18. August 2019
    
KONIEC KRÍZY?!! - Dolezite.sk

KONIEC KRÍZY?!!


  2013-01-15  (10:41)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - KONIEC KRÍZY?!!

Zelená cesta,

alebo ako sa dostať z hospodárskej krízy, vytvoriť pracovné miesta a zabezpečiť životné potreby pre obyvateľov v medziach trvalej udržateľnosti.

 

 

 

 

Existuje množstvo ciest, po ktorej sa človek, či celé ľudstvo môže vydať. Ciest počas ktorých bude vždy hlavnou prioritou získavanie energie potrebnej na uspokojovanie fyzických a duševných potrieb jednotlivca a snaha o šťastný a spokojný život. Naša krajina ponúka niekoľko ciest, po ktorých sa môžeme vydať a predurčiť si tak spôsob získavania energie, ktorou uspokojíme životné potreby obyvateľstva. Vybraná cesta je zrkadlom toho, ako využívame a hospodárime s prírodnými zdrojmi, akým spôsobom si zaobstarávame potravu a aké kultúrne hodnoty a tradície ctíme. Jej obrazom je prispôsobená okolitá krajina a duchovné hodnoty i tradície našej kultúry. Jedna z najstarších ciest, ktorej význam a zmysel bol veľmi dobre známy, a ktorou sa už pred 12.tisíc rokmi vydali takmer všetky veľké národy Zeme, bola cesta založená na získavaní  energie zo zelených zdrojov. Dnes je čas na jej novo zrodenie, aby sa ako zelená cesta stala hlavnou záchranou z hospodárskej krízy, priniesla pracovné príležitosti a navrátila ľuďom zdravie, šťastie, spokojný i bezstarostný život, v súlade s prírodou, a tak našu krajinu posunula k trvalej udržateľnosti a rozvoju.

A čo vlastne trvalo udržateľný rozvoj a spôsob života znamená? Je to spôsob akým organizujeme, využívame, či pretvárame svoje okolie? Či spôsob, ako šetrne a efektívne dokážeme hospodáriť s prírodnými zdrojmi, tak aby sme uspokojili životné potreby a dopriali tú možnosť aj budúcim generáciám? Alebo jeho podstata spočíva v trvale udržateľnom spôsobe získavania energie obnoviteľným spôsobom? V každej z historických dôb sme sa snažili o jediný cieľ, a to získať dostatok energie k životu zo zdrojov, ktoré nám poskytovala príroda. Od lovcov a zberačov, cez poľnohospodárov, až po urbanistov sme len menili spôsob a mieru, akou sme dokázali využiť na Zemi dostupnú energiu. V súčasnosti v najväčšej miere využívame energiu Slnka, uskladnenú v podobe fosílnych palív.                                      Ako dlho to bude ešte možné? Odhady hovoria, že ropa pri súčasnom objeme ťažby vydrží ešte 40 rokov. A čo bude potom? Začneme páliť ostávajúce uhlie a zemný plyn? Aká ešte dlhá je cesta, ktorou sme sa vybrali, keď sme si vedome zvoli takýto spôsob získavania energie? Môžeme vďaka inteligencie dosiahnuť takú vyspelosť v získavaní energie, že cesta ktorou sa vydáme bude dlhšia ako tá, po ktorej kráčame v súčasnosti? Jednu takú cestu nám bez zmien dláždia fotosyntetizujúce organizmy už miliardy rokov. Ich schopnosť premieňať svetelnú energiu na energiu chemickú a ďalej na zdroj energie a hmotu, pre seba a ostatné organizmy a ich schopnosť dodávať kyslík i spotrebovávať z atmosféry oxid uhličitý je spôsob, ktorý ak dokážeme využiť dosiahneme trvalo udržateľný rozvoj a vývoj života v našej krajine.          Ale existuje zelená rastlina, ktorá by dokázala nahradiť fosílne palivá, ozdraviť ovzdušie i zabezpečiť rovnováhu plynov v atmosfére a v neposlednom rade byť prínosná pre ekológiu planéty, uplatniť sa v energetike, stavebníctve, strojárstve, potravinárstve, chemickom, papierenskom, farmaceutickom a v rôznych ďalších hospodárskych odvetviach? Existuje! V našej reči sa nazýva Konopa siata. Zelená rastlina, ktorá bola prvou človekom pestovanou poľnohospodárskou plodinou. Pre staroveké národy znamenala dar od bohov, so statusom „posvätná rastlina“. Dnes môže stáť v našej krajine pri zrode konopárskeho priemyslu, ktorého brány sa v Slovenskej republike otvorili  dňa 11. 2. 2009, kedy NRSR schválila novelu Zákona č. 139/1998 Z. z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch v znení neskorších predpisov. Touto legislatívnou sa vytvorili po dvadsiatich rokoch podmienky, pre opätovné veľkoplošné pestovanie Konopy siatej a pre znovuobjavenie jej jedinečných vlastností a širokého spektra využitia. V našej krajine máme vynikajúce pôdy a klimatické podmienky na pestovanie tejto rastliny.               

A v čom je vlastne Konopa siata taká výnimočná? Tak napríklad výskumy anglických vedcov hovoria, že je z nej možné vyrobiť viac ako 25.000 výrobkov a v podstate všetko čo je možné vyrobiť z ropy, je možné vyrobiť aj z Konopy siatej. Vieme si vôbec predstaviť tie možnosti? Pravdou je, že z Konopy siatej dokážeme postaviť dom, natankovať auto, vyrobiť papier, pevné palivo, odev, plast, lepidlo, farbu, lak, mydlo, kozmetiku, lieky, olej, chlieb, atď. A to všetko biologicky rozložiteľné a šetrné k životu. Slovensko je malá krajina, bez energetických zdrojov, ale s dostatkom kvalitnej pôdy a pracovnej sily. Len v oblasti Juhoslovenskej kotliny, sú rozsiahle plochy poľnohospodárskej pôdy, na ktorých by sa mohli týčiť štvormetrové rastliny Konopy siatej. Ich spracovanie by dalo prácu mnohým ľuďom a výnosy z predaja konopných produktov, by pozdvihli ekonomiku a priniesli nové príležitosti pre malých a stredných podnikateľov. Využitím len zlomku možností, ktorými Konopa siata disponuje, je možné dosiahnuť, že naša krajina, sa vďaka prírodnému a sociálnemu potenciálu môže stať jedným z najvyspelejších štátom v srdci Európy.                                                     

Ale ako dosiahnuť, aby naši poľnohospodári veľkoplošne pestovali Konopu siatu? Jednoznačne by bola potrebná osveta a následná zmena postoja ľudí k rastline, ale aj odvaha a vôľa chcieť zmeniť veci k lepšiemu. Nakoniec by stačilo pripraviť pôdu, zabezpečiť stroje, zariadenia, priestory, zasiať osivo a novovytvorenú hmotu spracovať a premeniť na produkty, či energiu. Svojím konaním a celkovým prístupom k získavaniu energie, v štýle „vykopať a spáliť“ v prípade ropy, zemného plynu, či uhlia, alebo v štýle „ťažba – spracovanie – výroba – spotreba – odpad“ v prípade výrobkov každodennej spotreby spôsobujeme, že výsledkom je len ohraničená čiara, ktorej konečné štádium predstavuje na jednej strane všetky vykopané zdroje a na druhej strane dym a haldy odpadu.                                            

Je možné, aby pestovanie Konopy siatej nahradilo začiatočnú fázu ťažby zdrojov a konečnú fázu odpadov? A ak áno zaistí, aj rovnováhu vo výmene látok a energií? Určite áno! Zoberme si plastové vrecko a palivo z nej získané. Vrecko je rovnako, ako každý plast vyrobený z Konopy siatej, biologicky rozložiteľný a v pôde mu trvá len pár dní, než sa celkom vytratí. Palivo, akákoľvek jeho forma získaná z Konopy siatej, pri horení vytvára oxid uhličitý, ale tento oxid rastlina pri svojom raste znovu spotrebúva, čím v atmosfére opäť vyrovnáva hladinu kyslíka a uhlíka. V jednoduchosti dva veľké problémy súčasnosti, ako je nadmerná produkcia CO2, a neschopnosť navrátiť späť prírode, to množstvo vyprodukovaného odpadu, dokáže pre nás vyriešiť Konopa siata. Rastlinka, vďaka ktorej sme schopní zabezpečiť prirodzenú rovnováhu vo výmene látok a energií v prírode a dosiahnuť tak trvalo udržateľný spôsob a rozvoj života v našej krajine. Možnosti k dosiahnutiu tohto cieľa máme a je len na nás ako s nimi naložíme.  

                                              

Mjz

 


MM
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
BliznaSk . nesyxyxe87   |   ip:178.41.19   |   2013-01-15  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Úplne s týmto článkom súhlasím. Len ľudia a ich postoj k tejto rastline je dosť zlý. Neviem kto im to natlačil do hlavy ale je to tak, a je to dosť smutné. U mladých ľudí je postoj trochu iný, hlavne z dôvodu, že to fajčia ale aj tak si myslím, že nevedia o tom veľa. Čo sa týka, hľadania alternatívy za ropu, tak to príde, až keď sa ropa minie a tí vyvolený sa poriadne nabalia. Lebo čím, menej tým drahšie. Možno je tých náhradných zdrojov oveľa viac, ale je to všetko v tajnosti.ocal . jusifumy19   |   ip:89.144.20   |   2013-01-15  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry clanok a pravdivy,ale nikto znasich panov si to nepraje,ich konickom je povysovat sa a zdierat nas,lebo su to obycajny uchylny sadisti,a dotedy budu na nas orat,pokym sa nezobudime a neudrbeme ich


Miso . fagilyle7   |   ip:195.168.4   |   2013-01-15  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tridsiatych rokoch minuleho storocia jeden nosaty pan z USA v spolupraci so svojim svokrom senatorom pretlacili zakon o zakaze marihuany. Ten sa casom rozsiril o zakaz pestovania aj "technickej konopy".
Jedinym dovodom boli peniaze.
Hektarovy vynos konope, v penaznom vyjadreni, je nizsi ako hektarovy vynos tabaku ci dreva v lesnom poraste. Kedze spominany pan patril do etnika co chce vseto zadarmo pripadne s co najvacsim ziskom a ziskal obrovske lesne pozemnky, ktore boli surovo ukradnute povodnym obyvatelom Ameriky a nebol jediny, podarilo sa mu za podopory svokra a par vymyslenych lekarskych studii preukazat skodlivost tychto rastlin.
Pridala sa petrochemicka, papierenska a tabakova lobby.
Dodnes sa tymto zakonom riadime.
Myslite si, ze sa nieco zmeni zrovna teraz, ked nas ovladaju korporacie cez nastrcenych pajacov co si nechaju hovorit politici???


Miso . fagilyle7   |   ip:195.168.4   |   2013-01-15  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este dodam len tolko, ze v Anglicku platil zakon, ze vsety britske kolonie (vratane USA) MUSIA pestovat konope koli lanam, plachtam a inemu vybaveniu, ktore sa pouzivalo na lodiach.
Americka ustava a Deklaracia su napisane na KONOPNOM papieri a je dokazane, ze i sam Washington pestoval konope!!!
Cize este raz sa pytam... mysli si niekto, ze sa vo svete nieco zmeni?


jurosiq . jaqemela00   |   ip:195.91.23   |   2013-01-15  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj pokusy s pestovanim ryze boli uspesne ale ked sa zistilo ze je o polovicu lacnejsie ryzu pestovat ako dovazat tak to zatrhli ved preco platit 55c ked mozme platit 1.19e


malaPerunica . nodaquce29   |   ip:92.52.36.   |   2013-01-15  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Od strachu, že by prišli o enormné zisky z ťažby nerastných surovín, úbožiaci nevzdelaní, nekultúrni, spustili kampaň proti konope siatej...

radšej nám budú tlačiť do hláv, že sme premnožení, že treba ľudstvo zredukovať z dôvodu malých zásob ropy a iných zemských lahôdok...

všetko je to o vedomostiach...vzdelávajme sa, spoznávajme, aby sme VEDELI...


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.26.   |   2013-01-15  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo to trepete?

V obci, kde som býval pestovali konope ešte za socializmu / používala sa v textilnom priemysle /. Po nej bola tak zbitá pôda a vysilená zem, že družstvo ju nechcelo pestovať, keby to nemali naplánované a prikázané KSČS.

Najlepšia na zlepšenie pôdy je repka, ktorá sa používa aj v súčasnosti ako zelené hnojivo.

Celý tento Váš prístup je účelový, kvôli jej účinkom. Netvrdím, že nemá na niektoré ochorenia priaznivé účinky, ale trepať, že ide o výborné zelené hnojivo, to som už nezvládol.


BliznaSk . nesyxyxe87   |   ip:178.41.19   |   2013-01-15  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, za všetkým treba hladať peniaze. Ale nevidím to až tak zle. Konope ide stále do popredia, dôkazom je čoraz viac zákonov o dekriminalizácii marihuany alebo jej úplné legalizovanie čo je dôkazom štát Washington a myslím, že štátu Colorado. Taktiež, keď sa pozriete na našich bratov Čechov. O konope sa hovorí najmä ako o droge, ale s tým zároveň kráčajú možnosti ako konope spracovať a využiť čo najlepšie.


Miso . fagilyle7   |   ip:195.168.4   |   2013-01-15  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jan,
technickeho konope mozes vyfajcit cele pole a nic ti nebude.
V tom je ten rozdiel. Teraz nie je rec o fajceni marihuany.
Na margo ubytej pody...
Pri pestovani konope nie su potrebne ziadne herbicidy ani ine pripravky urcene na vyhubenie "buriny". Ide o to, ze konope svojou stavbou dokonale zatieni podu pod sebou a tym padom sa tam nemoze usadit ziadna neziaduca rastlina. Tym padom sa znizuje cena potrebna na jej pestovanie.
A ubyta poda sa da vzdy poorat, rovnako ako po pestovani kukurice.


Steve316 . pafefesu96   |   ip:95.105.20   |   2013-01-15  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem si to predstaviť... rok by sa tu pestovala konopa siata na komerčne učely a po roku by nas išli Američania bombardovať,...


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.26.   |   2013-01-15  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso.fagilyle7

Mišo nevieš čítať, napísal som aj vysilená zem. Vari nevieš do akej výšky rastie konope a jedno je či technické alebo na takz. na medicínské účely.

Pesticidy / nie herbicidy - tie sú na škodcov / sa musia použiť, či už pri konope, tak aj pri kukurici, inak ich podrast by bola burina. Keby sa konope pestovalo vo veľkom, tak by sa pesticidy museli tiež používať. To nie je tak, keď si zasadíš tajne niekde pár koreňov, tam ti burina nebude vadiť, ale ak neobrobíš, máš nižšiu kvalitu obsahu omamnej látky. Vari nevieš, že sa pestuje takmer pri laboratórnych podmienkach, pričom v iných krajinách, kým nenarastie do potrebnej výšky, aby podrast zatienila, ju musia tiež ošetriť od buriny.


Miso . fagilyle7   |   ip:195.168.4   |   2013-01-15  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jan,
skus si nieco zistit a uvidis, ze sa mylis.
Herbicidy su na hubenie roznych rastlin, neziaducich. Pesticidy su proti skodcom a rovnako nie su potrebne.
Alebo snad stare matere mali plne stodoly chemikalii?
Este raz ti vysvetlim, ze tu sa jedna o konope, nie o marihuanu.
Tym padom sa o obsahu omamnej latky hovorit neda.
Konope rastie pomerne rychlo kedze do roka sa daju zozat aj dve urody (opakujem, jedna sa o konope) tym padom je zabezpecene, ze poda pod rastlinou samotnou je zatienena a neposkytuje vhodne podmienky pre neziaduce rastliny (buriny, porasty a podobne)
A poda je vysilena po akomkolvek pestovani polnohospdarskych plodin.
Preco inac bol v minulosti pouzivany model, kedy raz za tri roky lezalo pole uhorom?
A citat asi nevies ty, ani po sebe, okrem toho, ze si napisal, ze zem je vysilena, napisal si aj to, ze je ubita...
nemusis hned utocit ked mas pocit, ze mas pravdu. Da sa to napisat aj inak. Netvrdim, ze mam patent na rozum, ale ked mi dokazes, ze sa mylim, rad sa poucim a prijmem nove poznatky.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.38   |   2013-01-15  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Nechcem sa pliesť do debaty odborníkom ,ako je Mišo čí Jano ,ale neviem prečo,mne ten článok zavania Liberálnym domom.Možno to je ,len tým snežením.


anonym . jodofaca56   |   ip:178.41.12   |   2013-01-15  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teroristi v parlamente vam to neschvalia ich ulohou je totalny rozpad systemu. Zamietanie rieseni krizi maju v naplni prace.


Andrej . bomefumi93   |   ip:91.229.29   |   2013-01-15  (17:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pestovanie technickeho konope bolo v minulom rezime beznym,jeho vyuzitelnost je skutocne univerzalna.Obavam sa vsak,ze obcanom uslo,ze dnes uz nie je dolezity vseobecny prospech,ale len prospech uzkej vrstvy protekcnych obcanov.Hlavnym argumentom bude samozrejme "zneuzitie pre drogovu scenu" a samozrejme ohananie sa zakonom o nedovolenej vyrobe drog,jedov a prekurzorov.Nizka koncentracia ucinnej psychoaktivnej latky THC v technickom konope sa bude maskovat pripadnym zneuzitim vacsieho mnozstva konope na vyrobu hasisu,ako sekundarneho produktu konopy,hoci ten hasis bude mat chut gumy a ucinok slabsieho piva.Jednoducho pestovanie konope nie je v sucasnej dobe v kurze,nakolko je lacne a znizuje prijmy mnohym,ktori sa prizivuju na drahsich surovinach,ale argumenty o pripadnom zneuziti konope dostatocne zmanipuluju verejnost na to,aby k tomu nikdy neprislo..


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.173   |   2013-01-15  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miso.fagilyle7

Mišo máš pravdu v tom, že tie pesticidy a herbecidy som si nejak prehodil.


anonym . jodofaca56   |   ip:178.41.12   |   2013-01-15  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citat:"ale argumenty o pripadnom zneuziti konope dostatocne zmanipuluju verejnost na to,aby k tomu nikdy neprislo.."

1. Najprv som si myslel ze hlad by mohol zmenit nazor Slovakov ALE NIE Slovensko je stat od pradavna chudobny,hladny,pracovity pre druhych a zneuzivany. Ludia su radi ze sa Slovensko vracia do svojej prapovodnej chudoby nedostatku a nespravodlivosti. Preto vacsina je proti prosperite a neprotestuju proti tomu co sa dnes deje.

Darmo snivame o Demokracii ked vacsina ludi sa chce mat vedome zle ! Hovoria ze sa chcu mat dobre ale pre nich dobre je byt chudobny trapit sa a obvinovat blizke okolie.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.10   |   2013-01-15  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kriza skonci, ak celoplosne zavrhneme korupciu a bankari pojdu do basy. Tiez je treba zrusit demokraciu v sucasnej podobe ktora je vysmechom rozumu a akoze "volny trh" ktory je nic len nepodarenou karikaturou, parodiou sameho seba.

Sa obavam ze konopka s tym moc neporiesi.


Slavo . titeduvi40   |   ip:92.245.5.   |   2013-01-15  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem autorovi za tento článok.Súhlas. Asi pred pol rokom som chcel článok o rovnakej téme napísať aj ja ,ale MM ma predbehol a napísal to asi aj lepšie a dôslednejšie ako by som to spravil ja.http://dolezite.sk/ZELENA_CESTA_I_83.html
My Slováci si ani neuvedomujeme, že žijeme v potencionálne zlatej krajine:
1. Slovensko je jedna s najbezpečnejších krajín- žiadne sopky, hurikány, zemetrasenia, tsunami. Aj keď sa nám tu občas nejaký jarok vyleje, ale to už mohlo byť vyregulované.
2. Máme pitnu vodu- netreba pripomínať, čo to znamená
3. Sme pracovití- ak by sme si sami tlačili peniaze(štatna emisna banka), mohli by sme byť aj bohatí.
4. Konope- viď článok


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-16  (04:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vari si myslíte že CIA ktoré zastrešuje všetkých drogových dílerov by chceli aby sa v ovzduší nachádzalo toľko "nekvalitného" peľu ktorý by im oplodňoval tak dokonale vyšľachtené odrody?
a "stop drogám!" hája ich záujmy ani nevedia ako... (a to nie len s mariškou) veď by im legalizáciou klesli príjmy... všetko skryté za "ochranu" detí...


zdravyrozum . gydujudi50   |   ip:188.120.2   |   2013-01-16  (09:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jan,

Prave repka olejna je killer na podu!
Ak sa nemylim, tak spravne by sa mala pestovat na 12% obrabanej pody, takze to vychadza na jednom pozemku cca raz za 8-9 rokov! Bohuzial to nikto nedodrziava a ti najserioznejsi ju pestuju na 25% no vacsina ju dava na 40-50% pody. Tym padom dochadza k plosnej degradacii polnohospodarskej pody :-(


jasom . jebexunu36   |   ip:213.81.16   |   2013-01-16  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja som za konope.
Dokonca vybavim strazenie celeho osiateho uzemia za dva rohliky na osobu za 24 hodin 365 dni v roku. :-)
Nasi pocierny spoluobcania sa konecne osvedcia ako odborny strazny dozor,slubili ze budu strazit vsetci uz od kojencou.:-) :-) :-) :-)
Kto ma zaujem o lacnu pracovnu silu nech to nahlasi u Dezi-vajdu v osade za latrinou.
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


biba . vecujabe38   |   ip:178.41.11   |   2013-01-18  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Kedysi bolo konope u nás bežne pestovanou plodinou, ktorá sa o.i. využívala i na liečenie, ešte dnes si to zopár starých babičiek pamätá- tak prečo to neskúsiť?


Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-01-18  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biba: čo ti v tom bráni? (mimochodom konopných mastí je v poslednej dobe dosť, rovnako som videl konopné semená - pražené a aj výrobky z konope nie su úplne nezohnateľné)


ANONYM . nalumawy78   |   ip:78.98.219   |   2013-01-19  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som zisťoval na ministerstvách a týchto systémových organizáciách,,,a do 100m2 si možne nasadiť kto chce bez akéhokoľvek povolenia, resp. nie je to zakázané, ale problém je s certifikovaným osivom, neviem kde to zohnať, ak niekto vie dajte vedieť a môžme ísť na jar na VEC,,,:)


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.224   |   2013-01-19  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravyrozum.gydujudi50

Plodiny na ploche by sa mali striedať, preto sa tá istá plodina seje na to isté pole raz za 3 roky. Killerom na pôdu nie je repka olejná, o ktorej som povedal, že sa využíva na zelené hnojenie, ale ja neviem, či ty vieš, čo je to zelené hnojenie!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-19  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/rostlinne-vyluhy-a-jichy-skvele-hnojivo-z-plevele/

http://www.spektrumzdravi.cz/zdrava-zahrada/koprivova-jicha/

http://www.hobbystranky.cz/jak-na/rady-pro-vysev-bylinek-recepty-na-bylinkove-postriky

http://www.magazinzahrada.cz/rady-a-tipy/hnojeni-kultivace-a-ochrana-pred-skudci.html

http://vseozahrade.blog.cz/0708/vlastnorucne-vyrobena-hnojiva

Mili pratele... ono by se vsechno mohlo delat prirodne, levneji, nechemicky...
Mohly by se zaset rostliny na hnojeni ostatnich rostlin i na jejich osetreni... LEVNE A BEZ CHEMIE! A kolik prace by hned bylo pro lidi...

Vsak si proctete linky co sem prilozil... budete se divit... vsechno jde...

JEN TO TI SMEJDI NAHORE NECHTEJ DOVOLIT CHTEJ PROSTE LIDI DRZET V SACHU!!!

http://dolezite.sk/Za_lepsi_svet_pro_celou_planetu_91.html


magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-20  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za vsim jsou prachy...proc by to delali levneji, kdyz mohou na tom vydelat? Chamtivost bez hranic, co na to jineho rict.

Nejmenovany, dekuji za odkazy na clanky, rada si jich prectu.
Nejenom by byla praca pro lidi, ale setrila by se i planeta, a lidi by byly zdravejsi, protoze by jedli zdravejsi zeleninu a ovoce.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-20  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neni zac :)

Presne tak... zadna chemie na osetreni rostlin ci ovocnych stromu neni treba.. jenomze kdyby se to verejne priznalo a uvedlo do praxe, na cem by pak vydelavali majitele fabrik na vyrobu chemickych hnojiv a postriku???

Lide by je pak vubec nepotrebovali...

diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

První dny v McDonald‘s

Každé sústo jedla od McDonalds obsahuje hrsť chemických látok, ktoré zvyšujú “zlý” cholesterol, zvyšujú riziko cukrovky, znižujú imunitu a poškodzujú DNA. Fast food vlastne obsahuje toľko škodilvých látok, že by som ho nedal ani zvieratám, pretože by to bolo kruté.


Kandidát Nobelovy ceny: Obama se ptá vojenských velitel...

V Rusku objevili mimozemskou kovovou ozubenou tyč starou ...

Poznejme nepřítele: Anatomie Fedu II. Je Fed soukromý?

Zlatý zlatý štandard

O jedoch a ľudoch

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Naše výhody vstupu do EÚ


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4811 s