25. August 2019
    
Je načase prehodnotiť multikulturalizmus - Dolezite.sk

Je načase prehodnotiť multikulturalizmus


  2009-09-02  (14:36)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Je načase prehodnotiť multikulturalizmus

Torontský denník Sun prináša článok, kde samotní príslušníci imigrantských menšín vyslovujú nespokojnosť s dávnym nápadom kanadskej vlády pobádať novoprišlých imigrantov uchovať si svoju vlastnú kultúru, svoj jazyk, vierovyznanie a hodnotový systém.

Zubár, poslanec a bývalý politik Gordon Čong, ktorý má čínsky pôvod, hovorí, že toto rozhodnutie vlády občanom čínskeho pôvodu umožňuje žiť v komunitách, v ktorých môžu žiť, pracovať, nakupovať, čítať, zabávať sa a dostávať sa k sociálnym službám v komunitách, podobajúcich sa na ghetá, ktoré sa dnes vyskytujú na niekoľkých miestach v Toronte. Niektorí z nich ani nikdy nemusia vyjsť von z tých komunít a ochutnať život mimo nich.

A keďže do Kanady ich prichádza čoraz viac, vytvárajú sa tu akési sub-kultúry, schopné prežívať v izolácii a takáto seba-segregácia má aj veľmi negatívnu stránku. Takí ľudia sa potom ľahko stávajú obeťami zločineckých gangov (z vlastných radov), bezcharakterných politikov, snažiacich sa kúpiť hlasy a mnohých iných.

Aj Gurmuch Singh, kanadský korešpondent indicko-ázijskej spravodajskej služby, si všíma tieto negatívne stránky multikulturalizmu a hovorí, že imigranti si so sebou prinášajú etnické nezhody z domovských krajín, ktoré potom v hostiteľskej krajine prerastajú do veľkých problémov. Denník Sun na záver píše, že je načase, aby všetky úrovne riadenia v krajine znovu prehodnotili “multikulturalizmus“, ktorý očividne vôbec neplní svoju funkciu, keďže jeho pôvodným zámerom bola unifikácia kultúr a nie “multikultúrna” spoločnosť, kde sa každý stýka len s tým, koho si vyberie.

Lenže toto je zase len zavádzanie a odvádzanie pozornosti od hlavného problému. Nikto nechce priznať, že samotná idea “unifikácie odlišných kultúr” je chybná a praxi nikdy nemôže fungovať tak, aby boli všetci spokojní. Pretože len samotný dlhodobý pobyt v cudzej krajine, systematická výchova už odmalička, ani dlhodobý kultúrny vplyv nedokáže od základu zmeniť povahu človeka. I keď niektorí jednotlivci navonok pôsobia dojmom, že sa hostiteľskej kultúre prispôsobujú, v duchu stále inak zmýšľajú a to je vždy len otázka času, kedy sa ich pravá povaha vynorí na povrch.

Toto je zvlášť markantné v čase nejakej krízy - v takých krajinách ako sú Spojené štáty, kde už dvesto rokov žijú vedľa seba belosi a černosi. Keď je nejaká oblasť v ohrození, napríklad záplavami, nikdy nevidíte, že by aj černosi prikladali ruku k dielu a stavali provizórne hrádze spolu s bielymi. Tí sa vždy niekde zašijú a hľadajú príležitosť okradnúť svojich neprítomných susedov alebo sa vlámať do opustených podnikov. A život v pomiešanej spoločnosti nie je veru žiadna slasť ani v časoch pokoja.

Politický vedec z Harvardu Robert Putnam po rokoch štúdia multikultúrnych komunít dospel k názoru, že čím viac rozmanitosti ľudia v živote zažívajú, tým sú nešťastnejší. V multikultúrnych komunitách majú ľudia tendencie uzatvoriť sa do seba a strániť sa ostatnej komunity. Nedôverujú ľuďom z cudzích etník, správajú sa ako korytnačky, vťahujúce hlavu do panciera, čo potom značne znižuje kvalitu života. Putnam vraví, že ľuďom, žijúcim v homogénnych komunitách, sa rodia zdravšie deti, ktoré sú šťastnejšími osobnosťami, cítia sa v živote istejšie, preto sú aj lepšie vzdelané a potom oveľa dlhšie žijú a sú šťastnejšie. Vraj v takých spoločnostiach aj demokracia a ekonomika lepšie funguje.

Profesora Putnama dnes pozývajú prednášať popredné univerzity, takí sú ľudia vďační, že sa konečne objavil niekto, kto hovorí aspoň čiastočnú pravdu. Ale nik nemá odvahu povedať, že ten veru žiadnu Ameriku neobjavil. Obyvateľstvo európskeho pôvodu si toto uvedomuje už od samého začiatku, ale to medzitým odsunuli do kúta a nechávajú ho tam za trest kľačať, pretože sa opovážilo stavať proti týmto samozvaným pánom neba i zeme a odmietať ich predstavy o budúcom svete.

V multikultúrnych spoločnostiach sa prehlasuje, že rasizmus sa v žiadnom prípade nesmie tolerovať, pritom však otvorene pestujú neobjektívny rasizmus voči bielej rase. Mexikánci, prichádzajúci ilegálne na územie Spojených štátov a americkí černosi na verejnosti často vykrikujú, že bielych treba vyvraždiť, ale to v médiách nikto nekritizuje. O čoraz častejších rasových útokoch na bielych sa vôbec neinformuje. Za týmto správaním je jednak strach redaktorov, že keď sa týmto zviditeľnia, farební si ich vezmú na mušku, ale závažnejšie sú tvrdenia popredných osobností, ktoré farebným poskytujú teoretickú základňu pre hrubé násilie voči bielym.

Napríklad Noel Ignatiev, bývalý profesor na Harvarde, ktorý teraz učí umenia na umeleckej škole v Massachusetts, celé roky študentom zdôrazňoval: "Kľúčom k riešeniu sociálnych problémov našej doby je odstránenie bielej rasy." Iní usmerňovači verejnej mienky prehlasujú, že cieľom šírenia teórie o odstránení bielej rasy nie je súlad medzi rasami, ale vyvolanie triedneho boja. Vraj tým sa nahlodajú piliere kapitalizmu v krajine. Hlavnou úlohou je dať dohromady menšinu, ktorá dokáže dosiahnuť, že nikto nebude chcieť byť biely.

Konzervatívny sociálny kritik David Horowitz píše: "Štúdie o černochoch velebia čiernych, štúdie o tmavých Mexikáncoch velebia tmavých Mexikáncov, feministické štúdie velebia ženy. A štúdie o bielej rase útočia na belochov ako na zlo." Nikita Chruščev, ktorý sa dostal k moci po Stalinovi, povedal západným poslucháčom: "My vás pochováme!" Ale to bol aspoň poctivý nepriateľ. Lenže učebné osnovy môžu zničiť národ efektívnejšie, než takýto otvorený nepriateľ, pretože proti vnútornému rozkladu je veľmi ťažké bojovať. Idey multikulturalizmu, transnárodného pokroku, neobmedzovaná imigrácia, "politicky správne" mediálne kampane, súdy a učebné osnovy zabraňujú krajinám účinne sa brániť proti skaze zvonka. A každá totalita si vždy vyvolí nejakú "triedu zloduchov", ktorú potom viní za všetky neduhy spoločnosti.

V prípade multikulturalizmu je to biela homogénna rasa, ktorá ako jediná by bola schopná ubrániť sa voči ich plánom, preto sú odhodlaní ju zlikvidovať. Na tú a na "biely rasizmus", teraz zvaľujú všetky spoločenské nedostatky. Je sa čo čudovať, že farebným imigrantom na území Ameriky a Európy čoras viac rastie spupný hriebenok? Švédska radikálna feministka Joanna Rytelová v článku pre denník Aftonbladet napísala, že jej sa veru nikdy nenarodí biely človek. A štátny prokurátor Goran Lambertz takto vysvetľoval, prečo toto nemožno kvalifikovať ako rasizmus: "Účelom zákona, ktorý zakazuje podnecovanie etnickej nenávisti, je právna ochrana rôznorodých menšín a vyznavačov odlišných náboženstiev. To neplatí v prípade, keď sa nejakí ľudia sami o sebe vyjadrujú kriticky a znevažujúco." Ale čo pán prokurátor (ak je vôbec beloch) povie v prípade, keď sa z takýchto zápalistých "bielych"
feministiek vykľujú osoby cudzieho, napríklad židovského, pôvodu, čo sa tak často stáva? Žijeme vo svete dokonalej klamlivej ilúzie.

Nórsky autor v dolu uvedenom článku píše, že Švédi teraz hromadne opúšťajú svoju krajinu, dokonca ešte vo väčších počtoch, než ako keď ich z krajiny hnala von neúroda a bieda. Teraz utekajú preto, lebo ich vo vlastnej domovine prenasledujú a systematicky pripravujú o vlastnú krajinu a kultúru. Štát nerobí nič preto, aby vlastné obyvateľstvo ochránil pre násilenstvami cudzích a každý kritický výrok a protesty opozície voči oficiálnej politike sa hodnotí ako "rasismus". Ako sa mohlo stať, že situácia sa v civilizovaných krajinách takto vyvinula? Veď Abrahám Lincoln - ten zvelebovaný "osloboditeľ otrokov" - kedysi povedal: "Takže poviem len toľko, že nie som - a ani som nikdy nebol - za presadzovanie nejakej sociálnej a politickej rovnosti bielej a čiernej rasy; že som nikdy nebol a nie som za to, aby sa černochom umožnilo voliť, dostávať sa do sudcovských porôt alebo do riadiacich funkcií, ani za to, aby mohli uzatvárať manželstvá s bielymi.

A k tomu ešte dodám, že medzi bielou a čiernou rasou sú telesné rozdiely, čo podľa mňa bude vždy zabraňovať tomu, aby tieto dve rasy mohli žiť spolu podľa zásad sociálnej a politickej rovnosti." (Štvrtá diskusia so Stephenom Douglasom v Charlestone, Illionis, dňa 18. septembra 1858).

Budúce pokolenia budú tento nedávny vývoj v Amerike a v Európe považovať za dôsledok pôsobenia číreho zla v našich spoločnostiach. A koho budú zato preklínať? Tých, čo s tými nápadmi prichádzali, tých, čo sa nimi nechali zaviesť a napomáhali ich uskutočňovať v praxi - alebo tých, čo sa len nečinne prizerali a neboli schopní postaviť sa na odpor a ubrániť si svoje dedičstvo? Niet pochýb, že západná hemisféra za toto veľmi trpko zaplaShare/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Rudo   |   ip:78.98.39.   |   2009-09-03  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je na case prehodnotit globalizmus!!!


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2009-09-03  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudo jedno po druhom :))


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-03  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujimavy clanok aj ked trochu rasisticky. Do istej miery sa da snim suhlasit hlavne stym ze ine nez biele rasy maju tuzbu znicit bielu, zatial co biela rasa ochranuje ine na ukor svojej rasy.


Stewe002   |   ip:86.44.158   |   2009-09-03  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Existuje len jedna rasa a tou je Homo Sapiens.. CLOVEK.. hoci ma vela podob stale je to len clovek.. Kazda rasa ma svoje plus a minus.. ako vsetko.. Ale myslim si ze uz davno bolo dokazane ze cloveka formuje do velkej miery prostredie v ktorom zije a vyrasta! a nie geny!.. takze kludne mozeme zastavit tuto eugenicko Fasisticku debatu o nicom.. Nas problem nie je rasovy ale moralny!!! vzdy bol len moralny... Kazde komunity ludi maju svoje jedinecne zvyky a kulturu.. v tom je to pekne, rozmanitost! nie uniformita.. I ked suhlasim ze prave zvyky mozu brzdit vyvoj..


rannkor   |   ip:88.103.83   |   2009-09-03  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stewe022

ved prave o to pisatelovi clanku ide zachovat jednotlive rasy po tvojom komunity a nie ich vsetky hodit do jedneho kotla multikuituralizmu a spojit ich v jednu
sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-03  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002
Clovek nie je rasa ale proste clovek (tvor). Ked sa pytas niekoho akej rasy je ten pes nepovies psacej ale povies nejaku rasu. A aj clovek sa deli na rasy.


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2009-09-03  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sudruh, co to tepes? Ziadna ina rasa ako biela, nie je taka chamtiva a egoisticka. Vyvrazdila povodnych obyvatelov Ameriky o Australii nehovoriac. Kostol zalozi kde moze, vysiela svojich misionarov. Ono to pekne znie "Isiel som zachranovat deti do Afriky". Ved pomahat moze aj v tej zemi, odkial je. Verim tomu, ze vsade sa najde dostatok chorych, bez domova apd. Len to ozaj inak znie, ked povies, momaham tu opustenym detom na Slovensku vs. pomaham chudobnym detom v Afrike. To uz skutocne nechapem, naco sa tam biely jebe. A to, aby som nezabudla som tiez biela.


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2009-09-03  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ps: tym som chcela povedat, ze ten skutocny zamer je castejsie iny, ako to navonok vyzera. Len par jedincov to mozno mysli skutocne uprimne.


Stewe002   |   ip:86.44.158   |   2009-09-03  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sudruh
Hej ale ty nie si pes ani ine zviera vsak....? Co sa tyka ludi nikdy som sa nepytal a ani nikto sa mna nepytal akej rasy bol kamarat s ktorym som sa zoznamil.. to predsa hlupost!


Joshua   |   ip:195.212.2   |   2009-09-03  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stewe022 "Existuje len jedna rasa a tou je Homo Sapiens.. CLOVEK.. hoci ma vela podob stale je to len clovek.. Kazda rasa ma svoje plus a minus.." Takze podla teba existuje jedna rasa-clovek, ale kazda rasa ma svoje plus a minus, potom tie ostatne rasy asi budu golaudi, azgardi atd vsak :D


moon   |   ip:195.168.4   |   2009-09-03  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale pravdou je ze kazda z ras ma svoje kulturne charakteristikx (a radsej pomlcim o specifickxch povahovxch crtach) ktore v sebe nesu nazorx obratene proti inxm rasam (a vacsinou proti bielej) ale aj to je v podstate jedno pokial sa spravaju slusne a ako hostia...a tak isto bx sme sa mali spravat mx na jejich uzemi...


blasphemer   |   ip:78.99.227   |   2009-09-03  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pricinou, preco je jedna rasa v priemere taka a ina onaka, je odlisne kulturne a socialne prostredie. Geneticke predpoklady zohravaju absolutne zanedbatelnu ulohu.
Stevo   |   ip:92.52.6.6   |   2009-09-03  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemam rad to miesanie ludskych ras.Nic dobre na tom nevidim. Prinasa to len nove problemy a konflikty do uz stabilnych
spolocenstiev.Toto sa raz zle skonci.


moon   |   ip:195.168.4   |   2009-09-03  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stou genetikou bx som opatrne oponoval ...totiz aj farba je jednou z dolezitxch specifikacii kazdej rasx a to jezalezitost ciste geneticka a nasledne potom sa formuju kulturne a ine prednosti kazdej rasx...


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-03  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pistalka
garantujem ti ze biela rasa nie je viac chamtiva a egoisticka ako ine. To ze v afrike sa ludia maju zle nie je chybou bielej rasy, proste to tvrdenie nedava zmysel. Kostol taktiez nie je symbol bielej rasy, pokial viem tak chramy a sochy bozikov stavali este pred krestanmi. A to ze niekto niekomu pomaha je kazdeho osobna vec, pokial niekto ma pocit ze potrebuju pomoc africania tak ide do afriky.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-03  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002
To ze sa nepytas je samozrejme kedze automaticky predpokladas ze ten s ktorym sa tvoj kamarat zoznamoval je tej istej rasy ako ty alebo tvoj kamarat.


pre A D M I N A   |   ip:78.98.99.   |   2009-09-03  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je nacase prehodnotit tuto stranku a jej vyber clankov niekedy to bol jeden z top portalov teraz to je nejaka vybuchavacka deti o krize a strannickej politike (kde su tie doby ked este existovala technologicka/vedecka sekcia, novinky zo sveta atd.) Spametajte sa vo svetovej krize nesu podstatne vase politicke nazory - prispevok nepatri tomuto clanku je vseobecny


Anunnaki   |   ip:83.208.59   |   2009-09-03  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlavny problem je skutocne v genetickom rozdiele ras, teda genov, ktore nam urcuju ako vizerame = sa odlisujeme.

V kazdej spolocnosti ci skupine ludi sa vzdy vytvaraju male skupinky na zaklade "stejnych" veci, a naopak tie "odlisne" veci tieto skupiny od seba vzdialuju.

A to nezalezi len na farby pleti. Ved i napriklad v cisto bielych skolach sa uz deti "delia" a vytvaraju skupinky. Napriklad skupinka atraktivnych kamaratiek, skupinka sprtov, skupinka fyzicky vyvynutejsich chlapcov a tak dalej.

Je teda prirodzene, ze cim viac sa ludia (rasy) od seba fyzicky odlisuju, tym tazsie budu vytvarat skupinky medzi sebou.

Existuju len dve riesenia:
a) totalna segregacia (rezervacie, rozdelenie uzemia s prestahovanim a pod.)
b) vsetkych poriadne premiesat. Zrusit a znemoznit vytvarat "geta" a skupinky. Zalozit pre vsetkych stejne pravidla a ZAKAZAT odlisnosti a prisne REGULACIE na mensiny. Tym sa dociely, ze miesto toho aby sa mensina SEGREGOVALA bude sa musiet prisposobyt vetsine, s ktorou za niekolko generacii splynie (jak spolocensky, ideovo, tak geneticky).


marth   |   ip:82.37.114   |   2009-09-04  (01:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velmi pravdivy clanok a velmi malo ludi si to vsetko uvedomuje...


joplins   |   ip:95.209.23   |   2009-09-04  (07:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anunnaki- mylis sa bratu. nikdy sa to nestane a tvorcovia multikultury to vedia. mas povrchne info ktore si myslis , ze je pravdive.

Tym sa dociely, ze miesto toho aby sa mensina SEGREGOVALA bude sa musiet prisposobyt vetsine, s ktorou za niekolko generacii splynie (jak spolocensky, ideovo, tak geneticky).

toto je velky omyl. poznam jednu zenu ktora sa 20 rokov zaobera ciganskym problemom. po tychto 20 rokoch som sa pytal ako to vidi! povedala- uz sme vyskusali vsetko a nic nepomaha. oni su proste taky a iny nebudu!!!!!!!!

vzdy sa budu po case ludia jednej rasy ci narodnosti k sebe zdruzovat a spajat sa do skupin a po case tu mas znova mensiny bojujuce za svoje prava atd atd.....

a ze sa zmiesaju geneticky??? POCUL SI UZ O PROGRESIVNOM GENE???
to je gen ktory ked zmiesas s inym tak po nikolkych generaciach znova pride v plnej krase!!!!!!

najprv sa miesa farba a zda sa ,ze cigan uz nieje ani cigan a 10 akoby bielej generacii sa narodi malicka bagandža!!!

TAKZE PROSIM, ZIADNE IDEALY!! NEDA SA TO.ludia ktory to planuju a robia , vedia o com to je ! vedia o com je narodna hrdost atd...

ROZDEL A PANUJ!!
moon   |   ip:195.168.4   |   2009-09-04  (08:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins ...ano stxm progresivnxm genom mas pravdu je to tak ...a dokonca pri prilisnom premiesani sa prejavuju rozne defektx a poruchx ...takze nejsme az tak kompaktibxlnx ako bx sa mohlo zdat...


Rudo   |   ip:195.91.79   |   2009-09-04  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problem je, ze je nas tak vela na nasej maticke zemi.
Tato planeta unesie a znesie okolo 500000 ludi.
Zaciatkom 20 stor. nas tolko aj bolo do vtedy nebol ziaden problem.
Narody a kultury sa az tak nemiesali hoci americke kontinenty hlavne severny su toho vynimkou.
Kazda rasa patri na svoj kontinent a kazdy narod patri na svoju piad zeme.
Ak by zili narody mierumilovne a nedobivali by nove uzemia nikdy by k tomu nedoslo.
Dochadzalo by len k vzajomnej vymene veci a informacii, pestrost a harmonia by vytvarali zahradu rozvijajucu sa do plnej krasy a dokonalosti.
Tak ako kvety v zahrade tak aj rasy a narody v nich maju svoje vlastne miesto na tejto zemi.
Co sa vam paci viac pestra a jedna vedla druhej existujuca plastelina alebo zmiesana seda plastelina...


longchi   |   ip:78.16.242   |   2009-09-04  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie je o com, vstko zkurvili nenazrati zidia!!! ovladat svet by sa vam chcelo, vsak?? je mi z nich zle


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2009-09-04  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudo

500 tisic? to snad nie :o)))

Sudruh
Garantovat mi to nemusis. Historia zatial hovori za seba a hovori v neprospech bielych, co sa tohto tyka. Mozno je to len dane podmienkami, za akych sa to osidlovanie a vyvrazdovanie udialo. A mozno je to prespekulovanostou mozgov bielej rasy. Mozno ine rasy "v tom tak nevedia chodit" ako my. A mozno je to len otazkou casu, ci aj ine rasy budu take "prespekulovane" a tieto prilezitosti vyuziju, a potom Tvoje garancie budu opodstatnene.


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2009-09-04  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sudruh - plus
Ja nehovorim o tom,ze to ze sa maju v Afrike zle je chyba bielych (aj ked o tomto by sa dalo tiez polemizovat - vid podporovanie diktatorov, zbrojarensky priemysel...). Ano chramy a sochy bozikov sa stavali este pred krestanmi, ja ale hovorim o tom, ze preco by mali krestania zavadsat svoju vieru na takych miestach, kde existuju domorody obyvatelia, ktori ziju podla vlastnych zakonov, pravidiel apd., a ktori su ppd. ovela stastnejsi s tym co maju a tym co sa riadia prirodzene, peco sa tam musi drbat nejaky misionar a pretvarat ich na svoj obraz??? Preco si ten misionar mysli,ze ich tym spasi? Ja si myslim,ze tym ich len zmatie, vystrasi, odtrhne od prirodzenosti ktora im je vlastna. Tito ludia startia sovju spokojnost a radost. Naco je komu kostol na Fidzi? naco?

Pokial ma niekto pocit,ze potrebuju pomoc Africania, tak ide pomahat do Ariky? A preco si ten biely mozog mysli,ze tym ich spasi? ze on ma tu moc? nie je to trochu namyslene? Ja nehovorim,ze netreba pomahat, ale niekedy ta pomoc aj viac ublizi ako skutocne pomoze. (Prosim, ber to len ako diskusiu a moj nazor na vec, nechcem sa hadat ani nic podobne, len ma samozrejme zaujimaju aj ine nazory. preto mozno toko otaznikov :o) )


pozeraj   |   ip:95.102.85   |   2009-09-04  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stewe002 sa jednoducho myli! geny zohravaju tu najhlavnejsiu ulohu, pricom prostredie je az druhorade.
Ako mozu byt Afro-americania o tolko lepsi v atletike alebo basketbale? lebo maju na to geneticke predpoklady! neni su dobri v plavani alebo v hociakych inych 'bielych' sportoch. Kazdy vie,ze sa hovori na Afro-americana,alebo aj ROMA,ze ma hudbu v krvi ( ten rytmus mu nedalo prostredie ale geny) tych prikladov je mnoho,staci len chciet vidiet...


farby   |   ip:217.145.1   |   2009-09-04  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  farba pleti nezalezi absolutne od prostredia je to cisto geneticke a je to dokazane. Kazda rasa by sa mala predovstekym starat sama o seba a nekrizit sa s ostatnimi inak zanikne!


riso   |   ip:78.99.88.   |   2009-09-05  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moj kamos mi raz povedal (neviem, kde to vycital, ale ma dva tituly pred menom a dalsi za menom a tak mu nemam dovod neverit), ze jeden z ciganskych genov zodpovednych za neschopnost udrzat poriadok (silny bordelizmus a nechut pravidelne pracovat) je velmi dominantny a ziadnym krizenim sa neda zrusit, pretoze vylezie na povrch ci v prvej, či v piatej generacii.
Skratka dalši dôvod postavit sa na vlastne nohy. Pre tych, ktori by ma chceli obvinovat z rasizmu - ozaj nie som rasista, konstatujem len holy fakt a niekolkorocne skusenosti (cest vynimkam).Je to divne.   |   ip:78.98.102   |   2009-09-05  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmmm,stale pocuvam -budte na svoju kulturu a predkov hrdi,zachovajme a udrzujme si svoje tradicie a staru kulturu nasich drahych predkov aby sme vedeli kto sme a odkial sme vzisli -a na druhej strane multikult. je pomali priam spasa a ako sa navzajom mozu kultury obohacovat a ucit jedna od druhej,ale ked sa navzajom pomiesame,kto nas bude obohacovat a naco budeme potom hrdi?Ono vsetko je to len taky romantizmus a utopia,ze z kazdej kultury si zoberieme len to lepsie a obohacujuce,ved sa chodte pozriet do USA,takmer neprodusne uzavrete stvrte aziatov,africanov,indov,v tych lepsich stvrtiach dokonca mozte aj vojst a najest sa a nakupit,ale tym to aj konci,radsej sa totiz miestnym dievcatam neprihovarajte aby ste neskoncili s frakturou ci horsie a to vravime o srdci kozmopolitneho svetonazoru USA.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2009-09-05  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pistalka
Stym ze niektore domorode kmene boli na tom lepsie nez k nim prisli misionari suhlasim. Podla mojho nazoru rozsirovanie krestanstva aj pomocou misionarov sluzilo na manipulovanie ludi aby sa mocni ludia co podporuju cirkev lahsie dostali k bohactvu a zmanipulovani ludia proti tomu neprotestovali. Proste nema to zo spasenim nic spolocne. Taketo manipulovanie je charakteristicke pre kazdu vieru a nie len pre krestanstvo ale aj pre domorode nabozenstva.


karel   |   ip:89.176.12   |   2009-09-05  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zkuste se podívat na tento odkaz: http://www.dfens-cz.com/view.php , je to trochu silnější kafe... , ale...


karel   |   ip:89.176.12   |   2009-09-05  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odkaz bohužel nefunguje, je to článek: Báječný multikulturní svět, na adrese http://www.dfens-cz.com


Rudo   |   ip:195.91.79   |   2009-09-08  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "500 tisic? to snad nie :o)))"
tlacova chyba 500 milionov.


Andrej   |   ip:87.197.99   |   2011-06-22  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Multikulturalizmus je vlastne planovana samovrazda Europy.Predpoklad pre takyto scenar je jednoduchy,v momente,ako sa objavia imigranti v tej ktorej krajine,automaticky plati politicka korektnost.Poukazat na problemy s odlisnou kulturou sa rovna oznacenim za rasistu a ste automaticky vyhodeny z prace.Na dovazok,okamzite plati,ze imigrant ma viac prav,ako vy,samozrejme ze sa presadzuje pozitivna diskriminacia.Marxisticki laviciari,co je vlastne len kryci nazov pre bandu anarchistov,diktuju dnes ako ma vyzerat svet podla ich predstav.Obcianske vojny su zarukou ich vysnivanej anarchie.Svet,ako ho pozname,zanikne v multikulturnom gulasi,kde vas na jednej ulici bude nahanat banda kanibalov,na inej vas obesia za sirenie krestanstva a na tretej vas zabiju len preto,ze ste biely..Uzasny svet..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Proroctvá sa napĺňajú

Video


Zastánci legalizace se dočkali

Lež o dvou věžích – pokračování II. a III.

Run from the cure / Útěk před lékem - cz sub

Slovenské radary tiež aktívne

F. M. CHALKALIS ENERGY MULTIPLIER (EN)

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2931 s