16. September 2019
    
Kapitalizmus - tragédia a fraška? - Dolezite.sk

Kapitalizmus - tragédia a fraška?


  2011-08-09  (21:58)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kapitalizmus - tragédia a fraška?

Po znížení ratingu USA svet valcuje nová prílivová vlna dlhovej krízy. Praktickou reakciou na túto nepríjemnosť sú riešenia v rámci systému. Hľadajú sa politické dohody na záchranu trhov. Iní idú ďalej – zamýšľajú sa nad budúcnosťou liberálneho kapitalizmu. Pýtajú sa: Má ešte perspektívu? Nie je najvyšší čas otočiť kormidlo a zabudnúť na to, že lepší systém vraj neexistuje?

 

Nebezpečný filozof o podvodoch kapitalizmu

 

Filozofickým guru „politicky neslušných“ je slovinský filozof a kultúrny teoretik Slavoj Žižek. Magazínom The New Republic bol označený za najnebezpečnejšieho filozofa Západu. Súčasné turbulencie v svetovej ekonomike sú ideálnym časom na čítanie jeho knihy, ktorá vychádza v češtine (Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška, Rybka Publishers 2011). Socializmus zlyhal, kapitalizmus krachuje – čo bude nasledovať?   

 

Žižek nemá so svojimi čitateľmi (a odporcami) žiadne zľutovanie. Búra všeobecné presvedčenia a nebojí sa vysmievať z  nášho úctivého sna o demokratickom kapitalizme. Hoci sa tvárime, že sme sa nadobro rozlúčili s utopickými ideálmi, stále sme po uši v ideológii. Nerozumie tomu, prečo bol finančný kolaps v roku 2008 označovaný za nepredvídateľnú udalosť. Pripomína demonštrácie, ktoré dávno predtým sprevádzali summity MMF a Svetovej banky. Slogany protestujúcich kritizovali banky, ktoré vytvárajú ilúziu zisku a hrajú sa s fiktívnymi peniazmi.    

 

Pri záchrannom projekte sa vzácne zhodli ľavičiari s pravičiarmi. Oba tábory vyjadrili odpor voči špekulatívnym hráčom a korporátnym manažérom chránenými „zlatými padákmi“.  Volá sa po silnejšej úlohe štátu, a preto to pôsobí závan socializmu. „Prednostným cieľom však nie je pomoc chudobným, ale bohatým, nie tým, ktorí si požičiavajú, ale tým, ktorí požičiavajú.“ Socializmus je podľa pravice zlý, ale len kým neslúži k záchrane kapitalizmu.    

Obhajcovia systému majú v tom jasno: ide len o zlyhanie niektorých prvkov, riešením je znovu systému uveriť, dať priestor podnikaniu a uspokojovaniu ľudských potrieb. Stačí sa opäť naučiť míňať a kapitalizmus sa bezpečne vráti do úspešnej fázy.     

 

Žižek to vidí radikálne inak: takýto výklad je absolútne zlý, lebo nám len umožňuje snívať ďalej. Neprebúdza nás zo sna, a to je jeho najväčší hriech. Teórie o tom, že stačí viac rešpektu k životnému prostrediu, dialógu so zákazníkmi a transparentnosti obchodných zmlúv k ľudskejšej tvári kapitalizmu, sú obyčajnou propagandou. Podvod je podľa Žižeka „súčasťou samotnej štruktúry procesu kapitálovej cirkulácie.“

 

Komunizmus klepe na dvere?

 

Vysmieva sa z rýchlosti, s akou svetové spoločenstvo riešilo finančnú krízu. Rýchlo sa museli nájsť šialene vysoké sumy. Doteraz sme si boli vedomí mnohých iných problémov a riešenia mali vždy čas. Boj proti nákaze AIDS, hladu, nedostatku vody, záchrana ohrozených živočíšnych druhov.... Jediný imperatív, čo vzbudil skutočnú pozornosť, znel: „Zachráňte banky!“ Iba toto volanie viedlo k nadnárodnej a nadstraníckej jednote. Obrovské peniaze pritom neboli investované do riešenia reálneho problému, ale do jedinej veci – na obnovenie dôvery, teda, aby ľudia zmenili svoju mienku.   

 

Východisko, ktoré Žižek ponúka, asi mnohých šokuje (alebo nie?). Po našej skúsenosti znie pohoršujúco. „Komunizmus znovu klepe na dvere.“ Najnebezpečnejší filozof Západu si svoj kompliment zaslúži...  Žižek polemizuje so všeobecne hlásanou dogmou o tom, že tento systém je napriek svojim chybám najlepší, k akému sme boli schopní sa dopracovať. Pokiaľ liberálno-demokratický kapitalizmus funguje lepšie ako všetky ostatné alternatívy, prečo sa s ním ako zrelí ľudia jednoducho nezmierime a nadšene nestotožníme? Komunizmom nemyslí socialistické prvky v súčasnom systéme, o tie nie je núdza. Hoci sa dištancuje od zločinov totalitných režimov, volá aj teraz po skutočnom revolučnom obrate. Píše o nových revolucionároch – a neverí tým, ktorí stále nostalgicky spomínajú na časy reálneho socializmu 20. storočia.    

 

Súčasná finančná kríza naozaj rozbúrala mnohé istoty. Prikazuje uvažovať odvážnejšie aj o tom, čo bolo včera zakázané. Žižekovo riešenie vyzerá byť ďalším snom, novým opakovaním utópie. Je nebezpečným, a súčasne užitočným mysliteľom. Nastal čas, keď kĺzať len po povrchu vecí by bolo bohapustým luxusom.


http://www.aktuality.sk/clanok/191498/komentar-kapitalizmus-tragedia-a-fraska/

 

Libye uznala výtržníky jako oficiální vládu Velké Británie a pošle jim zbraně.

eM
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libye uznala výtržníky jako oficiální vládu Velké Británie a pošle jim zbraně.

tak toto sa mi paci.. skoda, ze to nepredesu tym dutym hlavam na markize a jojke..

100 bodov..

muammar na hrad...


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-09  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslienka komunizmu je pekna ale neuskutocnitelna, aspon nie clovekom, take mravce/vcely/termity komunizmus uspesne uplatnuju ale ludia ani omylom, hlavne koli zavisti


Tara   |   ip:94.112.16   |   2011-08-09  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boli kedysi "uskutočniteľné" myšlienky a predstavy ľudí ako Jules Verne? Neboli, a napriek tomu sa uskutočnili, a človekom, nie mravcami, včelami či termitami :)


eM   |   ip:95.102.13   |   2011-08-09  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins:
ten clanok som tu hodil kvoli tej vete, aby som zistil ako sa naozaj citaju clanky, hoci take kratke ako tento. Ty mas +1 bod...


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-09  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eM

gracias.. :-)))


Dunco   |   ip:83.141.93   |   2011-08-10  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Joplins: To je dobre. Uz len vyhlasit nad Britaniou bezletovu zonu a poslat tam humanitarne bombardery a nechat tam spadnut zopar spinavych bomb.


lenlen   |   ip:195.212.2   |   2011-08-10  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ziz(d)ek obhajuje divnu ideologiu
komunizmus tak ako ho definovali zidia je len dalsie otroctvo

furt je to o tom istom
rozdeluj a panuj a v konecnom dosledku kym sa nezmenime tak aj v tom komunizme budu zas existovat ludia co si budu rovni a rovnejsi

takze obycajnych pracujucich budu zas sklbat

ci sa to niekomu paci alebo nie
pracovat musi kazdy
a zle bude dovtedy kym si neuvedomime prave hodnotu , ROD, laska , priroda , sloboda

kym umoznime spekulantom aby saskovali s peniazmi , aby tu urocili uroky , aby sa pomahalo tym co len natahuju ruku a neprilozia ju k praci

skratka kym tu budu PARAZITI


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-10  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tara, nemotaj hrusky s jablkami, jedna vec su technicke vynalezy kde je limitom fyzika a ina je spolocenske zriadenie, ktoreho uspech/neuspech zavisi na povahe ludiAnunnaki   |   ip:80.188.86   |   2011-08-14  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to lenlen:

Paneboze ... KOMUNIZMUS definovali ZIDIA ??? Co to za propagandu a demagogiu vobec splietas ?

Vies vobec co to je KOMUNIZMUS ? Nemyslim to, co ti povedali na MARKIZE, ale aka je jeho skutocna IDEA ?

KOMUNIZMUS = NAJIDEALNEJSIA PRIAMA DEMOKRACIA. Na tomto stoji a vzdy stal. Bez PRIAMEJ DEMOKRACIE to NIEJE KOMUNIZMUS.

Idea je jednoducha, vsetko co sa vyprodukuje sa rovnomerne rozdeli do spolocnosti (najidealnejsie poradovnikom). Peniaze, take ako pozname dnes neexistuju, pretoze cez ne sa da ziskat moc, majetok a ovladat ludi, coz odporuje priamej demokracii a rovnosti v rozhodovani. System ako celok je co maximalne DECENTRALIZOVANY (v niektorych veciach az na uroven komun), a funguje ako KONFEDERACIA.

Cize vobec to neznamena, ze nemozete vlastnit kosacku ci varesku. Prebytkovy tovar nieje potreba prerozdelovat poradovnikom. V idealnom pripade bude temer vsetko automatizovane a produkovane bez cenovky. Len na nedostatkovy tovar budu potreba poradovniky.

PRIAMA DEMOKRACIA to neznamena VOLBY ako ich pozname dnes. Ale moznost kedykolvek zahlasovat v prospech cohokolvek, co sa aktualne deje v "mojej komune". Od toho, aky vyrobok budeme vyrabat, ci aku sluzbu a kedy budeme poskytovat, az po to, kadial bude chodit ta ktora MHD linka az po to, kolko deti povoli komuna mat kazdemu obcanovi. Jeden zo zakladnych kamenov STABILITY je mat STABILNU populaciu (rozhodne sa nesmie zvysovat!!!).

Kedze vsetci maju dostupne vzdelanie a zabezpecenu dozivotne zakladnu uroven prezitia a uz dnes by stacilo pracovat cca 24hod/tyzdenne. To je pri 0% dobrovolnej nezamestnanosti a zaniku neproduktivnych sektorov ako su sektory: poradensky, reklamny, poistovnicky, bankovnicky. To by znamenalo omnoho viac casu pre eticko-spolocensku vychovu a vzdelanie deti, pre vedu, kulturu a sport.

S tym by sa dalo pokracovat.


1984   |   ip:178.40.38   |   2011-08-20  (00:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki,

suhlasim s tvojim prispevkom, toto by bol ozaj idealny system.
Stabilna populacia, zanik neproduktivnych sektorov, ...

Naco nam je 100 druhov jogurtov, 1000 druhov aut, ...?
Je to produkt kapitalizmu, ktoreho hlavnou crtou je "prirodzena" snaha o maximalny zisk, cize produkt vzajomnej konkurencie. Na jednej strane tato konkurencia neskutocne pohana technicky rozvoj, na druhej strane ale vystavuje ludi neskutocnym tlakom, stresu, depresiam a tych, co nestihaju drzat krok strhava do chudoby.

Ked som bol maly, boli v obchode 2 jogurty, biely a lekvarovy, jedaval som ich s rozkom a bolo to fajn.
Socializmus ci komunizmus z principu nedosiahne taky rychly technicky rozvoj ako kapitalizmus, ale ruku na srdce, je nam to treba? Nestaci, ak mame kde byvat, cim kurit, co si obliect a zjest?
A mat pritom pokojny zivot bez stresov.
Musime sa stale nahanat za niecim novym, lepsim?

Akykolvek system zalozeny na "prirodzenej" ludskej chamtivosti nas nevyhnutne privedie do zahuby. Sancu na prezitie mame len vtedy, ked sa zbavime tejto nasej "prirodzenosti" a vytvorime kooperativny system. Je to vsak bohuzial asi len utopia.

Keby ludia boli mudri a spravodlivi, mohlo by to fungovat tak ako pises a zilo by sa vsetkym dobre. Keby, keby ...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?

Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“

PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJ...

Spolehlivý žlutý kov

Slovenský kapitalisti v stavebníctve sú vynaliezavé ...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4547 s