25. Jún 2019
    
Je možné, že Betelgeuze vybuchne? - Dolezite.sk

Je možné, že Betelgeuze vybuchne?


  2009-08-05  (00:02)  |  Technológie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Je možné, že Betelgeuze vybuchne?

“Čosi ako krvavé pukance, ako mikrovlnka vo vás i mimo vás: explodujúce bunky, horiace nervy, úžasná bolesť, akoby ste boli v ohni navonok, aj vo vnútri. A toto by bolo veľmi intenzívne - pocit, akoby vás spaľovali elektrinou a šrotovali na kúsky; akoby vás to požieralo; ako čosi surealistické, akoby sa ovzdušie naokolo náhle premenilo na smrteľné… Bolestivé, ale nie dosť rýchle na to, aby to bolo milosrdné.” (úcinok kozmickej radiácie na ľudský organizmus) Táto esej sa týka možnej udalosti, ktorá by mohla mať veľký dopad na našu planétu a na život na nej. Ale netreba sa plašiť, pretože tomu aj tak nijako nemôžeme predísť. Žiadne nariekanie a plač nám nepomôže. Toto je v istom zmysle svedectvo o úplnej neschopnosti nášho ľudského rodu v porovnaní s väčším obrazom, keď ide o kozmos a o realitu tých úžasných síl, čo v ňom pôsobia.

V prípade takej udalosti by mali ľudia niekde na bezpečnom mieste ukryť semená obilnín, ovocia a zeleniny - tak, ako to teraz robia elitické skupiny, vrátane Billa Gatesa, spoločnosti Monsato, Rockfellerovcov a iných. A rovnako aj semená stromov a kvetov, čohokoľvek zeleného z celého sveta, a malo by sa to týkať aj pôdy. Mne už niekoľko rokov vŕta v hlave, z akého dôvodu elitisti ako Monsato, Bill Gates alebo Rockefellerovci cítili potrebu postaviť trezor semien na Špicbergoch. A tak som si nastavil svoj radar a už tri roky hľadám útržky informácií, ktoré by nám mohli napovedať, prečo sa tak náhle začali zaujímať o stavbu veľkého skladu semien v Arktiku pre prípad globálnej katastrofy. Je tu totiž nanajvýš pravdepodobná možnosť, že v blízkej alebo v menej vzdialenej budúcnosti sa čosi veľké udeje. Možno už o týždeň, možno o rok, o 5 - 10 rokov alebo 25. Na obzore sa črtá niečo, čo môže ohroziť túto planétu a život na nej. Dokonca je to možno už teraz na ceste k nám. Možno už čoskoro budeme musieť dokázať, že sme chytrejší, než dinosaury a dokážeme sa vyhnúť hromadnému umieraniu. Jav vymierania života sa na tejto planéte vyskytol už mnohokrát. A teraz to možno hrozí nám; práve my budeme musieť čeliť takej realite.

V poslednom čase sa čosi nezvyčajné deje s nad-obrom Betelgeuze červenej farby (Alfa Orionis) v súhvezdí Orion (Strelec). Zrejme sa nachádzame blízko bodu, kedy sa tento červený gigant premení na supernovu. Možno to bude len veľkolepé svetelné vesmírne divadlo, ale môže to byť aj udalosť ako zo Zjavení sv. Jána, rovnajúca sa zániku života na tejto planéte v dôsledku armagedonského ohňa a padajúcej síry pre efekt. Ja som sa vždy snažil identifikovať, čo ma asi čaká a Betelgeuze, vybuchujúca do supernovy, to veru nie je žart. Podľa vedcov z observatória univezity Berkeley v Kalifornii sa táto hviezda od roku 1993 zmenšila o 15 %. Sú tu všetky znaky, že čoskoro sa premení na supernovu. A súdiac podľa jej charakteristík, pôjde zrejme o drastickejší výbuch typu II., t.j. o supernovu, ktorá vzniká v prípade super-hmotných, super-gigantických hviezd. Betelgeuze sa od nás nachádza menej než desatinu vzdialenosti Krabej nebuly od Zeme. Pritom Krabia nebula - pozostatok po výbuchu hviezdy, ktorý je plný všelijakých telies a úlomkov - má priemer približne 11 svetelných rokov. A všetko svedčí o tom, že ten oblak sa stále ešte rozpína. Supernovy majú tendenciu robiť si čo chcú a popierať všetky matematické zákony pri výpočtoch, ako sa asi zachovajú. A masívne energetické vlny od nich putujú vesmírom rýchlosťou svetla. Každá z nich je unikátna a každá je potenciálne smrtonosná pre oblasť, ktorú zasiahne. Takže je veľmi dôležité vedieť, čo sa momentálne deje s hviezdou Betelgeuze. Môže íst o najväčšiu hrozbu, akej kedy ľudstvo čelilo. Pozostatky po masívnom výbuchu hviezdy sú často kolískou nových hviezd, kde sa práve takým spôsobom začína nový vývojový cyklus. Ale mať taký úkaz v blízkom susedstve, to veru nič dobré neveští.

Niektorí vravia, že Betelgeuze je od nás vzdialená len 320 svetelných rokov. Dôvodom zmätku v odhadovaní vzdialenosti sú oblaky vesmírnych úlomkov v priestore medzi nami a hviezdou. A takíto červení giganti nevybuchujú vždy rovnakým spôsobom. Nevedno, či sa hviezda po výbuchu premení na neutrónovú hviezdu alebo na čiernu dieru. Tu však ide o absolútne prirodzený proces, starý ako sám vesmír, pri ktorom zakaždým vzniká nový život. Všetci vlastne pozostávame z hviezdneho prachu, z ktorého kedysi povstal náš slnečný systém a planéta Zem. Zrejme tu, na tomto mieste, sa kedysi nachádzala supernova a planéta Zem vznikla ako jeden z jej výtvorov. Je samozrejmé, že informácia o 15 % zmraštení je už najmenej 400 rokov stará - vďaka dobe, kým svetlo doputuje k nám, takže je celkom možné, že čoskoro uvidíme na oblohe veľký ohňostroj. A to sa môže stať oveľa skôr, než by sme si želali. Realita v našom blízkom susedstve sa zrazu môže zmeniť a môže to narobiť veľké problémy v slnečnom systéme. Ak to aj nebude mať za následok totálnu skazu na zemi, naisto to bude mať veľmi negatívny dopad. Môže to zmeniť život na planéte, ako ho poznáme; môže to byť veľmi tvrdé prebudenie. Zrazu sa môžeme ocitnúť v podmienkach stredoveku alebo ako istý živý druh môžeme aj celkom vyhynúť a to veľmi rýchlo. Taký výbuch môže narušiť činnosť nášho slnka; môžeme byť svedkami vecí na ňom, aké ľudské oko v dejinách tejto planéty ešte nevidelo.

Tá udalosť môže takisto dokázať teóriu o elektrickom vesmíre, keď si náhle uvedomíme charakter vzťahu medzi hviezdou Betelgeuze a naším slnkom. Ja osobne sa trochu obávam, že ak sa naplnia vhodné podmienky, naša planéta by sa mohla premeniť na gigantickú ohnivú guľu. To sa už v minulosti stalo. Vtedy to vraj mala na svedomí neúmerne zvýšená slnečná aktivita, kedy všade na planéte padali na zem uhlíkové nano-tuby a nano-diamanty. A k takémuto niečomu sú potrebné oveľa vyššie teploty, než aké si vedia predstaviť Al Gore a jeho nasledovníci a to nemá nič spoločné so skleníkovými plynmi a emisiami. Tá vtedajšia udalosť pred mnohými eónmi mohla mať niečo spoločné práve s masívnym nárazom kozmickej energie do atmosféry. Kyslík a vodík je za istých podmienok, keď je vystavený energiám a vysokým teplotám, horľavý a výbušný.

Naše slnko sa so svojím okolím rado delí o radiantné teplo a slnečný vietor. Pochybujem však, že niekto je naozaj schopný predvídať, čo sa udeje, keď slnečný systém zasiahne “slnečný vietor” v podobe termonukleárnej energie výbuchu Betelgeuze a následné energetické vlny. Vážne; naša atmosféra by na chvíľu mohla pôsobiť dojmom priam pekla na zemi. Ľudia teraz radi hovoria o bláznivom počasí, ale tu sa môže stať, že uragány stupňa 5 môžu byť len minulosťou a môžeme sa dožiť takých super-masívnych búrok, že už nebude možné pestovať na poliach žiadnu potravu. Vo vesmírnom priestore sa nenachádza nič, čo by mohlo oslabiť tie masívne energetické vlny. Všetko závisí od chvíle, kedy k výbuchu dôjde a od charakteru novej supernovy. Mňa osobne by veľmi zaujímalo, prečo vedci v Berkeley celých 16 rokov o zmrašťovaní Betelgeuze mlčali a prečo Bill Gates a jeho gang teraz zbiera semená pre trezor. Že by sa títo elitistickí lotri chceli postarať sami o seba? Lenže ani jeden z nich sa nehodí na to, aby práve oni predstavovali materiál pre budúce opätovné rozmnožovanie ľudí na tejto planéte. Môžeme len dúfať a modliť sa, že táto očakávaná udalosť bude nasmerovaná niekam inam a nás úcinky výbuchu zväčša obídu. Ale Betelgeuze je veľmi masívna; je viac než 1000 krát väčšia, než naše slnko a 10 000 krát žiarivejšia. Je to spuchnutý červený obor, ktorý by dosiahol až k Jupiteru, keby bol zaparkovaný tam, kde sa nachádza naše slnko. Rozžeravená plazma výbuchu možno alebo zrejme nedosiahne až k nám, ale tlaková, šoková vlna áno. A keď pri výbuchu vznikne množstvo gamma a rontgenových lúčov, tie istotne doletia až k nám. Súčasťou tej vlny bude veľké množstvo ultrafialového žiarenia, ktoré zemská atmosféra nedokáže zablokovať. Gamma a rontgenové lúče môžu prinajmenšom sterilizovať, mutovať alebo aj zahubiť väčšinu všetkého živého na planéte. Existujú dve naistejšie trasy hromadného vymierania. Prvá je rýchla, napríklad explózia alebo vyhladovenie a druhou je sterilita, neschopnosť rozmnožovať sa. Obom týmto pohromám môžeme v tomto prípade čeliť.

Mňa osobne veľmi pohoršuje, keď zisťujem, že sú tu takí, ktorí si myslia, že oni ako jediní môžu tú kalamitu prežiť. Len si predstavte budúcnosť, kedy by prežili len rôzni pedofili, rôzne chybne splodené individuá, prostitútky, cundry, vysmievači, jedinci s vrodenou hlúposťou či posadnutosťou, luhári, násilní výtržníci, byrokratickí slimáci, vojnoví štváci a vojnoví zločinci, príslušníci bohatých elít a iní sebazáujmom posadnutí megalomaniaci. Lenže práve takí si dnes myslia, že jedine oni si zaslúžia prežiť a nám ostatným je súdené zahynúť. Ja už dlho sledujem túto skupinku a vidím, že ani jeden z nich sa nehodí na to, aby ako vhodný partner zabezpečoval prežitie ľudského rodu na tejto planéte. Lenže tí sa nazdávajú, že po tej kalamite zdedia všetko. A môžete sa staviť, že malé skupiny elitárov sú teraz veľmi usilovné, aby to oni ako jední naisto prežili. V prípade zásahu veľkým množstvom ultrafialového žiarenia, gamma a rontgenových lúčov môže slnečný systém vyzerať akoby ho zaživa varili v mikrovlnnej piecke. Potravinové zdroje by to načisto zničilo (či by išlo o domáce zvieratá alebo o úrodu na poliach a v záhradách) a neobišlo by to ani moria, jazerá a rieky. To všetko by bolo zničené, keby nás zasiahla dostatočne silná radiácia. Ale najškodlivejšie by boli častice, vznikajúce ako vedľajší produkt zásahu atmosféry radiáciou, ktoré vedci nazývajú muóny. V dôsledku tých by zahynulo všetko živé do hĺbky niekoľkých metrov - na zemi, v oceánoch aj v moriach. Muóny sú nabité častice, ktoré sú už v atmosfére v malých množstvách prítomné, ale v prípade zásahu radiáciou by oveľa intenzívnejšie ionizovali hmotu v úrovni morskej hladiny, čo by mohlo vyhladiť život na celej planéte (http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/HBASE/particles/muonatm.html).

Istému vedcovi som položil otázku, ako by vyzeral účinok muónov na ľudské telo. Jeho odpoveď: “Čosi ako krvavé pukance, ako mikrovlnka vo vás i mimo vás: explodujúce bunky, horiace nervy, úžasná bolesť, akoby ste boli v ohni navonok, aj vo vnútri. A toto by bolo veľmi intenzívne - pocit, akoby vás spaľovali elektrinou a šrotovali na kúsky; akoby vás to požieralo; ako čosi surealistické, akoby sa ovzdušie naokolo náhle premenilo na smrteľné…

Bolestivé, ale nie dosť rýchle na to, aby to bolo milosrdné.” Jedného dňa aj naše slnko začne zomierať a niekoľkonásobne sa zväčší. Ten deň sa raz dostaví a Al Gore a jeho nasledovníci s tým nemôžu nič robiť. Našťastie, to nás čaká vo veľmi ďalekej budúcnosti. Pre súčasnosť platí, že teploty sa skôr znižujú, niežeby sa zvyšovali. Ešte začiatkom júla sme si tu, v EÚ, obliekali svetre s dlhým rukávom a vetrovky. Vážne; takú chladnú jar som hádam zažil prvý raz v živote. Lenže obyčajní smrteľníci nemajú čo vedieť pravdu o klesajúcich teplotách. Keby Betelgeuze vybuchla, jediné čo nám zostáva je nádej, že to nebude pre Zem znamenať príliš zlý deň. Kozmos je veľmi mocný a nebezpečný. Buď máme štastie alebo nemáme. Až časom sa dozvieme, aký osud nás teraz čaká a či už nežijeme len v požičanom čase. Prinajmenšom dostaneme poriadnu dávku reality a takí lotri ako Bush, Blair, Cheney, Clintonová, Barky, Pelosiová, Abe Foxman alebo Bill Gates či Rockefeller si konečne uvedomia, že vo väčšom vesmíre vôbec nič neznamenajú. Nazdávam sa, že asi tiež začnem hľadať nejaké blízke žulové náleziská, dosť hlboké nato, aby sa v nich dali skladovať semená a iné nutné potreby - pre všetky prípady. Viete, ako sa vraví: neprehral si, kým si nezahodil pušku do žita. Ale smutné je to, že keď sa k nám dostavia prvé lúče z vybuchnutej Betelgeuze, možno bude treba preskočiť prvé a druhé dejstvo a pohnúť sa rovno k árii.

Možno to bude len kolosálne svetelné divadlo, ale môže to byť aj najhorší deň, aký kedy ľudstvo zažilo.

rt-ti

(ukážka z článku) Karl Schwarz, Rense: “Might Betelgeuse Go BOOM?”

http://www.rense.com/general86/boom.htm

Wikipedia:”Betelgeuze” http://sk.wikipedia.org/wiki/Betelgeuze

http://en.wikipedia.org/wiki/Svalbard_Global_Seed_Vault http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=7529

Zdroj: http://www.protiprudu.infoShare/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
wertexx   |   ip:213.151.2   |   2009-08-05  (18:09)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  No toto je tá posledná vec čo má trápi, každý sa bojí nejakých vonkajších nebezpečenstiev, pritom najvačšie nebezpečenstvo je človek sám ...


matob   |   ip:78.99.15.   |   2009-08-05  (19:34)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Predovšetkým je Betelgeuse veľmi ďaleko (cca 650LY) a naviac os jej otáčania je v takom uhle, že gamma žiarenie, ktoré je veľmi nebezpečné, nebude namierené smerom k nám. Ale divadlo to bude pekné. Orion už nebude nikdy vypadať tak ako doteraz...


Dr.Gonzo   |   ip:217.75.87   |   2009-08-05  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vybuch supernovy? ehm... to co robia ludia na planete Zem je tu a teraz. ak sa nezobudia, nase deti to budu mat velmi velmi tazke... rozpad ekosystemov uz zacal a ziadne dnes dostupne technologie to nezachrania. iba zmena spravania sa ludi a to coskoro. zial bezny ludia su tak zaneprazdneni plahocenim sa v systeme nasej "civilizacie", ze si to uvedomia az ked nebudu mat co do ust. a to uz bude pre nas ludi neskoro. ako ironicky v tomto kontexte vyznievaju pokusy o zachranu roznych druhov zivocichov. zachrante gorily, zachrante tigre, zachranme velryby. fajn, diverzita je fajn treba ju udrziavat. dnes je vsak uz neskoro, dnes je problem uz niekde uplne inde. LUDIA ZOBUDTE SA!!! my ako vrchol potravinoveho retazca sme ohrozeny druh. zivot na zemi prezil uz ine "pekla" o ten sa nebojim. bojim sa vsak o prezitie civilizacie ako ju pozname...


Dr.Gonzo   |   ip:217.75.87   |   2009-08-05  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked mate 2h cas pozrite si videjko o nasej domovine... mozno vas to preberie z LETARGIE---------- http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU


What?e   |   ip:84.47.45.   |   2009-08-05  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POZOR!! Film HOME je sice genialne majstrovske dielo co sa tyka obrazu ale pozerat ho mozem tak s vypnutym zvukom. PPR group kaze jedno a robi druhe - ich zamestnanci a nielen Pumy ziju v neludskych podmienkach atd. Kto videl Korporaciu tak vie. Video ma sice pekny story o Globalnom oteplovani ale to uz je pase tak to predabovat a bolo by to super.


Dr.Gonzo   |   ip:217.75.87   |   2009-08-06  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doplnim este jedno. to je vazne good... http://www.youtube.com/watch?v=MnFMrNdj1yY&;feature=fvst


erik   |   ip:91.127.23   |   2009-08-06  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dristy podlozene autorovym katastrofickym mesianizmom zmiesanym s paranojou a absolutnym nedostatkom elementarneho vhladu do problematiky, pripadne aj nedostatkom zdraveho rozumu. Tolko hluposti som uz davno necital pokope...ako keby nebolo dost realnych problemov...toto je naozaj smiesny zhluk pseudoinformacii! Na smiech cez slzy...ani nema cenu jednu vetu po druhej vyvracat...to pisem ako (byvaly) amatersky astronom hobbysta


Smith   |   ip:88.212.36   |   2009-08-06  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ved ked je Betelgeuze vzdialena az 320 svetelnych rokov a vie sa ze sa este supernova nevytvara tak nechapem ako moze autor tvrdit ze ku katastrofe moze dojst aj za par tyzdnov ved rychlost svetla ziaden zhluk energie vo vesmire neprekona alebo sa mylim.


XTC   |   ip:217.75.87   |   2009-08-06  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekne dristy. tak ako pise Gonzo. podme sa bat vybuchu supernovy, ked sme az po usi v srackach aj bez toho. planeta je vydrancovana, ekosystemy znicene to je problem. nie supernova


XTC   |   ip:217.75.87   |   2009-08-06  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a vsetci kuk na to video od Gonza "pale blue dot"... to by mal vidiet kazdy. povinne


lol   |   ip:217.75.87   |   2009-08-06  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
"It is possible that Betelgeuse will become a supernova, [4][23] which will be the brightest ever recorded, outshining the Moon in the night sky.[23] Considering its size and age of 8.5 million years, old for its size class, it may explode within the next thousand years.[23] Since its rotational axis is not toward the Earth and also because of its 640 light year distance,[23] Betelgeuse's supernova will not cause a gamma ray burst in the direction of Earth large enough to damage its ecosystem."


blasphemer   |   ip:84.47.118   |   2009-08-06  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Ved ked je Betelgeuze vzdialena az 320 svetelnych rokov a vie sa ze sa este supernova nevytvara tak nechapem ako moze autor tvrdit ze ku katastrofe moze dojst aj za par tyzdnov ved rychlost svetla ziaden zhluk energie vo vesmire neprekona alebo sa mylim."

pretoze to co pozorujeme je ako vyzerala Betelgeuze pred 320 svetel. rokmi, lebo tolko trva svetlu kym sa sem dostalne. Je teda mozne ze Betelgeuze uz vybuchla, len svetlo z tohto vybuchu sa k nam este nedostalo, ale moze dorazit kazdu chvilu...
To ale nic nemeni na veci, ze clanok je blbost,lebo takato supernova nas neohrozi.


timmy   |   ip:147.175.6   |   2009-08-10  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajaj dlho tu neboli tak dobre kydy :-)) muony maju polčas rozpadu 2,2 ms


Skoll   |   ip:88.146.76   |   2009-09-06  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, tlaková vlna. Zkusili jste už někdy udělat tlakovou vlnu běžící 6 149 000 000 000 km téměř-vakuem?


kekulo   |   ip:92.52.40.   |   2009-09-07  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor napísal: V poslednom čase sa čosi nezvyčajné deje s nad-obrom Betelgeuze červenej farby (Alfa Orionis) v súhvezdí Orion (Strelec). orion=orion, strelec=sagittarius su dve rozdielne suhvezdia. vybuch supernovy by nas ohrozil v tom pripade, ak by hviezda bola vzdialena do 30Ly. v takejto vzdialenosti sa ziadna potencionalna supernova nenachadza. suhlasim s uzivatelom erik. zbierka blabolov.


zdeněk   |   ip:62.44.18.   |   2009-10-01  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všechno je tvořeno vibracemi, zvuk, světlo, hmota. Ti kteří budou připraveni, budou v okamžiku v jiné dimenzi. Tento svět je pro záškodníky a neřády, ať si ho tedy do sytosti užijí, možná že přijdou na to, k čemu je život dobrý. Avšak nic netrvá věčně.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Jozef Vajda "Trochu o ekonomike "

Fašizmus kontra komunizmus

Syndróm naučenej občianskej bezmocnosti

Tajomstvá vody

Prebudenie

Archív

Po celom Grécku sa objavujú alternatívne meny k euru

Bol to náročný deň na trhovisku v centre Volosu. Angeliki Ioanitou predala slušné množstvo olivového oleja a mydla, zatiaľ čo jej priateľke Marii sa darilo pri predaji koláčov. Ani jedno jediné euro však nezmenilo svojho majiteľa - žiadny zo zákazníkov sa v toto sychravé dopoludnie neunúval priniesť so sebou peniaze. "Je to všetko o výmene a solidarite, vypomáhaním si v týchto ťažkých časoch," vysvetľuje Angeliki. "Mohli by sme povedať, že mnoho z nás sníva utópiu o živote bez eura." V tomto uponáhľanom prístavnom meste na úpätí Mount Pelion, v centre gréckej najúrodnejšej roviny, domáci prišli s novým spôsobom, ako sa vyrovnať s úspornými opatreniami


Prečo Fico tak tvrdošijne odmieta miliardy eur z ...

Nie tak dávno

Island ukazuje cestu: odmítá vnucované šetření

Masové protesty proti diktatúre integračnému procesu...

Alternatíva priamej demokracie


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2263 s