18. August 2019
    
Kde to vlastne žijeme? - Dolezite.sk

Kde to vlastne žijeme?


  2011-06-20  (11:04)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kde to vlastne žijeme?

Otázka takého kalibru sa dnes hodí viac než hocikedy predtým. Čoraz viac sa k nám totiž dostávajú informácie, ktoré veľakrát obracajú pohľad na svet, v ktorom žijeme a v ktorom sme doposiaľ žili...
Internet so sebou priniesol revolúciu, o akej sa nám ani nesnívalo. Nikdy pred tým sa ľudia nestretli s tak koncentrovaným množstvom informácii, ako je to dnes. Každú sekundu, ktorú venujeme myšlienke procesu EVOLÚCIE zároveň venujeme pohľadu na jej poslednú a najnovšiu verziu, ktorej súčasťou sme aj my sami. Veci treba vedieť správne pomenovať, lebo iba vtedy sa dá naozaj niekam napredovať.
Pomenovať niečo tak jednoduché a zároveň zložité, ako je to -  kde vlastne žijeme, bude pre tento krátky moment mojou úlohou.
Naše predstavy a túžby sú celý život formované všetkým čo nás obklopuje. To, že to funguje aj naopak mal už určite možnosť vidieť každý z nás, je to uzavretý kruh interakcie myšlienok stávajúcich sa realitou a reality formujúcej naše myšlienky. Človek si v istom bode musí položiť otázku -  či a do akej miery chce byť formovaný alebo formujúci. Úprimná odpoveď je ako všade inde, totálne na mieste.
Ľudia rozhodnutí pre formovanie nám do veľkej miery stvorili to, čo okolo seba vidíme. Ich myšlienky sa stali činmi a tie zostavili "virtuálnu" realitu, v ktorej teraz žijeme. Jednoducho neváhali a konali.


Správanie dnešnej majority našej spoločnosti mi príde skôr ako pasívne čakanie na to, čo im druhí ponúknu. Konanie podľa vlastného uváženia obmedzujeme na pravidlá, ktoré sú nám predložené tými, ktorí majú "gule" ich vytvoriť.
Tento zaujímavý fakt je stále častejšie badateľný. Ide o to, že ľudia strácajú prehľad a stávajú sa lenivejšími udržiavať ho aktuálným. Kôli čomu sa čoraz viac obracajú na názory odborníkov, ktorí sú vo svojom obore vždy špecialisti (v ideálnom prípade by teda aspoň mali byť), a preto im je pripisovaná moc rozhodovať.
Asi najbadateľnejšie to je v medicíne. Nikto z nás si v prípade zdravia nedovolí hazardovať. Naše zdravie, alebo to čo z neho zostalo vkladáme do rúk certifikovaných odborníkov. Zlomove situacie vo vzathu odbornik a ja nastávajú po prečítaní knihy Nežiadúci účinok smrť od Johna Virapena. Človeku neostáva nic iné, len začat stánky so zeleným krížom a nápisom Lekáreň ignorovať, ako sa len dá.
Druhé najčastejšie vkladanie sa do rúk odborníkov je v prípade právnych otázok. Priemerne zorientovaný človek nemá šancu obsiahnuť túto oblasť. Spoločnosť a jej fungovanie sa stalo nesmierne komplikovaným. Tých pár jedincov, ktorí sa dali na túto komplikovanú a ťažkú vedu, sa automaticky stali uznávanými a rešpekovanými členmi svojho okolia.
No a číslo 3 sa ušlo Financiám, ich odborníci: investori, analytici trhu, ministri financií, finanční poradcovia a im podobní, sa stali ľudmi, na ktorých sa v otázke peňazí spoliehame a je to opäť iba preto, lebo sa z jednoduchého platidla vyvivnul nástroj nepredstaviteľných proporcií. Pre človeka, v dnešnej dobe sústredeného hlavne na prežitie z výplaty do výplaty -  nemožným do najhlbšej komplexnosti pochopiť.
Phľadov na túto otázku je nespočetne veľa. Rozmanitosť a s ňou spojená bezradnosť tohto druhu sa nazýva Život. No existuje jeden smerodajca, ktorého  obsahuje človek sám. Ten môj mi prezradil, že trpíme stále väčším syndrómom pohodia.

...vonku je zamračené no kúsky modrej oblhy je vidieť stále viac....

 

http://gurasu.blogspot.com

 


Gurasu
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Gurasu   |   ip:95.103.30   |   2011-06-20  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gramaticky upravenú verziu nájdete tu :)

http://gurasu.blogspot.com/2011/06/kde-to-vlastne-zijeme.html


lenlen   |   ip:194.228.1   |   2011-06-20  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mas pravdu
kazdy caka kedy sa co zmeni

co pride v roku 2012 ?
martania nas spasia ?
dojde ropa a sejkovia vytihanu studenu fuziu ?
pride jezisko a pomoze nam ?
zidia nas uz konecne vyhladia a bude klud ?
alebo arabaci ?
krestanska mafia rozda svoj mega majetok a zacne raj ?
sused zacne byt dobry a mne z toho nieco kvapne ?

a preco clovek nezacne od seba ?
lebo to chce namahu a snahu
nevidiet len seba
kazdy z vas kto vie o com pisem , vie ze jemu to nemusim vysvetlovat
a tym co spia je tazko nieco vysvetlit ked oci su zatvorene a usi su hluche

kazdopadne zmena sa deje zvnutra smerom von
ak nevies kde je vo vnutri tak zacni studovat tu
http://www.vedy.sk
pekny den prajem


NAJdolezitejsie   |   ip:95.102.24   |   2011-06-20  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja vám radím aby ste začali linkom(odkazom) na konci môjho komentára.

Zisťujem že ľudia to už pochopili ale nechcú sa stať slobodnými radšej sa púšťajú do drog hlavne legálnych ! Zabudnite na pivo a chlast sú tu ďaleko tvrdšie drogy lebo sa o nich hovorí že sú dokonca zdravé ! Ľudia namiesto toho aby konali zistia pravdu napríklad tú ktorá je v tomto článku a potom si rýchlo musia dať drogu a už im je faaaááájn. Ale dokedy kým účinok neprejde a dávku je nutné zopakovať lebo nervičky do konzervičky :D

Ak chcete začať žiť a meniť vašu realitu na takú ako chcete vy odporúčam začať tu !

http://dolezite.sk/Poznaj_sam_seba__89.html

Tento názor čitateľa tiež stojí za prečítanie !

http://dolezite.sk/neMilujem_jedovatekonzervacne_latky__225.html
Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-20  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen, koho tým myslíte, že kresťanská mafia? Uvedomujete si aj dôsledky, že čo tým spôsobujete? Uvedomujete si, že dotýkate sa aj skutočných kresťanov? Odporúčate vedy, a pritom šmahom napádate dookola niečo, čo vám asi nič nedáva, prečo asi?

A k článku: Každý si je vždy sám strojcom a kováčom svojho šťastia...K tomu len toľko.

A tiež si myslím, že rozumný človek nečaká, ale naplňuje a spĺňa, pripravuje sa a koná, aby bol neustále pripravený a bdelý. Je bdelou antilopou, ktorú neprekvapí žiadny útok šelmy.


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-06-20  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj Sloven
krestanska mafia ? myslim tym presne to co pisem
je to vatikan a ludia za nim

dotykam sa skutocnych krestanov ? to su kto ?
slovania isto nie
Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-20  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenlen, pre vašu informáciu, sú to tí, ktorí žijú podľa slov Ježiša Krista. Ježis je pre nich skutočným vzorom, vo všetkom a všade. Oni nepotrebujú cirkev a podobné spolky, oni nasledujú to, o čom vedia, a sú si istí, že je to pre nich skutočným životom. A perla od vás, takí nie sú slovania...ozaj smiešne od vás, nemyslíte?
Slavo   |   ip:188.112.8   |   2011-06-20  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prameň, kde som načerpal mnoho inšpirácie:
http://www.sophia.sk/casopis-sophia


Slavo   |   ip:188.112.8   |   2011-06-20  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Diky adminko:)


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-20  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pred par rokmi davali cesky serial "Navstevnici". Bol natoceny este v 80-tych rokoch. Zaujala ma v nom myslienka CML - centralneho mozgu lidstva. To je totiz dnesny internet. A popravde, naco ho vlastne clovek vyuziva? tak ako pise autor na utapanie sa vo virtualnom svete. A to je zle. CML je totiz zdrojom obrovskeho mnozstva informacii, ktore clovek moze vyuzivat vo svete realnom.
Kedysi bolo Slovensko agrarnou krajinou. Ludia tu zili spati s podou. A ona ich, predstavte si, uzivila. Dnes ma clovek k dispozicii siroku ponuku potravin v hyper a supermarketov, ale kolko z nich vlastne pochadza z nasej krajiny? minimum. Preco? pretoze nasinec od nasej pody odisiel. tvrdi, ze dnes sa neoplati nic pestovat. zvlastny argument. akoby uz clovek prestal jest potraviny. ak dnes clovek odisiel od pody, kde sa podeju jeho povodne plodiny? zmiznu a uz ich nikdy nedostane spat. nie je to dost silny dovod, aby sa vratil spat k pode a tie plodiny pestoval?
clovek dnes zije v dobe, kde drviva vacsina inteligencie mizne vo virtualnom svete. mizne a pritom chyba v realnom zivote. chyba nam ich rozum, ich schopnosti a chytrost. chyba nam to vsetko k rozvoju. a co sa nerozvija, zakrpatie a casom zanikne.
Bol by som rad, keby sa clovek opat vratil do realneho zivota. Aby sa vratil k pode, ktora nas zivila po generacie. Lebo prave nasej pode mozme vdacit za to, ze sme dnes este stale tu.


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-20  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec: Oživiť poľnohospodárstvo? Takže preč z EÚ. Žiadne kvóty, limity, regulácie, dotácie, platby za neobrábanie(!) pôdy. A dotované (t.j. pod cenu predávané) zahraničné potraviny zaťažiť primeraným clom, ktoré bude tie nereálne ceny kompenzovať. Hmm?


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-06-20  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven to je tvoja konstrukcia

slovan nie je krestanom
tot vseclassique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-20  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten čo rozumie ježišovím slovám tiež nieje kresťan;)


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-20  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao,

cielom toho, co mam na mysli, je sebestacnost vidieka. netreba to robit hned od zaciatku vo velkom. zacat v malom, aby sa zachranili plodiny. totiz proti nam stoja GMO plodiny. tie maju jednu vididtelnu a jednu neviditelnu chybu. Tou viditelnou je, ze GMO semena maju zivotnost jeden rok, potom clovek znovu musi kupit nove semena. Tou skrytou chybou je fakt, ze ak su semena na druhy rok neplodne, potom je to ich geneticka vlastnost, ktora sa prenasa aj na cloveka. Ak teda stratime nase povodne plodiny, budeme vystaveni skutocnemu riziku, ze si tie semena nebudeme mat na dalsi rok zaco kupit alebo dokonca, ze z dlhodobe hladiska ovplyvnia nasu plodnost.
Preto by sa mali ludia zacat vracat k pode, aby zachranili, co sa da. Tu nejde o peniaze z polnohopodarstva, ale temer o hole prezitie. Viem, je to velmi zlozite a mnoho ludi to urobit nemoze, pretoze su prikovani k mestu, ale mozu to urobit cez ludi zijucich na vidieku, naco im posluzia peniaze zarobene v meste.
Cielom ma byt uroven sebestacnosti cloveka na baze sebestacnosti potravinovej a energetickej co i len v malom meritku. Jednoducho ziskat na to co najefektivnejsie know-how.


lenlen   |   ip:85.239.25   |   2011-06-20  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gmo je najvyssia forma teroru
Nutena sterilizacia rastlin
navyse nic prirodne
uz aj cina vysetruje kde vsade to maju zanesene


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-20  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s myšlienkou oživenia poľnohospodárstva vidieka, ale uvážte aj tri súčasné prekážky: Nie je dostatočná legislatívna podpora - tá by sa možno dala vytvoriť za normálnej vlády, rozhodne však nie za tohto zlepenca. Mladí už nechcú robiť na poli - každý chce byť iba "managér" v oblečku a vyvážať sa v BMV. Ale s odretými ušami by sa ešte našlo dosť nostalgikov. Najväčší a neodstrániteľný problém je však ten, že nebudete schopní zabrániť farebným indivíduám kradnúť na poliach. Žiaľ, farmársky zákon je v nedohľadne, modré sluchátka su nedostatkovým tovarom a poctivý človek neprejde zbrojnými testami náboženského fanatika z MV. Preto to vidím ako nereálne.


Pao   |   ip:195.168.2   |   2011-06-20  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec: Čo sa týka GMO, úplný súhlas. Ale nemám dobré správy:
http://www.gmo.sk/File/povoleneGMO/polne_pokusy_SR.JPG
Viac tu:
http://www.gmo.sk/
Stránka patrí pod Ministerstvo životného prostredia.


Gurasu   |   ip:95.103.30   |   2011-06-20  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Be the change you want to see.
Treba zacat konat chlapci a dievcence...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2050178730735.2121205.1132477530&;l=4fa6b28261

ja som uz zacal. S heslom..male ale nase :)

http://gurasu.blogspot.com


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-21  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kazdy je si strojcom vlastneho stastia. Ide len o jednotlivca. O nic ine. Mozete si zivot zariadit ako chcete. Kazdy ma na to silu.


Gurasu   |   ip:95.103.30   |   2011-06-21  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uni

a teraz do tvojej tezy zabuduj este teoriu relativity a si v mravenisku interakcii, kde z daleka len o jednotlivca nejde. Sranda natom je, ze tu teoriu relativity mozes dat namiesto bodky za vetou. A cele to tvrdenie zmakne ako spongia ponorena do vody.


Adun   |   ip:194.25.90   |   2011-06-21  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cela tato planeta je kontrolovana tak, ze Vas poucovali od chvike kedy ste sa narodili, ze neovladate vlastnu realitu, Ucili Vas ze vsetko zalezi na okolnostiach, a na tom do coho nemate rozpravat, resp. ze to nezmenite. To nie je pravda! Vy ste ti ktori mozu zmenit aj svoju DNA. Mate uplnu kontrolu nad vsetkym. Dolezite su umysly.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-21  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážne ste presvedčení, že máte na dosah možnú kontrolu nad všetkým a že môžete všetko sami zmeniť na svoj obraz? Že revolúcia je prostriedok na totálnu zmenu a nastolenie vysnívaného spoločenského raja? Všetko je to relatívne. Za cárizmu sa nežilo ľahko, potom Rusko presublimovalo rovno do socializmu. Pripusťme, že tento historický experiment sa vymkol spod kontroly v tridsiatych rokoch, ale socializmus - aký sme poznali my - bol stabilnou a najsociálnejšou formou spoločenského poriadku. Pred dvadsiatimi rokmi vyzváňali hlupáci na námestiach ako besní. Koľkí by tam šli šaškovať dnes? Možno len mládežnícki záškoláci, ktorí sú sprostí rovnako dnes, ako aj vtedy. Vyštrngala sa imaginárna vidina lepšej budúcnosti a teraz môžeme s holou riťou chodiť slobodne na západ. Pozrime sa na nepokojný arabský svet. Po rozklade ostbloku za pomoci domácich piatych kolón prišiel na rad rozvrat arabského sveta s podobným scenárom. Tamojším ovciam s uterákmi na hlavách (hovorme im oficiálne rebeli)sa tiež nakukalo, že si môžu niečo zmeniť. Najnovšie je na odstrel plukovník, ale doterajší sociálny štandard v Líbyi sa len zhorší. Keď mali JAR pod kontrolou bieli a verejné záchody sa nezdieľali spolu s negrami, ekonomika prosperovala. Len čo vypustili z lochu ebenového Manderláka, ktorý sa za jasotu ulice stal prezidentom, nasledoval totálny hospodársky pád a kriminalita. Autoritatívne režimy dokážu udržať aspoň poriadok a dokonca zabezpečiť aj slušnú sociálnu úroveň. Ovce si sami vládnuť nevedia, poznajú iba anarchiu. Však oni ešte uvidia, čo znamená prílišné popustenie oprát a sami nadšene dokončia druhú časť plánu. Vlády, zákony, dane...to všetko musí byť, otázka je len, aké. Vybrať si môžete len vo voľbách. Normálny človek by si myslel, že logicky sociálne orientované strany. A realita? Keby hlúposť kvitla, sme teraz ako rajská záhrada s naivnými ovečkami bľačiacimi od hladu, ktoré si za baču zvolili vlka...


jojoXY   |   ip:86.59.6.6   |   2011-06-22  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samy sme si tvorcami svojej budúcnosti, keď sa buďeme báť, tak bude aj spoločnosť ustráchaná. Keď budeme kradnúť a podvádzať, tak sa budú aj druhý k nám tak správať!
Keď však budeme odvážny postaviť sa proti otrokárstvu, držať spolu a budeme schopný sa dohodnúť na riešení, tak budeme obdarený novým svetom o ktorom sa nám ani nesníva.


Nocomment   |   ip:188.167.2   |   2011-06-29  (00:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku ovplyvnený médiami ako každý iný...nevie o čom točí...človek čo napísal knihu Nežiadúci účinok smrť nie je ani farmaceut ani vysokoškolsky vzdelaný človek ani v živote lekáreň nenavštívil...ide o človeka, ktorý pracoval v nejednej farmafirme riadenej ekonómmi a vykonával špinavú robotu ordinovanú práve nimi...to čo robí, nerobí pre dobro ľudí, ale pre dobro svoje...jednak očierňuje lekárnikov a zarába neskutočné peniaze na Vás blbcoch, čo si jeho knihu kupujete....a on sa len smeje v úzadí...lebo chytre využil sprostosť ľudí...udávte sa mediálnymi kachnami...potom príde človek do lekárne s argumentom že E.coli je vírus a vzdelaný človek na vedeckej úrovni za tarou pre neho nie je dôveryhodne poskytnutá informácia, veď predsa TV neklame!!!...Vivat moderné otroctvo...netreba ani otrokárov, stačí zázračná škatuľka menom TV...


anomalis   |   ip:212.67.92   |   2011-07-03  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano ibaze mne pride ze tíí "praví" krestania zsa zacinaju prebudzat az teraz ..v tejto dobe ze im je cirkev na h... doteraz pocuvali ako ovecky ako vacsina veriaciach a je to jedno o ake vierovyznanie sa jedna...jedno je isto v mene boha(akehokolvek) tu bolo napachane viacej zla nez bez nich otazkou ostava ci ich vobec potrebujeme ..mne ako ateistovi nechyba pritom som krsteny..ak vobec nejaky boh je tak ma isto chape viacej nez svoju ovečku :Pdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Európu čaká najchladnejšia zima za posledných tisíc rokov

Ruskí a poľskí meteorológovia varujú pred oslabením Golfského prúdu.


Je to také jednoduché

Další teroristický útok?

Disclosure (odhaľovanie) Conference, National Press Club ...

Noemova archa je na 99,9 percenta podvod

Ježiš

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3253 s