli okamzite zrusene, cize pracovali by za pridely - jedla osatenia, a podobne. Stalinov socializmus bol realnejsi, ovela menej "bolestivy". Ze dal Stalin Trockeho odstranit bolo len dobre. A Stalinizmus? Dobry? Zly? Pohladom ludi v tej dobe a z tej doby iny ako dnes. A netreba zabudat, ze sa moci zmocnili zidia, ktori v Rusku v tej dobe vsetko riadili. Pred 2 sv vojnou daval Stalin odstranovat aj ich.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Čína opúšťa dolár - ten pôjde ku dnu

Čína sa neobmedzuje len na napomínanie Obamu, aby urobil dolár stabilnejším, ale snaží sa pri svojich obchodných rokovaniach aj o to, ponechať dolár pri zahraničnom obchode celkom mimo. Hoci sa tento proces nachádza len v počiatočnom štádiu, odkaz je celkom jednoznačný: krajina s najväčšími dolárovými rezervami stráca pomaly trpezlivosť s americkými finančnými výstrednosťami. Teraz zverejnila čínska vláda plány odvíjať bilaterálny obchod s Argentínou s vlastným juanom, hoci tento nie je formálne konvertibilný.


Takto vyzerá hospodársky kolaps

RFID Zapper - čipový ničitel

Vyšetřovatelé ukazují na vysoce neobvyklý počet ú...

Projev, který jste neměli slyšet

Za stažení filmu z internetu můžete jít do vězení!

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2895 s