18. August 2019
    
Je predseda Jobbiku Slovák? - Dolezite.sk

Je predseda Jobbiku Slovák?


  2011-09-10  (09:26)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Je predseda Jobbiku Slovák?

Vo veku 27 rokov,  bol za predsedu strany Jobbik  zvolený Gábor Vona.  Gábor sa narodil  v mestečku Gyöngyös v roku 1978. Po ukončení vysokoškolských štúdii v Budapešti (história a psychológia) sa Vona krátky čas venuje kariére učiteľa. Neskôr sa začína na plno venovať politike.

Práve na jeho podnet bola založená aj už dnes nefungujúca Maďarska garda. V posledných parlamentných voľbách (2010) sa Vona uchádzal o kreslo premiéra

. Nominovala ho jeho materská strana Hnutie za lepšie Maďarsko (Jobbik Magyarországért Mozgalom). Jobbik sa profiluje ako krajne nacionalistická strana. Okrem iného neuznávajúca hranice ustanovené zmluvou v Trianone. Na životnom príbehu Gábora Vonu je čarovné jeho pravé meno. Teda privezvisko: Zázrivec. Podľa Wikipédie, Vonov starý otec (tiež menom Gábor Vona) zahynul počas 2. svetovej vojny. Následne sa stará mama opäť vydala za muža s priezviskom Zázrivec. Ten si prisvojil otca Gábora Vonu. Čiže premenovanie Gábora Zázrivca na Gábora Vonu bol len návratom k skutočným koreňom. No. Nechcem byť zlým prorokom, ale opäť sa ukázalo, že staré príslovie: „poturčený horší od Turka“ má v sebe obrovský kus krutej irónie. Všakže, pán Zázrivec.

Zdroj: wwww.marecisko.wordpress.com


Marek Hirko
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Servit   |   ip:90.176.58   |   2011-09-10  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hrdinní, nezištní a všem pravdy přející čeští bojovníci proti Bruselu !!!
Sledujíce váš neúnavný boj proti EU a Bruselocentrizmu za samostatnost a výlučnost České republiky, rozhodli jsme se my Moravané po vzoru bratrů Slováků nepřekážet vám v tomto boji a opustit vaši vozovou hradbu. Požádáme o obnovení tradičního svazku s Vídní (k níž jsme měli vždy mnohem blíže než k vám - nejen kulturně a mravně, ale i municipální správou). Hodláme posléze vytvořit desátou rakouskou spolkovou zemi Moravu s vlastní zemskou vládou i zemskými zákony. Tím zároveň posílíme (ušlechtilý) slovanský živel spolu s Chorvaty a Slovinci v Rakousku. Nebudeme muset s vámi vést „falešné a prázdné“ diskuze, jako např. o zavedení Eura coby měny. Vám zůstane vaše numismatická kuriozita – Pražský groš (Pg) - namísto dosavadní Koruny české (Kč). K majetkovému narovnání vás pozveme do vily Tugendhat (po naší předchozí konzultaci s Vladimírem Mečiarem). Předběžně vám nabízíme, že s Muchovou epopejí si můžete odvézt i Dukovany (třeba na Letnou namísto Blobu, nebo zapůjčit do Japonska). K tomu vám přidáme na památku brněnský žulový třicetitunový „vibrátor Primátor Onderka“ i s primátorem včetně řetězu (ale jen kozího). Oba jsou bohužel nefunkční, avšak nezničitelní. Vlajku si klidně ponechte, na zakrytí celé vaší kotliny. Zato heslo rodáka Masaryka z hradního praporu bychom si vzali – vy si tam vyšijte třeba: „My Prahu nedáme – radši ji zbouráme“ (aspoň náhodní turisté budou náležitě poučeni – a to nejen pražskými taxikáři). Váš „mocnář“ toho aspoň nebude mít tolik na únavné inkontinentní objíždění a pojídání osoleného kóšer chleba od starostů. Může být volen levně aklamací přímo na Koňáku. Na Vítkově je pro něj teď po Gottwaldovi místa dost. Když dáte betonovému loupežníku a euroteroristovi Žižkovi do ruky raketu (tenisovou), ušetříte za novou sochu (při vašem krizovém hospodaření) a můžete prodražit Blanku, či jakýkoli jiný český tunel. Vyvěsíme: „Češi nekrást tady“(protože kdo nekrade, není Čech).otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-09-11  (03:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vona ma z pekla stastie ze sa narodil v Madarsku. Na Slovensku slovensky trtkovia by ho zosmiestnili a zneuctili za jeho snahu pre narod. Slovaci radsej daju svoje hlasi narodnym zlodejom jak je Slota, Fico a im podobny.


achta   |   ip:195.28.75   |   2011-09-11  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Maš to ťažke otvorenéočí s vyrabovaným mozgom.Všimní si jednú zásadnú vec,keď sa dostanú k vládnemu valovu iredentisti,sluhovia a nádejnici chazarov nastane na Slovensku veľké rabovanie ,krádeže a devastácia celého Slovenska a jej morálny úpadok.Príčina toho je to že takí primitivní, a zakomplecxovaní jedinci volia týchto iredentistov,ktorí sa pokladajú za kočovných magyarov a prítom sú to len pomaďarčení slováci,ktorí sa dali dokonale vymasirovať sionmédiámi,ktoré robia všetko preto ,aby medzi nás vznášali nepokoje a lokálne vojny a magyari sú im na to dobrým nástrojom..Tak to vidíš čo si volil to máš a čaqká nas podobná situácia ako v Maďarsku,kde zadlženým jedinom,ktorých je tam cez 1,2 milióna ľudi maďarský exekútori odoberajú domy a nehnutelnosti a tieto skupujú občania Izraela.Orbán pre bezdomovcov pripravuje nové tábory.Tak sa teš aj ty na to čo ťa čaká,keď budeš voliˇť volov iredentistov-hunov.


iz   |   ip:178.40.54   |   2011-09-11  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím že G.Vona pozná svoju minulosť a keby tak cítil vstúpil, alebo vytvoril by SNS v Maďarsku.
Ako to bolo? ..ako príklad nech poslúži jedna novohradská (Nógrádska) obec . Pri sčítaní obyvateľstva dali dokopy všetkých občanov obce na jednu stranu cesty a po jednom ich volali a mali povedať meno, počas maďarizácie takto vznikol z Martina Slovák-a Tóth Mátyás a naopak.
Ale to že Gábor Vona je teoreticky Gabriel Zázrivec je dnes aspon taká hlúposť, ako keby média napísali že prišiel z prezident USA Juraj Krík.balu   |   ip:188.121.1   |   2011-09-11  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdrastvujte rybjata,

dovoľte mi sa vyjadriť k tejto tematike, lebo som z Maďarska a sledujem čo sa vyvádza v Maďarsku.

Poprvé: Vona má veľké problémy s týmto menom, lebo údajne jeho pravý dedo bol Vona, ktorý zahynul v II. svetovej a jeho babičku si potom zobral istý Zázrivec ... ktorý ale takisto zahynul v II. sv. asi mesiac po starom Vonovi. Vona o svojom pôvode pravdepodobne klame.

Ďalšou zaujímavosťou je, že Slovákom mopžno tiež známy Toroczkay (sefino Šestdiastich štyroch Žúp, ten ktorý anno došiel mávať uhorskou vlajkou do Blavy a potom ho vyhostili - médiá to ale stihli riadne nafúknuť) je z rodu T´th (čili Slovák, keď sa to tak vezme) alebo Tutsek - aj toto meno zaváňa nejakým slovanským nádychom, ale je dôležitejšie, že týmto menom anno dacumal v 50-tych rokoch fungoval istý komunistický "poľný sudca", ktorý masovo posielal do basy a na šibenicu vlastných nekomunisticky zmýšľajúcich spoluobčanov. Teta Kristínka Morvay, dnes už EU-poslankyňa má predkov zo zaslúžilého rodu Schwartz (aj Gyurka Soros bol pôvodne Schwartz, ale to bolo relatívne bežné meno u židov, ako aj všetky ostatné farby, Grün, Weiss /že, Peťko.../, Rot a pod.) a dlhý čas bola známa ako zarytá liberálka angažovaná napr. v oblasti ľudských práv, obzvlášť žien pre SZDSZ (netajene židovská hyperliberálna strana v Maďarsku od 1989 až do nedávnej minulosti).

Vot zdes, maľčiki, celý Jobbik je jeden megaodrb, odvádzanie energií. Podľa vnútorných informácií iba traja z tuším 20-voľačo poslancov Jobbiku v Parlamente nie sú židia. Vona, Toroczkay, Morvay, Balczó, Kárpáti, Szegedi - všetci sú. Takže Jobbik berte s rezervou, ich úlohou je robiť škandály a vykrikovať, aby Orbán a jeho kumpáni mohli pritvrdzovať zákony. Eto vsjo, ďakujem za pozornosť.


balu   |   ip:188.121.1   |   2011-09-11  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A zabudol som dodať, že obaja borci si zmenili meno v rovnakom čase (Toroczkay z Tóth-u a Vona zo Zázrivcza) a to niekedy okolo 2000. Vona-Zázrivecz svoju kariéru začal, ako člen mládežníckej odnože Fidesz-u a po prehratých voľbách v 2002 (keď sa Fidesz na 8 rokoch stiahol do opozície, aby sa v 2010 vynoril s 2/3-ovou väčšinou v parlamente, ale nechajme voľby, lebo kebyže sa voľby takto vykonajú vo vyspelej ugandskej demokracii, tak celý svet zavíja, ale takto, že vyšiel "správny" výsledok, nevadí - no po proste podvod najhrubšieho zrna) sa ešte angažoval v tzv. "občianskych kruhoch" založených Fidesz-om. A potom sa uvedomil chlapec a začalo ísť s Jobbikom hore. Skoro ako z holyúdskeho trháku. Podobný scenár platí aj na obávanú Maďarskú Gardu - vstúpili tam ľudia, ktorí svojmu národu chceli naozaj pomôcť - a vedenie ich odsúdilo na zmedializované pochody (namiesto robenia poriadku v cigánmi zamorených obciach) a výsledkom je ďalšie stupňovanie šovinizmu, tak domáceho maďarského ako aj okolitých štátov. Média pohotovo a zrejme zosúladene reagovali na existenciiu Gardy - pričom de facto NIČ nerobili, len si obliekli daké čierne vesty a stáli v pozore kým kudrnatonosí fotografi zo všetkých kútov sveta ich fotia. Chceli robiť, napr. zakladať chovateľsko-pestovateľské združenia, dedinské "domobrany" v nebezpečných obciach, ba až barterové družstvá a sporiteľne - a namiesto týchto dobre myslených - a často aj premyslených - činov z nich média vyrobili strašiakov, ktorým de facto ich vlastné vedenie zakázalo veškerú ozajstnú činnosť, ktorá by mala aj protisystémový efekt. Poznám z nich pár, plno ich má kamarátov Slovákov zo Slovenska (čo je normálne, keď žihe napr. v Miškolci alebo v Putnoku alebo aj Esztergome).

Tety Morvayovej bývalý manžel je zas televízny komentátor a politológ György Baló - tiež menej gój. Ak sa pamätáte ešte na nepokoje v Maďarsku v 2006, tak jediné auto čo vyhorelo bolo jeho... Vtedy ovšem Toroczkayho (rod. Tóth, dedo Tutsek) videli telefonovať z policajného auta. Aj všetky jeho ostatné činnosti svedčia o tom, že je agent ako vyšitý. Chuopci mojí, Slováci a Maďari veslujú v tom istom člne, len by už na to mali dôjsť a neveslovať v protirytme a hlavne nebúchať si po hlave veslami. A Tutsekovia, Zázrivczovia Schwartzovia (zo slovenskej strany si zoznam doplnte sami) sú tu na to, aby sme sa nezladili, spolu by sme totiž boli silní.


marecisko   |   ip:92.245.5.   |   2011-09-11  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj balu. ďakujem za zaujímavé informácie. Vonovi sa ešte plánujem venovať samostatným blogom. marecisko


balu   |   ip:188.121.1   |   2011-09-11  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  servus Marek,

ja osobne vítam, že si začal rozoberať túto tematiku. Už je najvyšší čas, aby sme (Slováci aj Maďari) urobili jasno vo veciach. Ak ešte niekomu nedošlo, tak Slováci a Maďari sú naďalej úzko spätý. Nielen históriou ale aj prítomnosťou a nakoľko mám isté predstavy o možných scenároch aj budúcnosťou. A mali by sme to už konečne všetko prediskutovať a vyhútať ako ďalej. Reálne identifikovať procesy a neukazovať furt prstom na druhého, že to Oni (Slováci alebo Maďari - podľa toho z ktorej strany sa na to pozeráme) všetko pokazili. Zatiaľ tolik, ja budem vždy otvorený k takejto diskusii, len teraz musím ísť buvinkať lebo skoro vstávam.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-09-13  (04:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi pekny nazor a postrehy.
achta, neviem kto z nas dvoch ma ten vyrabovany mozog, ale ja som to urcite nie. Ja som este za komunizmu usiel pred tym svinstvom za kopecky. O Vonovi osobne neviem vela a vobec ma nezaujima, to som pisal vseobecne o nature Slovakov. Moj mily a ty si jeden z tych trtkov, lebo len trafena hus zagaga, noze napis co si tak mislis o takom synovi naroda jak je marian kotleka. Tu ukaz jaky si mudri.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2011-09-14  (07:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre otvoreneoci
negagaj :}


drab   |   ip:195.28.75   |   2011-09-15  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak je to s tebou otvoreneoči, že predsa máš v tej hlave niečo zatvorené čo sam potvrdzuješ svojím príspevkom.Tu otázku skus položiť tvojím obdivovateľom Palkov i Čákymu,Durajovi Miťkovi a Bugarovie fazulke oni ti radí na to dajú odpoveď, veď čo je proti ním ten ktorého spomínaš,kde sa on chrabe na ich zvrátené vyčinanie,ktoré je úkažkou ich genetickej výbavy.Aj ich predkovia k nám pricválali na malých poníkoch a vyčinali a rabovali.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Scenár k filmu, ktorý nikto nikdy nenatočil

Jeden scenárista napísal kdesi námet na reálny film. Nenašiel sa však režisér ani producent, ktorí by ho natočili. Posúďte sami prečo.


Novinář snažící se vyšetřit Smolensk šel do vězen...

Vek univerza

Čo je vlastne cirkev II ?

Svätá inkvizícia - z utajovanej histórie cirkvi

Chemtrails

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2618 s