15. September 2019
    
Kedy dobehneme západ? - Dolezite.sk

Kedy dobehneme západ?


  2011-02-15  (18:04)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kedy dobehneme západ?

 

Pracoval som v nemeckej firme, ktorá má pobočky po celej Európe. Na Slovensku pre túto firmu pracovalo v roku 2008, približne 70 ľudí. Zárobok, za prácu bez nadčasov, bol v tej dobe, 14-17 000 sk. Podľa druhu práce. Čiže, v priemere asi 550 €. S nadčasmi samozrejme viac. Stalo sa, že jedna pobočka, konkrétne z Rakúska, na nejakú dobu prestala fungovať, preto pracovníkov z tejto pobočky rozmiestnili. Na Slovensko prišlo 9 pracovníkov, plus jeden majster. Samozrejme, vytvorili sa pre nich podmienky, na ktoré boli zvyknutí u nich doma.  Takže, nastala situácia, kedy vedľa seba pracovali robotník z  Rakúska a  Slovenska. Rakúsky majster, so svojim týmom, pracovali podľa svojho výrobného plánu. My sme mali svoj plán. Sortiment, vzhľadom k tomu, že ide o tú istú firmu, bol približne rovnaký. Rovnaké však nie je zďaleka rovnaké. Často sme boli svedkami toho, ako vedľa seba pracujú dvaja pracovníci na tej istej práci. Príklad. Norma Slovenského pracovníka za zmenu je 40 kusov. Tie isté kusy Rakúsky pracovník , norma 20 kusov.  Mesačný zárobok, Slovák 550 €, Rakušan 2500 €. Takže, ak by Rakúsky pracovník urobil to čo Slovák, zarobil by 5000 €. Slovenský majster, ktorý mal na zmene 35 ľudí, plat 550 €, Rakúsky majster 9 ľudí, plat 3800 €.   Oni sa nám čudovali, že sme ochotní pracovať za takú almužnu. Naši len ticho šomrali a s konštatovaním, že    západ je západ, poslušne dreli ďalej.

 Prečo o tom píšem? Čo si pamätáme 89ty, spomíname na odhady popredných ekonómov a rôznych politikov, kedy dobehneme západné krajiny, ako Rakúsko a podobne. Kedy u nás bude životná úroveň a mzdy také, ako tam? Optimistické odhady vraveli o 5 - 10 rokoch. Iní  hovorili, že to môže trvať aj takých 20 rokov. Pamätáme si aj na Mečiarove druhé Švajčiarsko. Už je tomu viac než 21 rokov a nezmenilo sa pre našich poctivo pracujúcich nič. Stále máme 10 násobne nižšie mzdy ako vtedy. Nepomohol nám ani vstup do EU. Naši vrcholní predstavitelia, ani volení poslanci v parlamente, nechcú s tým robiť nič. Dokonca sa chvascú, aká je u nás lacná pracovná sila. Aká je to výhoda. Zahraničný investor by sem neprišiel, keby sme neboli ochotní robiť novodobých otrokov. Najnovšie chcú zrušiť aj minimálnu mzdu, aby zamestnávatelia mohli ísť zo mzdami ešte nižšie. Budeme ochotní robiť aj za 200 €?  Dokonca som počul, že nejaký ázijský zamestnávateľ sa snaží presadiť fyzické tresty pri „ odmeňovaní „. Sme už v 21. storočí? Vláda robí že vraj pre ľudí. Pre ktorých a pre koľkých. Politici sa verejne na obrazovkách pred celým národom obviňujú, kto koľko ukradol a spreneveril.  Koľko peňazí mizne v ich nenažraných spolkoch. Čo robia súdy? Čo robí polícia? Nikomu nevadí, že takzvaní podnikatelia zamestnávajú za minimálne mzdy, aby odvody boli čo najnižšie a vyplácajú niečo bokom. Ak nie si spokojný, hľadaj si prácu inde. Živnostníci to isté. Odviesť čo najmenej do štátu. To by však nebol až taký problém, keby si vedeli ušetriť na dôchodok inak. Politikom vôbec nevadí, že sa tvorí celá generácia budúcich dôchodcov, ktorý budú mať problém z dôchodku vyžiť. Oni už majú nahrabané tak čo tam po nich. Pýtal som sa jedného podnikateľa, kto bude kupovať jeho produkty, keď nedá ľuďom zarobiť. Odpoveď? Prečo by si práve jeho zamestnanci mali kupovať jeho produkty ?! On nepochopil, tak ako naši politici, že sa musí vytvoriť kúpi schopná vrstva, aby ekonomika vôbec fungovala. To už vedel Baťa a jemu podobní.   Je kríza. Cvála bohu za to. Inak by sa nemali na čo vyhovoriť.  Nie sú peniaze. Ďalšia výhovorka. Peňazí je dosť, len nie tam kde by mali byť. Takže pýtam sa, vedel by niekto dnes povedať, kedy dobehneme západ ???                                                                                                                              

 

 


Milan Kováčik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
ZYX   |   ip:78.99.141   |   2011-02-18  (07:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie rôzne kauzy s politikmi, ktoré sú občanom podávané cez média ako by ani konca nemali. A v podstate sa s tým akoby nič nerobilo. Na jednom mieste sa tieto problémy deklaratívne utlmia, inde zasa vznikajú nové. Uvedomujú si vôbec politici, od ktorých sa stále očakáva, že budú morálnym vzorom svojho národa, že týmto spôsobom zabezpečujú morálny rozklad vlastných voličov? Samozrejme že si to uvedomujú. Takmer tak dobre ako bábkoherci, ktorí ich poťahujú za špagáty. Pretože čím viac budú občania pokazení, tým sa im bude lepšie obhajovať fakt, že občania si nič lepšie ani nezaslúžia lebo sú zlí. Takto to je veľmi pohodlné a pre mnohých politikov aj výnosné. Pretože oni sa neustále presadzujú naďalej úspešne vykorisťovať svojich spoluobčanov a vôbec necítia, čo sa na nich chystá. A to čo príde už nebude zamatové pohladenie a ani žiadny druh jemného apelu na ich dušu a ani žiadny druh ponuky na spoluprácu. Bude to zaslúžený trest.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-18  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kedy dobehneme západ?
tá otázka je zle položená!
1. západ dobehol nás.
2. to nie je o pretekox, ale o vykorisťovanígomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-18  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi dobrý článok. Tiež som pobudol neaký piatok po svete a ešte doplním že drvivá väčšina trotlov nám v práci a hlavne invencii vynaliezavosti zručnosti nasahá ani po členky. Tu nebude dobre pokým prvý zákonodarci nedostanú gulu do sprostých hlav. Ostatný by si potom už rozmysleli či chcú nasierať a osierať ludí.


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2011-02-18  (08:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ludia, nikdy ich nedobehneme, ak sa budeme spoliehat, len na pracu a ze nam ju budu davat iny. Haloo zijeme v kapitalizme. A v nom nejde o to kto kolko odpracuje, ide o vlastnictvo a kumulaciu kapitalu - vyrobnych prostriedkov. Kto ma, ten diktuje a je pan a ostatny na neho robia. Ak zdvihnu platy u nas, musia zdvihnu ceny aut, alebo znizit svoj zisk. Preco by to robili ? Mozu ist dalej na vychod a pytat dotacie a danove prazdiny. Kazdy musime kumulovat vlastny kapital ak chceme prezit. Nemozme prenajimat svoju pracu - coraz lacnejsi kapital za 500 eur mesacne a ocakavat, ze niekedy budeme mat platy ako v Rakusku. Zabudnite. Tie platy v Rakusku dlho nevydrzia, aj tak cely zapad zije na dlh. Technologicka nezamestnanost bude dalej znizovat cenu prace a bude ludsku pracu robit nepotrebnou. Necakajte, ze platy budu rast. Odporucam kazdemu, pekne zacat kumulovat potrebny kapital - peniaze, podu, suroviny, technologie, vzdelanie a budovat vlastny biznis. Nespoliehajte sa, ze praca Vam bude prinasat dostatocny zisk na prezitie. Korejci, Nemci, Rakusania sem prisli po nas lacny pracovny kapital. Ide im v prvom rade o tvorbu zisku, nie o Nas. Potrebujeme zahranicne peniaze - cudzie dlhy, ktore budu platit nase dlhy bankam. Potrebujeme prebytkovy zahranicny obchod. Nemozme viac dovazat ako vyvazat. Je to chory boj o kazdy cent. Potrebujeme efektivnost na kazdom rohu. Potrebujeme zefektivnit statnu spravu. Ale najme stale sa snazme tento predatorsky, anti humanny system zmenit a zacnime tvorit systemovy pristup k ekonomike, kde nebude meradlom efektivnosti zisk, ale dlhodoba udrzatelnost a dynamicka rovnovaha.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-18  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toudy
je možn aj cesta hromadenia vlastného kapitálu, ale ak pravidlá na jeho hromadenie vytvárajú tí, čo už ho majú, nebudú xcieť konkurenciu. nedovola ti nahromadiť ho toľko, aby oni klesli na našu úroveň=úroveň pracovnej sily.
uvedom si, že to čo tu je to nwo, je vlatne vojnový stav, špička pyramídy proti základu. a vojna nepozná niečo ako fér plej. nešetrí ani životné prostredie.
má jedno jednoduxé pravidlo: buď zničíš ty ix a prežiješ, alebo zničia oni teba.
je možná aj cesta "taktika spálenej zeme". ty budeš mať h, ale oni H. oni sú závislí na tom, že vždy môžu stratiť viac ako ty, ľudský zdroj /to dá logiku/, a toho sa hrozia.
skrátka zdroje, ktoré nemôžeš využiť, znehodnoť, aby ix proti tebe nevyužil nepriateľ.
bez boja nemáš na tomto svete víťazstvo, bez víťazstva budúcnosť.
ps: každý aj tak raz na tomto svete prehrá.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-18  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najhorší prípad však je keď človek je sám tým "zdrojom" a oni ho využijú proti sebe samému, vlastne škodí sám sebe. deje sa to veľmi často, a je to doslova presofistikované.
preto, nebudzme už "ľudské zdroje"!


Sheldon   |   ip:158.193.1   |   2011-02-18  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  offtopic: pre autora - v akom spojeni s clankom je ten obrazok od WINGMAKERS? touto filozofiou sa zaoberam, preto sa pytam


AlonsoQuijano   |   ip:178.40.54   |   2011-02-18  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím čitateľov Dolezite.sk. Pred 2-3 týždňami som uverejnil článok http://dolezite.sk/Pomozte_ludom_otvorit_oci_85.html .
Teraz vystupujem pot týmto menom na facebooku a dúfal som, že mi pomôžete v "expandovaní" k ďalším ľuďom. Stačí ak si ma dáte do priateľov. (viem, že mnohí z Vás nepoužíva facebook) A ak budete mať dobrý článok alebo video stačí ho poslať na môj e-mail realorfake@post.sk a ja sa ho pokúsim uverejniť alebo ho samy uverejníte, samozrejme.
Zatiaľ som iba na počiatku, ale verím, že moje skromné ideály sa podarí uskutočniť.
Ďakujem za facebookovskú podporu.

P.S. Chcem Vás ubezpečiť, že nebudem zneužívať Naše súkromie. Pokiaľ sa sami neozvete budete mať odo mňa pokoj :)


AlonsoQuijano   |   ip:178.40.54   |   2011-02-18  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   * Oprava Vaše.


jojoXY   |   ip:86.59.6.6   |   2011-02-18  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja som podobne pracoval v zahranicnej firme, a tiez som robyl tu najspinavejsiu robotu, co nikto nechcel robyt za polovicny plat co maju oni! Aj ked musim uznat ze ten plat je 2x tolko ako v SR.
Veru cim viacej spoznavam EU, tym viacej si mislim, ze je to skor o Neokolonializme/zneuzivany a presune este vecsieho kapitalu k bohatym.
PS: Vyditelny priklad tohoto presunu je EuroWall.


stanley7   |   ip:78.98.185   |   2011-02-18  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  And I pray, oh my god do I pray
I pray every single day
For a REVOLUTION !!!


googolplex   |   ip:78.80.222   |   2011-02-18  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no v koloniích to taky takhle chodilo... Četl jsem o tom v knize od Zikmunda a Hanzelky Afrika snů a skutečností. Ale je šance se z toho dostat. Je třeba rozvíjet vlastní podnikání a vzdělanost.


alfo   |   ip:85.216.16   |   2011-02-18  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  berme to optimisticky, aspon mame vysoku pridanu hodnotu na zamestnanca. mame vo vacsinou lepsich pracantov (a to nemyslim len montaznikov) ako zapad, lenze nas ekonomicky system nie je tak roztoceny ako tam.


hujbas   |   ip:95.103.25   |   2011-02-18  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADAM ty dilino nevies normalne napisat CH ???? stale to tvoje x mi uz dobre ide na nervy. To co si za Slovaka ked nevies ze u nas na slovensku sa pise CH. To si tak neskutocne lenivy alebo blby ze nevies pisat ? Ved to nema uroven kto to ma citat. Ospravedlnujem sa za off topic.


quasimodo   |   ip:92.52.22.   |   2011-02-18  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zial clanok ma pravdu, sme len kolonijou zahranicneho kapitalu,zial este sme za to vdacny,inac zapad v ziv.urovni nemame sancu dobehnut,nase cudzie filialky, drzia pri zivote ich socializmus,sme v keli,a to doslova


quasimodo   |   ip:92.52.22.   |   2011-02-18  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ps obdivujem na sk vsetkych ktory dru za tie platy a este si vedia udrzat zdravy rozum,je to tazke


eva   |   ip:95.103.26   |   2011-02-18  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zapadné firmy nás tu len zdierajú !!


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-02-18  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no co, keby rozdelenie po druhej svetovej dopadlo inac a opona by bola na nasej vychodnej hranici a nie zapadnej tak sme na tom mohli byt +- ako rakusko


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-18  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý článok.
Ešte raz spomeniem jednu myšlienku gomeza,ktorý v inej debate povedal zhruba to,že nebyť pádu železnej opony,tak by bol západ v prdeloviciach viac,než východ...
Stále sa svine vyhovárajú,že všetko je tu zdevastované vdaka 40 rokom vlády komunistov.
Ale ani 22 rokov po revolúcii sme nedokázali dobehnúť životnú úroveň z roku 1989!
A to máme ten ich slávny kapitalizmus,tzv.slobodu slova,trhové hospodárstvo,slobodné voľby a parlamentnú demokraciu.
Potom to je asi na <> systém-ked nefunguje v prospech väčšiny!
Nie asi,ale určite!
Che povedal pravdu,ked tvrdil,že svine sa svojho koryta nevzdajú dobrovoľne...
Treba im pomôcť...Martin   |   ip:195.168.7   |   2011-02-18  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nás ale nezdiera len Západ - zdierajú nás aj sovenskí zamestnávatelia.

Tak sme si tu síce zanadávali, ale kto z vás vie, čo sa s tým dá robiť? Ako zamestnávateľov donútiť správať sa k zamestnancom zodpovedne a slušne?


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-02-18  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalisti a "demokrati" sa nás snažia presvečiť že v Rusku je zle a nedobre. Lenže v tom zlom Rusku je kočíkové vo výške okolo 7700 EUR. A majú to tam vymyslené tak, že rodičia nemôžu len tak minúť tieto peniaze na blbosti ale musia ich investovať naozaj do dieťaťa, do bývania, do jeho vzdelania.


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-19  (05:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj zajtra presne vten den, ked povesate komunistov na verejne osvetlenie.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-19  (09:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath | ip:85.159.10 | 2011-02-18 (20:01)
To si nedal dobrý príklad. Nie je to až tak dávno čo sme posielali známym do A šaty pretože tam boli drahé a platy mizerné. Rakúsko začalo profitovať až ked sa otvorily trhy na východ. Narobilo sa tam kopec špedičiek logistík a cez nich sa vekslovalo všetko hlavne do Ruska. Televíziu napr. vlastnil Vatikán. Preto tam bolo tolko cirkevných programov. Ďalšia vec je to že keby tam nerobily Poliaci , Jugoši tak by tam nič nebolo. Ked Haider vyhral volby a chcel vyhnať cudzincov tak si to aj sami uvedomili a odstavili ho údajne pre protesty z EU ale on funkciu položil sám pretože vedel že jeho sluby sú nereálne. Niečo o tom viem pretože som tam vtedy žil.
meff | ip:195.91.94 | 2011-02-18 (23:02)
dobrý postreh- a to je len špička ladovca. Zisti si i iné sociálne veci čo sú tam. Napr. za 60 dolárov byť v rámci dovolenky 3 týždne v kúpeloch. priemerné mzdy....atd. Egypt španielsko tunis skoro všetky vyhlásené letoviská sú plné rusov a nie len nejakých zbohatlíkov ale obyčajných zamestnancov.To len tady zdierajú ludí pretože si to nechajú.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-19  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niekto by chcel tu vešať komunistov, asi len opäť nenávisť zvíťazila, veru, sudca ako vyšitý. Či všetci komunisti bolí zlí, či všetci kapitalisti sú dobrí? Kto ma právo brať inému život, dokonca len preto, že v niečo verí? NIKTO!

A západ nás nedobehol, a nikdy by nás nedobehol, nakoľko my sme boli vždy sebestačný národ. Všetkého tu bolo dostatok, to len kuviky západu to neustále hovorili, že nie sme, že preto tu všetko treba rozpredať do rúk západu, oni to vedia a my nie, kde vždy bolo všetko, ako sa hovorí na západe OK, ale u nás sa hovorilo nie okej, ale hokej to tam je.

Veru ruku západu teraz môžeme vidieť aj tu u nás. Všetko je teda OK alebo nie je? To len veľký brat ma aj u nás všetko pod kontrolou, ale nie všetkých ľudí, a z nich ma najväčší strach, priam hrôzu...


stanley7   |   ip:78.98.185   |   2011-02-19  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  všetci sa len sťažujete, kto vám bráni vyjsť do ulíc?


Peter   |   ip:83.201.14   |   2011-02-19  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zijem na Slovensku, moja profesia je specialista vo svojom dobore, mam. 40 rokov. Kedze som najaky cas stravil vo Francuzku s tym istou naplnou prace chcem ponuknut moje fakty. Pre porovnanie chcem povedat, ze som bol premiesteny aj s rodinou takze zivotne poziadavky ostali rovnake pre porovnanie SR a FR.

Robil som si prieskum:
Tyzdeny rovnaky nakup pre rodinu cca v kosiku sumarny ucet vo FR +50 perc.
Cena PHM vo FR + cca 10 perc.
Cena bytov a najmov pre 3i byt vo FR cca +130 perc.!!!
Ceny osobnych sluzieb kadernik, holic, pneuservis cca + 200 perc., kazdy zivnostnik a maly podnik musi zarobit na svoj mesacny BUDGET, inak tvrdo konci
Cesta vlakom alebo autobusom + 300 perc.
Pivo, vino +300 perc.
Cena noveho auta, ten isty typ + 20 perc.
Osetrenie napr. chripka normalne clovek odide a ucet 200 Eur.
Zo svojho platu FR ludia platia cca 40 perc. na odvody a dane cize skoro ako v SR

Z tejkto statistiky vychadza, ze ak rovnaky clovek musi NUTNE zarobit na zakladne rodinne potreby ako byvanie, jedlo, nutne sluzby vo FR viac ako je u nas na SR.

Moj pocit, zo zivotnej urovene vo FR nebol lepsi ako u nas na SR. Ludia ale pritom, ze platia vyssie ucty maju garancie vyssej kvality. Kvalitnejsie byty, cesty, vsetko viac usporiadne a v poriadku.

Preto nas vidia ako LOW COST krajiny, co je pravda a tento status je ziadany.
Ocenuju nase zrucnosti, i ked hladia na nas ako na neandertalcov casto po case maju vysoky respekt pred urovnou znalosti nas „LOW COST“ ludi.

U nas je stale este zakorenene tzv. samokutilstvo a svojpomoc medzi rodinami, to uz u nich nieje a mozno nikdy nebolo. Opravar na kotol pride prvy krat neopravi nic, povie, ze musi prist jeho kolega a za nic pyta peniaze aspon na cestovne.

Preto ak otazka stoji kedy dobehneme „ZAPAD“, tak ak to meriame len v platoch tam mozno len vtedy ak sa nase zivotne naklady vyrovnaju ich nakladom vo vsetkych sferach a rovnako presvedcime o kvalitnosti finalneho vystupu v kazdej faze zivota.

Ono nie je dobre znizovat dane, lebo aj cesty musia byt kvalitne aj ine sluzby ako zdravotnictvo a pod.

Bez tohto pochopenie rozdielu ich nedobehneme nikdy a ak povieme otazku, ze nam postaci LOW COST zdravotnictvo, cestna infrastruktura a ine spolcne sluzby statu tak potreba ich dohnat nemusi byt ani potrebna.

Ako som uz napisal, pocit stastia a spokojnoti ludi co so stretol je zruba rovnaky. Cize rozdiel v zivornej urovni toho kto pracuje je takmer rovnaky.

Ina je otazka, ked v SR fabrike pracuje niekto so zapadnym platom a pritom plati zivotne naklady v SR. Ten sa skutocne moze citit ako „prasa v zite“.

A oni velmi dobre vedia, ze nase zivotne nakldy su omnoho nzsie ako ich a preto nie je ani aktualne porovnanie platov v SR a na ZAPADE.

ZAPAD je uplne inak nastaveny finacny kolos ako v SR. Uplne ine parametre rozlozenie HDP.

Ina je otazka, ci boli potrebna tak drsne devalvacie Kcs po r. 1989, ci nebolo vhodnejsie zvolit radsej sposob kupovania vyrobych licencii tak ako to navrhoval Klausov konkurent W. Komarek. A tak si zachovat vnutorne struktury priemyslu. Jedna sa o to, ze CSSR ako take bola vo svopjich produktoch vysoko sebastacna krajina a u nas sa produkovalo vsetko co bolo protrebne k zivotu od potravin po spotrebne veci. Jedine co sme nemali je ropa a plyn ale to je problem aj dneska. Od neho sme stale zavisly a zda sa budeme este dlho.

Takze ucelom po roku 1989 bolo dostat nas status prave tam kde sme do statusu LOW COST pre zapad a v tomto stause ostat dlho lebo inach to straca ucel. A tento scenar bol napisany nieky, kto na tom mal evidentny zaujem.

Ak sme v stave, ze uz teraz takmer ziadne KNOW HOW nie je nase ako tomu bolo v roku 1989 tato zavislot od zapadu sa zmenit neda. Lebo inach by sme museli zacat odznova ale bez ZAPADU. Ale to nie je ucel hry.

Na zaver:
Je pravda, ze platy su u nas nizsie, nizsie su aj naklady ale pritom nemam pocit, ze by ludia na ZAPADE boli na tom lepsie.X   |   ip:82.145.20   |   2011-02-19  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kedy dobehneme zapad ? odkedy zijem v anglicku tak sa skor pytam, kedy dobehnu oni nas, preboha ved mam niekedy pocit ze zijem v stredoveku. Preco by sme mi mali dobiehat zapad ked to nema ziadnu perspektivu ? System sa musi menit od zakladov... iba konzumny zivot, ziadna kultura, ziadne socialne hodnoty, vzdelanie ludi na urovni nasich zakladnych skol, ziadne obsirnejsie vnimanie diania vo svete, mizerna zdravotna starostlivost, kamery na kazdom rohu ci v praci alebo na ulici, nezmyselne zakony, hlavne aby sa za vsetko platilo nekrestanske peniaze.... proste zivot typu - mam vsetko na haku, chodit do prace, napcham sa vo fastfoode, cumiet na tv, ist do obchodneho domu a potom discoteka ... mat hlavu v kybli takmer po cely zivot... celkovo tu ma clovek pocit ako keby zil v policajnom state hlupakovgomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-19  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  celkovo tu ma clovek pocit ako keby zil v policajnom state hlupakov-to aj chcú a musím povedať že sa im to aj darí. Stačí sa pozrieť na priority väčšiny dnešnej mládeže.


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-02-19  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden príbeh zo života: Kedysi v roku 1994 prišli na návštevu k nám, do menšieho mesta v SR, taliansky priatelia. Ako chodili po meste a po okolitých dedinách tak skonštatovali že sme za tých pár rokov po pádu socializmu pekne postúpili, že sme si to tu pekne stihli vybudovať. Povedali sme im, že sa zatiaľ nič podstatné nezmenilo, že skoro všetky domy, parky atď tu boli aj za socializmu. Pribudlo len zopár firiem, reklamných tabúl a barov.

Nevedeli to pochopiť. Povedali, že potom nechápu prečo sme si ten socializmus zrušili keď je životná úroveň taká dobrá.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-19  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý príbeh-tam bola väščia propaganda že tu žijeme v zemliankach ako nevolníci. Teta si až do svojej smrti myslela že komunisti žerú nekomunistov a pod. nezmysly. Ked sem prišla jedna jej priatelka vybavovať pozostalosť padla na prdel ked to tu videla. Všetci murované domy voda elektrika večer mohla chodiť na prechádzky a nikto ju neprepádal (to si obzvlášť cenila) -prosto neverila ničomu. Obe žily v long island city.


emigrujme   |   ip:178.41.19   |   2011-02-19  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensko sa až v roku 2017 vráti na predkrízovú úroveň.(http://aktualne.centrum.sk/) Nato sa dá len to povedať, že V Nemecku sa majú tak dobre ako sa už 20 rokov nemalý a my tu ževraj sa stabilizujeme v 2017. Dovtedy bude zase nejaká kríza a je to v prde..li. Pretože svetový kapitalizmus funguje cyklicky. 2-3 roky kríza, 1-2 spamätávanie, 4-6 rokov je veselo a potom odznova. U nás 1-2 sa dá, 5-6 rokov kríza a 3-4 spamätávanie. Takže tak. Vidím jedine riešenie, odísť z tejtokrajiny a kto pôjde poslední nech zhasne. (ďakujem vám zato Vlado, Janko, Miky, Ivanko Miklošovie, Robo a Ivetka)


emigrujme   |   ip:178.41.19   |   2011-02-19  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konfucius: Vznešený človek vie čo je dobré, obyčajný človek vie, čo sa vyplatí.

Teraz viem že komunisti neboli červení ale zlatý.

Ešteže nám zostalo pár komunistických krajín ako Dánsko, Nórsko, Švédsko, Nemecko, Rakúsko a Kanada. Kde môžeme utiecť z kapitalistického Slovenského 19 storočia.


dvadva   |   ip:195.146.1   |   2011-02-19  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi pred 5 rokmi sa robil na urade prace nabor pre nemecku firmu. Brat vtedy poznamenal ze za vojny tu stavali koncentraky, teraz stavaju vyrobne haly kde ludia zas robia otrokov.


deperado   |   ip:92.52.22.   |   2011-02-19  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je tto chyba legislatívy,ze ludia pracuju v takych podmienkach,take normy co su teraz ... znami precoval vo vw ba , na isty cas isiel na vypomoc do nemecka, neveril vlastnym ociam, o polovicu mensia efektivyta prace a trojnasobny plat, tu za smenu 400 aut tam dvesto, za zmienku stoji taliansky fiat, kde ich jediny zavod v polsku vytvara vetsi zisk,ako vsetky zavody v taliannsku, jednoducho nasa nadludska drina, drzi ich socializmus, ono sa to nepriamo prejavy na zdravy zamestnancov,vyssich nakladoch na liecbu... ak by aj stat protestoval proti praktikam,tak jednoducho vyrobu prenesu inde,a sme v zacarovanom kruhu, najhorsi su korejci,ty idu uplne na doraz, aj doma..
asi jedine riesenie je presidlit sa do west eu,tu nech posledny zhasne,ved uz teraz je tu 400000 tis indickych spoluobcanou, mozno o 50 rokov to bude Radžastan pod tATRAMI


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-19  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klesajúca pôrodnosť na západe bude mať za následok kolaps sociálneho systému,lebo tam sú ľudia naučení na istý štandard,ktorého sa nebudú chcieť vzdať.
Imigranti ich nespasia.

Myslím si,že budúcnosť má vidiek,drobní producenti a orientácia na trhy nám známe už z čias RVHP.
Za predpokladu,že budú rozmýšľať rovnako.
Preto vidím šancu v Panslavistickej únii.
Takto dosiahneme vyššiu pôrodnosť,zdravšie prostredie a produkty.

Západ nech sa topí vo vlastných problémoch sám.
Na nás sa tiež x-krát vykadili...
Pribehli,len ked začuchali chechtáčiky...
Hyeny!


Peter   |   ip:78.141.10   |   2011-02-19  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetko to je robota tej pi.če Radičovej a ch.uja Mikloša! Všetky ceny zvyšovať, energia, potraviny, dane všetko zvýšiť len platy znižovať! Ľudia veď sa spamentajme už, lebo to je už choré!


Peter   |   ip:78.141.10   |   2011-02-19  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A smejú sa z nás aj v zahraničí: vysmevajú sa nám známov formou Slovák ide robiť za 200 Eur a pod... Myslia si ze sme sprostý, hlúpy a neviem ešte aký. To sme chceli? Súčastnú koalíciu muselo fakt voliť iba stádo feťákov a oviec ala telenovelka! Je mi z toho do plaču.Supertramp   |   ip:91.127.69   |   2011-02-20  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s tebou Peter...zmenu režimu chceli len hajzlíci ako napr.politici,podnikatelia ktrím bolo moc dobre a boli rozmaznaní,ale chceli aby im bolo ešte lepšie,aby neboli žiadne obmedzenia,aby sme boli ako západ takpovediac "in".Obýčajní ludia sa mali podla mojho názoru lepšie ako dnes.A teraz si také hovadá ako mikloš a podobne užívajú na plesoch a smejú sa.Chcelo by to rázny štrajk jednoducho nechodiť do práce a hotovo lenže ako to celé zorganizovať...gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-20  (06:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  viva la kapitalizmus


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-20  (07:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je tam aj celkom zaujímavá diskusia-pekne je vidieť rôzne ludské povahy


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-20  (07:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze ucelom po roku 1989 bolo dostat nas status prave tam kde sme do statusu LOW COST pre zapad a v tomto stause ostat dlho lebo inach to straca ucel. A tento scenar bol napisany nieky, kto na tom mal evidentny zaujem.
toto sa mi páči-o tom sem sem tam píšem. Ak by sa im totiž vtedy nepodarilo ovládnuť trhy RVHP tak by táto terajšia tzv. kríza dolahla na prosperujúci kapitalizmus ovela skôr. Takto sa im ten komatozny system darilo ešte 20 rokov držať. Otázka je kam a ako dalej? Zjavne to totiž nikto s fundovaných pseudoekonomov nevie

gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-20  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=n7Fzm1hEiDQ&;feature=player_embedded


Miroslav   |   ip:188.112.7   |   2011-02-20  (07:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zvyšovanie životnej úrovne resp. zvyšovanie miezd vedie cez zvyšovanie minimálnej mzdy. Predsa aj aj na západe keby nebola vysoká minimálna mzda tak by asi podnikatelia toľko neplatili svojim zamestnancom.
Jedno porovnanie: výkonnosť našej ekonomiky je na úrovni 70% výkonu ekonomiky EU, ale mzdy máme na úrovni 35% miezd EU. Kde je ten rozdiel?


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-20  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zakáž dovážať ich sračky vybuduj rozkradnuté mliekarne pekárne družstvá a hned uvidíš kde je rozdiel. potom by sme videli i ich min. mzdy


Miroslav   |   ip:188.112.7   |   2011-02-20  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre obyčajných pracujúcich nikto nič lepšie v histórii ľudstva nevymyslel ako bol socializmus, kto nezažil neuverí.
Istoty ako práca, mzda, zdravotníctvo (na vyššej úrovni ako dnes), školstvo, dovolenky na horách aj pri mori (Bulharsko, Rumunsko, Jalta a Juhoslávia)a to všetko mali obyčajní pracujúci z fabrík a družstiev (JRD).


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-20  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://docs.google.com/viewer?url=http://axis.yw.sk/verejne/otvoreny-dopis-havlovi.pdf&;embedded=true&chrome=true&pli=1
Tiež zaujímavé


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (09:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tá vlada musí odísť.Zaslúžili by si niečo viac ako len odstúpiť.Tí čo volili napríklad sas ani netušili ze volia modrých atd...Tupci.
Každá vláda je na prd.Robia iba to čo im iní diktujú.Nič viac.Globálnu politiku robia.Cudzie firmy namiesto naších tradičných.Poľnohospodárstvo atd..To je globálna politika a ekonomika cudzie firmy.
Jasné že sme sa mali za komunistov lepšie.I keď tam boli veľké nedostatky zase niekde inde.
Nadávali ste na rusov a veď my sme rusi!Slovania.A i tak aj tam sú podvraťáci.Zbaviť sa politiky penazí je nutné.Ale nie štát vláda to urobí ale len my.Zoberme si našu krajinu späť!
Dôležitejšie ako byť v "bezpečí" je byť slobodný.Zúčtuje sa nám to neskôr napríklad aj v ďaľšom živote.Lebo týmto životom život nekončí.UVEDOMTE SI TO!


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (10:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poviem to takto, to sa nenájde jeden čestný právnik tu na Slovensku, ktorý by obvinil takého Mikloša?

Modrá lavína ešte ani raz nevyhrala voľby, a opäť nám vládne, tak potom o čom to je? To je ta demokracia s ľudskou tvárou, ktorá vždy bola proti ľudom, nie proti politikom vzoru Mikloš a spol.

Ale viete, že čo ma dosť zaráža, že všetci na seba v SNR štekajú, pritom sa všetci oslovujú ty, dokonca keď vyjdú z rokovacej sály, tak sa bavia ako najväčší kamaráti, dokonca veľakrát si podávajú ruky priamo v SNR, tak sa pýtam, že ako to je?

Viete, oni nevedia, že čo je to žiť z 10 000 SK, oni to ešte nikdy neokúsili, preto sa smejú, ich sa ešte nič nedotklo, preto nechápu, alebo nechcú chápať, veď bezcitných je tam veru dosť, že ľudia, ktorí ozaj makajú, niekedy aj 12-16 hodín, tak ledva vyžijú. Je to len ich hra, ktorý hrajú, viď túto vládu...a čo my ľudia, budeme len mlčať? Opäť...alebo už konečne pozdvihneme hlavy a povieme dosť, dosť špinavej politiky, dosť západu, dosť EU, dosť NATO, my chceme byť konečne sami sebou, sami si chceme vládnuť, bez vplyvu západu, severu, juhu, východu...

A ten socializmus tiež až tak neospevujme, hoci bolo veľa dobrého, ale aj veľa zlého, hoci toho zlého je teraz oveľa viac.

Všetci sme vinní, bez rozdielu, preto neplačme, pozdvihnime hlavy, vzpriamme svoje chrbáty a povedzme nahlas: Sme tu, my hrdí Slováci, národ z dlhou tradíciou, národ svojprávny a sebavedomý, národ, ktorý si vie sám spravovať tento štát!
prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak:A ako to urobiť?Ľudia sú taký apatickí.Len snívajú o niečom.Alebo ich to nezaujíma vôbec.Veria správam a podľa toho sa správajú.Veď to dávali vraveli a iné chmuliny.
Ako zjednotíme Slovákov?Ako?


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozprávajte o tom medzi ľuďmi, nebojte sa prejaviť otvorené svoj názor, hoci všetci možno v tej chvíli budu proti, ale predsa, niekto tam vzadu počúva, premýšľa o tom, a odrazu aj on rozpráva, a tak ďalší a ďalší...až odrazu vidíte, že koľkí tak rozprávajú...a tí čo si mysleli, že im to opäť prejde, tak sa trasú stále viac a viac, lebo duch slobody ožil v radoch pospolitého ľudu...


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak: ja rozprávam kde sa dá.Ale strenávam sa poväčšinou s arogantnou kritikou na moju osobu.Typická odpoveď.A čo my s tým urobíme?Vtedy ma ide roztrhnúť z toho zadebnenstva ľudí.Mladí sú skôr otvorenejší takým informáciám.Ale nie je ich veľa.
Politikom treba založiť opozíciu ľudu.Mali by sme mať nejakú opozíciu voči politike vláde atd..


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Akože sú všetci kresťania a sami sa tak nesprávajú?Všetci vedia ako by sa malo žiť vo vnútri každí to vie ale nespráva sa tak.Ja tomu nerozumiem odkedy som na tomto svete.Iné sa koná ako sa rozpráva.Ja nazývam túto spoločnosť rozpoltenou.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prave a čo čakáte, že vás budú ihneď prijímať, teda vaše názory, ktoré im ukazujú stav aký je, nie aký nie je? Nech je nám príkladom Ľ. Štúr, ktorý to nikdy nemal ľahké, a predsa bojoval za správnu vec dokonca!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vo filme 7 statočných to bolo pekne ukázané.
Kovboji boli hrdinovia a dedinčania zbabelí,lebo len ticho prijímali útlak?
Potom to tam jeden vysvetlil:
Kovboj nemal čo stratiť,lebo bol sám-nemal rodinu,deti,žiadnu zodpovednosť...
Prostí ľudia,ktorí celé dni makali na poli však mali deti.
Kto bol teda väčší hrdina?
Väčšina ľudí na toto kašle.
Majú svoje starosti a riešia iné problémy-nezaujíma ich nejaký triedny boj.
Sú radi,ked majú zaplatené šeky,majú prácu a svätý pokoj.
Preto je systém nastavený takto!
Ak si hladný,neriešiš pôvod potravín,alebo spôsob,akým narábajú so kravami na bitúnku.
Ak nemáš čo na seba,je ti jedno,že máš čínske oblečenie-neriešiš to,že prečo zanikajú domáci výrobcovia.
Je to ako v knihe 1984.
Smith zháňal novú žiletku,lebo už mal tupú a nebolo ich dostať.
Bežných ľudí zámerne zamestnávali takýmito prkotinami,aby nepoškuľovali po moci.
Ide o rebríček hodnôt.
Ak budú materiálne zabezpečení,tak budú túžiť po účasti na moci-čo je pre mocných zlé.
Ak ale nebudú mať základné veci,budú túžiť po ich zabezpečení.
Preto treba neustále vyvolávať v bežných ľudoch takú situáciu,aby neboli úplne spokojní so svojím životom po materiálnej,resp.sociálnej stránke...
Fuj!


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudovít Štúr: Slovanstvo a svet budúcnosti

Úvod

Veru na čase je, bratia, aby sme sa porozumeli! Nad nami trúchliaci čas vyvoláva nás prísnym, dôstojným hlasom k činom, a na to nám najväčšmi treba porozumenie.

Čujte teda slová tieto, ktorých cieľom je porozumenie medzi nami všetkými, bratia, čujte ich všetci: vy tam na ďalekom, mohutnom severovýchode, vy tam na zotročenom juhu a vy v cudzích službách sa sužujúci na západe, čujte ich vo všetkých krajinách a vo všetkých župách, kde len slovanský jazyk ktorejkoľvek vetvy zaznieva, a zvestujte ich všetkým, čo ich vedia pochopiť a čo silu cítia v sebe konať. Veď odvtedy, ako tu jestvujeme, ešte nikdy sme sa neporozumeli, ale sme ani nikdy ešte vospolok nekonali, a všetci sme predsa rodní bratia, stíhaní tými istými osudmi, a dedičia tej istej budúcnosti.

Úprimné, priame, dobre rozvážené a chlapské to majú byť slová, vychádzajúce z hrude človeka, ktorého myseľ od útlej mladosti najvrúcnejšie zaujatá bola osudmi nášho kmeňa, človeka, ktorého zrak s bôľom preputoval žalostnú minulosť našu, ale radosťou zažiaril, keď sa mu ukázala veľká, skvelá budúcnosť, čakajúca na nás, človeka, ktorý pre život kmeňa nášho všeličo vykonal i pretrpel a bol i je imúnny voči akýmkoľvek vonkajším vplyvom. Nech však namiesto toho hovorí samo posolstvo.

Nuž nech sa nik nepozastaví nad tým, že slovanské zmýšľanie sa tu prednáša s úprimnosťou, ako ešte nikdy predtým, a slabé dušičky medzi nami nech sa ver’ nesplašia z otvorenosti reči našej, veď ak chceme zjednotiť sa a konať, musíme si raz spoločný cieľ vytýčiť, a sila naša zo dňa na deň rastie, sila našich nepriateľov rozzúrených slabne však a ubúda, na nás, ak odvahu naberieme k činom, isté víťazstvo čaká, na nich však porážka istá. Nijaká moc, keby to priam moc vlád bola, nemôže už zgniaviť život náš, ktorý v sebe nesie idey budúcnosti, šťastie i nešťastie budú ho napomáhať, na výslní, v daždi, za hromov i bleskov dozrievať bude. Taký je chod prírody! Nehody, útlak a prenasledovania všakového druhu iba vyskúšajú silu našu, ducha nášho popchnú a vybičujú, posilnia a zocelia vôľu našu, a k veľkému dielu, čo pred nami stojí, potrebujeme silu, podnikavého, smelého ducha, zocelenú, nepoddajnú vôľu. Nuž nech sú otvorené a chlapské tieto slová, bratia!

Kto z vás, nesený vyšším duchom, z trampôt všedného života vyšvihol sa a nechal oči svoje túlať sa po šírom svete našom, kto z vás, pýtam sa, nezavzdychol z hlbín duše nad národom, v ňom rozostretom, či už nad nešťastím tisícročným, ktoré ho prenasleduje, či nad bremenom, ktoré ho ťaží a či nad potupou, ktorá ho pokrýva? Hej, nevýslovne veľké je nešťastie národa nášho, a ak hlboko dojatý pozorovateľ položí si otázky, ako sa to všetko mohlo stať, ako k všetkému tomu dôjsť mohlo, namiesto toho, aby ich zodpovedal, onemie od veľkej bolesti.

Vskutku, srdcelomné divadlo je to vidieť, ako národ, v Európe počtom najväčší, je rozbitý, porozdeľovaný, ako vo svojej rozdrobenosti tam pod jarmom tureckým úpie, tu od vekov Nemcom posluhuje, tu taliansky, tam maďarský život ho pohlcuje a zotročuje, všade len víťaznú káru cudzincov ťahá, iba ako materiál na pohodlné stavby pre iných slúži, a za odmenu za to všetko je potupou zasypaný, hanobením obhádzaný; žalostný je to pocit vidieť, ako už veľká časť tohoto národa na brehoch Labe a Odry a pozdĺž pomoranského pobrežia v najtuhšom otroctve nemeckom povymierala, severne od Talianska taktiež v cudzej národnosti sa utopila a v Turecku odpadla od náboženstva otcov svojich a stala sa napomáhačom utláčateľov vlastných bratov; toto všetko, ako sme povedali, je pre prebudenú dušu slovanskú divadlo skľučujúce, veď aké iné aj takej duši môžu poskytovať tie hroby a rumy jej národa, jej sveta? I mnohí z nás precítili hlboko bolesť nad tým a dali jej zaznieť v nárekoch žalostných: miesto mnohých uveďme len talentovaného Nikolu Tommasea, ktorý bol síce v cudzích službách, ale nezabudol na svoj národ a z cudziny hodil bolestný zrak na svet slovanský i dal žiaľu svojmu, nad ním pocítenému, výraz v nádherných Iskriciach. Sedemadvadsiata Iskrica znie:

„Roztrhané sú údy tvoje, drahý národ slovanský, ale v nich sa celkový život hýbe a každým dňom v nich tvoja krv vždy živšie vrie a tečie. Dlhá ti bola zima, studená a búrlivá, ale teraz aj tebe začínajú jarné dni svitať, aj tebe mnohými slzami zaliate kvety začínajú prekvitať. Veľký význam má obrodzovanie tvoje: ako sa podobá sestra sestre, tak sa podobajú jeden druhému aj kmene tvoje, drahý národ; tvoje nárečia dokazujú sväté a nesmrteľné pobratimstvo svoje. Veľký má význam obrodzovanie tvoje, ale vrchy i pustatiny širočizné sťa more oddeľujú bratov od bratov; biedny syn nepozná potomstvo matky svojej. Biedni sme my, ľahšie nám padne nenávisť než láska, skôr sa rozídeme než zídeme, ruky naše radšej ubijú než objímu. Málo sme dosiaľ urobili, aby sme, ako sa svedčí, jeden druhého poznali, aby sme si bratsky ruky podali a sa zobjímali. Dopustili sme, aby nás nešťastie rozvialo sťa vietor slamu roznesenú. Všetko je u nás neurčité: i výslovnosť, pravopis, veda, zákon i obyčaje. Všetko to sa musí obrodiť, námaha to veľká, ale i radosť bude tým väčšia. Pokloňme sa znamenitému osudu, čo na nás čaká, vyzbrojme sa silnou trpezlivosťou, veľkodušnou pokorou. Teraz nie je čas ospevovať starú slávu našu. Ako človek, zdvíhajúci veľkú ťarchu, trápi sa, vzdychá, tak i my v trápení pracujme a v trápení získavajme ťažkú korunu spásonosnej slobody našej.“

Nie dosť na tom, že svet slovanský v tých neblahých rozdeleniach a rozštiepeniach v značnej svojej časti v rozvalinách leží, nad ktorými od storočí trúchlivo sedí génius Slovanstva a narieka sťa Isis, oplakávajúca rozkrušené kosti Osirisa; Slovania okrem toho ešte v tejto hroznej rozkydanosti sťa na doplnenie nešťastia svojho, ako Tommaseo správne poznamenáva, zabudli na svoj spoločný pôvod a tým všetky tie putá svojho príbuzenstva, svojej bratskej jednoty nechali zapadnúť do hlbokej noci zabudnutia. V tejto osamelej noci, v týchto pustých, žalostných časoch pre Slovanov, keď ich telo ležalo tu ako v bezvedomí a cudzinci mu kmásali a šklbali jednotlivé údy, príbližujúc sa čoraz väčšmi priam k srdcu, ani jeden kmeň nepomyslel na biedu iného, lež vtesnaný okrem toho do cudzej kazajky a priviazaný na vôdzke cudzích majiteľov, musel ešte na potechu svojich pánov slúžiť ako nástroj na potláčanie a ďalšie zotročovanie bratov.

Z tejto temnej noci, keď všetci na seba vospolok pozabúdali, iba kedy-tedy zaznie sťa zo sna hlas, pripomínajúci spoločný náš pôvod, raz mocnejšie, inokedy slabšie, podľa väčšej abo menšej sily a nadania toho, kto ním burcuje do hlboko driemajúceho sveta slovanského, a sú to jedine tieto hlasy, v ktorých spiace ľudstvo ako-tak čuje ducha Slovanstva. Také hlasy, ktoré rozkydaným kmeňom slovanským pripomínajú spoločný pôvod a stratenú jednotu, zaznievajú v slovanskom svete od sv. Cyrila a Metoda, od Nestora, sv. Prokopa, Dalimila, Piaseckého atď., a s nimi, ako aj so starými povesťami, spája sa u všetkých našich kmeňov tušenie o rovnakom pôvode, ktoré sa celými storočiami tiahne a nikdy celkom nevymizlo. Tieto povesti často rozprávajú priamo a výrazne o spoločnom pôvode kmeňov našich, ako povesť o vysťahovaní troch bratov Čecha, Lacha a Rusa z ich sídiel, alebo ho iba alegoricky naznačujú, ako je to v starej povesti ľudovej, podľa ktorej v otcovskom dome rozvadení bratia odchádzajú, okrem najstaršieho, do šíreho sveta, cudzincom do služby, a odtiaľ po trpkých zážitkoch a skúsenostiach znova sa vracajú do otcovského domu a potom žijú vo vzájomnej zhode a pokoji. Ani činov niet u jednotlivých kmeňov slovanských, keby sa pre spomenuté nejasné vedomie chystali po dosiahnutí istého rozvoja síl podujať sa na zjednotenie. Tak napríklad v mocnom husitstve — v čom proti Palackému úplne súhlasíme s Rusom Jelaginom — ožívali spomienky na grécko-slovanskú cirkev otcov našich, voľakedy spoločnú všetkým našim kmeňom, preto husiti aj vyjednávali s patriarchom carihradským o pripojenie svoje k tejto cirkvi; tak medziiným usilovali sa viaceré mocné kniežatá slovanské — najmä Samo, veľkomoravský Rastislav a Svätopluk, chorvátsky Ljutovid, srbský Dušan, český Břetislav a poľský Boleslav Chrabrý — zjednotiť všetky okolité spríbuznené kmene s ríšami svojimi. Ale toto všetko bolo iba prípadkové a všetky tieto úsilia stroskotali na neprebudenom vedomí kmeňov našich.

Premôžme však bôľ, ako na chlapov sa svedčí, a majúc na zreteli ustrojenie lepšej budúcnosti pre kmene naše, pristúpme k úvahe o tom, ako sa to mohlo stať, že svet slovanský upadnúť mohol do takej bezpríkladnej pohromy a v takej značnej svojej časti korisťou cudzincov mohol byť.

Spoločný jazyk

Druhé, na čo sa Slovania priprávať majú je spoločný jazyk spisovný, veď ktože by neuznal, že mnohorakosť literatúr do cesty kladie neobyčajné prekážky porozumeniu, duchovnému vývinu a spoločnému účinkovaniu? Slovania majú mnoho literatúr, ale či tým pri ich nepatrnosti budú môcť veľkým požiadavkám rozvoja ľudského vyhovieť, najmä ak budú viac a viac na divadlo svetových dejín vystupovať? A v porovnaní s literatúrami západnými: nemeckou, francúzskou, anglickou sú všetky tieto literatúry, okrem významnejšej ruskej, malé a zďaleka nevystačujúce, nevynímajúc ani českú, a kým v tejto rozkydanosti zostanú, ani nič významného tu vykonať nemôžu, veď čo za duchovný podnet, čo za prostriedky, čo za účinok sa im dostane na malom poli, ktoré zaujímajú, a ako ďaleko to takto doviesť môžu s rozvojom ľudským? Vzájomnosť medzi Slovanmi si zaiste uznanie a chválu zasluhuje, no predsa je to iba malá náhražka v núdzi a nemôže sa nikdy všeobecne rozšíriť v živote všetkých kmeňov. Aby sa Slovania k jednej literatúre uberali, na to majú všetky dôvody a povinnosťou sú k tomu zaviazaní z hľadiska ľudského, politického a historického. O voľbe tejto literatúry nemožno vôbec pochybovať, ak sa len nechce o veci naprázdno slama mlátiť. Všetky literatúry slovanské, okrem ruskej, sú obmedzené na menšie kmene a teda na malé priestory, preto by sa otázka o voľbe všeobecného literárneho jazyka slovanského mohla vynoriť iba medzi staroslovenčinou a ruštinou. Staroslovenčina však ako taká zo života vymizla, je temer mŕtva, nemá už ohybnosť a švih jazyka živého, a my potrebujeme slovo živé, zostáva teda ako jediná na to spôsobilá iba ruština, lebo je to jazyk najväčšieho, samostatného a široko a ďaleko panujúceho kmeňa, ktorému beztak prináleží hegemónia v slovanskej rodine národov, okrem toho je ona zo všetkých jazykov slovanských najbohatšia, najúčinnejšia a najplnozvučnejšia, poznačená silou. Srbčina je čo do týchto vlastností za ňou hneď na druhom stupni.

Tým nie je ešte povedané, že potom, keď sa ruština stane všeobecným literárnym jazykom slovanským, nemalo by sa v literatúre jednotlivých kmeňov nič písať, najmä v poézii atď., ale nemôžeme predsa pri jednotlivých literatúrach zotrvávať, veď čímže sa napríklad preukázať môže literatúra dánska po boku nemeckej? Ruská literatúra sa ponúka za všeobecne slovanskú aj preto, lebo sa v písme zvýrazňuje abecedou, ktorá jazyk dokonale a bez akýchkoľvek núdzových prostriedkov vystihuje, kým ostatné literatúry slovanské, okrem srbčiny, musia si naproti tomu biedne vypomáhať abecedou latinskou. Od samoľúbosti ľudskej sa očakávať nedá, žeby sa kmene naše na tento veľký krok ujednostajnenia dobrovoľne odhodlali, a za týchto okolností, keď sú pod cudzou nadvládou, nemožno to nijak ani presadiť; o tomto veľkom diele pre blaho Slovanov rozhodne sa až pod náporom závažných udalostí politických. Zatiaľ je dobre budiť o vec záujem, hovoriť o tom a mysle na to prichystávať.

V prírode po každom lete nastupuje jeseň a napokon zima, a tento zjav nachádzame aj vo svetových dejinách. Národy, ktoré sa v pracovnom zápale unavili, postupne odchádzajú z javiska, načo v dejinách nastáva čas umdlenosti, zima duchovná, ktorou sa završuje jeden život. Po plnosti gréckeho života nasleduje tam obdobie protivné, po rozkvete rímskom odpudzujúca perióda cisárstva, a nám sa pozdáva, ako keby teraz v Európe bol nastal čas takej umdlenosti. No rozvoj človečenstva jednako neustáva, večné pravdy preto nehynú, ba naopak, ako sa príroda po zime s nastávajúcou jarou prebúdza k novému, bujnému životu a s čerstvými silami svoju činnosť začína, tak je to aj v živote ľudstva. Aká plnosť a sila života sa rozvila po zániku cisárstva rímskeho v Germánstve a medzi Románmi!

Ešte jeden zvláštny zjav charakterizuje účinkovanie veľkých národov historických, že totiž po dosiahnutí tohoto vrcholu a po zaujatí duchovnej nadvlády nad národmi usilujú sa vtisnúť týmto národom aj pečať ducha svojho. Tak vidíme Alexandra Veľkého preháňať sa s Grékmi svetom a zapáleného snahou zaplaviť svet vzdelanosťou gréckou, práve tak Rimania bojujú o imperium orbis, rovnako sa Germáni zanášajú myšlienkou cisárstva všekresťanského a posledným úsilím západným toho druhu bolo snaženie Románov za Napoleona, toho človeka osudu. Sú to, pravda, len pokusy a stroskotávajú, lebo ich nemožno uskutočniť. Ako Caesar mečom svojím prekliesnil cestu dejinám svetovým do Galie, kam sa čoskoro preniesli, tak im Napoleon razil cestu do krajiny Slovanov a túto krajinu násilím zatiahol do sféry javiska svetodejinného. Akoby z vďačnosti za to mimoriadny tento muž, ktorého Francúzi z jednej strany preklínali, z druhej zbožňovali, Nemci, trpevší od neho, nenávideli a Slovania v rovnocennom boji súc v popredí, premohli, bol najviac Slovanmi správne posúdený a ocenený. Najznamenitejší duchovia slovanskí, „akýsi Puškin, akýsi Mickiewicz“ najpravdivejšie sa vyslovili o ňom a teraz Rus Demidov zriaďuje na Elbe napoleonské múzeum. O budúcnosti mal tento muž predtuchy mračné, s ktorými sa priateľom zdôveril v rozhovoroch na ostrove Sv. Heleny. Slovanstvo tento muž nepoznal, poznal len Rusko, na ktorého rovinách zapadla hviezda jeho a zlomil sa čarovný prútik jeho, ktorý leží tam v lone ruskej zeme.

Ľudstvo — zdalo by sa veru, že upadá, no nemôže nadlho samo seba zrádzať a podstaty svojej sa zriekať, najmä pri pokrokoch obrovských novej doby. Kráča ono stále vpred, a kam napokon dôjde, nik nemôže predpovedať. Ale horším stať sa môže iba na čas.

Pozdvihnite dlho skľúčené srdcia svoje, Slovania, a s pomocou Božou odvahu naberte k činom! Jalová je však každá márnomyseľnosť nacionálna, ktorá nijaký hlbší zárod nemá v sebe. O ľudstvo ide koniec-koncov, ktorého údmi sme my spolu so všetkými ostatnými národmi.

Toto je posolstvo naše! Kiež bude tak prijaté, ako bolo mienené.
prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenže nie je snaha od ľudí niečo zmeniť.Šomrať budú a vinu hľadať všade len nie v sebe.Oni to proste akceptujú.Volili politikov počúvajú ich.Počúvate nadriadených.Nič nerobíte.Ja som odišiel z veľa zamestnaní a dobrých zamestnaní kvôli tomu že som neakceptoval ich prístup.Prístup ľudí nadriadených.Mal som svoj názor a vždy si ho poviem.A ako dopadnem?Ako ten zlý ktorý nemá čo rozmýšľať ale makať.Vyslovene som dostal túto odpoveď.Nie si tu na rozmýšľanie ale na to aby si robil.Odjakživa mám iné názory a za to iba trpím.


joplins   |   ip:94.191.24   |   2011-02-20  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker..
presne- Bežných ľudí zámerne zamestnávali takýmito prkotinami,aby nepoškuľovali po moci.

ja som to opisal prikladom na piratskej lodi..

museli stale drhnut podlahu, aj 20-krat denne .. a nie preto lebo bola spinava.. ale preto aby nemali cas rozmyslat.. a aby nasledne nevnikla vzbura..
zamestnat mysel a unavit telo aby ludia chceli len odpocivat amat pokoj..

preco stoji jedna tehla tolko kolko stoji a preco je ´postavenie domu celozivotnym dielom cloveka??

lebo keby ten dom ziska za rok a uz nemusi nic platit, zacal by mat chutky po moci.. po rozhodovani.. po riadeni..

presne tak je system nastaveny aby mocne masy boli unavene a spokojne..Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prave, v prvom rade mente sám seba, okolie sa tiež začne meniť, istotne nie hneď na druhý deň, ale časom istotne sa to stane, a odrazu zistíte, že nie ste sám, ale že ste viacerí...


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A netočme sa len okolo majetku, sú aj iné hodnoty, oveľa cennejšie, ktoré vám nik nevezme, leda, že sa ich sami vzdáme!


joplins   |   ip:94.191.24   |   2011-02-20  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KEBY NERO V RIME POZNAL HYPOTEKU HNED BY ZRUSIL OTROCTVO..

HYPOTEKA JE NAJLEPSI DRUH OTROCTVA.. OTROK SA SIBE SAM BICOM, ROBI AJ V TROCH ROBOTACH A POTOM PLODY SVOJEJ TAZKEJ PRACE UTEKA POSLUSNE ODOVZDAT DO BANKOVEHO DOMU ..

NADHERA.. DECO VODKY TYM CHLAPCOM CO PRISLI NA TENTO SPOSOB...


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-20  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovak: ja to chápem.A od seba som začal veľmi dávno už od mala.Ja viem že sú iné hodnoty krajšie a hodnotnejšie ako majetok.Veď to je môj život.Iné hodnoty ako sa uznávajú.A prave preto tak dopadám ako dopadám.Ja nemám nič.Nemám byt ani dom nemám nič.A musím tak či tak platiť.Nič nemám a aj tak platím.Ja nemám ani domov jediný domov je táto zem po ktorej chodím stromy príroda.A aj tú si privlastňujú.Mám tento počítač a to je všetko čo mám.A nepotrebujem nič len bývanie jedlo a šaty.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prave, tak máte viac ako najväčší boháči tejto Zeme, lebo to oni nemajú nič, vy máte všetko!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre to napísal ten Štúr.
Len sa bojím,že za takéto reči budú onedlho zatýkať...
Ved ked som spomenul jeho sny,už na mňa útočil Milan,že som nacionalista a hlúpy zaslepenec,ktorý nevyliezol spoza pece...
Povedal Slovák Milan,ktorý ako správny patriot zdrhol do Kanady,za lepším životom a teraz posiela rozumy ľudom,o ktorých živote nemá ani len šajnu...


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Refrén jednej piesne od Iné Kafe:

,,Keď včera bola tma tak dnes príde ráno
a s ním sa skončí sen čo kradol ti spánok
a svitanie ti úsmev na tvári pripraví
a ty vyhráš ten boj o kľúče od klietky
aj keď budeš sám sám proti všetkým
ešte nič nekončí naopak všetko práve začína..."

Či to nie je tak, ten boj nikdy nekončí, dokiaľ tu budú takí, ktorí vždy budú chcieť utlačovať a bohatnúť na iných... ale ty vyhráš ten boj o kľúče od klietky aj keď budeš sám sám proti všetkým
ešte nič nekončí naopak všetko práve začína...


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker, takí sa vždy tvária ako naj hrdinovia, ale len tvária, lebo zbabelosť je ich vizitkou...Stačí, že sa niekto hlási hrdo k národu, jazyku, k štátu, a už je ten či onen....Ale veď to oni neustále hovoria o sebe, zaliezli niekam a tvária sa, my sme tí hrdinovia.

Zatvoriť môžu, pustiť tak isto, ale hlas slobody nezatvoria, lebo tých hlasov už začína pribúdať, stále viac a viac, a z toho oni majú najväčší strach, ako čert pred krížom!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Včera ráno sa mi stalo,že som sa trochu rozčúlil a začal som dosť hlasno hovoriť na rovinu,čo si myslím.
Prvá reakcia bola taká,že ma jeden začal potichu upozorňovať: Ticho!
Aké ticho?-ja na to.
A čo?-klamem?
Okolostojaci stáli ako zmrazení a s vytreštenými očami na mňa pozerali a potom si tichúčko šomrali v tom zmysle,že mám pravdu.
Ludia nie sú hlúpi,len sa boja a chcú mať kľud a preto sú ochotní žiť radšej v sebaklame-boja sa objaviť pravdu.
Netreba im to zazlievať-dobrí ľudia sú plachí ako ovce.
Treba z nich urobiť odvážne ovce,ktoré dokážu hrýzť...


Antabus   |   ip:64.121.12   |   2011-02-20  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  www.ondrias.sk prvy clanok kliknite na Nasledujúcu tabuľku o odpracovaných hodinách otvori sa vam tabulka. Vsetci sme niekam prisli a zistili sme, ze nie su mudrejsi, nepracuju viac ani lepsie a efektivnejsie ako my na Slovensku. Takze v tom musi byt cert. A cert sa vola armada. Oni maju armadu s ktorou vyberaju vypalne po svete cez Svetovu Banku a IMF. Ak sa im nepodriadi nejaka vlada, tak poslu armadu. Zo Saddym spravili presne to iste ako s Adom. Ada tiez prerobil grose, tak museli vyrobit vojnu. Saddam zacal obchodovat s ropu v Euro a stupili mu na krk.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-20  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s čím to mám otvoriť?


Peter   |   ip:78.141.10   |   2011-02-20  (13:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prvé reálne riešenie na to odporné zvyšovanie všetkých cien, by bolo masívne zdanenie bánk! Veď predsa nie je možné aby banky v čase krízy mali zisky niekoľko miliárd eur! Veď to je niečo NEUVERITELNÉ! A my občania sa máme skladať na ich zisky? Tak do pi.či už s takou koalíciou, čo nezastáva práva SLOVENSKÝCH OBČANOV!!!


Antabus   |   ip:64.121.12   |   2011-02-20  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moslimani pochopili, ze budu zit na hranici prezitia pod sudruhmi ktori spolupracuju zo zapadom


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-02-20  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odvážne ovce ? To bude len vtedy, keď už naozaj ľudia nebudú mať čo jesť. A bude ich dosť. Potom začnú hrýzť.

Tu nikdy nebude dobre, pokiaľ sa nezmení CELÝ systém. Slovensko nemá mať odkiaľ peniaze, len žmýkať na daniach od bežných ľudí.

Sme v podruží západu. Hodnoty ktoré sa počas roka v SR vyprodukujú idú väčšinou do zahraničných rúk. Niekde bolo prezentované aj presné percento. Minimálne 83 % z toho čo sa to vyprodukuje ide zahraničným majiteľom.

Mečiarovci rozdali za babku fabriky domácim vydieračom. A Dzurindovci rozdali kľúčové zlatonosné podniky do rúk zahraničným majiteľom. A čo je dôležité povedať je to, že skoro VŽDY bol ten zahraničný subjekt ŠTÁTNY PODNIK. Pretože Mikloš a jeho banda vždy argumentuje a ochraňuje tieto kroky tým, že súkromný sektor sa lepšie stará o majetok ako štátny sektor. Ibaže už akosi zamlčí, že ten zahraničný kupujúci je iný štát.

Potom tu máme daňové prázdniny pre farbriky ktorým sa uráčilo prísť na naše územie a zamestnávať ľudí za minimálnu mzdu. Po čase to tu zabalia a posunú sa smerom na východ.

A potom tu máme naše slovenské firmy, prosperujúce firmy. Ale tie majú zaregistrované sídlo kdesi na Cypre, v daňovom raji. Myslím že okolo 8000 firiem v SR má takéto Cyprusovské sídlo. Neplatia na Slovensku dane zo zisku !
Na Cypre sa zaregistrujú v nejakom malom mestečku. Nebudú predsa platiť za prenájom kancelárie veľké peniaze. Stačí kancel v malom meste. Občas tam niekto vyzdvihne poštu a inak veget.

A teraz mi povedzte ako može byť na SLovensku lepšie. O rok ? O päť ? O desať ? Nie. Nebude to nikdy pokiaľ bude systém taký aký je teraz.

Quasimodo   |   ip:92.52.22.   |   2011-02-20  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  meff vystihol si to azda najlepšie ,niet čo dodať.ešte azda verejne zakazky,netransparentne tendre atd, potom ked statu chybaju eura,tak jednoducho dviha dane,sme odsudeny na ekonomicku fatalnu smrt,este uvediem priklad juz korei,ktora sa s pol krajiny vypracovala,znacky hiundai,kia... co mame my ,ake znacky,ake know how, jednoducho o 50 rokov tu bude europska palestina,civilizaciun cakaju velke zmeny, chudobne arabske staty chcu vyssiu ziv uroven, afrika chce vyssiu uroven,cina sa vzmaha,zdroje na planete su obmedzene, k tomu ekonomicky fasizmus a kolonializmus zapadu, svet cakaju velke otrasy, sme este len na zaciatku, boj o zdroje,potraviny a pitnu vodu,ak chce ludstvo prezit,musi sa zmenit celkovy ekonomicky system,spravodlivost


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-20  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia z tych co chcu socik je mne na grcanie. To skutocne nepametate kde to doviedlo? Ved vdaka tomu dnes nasiete nasledky a este do takej zumpy by ste uvrhli vase deti?
Pan skalter, Milan ma stopercentnu pravdu je to clovek ktory cosi prezil, ja apsolutne snim zdielam nazor a som rad ze ma otvorene oci a nie je zaslepeny hlupak. Kazdy ma otvorene dvere a kazdemu odporucam ist co len navstivit taku Koreu alebo Cinu a rychlo by ste vytriezveli hlupaci.


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-20  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak by si navštívil čínu mám obavu že by si vytriezvel ty


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-20  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre gomez na buduci mesiac cestujem znova do Ciny. Ak posles adresu tak ti poslkem pozdrav z Pekyngu, len pre zmenu teraz idem i do Hong Kongu. Ver mi ze som vytriezvel a naprial by som to nestastie co je tam, ani najvecsiemu svojmu nepriatelovi. Ja vzdy pisem zo zivotnych skusenosti a nie co povedala jedna baba, alebo vodca Hranol.


Milan   |   ip:87.244.25   |   2011-02-20  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Sheldona. Dobrý postreh. Obrázok nemá priamy súvis z článkom. Aj keď kto vie? 22. sieň. Spontánny výber. Možno aj touto cestou, Tvorcovia krídel, oslovujú nás.....


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-20  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to otvorene oci: Co mas ty stale s tym socializmom? Dobre, zobrali vam nejaky majetok, no a? Ved ste neboli jedini. Niektori dostali aj povraz alebo neoficialne gulku. Do ziadnej zumpy sme nase deti neuvrhli lebo slusny ludia ktori ziju na Slovensku si toto nevybrali. Bolo nam to vnutene od zapadniarov a ich poskokov ako ty. Videl si serial Alzbetin dvor? V jednej epizode obsadili Nemci Slovensko a hned mali svojich prisluhovacov z radov domacich. Jedneho volali Bogar - somar. Ked Nemcov vytlacili Rusi tak sa skoro posral od strachu a prosikal vsetkych aby mu pomohli, ved on nikomu neublizil. Taketo spiny mame na Slovensku aj teraz, zalezene na svojich teplych miesteckach. Takze nepis o Slovensku ked nevies ako to je.

to Stalker a Slovak: Super robota chlapci, len tak dalej! Stalker nedaj sa umlcat a co i dusu das v tom boji divokom, mor ty len a vol nebyt ako byt otrokom! :) Treba sa zbavit roznych patolizacov a zapredancov. Uz vidim ako by nejaky manazerik ktory cely den drbe slusnych ludi a vozi sa v Mercedese pustil do gati keby po neho prislo par chlapov v kuklach a baseballovych palkach. Co si navaril to si aj zje. Kym sa prisluhovaci nebudu bat, dovtedy nebude poriadok. Bud si s nami alebo proti nam, no v tom pripade si za to mozes sam a nesies za to nasledky.

Od padu komunizmu nam rozpredali vsetko: fabriky ktore boli schopne vyrabat vsetko, vodne zdroje ktore su jedni s najlepsich v Europe, pozemky, lesy, zeleznice atd. Vsetko bolo predane doslova za babku a bez vedomia ludi.

Suhlasim s nazormi ze dnesna mladez uz nema respekt, uctu k starsim, je leniva, nerada sa uci a drza. Podoba sa uz na tu vychvalenu zapadnu mladez, ved tak sme to chceli nie? Myslim ze nebolo by na skodu znovy zaviest v skolach fyzicke tresty.

Co sa tyka nakladov na zivot v zahranici, nie je v tom az taky rozdiel. Ceny mlieka, masa, peciva a benzinu zhruba ako u nas. Samozrejme ceny nehnutelnosti su niekde drahsie no bublina uz splasla a su kvoli tomu vo velkych srackach (napr. Irsko). A z toho sa uz tak lahko nevykopu, akurat do toho zapadnu az po usi.

Aby sa clovek odputal, treba prestat pozerat tv a ich vymyvanie mozgov, citat noviny ktore pisu na obhedavku a bojkotovat zahranicne obchody a vyrobky. Viem ze to nie je jednoduche no je to prvy krok.

Slovensko Slovakom a cim skor vystupit z NATO a EU! Panslovanska Unia je riesenie ktore nedovoli zotrocit nasich ludi!


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-20  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre VanHelsing co ty mas stym kapitalizmom, ked ja zatial spravodlivejsi system nepoznam? Ak chces byt komunistickym papalasom tak chod do pekiel a ak chces byt otrokom tak sa chod dat vysetrit doktorom a nepis o niecom co nemas sajnu.


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-20  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to otvorene oci: Nejako som ta nepochopil. Kto tu pise o papalasoch a kto chce byt otrok? Pisem o tom ze 20 rokov kapitalizmu stacilo na to aby sa znicilo to co sa budovalo 40 a viac rokov. Kedy si bol naposledy na Slovensku? Asi nie v poslednej dobe, to by si nahovoril ze kapitalizmus je najspravodlivejsi.

Pozri sa na to takto: Co urobil kapitalizmus a tie svine v Chile? Pozabijali tisice ludi len kvoli medi. Co urobili v Juznej Afrike? To iste kvoli zlatu a diamantom. Preco sa Anglicania drzali tak dlho v Indii, Amerike, Australii atd? Naco bola Francuzom Kanada, severna Afrika? Odkial mali zlato Spanieli? (Uz ho asi prehajdakali a prihorieva im). Vedel by som ti k tomuto poradit aj nejaku literaturu, potom bude mozno tvoj nick pravdivy.


emigrujme   |   ip:91.127.60   |   2011-02-20  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing
Mam bratranca v USA a kúpil si tam barak za 80 000dolarov a patrí do strednej triedy takže nie barabiznu. A viem že tam robil aj kšefty s nehnuteľnosťami a prenajímal nejaké byty. Tu barak ohodnotení bankou na 200 000€, povedal že viac ako 50 000 dolárov by nedal. Tak kde je chyba. (býval v Bafale a jazdí na Honde CRV a nemá ani maturitu a zdrhol za komančov do USA)


emigrujme   |   ip:91.127.60   |   2011-02-20  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten barak si kúpil tento rok na jar.


emigrujme   |   ip:91.127.60   |   2011-02-20  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Soráč na jar 2010.


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-20  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to emigrujeme: Chyba je v tomco si sam napisal: Banka ohodnotila ten barak ma 200 000e. Ako vsetci vedia na Slovensku uz nie je Slovenska banka. Takze to bolo ohodnotene znovu len zapadnymi vypalnikmi, ten barak taku hodnotu nema ani nebude mat. Bratranec zdrhol za komancov, to bol asi pri moci Reagan a v Amerike bol boom. Bali sa ZSSR ako cert kriza a snazili sa dostat vsetko pod kontrolu co sa len dalo. Kvoli tomu ziju aj teraz ze drancuju cely svet. Skus tam emigrovat teraz. Videl si New Orleans, Detroit a ine mesta? Detroit a Pittsburgh boli mesta zeleziarni a automodilovych gigantov ako GM, Chrysler atd. A kde su teraz? Vyzera to tam ako v tretom svete. A prave to su ti obycajni ludia ktori pracovali v tych fabrikach. No nam ukazuju v tv len ameriku bohacov a bankarov. Takze mastri propagandy funguju dalej.


Slovak   |   ip:193.200.1   |   2011-02-20  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing, veď nech emigrujú, a nech nezabudnú zobrať aj takého Mikloša a spol., všetky západné banky, poisťovne, podniky, obchodné reťazce..., tak ako všetkých, ktorý zdierajú a ťažia z tejto úžasnej krajiny. Nech zatvoria dvere za sebou, my im ich už viac neotvoríme...a razom bude tu viac pokoja...


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-20  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Slovak: Mozme otvorot dvere Ukrajine, Bielorusku, Rusku a Srbsku a zrusit im viza. Neviem naco sa opicime po zapadniaroch, preco taky Nemec alebo Francuz moze k nam prist kedy sa mu zachce ale Rus alebo Srb nie? Nemec je uber alles? :)


Sheldon   |   ip:81.89.53.   |   2011-02-20  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milana: ďakujem, za umiestnenie obrázka...Ano, máš pravdu, aj takto nás oslovujú... super, že aj tu je spriaznená duša :)


lunex   |   ip:77.93.216   |   2011-02-20  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  *** VanHelsing | ip:89.101.89 | 2011-02-20 (19:50)

Pozri sa na to takto: Co urobil kapitalizmus a tie svine v Chile? Pozabijali tisice ludi len kvoli medi. Co urobili v Juznej Afrike? To iste kvoli zlatu a diamantom. Preco sa Anglicania drzali tak dlho v Indii, Amerike, Australii atd? Naco bola Francuzom Kanada, severna Afrika? Odkial mali zlato Spanieli? (Uz ho asi prehajdakali a prihorieva im). Vedel by som ti k tomuto poradit aj nejaku literaturu, potom bude mozno tvoj nick pravdivy. ***

ja by som tu literaturu poprosil.


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-20  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to lunex: Napr.: Naomi Klein - The Shock Doctrine, John Pilger - Confessions of an economic hitman, Nicholas Shaxson - Treasure Island, Noam Chomsky - Media Control, David C. Korten - When Corporations rule the world. To je par co ma napadlo. Neviem ale ci su vsetky prelozene do sk alebo cz.


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-02-20  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Van Helsing
Lunex už číta ako divý :-)))


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-02-20  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako sa to tým kurvám podarilo dosiahnuť?
Ja to celé vnímam ako vojnu proti Slovanom. Je nás 350 miliónov a rozumieme si bez slovníka. Ako je možné, že toto nedokážeme využiť a že nám nepatrí celá Európa?
Asi preto, lebo nemáme takéto ambície. Slovania majú zrejme inú predurčenú úlohu, o ktorej píše Emil Páleš vo svojej knihe Duchovná úloha strednej Európy. Nejaký múdry človek raz o Slovanoch napísal: Slovania sú civilizáciou vyššej kategórie, ale zatiaľ na nižšej úrovni.


Stewe002   |   ip:95.103.21   |   2011-02-20  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NIKDY nedobehneme zapad s platmy! Preco? lebo nas mily stat nas predava za lacne prachy zapadu! ano vy vsetci ste lacna pracovna sila! Vsetky zapadne firmy sem pridu ryzovat na nas..a my im este dame danove prazdniny na 10 rokov!... Spytajte sa to vasich polytikov.. ze preco zarabate tak malo? len sa ich spytajte.. a rovno im tam hodte tehlu do okien.. Lebo to su oni ktory z vas spravily otrokov za baksis!!!


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-21  (07:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
tam kde to vysvetľuješ s tými 7 statočnými máš pravdu. vcelku máš dobré postrehy. kedy tí ľudia začnú bojovať za svoje práva? vtedy keď ani oni už nebudú mať čo stratiť, keď nebudú mať ani oni už na výber.
na partizánske akcie každý taký človek nadával. všade a vždy. ale mali svoju úlohu. aj keď niektoré postupy a texnológie sú v tej knihe zastarané, mnohé platia dodnes. v knihe od xe "partizánska vojna". tam opisuje situáciu, napr. poškodili v mestečku trafostanicu. ľudia síce nadávali na partizánov, lebo ostali bez elektriky, ale batistovcom xýbala viac. policajné jednotky sú sxopné zabíjať a pendrekovať, ale nový transformátor navinúť nedokázali. jedinou sxodnou cestou pre ľudí bolo pridať sa k revolucionárom, vyhnať batistovcov a až potom opraviť trafo. to je jedna z týx texník, vyvolať ešte väčšiu nespokojnosť medzi ľuďmi, takú, že už sa dajú do pohybu aj oni. s.a.botáže.
je to účinné. xybou revolúcii však nie je toto, ale to , že potom po rokox sa každá znova zmení na systém, ktorí síce za iné ideály, ale znova používa praktiky starého systému na ovládanie ľudí.
nezavrhujem tým ani vyššie uvedené postupy, ak je súčasný útlak taký, že sa ho už z dôvodu prežitia treba zbaviť, neviem však potom nastoliť nič lepšie. ak to vieš tak +.
po tex. stránke je na to dobré napr ž..e.n. 26, i.m.pro. ..vised c...i.a d.e..vi.c.es. a pod...


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-21  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorene oči
hovoríš tu o ľuďox , ktorýx ani dobre nepoznáš , že nič nezažili. akoby niečo zažili len tí, čo emigrovali. otvorené oči, aj ľudia tu zažili, len iné ako ty a preto sa ix názory s tvojimi tak rozxádzajú. nuž ty by si tu už mal typické meno "amerikán". skús tím, čo ix názory tak odsudzuješ vybaviť víza a dať aspoň na šífkartu, a dopraj im zažiť to čo ty a potom sa asi aj zhodnete. na oplátku príď ty sem a zaži.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-21  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Utláčajú nás,lebo sa nás boja-jozef dobre napísal:
Slovania sú civilizáciou vyššej kategórie, ale zatiaľ na nižšej úrovni.

Preto sa nás snažia ovládnuť.
Preto nás neustále rozdeľujú.
Prečo lanária Ukrajinu do NATO a Eú?
Viete aká propaganda tam v médiách fičí?
Ale ako sa k tomu postaví Rusko?
Ved je to arogantná politika formou provokácií!
Rusko nie je na kolenách-ako si mnohí myslia.
Niekto raz opísal Rusko,ako spiaceho medveda pod postelou Europy,alebo aj sveta.

USA podporilo albánskych teroristov a tí napadli z Albánska Srbsko,obsadili Kosovo a Kosovo potom vyhlásilo nezávislosť.
Následovalo vyhnanie Srbov z ich rodnej zeme,pričom albánci-moslimovia cestou znásilňovali,vraždili a vypaľovali chrámy,ktoré Slovania postavili v čase,ked ešte Amerika nebola ani na mape!

Ved napríklad my sme mali bohoslužby v staroslovienčine v čase,kedy ich mal zvyšok Europy výlučne v latinčine!

Kto je tu barbar?
My sme Slovania,ale svetu vládne banda bastardov!
Preto sa Milanko z Ameriky ozýva a vyčíta mi to,že sa hrdo hlásim k odkazu predkov!
Považuje to za nacionalizmus.
Slovania nikdy nemali kolonie,nikdy nežili z práce iných.
Sme chudobnejší,než západ,ale len materiálne.
Oni sú zas duchovní žobráci!
Ved žiť iba na úkor iných.
Slovania vždy vedeli makať a postarať sa o seba-obrábali polia a mali kľudný život.
Zobrali do rúk aj zbraň-hlavne proti mohamedánskym psom.

Vdaka bratom Srbom nemáme v Europe mešity-až teraz,ked si ich tam západ-v rámci supertolerancie pustil...

A vrátim sa ešte ku Kosovu:
Ani jeden Srb nepovažuje otázku Kosova za uzavretú.
Ano-šiptári im ukradli Kosovo a jednostranne vyhlásili nezávislosť.
Ale to je len dočasné.
Srbi sa nikdy-opakujem NIKDY nevzdajú Kosova.
Berú to len ako dočasný stav.

A ešte k tým kapitalistickým drístom...
Systém je nastavený tak,že keby v celom svete bol kapitalizmus a skutočná demokracia,tak systém zlyhá.
Všetko je to založené na tom,že bohaté krajiny vyžierajú tie chudobné.
Tie chudobné by nemuseli byť chudobnými,ale ich vladár je kamarát s USA a tak je všetko v poriadku.
Domáci skapíňajú od hladu a zahraničné spoločnosti ťažia veselo ropu,diamanty,urán,drevo a pod.

Keby vo všetkých týchto krajinách boli poctiví vládcovia,ktorým ide o skutočné blaho ľudí,tak od hladu skapíňajú v USA!joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-02-21  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nastastie im uz bije posledna hodina..
Uz sa dlho nebudu tesit zo svojich diamantov, zlata, uranu a dreva..

Ich zlato zhrdzavie a satstvo zmolavie.. krik biednych robotnikov dosiel k usiam Pana mocnosti a odplata sa blizi..

" Vseho do casu , Kilisova.. vseho do casu...!!"


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-21  (09:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplis: Len aby to tak bolo.Lebo zatial nevidim v ludoch zmenu.


joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-02-21  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prave.

Myslim,ze zmena pride no bohuzial nie k lepsiemu ale k horsiemu...
Ide o to z akeho uhla na to pozeras..
Z matarialneho hladiska pride zmena k lepsiemu .. budu si nahovarat ,"je pokoj a bezpecnost", co znamena ,ze sa to tu fajne polepsi..

No z duchovnej stranky pride upadok moralky.. a dost velky.. no a to vyusti do neskutocnych problemov..

do problemov ake este ludstvo nezazilo vo svojej historii..
Vsetko ma svoj cas..biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-02-21  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čas na dobehnutie "západu" bude naplnený, keď bude vyriešená základná sporná otázka celých ľudských dejín,"Kto má právo vládnuť". Potom na rajskej zemi, bude každý na západe aj východe, severe aj juhu, bývať v slobode Božích detí v luxuse, dôstojnosti , ktoré táto zem môže naveky poskytnúť bohabojným ľuďom. Dovtedy je to boj, ako doslovný tak duchovný. Protagonistami a príčinou oboch bojov sú Satan a chazari, ktorých zneužíva na svoje mocenské chúťky. http://hucek.cz/l_kopecky/history/khazars.htm


enslow   |   ip:178.41.13   |   2011-02-21  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mna zaujima jedna vec a to ta..ze preco maju na zapade take platy..kde na to ta firma berie??? ja zamestnavam ludi a velmi rad by som im dal 1500e ale jednoducho mi firma tolko nezarobi..neda sa dat taky plat proste..a pritom sam skromne zijem..


martan   |   ip:195.80.18   |   2011-02-21  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to enslow:

je to jednoduche, ekonomika ta nepusti, nieje dostatocny odbyt


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-02-21  (12:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to enslow: Maju velke marze a hodinove sadzby za pracu a sluzby su obrovske. Napr. prisli dvaja chlapi, zasklili take nale otno asi 40x60cm. Dali tam take tvrde sklo s vlaknami vnutri aby sa nerozbilo. Trvalo to asi 10 min aj so zatmelenim a bum ho, fakturka na 1 hod a 300e. Alebo dalsi priklad, servis na auto 100e na hodinu. Dalsi priklad, olejovy filter do auta kupa: 3.11, predaj 9.55 plus dan. Ked si das take marze potom mozes platit ludom 1500e. Maju tam strasne drahu robotu a z toho ziju. Tisice malych subdodavatelov a kontraktorov a kazdy si da vyssiu cenu. Treba sa toho zbavit a hned budu veci lacnejsie.


emigrujme   |   ip:178.41.23   |   2011-02-21  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  enslow
1-na západe majú také platy z ktorých môžu viacej míňať(takže majú firmy väčšie obraty, príslovie platí kde nič nie je ani čert neberie)
2-u nás podnikateľ ktorému sa darí šetrí na platoch, príklad u nás si kúpi podnikateľ čo najskorej SUV napr. Tuarega aby nebol považovaní za lúzera, a na západe mu na začiatok stačí passat, to je ten rozdiel(už veľakrát som počul prípady keď niekto hovoril že nemajú vo firme na zvýšenie platov a šéf a jeho žena prišli na nových búrakoch, typické)
A samozrejme drobnosti ako
3- vymáhateľnosť pravá nezávislá od hrúbky portmonky
4-podpora malého a stredného podnikania
5- a výroba zbraní, turistický ruch alebo bankové služby pre zahraničie v Slovenských rukách(dokiaľ makaš pre niekoho si len sluha)
Atď...Aj keď si niekto môže myslieť že som komanč alebo ficovolič, je to jeho vec ale pýtam sa stav ciest aký je túto zimu, bude lepší na budúci rok alebo ako sa to vyrieši priletí Santa a dostaneme cesty zadara a čo spravíte pravicujuci Slováci z Radżastanom pod Tatrami čo tu bude za 50 rokov.(pamätajte na kosovo a Rómovia už podpísali zmluvu s USA)enslow   |   ip:178.41.13   |   2011-02-21  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na slovensku ludia setria a neminau peniaze..preto tu nejde biznis ako inde


lord1977   |   ip:85.135.17   |   2011-02-21  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najľahšie je sa sťažovať. Za komunistov sme sa naučili akurát tak okrádať štát. Tak nečakajme, že nám štát niečo teraz bude dávať. Dávanie a branie. 40 rokov sme okrádali my štát, a zhruba 40 rokov sa nám to bude asi vracať.


emigrujme   |   ip:178.41.23   |   2011-02-21  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord1977
To sú keci, pozri sa na najvyspelejšie štáty sveta s najväčšou životnou úrovňou. V každom štáte sa občania spoliehajú na svoj štát.(To je funkcia fungujúceho štátu, ináč im je načo) Poviem to takto Nórovi ukradnú auto v Nórsku a ide do Británie podať žalobu. Alebo ako to je. Vy všetci pravicujuci Slováci sa spoliehate na seba a na cudzie štáty len nie na svojho brata, rodinu, suseda a národ.


lord1977   |   ip:85.135.17   |   2011-02-21  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  emigrujeme
Ja sa spolieham na štát a vážim si ho a preto som neemigroval.
A tvrdím, že keď budeme na sebe pracovať, tak sa výsledky dostavia. Výsledky sa určite nedostavia tým, že nás čo najviac odtiaľto utečie za ľahšími podmienkami.


emigrujme   |   ip:178.41.23   |   2011-02-21  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mam otázky na pravicujucich Slovákov(poprípade červených, oranžových, pásikových a iných Slovákov). Načo tu je Slovensko? K čomu je to dobré? Kam smerujeme Slováci a čo chceme dosiahnuť?


joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-02-21  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord 1997 pises ...A tvrdím, že keď budeme na sebe pracovať, tak sa výsledky dostavia. Výsledky sa určite nedostavia tým, že nás čo najviac odtiaľto utečie za ľahšími podmienkami.

je lepsie ostat na slovensku ako spravny narodovec a hrdina ,, nasledne (pri 400 eckovom plate ist do banky a pozicat si 2 melka) na dom lebo z platu na to neusetris.. a byt vydany na milost a nemilost wolsfagenom a siiimensom na 12 hodinove sichty pri pase .. a modlit sa aby ma nevyhodili a tym by som prisiel o prijem a strechu nad hlavou.. ??? to znamena stat sa nevolnikom v mene svojej strechy nad hlavou korparacii na zbytok zivota.. poslusna ovecka ktora bude drzat hubu a krok pre kus zvanca co mi dava volksfagen???? tak???

alebo je lepsie odist za lahsimi podmienkami do krajiny EU ,, zarobit na 4 roky (podotykam.. usetrit!! a nie minat a ukazovat sa s kazdou vyplatou doma aky som ja macher a potom robit vb zahranici do 50 -tky ako chuj)..
postavit si dom za svoje.. a potom mozes otvarat hubu a ukazovat pravdu ludom..mozes vynadat debilnemu sefovi pred vsetkymi zamestnancami lebo na teba nema paku.. ???

do je lepsie?? odpovedaj!!!


lord1977   |   ip:85.135.17   |   2011-02-21  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To beriem, ak na 4 roky a vrátiť sa, to beriem.


illuminatedBimbo   |   ip:178.41.12   |   2011-02-21  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1,V strojar.odbore zarobim cisteho 1000e/140hodin a nieje problem z nadcasmi sa dostat nad 1500e/mesacne...a stoho sa da uz ako tak prezit....ale nespolieham a neupinam sa moc na to....

2,Bokom este som zamestnany v statnej sprave kde si za nejake papierovacky prilepsujem 200e/mesiac ....ale len z tohoto prijmu by som bol vprdeli....

3,Z pernajmu hnutelneho a nehnutelneho majetku si pridem rocne na cca 500-3000e zalezi na sezonnom dopyte.....vyuzivam trochu vlastne statky v mierne lukrativnej oblasti....momentalne je to viac bieda ako ryza ...ludia nemaju peniaze....

4,Este potom fusujem do potravim kde sa rysuje ryza na cca 10-20 tisic eur rocne ale to je uz manualna makacka,ak bude momentalny trend zdrazovania potravin bude to taka mala vaticka na vlastnom grunte ktory ma aj pripadne nakrmi!

5,No a tieto 4 aktivity konbinujem jak "Bruce Lee"....:-)))

Ma niekto este nejaky napad? Mam este furu volneho casu....

komunista   |   ip:46.34.233   |   2011-02-21  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vazeny uvedomme si jednu vec,ludstvo v sucastnosti nie je schopne zako zivocisny druh expandovat ,vytvara sa pretlak obyvatelstva planety ,fosilne zdroje,ziv.prostredie... maju svoje limity,dnes sa prepocty robia na 9 mil, za dvadsat rokov 14 mil, kde zabezpecit zivotny priestor a podmienky,tu stoji otazka,jednak tento system nie je spravodlivy a trvalo udrzatelny,jednoducho ,je mozne aby na celom svete mali ludia rovnaku ziv.uroven,nebol hlad,vykoristovanie.... tento system sa tymito otazkami ani nezaobera, zoberme si taky Egypt,ludia maju ocakavania zvysenia ziv.urovne, ale padnu na hubu,ich zivotna uroven je odsudena na velmi nizku uroven,turizmus ic z biedy nevytrhne,v prvom rade treba pozdvyhnut sk ekonomiku,ale ako,veda poddimenzovana,vyvojova baza neexistuje ,len montujeme,co dokazala korea a co mi,za dvadsat rokov nic,receptov na zmenu je vela,no realite nezodpoveda ziadny


otvoreneoci   |   ip:67.213.87   |   2011-02-21  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na zamyslenie, Koreja oproti Cine je maly stat a pritom ekonomicky je ovela lepsie na tom i ked dennodenne je jednou nohou vo vojenskom konflikte. Oproti Cine ktora je len lacnou pracovnou silou pre zapadny kapital Koreja produkuje a vyvaza vela cisto Korejskych vyrobkov. Pokuste sa najst odpoved na tuto otazku niekde je pes zakopany.
Nieco je tam zvyhodnene, ze dokazu sa firmy presadid a este i expandovat do sveta.


baronprasil   |   ip:85.237.22   |   2011-02-21  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ja si myslim ze staci rusit TV vysielanie tak na dva mesiace a revolucia je na svete. Kto necumi zacina rozmyslat. Sorry ya gramatyku...............tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-21  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Len tak ďalej...

..pred rokom 1989 sa v ČSSR nešetrilo ničím a za plyn, elektriku, vodu sa platilo paušálne a aj napriek tomu sme ako štát nemali dlhy a naopak iné štáty nám boli dlžné....od príchodu tej kapitalistickej demokracie si rok čo rok uťahujeme opasok, platíme nehorázne dane, vysoké ceny za čokoľvek a ešte si naša vláda požičiava....pritom veľa podnikaťeľov a politikov má nahrabaných toľko prostriedkov čo by za komunistov patrilo štátu, že by s nimi mohli "dotovať" SR na niekoľko desiatok rokov....gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-21  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koreja oproti Cine je maly stat a pritom ekonomicky je ovela lepsie na tom -to kde si vyčítal?tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-21  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Han Korea bola od vojny podporovaná USA a Japonskom, ako ekonomický klin proti ZSSR a Číne....odmenili sa im korejčania tým, že im do USA navozili svoje lacné autíčka a položili Fordy a Chryslery na dno predajnosti a do krízy....


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-22  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci | ip:67.213.87 | 2011-02-20 (19:17)

Pre gomez na buduci mesiac cestujem znova do Ciny. Ak posles adresu tak ti poslkem pozdrav z Pekyngu, len pre zmenu teraz idem i do Hong Kongu
Z pekYngu mi môžeš poslať pozdrav-ja som bol zatial iba v pekingu. Ideš tam pracovne alebo ako turista? Vysvetli mi aký zmysel má pre teba táto cesta ked to tak odsudzuješ.


emigrujme   |   ip:178.40.19   |   2011-02-22  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je dobře, že komununismus skončil. Špatně je, že se vracejí důvody, proč vznikl.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-22  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre emigrujme - ha ha, ze komunisticka kanada? Dobre som sa zasmial. Zijem tu 10 rokov chlape - kludne tu zavitaj ked si myslis ze tu je komunizmus. Hlavne to nepovedz uradnikom na hranici - asi by pukli od msmiechu. Taky zvast aky si napisal som teda uz dlho nepocul. Z toho co citam tie prispevky mam dojem ze sa sem zisla skupina starych partajnikov a sudruhov brlaboliaca dva na tri bez akejkolveho realneho podkladu a bez znalosti sveta co je vonku za ich obzorom. Vystupit z EU a zalozit panslavisticku uniu - moj ty boze - ani po burciaku doma nemam take halucinacie. Sudruhovia - vase miesto je v utulku pre dusevne postihnutych, to co pisete to sa neda citat.


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-02-22  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komunizmus ani nikdy nikde nebol. Bol tu len socializmus. Kapitalizmus sa javí ako spravodlivejší a demokratický systém. Ale dnešny korporátny kapitalizmus je niečo úplne iné ako by sme chceli mať. Medzinárodné korporácie majú prakticky MONOPOL na tú-ktorú činnosť. Vedel si že napríklad všetky západné televízie v skutočnosti vlastní len 7 firiem ? 7 Majiteľov ! To už nie je o konkurencii. A demokracia nie je demokracia, pokiaľ si vedia tieto mega firmy podplatiť akúkoľvek vládu. Či je tam Fico alebo Dzurinda. Alebo Sarkozy, alebo Merkelova.

Načo je niekomu zisk ktorý NIKDY nemôže minúť. Tieto veľké firmy majú zisky ktoré si rozdelí ich zopár spolumajitelov. Napríklad Slovak Telecom mal minuloročný čistý zisk v takej výške čo by zarobil clovek s priemernym platom v SR za 198 TISÍC rokov. Vieš čo je to 198 000 rokov ? To už je čistý zisk po odčínaní všetkých nákladov a investícií. Aj keď sa zisk delí medzi akcionárov. Tak podľa mňa ich nie je až tak veľa. NIKDY nemôžu takýto MEGA boháči tieto peniaze minúť. Ak by to chceli minúť za rok, to by museli každý jeden DEŇ minúť vyše 3 miliony korún. Načo im to je ?? Strčiť do pančuchy a byť vyrehotaný ? Na to snáď stačí aj menej peňazí. Pritom pospolitý ľud musí za almužnu makať 10 hodín denne vo fabrikách a musí držať hubu pretože má na krku hypotéku.

Najväčšia pliaga je GLOBALIZMUS a tzv. VOĽNÝ OBCHOD. Kapitalista si dá vyrobiť tovar v Ćíne, predá ho na druhom konci sveta. A takto kapitalista ťaží z nerovnováhy regiónov, z nerovnováhy cien za lokálne náklady. Zákonite sa potom na západe zatvárajú fabriky. Je to krátkozraké. Kapitalista zabudol že nakoniec si už NIKTO nekúpi jeho tovar. Pretože ľudia už nebudú mať peniaze. Stredná trieda ako ju poznáme mizne.

Socializmus nie je dokonalý. Jeho najväčšou chybou je TOTALITNÁ vláda jednej strany. Ale kapitalizmus zákonite končí tým, že sa ROZDIEL medzi zopár bohatými a mračnami chudobných (bez strednej triedy), brutálne zväčší. Až tak, že systém bude kolabovať.
Ja si viem predstaviť aj sociálny alebo socialistický (podľa mňa je to to isté, skoro ako modrý a belasý) systém, kde nebude totalitná vláda jednej strany.

Kapitalizmus sa v posledných rokoch choval ako Komunizmus. Keď krachujúcim SUKROMNÝM bankám dal peniaze. Miliardy dolárov išli z peňazí daňových poplatníkov na sanovanie nezodpovedného chovania bánk. Odpoveďou týchto bánk bolo to, že na konci roka si priznali neskutočné ODMENY v brutálnych výškach. Kde už i stredný management mal také bonusy, že si mohol za to kúpiť nové drahé auto.

Dnešný kapitalizmus s milou to podporou našich "demokratických" vlád sleduje len jedno: PRIVATIZÁCIU zisku a ZNÁRODŇOVANIE strát.meff   |   ip:195.91.94   |   2011-02-22  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opravujem výpočet...
Ak by to chceli minúť za rok, to by museli každý jeden DEŇ minúť okolo 12 miliónov korún. Načo im to je ??

stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-22  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  meff-dobre zhrnuté!
"kapitalista ťaží z nerovnováhy regiónov"
V momente,keby tá nerovnováha zmizla,systém by skolaboval.
Preto to nie je riešenie do budúcnosti.
A prosperita jedného je na úkor druhých...


emigrujme   |   ip:178.40.12   |   2011-02-22  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Milan
Tak sa vráť na Slovensko a to čo robíš(čím sa živíš) v Kanade to isté rob tu a potom mudruj.Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-23  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre emigrujme:
Robil som to iste aj doma. % rokov po revolucii. Vies - len ma nepokladaj za niekoho kto emigroval a teraz je frajer a mas sa dobre vo svete a na ludi u nas pozera zvysoka. Viem dobre ako to je u nas. Viem ako tazko sa tam clovek musi prebijat. A nie kazdy je taky ak oja ze nema zavazky a moze ist pracovat niekde inde. Nezanevrel som na slovensko a snazi, sa pomoct blizkym ako sa da. Ale nepokladak system za zly alebo vinovaty. Prechod z jedneho sveta budovania socialzimu do uplne ineho sveta nikdy nemoze byt lahky a jednoduchy. Chces odo mna aby som sa vratil a zil doma len aby som dokazal ze som roduverny slovak alebo aby som spoznal ako sa doma teraz zije. Opakujem - viem. Zil som. A dobry slovak mozem byt vsade - neznamena ze roduverny slovak je len ten co byva v hraniciach slovenska. Niekedy mam pocit ze robim dobre ze som vlastne prewc - aspon nezvysujem statistiky nezamestnanych doma. Ale nevinim z toho system. Vidim ze system funguje tu. A funguje aj v zapadnej europe. Nema chyby, to chran boze, veru ze ma. Ale po poznani socializmu sa mi stale javi viac normalnejsi. Tazko vysvetlit ked ho nepoznas a myslis si ze ten system co mame doma je ten pravy kapitalimus. Je to zkorumpovana zmes a hybrid ktory tazko definovat.


emigrujme   |   ip:178.40.20   |   2011-02-23  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Milan
To o Kanade že je komunistická som napísal preto, lebo som niekde čítal alebo počul že niektorý občania USA (najvyspelejšia kapitalistická krajina na svete) sa chodia liečiť na Kubu alebo do kanady a to preto že nemajú peniaze aj keď pracujú. A o Kube som počul že je komunistická, tak teraz si ma Milan zneistil. A ešte som počul že v Kanade za poctivo odvedenú prácu dostanete aj plácu z ktorej si platíte ubytovanie, stravu, oblečenie, dopravu do prace a občas raz za rok alebo dva návštevu tej Kuby a ešte vám aj nejaké groše zostanú. Úplná utopia. A bolo my to podozrivé, tak ako to je?


gomez   |   ip:91.127.23   |   2011-02-23  (04:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan bez urážky ale tvoj problém je v tom že ani nevieš kto si. Turčín-Poničan prečítaj porozmýšlaj.


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-23  (07:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan, na Slovensku sa žije veľmi dobre. Je to vynikajúce miesto pre život.


lord1977   |   ip:85.135.16   |   2011-02-23  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa je to o systéme založenom na kolonizovaní. Nič v zlom, ale my, východný blok, sme kolónia Západnej Európy v už civilizovanejšej podobe ako tomu bolo v 18.st., pretože vývoj ide dopredu. Nehnevajme sa na to, že je to tak, my sa napokon máme čoraz lepšie, to je nepopierateľné. V roku 1938 sme boli na porovnateľnej úrovni s Rakúskom, v roku 1989 sme boli na pätinovej úrovni Rakúska. A tak sme sa stali kolóniou. Samočinne a radi. Musí to tak byť.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (08:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lord1977
Možno je tá naša mentalita výsledkom toho,že sme relatívne malý národ.
Ak by sme sa stavali na odpor,zničili by nás.
Ak sa ale podriadime,prežijeme...
Preto vidím riešenie vo vytvorení Panslávie.
Slovania sa musia spojiť-je nás najviac v Europe,máme najväčšie územie a pritom najmenšie slovo.
Skončila éra západnej civilizácie,ktorá bola založená na kolonizovaní,imperializme,drancovaní a konzume!
Teraz nastáva éra Slovanov,ktorí obnovia pravú vieru a vzťah k prírode.


lord1977   |   ip:85.135.16   |   2011-02-23  (08:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker, podľa mňa sa nie je dôležité vymedzovať, že my sme Slovania, sme takí, a vy ste Germáni, ste takí. Spoločne si treba v priateľskom duchu konkurovať,testovať riešenia. Udržať si slobodu rozhodovania v zásadných veciach a ponechať veci na vývoj. Kto je poctivý a trpezlivý, nemôže skončiť zle.


meff   |   ip:80.81.231   |   2011-02-23  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ospraveldňujem sa za zlý výpočet použitý v mojom príspevku. Zabudol som že rok má 12 mesiacov. Preto nie 198 000 rokov ale "len" 16 500 rokov... To je tiež obrovské číslo.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S tým si hlavu nelám-meff...
Každý,kto má oči vidí,ako banky stavajú mramorové paláce a ako esbéeskár vyháňa žobrákov z ich chodníka...
Konečne tu máme Ameriku...
Tí,čo sa priživujú na pracujúcich rozvážajú svoje kapitalistické zadky v audinách a pospolitý ľud ráta pliešky zvané centy...
Tí,čo vytvárajú skutočné hodnoty dôležité k prežitiu sa majú najhoršie.
Hochštapleri a špekulanti sú považovaní za výkvet národa a venujú sa im zvlášť relácie v televízii...tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-23  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru, veru...podnikatelia a politický zbohatlíci na slovensku majú také neuveriteľné zisky, že keby im to zoštátnili, ako za komunistov, tak by tu nikto nehladoval...koľko ľudí umrelo od pádu komunizmu, len preto, že kapitalisti sa k ľudom správajú ako k svojim nepriateľom.....na hlad sa za komoušov neumieralo..dnes bežná vec...aj naši podnikatelia a politický zbohatlíci by naše povstanie riešili strieľaním do ľudí.....veď by im išlo o majetky a bohatstvá....podnikatelia to niesu ľudomilný komunisti, ktorý po nás ani neštekli v 89tom...lebo vtedy ešte len túžili po majetkoch...nám nepomôže žiadna zmena vlády, ale režimu.....ale to by tu už bola iná "strieľanica"...čo robí Kadáffi je len vánok oproti tomu čo by nám tu svojími súkromnými armádami narobili podnikatelia s podporou amíkov....tak sa boja kapitalisti, že deti na školách učia, že komunizmus je horší než nacizmus...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doplatia ale na svoju hlúposť.
Všetkých ich poznáme a vieme kde ich nájdeme.
Zlodeji-traste sa!
Deň zúčtovania sa blíži!
Zatiaľ si ešte užívajte kaviár,rozvážajte sa v béemvé a dovolenkujte na mauríciu...
Onedlho budete žrať pomyje,ťahať pluh a dovolenkovať pri umývaní latríny!
Svine!


fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-23  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne, pre kapitalistov má hodnotu iba bohatý občan obyčajný pracujúci človek myslím robotníka a strednú inteligenciu majú za nič keby sa tu malo niečo zvrtnúť tak naozaj páni kapitalisti by nás strieľali ako vrabcov zo stromu. Kde dávajú tie zisky ? ved štát nemá na nič len si požičiava a stále nás zadlžuje, veru v škole nás učili že kapitalizmus je vykorisťovanie človeka človekom a je to pravda a to sa zmení len iným systémom.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel-oficiálne sa razí teoria,podľa ktorej sú kapitalisti schopní podnikatelia,ktorí obetujú aj svoje osobné voľno na zveľadovanie firmy.
Sú to múdri a mimoriadne pracovití ľudia,ktorí živia plebs.
Bezprácny zisk je vraj iba propagandistický výraz.
http://www.zahradne-centrum.sk/stranka/naradie-velke-199.html


emigrujme   |   ip:95.103.19   |   2011-02-23  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to fidel
V tomto štáte je obyčajní človek len ten kto má majetok minimálne 10 miliónov euro tak netrep. Kukám do peňaženky a ja ním niesom. Pán Matovič týmto vás vyzývam na naše označenie, čo to vlastne sme. Par pekných preziviek som už od modrých pravicujucich súdruhov na fórach čítal.


tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-23  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..hmm.. kapitalisti sa zabezpečujú aj tým čo si ľudia majú o nich myslieť....veď im ide o majetky....manipulanti....postavili svoje zločiny na vysoké pozície v rámci ľudskosti....vo všetkom sú najlepší...a len jedine oni...kapitalizmus=demokracia...možno za niekoľko desatročí si ľudia budú musieť vymyslieť iný termín pre dobro ktoré symbolizuje demokracia, lebo kapitalisti riadne "zdehonestujú" význam slova demokracia....kapitalisti sa snažia všetko dobro sveta označiť nálepkov kapitalizmus....


fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-23  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máš pravdu zveľadujú ale svoje majetky. Ako je potom možné že ako štát máme super podnikateľov čo sa o nás tak starajú tak že všetko dražie a štát sa zadlžuje kde tečie ich zveľaďovanie ich kapitál? Tak teda na ich perfektné sídla, milenky, dobré školy pre svoje sprosté detičky, na úplatky,na vybavenie kancelárií ale na dielny, pracovisku sú ľudia čo pracujú ako v stredoveku aby si si sám kúpil aj ochranné pomôcky atď a to nehovorím že Tebe dajú minimálnu mzdu alebo radšej troch ľudí prepustí aby on mal 5 dovoleniek a nie hocijakých , nezávidim im sú aj slušný ale tá chamtivosť je silnejšia ved vidíme ako si nadeľujú peniaze len takí naši poslanci kde je hodnota peňazí asi len v tlačiarňach tam sa sa ich vytlačí.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (11:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetci chcú zbohatnúť čo najskôr-preto tá všeobecná zlodejina a ošklbávanie.
Tu zákony nepomôžu.
Tu pomôže iba revolúcia v ľudskom myslení,ktorej bude predchádzať katastrofa...


fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-23  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker plne s Tebou súhlasím chyba je to že kapitalizmus už nemá s kým súperiť a ponúknuť niečo nové už bude jedno či žiješ tam alebo tam není konkurencia v tom čo by ľudom ponúkli iba slovo DEMOKRACIA a to ľudia prekuknú až padnú úplne na dno


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za studenej vojny sa mohli obe strany vyhovárať na tú druhú.
Teraz sa vyhovárame na teroristov,antiglobalistov,islamistov a tzv.diktátorov.
Ludia to ale časom konečne prekuknú a zistia že sú tu iba oni a systém,ktorý ovláda tá špinavá banda!emigrujme   |   ip:95.103.19   |   2011-02-23  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kedy dobehneme západ?
Mne sa zdá že utekáme opačným smerom, keď tu chce Radičová rozdávať cestoviny a múku ako po vojne(alebo v Afrike).
Mal som dnes taký divní sen. Slovensko utekalo aby dobehlo západ a zrazu oproti nemu bežala Uganda, aj som kričal hej Uganda bežíš opačným smerom. A Uganda volala že nemá čas musí dobehnúť Nemecko ktoré ma veľký náskok. A potom som sa spotení a vystrašení zobudil. Teraz neviem či ta Uganda dobieha západ a my utekáme opačným smerom alebo je to naopak. Vážne neviem.tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-23  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ....teórie, podľa ktorých sa razí, že oficiálne je kapitalizmus najlepší na svete a symbolizuje dobro.....rožširujú kapitalisti...víťazia vo svete a prispôsobujú si ho pre seba......pravdu zasypú peknými rečami, ktoré chutí tomu "zlu čo je v ľudoch" a podľa ktorého dnes funguje svet .....a nezmyslami o kapitalistickom dobre


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2011-02-23  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prave ze by sme nemali dobiehat zapat ale sa na to uplne vykaslat. Cely zapad a kapitalizmus je konzumna spolocnost zalozena na vykoristovani inych a zlom prerozdelovani majetku. Vid USA kolko percent ludi vlastni aky podiel bohatstva. Dnes je zamerne vsetko nastavene tak aby clovek nerozmyslal len vykonaval co mu kto povie, v skolach sa uci propaganda, v novinach aj v tv je propaganda, do spotrebnych veci sa montuju kurvitka ktore len co vyprsi zaruka zabezpecia to ze dana vec sa pokazi a clovek si musi kupit druhu. Kde su tie casy ked sa vyrabalo s poctiveho materalu. Co bolo zle na znackach ako Narex, Gola, Tatramat, Cale, Eta a ine?

Zazlievam kapitalizmu ze ak clovek nema peniaze, neznamena nic a nechaju ho aj umriet. V USA lezia ludia v nemocnici aj na chodbe a to aj 2-3 dni. Ked nemas prachy na operaciu tak si odpisany. A ked aj mas tak ta pride preverit pani s poistovne kazdy den lebo vraj liecenie stoji vela penazi a doliecit sa mozes aj doma.

Myslim ze ludom to uz pomaly ale iste lezie na nervy. Mozno nie modrym v BA no ostatnemu slovensku iste. Poznam par ktori uz maju pripraveny zoznam ak by vypuklo to co v Juhoslavii po kom pojdu. Veru, nechcel by som byt v kozi niektorych kravatakov :) Ale co si navarili to nech si aj zjedia.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máš recht!
100% súhlas!
A hnev je základom revolúcie:
http://nwoo.org/hudba/keny1.html


prave   |   ip:94.229.32   |   2011-02-23  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing: "Poznam par ktori uz maju pripraveny zoznam ak by vypuklo to co v Juhoslavii po kom pojdu. Veru, nechcel by som byt v kozi niektorych kravatakov :) Ale co si navarili to nech si aj zjedia."

Tak to je husté. :))


fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-23  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing máš super pravdu keď som za socíka v TV pozeral flm z USA kde na ulici bol žobrák zdalo sa mi to neskutočné a teraz to máme tu kde je teraz Havel, Mikloško,Čarnogurskí,Budaj,Kňažko kde sú ich plamenné sľuby nech idú teraz do ulíc a ospravedlnia sa ľudom za nezamestnanosť, žobrákov, chudobu veď by ich obesili na prvej pouličnej lampe a tá Amerika čo vlastne buduje na tej demokracii vyše 200 rokov asi množí len chudobu, bedač a nových otrokov a pár otrokárov a kopu sliedičov, udavačov a armádu na potlačovanie soc.slabších vrstiev.


yosarian   |   ip:91.191.81   |   2011-02-23  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nas nazor a postoj je determinovany nasou zivotnou situaciou,okolnostami.., je tazke a zle niekomu vnucovat svoje vydenie a chapanie... ,zakladom zmeny je zmena moralno etickych hodnot, hlavne u ludi,ktory maju priamo vplyv nad osudmy inych ludi,ak by podnikatel na slovensku vytvoril take podmienky pre zamastnancov,ktory by viedli k zvysovaniu kvality ich zivotov, zmenilo by sa aj myslenie pospolitej spolocnosti,zial kazdy system ,kazda spolocnost,ci civilizacia stoji a pada na moralno etickych kvalitach jedincov, ktory v nej ziju, ak tvori politicku elitu spolocnosti moralna zumpa,tak je to v podstate obraz spolocnosti, je jedno aky politicko ekonomicky system je pri opratoch,vzdy padne na amoralnosti, tak, ako padol Rim,ktoreho hlavnym tahunom prosperity ,boli otroci,tak ,ako padli a padnu kolonialne mocnosti, tak padne aj tento socialne amoralny system,jednoducho ludska tuzba po lepsom a spravodlivejsom svete,kazdopadne vyhraje,ci uz pomalsiezalebo rychlejie neviem,dokazom su udalosti v Libii,Egypte,TUNISE,Bahrajne...vzdelana a informovana spolocnost,bude vzdycky tuzit po lepsom svete,najvacsim nepriatelom, je nevzdelanost,nesloboda...nasa dem.spolocnost je ,uz v pubertalnom veku,uci sa a vyvyja,je to progres pomaly a bolestny,ale predsa je.


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-23  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to fidel: Tak ako hovoris. Demokracia a la USA je prist do cudzej krajiny, vziat si vsetko nerastne bohatstvo, dosdit tam nejakeho panaka ktory urobi co chcu a potom im dat kopu poziciek ktore nikdy nemozu splatit a vychvalovat tu krajinu aka je super, ako prosperuje a aka je tam demokracia.

S tych politikov co si spominal nie su vsetci az taky zly. Napr. Carnogursky je uz dlho za blizsiu spolupracu s Ruskom a snazil sa presadit zrusenie viz pre Rusku federaciu.

to yossarian: No preco by ludia ktori maju moc rozhodnut o tych dole mali zaujem nieco menit? Ich filozofia je nahrabat si kym su pri koryte. Preto by sa mali ludia postarat o to ze ked od tych koryt odidu, nebudu mat sancu minut to co nakradli. Skryvat sa cely zivot neda.

A o severnej Afrike, nebud smiesny. Veris tomu co je v spravach? Vlasnici tych spolocnosti ako Sky, CBS, CNN a podobne su hlavne americke spolocnosti. A v Afrike tahaju za povrazky amici uz davno. Kym bol s nimi Mubarak kamarat a povedal Rusom nech odidu tak ho skoro na rukach nosili. Teraz tam dali druheho klauna. No Kadafi neni na hlavu padnuty, vie kto taha za povrazky a Lybia neni Egypt.


yosarian   |   ip:91.191.81   |   2011-02-23  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vanhelsing afrika je vzorovy priklad informacnej internetovej revolucie,plus socialne problemy,preludnenost,ceny potravin,celkova frustracia mladych ludi..... hrtka mladych vzdelanych ludi,ktoru uz nebavil skorumpvany rezim si povedala tak dost, usa a izrael si zmeny v spomenutych krajinach zelaju najmenej,uplnou katastrofou by bol pad saudskej arabie krala... mladez v tychto krajinach zije konzumnym sposobom,je vzdelana,ako som uz uviedol je otazkou casu,kedy to padne aj tam,dobre clanky su na servery www.jetotak.sk prave sme svedkami historuckych revolucnych zmien ,ktore zapricinil technicky pokrok s nazvom internet,tak trochu to potvrdzuje teorie Jacguesa Fresca.


yosarian   |   ip:91.191.81   |   2011-02-23  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este by som dodal k usa ,ktore su casto profanovane v diskusiach,osobje som nazoru,ze usa su tak 200rokov za europu v politicko socialnom vyvoji,mozno to znie smiesne,ale cakaju ich velke socialne revolucie,terajsi pripad vo winsconsine blisty.cz,kym europa sy riesila svoj soc ek pretlak vystahovalectvom,terajsie usa uz tuto moznost nemaju,jedine kolonizovat mars,preto sa da ocakavat vpyvom upadku tejto po rusku poslednej kolonialnej mocnosti velke socialne zmeny,era americkeho sna ,ktory bol magnetom pre vsetkych doma nespokojnych sa uz pomaly konci usa sa stanu standardnym statom


VanHelsing   |   ip:89.101.89   |   2011-02-23  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to yosarian: Bodaj by si mal pravdu. Len aby na to zase nedoplatili ti ktori za to najmenej mozu... Ako to uz obycajne byva. No neverim ze si hrstka mladych vzdelanych ludi povie dost a nieco zmeni tak ako pises. To by bolo priliz jednoduche. Nezabudaj ze Lybia ma ropu. A kto ju najviac potrebuje?


tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-23  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj Liya potrebuje ropu....V Libyi je elektrina významne dotovaná vývozom ropy.....budú riadne prekvapený ak im po tej ich revolúcii začnú chodiť nehorázne účty za elektrinu od ich elektrární čo kúpia Amerikánci....oberú ich o ropu a zdvihnú im ceny za všetko....


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-23  (23:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre emigrujme - medzi USA a kanadou je asi taka rivalita ako medzi cechmi a slovakmi. Americania vzdy ukazuju na kanadu ze su socialisticky (alebo komunisticky) kedze tu maju statne zdravotnictvo a americania sukromne. Je to jediny rozdiel. To ze americania hufne chodia sa liecit do kanady je fama ktoru radi rozsiruju aj jedny aj druhy - pravda je ze kedze najviac populacie zije prave na hraniciach tak kanadania si vzdy odskocia na vikend alebo aj cez pracovne dni na druhu stranu natankovat benzin alebo nakupi chlast - kedze tuna v kanade je to ovela drahsie ako v usa a americania zasa radi pridu sem nakupit lieky vo farmacii kedze su lacnejsie ako u nich. Never na nezmysle ktore opisuju hufy americanov cakajucich na hraniciach kedy ich vpustia tuna a osetria v kanade. Myt o americanoch lieciacich sa na kube sa nafukol podporou M. Moora - ale mozem ti povedat ze po preziti 20 rokov tuna (7 v USA, 13 v kanade) je velmi neobjektivny a moze tak akuratr zaposobit na ludi ktory nepoznaju zivot tu. Americania sa z neho smeju. Je asi taky objektivny ako keby postavil kameru na lunik 9 v kosiciach a opisoval zivot slovakov po revolucii. Nuz kto nebol u nas tak nema inu moznost ako mu verit. Z toho co ti zostane z vyplaty je vzdy tvoje rozhodnutie - niekomu neostane nic, niekomu polovica, iekomu tretina. Ludia su vselijaky. Kuba je destinacia ale never ze nejaka super atraktovna pre domacich - vacsinou co som stretol ludi co tam boli tak kazdy hovoril ze bol spokojny s prirodou alebo ze tam boli mily ludia ale ze rezorty v porovnani z mexikom alebo karibikom su chudobnejsie kedze domaci co tie rezorty spravuju - verny socialistickej tradicii - vela veci pokradnu sami takze potom sa k zakaznikovi dostane leb neukradnuta cast.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-23  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Americké zdravotníctvo funguje tak perfektne,že sa ani nechystá jeho reforma...
Takú vaginovinu som už dlho nepočul!
:-D
To jak hláška toho amerického bezdomovca,žijúceho v kartonovej krabici.
Podľa neho je USA najlepší štát na svete-všade inde je horšie.
Bežný američan nemá ani šajnu o tom,ako funguje zdravotnícka starostlivosť napr.na Slovensku.
Jeho mozog zdegenerovaný kolou a hamburgermi verí propagande,ktorá tvrdí,že najlepšie je o ľudí postarané v USA.
Propagandistické drýsty v Sovietskom zväze za Stalina sú oproti tomuto nič!
fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-24  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno presne treba si prečítať knižku od M.Stasza a jeho manželky "USA v pokluse za šťastím" vydaná v roku 1989 tesne pred revolúciou kde píše aké je zdravotníctvo v Amerike, neošetria chudáka radšej ho nechajú zomrieť lebo prv ako ho idú ošetriť pozerajú či je poistený alebo ako manžel musí doniesť žene obed v konvičke lebo si nemôžu dovoliť stravu v priamo v nemocnici a to to majú až do teraz tak ako budujú demokraciu ako sa starajú o ľudí? Starajú sa ale o zveľadovanie svojho imania veľkokorporácií, bankárov a bohatých priemyselníkov, chudoba tam a už aj tu bude stále a bude sa ešte prehlbovať a presne obyčajný ľudia sú tam už tak zdegenerovaný a masírovaný že si myslia že to tak musí byť lebo lepšie nepoznali iba strašenie ako ľudia žili v biedne v socíku a pritom oni ešte biednejšie.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (08:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne!
Treba prekuknúť tie klamstvá.
My sme si za socializmu mysleli,že na Západe je raj na Zemi.
Na Západe si zas mysleli,že tu nepoznáme ani elektrinu,nehovoriac o WC,či televízii.
Ukazujú zo Slovenska iba Luník IX ?
Chodte sa pozrieť na portugalský,alebo španielsky vidiek!
Ten ukrajinský je podstatne vyspelejší!
Ale východná Europa je zaostalá...
Ked prišiel strýko z Kanady na pohreb,všetci sa na ňom zabávali,lebo mal na sebe červené ponožky.
Odišiel za lepším životom a teraz má iba preglejkový dom a pár dolárov úspor.
Pritom celý život ťažko makal-tam,i tu a nechlastal,ani nehral hazard.
Už je neskoro na návrat-mrzí ho,že odišiel.
Oľutoval to,i ked to nevraví priamo...fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-24  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zo všetkím súhlasím a neviem pochopiť ako je možné žesme sa ako tak mali máme sa horšie a nič s tím nerobíme viem pochopiť ľudí v Ugande alebo inde čo žijú v slamoch že sú na to zvyknutý ale mi čo sme išli do horšieho z lepšieho ako tak sme si žili tak teraz sa nebúrime čím to je? to asi tím že už mladšia generácia je masírovaná ideológiou kapitalizmu že každý má rovnaké šance na úspech,ved keď si všimnem nové české a slov. filmy v TV tak žijú len z toho čo natočia o tom ako sa žilo za socializmu z toho profitujú a robia si srandu je to úbohé iné témy ani nemajú. Do popredia v kapitalizme ide len ten čo má talent na spev, robenie veľa detí, umelci, športovci čo berú veľké peniaze za ho...Prečo umelec a spevák berie doživotne tamtiemy a robotník nič nevytvoril?nevybudoval? Ako je možné že nás tak zmanipulovali a nedokážeme sa brániť všetci len nadávame a sme spokojný tak ako to vlastne s nami je už nás kapitalisti dostali tam kde chceli medzi poslušných hlupákov ale do kedy sa to dá udržať ?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetko je to nastavené tak,aby človek prišiel domov unavený,nasratý na nejakého ťikmookého zmrda,ktorý ho v práci buzeruje.
Otvorí si pivo,pustí panelák a so škrípajúcimi zubami ide ráno do roboty opäť,aby zaplatil šeky.
Všetko je to o rebríčku hodnôt.
Ak nemáš zabezpečenú materiálnu stránku,nepokukuješ po vyšších ídeách.
Snažíš sa zaplatiť šeky,leasing a splátky-kašleš na revolúciu.
Za socializmu sme materiálnu stránku mali zabezpečenú.
Preto sa nám chcelo frflať,či demonštrovať.
Dnes si to každý rozmyslí.
Sme rukojemníkmi finančného systému.
Dobrovoľní a nič netušiaci otroci,ktorí ešte dakujú svojim otrokárom za možnosť slúžiť im...


tibir   |   ip:91.148.20   |   2011-02-24  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...Jasné....kapitalizmus zdegeneruje aj nás...mladý ľudia vyrastajú v domnení, že kapitalizmus je jediná správna voľba.....Američania majú človeka aj vďaka nacistickým drogovým pokusom na ľudoch..."zmapovaného"...a vedia s ním manipulovať...vedia manipulovať davy ľudí.........vedia čo ľudom ponúknuť, aby ich neohrozili.....vedia nám aj pridať do ovdzušia chemikálie, aby sme boli iba poslušné a smilné prasce...(možno práškovali aj arabov)....a Pán Boh, keď nás takých uvidí....čo si o nás pomyslí??...sme takmer všetci presiaknutý GMO...zlo nás opantáva...jednoducho všetci na zničenie....diabolčina si nás všetkých pripravila...a keď príde Sodoma a Gomora na nás nenájde sa ani ten Lót....


emigrujme   |   ip:91.127.27   |   2011-02-24  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aký máte spolubesedníci názor na Líbyu.
Ja si myslím že to dopadne takto a scenár 4 som dal preto lebo ten vždy vyplýva z kecov pravicujucich veriacich na usa, pravicu a inú opicu.
Možne scenáre:
1Vládu dostanú proislamisti: ekonomická blokáda Líbye, budú sa mať jak Iračania pred vojnou(keď ropa sa predávala za potraviny a lieky a nad nimi bola bezletová mierová zóna, a keď Sadám chcel začať predávať ropu za € bol koniec)
2 Zostáva Kaddáfi: tvrdý policajní štát na začiatku, potom tak isto ako pred revolúciou len to stalo par tisíc mŕtvych :)))))
3Slobodne voľby ala USA a EU: dosadenie Líbyjského Mikiho a Mikloša a budú sa mať jak mi
4 SCI-FI: spravia radu najmúdrejších z národa, budú makať. Investujú prachy z ropy do turizmu, informačných technológii, výskumu DNA, budú robiť bankové služby pre arabský svet, ..... A bude sa hovoriť: pozrite sa veď vo Švajčiarsku, Singapure, Hongkongu a Líbyi to funguje.emigrujme   |   ip:178.40.14   |   2011-02-24  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aktualne.cz O Libyi.
Komentar 1
Tak tedy nevím....je jich cca 5.5 milionu a pracuje tam 1.7 mil . zahraničních dělníků z čehož vyplývá že je tam práce dost a do háku asi moc nebudou
Komentar 2
Máš asi trochu zastaralé informace. Ti zahraniční dělníci sedí, ale Lybijců je tam dnes víc, už bezmála sedm milionů.
Však že by tam povstali kvůli nezaměstnanosti, nebo kvůli tomu, že by snad měli "vysoko do žlabu", to jistě ne. Sice je fakt, že sociální rozdíly byly i tam značné, ale v průměru byli na tom i tamní plebejci skutečně materiálně lépe, než většina jejich soukmenovců v jiných arabských zemích.
Ale tady nejde jen o materiální statky. Ty nejsou pro plebejce až tak významné, jak se to zdá cynikům.. Ani československá listopadová revolta z roku 89 nebyla o "lepším materiálním bydlu", ale především o větší svobodě.
A právě o to, o to svobodu, jde dnes lidem i v té Lybii, která se ovšem zároveň "veze" na obrovské vlně revolucí v celém arabském světě. Ve světě, který už má svých arogantních tyranských vládců a samozvaných diktátorů právě tak dost.

Kedy dobehneme západ? Nikdy!!!emigrujme   |   ip:178.40.14   |   2011-02-24  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tento komentár o slobode by sa mal vytlačiť a keď sa bude chudobe rozdávať múka a cestoviny k tomu pribaliť. A taktiež na druhu stranu výplatných pások toto tlačiť, výplaty tak do 650 €. A vždy keď niečo exekútor zabaví tak, tiež podať kartičku s komentárom o slobode. Takže ako to bolo v Čiernej zmiji. Bodrik:Pane tak teraz idem zomrieť do mestskej stoky od hladu. Dovidenia.


fidel   |   ip:91.148.5.   |   2011-02-24  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No čo buď nás zaplavia emigranti z týchto krajín čo sa už deje alebo nejakí arabskí tajtrlík nám pošle pozdrav z neba vo forme bombičky alebo nám ho pošlu aj osobne a bude po kapitalistoch, chamtivcoch a začne sa od znova už inou formou systému a na sile výbuchu tej bombičky dobehneme západ raz dva a možno aj predbehneme


emigrujme   |   ip:95.103.19   |   2011-02-24  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aktualne.sk Ekonomika
Bratislavský kraj je 9. najbohatší v EÚ, predbehol aj Viedeň
tak na toto nemam komentar a to tu žijemstalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  emigrujme-vidíš,ako ti je dobre?
Bývaš vo vile na Bôriku,v garáži béemvé a plat 3000€ čistého plus gastráče...
:-D


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-24  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  emigrujme-kašli na Líbiu...
Už je rozhodnuté inak...

11. september.
Do konca roka zostáva 111 dní.

Rok 2001.
O 11 rokov neskôr bude rok 2012.

11.septembra 2001 bola otvorená jedna z najtemnejších brán.

s pozdravom i11uminati


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-02-25  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ha ha stalker - dobre si ma pobavil. Ze stryko z kanady v cervenych ponozkach zo zialom v ociach lutuje ze odisiel zo slovenska a ma na starobu len par dolarikov a uz je neskoro sa vratit...to je naozj lepsie ako telenovela. A este napis ze Milan nemoze ist rano do prace autom lebo mu cestu blokuju starcekovia zo slovenska zijuci v kanade stojaci pred slovenskou ambasadou marne dufajuc ze dostanu sancu vratit sa spat do vysnivaneho raja:)) Stalker - vera prisam - kde ty na tie havadiny chodis je per mna zahadou. Na navsteve doma ked si dam do nosa nas domaci burciak nemam take halucinacie...Ja tu poznam slovenske starsie pary co emigrovali, chodia si na dovolenky na floridu a mexika a po kazdej navsteve doma krutia hlavou ze ako mozu ich rovesnici vyzit z dochodku co maju - ale tu zrazu Stalker prichadza z tou svojou vidinou o starcekovi z kanady trasucim sa hnevou ze preco blbec odisiel ked mohol ostat doma a byt ako ostatni dochodcovia stat v lidly v rade a pocitat drobne ci si moze dovolit kupit a niekolko rozkov viacej...Stalker a pocuvaj To ti aj niekto tento blud zerie alebo co?


fidel   |   ip:91.148.28   |   2011-02-26  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie každý kto odíde sa presadí a to platí všade aj vy pán Milan ste sa možno presadil? A čo ostatný aj na Slovensku sú úspešný a menej úspešný tak ako nemôže byť každý podnikateľ a kapitalista čo zdiera chudobu tak musia byť aj ich posluhovači, poskokovia, robotníci a žobráci tak si to uvedomte nie všetci a všade sa presadia a prerazia a sú úspešný aj keď idú za vidinou šťastia a úspechu do sveta nie každému to vyjde a nemyslite si že každý na západe sa má dobre aj tam je chudoba a štvrte čo možno sú na tom horšie ako u nás, tak o tom po tom.


fidel   |   ip:91.148.28   |   2011-02-26  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete na západe sú vítaný skôr ľudia čo niečo tu znamenajú alebo znamenali ako právnici, vynikajúci doktori, umelci, vedci, tí to majú aspoň o 80% ľahšie ako obyčajný robotník čo tu nemá prácu a ide tam za robotou. A ešte nie každý je priebojný kopu ľudí to vzdalo a vrátilo sa nazad tak napr. spevák Matuška emigroval ale keď bol zdravotne na tom zle prečo sa prišiel dať operovať nazad do vlasti? Čo tam nemajú kvalitných lekárov? Asi preto že by to tam finančne neuniesol aj keď si v Amerike vyspevoval a mal sa možno lepšie ako priemerný Američan aj tak ho napokon financie ktoré by tam dal za operáciu zrujnovaly, tak hajde nazad do rodnej vlasti to mu bola zrazu dobrá.


gomez   |   ip:91.127.25   |   2011-02-26  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo chceš od bakeliťáka.


tibir   |   ip:91.148.2.   |   2011-02-26  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel,presne.... to sú tý pravý emigranti, ktorý újdu zo slovenska pred chudobou a potom sa zo slovače vysmievajú....a nikdy slovensku ani slovákom v ničom nepomôžu, ale až keď majú starosti, tak im je to slovensko ktoré hanobili lepšie než kapitalistický hi-end....


fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-28  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak páni a dámy toto je Amerika ktorá nám dotrepala demokraciu a kapitalizmus najlepšie a najspravodlivejšie čo že vraj existuje vo svete

http://spravy.pravda.sk/svojho-mubaraka-vyhanaju-aj-odborari-v-usa-fjk-/sk_svet.asp?c=A110228_073332_sk_svet_p23


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (08:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fidel-je to zaujímavé,ale bol by som zdržanlivý v nadšení.
Nič nie je tak,ako na prvý pohľad vyzerá.
Možno im krivdím,ale v Amerike je už asi všetko zmanipulované a plánované.
Na nejaké spontánne rebélie neverím.
Aj ked by sa mi to samozrejme páčilo.


fidel   |   ip:91.148.22   |   2011-02-28  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasné stalker máš pravdu ale chcel som len poukázať ako to vlastne aj v tej Amerike je že nie je tam všetko ružové ako nám to vysvetľujú a vykreslujú.Tam rebélia neprichádza v úvahu ved hneď by zakročili či už gardami ako ich nazývajú alebo vojskom slobodu majú len v ústave ale v skutočnosťi?........


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-02-28  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  van helsing
politici sú zlí všetci a vždy, práve preto sa dostali do politiky, ináč by skončili na ňákej obecnej úrovni. sis a iné nátlakové skupiny si založia na každého začínajúceho politika spis. a zapisujú, kedy sa opil, či má milenky, či zobral úplatok, či sa ako žiak zš pobil, alebo sa posieral do plienok... na každého sa ňáká špina a slabina nájde. dlho sa nedeje nič. potom ak ten politik postúpi napr. na okresnú úroveň tak strana ho nexá kandidovať ak pre ňu spraví to a to... ak by sa priečil, vytiahnu na neho tie komprpitovky a vydierajú ho /napr, že pôjde do basy za ňáký malý úplatok/ taký ktorého nemajú začo vydierať, ani ho medzi seba nezoberú, lebo by bol pre nix neovládateľný.takže do vysokej politiky sa nik čistý ani nedostane, hoci by aj xcel konať spravodlivo. systém ho pohltí.takže tam sú nakazení už všetci.
ak by voľby dokázali niečo zmeniť, dávno by ix zrušili.
výnimkou neni ani čarnogurský-husák, jeho synek je napr. spoluvlastníkom rašelina quido v hodnote 11 miliárd sk=/cca 30eur. je spoluvlastník aqaparku tatralandia /neviem či sú plavčíci a upratovači dobre platení/ a mnohýx právnickýx firiem. možno zrovna niektorá z nix vydiera napr. stalkera ako tu spomínal.
v súvislosti s rašelinou quido mal byť na neho spáxaný atentát, polícia to riešila fingovaným zabitím právničky /tá mala byť druhá z tej partie/ a zatknutím t. loyku /ďalší podnikateľ/. tretí mal byť m. hrbáčik vid. sis. remiáš. .....a iné správy z mainstreamu.
starý čarnogurský sa podieľal na vývoze židov, čo je mne osobne jedno, neviem ako stalkerovi, ten má medzi nimi aj priateľov. /aspoň tu tak spomínal/ rodina čarnogurský- husák, dnes vlastní arizované židovské majetky a fabriky /sú v nix robotníci odmeňovaní spravodlivo?/, preto si presadili po 89 om , aby reštitúcie nešli pred rok 1948.
ján č. husák starší je členom valdajského klubu / rozhodujú o ľuďox v rusku bez nix/- mnohí členovia tohto klubu sú tí istí čo v bilderbergu /napr dick xeyney/
rodina č-h je veľmi nebezpečný klan, škodlivý pre slovensko aj ľudstvo.
hoci sa hlási k spolupráci s ruskom , je otázne či nie len preto, že xce vykorisťovať v prospex "elity" aj rusov.
preto som za zjednotenie slovanov, ale nepovažujem to zatiaľ za uskutočniteľné,za takýx podmienok vid / ako by sa zjednotili napr. srbi a xorváti?/ ešte asi nedozrel na to čas. napr. mám sa dať vydierať rodine č-h len preto, že sa oni hlásia k slovanstvu.?
van helsing, politika je svinstvo!
ak xceš bojuj za svoju slobodu, pravdu, krv a česť, ale politikov sem neťahaj! ak sa to nebude priečiť mojim zásadám, rád ti pomôžem.
stalker
myslím, že aj v us je plno poctivýx ľudí, farmárov, robotníkov, aj inteligencie, s veľmi podobnými názormi ako tu, len o nix my nevieme lebo nie sú v holywoode tak ako o týx kombajnistox spieva растеряев.
zlý je systém, zem je malá.
preto sa to zomelie.
príde, čo má prísť.ushiro   |   ip:213.151.2   |   2011-02-28  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takmer každý, kto bol dlhodobo vysťahovaný/emigrovaný v USA, pri návšteve rodnej vlasti si dali robiť chrup doma na Slovensku.
Dúfam, že netreba vysvetľovať, že prečo?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-02-28  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam-súhlas.
Ja sa hlásim k Slovanstvu a za zdroj nespravodlivosti považujem majetkové rozdiely.
Podľa mňa ide o triedny boj.
Rozdeľujem ľudí na poctivých-zväčša pracujúcich a bohatých-zväčša špekulujúcich.
Je tu aj iný zdroj neprávostí-mentality rôznych národov,prípadne ich učenie a pod.
Ak má nejaký národ písané v nejakej knižke,že ten druhý národ je národom prasiat,nepovažujem to za normálne.
Nemám nič proti Zidom-sú to obyčajní ľudia-ako my.
Myslím tí obyčajní,lebo potom sú tam aj zazobanci-ako aj v iných národoch.
Ale mne je dosť jedno,akej národnosti je zazobanec.
Pre mňa je to pijavica-bez ohľadu na pôvod.
Ja niektoré veci uznávam-že napríklad percentuálne je vysoká kriminalita medzi Romami,ale pľuvať na tú poctivejšiu menšinu by fakt nebolo fér.
Ale to je môj názor.
Inak-záver si napísal tiež vynikajúco...


joplins   |   ip:95.209.22   |   2011-02-28  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mozem sa spytat co je s touto strankou?
ziadne nove clanky, nejaka SQL error..

co sa deje??

Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-05-30  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre ushiro - a co je na tom cudne ze si davaju nasinci robit chrup doma? Slovak pojde do ameriky, je tam nacierno - to znamena ze neplati si ziadnu zdravotnu poistku a ked sa po rokoch vrati spat tak prve co musi robit je opravit si chrup. Ak by bol zamestany legalne a zamestnavatel mu platil poistku tak ho ani nenapadne davat si zuby opravit doma. Ja tu robim uz 20 rokov - chodim kazdy rok doma a ani ma nenapadne si dat opravovat zuby doma. Naco aj? Ked niekto tak robi tak ma alebo slabu pracu - robi niekde na benzinke za minimalnu mzdu a tak radsej setri na poistke aby usetril peniaze a ked pride domov tak si dovoli to co si nedovolil tam kedze je tu u nas lacnejsie. Ty ked ides na vylet do madarska a zistis ze paradajky su tam o polovicu lacnejsie tak co - nekupis ich len preto aby o tebe nejaky truhlik v madarskych novinach nenapisal ze chudaci slovaci chodia na paradajky do madarska? Nakupis paradajok pol auta a este sa tesis ako dobre si nakupil a za aku cenu. Zo zubami je to podobne. Ked tu mam podradnu robotu - alebo ziadnu - a pridem do nejakej civilizovanejsej krajiny a zistim ze blomba ma vyjde lacnejsie ako tu - nuz preco nie, za taky peniaz sa oplati. Co je na tom nepochopitelne? Ver mize americania nestoja v radoch pred slovenskou ambasadov na ziadost na viza aby mohli vycestovat do tej zaslubenej zeme si dat opravit zuby.


jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-09-11  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  možno západ dobehne našu úroveň ...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Koniec demokracie - nový systém

"Demokracia je najmenšie zlo." Touto vetou sa začína, a bohužiaľ i končí akákoľvek debata na tému spoločenského a politického systému, ktorý by nám viac vyhovoval. Spokojných ľudí ani nepoznám, takže je demokracia to pravé, jediné a naj... ?


Chemtrails jsou prý globální skrytou operací pro totá...

Vzpomínky mého života: Plukovník Muammar Kaddáfí, v...

Muammar Kaddáfí. Katolík, či Žid?

Demokracie

Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4737 s