16. Júl 2019
    
Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?! 4.časť - Dolezite.sk

Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?! 4.časť


  2011-07-01  (12:39)  |  Zdravie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?! 4.časť

1. časť Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?!

2. časť Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?!

3. časť Jeme aby sme žili alebo žijeme aby sme jedli ?!

 

Paleo recepty

recept

 

Chcete sa zbaviť akné?

Trápi Vás dna, či cukrovka?

Chcete zlepšiť svoju výkonnosť?

Zamedziť (zvrátiť) autoimúnne ochorenia?

Žiť dlhšie, zdravšie, aktívnejšie?

Schudnúť bez diety a cvičenia?

 

Skúste paleostravu!!!

Paleo pochutiny v tejto rubrike  sú inšpirované    webovou stránkou MUDr. Szendiho, ktorý sa dlhodobo zaoberá propagáciou pozitív paleolitickej stravy. Jej základom je skutočnosť, že ozajstným problémom dnešnej stravy je fakt, že sa vzdialila evolučnej potrave (a že je kontaminovaná, pozn. autora). Došlo k nej pri prechode človeka na poľnohospodársky spôsob života ( z paleolitu na neolit, pred cca. 10 000 rokmi). Legitimizáciu paleo stravy umožnuje jednak skutočnosť, že naši predkovia 1 500 000 rokov jedli v duchu jedálnička  lovcov a zberačov plodov. Zároveň analýzou života dnešných prírodných národov, ktorí sa stále v horeuvedenom duchu stravujú nie sme svedkami žiadnych civilizačných  ochorení. Reformné diety jednak u ľudí vyvolávajú odpor, zároveň sú len vytrhávaním „hrozienok“ z ozajstného kontexu toho, čo je nám evolučne najbližšie. Paleo strava nie je dieta. Je to stravovanie, ktoré má svoje princípy. Je predpokladom pre udržanie dobrého zdravia, správnej hmotnosti a zamedzenia civilizačných ochorení. Jej princípy sú nasledovné:

 

  • Nizka  kalorická hodnota jedla
  • Dostatok zeleniny a ovocia
  • Kvalitné maso
  • Vyhýbanie sa jednoduchým cukrom a sacharidom (zemiaky, ryža),  obilninám
  • Vyhýbajte sa strukovinám pre ich obsah lektínu (zvyšujú priepustnosť čreva)
  • Dostatok Omega 3 mastných kyselín v strave
  • Vyhýbanie sa mliečným výrobkom (okrem tvrdých syrov)
  • Cukor nenahrádzajte fruktózou, prijateľná je len stevia, xylitol, topoľový cukor, eventuelne med

Rizikom pre telo je totiž predovšetkým naša „evolučne  podmienená“ neschopnosť  tráviť jednoduché cukry (vysoký glykemický index potravín), čo sa prejavuje v podobe hyperinzulinizmu,  metabolického syndrómu a degeneratívnych ochorení. Zároveň nebezpečenstvo mliečnych výrobkov ( mlieko ako potrava vhodná na urýchlenie rastu novorodeniatka) spočíva o.i. predovšetkým  v podpore rýchleho delenia buniek a tým  v dlhodobom horizonte o.i. k predčasnému starnutiu organizmu.

 

Je veľmi ťažké sa v dnešnej dobe zorientovať (aj) v dietologických radách. Každý smer  zdravého stravovania referuje o svojich úspechoch, pričom 100% recepty zlepšenia zdravia prostredníctvom stravy bývajú častokrát úplne protirečiace.

Človeka vnímame ako veľmi komplexnú bytosť, ktorého zdravie sa môže ovplyvňovať z viacerých smerov. Je to otázka „výživy duše, psyché aj tela“.  Ich prepojenosť, závislosť, či hierarchická následnosť je neustále predmetom diskusií. Výhody tej-onej diety vyvolávajú úsmev na tvárach  jedincov dokázateľne žijúcich (hlavne) na Univerzálnej Energii PRÁNE, zaroveň nie je možné zaprieť ani úspechy, ktoré referujú životzachraňujúce postupy vo forme „prirodzenej stravy“, vegetariánstva, delenej stravy, makrobiotiky a   iných postupov... Ich  opodstatnenosť  je preverená „zázračnými“ uzdraveniami, zoceleným zdravím, eventuelne spirituálnymi princípami.

Bez hlbšej analýzy alternatívnych  stravovacích smerov si dovolíme sumarizáciu ich pozitív.

Zníženie kalorickej náročnosti  jedla

Zvýšenie príjmu  ovocia a zeleniny

Dôraz na dostatočnú výživnú hodnotu jedla

Zmena stravy býva sprevádzaná aj  (miernou) zmenou životného štýlu

Obmedzenie  jednoduchých sacharidov, mlieka, vylúčenie (obmedzenie) masa

Je potrebné vyzdvihnúť, že akákoľvek zmena našej „štandardnej“ stravy má len pozitívne vplyvy. Prečo je tomu tak? Pretože sa tým človek čiastočne vracia k tomu, čo milióny rokov jedával bez negatívnych efektov na stav telesnej schránky.  Je „chorobou“ dnešnej doby si myslieť, že ochorenia sú prirodzenou súčasťou nášho života. NIE SÚ! Z pozície  výskumu vplyvu  stravy na zdravie sa nám zdá ako najobjektívnejšie sa spýtať na  otázku: Odkedy sa  objavujú civilizačné ochorenia? Aká spoločenská zmena sa k danému okamihu pripisuje?  Ako sa stravujú spoločenské skupiny, ktorých spoločným menovaťeľom  je dlhovekosť a absencia civilizačných ochorení? Sprevádzajú ich život  aj iné charakteristické znaky? V týchto odpovediach sa nám ako kľúčová a NAJvierohodnejšia ukázala PALEOLITICKÁ (Praveká) strava.

A teraz sa poďme najesť-)))

PALEO RAŇAJKY

Ak nemáte chuť na praženicu na “100” spôsobov, prípadne maso, tak…

Makový muffin (dvojitá dávka po 12 kusov vo forme):

60dkg maku

5dkg  ovsených krupov, otrubov

1 prášok do pečiva

4 vajíčka

sušené ovocie podľa chuti (hrozienka, višne, brusnice atď.)

ovsené mlieko na zahustenie

topoľový cukor

 

Mak sa za 5-10 sekúnd pomelie s pridaním trocha cukru v mlynčeku na kávu. Cukor (stevia, xylitol) je potrebný, aby sa mak nezlepil. Získanú hustú masu ingrediencií vložíme do maslom (olivovým olejom) vytretej muffinovej formy. Doba pečenia je 25-30 minút  pri teplote 200 stupňov. Najvhodnejšou je gumená muffin forma, keďže je tam menšia pravdepodobnosť, že sa chutné muffiny nevyklopia.

 

Jablkový muffin s ovsenými vločkami

 

25-30 dkg ovsených vločiek

Nastrúhajte 2 veľké jablká

1 prášok do pečiva

Med na osladenie

Škorica, kakao, zomletý klinček na dochutenie

Ovsené mlieko, prípadne jablková šťava na zahustenie

 

Získanú hustú masu vložíme do maslom (olivovým olejom) vytretej muffinovej formy. Doba pečenia je 25-30 minút  pri teplote 200 stupňov. Najvhodnejšou je gumená muffin forma, keďže je tam menšia pravdepodobnosť, že sa chutné muffiny nemôžu vyklopiť.

 

Ovsené vločky

veľmi chutná a zdravá pochúťka s nízkym glykemickým indexom, bez gluténu s možnosťou ochutiť o ovocie podľa voľby (čerstvé i sušené)

 

 

TEPLÉ HLAVNÉ JEDLO

 

Dominatou paleostravy je kombinácia  chudého prepečeného  masa s dusenou, grilovanou zeleninou, zeleninovými šalátmi... Pochutiť si môžete aj na hustých zeleninovo-masových polievkách....

 

Kurča na „citróne“

10 dkg udenej chudej slaniny

1 kuracie prsia

1 citrón

2 strúčiky cesnaku

4 pol. lyžice  olivového oleja

2 dl masového vývaru

2-3 paradajky

Tymián

Soľ

Čierne korenie

 

Slaninu nakrájame na drobné plátky. Kuracie prsia rozdrobíme a potrieme soľou a korením. Citrón nakrájame na plátky. Cesnak nasekáme na drobno. Maso prepečieme na tuku, následne vyberiem z panvice. Na tuku  následne podusíme slaninu, cesnak a pridáme tymián a nakrájaný citrón, zároveň opať primiešame už prepečené kuracie maso. Po premiešaní pri strednom ohni prilejeme polievku a 20 minút dusíme. Paradajky postupne primiešavame a následne ďalších 15 minút  varíme.

 

Kuracie prsia na „broskyni“

 

1 kg kuracích pŕs

Soľ

Škorica

Olej

1 konzerva nakrájaných broskýň

2 dl smotany

20dkg nastrúhaného syra

 

Kuracie prsia nakrájame, osolíme, vyklepeme a necháme krátko odstáť. V panvici na masti maso mierne predpečieme. Následne ich vložíme na plech vedľa seba a posypeme trošku škoricou, priložíme na ne  kusy  broskyne, prelejeme smotanou, nasypeme bohato nastrúhaný syr a dôkladne prepečieme. Na začiatku prekryjeme alufóliou, po odobraní fólie necháme zapiecť so syrom.

 

Kuracia torta na mediteránsky spôsob

 

25 dkg udenej slaniny

3 kuracie prsia

Soľ

Smotana

Nastrúhaný syr

 

Do zapekacej misy naložíme plátkovú slaninu tak, aby polovica plátku vyčnievala z misy. Kuracie prsia nakrájame na tenké rezne. Rezne namočíme do rozšľahaného vajíčka a poukladáme na plátky (oravskej) slaniny. Prvú vrstvu posypeme soľou a strúhaným syrom. Kuracie rezne takto navrstíme, kým sa neminú suroviny. Na vrch nalejeme smotanu, na ktorú naklopíme doteraz vyčnievajúce plátky slaniny. Pečieme 1 hodinu v rúre pri 200 stupňoch.

 

Zapekaná zelenina na mediteránsky spôsob

 

0.5 kg  mleteho masa

1 žltá kalifornská paprika

1 červená kalifornská paprika

50 dkg cukety

Olivový olej

Cesnak

Mletá červená paprika

3 dcl paradajkovej šťavy

Soľ

Cukor (xylitol, stevia)

Čierne korenie

Oregano

Koriander

Majoranka

Rozmarin

Tymian

Múka

15 dk strúhaného syra

 

Mleté maso orestujeme na oleji. Zeleninu nakrájame na kocky a uložíme ich do zapekacej misy. Na oleji krátko orestujem cesnak, pridáme mletú papriku, dolejeme  paradajkovú šťavu a okoreníme podľa chuti. Takto ziskanú paradajkovú omáčku nalejeme na pripravené maso a pridáme k zelenine. Posypeme syrom a vo vyhriatej rúre na 170-200 stupňoch, pečieme 30 minút.

 

Grilovaná zelenina

 

Cuketa

Kalifornská paprika

Paradajka

Cibuľa žltá alebo červená

Šampiňóny

Soľ

Čierne korenie

Oregano

Olivovy olej

 

Zeleninu nakrajame na kolieska a uložíme na dno plytkej zapekacej misy. Celé posypeme soľou, čierným korenim, oreganom,  pokvapkáme olivovým olejom. Vo vopred vyhrietej rúre pečieme do zlato hneda.

Paradajky zapečené so syrom

 

4 veľké paradajky

30 dkg mozarelly

1-2 cibule

Soľ

Mleté čierne korenie

Tymian

Olivový olej

 

Zapekaciu misu  tenko vymastíme olejom. Rúru vyhrejeme na 220 stupňov. Paradajky a mozzarelu nakrajame na 1 cm platky. Striedavo ich ukladáme do zapekacej misy. Cibuľu jemne nakrajame na malé kocky a pomiešame s tymianom, soľou, olejom a posypeme ním vrch a následne pečieme 20-25 minut.

 

Bryndzovo-papriková šalát

 

Po  1 kuse  z červenej, žltej, zelenej kalifornskej papriky

1 červená cibuľa

10 dkg bryndze

Soľ

Čierne korenie

Citrónová šťava

Olivový olej

Petržlen

 

Nakrájajte, zmiešajte, chutne ozdobte!!

 

Waldorfský šalát

 

30dkg zeleru

20 dkg jablka

2 pol. lyžičky  citrónovej śťavy

Soľ

Majonéza

Vlašské orechy

 

Zeler nakrájeme na tenké listy, jablko podobne. Postupne zmiešame a prilejeme citrónovú šťavu, osolíme. Orechy nakrajame a primiešame. Majonézou oblejeme.

 

Vajíčkovo slaninový  šalát

 

4 vajíčka na tvrdo

5 dkg oravskej slaniny opečenej

5-10 dkg tvrdého syra

Majonéza podľa chuti

 

Vajíčka a syr nakrajáme na kocky a pomiešame s opekanou slaninou spolu s majenézou. Podávame.

 

 

PALEO CHLIEB

 

Tekvicovo-ľanový chlieb s čiernou reďkovkou

    * 10 dkg mletých tekvicových semien
    * 10 dkg ľanových semien 
    * 30 dkg jemne nastrúhanej čiernej  ostrúhanej redkvičky
    * 1 dl kokosového mlieka doplneného prípadne  vodou

    * Natur provensálske korenie, čerstvo namleté
    * 1 lyžica oleja z vlašských orechov
    
* Soľ
    * Čierne korenie
    * 2 vajcia
    * 1 prášok do pečiva

    * Trochu oleja na vytretie formy
    
* Papier na pečenie

Formičku potrebujeme vystlať papierom na  pečenie, vytrieme následne  olejom. Nastrúhané prísady  zmiešame  s práškom do pečiva. Pridávame olej, korenie, kokosové mlieko, našľahané vajíčka. Získanú masu na 180 stupňoch  45 minút pečieme.
 

Zeleninové pečivo

     * 50 dkg čistenej zmesi zeleniny (brokolica, kel, mrkva)
    *  Menšia cibuľa, 2 strúčiky cesnaku - podľa chuti
    * 1 lyžička prášku do pečiva
    * 2 lyžičky korenia (bazalka, majorána, rozmarín, podľa chuti)
    
* 1 lyžička Podravky (vegeta)
    * 3 vajcia
 
Očistime zeleninu, nakrájame, rozdrvíme.

 

Pridáme  prášok do pečiva, potom okoreníme. Pridávame 3 vajcia a dôkladne premiešame. Získanú masu vložíme do vystlanej  formy, pečieme na 200 stupňoch 30 minút. Podávané s kuraciou pečienkou je vynikajúci.

 

Tekvicové chleba
 
     * 20 dkg pomletých tekvicových semien
    * 1 stredne veľká mrkva nastrúhaná
    * 2 polievkové lyžice ovsených otrúb
    
* 2 vajcia
    * 1 lyžica ľanového oleja
    * Pol prášku do pečiva
    
* Soľ a korenie
    * Voda
 

Tekvicové chleba na „iný spôsob“

     * 20 dkg pomletých tekvicových semien
    * 40 dkg surovej tekvice nastrúhanej, nakrájanej

    * 2 vajcia
    * 1 balíček prášku do pečiva
    * Korenie: petržlen, ligurček, zeler, cesnak, kurkuma
    * Soľ
    * 1 dl ovsenej smotany alebo ryžového mlieka, vody
    * 1 lyžice oleja z vlašských orechov

 

Viaczrnné  paleochleba

    
* 4 vajcia
    * Jedna čajová lyžička soli
    * 1 dl vody (v závislosti na množstve semien, nech je to husté, ale ešte tekuté)
    
* 2 lyžice olivového alebo ľanového oleja
    * 1 prášok do pečiva

Zmiešame...

     * 3 lyžice ovsenej múky
    * 2 polievkové lyžice ľanového semena
    * 2 polievkové lyžice ovsených otrúb
    * 1 polievková lyžica slnečnicových semien

Na vrch nasypeme sezamove semiačká a 20-25 minút pečieme  v predhriatej  rúre.

 

 

Paleo chleba z cesnaku, sušených paradajok

    * 2 lyžice  mandlového masla 
    * 2 lyžice olivového oleja
    
* 4 vajcia
    * 3 lyžice jemne mletých mandlí
    * 3 lyžice ľanovej múky
    
* 3 lyžice kokosu, sušené mleté kokosové orechy
    * 1 / 2 lyžičky morskej soli
    * 1 / 2 lyžičky jedlej sódy
    * 1 / 2 lyžičky prášku do pečiva
    * 1 hrsť nasekaných sušených  paradajok
    * 1 / 2 hrsti čerstvého rozmaringu
    * 5 stredne veľkých  strúčikov cesnaku
    * 1 / 2 hrste opekaných píniových orieškov
    * 1 / 2 hrste lúpaných pražených a dýňových semiačok
    * 1 / 2 hrste opekaných slnečnicových semien

Prísady boli náležite premiešané a v rúre 30-35 minúta pečené.

 

PALEO DEZERTY

 

Mandľové koláčiky

    * 15 dkg mletých mandlí
    * 25 dkg nastrúhaných jablk
    * 4 dkg topoľového cukru
    * 1 balíček prášku do pečiva
    * 1 dl smotany
    
* 2 vajcia
    * 1 lyžice oleja z vlašských orechov

 

Kokosový muffin


    * 20 dkg sušených kokosových orechov
    * 30 dkg nastrúhaného jablka
    * 1 lyžica citrónovej šťavy
    * 8 g topoľového cukru
    * 2 vaječné žĺtky a bielka našľahané
    * 1 kávová lyžička kokosového oleja lisovaného za studena

    * 1 dl smotany

    * 1 balíček prášku do pečiva
    
* Ak je to potrebné, jednu polievkovú lyžicu otrúb
    * 12 papierovách košiarikov

 

Jablkový muffin s ovsenými vločkami:

    
* 25-30 dkg ovsených vločiek
    * 2 veľké nakrájané jablká
    * 1 prášok do pečiva
    * Med
    * škoricový, kakaový prášok, mleté klinčeky
    
* 2-3 vajcia
    * Sójové (ovsené) mlieko, pridáme šťavu
    
* Pečieme

 

Orechový muffin

    * 40 dkg mletých vlašských orechov
    
* 5 dkg ovsených otrúb
    * 2 vajcia
    * 1prášok do pečiva
    * 10 g cukru sladidlá
    
* Škorica podľa chuti
    * 2 jablká nahrubo strúhané
    * 1 fľaša kompótu broskyne

    * Oblejeme štavou z kompótuJablkovo orechový koláč
 

    * 50 dkg nastrúhaného jablká
    * 15 dkg nastrúhaných vlašských orechov
    * 2 lyžice ľanového semienka
    
* citrónová šťava
    * 1 vajce
    * 1 lyžice ľanových semienok olej / maslo
    
* Trochu soli
    * Trochu sladenie / xylitol
    * klinček, škorica, zázvor
    
* Top: málo broskýň alebo lekvár lyžicou, nahrubo nasekané vlašské orechy

Pečieme pri  165 stupňoch okolo pol hodiny v rúre. Potom natrieme niekoľko lyžíc marmelády, posypeme nahrubo posekanými orechy, späť do rúry na 10 minút, a hotovo!

 

Makovo čerešňová torta  

    * 100 g masla
    * 150 g topoľového cukru
    * 6 vajec
    * 150 g maku
    * 70 g mandlí, orechov alebo zem
    
* 1 lyžička jedlej sódy
    * 1 lyžička škorice

 Pečieme v  predhriatej rúre na 150 stupňoch. Pečieme 45-60 minút.

 

Paleo čokoládový krém na palacinky

Vidličkou rozdrtíme banán, pridáme 2 lyžice prírodného kakaového prášku a rozmiešame, na dosladenie môžeme pridať topoľový cukor

 

Ovocná misa


Nakrájajte Vaše obľúbené  ovocie na kocky, pridajte trochu medu, sušeného ovocia a
 olejnaté semená (vlašské orechy, lieskové orechy, mandle). Zmiešajte, ozdobte, podávajte.

 

PALEO POLIEVKY

 

Hubová polievka

    * 50 dkg húb (šampióny)
    * 30 dkg nakrájanej mrkvy
    * 1 balíček jarnej cibuľky
    * Korenie
    
* Soľ
    * 1 dl  ovsenej smotany  (možno vynechať alebo nahradiť niekto iný)
    
* 1  údená šunka

 

Francúzska cibulačka

    * 40 g cibule
    
* 1 bobkový list
    * tymián
    * 10 g masla
    * 1 lyžice ovsených vločiek
    * 3 vaječný žĺtok
    * 1 lyžička soli
    * Štipka čierneho korenia

Paleo sekaná

    * 1 / 4 kg mletého mäsa
    
* 1 vajce
    * 1 stredne veľká  nastrúhaná mrkva alebo cukina (alebo iná zelenina)
    
* Korenie
    * Sezamové semená alebo mleté orechy / mandle

Pripravujeme ako “štandardné” fašírky.

 recept

 

DOBRÚ CHUŤ PRAJEME!!!

Zdroj


Zaujimave
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
majo   |   ip:46.227.17   |   2011-07-02  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja zijem aby som jedol :D :D samozrejme ze vela sportujem... keby nie som tlsty jak prasa :D :D


Takurcite   |   ip:78.98.142   |   2011-07-02  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne.
Hyb sa a mozes jest co chces a kedy chces.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-02  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, tak...! Ja žijem, aby som žral a kadil. A nijaký pošahaný psycháč, ktorý vidí všade sprisahanie pyramídového oka, mi v tom nezabráni.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-07-02  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekny priklad toho ako na zaklade zlej teorie (vyhybajte sa jednoduchym cukrom - obilie, ale jedzte vela ovocia. A nizsie: nepouzivajte fruktozu. kedze je fruktoza ovocny cukor a je to tusim najjednoduchsi cukor...)
Na druhej strane su ale recepty naozaj rozumne a vyvazene vytvorene, dokonca aj "grilovana zelenina" je iba zapekana (grilovanie zeleniny na ohni z nej robi serizne skodlivu pochutku). Tiez sa celkom rozumne "vyrovnavaju" s potrebou fast-foodu (cim myslim kolaciky a podobne - nie vzdy ma clovek cas varit).
Tak ci tak ale tvrdim, ze napriklad ryzu ako prilohu by tie recepty (tam kde je to vhodne) zniesli bez problemov.


Jela   |   ip:78.98.4.2   |   2011-07-02  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlúposti, totálne hlúposti. To je strašné aké hlúposti sa už uverejňujú. Paleostrava preboha živého.


kako   |   ip:89.173.14   |   2011-07-02  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejedzte ziadne obilniny, ale ovsene vlocky su OK? no neviem... trosku nekonzistentne...


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-07-02  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokiaľ je telo v poriadku može jesť čokoľvek keď je telo v disharmoní potom treba dávať pozor na stravu zaviesť diety a pod...radikálne zmeny jedálnička vám viac uškodia ako pomožu hlavne ak fyzicky pracujete.a niektoré racepty vyskúšam a to kuracie prsia s broskyňou to milujem;)


Zaujimave   |   ip:178.40.20   |   2011-07-02  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium:"Tak, tak...! Ja žijem, aby som žral a kadil. A nijaký pošahaný psycháč, ktorý vidí všade sprisahanie pyramídového oka, mi v tom nezabráni."

Potom dobrovoľne podstupuješ:

akné

dna, či cukrovka

zhoršenie svojej výkonnosti

autoimúnne ochorenia

Žiť kratšie ako priemer, chorobnejšie, pasívnejšie...

priberať bez dôvodne

náchylnosť na dorgy aj legálne aj závislosť na negatívnom správaní

zažiť podpriemerný nešťastný život v trápení...a kopu ďalších negatív

classique:" pokiaľ je telo v poriadku može jesť čokoľvek keď je telo v disharmoní potom treba dávať pozor na stravu zaviesť diety a pod...radikálne zmeny jedálnička vám viac uškodia ako pomožu"

radikálne zmena jedálnička je to čo tu jeme dnes toto je iba návrat na prirodzené radikálne sú obilniny napríklad !

kako:"nejedzte ziadne obilniny, ale ovsene vlocky su OK? no neviem... trosku nekonzistentne..."

Tiež potom pátram lebo aj ovsené vločky obsahujú kyselinu fytovú a tá rozkladá vitamín D na nestrávitelný pre človeka následok zlé zdravie, zuby a podobne. Ak niekto vie odpoveď na toto nech napíše. Ďakujem. Ak ťa to tak trápi tak tie vločky nedávaj do pusy kým si si nie istý ako som to urobil ja :D cvak cvak

Jela:" Hlúposti, totálne hlúposti. To je strašné aké hlúposti sa už uverejňujú. Paleostrava preboha živého."

Prečo si myslíš že strava ktorú sme jedli vyše 1.5 milióna rokov je hlúposť ?
Skôr ja sa smejem na hlúposti ľudí čo do seba tlačia stravu na ktorú sú nie adaptovaný a robia zo seba otrokov a podradné stvorenia :D Mutantov sa to prejavuje aj na výzore...

classique   |   ip:217.12.49   |   2011-07-02  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inak zaujímavé rád by som vedel čo si včera jedol;)

mňa by zaujímálo napr či by sa telo dalo uživiť ako to bolo v matrixe filme že oni jedli len čisté živiny cukry, tuky a bielkoviny že keby boli živinové kapsule či by telo prežilo:D toto ma veľmi zaujíma
Zaujimave   |   ip:178.40.20   |   2011-07-02  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako zvyčajne paleolitickú stravu. Niektoré recepty čo sú tu sú skôr na obohatenia chuti výnimočne. Normálne nemá zmysel upravovať jedlo. Jedine mäso,ryby dať upiecť bez roboty. Ostatné ješ ako ti to príde do úst.

Podľa mňa by to bola hlúposť lebo vlákninu chceš ako zjesť v tabletke ? Do paleolitickej stravy napríklad nepatria ovocné džúsy zbavené vlákniny. Takže by si prežil ale už by tam nebola rovnováha a nefungoval by si najlepšie ako sa len dá.Zaujimave   |   ip:178.40.20   |   2011-07-02  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre všetkých odporcov paleostravi:

Ako dlho vám vydrží auto keď do benzínu vám niekto pridáva malé množstvá vody ? Tiež si svoje telo predstavte ako biologický stroj ktorého výkon a životnosť závisí od správneho paliva.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-07-02  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujímavé
tak tie kapsule by boli s vosku alebo s volákej vlákniny;)no neviem to som len tak zo zvedavosti sa spýtal;)


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-07-02  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujmave: to spravne palivo je prave ten problem - ako je to s tymi cukrami teda?


Zaujimave   |   ip:178.40.20   |   2011-07-02  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Adaptovaný sme iba na zložité cukry na jednoduché nie lebo tie sme vyše 1.5 milióna rokov nejedli. V ovocí máš zložité cukry a jednoduché v rafinovanom cukre tak aký máš ešte problém ?


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-07-02  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujmave:
- zemiaky a obilie obsahuju skroby, http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0krob Skrob je polysacharid, zlozity cukor: (C7H10O5)n (podstatne je ten dolny index n, lebo je tam retazec takychto cukrov)
- naprotitomu ovocie obsahuje fruktozu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Frukt%C3%B3za ktora je monosacharid.

porovnaj co je jednoduchsie, ju?


Zaujimave   |   ip:178.40.20   |   2011-07-02  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak

Jednoduchšie je jesť ovocie ako vždy 1.5 milióna rokov a zemiaky ktoré jeme iba 10 000 rokov vyradiť.


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-07-02  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujmave: to nehovorizm ze nie, len tvrdim ze popisane je to prinajmensom divne. Nekomentujem radsej to, ze predpoklad dlhodobej adaptacie je sice dobry ale urcite nie samospasitelny a dokonaly.


Zaujimave   |   ip:178.40.20   |   2011-07-02  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Prečo nie ?


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-07-02  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujmave: ak to spravne chapem tak tato strava bola navrhnuta na zaklade toho co jedia prirodne narody (nech uz prirodne znamena cokolvek) s predpokladom ze sme na to najviac adaptovani. Problemy vidim v tom ze - mozu byt ovela prospesnejsie potraviny, ktore primitivne narody nepouzivaju lebo na ich vyuzitie nemaju technologiu (na rolnictvo musi byt clovek usadeny). Nevylucuje to vsak ze je potravina OK.


Adam   |   ip:78.45.16.   |   2011-07-02  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zerte, ale myslete na hygienu

http://pravdu.cz/mycka-nadobi/nebezpecna-houba-byla-odhalena-ve-vetsine-mycek-nadobi


peter   |   ip:87.248.63   |   2011-07-04  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze nam (pomocou relklam a inych TV spotov)diktuju co si mame obliekat (v duchu najnovsej mody), dalej nam diktuju kde mame a kde nemame chodit na dovolenky, ake auto ci spotrebnu elektroniku mame kupovat (ved kto by sam al uspokojit 10 rocnym autom a jednojafrovim CPU v PC) a nakoniec nam budu diktovat aj co mame a nemame jest (samozrejme rady zahalene ruskom zdravia). Neuveritelne co sme si tu dopustili..a este sa tomu aj vela ludi nesmierne tesi.. Niekedy mam naozaj pocit, ze mame presne to, co si zasluzime..


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-04  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je to s nami až také zlé. Napríklad, ja spĺňam tvoje kritériá: reklama mi nikdy nič nevnútila, neobliekam sa podľa aktuálnych módnych trendov a stále dôsledne nosím vyťahané čierne tričká s pentagramom. Na dovolenku nechodím. Auto má toľko rokov, ako píšeš a musí vydržať ešte raz toľko. Spotrebná elektronika sú zbytočné krámy - DVD prehrávač napr. nevlastním. Na počúvanie hudby sú koncerty, na pozeranie filmov kiná. PC mám trinásťročné, písať na ňom môžem a viac mi netreba. A napučím sa dosýta tým, čo mi chutí. Protichodné receptúry nie sú pre mňa relevantné.


peter   |   ip:87.248.63   |   2011-07-04  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..dva palce hore, ze nie si az tak ovplyvneny balastom, ktore tu presadzuju rozne reklamne agentury..avsak si myslim, ze sme vsetci viac ci menej reklamou ovplyvneny.. Je vsak si treba uvedomit urcite medze.
Ale otazka znie - kolko takych ako si ty kona rovnako uvazene??

Tento problem nie je vobec taky jednoduchy ako sa zda byt. Povedzme, ze si panom svojho stastia (casu aj penazi..) Ale co ma robit povedzme rodic 8 rocnych deti?? Ma odopriet modne trendy svojim detom?? Ako sa to potom prejavi na nom a vplyve jeho okolia?? Nemozes predsa poslat dieta do skoly v 4 rocnom trendovo neaktualnom svetri..to by bola pren velka rana a asi by ho vysmievali, resp. inym sposobom degradovali v jeho spolocnosti..

Zijeme zly, velmy skaredy svet, kto to nevidi, je slepy alebo zmanipulovany pozlatkom neopodstatneneho konzumu..
Nie je vsetko "nove" na skodu, to zase nepopieram (a bol by som uprimne povedany hajzel - pokritec keby to tvrdim) ale uvedomelost je zaklad, no mozgy mame velmi intenzivne vymasirovane, predsa len PR agentury zastupuju socialny inzinieri, ktory vzdy vedia na ktoru strunu brnknut, aby to malo spravny efekt..


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-04  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naznačený problém je dobovo veľmi aktuálny. Avšak umenie výchovy je veľmi ťažké. Uvediem príklad: V našom susedstve býval jeden - taká ortodoxná ovca - ktorý sa prisťahoval s dvoma deckami a po 8-mich rokoch ich mal osem. Tvrdil, že detiská vychováva bez televízie, číta im rozprávky a podobné úryvky z knihy oviec, aby ich vraj uchránil od negatív doby. Každý tvrdil, že sa mu to raz vymkne z rúk a výsledok? Dnes sú to už nezvládateľní pankharti, majúci za sebou prvú vykradnutú trafiku a prvé marihuanové drogy. Aký bol teda prínos ortodoxnej kostolnej výchovy pre spoločnosť od tohto nadržaného katolíka, ktorý prasil ako zajac? Neviem, ako je to ďalej s touto podarenou ovčou rodinkou, ale od hanby sa odsťahoval do inej diecézy.


dedo   |   ip:85.216.21   |   2011-07-11  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No,... toto je od Dr. Hammera pozri GNMdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú


 - Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú2013-05-30  (01:15)  |  Zdravie
Malý "záhradný" experiment dánskej deviatačky testuje efekt mobilného žiarenia na rastlinách. Jeho výsledky vás môžu prekvapiť.

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!


2013-05-22  (17:54)  |  Zdravie
Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty AUTOR: MIKE ADAMS ZDROJ: http://www.protiproud.cz/


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu


2013-05-22  (12:22)  |  Zdravie
Nevím o žádném Číňanovi, žijícím tradičním čínským životem, který by někdy použil kravské nebo jiné mléčné výrobky na nakrmení svých dětí. Tradice povoluje kojení ale nikdy ne používání mléčných produktů. Kulturní Číňané považují naši zaujatost mléčnými výrobky za velmi zvláštní. Vzpomínám si na pobavení velké delegace čínských vědců, krátce po skončení kulturní revoluce v osmdesátých letech.


John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne


2013-05-20  (15:29)  |  Zdravie
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.


Jak si zajistit 100% zdraví


2013-05-20  (14:34)  |  Zdravie
„Člověče, vzpamatuj se! Vyžeň všechny ty šamany, léčitele a duchy z hlavy, zapomeň na jejich moudra a běž na dovolenou!“


Zdravotní devatero


2013-05-19  (17:20)  |  Zdravie
Léčit nemoc je jako začít kopat studnu až když dostaneme žízeň.


14 LET STARÝ HAMBURGER Z MCDONALD’S VYPADÁ TÉMĚŘ JAKO ČERSTVÝ


2013-05-14  (10:00)  |  Zdravie
Víme dobře, že produkty rychlého občerstvení jsou plné syntetických chemikálií a že mají doslova devastující vliv na náš organismus. Nedávno objevený, „mumifikovaný“ hamburger z McDonald’s je však vizuálním důkazem toho, jak málo se takový frankesteinovský pokrm změní za 14 let.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu ešte viac podporuje!


2013-05-09  (08:16)  |  Zdravie
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Za zdmi mlékárenského průmyslu (pravda nie je propaganda)


2013-05-04  (15:47)  |  Zdravie
„Holou pravdou je, že morální pravda je často extrémistická a musí být, protože když je nespravodlnost absolutní, pak se proti ní někdo musí postavit — absolutně.“ Tom Regan


Mámo, táto, přijel on – očkovací kamión!


2013-05-04  (13:00)  |  Zdravie
Očkovací kamión, akce, která má za cíl zvýšit prodej vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Roadshow zavánějící porušením hned několika právních předpisů i principů humánní medicíny.


Ako som sa vyliečil


2013-05-02  (08:25)  |  Zdravie
Choroba ma kvárila 3 roky. Z času na čas mučivé bolesti, samovoľné intenzívne krvácanie a dennodenné vymieňanie obväzu. Navyše hnisavý výtok riadne zapáchal. Tri roky utrpenia pominuli. Ako? Bez lekárskej starostlivosti.


PROČ NEKUPOVAT BIO?


2013-04-19  (09:24)  |  Zdravie
My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


Proč pije člověk potravu pro telata?


2013-04-18  (16:39)  |  Zdravie
I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.


Veganství vede ke smrtelným chorobám


2013-04-14  (06:04)  |  Zdravie
Přísná vegetariánská dieta může být pro člověka životu nebezpečná. Odborníci tvrdí, že zvláště Indové dodržující extremní rostlinnou stravu mají v těle nadbytek homocysteinu. Tahle aminokyselina ve zvýšené koncentraci poškozuje výstelku cév, vede k ateroskleróze a také poruchám mozku. Takové choroby končívají často smrtí.


Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?


2013-04-12  (15:11)  |  Zdravie
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta. Vládli však na nej nenásytné farmaceutické koncerny. Nikto ich v láske príliš nemal. Ľudia totiž tušili, že u nich nie je všetko s kostolným poriadkom.


Odhoď narcis, kúp si jabko!


2013-04-12  (15:09)  |  Zdravie
Áno, Liga proti rakovine nelieči. Sú však nedeliteľnou súčasťou chorého systému a pomáhajú udržiavať jeho status quo. Toto je ich najväčším hriechom…


Rostlinné bílkoviny


2013-04-10  (12:20)  |  Zdravie
V tomto článku bych chtěl předložit některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny. Tato fakta velkou měrou ovlivnila můj pohled na problematiku rostlinných bílkovin a můj jídelníček.


Tatarák i s tasemnicí


2013-04-09  (17:49)  |  Zdravie
O tom, že pojídání masa s sebou nese poměrně nemilá rizika, se může přesvědčit stále více lidí, kteří si v minulých dnech pochutnávali na tataráku a dalších masových "lahůdkách". Spolu s masem se totiž dostaly do jejich děla i zárodky tasemnice.


Zastavme ten smrteľný kolotoč!


2013-04-09  (15:18)  |  Zdravie
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Báj o upíroch


2013-04-07  (19:56)  |  Zdravie
Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


6 ODSTRAŠUJÍCÍCH DOPADŮ TOXICKÉ CHEMIKÁLIE BPA V PLASTECH


2013-04-05  (09:47)  |  Zdravie
Bisfenol A, (BPA) je často používaná toxická chemikálie se schopností narušovat funkci hormonů. Můžeme ji najít v mnoha plastech, vnitřních obalech plechovek a dokonce i na amerických dolarech a účtenkách.


Byznys v bílých pláštích


2013-04-02  (21:15)  |  Zdravie
Tak opět další reportáž tentokrát odhalující špici tohoto ledovce jménem farmaceutika a její podvody a kšefty s lidskými životy i s zdravím. Vidíte zde jasné svědectví jak farmaceutických zástupců tak doktorů uplácených zájezdy dárky i hotovostí. Šokující realita, tak popřemýšlejte nejste náhodou také obětí tohoto monstrózního zvráceného byznysu ?


Výhody Syrové Stravy


2013-04-01  (10:52)  |  Zdravie
Otázkou není "Je to těžké?"... Otázkou je "Stojí to za to?" Změna mé stravy změnila celý můj život k lepšímu. Nikdy bych ani nečekala všechny ty pozitivní změny, které se staly mě a mé rodině.


Můj život na syrové stravě


2013-03-30  (14:56)  |  Zdravie
Mé rozjímání, ke kterému jsem se dostala díky syrové stravě :-) Jakmile pročistíme své tělo, přichází na řadu naše duše...


Lékaři: Veganství a další "zaručené" diety? Škodí zdraví!!!


2013-03-29  (07:05)  |  Zdravie
Jednostranné diety mohou podle lékařů poškodit zdraví, trvalé zhubnutí však nepřinesou.


CO OBSAHUJE SENDVIČ MCRIB OD MCDONALD’S: GMO PŘÍSADY, TOXICKÉ A ZAKÁZANÉ INGREDIENCE


2013-03-27  (12:46)  |  Zdravie
Sendvič McRib je na vrcholu oblíbenosti. Tisíce lidí zaplavují webové stránky, jako je „McRib locator“, aby si sendvičem McRib řetězce McDonald’s nacpali břicho.


Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny


2013-03-27  (07:29)  |  Zdravie
Čtěte i etikety při koupi ovoce nebo zeleniny. I ovoce může obsahovat nebezpečná éčka, přidanou vodu nebo aspik.


Studie: Marihuana škodí hlavně mladým, může jim trvale snížit IQ


2013-03-23  (16:14)  |  Zdravie
Obecně především u mladých lidí převládá názor, že cannabis je neškodná droga a nenese žádná zdravotní rizika. Přitom právě tato skupina je jejím užíváním negativně ovlivněna.


ZDECHLINY V JÍDLE!


2013-03-22  (07:05)  |  Zdravie
Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Léčba konopím


2013-03-21  (07:37)  |  Zdravie
Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska


PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJŠÍ NEŽ CHEMOTERAPIE


2013-03-18  (09:05)  |  Zdravie
Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Jelikož některé velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji. Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná.


Konopné semínko je dokonalou potravinou


2013-03-14  (19:37)  |  Zdravie
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.


Ďaľšie zo zdravia...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

2012: Vesmírný podvod! Je ohroženo duchovno nebo rozum?

Tato doba je dobou nepochybně zvláštní, fascinující a mediálně velmi atraktivní. Lze to demonstrovat na tom, že jeden kalendář ( bez ohledu na to, že měří čas úplně jinak než ten náš gregoriánský ) stačí k tomu, aby u mnohých lidí vznikla dalekosáhlá očekávání a na jejich základě nesmírně radikální opatření a s tím související razantní změna paradigmatu svého životního stylu.


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a ...

Zdá sa vám všetko drahé? A viete, že by vôbec ...

Alternatívne Energie! Nové riešenia

Osmnáct kritických postřehů z USA

Úžasné fotky toho, co svět za týden sní

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Momentky z, ehm, z EHMK2013

Počátek občanských nepokojů v USA?

Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2525 s