16. Júl 2019
    
Katolíci, porozmýšľajte prosím - Dolezite.sk

Katolíci, porozmýšľajte prosím


  2012-01-23  (09:15)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Katolíci, porozmýšľajte prosím

 

 

2. Veríte tomu, že vďaka spovedi sa očistíte od hriechov? No na môj veru, to by bolo skutočne praktické!

 

3. Katolík si musí hľadať ženu len medzi katolíčkami. Čo ak sa beznádejne zaľúbi do Židovky? Ach, aké kruté.

 

4. Ak sa v partnerovi počas manželstva sklamem, podľa katolíckych pravidiel sa mám snažiť zo všetkých síl zotrvať vo zväzku. Frustrujúce.

 

5. Vatikán disponuje nesmiernym bohatstvom. Nebolo by vhodným gestom venovať z neho aspoň polovicu na pomoc hladujúcim v rozvojových krajinách?

 

6. Okolo 73 percent obyvateľov SR sa hlási ku Katolíckej cirkvi. Ste spokojní s pôsobením kázní na ľudí? Je morálka v našej spoločnosti dostatočne zakotvená? Alebo to tu tak mocne kazí tá 28% menšina?

 

7. Hlásate, že Kristus svojou smrťou na kríži nás zmieril so svojím nebeským Otcom, a tak zahladil všetko naše nepriateľstvo, ktoré pretrvávalo medzi nami a Bohom. (Takže to, že vtedajšie ľudstvo dalo Ježiša popraviť, bolo správne?)


LIbor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-23  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechýba v uverejnenom texte "1."?

2. Áno spoveďou sa dá očistiť. Priznanie chyby verejne pred iným človekom a Bohom, jej vyslovenie a sformulovanie pomáha človeku k náprave.

3. Katolík si môže hľadať ženu akú chce.

4. Odvážne a obdivuhodné. Len zbabelec uteká z boja. Zvlášť ak sú v rodine už deti.

5. Vatikán pomáha hladujúcim v rozvojových krajinách. Aj s pomocou svojho majetku.

6. Prečo si myslíš, že morálka v spoločnosti je závislá len na kázaní v Katolíckych kostoloch?

7. Po prvé Kristus svojou smrťou vykúpil ľudí z hriechu.
Po druhé nemá to nič spoločné s morálkou konania ľudí ktorý ho zabili.

Človeče vieš ty vôbec niečo o viere všeobecne a Katolíckej konkrétne?

A prečo ateisti cítia neustále potrebu vyjadrovať sa k otázkam viery?


Reb . tytafiqi49   |   ip:195.28.75   |   2012-01-23  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Liborko lukáč nečítaj toľko talmud a kabalu a vnočných hodinách protokoly sionských zvrhlíkov,lebo potom plodíš tú na nete zvrátky,ktoré podobné rabinským talmudským zvrátenosťam.Opýtaj sa či žid ortodochnýsi môže zobrať kresťanku a ,prečo židovka nemôže sedieť v autobuse spoločne s mužmi len v zadu atď.Preto keď píšeš také hlúposti tak sa pozri do izraelu a tam sa presvedčíš ako to hodí aj s tou úctou k iným národom aj naboženstvam.Preto netáraj hlúposti,ktoré sú len vymyslenou fíkciou tých,ktorí sa najviac podielajú na devastácií ľudskej populácie.


Reb . tytafiqi49   |   ip:195.28.75   |   2012-01-23  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Liborko lukáč nečítaj toľko talmud a kabalu a vnočných hodinách protokoly sionských zvrhlíkov,lebo potom plodíš tú na nete zvrátky,ktoré podobné rabinským talmudským zvrátenosťam.Opýtaj sa či žid ortodochnýsi môže zobrať kresťanku a ,prečo židovka nemôže sedieť v autobuse spoločne s mužmi len v zadu atď.Preto keď píšeš také hlúposti tak sa pozri do izraelu a tam sa presvedčíš ako to hodí aj s tou úctou k iným národom aj naboženstvam.Preto netáraj hlúposti,ktoré sú len vymyslenou fíkciou tých,ktorí sa najviac podielajú na devastácií ľudskej populácie.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-23  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1.nechyba
2.fajn, nic sa nestalo. kludne to zopakujem.
3.hladat moze, no ako budu vychovavat deti sa dokonale zhodnu len ateisti.
4.poznam cloveka, ktory svoju zenu skoro zabil. rozvod farar zatrhol.
5.pomocou svojho majetku :) :) :) autor sa pyta, preco neda polovicu!
6.a preco si myslis, ze moralka ma nieco spolocne s katolickou vierou. to akoze keby nebol boh nad, bola by z teba hyena?
7.ked dobre ta boh, ked zle ta ludia. inac o tom vsetkom vsevediaci vedel dopredu. nedalo sa to aj inac?

"A prečo ateisti cítia neustále potrebu vyjadrovať sa k otázkam viery?"
A preco kreacionalisti stale potrebuju podkopavat evolucne teorie.
A preco presvedcenie ze boh neexistuje nie je tak dotovane statom ako presvedcenie ze existuje?Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada
Ako vieš že je ateista. Identifikoval sa ?
Ateisti budú mať dovtedy potrebu vyjadrovať sa k otázkam viery,
kým si z tých hlúpych knižiek a vašich hláv nevyhodíte potrebu vyjadrovať sa o neveriacich. To je ten zákon akcie a rekcie ak Ti to niečo hovorí..


333 . koniqylo86   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve . vyqemubi24

este ze je tu úriatelu hrba clankov proti ateizmu,sami krestansky ako vola ateistu k nim a td:)

troska objektivty by mozno nezaskodilo:)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2. Veríte tomu, že vďaka spovedi sa očistíte od hriechov? No na môj veru, to by bolo skutočne praktické!...keby sme neverili, nespovedali by sme sa.

3. Katolík si musí hľadať ženu len medzi katolíčkami. Čo ak sa beznádejne zaľúbi do Židovky? Ach, aké kruté....katolícka viera nebráni katolíkovi si zobrať nekatolíka, dôkazom sú uzatvorené manželstvá.

4. Ak sa v partnerovi počas manželstva sklamem, podľa katolíckych pravidiel sa mám snažiť zo všetkých síl zotrvať vo zväzku. Frustrujúce...čo BOH spojil, rozvod rozvedie, Katolícka viera nebráni tomuto rozvodu, ale Katolík to robí na vlastnú zodpovednosť.

5. Vatikán disponuje nesmiernym bohatstvom. Nebolo by vhodným gestom venovať z neho aspoň polovicu na pomoc hladujúcim v rozvojových krajinách?...pomáhajú, len ateisty sa to snažia zakrývať, dôkazom sú postavené školy a studne v Afrike...plno misionárov zahynulo pri týchto misiách...čo robil ateista?...sedel doma?

6. Okolo 73 percent obyvateľov SR sa hlási ku Katolíckej cirkvi. Ste spokojní s pôsobením kázní na ľudí? Je morálka v našej spoločnosti dostatočne zakotvená? Alebo to tu tak mocne kazí tá 28% menšina?...kazí to 1% vyvolených v tomto Národe.

7. Hlásate, že Kristus svojou smrťou na kríži nás zmieril so svojím nebeským Otcom, a tak zahladil všetko naše nepriateľstvo, ktoré pretrvávalo medzi nami a Bohom. (Takže to, že vtedajšie ľudstvo dalo Ježiša popraviť, bolo správne?)...vidieť že tento autor nečítal a neštudoval BIBLIU, ak by to urobil pochopil by že človek sa už z hriechom rodí.


Sshmidtke . likabele13   |   ip:86.96.226   |   2012-01-23  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mily LIbor Lukáč, v prvom rade ak o niecom pisem tak si zistim fakty a nepisem svoje domnienky!!!

K jednotlivym bodom:

3) Preco si musi hlada zenu len z krestanstva? Vobec to nie je nikde napisane. Mozes mi poslat odkaz odkial si cerpal? Doporucene je aby si clovek krestan hladal krestanku aby mohli spolu krestansky zit, cize zdielat spolocny nazor na vieru.

4) Clovek sa moze aj rozviest nemusi zit v manzelstve, kde nie je dlhodobo stastny. Ale nemoze si vziat druhu zenu.

6) Nikto netvrdi ze vsetci neveriaci su zly ludia, cize ani vsetci veriaci nemozu byt dobry. Kazdy ma svoje chyby. A kto si ty ze sudis druheho? Vies aky je pozadie konanie kazdeho s tych ludi?


Posledne co by som sa chcel spytat:
Preco maju niektori neveriaci stalu potrebu sa vyjadrovat k teme viera? Vadi im ze druhy maju zaujem zit zivot ktory nie je taky plytky a bezzmyselny ako ich?


Tibor . jinoquke80   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (10:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ok, tak skusim ti odpovedat v strucnosti:

1. Modlitba k panne Marii, nie je v rozpore s 1 Bpzim prikazanim, pretoze ju len prosime o orodovanie, tak ako ked prosime ludi nech sa za nas modlia ( neveriaci prosia, nech na nich vtedy a vtedy myslia...)

2.Ano verim tomu, pretoze verim sv. pismu a tam je to napisane, ze Jezis dal moc apostolom odpustat hriechy v jeho mene...

3. Katolik si nemusi hladat manzelku len katolicku, nikde nie je ten prikaz a kedze mame milovat vsetkych aj nepriatelov, tak si moze katolik hladat aj inu zenu... No to mas tak ked je niekto umelec tak tazko si bude hladat zenu, ktora mu nerozumie, hlada si taku s ktorou ma spolocny zaujem... vacsinou

4. Su nejake vinimky, kde sa moze aj katolik rozviest, napr. ak ho manzel/manzelka podvedie...

5. Vatikan nedisponuje az takym bohatstvom a vobec by to nepomohlo africkym krajinam, pretoze by tam bolo treba zvrhnut rezim, kedze su tam diktatory a ty nerozdelia ludom ani potravinovu pomoc, ktoru davaju zahranicne institucie... Problem je v tom ze ludia su tam nevzdelany a maju vela deti, oni ich uzivia, kym nepride velke sucho, vtedy ich nemaju uz cim zivit a potravinova pomoc sa im len tak lahko nedostane, cize to nie je tak jednoducho riesitelne ze vatikan rozda majetok a vo afrike je zrazu pokoj a prosperita :D ... Ale posiela tam misionarov, ktori tam buduju skoly a pomahaju pri vzdelavani, samozrejme aj hmotne pomahaju ludom...

7. Ano Kristus nas zmieril so svojim Otcom, a nebolo spravne ze ho vtedy Zidia dali ukrizovat. Boh dal vsetkym ludom slobodnu volu, cize nemoze nasilu vnutit vsetkym ze su zmiereni, ked niekto nechce byt zmiereny, on ho respektuje, cize vtedy ludia nechceli, tak ho nechali zabit, no ak to lutovali, a uvedomili si ze urobili chybu, tak boli aj oni zmiereni..

Neviem ci som to vysvetlil dobre, ale taktko nejak to vidim ja...

Libor, skus si precitat aj sv. pismo a budes mat aspon objektivnejsi pohlad na skutocnost.

P.S.: Este si zabudol jeden najznamejsi argument: Preo Boh dopusti aby nevinne deti zomierali? napr. cez druhu sv. vojnu v koncetrakoch, alebo teraz pri cunami, v Afrike od hladu atd...

Na toto cirkev nema jednoznacnu odpoved, no vie len to ze aj Jezis bol nevinny a tiez bol muceny a nakoniec zabity...

Este raz pisem ze toto nie je nazor katolickej cirkvi, ale moj subjektivny pohlad, takze nech to niekoho nepomyli ;)


laci . nocyvifa32   |   ip:212.5.205   |   2012-01-23  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zase riesite cctiny :))


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  laci...pre nás nie, my hájime nášho BOHA, farizeji sa správajú rovnako, ako pred 2000 rokmi...náhoda?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-23  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
a nemozete si ho hajit za svoje? naco su vsemohucemu dotacie zo statneho?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...pretože 80% ľudí je veriacich, a tých 20%, odmieta navštevovať kostoly a farnosti dobrovoľne.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...BOH nepotrebuje tvoje peniaze, jedine čo od teba chce aby si UVERIL a ži život plný v Láske k blížnemu, nato slúžia kostoly ktoré platíme z našich daní.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-23  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opytam sa este raz a pomalsie. naco? su? vsemohucemu? dotacie? zo? statneho?slnenica . kenobeta86   |   ip:87.197.13   |   2012-01-23  (13:05)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  naco? su? vsemohucemu? dotacie? zo? statneho?

Lebo z toho Cirkev pomaha tim, ktorich ateizmus priviedol na mizinu!!!


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma . fyvafixa2

nvm o ake dotacie ide,lebo pokial viem stat plati knazov,a nie cirkev,


panuBohu su na nic,a kanzom a cirkvam to vyhovuje ,neprichadzaju o bohatsvo,pritom ludia co su napodpore nemaju a maju rodiny dostavaju od tohoto statu oproti nim len smet,pritom knazy co nemaju ani rodiny dostavaju od statu plat,je to chore ale necakaj od statu cirkevneho ze sa to zmeni,politici o tom budu polemizovat hlavne pred volbay ale ani jeden to nespravy bo sa boli o prefernci,takze asi tak,

slnecnia
ako to fakt myslis vazne?:))ved aj vdaka knoazom a papezom tu mame tento bordel od 1989.takze nie je to zasluha ateizmu ,ze ludia musia zit v biede,a bol by som rad keby si tu uvidela ako pomahaju a za kolko,ked tvrdis ze im pomahaju


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-23  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uved priklad slniecko moje.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-23  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
tak konecne aspon nejaka zhoda.


ochabsk . bahykexu35   |   ip:195.80.18   |   2012-01-23  (13:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pani krestania, vy zase neodcudzujte ateistov. Viera je vsade a kazdy veri comu chce verit, tak to nemenme.. Ale na co na to potrebujete mafiu menom cirkev, nech je uz akakolvek??

http://dolezite.sk/Zlociny_cirkvi_132.html


nikto . hegilehu69   |   ip:81.0.116.   |   2012-01-23  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autor tohoto článku sa pýta primitívne... a čo sa týka viery, chcem vidieť človeka, ktorý presvedčil druhého jednoduchým kecaním o logických argumentoch! Viera sa nezakladá výhradne na logike.


DrHujer . tixyxate62   |   ip:87.197.15   |   2012-01-23  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Liborre, Liborre, moderrátor :-)


111 . lubaroba53   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieru mas vsade. Ak veris ze vesmir vznikol velkym treskom, musis verit vedcom, ktori to tvrdia, pretoze sam si to nedokazes vypocitat, nemas potrebne mnozstvo dokazov, znalosti atd... Cize stale je to o viere... Lenze moderne je verit vedcom, pretoze cirkev je zastarala atd... Lenze veda sa kazdych 10 rokov meni, najprv je zem rovna doska, potom gula, potom je zem stredom vesmiru atd... V knihe Genezis je napisane najprv Boh stvoril svetlo az potom slnko... Z toho sa donedavna veda smiala, ako mohol stvorit svetlo bez slnka, neskor to pochopili a teraz tomu uz o tom nikto nepochibuje... Zrazu je to moderne no pred 100 rokmi to bolo nemoderne... Kto vie na co zase veda pride o 100 rokov, no zase to bude len a len o viere... Vedec musi verit svojim spolupracovnikom, ziak ucitelovi atd... Viera je zaklad naseho zivota.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
preco by nemala :)?ja si pamatam dobu za komunistov ked som chodil do kostola a ten pan farar to nerobil pre peniaze ani pre vyhody ako teraz,ten to robil zo skutocneho presvedcenia a srdcom,vtedy to sedenie v kostole malo aj zmysle,teraz sa to niekam stratilo,

keby to nebol biznis aj pre fararov tak by to robili ludia z presvedcenia a skutocnej viery ,a v tedy by im v tom nechybala laska, ne pre materiu.taky len vedu prazne reci na kancly,


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  111

No pekné to píšeš hlúposti pekné. Uplne si to pretočil hore nohami.
Tak teda...
1. Veda nikdy netvrdi niečo čo si neoverila tak ako vaša viera, ak veda niečo take tvrdi čo si neoverila prezenetuje to ako hypotezu - po nejakom overeni ako teoriu a teorie sa takisto preveruju v roznych podmienkach... a menia samozrejme ak sa pride na niečo nové čo teoriu vyvracia tak sa teoria buď prepracuje alebo sa urči v akom rozsahu plati... Skratka nie je to o viere ako tu píšeš pretože to čo tvrdia vedci sa dá overiť sledovaním toho akým spôsobom sa k tomu veda dopracovala a to je k dispozícii širokej verejnosti aj vedeckej obci ktorá to môže kriticky posudzovať.

Dalej tvrdis..
Boh stvoril svetlo az potom slnko... Z toho sa donedavna veda smiala, ako mohol stvorit svetlo bez slnka, neskor to pochopili a teraz uz o tom nikto nepochybuje.

O com nikto nepochybuje ? O tom ze Boh stvoril svetlo ?
Veda sa takou hlupostou ani nezaobera pretoze je to pre vedu hlupost,
nie ze nikto o tom nepochybuje.. O tom vedci nielen ze pochybuju ale sa tym ani nezaoberaju ze by taka stupidita mohla byt pravdiva.Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto

Tvrdíš
Viera sa nezakladá výhradne na logike.


No to všetci vieme..
Tak napíš na čom konkrétne sa ešte viera zakladá..

Na poverách, indoktrinácii, strachu zo smrti, pekla, túžbe po odmene,
poruche vnímania ???

Či sú tam nejaké iné ušľachtilejšie základy ?
Aké ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...BOŽIA viera je o Láske a nekonečnom dobru, kde ľudia nepoznajú zlo.


111 . lubaroba53   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve

Cize ty si vsetko dokazes zistit a overit sam... Tak napr. vies zistit aka stara je zem, sam si pomocou radiouhlikovej metody zistis vek roznych hornin atd.. Jasne ze to nevies preto musis tomu verit co ti ponukaju ludia, tak isto si nikdy nebol vo vesmire ale predsa veris ze su aj ine planety okrem zeme a ze hviezdy ktore vidime niesu opticky klam atd... To ze tisic vedcov hovori ze je to pravda, to pravda este nemusi byt.. Je len vysoko pravdepodobne ze je to tak ako to hovoria.. Aj vedci musia vychadzat z inych teorii z inych vyskumov, ktore sami nerobili ale musia verit tym, ktori ich robili. A tych Hypotez je plna veda a stale neponuka ziadne vysvetlenie vzniku vesmiru a tiez dovodu atd... Cize je to strata casu, pretoze teraz je nova hypoteza o paraelnych vesmiroch...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  111, mas v niecom pravdu, sto vedcov prehliadne fakt, ze pri zistovani zeleza v spenate prislo chybou desatinnej ciastky k vzniky serialu Popeye. Ale prisiel sto prvy vedec a odhalil chybu. Tak je to aj s ostatnymi vedeckymi teoriami. Su vedci, ktori sa uspokoja a nehladaju, su taki, ktorym t o nestaci a zistuju aj oni. Ale neviem si predstavit model, ze vsetci sa dohodli, len napriek tomu, aby to nesuhlasilo s jednou z mnohych vydanych knih na svete, zeby vsetky vyskumy klamali. Pritom dokaz o veku vesmiru, ci zeme nie je len otazkou jedneho vedneho odvetvia, su dalsie, ktore dokazuju stale to istye. vek Zeme je milionkrat starsi ako vek Zeme udavany bibliou.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...najnovšia metóda dokáže určiť aký najstarší vek?


111 . lubaroba53   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidim ze ma chapes... Netvrdim ze veda je zla a vazim si aj vedcov aj vedu, len som chcel povedat ze viera ( nie fanatizmus) je potrebna takmer vsade. Pretoze mozes predpokladat ze na 99 percent to vedci vypocitali spravne a mozes vychadzat z ich vypoctov, bez toho aby si si to overoval... A Biblia je cca 4000 rokov stara kniha(stary zakon) vela veci je tam pisanych obrazne a nikde nie je napisane aka je stara zem, to len ludia si jednoducho zrataju roky a povedia ze zem ma 7000 rokov...

Viem ze ta nepresvedcim ziadnymi argumentami. Len sa chcem spytat, co si myslis ze bude po smrti? Ako podla teba vznikol zivot, vesmir?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "rafael...najnovšia metóda dokáže určiť aký najstarší vek?"
http://planetopia.cz/_evoluce/geologie2/radiometricke-datovani.htmlrafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak nebudu ludia verit v boha, dokazeme si urobit nebo na Zemi, nepotrebujeme pridanu hodnotu vo forme nikym negarantovaneho zivota po smrti, ci kralovstva nebeskeho. takisto nechapem osocovanie tzv. veriacich, ktori ateistom vycitaju nejaku formu materializmu, zatial co oni vyznavaju duchovno, pritom ich hodnotovy rebricek a spravanie je presne take iste ako u ateistov, len oni idu este dalej a zrazu materialne pozaduju aj tu pridanu hodnotu.
Otazka vzniku vesmiru, ci zivota nemusim dogmaticky riesit, ine je to u veriacich toho ktoreho nabozenstva, tam je to priam nutnostou, nepochybovat, nerozmyslat, neuvazovat logicky.
Antropicky, ontologicky, ci kozmologicky princip nechajme filozofom. Je skor zaujimave pozorovat vyskumy, porovnavat teorie, hypotezy. Nikto asi neobjavi teriu vsetkeho, ale dostat sa k tomu co najblizsie je vzrusujuce, zaujimave.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...ľudia sa neriadia BOŽÍM zákonom...pripadá ti toto ako nebo?...a to im stačí dodržiavať len DESAŤ zákonov, a bol by tu kľud a mier...toto mi ako kľud a mier nepripadá, a zákonov tu môžeš rátať na milióny.


davo...stačí ak my napíšeš číslo, nechce sa mi čítať.


jeanpele . kebyfevu81   |   ip:62.197.19   |   2012-01-23  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A títo čo zase špekulujú ??? http://ipolitika.sk/2012/01/snaha-kdh-zakazat-pracu-v-nedelu/


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  111

presne tak musia verit ze raiouhlikova metoda sa nemili,ale aka si ju mozu overit jej prsnost a ci skutocne meria skutocny vek,ked ziadna ina metoda neexistuje a aj tato metoda nie je dostatocne presna,cize ked to zjednodusim jedina metoda ktora mera vek v minulosti je poratat letokruhy ked spilis s trom,

ale to nebrani ludom verit ze je tomu tak aze zem am miliardy rokov.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Záleží čo datuješ a ktorú metódu použiješ.
http://darwiniana.org/datingmethods.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Dating_methods


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...aby som bol presný, tie zákony vystihujú dokonale ľudské temné stránky...pretože nikto iný na tejto planéte zlo nekoná, len človek, ktorý uprednostní svoje temné stránky pred DESIATIMI BOŽÍMY ZÁKONMI.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeanpele . kebyfevu
racej keby nekradli bolo by lepsie


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  111

Nie nemusíš veriť vôbec ničomu veda Ťa do pekla neposiela ak jej neveríš.. :-)))
Čo sa rádiouhlíkovej metódy týka máš možnosť pozrieť si trebárs
princíp metódy,kritiku metódy a to čo hovoria jej kritici, nedostatky,
skrátka všetko je pekne zdokumentované a veriť tomu vôbec nemusíš.
Nikto Ti nikdy nepovie kto neverí v uhlíkovú metódu nemá morálku,
alebo kto neverí v uhlíkovú metódu pôjde do pekla či podobné nezmysly...

Treba trochu rozlišovať medzi dogmatickými tvrdeniami tvojej viery
a tomu čo ty hovoríš že my tiež údajne len veríme...
A tvrdiť že veda je strata času pretože stale neponuka
ziadne absolútne presné vysvetlenie vzniku vesmiru je len tvoj subjektívny pohľad na vec, pretože veda Ti dala toho toľko okolo seba čo denne používaš...
Je to skrátka presne to isté ako keby niekto v dobe keď trebárs vznikali teórie o elektrických vlnách či nejaké skúmanie mikrovĺn, žiarení že to nikomu nič nedá,
a nakoniec pomocou toho dnes pozeráš TV, počúvaš rádio, máš mikrovlnku, máš mobil,
skrátka Ty to proste zle vnímaš pretože Ty by si chcel konečné riešenie, konečné nemenné výsledky, skrátka poznanie na tácke, ale toto veda nikdy nikomu neponúkne vždy budeme mať čo skúmať a poznávať... Ak to nie si schopný pochopiť v čom sa Tvoja viera v nemenné dogmy - teda konečné riešenie vyveštené zo sklenenej gule odlišuje od vedy a tomu čomu veria tí ktorí tvrdia že nie my veríme ale my vieme s určitou presnosťou, s určitou odchýlkou a to je tak trochu z iného súdka ako Tvoja viera... Tvoja viera nemá žiadne opodstatnenie a ani vysvetlenie ako ste k tomu došli... Skrátka boh povedal ale boha niet. To je všetko vyveštené zo sklenenej gule, sú to hovadiny veríś na absolútne nezmysly, nie si schopný si ani priznať že vy sami tvrdíte že všetko muselo byť nutne stvorené ale boh ten stvorený zrazu nemusel byť... Dosť stupídne tvrdenie to je a logicky nezmyselné.
Pozri sa trebárs na zákon o zachovaní energie, ten platí či v takých alebo hentakých podmienkach, Vy máte zákon že všetko muselo byť nutne stvorené pretože ako inak by to aj mohlo byť - ale zrazu na boha to neplatí. To je absurdné.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ale aka si ju mozu overit jej prsnost a ci skutocne meria skutocny vek,ked ziadna ina metoda neexistuje"
;-)))))))) Riadna sranda na tejto stránke. Hneď prvý argument:
http://www.youtube.com/watch?v=5MnESkZq_iM


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...a čo má mikrovlnka spoločné s vierou?...nikto ťa nestraší že pôjdeš do pekla, žiadny veriaci nemá právo súdiť...lenže problém je v niečom inom, vy ste si vytvorili big beng, čiže ďalšiu vieru.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...pokiaľ vedci, nenamerajú svoje prístroje na jadro zeme, nikdy nezistia jej vek...pretože tam to všetko začalo.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...pokiaľ vedci, nenamerajú svoje prístroje na jadro zeme, nikdy nezistia jej vek...pretože tam to všetko začalo."Ach boha
http://www.talkorigins.org/faqs/faq-age-of-earth.html


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...si nervózny?...davo?...mýlim sa?...myslíš že najprv vznikol plášť a potom jadro?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priame chronometrické metódy

Paleoprimatológia a paleoantropológia využívajú v podstate dve priame chronometrické metódy - rádiokarbónové datovanie a racemizáciu aminokyselín, ktoré stanovujú vek kostrového materiálu. Sem možno zaradiť aj metódy termoluminiscencie a spinovej rezonancie elektrónov, z ktorých prvá umožňuje datovať aj vypálené kosti a zuby a druhá zubnú sklovinu, v praxi sa však takmer výlučne datujú anorganické materiály a uhličitany.
Rádiokarbónové datovanie
(Radiocarbon dating)

Rádiokarbónové datovanie alebo datovanie 14C spočíva na rozpade atómov 14C sprevádzaných emisiou beta lúčov na dusík 14N. Keďže polčas rozpadu 14C je iba 5730 rokov, musí neustále vznikať, inak by sa na Zemi už nevyskytoval. 14C vzniká vo vrchných vrstvách atmosféry bombardovaním 14N a iných nukleotidov neutrónmi kozmického žiarenia. Vzniknutý 14C oxiduje na oxid uhličitý (14CO2) a prostredníctvom rozličných biochemických reakcií vstupuje do biologických systémov a difúziou sa dostáva do povrchových vôd jazier a morí. V dôsledku toho sú živé organizmy rádioaktívne, čo platí aj pre uhličitany, ktoré vznikli precipitáciou z väčšiny prírodných vodných zdrojov. Keď organizmus zomiera, alebo keď sa tvoria uhličitanové minerály, prerušuje sa aktívny uhlíkový cyklus (rastliny ho prijímajú v CO2, živočíchy v potrave) takže 14C, ktorý obsahujú, sa začína rozpadávať. Porovnaním zvyškového 14C s jeho predpokladaným množstvom zaživa sa vypočítava vek.

Tento odhad trpí na nepresnosti rozličného druhu vyplývajúce zo štatistických chýb v rôznych štádiách procesu datovania (určovania rádioaktivity), z kontaminácie vzoriek mladším alebo starším uhlíkom, alebo z preferovanej inkorporácie jedného izotopu do vzorky pred druhým pri vstupe uhlíka z vonkajšieho prostredia do živého organizmu. Zdroje chýb možno čiastočne eliminovať rozličným spôsobom: predĺžením času skúmania každej vzorky, datovaním viacnásobných vzoriek a meraním obsahu stabilného izotopu 12C na určenie intenzity spomínanej preferovanej inkorporácie. Väčšinu rádiokarbónových údajov sprevádza odhad pravdepodobnej chyby v podobe plus mínus štandardnej odchýlky uvádzanej za vekovým údajom.

Odhad veku vzorky je ovplyvňovaný aj rýchlosťou vzniku 14C v minulosti, túto chybu však možno odstrániť pomocou kalibrácie vzorky presnými dendrochronologickými údajmi vychádzajúcimi z letokruhov stromov. Vek sa zvyčajne vyjadruje v rokoch predo dneškom (B. P. - Before Present), pričom za "dnešok" bol stanovený rok 1950. Pri starostlivom skúmaní vzorky možno dosiahnuť presnosť cca 2 %.

Pri odhade veku netreba čakať na samovoľný rozpad atómov 14C, možno ho urýchliť akcelerátormi v podobe citlivého hmotnostného spektrometra. Táto metóda sa používa aj v rámci metódy 14C. Technika odhadu vyžaduje iba minimálne množstvo vzorky (1 mg a menej), takže ju možno využiť aj pri odhade veku cenného paleontologického a archeologického materiálu, ktorý nebolo možné datovať tradičnou rádiokarbónovou metódou. Keďže na akceleračnú hmotnostnú spektroskopiu (AMS) sa používajú malé vzorky, možno ňou datovať aj drobné kúsky uhlíkov alebo jediné obilné zrnko.

Pomocou techniky AMS sa podarilo vyvrátiť tvrdenia, že H. sapiens sa objavil v Novom svete už pred 50 OOO alebo 100 000 rokmi. Ukázalo sa, že zdanlivo veľmi staré kostry majú iba niekoľko tisíc rokov.

Rádiokarbónovú metódu použili aj v paleoprimatológii na datovanie vyhynutých druhov lemurov na Madagaskare. Ukázalo sa, že ich vek sa pohybuje v rozmedzí 1000-3000 rokov. Vyhynuli teda iba nedávno - zrejme v čase kolonizácie Madagaskaru ľuďmi.
Racemizácia aminokyselín
(Amino acid racemisation)

Táto metóda vychádza z pomalej chemickej konverzie ľavotočivej aminokyseliny prítomnej v živom organizme na jej pravotočivú verziu. Keďže ide skôr o chemický ako o jadrový proces, rýchlosť premeny je veľmi citlivá na podmienky okolitého prostredia. Rýchlosť konverzie aminokyseliny vo vzorke ovplyvňuje nielen teplota, ale aj zloženie materskej horniny, preto je použitie tejto techniky dosť obmedzené a používa sa väčšinou pri datovaní vzoriek z teplotne stabilného prostredia - najmä z jaskýň.

Najvhodnejším materiálom pre túto metódu sa v súčasnosti zdajú vaječné škrupiny vyhynutých a žijúcich druhov pštrosa a sovy, ktoré sa často nachádzajú na archeologických náleziskách. Tento postup sa ukázal ako veľmi užitočný na afrických náleziskách, kde pozostatky raných zástupcov moderného človeka (zvyčajne označovaných ako archaický Homo sapiens) chronologicky spadajú do hiátu medzi rádiokarbónovou a dralíkovo-argónovou metódou, t.j. 40 000 - 200 000 r. V chladnejších oblastiach možno rozsah pôsobnosti tejto metódy rozšíriť až do 1 mil. rokov BP.
Nepriame chronometrické metódy
Draslíkovo-argónové datovanie
(Potassium-argon dating)

Táto metóda sa používa na datovanie vulkanických hornín a minerálov a je dôležitá najmä v paleoprimatológii a paleoantropológii. Vychádza z faktu, že z draslíka 40K nachádzajúceho sa vo voľnej prírode je 1/10 000 rádioaktívna a tá sa pomaly a rovnomerným tempom rozpadáva na stabilné izotopy argónu (40Ar) a vápnika (40C). V prírodných vzorkách je podiel 40K stabilný a vekom vzrastá iba obsah 40Ar. Porovnaním množstva týchto dvoch zložiek možno vypočítať vek vzorky, ak vieme, že polčas rozpadu 40K je 1, 25 miliardy rokov. Argón 40K vo vzorke pochádza najmä z dvoch zdrojov - z rádioaktívneho rozpadu 40K a z atmosféry. V zemskej atmosfére tvorí argón 0,9 objemových percent a pri stanovení množstva rádioaktívneho argónu vo vzorke treba vykonať patričnú korekciu.

Draslíkovo-argónové datovanie sa zvyčajne aplikuje na minerály separované z vulkanických tufov (stvrdnutého napadaného popola zo sopečného výbuchu), ktoré sa veľmi často nachádzajú medzi fosilifernými (skamenelinonosnými) usadeninami čiže sedimentmi vznikajúcich veľmi rýchlo pri teplotách dostatočne vysokých na to, aby sa z nich okamžite stratil všetok pôvodný argón rádioaktívneho pôvodu.

Hlavné neistoty pri tomto datovaní vznikajú z chýb pri meraní draslíka a rádioaktívneho argónu, ďalej z kontaminácie vzorky starším materiálom, z výskytu argónu v datovanom materiáli, ktorý nie je produktom rádioaktívneho rozpadu draslíka (nadbytočný argón), a z unikania argónu zo vzorky. Posledná okolnosť spôsobuje vážne ťažkosti v prípade lávových prúdov, ktoré sú zmenené zvetrávaním alebo inými geochemickými procesmi.

Údaje draslíkovo-argónového datovania sa zvyčajne vyjadrujú v miliónoch rokov spolu s odhadovanou pravdepodobnou chybou. V prípade kvalitnej vzorky robia chyby jedno až tri percentá z odhadovaného veku. Keďže toto datovanie možno použiť iba na datovanie stratigrafických vrstiev, medzi ktorými sa skamenelina nachádza, získavajú sa iba hraničné hodnoty a paleontológovia musia brať do úvahy aj trvanie jednotlivých udalostí medzi datovanými vrstvami. Treba napr. zistiť, či šlo o viac alebo menej plynulé usadzovanie, alebo bol medzi jednotlivými fázami sedimentácie nejaký hiát.

Pre pochopenie nálezov fosílnych primátov a hominidov je táto metóda dôležitejšia ako iné datovacie metódy. Používa sa na stanovenie hraníc medzi geologickými obdobiami a medzi jednotlivými epochami treťohorného obdobia, takže umožňuje zistiť približný vek mnohých skamenelín primátov štúdiom fosílnych zvyškov, s ktorými sú asociované. Vo východnej Afrike a aj inde, kde sa vulkanizmus a usadzovanie odohrali v tom istom čase, je možné presne stanoviť vek skamenelín primátov datovaním tufov vo fosiliferných vrstvách. Taký postup bol mimoriadne úspešný v prípade pliocénnych a pleistocénnych skamenelín hominidov na náleziskách Koobi Fora a Západná Turkana v Keni a Omo a Hadar v Etiópii.

Dôležitým variantom K-Ar metódy je datovanie 40Ar/39Ar, pri ktorom sa vzorka ožaruje radiáciou, aby z 39K vznikol 39Ar. Potom sa argón extrahuje sériou postupov za postupného zvyšovania teploty. Tento variant má tú výhodu, že draslík (vypočítaný z obsahu 39Ar) sa meria na tej istej vzorke ako 40Ar a vek možno vypočítať z každej frakcie plynu.

Najelegantnejším a najracionálnejším postupom datovania 40Ar/39Ar je metóda fúzie jediného kryštálu, ktorá využíva na uvoľnenie argónu laser taviaci vopred ožiarené zlomky kryštálu. Zohrievaním veľmi malej plochy sa silne redukuje množstvo argónu z pozadia (argón atmosferického pôvodu), takže možno presne zmerať vek jediného kryštáliku.

Draslíkovo-argónové datovanie možno konfrontovať krížovým testom s rubídiovo-stronciovým (Rb-Sr) datovaním vulkanických materiálov, ale robí sa to iba zriedka.

Draslíkovo-argónové datovanie sa využíva aj v technickom postupe nazývanom tefrochronológia (tephrochronology). Ak vrstva vulkanického popola určitej stratigrafickej sekvencie datovanej spomínanou metódou stuhne a vznikne tuf, identifikácia tohto tufu v inej stratigrafickej situácii ju umožňuje datovať.

Takmer všetky vulkanické tufy možno vzájomne odlíšiť na základe chemickej analýzy ich obsahu (t.j. sopečného skla a rozličných kryštálikov). Ide o to, že každý popol je produktom unikátnej zmesi procesov prebiehajúcich pred aj počas erupcie, ku ktorým patrí napr. čiastočné tavenie sa povrchu hornín, pobyt v magmatickom ložisku a kryštalizácia.

Niektoré vrstvy vulkanického popola sa tiahnu celé tisíce kilometrov, takže možno dávať do súvisu vrstvy usadenín rozličných panví. Napríklad východoafrické tefry identifikované najprv v Turkanskej kotline (lokality Omo, Koobi Fora a Západná Turkana) sa neskôr podarilo identifikovať v mnohých iných oblastiach, napr. v údolí rieky Awaš, približne 1100 km smerom na severovýchod, ako aj na morskom dne v Adenskom zálive a v Somálskej kotline. Vzájomné porovnanie tufov umožňuje nielen stratigraficky zjednotiť aj veľmi vzdialené náleziská skamenelín, ale aj aplikovať paleoklimatické informácie z jadier vyvŕtaných z morského dna s hominidnými lokalitami na súši.

Keďže napr. geologická formácia Koobi Fora obsahuje až 58 odlišných tufov, vďaka draslíkovo-argónovému a argónovo-argónovému datovaniu sa podarilo ukončiť dlhodobé diskusie o veku tzv. KBS tufu. Lebka KNM-ER 1470 (najnovšie sa pripisuje druhu Homo rudolfensis) sa našla pod tufom KBS a podľa predbežných K-Ar údajov sa jej vek odhadoval na 2,6 mil. rokov BP. Pri neskoršej revízii všetky použité metódy potvrdili menší vek tufu - s hodnotou 1,88 + 0,02 mil. rokov BP.
Datovanie sledovaním stôp po štiepení
(Fission-track dating)

Tento typ datovania spočíva na samovoľnom štiepení uránu 238U, pri ktorom vzniká v okolí miesta uránového atómu stopa po jeho poškodení. Použitie tejto metódy v paleoantropológii spočíva na jej aplikovaní na vulkanické horniny a minerály. Keď vznikajú, nie sú v nich nijaké stopy po štiepení. Počet stôp vzrastá v priebehu času - a to rýchlosťou závislou od obsahu uránu. Meraním jeho obsahu a hustoty stôp možno vypočítať vek vzorky.

Na datovanie touto metódou sa najčastejšie využíva zirkonit. Za normálnych okolností obsahuje viac uránu ako iné vulkanické materiály, pričom všetky vzniknuté stopy sú výnimočne stabilné a zirkonit je tiež veľmi odolný voči zvetrávaniu. Okrem toho niekedy možno datovať aj jednotlivé zrnká zirkonitu, pričom vulkanické zirkóny možno identifikovať na základe ostrého obrysu kryštálu. Touto metódou sa datujú aj iné materiály vrátane apatitu, biotitu a vulkanických skiel, akým je obsidián.

Keďže stopy po štiepení sú dlhé iba 10 mikrometrov, zväčšujú sa a potom sa sledujú v optickom mikroskope. Na datovanie sa využíva vnútorný povrch zrnka, ktorý treba najprv odkryť brúsením a leštením, potom sa povrch leptá chemicky a nakoniec sa počíta počet čiar v stanovenej oblasti. Koncentrácia 238U sa meria ožarovaním vzorky známym počtom neutrónov, ktoré indukujú štiepenie 235U (ale nie 238U); vzorka sa potom preleští a preleptá a počíta sa obsah uránu z hustoty nových stôp.

Jednou z dôležitých aplikácii metódy sledovania stôp po štiepení je krížový test draslíkovo-argónových údajov z východoafrických hominidných lokalít.
Datovanie metódami uránového radu
(Uranium disequilibrium dating)

Počas rozpadu rádioaktívnych izotopov uránu voľne sa nachádzajúcich v prírode (235U a 238U) až na stabilné izotopy olova, sprevádzanom vyžarovaním častíc alfa a beta, vzniká niekoľko odlišných prvkov. Tak napr. 234U je tretím dcérskym izotopom a 230Th štvrtým dcérskym izotopom rodičovského izotopu 238U, pričom protaktínium 231Pa je druhým dcérskym produktom 235U. Minerál s obsahom uránu bude po čase obsahovať každý element zo série vznikajúcej rozpadom, a to v koncentrácii zodpovedajúcej polčasu rozpadu každého prvku. Tento stav sa nazýva ekvilíbrium rádioaktivity.

V podmienkach ekvilíbria rádioaktivity je rádioaktivita každého z produktov rozpadu série rovnaká. Rovnováhu systému porušujú procesy zvetrávania, rozdielnej adsorbcie, kryštalizácie minerálov, ako aj rozličné biologické udalosti. Stupeň porušenia rovnováhy je mierkou času, ktorý uplynul od rozpadu série.

Datovanie pomocou uránového radu, najmä typu závisiaceho od pomeru 234U a 238U sa aplikuje na uhličitany suchozemského pôvodu, napr. jaskynného kalcitu. Polčas tohto procesu je 248 000 rokov, takže táto metóda má rozsah približne 1 mil. rokov.

Pri datovaní anorganických uhličitanov sa využíva aj príbuzná tóriovo-uránová metóda (230Th/234U). Podobne ako metódy uránového radu závisí od vysokej rozpustnosti uránu vo vode. Povrchové a podzemné vody presakujúce do vápencových jaskýň zvyčajne obsahujú urán, ale nie jeho dcérske izotopy, ako napr. 230Th, ktoré sú pomerne nerozpustné. Keď však kryštáliky kalcitu precipitujú v podobe stalaktitov a stalagmitov na stenách a na dnách jaskýň, začína sa v nich hromadiť 230 Th ako produkt rozpadu 234U a 238U až dovtedy, kým sa nedosiahne rovnováha. Mierkou času, ktorý uplynul od začiatku formovania sa kryštálov, je pomer 230Th a 234U.

Metóda 23OTh/234U je významná v prípade vzoriek mladších ako 300 000 rokov BP. Aplikuje sa v prípade jaskynných európskych nálezísk, ktoré kedysi obýval archaický Homo sapiens, najmä vtedy, keď nie sú k dispozícii vulkanické horniny vhodné na draslíkovo-argónové datovanie. Medzi náleziská, kde sa aplikovala táto metóda, patrí Bilzingsleben (Nemecko), Vértesszöllös (Maďarsko) a Pontnewydd (Wales), výsledky datovania sa pohybujú v rozmedzí 500 000 - 200 000 rokov BP.

Datovanie jaskynných archeologických artefaktov metódou uránového radu môžu znehodnocovať najmä problémy so stanovením poradia skúmaných kalcitových usadenín, najmä ak sa zo stien jaskyne odlamujú kúsky kameňa a dochádza k premiešaniu vrstiev. Datovaný kalcit môže byť tiež kontaminovaný uránom z povrchu nad jaskyňou, napr. v podobe prachových čiastočiek alebo uránu vyplaveného z uhličitanu po vyzrážaní. Z týchto dôvodov treba datovať viacero vrstiev usadenín a výsledky treba testovať použitím iných metód.
Termoluminiscencia, opticky stimulovaná luminiscencia a spinová rezonancia elektrónov
(Termoluminiscence, optically stimulated luminiscence and electron spin resonance)

Podstata týchto metód je rovnaká: meria sa počet elektrónov zachytených na porušených miestach mriežkovej štruktúry minerálov. Tieto defekty vznikajú rozpadom malých množstiev rádioaktívnych prvkov vo vnútri minerálov, ako je draslík, tórium a urán. Počet zachytených elektrónov v priebehu času vzrastá v dôsledku pôsobenia radiácie, takže kryštál funguje ako dozimeter. Iba po uvoľnení elektrónov z "pasce" sa hodiny resetujú na nulu.

V termoluminiscenčnej metóde (TL) sa akumulovaná dávka radiácie na mriežke kryštálu meria zohriatím vzorky na vysokú teplotu, takže dochádza k vyžiareniu zachytených elektrónov. Pri uvoľňovaní sa z mriežky vyžarujú svetlo označované ako termoluminiscencia. Jej intenzita je proporcionálna s počtom zachytených elektrónov. Vek materiálu sa stanovuje ako podiel ročnej dózy z celkovej naakumulovanej dózy. Ročná dóza sa stanovuje meraním množstva uránu, tória a draslíka vo vzorke a v materskej hornine, ktorá ju obklopuje, alebo umelým ožarovaním vzorky a meraním jej termoluminiscencie. Pri podobnej metóde nazývanej opticky stimulovaná luminiscencia sa na vyžiarenie elektrónov namiesto vysokej teploty používa svetlo.

V prípade metódy spinovej rezonancie elektrónov (ESR) sa počet zachytených elektrónov vo vzorke nestanovuje ich vyžiarením prostredníctvom vysokej teploty, ale meraním mikrovlnnej radiácie, ktorú absorbujú. Pasca so zachyteným elektrónom funguje ako paramagnetické centrum so statickým magnetickým poľom. Ak sa zachytené elektróny dostanú do mikrovlnnej frekvencie elektromagnetického poľa, oscilujú v smere a proti smeru poľa. Pritom sa energia aplikovaného poľa pohlcuje podľa počtu zachytených elektrónov (čiže počtu pascí) a koreluje s vekom vzorky. Výhoda ESR pred TL je tá, že vzorka pri ESR môže byť hodnotená opakovane, kým pri TL možno vzorku datovať iba raz.

TL a ESR merajú čas, ktorý uplynul od posledného uvoľňovania elektrónových pascí - keď sa "hodiny" vzorky nastavili na nulu. V prípade vypálených pazúrikových artefaktov sa to stáva vtedy, keď sa sa materiál prvý raz zohreje - napr. v ohnisku. To isté robí vystavenie sa slnečným lúčom v prípade sedimentov pri ich transporte a usadzovaní. Vypálené pazúriky z paleolitických vrstiev, sprašové usadeniny, jaskynné sedimenty, kosti a zuby - to všetko sú materiály, ktoré možno datovať týmito metódami. Sú síce menej presné ako rádiokarbónová metóda, majú však väčší rozsah pôsobnosti a možno ich použiť aj na datovanie anorganických materiálov. Veľkú pozornosť však treba venovať odberu rádioaktívnych prvkov z ich prirodzeného prostredia.

Metóda TL zohrala dôležitú úlohu pri kontroverzii v otázke vzťahov medzi neandertálcami a anatomicky modernými ľuďmi. Datovanie vypálených pazúrikov nájdených v jaskyni Kebara a Qafzeh v Izraeli podporuje - podľa niektorých paleoantropológov - hypotézu, že blízkovýchodní neandertálci nie sú priamymi predchodcami moderného človeka, lebo sa dostali na Blízky východ o niekoľko desiatok tisícročí neskôr. (Tento argument je však zrejme iba dôkazom toho, kto sa dostal do spomínanej oblasti skôr, a nie dôkazom evolučných vzťahov medzi obidvoma skupinami.)
Dendrochronológia
(Dendrochronology)

Mimoriadne presnou chronometrickou metódou je dendrochronológia, ktorá dovoľuje určovať vek väčších drevených predmetov s presnosťou jedného roka. Stačí spočítať letokruhy na priereze kmeňa stromu a porovnať typické opakujúce sa vzory na nadväzujúcich kmeňoch rôznych generácií. Jej aplikácia v paleoantropológii je však veľmi obmedzená.

Dendrochronológia je založená na štyroch podmienkach:
Počas rastu stromu pribúda na jeho kmeni každý rok jeden letokruh.
Veľkosť (hrúbka) letokruhu v určitom roku kolíše podľa meniacich sa podmienok životného prostredia, napr. podľa množstva dážďa alebo teploty.
Každá sekvencia letokruhov s premenlivou hrúbkou zahrnujúca dlhšie obdobie je unikátna.
Všetky stromy v určitej oblasti reagujú na zmeny prostredia rovnakou hrúbkou svojich letokruhov.


Postupné sledovanie nadväznosti letokruhov umožňuje datovanie až na niekoľko tisícročí. Napríklad podľa letokruhov jedných z najstarších stromov na svete - štyritisícročných borovíc osinatých z kalifornských White Mountains - sa podarilo bádateľom zostaviť kalendár siahajúci 8 200 rokov do minulosti.
Varvová analýza
(Varvic analysis) Táto metóda vypracovaná Gerardom de Geerom na datovanie škandinávskej ľadovej doby sa podobá dendrochronológii, namiesto letokruhov sa však sčítavajú ročné prírastky usadenín v ľadovcových jazerách. Pre antropológiu však nemá bezprostredný význam, lebo človek prakticky nikdy nesídlil priamo pri ľadovci.
Hydratácia obsidiánu
(Obsidian hydration) Medzi chronometrické metódy patrí aj obsidiánová metóda. Funguje na tom princípe, že sklovitá hmota obsidiánu (je to vlastne vulkanické sklo) prijíma povrchom vlhkosť - nastáva hydratácia povrchových vrstiev. Ak ide o kus obsidiánu opracovaný ľudskou rukou (teda obsidiánový nástroj), podľa hĺbky hydratácie opracovanej časti určujeme čas, ktorý uplynul od výroby nástroja. Hranica účinnosti tejto metódy je približne 800 000 rokov BP.
5.1.2 METÓDY RELATÍVNEHO DATOVANIA
Stratigrafia (Stratigraphy)

Stratigrafia - náuka o postupnosti vrstiev a útvarov, o ich zložení a vlastnostiach - nachádza uplatnenie najmä v geológii, paleontológii a v archeológii.

Geológovia sa snažia vyčítať dejiny Zeme napísané v jej horninách. Horniny a pôda (ktorá môže časom stvrdnúť na horninu) sa ukladajú pri riečnych záplavách, erózii pohorí, prachových búrkach, sopečných výbuchoch - týmto udalostiam však často vďačíme aj za zachovanie paleontologických a archeologických objektov. Prostredie, v ktorom sa zachovávajú tieto objekty, označujeme ako materská hornina. Pôda sa buď usadzuje vo výrazných vrstvách, alebo sa tieto vrstvy tvoria až neskôr, pričom niektoré vrstvy sa usadzujú vo vode, iné na suchu. Svoj podiel môžu pri tom zohrať aj rastliny rastúce v pôde, lebo vrstvy môžu vznikať aj ako dôsledok špecifického chemického a biologického pôsobenia rastlín získavajúcich z pôdy živiny. Každá vrstva zeme reprezentuje iný časový úsek.

Pri stratigrafii platí, že najčerstvejšie (najneskôr) usadená vrstva je na povrchu pôdy, smerom do hĺbky sa dostávame k čoraz starším vrstvám. Archeológovia, paleontológovia a paleoantropológovia využívajú tento fakt na zaradenie svojich nálezísk do relatívnej chronologickej sekvencie - skrátene relatívnej chronológie. Hlavnou zásadou je, že čím je niečo hlbšie, tým je to staršie.

Nevýhodou relatívnej chronológie je fakt, že vieme síce zostaviť poradie, v akom sa udiali určité kultúrne alebo prírodné udalosti, ale nevieme, kedy sa to stalo. Preto sa údaje relatívnej chronológie korelujú s výsledkami chronometrického datovania.

Na stratigrafiu tesne nadväzuje biostratigrafia, ktorá sleduje výskyt tých skupín organizmov, ktoré existujú iba krátko. Voláme ich vedúce fosílie (vedúce skameneliny). V súvrstviach vytvárajú určité zóny, ktoré zodpovedajú dĺžke prežívania určitého typického druhu. Ak nájdeme vo vrstve neznámeho veku takúto vedúcu skamenelinu a z iných prameňov poznáme obdobie, v ktorom žila, získame vlastne vek skúmanej vrstvy.
Palynologické datovanie
(Palynology)

Pri stratigrafickom datovaní rašelín a jemnozrnných usadenín pomáha peľová analýza - náplň palynológie. Vietor roznáša rovnako dnes, ako v dávnej minulosti obrovské množstvá drobulinkých peľových zrniečok zo stromov, tráv a iných kvitnúcich rastlín, ako aj spór papraďorastov. Ak zapadnú do vhodného prostredia, rašeliny alebo bahna stojatých vôd, môžu tam pretrvať celé veky - až milióny rokov.

Podľa tvaru peľového zrnka sa dá pomerne ľahko určiť jeho materská rastlina. Zo zastúpenia jednotlivých druhov rastlín možno potom usudzovať na podnebie a prevládajúce počasie vtedajšej krajiny a aj odhadnúť obdobie, kedy sa usadzovanie peľu udialo.
Fluórový test
(Fluoric test)

Pomerne jednoduchou metódou na porovnávanie relatívneho veku kostí a zubov je fluórový test. Jeho princíp spočíva v tom, že kosti a zuby prijímajú počas svojho pobytu v pôde fluór rozpustený v spodnej vode. Čím je tkanivo staršie, tým viac fluóru obsahuje - fluór sa z kostí už nestráca. Množstvo fluóru v spodnej vode sa však mení z miesta na miesto, preto možno porovnávať iba vzájomný vek nálezov z jednej lokality.
Paleomagnetická stratigrafia
(Palaeomagnetic polarity stratigraphy)

Túto datovaciu metódu možno použiť iba po jej overení (kalibrácii) inou metódou. Jej podstatou je sledovanie polarity zemského magnetického poľa, ktoré siaha od pólu k pólu. V priebehu geologických období sa nepravidelne mení, takže dnešný stav (keď je kladný pól na severnej pologuli a záporný na južnej) sa zmení na opačný. Stav pradávneho magnetického poľa zaznamenáva orientácia magnetických častíc v mineráloch sedimentárnych hornín bohatých na železo. Táto orientácia svedčí o polarite zemského magnetického poľa v čase vzniku horniny - teda jej tuhnutia. Smer magnetického poľa sa meria magnetometrom.

Pri skúmaní dávneho geomagnetizmu zisťujeme jeho intenzitu a smer - obidve sa v minulosti menili a menia sa aj dnes. Zemské póly sa nielen vzájomne vymieňajú, ale aj putujú. Ich putovanie za posledných 500 rokov sa prejavilo v štyridsaťstupňovej vodorovnej odchýlke (inklinácii) a v asi dvadsaťstupňovej zvislej odchýlke (deklinácii).

Ak sa datujú draslíkovo-argónovou metódou lávy, u ktorých sa zmerala ich magnetická polarita, získava sa časová škála zmien polarity za posledných približne 12 miliónov rokov. Vďaka štúdiu magnetických anomálií morského dna sa pôsobnosť tejto metódy rozšírila až do mezozoika (druhohôr).

Dávne zmeny polarity zemského magnetického poľa zachytené vo vzorkách určitej stratigrafickej sekvencie sa porovnávajú s časovou škálou známych paleomagnetických udalostí. Keďže väčšina vrstiev hornín nie je súvislá, ich približný vek sa odhaduje pomocou skamenelín alebo prostredníctvom izotopového datovania a až potom sa paleomagnetické údaje "napasujú" na správne časové obdobie.

Zmeny polarity môžu byť pre rozličné organizmy otázkou života a smrti. Samotné presúvanie nie je nijako nebezpečné, horšie je však to, že zemský magnetizmus sa môže pritom zoslabovať na polovicu až na štvrtinu pôvodnej hodnoty. Teda geomagnetický "dáždnik" prepúšťa na Zem viac kozmických lúčov, takže stúpa radiácia. Obdobie zvýšenej radiácie môže trvať 1 000 až 5 000 rokov a môže byť príčinou biologickej katastrofy alebo - naopak - náhleho vzrastu rýchlosti evolúcie. Mikroskameneliny z morského dna ukazujú skôr na prvú možnosť, mnohé z nich pri zmene polarity náhle vymreli.

Zmeny polarity rozdeľujeme podľa dĺžky trvania. Obdobia rovnakej polarity dlhšie ako 200 000 rokov nazývame epochy a označujeme ich menami vedcov, ktorí prispeli k štúdiu geomagnetizmu. Boli to B. Brunhes, M. Matuyama, K. F. Gauss a W. Colbert. Obdobia s trvaním od 20 000 do 20O 000 rokov sú udalosti a označujeme ich zvyčajne podľa lokalít prvého zistenia. Tretiu skupinu tvoria superkrátke intervaly pod 20 000 rokov, označujeme ich ako výkyvy. Dĺžku mnohých z nich zatiaľ presne nepoznáme.
Iné metódy

Na relatívne datovanie slúžia aj iné metódy, napr. kolísanie výšky morskej hladiny, vznik riečnych terás postupne sa zarezávajúcich do podkladu, použitie archeologických artefaktov v úlohe vedúcich skamenelín atď. V antropológii však nemajú podstatnejší význa


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-01-23  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, potrebuješ zas prášky na ukľudnenie?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trapáci: http://www.youtube.com/watch?v=iGDrq8rikJc


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42 | ip:64.57.210 | 2012-01-23 (15:22)

to ako s tym videjkom si robis prdel somna?


to ze ty tomu veris co oni rozpravaju esteneznamena ze ej to aj real pravda.sa nedivim ze si tam kde si svojim zmyslanim,


ja som vykopal vcera ked ste ma nastvali rybus chodidlami,mala cirka 2mega rokov ,a bla a bla ,


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "to ako s tym videjkom si robis prdel somna?" To máš základy, aby si pochopil,že trepeš nezmysli. Hovoríš o jednej metóde a potom siahaš po žvástoch kreacionistov ktoré boli dávno roztopené a skončili na internete, pretože vedecká komunita ich zmietla zo stola veľmi rýchlo.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a ako vedci prišli nato, že to tak vo vesmíre bolo?...naozaj veríš tomu že prvky ktoré sú známe tu na ZEMI pasujú na celý vesmír?...naozaj tomu až tak veríš?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ja som vykopal vcera ked ste ma nastvali rybus chodidlami,mala cirka 2mega rokov ,a bla a bla" Ty si ju nevykopal ;-)))
http://en.wikipedia.org/wiki/Tiktaalik


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer, na teba už ani nereagujem. Sám sa zosmiešňuješ.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo..prečo?...došli ti príspevky v googli?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To, ze nanho je uplne zbytocne reagovat je davno zname, je to taka antispongia, sice nasava informacie ale hned to aj zmizne. nehovori mu nic ani dokonca Mendelejev, lebo by taku capinu nestrelil od boku.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo..prečo?...došli ti príspevky v googli?"Už som ti napísal dôvody mnohokrát. Zrejme si ich ignoroval.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Určovanie veku.
Zaujímavou témou v tejto súvislosti je určovanie veku nálezov a hornín. Svojho času ma ani vo sne nenapadlo, že by s tým mohli byť nejaké problémy. Rádiometrické metódy, ktoré boli vyvinuté až v 20 storočí pôsobia mimoriadne vedecky a dôveryhodne. Ale len dovtedy, kým sa nepozrieme podrobnejšie na ne. Toto možno na prvý pohľad priamo nesúvisí s evolučnou teóriou, ale pri hlbšom skúmaní zistíme, že veru súvisí a hodne. Pre evolucionistov je veľmi podstatný práve vek nájdených fosílií a geologické vrstvy, v ktorých sa našli. Taktiež musia dokazovať, že zložitejšie formy života sú mladšie a nachádzajú sa v mladších vrstvách. Preto sa pozrime bližšie na to, aké sú vlastne metódy určovania veku, odkiaľ vedia vedci, koľko rokov má nejaký kameň, či hornina.

Vek živých organizmov sa určuje tzv. rádiouhlíkovou metódou - objaviteľ W. Libby, 1947. Princíp tejto metódy spočíva v presvedčení, že všetky žijúce bytosti prijímajú do svojho obehu látkovej premeny malé množstvá rádioaktívneho izotopu uhlíka (množstvo udalostí mohlo mať v minulosti vplyv na značné zvýšenie C14 vo vrchných vrstvách atmosféry). Smrťou sa preruší príjem týchto izotopov (označené ako C14). Po smrti sa začínajú nahromadené atómy rozpadávať v známom čase, ktorý nazývame polčas rozpadu. V prípade C14 to predstavuje iba 5 730 rokov. V čom je problém ? Problémy sú dva. Po prvé, aby bola táto metóda presná, musela by byť koncentrácia tohto izotopu stámilióny rokov úplne konštantná, čo nikto presne nevie. Druhý problém je krátky polčas rozpadu. Ak má nález napríklad 23 000 rokov, zostáva v tele len 6,25% z nahromadených izotopov. A to je veľmi málo, ak uvážime, že koncentrácia atómov C14 v tele je veľmi nízka. Vzhľadom na to, určovanie veku nad 20 000 rokov nemôžeme ani s prižmúrením oka považovať za presné, lebo s pribúdajúcimi rokmi počet merateľných izotopov C14 drasticky klesá k nule.
Jeden príklad za všetky (je ich nespočetné množstvo). V časopise Science (1963) sa uvádza, že ulita istého mäkkýša má 2 300 rokov. Vek sa určil rádiouhlíkovou metódou. Problém je len v tom, že ide o žijúci exemplár.
Ďalším spôsobom je datovanie pomocou letokruhov stromov (tzv. dendrochronológia), ktoré údajne spoľahlivo zachycuje rozpätie približne 10 000 rokov. Aby som to nenaťahoval, je to neistá metóda, Prof. Hans-Ulrich Niemitz a Ch. Bloss v článku s názvom Sebaklam metódy C14 a dendrochronológie silne spochybnili metódy datovania (Zeitsprunge č.3/1996).
Existuje ešte varvová metóda - predpoklad, že každoročne sa naplaví jedna vrstva morského nánosu. Tento predpoklad je veľmi primitívny a jednoduchý, datovanie len posledných 10 000 rokov.
Ďalšou metódou je napr. magnetostratigrafia. Zakladá sa na paleomagnetizme. Tu nie sú známe časové hodnoty a intenzita magnetizmu, pri ktorom tuhne hornina.
Všetky opísané metódy sú nepresné, pretože jednoducho nepoznáme odlišnosti lokálnych podmienok príznačných pre minulosť. Vždy znova a znova sa robia pokusy pomocou Darwinovej a Lyellovej teórie uniformizmu extrapolovať dnešné konštanty do minulosti.

Dúfam, že ešte nie ste unavení z čítania. Pozrieme sa ešte na datovanie anorganických nálezov. Vek hornín sa nedá merať inak, ako vypočítaním množstva izotopov a na základe dnešných pomerov rozpadu sa spätne prepočítavajú do minulosti. Najčastejšie používanou metódou je draslíko-argonnová. Aby som to všetko naozaj urýchlil, uvediem len, že je tak isto nespoľahlivá, ako ostatné metódy. Je to trochu komplikované, nechcem zachádzať do detailov, súvisí to s rozpadom izotopu draslíka 40 a vznikajúceho argonu 40. Radšej uvediem príklad.
Príklad, hovoriaci za všetko. V roku 1980, keď vybuchla sopka Mount St. Helens, začal sa vytvárať z dacitovej lávy dóm, podobný hore. Keďže poznáme vek tohto dómu, malo by byť jednoduché overiť ho rádioizotopovou metódou.
Dr. S. A. Austin v roku 1992 odobral stadiaľ vzorku, rozomlel ju, preosial a spracoval na horninový prášok a štyri koncentráty z minerálov. To potom dal do Geochrome Laboratorium v Cambridge v Massachusettes na určenie veku, pričom laboratória nevedeli, odkiaľ vzorka pochádza. A teraz výsledky:
horninový prášok 350 000 +/- 50 000 rokov
zmes živcov 340 000 +/- 60 000 rokov
zmes amfibolov 900 000 +/- 200 000 rokov
zmes pyroxénu 1 11 700 000 +/- 300 000 rokov
zmes pyroxénu 2 22 800 000 +/- 600 000 rokov
Tento výsledok hovorí sám za seba a ukazuje dve veci. Po prvé, značnú tolerovanú chybu a veľmi vysoký vek, pričom vzorka bola stará asi 10 rokov. Podobných príkladov je dosť.

Záver. Budem dnes stručný. Som presvedčený, že žiadne mutácie nemôžu spôsobiť kvalitatívny skok smerom hore. Entorpická poučka vyslovene popiera možnosť zhlukovania a vytvárania vyššie organizovaných súborov. Určovanie veku organických látok je minimálne nad 10 000 rokov nepresné. Na určenie veku anorganických látok v podstate neexistuje spoľahlivá metóda, lebo minimálne nepoznáme podmienky za ktorých látky vznikali a pokusy aj nepresnosti potvrdili.
Čo s toho vyplýva pre evolučnú teóriu ? Pre neodarwinizmus nie je jediný dôkaz, naopak pokusy dokazujú jeho nemožnosť. Evolučnú teóriu priamo popiera fyzika, Druhá veta termodynamická, jedna zo základných viet o náuke o teple, jednoznačne platná a dokázaná. Evolucionisti prakticky nemajú ako dokázať vek hornín a skamenelín, a organických látok starších ako 10 000 rokov a tým všetky výpočty a rečičky o miliónoch rokov vyznievajú minimálne nedôveryhodne.

Čo hovoria nálezy v horninách.
Chcem aspoň v krátkosti uviesť pár príkladov nálezov skamenelín. Na rozdiel od môjho prvého článku to budú príklady, kde sa niečo našlo a nie čo sa nenašlo. V podstate ide o to, že je veľmi veľa nálezov, ktoré dokazujú prítomnosť takmer všetkých druhov živočíchov (aj vyhynutých a tých, ktoré mali podľa evolucionistov vyhynúť stovky miliónov rokov pred objavením sa človeka) v jednej dobe, inak povedané žili sme (myslím tým ľudí ako druh) súčasne napríklad s dinosaurami. Tieto informácie sú z diel Dr.Ing. Hans-Joachima Zillmera.
Podstata Darwinovej evolučnej teórie je, ako som už veľa krát napísal, pomalý vývoj druhov a prežitie jedincov prírodným výberom. Ak sa dokáže koexistencia všetkých druhov, vrátane človeka, v istom časovom bode, bude to znamenať, že vývojová teória je chybná, pretože jej chýba predpoklad vlastnej definície.
V Paluxy River, neďaleko Glen Rose v časti horského chrbta Llano Uplift v štáte Texas (USA) v roku 1908 sa našlo veľké množstvo odtlačkov láb dinosaurov a ľudských stôp, dlhých približne 35 cm. V nasledujúcich desaťročiach sa v okruhu niekoľkých kilometrov našli stovky odtlačkov, ktoré zanechali dinosaury. A znova sa vedľa stôp zvierat našli aj odtlačky ľudských nôh. Tieto odtlačky sú vo vápenci, v najvrchnejších vrstvách, dokonca keď rieka Paluxy River v r. 1971 totálne vyschla, našli sa odtlačky aj priamo na povrchu. Sú tu hneď dva vážne problémy pre evolucionistov. Dinosaury vyhynuli pred 65 miliónmi rokov. Takže horniny, v ktorých sa nachádzajú odtlačky by mali byť v nižších vrstvách, "pochované" pod mladšími, pomaly sedimentujúcimi horninami. Očividne to tak nie je.
Druhý problém je, ako sa do vápenca dostal jasný a zreteľný odtlačok nohy človeka (pozor nie jeden, odtlačkov je veľa) vedľa dinosaurieho ? Veď ak vznikol odtlačok niečoho v hornine, tak logicky musela byť mäkká. Ale taký vápenec môže byť mäkký len krátku dobu, kým hydratačným procesom nestvrdne. Toto sa nedá obísť, ani vysvetliť inak, toto je jednoduchá, elementárna fyzika ! Záver je taký, že ak nebol tento nález úmyselne sfalšovaný (čo vedci vylúčili - ono je veľmi ťažké vysekať do vápenca nejakým umelým spôsobom perfektnú stopu ľudskej nohy tak, aby sa na to pri podrobnejšom skúmaní neprišlo), tak ľudia a dinosaury žili v rovnakom čase !
Evolucionisti tieto dôkazy vytrvalo ignorujú, ani sa nimi nemienia zaoberať, s odôvodnením, že musí ísť o falzifikát, lebo evolučná teória platí, ľudia nemohli žiť v rovnakom období ako dinosaury a basta !
V roku 1968 vášnivý zberateľ a hľadač skamenelín W. Meister asi 70 km severozápadne od Delty v štáte Utah kladivkom klopkal na skalu, keď sa odlúpla jedna vrstva a pod ňou sa ukázali dve ľudské stopy, pochopiteľne, skamemené odtlačky. Čo bolo neuveriteľné, jednalo sa o nohu človeka v topánke, ktoré rozšliapli trilobita ! Trilobita, ktorý podľa evolučnej teórie vyhynul pred stovkami miliónov rokov, ešte pred dinosaurami. Podľa dostupných informácií sa nemôže jednať o falzifikát.
Archeológ Dr.R.Gilroy, riaditeľ austrálskeho Mount York Museum, objavil v Austrálii lebku a skamenené stopy obrovských ľudí v blízkosti šľapají brontosaura.
Juhozápadne od Wintonu vo východnej Austrálii sa našlo veľa stôp, ktoré si môže každý pozrieť (takže priatelia, hor sa do Austrálie), z ktorých vyplýva, že vedľa seba žili také živočíchy, ktoré podľa evolučnej teórie nemohli! vedľa seba existovať.
Podobné nálezy ako v Glen Rose sa našli aj Turkménsku (ľudia a dinosauri). O skamenených ľudských stopách, ktorých vek sa odhaduje na 150 až 600 miliónov rokov v Kentucky píše časopis Science News Letter. V roku 1927 sa v uhoľnom sloji vo Fisher Canyon, Pershing County (Nevada) našiel neuveriteľný odtlačok topánky. Dá sa na ňom rozoznať dokonca aj akási nitková štruktúra materiálu. Vek odtlačku (nakoľko ide o uhlie) sa odhaduje na 160 až 195 miliónov rokov.
Zjavne tu niečo nesedí. Ak sú všetky nálezy (verte, je ich veľmi veľa) podvrhom, pýtam sa, kto je taký šikovný, že dokáže po celom svete umiestňovať do neporušených skál a hornín falošné skameneliny a skamenené odtlačky ? Všetky takéto nálezy sú evolucionistami odvrhované, zosmiešňované a označované za podvrhy. Práve tými evolucionistami, ktorých základné ikony stoja na podvrhoch, ako ste mohli čítať v mojich predchádzajúcich článkoch. Pýtam sa, prečo nie je ochota seriózneho uznania podobných nálezov a vylúčenie akýchkoľvek pochybností o pravosti, alebo nepravosti ? Nie je to náhodou preto, lebo uznanie čo i len jediného nálezu by znamenalo definitívny koniec evolučnej teórii ?

Záver.
Ak ste čítali moje predchádzajúce články, tak ste sa dočítali o tom, že hlavné piliere evolučnej teórie sú buď sfalšované, alebo vymyslené. Vo fosíliach sa nenachádzajú žiadne dôkazy prechodových stupňov. Biochémia logicky zdôvodňuje svojou nezjednodušiteľnou zložitosťou nemožnosť vzniku komplikovaných živých mechanizmov bunky prírodným výberom. Mutácie sú vždy škodlivé. Prirodzený výber zabraňuje makroevolúcii, ale aj degenerácii druhu. Nulová pravdepodobnosť samousporiadania genetickej informácie v DNA a akútny nedostatok času na vytvorenie čo i len jedného prameňa DNA. Zákon entropie nedovoľuje bez pridanej energie samovoľné organizovanie hmoty do zložitejších štruktúr. Určovanie veku je veľmi sporné. Ľadové doby pravdepodobne neexistovali. Nálezy skamenelín dokazujú, že ľudia, dinosaury, cicavce a aj trilobity žili vedľa seba v rovnakom čase. Myslím si, že je toho dosť, aby ste minimálne zbystrili pozornosť, ak vás to zaujíma.

Prvá otázka, ktorá sa mi natíska keď som postupne vstrebával všetky informácie, je, ako je to možné, že aj napriek toľkým nejasnostiam, rozporom a novým vedeckým poznatkom, stále je veľká vedecká obec, ktorá tvrdí, že evolučná teória bola skutočnosťou a proces vzniku druhov prebehol tak, ako to Darwin popísal a tým pádom má táto teória v širokej verejnosti punc dôveryhodnosti ? Prečo vlastne tak málo počujeme, čítame a vidíme o všetkých pochybnostiach ? Ako je možné, že sa ignorujú tak závažné dôkazy, ako napríklad skamenené stopy človeka a dinosaura vedľa seba ? Ako som písal, takýchto stôp je veľmi veľa na celom svete a z mechaniky hornín vieme, že museli vzniknúť prakticky v tom istom časovom období, čiže ľudia a dinosaury žili vedľa seba. Stačilo by, aby sa uznal čo i len jeden jediný takýto dôkaz a celá evolučná teória pukne ako bublina z bublifuku.
Prečo vedci - evolucionisti, automaticky považujú všetko čo im nepasuje za podvrh, alebo odbíjajú podobné dôkazy spôsobom: keďže evolučná teória platí, nemôže to tak byť a hotovo, koniec diskusie ? Veď skamenené stopy v pieskovci nie je možné sfalšovať !


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...máš na mysli tú tabuľku s chemickými prvkami?...a čo sa ti nepáči na mojej otázke, môžeš my ju kľudne zodpovedať.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42

omyl priatelu ten prvy clanok je od obhajcu evolucie keby si ho precital tak by ti to asi neuniklo,tento druhy clanok je vynatok ,od toho co je proti


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta znovu najdena stokorunacka, znemoznujuca sa na predchadajucej stranke zasa len oblbuje dogmami kreacionistov.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://boriskacani.blog.cz/1002/darwinova-evolucna-teoria-sprisahanie-tisicrocia-cast-iv

a toto je cely clanok tu na tomto linku,odprucam precitat takym ako lord a steve,a rafael,precitajte si a pouvazujte aj z tohoto uhla,ja netvrdim aby ste tomu verili len pouvazujte


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ak ste čítali moje predchádzajúce články, tak ste sa dočítali o tom, že hlavné piliere evolučnej teórie sú buď sfalšované, alebo vymyslené."

haha.No jasné. Pastovať sem nič nebudem, ale výsledky hovoria jasne: http://www.talkorigins.org/faqs/faq-age-of-earth.html

"Vo fosíliach sa nenachádzajú žiadne dôkazy prechodových stupňov." Toto môže čiapať po internete len kreacionista, ktorý nechápe pojmu prechodný článok. Inak si to neviem vysvetliť: http://dolezite.sk/Prechodne_clanky_112.html


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Znovunajdena stokorunacka, je tento clanok vydany v odbornom casopise? Splna editorovanie 2 odbornikov na tuto temu? ma to prvky verifikacie, ci falzifikacie? Asi tezko, ale dogmami nadopovani privrzenci kreacionizmu nic ine, ako spochybnovat neargumentami nedokazu.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mutácie sú vždy škodlivé. "Druhý error. http://www.aldebaran.cz/bulletin/2009_19_viv.php


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo..ti taký vedec a odmietaš argumenty z druhej strany?...333..ti dal veľmi dobrý argument a ty mu ho vyvraciaš posmeškami?...hádam nechceš uznať že má pravdu?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333-233 tento a podobne clanky tu dava nas eterolog, mnohokrat boli vyvratene, ale dalsia a zasa ta ista otazka, vysla tato znoska nezmyslov v nejakom odbornom casopise a zaroven splna prvky vedeckej teorie?


1111 . lesojisu92   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve

Prosim vysvetli mi pomocou vedy, ako vznikaju myslienky? Myslenka je nehmotna, cize na to ti vzorce ani ziadna fyzika nepomozu. Ako vznikol vesmir? Zmysel existencie ludskeho bytia? Akou nahodou sa mohli molekuly usporiadat tak aby vzikla dna???

Ak nevies vysvetlenie, tak to znamena ze nemozes pochopit ani to preco Boh vsetko stvoril, no sam nebol stvoreny...
Ty chces mat poznanie, myslis si ze Boha niet aj ked vo svojom vnutri tusis ze Niekto tam hore je. Vies to len si myslis ze viera v teorie a rozne hypotezy ti pomozu utiect pred poznanim seba sameho. Chces si zit spokojne cca 80rokov a potom? potom zomries, cize vsetko co si poznal vlastnil, vsetko sa pominie. Tak naco to je?davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Biochémia logicky zdôvodňuje svojou nezjednodušiteľnou zložitosťou nemožnosť vzniku komplikovaných živých mechanizmov bunky prírodným výberom." tretí error: zivotvesmir.wordpress.com/2011/04/23/kenneth-r-miller-pad-ustredneho-argumentu-teorie-inteligentneho
-dizajnu/


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Prirodzený výber zabraňuje makroevolúcii, ale aj degenerácii druhu." piaty error:absolútny nezmysel. Prirodzený výber žiadnym spôsobom nezabraňuje makroevolúcií a autor sa ani neobťažoval napísať ako si predstavoval to obmedzenie a takto by sme mohli pokračovať. Takú snožku žvástov som už dávno nečítal

kostolné výťahy blábolovlucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...a čím bola vyvrátená teória ktorá vyvracia vašu teóriu?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani nemá zmysel rozoberať všetky nezmysli v článku, lebo škoda času a táto snožka nezmyslov by cez peer review neprešla ani pomocou zázraku. ;-)))


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V roku 1968 vášnivý zberateľ a hľadač skamenelín W. Meister asi 70 km severozápadne od Delty v štáte Utah kladivkom klopkal na skalu, keď sa odlúpla jedna vrstva a pod ňou sa ukázali dve ľudské stopy, pochopiteľne, skamemené odtlačky. Čo bolo neuveriteľné, jednalo sa o nohu človeka v topánke, ktoré rozšliapli trilobita ! Trilobita, ktorý podľa evolučnej teórie vyhynul pred stovkami miliónov rokov, ešte pred dinosaurami. Podľa dostupných informácií sa nemôže jednať o falzifikát."

Tak a toto je vrchol blábolov. Vaše retro kreácio žvásty sú už dávno rozbité na mraky, ale naďalej ich vyťahujete ako argumenty a pastujete do diskusii bez toho, aby ste si uvedomovali ako sa strápňujete.

http://www.planetopia.cz/zaslapnuty-trilobit.html
davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som si ušetril čas, tu sú tie údajné nálezy, ktoré majú akože poprieť evolučnú teóriu. Veď s tou snožkou blábolov neargumentuje už ani váš kreácio bosss Kábrt.

http://www.planetopia.cz/_kreace/nepohodlne-nalezy/
rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
znovu pre vsetkych mechom udretych


vysla tato znoska nezmyslov v nejakom odbornom casopise a zaroven splna prvky vedeckej teorie?
333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42 | ip:64.57.210 | 2012-01-23 (16:06)

"Biochémia logicky zdôvodňuje svojou nezjednodušiteľnou zložitosťou nemožnosť vzniku komplikovaných živých mechanizmov bunky prírodným výberom." tretí error: zivotvesmir.wordpress.com/2011/04/23/kenneth-r-miller-pad-ustredneho-argumentu-teorie-inteligentneho
-dizajnu/

hupss teoriee eroor nn dokaz

zakladny rozdiel medzi teoriou a praxpou je ze teoria ja ucenie ,prax je v podstate realita.


rozoberme si occtamovu britvu coi jak sa vola,

pravdilo occ.vbritvi,znie najdenoduchsia teoria plati,nie teoria kera ma najviac skutocnych dokazov ale najednoduchsia.

totalne na smiech,tak ake dokazy potom pani ale najednoduchsia teoria:)


podla occ,teorie nikeda nemoze byt pre vas platna teoria ze PanBoh stvoril nebo i zem,lebo je najzozitejsia.a ste v prdeli,lebo vy podal vasho zakonu,teda occ britvy musite prijat najednoduchsiu a najednoduchsia je velky tresk ,prd na tom ze nema ziadne dokazy len dohady ze mozno a


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zákon entropie nedovoľuje bez pridanej energie samovoľné organizovanie hmoty do zložitejších štruktúr. " Ach boha, autor je vážne vypatlaný. Tu je odpoveď: http://www.youtube.com/watch?v=OBITz7WE6WE


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 - tie sračky, ktoré si sem dal ti rozbijem aj ja a tom mám iba základné znalosti. Predstav si ako by dopadol pred vedeckou komunitou. ;-)))) No nejdem riešiť všetky bláboly, ktoré sa tam nachádzajú. Je to časovo náročné a zbytočné


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
zakladny rozdiel medzi teoriou a praxpou je ze teoria ja ucenie ,prax je v podstate realita.

333, uz som ti vcera pisal o rozdile medzi teoriou a vedeckou teoriou, vidno, ze to zasa nevies. vedecka teoria je heliocentrizmus, alebo to, ze Slnko je vacsie ako zem, napriek tomuto terminu vedecka teoria je to fakt.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...do jadra zeme sa tiež žiadny vedec nedostal a tvrdíte že ZEM je stará niekoľko miliárd rokov...nie je, musí byť staršia, už len z dôvodu, že jadro musí byť oveľa ale oveľa staršie, vaše údaje sa rozchádzajú na každom kroku..už teraz viem že sa mýlite...alebo ste boli v jadre?...samozrejme to uvádzam len ako príklad, že podhadzujete fakta ako overené a pravdivé a tu Vám dávam jasný dôkaz o tom že neviete aká je zem stará.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo ako som neraz hovoril ,nechapu co je vedecka teoria, nechapu, co to znamena publikovat vo vedeckom casopise, ale neustale tu davaju znosky nezmyslov od autorov, ktorych prevazne jedinym vzdelanim je citanie biblie.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "pravdilo occ.vbritvi,znie najdenoduchsia teoria plati,nie teoria kera ma najviac skutocnych dokazov ale najednoduchsia." Tu je to presnejšie: Occamova břitva je jedním ze základních principů či postupů, na kterých úspěšně staví i současná věda. Occamova břitva řeší problém nekonečné rozmanitosti teorií, které vedou ke stejným výsledkům. Například k Newtonovu gravitačnímu zákonu lze formulovat alternativní teorii, která říká, že gravitační síla je ve skutečnosti poloviční než podle Newtonova zákona, a zbytek způsobují jinak neviditelní a neměřitelní trpaslíci, kteří tělesa postrkují tak, aby se zdánlivě chovala podle Newtonova zákona. Trpaslíci ovšem s postrkováním přestanou v roce 2042, což bude znamenat konec známých fyzikálních zákonů. Occamova břitva z nespočetného množství takových alternativních teorií vybírá právě Newtonův zákon, který žádné trpaslíky nepotřebuje. http://cs.wikipedia.org/wiki/Occamova_b%C5%99itva


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael..a aký je rozdiel medzi vedeckou teóriou a teóriou pekárskou?...vždy to budú len slová ktoré niečo vysvetľujú....to si akože myslíš že keď o vide v tom vašom časopise, tak je to pravda?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo..newton neprišiel na nič výnimočné, len si prisvojil to čo máme všetci..pomenoval chodenie po zemi, nič viac.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo..newton neprišiel na nič výnimočné, len si prisvojil to čo máme všetci..pomenoval chodenie po zemi, nič viac." On si nič neprisvojil.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...dobre tak pomenoval.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Biochémia logicky zdôvodňuje svojou nezjednodušiteľnou zložitosťou nemožnosť vzniku komplikovaných živých mechanizmov bunky prírodným výberom."Beheho retro argument poriešil už dávno Muller. http://en.wikipedia.org/wiki/Irreducible_complexity#Stated_examples


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Beheho poriešil aj Adam Roman: http://adam.humanisti.sk/?p=73


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

rafael

vyslo v nieakom odbornom casopise ,ze bush si zhodil vezicky sam aby mohol napadnut afganistan?

preco nie?

odpoviem ti teda ak mozem,nevisla preto lebo ty co za busom stoja volaju sa soroselitazid

su nepriatelia jezisa krista a vieri v PanaBoha stvoritela neba i zeme,su to potomkovia narodu zidovskeho vyvoleneho,kery si vyvolil boh,ten boh ale nie je PanBoh stvoritel neba i zeme ,ten keri poslal jezisa na zem je jedno ci ho poslal na zem skutocne alebo v biblii,je to ten co miluje vsetkych ludi dobrej vole na zemi,nie len vyvoleny narod.

a ta elite soroszid vlasni vsetky media a noviny uuz starocia na zemi,a po 1989 aj u nas.preto nevysla pravda v tych novinach o pade dvojicek a preto ani nevinde iny nazor ako ten kery oni chcu,preto preferuju evoluciu ,lebo popiera PanaBoha ako stvoriela neba i zeme,

toto je logika,bud to pochopis alebo odmietnes,ale nezmenis


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je zaujimave, ze pokial sa Behe neznemoznil pred sudom a dokonca aj vedeckou obcou, neustale nas kreacionisti upozornovali na jeho uzasne zvasty s nezjednodusitelnymi zlozitostami.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...všimni si na vlajkách štátu aké majú hviezdičky, v podobe pentagramu...ateisti majú dôkazy rovno pod nosom, ale chápeš kto je slepý, slepým zostane do súdneho dňa.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Znovu najdena stokorunacka venuj sa danej teme a danej otazke. Mozes to kamuflovat, kluckovat, logicky spojovat, ak nedokazes pochopit pojem vedecka teoria je tazka akakolvek debata s tebou.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach a ešte tento drvivý dopad na evolučnú biológiu som prehliadol ;-)))

"Nálezy skamenelín dokazujú, že ľudia, dinosaury, cicavce a aj trilobity žili vedľa seba v rovnakom čase. Myslím si, že je toho dosť, aby ste minimálne zbystrili pozornosť, ak vás to zaujíma."

Haha a ktoré nálezy. Aj jeden by stačil. Neexistuje však ani jeden nález, ktorý by to dokazoval. Nenašiel sa ani jeden nález človeka v rovnakej vrstve s trilobitmi, alebo s dinosaurami. Buď je autor článku absolútny hlupák, alebo zámerne klame, aby udržal ovce v zajatí svojho imaginárneho priateľa. Neviem ako môže vôbec niekto niečo také trepnúť. Ak na tomto fičia kresťania tak potom ozaj s pánom bohom.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333, neuvažoval si, že sem ten text vložíš ako článok ? Bolo by to pekné promo kreacionizmu.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 . doqeseju33 | ip:85.216.14 | 2012-01-22 (20:21)

davo . qyripiqu42

nvm co mas na mysli ,ked spominas zaklady biologie,ale podla mna nemohla byt zzena ani muz prvy aby pohli dalej sa reprodukovat,ci?

tak isto sa ludia zamyslaju nad tym ci bola prva sliepka a ci vajce?

vajce nemoze byt bez sliepky ,zivot ako pozname ,sliepka nemoze byt bez vajca,tudis musel niekto stvorit sliepku aby bolo vajce,alebo musel niekto stvorit vajce aby bola sliepka ,ale ked niekto stvoril len vajce a narodila sa sliepka,nemoze byt aj tak vajce bo sliepka potrebuje kohuta,aby bolo vajce,ale z vajca sa narodi len kohut alebo sliepka,a tak niekto musel stvorit bud sliepku aj kohuta,takze sliepka nemohla byt prva sama,alebo musel stvorit dve vajcia,ale keby stvoril ,dve vajcia musel by byt velmi dokonali a vedel ,ze z druhehio vajca sa mu nevyliahne zas druha sliepka,ale kohut,mozno stvoriltri vajcia,ale zassa mu mohla narodit ,len dalsia sliepka,takze takto by tvoril vajcia do nekonecna,ale bol velmi mudry ,abslolutne mudri ,a tak stvoril sliepku aj kohuta.asi vies preco ci?:)

-tu som ti odpovedal na tvoju otazku,ale potom si sa zrazu stratil.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...ale efekt je ten istý, zbytočne k slovám vedecká teória budeš pridávať vážnosť, vždy to budú len slová ktoré niečo opisujú...mimochodom dokázal som ti že sa vo veku zeme mýlite, furt si myslíš že máš pravdu?

davo...kde a na ktorých kontinentoch sa zachoval život po páde meteoritu.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42 |

neuvazoval si ty ze tu das neaky medzikus vo fosiliach,ktory spaja najdene kusy vo fosiliach?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Stačilo by, aby sa uznal čo i len jeden jediný takýto dôkaz a celá evolučná teória pukne ako bublina z bublifuku." Toto je asi jediná správna veta, ktorú autor vyprodukoval, ale trošku ju pozmením: Stačilo by, aby sa NAŠIEL čo i len jeden jediný takýto dôkaz a celá evolučná teória pukne ako bublina z bublifuku.


"Ako je možné, že sa ignorujú tak závažné dôkazy, ako napríklad skamenené stopy človeka a dinosaura vedľa seba ?" Na stránke, ktorú som už odporučil - planetopia je ukážka toho ako by mal vyzerať taký nález. Anomália, ktorá vyzerá ako stopa nie je dôkaz.

http://www.planetopia.cz/_kreace/nepohodlne-nalezy/stopy-dinosauru-a-lidi-v-paluxy-river.html
http://www.planetopia.cz/_kreace/nepohodlne-nalezy/zaslapnuty-trilobit.html


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael . qelyhutu11

som sa venoval dal som ti vysvetlenie preco neni vo vedeckych caspopisoch ziadny taky clanok,to ze ti ju nechces videt neznamena ze tam neni rafko:)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.16   |   2012-01-23  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dokazal si jedine to, ze sa nezadrzatelne stavas lidrom klaunov. nedokazal si nic.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...nechaj ich, oni asi nechápu, že keď sa našli kostry staré niekoľko miliónov rokov, mali by sa nájsť aj kostry mladšieho dátumu a vo väčšom množstve, ale akosi doteraz ich nenašli, nenašli ani jednu ktorá by potvrdzovala ich pravosť, chýba im oridžinál.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "neuvazoval si ty ze tu das neaky medzikus vo fosiliach,ktory spaja najdene kusy vo fosiliach?" Najprv si prečítaj nový článok prechodné články až potom zbytočne nestrácam s tebou čas. Tu máš pre začiatok. Ak chceš viac, musíš začať študovať odbornú literatúru.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael...si nervózni, rozpadajú sa ti tvoje teórie medzi rukami?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1111
Napísal si..
Prosim vysvetli mi pomocou vedy, ako vznikaju myslienky? Myslenka je nehmotna, cize na to ti vzorce ani ziadna fyzika nepomozu. Ako vznikol vesmir? Zmysel existencie ludskeho bytia? Akou nahodou sa mohli molekuly usporiadat tak aby vzikla dna???

Ak nevies vysvetlenie, tak to znamena ze nemozes pochopit ani to preco Boh vsetko stvoril, no sam nebol stvoreny...
Ty chces mat poznanie, myslis si ze Boha niet aj ked vo svojom vnutri tusis ze Niekto tam hore je. Vies to len si myslis ze viera v teorie a rozne hypotezy ti pomozu utiect pred poznanim seba sameho. Chces si zit spokojne cca 80rokov a potom? potom zomries, cize vsetko co si poznal vlastnil, vsetko sa pominie. Tak naco to je?

1111
Na vsetko co si napisal existuje vysvetlenie. Tvrdit ze vysvetlenie neexistuje
je neznalost z Tvojej strany.. Ja ale indivídua Tvojho typu poznám a nemám záujem
Ti vysvetľovať ako malému dieťaťu a z čoho je stôl ? No z dreva.. A skade je drevo ? No z lesa ... A tak dokolečka dokola... Je to pre mňa strata času..
Ale ak chceš vyber si z tých otázok ktoré si tu dal na kopu jednu ktorá Ťa najviac zaujíma a ja Ti ju vysvetlím prečo nie, nemám s tým problém..
Ale mám problém dookola dokola Ti tu všetko vysvetľovať s mojim poznaním ktoré mám o veriacich, že Ti to aj tak nepomôže stále budeš tvrdiť že aj tak boh existuje.. A keď nie vo vesmíre tak mimo vesmír a keď nie mimo vesmír tak aj tak musí byť niekde lebo Ty to tak cítiš tak Ti to naordinovali od detstva tak to tak budeš cítiť furt ak si indoktrinovaný.. Takže daj jednu otázku z toho ktorú chceš,
ale nechci odo mňa aby som bol pre Teba encyklopédiou...

A mimochodom - 'Niekto tam hore je' je nezmysel, vo vesmíre nie je hore a dole..
Vies o tom ze veriaci austrálčan ukazuje na opačnú stranu ako Ty že 'Niekto tam hore je' ?delatutti . fiviboxe52   |   ip:146.102.1   |   2012-01-23  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ,,Vatikán disponuje nesmiernym bohatstvom. Nebolo by vhodným gestom venovať z neho aspoň polovicu na pomoc hladujúcim v rozvojových krajinách?,,

Pretože rozvojová pomoc nepomáha, a už vôbec nie taká čo zvyšuje spotrebu bez investícií, ty čurák. Rozdaj si svoj majetok.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a dôkazy?davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " davo...a dôkazy?" Pre človeka, ktorý bol počas výuky základov evolučnej biológie na liečení dôkazy nemám.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...nemáš?...tak hľadaj....lebo ti neuverím.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...chceš lopatu?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Pretože rozvojová pomoc nepomáha, a už vôbec nie taká čo zvyšuje spotrebu bez investícií, ty čurák. Rozdaj si svoj majetok." Nemal by ho začať rozdávať až keď sa začne hrať na svätého dobrodeja ?

Toto je skromnosť materialistov závislých na prepychu v mene Krista.

VATIKÁN - Na Námestí sv. Petra vo Vatikáne rozsvietili v piatok tradičný vianočný strom, ktorý tento rok Svätej stolici darovali veriaci z Ukrajiny. Stovky žiariviek osvetlili približne 2500 strieborných a zlatých vianočných gulí, ktoré sú ozdobou vyše 30 metrov vysokého smreku zo Zakarpatskej oblasti.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedny stopy vykazují jasné charakteristiky tříprsté dinosauří nohy s protáhlou patou (viz obr. 1). Nejedná se tedy o lidské otisky, i když by si to kreacionisté přáli. Značná eroze změnila tvar dinosauřích stop v beztvaré protáhlé šlápoty, které mohou jen velmi vzdáleně připomínat lidské.

Obr 2 - Otisk připomínající vzdáleně lidskou stopu. Vpravo je stopa zvýrazněna

deve

Dalším typem "otisků" jsou nejasné obrysy, prohlubně nebo jiné nepravidelnosti způsobené erozí (viz obr 2). Tyto otisky bez umělého a cíleného zvýraznění jen ztěží připomínají lidské stopy.
Obr 3 - Prohlubeň připomínající šlápotu

Dokonce i po zvýraznění stopa vykazuje jisté abnormálnosti. Když se podíváte pozorně, tak například uvidíte jen čtyři prsty. Pátý prst by se již na své místo nevešel. Pata chodidla je naprosto nedefinovatelná. Pravé zvýraznění prezentuje pouze zbožné přání kreacionistů a nikoliv realitu. Také palec je nepřirozeně velký. Tento otisk není nic víc než hříčkou přírody.


-vsimol si si jednu vec hore pise tri prsty dinosavri stopy,to je ten obrazok hore

ale nizie kde sa venuje tomu druemu obrasku bere v uvahu ,ze to nemoze byt clovek bo tam su otlacene len styri,prsty ale zjavne mu to neprekaza ked tvrdi ze su to dinosavriie stopy,ten prt navysse mu uz nevadi:))

ako neuraz sa ale ak dokazes verit takymto ,,objektivnym clankom"" tak len pred tvojov sikovnostou a objektivnou uvahou ,smekam klobuk


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " ...nemáš?...tak hľadaj....lebo ti neuverím." Never. Človek ako ty možno musí zostať pod kontrolou vesmírneho big brothera. Ateizmus je luxus a ty si ešte nedorástol do príslušného štádia: http://www.humanisti.sk/view.php?nazevclanku=ateizmus-je-luxus&;cisloclanku=2009040001


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...to si si vážne myslel že sem zavítaš, naplácaš sem tie ateistické hlúposti a my budeme celý ohúrený?...došli argumenty?...tak googluj ďalej....to ti zatiaľ išlo najlepšie.


1111 . lesojisu92   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK. Tak mi vysvetli ako "nahodou" vznikla dna? To akoze bol velky tresk, potom sa nahodou stretli molekuly atomov potom zacal vznikat zivot? Ci ako si to predstavujes?

A Niekto tam hore neber doslovne, ok? To je iba obrazne myslene ;) .

P.S.: pozri si film Intelligent Design - Unlocking The Mysteries Of Life http://video.google.com/videoplay?docid=-5585125669588896670
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateizmus je luxus?...to chcete ešte za klamstvá platiť?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1111...davo ani nedokáže vysvetliť kde by sa ten atóm mal vo vesmíre zobrať....asi ho tam najprv nejaký vedec priniesol.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo
precoital si si moj prispevok na to co si tu dal za clanok o tych stopach?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ako neuraz sa ale ak dokazes verit takymto ,,objektivnym clankom"" tak len pred tvojov sikovnostou a objektivnou uvahou ,smekam klobuk" Ja sa neurazím, pretože ako argument proti evolučnej teórii anomália vytvorená pravdepodobne zvetrávaním nezaboduje a keby ľudia žili s trilobitmi, našli by sa určite nejaké nálezy človeka, ale to sa nestalo, lebo neexistujú. ;-)))

"-vsimol si si jednu vec hore pise tri prsty dinosavri stopy,to je ten obrazok hore" Pretože stopy dinosaurov sa v Paluxy River naozaj našli a bolo ich viac: http://paleo.cc/paluxy/tsiteovr3b.jpg


joojzsi . lixaneqe31   |   ip:195.91.56   |   2012-01-23  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý Libor, rozmýšľam, rozmýšľam, ale na nič som neprišiel. Tvoje body, pri všetkej úcte, vyplývajú z veľmi povrchného nazerania na vec, hoci nepostrádajú určitú logiku. Tá náuka, ktorej vyčítaš nedostatky nie je o nič menej slobodná, ako všetky ostatné, aj materialistické, kde je prikázané dodržiavať určité pravidlá. Prečo sa nedodržujú ? Nuž ako bolo povedané, nikto nie je bez hriechu, ani veriaci. Majú ale dobrý nástroj na zdokonalo-vanie sa, no ani tu to nejde bez námahy, únavy, reptania, otázok o jeho zmysle a občasných vzbúr. Tento nástroj však okrem návodu na postoje v každodennom živote ponúka aj možnosť zamyslenia sa nad veľkým mystériom prítomnosti človeka na zemi, aj s jednou peknou perspektívou.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stopy človeka sa žiadne nenašli. Našla sa len geologická anomália a takých sa ešte nájde mnoho. Podľa kreácio konpširatérov ľudia žili s dinosaurami, ale zaujímavé je, že nemajú ani jeden nález - napríklad nález človeka v príslušnej geologickej vrstve.


xxar3s . pytefebi4   |   ip:91.127.10   |   2012-01-23  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tým rozvodom treba si uvedomiť že cirkev je niečo ako štát v štáte pokiaľ sa človek nesobášil v kostole tak je jeho manželstvo z pohľadu cirkvi neplatné a môže sa kľudne rozviesť a oženiť v kostole. pokiaľ sa človek sobášil v kostole a rozvedie sa na úrade tak cirkev jeho rozvod neakceptuje ale môžu žiť oddelene. pokiaľ chceš aby cirkev tvoj rozvod uznala musíš požiadať cirkevný súd o vyhlásenie manželstva za neplatné.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42

este raz sa pokusim,pise ze ludska stopa to nebola lebo ma len styri prsty,ale hore tvrdi kde by sa dalo bovedat ze prstov je viac ako tri ze to nemoze byt ze je to klasicka stopa tri prstova dinosavrika.

ale jaksi to zabuda uz spomenut tam kde su styri prsty ze je tam jeden navysse aby to bola cista stopa dinosaurika.a este neco poznas ironiu?snad ano:)


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo ani nedokáže vysvetliť kde by sa ten atóm mal vo vesmíre zobrať" Áno, všetko ti budem vysvetľovať a ty si budeš ignorovať, že ? A čo tak keby si chytil do paprče príslušnú odbornú literatúru miesto toho žvatlania ?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
333 . xohohaqo72 ja neviem o čom to meleš.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42
zato vy mate dokazov o medziclankoch medzi kusmy. co sa nasli vo fosiliach :)

dajvo este raz PanBoh stvoritel neba i zeme, ti v tom clanku nechava odkaz ,neprehliadni ho


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1111

Ale poukázal na správnu vec. Hmota je energia, ale pýtať sa na príčinu energie je logické. Každý vidí že existuje svetlo, rozum ale velí hľadať zdroj svetla. Rovnako všetci vidíme hmotnú prírodu, hviezdy galaxie atď. ale nevidíme príčinu a tvrdiť že príčinou je samotná energia je nedostačujúce ba je to taktiež druh viery. Argument ktorý teda hľadá túto príčinu má rovnaké uplatnenie ako ten čo ju skrátil len na hmotu.

Pričom všetko čo poznáme má svoj zdroj, a zdroj je odkázaný na nejakú príčinu. Všetky pôvodne príčiny musia ležať v jadre absolútnej príčiny ktorá je hybateľom. To je princíp logiky, podobne to funguje aj na prírodných zákonov. Všetky sú stanovené a hýbu sa pod danou príčinou algoritmu či daného zákonu. To čo ustanovilo tu príčinu by samo nemohlo byť nerozumné či nevedomé, odporovalo by si to zo základom že za každým racionálnym záverom či interakciou je inteligentný dizajn. Niečo čo neobsahuje nejakú štruktúru, nemôže vytvoriť štruktúru ktorá ju presahuje. Napr. nič nemôže vytvoriť niečo, lebo niečo je viac než potenciál ničoho. Rovnako chaos nevie tvoriť vyvinutý systém. Pokúšali sa o to napr. vedci pri teórii chaosu ale vždy došli k tomu že niečo fungovalo až keď človek tomu dal algoritmy, alebo do toho akýmkoľvek rozumným spôsobom zasiahol.

Na toto narážal aj Deskartes pri svojich úvahách. .


14. Keď napokon myseľ uváži, že medzi jej rozličnými ideami je idea všemúdrej, všemohúcej a najväčšmi dokonalej bytosti, ktorá je zo všetkých najvznešenejšia, poznáva v nej existenciu nielen ako možnú a náhodnú – ako v ideách všetkých ostatných vecí, ktoré zreteľne postihuje – ale ako úplne nevyhnutnú a večnú. Ako napríklad postihuje z toho, že v idei trojuholníka je nevyhnutne obsiahnuté, že sa jeho tri uhly rovnajú dvom pravým, a na základe toho je presvedčená, že trojuholník má tri uhly, ktoré sa rovnajú dvom pravým, tak musí iba z toho, že chápe nevyhnutnú a večnú existenciu ako obsiahnutú v idei najdokonalejšej bytosti, jasne vyvodzovať, že existuje najdokonalejšia bytosť.

15. Tomu bude ešte viac veriť, ak si všimne, že nedisponuje ideou nejakej druhej veci, v ktorej by podľa jej pozorovania bola nevyhnutná existencia obsiahnutá tým istým spôsobom. Z toho totiž pochopí, že túto ideu najdokonalejšej bytosti neutvorila sama, ani nepredstavuje akúsi chiméru, ale pravdivú a nemeniteľnú prirodzenosť, ktorá nemôže neexistovať, pretože je v nej obsiahnutá nevyhnutná existencia.

16. Naša myseľ by to podľa mňa ľahko uverila, keby sa predtým zbavila všetkých predsudkov. Ale keďže sme zvyknutí vo všetkých ostatných veciach rozlišovať esenciu od existencie a podľa ľubovôle tvoriť rozličné idey vecí, ktoré nikdy nie sú, a ani neboli, ľahko sa prihodí, - ak sa celkom nezahĺbime do uvažovania o najdokonalejšej bytosti - že budeme pochybovať, či náhodou jej idea nie je jedna z tých, ktoré sme si ľubovoľne vytvorili, alebo aspoň z tých, k esencii ktorých nepatrí existencia.

17. Keď však presnejšie skúmame naše idey, vidíme, že ak sú iba spôsobmi myslenia (modi cogitandi), veľmi sa navzájom nelíšia, keď však jedna predstavuje jednu a druhá druhú vec, sú veľmi rozdielne, ďalej vidíme, že čím viac objektívnej dokonalosti obsahujú, tým dokonalejšia musí byť ich príčina. Ak napríklad niekto má v sebe ideu nejakého dômyselného stroja, právom sa možno pýtať na príčinu, z ktorej ju má, či totiž videl niekde takýto stroj niekým zhotovený, či sa tak presne naučil mechaniku, alebo či má také veľké nadanie vynaliezať, že ho mohol sám od seba vymyslieť, hoci ho nikdy nikde nevidel. Lebo celé toto dômyselné dielo, ktoré je v tej idei obsiahnuté len objektívne alebo ako v obraze, musí byť obsiahnuté v jeho príčine, nech je akákoľvek, a to nielen objektívne alebo predstavene (repraesentative), ale skutočne aspoň v prvej a obzvláštnej príčine buď formálne, alebo eminentne.

18. Keďže teda máme v sebe ideu Boha alebo najvyššej bytosti, právom sa môžeme pýtať po príčine, odkiaľ túto ideu máme. V tejto idei nachádzame toľkú nesmiernosť, že sme si celkom istí, že ju v nás mohlo vyvolať iba niečo, čo skutočne spája v sebe všetky dokonalosti, t. j. len Boh, ktorý skutočne existuje. Lebo podľa prirodzeného svetla je totiž celkom zrejmé, že nielen niečo nemôže vzniknúť z ničoho, ale že ani to, čo je dokonalejšie, nemôže byť vytvorené niečím, čo je menej dokonalé ako pôsobiaca a celková príčina. Lenže ani v nás nemôže byť idea alebo obraz nejakej veci, ak neexistuje nikde v nás alebo mimo nás jej pravzor (archetypus), ktorý by skutočne obsahoval všetky jeho dokonalosti. A keďže vôbec nenachádzame v sebe tie najvyššie dokonalosti, ktorých ideu máme, oprávnene z toho vyvodzujeme, že tieto zaiste niekedy boli v nejakej od nás odlišnej bytosti, totiž v Bohu. Z toho celkom jasne vyplýva, že sú v nej ešte dosiaľ.davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Horné stopy sú charakteristické pre trojprstových dinosaurov. Vieš, ono paleontológovia to vedia vychádzajúc zo skúseností lepšie identifikovať a v Paluxy River sa našli skutočne dinosaurie stopy i keď niektoré z nich boli pozmenené eróziou.Obrázok som ti už dal.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  all
a este nieco aj ked najdete v zemi vsetko co by podlozilo vedceku teori a uz by nebola teoria,ale fakt aj tak nikda nebudete mat istotu ,ze za tym vsetkym neni PanBoh stvoritel neba i zeme,a nevlozil to do nej,ked tvoril zem,aby sa naplnilo to co je v bibli pisane ,ze aj vseci vedci tejto zeme budu uvedeny do omylu a pomateny.

nikda nebudete mat istotu ze ked tvoril zem neddal do ni toto aby vas riadne vyskusal ci v neho budete verit abo nie.

ak mas logiku tak toto ti musi dat zmysel ,a nemozes tuto moju teoriu odsudit,ze sa da bezpodmienecne vylucit, a ak nemas ,budes si tu delat na muj ucet srandu ale mne je to jedno nie som tu pre tvoju srandu:)


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "zato vy mate dokazov o medziclankoch medzi kusmy. co sa nasli vo fosiliach :)" Áno, je ich strašne veľa, ale ako som ti už napísal: Najprv sa vrhni na článok prechodné články. Mimo toho okrem fosílií existujú aj molekulárne data.
http://dolezite.sk/Prechodne_clanky_112.html


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a ktorú literatúru?...tá čo vysvetľuje vznik atómu vlastne z ničoho?...lebo pokiaľ je nám všetkým všeobecne známe, vesmír netvoria žiadne častice a už vôbec nie atómy, je to len nič.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...chyba Vám prvotná príčina, čo stvorilo atóm z ničoho?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šport volá, musím preč. A ty 333 najprv čítaj to, čo pastuješ, pretože primitívne argumenty, ktoré kreacionisti predkladajú ako nespochybniteľné dôkazy môžu byť len anomálie a ani zďaleka nestačia na vyvrátenie evolučnej teórie. Okrem toho, keby žili dinosauri s ľuďmi, určite by sa našiel dostatočný dôkaz a možno by vám aj bôžik pomohol. ;-))) Ale zrejme radšej pomáha evolucionistom, že ?


fortisss . buwytuju78   |   ip:188.167.5   |   2012-01-23  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tieto otazky su uplne z cesty... bavi vas narazat na katolikov a stale vymyslat len hlupe arguementy len aby ste nas potupili? zamyslite sa vy nad sebou! a najprv kym otazku polozite 100 x zvazte ci je opodstatnena a logicka.. lebo na vsetky existuje logicka odpoved.


joojzsi . lixaneqe31   |   ip:195.91.55   |   2012-01-23  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre DamayantiGroover: Trošku by som protirečil ( doplnil ? ). Vo svete vecí práve menej dokonalé vytvárajú dokonalejšie, no zdá sa, že bez ideového nadhľadu to nejde...


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...chyba Vám prvotná príčina, čo stvorilo atóm z ničoho?" O prvotnej príčine som už písal a vznik atómu si môžeš naštudovať sám. Nemôžem za to, že ignoruješ a potom sa znovu pýtaš na to isté. Nemám čas vypisovať znovu to isté a doučovať ťa. http://www.youtube.com/watch?v=D49d7Y7Fjbwklopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-01-23  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale no , už je jasné , nedávno som čítal že v Nemecku učí istí duchovný na dvoch stredných školách biologiu. Jedna je "cirkevná" a druha "štátna" ,v jednej je evolucia a v druhej nie je "prednášaná" , jemu to nevadí študentom tiež nie. Ak by mala z toho vzniknúť 3.svetová vojna tak to treba riešiť okamžite...Ale keď nie tak nech duchovný pôsobia radšej na neprispôsobivých u nás doma a neriešili "misijne" svetové problémy....


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Pre DamayantiGroover: Trošku by som protirečil ( doplnil ? ). Vo svete vecí práve menej dokonalé vytvárajú dokonalejšie, no zdá sa, že bez ideového nadhľadu to nejde...//

Môže to tak vyzerať že niečo menej dokonalé vytvára dokonalejšie ale je to len ilúzia a klam. Lebo nevidíš ešte mnoho vecí, a ľudské vedomie je nedokonalé a špekulatívne.

Ide to aj proti samotnej logike. Napríklad niekto povie že z nedokonalého semiačka vyrastie strom ale zabúda na to že bolo potrebné slnko, zem, voda, vzduch atď. Keď prihliadame na všetky faktory tak len väčšie a dokonalejšie vie vytvoriť menej dokonalé, nikdy nie opačne.

Ak tvrdíš opak uveď mi jediný príklad ako z niečoho nedokonalejšieho vzniká niečo dokonalejšie bez vonkajšieho vplyvu. Jednoducho taká príčina neexistuje a vzpiera sa rozumnej úvahe.klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-01-23  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už som to tu kdesi písal jak mile sa objaví tématika cirkevná, náboženska, ateistická.... okamžite je tu množstvo odborníkov minimálne s VUMLOM , teologickým VŠ vdelaním a nič sa nevyrieši le vzájomné invektívy sa gradujú ... Ale niečo sa dá aj čítať...


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.topky.sk/cl/100371/1296837/Rozhodujuci-moment-vo-vysetrovani-Gorily--SIS-uz-vie--ci-zbavi
-riaditela-mlcanlivosti-

tak uz sa nam vyhrazaju cez topky,


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...atómy poznám, ale len tie ktoré dokázali vedci vysvetliť tu na zemi, to si naozaj myslíš, že vedci dokázali stvorenie všetkého vo vesmíre?...veď sme boli len na mesiaci.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo . qyripiqu42

to co som ti pisal z toho clanku co si dal tu link ,tak som ti ukazoval nieco co ten clanok cely poznacilo ,a to tym ze autor nedokazal byt objektivny a ukaoval umyslene len to co sa jemu hodilo,a vdaka takymto veciam premna ten cloveka cely ten clanok nema ziadnu hodnotu len jedna babka povedala a presviedcala cely svet ze ma len ona pravdu,a pri tom klamala,dal som ti tu aj dokaz v com,ale ty ho ignorujes ako vsetko,len aby si tvrdil stale to co tvrdis ,je to tvoja vec ak dokazes takto uvazovat,maj sa krasne:)


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepoznáš ani len základy biológie. Ďalej nepoznáš ani základ svojej viery a niekoľko-krát som to dokázal. Dnes si mi tvrdil o biblii taký nezmysel, ktorý by nevypustil azda ani 12 ročný veriaci. O atómoch zrejme tak isto nevieš nič a pokiaľ máš otázky, máš možnosť položiť konkrétnu. No ja nemám v zájme odpovedať ti na všetko, čomu nechápeš, pretože by som tu musel tráviť celé dni a to len preto, že ty si lenivý chytiť do paprče knihu. Veda nepozná odpovede na všetko, pretože vedcom do ucha nikto nešušká a ten tvoj Jahve je hlavný boeing, ktorý je najviac nepravdepodobný. Vedci dosiahli za 100 rokov o veľa viac ako bludári všetkých náboženstiev dohromady za tisícky rokov.


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (17:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   KATOLICI POROZMYSLAJTE.
Hovori sa ze ludia su ako ovce a jednu taku ovecku u nas na dedine yebe pan farar uz nejakych 10 rokov.Najlepsie na tom je ze ostatne ovecky o tom vedia ale nic stym nerobia asi im to vyhovuje.A najvecsia drzost je to ze na kazni kaze ze ludia su zly a mali by sa polepsit.A on 2 krat do roka exoticka dovolenka aj s tou oveckou uzivaju si peniazky z nasich dani.Ludia nebudte slepe telce.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre teda..

Energia = Boh


Energia má prejavy inteligencie ale nie je inteligentná

Energia vytvára život ale nie je živá

Energia vytvára vedomie ale nie je vedomím

Energia vytvára osoby, ľudí ale sama nie je osobou

Energia vytvára pocity ale nie je nimi

Vidíte tú absurditu ateistickej filozofie ? To je presný opak rozumnej úvahy ktorá tvrdí že iba dokonalejšie vie stvoriť niečo podľa vlastnej dokonalej štruktúry. Ako mi prosím vás chce niekto vysvetliť že niečo menej dokonalé vie vytvoriť niečo dokonalejšie len tak.. To je logický lapsus.

„Ide to aj proti samotnej logike. Napríklad niekto povie že z nedokonalého semiačka vyrastie strom ale zabúda na to že bolo potrebné slnko, zem, voda, vzduch atď. Keď prihliadame na všetky faktory tak len väčšie a dokonalejšie vie vytvoriť menej dokonalé, nikdy nie opačne“davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na tejto stránke to chodí tak, že príde jeden ezoterik, rozseje psedovedecké bludy, potom príde náboženský šarlatán odchovaný na retro žvástoch kreacionistov a nakoniec to zaklincuje hlúpy lucifer, ktorý nepozná ani základy svojho náboženstva a to nehovorím o základoch evolúcie. Tu zrejme ani nemá zmysel niečo písať, pokiaľ človek nie je platený za celodenné riešenie hlupákov, alebo ignorantov.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Energia = Boh" Načo budem energiu nazývať bohom ? Boh je definícia postavičky z mytológie, ktorého presúvajú sem a tam. Tak isto gravitáciu nebudem nazývať škriatkom, pretože ten má tiež svoje miesto v mytológiách a rozprávkach.

Je komické ako narábate so slovíčkom boh a za každú cenu chcete spraviť so zbytočnosti niečo potrebné.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...a aký nezmysel?...ja poukazujem na knihu starú 2000 rokov a ty ma presviedčaš o pravosti článku v googli...opakujem BOHA ľudstvo poznalo skôr, ako si BOH vyvolil Abraháma, pred Abrahámom, bol NOE a pred NOEM Adam a Eva, to si vážne myslíš, že pravdu ti povedia tvoje ateistické články?...ak ste si nevšimli Vážený pane, sem sa chodí diskutovať, nie učiť, nepotrebujem ovládať biológiu na tvoje nezmysli ktoré poskladali vedci a tvoj najväčší nezmysel je ten že ľudstvo, ktoré sa dostalo len na mesiac, odhalilo vznik života vo vesmíre, tak tomu sa povie potom nie viera, ale totálny fanatizmus, spojený s vierou v googl.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo

Ty sám si ignorant, neodpovedal si na to kde sa pričarovali atómy. Z ničoho ? ;)

Nezahmlievaj to odbornosťou na iné veci, to je ako hrať sa na cisárove nové šaty. Chcem počuť jasné argumenty.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ak sa ti nepáčia argumenty, nás veriacich, nájdi si stránku pre 5 ročné deti...tam im z tvojich hlúpostí určite padne sánka.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " davo...a aký nezmysel?...ja poukazujem na knihu starú 2000 rokov a ty ma presviedčaš o pravosti článku v googli" Sumérsko-židovsko-kresťanská mytológia je na úrovni časopisu včielka. Teda ešte na nižšej.

"Ty sám si ignorant, neodpovedal si na to kde sa pričarovali atómy. Z ničoho ? ;)" Čo tak chytiť do ruky knihu ? Okrem toho boh a to už nehovorím ani o vaších súkromných bohoch, ktorých si vyrábajú vaše mysle rozosievajúci atómy je viac nepravdepodobný.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%BEk%C3%BD_tresk


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujímavé, že vy máte na všetko jednu odpoveď. Slovíčko boh, ktoré v podstate nič nevysvetľuje a stáva sa ešte väčšou neznámou. Ste ako maličké deti. Bol to santa, bol to môj kamarát Cingi-lingy.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Je komické ako narábate so slovíčkom boh a za každú cenu chcete spraviť so zbytočnosti niečo potrebné.//

Komické je najmä to že nechápeš na čo som poukazoval a na to že tvoja viera v absolútnu hmotu tu je na nič. Jednotlivý ľudia ktorí veria v inteligenciu a rozum totiž primajú argumenty.

Alebo mi chceš povedať že Platón, Deskartés, Jung či Newton boli blázni keď prišli k rovnakému záveru o Bohu ? Myslíš si že to poznáš lepšie ako myslitelia a filozofovia ktorí sa o to zaujímali celý život ? veď nevieš pochopiť ani jednoduchý argument ktorý jasne ide proti viere v absolútnu hmotu. Ateistické lapsusy ktoré tvrdíte sú iracionálne, nelogické a nemajú miesto ani vo vede. Veda musí operovať s každou možnou príčinou a neuspokojovať sa len s dogmatickým presvedčením.

Kde je energia tam je aj zdroj.DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bum. Vznikol vesmír.

Z ničoho...

;)

A vy tu chcete niečo poučovať o rozume, faktoch ? Veď veríte v sci fi.. Najprv bolo nič a potom niečo... absurdita.

Vždy bolo niečo a vždy aj bude. A to niečo je dokonalé, všetko tomu nasvedčuje. Stačí mať zdravý rozum ktorý nie je kŕmený demagógiou modernej vedy a jej viery v absolútnu hmotu ktorá sa vyčarovala po buchnutí ničoho.davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Komické je najmä to že nechápeš na čo som poukazoval a na to že tvoja viera v absolútnu hmotu tu je na nič. Jednotlivý ľudia ktorí veria v inteligenciu a rozum totiž primajú argumenty. " Viera ? Veď ty nevieš ani to, čo je ateizmus.
http://www.youtube.com/watch?v=56TxuGU9xZ0

"Jednotlivý ľudia ktorí veria v inteligenciu a rozum totiž primajú " Pokiaľ ich ktosi dáva. Vy sa ohrádzate len mytológiou a žiadne fakty ste nedali. Ste na úrovni Iva Bendu.

"Alebo mi chceš povedať že Platón, Deskartés, Jung či Newton boli blázni keď prišli k rovnakému záveru o Bohu ? " Tí ľudia nevedeli to, čo vieme dnes, ale k tej ich viere.Okrem toho žiadny ich argument nedokazuje boha. Napíš mi radšej aký argument mali pre existenciu boha, pretože viera môže byť založená aj na absolútnom blábole, alebo na strachu zo smrti.

"Veda musí operovať s každou možnou príčinou a neuspokojovať sa len s dogmatickým presvedčením." Ak náhodou nejakého boha, alebo škriatka objavia, určite sa to dozvieš a budeme ho môcť možno aj preskúmať. Zatiaľ sa nič také nenašlo. Ak by tak v tvojej hlave.

"Kde je energia tam je aj zdroj." Bezvýznamný blábol.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover

Argumenty o osobnostiach Platón, Deskartés, Jung či Newton... Nie sú argumentami..
Je to zavádzanie. Iste by sme mohli menovať ateistické osobnosti a anulovať Ti to.
Máš tam logickú chybu.. Píśeš že iba dokonalejšie môže stvoriť niečo menej dokonalé alebo niečo v tom zmysle.. Nemá to logiku - odkiaľ by sa zobralo to viac dokonalé ? Logicky by muselo existovať ešte niečo dokonalejšie ako to viac dokonalé... Takže tvoje logické úvahy strácajú logiku.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nič. Určitá skupina ľudí zrejme musí veriť v boha, inak by kradli, fetovali a vraždili. Boh je pre nedospelých, ktorí sa nevedia správať bez toho, aby im niekto pohrozil bičom a nasľuboval odmenu. Je pre tých, ktorí nemajú na to, aby sa správali na úrovni bez pocitu, že ich neustále monitoruje nejaký big brother.

Zbohom priatelia a držím palce. Možno raz dosiahnete vyššiu úroveň a nebudete viac musieť veriť v monitoring big brothera.


mkultra . jytewedu51   |   ip:78.98.70.   |   2012-01-23  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia, viem, že to myslíte dobre, tieto nekonečné flamewary, ale mali by ste sa zamyslieť, koľko času investujete do týchto neplodných debát, ktorých jediným cieľom je obhajovanie si tej svojej jedinej pravdy. Tu sa zmysluplná diskusia vidí málokedy. Byť vami, začnem rozmýšľať trocha do budúcnosti, lebo sa začína rysovať začiatok Veľkej vojny. Zdá sa, že sa zainteresované strany dohodli, ako sa vojna odštartuje a aj kedy zhruba.
EU prijme embargo na dovoz iránskej ropy a Irán potvrdil, že ak bude embargo, zablokujú hormuzský prieliv, čo bude pre NATO dôvod začať vojnu. Embargo by mohlo byť okolo júla 2012.
Olympijské hry začínajú 27.júla, buď budú využité iba ako mediálna zástierka, aby sa do správ nedostala eskalácia v Blízkom východe, alebo, čo je možné, sa stane ďalší false flag a hodia to na Irán, aby si poistili verejnú mienku proti Iránu, keďže v tom čase už bude asi vojna na spadnutie.
Tak dúfam, že tu nebudete riešiť flamewar až do leta a medzitým sa začnete trochu pripravovať. Všetci vieme ako sa rieši hospodárska kríza - svetovou vojnou...


1111 . lesojisu92   |   ip:188.167.1   |   2012-01-23  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo

Z coho potom vznikol vesmir, vsetka hmota energia? ci tak ako to chapes, jednoducho bol velky tresk? a pred nim a velky tresk vznikol ako? To si v akej mytologii cital o tom velkom tresku?
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ty si ako opakovací papagáj, nič nové len evolúcia a big beng, lenže pozabudol si podotknúť jednu vec, že tvoji vedci takisto pracujú len s teóriami, nemajú a NIKDY ani nezískajú dôkaz o pravosti svojich teórii, jednoducho vysvetlené, doplnili si počiatok atómom ktorý poznajú len tu na zemi, lenže otázka a to hlavne pre teba znie?...myslíš že vo vesmíre sa nenájde dokonalejší atóm?...v celom celučičkom a nekonečnom vesmíre?...iné atómy, iné protóny?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Z coho potom vznikol vesmir, vsetka hmota energia? ci tak ako to chapes, jednoducho bol velky tresk? a pred nim a velky tresk vznikol ako? " Ty si stále nepochopil význam vedy.

http://www.youtube.com/watch?v=BO8DupuzMOs
http://www.youtube.com/watch?v=Zt778E7FLvU

"To si v akej mytologii cital o tom velkom tresku? " Nie, k tomu sa dopracovali vedci. Pozri tieto videá až nekladieš stupídne otázky aj ty. Na ďalšieho somára naozaj nemám náladu.


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco by mal vesmir niekto stvorit?,on si vystaci aj sam aby sa tvoril. A otazka pre veriacich podla vas ak boh stvoril vesmir kto stvoril boha?


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh pridaný pred big bang nič nerieši. Práve naopak. Je zbytočným:
http://www.youtube.com/watch?v=D49d7Y7Fjbw


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (18:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1111

Ty dobre vieš že DNA je ešte stále predmetom výskumu... :-))
Sú isté teórie ktoré hovoria o tom ako vznikla DNA ale vzhľadom k tomu že tieto teórie neboli dostatočne overené sa nemienim uchyľovať k tomu aby som ich tu prezentoval ako pevné tvrdenie pretože by sme sa mohli akurát hádať a hádali by sme sa obaja čisto hypoteticky. Iste-môžeš namietať že som tvrdil že na všetky otázky existujú odpovede ale takisto som Ti napísal že veda nebude mať nikdy odpovede na všetky otázky a stále bude mať čo skúmať. Odpovede ale existujú sú priamo tam - vo výskume DNA, a to že ich nemáme nie je dôkaz toho čuda čo voláte boh.. Je to vlastne aj jediná otázka z tých otázok ktoré si tu dal na ktorú Ti neviem odpovedať momentálne ani ja. S tým sa ja ale vôbec netrápim nepotrebujem si to čo NEVIEME a máme na to len hypotézy nahradiť pojmom BOH=(tiež je to len nevieme len obalené do pekných predstáv o svete).. Takže ak chceš daj inú z tých otázok alebo sa kľudne smej že na všetko odpoveď nie je.. Pre mňa je to ale úplne prirodzené že odpoveď na všetko nemá nikto - jedine že by sme si vymysleli boha a tak odsunuli naše otázky na bedrá NADPRIRODZENEJ ENTITY čo vlastne nerieši absolútne vôbec nič. Myslím že to čo som Ti napísal je tiež odpoveďou, úplne rozumnou a prirodzenou, bez veštenia zo sklenenej gule.

A čo sa týka môjho osobného názoru - podľa mňa DNA vznikla v prírode zatiaľ pre nás nie celkom známym ale prirodzeným spôsobom bez nadprirodzených síl a entít za pomoci fyzikálnych a chemických zákonov.


LordX . kyqabume9   |   ip:95.102.24   |   2012-01-23  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Napríklad niekto povie že z nedokonalého semiačka vyrastie strom ale zabúda na to že bolo potrebné slnko, zem, voda, vzduch atď"

Vsetko neziva hmota. Ziadna inteligencia.

Nikto nevie z coho vznikol vesmir (Big Bang), hypoteza ze vznikol z nicoho je len jedna z mnohych, a aj podlamna je nelogicka (i ked veda nas uz mnohokrat presvedcila ze aj ked sa nam nieco zda nelogicke, podla nasej mysle vyvinutej v makroskopickom newtonovskom svete, neznamena ze tak svet nemusi fungovat - vid relativita a kvantova mechanika)

No uvedomme si ze NEVIEM neznamena BOH, ani INTELIGENCIA. Dokonca to neznamena ani ze ta pricina musi aj teraz existovat. Co ak zanikla so vznikom vesmiru, resp. premenila sa nan?

Je ovela viac moznosti ako "inteligentny stvoritel" alebo "z nicoho". To je falosna dichotomia.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...to si vážne myslíš že keby som nebol veriaci tak kradnem a fetujem?...toto by som robil presne vtedy, kedy by som neveril...zapamätaj si, že všetko zlo na tomto svete, robia len ľudia, ktorý vymenia svoje blaho zas život človeka...a to káže presne tebe ateizmus...silnejší prežije...zanechaj toto svojim budúcim potomkom a garantujem ti ani nezalejú hrob.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava....toto by som robil presne vtedy, kedy by som neveril?...


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  //Viera ? Veď ty nevieš ani to, čo je ateizmus.
http://www.youtube.com/watch?v=56TxuGU9xZ0 //

Ateizmus je tvoja viera, zmier sa s tým. Aj na wikipedii máš napísané že je to presvedčenie o niečom, teda čo je mimo experimentálne poznanie. V skutočnosti je to len vecou logiky a zdravého uvažovania chápať ideu Boha.

Tie demagogické videa mohli natočiť podobný fanatický ateisti ako ty. Taký ktorý neprimajú rozumné argumenty a stále veria v absolútnu hmotu ktorá si vie pričarovať vedomie či inteligenciu z ničoho samozrejme ;)

//Okrem toho žiadny ich argument nedokazuje boha. Napíš mi radšej aký argument mali pre existenciu boha, pretože viera môže byť založená aj na absolútnom blábole, alebo na strachu zo smrti.//

Nauč sa trochu čítať, hore som dál úryvok od Deskartésa ktorý poukazuje práve na to ako došiel k idei Boha. Na to aby si jeho filozofiu pochopil sa však budeš musieť vzdať svojich predsudkov. Pokiaľ to nevieš tak možno na to časom vyzrieš.. súdiť však z nedokonalého chápania je len prejav naivnosti.

Strach zo smrti majú darebáci ktorí za celý život nepochopili skutočnosť toho že sú duša.

//Ak náhodou nejakého boha, alebo škriatka objavia, určite sa to dozvieš a budeme ho môcť možno aj preskúmať. Zatiaľ sa nič také nenašlo. Ak by tak v tvojej hlave.//

To sú tvoje lacné predstavy. Boh nie je hmotný ale duchovný, nečudujem sa že nevieš nič o Bohu keď ho degraduješ do hmotnej úrovne a lacných podôb. Boha nikdy nepreskúmaš takýmito lacnými prostriedkami. My sme ľudia, nie opice či zvieratá. Máme rozum a inteligenciu a sú aj iné formy spoznávania než len to čo vidíme, počujeme a hmatáme. Ukážkou ti môže byť psychológia či axiológia kde musia pracovať s javmi ktoré sú nad empirickým pozorovaním. Skús si zobrať príklad a nesnažiť sa všetko degradovať len na empirické skúmania. Lebo to je práve príklad materialistu ktorý nie je natoľko inteligentný aby sa vedel venovať hlbším veciam a potrebuje len dôkazy na pôde empirického výzkumu.

// "Kde je energia tam je aj zdroj." Bezvýznamný blábol.//

Pre teba. Už si videl niekedy energiu bez zdroja ? Lebo ja nie..

Veď sa ničíš vlastnými tvrdeniami.. ;)davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a to káže presne tebe ateizmus..."Ateizmus nič nekáže. Ja som na dostatočnej urovni, aby som sa nezneužíval právo silnejšieho i bez potreby big watchera na rozdieľ od teba. ;-)


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura
ides na strajk do blavy ? 27ho


Katolik . mopyqedu84   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ta ja keby som bol veriaci ta posledny nick co by som si dal by bol LUCIFER a ze jaky krestan :-))))))


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX . kyqabume9
mala otazocka ako vies ze slnko je neziva hmota?


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover

Klameš o ateizme tak ako minule.. Na wiki máš napísané aj to že

Veľa ľudí, ktorí sa sami označujú za ateistov, zvykne zdieľať spoločný skeptický pohľad na dôkazy (alebo nedostatočnosť dôkazov) o existencii bohov, príbehov o stvorení sveta rovnako ako spochybňovanie dobroty a morálnosti náboženstiev, ktoré priniesli na svetlo sveta veci ako sväté vojny, prenasledovanie inovercov, inkvizíciu a pod. Hoci niektorí z ateistov patria k stúpencom filozofických smerov ako humanizmus, naturalizmus alebo materializmus, v skutočnosti neexistuje jediná ideologická línia, ktorú by všetci ateisti zdieľali. Podobne nemajú zástancovia ateistického svetonázoru žiadne inštitucionalizované rituály a správanie, ktoré by sa dalo porovnať s rôznymi náboženskými smermi. Ateizmus je inšpirovaný mnohými rozličnými zdôvodneniami, zahrňujúcimi osobné, vedecké, spoločenské, filozofické či historické názory a úvahy.

Takže akáže to viera ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...ateizmus ťa učí k pokore, skromnosti a Láske k blížnemu?...nie skôr k pýche, ateizmus je luxus...a teraz my vysvetli davo...čo je dôležitejšie pre posun ľudstva v budúcnosti?...luxus, alebo skromnosť?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve . vyqemubi24
jedna vec vas spaja a to viera v kapitalizmus ze je idealny .

nemoznam este ani jedneho ateistu kery by bol za komunizmus.vas spaja jedna vec a to presvedcenie ze ste kapanek viac a potrebuje te sa odelovat,vyvyssovvat nad inymi, co vam kapitalizmus umoznuje,vsimni si devove posledne prispevky,aj ten uz kusaju presne tie iste crty ako mnohy co tu sa reprezentovali ako ateisti.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover

Kde je energia tam je zdroj ? A nie je snáď samotná energia tým zdrojom ?
Energia je zdroj a nerozumiem prečo si z jednej veci spravil dve.. Je to nejaké točenie kecov okolo energie aby sme si k nej niečo ešte primysleli ???? Nejakého boha trebárs ako zdroj ?

Energia je zdroj tam nie je čo dodať.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ateizmus je tvoja viera, zmier sa s tým." Gratuľujem, si ďalší, ktorí má náboženskú blokádu.
http://www.youtube.com/watch?v=56TxuGU9xZ0
http://www.youtube.com/watch?v=BLCls75JAzo

"Taký ktorý neprimajú rozumné argumenty a stále veria v absolútnu hmotu ktorá si vie pričarovať vedomie či inteligenciu z ničoho samozrejme ;)" Zas nechápeš. Skús si analógiu lochneskej príšerky a možno sa prebudíš.

Deskartés nedal poriadny argument, ktorý by nejak zastal existenciu vašich vesmírnych taťkov.


"Strach zo smrti majú darebáci ktorí za celý život nepochopili skutočnosť toho že sú duša. " Áno a tá druhá skupinka veriacich sa nechala chytiť na posmrtné delírium, ktoré im nasľubovali šamani mačkajúci gule býkov.


"Boh nie je hmotný ale duchovný," Neviditeľní a neexistujúci vyzerajú podobne. Edgar Allan Poe

Mimochodom zas si prišiel s nepodloženým dristom. Takže pokračujem bez vyvracania.

"Boha nikdy nepreskúmaš takýmito lacnými prostriedkami." Argument ala Ivo Benda a jeho kreslení kamaráti

"My sme ľudia, nie opice či zvieratá. " Si zviera. Rovnako sa dokonca aj rozmnožuješ. Istá skupina misionárov však z toho mala depresie a tak používali pri sexe iné polohy ako zvieratá ;-)))


"Pre teba. Už si videl niekedy energiu bez zdroja ? Lebo ja nie.. " Už si videl zdroj, ktorý nepotrebuje energiu ? ;-))) Ako už vysvetlil Dawkins. Boh je ešte väčší problém a vôbec nič nerieši. Len komplikuje. No chápem, že ty asi potrebuješ big watchera. Nakoniec je to tvoj život.
davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak zaujímavú úlohu vám dali vaši bohovia, zatiaľ, čo sa skrývajú. Dokazujte našu existenciu a my vás budeme pozorovať. ;-)))) Celkom sranda.


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX

Ako si priznal, ty to nevieš. Tým končíš.

Za inteligentným stvorením je logicky inteligentná príčina. To že niekto preferuje hmotné a mŕtve príčiny je len jeho osobná viera lebo skutočné poznanie nasvedčuje niečomu inému.Prorok

Boha nikto nestvoril, lebo je absolútny. To že si vesmír vystačí sám je tvoja viera. Uveď jedinú vec ktorá sa deje sama. Keď sa niečo koná samo, tak je to prejav nepochopenia a domýšľania si. Za všetkým je príčina, nič sa nedeje samo o sebe. Je to absolútne absurdné tvrdiť že niečo sa deje samo..

Vy nevidíte tu iracionálnosť ? Veď to bije do očí.. inak povedané ateizmus verí v nadprirodzeno. Lebo ja tvrdím že je všetko determinované a má to svoju príčinu a ak mi niekto chce tvrdiť opak tak nech uvedie ozajstnú príčinu.

To že človek nechápe napríklad prečo funguje gravitácia neznamená že sa deje len tak, to je uvažovanie ako zo stredoveku. To čo nechápeme, to sa musí diať samo ? Samozrejme.. a tak sa vytvárajú dogmy vo vede.

Ako keď decko povie že lietadlo letí samo, bez pilota. Či semafor preskakuje sám o sebe.. Vedomie, inteligencia a zámer je nevyhnutnou súčasťou všetkého hmotného.

Vaša dogmatická viera v absolútnu hmotu je naivná, ešte aj v 19 storočí napríklad tvrdili že rastliny nie sú živé. A v 20 storočí zas černosi nemali dušu, takže uplatňovať psychológiu na nich by nemalo cenu.. Mnohými podobnými bludmi trpia títo zmetený ľudia aj dnes.davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...ateizmus ťa učí k pokore, skromnosti a Láske k blížnemu?"Ateizmus k tomu nepotrebuješ a ani boha.

Zdá sa mi že idea osobného boha je antropologický koncept, ktorý nemôžem brať vážne. Takisto si neviem predstaviť nejakú vôľu alebo cieľ mimo ľudskej sféry... Veda bola obvinená z podrývania morálky, ale toto obvinenie je nespravodlivé. Ľudské etické správanie by malo byť založené na pochopení, vzdelaní a sociálnych väzbách a potrebách; žiadny náboženský základ nie je potrebný. Človek by na tom bol dosť biedne keby musel byť ovládaný strachom z trestu a nádejou na odmenu po smrti. (Albert Einstein)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve..energia bez zdroju?...nelogické.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Ty si teda riadny extrémista.. Poznáš len kapitalizmus a komunizmus...
A tvrdíš že my tvrdíme že kapitalizmus je ideálny...
Ale nie kapitalizmus vôbec nie je ideálny tak ako komunizmus nie je tiež ideálny...
Niečo medzi tým hľadaj to je podľa mňa ideálne = teda aspoň v ľudských možnostiach..
Mne viac kapitalizmus vyhovuje ako komunizmus.. A vieš prečo ?
Pretože si viem zarobiť vlastnou prácou a rozumom.. A nikto ma nebuzeruje ako ma buzeroval za socializmu..
Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover . dafefusa9 Snivaj dalej ja ti to neberiem ale mna tym nepresvedcis to si mozes nechat pre ostatne ovecky.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dao..tak to môžeš toho svojho Einsteina rovno vymazať z histórie...prečo?...lebo čo si ľudstvo pamätá, vždy a všade sa výuka skladala len z BOŽÍCH prikázaní, alebo si pamätáš civilizáciu, ktorá by nepoznala, alebo nevyznávala nejakého BOHA?...dokonca každá ústava, na tejto ZEMEGULI, má základy z DESAŤ BOŽÍCH PRIKÁZANÍ.


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover . dafefusa9 , Daj mi jeden dokaz ze boh existuje, ale nie tie bludy z biblie atd...


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Čo je na tom nelogické ?
Logicky to najprv zdôvodni... A ja Ti to vyvrátim.davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "lebo čo si ľudstvo pamätá, vždy a všade sa výuka skladala len z BOŽÍCH prikázaní, alebo si pamätáš civilizáciu, ktorá by nepoznala, alebo nevyznávala nejakého BOHA?."V minulosti ľudia verili, že je Zem plochá. Je to pravda ? Už chápeš bezvýznamnosť svojho argumentu ?

Desatoro z biblie nie je zrovna tá najlepšia hitparáda. Riešil to aj Bill Maher vo svojom dokumente.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V minulosti tiež ľudia vraždili i svoje deti, alebo zvieratá, aby ich obetovali svojim primitívnym bohom. Bolo to správne ? Budeme to robiť aj dnes, alebo skúsime vyššiu úroveň ?


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Katolici keby ste sa aj tak spravali ako pekne o tom viete rozpravat vecsina ste horsi ako hoveda.


Chick . gusyhela76   |   ip:93.99.51.   |   2012-01-23  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boha nikto nestvoril, lebo je absolútny.
--------------------------------------------

Groovere ! Možná by pomohlo , kdybys nám objasnil jak ten Bůh vypadá ? Mne by rozhodně zajímala tvá představa Boha .

Představuješ si ho jako bytost podobnou člověku jak vyplňuje vesmír ? Tedy, že periferie jeho bytí je hranicí vesmíru ? Co by asi bylo za tou periferií ?

Nebo si ho představuješ jako bytost podobnou člověku , obrovských rozměrů ale v prázdném okolním prostoru ?

Nebo si ho nepředstavuješ a jen používáš slova ?
davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V podstate len žvatláte tie isté mytologické bludy, ktoré zvládali aj primitívni divoši s pralesov. Nenadarmo som dokázal ešte pri písaní s vami stíhal zašportovať ;-) Dajte konečne niečo poriadne na obhajobu vašeho boha. Pozor. Ak uctievate konkrétny model, nestačí dokázať len existenciu nejakého inteligentného dizajnéra, ale priamo vášho boha, lebo bohov je na svete mnoho modelov.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opravujem gramatickú chybu: V podstate len žvatláte tie isté mytologické bludy, ktoré zvládali aj primitívni divoši z pralesov.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to bradaty ujo a vsetkych nas sleduje nieco podobne ako Chuck Noris.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve..vytvoríš energiu na tejto zemeguli pohyb bez zdroja?...mne dáva energiu BOH, a tebe?

Davo...títo ľudia sa určite neriadili príkazom NEZABIJEŠ, tieto prikázania, nielenže potláčajú temnú stránku ľudí, ale učia aj ako sa majú k sebe správať, s Láskou a pokorou.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Je to bradaty ujo a vsetkych nas sleduje nieco podobne ako Chuck Noris."

Ja viem ako to je. Ja som boh, ktorý si vytvoril virtuálny svet vrátane vás, lebo sa nudil. Je to keby vývojár vytvoril hru do ktorej môže vstúpiť s obmedzenými vlastnosťami, pretože keby dokázal všetko, bolo by to ako hrať hru s cheatmi. Smrťou končí táto hra a možno si zahrám znova.

My Game Theory ;-)))


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...na toto ti dajú odpoveď biele plášte.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-23  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1. Pán Boh nebol náš nepriateľ . Iba nás nechával za trest zomrieť , ale aj tak nám daroval krásny život .
2. K panne Márii ani k Ježišovi sa nemodlím , ale aj tak si myslím , že ľudia v nebi vedia čo si myslíme ak sa zrovna pozerajú .
3. Pri spovedi sa nemôžete očistiť od hriechov , ale iba sa zmieriť s bohom aby nás prijal aký sme . Normálnemu človeku nemôže byť ani ľúto ak pozerá nejaké porno , alebo keď s niekým cudzím sexoval . Takéto hriechy si môžme iba priznať lebo sú príjemné a máme ich radi . Ale normálny človek má problém žiť aj bez hriechov ktoré cítime ako pomerne horšie a príde mu ľúto , že to spáchal , lebo človek je na hriechu duševne závislí . Ako sa hovorí : Pán Boh chlebom tresce . Nemravník si a nemravník zostaneš .


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Správne náboženstvo?
http://www.youtube.com/watch?v=htw32Ej7ymA


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,bol si sa dnes pomodlit? ci ti napisu zase A za to ze si tu stracal cas ateistami? vies tych 10 prikazani treba dodrziavat lebo pojdes do pekla ty pekelnik jeden.


davo . qyripiqu42   |   ip:64.57.210   |   2012-01-23  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "davo...na toto ti dajú odpoveď biele plášte."Presne tak, pretože je to na úrovni vašich blábolov. Musel som to spraviť takto, aby si priznal svoju mizernú pozíciu ?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chick . gusyhela76 |
PanBoh je absolutna sila v nekonecne vo vsetkych smeroch nekonecna,PanBoh je absolutna mudrost vo vsetkom,PanBoh nepotrebuje nikoho aby konal na svete co chce ,nepotrebuje ludi aby konal dobro,i ked ich neraz vyuzije,ked treba.ani sami nevedia

proste nie je to panacik co sedi na oblaciku,ako ponimaju jeho mnohi a na tomto zaklade ho, zatr´cuju ty co ho nenasli.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Tvoje otázky sú zle formulované. Energiu nevytvárame.
My vieme energiu len presúvať, transformovať alebo uskladňovať.
Nič iné s energiou nevieme robiť a už vôbec ju nevieme vytvárať.
Vieme ešte hmotu meniť na energiu ale hmota=energia takže to je bezpredmetné...
Čakám ďalej či si schopný to vyargumentovať čo si tvrdil alebo sa uchýliš k plácaniu nezmyslov o káčerovi donaldovi.NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 . xohohaqo72, a kde si ho stretol?


DamayantiGroover . dafefusa9   |   ip:217.119.1   |   2012-01-23  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateisti majú pravdu ;)

Čo sa dá robiť..


//Ja viem ako to je. Ja som boh, ktorý si vytvoril virtuálny svet vrátane vás, lebo sa nudil. Je to keby vývojár vytvoril hru do ktorej môže vstúpiť s obmedzenými vlastnosťami, pretože keby dokázal všetko, bolo by to ako hrať hru s cheatmi. Smrťou končí táto hra a možno si zahrám znova.//

To som si tiež myslel keď som mal 6 rokov :)Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Pan Boh je slivka v našej záhrade... :-))))))
Asi také hovadiny píšeš nič z toho nie si schopný nijako obhájiť čo tvrdíš.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  davo...myslíš že mňa zaújma do akej pozície ma staviaš?...nie...a vieš prečo?...lebo ja VIEM že raz sa ti tie tvoje teórie, rozsypú rovno medzi tvojímy prstami...čiže môžeš ma urážať, môžeš ma ponižovať, ja sa budem len usmievať a modliť sa aj za teba.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 , horsie bude ked sa rozsypu tie tvoje co spravis hodis si to?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...z čoho čerpá energiu tvoje telo, v ktorom ju uskladníš?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...ja VIEM že BOH EXISTUJE, preto som pokojný.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 , Modli sa a pracuj, zi skromne,co mas rozdaj chudobnym a drz sa planu nech sa vyvoleny maju dobre.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...nemusím veriť, nemusím hľadať dôkaz, proste to VIEM, ako viem že čumím na monitor a čítam ateistcké rozprávky.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...nech sa majú vyvolený dobre?...vymeniť večnosť za luxus v stotine, môže fakt len vyvolený, pretože život je len stotina z večnosti.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33, tak potom sup sup do kostolika a hlevne tie milodary aby sa sipali, a ktomu zopar dobrych skutkov a som za vodou, a rano sa zobudim a ruka v nocniku, myslim ze to je tvoj pripad BUDICEK DOBRE RANO!!!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...máš smolu, to je skutočnosť.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,daj mi jediny dokaz hned sa obratim vsak to nebo bude stat za to nie? cii?


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,len nechod na mna stym ze blazeny ty co nevideli a uverili :-)))


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...preto je VIERA nevyvrátiteľná, lebo dôkaz neexistuje, existuje len vtedy ak do svojho SRDCA vpustíš BOHA, ale kedže ja viem, potvorím ti oči, dôkaz je veškerý život, okolo teba.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,To je vsetko? cakal som viac.zrutil sa my cely svet co teraz so mnou bude,ale nech hodi do mna kamenom kto je bez viny no asi by som bol ukamenovany keby ste sa na mna vsetci co ste tu dnes boli vrhli katolici co?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...nepriamy dôkaz je BIBLIA...výsledkom tejto knihy kníh, má byť ľudstvo, ktoré nepozná ZLO, len Lásku a dobro, žiadna pýcha, žiadne klamstvo, žiadne závisť, proste len Láska.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ešte niečo pandemonium?


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,veskery zivot oklo nas tu stale bol a bude nebolo potrebne aby to niekto stvoril proste to pochop,


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,bibliu napisala nahulena babka a stoho za,tie roky prekrutili tolko ze sami tomu neverite lebo sa bojite smrti a toho co bude potom ale neboj nic nebude bolo by tam velmi tesno.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve . vyqemubi24

ale som priatelu som


jn7 . kubiticy51   |   ip:88.212.36   |   2012-01-23  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tibor : prečo nevymenuješ rovno cele nebo nech za teba oroduje a sa modlí ?


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve

to ze ty to vidis inak neznamena ze tomu tak nie je,to som ti vysvetloval na tej stokorune,ale stale jaksi ne a ne pochopit


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (19:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik....vieš znie to nelogicky, ale práve VIERA v BOHA v tebe potláča strach zo smrti...lebo si nesmrteľný.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik . synohana78 | ip:213.81.17 | 2012-01-23 (19:23)

333 . xohohaqo72, a kde si ho stretol?

co mi to synku od farizejov kladies za otazku?ako mozes absolutnu sili stretnut?mozes ju len citit ale stretnut nie,tym nemyslim zavonat.,


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,cita sa to pekne co pises este tomu uverit


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 . xohohaqo72, moj zlaty a tebe kto toto vsetko nayebal do hlavy????


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...najkrajšie na tom je, že je to PRAVDA...príjmy BOHA do svojho SRDCA a otvoria sa ti oči, zistíš že vlastne všetko prečo sa tu ľudia naháňajú, peniaze, sláva, moc...nemá žiadnu cenu, ale vôbec žiadnu.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,posli navod a som za


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...v NEBI s BOHOM budeš potrebovať len jedno LÁSKU, ÚPRIMNÚ A NEKONEČNÚ, ku všetkému a všetkým, nič viac, nič menej, ľudia sa tu majú tejto LÁSKE NAUČIŤ, lenže oni namiesto toho sa naháňajú len za mocou, peniazmi a slávou, tu sme do času, kým naše telo nepominie v prach z ktorého bolo stvorené, ber život na zemi, ako jednu veľkú školu.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...neexistuje návod, EXISTUJE len BIBLIA, prístup k BOHU máme každý z nás individuálny, preto slová JEŽÍŠA pasujú aj v dnešnej dobe na každého z nás na tejto zemeguli, všetci sme originál, sme jeho DETI, ktoré nekonečne MILUJE.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 ,Blazeny ty co nevideli a uverili ale ja chcem dokaz vsak aj jeden z apostolov tiez neuveril kym neuvidel ta chcem aj ja.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...ale VERIŤ je viac ako VEDIEŤ, preto sa hovorí blažený ktorý nevideli ale uverili...to dobro a Lásku musíš v sebe nájsť sám, preto je to o to krajšie ak zistíš že si sa nemýlil.


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2012-01-23  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veríte, že nakupovať v nedeľu je hriech? Tak na kieho ďasa nakupujete v nedeľu?
Veríte, že interrupcia je hriech? Tak čo súložíte?
Veríte, že po smrti pôjdete do neba? Tak čo nútite ostatných spolu-veriť, keď oni nebo nechcú?
Ste šťastní? Aj my.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...nemôže ti dať dôkaz počas života, lebo by v tebe potlačil slobodnú vôlu si vybrať, ak by si vedel že EXISTUJE bez toho aby si našiel Lásku ktorú do teba vložil sám, všetko by si robil len zo strachu k BOHU.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 , no myslim ze zijem 100 krat lepsie ako ktorykolvek katolik.


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve

co je podla teba buzeracia za kom,

rad sa to dozviem lebo toto co somnou robia kapitalistia robili je dost daleko od slova buzeracia,hranni ci to zo sikanom,len preto ze maju moc a ludia enmaju inu moznost a ist inam pracovat vdaka vyvolanej krize?


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  steve
robil som pre jedneho kapitalistu,a ked prisla kriza v 2008 nepocul som od neho nic len to ze kedy si ludia zacnu vazit ,ze im davaju kapitalisti pracu,ale nikda som nepocul od neho ze si vazi to ze pre neho robim,


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...a hovorí o tej Láske v tebe ateizmus?...ako to že o tejto Láske hovoril len JEŽÍŠ?...tieto slová hovoril samotný BOH, lebo len BOH vie čo do nás vložil keď nám daroval život.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-23  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Mna to ale nezaujima ze robis u nejakeho hajzla. Ten clovek by bol hajzel aj v komunizme a dal by ta odstrelit trebars lebo nenosis cervenu ciapku...

Mozem za to ja ???


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 . ravegusi45 ,ale nikda som nepocul od neho ze si vazi to ze pre neho robim,,,, no ale keby si pridal ta mozno by zneho nieco vyslo.


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to- lucifer . faliqevu33,, KATOLICI POROZMYSLAJTE.
Hovori sa ze ludia su ako ovce a jednu taku ovecku u nas na dedine yebe pan farar uz nejakych 10 rokov.Najlepsie na tom je ze ostatne ovecky o tom vedia ale nic stym nerobia asi im to vyhovuje.A najvecsia drzost je to ze na kazni kaze ze ludia su zly a mali by sa polepsit.A on 2 krat do roka exoticka dovolenka aj s tou oveckou uzivaju si peniazky z nasich dani. a co mi povies na toto je to prevda to som si nevymyslel
NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 , mam otazku na teba preco si si dal nick lucifer?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...iba to že pred BOHOM sa každý z nás bude zodpovedať sám, ako Kňaz pozná cestu dokonale, ale aj on, bol obdarený Slobodnou vôľou.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NajlepsiKatolik...prečo?...tomu neuveríš, aj keby si bol veriaci.


NajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 , ta skus mozno uverim


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok . vequvypa55

sibyla predpovedala ze koniec bude ked budu farary taky zkazeny ze zeny budu pred nimi utekat,tak v podstate ste to este vyhrali,pred nim este nie.u nas mal zas farar gazdu namiesto gazdinej:)je smutne ze im to ludia toleruju ale to sa pytaj ich nie jeho,on v tom kostole neni,ale ty asi ano ked vies o com kaze.takze je t aj tvoje maslo.aj ty ho tolerujes.


LordX . kyqabume9   |   ip:95.102.24   |   2012-01-23  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Za inteligentným stvorením je logicky inteligentná príčina."

Nie nie je, ide o prazdny sofizmus. Logicky moze byt za inteligentnym stvorenim aj neinteligentna pricina. Vsetko nasvedcuje tomu ze inteligencia je emergentny fenomen.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahahahaha
dakuejm dobre som sa pobavil
ze katolici premyslajte
???????
krestanstvo je tu od toho aby ludia nemysleli
aby boli ovce a nemysleli, bioroboti

je tu celosvetovy paraziticky kult
JAHVEHO PARAZITA
zneuzil zidov a zmanipuloval ich do role utlacatelov
potom vytvoril krestanov = otrokov a ovce
a potom moslimov = fanatizmus = vykonavatelia smrti

kazdy z tychto kultov nema mysliet
ma pocuvat boha a drzat hubu
okradat kazdeho kto necura ich smerom
neucta k zivotu , k laske , k prirode
je to len a len PRACHSPROSTY PARAZITIZMUS
a ma to jediny dovod
lebo jahve nevedel sam porazit RODOVERCOV ?INGLINOV
Slovania boli v boji neprekonatelni
A tak jahve zasieal svoje ucenia
vysledok tu dnes mozete vidiet

chamtivost , mamon, vrazdy , neucta , pohradnie , nicenie prirody = JAHVE

Slovania zobudte saNajlepsiKatolik . synohana78   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 . ravegusi45 ,jasne sedim v prvej lavici a som same ucho :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...káže toto čo si vymenoval BOH v BIBLII?


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 . ravegusi45 , keby to bola gazdina ta to berem j.ebu vsetci kolko ich je ale on si chodi este do nich denno denne uz ho maju ako za zata,preto ste vsetci ako ovce a pre mna ju moze j.ebat aj na verejnosti mne je cela cirkev ukradnuta chapes?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...a kvôli tomuto Kňazovy si neuveril?


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to;lucifer to uz bola len ceresnicka na torte


meno . rileware0   |   ip:91.127.15   |   2012-01-23  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ľuďom j€b€ (pardon) snáď nezhorím v pekle :D


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...a prečo za hriechy ľudí, odmietaš BOHA?


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to;lucifer ty pocuvaj si farar ci co,co na mna skusas?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-23  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Správne lucifer . Ja si tiež myslím , že v cirkvi sa nájdu aj horšie hovädá ako tu prorok píše . Sme len ľudia a aj kňazi môžu hrešiť .


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...BOH by ťa NIKDY neodmietol pre hriechy iných.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
som rodoverec ako kazdy Slovan
jednoduche a lahke
laska k rodine , k RODu
zitie v sulade s prirodou
a zitie podla Svedomia
hodnota je tvorit , pracovat
Slovania nie su opice, nepotrebujem mat od zidov napisane ze nesmiem kradnut a vrazdit
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...a prečo potom urážaš nevinných Kresťanov?


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer o com to taras
pouzivam tvoj vlastny meter
ty si sa s hriechom uz narodil
si spinavy
necisty
vzisiel si z neciteho sexu
fuuuj ake prizemne aj krestania sa musia mnozit pohlavnym stykom

trafena hus zagaga
kazdy kto podporuje tuto mafiu, ktora vrazdila ludi po milionoch nie je bez neviniatko

informacie o tom mas ?
mas takze uz ziadne vyhovaranie
nikde nevidim urazanie
pockat
krestanom pravda vzdy vadilaProrok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to; lucifer .lenlen ma pravdu vecsina krestanskych zvikov je prevzata od zidov a ich uz vobec nemusim


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...žiješ podľa svojho svedomia a Lásky?...toto je tvoja viera?...obviňovať nevinných?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...myslíš že nás BOH delí na Kresťanov a židov?


Prorok . vequvypa55   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer .pozeram ze ty to beries vazne len skoda ze tymto smerom ako ty nejde vatikan a cela ta mafia to je ten problem a ludia uz toho maju vazne dost.


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen . lovegigu11

nepleties sa ze od zidov?tak si potom fakt znali,


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33

PanBoh stvoritel neba i zeme nie ale ich boh boh mojzisa ano


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer uvedomujes si ako taras ?
ci ti to slepecka viera nedovoluje ?
akych nevinnych tu vidis ?
ake obvinovanie ?


kazdy kto sa hlasi k RKC a podporuje ich, tak sa zastava vrahov a zlodejov
zase si vymyslam a urazam ? ok , lahka otazka
kto vyvrazdil katarov ?

jan hus dakujje komu ?
atd atd

kolko majetku ma ta mafia ?
a kolko je na svete hladnych deti ?
no hlavne ze fararkovia su vypaseni ako prasce

takze sa zobud a netaraj tu infantilne hluposti
pravde neujdeslucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...ďakujem za pochvalu, pravú cestu nám BOH ukazuje stále, ale len na nás záleží či sa po nej vydáme.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
to sa skor preber ty :)
jahve je stale ten isty parazit
ci u zidov , ci u krestanov kde sa nazval panom alebo u moslimov

studuj , len to ti pomoze


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len krestania to nechcu vidiet
sam Jezis povedal ze prisiel k z bludenym ovciam domu izrealitov

no a co sa stalo ?
oni ho zabili ako im tora kaze

a aby ovladli ovce a podmanili si Slovanov tak si poupravili kult dionyza a nazvali ho krestanstvom

kto znicil nas jazyk ?
prasopes Cyrko a Nemthoot

kolko Slovanov umrelo pri pokrestancovani Slovanov v Kyjevskej Rusi ?
9 milionov
cize prezili len 3
to su len deti
a tie uz pedofilni fararkovia lahko obratili na svoje klamy
kto nechce nevidi333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen . lovegigu11

ne ne priatelko,jezis ucil uplne o inom,o PanuBohu stvoritelu neba i zeme,nie o zidovskom bohu mojzisovom,v 16storoci ale prislo ovladnutie cirkvi vyvolenym narodom a zniceniu a uskovatiu skutocnych udalosti ,pred zrakmi verejnimy,a stvorili bibli,v domneni ze tak budu mat pod kontrolov svetkych do urciteho casu,preto bola inkvizica a vypalovanie kniznic,vyvoleny narod prisiel presadit svoju volu po meci a pravdu.sikovny tah ,mojzisa spojime s ich PanomBohom a oni tak budu uznavat naseho.ale zabudli na jednu vec ,kto mudri jest pochopil a pochopi ze to tak je.,


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...ale JEŽÍŠA neukrižovali chudobný a nevinný židia, títo židia v neho UVERILI...od nich pochádza Kresťanstvo.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-23  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  priatelia
klud
ja nie som vasa mama, ani otec
nechajte su kulturu vasej rodiny / Rodu
ak vam to vyhovuje

ja som vam ukazal ze su aj ine moznosti
rozmyslajte
studujte
ak sa nebojite poznania :)))
dobru noc
a uspesny novy den


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...prečo súdiš Mojžíša za hriechy jeho potomkov?


Jeremias . hymewyja48   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co vy tu j.e.b.e.c.e do zidoch zas?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prorok...nikto ich neodsudzuje, sú my bratom a sestrou rovnako ako Kresťan.


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozeram ze dnes tu bola plodna diskusia...


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifuk aj ty si tu? dnes si sa odviazal


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 |

ja nesudim mojzisa za hriechy jeho potomkov ale PanBoh bude v siedmom pokoleni ich a ich potomkov,inac zijeme v dobe ked ziju siedmi,ich potomkovia


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33
pouvazuj ,prisiel k nemu boh,ako mohol prst ked nendi bytost,videl boha v kriku v plamenoch,akeho boha videl a mohol videt v plamenoch?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inac vazeny ja by som uz aj bral nejaky ten koniec lebo to co sa uz deje nieje normalne.


333 . ravegusi45   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33

vzal ho na horu do oblakov,ak klaknes a uznas ma za pana dam ti cely svet, a on klakol,a dnes uz maju skoro cely svet,len iran im odolava.


sry uz neam cas musim ist prec ,zajtra odchadzam do prace


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-23  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma >>
2. opakovanie je matkou múdrosti
3. to je ich vec ako ich budú vychovávať
4. na to je tu polícia a súdy, nie farár
5. preto prečo si nedal polovicu ty
6. ty tvrdíš, že morálka závisí od kázania, nie Katolíci
7. spýtaj sa Boha

Katolíci a kreacionisti nie je jedno a to isté.

Dotovaná je cirkev, nie presvedčenie.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333...vážne si myslíš že ma BOH prepustil z pekla, aby som ľudom dal DESAŤ BOŽÍCH prikázaní?...nešiel by som náhodou sám proti sebe, ak by ľudia začali viesť život BOHU milý?


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-23  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada >>
Ako vieš, že ja viem, že on je ateista?

Koľko je tu na tejto stránke článkov kde sa katolíci vyjadrujú o ateistoch?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak potom naco im este nosite milodary?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...Kňaz nám dáva slovo BOŽIE a vedie nás po ceste k BOHU, my Kňazovi chlieb, polícia, funguje rovnako.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2012-01-23  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33

nie ,to oni zneuzili co PanBoh poslal po ezisovi.ale to niekedy inokedy o tom


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer lenze to im nestaci plat na ktory ostatny musia makat este musia vyberat za krst,svatby,zadusne omse atd.nemale peniaze?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a to su pripady ze ak niekto nechodil do kostola ta ho ani nechcel pochovat,fuj farizeji


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier ...môžeš aj odmietnuť.


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.co mam odmietnut?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...pochovávať ateistu medzi Kresťanov?...myslíš žeby to chcel pochovávajúci?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.jemu to moze byt uz jedno vsak nebol pes


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier ..nemusíš Kňazovi platiť za tieto služby, ak ti odmietne vykonať krst alebo svadbu, koná farár hriech, neurobí on, vykoná iný, je ich 500 000.


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  proste treba brat ludi aky su nech si kazdy veri vco chce ja to nikomu neberiem aj tak vsetci skoncime rovnako..


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...tak prečo chce rodina Kresťanský pohreb?...nie je pekný aj civilný?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer. je ich 500 000 ale kolky su tam akoze vyvoleny a kolky su tam z vypocitavosti?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  akoze mne staci aj ten civilny


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...a prečo to potom vyčítaš Kňazovi?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-01-23  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . Ti si vyšiel z pekla . Povedz mi aké to tam bolo , lebo niekto o tebe čosi podobné napísal .


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  proste ked sa rozhodnem byt knazom tak nim som ak na to nemam alebo ma to prestane bavit tak zavesim talar na klinec a idem svojou cestou. bol som na svatbe kolo pol noci dorazil na svatbu farar co sluzil omsu v civile este mal zo sebou 2 kamaratov pojedli,popili,vytancovali zopar zien a mierne podgurazeny vypadli ktovie kde ta ze tak.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul...bojíš sa?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer. takym knazom mozem byt aj ja a nebudem o nic horsi o tom to je


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...prečo súdiš celú rodinu, pre hriech jedného člena?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer. a to mi chces tvrdit ze ty co su vyssie su iny?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer. cim vecsia funkcia vecsie hovedo poznam z vojny


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...každý si svoj batôžtek s hriechmi pred BOHA prinesieme sami...takisto si ho sami aj plníme.


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.no to je pekne prirovnanie ale zhladiska buducnosti ziadna vyhra
lebo mladym uz toto nic nehovori a co bude za 50 rokov?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...neviem.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-23  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bombardier...pozri na cestu po ktorej kráčajú...vedie k BOHU?


Bombardier . powybyba18   |   ip:213.81.17   |   2012-01-23  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer. moj nazor to co vydrzalo cca 2000 rokov moze padnut za par desiatok rokov takze uvidime ale 50% zasluhy ma na tom cirkev tak ze som zvedavy.


bazooka . racebagi30   |   ip:109.230.0   |   2012-01-24  (00:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja žasnem akú dlhú diskusiu vyvolal tak tupý článok... viac k tomu nemám čo dodať.


bobo . sidetupi44   |   ip:62.178.15   |   2012-01-24  (03:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hlupák to čo su za ubohe otazky


Otavian . cujecuci01   |   ip:78.136.14   |   2012-01-24  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bože, co je tohle za židokomunistický žvást ! Nechte katolíky na pokoji talmudisti !


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (07:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyjadrím sa k bodu 5:

Cirkev posiela do krajín tretieho sveta misionárov, stavia nemocnice, školy, kostoly Ateista velakrát sedí na zadku a nadáva na cirkev. Ja v tom vidím výčitky svedomia – nerobím nič a preto budem radšej osočovať ostatných. Ale Boh nepozerá na to, koľko si nadával, ale čo si robil ty sám. Preto mám ja jednu otázku na autora: čo robíš ty sám pre chudobné krajiny?

Misionárom a spol. tam tiež veľakrát visí život na vlásku…

Päť Holanďaniek zúčastňujúcich sa na charitatívnom projekte v západnej Keni prepadla, znásilnila a olúpila skupina asi desiatich mužov.

"Stráže, ktoré mali v tom čase službu, vypovedali, že ich zviazali a zbili, muži potom šli do domu, kde ženy spali. Myslíme si však, že členovia stráže boli spolupáchateľmi." Útočníci ženy znásilnili, ukradli im satelitné telefóny, kamery, peniaze a iné cennosti.

http://spravy.pravda.sk/chceli-v-keni-pomahat-skoncili-znasilnene-fgj-/sk_ckronika.asp?c=A080728_184
651_sk_ckronika_p23

V afrike totiž situácia nie je tak jednoduchá, aby cirkev kultúrne pamiatky ako sixtínska kaplnka predala ruským miliardárom a finančné prostriedky presunula napr. Africkým diktátorom….

http://regio.univerzitka.com/dokumenty/geopol_svet/infografika_africki_diktatori.pdf

špeciálne vypichnem priklad Zimbabwe, kedy po nastúpení k moci R. Mugabeho z relatívne blahobytnej krajiny, ktorú postavili na nohy biely farmári a ktorá zásobovala jedlom aj okolité krajiny - tzv. „obilnica Afriky“ sa stala mesačná krajina, kde dnes 70% ľudí žije pod hranicou chudoby. Mugabe vyvlastnil pôdu bielych farmárov, tí boli beštialne vyvražďovaní.

z bývalých 4 500 bielych farmárskych rodín dodnes prežilo, prípadne v krajine zostalo, len 400. Veľká časť z týchto zostalých bielych rodín bolo nasledne vyzvaných, aby opustili krajinu do 45 dní, pokým nechcú byť zavraždení.

http://www.slobodka.org/programs/svet/2002/08/20020822132227.asp píše:
„Mugabe tvrdí, že konfiškácia majetkov bielych farmárov je dlho očakávanou pozemkovou reformou, ktorá má napraviť nespravodlivosť z čias koloniálnej správy. V skutočnosti sa pokúša nájsť zástupnú obeť za nahromadené dôsledky svojich katastrofálnych rozhodnutí. Čo je ale ešte horšie, jeho originálna forma znárodnenia celkom narušila krehký hospodársky systém – práve bieli farmári totiž produkovali potraviny pre domáci trh. Podľa odhadov teraz trpí nedostatkom potravín polovica obyvateľstva.“

Každopádne kňaz by mal mať svoju dôstojnosť a ľahostajnosť k finančnému blahobytu, aby šiel príkladom…Ale aj kňazi sú všelijakí. Dobrý kňaz je poklad sám o sebe..takže tak..lord1977 . gerilahe08   |   ip:85.135.14   |   2012-01-24  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  6.7 Bohatství Vatikánu díky jezuitům

Pochopitelně se poměry od čtyřicátých let silně změnily a dnes můžeme se vší jistotou konstatovat, že díky jezuitskému řádu je nejbohatším státem světa Vatikán, který ”má tři hlavní zdroje příjmů: tradiční »groš svatého Petra«, což jsou dary věřících osobně určené římskému papeži, dále je to Institut církevních záležitostí (IOR), což je ve skutečnosti vatikánská banka založená roku 1887, jejíž rozpočet v roce 1984 představoval 3-4 miliardy dolarů, a třetím zdrojem jsou vlastní finanční investice do různých mezinárodních monopolů, pozemků apod.
»Svatá« stolice disponuje velkým množstvím akcií a provádí rozsáhlou obchodní a finanční činnost. Vlastní značné nemovitosti po celé Evropě i v Latinské Americe a účinně spolupracu-je s mezinárodními bankami a monopoly.
Kapitál Vatikánu je ze 2/3 a možná i ze 3/4 už tradičně uložen v Itálii. Jeho hodnota vzrost-la zejména za vlády diktátora Mussoliniho, který daroval »Svaté« stolici 80 milionů dolarů v italských lirách a cenných státních papírech. Italští preláti také zpravidla řídili finanční zále-žitosti Vatikánu, jehož zájmy jsou zastoupeny téměř ve všech velkých italských koncernech. Kromě toho Vatikán vlastní 482 hektarů orné půdy, včetně několika tisíc hektarů přímo v ka-tastru Říma. Ovšem největší příjmy plynou do Vatikánu z finanční účasti v různých podnika-telských firmách. »Svatá« stolice je například akcionářem největší italské stavební firmy Ge-nerale immobiliare a velké prostředky vložila i do Institutu pro rekonstrukci průmyslu (IRI), který ve skutečnosti kontroluje největší společnosti země: loděnice, námořní společnost Italia, leteckou společnost AI, telefonní síť, trust hutnických závodů, vyrábějících 90% litiny v Itálii, atd. Finanční spojení s Vatikánem má i Carlo Pesenti, cementový král Itálie a jeden z nejbo-hatších lidí v zemi. Vatikán, který je akciovým podílníkem všech těchto a dalších společností, má zajištěný stálý zdroj příjmů z procent svých akcií.
Podnikatelská a finanční činnost Vatikánu už dávno není omezena hranicemi Itálie. Ang-lický časopis Economist provedl složité účtování, které ukázalo, že v roce 1969 Vatikán kont-roloval zahraniční akcie v hodnotě 5 miliard dolarů, což bylo dvakrát víc než v případě Velké Británie. »Svatá« stolice ukládá svůj kapitál například do stavebnictví, do prodeje minerál-ních vod, do heren v San Remo a Monte Carlo, do těžby plynu, do výroby elektrické energie i znamenitých špaget, do dopravy, do turistiky atd.
Vatikánští představitelé nehovoří nikdy nebo téměř nikdy o svém majetku, přidržujíce se aforismu Pavla VI., který řekl, že »církev by nejen měla být chudá, ale měla by tak i působit«, nebo »papež není tak bohatý, jak se obecně myslí«. Ze solidního mezinárodního časopisu Eu-rope Yearbook, vydávaného každoročně v Londýně, se dovídáme, že »poprvé Vatikán zveřejnil rozpočet »Svaté« stolice v roce 1979, když deficit představoval 21,1 mil. dolarů. V roce 1981 tento deficit vzrostl na 28 mil. dolarů.«


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdroj? moonova sekta?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada

2. ved vravim, robite z nemoralnych veci rutinu
3. a chces mi tvrdit, ze s tym nema nikto problem
http://diva.aktuality.sk/forum/vztahy/37519/laska-a-rozdielne-vierovyznania/ a takych pripadov ne kvantum.
viera nespaja, viera rozdeluje! vid napr. katolici a protestanti v irsku. no proste salenota.
4. no a naco sa potom farar v obci Polanovce do toho miesa. Pre silne veriacu to problem je, ked jej huci do hlavy take sracky, ze sa nema pravo rozdelovat co spojil boh. sracky.
5. ja nedisponujem takym bohatstvom. majetok cirkvi nie je jej, mala by ho len spravovat. dokonca sa ani nedani. vysvetlenie je jednotuche, cirkevny majetok ma nevycislitelnu hodnotu. a len tak mimochodom, pravidelne prispevam na ligu proti rakovine a obcas aj na ine zbierky. isto nebudem plytvat na zbierky pre kostolnych darmozracov!
6. nikdy som nic take netvrdil, precitaj si to este raz. ja tvrdim, ze byt moralny len kvoli vyssej entitite nie je ludske ale take skor ovcie.
7. neexistuje.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-01-24  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, pátričkári, ruky od seba a rozum do hrsti...!


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (08:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada

"Katolíci a kreacionisti nie je jedno a to isté"
mohol by si to vysvetlit aj ostatnym veriacim kolegom ako su ip, lucifer, lenkab, groover,...
evoluciu popieraju len kvoli ich obmedzenej predstave, ze boh to tak nemohol spravit.

"Dotovaná je cirkev, nie presvedčenie"
ale dotuju ju presvedceni tupci.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-24  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma >>
2. Spoveď je nemorálna?

3. Keď sa vezmú dvaja ľudia s rôznych krajín, rôznych kultúr, tiež z tým môžu mať problém. Chceš zakázať rôzne kultúry?

Chceš zakázať vegetariánstvo, lebo keď si vezme vegetarián nevegetariána, môžu z toho mať problémy?

Pýtal si sa "prečo si Katolík musí hľadať ženu len medzi katolíkmi". A odpoveď je, že nemusí, to si si vymyslel ty.

4. Farár sa miešal do vyšetrovania polície alebo do súdneho pojednávania? Ak sa muž pokúsil zabiť ženu má ísť do basy. Cirkev nerobí ani prácu polície ani súdov. Manželstvo s tým nič nemá. Keď si tá žena toho muža pred Bohom brala, vedela, že je to pred Bohom navždy. Čokoľvek sa stane. Ten farár ju to manželstvo nenútil uzavrieť, urobila to sama a sama si toho chlapa za muža vybrala. Manželstvo je zmluva a jej podmienky sú jasné a zrozumiteľné každému dopredu. A v podmienkach stojí "v dobrom aj zlom".

5. "nevyčísliteľná hodnota" to je čo? Cirkev tak ako akákoľvek iná organizácia má majetok. Ten majetok slúži na fungovanie tej inštitúcie v prvom rade, všetko ostatné je druhoradé. Cirkev svoj majetok na charitu (mimo iné) používa od nepamäti. V podstate od svojich začiatkov.

Mimochodom, prečo by cirkev mala dať "polovicu". Ako si k tomu číslu dospel? Na základe čoho?

Tebe zjavne nevadí, čo s majetkom cirkev robí a čo nie, tebe vadí cirkev a to že nejaký majetok vôbec má.

6. "Ste spokojní s pôsobením kázní na ľudí? Je morálka v našej spoločnosti dostatočne zakotvená? Alebo to tu tak mocne kazí tá 28% menšina?" ...tak my vysvetli ako si toto myslel. Čo má spokojnosť s kázaním spoločné s morálkou ľudí?

7. Tvrdil si, že je vševediaci a vie všetko dopredu a či sa to nedá inak. Teraz tvrdíš, že vševediaci neexistuje. Tak načo sa pýtaš? Ak neexistuje tak nevie nič dopredu a nedá sa inak.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2. ano je, je nemoralne, robit rutinu z nemoralneho.
3. ja nie som autor, nic take som sa nepytal.
trvam na tom, ze existuje nenavist medzi prislusnikmi roznych nabozenstiev a to uplne zbytocna!
4. nie, miesal sa do vztahu a obhajuje to v mene boha. na to nema ziadne pravo. ta zena prave! kvoli tomu nesla na policiu.
5. tiez plati, nie som autor a na to cislo som neprisiel. osobne si ale myslim, ze by mala dat este viac. a tvrdim, ma obrovske majetky, aj ked sa skryva za chudobu. stale zobre, zobre a zobre. ked tak ospevujete nehmotnost tohto sveta, spravajte sa tak!
ozaj, daval si v nedelu do zvonceka? myslis si, ze je to nevyhnutne?
6. naposledy nie som autor. co maju katolici spolocne s moralkou ludi. strach?
7. vsetko to konanie nasvedcuje tomu, ze ste si boha vymysleli. existuje vymysleny, neexistuje skutocny.


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-24  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma

Skutocny existuje... Udajne v srdci veriaceho... :-)))
Tam udajne je skutocny.. No pitva veriaceho nic nepotvrdila.LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Osobne cirkev dotujem 50 centami na nedeľnej svätej omši – na sviečky, kvety, energie, atď. .. Zato minule som videla, že človek vysolil 40 eur za DVD filmu – Nezáväzný sex … do kina a pod. tiež nechodíš zadarmo, ešte som tu nevidela apelovať, aby sa filmové spoločnosti vzdali miliardových ziskov v prospech krajín tretieho sveta.

Ak hovoríme o solidarite – platy kňazov, tak 80% kresťanov na Slovensku dotuje slobodomurárskych politikov, ktorí chcú odluku cirkvi, rómov, a xy vecí, ktoré nielenže nevyužívajú, ale idú proti ich vlastnému presvedčeniu. Potom, nech si dotuje každý len to, čo chce…kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (10:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkab
ak sa tak spraval, tak sa pravdepodobne spraval za svoje, nie za od oviec vyzbierane eura.
tiez sa mi nepaci dotovanie slobodomurarskych politikov, romov,... no navyse aj kostolnych darmozracov.
naco je dobry ten kostolny aparat, ved vsetko aj tak ridi boh. tipujem, zeby si na to, ze jezis je tvoj spasitel prisla aj sama, keby ti to odmalicka nehucali do hlavy...LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  darmožráč si podľa mňa ty. A predsa 80% kresťanov dotovalo tvoje vzdelanie v školách, ktoré pôvodne založila cirkev.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkab
darmozrac? nie ja poctivo pracujem a zarabam, ako aj platim dane.
ozaj minule k nam nastupil knaz. derie ako mulica. plati dane. joke

80% doteraz som nepochopil, ako ste prisli na toto percentualne vyjadrenie.

cirkev zalozila vzdelanie? vysvetli.
cirkev dotuje vzdelanie? vysvetli.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-24  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma >>
2. Na spovedi nieje nič amorálne a rozhodne to nieje rutina. Ak z toho niekto robí rutinu, robí to zle. A mimochodom je dobrovoľná.

3. Existuje nenávisť medzi ľuďmi, celkom zbytočná. A nieje závislá od náboženstva. Alebo máš pocit, že ateisti sa všetci milujú?

4. Ak vyzýval, ženu aby nešla na políciu kvôli Bohu, potom na to nemal právo. A nie je to chyba ani cirkvi ani Boha ani náboženstva.

5. Myslieť si môžeš. Cirkev žije z toho čo dostane, nieje to obchodná spoločnosť. Nikto ťa nenúti prispievať. Cirkev nemá také peniaze ako si ty myslíš.

Čo robím ja s mojimi peniazmi ozaj nie je tvoja vec a nijak to s tým o čom sa bavíme nesúvisí.

6. Čo má strach spoločné s morálkou?

7. Núti teba niekto aby si veril v Boha?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo také robíš? Kňaz pracuje tiež – každý týždeň vymýšľa kázne, niekoľkokrát denne slúži omšu, krsty, pohreby, spovede, venuje sa veriacim, charita, atd. – zachraňuje duše pre Krista a učí ľudí, ako byť lepšími a to všetko za plat okolo 300 eur mesačne – neviem presne.
Nemôžme byť všetci programátori, alebo robiť v záslužnom šoubiznise drahý kucma…
A vidím, že ti dokonca chýba aj základné historické vzdelanie. Použi google, ja nie som tvoja osobná učiteľka.

"Alebo máš pocit, že ateisti sa všetci milujú?"

jak holúbkovia.. jeden druhému by oko vydlabali pre pár eurlucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...celé spoločenstvo, tvoria ľudia rôznych, národov, rás, kultúr a presvedčenia...ale vieš čo by ma zaujmalo najviac, od doby čo ťa tu sledujem?...prečo neustále útočíš len na nevinných Kresťanov a žiadaš dôkaz?...čo také sa ti stalo, alebo ti vykonali kresťania, že si taký zaujatý?...neustále dookola pýtaš dôkaz, ale načo?...viera nieje o dôkazoch, viera je o vnútornom spojený s BOHOM, ten dôkaz musí v sebe nájsť každý sám a čo myslíš čo by sa stalo, ak by tým dôkazom ľudstvo disponovalo?...neustále by ho prekrúcali a spochybňovali...preto je VIERA viac ako vedieť kucma, VIERA sa nedá spochybniť ak by neexistuje dôkaz, čo myslíš má to logiku?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava:...VIERA sa nedá spochybniť ak neexistuje dôkaz, čo myslíš má to logiku?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2. a co je moralne na odpustani nemoralneho?
3. nie vsetka nenavist, len prekrucas moje slova.
nabozenska nenavist je nepopieratelny fakt. ateisti rozhodne nic take nepocituju.
4. no vysvetli to niekomu, kto je presvedceny ze knaz je sluzobnikom bozim...
5. ale nuti, aj moje dane idu na chod organizacie o ktorej som presvedceny, ze je nezmyselna
6. podla mna je to len strach z vyssej entity resp. zo straty vecneho zivota. ak nie, tak co ine ma nabozenstvo spolocne s moralkou?
7. plati bod 5. tiez ma uraza dementovanie mojich nazorov a presvedceni s vyhovorkou veriacich, ze pramen pochadza od vyssej dokonalej a neomylnej entity.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (10:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...a čím by si tak nahradil BOŽIU VIERU?...ak tu na zemi raz zanikne?...čím?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...myslíš že ateizmus by bolo dobré rozhodnutie?...vedomostne slabší, by zostali na pokraji spoločnosti, opovrhovaný a ponižovaný, zákony by museli byť rešpektované zo strachu pred väzením a vieš prečo to viem kucma?...lebo temné stránky ako pýcha, závisť, sláva, moc, peniaze, by boli preferované, nikto by v sebe lásku nehľadal, len uplatňoval zákon silnejšieho, ak sa vytratí BOH zo života ľudí, vytratí sa všetko Dobro a Láska, nastane len doba ľudí, ktorým skromnosť a Lásku ani nepocítia.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkab.
som konstrukter, momentalne vyvijame zeriavy. vies, tie hmotne nezmysly, ktore sluzia na presun veci, ktore ani za boha neprejdu z miesta na miesto.
knaz si problem vymyslel a problem aj riesi. ja z toho nemam ziaden uzitok a ani nikdy nebudem mat.
knaz, zato ze nic nerobi nedrie biedu. nikto mu nebrani zarabat poctivou pracou a svoje hatlaniny, pardon presvedcenie, hlasat cez vikendy, alebo mimo prace, tak ako ja.
vzdelanie mam vysokoskolske, no nie od tvojho pana. nemam ziadne informacie o tom, zeby cirkev okrem zobrania prispievala do statneho rozpoctu ani nic podobne. ak rozsirovala pismo, tak hlavne preto, aby si ludia mohli precitat ovciu knihu.

a na margo. naco posielas deti so skoly a nie do kostola? naco sa ucia tie satanske vedne odbory, ved aj tak je vsetko od boha...
moja zlata, aj v skole najdes evoluciu, ktoru tak urputne dementujes. pozri sa na taky system znamkovania. jendicku dostanu ti lepsi, patku slabsi.

a mam pocit, ze ty by si najradsej vydlubala oci ateistom!kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
VIERA sa nedá spochybniť ak neexistuje dôkaz, čo myslíš má to logiku?
no o tom, ze sa viera v neexistujuce neda spochybnit existujucimi dokazmi sme sa uz bavili.

cim sa da viera nahradit? no realnymi skutkami. ved nemusime sa spravat moralne len kvoli strachu, alebo superodmene - vecnemu zivotu.
kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
nato, ze ateizmus by nebo spravny nemaz ziaden dokaz. ja som ateista a nic take ako tu tvrdis nepraktizujem.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...kvôli strachu a super odmene?...a živo?...ako ho chceš stráviť?..chceš ho stráviť bez strachu?...nepoukazujú práve Kňazi, BOŽÍ posly na cestu ktorá má viesť práve k tomu, aby si ho neprežil v strachu?...dá ti toto ateizmus?..dá ti ateizmus, život bez akéhokoľvek strachu, bez toho aby si sa nemusel báť že niekto dostane chuť na tvoj majetok, zdravie, peniaze?...vychová ateizmus z ľudí, morálny dobrých a Láskavých ľudí bez toho aby nemuseli dodržiavať zákon?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ja nehovorím o tebe, ale o ľudoch, ktorým ateizmus dá len vedomosti o opici, ale konať dobro sami od seba len tak nebudú, budú ho konať vždy len kvôli zákonu,ktorý ak porušia pôjdu do väzenia.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-01-24  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, s čím máš zas problém? Čo ti zas vŕta v tom kuracom rozumčeku?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
a tebe da tvoje nabozenstvo "život bez akéhokoľvek strachu, bez toho aby si sa nemusel báť že niekto dostane chuť na tvoj majetok, zdravie, peniaze" tak ti blahozelam. no skor mam obavy, ze zijes v iluzii...

ateizmus nie, nastastie mame aj zakony SR a pod.

a to ze si myslis, ze sa ludia budu bez smiesnej viery, a to ti poviem, ze pre mna smiesna je, spravat ako zvierata, a ze ateizmus je viera o opici.
poviem to asi tak.
bozska podstata niektorych jedincov zaslepuje moznost, ze aj clovek je sucastou prirody. neboj sa. aj ty si cicavec a tych je na svete viacero druhov. prehlasovanim, ze si stvoreny na obraz boha je bohapuste povysovanie sa. nic viac.

ked sme este pri viere a kulture.
ako slovaka ma uraza, ze mi tu ako mesiasa predkladate negramotneho zida. porozmyslajte, kto z nas si viac vazi nasich predkov...nasi predkovia mali inych bohov...


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-24  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma >>
2. Už si videl odpúšťať morálne skutky? To by bolo asi trocha zvláštne, čo?

3. Ateisti nenávisť rozhodne pociťujú. Neprekrúcam nič. Ty sa snažíš manipulovať s pojmami. Čokoľvek, myšlienka, vec, vlastnosť, slovo ...úplne čokoľvek sa môže a stáva predmetom nenávisti. Ak ľudia nenávidia kvôli náboženstvu, nieje to chyba náboženstva. Tak ako nenávisť pre modré oči nieje chybou modrých očí.

Iná vec by bola, keby náboženstvo nenávisť hlásalo. A to samozrejme nerobí, práve naopak.

4. Kňaz je služobníkom božím. To neznamená, že je neomylný.

5. Moje dane idú na chod celej kopy organizácií, ktoré sú podľa mňa nezmyselné a často rovno škodlivé. Napríklad NATO alebo EU. Môžeš ísť voliť strany, ktoré budú prerozdeľovať tvoje dane tak ako si to predstavuješ ty. Dovtedy sa budeš musieť prispôsobiť spoločnosti, v ktorej žiješ tak ako sa prispôsobujú všetci, vrátane Katolíkov. To že je z tvojich daní platená cirkev, neznamená, že ťa niekto núti veriť v Boha.

Ak chceš žiť v spoločnosti, v ktorej budeš z daní prispievať len tam kde ty chceš, môžeš takú skúsiť nájsť.

Mimochodom Katolícka cirkev nieje proti zrušeniu financovania štátom. Zato štátu sa do toho veľmi nechce ...prečo asi?

6. To sa ti potom nedivím, že si ateista s takým názorom. Pre nás Katolíkov nieje náboženstvo o strachu.

7. Ako som napísal v bode 5. -veľa šťastia v hľadaní spoločnosti, v ktorej si budeš môcť robiť len to čo ty chceš. Ak môžem ja financovať z mojich daní ateistické organizácie, školstvo, vedu a kultúru, môžeš ty financovať cirkev. Alebo môžeme začať každý financovať len to čo chceme a uvidíme, čo všetko si ufinancujú ateisti sami.


Muchache . birawica73   |   ip:178.40.7.   |   2012-01-24  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V novom veku a so zmenou systému súvisí aj pád cirkví ... Sú postavené a fungujú na takej istej nižšej úrovni ako ostatné inštitúcie dnešnej spoločnosti. V hocijakom kvetináči je viac Boha ako v hociktorom náboženskom obrade raz ktosi povedal a je to pravda.
Ľudia si pretvorili Bibliu a spravili si z historických postáv ako Budha či Ježič Kristus eseročky , aby to lepšie vyznelo tak sú to vierovyznania, cirkvi , náboženstvá... Ľudské ego si ic vytvorilo a im vládne. S pokrokom a vzostupom súvisí aj ich postupný pád a strata moci...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (13:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2. nie, moralne skutky sa toleruju, nemoralne by sa nemali opustat, ale trestat. inac ich nemoralnost straca na vahe.
3. ja mam opacny nazor, ty manipulujes s pojmami. nabozenska neznasanlivost je vylucne kvoli nabozenstvu a nie kvoli modrym ociam.
4. to, ze to o sebe vyhlasuje, neznamena ze je. a to ze sa myli je mne davno zname. nic take ako sluzobnik bozi nikdy nebol.
5. to je pravda. financujeme rozne spolky a organizacie, alebo aj darmozracov. no pytam sa dokedy!
cirkev je organizacia, ktora ma znacnu moc a politicky vplyv, tak preto sa do toho statu velmi nechce.
6. okrem strachu som pisal aj o superodmene. ak nie o tom, tak potom preco?
7. ano, to by bolo podla mna spravodlive. ufinancuju si vsetko okrem kostolnych darmozracov.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ale ty si ma vôbec nepochopil, nehovorím o ateistickom spoločenstve zo zákonmi, ja hovorím o BOŽOM spoločenstve, bez zákonov, to je cieľom náuky v BIBLII, naučiť človeka žiť tak, aby nemusel dodržiavať žiadny zákon ale žil tak aby v SRDCI nepociťoval žiadne zlo, ktoré ako je známe eliminujú práve zákony SR, skús ich dnes zrušiť a hneď zistíš aké bude tvoje ateistické spoločenstvo....a mimochodom kucma, pokiaľ ja ti budem z daní sponzorovať vedu, ty budeš prispievať na Kňazov.


Muchache...v novom veku?...zmenou systému?...a kto mu bude vládnuť, človek ktorý nepozná BOHA?...veľa šťastia.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
a ty skus zrusit bozie zakony a uvidis, ze sa vobec nic nezmeni. ja v srdci nepocitujem ziadne zlo a snazim sa dodrziavat vsetky moralne zakony a zasady.
daj dokaz, ze ateisti sa spravaju tak ak tvrdis.

a k tvojej stupidnej poznamke o financovani vedy. zbytocne tu stavias vedu do opozicie s nabozenstvom. clovek je od prirody zvedavy a vedu financuju mnohi veriaci z presvedcenia o jej spravnosti.
to len tebe sa zda, ze sa snazi vyvratit existenciu boha. mas zaostale nazory, podporovane 2000 rokov starou knihou a ked niekto objavi nieco, co tebe a len tebe nespada do tvojej predstavy o bohu, tak mas pocit, ze urazaju boha. no bohuzial len tvojho...
lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...svet riadia bankári a politici, pripadajú ti ako veriaci, ktorý sa riadi desiatymi BOŽÍMI ZÁKONMI?...tu máš dôkaz o správaní ateistov.

Ak chceš môžem kľudne spojiť financovanie s Políciou, pretože ak vznikne spoločenstvo ktoré som ti opisoval, nebude potrebná, aby si to správne pochopil, ja tebe platím oveľa viac ako ti mne.

Neodsudzujem vedu, ktorá dá ľudstvu pokrok, odsudzujem vedu, ktorá sa nazýva ateistická.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a kucma, prehoď ja, na ľudstvo, lebo bavíme sa o budúcnosti ľudstva, nie o tvojej prítomnosti.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
struktura tohto sveta je ti ako som si vsimol jasna.
no musim ta opravit. to ako sa spravaju bankari, politici,... nema s ateizmom nic spolocne.
dufam, ze pravidelne volis KDH. su to vychytrale krysy.
prave o tom cely cas rozpravam! ze cirkev patri medzi organizacie, ktore vodu kazu a vino piju. a to ze ma obrovske majetky, nema s nehmotnou podstatou tohto sveta, v ktoru ty upenlivo veris, nic spolocne.

ateisticka veda neexistuje. toto slovne spojenie si si teraz vymyslel? no pre istotu, uved priklad.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-24  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
netaraj o 10 prikazaniach
si ovca ktora potrebuje zidovskych 10 ?

kde bolo vasich desat prikazani ked ste vrazdili europanov v mene boha a zabijali mysliasich ludi ?

kde je vasich desat ked znezuvate DETI ?

neohanaj sa niecim co vasa mafia sama nema
vodu kazete a vino pijete


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...práve že to z ateizmom má veľmi veľa spoločného, kradnú a podvádzajú, uberajú ľudom právo na dôstojný život a snažia sa uzurpovať moc, len pre svoje výhody...rovnosť a skromnosť, Láska k blížnemu, to sú pojmy ktoré nepoznajú...hádaj prečo?

Cirkev má majetky, bankári tiež a že z toho samozrejme plynie aj veľké pokušenie pre predstavených cirkvi je otázka jednotlivcov, nie celého spoločenstva, ktoré sa musí neustále brániť ateistickým útokom o zbytočnosti cirkvi, len na poukazovanie týchto jednotlivcov, vyčítame my Vám luxusný život politika?....a kucma...ateizmus vznikol z vedy, spomeň si, vesmír, zem je guľatá, sám si nám to tu opisoval.


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-24  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma >>
2. Tak mi povedz aké skutky sa odpúšťajú podľa teba?

3. A neznášanlivosť kvôli modrým očiam je výlučne kvôli modrým očiam. Choď a vypichuj ľuďom oči. Manipuluješ.

4. Ale áno je.

5. Tak na to ti ja neodpoviem. A štát s radosťou financuje cirkev pretože mu to nad cirkvou dáva istý vplyv.

6. Pretože Boh dáva odpovede na otázky, na ktoré nič a nik iný odpovedať nevie. Napríklad ako vznikol svet a prečo sme tu. Boh dáva životu zmyslel.

7. Nie, neufinancujú.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...vraždili a znásilňovali?...mal si na mysli, aj tú Matku s dieťaťom v náručí, ktorá sa chodí každú nedeľu pomodliť do kostola?...myslíš že vojny začínajú Kňazi?...vážne si myslíš že robím to čo si tu opísal? lebo aj ja som VERIACI.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   “ lenkab.
som konstrukter, momentalne vyvijame zeriavy. vies, tie hmotne nezmysly, ktore sluzia na presun veci, ktore ani za boha neprejdu z miesta na miesto.”

No veď aj takých treba…nemôžeme byť všetci ani kňazmi, alebo poľnohospodármi. Hovorí sa tomu diverzifikácia.

“Kňaz si problem vymyslel a problem aj riesi. ja z toho nemam ziaden uzitok a ani nikdy nebudem mat.
knaz, zato ze nic nerobi nedrie biedu. nikto mu nebrani zarabat poctivou pracou a svoje hatlaniny, pardon presvedcenie, hlasat cez vikendy, alebo mimo prace, tak ako ja.”

To, že si to vymyslel je len tvoja osobná domnienka, navyše mylná…Nebyť kňazov, dodnes žijeme v kmeňoch a napichujeme si hlavy na kôl možno. A keď odstranime cirkev, nie je vylúčené, že mnohí sa k takemuto niečomu uchylia.

”nemam ziadne informacie o tom, zeby cirkev okrem zobrania prispievala do statneho rozpoctu ani nic podobne. ak rozsirovala pismo, tak hlavne preto, aby si ludia mohli precitat ovciu knihu.”

To je jedno, ale šírila vzdelanosť, lekársku starostlivosť, sociálne siete atd. Trocha vďaku by nezaškodilo.

”moja zlata, aj v skole najdes evoluciu, ktoru tak urputne dementujes. pozri sa na taky system znamkovania. jendicku dostanu ti lepsi, patku slabsi.”

Môj zlaty, v škole najdeš veľa veci, ktore sa zakladaju na nezmysloch, počas komunizmu sa učili o marxizme – leninizme a evolúcii a predstav si, najlepši dostal jednotku.

”a mam pocit, ze ty by si najradsej vydlubala oci ateistom!”

No tak to asi sotva, všimni si, ako milo sa chovám k dvom najväčším ateistickým nihilistom na tomto fore: pandemoniovi a hlavne stevovi, zatiaľ čo oni nemajú pre veriacich a Ježiša ani jedného pekného slova, len slová urážok a výsmechu. Ja vás ateistov mám rada, skôr vás ľutujem, ani si neviete predstaviť, čo mal pre vás Boh pripravené … Stačí sa rozhodnúť byť dobrým človekom a pochopiť, čo nám chcel Ježiš povedať…kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada

2. ziadne, vsetky by ta mali tazit do konca zivota, ked nie su potrestane.
3. a neznasanlivost kvoli nabozenstvu je vylucne kvoli nabozenstvu. manipulujes ty.
4. tvrdi kto?
5. s radostou, mafia vie kde byvaju statnici :)
6. dava pocit ludom, ze su vsevediaci. ak som to spravne pochopil.
7. smola, praveze to financujeme bez ohladu na vierovyznanie. po zruseni financovania nezmyslov by bolo este viac penazi na uzitocnejsie veci. alebo do vrecak politikov, ale to uz je chyba systemu, nie viery.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
no nepoznaju to, petoze tebe to nesedi do predstavy o ateistoch?
rovnost a skromnost. nechem hajit minuly rezim. no ked si odmyslim totalizmus, o tom je socialzmus a tiez komunizmus :)
"ateizmus vznikol z vedy, spomeň si, vesmír, zem je guľatá, sám si nám to tu opisoval" absolutne nechapem.
prave ti ludia, ktori nesuhlasili s krestanskym teizmom mali pravdu. bohuzial niektori skoncili na hranici.kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkab.
no dokaz, ze mylna. za svojim si stojim.
hlavy cirkev este donedavna na koly napichovala diablovym sluzobniciam, teda bosorkam.

komunizmus a marxizmus-leninizmus uz v skole nenajdes.
najdes tam ale nadalej vedne odbory, ktore su faktom a tie sa nedaju odstranit, pretoze su zalezene na pravde.

krestanstvo sirilo akurat mylne predstavy. v historii mas slabiny ty a nie ja.
vzdelanost - o com, o bohu?
lekarsku starostlivost - pochybujem, ze si uz niekto skutocne vymodlil zdravie, typu beznohemu narastli nohy. no, mozno placebo efekt.
socialne siete - len vo svoj prospech.

tak ako vsetci, samozrejme dokonale vies, co ma pre nas boh pripravene. teda plati, boha ste si vytvorili sami.
"Stačí sa rozhodnúť byť dobrým človekom" tam mala veta koncit. ako sa vravi, pozicane sa vrati.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nechápeš?...vďaka tomu si sa stal ateista či nie?

Mimochodom, ľudstvo má niekoľko tisícročí, upaľujú v 21. stor. Kresťania?...naopak začínajú byť prenasledovaný a zosmiešňovaní, kedy nás budú ateisti vraždiť?....nevidíš tú spojitosť?...pohla sa ľudstvo za tie storočia niekam?...pohlo sa myslenie ľudí dopredu?...pohlo sa napríklad tam kam nás smeruje BIBLIA?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
no este to, aby stale upalovali. raz musi pravda vyplavat na povrch.
zosmiesnovany budes, ked budes trvat na nezmysloch, typu: svet vznikol za 6 dni, roznorodost sveta je sposobena noemovou archou, roznorodost jazykov je sposobene padom babylonskej veze, alebo tvoja perlicka, ze skameneliny su len zubnou vrtackou vyvrtane kostry.
takto sa vazne nikam nepohneme.

ak sa mas spravat uctivo a ohladuplne k ostatnym a potrebujes nato boha, uprimne ta lutujem.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
a ateistom som sa stal len z dovodu, ze existuje tvoja viera v nezmysly. keby som o nej nevedel, tak by som ateistom nebol. v podstate som taketo oznacenie ziskal len od teistov.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...potrebujem BOHA, potrebujem sa riadiť Slovami BIBLIE...prečo?....lebo iná cesta k lepšiemu spoločenstvu neexistuje, spoločenstvo bez zla zo SLOBODNOU VÔĽOU, bez zákonov, bez predpisov, toto sa nás snaží naučiť JEŽÍŠ, dá ti toto iná viera?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma...a poznáš iné slovné spojenie pre tvoju vieru, ako ateizmus?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma - už ma to nebaví, sorry...


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
tak vidis. ja nic take ako vyssia entita nepotrebujem.
je jasne, ze si sa o jezisovi nedozvedel vlastnou pricinou. ak by ti nikto o jezisovi nepovedal, myslis, zeby si sa spraval inac?kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
nic. neviera v neexistujce sa inac opisat neda.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenkab.
prajem prijemny zvysok dna.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ináč?...a prečo si myslíš že medzi nás zostúpil samotný BOH?...aby sme sa dozvedeli o tejto CESTE.

Čo by si prijal, spoločenstvo o ktorom nám hovoril BOH, bez vládcov a kráľov, spoločenstvo rovnosti a plné Lásky?...alebo spoločenstvo, ktoré ti prednesie niekto na tribúne?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
k nam zostupil boh? v ludskej podobe? antropocentrizmus ako vysity!

"Ludstvo nebude slobodne kym posledny kral nebude zaskrteny crevami posledneho knaza" Denis Diderot
stale plati, ze je to boj o moc.

ak by naozaj bola laska a svet samoorganizovatelny, naco ti je RKC?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak by bohu zalezalo na jeho uctievani viac ako cirkevnym hodnostarom, preco si nepostavi vlastne chramy?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Načo ti RKC?....a kto by hlásal JEŽÍŠOVÉ slová do celého sveta?...ty?

"Ludstvo nebude slobodne kym posledny kral nebude zaskrteny crevami posledneho knaza"...toto je tvoje vysvetlenie?...boj o moc?...správa sa k tebe Kňaz ako Král?...dovoľ aby som tieto slová poopravil...."Ľudstvo nebude slobodné, pokiaľ tu budú neveriaci"....je to len ich boj o moc.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...ak by bohu zalezalo na jeho uctievani viac ako cirkevnym hodnostarom, preco si nepostavi vlastne chramy?...má svoje chrámy, postavili ich ľudia, ktorý UVERILI.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
no zeby tie slova siril so sveta boh, ked su jeho?

poopravit ich? kludne, nie su to moje slova.
blahozelam ti, ked si slobodny veriaci. no musim ta tiez poopravit, ja som slobodny neveriaci, teda v jezisa ako boha.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
spravne, ludia ich postavili. tak im treba.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nie si Slobodný...Slobodný budeš až sa ľudia naučia žiť podľa JEŽÍŠOVYCH SLOV.


NZPRX . demonivu74   |   ip:66.36.243   |   2012-01-24  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To čo považujeme za kresťanstvo tu bolo pred kristom. Essene. Farizeji, Essene, Zealots, Saduceji boli smery izraelitov kde riešili problematiku medzi novým a starým učením. Pred a po Babylone. Situácia sa vyhrotila obsadením Judei Rimanmi a brutalitou ktorá rimanov spevádzala pri vyberaní daní aka výpalného. A tak sa modlili za príchod mesiáša ktorý by ich vykúpil z pazúrov Ríma a vrátili sa k Perzii. Ranné kresťanstvo malo množstvo siekt. Títo sektári sa zišli v Nicei a tam vytvorili jednotnú doktrínu. Za pozornosť stoja stúpenci Karpokratesa. Táto forma kresťanstva mi je blízka a urćite by to zvýšilo návštevnosť kostolov. Ja sám by som stál v rade... Užite si to naplno

http://www.disinfo.com/2011/12/orgies-for-jesus/


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-24  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
sloboda spociva v uvereni v jezisove slova...
na taketo hovadiny sa tazko odpoveda, takze ti uz neodpoviem.
a aj tak idem hrat futbal, takze aj tebe prijemny zvysok dna.


ANONYMOUS . damoqyvi34   |   ip:67.159.56   |   2012-01-24  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POZOR NA LUCIFER ip:78.141.11 JE PLATENY ZA MANIPULACIU VEREJNEJ MIENKY.VSIMITE SI,ZE TU TRAVI AJ VIAC AKO 12 HODIN DENNE A NA TO PRIEMERNY OBCAN NEMA CAS.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...nemusíš my odpovedať, stačí ak to pochopíš, že človek, človeku vládnuť nemá.


NZPRX . demonivu74   |   ip:66.36.243   |   2012-01-24  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NASA potvrdzuje že DNA je mimozemská
http://www.geekosystem.com/building-blocks-dna-in-space/


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-24  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 | ip:78.141.11 | 2012-01-24 (14:42)


to "znasilnovali" si si tam vymyslel :)
ale vrazdili ? a co kyjevska rus ?
co bola napln inkvizicie ?

knazi nezacinaju vojny , ale zneuzivaju deti a zavadzaju ludi
zneuzivaju dobrotu a srdecnost ludskeho ducha

su to paraziticky ciernoprdelnici

nemyslim si ze robis to co som opisal
ty si len obet mafie
Slovan co zisiel z cesty , nemozes za to
ale mas sancu sa zobudit
nepotrebujes zidvskych 10
ani ihcc jahveho maskovaneho ako hospodina
ked budes zistovat kto bol jezis tak prides navela zaujimavych veci
v prvom rade je miesto a cas jeho umrtia

chce to len chut vediet a spoznavat
a nie sa nechat vodit za motuzik ako ovecku

pekny den ti prajem


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NZPRX....a to sa môžeš pripraviť, na oveľa ale oveľa prepracovanejšie klamstvá ateistov, ktorý Vám zakrývajú zrak pred BOHOM, oni poznajú pravdu...viete prečo to viem?...lebo celé storočia slúžili mne.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYMOUS...som tu každý deň 12 hodín?...fakt zábavné.


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-24  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB . lyrokemu25 | ip:87.157.19 | 2012-01-24 (14:43)

"Nebyť kňazov, dodnes žijeme v kmeňoch a napichujeme si hlavy na kôl možno. A keď odstranime cirkev, nie je vylúčené, že mnohí sa k takemuto niečomu uchylia."


toto je klasicky zidokrestansky argument ako sa ohradit voci rodnej viere a tou je staroverectvo
ked sem prisli ciernordelnici z rima tak boli prekvapeni zivotnou urovnou
opis od vasich ciernprdelnikov ?
boli rozcarovany ze ludia nezatvaraju svoj majetok , lebo sa tu nekradlo
to je cnost predsa ciernoprdelnikov siahat na veci ktore sami nevyrobili

a kedze nevedeli ako ludi oducit od rodoverectva tak dospelych vyvrazdili a detom natarali bludy
typickym bludom
staroverci obetovali bohom zive obete
:)))
ano ? vzhladom k tomu, ze laska k zivotu je prvoradou, tak obeda ziveho tvora dava zmysel

znicili nase pismo a rec - curko a nemthodko
sami nechapali niektore hlasky tak ich vyhodili

chces dalsie priklady ?
lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-24  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 | ip:78.141.11 | 2012-01-24 (16:46)

sluzili tebe ? :))))))
to tazko, tebe zjavne nesluzia ani obe polky mozgu ked tu pises taketo bludy

hlavne ze potrebujes 10 prikazani

opatrne si , to je typicke chovanie parazita
furt mu musi niekto sluzit
sam nie je schopny nic produkovat
len konzumovat a spotrebovat co iny vyrobia
takze vaz co pisesNZPRX . demonivu74   |   ip:66.36.243   |   2012-01-24  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak viete nejaký kostol kde sa praktizuje kresťanstvo Karpokratesa dajte vedieť. V nedeľu ráno tam klopem na dvere.
Pozeral nejaké DVD pre dospelých, ženy tam na plné hrdlo volali: Džizis, Džizis... yes yes oh oh oh my god... Vejdi do tela mého a neudelej nic zlého.

Myslím že títo prevádzkovali kresťanstvo podľa Karpokratesa


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...vynechajme moju osobu a pozrime sa na tvoju, naozaj veríš tomu z čoho obviňuješ Cirkev?...žil si v tej dobe, alebo si len uveril ľudom, ktorý namiesto toho aby hlásali Lásku ako JEŽÍŠ, začali z obviňovaním?

NZPRX...títo určite nemajú nič spoločného s Kresťanstvom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...ja nepoukazujem na svoju osobu a nenabádam udí aby nasledovali mňa? kde som to písal?...hovorím ľudom aby UVERILI v BOHA a nasledovali JEŽÍŠA, toto je cesta PRAVDY, iná neexistuje.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:87.157.19   |   2012-01-24  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenlen- židokresťanstvo je novodobý pojem, ktorý je nezmyselný. Lebo židia ako viera radikálne odmietajú Ježiša Krista a sú prívržencami tóry (starého zákona – jedine to máme spoločné), ktorý ale vykladajú talmudom – čo bol výklad sekty farizejov, a kabaly …

„čiernoprdelníci“ Cyril a Metod doniesli na naše územie písmo a šírili vzdelanosť, dokonca spísali na tú dobu pokrokový právny kódex. To sa predsa učí v škole – kolega kucma ti to vysvetlí. Uplne obrátene rozprávaš

Kucma – ďakujem, aj tebe, nech nájdeš, čo hľadáš…Muchache . birawica73   |   ip:178.40.7.   |   2012-01-24  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucif... na tvoju otázku môžem jednoducho odpovedať. Boh nie je cirkev, cirkev nie je Boh. Prejdi si to hlavou a možno ti to príde. Tak isto ako náboženstvo....

Nepodporovať cirkvi neznamená byť bez Boha. Aj keď väčšina ich ovečiek to nepochopí, ich myslenie je obmedzené a bráni sa..

Ja som nehovoril nič proti Bohu ....


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Muchache...aby sme sa pochopili, BOH ti dáva všetko čo aj ty využívaš každý deň, my dávame Kňazovi, ktorý nás vedie cestou k BOHU...už si to pochopil?


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a za zvyšok platíme...úplne zbytočne...polícia, súdy, politik.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2012-01-24  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre "lucifera" : Ja viem aký je rozdiel medzi odborne urobenou prácou a "fuškou "/MELOUCHOM/ ktorá tiež môže byť odborná, ale už niekoľko krát som hovoril "že málokto nerozumie " cirkevnej ,náboženskej , ateistickej ...problematike .. Ale z hľadiska súčastných predstaviteľov ..odborníkov v oblasti vyháňania diabla z tela /študijný odbor na VŠ teologie tuším v Bologni/ , odborníkov na dogmatizmus ,resp . lektorov výučby na bývalom VUML , pedagogov ateizmu na tomto fore nenachádzam . Takže prajem pokračovať v diskúsií....ktorá zdokonaľuje snáď... písmo... rétoriku a nepriamo aj písomný prejav .


Steve . vyqemubi24   |   ip:178.40.11   |   2012-01-24  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi
To čo je za blbosť - pedagóg ateizmu ?
Ateistami sa rodíme a končíme tam - podľa toho čo nám do hláv od mala nahučali..
S výnimkou uvažujúcich ľudí - Tí končia zas len ako ateisti.. Kdepak pedagóg.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Steve...ale kdeže, ty sa rodíš ako veriaci a za života sa zaradíš k tým, komu uveríš.


Muchache . birawica73   |   ip:178.40.7.   |   2012-01-24  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Očividne sme sa nepochopili a tvoje odpovede sú odveci , pretože nevieš čo na to povedať . Už viac nepíšem , pretože mne je jedno aký máš ty názor :))


anon . tyreduri71   |   ip:178.143.6   |   2012-01-24  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zločiny cirkví pokračujú. Sú nápomocný vo vytváraní bezmoci pri rakovine, aj ked práve vtedy sa ľudkovia utiekajú k bohu o pomoc. Neotvárajú veriacim pacientom oči, skôr naopak, stúpia im na hlavu a spolu s big-farmou ich zatlačia do zeme. (napr. stránka o ktorú by sa mohli oprieť, ako rozcestník pre dalšie- http://www.cancertutor.com/) Očkovanie malých detí s najčerstvejšími, neoverenými chemikáliami. Ochrana všeobecných záujmov posledných v spoločnosti, je vrchol farizejstva. V prístupe k spoločnému majetku, sa stávajú len dalším, tichým aktérom, hned vedľa penty, ..... To nikdy nebolo o bohu !!! ani dnes to tak nieje !!!


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Muchache...chápem, čo píšeš, že viera v BOHA u človek nezanikne, zaniknutým cirkvi...myslel so že máš na mysli platenie z daní, prepáč ak sme si neporozumeli.


anon . tyreduri71   |   ip:178.143.6   |   2012-01-24  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte doplním - čo keby sa rozhodli preložiť niektoré relevantné stránky pre svoje ovečky a začali robiť osvetu tak ako napríklad - "O úpadku církví", chemtrails a zázračném léku MMS - Ruda Špaček, Chotěboř 12. 6. 2011 -
http://www.cancertutor.com/
http://ncrf.org/
http://www.slobodavockovani.sk/
... ale cirkev bola vždy na strane temna v oblasti poznania, aj dnes


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-24  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB . lyrokemu25 | ip:87.157.19 | 2012-01-24 (18:28)

„čiernoprdelníci“ Cyril a Metod doniesli na naše územie písmo a šírili vzdelanosť, dokonca spísali na tú dobu pokrokový právny kódex. To sa predsa učí v škole – kolega kucma ti to vysvetlí. Uplne obrátene rozprávaš

to je LOZ
krestanske bludy
u Starovercov platil vzdy KON
a krestania tu prisli nicit nasu kulturu (kvoli tomu boli vymysleni)
mozno ze ti starka este povie co to znamena podme sa POKONAT
cize zjednat sa podla KONU
az ciernoprdelnici prisli sirit ZAKON, cize to co je ZA KONOM, to co prikazuje , zakazuje , nariaduje a hlavne to co vyhovuje hlavne IM


zidokrestania moze byt akokolvek stary nazov
nic to neberie na jeho presnos5ti
jahve je vas hospodin , ani neviete ako vas zidia oklamali
a zacal to vas PALKO , zid co chcel zabit Jezisa a ked prisli na to ze to bude vyhodne tak akoze presiel na druhu stranu
haha nedajte sa vysmiat

CO DONIESLI CYRIL A NEMTHOT ?
PISMO ?
ved sa preber
oni len upravili to co uz sme davno mali
dokonca ho zmrzacili
odstranili hlasky ktore nevedeli vyslovovat

takze neklam ze oni nam sem nieco doniesli
akurat puch , klam smrt a skazu


lenlen . lovegigu11   |   ip:178.17.4.   |   2012-01-24  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer . faliqevu33 | ip:78.141.11 | 2012-01-24 (17:08)

neodbocuj od temy
kto podporuje tych co vrazdia a kradnu, je sam vrah a zlodej

tak to je a mozes sa vykrucat ako len chceslucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.11   |   2012-01-24  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen...hlásajú to snáď verejne?...máš jeden jediný priamy ale priamy dôkaz?...klamstvá my tu nerozpisuj.


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2012-01-25  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer napis mi kde klamem ? v com ?
ja viem, nepaci sa ti to , ale to este nezmanena, ze klamem
ja nie som krestan , som Slovan


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2012-01-25  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer napis mi kde klamem ? v com ?
ja viem, nepaci sa ti to , ale to este nezmanena, ze klamem
ja nie som krestan , som Slovan


ajtaksada . waqumyci00   |   ip:109.230.2   |   2012-01-25  (09:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma >>
2. Úprimnú sústrasť všetkým čo s tebou žijú a pracujú. My Katolíci radšej ostaneme pri odpúšťaní, robí to svet lepším miestom na život.

3. Ale áno manipuluješ. Kresťanské náboženstvo nenávisť nehlása ani zaň nemôže. Tak ako nemôžu modré oči za to, že pre ne niekto niekoho nenávidí. Za nenávisť môžu konkrétny ľudia a ich charakter.

4. 80% ľudí na Slovensku.

6. Nie nepochopil.

7. Áno jasne,zrušíme financovanie ateistického školstva vedy aj kultúry. Môžete si ju financovať sami. Nech sa ti páči.


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2012-01-25  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada . waqumyci00 | ip:109.230.2 | 2012-01-25 (09:33)


ateisticka veda ? uvedomujes si ake sprostosti pises ?

hm este ze ste dovolali lekarom studovat ludske telo

prepac ale nepoznam ziadne krestansku kulturu
ktora by potrebovala financovat


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-25  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada.
2. a nie je lahsie sa radsej nemoralnemu vyhybat, nez odpustat za smiesne opakovane vety, ktore aj tak nikto nepocuje? ozaj, kolko zdravasov je za vrazdu?
3. ani katolici a protestanti v irsku nehlasaju nenavist a hadzu po sebe kamene...
4. jednak neviem odkial to cislo stale vytahujete. jednak ked to hlasaju ludia na slovensku, tak to musi byt pravda :)
5. "Pretože Boh dáva odpovede na otázky, na ktoré nič a nik iný odpovedať nevie". "Teologia je pokus cloveka vysvetlit to co sam nechape, pritom mu nejde o pravdu,ale o uspokojujucu odpoved" Hubbard.
nevies ani hovno o vzniku sveta a zivota. povedat, ze nieco robi boh je ako si priznat, ze nic nevies. no zda sa, ze tvoja vsevediaca bozska podstata ti to nedovoli...
7. skolstvo, veda a kultura sa nedelia na teisticke a ateisticke. taras somariny.
kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2012-01-25  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajtaksada.
5. ma byt po 6.
a nemusis lutovat ludi v mojom okoli, nikto si nestazuje a nemam nepriatelov, teda aspon o nich neviem.
tvoja predstava o nemoralnosti zivota mimo ovcieho stada je ako u vsetkych veriacich mylna.


slavien . kehogesy44   |   ip:212.89.22   |   2013-02-06  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zit zivot ktory nie je taky plytky a bezzmyselny ako ich

Ako to Ty môžeš vedieť, že život ateistu je plytký a bezzmyselný?
Môj život má vačší zmysel ako Tvoj a určite má vačšiu hĺbku ako Tvoj.

slavien . kehogesy44   |   ip:212.89.22   |   2013-02-06  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem počuť jasné argumenty

A Ty si dal nejake jasné argumenty? Žiadne som si tu neprečítal.


slavien . kehogesy44   |   ip:212.89.22   |   2013-02-06  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DamayantiGroover . dafefusa9 | ip:217.119.1 | 2012-01-23 (17:59)

"Úžasné, fantastické". U mňa by si prepapdol, alebo by si si zopakoval ročník z dôkazov a dokazovania.


slavien . kehogesy44   |   ip:212.89.22   |   2013-02-06  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak sa ti nepáčia argumenty, nás veriacich, nájdi si stránku pre 5 ročné deti...tam im z tvojich hlúpostí určite padne sánka.

Lucifer, koľko Ti platia za sabotáže. Všetko čo so doteraz od Teba čítal nedáva ani hlavu ani patu. A nie len v tejto debate.jan . pukikyri5   |   ip:78.99.186   |   2013-02-06  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Druhý februárový deň patrí k starému cirkevného sviatku obetovania pána s ľudovým názvom Hromnice. Pred druhým vatikánskym koncilom ho volali aj očisťovanie panny Márie. Podľa židovského zákona sa totiž každá žena po pôrode považovala za poškvrnenú. Po pôrode chlapca 40 dní a po pôrode dievčaťa 80 dní sa nesmela objavovať na verejnosti. Obradu očisťovania v chráme sa podriadila aj Ježišová matka Mária a pri tejto príležitosti spolu s Jozefom obetovala bohu svojho syna ako prvorodené dieťa. Táto tradícia pochádzala z toho, že pred Mojžišom židia nemali oficiálnych kňazov a ich funkciu vykonávali prvorodený synovia.

Zdroj: teletext archív , Správy z 1.2.2013 z domova, RTVS

P.S.: To bolo nepoškvrnených svätých matiek a trojjediných spasiteľov! Pekne ľudstvo naletelo pisateľom chazarsko-sionistickej-žido-kresťanskej manipulácií s dejinami ľudstva, keď napísalo his-tóriu / históriu tóry / a stvorilo pre gójov bibliu!

Blahoslávení duchom chudobní!jan . pukikyri5   |   ip:78.99.186   |   2013-02-06  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB.lyrokemu25

Lenka, si dobrá, keby si ešte tak variť vedela!


slavien . kehogesy44   |   ip:212.89.22   |   2013-02-06  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zrušíme financovanie ateistického školstva vedy aj kultúry. Môžete si ju financovať sami. Nech sa ti páči.

A prečo si nefinancujete náboženské školstvo,tzv. náboženskú vedu a náboženskú kultúru sami Vy veriaci, prečo mám prispievať na Vás aj ja, keď Vy chcete pravý opak?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-06  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako dluho jeste?

http://www.youtube.com/watch?v=1rRub-6KfT0diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Slovensko: Posledná lúpež

Vráťme sa ešte k termínu 8. marec 2012 a zvolanému mimoriadnemu valnému zhromaždeniu, s cieľom previesť tranzitný plynovod z SPP na eustream. Poznačme si do kalendára, že v gorilej ére to nie je medzinárodný deň žien, ale deň poslednej veľkej lúpeže, ktorú vykoná primitívna pažravá chrapač v zdecimovanej slovenskej energetike.


Menová vojna: Aké sú skutočné ciele ropného embarga ...

Zavádzajúce štatistiky!

Slovenská VS Švajčiarska demokracia

„Transparentný“ Galko.

Konferencia SSI Korene - Doc.Ing. Peter Staněk, CSc

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Momentky z, ehm, z EHMK2013

Počátek občanských nepokojů v USA?

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!

Alternatíva priamej demokracie

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.7318 s