19. September 2019
    
Je dnes sloboda? - Dolezite.sk

Je dnes sloboda?


  2011-11-09  (17:53)  |  Z domova
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Je dnes sloboda?

Je dnes Sloboda a Demokracia?

 

Jedného dňa keď som mal iba desať rokov, rečnil jeden čudne oblečený ujo na tribúne. Bolo to prvého mája, bol sviatok práce. Celý dav mal plné zuby toho niekoľkohodinového státia v sprievode. Ale pamätám si na tú atmosféru. Dookola boli stánky s pivom a párkami a ľudia si to bez problémov mohli dovoliť. Bolo to pre nich!

 Keď si tak pozriem teraz tie trhy čo sa konajú uprostred mesta teraz, tak to vôbec nie je rovnaké. Ľudia vtedy boli bez starostí a ak nejaké mali tak to boli veci mimo existenčných problémov. Iba také banality ako že ujovi priviezli uhlie, alebo že má prísť kominár. Teraz ich myšlienky ťažia starosti ako -“nemám vyplatenú hypotéku, zajtra treba vyplatiť školné , za kúrenie neviem zaplatiť za plyn, som nezamestnaný, nemôžem ísť na maródku lebo ma vyhodia.“ Strašné že? Dnešné problémy ľudí sú oveľa vážnejšie ako pred tým.  

Dnešné trhy sa nepodobajú ani cenami. Vtedy to bolo pre všetkých ľudí a teraz je to iba pre bohatších. Veď čo si už kúpi človek keď dostane  60,- eur sociálku.  Ba ani atmosféra sa nedá zrovnať.

Hoci nás vtedy boleli nohy a súdruhovia rečnili o tom aké máme šťastie že žijeme v demokratickom štáte a že v kapitalistických štátoch je veľa ľudí nezamestnaných ,veľa ľudí bez domova a nik sa o nich nepostará a spomenuli aj vykorisťovanie chudobných bohatými. Zdali sa nám tieto prejavy nezmyslami a niečím čo je určite iba výmysel aby nás udržali v poslušnosti, také bu bu bu.

Ako strašne sa nemýlil.

Teraz keď sa prejdem po hlavnej ulici , je mi smutno že ten ujo čo to vtedy s nami myslel dobre mal pravdu. Mal pravdu vo všetkom. Nezamestnanosť, vykorisťovanie, dane, pôžičky. Všetky jeho slová sme nebrali vážne ,až kým sme ich nezažili na vlastnej koži. Najhoršie na tom je to, že napriek tomu ako sa situácia vyvinula, mnoho ľudí je presvedčených že je to správne. Médiá im vymasírovali aj posledný rozum.

 Ja si ale spomínam že skoro každý mal 3 deti a niektorí aj viac a nebol to problém. Vzdelanie a zdravotníctvo bolo zdarma a aj po skončení školy sa pre každého našla práca. A ak nie tak sa vytvorilo pracovné miesto. Bola totiž taká filozofia, že každý musí pracovať aby mohol dostať výplatu. A aj keď pre neho nebola práca tak bolo lepšie mu dávať peniaze za to že chodí do práce ako za to že sedí doma. Neexistovali sociálne dávky pre nezamestnaných, preto že byť nezamestnaný bolo trestné. Bola za to basa.

Možno, že spôsoby ako nútiť ľudí pracovať, alebo udržať hranicu a ľudí vo vnútri nebolo celkom slobodné. Ale existuje aj niečo čo je ochrana pred sebou samým. A práve to bol ten prípad. Tá hranica z ostnatého drôtu nás deti ,aj dospelých chránila pred sebou samým. A keď zmizla, vtedy sa ukázalo, že bola opodstatnená. Krajina, ktorá pre každého mladého človeka mala byt a prácu a podporovala ho aby si založil rodinu. Dostal aj nenávratnú pôžičku a iné výhody. Garantované pracovné miesto a zvýšený plat, detské prídavky a tak ďalej. Tak táto krajina sa zmenila na krajinu, kde sa neoplatí žiť. Dnes vám dávajú ponuku kúpiť si  nový byt za 4 milióny, ale ak nemáte práve príjem aspoň 2500,- eur na mesiac tak aj na to môžete zabudnúť. Budete sa chcieť oženiť a mať deti v tejto dobe? Čo ak pracujete za minimálnu mzdu. Kto Vám poskytne bývanie? Kto zaplatí štúdium Vašich detí? Kto zaplatí lieky keď budete starý? Kto vám vystrojí pohreb? Zoberú si vaše deti na to úver?

Mnoho ľudí to nevidí až tak zle, lebo sa teraz majú dobre. Ale karta sa môže otočiť zo dňa na deň! Kríza môže zhodiť z postu aj direktora čo jazdí na BMW. Čo potom povie keď ho už nikto nezamestná lebo má 50 rokov? Na úrade práce mu dajú papierik aby doniesol pečiatku od podnikateľov čo nepotrebujú starého predavača. Potom až  pochopí že tento systém nie je dobrý.

Ten starý systém aspoň zaručil každému určitý štandard. Tento nový zaručuje iba ,že si o tom môžete pohovoriť. Môžete to aj vykričať. Ale nik Vás nebude počuť. Lebo nechce. Nik nechce počuť, že to čo sme si vybrali je oveľa horšie, ako to čo bolo pred tým.

A možno aj počujú ,ale nič nerobia. Majú strach ,že keď to nevyšlo podľa ich predstáv. Ďalšie štrnganie kľúčmi by situáciu ešte zhoršilo. Nie je za čo! Vtedy sme chceli slobodu. No ale teraz? Za čo štrngať keď už Slobodu máme?

Politici ktorých sme si vybrali, sú mafiáni. A keď sa aj dostane do politiky nikto normálny, tak sa mu vyhrážajú a vydierajú ho. Sú beztrestný majú imunitu, môžu aj vraždiť. Nepamätám si ,že by sa za komunistov niektorý politik postrelil do nohy sám. Napríklad u nás sa to už stalo v našej slobodnej demokracii. Nik ani nemávol nad tým rukou. Lebo je to bežné. Tak že keď máš gule a charakter mafiána, tak môžeš byť politikom.

Možno sa budete čudovať čo Vám teraz poviem, ale pravda je taká, že naši politici vôbec nezastupujú nás. Oni sú platený veľkými korporáciami , alebo aj vládami iných bohatších štátov. Najprv im dajú milióny na to aby vyhrali vo voľbách a potom im povedia ako docieliť to aby sa z poslušného Slováka stal poslušnejší a zadlženejší  EURO SLOVÁK. Tento nový Euro Slovák im zobe z ruky lebo inak na neho majú palicu. Exekútorov a vymáhacie spoločnosti. Prísnejšie zákony ako vymôcť peniaze od človeka. Tým ho držia v šachu. Tak sa postupne stáva celý národ podriadený a pracuje desať alebo dvanásť hodín za plat menší než pred krízou. Tú tiež vytvorili, aby ho obrali aj o posledný vzdor. Tak euro-politici docielili, že tí ktorým diktovali čo majú robiť, im sami odovzdajú skrotenú krajinu zlomených ľudí.

“ Budú nad nimi panovať na ich škodu“

Tak znie prorocký text z Biblie. A musím priznať že má pravdu.

Hoci sa snažia všetkými možnými štatistikami a ohurujúcimi televíznymi novinami ,presvedčiť nás ,ako to s nami myslia dobre. Každý už cíti ten zápach! Je to zápach klamstva! Ten pocit že sa všetko rúti bezhlavo dole vodou. Je to ako by sme sedeli na plti čo sa nedá ovládať a v dohľade je 100 metrový vodopád.

Viem že sa komunizmus už nevráti nikdy späť. Keď ale porovnávam Slobodu vtedy a Slobodu teraz , tak môžem hrdo prehlásiť:“ Sloboda bola za komunizmu Väčšia ako teraz“.

 Áno oveľa viac si človek mohol dovoliť. Mohli ste v robote poslať nadriadeného aj do zadku. Jediné čo Vám hrozilo bolo pokarhanie, možno aj strata prémií na mesiac. Skúste to urobiť dnes majiteľovi firmy kde pracujete. Napríklad v automobilke. Letíte bez nároku na odstupné. Keď pravdaže nie ste zamestnaný brigádne. Nemohli ste po ulici vykrikovať protištátne heslá. Áno to je pravda , ale dnes po tej ulici od strachu v noci ani nepôjdete. Môžete cestovať do ktorej krajiny chcete, pred tým nie. Áno ale iba ak na to máte. Aj pred tým ľudia chodili do zahraničia. Pokiaľ ja viem aj do Talianska sa chodilo. Iba že nik sa skoro neprihlásil. Každý si radšej staval vlastný dom. Čo asi teraz nerobí ani jedno percento. Takže kde je tá sloboda?  Najviac sa hovorilo o slobode tlače. Teraz ani nečítam noviny. Nedajú sa čítať sú tam iba samé bulvárne hovadiny.

 Keď si niekto chce v novinách uverejniť článok, tak nemá šancu. Všetky noviny aj televízie pre istotu vlastní to isté konzorcium ktoré platí aj našich politikov.

Tak by ma zaujímalo akú slobodu slova to vlastne máme? Asi mysleli svojho slova , doma pri telke. Môžete si povedať že sme oklamaný chudáci.

Máme ešte Slobodu prejavu. Môžeme si slobodne vo voľbách zvoliť politikov ktorých platia zo západu alebo ich protikandidátov ,ktorých tiež platia zo západu. Tak že vlastne je to jedno koho zvolíme. Aj tak urobia niečo proti nám a nie pre nás.

Ešte nám ostáva nejaká sloboda? Sloboda žiť v tomto hnusnom systéme, alebo sloboda- zomrieť.

Vlastne nie! Eutanázia je u nás trestná!

 

 Napísal :SANDO

Vyhlásenie:Všetky podrobnosti  a osoby sú vymyslené, ak sa náhodou zhodujú zo skutočnosťou tak je to iba náhoda.(Ja len aby som nedoplatil na slobodu slova.)

Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby. Nemal som sekretárku. Ušla do zahraničia!


Básnik Špina
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando...pochvala...dokonalé vystihnutie dnešnej doby.


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-09  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando
gratulujem! Je to takmer dokonale zostavený text. Klobúk dole!
Ale napriek tomu neuspeje o nič viac, než iné texty. Ľudia vtedy i teraz nemajú jednu vlastnosť: Charakter.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akože ne?....kedykoľvek som pripravený, nastúpiť zo šatkou pred parlament...dosť sa pohybujem medzi ľuďmi a poviem Vám na rovinu, že už toto dlho nepotrvá, ventil už sičííííííííííííííííííí...minule si len tak kráčam a čo nevidím?...exekútorové autíčko, samozrejme BMW z ešpézetkou že...exútor...dobré ne?...takže prvý cieľ máme:)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pardń...názov špz presne EXE.UR.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...budem robiť presne to isté čo oni mne:)...prídem o flek...prestávam platiť pôžičky...exekútorovi sa medzi dverami vysmejem do tváre, s vetou že nič nemám a ak banka bude chcieť niekedy vidieť čo i len cent...nech mi zabezpečí prácu minimálne za 1500 evry...ináč poviem, že za menej nejsom ochotný makať...nech ma živý štát...60 euro a teplá stanička...sem tam útulok.


Beko . padihavi9   |   ip:89.19.66.   |   2011-11-09  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krásne výstižné... bohužial...


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia nebojte sa...čím viac nás skončí na ulici, tým ľahšie sa budú organizovať ťažké vzbury, potom nebude problém zabrať aj prázdne byty...jednoducho bohatým vezmeme ich majetok...kto nás zastaví? policajti z hypotékami?...skôr pôjdu s nami...len nech prehlbujú krízu...čím viac ľudí na ulici, tým skôr tu bude konečne demokracia...kto nemá čo stratiť ten len získa...takže tešme sa ak sa kríza prehĺbi...nebude plač, ale radosť z nových bytov a potravín zdarma...kašlem na takú hrdosť, hanba nehanba, že žijem na ulici, ale otrokom nebudem...kto z Vás si v tejto dobe vôbec uvedomil kto je skutočne slobodný človek?...je to ten posledný z nás...bezdomovec.. nič ho netrápi, žiadne dane, žiadne platby, žiadna kríza urgentne ho ošetriť musia aj zadarmo...a ak umrie...no čo už radšej nebyť ako byť otrokom...takže bankáry a elita do toho...my sme a budeme pripravený.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... a ak sa Vám budú vyhrážať väzením nebojte sa...už teraz sú nebezpečne preplnené...stačí tam škrtnúť zápalkou.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...len nech sa ukáže típek čo nám predstaví NWO...prak s maticou bude mať namierený rovno na čelo.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-09  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer..
pozor daj.
nikto ti NWO predstavovat nebude..
pride po dlhom , velmi dlhom volani po svetovom vodcovi,,od sameho ludstva..
dostanu len to co budu ziadat..
pride v laske..pochopeni..
z usmevom,,,

ziadne naznaky zotrocenia..
bude to taky Ron Paul,,ci Nigel Farage,,no v modrom..

prak ti netreba..

zohnaj si "Desert Eagle Mark XIX" :-DDDlucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  50% ľudstva už pozná plány murárov, proste to posrali...už im to nevíde.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  50% ľudstva už pozná plány murárov, proste to posrali...už im to nevíde.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-09  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak toto by som potreboval vysvetlit..
kto co pozna??

co nevyjde?


bertold . detagace12   |   ip:178.40.40   |   2011-11-09  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  môj príspevok k článku: Hlboko sa ospravedlňujem všetkým tým, ktorých sa dotklo to, že som bol v r.1989 štrngať kľúčami na námestí...Bol som mladý, sprostý a plný ideálov "slobody". A Tí, ktorí mali vidieť ďalej a tvorili našu budúcnosť nám povedali len "A", "B", ale všetko ostatné(hlavne negatívne )zamlčali. Pokiaľ by ľudia v tej dobe mali vedomosť o tom, čo ich reálne čaká o 22 rokov - čo myslíte - koľko by ich tam bolo dnes?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-09  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hmmmmmmmmmmmmmmm...môžem hádať?....asi 150 presne toľko ich dnes sedí v parlamente...odpúšťame ti.


woodoo . rinyveky35   |   ip:85.248.42   |   2011-11-09  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando, výstižné a presné, čo na to dodať? Už sme z toho unavení...


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-09  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Socializmus môže znovu uspieť a udržať sa iba vo veľmi veľkom štáte. Ním by mohla byť Európa. Nie EÚ, ale štát zložený z voľného zväzku krajín, ktoré zbankrotujú a vyženú preč boháčov.


gina . jasutiny28   |   ip:94.197.12   |   2011-11-09  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .....vyborne,jasne vystizne napisany clanok...bolo by dobre to zverejnit aj na inych strankach...vela ludi este nepochopilo o com to dnes je.....a veru si pametam ako som si mohla v praci povedat moj nazor a aj ma vypoculi a akceptovali....dnes? drz hubu a makaj.....jajaaaa stale hovorim ..mali sme sa dobre...a v 89 sme mali idealy sny o este lepsom zivote.....hla kde sme...kazdi si odpovedzme tak ako zijemeLenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-09  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a už vás majú tam, kde chceli. Socializmus čo tu bol - to bol slabý odvar oproti tomu, čo príde...

(Inak zabúdate, že to všetko fungovalo nie vďaka komunistom, ale napriek komunistom - oni len čerpali z toho, čo tu už bolo plus nakradli a znárodnili čo sa dá ... postavili panelákové králikárne a poslali všetkých makať, väznili a zabili pár ľudí, či zničili kariéru za názor..ľudia majú tak krátku pamäť)


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-09  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a už vás majú tam, kde chceli. Socializmus čo tu bol - to bol slabý odvar oproti tomu, čo príde...

co take pride??

hadam nejdes konspirovat??:-DDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-09  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno problém je skôr ten, že sa stále pohybujete len v intenciách komunizmu vs. kapitalizmus - pritom ide o systémy z dielne tých istých ludí na podkopanie jednotlivých krajín.

V podstate možno neni tak dôležité, aký je systém, ale akí sú ľudia, ktorí vládnu, keď nemajú morálne zábrany zo všetkého sa dá spraviť peklo


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-09  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - no lebo teraz nebude kam ujsť, za socíku si mohol emigrovať...


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2011-11-09  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi že 50% ludí pozná plán NWO. Ale myslím že len tí starí, mladým je u prdele že kto sú slobodomurári a čo je NWO- hlavné že majú Call of Duty a niké tenisky...


dz . xywinyxa53   |   ip:213.220.2   |   2011-11-09  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani jeden system nie je dobry, preco ho niekto nepretransformuje na nieco nove, kde by bolo prvorade blaho naroda? napr. v takom Bhutane je to uzasne:)


adam . cytetala8   |   ip:178.40.83   |   2011-11-09  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a aké je to v bhutane, keĎ mám žasnúť?


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:95.103.5.   |   2011-11-09  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ako to máte ,tak je to pre vás "spravodlivé"


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-09  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bimbo..
pre "vas"??
a co vy s bendom a seranom??
protekcia,,
poslanecka imunita..
ci slubene teple miestecka za zradu??

ako to mam chapat??mikomi . rokujuco2   |   ip:195.166.1   |   2011-11-10  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry clanok a pravdivy ale co z toho?Uz tu boli viacej podobnych clankov.Ale ostava len jedno skonstatovanie ze slovak je hlupy a bude robit za almuznu a ked pojde volit tak praviciarov alebo smer ktory k lavici ma velmi daleko takze zacarovany slovensky kruh.Pozrite sa na cechov kolko percent ma kscm.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:99.239.20   |   2011-11-10  (04:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie dristy som nedokazal precitat do konca. Pre autora a jeho dementnych sympatizantov odporucim len jedno prestahovat sa do Korei alebo na Kubu. Teraz mne vysvetlite vcom je to ked jeden clovek na Slovensku ktory nema ukoncenu zakladnu skolu poctivou pracou sa dopracoval k taskym peniazom a majetku a druhy vzdelanejsi dru biedu? Ja sam obycajny robotnik v komunizme bez buducnosti odsudeny niest si svoj osud bez sance som len pred kratkou hodinou dohodol kontrakt na pet tisic dolarov. Pritom dnes na dalsiu pracu som urobil odhad na desattisic dolarov ktoru prevediem este do konca Novembra. V komunizme som len mohol snivat o lepsich zajtrajskoch a stat v rade a nevytrcat, lebo co len za vyplazeny jazik sa sedelo v base dnes si uzivam slobody a vyuzivam maximalne svoj potencial zalozeny na jednom carovnom slovicku POCTIVOST. Hlupaci v prvom rade pokial otvorite tie sproste papule zamyslite sa nad sebou. Keby ze vtom vysnivanom komunizme poctivo makate a nie len sa zasivate tak si ho uzivate i dneska. Dnes kazdy z vas ma moznost odist uplatnit sa bez toho aby niekto po vas strielal, len to by ste museli chciet ono je jednoduksie nadavat na kapitalizmus a snivat o case ktory vas dostal do tychto sraciek hlupaci.


creator . xagopugi9   |   ip:78.141.11   |   2011-11-10  (04:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len pre vašu informáciu - mám 51 rokov, čiže zhruba polovicu života som prežil v socíku a druhú polovicu života živorím v tomto báječnom slobodo-kapitalistickom hnoji. Nie, nenariekam za socíkom, ako už písal niekto predo mnou - na názve, či princípoch fungovania daného systému až tak nezáleží. Všetko je len v ľuďoch. Raz víťazí chamtivosť, majetníctvo, úžera, mamon, prázdne hlavy... Inokedy víťazí blaho všetkých (i keď je to len chyméra), no vždy je to len v ľuďoch a o ľuďoch. Každý máme svoj názor na realitu dneška prameniacu z poznania toho minulého. Veru a my máme s čím porovnávať. Mali sme tu feudalizmus, monarchiu, fašizmus i socializmus... Teraz máme kapitalizmus. Podľa vlastného poznania dnes viem, že kapitalizmus je jeden neľudský a doslova gangsterstký systém založený na ožobračovaní človeka človekom. A takýto systém nemôže dlho prežiť... A propos, aká to sloboda, keď ste ekonomicky zotročený??? Je pravda, že dnes sú aj medzi nami milionári, či miliardári. No tiež je pravdou, že majetok nemajú z normálneho a korektného podnikania. Buď to smrdí politickým profitom, alebo podvodmi a šmelinou. Naše (rozumej slovenské) stádo je už také zdecimované, že nemá ani silu premýšľať. A vieme, že myslenie bolí... Tak načo sa trápiť? Teraz sa doslova chodí po tenkom ľade, keď narastá sociálny tlak a možno vypuknú aj sociálne nepokoje. A naši báječní politici - zástupcovia stáda len hľadajú kompromis, ako po tenkom ľade chodiť čo najdlhšie... Lebo keď praskne, tak bude po vtákoch. Národ je už teraz doslova zdecimovaný, poddajný a zotročený. A hlavne nemysliaci... Nakoniec o to v tejto hre aj ide: Každodenné mediálne vymývanie mozgov v duchu KONZUMUJ-NEMYSLI je akýmsi nepísaným heslom. Mám dve deti a v oných "listopadových" dňoch som už tušil, že nebude všetko tak ako má byť. Preto som bol na námestí len raz a len chvíľku (a bez kľúčov)... Najviac ma dnes bolí a mrzí, že som (sme) vlastným deťom pripravili takýto prázdny život a žiadnu normálnejšiu perspektívu (teda okrem konzumu, ak naň budú financie...). Viem, že teraz so mnou mnohí nebudú súhlasiť, ale berte to prosím ako môj (možno i chorý) názor na báječný kapitalistický dnešok. Osobne verím, že čoskoro sa pohnú ľady a budú padať aj hlavy. A už to nebude nič zamatové... Creator.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:99.239.20   |   2011-11-10  (04:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  creator : Osobne verím, že čoskoro sa pohnú ľady a budú padať aj hlavy. A už to nebude nič zamatové... Creator.

V 48 lahko padali hlavy, lebo vtedajsia burzuazia bola zalozena na ludskych hodnotach kde prevladala medzi ludmi poctivost a ucta. To neboli ludske smeti jako dnes takze velmi opatrne, lebo tieto postkomunisticke bolsevicke svine ktore poprevracali kabaty vas utopia v krvi ani si nepipnete. A cim chces bojovat vidlickami alebo rybickami? Hlupaci mali ste moznost sa postavit pri referende o poslaneckej imunite kde ste od ignorovali tymi pripecenymi hlavami a to zrazu by si chcel ist vrazdit?


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-11-10  (05:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  creator
v r.1989 som nestál ani raz na námestí, ale zmenu som si želal. Očakával som, že bude skonfiškovaný majetok vtedajších zbohatlíkov, resp. že bude mena peňazí, aby sme sa, ako Havel povedal, postavili všetci na jednu štartovaciu čiaru. Viem isto, že vtedy si vstup do NATO vari okrem Kňažka neželal nikto a kapitalizmus tak isto nie. Všetci chceli vyraziť do Viedne na nákupy /rifle, banány, magiče.../ tak im mal ÚV uvoľniť devízové rezervy, nech si pár šmejdov nakúpia a bol by pokoj.
Asi nemáš pravdu, že na režime nezáleží, teda že je to iba v ľuďoch. Myslím si, že my by sme neboli nikdy takí brutálni, ako sú Aziati, napr. surovosť Mongolov či Japoncov je povestná a napr. napadnutie Vietnamu Čínou a tie zverstvá, čo sa tam odohrali, to je ututlané. U nás by sa to nemohlo stať. V tom sme iní, ako oni, a teda je to i o ľuďoch, ale predovšetkým o režime. Marxistické zákony skutočne dodržiavali jedno tabu: Odstránenie vykorisťovania človeka človekom. Toto minimálne v ČSSR platilo, ale v podstate v celej soc. Európe.


creator . xagopugi9   |   ip:78.141.11   |   2011-11-10  (06:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Reagujem na posledné dva príspevky a musím parafrázovať prezidenta Klausa: Hoši, to je hluboké nedorozumění! Viem, že vás môj príspevok riadne nasrdil. Samozrejme, že aj socíku bola "kopa hnoja" a "kopa idootov vo funkciách". A vôbec nechcem návrat starých čias... Možno som veci vo svojom príspevku definoval príliš vágne. Osobne uznávam humanizmus, slobodu a hlavne silu ľudského ducha. Možno na veci hľadím nadčasovou optikou a chcem vidieť až za horizont. Aby ste tomu dobre rozumeli, nikoho nejdem topiť v krvi!!! Všetko bolo myslené tak, že fungovanie spoločenského systému, ako je dnes nastavené nemá dlhú životnosť. Samozrejme uznávam a vážim si šikovných a pracovitých ľudí, ktorí dokázali prísť k materiálnym statkom svojim umom a rukami pri čestnom podnikaní. Lenže koľko je takých u nás??? No a tiež viem, že je veľmi ľahké kritizovať. Tak tu nešírme len prázdne slová, nekritizujme, ale poďme spolu navrhnúť riešenia, ktoré dokážu našu spoločnosť nasmerovať na "lepšiu koľaj", aby sa u nás ľudia cítili dobre. Creator.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-10  (06:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skvelé porovnanie. Takže, aký záver z neho vyplýva? Vtedy ľudia odmietali (ba priam nenávideli) soc´ializmus, dnes by chceli zvaliť súčasný režim a volajú po anarchii a revolúciách. Čo vlastne ľudia chcú??? Čo tak skúsiť pre zmenu NWO? To vám už možno bude vyhovovať.


creator . xagopugi9   |   ip:78.141.11   |   2011-11-10  (08:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... Nemám veľa času na reagovanie... Ale znova opakujem: Poďme spolu navrhnúť riešenia, ktoré dokážu našu spoločnosť nasmerovať na "lepšiu koľaj". Nájdime spolu konsenzus založený na reálnych skutočnostiach (nie na umelo tlačených peniazoch a drístoch o demokracii, čo sa len demokraciou javí), aby sa u nás ľudia konečne cítili lepšie. To nie je práca pre jednotlivca, ale v dobe internetu pre početný tvorivý kolektív. Konečne sa poučme z histórie, veď nikdy nebol svet čiernobiely. V každom spoločenskom systéme bolo aj niečo normálne, čo neodporovalo zdravému sedliackemu rozumu. My sa tu snažíme stále o akési akademické debaty a pritom obrazne povedané "o chvíľu nebude čo žrať". Tak sa sústreďme na podstatu a nie na omáčku. Ak tomu niekto nerozumie, tak môžem založiť web-stránku venovanú len kolektívnemu hľadaniu spoločného konsenzu. Tam však nebude priestor pre trápne žabo-myšie stranícke a politické rozbroje, ale len pre odbornosť! Až potom každý zbadá, že dnes tu máme veľa politických tlčhubov, profitujúcich zo straníckych válovov a minimum odborníkov. Respektíve máme aj odborníkov, ale osobná skromnosť, hrdosť, či česť im nedovolí vstúpiť do hnojiska s názvom politika. Alebo si niekto myslí, že riešiť výsostne odborné problémy bez politiky by nešlo? Ten sa fatálne mýli! Z každej situácie však existuje riešenie, aj z tej nepriaznivej, čo máme dnes. Riešenia, prijateľné pre blaho väčšiny jestvujú... A je to len na nás (...a v nás). Ale už končím..., musím makať... (aby bolo s prepáčením čo žrať). Creator

bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.24   |   2011-11-10  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorene oci: pohadal si sa sam zo sebou.Pohadal si sa s tym,co si myslis,ze si ini myslia.
Tak otvor oci.Vsetci ludia vedia,ze v minulom rezime bolo cosi,co bolo ludskejsie.Nikto ale nehovori,ze chce presne ten isty rezim naspat.
Zaslepili ti oci tvoje kontrakty (peniaze)a tak sa mi zda,ze nakoniec tu zostanes sam s tvojimi kontraktmi a sefovat ti bude NWO.Kontrakty ti potom budu na dve veci.
Mimochodom,co za kontrakty to su? Aky prinos maju pre spolocnost ,nielen pre teba?Pravdepodobne potrebujes nieco predat, komu? Este mas komu, a zrat budes len sam?
Ak tu este raz napises s takou sku*enou agresivitou voci ludom,ktori volaju po zmene,tak ti to napisem inak.


creator . xagopugi9   |   ip:78.141.11   |   2011-11-10  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidím, že nám všetkým o to isté, tak načo tá panika???


creator . xagopugi9   |   ip:78.141.11   |   2011-11-10  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidím, že nám všetkým ide o to isté, tak načo tá panika?


strom . gykebumo53   |   ip:217.12.52   |   2011-11-10  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán creator

Teší ma že sa našiel jeden človek ktorý sa chce posunúť dalej a nepotrebuje „ mlátiť prázdnu slamu“ –česť výnimkám. Bolo by fajn ísť na stránku kde by sa problém riešil a nie rozmazával. Aj ked prospešná je aj Doležite.sk – tu si ľudia chodia liečiť svoj názor na svet aj na seba. Takže rád sa zúčastním na vašej stránke a pokúsim sa spolu z ostatnými hľadať riešenie. Len dúfam že sa to tam nezvrhne na názorovú vojnu. Prajem veľa štastialyshta . qagyweva53   |   ip:195.28.70   |   2011-11-10  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  energia nevzniká, nezaniká, len mení svoju formu. tam treba začať, v podstate to nahradí peniaze. a k článku... je to tak ako píše. socializmus je zriadenie, každý pracuje pre blaho celku, čím sa budú mať lepšie všetci. pred 89-tym všetko posral komunizmus a straníckosť, kádrovanie a trtkovia vo funkciách. je to teraz inak? nie! len tých strán je 10...


SANDO . qaquvofi10   |   ip:85.237.22   |   2011-11-10  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  U niektorého som si všimol, že mu vyhovuje tento stav, lebo má kontrakty. Som zvedavý čo povie keď o nich príde akeď jeho finančná hotovosť sa premení na kopu toaletného papiera. Keď padnú meny bude mu jeho kontrakt na nič. Pôjde žobrať potravu ku tomu čo žije ako sedliak a chová si niečo. Budem vám vďačný keď vymyslíte o aké štátne zriadenie by sme sa mali pokúsiť. Ja tiež nechcem naspäť komunizmus ale ten bol k srdciam ľudí blyžšie ako toto.


bertold . detagace12   |   ip:95.103.10   |   2011-11-10  (10:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokiaľ by ľudia v novembri 1989 mali vedomosť o tom, čo ich reálne čaká o 22 rokov - čo myslíte - koľko by ich tam bolo dnes?

Stierlin . moliqapi28   |   ip:85.237.22   |   2011-11-10  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ja som v novembri 1989, vtedy ešte mladý, na námestiach kľúčmi neštrngal. Jednoducho preto, lebo som bol obklopený múdrymi ľuďmi, ktorí mi vysvetlili, kam sa bude vývoj uberať. Vedeli, že zo západu nemožno čakať takmer nič dobré. Áno, sú ľudia, ktorí už vtedy prehliadli. Mnohí neprehliadli vo svojej tupohlavosti ani za 22 rokov a mnohí z nich sa už zrejme nikdy nezobudia, vďaka tomu, že sa nechali dobrovoľne vymlieť, vygumovať, vymyť po každej stránke.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.40.24   |   2011-11-10  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.tasr.sk/1/11246.axd


"Nech by bol urobil čokoľvek, neprichádza do úvahy, aby bol veľvyslanec suverénneho štátu daný do väzenia."

A potom poviete,ze nie je sloboda?

Dhopolcek velvyslanec v cine a akter d i a m a n o v e j b a n e,bezcharakterny zlodej a kriminalnik:
http://www.d i a m a n t o v a b a n a.sk/doc/03.html
Ja vám poradím ešte jednu vec. Ja som včera potom ešte preštudoval ten váš papier. Nezávisle vy pošlite fax do Martina – áno, a už v Martine nech sa urobia blbí a nech odpovedia dneska normálne, nech dneska napíšu list, ktorý vy, dajme tomu, naformulujte. VY STE UROBILI JEDNU VEĽKÚ CHYBU V TOM VAŠOM DOPISE. VY STE MU NAPÍSALI, ŽE BUDETE HĽADAŤ ZDROJE V ZAHRANIĆÍ A BUDETE HO INFORMOVAŤ. TAK TERAZ NECH NIEKTO Z MARTINA NAPÍŠE NORMÁLNY OFICIÁLNY LIST: ŽE ĎAKUJÚ MU ZA SPOLUPRÁCU, ALE BOHUŽIAĽ, ŽE SA IM NEPODARILO NÁJSŤ FINANCIAL AKO ZDROJE V ZAHRANIČÍ, NO A BOHUŽIAĽ, HM, HM, HM, TÝM POVAŽUJEME CELÚ VEC ZA BEZPREDMETNÚ. A TÝM TO HASLO. A TO NECH MU Z MARTINA POŠLÚ.

"Nech by bol urobil čokoľvek, neprichádza do úvahy, aby bol veľvyslanec suverénneho štátu daný do väzenia."

A nech by urobil cokolvek...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:178.40.24   |   2011-11-10  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z Bruselu přicházejí zprávy, že Německo a Francie zahájily předběžné rozhovory o rozbití eurozóny, uprostřed obav, že je Itálie příliš velká na to, aby se dala zachránit.


http://www.blisty.cz/


horal1966 . pehumyba48   |   ip:62.141.0.   |   2011-11-10  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naposledy som cítil poslednýkrát slobodu koncom 80 rokov..Neviem prečo, ale za čias perestrojky sa mi život zdal najlepší..Ešte aj hudba z tých čias sa mi zdá najlepšia..new wave,new romantic,punkANONYM . sipyrige36   |   ip:178.40.24   |   2011-11-10  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj k*k*t lasica bol lepsi :))))))))
aj havel bol lepsi:))))))))))

A mnohi ini umelci boli lepsi, dnes uz lizu analy ciganovi a nobelovej ne-cene,tak ako vsetci ostatni ,alebo profituju zo systemu,alebo sa boja o chlieb,ako sa ludia v socializme nikdy nemuseli bat ::::::::::


Nikita . domewusi65   |   ip:95.102.12   |   2011-11-10  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skúste niekedy pozorovať mravce ako pracujú, všetky pre spoločenstvo. Ak by začali pracovať každý sám pre seba, neviem ako by to dopadlo. Ako v tom našom ľudskom
mravenisku?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď už spomínate toho Chafla... Dnes som dostal mailom sériu fotografií zo 75-tich narodenín toho šaša. (Zrejme sú aj niekde na internete, treba pohľadať). Pekná sebranka sa to tam zišla, hotové panoptikum geriatrických kreatúr! Dchamatik, kníže pán, židovka polobohémskeho pôvodu Allrightová či zoschnutý saxafonista z Plastic people sešlý stářím, sprevádzaný nejakou ježibabou. Tak sa tam dožrali, saxafonista sa váľal aj s ježibabou zasíkaný zasratý, ochranka nevedela, čo robiť. Hľa, výkvet revolúcie! Život prináša veselé príhody...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikita, to prirovnanie spoločnosti k mravenisku má aj realistický epilóg. "Potom ide lesom debílek a vykríkne: Aha, muaveniskä! Ja ho uoskopäm...!" :-DDD


Krovak . fugeputy8   |   ip:194.154.2   |   2011-11-10  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikita: mravenisko ma problem - vsetci pracuju pre spolocenstvo, nikto nepracuje pre seba. Vysledkom ale je, ze mravec nie je individualita, ale iba suciastka vo vacsom organizme - nahraditelna a vo svojej podstate nepotrebna. Ci skor samostatne bez hodnoty. Takze je to zasa extrem. Inspiracia to nie je zla, ako vzor by som ich nebral.


SANDO . qaquvofi10   |   ip:85.237.22   |   2011-11-10  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja za najväčší problém pokladám to že do budúcnosti nie je žiadna vízia ako bola za komunizmu. To je potom spoločnosť v zmetenom stave a Slovensko sa snaží zachytiť nejaký prud na ktorom sa povezie. Žiaľ Nemecko a Francúzko o tom vedia a nastražili EU práve pre takéto štáty aby mohli ich majetok presunúť k sebe domov. Záleží len na tom kedy to pochopia ľudia a vyjdu do ulíc. Druhý problém je že ak aj by sme si zvolili priamu demokraciu a všetky zákony by sa schvaľovali referendami, tak ani to by nezaručilo že to povedieme do lepších zajtrajškov. Nakoľko je spoločnosť do politiky a ekonomiky málo zasvetená. Keď niečomu nerozumieš tak to neschváliš a môže to byť aj perfektný zákon. Tak, že ani priama demokracia tu nepomôže. Ale ak si zvolíme iba politikov tak to nikdy nebude dobré. Oni budú pre svoje peňaženky zobať aj trus. Proste Jedine ak by prišlo dlho očakávané Božie kráľovstvo.Lebo ľuďom sa nedá veriť! Ale budem rád keď niekto vymyslí iný systém, ktorý by fungoval. Zatiaľ som nič také nepočul. V sci-fi filmoch je budúcnosť riadená počítačmi. Možno by to bolo najlepšie! A ak ich bude spravovať človek tak je tam vždy riziko že oklame celú krajinu a pozmení program. Proste sme sa dostali do bodu , kedy si už nedokážeme vládnuť. A myslím si že preto ani nik nejde štrajkovať. Lebo je to iba jedna veľká depresia, to čo sa tu deje.Niet úniku.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-10  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SANDO...ale sme, človek si vie vládnuť, len musí držať na uzde svoje temné stránky a to hlavne chuť neustále niekomu vládnuť a rozkazovať...potom by tu bol raj na ZEMI...jeden chorý jedinec, dokáže narobiť viac zla...ako jedna atomová bomba.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-10  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby človek namiesto pýchy preferoval pokoru, namiesto bohatstva skromnosť, namiesto moci, pomoc iným...človek by nepoznal Pandemonia.


SANDO . qaquvofi10   |   ip:85.237.22   |   2011-11-10  (17:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer v tomto som pesimista. Aj keď je možné že aj pápež to myslel z ľuďmi dobre , ale teraz fabriky vatikánu sa správajú tak isto ako iné. Zdierajú ľudí a prpúšťajú bez vysvetlenia! Ako môžem veriť tebe alebo Jožkovi či Ferkovi , keď ani pápežovi sa nedá veriť? A to si hovorí Boží tajomník. Proste ja si myslím že sa to nedá! Ale ak si čítal v mojom prvom článku, tak bolo by možné s tým poriadne pohnúť, ak by bolo dosť ľudí na to. Myslel som ten článok:"Môžme sa mať lepšie?".


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-10  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SANDO..
to nie je pravda..
na tejto stranke sa nachaza dost casto jeden prispievatel, ktory vypada neskutocne triezvo vo svojich nahladoch na politicku scenu a ma neskutocny prehlad.
No a tento jedinec (ma sice podivny nick, nieco v zmysle zoskupenia zlych demonickych bytosti) ma uplne jasno kto vy mal vladnut slovnesku najprv a "posléze" i svetu..
Jeho meno je tajomne zakomponovane do toho ,tolko omielaneho vyrazu, po anglicky "govern" , po latinsky "regno".. no po slovensky "Vládnut Meciar"..

Takze v pripade nejakej neistoty ,,ci otazok , kto by mal,, a kto by to vytrhol,,a kto by zachranil cely svet ako pravy americky teenager v kazdom holivuuudskom braku,, kontaktuj prosim prispievajuceho pod nickom,,pankomikum!!
on ti odpovie na vsetky otazky, tykajuce sa Vlad-nutia Meciara, kedze tento sam , ma bohate skusenosti ohladom casteho mavania spominanemu spasitelovi v jeho oligarchickom palaci,a vzdavani mu pocty aj takymto sposobom na internete!!

nemas za co..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, ty si ešte stále nepochopil, že som tu preto, aby som ťa preventívne skopával do toho tvojho suchého zadku, aby si naň nedostal dekubity od vysedávania v kostole?


SANDO . qaquvofi10   |   ip:85.237.22   |   2011-11-10  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete ono keby ľudia neboli taký zadubený idioti , tak by sa už dávno zriadila spoločnosť ako bol utopistický komunizmus. Pre mnohých čo si to nemôžu pamätať popíšem ako to malo vypadať.: Tak že malo to byť štátne zriadenie s uzatvorenými hranicami, kde každý dostal pridelenú prácu podľa svojich schopností na 4 hodiny denne. Peniaze by neexistovali ani iné platidlo. Všetok tovar čo by sa vyrobil by sa dal za darmo zobrať z obchodu.Každý by si zobral iba toľko koľko by spotreboval a tak by bolo dosť tovaru pre každého!- Tak že toto bola idea komunizmu. Teraz prečo to je ut´pia? Totiž je pravda že ak by sme všetci robili na svoje zadky tak by sme vyrobili dosť jedla aj iných vecí pre všetkých. Lenže to by sa dalo iba vtedy ak by sa to spustilo naraz a tovaru by muselo byť v zásobe toľko že by už ľudí prestalo baviť chodiť do obchodu a postupne ak by zistili , že sa nič neudialo by ho nosili späť aby si upratali pivnice. To všetko by sa nemohlo stať, lebo by sa muselo znovu všetko znárodniť a zavrieť hranice. To by západ nikdy nedovolil! Komunistom to nevyšlo. O tom bude Môj Ďalší článok ak budem mať čas.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-10  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahááááááááááááááááááááááá..už viem odkiaľ vietor fúka...takže žiadna náhoda.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-11-10  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium...to ahááááááááááááááááááááááá...patrilo tebe.


JOs . gohohija43   |   ip:88.212.36   |   2011-11-10  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no... s tými klúčami ste to pekne posrali... život budem musieť žiť s hypotékou na krku...doctore2011 . lafarehe9   |   ip:92.227.14   |   2011-11-10  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nechepm preco sa stale vraciate spat? ani jeden system enni dobry to mas pravdu, preto sa treba zamysliet a poucit z oboch


serafin . puwocupe78   |   ip:77.234.22   |   2011-11-10  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes je ekonomicka totalita.Keď si zamestnaný musíš drieť ako muľa.Ak nedrieš vyhodia ťa a zoberu mladšieho,ktoreho zoderu a zase vyhodia.Dnes je doba debilou a hlupákov.V sedemdesiatych rokoch minuleho storočia mi moja mama keď som mal dvadsať hovorila že teraz je raj u nás a mala pravdu ,každy mal zamestnanie, výplatu.Boli nenávratne aj navratne pôžičky všetci stavali domy alebo dostali byty za to že v nejakom štátnom podniku sa zamestnal na 10 rokov.Vladol poriadok nikto sa nebál v noci isť na ulicu.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-10  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins – čo furt máš s tým mečiarom? Má elektru a bol za to vláčený po všetkých médiách, Mikloš má „diamantovú baňu“ a médiá držia hubu. Mečiar nebol poslušný západnému kapitálu a za jeho vlády bol zákon proti privatizácii štátnych monopolov, médiá ho roznosili, že je Slovenský diktátor. Dzurinda behal maratón s Bushom a podniky rozpredal, preto bol v médiách hrdina, čo porazil Mečiara....Myslím, že Mečiar bol najnormálnejší politik, ktorý tu bol, všetko ostatné je zberba


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-10  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka..
takto..mne ti je ten prasak ukradnuty aj z tou presklenou budou!!
ja len provokujem pankomika..a kedze vidim,ze ten truhlik ho barzo velmi luuubi,,tak ho pouzivam ako cvicny bičik na toho trula..

mne su totiz vsetci politickí prostituti na SK ukradnutí..
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tá biblická vedma je tak blbá a odtrhnutá od reality bez schopnosti posudzovať spojitosti vecí a detailov v širšom kontexte, až mu sprosto závidí dom...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha... to som ovci zavaril. Teraz bude hľadať po celom internete, čo múdreho by na odpoveď odkopírovala a triasť sa rozčúlením do rána...


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-10  (22:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne blbečku..
jedine kto mu moze zavidiet tu presklenu budu ,,si ty aj z tvojom maminou,,kedze byvas v jednoizbovom byte..
ja si stavam velku slovensku,krasnu drevenicu,,v este krajsom prostredi..na ktoru som si zarobil poctivo vlastnymi rukami..

co ty samozrejme vo svojej prizemnosti nemozes pochopit a tak sa snazis stiahnut vsetkych na tvoju primitovnu uroven..
no bohuzial,,nedari sa ti..

a jediny kto tu ma problem spajat suvislosti,,a dokonca aj pred ocami sa odohravajuce udalosti si zasa ty..
co som ti uz aj v jecnom prispevku naznacil..
no kedze bol pravdepodobne moc dlhy na teba..tak si sa po asi 20-tom slove v tej vete stratil,,a radsej si na nu ani nereagoval,,aby si nenapisal nahodou daku sprostost,,a tvoja mizerna schopnost spajania suvislosti,,by bola odhalena..

chlapce..si citatelny a priehladny ako horska studanka..
vrat sa k mamine na gauc,dopozerat tisic a jedna noc!!:-DDDDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:88.212.40   |   2011-11-10  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins - teraz staviaš? Tesne pred apokalypsou? :)


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-10  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka ..veruze teraz..
nikto nevie kedy sa jezis vrati..
moze to byt za 3 roky..ale aj za 20..
a koniec koncov,,nechapem preco prave ty, krestanka, pouzivas a preberas ten primitivny argument,,ze ked ide koniec sveta,tak naco robim,,naco staviam,,a naco vobec zijem!!??

poviem ti to podla luthera kinga -"keby som vedel,ze sa pan zajtra vrati,,tak by som este aj dnes zasadil jablon"!!

pokial to ale beries inak,,tak sa mozes pridruzit k tomu dedovi v amerike ktoremu uz nevyslo asi 239 predpovedi o konci..na ktoreho si tu minule dala link..

nerozum..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-11-10  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aspoň vidíš, že ani on sám neverí svojim prorockým kecom. Len by chcel zaujať.


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-11-10  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brendne,,nech toho ,,ti rikam..když te takhle uvidi Kelly , budeš mít problem..

priatelu,,to nie je o zaujati..ja z toho nic nemam tu na nete..
nie som uchyl aby som si budoval nejakych imaginarnych priatelov ako deti na fasbuku..

to co hovoris, postrada akukolvek logiku,na co sme si uz u teba zvykli,kedze trpis tym ,co som ti uz pisal minule,,nebudem to opakovat..

ci tomu verim sa ukaze vies kedy,,ked tu nahodou zostanem,,a pride to o com tu spievam,,a nebudem moct kvoli systemu ktoremu sa nemienim klanat udrzat ani drevenicu ani nic z toho co mam.

potom si mozes o nu ziadat, ked budes ako spravny posluzny stihaci pudlik NWO pozadovat nejake deputaty od systemu za vzornu dlhorocnu pracu,,,
mozno ti ju pridelia po odstranenej kostolnej ovci,za loyalitu systemu!!

je super,,vyhlad na hory z dvoch stran..z kupelne obrovske okno na vysoke tatry..a z obyvaku a kuchyne na nizke, umele jazero na zahrade..nizkoenergeticky,,
byvas zadara..

nedaj si to ujst...
ked sa to zomelie,,daj si tu robotu a vyhladaj si ju..

nedaj si to


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:99.239.20   |   2011-11-11  (04:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bublinka, .Vsetci ludia vedia,ze v minulom rezime bolo cosi,co bolo ludskejsie.

Prosim ta uved jeden dovod jednu vec co bola ludskejsia v tom neludskom systeme. Jak sa snazim nic ma nenapada, mozno preto ze som nebol komunista a nerobil veduceho. Ty maju pekne spomienky na medziludske vztahy jak sudruzky ochotne s vdakou podrzali za zvysenie premii. Poniektore tie sudruzky maju este i dnes pekne spomienky o tom ludskom pristupe nadriadenych.
Ked budes pisat tak opatrne aby si nahodou nepraskla, nerad by som ta mal na svedomi.

Pre vsetkych kapitalizmus nie je z tej istej dielne tych ludi co komunizmus, ale ze je deformovany tymi istymi ludmi stym suhlasim. Preto tisic krat to opakujem, ze ked chceme zit stastny zajtrajsok musime sa vratit k zakladnym hodnotam spolocnosti, demokracie a kapitalizmu. Tych co ho deformuju a tym nas zotrocuju treba poslat tam z kadial prisli a Iran vyzbrojit atomovimi hlavicami stredneho doletu nech ich vyhladia..


gomez . jorapiko08   |   ip:91.127.15   |   2011-11-11  (05:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zvarač - definuj základnú hodnotu kapitalizmu


adam . cytetala8   |   ip:195.80.16   |   2011-11-11  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorene oči
ty si extrémista do kapitalizmu, ako niektorí do socializmu.
uvedom si , že sa nedá hovoriť o základnýx hodnotáx jednoho ani druhého. možno sa dá hovoriť o miere slobody a materiálnyx výhod, ale to je asi tak vše.
us /kde akože vznikol kapitalizmus/ nestvoril ani washington, ani iný politici. tí sa už len priživili na odpore ľudí- farmárov, proti anglickej nadvláde a okrádaniu skrz dane. potom vytvorili tú slávnu ústavu a systém pyramídy a len zo straxu pred tými ľuďmi tam nexali ten článok 2., lebo keby vtedy siahli proti tomu, tak ešte nemali tú moc nad tými ľuďmi a neprešlo by im to. ale ako vidíš už si získali pozície, už oni vyberajú dane a zahrávajú sa so životmi ľudí, tak im čl. 2 už tak nevyhovuje a snažia sa ho čím viac obmedziť.
podobne to bolo za ww2 v bielorusku, keď tam vznikali partizánske skupiny na boj proti fašistom, tak ix "materský" štát im ani letecky nezhadzoval zbrane, lebo stalin sa bál, že potom by ix mohli použiť proti nemu. a potom si zásluhy za vyhratú ww2 pripísal stalin.
otvorené oči , napoleon ešte keď nebol cisár , kedysi povedal, že králi bidú vždy len sa to bude inak volať.
preto sú elitáši a otroci.


SANDO . dijetige52   |   ip:85.237.22   |   2011-11-11  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektoré výhody ľudskosti.- Muž zarobil toľko, že žena mohla ostať v domácnosti. Pritom nehladovali. Dostali nenávratnú pôžičku. V odboroch boli dovolenky do bulharska a chorvátska za 100 korún. Samozrejme nie všade ale aj to bolo. Za obedy v škole sa neplatilo. ani za školu , ani za lekára , ani za lieky ,ak si išiel na maródku aj na pol roka nikto ťa nevyhodil. dostával si počas maródky príjem z ktorého si v pohode vyžil. Ak si bol chorý dostal si invalidný dôchodok, teraz iba ak si na vozíku. Ak si bol dôchodca mal si dôchodok asi toľko ako zarábajúci človek. Teraz tak na rožky. Keď ovšem niesi z papalášského kresla.Po skončení školy si si mohol vybrať robotu podľa tvojho vzdelania. Dnes to nieje možné. Po podpísaní pracovnej zmluvy si dostal byt! Dnes nedostaneš ani pracovnú zmluvu! Po odpracovaní pár rokov si mal nárok na rehabilitačné pobyty v kúpeľoch a tak isto aj dôchodcovia zadarmo!Dôchodok bol od 55 rokov ak sa nemýlim.Teraz sa ani nedožiješ.V škole boli zdarma pomôcky a učebnice. Iba zošity sa kupovali.Internáty boli zdarma , alebo za 20 korúnn na rok.Pitná voda s vodovodu stála pár halierov. Nikomu nezobral exekútor dom alebo byt. Lebo exekútor ani neexistoval. Výplaty boli vždy na čas a v sľúbenej výške. Pracovalo sa osem hodín a sobota a nedeľa bola voľná(aspoň neskôr).Ľudia nemali strach že ich niekto okradne, ráno o štvrtej sa nechávali prepravky s mliekom a pečivom pred obchodmi pokiaľ si ich o šiestej neprevzali predavačky. Nikto im to neukradol, lebo o jedlo nebola núdza. Skúste to urobyť teraz! A tak by som mohol pokračovať aj ďalej tak že myslím , že to bol ľudskejší systém aj napriek vraždám a väzneniu. Väčšina mala všetko čo potrebovala pre život. Dnes bohužiaľ nie.


adam . cytetala8   |   ip:195.80.16   |   2011-11-11  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sando
zas to tak neidealizuj, za obedy v škole sa platilo, aj keď boli asi dotované, pôžičku nemal každý, ani byt, to ponúkali jednotlivé fabriky, takže napr. hornonitrianske bane ti možno ponúkli byt vty tie peniaze tí riaditelia si nenadelili toľko v odmenách /boli tabuľky/ a tak ostalo aj na to , ale napr sts horná mičiná už nie, lebo to nebol tak bohatý podnik. za školu sa neplatilo pokiaľ si ostal v čssr, ale keď si emigroval tak ťa zavreli a práve jeden z dôvodov bol to že si nevyplatil štúdiá. poznám prípady že sa žena vydala na západ a musela to vyplatiť vš bolo okolo 60 000 kčš teda pekná pálka, ale potom sa mohla normálne na pas a vízum vracať domov. dôxodok bol od 60 rokov muži, ženy 57 - počet detí, 55 rokov baníci , huťári a pod ťažké povolania, a menej samozrejme vb a gumy. to je aj teraz.
kradlo sa aj vtedy, len mlieko zrovna nebolo tak in, ale bicykle a pod...
takže v niečom máš pravdu, ale nepreháňaj!


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2011-11-11  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už ti to včera povedal
i aj iní (nie len ja),aby si nepísal ch ako znak násobenia. Potom vyzeráš ako pako nedouk.


uplnevrukachdiabla . cecahewu44   |   ip:178.40.24   |   2011-11-11  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci:ludia volaju po zmene,ale predovsetkym musia zmenit seba.
Kedze tato moznost je zalezitostou desatroci,storoci i tisicroci,mam na mysli vyvin ludstva z bezvedomia do vedomia -tak dovtedy treba mat system,ktory tychto ludi spravne namotivuje.System ktory znovuobjavil pan Vasky je overeny ako funkcny v tomto zmysle a to nielen v nedavnom ekonomickom zazraku,ale este omnoho skor,pred storociami v grecku a cine a vzdy to bolo obdobie prosperity.
Neverim v zmenu cloveka,ak sa len nestane zazrak.
Ak sa nestane zazrak,musime mat system ktory neumozni psychopatom a kriminalnikom profitavat z inych ludi, lebo ako uz vieme,tito nikdy nemaju dna a ani miery.


uplnevrukachdiabla . cecahewu44   |   ip:178.40.24   |   2011-11-11  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.thoughts.com/johnybgood/rudolf-vask
chepam hnev pana Vaskeho,je to vsak hnev namiereny na choru ludsku mysel a nie na cloveka,ako stvorenie.
A to je obrovsky rozdiel.
Ved vy sami tu uzkazujete svoj hnev na inu mysel,na mysel,ktory vam pripada polpetena chora.
Nie je to hnev na osobu.U viac postihnutych diskuterov sa vsak toto moze prelinat-nevylucujem.


uplnevrukachdiabla . cecahewu44   |   ip:178.40.24   |   2011-11-11  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandemoniu:x je ch v greckej abecede a mnoho ludi to rado pouziva,pretoze nemusi pisat dve pismenka,ale len jedno,pachatel zrejme niekdy prezil nejake studium v grecku ,alebo to "chytil" v diskusiach.gomez . jorapiko08   |   ip:91.127.15   |   2011-11-12  (06:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V 48 lahko padali hlavy, lebo vtedajsia burzuazia bola zalozena na ludskych hodnotach kde prevladala medzi ludmi poctivost a ucta.

zvarač - tak tady si zjavne vedla. to my vysvetli kde si po to prišiel.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:99.239.20   |   2011-11-12  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gomez- definuj základnú hodnotu kapitalizmu

Zakladnou hodnotou kapitalizmu je charakter. Bohuzial na Slovensku je velmi malo ludi s charakterom, lebo komunizmus na tomto poli vykonal kus prace. V komunistickej strane boli vsetko bezcharakterny ludia, lebo clovek s charakterom nusel bezpodmienecne odsudit taky protiludsky system. Dnes pozerate a prezivate v systeme ktory je akoze kapitalisticky, ale je silno deformovany bezcharakternymi postkomunistickymi ludskymi smetami ktory sa podvodmi chopili moci a ozobracili uplne Slovensky narod. Ten hnoj je vsadial okolo vas gomes kde sa pozries i doma do zrkadla.


gomez . jorapiko08   |   ip:78.99.136   |   2011-11-12  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priblíž mi kde bol podla teba "charakterný kapitalizmus"


jojo . sapivafe98   |   ip:95.172.68   |   2011-11-14  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vybral si si len to dobre. Kratka pamat. Na druhu stranu nezijeme v demokracii, lebo robime len to co chcu mocni tohto sveta a kedze sme v NATO, EU, ... tak sme uplne ich.
Rozdiel medzi demokraciou a komunizmom je len jeden. Ked ta chcu odstranit za komunizmu, staci ta prehlasit za triedneho nepriatela a ak ta chcu odstranit v demokracii nazvu ta teroristom.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kritik Obamova „seznamu na odstřel“ nalezen v New York City mrtev

Prominentní americký blogger a počítačový mág Aaron Swartz, který promlouval proti “listu na odstřel” presidenta Baracka Obamy a kybernetickým útoku proti Iránu, byl v New Yorku nalezen mrtev. Policie našla v pátek tělo tohoto 26-letého muže v jeho bytě v New York City v městské části Brooklyn, řekla mluvčí hlavního ohledávače mrtvol tohoto města.


Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!

Chov hospodárskych zvierat

Ako nezvoliť psychopata

KONIEC KRÍZY?!!

Americký civilizačný model : Fema camps - príprava na...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.5194 s