18. August 2019
    
Jazykový zákon – nutná sebaobrana Slovákov? - Dolezite.sk

Jazykový zákon – nutná sebaobrana Slovákov?


  2009-09-10  (08:53)  |  Politika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
jazykový zákon, maďarská expanzia,  - Jazykový zákon – nutná sebaobrana Slovákov?

Ako som uviedol v úvode na južnom Slovensku bol pokoj. Maďari rozprávali po maďarsky, Slováci sa postupne asimilovali, ale hlavne neboli tu politici. Nikto tu nehovoril o autonómii, o Benešových dekrétoch. Jednoducho nikto nepotreboval parazitovať na týchto témach. Nikto nehovoril nahlas o tom aký je zdesený, že sa ako rodený Slovák napríklad zo Žiliny nedohodne v obchode napríklad v Leviciach. O úradoch ani nehovorím. Žiadny Maďar žijúci na Slovensku a "úradujúci" v československej štátnej správe si nedovolil neovládať slovenský jazyk. Veď ten bol (slovenský jazyk), a aj je, jednou z podmienok jeho kariérneho postupu. Za posledných 20 rokov Maďari riadne pritvrdili.

Nie všetci. Pre politikov je to však otázka byť či nebyť. Ak by neboli tieto témy, väčšina "maďarských politikov" by cez svoju odbornosť v politike asi nebola. Hlavne za dvoch predchádzajúcich vlád dostali zelenú. Účelovo vytvorili tlak na budovanie infraštruktúry na južnom Slovensku, a to na úkor chrbtice našej cestnej siete (Bratislava - Žilina- Poprad - Košice), cez správu fondov v sektore poľnohospodárstva dotovali prednostne južné Slovensko a podobne.

Teraz kričia my chceme aby bol zachovaný status quo, rozumej, tak ako sme to nasmerovali za osem rokov, tak nech to ide i ďalej. Čo tam po tom, že severné Slovensko má oveľa horšie klimatické podmienky a tým aj horšie podmienky na poľnohospodárstvo. Ich osemročná cesta bola pokojná a tichá, cez svoju účasť vo vláde si nasmerovali finančné toky na podporu svojich záujmov s cieľom ožobračiť severné Slovensko. Iba ekonomicky silný môžu robiť dejiny.

To bolo a je ich heslo. No a teraz k tomu jazykovému zákonu. Základný princíp budovania autonómie viedol práve cez jazykovú asimiláciu Slovákov žijúcich na južnom Slovensku. Ak by tam raz všetci žijúci občania rozprávali po maďarsky (čo pri slovenskej povahe je rýchlo možné) ľahko by sa myšlienka autonómie presadila. Ak sa medzitým vybudovala za peniaze, ktoré vyprodukovala slovenská ekonomika aj potrebná infraštruktúra, ani Maďarsko by nebolo proti. Kde sa ale produkujú na Slovensku zdroje. Stačí sa pozrieť, kde je aká nezamestnanosť.

Kto produkuje a kto troví cez poberanie rôznych dávok. Jazykový zákon, tak ako bol prijatý, je vlastne iba pokus zastaviť asimiláciu Slovákov v ich vlastnom štáte. Nikto nesmie brať právo na dôstojný život, žiadnej národnostnej menšine v našom štáte. Ale ani, žiadna národnostná menšina, nemôže diktovať štátotvornému národu.

Nemôže sa stať, že zomrie Slovák v slovenskej nemocnici v Komárne, lebo mu personál nebude rozumieť. Nemôže sa stať, že si Slovák na Slovensku nekúpi pivo ak si ho vypýta po slovensky. Nemôže sa stať, že umrie občan - Slovák maďarskej národnosti v popradskej nemocnici lebo nebude vedieť popísať svoj stav.

Základnou myšlienkou nového jazykového zákona je, aby sa všetci občania Slovenskej republiky medzi sebou dohodli. Aby sa dohodli musia sa dorozumieť. Je prirodzené, že tým komunikačným a dorozumievacím jazykom je vždy jazyk väčšiny.

Dovolím si zopakovať - to hlavné poslanie jazykového zákona je, aby sa všetci občania Slovenskej republiky medzi sebou dohodli - dorozumeli. Slovenským "maďarským" politikom ide zdá sa naopak o to, aby sa ich voliči nedorozumeli a teda ani nedohovorili. Oni samy vedia po slovensky dobre a dobre sú si vedomí, že bez toho by nemohli robiť to čo robia.

Ide im teda zjavne o to, aby sa hlavne Slováci žijúci na južnom Slovensku jazykovo asimilovali, čím by sa vytvoril predpoklad pre pokračovanie ich zvrátenej myšlienky o Veľkom Uhorsku. Podobné problémy majú aj iné štáty susediace s Maďarskom. Slovensko si Maďari vybrali zámerne.

Po rozpade ČSFR sa javí ako najslabší článok na ich ceste. Po jeho zdolaní by určite nasledovali ďalšie štáty. Po jazykovom zákone odporúčam vláde, aby sa zaoberala myšlienkou vytvorenia združenia na obranu pred maďarskou expanziou, ktorého členmi by mali byť všetky dotknuté štáty. Cieľom tohto združenia by malo byť eliminácia Maďarskej rozpínavosti v európskom priestore.

Táto spolupráca by mala byť hlavne v európskom parlamente. Zúčastnené štáty by mali dať najavo, že sú za dobré spolunažívanie so svojimi susedmi, ale neželajú si zasahovanie do svojich vnútorných záležitostí. Posledná reakcia Maďarska je totiž viac ako varujúca.

Po neúspechu v EU sa Maďarsko ide obrátiť na USA. Kto sú USA? Sudca? Žandár? Prečo práve USA? Pre to, čo sa stalo v Srbsku a pre účasť USA na tomto procese? Komu dnes vyhovuje nestabilita v Európe. Do čoho chcú maďarský politici zatiahnuť Európu?

To sú otázky, na ktoré by si mala dať odpoveď predovšetkým EÚ, a zastaviť tento proces skôr, ako prerastie do silového riešenia. Na Slovensku máme príslovie: "Kto vietor seje, búrku bude žať!" A Maďari ten vietor sejú. Kde by sa odohral prípadný konflikt? V Žiline, alebo na južnom Slovensku? Čie životy a majetok by bol možno desaťročia ohrozovaný?

Ale otázka stojí inak, chce niekto na Slovensku silové riešenie? Chce niekto ohrozovať životy nevinných ľudí? Jazykový zákon bol prvým krokom na zastavenie asimilácie Slovákov v ich vlastnom štáte. A tiež prvým krokom k tomu, aby sa všetci občania tohoto štátu mohli dohovoriť v jednom jazyku, že si neželajú nič iné iba pokojné spolunažívanie a ekonomickú prosperitu.

JOLAShare/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
klifton   |   ip:84.47.16.   |   2009-09-10  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  úplný súhlas

článok popisuje veci presne ako sa dejú, a ako by sa mohli diať.Marko   |   ip:195.168.1   |   2009-09-10  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skutocne nie je co dodat.........absolutny suhlas!


moon   |   ip:195.168.4   |   2009-09-10  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som zvedavy ako chcu vxriesit to ospravedlnenie Madarskemu prezidentovx za to ze ho nevpustili na uzemie slovenska.
No mal bx si uvedomit ze txm dnom v ktorom sa stal prezidentom prestal bxt sukromnou osobou a musi dodrziavat diplomaticky protokol.


Raziel   |   ip:85.237.8.   |   2009-09-10  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Určite súhlasím s článkom ,aj keď nie na sto percent .Žijem a pracujem v okolí Lučenca a nažívanie slovákov a maďarov je v skutku bezproblémové. To vlastne nie su ani maďari lež slováci ,ktorým prarodičov pomadárčili. Napríklad môj kolega sa volá Dobročka Ján , no sotva maďarské priezvisko.
Aký koľvek problém je nastolený zvrchu a nemali by sme sa nechať vykoľajiť z našeho pokojného spolužitia. Jazykový zákon plne schvaľujem , konečne niekto zahral aj na slovenskú fujaru.


Odi   |   ip:90.177.12   |   2009-09-10  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dival jsem se onehda na dbatu myslim, ze markiza ci jednotka. Byl tam jakesi madar a vas Ministr Kultury? To je vicemene jedno.

Muzu rici jedno, takovy zmrdy jako madari na slovensku (pokud jsou vsichni jako tento politik) vyhnat bicem jak se rika svinskym krokem az k hranicim madarska.

Diky bohu, ze sme odsunuli nemce, nedeovedu si predstvit stejne problemy s nemcama u nas.

P.S. Nezbyva nez dodat hodne stesti v boji proti nim a jejich snu velkeho madarska. A podivejte se na kosovo at se vyhnete chybam srbska.


cv   |   ip:195.146.1   |   2009-09-10  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prosim vas vysvetli mi niekto o co ide v tom jazykovom zakone???
Ja sa venujem ekonomike a peniazom a toto mi nejak utieklo.staci len odkaz,ja si to precitam,lebo skutocne neviem o com ten jazykový zákon je.
Dakujem za odpoved.


jojesKN   |   ip:81.62.206   |   2009-09-10  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s autorom súhlasím na sto percent...


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-10  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento článok zaujal miesto na mojom top 1 !!!!! pravda nič iné len pravda... o čo sa snaží Maďarsko mi pripadá nehorázne trúfalé, skoro ako keď Hitler obsadil hranice československa a európa sa tvárila akoby sa nič nedialo...


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-10  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok vystihuje realitu a preto snim uplne suhlasim.
Jazykovy zakon, tak ako ho ja poznam nezasahuje do prav mensin a preto je zjavne ze madarskym politikom ide len o asimilaciu slovakov na slovensku. Moj osobny nazor je, ze ziadna narodnostna mensina by nemala mat svoju vlastnu politicku stranu a to hlavne v takom malom state ako je slovensko. Keby madari neboli v slovenskom parlamente urcite by problemy s madarskom neboli.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-10  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pamatam sa pred mnohymi rokmi, ked sme cestovali s rodicmi z Vychodneho na Zapadne Slovensko "juznou" cestou, ze boli vsade napisy napriklad na obchodoch dvojjazycne, pricom ten madarsky bol velky, a ten slovensky ovela mensi - ako "privesok". Nemalo by to byt opacne? - pytala som sa uz aj vtedy...


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-10  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sudruh a Tara : súhlasím ...
cv : ide proste o to, že budú dávané pokuty osobám, ktoré budú používať v úradnom styku iný ako úradný jazyk ... keď to takto formulujem , príde mi ten zákon úplne zbytočný...veď to je predsa logické , nie je to v ústave ? :(


Palino   |   ip:15.203.16   |   2009-09-10  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako slovak zijuci v komarne s castou tohoto clanku nemozem suhlasit.
"Účelovo vytvorili tlak na budovanie infraštruktúry"?
neviem o ktorom juznom slovensku autor hovori, ale rad by som videl tie priklady vystavby infrastruktury (na ukor severneho sloveska!)
"na úkor chrbtice našej cestnej siete"?
preco banskobystrican moze ist domov po dialnici a ja musim ist po ceste, ktora je rovnaka pokial mi pamat siaha, je oznacena ciernou farbou (najvyssim stupnom nebezpecnosti) v europskom hodnoteni ciest a kolkokrat som o vlasok unikol smrti ani nepocitam? a vobec kde je na juznom slovensku nejaka dialnica?
"dotovali prednostne južné Slovensko"
hmm, podme pracne obrabat podu v studenych oblastiach, kde sa s dvojnasobnou namahou urodi polovica. fakt logicky argument...
"severné Slovensko má oveľa horšie klimatické podmienky a tým aj horšie podmienky na poľnohospodárstvo"
neprotirecime si tu uz troska nahodou?

s ostatnym mozem suhlasit ale vidim, ze nafukovanie nie je len "madarska" vlastnost. zas


numlock   |   ip:89.173.15   |   2009-09-10  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Palino: no tak NEpodme "pracne obrabat podu v studenych oblastiach, kde sa s dvojnasobnou namahou urodi polovica. fakt logicky argument." Prestahuj vsetkych na juh, niekde sa tam hadam este zmestia a sever nech je na okrasu... Fakt logický ten tvoj argument! :)


Pepe   |   ip:188.167.1   |   2009-09-10  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasím s autorom článku, len nechápem tých ludí ktorí volili Dzurindu, už len kôli tomuto problému a Maďarom vo vláde som volil opozíciu. Ludia sa spametajú vždy keď už prihára. A verím tomu že ludia na južnom Slovensku si nažívajú bezproblémovo ale problém je že neovládajú Slovenčinu. Snáď sa dožijeme toho, že sa ju ďalšie generácie naučia.


Ire   |   ip:92.245.8.   |   2009-09-10  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechapem preco ti madari co tu ziju a nepaci sa im preco sa neprestahuju do madarska ale snazia sa zo slavenska urobit madarsko.a chcel by som vediet ci mame aj my nejaku politicku stranu v madarskom parlamente a ci tiez tak vyskakujeme ako oni tu ..s clankom uplne suhlasim.. na slovensku po slovensky.juzne slovensko je stale slovensko.ked tu madari chcu zit tak nech sa prisposobia.tak ako by som sa ja prisposobil madarsku keby som chcel zit tam


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-10  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedna otazka: maju podobne zaujmy o autonomiu a podobne aj mensiny napriklad ukrajinske, alebo polske? Alebo tie na Slovensku niesu? :)
K tomu polnohospodarstvu moj nazor: kde sa dari zemiakom, nech sa pestuju zemiaky, kde su dobre pastviska nech sa pasie dobytok, kde sa dari zelenine nech sa pestuje zelenina - vsetko sa to predsa vyprodukuje na Slovensku, ci nie?


Stevo   |   ip:92.52.6.6   |   2009-09-10  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jazykovy zakon sa stal zas len prostriedkom politickeho boja. A myslim si,ze zamerne,pretoze ak by to tak nechceli tak ho nenacasuju na termin pol roka pred volbami. Takze zase su to len zvysene emocie ,ktore sa vo volbach premenia na volicske hlasy. Aj ked jazykovy zakon zrejme je potrebny.


kesso   |   ip:78.98.119   |   2009-09-10  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stevo , tak zasa takú vec myslím ani nemusíš spomínať , to už hádam každému tu jasné , že v politike väčšinou veci nie sú cielené v prospech občanov , česť výnimkám, dúfam nejakú sú.


Hromnica   |   ip:92.52.3.1   |   2009-09-10  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Palino presne mne sa to tiez nepacilo, nie som sice z juzneho Slovenska, ale to co pisal ide samo proti sebe- tym akokeby hovroil odrezme juzne Slovensko vsetko davajem severnemu
ja som za to aby sa podporovalo polnohospoarstvo na juznom SVK... a tiez za tu dialnicu.. to teraz ako mame vystrihnut juzne slovensko zo zivota?vsak am ziju slovaci, nielen madari ,a ti su predsa tiez slovensky obcania
to autor trepal fakt riadne kraviny
ale inak suhlasim s clankom


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-10  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakon ako taky som necitala, ale ak je to "Jazykovy" zakon, tak by sa nemal tykat toho, do ktorej casti Slovenska sa investuje do komunikacii alebo polnohospodarstva. A pokial ide naozaj o otazku uradneho jazyka, tak tym by na Slovensku mala byt slovencina, ci sa to niekomu paci alebo nie.
Ak by sa na Slovensko nastahovalo niekolko mimoriadne plodnych rodin napriklad (extrem) cinanov, tak by sa za niekolko malo generacii mohli tiez domahat prava o cinsku autonomiu???
Kolko je Slovakov napriklad v Kanade(ci USA), hovoria medzi sebou svojou recou, dodrziavaju svoje tradicie, ale URADNE MUSIA respektovat URADNY jazyk!
Nepovazujem taky zakon iba za populisticky, ale aj za systemovy, do buducna. Alebo sa za par rokov aj madarska mensina bude ucit cigansky len preto, ze im to konecne dojde a budu chciet na uzemi Slovenska svoje jazykove prava vcitane autonomie? Uvazujte v sirsich suvislostiach...


LordX   |   ip:84.47.78.   |   2009-09-10  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Novela jazykoveho zakona bola podlamna zbytocna, pocet aj podiel madarov na slovensku klesa, takze reci o madarizacii su hluposti. Nikto sa neztazoval a su ovela dolezitejsie problemy, preto ide asi skor o predvolebnu kampan pre nacionalistov.
Ba co viac, cely madarsko-slovensky "problem" je len nahananie hlasov hejslovakov a "hejmadarov", vyhodne pre populistov na oboch stranach Dunaja, preto ho stale vytahuju...

Ale budiz, ja nie som proti jazykovemu zakonu, ak by bol dobry. Ale tento ma vela nejasnosti, zlych definicii, chyb a podlamna aj nespravodlivosti...
Ide napr. o to ze sukromno-sukromna, a po dohode aj uradno-sukromna komunikacia a takisto verejna komunikacia ktoru prevadzkuje sukromny subjekt (nie statny oznam, ale napr reklama) by nemala byt kontrolovana statom, lebo ide o zasach do slobody prejavu. Ale aj ine body su dost hlupe a zle napisane...
Jazykovy zakon ano, ale dobry, nie takyto amatersky...


ferko   |   ip:91.127.24   |   2009-09-10  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sme my taky sprosty narod ze sa budeme prisposobovat inemu???
vyzera to tak ze sme


Tara:   |   ip:94.112.16   |   2009-09-10  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V prvom rade Slovaci by sa mali naucit slovensky, a to neberte ako provokaciu. Je to iba konstatovanie na zaklade citania clankov aj diskuznych prispevkov, a to nielen na tychto strankach.


neviem on on?   |   ip:91.127.24   |   2009-09-11  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara - mohla by si zacat od seba slovo diskuZnych nepozname pise sa diskuSnych prispevkovOli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-11  (08:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PRVÁ HLAVA

Prvý oddiel
Základné ustanovenia

Čl. 6

(1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský jazyk.
(2) Používanie iných jazykov než štátneho jazyka v úradnom styku ustanoví zákon.

Toto hovorí ústava SR.

Ak by tvorcovia ústavy nechceli v budúcnosti robiť divadielko pre blbých, prečo by tam dávali bod (2) ?
Prečo potrebujeme na 5 miliónovom Slovensku (Tokio má okolo 17 mil.) riešiť takéto nezmysly ?

Správy TA3 - od roku 1998 (11 mld. USD) stúpol zahraničný dlh Slovenska na 67 mld. USD (to všetko prosím pri proklamovanom hospodárskom raste).
A to ešte u nás kríza neprepukla naplno.
Už dnes sa hovorí o ďalších pôžičkách a úveroch.
Do akej výšky sú naši neschopní samovládcovia ešte zadlžovať tento národ a zabávať ho jednoducho riešiteľnými (na Slovensku po Slovensky) pičovinami ?

O chvíľu budeme mať už len hry, lebo chlieb začal žrať Voldemort.
Začínam znovu čítať Vaskyho príspevky o zničení Kartága.
.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-11  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
Jazykovy zakon na slovensku je potrebny aj keby pocet madarov na slovensku klesal.
Tvoje tvrdenie "ide o zasah do slobody prejavu" je totalna kravina, nechapem ako si nato prisiel.
Podla mna tento zakon rozsiruje moje pravo na informaciu.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-11  (09:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
Jazykovi zakon upravuje pouzivanie SLOVENCINY a preto nechapem preco pises o pouzivani inych jazykov.
Kedze existuje zjavna snaha o asimilaciu slovakov na slovensku, tak uz stoho dovodu je ten zakon potrebny. Kedze slovensko ma len 5mil obyvatelov tak prave preto by mala byt snaha o ochranu slovakov na slovensku vacsia.


Rudo   |   ip:78.98.217   |   2009-09-11  (09:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nieje co riesit ja tiez v spolocnosti a v uradnom styku rozpravam slovensky a ne sarissky. A nemam s tym problem.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-11  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 sudruh

PRVÁ HLAVA

Prvý oddiel
Základné ustanovenia

Čl. 6

(1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský jazyk.

No čo preboha chceš upravovať na tomto ?
Veď je to jasne stanovené. Na Slovensku po slovensky.

Ovšem ak tam pridáš toto

(2) Používanie iných jazykov než štátneho jazyka v úradnom styku ustanoví zákon.

tak na to potrebuješ zákon. Načo je Slovákom zákon na používanie slovenčiny ????

A to sú tie hry o ktorých hovorím vyššie.

2 Rado
Máš pravdu, ale nárečia slovenčiny sú stále SLOVENČINA a zákon nehovorí výhradne o spisovnej slovenčine.
No bodaj by si s tým mal problém, kua. :)


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-11  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa stačí toto

PRVÁ HLAVA

Prvý oddiel
Základné ustanovenia

Čl. 6

(1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom spisovný slovenský jazyk.

a niet sa o čom baviť.
Hrubá čiara, ideme ďalej.Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-11  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem on on? | 2009-09-11 (00:07)
Máš pravdu, v češtině se používá diskuze i diskuse, slovensky je správně diskuSia :)
ale třeba zásaH je i slovensky zásaH, ne zásaCH, o hrubkách i/y škoda psát.
Kdosi již psal, že je důležitější obsaH příspěvku než pravopis, ovšem pokud jde o jazykový zákon, má to souvislost. Ale již mlčím :-D


duri   |   ip:91.127.23   |   2009-09-11  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  <b>ak niekto chodite do madarska alebo do ineho statu EU tak ste si isto vsimli ze tam uz nie su hranice. prekticky tym miestom prejdem aj bez obcianskeho. tak ked uz sme EU a hranice su dalej mohli by sme mat aj jeden uradny jazyk, ktorym by sme sa dohovorili v celej EU</b>


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-11  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  duri:
to mi připomíná snahu o zavedení světového jazyka ESPERANTO, ale moc se to neujalo :)
Podle toho jak to kolem sebe vnímám, spíše se do všech národních jazyků postupně implementuje angličtina, i do běžné konverzace.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-11  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 duri

Jeden jazyk, jeden národ, jedna vláda, rovnaké stromy, rovnaké medvede...
Fajn, pripomína mi to jeden vtip z éry nedávnej :
Brežnev predvádzal Carterovi automat na holenie.
B: Tu strčíš tvár a o 5 min. si krásne oholený.
C: Ale veď sa to nenastavuje na veľkosť a tvar tváre, všetci máme predsa iné tváre...
B: Áno, máš pravdu. ALE LEN DO PRVÉHO HOLENIA.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-11  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63
Veta "(1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom spisovný slovenský jazyk." nehovori akym sposobom a kedy sa ma statny jazyk pouzivat a nato aby to kazdy vedel je potrebny zakon o statnom jazyku.Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-11  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 sudruh

>>nehovori akym sposobom a kedy sa ma statny jazyk pouzivat a nato aby to kazdy vedel je potrebny zakon o statnom jazyku.

Teda mne z toho vyplýva, vzhľadom že sa jedná o Najvyšší (Ústavný) zákon tejto republiky, používať slovenský jazyk v komunikácii vždy a všade.
Občan Slovenskej Republiky je povinný ovládať štátny jazyk.
Čo na tom ešte chceš upravovať ?
Používanie jazykov menšín v úradnom styku ?? Neprípustné!
Školy s vyučovacím jazykom iným ako je štátny ?? Neprípustné!
Francúzi rozoznávajú len Francúzov a cudzích štátnych príslušníkov.
Nemci tak isto.
Prečo si musíme robiť problémy tam, kde nie sú.

Žiješ tu trvalo, si Slovák, tak pekne po Slovensky.

Upravovať zákonom môžeš používanie jazyka v úradnom styku ak si federácia zložená z viacerých suverénnych národov. Ale nikdy nie nejakých menšín.mono   |   ip:62.240.17   |   2009-09-11  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Může mně někdo vysvětlit, jak je to s jazykovým zákonem v Maďarsku. Dlouho poslouchám ve slov. telce o slov. jazykovém zákoně debaty a ještě jsem se nedozvěděl jak je to s používáním slovenského jazyka v Maďarsku. Vždyť tam není málo Slováků.


daro   |   ip:78.99.0.1   |   2009-09-11  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mono: v madarsku sa slovensky nedohovoris dokonca slovakom v mlynkoch zobrali aj slovensky dom a vymenili im farara slovenskeho poslali prec a im dali madarskeho a takto to tam je z mensimany!


skart   |   ip:62.203.23   |   2009-09-11  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked clovek vojde len do susedného komáromu a chce sa na niečo spytať, nerozumejú mu...slovaci v ma´darsku sú, ale velmi rychlo "zabudaju" hovorit slovensky...
mozno je aj vinou slovenska. ze sa o nich nestaraju a nebojuju za ich práva...


skart   |   ip:62.203.23   |   2009-09-11  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no a este na margo veci...mne osobne neprekaza, ze sa aj na uradoch rozpravalo po madarsky, pokial dotycny uradnik vedel po slovensky...som vo svajciarsku a tu majú 3 oficialne jazyky...napr. v kantonoch (okresoch) popri francuzkych hraniciach sú ludia, ktory neovladaju svajciarcinu, resp. nemcinu a nemaju problem....ale na rozdiel od nas, su medzi krajinami pokojne vztahy a mensina nezasahuje do vnutrostátnej politiky tak ako sa to deje na sk..


Anty   |   ip:78.99.128   |   2009-09-12  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JOLA 100 bodov :) na SLOVENSKU po SLOVENSKY a komu sa nepaci odchod Nikto ho tu predca nedrzi!


JOLA   |   ip:213.151.2   |   2009-09-12  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za príspevky, som rád, že článok bol podnetom na diskusiu. Tak som si prečítal článok SLOVENSKÉ KOSOVO a dnešný telwtwxt na Markíze - Palo Čáky sa rozhodol prerokovať slovenský jazykový zákon v kongrese USA a začínam mať strach.


Tara   |   ip:94.112.16   |   2009-09-13  (00:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem, co jena tom pravdy, ale nemal by sa v kongrese USA prejednavat aj prispevok na plienky PAMPERS???


INFERNO   |   ip:92.245.8.   |   2009-09-13  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked sa madarom jazykovy zakon nepaci tak urobme taky zakon ako ma madarska republika. Mensiny v madarsku nemaju skoro ziadne prava.Precitajte si.
http://www.aktuality.sk/clanok/145303/papucek-v-madarsku-sa-uraduje-len-v-madarskom-jazyku/


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-09-13  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozumny a spravodlivý zakon o slovensku je len jeden:
"Kazdy Slovak sa musi na uradoch a instituciach v SR dohovorit po slovensky a vsetky pisomnosti musia byt v slovenskom jazyku.
Pouzívanie dalsieho jazyka je povolene po splnení predchadzajucej podmienky."

A potom nech si kazdy rozpráva ako chce.
Nevidim v nicom problem.

Alebo mi chce niekto povedat ze na Slovensku existuje slovensky obcan ktorý nevie po slovensky???
Ak ano ,ako mohol dostat slovenské obcianstvo,ktorého podmienkou je ovladanie slovenskeho jazyka???


cv   |   ip:77.247.22   |   2009-09-13  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "o slovenskom jazyku"tam malo byt.


Prof. Hetneky Sandor   |   ip:62.168.12   |   2009-09-14  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážený!

Ja maďarsky profesor v Maďarskom Republike.

Z 28-ého do 29-ého bol III. Veltrh cvinčnych firiem v Dome Odborov Istropolis v Bratislave.

Preto na deň 29.7.1999 ja a studenti zo nasej skoli cestovali sme z Budapešty do Bratislavy a spät s EC vlakom.

V Bratislave na hlavnom stanice steny cestovný poriadok bol ne dobrý. Prvý cestovný poriadok pisal, aby odchodny nastupište je 3. Na deň 29. EC vlak 171 „Hungaria“ z Berlina do Budapešty meškal 18 minut. EC vlaku 171 „Hungaria“ providelny odchodom 17.03 čas. Pred 5 minut providelnym odchodom čakareňová automatová informacna tabuľa nie pisal EC vlakovy odchodovy nastupiste.

Preto ja opytal informator, čo je dobry odchodovy nastupište, iba ona vraviela, čo je meškanie z Berlina. To nie zaujimal, iba odchodovy nastupište. Už železničiarska, ktorá bola druhý so prvomu nastupište do pokladnici revala.

Ja prosil reklamačny kniha. Ona povedala, v Bratislave reklamačny kniha nie su, a prednosta stanice v slobode.

Ja rozpraval po slovensky. Možno, aby nesprave, ale na zrozumiteľnom sposobu. Žiaľ ja viem, aby v informačnom kancelárii u ŽSR, skoro bolo ČSD nie vladzu po maďarsky, anglicky a nemecky. Žiaľ teraz ani, ale inak ani. Bratislava Hlavná Stanica je veľká, s veľom zahraničnom cestujucom. Taky v Europe iba v Slovenskom Republike. Možno lacny spiatočny cestovný listok, keby chybajú cestovny kultúra ! Maďarsky cestujúci nie treba, ale peniaze ano? Zaujimavy!

V Budapešte na EC vlak 171 Hungaria zakúpili miestenky z Bratislavy do Budapešty. Miestenky boli platný na deň 29. na vozu čislo: 260, a miest. 61,62,63,64,65,66. To oddiel nie bol slobodný. Tu sedieli slovenskye cestujucí bez miestenku. No uzemie MÁV, ČD, DB s príplatkom na EC možno kupiť miestenku, a prečo nie dať miestenku ŽSR ?

Vozen čislo 260 vo vlaku 171 „Hungaria“ je medzinarodni miestenkovy vozeň. Prečo možno cestovať v vnutroštatnom doprave bez miestenku v Slovakie v totom vozňom ? S miestenkom treba hľadať slobodný miesto, lebo bez miestenkovy slovenskie cestujuci cestuju vo totom vozňom. Prečo sprievodca nie pomahaju ?Iba? EC vlak v Slovensku spravne ako Balkan City vlak!?

Prosíme toto oceňovať, a odpovedať nam ! Bez odpevede ja pošlem list do maďarsky zahraničny ministerstvo, a do Strassburga, lebo ŽSR je zrevaľno !

Neskorsie ne cestujeme s vlakom do Slovenska. O tom pribehu pisali maďarskie noviny.

Čakám odvetu:Szegedy Lajos   |   ip:77.247.22   |   2009-09-14  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prof.Hentaky
A biztonságos, nagy teherbírású szállítás eszköze. Önnek erre van szüksége, ha terjedelmes és nehéz, avagy kis terjedelmű ám súlyos tárgyak szállítása a feladat. Kisebb járművek, gépek szállításának biztonságos eszköze a kéttengelyes utánfutó, hiszen a jármű mindig az úttal párhuzamos felületet biztosít.


Anty   |   ip:78.99.128   |   2009-09-14  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adminko mi vymazal príspevok!!! a tieto dva príspevky nadomnov čo SÚ ÚPLNE ODVECI nechal! Szegedy Lajos píšeš buď tak "obrazne" že je to až mimo obraz alebo si mďar :D


admin   |   ip:91.127.10   |   2009-09-14  (21:45)
  adminko NEVYMAZAVA prispevky. Vynimkou su len prispevky s explicitnymi vulgarizmami a to si musim vsimnut. najskor prispevok vobec nebol odoslany - preba po poslani skontrolovat


Anty   |   ip:78.99.128   |   2009-09-15  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK budem to sledovať...


Sturovcan co hovori po SK aj HUN   |   ip:91.127.23   |   2009-09-15  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  >Nikto nehovoril nahlas o tom aký je zdesený, že sa ako >rodený Slovák napríklad zo Žiliny nedohodne v obchode >napríklad v Leviciach. O úradoch ani nehovorím.

Toto je BLBOST! Možno v pomere 3000:1 sa to stane. A ak aj ano je vzdy po ruke niekto kto vie po slovensky.

Mam rad članky od rodenych slovakov, ktory tu neziju nepoznaju jazyk madarov a su naslovo vzaty odbornici na narodnostnu otazku!

A o uradoch to uz vobec nie je pravda! Pán/pani JOLA nech si to pride skusit a potom nech pise taketo sprostosti.
A moze ist este viac na juh, napriklad do Sturova a stale nebude mat problemy sa poslovensky dohodnut.


Sturovcan co hovori po SK aj HUN   |   ip:91.127.23   |   2009-09-15  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juh nikdy nebol dotovaný! Porovnajte si to. Je to maximalne zaujaty clanok jedneho neznalca. Tu ani komunisti nic vazne nepostavili. Aj pre nich to bolo sporne uzemie.


PAN EKONOM   |   ip:195.80.18   |   2009-09-15  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tolko bludov v jednom prispenku až zle z toho :D...Južne Slovensko je najchudobnejšou časťou SR s najmenej rozvinutou infraštrukturou vy "odbornik" :DD...Dialnice BA - KE po južnom Slovensku by stala 1/4 nakladov, ktore stoji severna vetva vy " odbornik" ....Aj na južnom Slovensku žiju Slovaci a chcu sa mať dobre, lenže sučasna vlada to berie ako uzemie Madarska a preto si ho všima iba ak pri ohlupovani ludi pred volbami.


Petra   |   ip:217.145.1   |   2009-09-17  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoducho som šokovaná obsahom článku. Aj tento, ako každý iný píše vo všebecnosti o tom, že na juhu sa Slovák nedorozumie v rodnom jazyku. Môže to tvrdiť ten, kto tu nežije, kto ešte živého Maďara nevidel. Uvedte konkrétne príklady, na ktorom úrade ste sa nedorozumel? Na juhu medzi národnosťami nie sú problémy, kým nezasiahnu politici túžiaci po hlasoch.


snakecharmer   |   ip:217.12.62   |   2009-09-17  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlasim s Petrou


michal   |   ip:213.181.1   |   2009-09-17  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podpíšte petíciu za napadnutie jazyk. zákona na ústavnom súde, robí ju SNS. ja už mám vyzbieraných asi 30 hlasov. na Slovensku po slovensky a komu sa nepáči nech ťahá za Dunaj.


snakecharmer   |   ip:217.12.62   |   2009-09-17  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A nech ťahá za Dunaj cely priemysel so zahraničnými investormi?
Na slovensku mať pracovný pohovor v anglickom alebo nemeckom jazyku je kóšer?
Celý tento cirkus čo tu je slúži na jedinú vec: aby občania nevideli to, že Slovensko (aj Maďarsko) stojí na okraji bankrotu..
Čo keby to vyšlo na verejnosť, že od januára nebudú vyplácať dôchodky, lebo už niesu peniaze, všetko je rozkradnuté.. ?
Možno že je to tak, možno nie.. Keď sa mýlim tak nič sa nedeje, ale ak mám pravdu tak je tu väčší problém ako ten smiešny jazykový zákon. sj


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-18  (06:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 snakecharmer

>>A nech ťahá za Dunaj cely priemysel so zahraničnými investormi?

Ty považuješ za investora človeka, ktorý za lacno vykúpi tvoj majetok ?

Zo zvyškom reakcie môžem len a len súhlasiť.snakecharmer   |   ip:217.12.62   |   2009-09-18  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  investor = korporácia
lacno vykúpi tvoj majetok aj tvoju dušu, a potom sám vypadne smerom na východ (nie za Dunaj) kde tieto veci si môže kúpiť ešte lacnejšie a u nás zanechá len ešte väčšiu biedu ... a príde ďalší škandál aby ľudia si nevšimli čo sa tu vlastne deje, lebo medzitým sa pobijú na jazykoch a na zámerne zfalšených históriách ...

Spoluobčania, prosím zamyslime sa nad tým:

Sme otroci. O svojich voľbách, životoch a svojich osudoch nemôžeme rozhodovať o nič viac než dobytok nahnaný do stáda či sliepky v kurníku. Sme vydaní na milosť a nemilosť silám, ktoré riadia naše životy; silám, ktorým rozhodne neleží na srdci náš prospech... :(


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-09-18  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 snakecharmer

Ale to nie je investor ani korporácia, to je pre mňa prach-sprostý PODVODNÍK a ZLODEJ.

Zo zvyškom reakcie môžem znovu len a len súhlasiť.Stewe002   |   ip:86.44.152   |   2009-10-09  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja v celku velmi nechapem tento problem.. POdla mna pokial sa polityci nezacali rypat do coho nemaju ziaden taky problem ani nebol! Ja som sa narodil na juznom Slovensku a som nesmierne vdacni ze moji rodicia ma naucili po Madarsky. Teraz zijem v Irsku a pouzivam anglictinu aj Slovencinu nakolko je nas tu viac Slovakov.. Takze teraz ovladam 2 cudzie jazyky a som za to vdacny! Nikdy som vsak neprestal byt hlavne Slovakom! takze si myslim ze juzne slovensko prave ze profituje vdaka intersekcii dvoch narodov! a je to obrovske plus! Vsetko ostatne su bludy POLITYKOV!!


jan26   |   ip:195.91.79   |   2009-10-11  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako potom chceš vysvetliť tie madarské zástavy v Dunajskej Strede na štadione to tiež bolo košer?Uisťujem ťa že nemám žiadnu nenávisť voči madarom žijúcim na juhu ale pretože som veľa cestoval tak môžem potvrdiť a ak chceš tak aj odprisáhať že po slovensky som sa nevedel dohovoriť preto lebo nevedeli po slovensky netvrdim že je to všade na juhu ale bohužial často sa to stávalo a tiež netvrdím že občania madarskej národnosti na mňa útočili to nie


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2009-11-05  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidno ze autorka je silny slovak a vyzna sa. Zacnem rypnutim:
"Iba ekonomicky silný môžu robiť dejiny." silny s y na konci sa pouziva v jednotnom cisle, v mnoznom je to silni a tu to mnozne cislo je, kedze "mozu" nie "moze".

Navyse je scestne riesit zakonom nieco co sa ma riesit osvetou - "Nemôže sa stať, že umrie občan - Slovák maďarskej národnosti v popradskej nemocnici lebo nebude vedieť popísať svoj stav." z tejto logiky sa teda moze stat, ze tam zomrie madar z madarska, ktory bol v tatrach lyzovat. Ale naspat k osvete verzus prikazu: ask cloveku prikazete sa naucit slovensky, tak to vacsina spravi tak, ze prilis nepresiahne minimalnu hranicu. ALe ak im ucinne vysvetlite, ze bez slovenciny sa uplatni iba pri primitivnych pracach v blizkom okoli a nikde viac.

Celkovo k clanku a diskusii: pochadzam z Kysuc a zijem na zitnom ostrove v povodne cisto madarskej dedine. Z pozorovania a zazitkov:
- nikto z madarov nerobi bordel kvoli tomu ze je madar (okrem jednoho, ktory po n-tom pive robi bordel ze je hun :-P )
- ak sa spytate na autonomiu poslu vas kade lahsie, to nikto z nich nechce
- "madarcina" ktorou hovoria je taka zmeska, ze jej rozumiem skoro aj ja "egy odbočkábot", ci "párky és horčica" a podobne, takze podobne ako sa opodla autorky juh pomadarcuje tak sa zaroven aj ti madari poslovencuju. A uprimne povedane - vacsina z nich by sa v madarsku nedohovorila.
- dohovorit sa aj tak ale nie je problem - bezna prax z potravin: predavacka si vypyta sumu madarsky, ja sa spytam "prosim?" ona sa ospravedlni a povie to slovensky.

Co je problem zakona o jazyku je to ako ho prezentuju - Caky na tom mozno vytlkol politicky kapital, ale je to skor medvedia sluzba. Suseda ktora po slovensky nevie skoro ani ceknut sa boji ist do bratislavy, ze tam dostane pokutu, ze nevie po slovensky.

A dalsi problem zakona su niektore jeho casti, ktore su napisane vylozene blbo ci nejasne (prekladanie napisov na pomnikoch - pomnik je aj to na hrobe, ci vedenie lekarskej dokumentacie v statnom jazyku - potom by v kartach nemali byt latinske vyrazy)


oj   |   ip:213.160.1   |   2010-02-22  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne napriklad vadi v rakusku, kde je uradnym jazykom nemcina, ked pristahovalci z turecka atd. nevedia ani po niekolkych rokoch zivota v tej krajine, hovorit nemecky. myslim si, ze kto sa v danej krajine rozhodol zit, jazyk by mal ovladat, nie ze mal ale musi. ako inak sa chce potom dohodnut napr. s profesorkou ake ma ich dieta vysledky v skole, atd, atd.. na to by som dal este tvrdsi zakon -jazykove testy - po niekolkych rokoch zivota v danej krajine, odborna skuska z jazyka, aka sa napr. vyzaduje, ked chcete ist studovat do nemcka, anglicka... zijeme ale v europe, kazdy by mal ovladat min. 2 cudzie jazyky. ked vie niekto madarsky je to len plus. ja osobne neviem a keby sa ma predavacka na juhu opytala nieco po madarsky, asi by som tomu nepochopil,preco to robi, ked aj v nemecku sa ma pytaju len nemecky, uradnym jazykom. nech sa radsej opyta po anglicky, nemecky ked si mysli ze som turista... nechaem len, preco je to takto na pretrase, ved to by mala byt samozrejmost a nie diskriminacia ci co..opat ukazujeme ze sme krajina mlada a neskusena a zakomplexovana.


orol   |   ip:213.160.1   |   2010-02-22  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je pravda, v rakusku som si tiez nevsimol turecke napisy dedin.. z komara somara niekto zas robi.


orol   |   ip:213.160.1   |   2010-02-22  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne sa na europe paci jej roznorodost - rozne kultury a jazyky. tym sa trochu lisime od usa, na co by sme mohli byt hrdi. v madarsku nech je vsetko uradne po madarsky, na slovensku po slovensky, v cechach cesky, nemecku nemecky atd. atd. ale nech ludia ovladaju viac jazykov, nech ich ovladaju tolko, kolko len chcu, ved je to skvele a ked sa nevedia dohodnut v jednom, tak nech sa dohdnu v druhom. zazila som madarskych turistov na salasi v strednom slovensku. slovensky casnik bol taky mily, ze sa s nimi snazil dohodnut v ich jazyku. ked casnik odisiel robili si z neho posmesky. a on chudak sa snazil vo vlastnej krajine vybavit zakaznika k spokojnosti. myslim, ze na mna by v madarsku casnik asi nehovoril po slovensky, v nemecku taktiez atd. nuz aj hlupi madari su, ludia sa lisia... kvoli tym par som za jazykovy zakon.


Petra   |   ip:213.197.8   |   2010-03-16  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami v tom, že každý štát má úradný jazyk, v ktorom sa komunikuje. Juh Slovenska sa však líši v tom, že ľudia ktorých Slováci považujú za problematických sa tam narodili, ich predkovia používali jazyk maďarský. Nepresťahovali sa do iného štátu, hranicu preložili nad nimi. Pomaly vymiera generácia, cez ktorú hranice prekladali, nie raz. Bol by zázrak, ak by sa jazyk stratil z jedného dňa na druhý len preto, lebo tak určuje zákon. Pýtam sa najväčších nepriateľov maďarského jazyka – ak by sa dostali do situácie, že nad nimi prenesú hranicu a z jedného dňa na druhý sú občanom štátu s jazykom úplne inej štruktúry, začnú medzi sebou ihneď komunikovať v štátnom jazyku, alebo medzi sebou budú hovoriť materinským jazykom. Ďalšia vec je, že ak dnes medzi sebou rozprávajú Maďari z južného Slovenska, neporozumie tomu ani čistý Maďar, ani čistý Slovák, natoľko je to skomolené. To, že sú jednotlivci, ktorí na národnostnú otázku reagujú agresívne – je to na oboch stranách bez rozdielu! Dnes ak Maďar neovláda úradný jazyk, neuplatní sa – je to jeho problém. Teda je zbytočné sa takouto otázkou zaoberať celoštátne, je to len a len záujem našich politikov!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Občan (ožran) Havel a polícia


2013-03-11  (15:57)  |  Politika
Mestská polícia v Košiciach dňa 16 novembra 2012 riešila s Václavom Havlom veľmi vážny prípad slobody a demokracie. Problémom bola maska Havla, neskôr prázdna fľaša v jeho ruke, jeho triezvosť či opitosť a neskôr i jeho samotná účasť na zhromaždení papalášov mesta a antikomunistov pri príležitosti 23 výročia novembrového prevratu z roku 1989.

Politická drzosť


2013-02-15  (16:36)  |  Politika
Čo si dovoľujú naši politici, je naozaj za hranicou elementárnej slušnosti. Že vďaka ich výdatnej pomoci je rozkradnutá a morálne zdecimovaná celá naša krajina, sme si za tie roky už akosi zvykli. No to, čo pred národom predvádzajú svojou pracovnou morálkou, už presahuje všetky medze. Najmä poslanci zákonodarného zboru.


K mocnému tomu dubisku ...


2013-02-06  (09:10)  |  Politika
Keď sa zavŕšila "ostblocková" séria ľudových povstaní, ktorých ľudovosť vznikla cestou z ústredia KGB do centrál tajných služieb v satelitných štátoch tábora mieru, tak by nikoho ani vo sne nenapadlo, že slovanský sen o mocnom ruskom dubisku na východe vstane do štvrťstoročia z mŕtvych.


Superman zo Smeru: Tento politik zvláda osem funkcií!


2013-01-31  (11:25)  |  Politika
Právom si zaslúži titul primátor – superman! Prvý muž Považskej Bystrice Karol Janas každý decembrový deň úradoval vo svojej pracovni. Zároveň však celé dni podľa prezenčnej listiny pracoval na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka. Ako to len dokázal?!


Velké spiknutí mimozemšťanů - CZ dabing


2012-12-18  (14:19)  |  Politika
Oficiálne odvysielané v televízií Science.


Čo sa na dejepise neučí – Kto stál za boľševickou revolúciou?


2012-11-12  (13:54)  |  Politika
Dnes sa deti na dejepise v škole učia, že za veľkou októbrovou socialistickou revolúciou stála najchudobnejšia robotnícka trieda, ktorá sa už nechcela nechávať vykorisťovať. Ťažko si predstaviť, že spočiatku neorganizovaná masa ľudí, robotníkov, dokáže zosadiť niekoľko storočný cársky režim a pritom vybudovať najsilnejší mocenský aparát, aký kedy uzrel svetlo sveta, v podobe ZSSR, z ktorého sa neskôr vykľuje svetová veľmoc založená na ideológií, ktorá sa ako mor rozšíri do celej Európy.


Kartová hra Illuminati III.


2012-10-19  (22:12)  |  Politika
Bermudský trojuholník - čo je za ním


Fakty k vyhláseniu Polície SR ohľadne nebezpečnosti konope


2012-10-14  (13:18)  |  Politika
V bakalárskej práci [2], ktorá cituje [3] (z ktorých pravdepodobne čerpala aj hovorkyňa) sa môžeme dočítať: “THC je 4000 krát účinnějšie než alkohol”. Teda nie je tu reč o nebezpečnosti, ale len o psychoaktívnej účinnosti. Nie je však jasné, ako sa táto účinnosť porovnávala. Mohlo by to napríklad znamenať, že 1 g THC má podobný psychoaktívny účinok ako 4000 g etanolu. Podľa [4] obsahuje marihuana 6 – 18 % THC a podľa [5] má bežný joint okolo 0,24 alebo 0,33 g marihuany. To znamená, že 1 joint obsahuje 0,01 – 0,06 g THC. Jeden panák (4 – 5 cl) vodky (37,5 – 40 % etanolu) obsahuje zas 11,84 – 15,79 g etanolu. Jeden joint by bol teda podľa týchto údajov tak psychoaktívne účinný ako 3,65 až 20,07 panákov vodky. Ak by sme brali do úvahy porovnanie jedného molu THC a jedného molu etanolu, tak jeden joint by mal potom takú účinnosť ako 0,53 – 2,21 panákov vodky.


ZSSR za Stalina - iba fakty


2012-04-21  (17:45)  |  Politika
„Ja viem, že po mojej smrti na môj hrob nahádžu kopu špiny, no vietor histórie ju neľútostne rozpráši!“ J. V. Stalin, 1943


Vítajte všetci späť v ozajstnom svete.Naša jasná budúcnosť je : OZAJSTNÁ krvavá, legitímna a právne ošetri-teľná revolúcia !


2012-03-11  (13:22)  |  Politika
Tak a je to ! Moje tajné prianie sa splnilo ! Pán Boh ma vypočul. Fico má v parlamente nadpolovičnú väčšinu.


Ministerstvo zdravotníctva - člen skupiny Penta


2012-02-11  (12:59)  |  Politika
Ministerstvo zdravotníctva je formálne súčasťou vlády SR, ale v skutočnosti je spolu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) a Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vysunutým pracoviskom Penty. Na mieste sú otázky: Kto rozhoduje o verejnom zdravotnom systéme? Vláda, alebo Penta prostredníctvom vlády?


Ľ.Huďo-Januárové udalosti vo svete, rok 2012


2012-02-11  (08:31)  |  Politika
“Kto nepozná pravdu je iba hlupák, ale kto ju zatajuje, je zločinec.” Bertolt Brecht


Ktože to tu robí revolúciu? Osoby a obsadenie.


2012-02-10  (20:41)  |  Politika
V súvislosti s aktuálnymi protestami ku kauze Gorila v poslednom období vystupujú v médiách ako líderky-organizátorky protestov aj tri ženy. Možno by vás zaujímalo, kto to vlastne je.


Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov


2012-02-05  (12:56)  |  Politika
Čo sa tých týka, budú premené na akciové spoločnosti a oddlžené. A následne ponúknuté k privatizácii. Nepredpokladám, že by sa našiel samovrah, ktorý by chcel robiť konkurenciu Pente. Po vstupe do tohto biznisu by ho čakala výpoveď 93 % pacientov zastupovaných dva poisťovňami. A tak zostane iba jeden záujemca o kúpu. Predpokladám, že pri takom záujme bude cena trhová, t.j. dopyt rovná sa ponuke. Koľko Penta ponúkne, toľko budú stáť.


Rečníci protestu Gorila: Kto ste?


2012-02-01  (14:41)  |  Politika
Vždy budem podporovať legitímne prejavy odporu voči vládnucej moci. Ako povedal Thomas Jefferson: "Keď sa ľudia boja vlády, to je tyrania. Keď sa vláda bojí ľudí, to je sloboda." alebo: "Ktorá krajina si môže zachovať svoju slobodu, ak jej vládcovia nie sú z času na čas upozornení na to, že ich ľudia si zachovali ducha odporu?"


Financovanie cirkví treba okamžite zmeniť !!!


2012-01-25  (02:07)  |  Politika
Vo februári 2011 začal minister kultúry Daniel Krajcer dialóg s predstaviteľmi cirkví, ktorého výsledkom má byť zmena financovania cirkví na Slovensku. K financovaniu cirkví je treba uviesť, doteraz platí zákon o hospodárskom zabezpečení cirkví z roku 1949, podľa ktorého štát priamymi dotáciami financuje v rámci schváleného rozpočtu platy a odvody duchovným cirkví a poskytuje príspevok na prevádzkové náklady cirkevných ústredí (biskupských úradov). Nemalé peniaze nás stojí aj cirkevné školstvo, platy učiteľov náboženstva a podobné.


Havel hrdina.


2012-01-18  (08:28)  |  Politika
Nezpochybňuji zkušenosti disidentů, každý má nějakou vzpomínku, ale co mají za vzpomínku dnešní třeba třicátnici? Jak si pamatují dobu před rokem 1989. Současná vláda devalvuje morální čest na všech stranách, dává na odiv jaká je doba, co máme nyní, poukazuje na nějaké neexistující hodnoty, které máme v současnosti. Dává na odiv třeba, že máme k běžné potřebě počítače, za komunistů to nebylo. No jistě, ale zapomenou dodat že v té době to nebylo ani jinde na světě. Je to stejné jako tvrzení, že Husité prohráli pro špatnou výzbroj, nebyl jim dodán kulomet a protivník napájel koně 98 oktanovým benzínem. Je to již dost dlouho co jsem položil otázku jednomu poslanci, a to bylo: kolik bylo zapotřebí denně vozů brambor k nakrmení řemeslníků při stavbě Karlova mostu? Odpověděl snad pět potahů. Ó, jak byl moudrý, proto mají tiskové mluvčí. Správnou odpověď neznal, ani jeden vůz. Amerika byla objevena 1492 a brambory jsou známy v Evropě zhruba 250 let.


Konzervatínvy inštitút Jaroslava Haščáka


2012-01-11  (14:19)  |  Politika
Mám za to, že tak ako historici delia obdobie na pred Kristom a po Kristovi, tak aj na Slovensku, časom, budeme deliť etapu verejného života na: pred Gorilou a po Gorile. Alebo, tak nejako. V každom prípade sa pri tristnom obnažení PENTA reál politiky akosi opomína ešte jedna zaujímavá skupina, ktorá tancuje tak ako Haščák a spol. píska. A síce svet tvz. „nezávislých“ think- thankov a svet mediálny (v mnohých prípadoch sa tieto svety prekrývajú). Práve tieto zoskupenia hrajú, ako nepriamo priznáva Haščák v Gorile, v celom procese korupcie, dôležitú úlohu. Oni majú totiž ovplyvňovať verejnú mienku a tak vlastne vytvárať dopyt po riešeniach, na ktorých sa PENTA kráľovsky obohacuje.


Ľ. Huďo - Národnoštátne záujmy a NWO


2012-01-05  (23:21)  |  Politika
Nový svetový poriadok nie je fikciou, konšpiračným blúznením ani prázdnym teoretizovaním. Jeho nástup a realizácia je faktom, pred ktorým …


Ľ. Huďo - Novembrové udalosti vo svete


2011-12-06  (15:14)  |  Politika
Pravda je viac ako moc, preto je trvalá. Karel Čapek


Hranice a obranné zóny Spojených štátov európskych


2011-10-15  (12:08)  |  Politika
Onedlho príde chvíľa, keď aj oficiálne vyhlásia Spojené štáty európske (SŠE). Samozrejme sa znovu neopýtajú ani členských krajín ani národov. Okrem menej očividných vecí to má viac, veľmi ľahko viditeľných znakov.


Euroval, cesta do pekla.


2011-10-13  (15:52)  |  Politika
EÚ pripravila nový základný zákon. Ide o takzvanú zmluvu o Európskom stabilizačnom mechanizme (ESM), medzi členskými štátmi používajúcimi spoločnú menu euro. Do platnosti má vstúpiť po júne 2013 a má plniť úlohy doteraz plnené EFSF (European Financial Stability Facility) a EFSM (European Financial Stability Mechanism). Tento zákon rozvíril hladinu na politickej scéne aj u nás, známy ako euroval. O čo vlastne v ESM ide?


Pravda o Eurovale


2011-10-12  (15:50)  |  Politika
Nechajte už prosím Grécko skrachovať. Je to jediná cesta z morálneho úpadku, ktorý v Európe zažívame.


15.11.2011 - Světová revoluce Opravdové demokracie


2011-10-11  (21:54)  |  Politika
Blíží se den, kdy se má konat po celém světě revoluce proti současnému systému typu virtuální peníze bez hodnoty či vláda mafiánů skrývajících se za iluzí práva a demokracie. Jestli se jedná o skutečné pozitivní hnutí nebo naopak nějakou předem připravenou akci globalistů, to si nechť zodpoví každý sám za sebe dle svého svědomí. Ale je jisté, že by odkaz na takovouto obrovskou akci by neměl chybět na Dolezite.sk .


Ve pátek 30.9.2011 - Eduard Chmelár utékol preč od Vaského jako čert od svacenej vody !


2011-10-03  (11:48)  |  Politika
Dňa 30.9.2011 o 17:00 sa v bratislavskom DK Ružinov uskutočnila konferencia o priamej demokracii. Vystúpili tam poprední zástancovia a teoretici z domácej a českej scény, ktorí mali obhajovať teoretické aj praktické princípy priamej demokracie ako riadenie spoločnosti priamo občanmi.


Politiku netreba! Existuje niečo lepšie! Pomôžeš to zrealizovať?


2011-10-02  (14:51)  |  Politika
Alebo sa mieniš len sťažovať a nečinne prizerať kolabujúcemu systému? AKO POMÔCŤ: http://nr.zeitgeistmovement.sk/web/pomozes-je-to-jednoduche + pridaj svoje nápady do komentára!!! Človek nezistí čoho je schopný pokým to neskúsi!


NEW WORLD ORDER : Postavme sa im!


2011-08-25  (23:21)  |  Politika
Ľudstvo je spútané v neviditeľnom väzení tvorené médiami, životný štýlom a hodnotami dnešnej doby. Aby sme zničili New World Order je potrebné zbúrať hranice myšlienok a sprístupniť svet neobmedzených možností. Elity sa dajú zabiť ale NWO sa nedá poraziť len politikou a hrubou silou. Je dôležité napraviť škody ktoré boli spôsobené na našom myslení a vnímaní sveta.


Manifest - Za náš hlas!


2011-08-22  (19:43)  |  Politika
Ak súhlasíte s presadením navrhovaných zmien, uvedených v tomto dokumente, zoberte si ho prosíme za svoj. Bol vypracovaný obyčajnými ľuďmi, občanmi Slovenskej republiky a nesleduje žiadne sebecké ciele. Je koncipovaný s úprimnosťou a v medziach slušnosti. Neobsahuje síce požiadavky, ktoré by vyvolali okamžitú zmenu a zlepšenie situácie v SR v konkrétnych oblastiach napr. sociálnych záležitostiach či daňovej politike, ale dve základné požiadavky, ktoré sú v ňom uvedené podľa nás prinesú významné zlepšenie a posilnenie demokratického zriadenia v Slovenskej republike a v budúcnosti jednoduchšie presadzovanie našich predstáv. Dúfame, že sa pre tento cieľ dokážeme zjednotiť, pretože sami sme slabí, ale ako masu nás budú musieť rešpektovať! Prosíme Vás, podporte túto iniciatívu akýmikoľvek inteligentnými prostriedkami. Ďakujeme


Tento krát, v tejto revolúcii, už nebudeme slušní ako Ján Budaj !


2011-08-10  (00:14)  |  Politika
V roku 1989 Slovenský Národ veril že V SLUŠNOSTI JE SILA ! A Ján Budaj sa stal PERSONIFIKÁCIA TEJTO SILY !


Dopis, který byl zaslán UBS aneb Jak to chodí u Policie.


2011-08-04  (14:12)  |  Politika
Dopis, který byl zaslán UBS od kolegy "strážmistra" z útvaru SDP PČR. Kolegům neřekne nic nového, ale pro občany České republiky je to nádherně popsaný pohled do myšlenek "skoro poldy", který je ještě stále "trochu civil". Doufám že se kolega neurazí za toto označení.UBS děkuje za všechny kolegy. Milí kolegové a přátelé z UBS a dalších odborových organizací! Důvod, proč jsem se rozhodl k napsání tohoto dopisu je, že si potřebuji urovnat myšlenky a zároveň s tím se i "svěřit". A protože jsem paranoidní, bude to bohužel dopis anonymní.


Vladimír Putin: USA sú parazitom globálnej ekonomiky


2011-08-03  (18:09)  |  Politika
"Kto kontroluje potraviny ovláda ľudí, kto kontroluje energiu môže ovládať celé kontinenty, kto kontroluje peniaze, môže ovládať svet." Henry Kissinger


Kauza Dominiqua Kahna skončená. USA nemajú zlaté rezervy


2011-07-12  (19:16)  |  Politika
New Yorská násilnicka kauza DSK skončila pre chuligánov, ako ich nedávno nazval Putin, z Federal Reserve and The City of London totálnym fiaskom. Ešte vždy pozerám na týchto chuligánov s najväčším obdivom. Zorganizovať tak dokonalý matrix ako sa im to podarilo od dobytia anglicka a založenia Bank of England stojí za zložený klobúk. Ale ako sú tlačený do kúta zvonku aj zvnútra tieto tvory bez tváre a chrbtovej kosti, ktoré nám tu permanentne pripravujú bitúnok: od Francúzkej revolúcie cez obe vojny a Boľševickú revolúciu po komunizmus atď., tak s DSK títo páni v bielych golieroch spadli tvárou do hnoja.


Ďaľšie z politiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Dr. Emil Pales - cast zaznamu z diskusneho vecera

Dr. Emil Páleš o mayskom "konci sveta", duchovných cykloch, súčasnej kríze a hľadaní pôvodných hodnôt. Bratislava, 4.11.2011


Henry Makow: Politicky nekorektné rady pre mladých muž...

Nikdy sme neboli na Mesiaci!

Anonymous Slovakia

Tajomstvá tajných spoločností - Prof. Dr. Walter J. ...

Protest GORILA

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4146 s