16. September 2019
    
Je HIV iba mýtus? - Dolezite.sk

Je HIV iba mýtus?


  2010-09-07  (00:21)  |  Úvahy a komentáre
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Je HIV iba mýtus?

Nedávno sa mi do pozornosti dostala informácia, že príčinou AIDS (straty imunity) nie je vírus HIV! Je to dosť zarážajúca a prevratná informácia.

 

     Je možné, že by mohlo ísť iba o nechutný vtip?

 

     Ak hej, potom eliminácia nepohodlných ľudí by bola možná aj bez priameho fyzického útoku. Nebola by potrebná ani biologická zbraň, ktorou by sa nežiaduca osoba musela infikovať. Naozaj stačí nežiaducej osobe pomocou zložitej byrokracie oznámiť, že má HIV vírus a že na túto chorobu zomrie?

 

     Predstavme si modelovú situáciu. Ste osoba, ktorej identifikujú vírus HIV. Vaše telo a psychika utrpí veľký šok. Začnete byť v smrteľnom ohrození, z ktorého nevedia žiadna cesta. Pôjdete domov a budete chcieť s tým žiť. Pokúsite sa zaradiť do normálneho života. No v mysli stále cítite, že ste v smrteľnom nebezpečenstve. Vaše telo bude biologicky stále na úteku. Už nikdy nezažijete oddych, pravý oddych, nie iba spánok od totálnej únavy.  O pár dní môže byť všetko v pohode. A teraz príde spúšťací mechanizmus. Dostanete kašeľ. Zrazu sa vám vrátia pocity, ktoré ste mali v čase diagnostikovania HIV. Máte iba kašeľ, no ste presvedčený o tom, že je to prejav straty imunitného systému vďaka HIV.  Kašeľ po pár dňoch prejde a príde silnejšia chrípka. Vaše vedomie sa zmieri s myšlienkou, že zomierate. Pristúpite na nebezpečné toxické lieky, ktoré vám majú darovať nejaký čas navyše.

 

     Bez ohľadu na to, či HIV vírus existuje alebo nie, stane sa nasledovné. Vaša psychika sa zrúti do nepredstaviteľných hĺbok. Vaše telo je vystavené vysoko toxickým liekom a vaše telo to už dlhšie nezvláda. Následne zomierate.

 

     Likvidácia úspešná.

 

Ak sa vám moja úvaha zdá pritiahnutá za vlasy, potom by ste mali hľadať odpovede na nasledujúce otázky!

 

1.Jaká je specificita a senzitivita HIV-testů?
2.Kdo a na základě kterých klinických zkoušek rozhodl o užívání AZT jako léku HIV-pozitivním lidem?
3.Dále by mě zajímalo proč WHO(World Health Organization) tvoří definice AIDS pro Afriku, definuje AIDS pro USA a Evropu? Všechny tyto definice se liší, což je ve vědě naprosto nestandartní. Takové Newtonovy zákony platí všude stejně ať už v Africe nebo v Evropě. Jakákoli jiná vědecká definice platí také stejně. Proč tomu tak není v případě AIDS?
4.Proč se statiatiky HIV pozitivních lidí v Africe vykazují kumulativně? Tzn. že když WHO vykáže např. 0,62 milionů ohlášených případů HIV v Africe k listopadu 1997, jsou v tom zahrnuti i ti, co již zemřeli. Navíc tento počet se násobí multiplikačním faktorem, který je rok od roku vyšší, aby se oficiálně prohlašovalo, že k listopadu 1997 bylo v Africe 10,4 milionů případů HIV. Nezdá se vám to jako manipulace se statistikou? Straší se tím zbytečně lidi.
5.Existuje také nějaký jiný retrovir než HIV?
6.Jaký je rozdíl mezi HIV1 a HIV2?
7.Všude se tvrdí, že kondomy jsou neprostupné pro HIV. Já se tedy musím ptát, kdo, kdy prováděl testy s kondomy a na základě jakých experimentálních výsledků se došlo k závěru, že kondomy jsou pro HIV neprostupné?
8.Robert Gallo prezentoval jen to, co mu Montaigner zaslal k přezkoumání. Sám Montaigner uznává, že v roce 1983 zaslal Gallovi substanci k přezkoumání. Tou substancí rozhodně nebyl izolovaný virus. Gallo tuto substanci prezentoval jako svůj objev.
Izolace viru a jeho vyfotografování v elektronovém mikroskopu je nutnou a nezbytnou podmínkou důkazu existence nového viru. V případě HIV tak nikdo nikdy neučinil. Existence např. adenovirů se dá doložit takovou fotografií, ale existence viru HIV nebyla dosud dokázána.

 

Zdroj otázok

 


EK
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
nonsensm   |   ip:85.135.14   |   2010-09-11  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=1146:aids-najuinnejia-biozbra&catid=57:spiknuti&Itemid=368
Cast: Svetová zdravotnícka organizácia odštartovala v roku 1977 jeden z najzradnejších plánov v dejinách, keď začala v Afrike s očkovaním proti kiahňam. Takto boli zámerne infikované africké národy. Krátko po očkovaní vypukol na africkom kontinente AIDS. Brazília dostala rovnaké očkovacie sérum od Svetovej zdravotníckej organizácie a AIDS tam vypukol v rovnakom čase ako v Afrike. Ukázalo sa, že vo všetkých kútoch sveta, vo všetkých štátoch, kde Svetová zdravotnícka organizácia vykonávala koncom 70. rokov plošné (povinné) očkovanie proti kiahňam, vypukli do dvoch mesiacov prvé príznaky choroby AIDS. Zatiaľ čo vo svete začal AIDS vyhladzovať ľudí černošskej rasy a zabíjať v Afrike, ale aj Ázii, v Spojených štátoch AIDS na počudovanie postihol spočiatku iba homosexuálov. Zimomriavky vyvolávajú slová senátora Coopera o cieľových skupinách, ktoré majú byť infikované. V USA boli občania infikovaní AIDS takisto prostredníctvom vakciny, lenže tentoraz určenej proti hepatitíde typu B. Centrum pre kontrolu chorôb v spolupráci s Krvným centrom v New Yorku začalo na príkaz vlády USA očkovať homosexuálnu populáciu v New Yorku, San Franciscu, Los Angeles, Chicagu a St. Louis. Už pár mesiacov nato sa práve v spomenutých metropolách objavili prvé pripady AIDS v Amerike. Začala sa tak likvidácia tamojších homosexuálnych komunít. V roku 1981 ochorelo na AIDS 25 až 50 percent očkovaných homosexuálov, v roku 1984 to už bolo v priemere viac ako 60 percent. To však nestačilo, v 80. rokoch boli vakcínou proti hepatitíde B infikovaní aj ďalší americkí občania - černosi i belosi.
„ Ak by som sa mal ešte raz narodiť, tak by som sa rád vrátil ako smrtiaci vírus, aby som mohol niečim prispieť k riešeniu problému preľudnenia.“
:: názor člena elitárskej Bilderbergskej skupiny: Pric Philip, Duke of Edinburgh, manžel anglickej kráľovny, citovaný podľa:
Foreword to Fleur Cowles, If I Were an Animal (William Morrow, publisher, 1987


Raviel   |   ip:178.41.63   |   2010-09-11  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem posúdiť, problematikou HIV som sa nikdy nezaoberal. No niečo na tom bude i keď asi nie úplne.


PETER   |   ip:87.244.23   |   2010-09-12  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HIV je podvod, tu už nieje čo riešiť. Genocída farmapriemyslu nemá hranice. A najhoršie je že genocída sa premiestňuje aj do potravinového priemyslu.


arti81   |   ip:213.151.2   |   2010-09-12  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pracujem v zdravotnictve, nieco malo o tom viem...virus hiv skutocne existuje, jeho povod je uz druha vec- skor si myslim, ze sa jedna o umelo vytvoreny virus, ale v kazdom pripade existuje. kondom ako barierova ochrana poskytuje len CIASTOCNU ochranu. navjacsie riziko stale ostava intimny kontakt s chorym, ale v minulosti/mozno aj teraz/ minimalne firma bayer v usa sirila hiv v produkte pre hemofilikov tzv. Factor 8.
Arti


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-12  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  arti86
Tých otázok je 8 nie jedna :D tak že si nič nedokázal.Quark   |   ip:217.31.36   |   2010-09-12  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano arti81 ma pravdu. Tento clanok klame ak hovori ze virus HIV neexistuje. Existuje. A mimochodom v clanku je spomenute ze Vam niekto oznami, potom to psychika nezvladne a nasledne zomierate. Viete kolko je pripadov, ked sa to ludom ani neoznamilo ani o tom sami nevedeli ze to maju, ale zistilo sa ze su infikovany vdaka priznakom alebo az po smrti? Nehovorim ze psychika s tym nema nic spolocne, ano ked to zistite tak urcite to s Vami pohne (zalezi od jedinca), ale berte do uvahy fakt, ze vela ludi o tom ani nevie a zomrie, alebo zacnu pocitovat a vidiet priznaky tohto virusu. Ako spominal arti81 je mozne ze je to skor umelo vytvoreny virus, co by mohlo potvrdzovat jeden clanok v ktorom pisali ze takyto virus sa za normalnych podmienok nedokaze sam vytvorit - ale tomuto sa nerozumiem a neviem co je na tom pravda - k tomu nech sa skor vyjadri niekto kto pracuje v zdravotnictve a nieco o tomto probleme vie.


filip   |   ip:95.103.14   |   2010-09-12  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AIDS má rovnaký pôvod ako prasačia chrípka - sionistické laboratoriá. Na wmw.cz bolo priznanie jedného člena výskumného tímu , ale po zmene formátu na wmmagazin.cz ho nejde nájsť. O rozšírenie sa už postarali ako píše nonsesm.


Wahunsenacawh   |   ip:78.99.161   |   2010-09-12  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Človek sa musí postaviť tvárou v tvár strachu, alebo naveky pred ním utekať." (Sokol, Crow)

„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj." (Twylah Nitsch, Seneca)

Pre toho, kto si v živote nekladie Otázky, je život iba smiešnou existenciou ... pre toho však, čo na ne nehľadá Odpovede, je iba horkou trpkosťou. (Shadows&dust)


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-12  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Quark
citát:"ze vela ludi o tom ani nevie a zomrie, alebo zacnu pocitovat a vidiet priznaky tohto virusu."

HIV naozaj nie je útočný a nebezpečný vírus. Aký dôkaz je že tie obete čo spomínaš zomreli na HIV ? Veď samotné HIV nezabíja, zabíja AIDS Či ?...... :o


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-09-12  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK, nie ty mudrlant, priamo HIV nezabija (to je ten virus, AIDS je choroba, ktoru ten virus vyvolava), ludi postihnutych tymto virusom zabijaju bezne choroby, s ktorymi sa zdravy imunitny system dokaze vysporiadat

riadis sa heslom "pre istotu si o danej problematike radsej nic neprecitam aby som nebol poznaceny mainstremom" a davas sem rozne "podivne" prispevky


Nonsensm   |   ip:85.135.14   |   2010-09-12  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&;task=view&id=86&Itemid=56
Tento zaujimavy clanok je v ostrom rozpore s mojim prvym prispevkom, zda sa ze sme zas daleko od pravdy, ci je to konspiracia, alebo dezinformacia, mozno samotna pravda?
arti81
Poprosil by som Ta ci by si nam nemohol poskytnut nejake informacie o presnom postupe izolacie virusu HIV (kompletneho viru), a nejake tie fotky virusu HIV ziskane elektronovym mikroskopom.
Ked dokazes poskytnut (hocikto) aspon jednu z tychto informacii, uverim v existenciu virusu HIV, ale zatial po niekolkych hodinach googlenia som nenasiel neoblomny dokaz.
Dakujemarti81   |   ip:213.151.2   |   2010-09-12  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Nonsensm

http://referaty.atlas.sk/prirodne-vedy/biologia-a-geologia/11398/?print=1

Tu som nasiel nejake blizsie informacie ohladne hiv/dostatocne obsirny ale pritom citatelny clanok/, fotka virusu vobec nie je dolezita, ked sa o niekom povie, ze je HIV+ detekuje sa tym tvorba protilatok proti specifickym bielkovinam na povrchu virusu na ktore reaguje nas imunitny system. Za beznych okolnosti tieto protilatky nase tela netvoria, ale ked prideme do styku s antigenom/virusom, bakteriou, akoukolvek bielkovinou kt. dokaze stimulovat tvorbu protilatok/ nas imunitny system reaguje tvorbou specifickych protilatok proti tejto konkretnej molekule.
Je to pomerne zlozita tema, ale pre ludi, ktori v tejto branzi robia je absolutne nemyslitelne aby pri serologii akoze detekovali nejakeho neexistujuceho fantoma a nie skutocny antigen.
Arti


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-12  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D 2+2 = 5 ?

alebo 2 +2 = 4 ?


Paralytik   |   ip:78.99.8.1   |   2010-09-12  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HIV neexistuje to len fašistické vlády sa snažia zlikvidovať podávaním antivirotík nepohodlnú homosexuálnu menšinu,


DrHujer   |   ip:95.102.33   |   2010-09-12  (23:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doporučujem monografiu Ochorenie spôsobené nákazou vírusom HIV/AIDS, Vlastimil Mayer/Johannes Hallauer/Marianna K. Baum.


firex   |   ip:84.72.12.   |   2010-09-13  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Wahunsenacawh: ale pre toho kto najde odpovede je nakoniec tento zivot zasa len smiesnou (veselou) existenciu tak nepodcenuj.. cize je otazny ostava cely zmysel kladenia si otazok co nemaju z 99,9% ziadny zmysel a oberaju o radost z priamej existencie a prezivania
Others: K tomu HIV, je dost mozne ze rozne bezne situacie co kazdy zaziva sa daju vyuzit na rozne ucely.. Zisk, znizenie stavu populacie. Staci mat pod kontrolou informacie/strach/vieru a distribuciu, ostatne uz zariadi priroda a ludska mysel. Aj woodoo pracuje na podobnom principe, ze nastepeny strach zabije alebo posilni jedinca 'na dialku', staci dorucit nejak informaciu veriacemu. Proste programovanie mysle.


Wahunsenacawh   |   ip:178.41.51   |   2010-09-13  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  firex

Žiadna radosť z priamej existencie nebude, keď necháš iných aby ťa zotročili. A to je len jedna z možností. Čiže, nepodceňujem. Človek môže byť naozaj šťastný iba vtedy, keď je slobodný. A sloboda patrí iba tým, ktorí si ju zaslúžia.


Wahunsenacawh   |   ip:178.41.51   |   2010-09-13  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  firex

Ešte mi nedá neopýtať sa ťa. Ty už si našiel odpovede? Všetky odpovede? Lebo vždy je na čo pýtať sa a vždy je aj na čo odpovedať a aj to tak bude. Nie je nám dané poznať absolútnu pravdu, nie v tomto tele. Všetko vidíme iba relatívne, vlastným pohľadom, alebo náhľadom, ale nič nevieme určite. Takže sme na začiatku. Kto sa prestane pýtať a pyšne si myslí, že už všetko vie, padol iba do pasce, ktorú sám nastavil. A pokiaľ ide ešte o tú radosť z existencie, kladenie si otázok a hľadanie odpovedí sa s ňou nijak nevylučuje. Jediné o čom ten výrok hovorí je to, že kto sa nepýta, môže byť šťastný falošne, alebo ak aj nie falošne, tak iba nakrátko, dočasne, kým sa mu neprihodí niečo, čo ho donúti pýtať sa. Kto sa pýta, ale nehľadá skuktočnú odpoveď, ostane zatrpknutý nad neschopnosťou vlastného progresu, bude sa točiť v kruhu dokola. Myslím, že aby mohol byť človek trvale šťastný, musí si uvedomiť, od čoho sa trvalé šťastie odvíja a čo to vlastne je ...


JA   |   ip:195.80.18   |   2010-09-16  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.cez-okno.net/clanok/veda/epopeja-novej-mediciny


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-16  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: bol by to fajn clanok, keby... Na jednej strane sa opiera o donedavna este celkom zaznavany vplyv psychiky na zdravotny stav, co je v ramci etikoterapie dobra reklama, ale na druhej strane akosi zabuda na rozmanitost ludskej psychiky. Kolko ludi tolko reakcii a najlepsie to zadokumentujem na inom lekarskom "rozsudku" - jednomu mojmu vzdialenemu pribuznemu oznamil doktor zlu spravu: "mate rakovinu, ostavam vam tak rok zivota". Tu by kazdy zareagoval inak - niekto by sa polozil a za niekolko mesiacov zomrel (su take pripady), niekto by zacal s chorobou nejako bojovat a spominany clovek spravil to co by spravil "typicky" slovak. Zacal chlastat. Takto prezil dalsich asi 15 rokov ako silny alkoholik, takze ked ho pochovali udajne jeho manzelka prisla ku hrobu otvorila plaskacku rumu a so slovami spinkaj sladko mu ju vyliala na hrob.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak a ?


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-16  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: takze po lopate - clanok je bullshit, pretoze pocita s tym ze kazdy zareaguje rovnako. Zistitelne zdravym sedliackym rozumom. Druha vec je ze WHO robi bububu a ma vo veciach bordel, ale na debilnosti clanku to vela nemeni ;-)


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
citát:"EK: takze po lopate - clanok je bullshit, pretoze pocita s tym ze kazdy zareaguje rovnako. Zistitelne zdravym sedliackym rozumom.
"

Článok vôbec nepredpokladá že každý zareaguje rovnako. Veď AIDS sa u každého prejavuje rôzne! čo sa týka doby prejavu ! dĺžke jednotlivých fáz ! čas smrti ! a či vôbec sa mýtus HIV prejaví ako AIDS je tiež otázne :D Takže článok je trefa do čierneho ! ,)


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-16  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: ano, ale clanok s tym nepocita. pises akoby si ho necital - v podstate jednoduche rovnice, oznamia ti to, zacnes sa bat a uz ides dole vodou. To naozaj chces tvrdit ze to je tak? Navyse ak pochybujes o vypovednej hodnote testov, tak potom by sa mali pomaly ale isto kopit spravy o ludoch, ktori si dali urobit test anonymne dva krat a raz im vysiel pozitivne a druhy krat negativne.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
citát:"Navyse ak pochybujes o vypovednej hodnote testov, tak potom by sa mali pomaly ale isto kopit spravy o ludoch, ktori si dali urobit test anonymne dva krat a raz im vysiel pozitivne a druhy krat negativne.
"

Veď sa aj šíria :D apropo nie anonymne lebo kto dnes verí anonymom ? Minule som sa snažil vysvetliť toto isté jednému kamarátovi a on mi napísal že pozná spevácku hviezdu ktorej našli HIV a neskôr mal test kde nebolo HIV neskôr zomrel. Vírus sa mu vraj schoval pred testom do kostnej drene :DDD smieeeeeeech.... Takže ti vyvraciam tvoje tvrdenie že neexistuje osoba ktorej by vyšiel raz pozitívny výsledok a raz negatívny.

Áno chcem tvrdiť že to tak je sú aj dôkazy, osobne ich nemám ale mne stačí že ešte nikto správne neodpovedal na mojich 8 otázok.


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-16  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: hod linku, inak je to "tvrdenie". Co si pamatam bola z toho dost senzacia ked sa to podarilo u jednoho anglicana, ci skota. V zasade sa potom dost spekulovalo o tom ze prvy test bol nespravne spraveny, bulvar tusim pisal ze jedol vela oliv :-P. Navyse pisal som ze by sa kopili, nie ze vies o jednom pripade (aj relevantny test sa moze mylit, ak sa myli povedzme v 1% je to blbe, ale da sa - nic nie je na 100%. Ak by sa mylil povedzme s 30% pravdepodobnostou bolo by to dost zle a o tom som pisal.


LordX   |   ip:95.102.87   |   2010-09-16  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK - "Vírus sa mu vraj schoval pred testom do kostnej drene :DDD smieeeeeeech...."

Nevyznam sa moc v problematike testov HIV/AIDS a ich presnosti a limitaciach, ale pokial ide o AIDS a obecne retrovirusy, kludne to tak mohlo byt.

http://www.washingtontimes.com/news/2010/mar/07/study-hiv-can-hide-bone-marrow/

http://www.towleroad.com/2010/03/hiv-can-hide-in-bone-marrow.html


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Určite je ich viac ak neveríš tak si také vyšetrenie anonymne zo pár krát urob ale vyplň dotazník že asi takto: citát z inej diskusie

"Mám pro Vás návrh. Zkuste si najít nějakou stanici, kde odebírají krev, kde dárcové krve vyplňují dotazník, a kde se provádí HIV testy. Ten dotazník vyplňte tak, že tam napíšete, že jste homosexuál, pícháte si nitrožilně drogy, často střídáte partnery i partnerky, že jste měl nechráněný pohlavní styk s osobou, která je HIV pozitivní, provozujete anální sex atd. Pokud takto zalžete, uvidíte, že Vy sám budete HIV pozitivní."


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-16  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: a zasa "jedna pani povedala" a skuste si... problem je takto postaveny argument, pretoze "ved si to kazdy moze skusit", ale zaroven malo kto je na to tak zvedavy a ma tak vela casu aby to mohol spravit. Ja to volam mlzenie a FUD - ucinny nastroj manipulacie, ale nastastie len pokial si ho neuvedomujes ;-)


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak:
Tak ale ľudia majú dosť času na to aby im niekto správne odpovedal na hore 8 uvedených otázok. To ty odbáčaš od hlavnej línie článku a argumentuješ vecami ktoré trvajú mnoho času kým sa overia.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak:
Aha ty sám používaš tvoje FUD a mlzenie

krovak citát:"Navyse ak pochybujes o vypovednej hodnote testov, tak potom by sa mali pomaly ale isto kopit spravy o ludoch, ktori si dali urobit test anonymne dva krat a raz im vysiel pozitivne a druhy krat negativne.
"

Píšeš konkrétne ak pochybujem o vypovednej hodnote testov, tak potom by sa mali pomaly ale isto kopit spravy o ludoch, ktori si dali urobit test anonymne dva krat a raz im vysiel pozitivny a druhy krat negativny. Ale načo by si niekto dával viac krát anonymne robiť testy na HIV ? Ten kto o tom nevie nemá najmenší dôvod a ako si sám spomínal človek ktorý nemá HIV nemá toľko času aby si robil dvakrát testy anonymne len preto aby si to overil pretože na to nie je dostatočne zvedavý. Tak že si použil argument podľa tvojej vlastnej definície FUD a zahmlievanie.


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-16  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  0. telo clanku: zlou spravou zabijes ovela menej ludi ako sa strasi.

1.hodnoty pre HIV test: sa podla wikipedie pohybuju nad 99%, cize podla oficialnych udajov je to rozumna pouzitelnost
2.standartne to schvaluje ministerstvo zdravotnictva predpokladam. V googli som za chvilu nasiel dvojitu slepu studiu, predpokladam ze ich bude viac. Samozrejme zapocitajme tlacenku vyrobcu
3.povedzme si najskor ze "definicie" v lekarstve su znacne osemetne, kedze nie je veda ako veda. Vzhladom na to ako WHO strasilo s chripkou predpokladam ze rozna definicia je podobny priklad bordelu a tlacenky a vlastnych piesockov.
4. take proste... vacsie cisla viac popularity, viac penazi na granty...
5.staci pozriet wikipediu. ak som pozeral spravne je aj nejaka kravska leukemia - ak ta otazka bola myslena ze aj ostatne retroviry su vymysel, tak by som rad vedel ako to vysvetluju krave ze je smrtelne chora.
6.Jaký je rozdíl mezi HIV1 a HIV2? netusim a nechce sa mi hladat
7. zeby na zaklade parametrov materialu kondomu a predpokladanej velkosti virusu? a zasa sa dostavame k tomu ze nic nie je 100%
8.Robert Gallo prezentoval jen to, co mu Montaigner zaslal k přezkoumání. Sám Montaigner uznává, že v roce 1983 zaslal Gallovi substanci k přezkoumání. Tou substancí rozhodně nebyl izolovaný virus. Gallo tuto substanci prezentoval jako svůj objev. - a?
Izolace viru a jeho vyfotografování v elektronovém mikroskopu je nutnou a nezbytnou podmínkou důkazu existence nového viru. V případě HIV tak nikdo nikdy neučinil. Existence např. adenovirů se dá doložit takovou fotografií, ale existence viru HIV nebyla dosud dokázána. - preco google najde tych obrazkov celkom vela?


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Písal som že musí byť jednoznačne správne odpovedané na všetkých 8 otázok no aj snaha sa cení. Našiel si iba to čo si chcel nájsť :D smiech pozn.(takto funguje súčasný matrix)

citát1:"7. zeby na zaklade parametrov materialu kondomu a predpokladanej velkosti virusu?
"
Ako chceš predpokladať niečoho veľkosť čo si ani nevidel ?

citát2:"preco google najde tych obrazkov celkom vela?"
Pretože ani jedna fotka nieje izolovaný HIV smrtiaci vírus. pozn.(Stokrát povedaná lož sa stáva pravdou)

citát3:".hodnoty pre HIV test: sa podla wikipedie pohybuju nad 99%, cize podla oficialnych udajov je to rozumna pouzitelnost"

Wikipedia je mienko tvorná zbraň proti ľuďom. Mnoho krát sa stalo že tam boli informácie ktoré mali zahmlievať alebo zakryť pravú podstatu veci.

citát4:"tak by som rad vedel ako to vysvetluju krave ze je smrtelne chora."

To ako sa dnes správajú ku kravám je skôr o slabých podmienkach pre život. Nie choroba podobne to je často aj u ľudí.

Chápem že nie si v tejto téme vzdelaný a nemáš ani moc informácií. No každá snaha sa cení. V podstate si iba hľadal informácie ktoré sú schválne podstrčené na internete. Našiel si čo si chcel nájsť ale môj článok si nevyvrátil ani na jedno percento.


LordX   |   ip:95.102.87   |   2010-09-16  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK - "citát2:"preco google najde tych obrazkov celkom vela?"
Pretože ani jedna fotka nieje izolovaný HIV smrtiaci vírus. pozn.(Stokrát povedaná lož sa stáva pravdou)"

A co je toto??

http://www.fhcrc.org/science/shared_resources/em/image_gallery/Hladik-EM.jpg

http://knol.google.com/k/aids#

http://emedicine.medscape.com/article/211316-overview


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
citát:"A co je toto??"

Prifarbené škvrny nevedno čoho.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-16  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK farbenie zvýrazňuje vírus pri optickom pozorovaní. Je niekoľko možností ako ho zafarbiť, podľa toho aké farbivo použijeme:
Farbí sa:
hlavný kapsidový proteín p24
nukleokapsidový proteín p7/p9
diploidný RNA genóm
matrixový proteín p17
glykoproteíny gp120 a gp41
alebo lipidová membrána

alebo štandardne lokalizuješ 5´ LTR - gag - pol – env – LTR 3´ ktorá sa obojstranne spája s bunkovou DNA, čo sa tiež dá zobraziť.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže je to zafarbovanie vecí ktoré si definoval sám človek ?

Nejde teda o objektívnu fotografiu ktorá by nebola manipulovaná vlastnou ľudskou definíciou ?


DRHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-16  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zafarbenie nedefinuje človek, tak ako ani pytagorovu vetu. Tak ako rôzne druhy farieb chytia len na určitý povrch, tak tu funguje i v mikrobiológii. Základ je napr gramovo farbivo, ktoré razdeľuje všetky baktérie do dvoch základných skupín.

U vírusov to závisí od fyzikálnych a chemických vlastností. Každá vlastnosť reaguje na rôzne druhy farieb inak. Ale nedefinoval to človek.

Porovnanie: teleso na vode pláva - má menšiu hustotu, teleso klesá ku dnu - má väčšiu hustotu než voda. To takisto nedefinoval človek.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže rôzne veci môžu mať rovnakú farbu v mikrobiológií ?

Z toho plynie že takáto metóda prifarbovania nemôže byť jednoznačná a objektívna ?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-16  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je objektívna a jednoznačná. Jednojednoznačnosť ( názov pre objektívnu identifikáciu ) je definované niekoľkými desiatkami hodnôt, ktoré sú pre každú bunku jednoznačné a jedinečné.

Tak ako v makrosvete dokážeme objektívne odlíšiť stromy : farby a tvary listov, kôry, kvetov, tkaniva, tvar koruny stromov, jeho plody, obsah dreva a lyka, tvar buniek, kvetný vzorec, obsah chemických látok, vôňa živice. Každý druh stromu ( v mikrobiológii vírusu ) je jedinečný a presne identifikovateľný.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako môže byť fotografia objektívna keď sa upravuje rôznymi metódami ?

Pri trestnom čine môže byť použitá fotografia ako dôkaz ak som ju naskenoval do PC prefiltroval cez photoshop špeciálnymi filtrami ktoré reagujú na každý povrch inak a potom vytlačil na mojej tlačiarni ? :D smiech......

Takže ako môžme obviňovať nejaké časti bunky zo zločinu AIDS keď nemáme ani originálne dôkazy ?


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-16  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: tazko sa nieco dokazuje cloveku vec ktoru nechce prijat, pretoze na vsetko mozes odvrknut "to tak nie je lebo to tak nie je" co si predviedol. Tak z tvojho protivykriku vychadza, ze jedine v com som ako tak schopny pripustit ze mas mozno pravdu je to o wikipedii, inak je to stale iba trepanie prazdnej slamy. Zvlast blbe je na tom to, ze si neprotestoval proti mojmu nultemu bodu, ktory je najpodstatnejsi ;-) To ze clanok dodava par vcelku zbytocnych otazok aby sa zatvaril pravdivejsie na veci nic nemeni.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-16  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer: offtopic: nedavno si pisal o skvelych temach, zvlast ma zaujala hybridizacia iluminatov. Vies mi prosim k tomu dat nejaky link, to znie obzvlast dobre :-D


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
V tomto sa prudko mýliš. To čo pripisuješ mne, robíš práve že ty. To že HIV ani neexistuje je dokázané tým že nieje dôkaz o tom že existuje. Ale to je iba jedna vec. Podobne ako s dvojičkami 9/11 nevysvetliteľných záhad je oveľa viac. Aj keby sme sa nebavili o HIV tak.

Aký je dôkaz že vôbec v tele existuje imunitný systém :D Nikto ho nikdy nevidel všetko sú to iba teórie ktoré nie sú vôbec dokázané. Takže vyvracať HIV je banálne keďže neexistuje ani imunitný systém nemôže existovať ani AIDS.

Ako ti to mám dokázať keď všetko čo vieš je založené na teórií ? Čo ti mám na to povedať ?

To je ako by som sa bavil s človekom ktorý si myslí že zem je plochá. Môžem ti iba povedať že raz sa z tej hypnózy zobudíš a potom ti bude všetko jasné.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-16  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ak odfotíme mikroskopom pozorovaný vírus a upravíme si fotografiu ( orezanie, zmena intenzity farby, kontrast, gamut, dopísanie poznámky, vloženie šipky do obrázku pre zlepšenie prezentačnej výpovede obrazu ), stále je to ten pozorovaný vírus. Obraz si môžeme upraviť, ale vírus neupravujeme. Krížový test to dokáže potvrdiť ( zaslanie takto upravenej fotky daľšiemu človeku a ten povie presne to isté čo človek nad mikroskopom ).

Poznámka: ako zistím, či text, ktorý ste písali na klávesnici x kilometrov ďaleko, ide cez x káblov a mne ho zobrazuje na lcd displej, je rovnaký ako ste písali u Vás na PC?

Krovak k hybridizácii sa určite dakedy vrátim, keď bude téma, moc toho na nete ale nieje:-)


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-16  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: takze imunitny system neexistuje? Skus sa zamysliet naco su v tele uzliny, mandle, slezina, cervovity vybezok slepeho creva. Skus si pozriet co je to lymfa a naco sluzi. A pochopitelne dalsie okrem tychto najzjavnejsich. Ale jasne oni neexistuju, to co ti navrie na krku su urcite bublinky ;-)

Keby sme sa bavili o cinskej medicine a pojme QI potom by som mohol pripustit ze ako zaryty materialista zastavas nazor chirurgov, ktori rezu a rezu a ziadne meridiany nevidia.To je ale ina story a cinnsky model, aj ked funkcny, je v zasade ciastocne abstraktny. Zapadny model je nechutne materialisticky, v ramci moznosti funkcny a imunitny system ktory popisuje existuje, aj ked sa postavis na hlavu ;-)


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer
citát1:"Ak odfotíme mikroskopom pozorovaný vírus a upravíme si fotografiu ( orezanie, zmena intenzity farby, kontrast, gamut, dopísanie poznámky, vloženie šipky do obrázku pre zlepšenie prezentačnej výpovede obrazu ), stále je to ten pozorovaný vírus."

citát2:"Tak ako rôzne druhy farieb chytia len na určitý povrch, tak tu funguje i v mikrobiológii. Základ je napr gramovo farbivo, ktoré razdeľuje všetky baktérie do dvoch základných skupín."


Ako viem že na fotke nie je iba základná súčiastka buky ?

Ak odfotím u pacienta HIV jeho bunku pod mikroskopom nájdem v nej miniatúrnu súčiastku (čierno bielu škvrnu ktorú prifarbím ) akú dôkazovú hodnotu má tento nález keď sa nedá povedať či u zdravého pacienta tiež nenájdem rovnakú (čiernobielu škvrnu ) ?


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
citát1:" EK: takze imunitny system neexistuje? Skus sa zamysliet naco su v tele uzliny, mandle, slezina, cervovity vybezok slepeho creva. Skus si pozriet co je to lymfa a naco sluzi. A pochopitelne dalsie okrem tychto najzjavnejsich. Ale jasne oni neexistuju, to co ti navrie na krku su urcite bublinky ;-)"

To čo popisuješ nie je imunitný systém to sú iba samoregulačné procesy v našom tele.

citát2:"Zapadny model je nechutne materialisticky, v ramci moznosti funkcny a imunitny system ktory popisuje existuje, aj ked sa postavis na hlavu ;-)
"

Tvoja poznámka mi pripomína vetu : Aj keď sa na hlavu postavíš tak zem je plochá.

Nie Krovak zem je guľatá a imunitný systém neexistuje, existujú iba samoregulačné procesy v tele. Môj názov vyplýva z funkcie danej veci kým tvoj názov definuje určitú vec pomýlenou predstavou z ktorej vyplývajú mylné vlastnosti. Príklad ak nazvem že zem je plochá tak jej vlastnosťou bude že keď pôjdem stále rovno tak narazím na priepasť ktorá nebude mať dno a bude siahať až do vesmíru. Rovnako myslieť si že v tele máme imunitný systém a že za jeho zlyhanie môže vírus HIV je nemožné ako je nemožné prísť k okraju zeme :D smieeech.......


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-16  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Človek väčšinou patológ/mikrobiológ/virológ to dokáže odlíšiť. Vieme ako vypadajú jednotlivé zdravé bunky, vieme ako vypadajú zdravé farbené bunky, vieme ako vypadá chorá bunka, vieme ako vypadá chorá zafarbená bunka. A v bunke dokážeme nájsť problém.

Pre laika je to veľmi ťažké pochopiť, ja som dakedy nevedel ako zistím zo zaschnutej kvapky krvy ako rýchlo utekal človek, aký bol vysoký, ktorým smerom bežal a kedy. Či to je krv z nosa, z tepny, zo žily, z hlavy alebo z ucha, či to bol muž, žena, beloch , černoch, dieťa, dospelý... Prípadne ako zistím vonkajšiu a vnútornú časť rozbitého okna, ktorá časť skla bola v ráme hore a ktorá dole... Ale dá sa to 100% presne.

Takisto ako ja nechápem dôvod, prečo a ako murár namieša správny pomer zložiek v šprici/podkladovej omietke/vrchnej jemnej omietke. A takisto by som ich nevedel rozlíšiť.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-16  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: to co robis moj zlaty je hranie sa so slovickami a bohuzial nie velmi podarene. Pleties si slovicka - samoregulacny PROCES je proces, teda nejaky dej. Uzlina nie je dej, uzlina je "organ", ktory tento samoregulacny proces vykonava. Bez ohladu na to, ci sa na vec pozrieme pohladom "telo napadla bakteria", alebo "telo sa dostalo prilis daleko od homeostazy, co sa prejavilo premnozenim bakterie" stale ten proces likvidacie ostane v uzline. Preto je uzlina sucastou imunitneho systemu.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Telo nenapádajú baktérie. Baktérie majú regulačné úlohy ale nemajú za úlohu zabiť človeka i keď aj k tomu môže prísť ak sa regulovaná veličina dostane do neregulovatelného stavu respektíve sa regulovaná veličina rozkmitá. Požadovaný výsledok sa nikdy nedosiahne a človek zomiera. Imunitný systém vyvoláva dojem že ide o policajtov ktorý v tele dávajú pozor kto je snami a kto je proti nám :D smieeech.....ako som povedal ide len o samo regulačné procesy a imunitný systém ako ho ty chápeš neexistuje.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
To bola vyhýbavá odpoveď. Argument to mu by si aj tak nerozumel proste sa to dá dokázať, proste už dnes neobstojí :D smieeech.....
Obstálo by na súde svedectvo s argumentom: "porota by tomu aj tak nerozumela ale dá sa to" smieeeech... :D


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-16  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako viem že na fotke nie je iba základná súčiastka buky ?

Poznáme anatómiu bunky, vieme na čo sa pozeráme, či je to organela alebo časť organely, alebo nejaká inkrustácia.

Ak odfotím u pacienta HIV jeho bunku pod mikroskopom nájdem v nej miniatúrnu súčiastku (čierno bielu škvrnu ktorú prifarbím ) akú dôkazovú hodnotu má tento nález keď sa nedá povedať či u zdravého pacienta tiež nenájdem rovnakú (čiernobielu škvrnu ) ?

Ďôkazovú hodnotu má ( poznáme vírus, zdravú bunku a ich vzájomnú interakciu ) Takže vieme povedať, či je tá bunka zdravá alebo chorá ( nezávisle na sebe to povedia rozličný ľudia na rozličnom mieste a čase pri pohľade na vzorku/bunku/analýzu tekutín...) Tak ako sa to vie pri pri štandardných mikroorganizmoch už stovky rokov.
Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-16  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: nechces pocut, nepocujes. v oboch pripadoch, ktore som popisoval ma ta uzlina za ulohu upratovat bordel, takze ci uz bojujeme proti zlym bakteriam, alebo regulujeme ich stav robia de facto to iste.
Na tvoje poucenie spomeniem cinsku medicinu, ktora dlhu dobu fungovala na jin - jang, piatich elementoch a tak postupne prisla na to, ze musi existovat nejaka xie qi (zla qi), ktora sposobuje epidemie ako napriklad mor. Mas na to rozumne vysvetlenie pomocou homeostazy a samoregulacie?


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Mor pravdepodobne bol vyvolaný extrémne nehygienickým životom horšia hygiena ako majú zvieratá v prírode, v kombinácií z nesprávnymi preventívnymi liekmi dôjde k stavu kedy sa baktérie nedajú vyregulovať pacient zomiera.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-16  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
citát:"Ďôkazovú hodnotu má ( poznáme vírus, zdravú bunku a ich vzájomnú interakciu ) Takže vieme povedať, či je tá bunka zdravá alebo chorá ( nezávisle na sebe to povedia rozličný ľudia na rozličnom mieste a čase pri pohľade na vzorku/bunku/analýzu tekutín...) Tak ako sa to vie pri pri štandardných mikroorganizmoch už stovky rokov.
"

Takže keď mi 10 pacientov dá vzorku svojej krvi ktorý budú podľa školskej medicíny identifikovaný ako HIV pozitívny a 10 zdravých pacientov mi dá svoju vzorku krvi. Označím jednotlivé vzorky pod číslom 1 až 20 zapíšem si pod ktorým číslom je pozitívni a pod ktorým negatívny. Pošlem ti ich tak mi pošleš naspäť jednotlivé vzorky identifikované podľa štandardných testov na HIV s presnosťou 99 percent ?


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-17  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: takze nehygienicky zivot a !?!nespravne preventivne lieky!?! sposobili ze sa niekde vyskytla nakaza a dokazatelne sa sirila celou europou a aziou? to nemozes mysliet vazne - ten faktor sirenia tvojou teoriou nevysvetlis - na civilizacne a podobne choroby je to OK, ale nie na epidemie


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Skôr rozumej nebiologický život ktorý sa šíril svetom :D ľudia sa dostali do neregulovatelného stavu. Takže týmto som ti to vysvetlil. Pre zlé životné podmienky ľudský život stál vždy na vlásku a keď začal žiť ešte menej biologicky tak to ľudia prestali zvládať.


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-17  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: nevysvetlil. najskor sa pobavme o slovnom spojeni "nebiologicky zivot". Co je zivot je jasne, slovo biologicky pochadza z greckeho slova bios, co znamena zivot, cize prenesene si chcel povedat nezivotny zivot?
celkovo, tie podmienky boli v jednej lokalite statisticky plus minus rovnake takze dufam ze uznas ze to nemoze byt len zlymi podmienkami. Zaroven sa ale podmienky pre zivot sa regionalne lisili, takze z toho vyplyva ze to viac menej musel byt externy faktor. A ci uz to nazves nezivotnym zivotom, alebo ako chces bola to bakteria/virus, ktora sa normalne v tele nevyskytuje, ale zapacilo sa jej tam.


ivan   |   ip:88.212.37   |   2010-09-17  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  arti86 - tento clanok nie je o dokazovani, ale o zamysleni...vsetci chcu hned odkazi...ale nad tymi treba najprv porozmyslat a mat otvorenu mysel...


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-17  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: ano.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
A akú vzorku krvi budete potrebovať stačí aj ihlou pichnúť do prsta a pár kvapiek medzi sklíčko alebo to musí biť vnútro-žilový odber ?


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak + ivan
citát:"alebo ako chces bola to bakteria/virus, ktora sa normalne v tele nevyskytuje, ale zapacilo sa jej tam.
"
Pravde podobne nie.

Ďakujem ivan za správnu poznámku máš pravdu článok je o úvahe zatiaľ je to tiež len teória. Ale teória ktorá mi zapadá so všetkým. Súčasná školská medicína má príliš nedostatkov. Pracuje s percentami. A rozhodnutia robí tiež iba na základe pravdepodobnosti ako keby zverolekár s ošípanými.


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-17  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: pravde podobne ano. Skus mi prosim este vysvetlit co je to ten nebiologicky zivot a ako sa siri.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Čo je nebiologický si už vysvetlil sám. Šíri sa chorým myslením a aplikáciou do praxe.


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-09-17  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: cize nebiologickym zivotom myslis nespravnu zivotospravu. Skvele ze sa take nieco rozsiri behom par mesiacov po celom kontinente v dobe ked ludia cestuju pesi ci na konoch. A ked popieras napriklad ten mor, ako vysvetlis taku ebolu? A co makrosvet, pasomnica napriklad?


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Tak ono ti poviem banálny príklad. Predstav si že ľudia žijú nebiologickým životom a navyše tvrdo makajú. Panovník nariadi nove prísnejšie opatrenie na dane čo vyvolá šok ktorý sa bude šíriť spolu so správou. Alebo príde správa o napadnutí,zníži sa prísun potravín ktoré sú minimálne atď atď príkladov je veľa.

Pasomnica je cudzí parazit podobne ako kliešť,pijavica tuším. Ebolu nepoznám. Čo s makrosvetom ?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-17  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  5ml zo žily.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
A kto tie testy zaplatí ?


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-17  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: ano ale... tych vojen bol kopec, zvysovania dani tiez. Navyse ludia v minulosti zili ovela prirodnejsie a teda lepsie (az na hygienu a mnozstvo potravy). Stale tych morovych nakaz bolo niekolko a neobmedzovali sa na jeden konkretny stat aby ho zasiahli napriklad tie dane.
nevies co je ebola? skus googla: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ebola az taky samovolny rozkmit od homeostazy? A co tak dalsie svinstva ako antrax?

Makrosvet - no napriklad ta pasomnica uz nie je mikrob


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-09-17  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK: aby som sa vratil este k pociatku - ako je to teda s tymto clankom, naozaj chces tvrdit ze na to aby malo neexistujuce HIV za nasledok tak vysoku mortalitu staci zla sprava od lekara?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-17  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK, testy na prítomnosť vírusu HIV sú bezplatné = zaplatia ich daňoví poplatníci, teda každý pár haliermi :-)

Myslím, že aj zoznam stredísk, kde sa priamo vykonávajú odbery a testy je dakde na nete. Výsledky sú do týždňa. Krv na test odoberie i obvodný lekár, ten si môže za odber vypýtať nejaký poplatok. Samotný test je opäť "grátis".


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
Takže do toho centra môžem doniesť aj 20 vzoriek a zadarmo mi tam urobia test HIV na každú vzorku ?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-17  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK ano


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A keď sa ma spýtajú že prečo mám so sebou 20 vzoriek krvi ?

Stačí povedať že sú to vzorky kamarátov a že som to tam doniesol za nich a urobia mi zadarmo 20 testov ?


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-17  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ano spravia. Vzorka štandardne spracovaná a odobraná bude aj štandardne vyšetrená a výsledky zaslané buď pacientom, alebo lekárovi, ktorý vykonal odber.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-09-17  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK, no len ci ti obvodak odoberie naraz 20 vzoriek :P

su to rutinne testy, napr. darcom krvi robia pri kazdom odbere testy na zltacku B a C, HIV a syfilis

(btw. rozsireny mytus, ze po zltacke typu A uz nemoze clovek darovat krv je blud, rok po prekonani choroby moze zacat/znova zacat s darovanim)


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-09-17  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yanath, súhlas. Doporučujem odoberať krv odborníkom podľa zásad, ktoré zabezpečia nekontaminovanie , objektivizáciu a sterilitu odobratého materiálu. A s krvou na odber sa pracuje ako s potenciálnym infekčným materiálom, to takisto neopomenúť.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-17  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo je to štandardne spracovaná a odobraná vzorka ?
Nestačí ak tie vzorky donesiem už v skúmavke ?


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-09-17  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK, ak ti ju odoberu priamo na mieste kde ju budu aj testovat a maju istotu, ze je od teba a ze je "cerstva", pochybujem, ze by testovali nejaku pochybnu vzorku, ktoru im tam niekto donesie v skumavke slohnutej zo skoly zapchatej korkovym stuplom


jardob   |   ip:78.98.88.   |   2010-09-18  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som osobne članok pochopil skor ako hypotezu, stopercentny fakt. A osobne si cenim kazdu myslienku ktora stoji za preskumanie a diskusiu. Vlastne vdaka tejto diskusii som objavil velmi zaujimavy clanok:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&;task=view&id=86&Itemid=56

Zda sa ze aj v akademicky kruhoch to sumi a vrie. Vdaka Bohu ze ludia su stale zvedaví a skumaju a neuspokoja sa iba s nadupanymi tezami a cudzou mudrostou ktoru cele roky studovali na vysokej skole. Podla mna je dost mozne ze HIV nesposobuje AIDS, ale skor drogy, chemia a lieky proti aids. Ved je to tak dlhotrvajuca choroba ze je tam naozaj vela priestoru na spekulacie. A preco by nasi Globalisticky mocipani nerozsirili dalsi plany virus ako prasacia chripka a s falosnou propagandou a skodlivymi liekmi sa nepricinovali o znizovanie populacie. Farmacia je uzasny biznis. Dodaju liek ktory ma na nieco sluzit, to ze ti poskodi ine organy o tom sa zaryto mlci a dementuje. Ale ved nic sa nedeje, ked prepukne choroba, si v dobrych rukach, daju ti liek aj na tu chorobu a tak dokola. Ved preco si nezaistit buducich pacientov. Vyrabajme lieky, co tam po skrytych vedlajsich ucinkoch, ved aspon budeme mat neskor robotu!!!


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-18  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer + všetci :)
Tak ten môj test nieje možné uskutočniť, ani obyčajný človek si to nemôže overiť.

A mám otázku. Ako môžem vedieť či niekto má HIV keď ešte nebol na HIV testoch :D lebo ak už raz tam bol potom ho majú archivovaného do konča života. Takže si iba nájdu jeho záznam a vyhlásia že test je pozitívny a pacient má stále HIV.

Tak drHujer dá sa moja teória overiť štandardne spracovanými a odobranými testami na HIV ?


DrHujer   |   ip:178.41.21   |   2010-09-18  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teória štandardne odobranými vzorkami na HIV sa dá overiť. Testy sa robia i anonymne. V prípade, ak je test vykonaný anonymne a je pozitívny, o pacientovi sa neeviduje nič. Zákazník sa len informuje o jeho právach a povinnostiach. To či je niekto HIV pozitívny sa nikto nedozvie, ak dotyčný nebol na HIV teste, potom platí veta vyššie.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-18  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako si môžem overiť moju teóriu ? Ak zoberiem 10 ľudí s HIV a 10 zdravých ľudí. Pôjdeme na anonymné testy, zoberú všetkým krv. Tak ako viem že neexistuje databáza vzoriek krvi ľudí ktorý boli označený ako HIV ?

Nabudúce keď prídeme po výsledky tak tie pochybné testy môžu byť urobené aj na základe databázy infikovanej krvi u nosičov HIV. Ak raz bol niekto na test HIV a vyšlo mu že je pozitívny môže nabudúce prísť aj anonymne a zo vzorky krvi určia že je HIV bez toho aby vôbec robili test na HIV. Stačí že jeho krv nájdu v databáze infikovaných ľudí :) Či....

Takže ako si ľudia môžu overiť že testy na HIV sú 99 percentné ? :?D


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-09-18  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK, tak najlepsie spravis ak pojdes...napr. darovat krv aby si mal aspon aku taku predstavu ako to prebieha, na kazdu vzorku odobratu od darcu sa nalepi jeho meno, cislo atd.

pri anonymnych testoch je to podobne akurat na vzorku nevycapia tvoje meno ale nahodne vygenerovane cislo, daju ho na vzorku aj tebe a podla toho cisla sa dostanes k vysledku pre danu vzorku, ci bola pozitivna alebo nie, neuklada sa to do databazy a aj keby bolo by im to na prd, ak sa prides testovat o mesiac alebo o rok, dostanes pre novy test nove nahodne cislo takze neviem co tu furt rozoberas, nevolaju sa anonymne pre nic za nic


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-18  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath
Ja síce prídem anonymne ale moju vzorku môžu overiť u databázy vzoriek ktoré sú zapísané ako HIV. Takže tomu náhodnému číslu pridelia HIV ak taká istá krv sa nachádza v databáze HIV vzoriek. Meno s tým nemá nič spoločné porovnáva sa iba krv.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2010-09-18  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EK, ak by chceli porovnat krv tak musia spravit test DNA, test na HIV je rychlejsi a lacnejsi tak co podla teba urobia ako prve?


DRHUjer   |   ip:95.103.19   |   2010-09-18  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DNA testy HIV pozitívnych ľudí nerobia. HIV test je jedoduchší a nieje dôvod robiť DNA ktorá nemá pri testoch na HIV žiadny zmysel ani dôvod. To nikoho v labáku nezaujíma. Robí sa len HIV.

Treba sa zobrať, ísť na anonymný test a toto spraviť v desiatich labákoch - trebárs i v iných krajinách s tými istými ľudmi a anonymne.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-18  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer,Yanath,všetkým.
Ale tento test už niekto spravil, niekoľko krát mu vyšlo negatívny a niekoľko krát pozitívny.


DrHujer   |   ip:95.103.19   |   2010-09-18  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kedy a kde? Podmienky testu? Mal myelóm? Infestáciu echinokokom, Hodgkingovu chorobu,pozitívny sérologický nález syfilitickej infekcie, biliárnu cirhózu, reumatoidnú artritídu? Muž, žena? Aký typ HIV mu vyšiel? Aké časové intervaly medzi testami? Test ukázal virémiu ( v plazme ) imunitnú odpoveď, alebo bol opakovaný počas limitácie virémie? CD4 bunky mu ako vyšli? Citrát vo vzorke?


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-18  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
Je to žena, asi by sme sa to mali spýtať jej. Ale tvrdí že má aj dôkazy ktoré ju vyviedli z omylu ohľadne HIV. Teraz už je zdravá ako nikdy a vraj s mužom spáva v pohode aj bez kondómu. Muž chodí pravidelne na testy a nič všetci sú zdravý.


DrHujer   |   ip:95.103.19   |   2010-09-18  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Urobila správne, najlepšie ako mohla a k tomu jej gratulujem, mnoho ľudí sa neporadí s odborníkmi a robia paniku. Ano, volá sa to pozitívne falošný výsledok. Veľmi často dochádza pri skríningových vyšetreniach pri väčšine reaktívnych sér. U žien dochádza k falošne pozitívnemu testu veľmi často, preto musia úplne pravdivo vyplniť dotazník. Robí sa potom konfirmačné vyšetrenie. Izoluje sa samotný vírus HIV a detekuje koreňový antigén HIV. Až keď ho reálne vidíme, potom sa potvrdí HIV pozitivita. Potom sa zistí typ ( HIV 1/2 ) a podtypy ( A,B,C,D,E,F,G,O ) V Bratislave je medzi homosexuálmi 12 kmeňov vírusu...

V každom prípade ak sa testy javia ako pozitívne aj negatívne a nedošlo ešte ku konfirmačnému testu a nájdeniu samotného vírusu, človek sa považuje za úplne zdravého bez HIV.

PS:To že jej vyšli rôzne vyšetrenia rovnako vyvracia hypotézu o robení DNA testov a na základe toho posudzovania pacientov.


DrHujer   |   ip:95.103.19   |   2010-09-18  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PS? a ďaľšie testy odlišne...oprava k DNA.


EK   |   ip:178.40.25   |   2010-09-18  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drHujer
citát:"preto musia úplne pravdivo vyplniť dotazník"

Ako to súvisí s dotazníkom? Veď vzorka má byť objektívna a každý znalec by mal prísť na rovnaký výsledok len na základe vzorky.


DrHujer   |   ip:95.103.19   |   2010-09-18  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano odborník na to príde 100%ne. Ale existuje niekoľko desiatok chorôb a situácii, ktoré spôsobujú falošne pozitívny výsledok, ako sa stalo možno i spomínanej dáme. A na niektoré z týchto vecí som sa pýtal v príspevku 21:29. Ak zatají žena počet pôrodov, darovanie krvi, transfúziu krvi, menzes, antikoncepcia TBC u jej rodičov...výsledok na HIV môže byť pri štandardnom teste pozitívny - čo spôsobia niektoré z týchto faktorov.

Ale ak tieto veci nezatají, vieme spraviť test presný hneď na začiatku - vplyv tehotenstva / TBC u otca / transfúzie vieme vyhodiť hneď na začiatku. Ak nám tieto veci zataja, musia sa brať ďaľšie vzorky krvy, kde sa robia i testy na faktory, ktoré mohli spôsobiť falošne pozitívny test. Takže ak ide človek na test do jedného labáku a povie že nemá žiadnu z chorôb, a v druhom ich zakrúžkuje všetky, tak sa môžu výsledky odlišovať. Samozrejme ak by chodil do každého z týchto labákov i na konfirmačné testy, nezávisle na sebe by došli k rovnakému výsledku i keby stále o svojom zdravotnom stave klamal.

je to podobné ako s antikoncepciou a anestéziou pri operácii - ak žena zaklame, anesteziológ ju môže zabiť... keď nezaklame, nezabije ju.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Obama ide do Indie. Ide aj mnoho mocných s rodinami. Chystá sa niečo medzitým v USA?

Obama čoskoro opustí USA na predĺženú návštevu Ázie. To možno už niektorí tušíte. Ale videli ste už detaily jeho návštevy? Kto každý s ním ide…a ako, až príliž veľa podozrivých detailov sa objavuje.


RUSKO - novodobé zaobchádzanie s ľuďmi

Teoria Chirality

Hyperinflační apokalypsa (I): Uprostřed deflace!

Tajný řád templářů učinil šokující nabídku k z...

NOW

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3826 s