23. August 2019
    
Ján Pavol II. Aká je pravda? - Dolezite.sk

Ján Pavol II. Aká je pravda?


  2011-05-12  (18:09)  |  Náboženstvo a mystika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ján Pavol II. Aká je pravda?

článok nadväzuje na tento link

http://dolezite.sk/Zradil_Jan_Pavol_II_Krista_Video_41.html

 

Názor katolíckych tradicionalistov na Jána Pavla II. je veľmi neznámy, preto si je vhodné vypočuť aj ich názor:


So svetského hľadiska bol veľkou osobnosťou – to je nepopierateľné.

Ale s cirkevného, kresťanského, duchovného hľadiska bol ako obyčajný laik, ktorý nevie rozoznávať blud od pravej náuky.

Bol veľmi obľúbený – to je tiež nepopierateľným faktom. Len si treba uvedomiť, že aj zlí politici sú často-krát obľúbení, lebo vedia ohúriť ľudí (napr. Robert Fico).


Ale som si istý, že obľúbenosť a sláva Jána Pavla II. veľmi rýchlo zvädne.


Obľúbený bol s nasledovných dôvodov:

-bol sangvinikom, spoločenským človekom, otvoreným človekom veľmi dobre vedel vystupovať na verejnosti, vedel vystupovať tak aby si získal obľúbenosť

-bol veľmi dlho pápežom – JP II. bol pápežom neuveriteľných 27 rokov – počas týchto 27 rokov bol veľmi aktívnym a za tento predlhý čas sa stihol veľmi hlboko zakoreniť do pamäti ľudí, veľmi efektívne vytvoriť obľúbenosť (pápež, ktorého pontifikát bol kratší, nemal kedy vyniknúť)

-často navštevoval krajiny – tým sa pozitívne veľmi zvýraznil v médiach

-bol veľmi aktívny

-nemal žiadne závažné kauzy – veď prečo by hlavný prúd médii, ktorý majú vo vlastníctve slobodomurári, mal prekážať im vyhovujúci pápež, ktorí veľmi aktívne rozširuje bludy 2. vatikánskeho koncilu? (pápež Benedikt XVI. už nebol taký povoľný k bludom 2. vatikánskeho koncilu a hneď ho média nie celkom oprávnene bombardujú kauzami)

-svojimi činmi vedel ako si má získať ľudí

***

Skepsa k zázrakom, ktoré sa udiali zásluhou Jána Pavla II.:

k zázrakom Jána Pavla II. by som bol poriadne skeptický. Treba si uvedomiť, že slobodomurárski kardinály vo Vatikáne, (ktorých tam nie je málo a majú silné vplyvy) sa budú snažiť tohto pápeža, (ktorý nechcem povedať, že zlého pápeža, ale ktorý narobil cirkvi aj mnoho zla) vyhlásiť za svätého. Určite sa budú snažiť aj falšovať dôkazy o zázrakoch.


Ktovie či sa na jeho vyprosenie stal aspoň jeden jediný zázrak!!!!!

A keby sa aj zázraky stali určite by ich bolo málo – zo jeden, zo dva.

***

Ak by bol JP II. naozaj svätý nestalo by sa to, že za jeho pontifikátu by bola tak masová dekostolizácia (vyprázdňovanie kostolov) v Európe, aká ešte nikdy nebola. Pontifikát JP II. je jednoznačne na 1. mieste dekostolizácie, čo sa týka počtu RK veriacich!!!!

Je úplne smiešne a komické hovoriť, že JP II. je svätým človekom. Veď tu treba riešiť, či JP II. nebol zradca RKC, ale je absolútne nerozumné sa vôbec baviť o jeho svätosti.


Hodnoťme JP II. nie podľa jeho obľúbenosti a popularity, ale podľa ovocia!!!


***

JP II. sa mi nikdy ako pápež nepozdával: Pri poslednej návšteve v SR som jej bol zúčastnený. Žiadnu Božiu lásku, Božiu prítomnosť som z JP II. necítil (napriek tomu, že by sa to od tak veľkého pápeža vyžadovalo). Myslím, že na Slovensko prišiel z vypočítavého dôvodu, aby ho ľudia mohli po smrti obdivovať, že ich aj napriek chorobe navštívil.

Konkrétne sa mi na JP II. nepozdávala jeho teológia, ktorá bola asi iba na úrovni priemerného alebo podprimerného kňaza. Od pápeža sa vyžaduje neporovnateľne viac. Neskôr mi nebolo ťažké prijať veľmi negatívnu pravdu o JP II. z tradicionalistických stránok

***

JP II. mal veľké pokušenie, ktorému neodolal: „ekumenizmus“ s inými aj pohanskými náboženstvami. Pokušenie spočívalo v tom, že si môže takýmito svedectvami zabezpečiť veľkú slávu a obľúbenosť. Naozaj sa preto aj obľúbený a slávny stal.

***

JP II. a jeho svedectvo: Jediné svedectvo Jána Pavla II. je to, že nám ukázal, že všetky náboženstvá sú si rovné a kresťanstvo ponížil na úroveň pohanstva.

***

JP II. robil všetko pre to aby ho ľudia velebili. Neodolal pokušeniu robiť antikresťanský ekumenizmus, pretože za to ho ľudia (vrátane pohanov) začali „žrať“ a stal sa veľmi obľúbeným a populárnym

***

JP II. významne ohrozil kresťanské misionárstvo. Pretože dal jasne najavo, že všetky náboženstvá sú si rovnocenné a preto netreba evanjelizovať. Súhrn hlavných negatívnych vecí, ktoré urobil Ján Pavol II.:

-“ekumenizmom“ (napr. udalosť v Assisi) dal nekresťanské, aj pohanské, hinduistické, budhistické, relativistické náuky (náboženstvá) na rovnakú úroveň s kresťanstvom. Hlásal, že aj nekresťanské, pohanské viery sú pravdou.

-dal si opakovanie viac krát urobiť na sebe okultistické (pohanské, liečiteľské) obrady.

Vedome a dobrovoľne sa dal pod moc diablov

***

Prečo JP II. nemôže byť svätý

JP II. neurobil žiadny nepopulárny krok: ak sa pozrieme na životopisy všetkých svätých, robili mnoho skutkov, ktoré boli pre spoločnosť ako takú nepopulárne, ale ich poslušnosť voči Bohu bola pre nich dôležitejšia ako ich dobré meno (napr. páter Pio niekedy vyháňal ľudí zo spovedeľnice). Skôr naopak, JP II. akoby neustále aktívne robil len tie veci, za ktoré ho budú ľudia velebiť

Príklady:

vyhlásil za svätých a blahoslavených aj nie veľmi čnostných ľudí. Svätý človek musí priam horieť čnosťami. Údajne medzi blahoslavenými bol aj jeden slobodomurársky kardinál. Tým, že mnohých blahoslavil a vyhlásil za svätých, veľmi sa tak s ľuďmi sociálne zblížil, ktorí ho začali velebiť. Podobný populistický krok, urobil vydaním encykliky o Cyrilovi a Metodovi a vyhlásil ich za apoštolov Slovanov. Tým si získal veľkú popularitu nielen medzi Slovákmi a Čechmi ale aj medzi všetkými slovanskými kresťanmi (proti tejto encyklike nič nemám, len sa obávam, či to nebolo s úmyslom polulizmu)

***

Veľmi obľúbená populistická, manipulačná taktika JP II. bola navštíviť danú zem a zároveň vyhlásiť za blahoslaveného alebo svätého nejakú cirkevnú osobnosť z daného národa (žiaľ neraz to nie sú veľmi veľkí svätci, ktorá by vyhlásení za svätých ani nemali byť). Toto je veľmi účinný populizmus. Ľud je veľmi rád, je veľmi nadšený, keď „skvelý“, humanistický pápež vyhlási za svätého aj človeka z ich vlastného národa.

Popularitu si získal vďaka populizmu, nie vďaka svätosti

Aj by JP II. chcel nemusel vyhlasovať za svätých tak polulisticky (nazval by som to ako vnucujúci populizmus). Vyhlásiť ich za svätých mohol priamo z Vatikánu a na zahraničnú návštevu prísť inokedy. Takto by to bolo prirodzenejšie

***


Svätí ľudia veľmi prekážajú diablovi. Diabol pôsobí cez ľudí a vytvára nepriateľský tábor - agresívny odpor proti svätému (toto platí u všetkých svätých)

Toto u JP II. neplatí: jediný odpor tvorili komunisti (ale to je samozrejmosť, že nenávideli každého pápeža)

Ale predsa len nejaký organizovaný odpor proti nemu bol: tradicionalisti. Ide o 180 stupňový iný, opačný odpor. To je naozaj veľmi smutné, že tradicionalisti usilujúci sa o pravú vieru sa postavili na stranu pravdy bojovať proti bludu. Ich odpor proti JP II. však nebol agresívneho, násilného, typu ako to robí diabol. Bol to odpor proti bludu a zlu.

Odpor bol hlavne pravdivým kritizovaním, nie agresívny JP II. za jeho bludy. (až na nejaké výnimky)

***

Obľúbenosť svätých vyvrcholí po ich smrti a prakticky neklesá. Obľúbenosť JP II. bola najväčšia tesne po jeho smrti (nejaký jeden rok) a momentálne rapídne klesá. Jeho obľúbenosť bola zabezpečená iba umelo – populizmom. Tiež sa všetko robí pre umelé udržanie jeho popularity, rozširovaním kníh o jeho „zázrakoch.“

***

Vzťah k židom mal JP II. veľmi dobrý. Či prehnaný ekumenizmus s judaizmom bol naozaj správny a čo to bolo od Ducha svätého nám dá jednoznačnú odpoveď kniha Nedotknuteľní od Nidala Saleha (najdôležitejšie je si prečítať výroky z Talmudu)

 

Pokračovanie http://dolezite.sk/Jan_Pavol_II_Aka_je_pravda_Cast_2_252.html

Súvisiace stránky:

http://dolezite.sk/Zradil_Jan_Pavol_II_Krista_Video_41.html

http://dolezite.sk/Predstirany_atentat_na_papeze_88.html

http://cs.gloria.tv/?media=126203

http://www.vendee.cz/texty/jak_roz_assisi.html

http://www.vendee.cz/texty/sv_wojtyla.html

http://www.vendee.cz/texty/krokodyl.html

Stránka tradicionalistu Olivera Oravca – i keď je trochu fanatik, má v podstate pravdu

http://home.gts.sk/olinko/

Stránka tradicionalistov

http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/diktatura3.rar

http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/komentare/diktatura.htm

 

 

http://www.newprophecy.net/Pope_John_Paul_II_presides_at_his_general_audience_in_St._Peters_Square_on_Wednesday.jpgTradicionalista
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-17  (20:53)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tradicionalista:
a tebe vlastne o čo ide?nazor   |   ip:91.127.79   |   2011-05-17  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem, co autor ocakava od papeza, ked drviva vecsina doterajsich papezov boli totalne politicke svine


nazor   |   ip:91.127.79   |   2011-05-17  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tato veta sa mi pacila najviac: Urcite sa budu snazit sfalsovat dokazy o zazrakoch :DD


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-17  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique ide mi o to, aby sa ľudia dozvedeli pravdu


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-17  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tradicionasta
mysliš že pre nejakého budhistu, hinduistu alebo hociakého šamana s mexika alebo zo sibíra je toto pravda?nebuď smiešny
tebe ide úplne o niečo iné a keď si prestaneš klamaŤ tak na to prídeš
Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-17  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EŠTE PRE ĽUDÍ, KTORÍ SA VEĽMI NEROZUMEJÚ KRESŤANSTVU DOPLNÍM, ŽE NA TO ABY MOHOL BYŤ JP II. BLAHOSLAVENÝ JE POTREBNÝ JE POTREBNÝ ASPOŇ 1 ZÁZRAK (ZVLÁŠŤ PRETO TAM PÍŠEM O ZÁZRAKOCH)


putnik   |   ip:195.80.17   |   2011-05-18  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jezis v novom zakone vravi: "Tvoja viera ta uzdravila." Vatikan vravi: "JP2 vykonal zazrak."
Co myslite, kolko chorych ludi sa modlilo k JP2? A kolki boli zazracne vylieceni?
Inak, modlenie sa ku komukolvek inemu ako k Bohu bolo kedysi v krestanskych kruhoch povazovane za - kacirstvo. (Netvrdim tym, ze ak sa k tebe niekto modli (prosi ta o pomoc), tak mu nesmies pomoct.)
"Hlásal, že aj nekresťanské, pohanské viery sú pravdou." - Nuz, na rozdiel od autora clanku, v tejto vete vidim pravdu aj lasku.
Ak si niekto mysli, ze vie oddelit svetlo od tmy, to len nema tak dokonale videnie, ako si mysli ...


R   |   ip:87.197.7.   |   2011-05-18  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemyslím si že je dobré ak sem čo i len náznakom ťaháme politiku - viď. v zátvorke Robert Fico, a pokiaľ áno, tak už tam dať všetkých.

Článok je záujmavý a myslím si že postupne príde vytriezvenie. JP2 by niekto označil ako veľkého kresťana, v poriadku, pýtam sa ale, prečo nerozdal všetko bohatstvo a nezostal chudobným veriacim a tak i zomrel? Už táto informácia musí biť do očí.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-05-18  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TRADICIONALISTA poviem ti to s najvacsou moznou laskou a kludom
ZMIZNITE UZ DO PRDELE
aj cela vasa krestanska mafia
ste zabijak cislo jeden
potlacate myslenie
kradnete
klamete
znasilnujete deti
ste bez chrbtovej kosti

skratka ukazka duchovneho vykvetu ako ma byt


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-18  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "R" poznám jednu neoverenú informáciu, že JP II. bol veľký lakomec. Ak by si našiel nejaký článok o tejto téme na nete, bol by som ti vďačny, ak by si mi poslal link. Rád sa dozviem viac


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-18  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen: OČIVIDNE NIEKOHO PRAVDA VEĽMI PODRÁŽDILA.

PRAVDA DRÁŽDI IBA ZLÉHO ČLOVEKA.

DOBRÝ ČLOVEK PRAVDU S RADOSŤOU PRIJME


Chodec   |   ip:213.151.2   |   2011-05-18  (20:24)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Zdravím tradicionalista.Ďakujem ti za článok, máš v mnohom pravdu čo si napísal. Snažil si sa ho predstaviť zo všeobecného pohľadu čo ti aj beriem. Ak príjmeš radu tak ti radím ale aby si myšlienky, ktoré napíšeš podoprel písmom, má to oveľa väčší vplyv a myšlienka ma potom váhu. Ten rozbor čo si uviedol je správny ale ono pravda je v tom úžasná že je úplne jednoduchá. To, že Ján Pavol II bol úplne odveci sa dá pár Biblickými textami dokázať. Uvádzam: Matúš 10,22: A všetci vás budú nenávidieť pre moje meno....Ján 15,19: Keby ste boli zo sveta, svet by miloval čo je jeho, ale pretože zo sveta nie ste,...preto vás svet nenávidí. Kresťania sa mali jasne odlišovať a nemali mať uznanie ľudí. To jest presne to čo Pavolko nerobil. 1 List Korintským 10,20:"Ale že to, čo pohania obetujú,obetujú démonom a nie Bohu. A nechcel by som, aby ste vy boli účastníkmi démonov." -Toto nepotrebuje komentár-
1 List Korintským 10,21: "Nemôžete piť kalich Pánov i kalich démonov. Nemôžete mať účasť na stole Pánovom i na stole démonov." Toto jeho správanie úplne odsudzuje. Vyhlasuje sa tu obyčajný človek z mäsa a kostí za sväteho? A čim bol viac než my ostatný? Je z neho taký istý prach ako bude aj z obyčajného ateistu ako je rafael. Každý ma právo sa rozhodnúť,,no to čo vie, ho nikdy nerobí väčším nad tým, kto nevie.
PS: Dúfam že máš tieto informácie zo spoľahlivých zdrojov, nechcem uveriť len niečiemu názoru. Textu čo som použil boli z Jeruzalemskej Biblie a z Rohačkovho prekladu ak by si niekto chcel overiť.


Chodec   |   ip:213.151.2   |   2011-05-18  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte jeden detail. Uviedol si vetu:"Ide o 360 stupňový iný opačný odpor." 360° stupňov otočenie je návrat tam kde si stal, čiže keď chceš povedať že úplný opak tak použiješ 180°

Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-18  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chodec, diki za uznanie, máš pravdu, podopreť Bibliou by to bolo vhodné.

Ak sa chceš dozvedieť o tejto problematike viac prečítaj si tie linky pod článkom. Je tam mnoho vecí podopretých argumentami o ktorých som hovoril


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-05-19  (07:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podrazdila ? pravda ? to slovo si do huby neber
drzdia ma vase klamstva a zlo
kradnete znasilnujete oblbujete ludi

ste moralne nuly
najkrvavejsia mafia


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-05-19  (07:03)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  jJAN PAVOL SPRAVIL ZAZRAL
dokazal cely zivot zapierat svedomie a klamat
do je skutocny zazrak


marcus   |   ip:178.40.23   |   2011-05-19  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co je to RK a RKC ?


Chodec   |   ip:213.151.2   |   2011-05-19  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenlen prosím ukľudní sa a správaj sa ako človek. Toto sú prejavy inteligencie človeka 21 str. a moralnej vyspelosti? AK si ateistom tak sa aj tak správaj lebo vy tvrdíte že Boha na vedenie nepotrebujete tak sa na základe toho aj správaj a neurážaj tu presvedčenie niekoho iného. Každý má právo sa rozhodnúť a pokiaľ tým nikoho neobmedzuje tak potom ty neobmedzuj druhých. To ak sa všetci ateisti správaju takto tak zachvíľu napáchajú oveľa viac škody jak cirkev svojou arogantnosťou.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-05-19  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chodec mas to popletene.
Spravam sa ako clovek. Ak vidim krivdu tak sa zastanem.
Necusim tisko v kute v domeneni, ze mne daju snad pokoj.
Ak nevies ci som ateista, alebo nie tak ani neplod svoje konstrukcie.
Pretoze potom len taras. A neviem ci mas zaujem diskutovat, alebo len skusas.
Stojim si za svojim. Medzi krestanmi je isto vela dobrych ludich, ktory zial spia. Nevidia falos , zlo vo Vatikane.
Nevidia praktiky mafie, ktora ich klame iz dlhe roky.

Chodec   |   ip:213.151.2   |   2011-05-19  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drahá Lenlen. Prepáč že som ťa označil za ateistu, nevedel som že sa ťa to dotkne. Je to moja chyba. No žiaľ sa mi vôbec nepozdáva spájanie kresťanov z Vatikánom. Vatikán je mafia, to áno.
Mám záujem diskutovať, ale na úrovni ľudskosti a nie na báze osočovania výrazmi, ktoré jasne vedú ku provokácií. Môžeš niekomu niečo šplechnúť do tváre že je napríklad úplný magor, alebo mu to môžeš slušne vysvetliť. To bol celý účel môjho komentára k tebe. Ak si veriaca tak sa podľa toho správaj lebo tu na fórume nikto nevidí to aká si v živote, to ako sa správaš v ňom ale každý vidí to čo napíšeš a tým si vytvára obraz o tebe. Nie sme tu od toho aby sme sa osočovali ale aby sme diskutovali. Urážať vie každý hlupák. A myslím že nie sme zvieratá aby sme sa správali že čo nás napadne to urobíme.


vierona   |   ip:178.40.24   |   2011-05-20  (06:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslim ze clnaok je doby-Moja babka co krestanka katolicka nadavala na neho ze je to satan v bielej kutni -Ja som sa tiez zucastnila v kosiciach na vysviacke svetych ktoí ani nebolislovaci-bol to chorvat,poliak ,Madar -tak pri prihovore k slovako vyslovil vetu ktora ma sokovala -Slovaci neublizujte madarom-Do ktorej krajiny prisiel zacali nepokoje -k comu to sluzil??Terajsi papez vymenil papezsku barlu a je na nej kriz-Jan.P.II mal satansky križ-je tak vykreslovany za svetca??-povestne proroctva nam pripominaju boj troch mocnosti os vetovu moc a Rím je tam tiez!!


vierona   |   ip:178.40.24   |   2011-05-20  (06:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vela pravdy je v knihe -"Tajomne dejiny jezuitov "
je na skodu vecize nie je ju dostat kupit !!


slvka   |   ip:213.151.2   |   2011-05-20  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tradicionalista, musím sa smiať. Poznám tieto vaše bludy, satan vás zviedol opačnou cestou. Inak potom takí protestanti, to je úplný odpad, však?
Mój, zlatý, protirečíte si. Prečítaj si niečo, poštuduj, a hlavne modli sa k duchu svätému, lebo pýcha zviedla mnohých.
Práveže, keby nebolo tohto pápeža, svet by bol už stratený....to, čo opisuješ, ako zlo, ktoré bolo, inak by to bolo ešte horšie, ale sám chudék človek nemôže zachrániť celý svet.....Je to na nás všetkých.


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-20  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slvka: LEN OBDIVUJ, UCTIEVAJ, MODLI SA A KLAŇAJ SA TOMU NIČITEĽOVI, ROZBÍJAČOVI CIRKVI A ANTIKRISTOVI JÁNOVI PAVLOVI II.


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-20  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vierona: CENIM SI TVOJ ZÁUJEM O TÚTO TÉMU.
ALE OSOBNE KNIHU "TAJOMNE DEJINY JEZUITOV" NEPOVAŽUJEM ZA DÔVERYHODNÚ.
ISTEŽE JE TAM AJ KÚŠTIK PRAVDY, ALE HLAVNE AJ DOSŤ DEZINFORMÁCII.

JEZUITI VZNIKLI AKO DOBRÁ ORGANIZÁIA. NESKÔR DO NEJ INFILTROVALI SLOBODOMURÁRI ČO NESKÔR NEPAMÄTÁM SI, KTORÝ PÁPEŽ RIEŠIL.
DNES VŠAK ZNOVU SÚ NA NAAJVYŠŠÍCH MIESTACH ZREJME SLOBODOMURÁRI A MAJÚ SILNÉ VPLYVY NA VATIKÁN


Tradicionalista   |   ip:80.87.209   |   2011-05-20  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Označenie, že JP II. je antikrist, určite nemožno označiť ako nesprávny. Pretože cirkvi uškodil viac ako poriadne, ešte neporovnateľne viac ako celý komunizmus. Komunisti ju ničili KC zvonka, JP II. zvnútra, zo svojho najvyššieho miesta priamo zvnútra ničil RKC


Chodec   |   ip:213.151.2   |   2011-05-20  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tradicionalista nenechaj sa vyprovokovať slovami, o ktorých vieš svoje. Na niečo také ani nestojí za to odpovedať. Študujem religionistiku a históriu a prichádzam s ľuďmi dosť často do styku a takéto reakcie sú úplne bežné. Ľudia nemajú potuchy o ničom a čo je asi fakt najhoršie, ani nechcú mať.


filip   |   ip:178.40.73   |   2011-05-21  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tradicionalista-plný súhlas


Vierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (09:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Chodec - neviem ci je to tak,ale smutne je ze knazi nenaucili sa modlit ruzenec -v tom mam isto -este rosku k veci-
Papez benedik-zmenil papezsku barlu ani ste si to nevsimli -ked uz o tom hovoríme -nechcela som o tom!!je na nej kríž aky ma byt-Za Pavla II bol na papezskej barle ocividne satanisticky kríž!!

Osobní omyly Jana Pavla II.
Kromě mnohého dobra, které pro církev a svět vykonal, se však Jan Pavel II. dopustil také mnoha omylů:
1) synkretistické gesto Assisi 1986, 2002,
2) přátelské gesto vyjadřující jednotu s dalajlámou, který se činí bohem a rovným Kristu,
3) mlčení k historicko-kritické teologii (HKT), která ničí víru v Boží slovo a základní pravdy křesťanství,
4) mlčení k hříchům proti prvnímu přikázání (okultismus a modlářství),
5) špatný osobní příklad skrze užívání homeopatických léků, měření věšteckou virgulí, tzv. geopatogenních zón ve svém bytě – veřejně o tom informovala masmédia,
6) otevření se filosofickým směrům, které ve svém důsledku popírají evangelijní víru a rovněž jejich propagováníVierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   ja len tolko- ci je to pravda uklaze cas-
Nostra aetate a ovoce synkretistického gesta Assisi
Proč Jan Pavel II. učinil synkretistické gesto v Assisi mající tak dalekosáhlý dopad na život křesťanů? Bylo to pod duchovním tlakem nesprávné interpretace deklarace II. vatikánského koncilu Nostra aetate. Tuto deklaraci lstivě a demagogicky zneužívají nepřátelé Krista uvnitř církve. Seminaristům a kněžím téměř na celém světě se už od prvního ročníku neustále vtlouká do hlavy tzv. úcta k jiným religiím a gesto Assisi. Studenti teologie neznají důkladně Boží slovo, neznají tradici církve, neznají apologii a nejsou upevňováni v podstatných pravdách týkajících se biblického a katolického učení. Neznají ani podstatné dokumenty II. vatikánského koncilu, ale neustále se jim zdůrazňuje polovina věty z deklarace Nostra aeatate o jakési úctě k pohanským náboženstvím a gesto Jana Pavla II. z Assisi. Tito seminaristé a kněží vůbec neznají podstatu jednotlivých pohanských náboženství (budhismus, hinduismus). Proto také neví, že tyto systémy narušují základní přirozené poznání Boha, otupují lidské svědomí, ničí přirozenou víru v jednoho Boha Stvořitele a jsou integrálně propojeny s magií a okultismem, které otevírají lidskou duši démonickému působení (viz Čtyři slova z Ukrajiny; www.community.org.ua).
Odstrašující příklady:
Pohanský rituál ve Fatimě proběhl 5.5. 2004 se schválením fatimského biskupa a místního faráře Guerry... Fatimský biskup se k problému vyjádřil takto: „Nechceme být fundamentalisty!“, a na důkaz toho se nechal ozdobit hinduistickým šálem s citáty hinduistické „svaté knihy“ Bhagavadgíta. Toto odůvodnil mylně odůvodnil zkreslenou interpretací II. vatikánského koncilu a gestem Jana Pavla II. v Assisi.
Otci Saveriáni, duchovní synové sv. Františka Xaverského, přivezli do Itálie budhistické mnichy z Tibetu. V Itálii pak založili osm center, kde spolu s nimi dávají duchovní cvičení všem věkovým kategoriím, převážně však mládeži. Rovněž se odvolávají na gesto z Assisi.
Apostata prof. T Halík ve svém chrámu sv. Salvátora, který je centrem pastorace pro mládež v ČR (Praha), provozuje každé úterý večer v kryptě budhistické meditace pro veřejnost. Děje se to s plným souhlasem a tichým požehnáním kard. M. Vlka. Prof. T. Halík tvrdí, že je katolík, ale zároveň i budhista a odvolává se na Nostra aetate a gesto Jana Pavla II. v Assisi.
V katedrále sv. Víta v Praze je magický kámen nesoucí desku s otisky rukou tzv. „jeho svatosti“ dalajlámy považujícího se za převtěleného boha, rovného Kristu. V této katedrále se nachází po Římě snad největší množství ostatků svatých (je zde např. lebka sv. Lukáše i sv. Bazila, ostatky jiných svatých apoštolů, mnoha mučedníků a svatých). Tento magický kámen s otisky dalajlámových rukou duchovně znesvěcuje křesťanskou svatyni a je urážkou a znesvěcením ostatků apoštolů a mučedníků zde uložených. Za tuto ohavnost před Hospodinem bezprostředně zodpovídá fokolarín kard. M. Vlk. Přítomnost tohoto modlářského předmětu je ospravedlňována gestem v Assisi.
Rovněž ve Varšavě došlo po vzoru z Assisi k modlářskému znesvěcení. V chrámu Svatého Ducha se uskutečnila společná meditace křesťanů s buddhisty. Na oltář postavili sošku Budhy a vzdávali jí božskou úctu pálením kadidla. Pohoršeným lidem toto gesto vysvětlili příkladem Jana Pavla II. v Assisi. Profesor dogmatiky na PWT ve Varšavě o tom vyprávěl studentům teologie. Přiznal, že tím byl zpočátku velmi pohoršen, ale ironicky dodal, že „už nyní, když víra nás teologů ‚dozrála‘, je třeba v tom vidět nové perspektivy“ (masové apostaze k modlářství).
Karmelitky spolu s jezuity provozují v Kolíně v ČR duchovní cvičení Sadhana (cesta k bohu), která jsou založena na synkretismu odpadlého jezuity A. de Mella. Rovněž se odvolávají na gesto z Assisi.
Podobně ve všech zemích jsou vytvářena katolicko-budhistická centra, kde dochází k praktickému synkretismu a apostazi skrze otevření se meditačním hinduistickým či budhistickým praktikám a pohanskému duchovnu, které je s tímto nerozlučně spojeno. Všichni se však odvolávají na Nostra aetate a na gesto v Assisi.
V roce 2001 jsme dávali rekolekce studentům Ukrajinské katolické univerzity ve Lvově. Jasně jsme řekli, že kdo se otevřel skrze buddhistické a hinduistické meditace duchu pohanství, musí se toho odřeknout. Veřejně se proti nám postavil spirituál a učitel ekleziologie I.P. Odvolával se na gesto z Assisi.
Nostra aetate a Assisi zcela paralyzovaly obranný systém církve proti pohanství a duchu New Age.Vierona   |   ip:178.41.17   |   2011-06-01  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tradicionalista -ako to mozes napisat uz v historii Maria Terezia vyhnala jezuitouzo svojho kralovstva kvoli rozkladu monarchie !!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-06-01  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, ci onak, ci JPII uctieval satana, ci tento byvaly inkvizitor a clen hitlerjugendu boha, nic to nemeni na uplne vyznamnom fakte, ze existencii co len jednoho z hore mneovanych sa tym dodava realnosti. Tak ako kultury inych narodov pred mytickym Kristom, subezne s nim, ci po nom uctievaju roznych bohov, tak ani to im nezarucuje opravnenost tvrdit, ze existuju. Takze tieto reci o tom, kto uznava satana, ci jedineho praveho boha su nesmierne zabavne, ale zaroven aj zbytocne.


Jaroslav   |   ip:217.229.3   |   2011-07-15  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vás ateistov a všetkých, ktorí opovrhujete Kristom Ježišom, Božím Synom – pozrite si fascinujúce video o svedectve mladého muža, surfistu z Nového Zélandu, ktorý mal zážitok klinickej smrti a čo prežil počas ca. 20 minút mimo svojho fyzického tela: http://vimeo.com/25767458

Žiaľ, z tohto portálu sa stala bašta ateizmu s urážkami a nehanebným osočovaním všetkých veriacich a Bohu oddaných ľudí, ktorí v neho veria a uctievajú ho cez jeho syna Ježiša Krista, ktorý položil svoj život za nás i za vás ateistov na kríži. Znova a znova ho urážate, bičujete a pribíjate na kríž, znova a znova prebodávate jeho sväté Božské srdce, krvácajúce nad vami, vašimi hriechmi a vašimi zapredanými dušami satanovi. I napriek všetkým vašim démonickým útokom na jeho Svätosť, mám pre vás správu nádeje a spásy, pretože už zakrátko príde deň veľkého Božieho VAROVANIA – na oblohe sa ukáže veľké svetelné znamenie kríža a každý človek vo veku nad 7 rokov (kedy začína chápať svoje konanie a jeho dôsledky, lebo malé dieťa to ešte nedokáže) nakrátko vyjde zo svojho tela, jeho duša prejde tunelom do duchovnej dimenzie a to svetlo na konci tunela – Ježiš Kristus – mu ukáže jeho doterajší život z pohľadu Boha i s rozsudkom, kam by sa dostal po svojej fyzickej smrti. Takto dostanete ešte raz poslednú šancu od vášho milosrdného Boha obrátiť sa a oľutovať vaše hriechy. Drvivá väčšina ľudí na svete uvidí Peklo a len malá časť uvidí Nebo. Tento posledný akt Božieho Milosrdenstva vám ateistom dáva ešte poslednú možnosť obrátiť sa a oľutovať vaše životy, vedené v odlúčení od Boha, lebo takéto videnie vlastných hriechov sa už nikdy viac nezopakuje, je to posledné VAROVANIE pred Druhým Príchodom Ježiša Krista na zem, kedy príde tentoraz už ako spravodlivý sudca. Zamyslite sa, vážne sa nad sebou zamyslite, pokiaľ je ešte čas, lebo prichádzajú na zem strašné dni súženia (kniha Zjavenia podľa Jána). Pán Ježiš Kristus má pre vás dôležité posolstvo: www.jezis-kristus-varovanie.webnode.sk


dddd   |   ip:178.41.50   |   2011-07-31  (17:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na slovensko prišla nova sekta ks milosťsu podporovany z USA


joojzsi   |   ip:195.91.56   |   2011-09-01  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hemží sa to tu módnymi slovami.JP2 populista? Vykonával evanjelium lásky pre všetkých hriešnikov sveta, ukazoval vľúdnejšiu tvár kresťanstva,v mene ktorého sa udialo aj mnoho, jemne povedané prešľapov. Keď prijmeme tézu, že Božie cesty sú nevyspytateľné,tak pre mňa bol ustanovený na čelo Petrovho stolca v súlade s Jeho vôľou. Malým súkromným dôkazom toho,pre mňa skoro odpadlíka, bolo opätovné otvorenie srdca pre posolstvo Ježiša Krista, pritom som koketoval aj s inými učeniami. Tak potlačil kresťan-stvo, alebo nie ? Mimochodom si myslím, že zjavené náboženstvá, ale aj nezjavené, majú jedno spoločné: lásku a harmóniu so svetom. To, že politi-ka rada manipuluje aj cez vieru, je hanbou politikov, a našim spoločným nešťastím, keď v každodenným masírovaním strácame nadhľad, a možno aj dobrú vôľu.Rôznym národom s rôznymi kultúrami v rôznych dobách a rôznym jazykom bolo povedané v podstate to isté.Tak prečo sa hneváme na iné vierovyznania, pokiaľ nás nechcú násilím nahnať do svojho košiara? Dialóg s nimi ma len utvrdzuje vo veľkoleposti Božieho diela.DominikDrdul   |   ip:78.99.205   |   2011-09-02  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak toto niekto pokladá za pravdu tak je najúbohejší z úbohých. Ján PavolII. bol jeden z najväčších ľudí v dejinách. Koľko z Vás čo ho napádate by ste vedeli odpustiť človeku, ktorý vás skoro zabil? Navyše súhlasím s užívateľom joojzsi. Navyše ak chce niekto budovať jednotu medzi náboženstvami tak si ich musí vážiť.


DominikDrdul   |   ip:78.99.205   |   2011-09-02  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ján pavol druhý bol jedným z najväčších pápežov v dejinách. MILIÓNY ľudí vedel upútať už len pokorou a neskutočnou dobrotou ktorá z neho priam sršala. Ospravedlnil sa za veci za ktoré nemohol a ktoré boli z veľkej časti správnemartintrue   |   ip:95.105.23   |   2011-09-02  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok je grc.....a veriaci su ZOMBICI!!

Cirkev = BULLSHIT

JPII = PLAGIATOR

..ale ved uz je tam na onom svete a o mrtvych len dobre..

Clanok a debata zrela na spodok kapusty.
lucifer   |   ip:78.141.69   |   2011-09-02  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ani si ho nepoznal...a šíriš o ňom tieto klamstvá...takže KLAMEŠ o plagiátorstve...on je BOHOM vyvolený a sedí v NEBI...a ti?...sedíš pri počítači a súdiš cudzieho človeka...čo ti JEŽIŠOVÁ CIRKEV zobrala?...veď si jej nič neponúkol.


martintrue   |   ip:95.105.23   |   2011-09-02  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer mas super nick a trepes dve na tri..

sa zobud!

skus popremyslat preco branis cirkev a jpII..

ak ti staci, ze veris v bachorky, prosim, ale ved ze pravda je uplne ina..

pochopis neskor..mozno, ak uz niesi INFIKOVANY - ebola typu verim ale nerozumiem
joojzsi   |   ip:195.91.55   |   2011-09-03  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre martintrue:

Ty vari poznáš pravdu ? Pokiaľ viem, tak rukolapné dôkazy nie sú ani pre materializmus, ani pre idealizmus, preto aj materialisti sú len veriacimi (v matériu). Čo sa týka veriacich v Boha, ľudia sú schopní uveriť aj väčšie hovadiny (viď napr.sľuby nebankoviek o astronomických, pritom toto je čisto materialistická vec ), tak prečo práve napádaš to, čo oproti materializmu ponúka omnoho krajšie perspektívy ? Keby to tak aj nebolo, nekráča sa takto ľahšie životom ? Spomeň si na výrok "viem, že nič neviem", a možno sa staneš trošku zhovievavejším voči idealistickým "hovadám" ! Aj seriózni materialisticky založení vedci priznávajú, že ich vedomosti siahajú len "odtál potál" v rámci odboru, navyše vedecké pravdy zavše vykazujú určitú nestálosť. Zdá sa mi, že je dnes dosť seriózne tvrdiť, že veda a viera sa nevylučujú, nakoľko aj vedci skúmajú len a len Božie dielo. Tak sa nenavážajme napr. do Grygara, ktorý ako jeden z mála má odvahu verejne hovoriť o tom, čo si myslí o veciach za hranicami jeho odboru. Takáto odvaha je vlastná len najväčším mozgom s najserióznejším prístupom ! Aj keby sa zajtra potvrdilo nad všetku pochybnosť, že matéria bola prvotná, nič by nezmenšilo zásluhy mýliacich sa na budovaní celoľudského poznania.
Ešte k Tvojmu problému s cirkvou a s JP 2: Keby cirkev zanikla, ktorá ustanovizeň by bola nositeľkou univerzálneho humánneho posolstva Ježiša ? Vláda, škola, sekty alebo jedinec ? No, chaos by sa výrazne prehĺbil. Viem aj ja, že cirkev má dosť masla na hlave, ale nevidím žiadnu náhradu. JP 2 bol sviežim závanom pre upotených robotníkov čistenia augiášovho chlieva, a veľkou nádejou pre zharmonizovanie sveta. Je jasné, že pád železnej opony mal aj iné vedľajšie negatívne efekty (náhle rozšírenie moci kapitálu) nahrávajúce konšpiračným teóriam, ale dnes sa zdá, že aj toto dostáva vážne trhliny. Tak nebuď taký naštvaný, je to v pohybe, dúfajme k lepšiemu...


joojzsi   |   ip:195.91.55   |   2011-09-03  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doplnenie: ... o astronomických výnosoch, pritom...


arkey   |   ip:95.103.31   |   2011-09-21  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fuha no ty musis byt dobre zaujaty
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Autor konšpirácií o 9/11 Philip Marshall bol nájdený mŕtvy so svojimi deťmi

Bývalý pilot a spisovatel Philip Marshall, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září zorganizovala vláda USA a Saúdské Arábie byl nalezen mrtev v jeho domě ve městě Murphys, společně s jeho synem, dcerou a psem.


Přední genetik: Lidská inteligence zvolna upadá

BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ ...

Nožom ho bodol do brucha! Dokedy nám budú ubližovať?

Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa

Nie tak dávno

Archív

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem na fotografiích přiřazovat jména

Sociální síť Facebook celosvětově spustila novou funkci – Facebook díky softwaru pro rozpoznání tváří zjistí, kdo na nahrávaných fotografiích je, či může být, a k osobám přiřadí jejich jméno. Sociální síť Facebook už na konci minulého roku představila novou funkci, která má ulehčit uživatelům správu fotek a toho, kdo na nich je. Novinku nejprve spustila pouze ve Spojených státech, ale teď ji potichu aktivovala uživatelům na celém světě.


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Lietadlá spred tisícročí

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Stručne k Ládinovej smrti


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.6117 s