20. August 2019
    
Kedy skončí kríza - Dolezite.sk

Kedy skončí kríza


  2009-06-26  (22:55)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kedy skončí kríza

Nech počítame akokoľvek, tak 2+2=4. Nech pozeráme na ekonomické fakty akokoľvek, táto rely nemá reálny základ o skončí ďalšími masívnymi stratami investorov, možno už túto jeseň. Tak sa poďme pozrieť na ďalšie skutočnosti, ktoré nám napovedia, že sa príliš vzďaľujeme od ekonomickej reality

.

 

Paul_Krugman_s.JPGVeľká depresia a svet

Medzi amerických šamanov, ktorí sa snažia ukázať, že situácia nie je taká zlá ako je, patrí nositeľ Nobelovej ceny

za ekonómiu Paul Krugman. Ten pri porovnaní priemyselnej produkcie USA v rokoch 1929-34 a súčasného poklesu tvrdí, že jej prepad je iba polovičný. Preto súčasná kríza nie je zďaleka tak zlá.

 

Veľká depresia (VD) bola a vždy bude globálny fenomén. Depresia sa prenáša tokmi tovarov a kapitálu a preto samotné USA nie sú reprezentatívny príklad. Na to, aby sme videli, ako sa vyvíja súčasná kríza v porovnaní s tou Veľkou z roku 1929 musíme sa pozrieť na dáta z celého sveta. Nasledujúci graf ukazuje vývoj svetovej priemyselnej výroby za posledných 9 mesiacov od minulého septembra a prvých 9 mesiacov Veľkej depresie.

o1

Ešte horšie je na tom porovnanie poklesu globálnych akciových trhov.

o2

Medzinárodný obchod padá tiež prudšie ako ten rokoch VD. A to aj napriek snahe politických lídrov o zabránenie protekcionizmu.

O3

Celkovo tak môžeme povedať, že sme v mnohých ohľadoch na tom ešte horšie ako počas VD. Veľká kríza dosiahla svoje dno až v priebehu 3. rokov, my však máme erudovaných politikov, ktorí nám „pomôžu sa z krízy rýchlo dostať“. Škoda len, že sú to tí istí politici, ktorí kríze nielen že nedokázali zabrániť a ani ju nevideli, ale neuvedomujú si, že sú to práve oni, ktorí ju spôsobili.

USA a Čína nám nepomôžu

Asi by bolo naivné sa domnievať, že nám z krízy pomôže Čína alebo nebodaj USA. Čína síce stále dosahuje obrovský rast, avšak takmer za celým týmto rastom stoja vládne výdaje a totálne uvoľnená čínska monetárna politika. Nasledujúci graf ukazuje, že ak hovoríme o monetárnej expanzií, tak americké tlačenie peňazí je len slabým odvarom toho čínskeho. Nasledujúci graf udáva  vývoj zmeny peňažnej zásoby M2 v hlavných svetových ekonomikách. Okamžite sa natíska otázka: Bude Čína prvou industriálnou krajinou kde prepukne hyperinflácia? Tieto úvahy však nie sú predmetom nášho dnešného komentára.

O4

Americká realita

Vráťme sa však späť k USA a ukážme si, prečo táto krajina z krízy nevypláva ako prvá a vôbec nie víťazne. Amerika je vo veľkých problémoch, ktoré boli zasiate už v roku 1971, tvrdí Graham Summers (www.gainspainscapital.com). V tomto roku USA oficiálne otvorilo svoje hranice pre voľný obchod s Čínou. V snahe zvýšiť svoje zisky začali americké korporácie outsourcovať výrobné pozície do lacnej Číny. Čoskoro ich začali nasledovať ďalšie sektory a začali sa 3 hlavné ekonomické trendy:

  1. Presun US ekonomiky z priemyslu do služieb
  2. Masívny pokles amerických príjmov
  3. Začiatok bubliny dlhu

Nič nepodporuje lepšie prvý bod ako finančný sektor. Od roku 1970 až do roku 2003 sa zvýšila kapitalizácia finančných firiem na SP500 z 5% na 22%. Celkový podiel finančných firiem na príjmoch SP500 sa zvýšil z 10% na 31%. Alebo ináč povedané, v roku 2007 prišiel každý tretí dolár zisku korporátnej sféry z finančného sektora. 

V týchto rokoch však Čína zažívala bezprecedentný hospodársky rast. Príjem na hlavu sa zdvojnásobil v rokoch 1978-1987 a opäť v rokoch 1987-1996. Avšak menej pracovných pozícií v USA znamenalo menší príjem Američanov. Reálny americký príjem dosiahol maximum v roku 1972 a odvtedy klesá. Ak odpočítame infláciu, tak čistý príjem priemerného Američana klesol o 40%. V 70-tych rokoch bolo bežné, že pracoval jeden člen rodiny a druhý sa staral o domácnosť, v súčasnosti musia pracovať obaja aby pokryli základné rodinné výdaje.

Dôvod, prečo sa však životná úroveň Američanov neznižuje, je ich rastúci dlh. Iba medzi rokmi 1980-1990 sa dlh na kreditných kartách

 zoštvornásobil a Američania si preto nevšimli, že ich čistý príjem klesá o 2-3% na ročnej báze. Tento dlh má iba jedného víťaza – americké banky. Nie je to však iba dlh obyvateľov, ale najmä vládny dlh, ktorý sa rozrástol do nekontrolovateľných úrovní. Vládne daňové príjmy očistené o infláciu sa za 39 rokov zvýšili o 40%, vládne výdaje však až o 2,600%. Ak do úvahy zoberieme aj záväzky USA na zdravotnú starostlivosť, tak zistíme, že dlh krajiny sa pohybuje na úrovni vyše 65 biliónov dolárov. Ani keby bola americká populácia zdaňovaná 100% zo svojho príjmu, tak by USA nedokázali dosiahnuť vyrovnaný rozpočet.

 

Kedy skončí kríza

Celé vládne stimuly sa tak javia iba fraškou vzhľadom k tomu, čo sa v ekonomike odohráva. Vytvorené pracovné miesta vládou budú len ďalšou bublinou, takou akou boli pracovné miesta v rokoch 2002-2007, kedy dve z piatich nových pozícií pochádzali z realitného sektora. Reálna nezamestnanosť v USA čoskoro dosiahne 20% a priblíži sa tej na úrovni 30% z VD. Krajina však nevytvára žiadne dlhodobo udržateľné pracovné miesta, ktoré by priniesli fundamentálne a štrukturálne zmeny do americkej ekonomiky. Naopak, loby finančného sektora dostala oveľa väčšiu pomoc (2 bil. USD) ako zvyšok USA (787 mld. US). Neexistuje veľa dôvodov myslieť si, že trendy sa menia...

Politici nerobia takmer nič, čo by nám pomohlo dostať sa zo súčasnej krízy. Naopak, pokračujú v politike, ktorá nás tu priviedla. Čaká nás preto veľmi zaujímavé, avšak pravdepodobne tragické obdobie. Trendy, ktoré položili Ameriku na kolená pokračujú a postupne budú gradovať. Narastajúci dlh vyspelých krajín nie je splatiteľný peniazmi so súčasnou hodnotou

 a jediným riešením bude vysoká inflácia. Tá však príde na rad trocha neskôr. Obávame sa, že deflácia ešte nepovedala svoje posledné slovo, ale o tom v ďalších komentároch. Pozrime sa na pár udalostí, ktoré predznamenajú koniec krízy:

 

  • CNBC a Bloomberg začnú vyhadzovať svojich moderátorov;
  • Maria Bartiromo a Jim Cramer budú divákom tvrdiť, aby predávali všetky akcie, čo majú;
  • Ľudia začnú nenávidieť akcie a tie bude držať iba každý 10. Američan;
  • US ekonomika začne byť založená na výrobe a nie poradenstve;
  • Nikto nebude mať záujem o titul v oblasti financií;
  • Otázka „myslíte, že smerujeme k obnove“ skončí úderom do tváre;

... potom dosiahneme dno...

Ronald Ižip, CI KOMODITY

 Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-27  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok, výborná analýza pochopiteľná aj jednoduchými ľuďmi.
Tie otázky na záver sú famózne.
Budeme mať dosť času teoretizovať o úroku, úveroch alebo šrotovnom.
Apropo šrotovne - čo nevidieť zošrotujeme od hladu všetko. A bez dotácií.
Nech žije systém, spotreba, Američania a Izrael. A tiež Judáši.
Shalom


Jahio   |   ip:91.127.84   |   2009-06-27  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  história sa opakuje, dalo sa to predvídať, Zeitgeist FTW


Koudsk   |   ip:217.77.16   |   2009-06-28  (02:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrej clanek.Jeste bych podotkl,ze dnes se bude padat na hubu z mnohem vetsi vysky,nez se padalo ve 30.letech, + minimalne kazdej 2. obyvatel USA ma nejakou bouchacku.Predstavte si cloveka,kterej vlastnorucne postavil dum,makal od rana do vecera a neustale vytvarel hodnoty a nakonec prijdou nejaci picusove z banky,kteri za celej zivot nedokazali nic vic,nez natukat do pocitace par cisilek a vytvorit tak imaginarni penize, a to jeho celozivotni dilo mu vezmou.Nebudu se divit,az takovi lidi budou behat po ulicich a strilet do vseho,co se pohne.


Koudsk   |   ip:217.77.16   |   2009-06-28  (02:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrej clanek.Jeste bych podotkl,ze dnes se bude padat na hubu z mnohem vetsi vysky,nez se padalo ve 30.letech, + minimalne kazdej 2. obyvatel USA ma nejakou bouchacku.Predstavte si cloveka,kterej vlastnorucne postavil dum,makal od rana do vecera a neustale vytvarel hodnoty a nakonec prijdou nejaci picusove z banky,kteri za celej zivot nedokazali nic vic,nez natukat do pocitace par cisilek a vytvorit tak imaginarni penize, a to jeho celozivotni dilo mu vezmou.Nebudu se divit,az takovi lidi budou behat po ulicich a strilet do vseho,co se pohne.


Raziel   |   ip:85.237.17   |   2009-06-28  (09:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koudsk a napadá Ťa aj iný koniec ako ten ktorý si práve načrtol , mňa nie a ak sa Američania nezobudia dostatočne skoro naše deti a možno už aj mi, si to pekne odskáču.


porucik boborovsky   |   ip:78.99.212   |   2009-06-28  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano vsetko pokracuje tym stylom ktory krizu zapricinil.nic sa nezmenilo stale sa tlacia falosne dolars,banky aj nase vytvaraju zisk len z prevodu penazi medzi roznymi menami.takze nieco ako dalsia kriza v krize este len pride.


xXx   |   ip:91.127.74   |   2009-06-28  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre All:
mate pravdu, nic proti tejto krize sa nerobi, okrem tlacenia zeleneho papiera..a americania dopadnu najhorsie, lebo z blahobytu do chudoby sa im pojde tazko, netvrdim ze su tam vsetci bohaty, su tam aj velmi chudoby ludia co nemaju ani na zakladne zdravotne osetrenia, ale takym co maju pekny domcek, ale 3 auta..budu sa musiet vzdat tych aut, ale tam to nebudu mat ani komu predat..a kedze ma vela ludi zbrane tak tam bude ece veselo. maju to v ustave ze si mozu branit vlast. tak tych zidov z konkresu treba vystrielat. ale takym sa zas nic nestane a budu tu parazitovat stale...


fgh   |   ip:91.127.77   |   2009-06-28  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto to dopadne, ked svet riadi financna oligarchia.


klifton   |   ip:78.99.163   |   2009-06-28  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žiadna demokracia, ale diktatúra - jediné východisko bez vykorisťovateľov (a veľkobankárov, vieme, kto sú)


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mamon je mocný. V záujme Mamona sú niektorý ľudia schopní zabíjať alebo žiť si svoj americký sen, hoci aj na Slovensku (Mamon=americký sen). Systém mocnie tým, čím viac Mamonu je medzi ľuďmi. A zbytok zatiaľ ešte triezvych sa dokáže vybíjať na nepodstatných otázkach a bezzubej kritike systému. TO je to, čo systém potrebuje. Preto diskutujme o Číne, Rusku, neziskovej ekonomike a iných "Dôležitých veciach dneška", pričom vieme, že koniec je neodvratný a vôbec ho tieto diskusie nezaujímajú.
Keď nebude čo jesť, pozabíjame sa navzájom. A systém vyhrá.
Nik sa nezamýšľa nad tým ako z toho hovna von.
Preto by som si dovolil navrhnúť v boji proti systému
1. Nebrať žiadne úvery. Ani spotrebné ani hypotekárne ani nijaké.
2. Nevybíjať sa v teoretizovaní o HDP ale začať sa učiť niečo reálne - šiť šaty, orať zem, dojiť, opravovať pokazené veci......
3. Začať vytvárať okolo seba komunitu ľudí, ktorím nesmrdí práca. Preč od právnikov, ekonómov, managerov sú to aj tak väčšinou len tlčhuby.
4. Začať sa vážne zaoberať históriou, máme sa čo učiť. Nemyslím tým rozoberať ekonomické teórie. Myslím to ako prežiť aj s nohou v zadku. Príkladov je dosť.
5. Zintenzívniť výchovu ale hlavne prípravu potomkov na nasledujúce obdobie. Začať od nich vyžadovať aj zodpovednosť.
6. Konečne pochopiť, že rodina je viac ako systém.

Je toho podstatne viac. Chcel som len chabo a veľmi neprofesionálne načrtnúť smer možných ale veĺmi potrebných diskusií.

Vážení.
Je čas na skromnosť. Je čas na narovnanie systémom pokrivených hodnôt. Je čas začať si vážiť samého seba.
Lebo ako hovorí jedno staré príslovie :
Kto si neváži samého seba, neváži si iných.mnauky   |   ip:78.99.116   |   2009-06-28  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://finweb.hnonline.sk/c3-37587580-k ... onci-kriza

Vyberam z clanku.

Medzi amerických šamanov, ktorí sa snažia ukázať, že situácia nie je taká zlá ako je, patrí nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman.

a z http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Krugman

Krugman says that his interest in economics began with Isaac Asimov's Foundation novels, in which the social scientists of the future use "psychohistory" to attempt to save civilization. Since "psychohistory" in Asimov's sense of the word does not exist, Krugman turned to economics, which he considered the next best thing.

Kto cital spominanu Foundation vie o co ide. Tento clovek mi nahana mraz po chrbte. Len moj dojem...

Asimov aj Krugman samozrejme Zidia.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale ved vsetko sa deje demokraticky!!!!

demokracia = anarchia!

aj oni sa len demokraticky rozhodli co chcu robit!!!
Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o63

1., a 2., suhlasim!!!

ale tak zacni ludom pomahat a vzdaj sa penazi co nas / aj ked malo/ a pomoz rodinam co potrebuju uver napriklad na prerobenie domu pre dieta ktore sa narodilo chore...

a daj mladym rodinam peniaze na byvanie... na ich vlastny dom bez najmu z ktoreho ich moze kedykolvek vystahovat...

skor by som povedal nebrat zbytocne uvery,,,

takze vsetci podme pracovat a nik nebude na vyzsich poziciach??? tak to si teda neviem predstavit...

skor by som povedal ze dat padaka jedincom, ktory nevedia vo svojej funkcii pracovat...

takze by som zacal politikmi :))))))))


ked odstranis problemi doby ludia zacnu viac casu venovat rodine... laske...

pokial budu zit v strachu zo zaciatku a zaspavat s nim nebudu sa venovat rodine, alebo ani zakladat rodinu...


preco sa zaoberat ako prezit aj s nohou v zadku?

radsej sa zaoberat ako ju tam ani nedostat :)

entita2   |   ip:91.148.10   |   2009-06-28  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kde bol pred krizov odbornik a nositel nobelovej ceny za ekonomiu Paul Krugman dnes je kazdy mudri...


porucik boborovsky   |   ip:78.99.212   |   2009-06-28  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zmena kapitalistickeho systemu sa neda uskutocnit tym ze si 80% ludia zelaju alebo volbami.da sa uskutocnit len revoluciou. a to krvavou.bohaci a vlada je jedno aka vlada. ked zbadaju ze stracaju moc poslu proti ludom dobre platenych plicajtov a vojakov.policajti pre vidinu dobreho platu budu strielat do vlastnej triedy aj do vlastnej matky pretoze im slubia pani bohate odmeny .ak ludia vydrzia a prekonaju vrazdenie.zlodeji utecu tam kde revolucia este nebola .a budu zo zahranicia sabotovat snahu statu odkial ich vyhnali.napriklad kuba.alebo .atd atd.takze nic nani take jednoduche ako sa zda.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

>>pomoz rodinam co potrebuju uver napriklad na prerobenie domu pre dieta ktore sa narodilo chore...
Prečo si myslíš, že pomoc rodinám s invalidným (chorým) členom rodiny je iba cez peniaze ?
To si už vážne nevieme predstaviť inú bezpeňažitú pomoc? Všetko je to len a len o peniazoch ?
Prečo by som im trebars zadarmo upraviť prahy na bezbariérové ? Alebo bezodplatne vyrobil držiaky do kúpeľne ?
Poviem ti jeden príklad :
v roku 1997 som niesol na charitu vyprané a vyžehlené veci po svojich malých deťoch. Charizmatická pani sa ma opýtala, či mám doklad z čistiarne. Ja na to, že manželka to vyprala, vyžehlila a pekne zabalia.
Načo jej teda treba lístok z chemického čistenia ? Ona na to že tak to majú zabehnuté a oblečenie nevzala. Ale nezabudla podotknúť, že ak by som chcel prispieť peniazmi, tak môžem. Vieš čo ? Veci som vyhodil do smetí a charizmatickej pani som nedal ani deravý groš.
Poučenie : Ak niekto chce peniaze a nie pomoc, neverím mu ani slovo.

>>a daj mladym rodinam peniaze na byvanie... na ich vlastny dom bez najmu z ktoreho ich moze kedykolvek vystahovat...
Pozri, ja som bol tiež mladý. Každý z nás bol raz mladý. A musel som tvrdo makať a odpúšťať si veci, ktoré boli samozrejmé. Mladé rodiny sa musia sami prebiť životom aby si vážili všetko čo majú.
Možnosťou je bývať s rodinou, hoci aj na kope a naučiť sa pomáhať si navzájom. Aj vták vyletí z hniezda len vtedy, keď vie lietať.
Neberiem tu kecy o svokrách a iných veciach. Len pevná rodina zabezpečí prežitie potomstvu.
Ak ti prezradím, že som v živote nebol pri mori, uveríš mi ?

>>skor by som povedal nebrat zbytocne uvery,,,
Podľa mňa je každý úver nie zbytočný ale fatálny. Samozrejme ak si požičiam v rámci blízkej komunity priateľov alebo rodiny môže to byť iné.

>>takze vsetci podme pracovat a nik nebude na vyzsich poziciach??? tak to si teda neviem predstavit...
Ak si trebárs obuvník a vieš vyrobiť topánky, potrebuješ managera, ktorý ťa bude riadiť ?
Veď potom musíš vyrobiť viac aby si ho uživil a jeho reálny prínos pre tvoju prácu je nulový.
Zober si strednú vrstvu živnostníkov. Nemajú ani managerov ani ekonomov. Sú im na hovno. Majú zdravý rozum a ruky.
To isté platí o poľnohospodároch, mäsiaroch, krajčíroch, sústružníkoch atď.
Ideme do časov, keď si budeme meniť topánky za chlieb ani kupovať za peniaze.

>>skor by som povedal ze dat padaka jedincom, ktory nevedia vo svojej funkcii pracovat...
takze by som zacal politikmi :))))))))
:) Kto a ako to má zabezpečiť ?

>>ked odstranis problemi doby ludia zacnu viac casu venovat rodine... laske...
Zle si ma pochopil. Ja nie som určený na odstraňovanie problémov iných. Snažím sa odstrániť len tie svoje a nie je to ľahké.
Ide o to, že problém napr. s nedostatkom peňazí neodstrániš úverom ale pácou a skromnosťou.

>>pokial budu zit v strachu zo zaciatku a zaspavat s nim nebudu sa venovat rodine, alebo ani zakladat rodinu...
Čím menej si zaviazaný systému, tým menší dopad na teba má. A o to ide. Keď to raz ľudia pochopia, zbavia sa aj strachu.

>>preco sa zaoberat ako prezit aj s nohou v zadku?
radsej sa zaoberat ako ju tam ani nedostat :)
Nohu v zadku už máme všetci. Systém to už zariadil cez úvery, rozklad rodinných hodnôt, LCD televízor, šrotovné a spústu iných pre náš život "PREPOTREBNÝCH VECÍ". Posledná fáza je multikulti.
Ak správne nepochopíme kde to smeruje už budeme len trpko spomínať na toto :
Aj ja mám nohu v riti aj systém má nohu v riťi. Kto je na tom relatívne lepšie ?


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o63

dobre poznam rodinu ktora potrebuje prerobit kupelnu pretoze ma invalidneho otca...

ides pomoct?

tak chod premurovat jadro, urob ten prah, urob ten drziak...bez penazi... staci prerobit :))))

nic ine


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco nie.

pri mori nebolo hodne vela ludi.

ale ja som bol a aj bez penazi!!!!!

bez haliera, na stopa a so spacakom...

a z madridu do san javieru som slapal 4dni / 350km/ pretoze ma uz z madridu nik nezobral :)))

ale faj zazitok...

/////

tu ale nejde len o rodinu!!!
priklad: zo zivota...
ked ma rodina podnajom,,, z ktoreho ich mozu kedykolvek vystahovat, dve deti,,, a teraz naozaj prisla situacia, ze sa ocitli ako sa povie na ulici... ako sa postara aj o byvanie pre svoju dceru a syna ked uz maju svoje dalsie potomstvo. doteraz byvali spolu... kedze bola zlozita situacia tak toho vela neusetrili.. takze 8ludi na ulici...

rodina by pomohla, ale ... brat tej mamy je po operaciach rakoviny, ozarovania ...atd... a situacia je taka ze byva v 2izb. byte a nema ani na prerobenie kupelne... zakladnej potreby... kedze zostal viacmenej odkazany na vozik...

byva snimi aj syn a priatelka... tie maju tiez dieta...

... takze podla teba im pomoze sudrznost rodiny???

nekupovanie zbytocnosti???

ano. ved byvat mozu spolu :))))))))))

hlupe!!!!!!!

vidiet ze nevies o vela realnych zivotnych situaciach nic.

ano zijes si tvoj zivot... mozno tiez s problemami... ale...

vzdy sa najde niekto kto ich ma az nad hlavu!!!!! viac!!!

ine!!!!

//////


hovoris ze si nebol pri mori...

ale mobil mas!!! urcite!!!

neviem ci aj pc ale asi ano :)

to su tiez nepotrebne veci...

potrebne je len voda, vzduch a nejake tie zakladne potraviny !!!!

preco by som nemohol mat nove auto, tv, mikrovlnku, pc, mobil??

ved prave kupovanie veci rozprudi vyrobu, da pracu, ....

////

nieje dolezite sa vratit do doby kamennej...

je dolezite zit aj tuto dobu, ale ...

podporovat ludi ktory naozaj chcu zmenu k lepsiemu...

osobne poznam cloveka ktory dokaze zabezpecit energiu pre cele slovensko a ludia by mohli mat energiu za priklad.... 30eciek na rok... ale

dokazes podporit tohoto cloveka?

ako mu pomozes ... teda bez penazi ako sam uznavas dostat sa na trh a dokazat zabezpecit vystavbu novych tipov elektrarni???

cista energia z pohybovej fyziky...

nic narocne , ale!!!!


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tu nejde len o pozicky,..

ano uz som pisal ze ludia to tak trosku kazia prave nimi, ale niekedy su nevyhnutne!!!

ale nie podporovat ich nebratie alebo zakaz...


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  porucik!!!!

to je co krvavo???

co aj tebe uz nacisto j...e???!!!

vidiet ze si clovek ktory v zivote sam nic nedokazal a nic preto nema!!!!

nie kazdy bohac je zloduch!!!!

nic krvavo!!!

nasilie nic neriesi!!!

ked pride clovek, ktory dokaze zmenu a hlavne bez nasilia... ludia to spoznaju!!!

ked pride clovek, ktory dokaze vytvorit lepsie podmienky ludia ho podporia!!!

a neboj. aj politici,, teda ti normalny!!! aj armada !!! ta ma chranit vlast a nie politika!! na to prisahali !!! a oni to vedia!!!

a aj policajti...

ked pride clovek ktory bude naozaj clovekom zasluhujucim podporu nebude treba prevratu ... a tobos nie krvaveho!!! nebude treba nasilia...

kazdy normalny ho podpori!!!

pride ten cas ...

coskoro ....


porucik boborovsky   |   ip:78.99.212   |   2009-06-28  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pocuvaj ty slovensky kral.naco tu pises po sebe 4 clanky .len tu spamujes. napis jeden a poriadne.vsak si uz jak iluminator. a k tej revoluci. nic v kapitalizme podobrom nezmenis. lebo ti hore to nedovolia.chapes?.ti hore su pre zachovanie svojich privilegi schopny zbijat.a na to maju policajtov a vojakov zoldnierov.pani sa nikdy dobrovolne nevzdaju toho co nakradli. pozri do historie.jo?.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :) ubohe !!!

o tom spamovani :)
ale co sa da od cloveka co chce brat druhym zivot ked im ho nedal ...

zomysli sa...

prajem ti len tolko nech ta prave pri takej revolucii poriadne rozsrotuje cokolvek a vyplujes vsetku krv co ti prudi v tele ...

Nik nema pravo zabijat... nech je to uz koli comukolvek ...

nevinimaje v mene BOHA!!!!

on zivot dava a jediny ma ho pravo zobrat...

pokial budu ludia ako Ty bude stale len zle!!!

stale niekto bude chciet ovladat, vrazdit a manipulovat !!!


nemusis podobrom!!!

ale nie krvavo!!!!

nehovorim ze revoluciu netreba... nie neznu !!! ale nie krvavu!!!!


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

>>dobre poznam rodinu ktora potrebuje prerobit kupelnu pretoze ma invalidneho otca...
Tento systém z nás vybil ľudskosť. Ja sa pamätám ešte na časy, keď sa zo zeme dvíhali aj opití ľudia. Dnes okolo diabetika v kóme na zemi musí prejsť veľa ľudí aby sa aspoň jeden k nemu zohol a riešil záchranu života.
Tá rodina je vskutku ťažko skúšaná a bohužiaľ odkázaná na pomoc druhých. A to žijú sami? Okolo nich je púšť? Nie sú tam iní ľudia v blízkosti ochotní pomôcť? To musí byť veľmi zlé. Je mi ich úprimne ľúto.
Ak by som pomôcť mohol, milerád to urobím. To sa ale nedá rozoberať tu v diskusii. To je na osobné stretnutia (tu sa začína napĺňať bod 3 z môjho prvého príspevku o význame komunity).

>>pri mori nebolo hodne vela ludi.
Ale ty si bol, nie ?

>>vidiet ze nevies o vela realnych zivotnych situaciach nic.
Prečo ma tak podceňuješ ? Prečo si to myslíš ? Nepochopil si jednu vec. Všetko čo som do tejto diskusie napísal nemám z kníh a časopisov. Mám to z príliš reálnych životných situácii. Až príliš veľa exekútorov ma muselo nakopnúť aby som zmenil myslenie. Aj ja som musel riešiť ťažké dilemy pri dvoch imobilných rodinných príslušníkoch. Veľa krát som potichu plakal. A ani teraz to nie je ružové. Takže neodsudzuj, kým nevieš pravdu.

>>to su tiez nepotrebne veci...
Áno, máš pravdu, ale ak mám mobil bez paušálu a kedykoľvek ho môžem bez pokuty za nedodržanie zmluvných podmienok vrátiť, tak to je OK.
Ak mám PC alebo NB, mikrovlnku nie na úver, čím ma bude systém tlačiť ?
Snáď už len cez zvyšovanie cien energií.

>>preco by som nemohol mat nove auto, tv, mikrovlnku, pc, mobil??
Samozrejme môžeš. Každý môže. Ale je rozdiel nové auto z vlastných alebo nové auto na úver.
A tu je to, čo sa snažím vysvetliť. Ak si ho kúpiš za vlastné, si jeho pánom. Ak si ho kúpiš na úver, stávaš sa sluhom systému, kým úver nesplatíš.

>>ved prave kupovanie veci rozprudi vyrobu, da pracu, ....
Ale no tak, Slovensky Kral, mám ťa za človeka so zdravým rozumom. Veď práve spotreba na úver nás dohnala po špirále do tohto stavu v ktorom sme. Si si vedomý toho, že keby sme prestali v tomto momente celosvetovo produkovať, tak najbližších 5-6 rokov by netrebalo nič vyrábať ?? Teda okrem potravín.
Takže to kupovanie nie je to pravé orechové...

>>nieje dolezite sa vratit do doby kamennej...
Ak sa zhodneme v jednom, že kríza čo nevidieť dopadne naplno, potom to, či budeme v dobe kamennej nebude závisieť od nás. My tam budeme. Apokalyptické vízie rozvratu veľkých aglomerácií sa stanú skutočnosťou. Peniaze ako také nebudú mať hodnotu ani toho papiera.
Ak však vychádzam z predpokladu, že takéto ekonomické a sociálne krízy sa v minulosti riešili vojnami, už nám nezostáva ani doba kamenná.

>>dokazes podporit tohoto cloveka?
Prečo nie, ak by to malo zmysel. To sa ale nedá rozoberať tu v diskusii. To je na osobné stretnutia (tu sa začína napĺňať bod 3 z môjho prvého príspevku o význame komunity)
Jedno je isté - systém sa bráni proti všetkému, čo by sa vymanilo spod jeho kontroly.
Všetko čo je pre neho out off control je plus pre nás.


Investovanie a špekulácie na Facebouku   |   ip:85.216.17   |   2009-06-28  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre doplnenie dávam ešte aj ďalšie grafy porovnavajúce sučasnú krízu a z 1929 (Je tam dokonca aj graf priemyslenej produkcie "Česko Slovenska a taktiež velke 4 v EU, Canada, Chile, USA, Belgicko, Polsko, Švédsko) a iné

" http://safehaven.com/article-13712.htm "


citatel   |   ip:84.47.12.   |   2009-06-28  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia pametajte na ENDGAME na konci filmu ukazuju ze planom je nastolit cinsky model (skorunpovany cinsky komunizmus)takze ak sa dostanete do socializmu co je aj buducnost v dobe kde skoro vsetko robia stroje co je uz teraz MAJTE NA PAMETI ZE V SOCIALIZME NEEXISTUJU PENIAZE AK vam povedia ze je to nutne je to podvod peniaze skorunpuju vsetko komunizmus s kapitalom je kliadba pre ludstvo pri takejto totalite zabudnite na VENUS projekt vid zeitgeist addendum aj tam vam to ukazuju ze komunizmus je iba rozdiel akym pomerom vlada zasahuje do podnikania inak je to to iste co teraz ibaze plus totalita.Takze ak socializmus tak iba bez penazi .....


TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najprv odkaz Adminovi. Prečo sa tu nemôžu používať spisovné slovenské vulgarizmy? Veď tie niekedy vystihujú pocity človeka a skutočnosť lepšie ako okecávanie okolo.

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
úvodzovky
Čo sa tu dilinovia
""""""""""""""""""""koniec úvodzoviek
**********. Fickot má hodinky za 20000 ojro, hraboš vysudzuje milióny za urážku osobnosti, hehehehe, tí sudcovia na slovakii sú teda tiež osobnost. Prokurátor, sudca, policajt je už dneska nadávkou, to by sa tu tiež nemalo používať. ::DDD Príjem ojroposlanca je 3000 ojro, príjem funkcionárov NDS, NBS a td. je cca. 20000 ojro, niekde to tu bolo. Prednosta Popradu má tiež hodinky už neviem za koľko, Pičiatek má vo vile v garáži nerezovú podlahu za cca. 110000 !!!!!!!!! ojro. A to netreba rozoberať manažérof, právnikof, bankárof.
Toto tu je absolútne nenormálne. A títo vyššie opísaní zločinci zneužívajú moc, postavenie na to, aby si vytvorili súkromnú ochranku najväčších zločincov - policajtov, sudcov, právnikov. Tí Vás zatknú alebo zastrelia na demonštrácii a následne odstránia. Takto si zaručujú legálne zadarmovlastnú bezpečnosť.

A čo sa tu dá robiť? Miliardy ležia na účtoch zlodejov ktorí nevedia čo od radosti. Hotel s izbou za 3500 /deň? Večera ze 1000 ojro? To sú ľudia takí tupí??
Nikto ma nepresvedčí že neokrádaním zamestnancov a spotrebiteľov sa dajú zarobiť milióny.

Sú to tí, čo monitorujú internet, čo majú právo servra dolezite.sk zadať súdny príkaz na udanie prispievateľov.

Admin, otázka 2, čo tak zmeniť server na zahraničný? Ja osobne sa tu bojím na lovakobanane prispievať. Veď ako jednoducho si zabanoval Illuminatora. Aj keď ten bol vhodný na psychiatriu, ale zrejme to bol policajt lebo prudko reagoval na to že sú to buzeranti.Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oli63

... takze bod kde pises ze tak si ho kupim za vlastne ma privadza na myslienku ze naozaj nevies nic o tazkej zivotnej situacii. nie kazdy dokaze nasporit peniaze na kupu auta za rok ci dva !!!!


a niekto ho potrebuje hned... ci je to uz koli praci, detom....


takze ani niesi setrny clovek ... kedze nemas mobil na pausal...

teda ani ja nie a preto viem ze niesi setrny !!!

ano nehovorim ze pozicky niesu jedna z pricin kde sme teraz... ale... preco rusit pozicku?

treba zmenit nadstavenie bank.... ked dam pozicku a zoberiem len primerane mnozstvo penazi ako urok... a nie ako nejaky lichvar...tak preco by ludia nemohli pozicku brat...

pozicka nieje to zlo... je to pomocka tak ako aj peniaze...

nemusim ist na nakup s vleckou zemiakov :)

ale doslo k zneuzitiu od ludi...

out off control ?

zas napad aby bola anarchia...

ale ta uz je!!!


nie vzdy musi niekto bdiet...

problem je zas len v ludoch.... pripustili to co sa stalo... k moci sa dostavaju nespravny!!!!

Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citatel:

coze bez penazi???

jaaaj. niektore napady su tu ako naozaj od dementov...

a na nakup pojdes ako???

ci budes mat doma vzdy vlecku zemiakov alebo chleba???

ci Ty budes ten co zapise do slovnika kazdy den co som odpracoval a co za to chcem a na druhy den mi to das????

ci nebodaj zrusime peniaze a budeme mat tzv krediti na ucte v banke???

alebo nejake stravne listky???

posledne dva body su aj tak v podstate peniaze !!!

ja uz neviem...


och. Boze za co ma trestas????


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oli63

preco si si nevypital kontakt na tu rodinu???

preco si nepovedal ze ano pomozes??? ze aj zajtra zacnes???


a o tom to cele je... kazdy sa vyhovara na druheho a ukazuje kde hladat pomoc, ale sam nepomoze....

si presne taky isty!!!!

a nevrav ze nie!!!


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  porucik...

ospravedlnujem sa Ti ale naozaj som len clovek a kedze mam popri lozeni po nete aj ine prace,ktore mam v hlave, nenapadne ma vzdy vsetko dat do jednej state :))))


dalsia vec. ked by si cital nieco z mojej literatury pochopis ze toto je moj rukopis... pisem proste takto...

ps: ano aj pismenka mi utekaju, a aj neviem pisat :) xixi. to len pre rypalov... ja to viem...TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo by mal pomáhať? Prečo ja keď nemám vlastný byt ktorý by som si kúpil za 20000 SK by som mal niekomu pomáhať?
Nech im pomáhajú tí v mojom príspevku vyššie, ja šetrím na bývanie, musím jesť, opravovať 13 ročné auto.....

Ja si myslím že za jedny fickotove hodinky by sa toho dalo spraviť dosť. A o tom to je lováci, žerieme sa na sprostostiach a medzi sebou, a tí LEPŠÍ sa na tom ani nebavia, lebo ich to nezaujíma botka


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak tak...

a kto si kupuje byt za 20tisic???

nic v zlom... stale niekomu nieco prajem tak aj tebe poprajem...

nech nikdy nespoznas moment ked budes potrebovat pomoc!!!

a dalsia vec...
ked by si chcel mozes byt aj riaditel banky, sef cohokolvek... Ty si lenivy a tak zavidis fickotovi hodinky!!!

nevies ist za svojim cielom a tak budes sporit na byt stale... a dalsie prianie ... nech ho nikdy nemas a kazdy okolo teba ano!!!


TAKňk Tak   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nahý slovenský kráľ - bulo
ty moje slniečko, nemám byt za 20000 SK!!!!!! Buď si vezmem hypo alebo som v podnájme.
Som lenivý preto šetrím? Závidím hodinky zlodejovi? Neviem ísť za svojím cieľom? Tebe asi všetko vychádza. Máš dobrú robotu, si zabezpečený do konca života. ???????? Alebo len bulo?

Aj ja Ti prajem bývať v podnájme, doprosovať sa zrejme takým nenažratým zlodejom ako si Ty. Ak som si to zle vysvetlil, ospravedlním sa.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

Tiež som ho potreboval hneď, kôli deťom. Jazdil som na starom vraku 4 roky. Potom som sa rozhodol kúpiť na úver jazdeného favorita. Splácanie mi fungovalo asi 2 roky. Potom som zo zdravotných dôvodov vypadol z cyklu a začala sa naháňačka za mesačnými splátkami. Bolo to kruté. Ak si to nezažil, neuveríš. Boli momenty, keď mi splátku museli zaplatiť priatelia.

Veď paušál mám aj ja (ospravedlňujem sa, myšlienkovo mi to ušlo). Ale nemám dotovaný telefón a keď ma pritlačí situácia, kedykoľvek ukončím s operátorom spoluprácu. Bez pokuty.
Paušál predsa nemusí zaväzovať zmluvnou pokutou. Čo si zaplatím pretelefonujem ergo čo pretelefonujem zaplatím.

>>pozicka nieje to zlo... je to pomocka tak ako aj peniaze...
Ak je to pôžička od rodiny na nevyhnutnú, pre život dôležitú vec, súhlasím.
Ale prioritu potrieb si určuješ sám. A neviem ako ty, ale ja nepotrebné vylučujem.
Akonáhle si požičiaš od chazara drží ťa za gule. Diktuje podmienky. A ty ich musíš splniť.
Tak proste tento systém funguje.
Nerozumiem prečo človek nadáva na systém a neustále príjíma jeho hru. To mi pripadá ako schizofrenia.

>>nemusim ist na nakup s vleckou zemiakov :)
Veru nie. Zatiaľ.
Ak si ich budeš potom vedieť dopestovať veru pôjdeš. :) A budeš na to hrdý, že si si ich dopestoval sám. Ak nepôjdeš, pôjde iný, ale budeš možno bosý. :)
Znie to neuveriteľne ? Prečítaj si niečo o krízach v Amerike alebo Nemecku, budeš vedieť o čom hovorím (tu by sa mal začať napĺňať bod 4 z môjho prvého príspevku o štúdiu histórie).
Ľudia sa kôli jedlu vraždili. Prečo myslíš že to bude iné ? Máš pocit, že sme múdrejší ? Alebo snáď ľudskejší ?

Projekt VENUS bz som nezavrhoval. Aj keď mi to pripadá tiež skôr ako fikcia, myslím že sa tam občas zalesklo niečo použiteľné.

>>och. Boze za co ma trestas????
Máš svoj názor čo si osobne veľmi cením. Ovšem prečo máš pocit, že je lepší ako trebárs môj alebo citatelov ?
Skús niečo navrhnúť, niečo vytlačiť, máš na to. Oponentov systému je veľa. Len tých návrhov je pekelne málo.
Skús si vážne predstaviť, že zkolabuje hospodárstvo. Že peniaze budú bezcenným papierom. Je to také ťažké keď vieš o čo tomuto systému ide ?
Možno som nečítal dosť pozorne tvoje príspevky, žiadne východiská. Len oponentúra.
Ale prečo je človek ktorý má iný názor ako ty dement ?


clovek   |   ip:89.103.12   |   2009-06-28  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No je samozrejme ze nikdo nechce nasili. Ale bez toho to asi nepujde, neni totiz realne ze by lidi co si nakradli milardy, politici a vlady, neni realne aby se tihle vzdali svych miliard ve prospech lidstva. Oni uz to dobre vedi ze lidi na ne vlitnou a tak uz ted vymysleji jak proti lidem co chteji poradek - uzakonuji si zvlastni zakony aby policie mohla eliminovat demonstranty ( a obhajuji tenhle zakon rasovou otazkou a nacionalismem) tedy az lidi pujdou do ulic protoze nebude co zrat a kde zitř a za co, tak tihle, co si nahrabali, poslou armadu do ulic s heslem _ Stop nacionalismu. Ectremismus apod - je to hnus- a jeste vetsi hnus je kdyz chce nekdo zneuzit techto skupin aby potlacil povstani. V USA , jak pisete ma kazdy 2 amik zbran, zil jsem tam a pisu si s lidma co tam ziji kazdy den - lidi se ripravuji, individualne cekaj ze budou branit aby jim nekdo vzal barak. Ale pak se tam formuji i bunky odporu, jak informovala media, J Norris a jini. proto vlada USA stavi komplex veznic kam se vleze az 10 milionu !!! lidi. Obama schvalil dalsi milardy do armady, prestoze brzo budou lidi asi chcipat hlady - proc do armady ? je to jasny.

Vsichni pisete ze je potreba svrhnout ty zlodeje a ty co maji milardy, ale ONI SE TOHO NEVZDAJI, NEBUDME NAIVNI !! Urcite si budeme muset pockat nez neco prijde, protoze relaitvne mame kazdej co zrat..ale prijde to, je je jiste, Otazka je jak budou lidi reagovat,. nejdriv to bude v americe.... a jakmile tam bude obcanksa valka, lidi budou hromadne utikat do evriopya jinam a co s nima ? kde budou bydlet ?
A co vlady co prijmou uprchle americany kvuli obcanske valce ? nebudou nepritelem USA ?
jasne je, ze jakmile dojde k obcanske valce, tak okolni staty USA sebudou izolovat a musi podniknout opatreni a to same i Evropa. A protoze krize je vsude tak si kazdej bude branit svoji lednici a dum a spajz.

To je ten horsi scenar, kdy se pouzije armada v USA.
A nebo je mozne se to nebude tak krvave a ta vetsina, alespon vetsina lidi nenasilne obsadi klicove funkce aby nenastaly krvave nepokloje - myslim obsadi pozice vlady, armady apod- ale to by byl prece terosismus a obsadit vojenske zakladny take nejde bez boje, ze ?

myslte ze to je straseni ? Ok tak co myslite ze udela ta vetsina americanu azjim nekdo pujde sebrat barak ?? Vytahnou zbran a nebo pujdou dobrovolne na ulici ?

V proroctvi z Plamovych listu o Evrope jsou tyhle scenare nacrtnute. Snad mame sanci to zmenit aby nenastaly katastr scenare.ale logicky uvazujte co asi bude a co muze byt . ja to vidim tak ze se krvavym bojum svet nevyhne , kdyz uvazuju jestli se politici na celem svete muzou vzdat miliard - ne neudelaji to, ne dobrovolne. Otazka je jak je k tomu donutit.

nekdo tu psa neco o rodine. To je super otazka a je fakt ze rodina je zaklad a ze se spolecnost bude muset vratit k rodinnemu usporadani.. aby lidi konecne zacali uvazovat nejen a jen o sobe,ale zacali myslet i na ostatni.Dnes je spousta kriminalnich zakonu co narozuji statum kolik procent detiMUSI BYT UMISTENO V JESLICH APOD proste vse na rozpad rodihy. - viz feminsisticke nacisticke hnuti apod.

Co je potreba delat ted ? nejsem genius, ani ja nevim. Ale logicky jak pisete. prodat akcie a vybrat penize z bank. Drzet si praci jak to pujde a zasobit se, ne penezm,ale tim co ma hodnotu. kazdej muze prijit o praci a az to priojde aby mel aspon neco. pokud ma nekdo zahradu a pole tak si na tom pstovat svoje potraviny, kaliky, brambory, kozu, nebo cokoli. O tom uz tu taky bylo mnoho clanku.
Ale hlavne necekat ze to cely nekdo vyrei za nas a ne vlada - ta to nevyresi- oni budou samozrejme kecat o to jak a co udelaji proti krizi..ale oni maji svy jisty, miliardy apod oni se toho dobrovolne nevzdaji a kdyz prijde do tuheho tak oni uz ted maji varianty co delat.

V jednote je sila...ale to asi nebude fungovat, dneka kazdej mysli na sebe a tezko si ptredstavit ze by najednou vsichni dostli rozum a sli a vyhodili lidi z bank a naastolili hromadne svou vlastni menu penez aby se neco zmenilo (kazdej stat je zadluzene centralni svetove bance - tkaze i kdyby lidi nastolili vlastni menu tak nekdo ty prachy bude dluzit dokud i ostatni staty nezavedou sve meny.)

Samozrejem je tady jeste Rusko Cina, Indie a nova OSA co se formuje- ta tyhle katastrof scenare muze zmenit, ale jakym zpusobem, to neni jiste - viz rusky plyn a problemy apod....

Premylsjte o tom logicky xco se muze stat a jak se veci maji, vic hlav vic vi.... a jak rikam je nebezpecne cekat ze nekdo za ns neco vyresi. jakmile se na to vybodneme my, Tak nase deti a jeste i ted my budeme jednou zebrat na ulici az kdosi vsechno rozkrade a znici


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie... ja nemam ani vlastne a ani podnajom... prave teraz byvam na skvote / squate/ ...

zil som uz aj na ulici!!!! rok, ale potom som sa dostal tam kde som.

v podstate mas pravdu, mne v zivote vsetko vychadza tak ako chcem / teda chce... osud je osud/,,, sice niekedy s oneskorenim ale ...

ja zlodej niesom!!!...

nic na svete ma neurazi, ale toto ano :)

ale v pohode...

a zabezpeceny do konca zivota???

ano!!! velmi dobre...

ale na vsetko som tvrdo drel...

tvrdo!!!! niekedy aj krvavo!!!
Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

>>preco si si nevypital kontakt na tu rodinu???

teraz niečo z môjho príspevku, lebo ako vidím nečítaš pozorne :
>>dobre poznam rodinu ktora potrebuje prerobit kupelnu pretoze ma invalidneho otca...
Tento systém z nás vybil ľudskosť. Ja sa pamätám ešte na časy, keď sa zo zeme dvíhali aj opití ľudia. Dnes okolo diabetika v kóme na zemi musí prejsť veľa ľudí aby sa aspoň jeden k nemu zohol a riešil záchranu života.
Tá rodina je vskutku ťažko skúšaná a bohužiaľ odkázaná na pomoc druhých. A to žijú sami? Okolo nich je púšť? Nie sú tam iní ľudia v blízkosti ochotní pomôcť? To musí byť veľmi zlé. Je mi ich úprimne ľúto.
Ak by som pomôcť mohol, milerád to urobím. To sa ale nedá rozoberať tu v diskusii. To je na osobné stretnutia (tu sa začína napĺňať bod 3 z môjho prvého príspevku o význame komunity)

Ale zopakujem to znovu :
Ak by som pomôcť mohol, milerád to urobím. To sa ale nedá rozoberať tu v diskusii. To je na osobné stretnutia (tu sa začína napĺňať bod 3 z môjho prvého príspevku o význame komunity)

Daj mi na nich kontakt.
Verím, že sa u nich stretneme OBAJA.

>>a o tom to cele je... kazdy sa vyhovara na druheho a ukazuje kde hladat pomoc, ale sam nepomoze....
si presne taky isty!!!!
a nevrav ze nie!!!

Podľa seba súdim teba ?TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Královi
keď si zabezpečený do konca života po tom všetkom čo tu píšeš POCTIVOU prácou, tak to nebola poctivá práca. Možno si dával nízke výplaty, predával za vysoké ceny?
Poctivou prácou človek vyžije a niečo ušetrí. Ak si zabezpečený, nie si poctivý, okrádal si iných.

clovek
A čo by si chcel robiť? Sa opakujem

Prokurátor, sudca, policajt je už dneska nadávkou, to by sa tu tiež nemalo používať. ::DDD Príjem ojroposlanca je 3000 ojro, príjem funkcionárov NDS, NBS a td. je cca. 20000 ojro, niekde to tu bolo. Prednosta Popradu má tiež hodinky už neviem za koľko, Pičiatek má vo vile v garáži nerezovú podlahu za cca. 110000 !!!!!!!!! ojro. A to netreba rozoberať manažérof, právnikof, bankárof.
Toto tu je absolútne nenormálne. A títo vyššie opísaní zločinci zneužívajú moc, postavenie na to, aby si vytvorili súkromnú ochranku najväčších zločincov - policajtov, sudcov, právnikov. Tí Vás zatknú alebo zastrelia na demonštrácii a následne odstránia. Takto si zaručujú legálne zadarmovlastnú bezpečnosť.

A čo sa tu dá robiť? Miliardy ležia na účtoch zlodejov ktorí nevedia čo od radosti. Hotel s izbou za 3500 /deň? Večera ze 1000 ojro? To sú ľudia takí tupí??
Nikto ma nepresvedčí že neokrádaním zamestnancov a spotrebiteľov sa dajú zarobiť milióny.

Sú to tí, čo monitorujú internet, čo majú právo servra dolezite.sk zadať súdny príkaz na udanie prispievateľov.


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 clovek
Veĺmi pekný príspevok.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oli63,

neboj aj ja viem ako a co je pozicky atd...

ale pozicka nebola zla... zly bol system, ze ti nedovolil kupit nove a hlavne udrzat pracu...

ak nebude vela mudrcov co budu chciet zrusenie penazi, nebudeme musiet chodit na nakup s vleckou...

ale tim nehovorim ze je zle ak si niekto dopestuje nieco sam... ja som tiez zahradkar, a tiez mam prijemny pocit ked dokazem nieco sam, vypestovat, urobit :)

nebojim sa toho ze sa budeme zabijat za jedlo...

tak isto nevravim ze ked ma niekto iny nazor je dement... teda ak to nieje nazor o krvyprelievani!!!

ale treba dat rozum dokopy a tak nie vymislat zrusenie niecoho co nam pomaha, ale zlepsenie toho systemu co to kazi !!!


a hlavne nebojim sa ze slovensko padne pri naslednych vlnach vyvolanej krizy...

clovek...

neboj sa veci ktore ta strasia :)

nic take ako obcianska vojna v usa nebude mat nasledky ako popisujes... par ludi nieco zdemoluje, rozbije a ...


ine mocnosti tiez nic zle neurobia...

co je potreba urobit???

pockat na cloveka ktory to zmeni!!!
a v jeho praci ho podporit.
akokolvek, zgrupovat sa a cakat na vyzvu!!!

nic ine!!!

stale pisem, ... uz coskoro ...


TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ja sa teším, budem mať dva vrecia zemiakov a keď príde ku mne toľko vlečiek s peniazmi, to ich kam dám?


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak tak... to je ta tvoja zavist!!!!

to je to tvoje lenosenie..

ja som makal hned po skole na stavbe,,, vypracoval som sa na majstra...
ked mi otec ochorel a trebalo zivit rodinu zacal som podnikat... ked ma ludia ojeb..li / dostali vyplatu a ja nic lebo faktura nebola vyplatena, alkoholici nieco zle urobili,,, neprisli do prace ked som isiel na slovensko a minuli... prechlastali peniaze.../ dalsi ma ojebk.li inak... tak som sa ocitol na ulici...

ale prezil som!!!

isiel som do spanielska. uz som pisal : bez penazi a na stopa ...

tam som makal na poly, ked prisli svine rumuni a bulhari,,, ktory zobrali polovicu platu siel som do anglicka,,, moja zena porodila doma u nasich syna a ja som makal na smetiach v anglii. kedze som samostudent tak som napisal dost knih...

aj zarobil ...

tak isto som mal este pocas mojho zivota dva zazitky... dva krat som prezil smrt!!!

a preto som to co som a som taky aky som!!!

nikdy nie zlodej!!!
a nie zloduch!!!

///tak tak...
nezabudaj ze aj vela podnikatelov prislo o peniaze koli ludom, alkohol je svina, rozvracia rodiny a nici zivoty!!!

a za dalsie...

aj zo par vynalezov som uz zostrojil... :)

/ ano samochvala, viem :)

a nebojim sa povedat ze pre Slovensko!!!!


TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Král
Takže makal makal makal makal a teraz milionár. (v ojro) hihihi a vraj poctivo.
Veríš tomu že za život môžeš byť oproti normálu z ničoho superstar?Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)
kezdy clovek ktory chce nieco dokazat moze byt trebars aj miliardar poctivo!!!

je len zavist ohovarat kazdeho co ma peniaze!!!!


TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ja verím celý život že poletím na Mars, TY EXCELENT ........********* A nikdy tam nebudem. Buď si poctivý človek alebo FARIZEJ a ZLODEJ. A ver si čomu chceš.


TAkTAk   |   ip:193.200.1   |   2009-06-28  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žiadny človek ktorý žije nad pomery nie je poctivý. Okradol zamestnancov alebo spotrebiteľov. Ak si si za krátky život z bezdomovca zarobil na doživotné ničnerobenie, si zlodej, podvodník , klamár a farizej. MILIARDÁR NEMOZE BYT POCTIVO!!!!!


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco by si nemohol poletiet na mars ???

ano, bud si poctivy alebo nepoctivy, bud si zlodej alebo nie, ale mat peniaze neznamena hnad byt nepoctivy...
Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak tak,

mrzi ma za Tvoju rodinu Tvoj nazor na ludi ktory v zivote nieco dokazali...

pretoze Ty v zivote len dokazes pohrdat a zavidiet...

koho oklamal napriklad autor pana prstenou...

koho napriklad,,,elton john,,, ved vies co tym chcem povedat...


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co si ty dnes urobil preto aby si bol uspesny???

nic!!!

vidis kde je problem???

kolko reci ovladas???

vies aspon co je to cc++ ovladas aspon HTML


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (23:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

>>nebojim sa toho ze sa budeme zabijat za jedlo...
Ja áno. To však neznamená, že som strachopud. Ale tiež si nemyslím, že to je nereálne.
Ak by si mal deti, zistil by si, že vonkoncom nejde o mňa.
Môj dedo bojoval ešte v 1 WW a veľa veciam som z jeho rozprávania neveril. Dnes už verím.

>>ale treba dat rozum dokopy a tak nie vymislat zrusenie niecoho co nam pomaha, ale zlepsenie toho systemu co to kazi !!
No čo už chceš zlepšiť na chromom koňovi. Tu sa dá len dúfať, že čoskoro zdochne.

>>pockat na cloveka ktory to zmeni!!!
a v jeho praci ho podporit.
akokolvek, zgrupovat sa a cakat na vyzvu!!!
Veríš tomu že príde spasiteľ ?
Alebo čakáme na rok 2012 a presunieme sa do inej dimenzie ?
Spasiteľ tu už bol a nechal odkaz. Ukázal nám farizejov. Dokonca nám aj povedal ako máme žiť.
Sme len hluchí a slepí.
Ak nenájdeme silu sami v sebe sme stratení.
Výrok
Pomôž si človeče aj pán boh ti pomôže
má hlbší zmysel.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-28  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam deti, dve, dcerku a syna... preto robim to co robim, ved ano ide o nase potomstvo... ale este stale sa najdu ludia co od nich pocuvam : po nas potopa...

az ma to mrzi!!!

ano... treba zmenu staji, netreba zastavit chov :)

nie spasitel,,, to je nepresny nazov... spasitel nas ma spasit u Boha,/ ten tu uz bol/

pride clovek ktory zmeni... nie ukaze, nie povie,,,

zmeni...
neviem ci cely svet, lebo ten sa zmenit neda ale nieco urcite!!!

na rok 2012??
och....
a kazdy tam raz pojde ...
ale tak rychlo vsetci nie!!!
ano... s vyrokom mas pravdu...Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

Prosím neber to ako provokačku ale

>>koho oklamal napriklad autor pana prstenou...
Netuším, koho ? Myslel som si, že som aspoň čiastočne pochopil celú trilógiu. Teraz som na pochybách.
Prosím vysvetli.

>>co si ty dnes urobil preto aby si bol uspesny???
Čo je byť úspešný v dnešnom svete ?
Prosím vysvetli.

Keďže TAkTAk nevie čo je c++, alebo asembler, alebo DHTML, alebo CSS, alebo php alebo trebars VB, tak nie je úspešný ?
Čo keď TAkTAk vie ušiť nohavice a ty nie? Je to viac alebo menej ako vieš ty?
Kto je kompetentný to rozhodnúť ?
Ten čo potrebuje nohavice alebo ten čo potrebuje sieťovú aplikáciu ?
Tak sa ťa opýtam, vieš čo je planétový reduktor ?
Prečo sa takto zhadzuješ ?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

Prosím neber to ako provokačku ale

>>koho oklamal napriklad autor pana prstenou...
Netuším, koho ? Myslel som si, že som aspoň čiastočne pochopil celú trilógiu. Teraz som na pochybách.
Prosím vysvetli.

>>co si ty dnes urobil preto aby si bol uspesny???
Čo je byť úspešný v dnešnom svete ?
Prosím vysvetli.

Keďže TAkTAk nevie čo je c++, alebo asembler, alebo DHTML, alebo CSS, alebo php alebo trebars VB, tak nie je úspešný ?
Čo keď TAkTAk vie ušiť nohavice a ty nie? Je to viac alebo menej ako vieš ty?
Kto je kompetentný to rozhodnúť ?
Ten čo potrebuje nohavice alebo ten čo potrebuje sieťovú aplikáciu ?
Tak sa ťa opýtam, vieš čo je planétový reduktor ?
Prečo sa takto zhadzuješ ?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

Takže ak máš potomstvo vieš o čom hovorím. Aj ja mám komplet deti. :)

>>pride clovek ktory zmeni... nie ukaze, nie povie,,,
Zaujímavé, skús mi to bližšie objasniť. To by ma celkom zaujímalo.
Dúfam že nemáš na mysli mimozemšťana typu Klatoo z filmu deň kedy sa zastavila zem ?


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-28  (23:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

Kua hodina duchov. ďakujem všetkým za príjemnú diskusiu.
Dofajčím a idem spať.
Zajtra môžeme pokračovať.
Dobrú noc.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobru noc...

ja este volam so zenou na skype tak som tu :)))) xixixi

ako kazdy vecer...


Oli63   |   ip:88.212.36   |   2009-06-29  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 Slovensky Kral

Takže zapalil som si dalšiu. Nejde mi z rozumu táto diskusia. Je veľa vecí, ktoré sa nedajú na tomto fóre povedať. Nemáš chuť na trochu relatívneho súkromia cez email? Ako to urobiť a neoznámiť svetu naše maily ? skype ?


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pride clovek, ktory so svojimi peniazmi vela urobi pre ludi, clovek ktory donesie nove technologie, clovek, ktory bude robit nieco viac ako len kradnut,,, on uz ma dost, on bude pomahat, menit, a davat,,,

nikto nic nedostane zadarmo ale ludia dostanu vela,,,

zavedie nove zakony, vylepsi system...
ukaze inym aky je pocit dat a nie len brat...

uz coskoro


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  som student, no precital som diskusiu... kazdopadne historia sa zrejme opakuje.. asi by som mal zacat pisat knihy o mizernom zivote mladych ludi, o svete plnom zla, o svete bez buducnosti..
mozno budem slavny o 100 rokov a vsetky decka ma budu nenavidiet za to, ze sa musia ucit o dalsom autorovi


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moj mail : slovenskykral@zoznam.sk /centrum.sk

a ja inak nemam strach akukolvek debatu preberat kdekolvek na nete...

mna illuminati a spiknutia nestrasia :)
Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  šťčše

co studujes, ak smiem vediet...


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (00:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no zatial som len v stadiu gympla


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niesom az tak stary ale som rad ze nova krv,

co si Ty myslis, co sa treba zmenit, co tebe chyba ci prekaza v systeme ktory je???

maju vasi byt pre tba? alebo aj tvojich kamaratov??

bol by si ochotny pracovat pre statnu firmu ak by dala byt do podnajmu ked pracujes, s upisom na 10 rokov??

nemyslim prejst ku komunizmu!!!

ale treba vybrat najlepsie veci z kazdeho systemu a pozliepat ten dokonaly!!!!

šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co treba zmenit? podla mojho nazoru system, ved na svete by mohol byt blahobyt, lenze vrchna vrstva chce mat blahobyt pre seba, len z rozpravania viem ze v komunizme bolo aj mnoho dobrych napadov, aj volny trh ma nieco do seba... ja napriklad nechapem preco po poliach nepestujeme zemaky ale blbu repku olejku.. najeme s z nej? ani nie, clovek tak ako aj ktorekolvek zviera potrebuje jedlo, bydlisko a aj nejake spolocenstvo okolo seba... spolocnost sa rozpada, jedlo kupujeme v tescu (ked ho zavru tak vymre cele mesto) a na byvanie si zarobit... fuha.. aj v posratej brigade ma odfajcili ze tento rok neberu skrz krizu
v statnej firme by som pracoval aj s upisom na 10 rokov v pripade ze by uz nebola ina moznost


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no vidis, si mlady a dufam ze preve vy budete podpora cloveka, ktory bude chciet zmenu k lepsiemu...


a tu je moja otazka... preco ak nebude ina moznost???

nieje prave praca co ma cloveka lakat? a este aj byvanie a este aj na 10rokov istota...Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kriza:)

a vidis, nik nezacne pestovat na slovensku to co je potrebne... nie len zemiaky, ale aj papriku ... tu dovazame napriklad zo spanielska... sam som ju pestoval a balil :)

a co tak mandarinky a pomarance?

preco zatial nepestujeme??

nemozne? ale je!!!

ale chybaju hlavy ktore to zacnu :(


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardon, zle som to pochopil s tymi 10 rokmi (ospravedln ma prosim som este mlady ;-) ) myslel som ze upis=splacanie toho bytu tj. zaviazanie sa statu, nieco ako uver
sapozrejme ze by som to bral v takom zneni ako si to pisal, lenze ako odstavit od "koryta" tych hore?
tento vytunelovany stat mi podla mojho nazoru len tazko ponukne podobnu zmluvu...


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano bohuzial ja tiez nie som hlava ktora by to zacala s tym rizikom, ze ak na seba zle upozornim celu buducnost mozem stratit... ludia su dost osprosteni z medii a to je medzi rovesnikmi viditelne... az sa obavam, ci vobec este maju vlastny rozum a tuzia po skutocnej slobode


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odstavit tych hore???

to je dolezita otazka...

otazka ktora vlastne napovie uz vsetkemu...

co tak vytvorit Kralovstvo??

kto iny ako Kral zabrani svojvolnemu rozkradaniu...
šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako zarucime ze kral nie je sebecke hovado a neokrada svojich poddanych? lebo ja tuzim po takom systeme...
co ides vytvorit kralovstvo? :-)


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslis, ze clovek, ktory ma k dispozicii viac financii ako ma statny rozpocet bude kradnut???

preco by to robil...

ved ale musel by predlozit konstitucie... zavezne zakony... nie???

napriklad co tak zakon o prideleni pozemku na stavbu rd ked si obcan poziada...
co tak zakon o bezplatnom skolstve? ...

co tak zakon o minimalnej mzde / ktora by sa odvijala od cien a td... =
takze asi takto:
40% ma na najom, 30% strava a 30% na svoje co chce... takze ak najom bude priblizne 8tisic, ma mat este minimum 6 tisic na stavu a 6 na svoje... takze zarobok minimalnej mzdy... 20 tisic...

asi tak nejak myslene...


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ku kralovstve...

ja podporujem krala
šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kde sa nachadza taky clovek co ma viac financii ako statny rozpocet? ktory bohac sa obetuje za system pre ob. ludi?
to co pises su pekne idei, rad by som sa do takeho ludskeho systemu pridal, ale opat je tu to "ale" totizto posobi to na mna ako scifi...


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to tvoje kralovstvo ma stale viac zacina zaujimat.. predstavujes si idealny system s 1 clovekom na hore? cize ako diktatura avsak diktator by "diktoval" nieco prospesne.. ??


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vela ludi sa ma pita ako docielit ze bude minimalna mzda taka...
zakonom. ved ceny su rovnake ako v nemecku, spanielsku, anglicku... ale zarobky nie...

ako presvedcit firmi o neodchadzani zo sr?

zakon o cene elektrickej energii,,,

ked bude mat asi o 50% nizsi naklad na energiu na sr zostane . nie?

ako docielit to???

projekt je!!!

len presadit krala!!! lebo len on presadi budovanie elektrarni!!!

ako docielit prilev novych investorov???

pridelit im pozemok k podnikaniu zdarma...

nie im ho dat do vlastnictva...
ale kym da ludom pracu a peniaze dat im pozemok...

ako zabezpecit aby vacsina podnikov vyplacala vyplaty kazdy tyzden??

za platenie tyzdenne znizenie dane o 3%


je vela veci ktore by boli dobre, ale treba KRAL-a!!!!


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  teraz hovoris o akyh elektrarnach? ja viem ze sa skorej vplyvom "uzasnych zmluv" nase elektrarne odstavuju...


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  diktator???

asi tak ale,,,,

na rozdiel od doterajsej vlady by sa vlada kralovstva skladala z volenych zastupcov jednotlivych krajskych miest a okresnych miest... ti by prejednavali potreby presne v danom regione,,,

ninistri by boli voleny kralovskou radou a hlavne... kazdy kandidat musi splnat kriteria,,, studium a prax v danom obore..

cize nebude moct taxikar riadit zdravotnictvo...

atd...

ked vyjnde kniha Kralovstvo Slovenske od Marka Antonia ... tam bude vsetko...

chce to len cas...

uz coskoro...


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj na mna posobilo :)

ano... je vela bohatych ludi a nie su to zloduchovia...

co ja viem chce ten clovek v priebehu nasledujucich rokov ukazat tvar :)

pridelit nejake tie byty ludom, ktory to naozaj potrebuju,,,

vybudovat prvu elektraren na pohon pomocou fyzikalneho pohyboveho mechanizmu...

cista energia bez nakladov ... len stavba a udrzba...

projekt nesie nazov TIK TAK...

000///


šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (01:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano vidim ze mas uz funkcie pomenovane, percenta si tiez nacrtol... samozrejme ze na riadenie spolocnosti su potrebni vzdelani ludia miesto vrcholnych karieristov-politikov... dufam ze mas doriesenu aj otazku ako zaviest takyto system bez toho sa dopredu nepohnemešťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (01:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto nehovori ze bohaty clovek je automaticky zlocinec... obdivujem ludi co zacali od nuly a nieco dokazali.. ja som teda zvedavy co z toho co pises sa aj skutocne zacne naplnat, bol by som rad ak by to bol cim skor... ;-)
inak tik tak je dost nestastny nazov, moc schopneho na googli asi nenajdem s takym nazvom


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  KRAL vie :)

ANO. pride cas a on pride na hrad a ludia ho spoznaju a dufam ze vacsina podpori!!!

nikomu neuberie, len pomoze,

a prace???

dost...

1 miliarda EUR len na vystavbu novych najomnych bytov / najom kolo 35 eur mesiac...,
1 miliarda EUR na financovanie prave spomenutych elektrarni.
500 milionou EUR na realizaciu projektu Centrum medicum

...
clovek   |   ip:89.103.12   |   2009-06-29  (01:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re : Slovensky kral

teda na to ze si slovak si mimordelekj dsmentik.. ty si snad tak dementni ze si ani nuvedomujes jake blaboly tady pises.. jake kralovstvi ??? Co to meles a kdes na tom byl ??? To mass z nejake poghadky bo co ? Vis vubec co je kralovstvi ??
Bud pis k veci a inteligentne / o cemz pochybuju) a nebo se vrat na zakladku a preti sdi neco abys vedel o cem meles ty kokos.
navix tve reakce nemaj s clankem nic spolocne


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TIK TAK... na googli ??? xixi

na googli nic nebude...

naco?

k naplneniu...

vsetko chce cas...

ja sa len bojim, aby jeho snaha, energia co do toho dava nebola na zmar a ludia neboli hlupy...

ale som rad za krizu, bez nej by ludia nepochopili v com treba zmenu a hlavne by im to bolo jedno...
teraz sa ich to tyka...
šťčše   |   ip:91.127.13   |   2009-06-29  (01:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drzim palec, dufam ze ho potom ludia spoznaju, lebo ked dostane nalepku na smetisku alebo v krivde ze to je extremista ovce prikivnu a tiez ho oznacia za teroristu a tak dalej...
dobre kral moj ja uz idem spat, zachvilu totizto vstavam...
zajtra zrejme precitam diskusie..Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale reakcie sa odvijaju vzdy od reakcii, toto je debata, tu sa diskutuje,,,

apropo. viem co je kralovstvo... Anglicke, Spanielske, Monako, Maroko,Svedsko - vo vsetkych som uz zil, a nie jeden den ...

takze demenciu si nechaj pre seba...

co je dementne na tom, ze pisem o cloveku, ktory chce nieco zmenit...


Ty jsi jiste z Prahy, nebo nekde odtamat. Tam stale brzdili nasu Slovensku a Moravsko Slezku ekonomiku, ...
Aj v Prahe som zil... 7r.Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek, dnes Poliaci kupuju od Vas vodu, ale zajtra budete Vy od Nas kupovat Elektriku!!!

neboj...

chce to cas!!!

a za dalsie... nikdy som nebol za rozdelenie a tak dufam, ze ludia budu chciet nasu domovinu zas spojit...
Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek,,,

a budes sa cudovat kolko stupencov ma Kral aj u Vas v Prahe :)Twik   |   ip:78.99.211   |   2009-06-29  (01:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zacinam mat pocit, ze vygenerovanie tej krizy malo skutocne zmysel. Ved ako sa da rozhybat lenivych obcanov vyspelich statov? Tym nemuslim len americanov, ale taktiez zapadnych europanov. Platy su tak vysoke, ze ludia si dovolia viac ako stat vyprodukuje. Ludia su nuteny zacat makat len ak uz nemaju inu moznost, ved kazdy je od prirody lenivy, no nie kazdy ma chut s lenivostou bojovat kym nemusi! Podla mna uz bolo potrebne vyvolat krizu, lebo inak by europa aj amerika uplne skolabovali a prevalcoval by ich okolity svet. Ved by len spotrebovavali a nic neprodukovali. Kriza nikoho netesi, no verim ze ozdravi ducha ludi a zacnu tvorit realne hodnoty.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (01:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Twik
:)

pekne...

ano... clovek musi padnut aby znova vstal...


longchi   |   ip:78.16.81.   |   2009-06-29  (02:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zase ste nic nepochopili chlapci, ale uz sa aspon chytate


Bee bee   |   ip:87.197.13   |   2009-06-29  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63 : Hlboka poklona, po dlhej dlhej dobe konecne niekto so zdravym rozumom, rozhladom a analytickym mozgom.A hadam aj so srdcom.

Prajem vsetko dobre a nedaj sa odradit nastupcom iluminatora :o))

Pekny denslovak   |   ip:195.146.1   |   2009-06-29  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked tak citam tuto diskusiu citim sa ako v krcme 5.cenovej.
Dokopy piati miestni opilci a kydy a kecy ako keby zozrali vsetku mudrost sveta.
Fuj!!!


Bee bee   |   ip:87.197.13   |   2009-06-29  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovak: Ale noo, je to 5 cenova, ale nasa :o)))


slovak   |   ip:195.146.1   |   2009-06-29  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a niet pochyb ze Slovenský král by si mal zmenit nick na Slovenský kokot.
Plnohodnotne nahradil Iluminatora, v kazdom clanku ma more debilných príspevkov.


Bee bee   |   ip:87.197.13   |   2009-06-29  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovak: Krali uz taky byvaju. To vies, modra krv :o)) .............


entita2   |   ip:91.148.10   |   2009-06-29  (11:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten Kral je iluminat...


Nome   |   ip:87.197.13   |   2009-06-29  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  >Jasne ze to je iluminat. Vylizal si rany a vytvoril novu, dalsiu identitu. Ved som vam vravel, toto je jediny svet, kde naozaj existuje.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-29  (16:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nome,entita2:

takze to ze ste proti mojim nazorom beriem...
prehltnut nieco co ste nesplodili Vy je tazke vzdy...

ale s iluminatom nemam nic spolocne...

teda az na jeden pohlad na to co sa deje a aky su ludia...


mozno som pre niekoho koko...
ale ani Ty pre mna niesi teda o nic lepsi...

preco niekto ma byt koko... len preto, ze pise o niecom?

to ze Vam to pride hlupe je Vasa vec...
ale nik z Vas tu nepredlozil nic lepsie, tak ako ja... ci iny...

takze ak budete mat naozaj napad ako zmenit tuto situaciu sem snou!!!
ale Vy sa na nic nezmozete!!!!

ano mozno tu niekto zjedol mudrost sveta, ale vy nikdy nic nedokazete...

prave zmena bude musiet prist asi z tych opilcov...

a to Vas zerie...

pekny den :)


entita2   |   ip:91.148.10   |   2009-06-29  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto:Slovensky Kubko si nielen ilu...ale aj... Nejdem to riesit.Skovavas sa za rôznu identitu ale asi o internete a algoritmoch nic nevies.Ked niekdo odhali tvoju identitu neznamena že je hned proti kazdemu tvojmu slovu.Problem je v tom ze ti si rozdvojena osobnost čiže schyzofrenik nie je to nadavka ale diagnoza,to že prispievaš často a husto tým blokuješ diskusiu - ťažko sa hľada potom v tom balaste niečo zmysluplne.Tvoja úchylka je vlastne byť v opozicií a tým sa zabávaš, keby si bol v Brazilií nemal by si čas na tieto koniny.Ja som za to aby ta spravca nijako neobmedzoval preto že to nemá praktický význam.Treba sa jednoducho pozerať na teba trochu inak...povedzme ako na talizman či maskota tohoto webu.


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-30  (05:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze asi nemas ty ani ponatia o algoritmoch. admin velmi dobre vie z akej ip sa ja prihlasujem,,, je to moja sukromna v Londone. Ty o mne nevies vobec nic....
ked chces ja mozem zverejnit aj tc aj cokolvek, ja sa neskrivam a nikdy nebudem, a tych vasich kontrolorov savobec nebojim,,, nie jak vy... len zijete v strachu...hlupo povedane ze sa ja schovavam za nejake identity!!!

ale dobre, hlupak zostane hlupakom...
Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-30  (05:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre vsetkych...

dakujm za dikusie...

clovek sem prisiel spoznat ludi co chcu zmenu a dokazu o nej diskutovat,,,
ked som pekne napisal aka zmena by mala prist dostal som odpoved ze som .....


ok.
volby su za 4roky...

ako SLOVENSKY KRAL
nebude moc preberat silou!!! som proti tomu, ale budem kandidovat!!!

veci uvedene hore vyjdu aj v knihe Kralovstvo Slovenske...

to je moje predsavzatie...

z nasej domoviny urobit nieco kde nase deti budu moct vyrastat...

nech sa nemusime hambit za to sme pre ne pripravili... a nasi odcovia ktory zomierali koli nasej vlasti sa nemusia v hroboch obraciat !!!!


viva Slovakia

Slovensky Kral


Slovensky Kral   |   ip:82.132.13   |   2009-06-30  (05:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sorry... otcovia... nevidim si na klavesnicu...
a niesom profik v pisani na nej :))))

som len CLOVEK :)


Iluminator   |   ip:163.28.48   |   2009-06-30  (05:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensky kral tak ty si riadny debil pribrzdeny.Pocuvaj.Naco ich pocuvas a rozculujes sa.Maju ta tam kde ta chceli mat.Mas sa este vela ucit.Neprisiel si na to,ze na ich mienke nezalezi?Ved nech si myslia ze si ja.Nikto to aj tak nemoze dokazat a vzdy budu iba typovat.Su to posrany tipos bingo a take su aj ich clanky.Toto je rastisticky portal namiereny proti zidom a blba slovac si nevie priznat svoje chyby.Ale ked si retardovany nech platia.Staci ked sa pozries na tv ake kraviny tym slovakom pustaju.Keby nebolo 75 percent krestanov,cize retardovanych,tak by im nepustali take blbosti ako je smotanka a dalsie odpady.TV je obraz naroda,lebo davaju len to co pozeraju.Intrigy a picoviny aby mohli kydat na druhych presne preto boli mojsejovci taky oblubeny.Hlupa slovac sa rada smeje na hlupakoch.Vyser sa na admina a jeho vyhraxzanie ip.Ten debil tu uz zverejnoval moju ip a co sa mam?Dosrat?Ja mam prostriedky a ludi.On ma jeden rastisticky portal a par debilov,ktori sa nevedia realizovat a tak riesia druhych.

Debila admina si nevsimaj.Ten tu machroval ze ma viac skusenosti z it ako ja a ze ma preto dokazal bloknut.Papulu ma plnu somarin,ale skutek utek


Iluminator   |   ip:163.28.48   |   2009-06-30  (05:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMIN Z VAS CHCE LEN PENIAZE VYTAHAT.ZATIAL VYZEBRAL 3 EURA.TOMU VRAVIM MEDIA.TIETO MEDIA LEN KYDAJU NA BANKY A NA MOCNYCH,KTORY MAJU MOC LEN PRE VASU SPROSTOST.BANKY VAS ZOTROCIA LEBO STE IGNOROVALI JEDNODUCHE PRISLOVIE > BEZ PRACE NIESU KOLACE.CHCELI STE VSETKO HNED A TERAZ KED MATE PLATIT STE ZOSRANY.


slovenskykral   |   ip:92.23.208   |   2009-06-30  (06:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminator :

nie proti adminovy nemam nic...


mne je jedno preco robi tento portal a aj kolko utrzi...

nie, mna nemrzi ich nazor proti mne, ale mrzi ma ze ak chce niekto aj ukazat cetu je vysmiaty, presne tak ako hovoris ...tipos bingo a hlupe ovecky...

ja som tiez proti sionizmu,,, hlavne medzi slobodomurarmi,,,

ale proti normalnym ludom / ked su to aj zidia nemam nic a nikdy nebudem podporovat akekolvek utoky na ine skupiny ako celok...

ja sa za zverejnenie cohokolvek a hlavne mojho prenasledovania za uz kakekolvek nazory vobec nebojim, mne je kazda skupina na slovensku uplne ukradnuta.
mne nic nemozu :)

nikdy nebudu moct... :)

apropo :

cital som par prispevkov...
prepac, ale tiez nemas dost informacii o NWO...
dodo   |   ip:195.80.17   |   2009-07-02  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o5 dobry clanok. OLI63 suhlas


citatel   |   ip:78.99.51.   |   2009-07-04  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovensky kral aby si vedel peniaze su teraz uz virtualne su to iba cisla na monitore par ich je vytlacenych , aky by v tom bol rozdiel keby ti stat kazdy mesiac na ucet posle peniaze na zakladne zivotne potreby ?
A este k tomu zapisovaniu ja by som to nemusel zapisovat proste by tych zemiakov bol za kamion a zobral by si si tolko az by si sa nimi zadrhol naco by ti potom boli cenovky a peniaze ? teraz sa vyraba iba tolko aby to malo hodnotu mohlo by sa aj daleko viac.. a keby si mal niaky problem tak ten by pocitac lachko spracoval a vyhodnotil kolko zdrojov ma ludstvo a ako to vyriesit a bez pouzitia penazi by si postou obdrzal riesenie.....
a ak neuznavas takuto ekonomiku tak sa ta spitam ako pojdu ludia na tie zemiaky ked uz ziane peniaze nebudu mat ?


ja   |   ip:212.5.207   |   2009-07-23  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta to jaky fantazmagorista ten slovensky kral:D ze huronsky smiech:DDDD


MrFredrick . pujuvemu90   |   ip:46.229.22   |   2017-02-19  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hľadáte podnikateľský úver? osobné pôžičky, dom úver, auto úver, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úver, nezabezpečené úvery, rizikový kapitál, atď .. Alebo ste bol odmietnutý úver v banke alebo finančnej inštitúcie o akýchkoľvek dôvodov. Sme súkromných veriteľov, požičiavanie podnikom a jednotlivcom v nízke a cenovo dostupné úrokovej sadzby vo výške 2% úrokovou sadzbou. Ak máte záujem? Kontaktujte nás ešte dnes na (fredrickpetersonloan@gmail.com) a dostať svoje pôžičky dnes
S pozdravom,
Fredrick Peterson investície Team


JamesCaver . xynyhiso   |   ip:105.112.1   |   2017-06-28  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte všetci

Som James podľa môjho mena a som veľmi jednoduchý muž. Vydávam úvery s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 3%. Dávam všetky druhy úverov, v ktorých potrebujete.Ponúknite nám dnes prostredníctvom našej e-mailovej adresy a čísla Whatsapp nižšie:

E-mail: happinessloan120@gmail.com
WhatsApp: +2349021300150

Čakám na vašu žiadosť
+2349021300150
E-mail: happinessloan120@gmail.com
James Caverdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vyšetřovatelé ukazují na vysoce neobvyklý počet úmrtí špičkových mikrobiologů

Je prasečí chřipka biologickou zbraní? Nebo je relativně malý počet mrtvých indikací, že panika je horší, než skutečná hrozba? Existují některé faktory, které naznačují, že prasečí chřipka zabíjející lidi v Mexiku může být biologickou zbraní, ale očividně nelze takové závěry zatím učinit. Světová zdravotnická organizace a americká vláda taková tvrzení rychle popřely.


Projev, který jste neměli slyšet

Za stažení filmu z internetu můžete jít do vězení!

Fluor..mňamka

Nedotknutelný Izrael vyhrožuje EU, Lieberman míří i ...

Koniec Ameriky

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Stručne k Ládinovej smrti


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3031 s